Új privát üzeneted érkezett!

fúú de jó kis videók :D
rögtön találtam mégegy érdekeset.
bwcc és nem lóg le a földre a kendő szára közben. igaz itt is van az a rész amikor csak úgy elvan a gyerek a hátadon, anélkül, hogy bármi tartaná.
savitri
 
 


Sziasztok!

nagyon-nagyon jók a filmek! Férjem szerint úgy dobálják a mamák hátukra a gyerkőcöket, mint más a krumpliszsákot :-) Tök bátrak! Biztos nagyon sok gyakorlás van mögötte.
Az én sajtkukacommal ez lehetetlen lenne, főleg, hogy akár csak pár másodpercig is ne tartsam. Biztosan abban a pár másodpercben jutna eszébe, hogy leforduljon rólam :shock:
Annyira kíváncsi lettem a háti hordozás érzésére az írásaitok (és képeitek) alapján, hogy pénteken megpróbáltam. Kb. negyedszerre sikerült, mert a gyerekem folyton lefordult fektében a kengururól. Meg attól is féltem, hogy úgy megrántom, hogy hátratántorodik a feje. Persze, tudom, ez hülyeség, ahhoz jó nagy rántás kellene, meg ugye a kenguru tartja a buksit, dehát én nagyon bátortalan voltam (ezt vszleg ő is érezte). Aztán negyedszerre végülis felhúztam, a keze persze beszorult... Meg is kötöttem, de sajnos nem tudtam elég magasra húzni :( Megnéztem a tükörben. Hát-hát...

Zsizsa! Igen, a mi védőnőink egy picit mintha előrébb lennének az átlagnál. Elég nyitottak is. (nem hurrogtak le pl. a húsnemevés és a pisiltetés miatt sem :-) Szerencsénk van velük, mert amilyen rémtörténeteket hallottam!!
Én 3 hónapig altattam babakocsiban az enyémet az udvarunkon (a téli hónapokban jó volt), de valahogy ő sem szerette. Sem előtte, sem azóta. Csak nyüsszögött benne picinek is, most meg már nem is próbálom, mert nincs annyi istráng, amivel oda lehetne "erősíteni" úgy, hogy ne forduljon ki belőle...

Ági!
Bakonycsernye, ha jól tudom, százegynéhány km Bp-től. (Szfv tőletek hetven, onnan mi még 35).
Pénteken írtam egy mailt a helyi védőnőknek, meg még egy félig rokon frissen végzett védőnőnek Mórra, utólagos engedelmeddel becsatoltam a linketeket. Nem akartam nagyon nyomulni, csak mivel ők jobban ismerik a környék kismamaállományát, meg azt is felvetettem, mivel nálad lehetőség van rá, hogy esetleg védőnőket is be lehetne szervezni tanfolyamra. Egyik még aznap este reagált, ő nagyon örült és érdekelné, többiektől még semmi. Hát majd meglátjuk.

Nézegettem a Dydimos oldalát, http://www.didymos.de/ Babys tragen -> Trageweisen -> Kreuztage nach vorn - ottt még át is húzták pirossal az elöl kifelé nézős hordozást.

Írtatok többen az ebay-ről. Az ott kínált Didymos kendőknél, legalábbis amiket én néztem, mindegyiknél kiemelik, hogy szülésznők (Hebamme - lehet hogy védőnőt is jelent?) és orvosok által ajánlott. A mieink, a védőnő is és a háziorvosunk (aki egyben a gyerekorvosunk is) nagyon örültek, amikor megtudták, hogy hordozom Szófiát, de hogy mi mikor jutunk el oda, hogy a kismamáknak az eü-sök ajánlják a hordozást...

Viki
vamberyviki
 
 


...én mindig mondok a védőnőmnek mindent (pelust, mosószódát hol lehet venni, mire jó a kendő, miért nem adatom be a Rotarixet meg a Varilrixet stb.), de nem látom a foganatját nagyon a környéken, akiket látok Pécsett kendővel, azok is kifelé hordoznak...sajnos. De most már én is fogok szólni legközelebb.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

 
 

Akartam kérdezni, van élő szoptatós topic? Nem találtam, lehet, hogy béna vagyok.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, lehet, h hulyeseget kerdezek, de mi az a Rotarix meg a Varilrix?

Van, ahol eu-sok ajanljak a hordozast. Egyik ismerosom kapott egy listat a vedonojetol a babakelengyerol. Es abban nem babakocsi szerepelt, hanem hordozokendo:) Hat legyen egyre tobb ilyen!

Es ha arra gondolok, h 4 evvel ezelotthoz kepest mennyit nott a kendosok szama, azert nem semmi. :)
biobaba
 
 


Liv, pillanatnyilag nem élő a szopis topik, de ha írsz, szívesen átmegyünk innen, ha máshonnan nem is jönnének ;) (Gondolok itt az Anyaságon belül a Szoptatás címűre).

KépKép
KépKép
safrany
 
 


biobaba írta:Livi, lehet, h hulyeseget kerdezek, de mi az a Rotarix meg a Varilrix?

2 védőoltás... az egyik a Rota a másik a Bárányhimlő ellen. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


safrany írta:Liv, pillanatnyilag nem élő a szopis topik, de ha írsz, szívesen átmegyünk innen, ha máshonnan nem is jönnének ;) (Gondolok itt az Anyaságon belül a Szoptatás címűre).


Megnézem...jó lenne, ha feléledne.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


A filmek nekem is tetszettek...szerintem legközelebb bátrabb leszek, és jól hátradobom a gyereket :lol: Előre mosolyognom kell, mit fognak szólni Erdélyben a lökött anyukához, aki nem babakocsiban tolja az egy éves gyerekét, hanem felkötötte a hátára :wink:
Nuska
nuska1
 
 


Férjem szerint úgy dobálják a mamák hátukra a gyerkőcöket, mint más a krumpliszsákot Smile Tök bátrak! Biztos nagyon sok gyakorlás van mögötte.


Viki, én is épp ezt gondoltam, amikor először láttam valakit, ahogy a hátára dobja a gyerkőcöt. De igaziból nme kell hozzá sok gyakorlás, csak pontos instrukciók és lehetőleg egy személyes találkozás valakivel aki már viszi egy ideje háton a gyereket, de még ez is elhagyható.
Ha pedig van veled egy másik felnőtt akkor még nagyon trükközni se kell, mert ő addig tartja gyereket amíg te a kendő végeivel bajlódsz.
De nekem tényleg az adta a kulcsot, hogy éreztem tudtam, hogy tartom a kendővel a gyereket, azaz nem eshet le. Szóval lehet úgy csinálni, hogy egy pillanatra se engeded el. Én se merném másképp.
savitri
 
 



"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Recca :) épp én is ezt akartam belinkelni :)

indianyo
 
 


Csajok,
nagyon jók a videók, de ez az utolsó viszi a pálmát! :) :) :)
Ki is fogom próbálni! :)

(Ma megpróbáltam a hátamra tenni Bercit, de olyan kicsi, hogy nem tudom elég magasra emelni a kezemet, hogy elérjem a lábait, amikor alájuk kéne tenni a kendőt... :shock: Azért majd megpróbálom többször is, legfeljebb lejjebb teszem.)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Biobaba!

WOW!!! (védőnők)
vamberyviki
 
 


Sziasztok!

Alig győzlek titeket olvasni!

Háti: nekem tegnap bizony lecsúszott a hátamról a picur... a kanapéra, pár centiről, és előre éreztem, de akkor is... :shock:
Az volt a gáz, hogy kapálózott ezerrel, a kendő meg nem fogta még, mert épp igazítottam.

Livi, az a kép nagyon édes! És Savitriék is! :)

Én most a superman toss nevű hátradobást próbálgatom. http://my.videoegg.com/video/dUbYyC

Fél szóval a karikás kendőről: tény, hogy kevesebb kötési módot tud, mint a hosszú kendő, de én nagyon szeretem, hogy igazán finoman lehet állítani a szorosságot, használat közben is.

Móni,

az én Boldim is dőlős! Egyedül a PWCC nagyon szoros változata tudja ebben megakadályozni! :) [url]http://www.wrapyourbaby.com/pocketwrapcrosscarry.htm[url]

De mivel hátról lemászós is, egyelőre maradok az elöl cipelésnél. :wink:

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Én az ERGO vásárlásán gondolkozom, olvastam, h. közületek többeknek van, és azt kérdezném, hogy szerintetek pici babáknak mennyire jó? Az enyém 2 hónapos lesz.

Köszi előre is! :)

Niki
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsánat, a hosszú eltűnésért.
Szóval: annyit tudtam tenni, hogy azoknak, akik írnak a Kismamába ( IBCLC-ként, tehát szoptatási témában, ill a Sződy Juditnak) szóltam, hogy 1. a Kismamás kendő vacak, ám de drága, 2. az elől kifele pozíció káros.
Azt gondolom, hogy minden levél jól jön, amit írtok, említsétek meg ti is.
Én most azon igyekszem, hogy azok között a szakemberek között, akik a szoptatás területén dolgoznak (LLLigavezetők, IBCLC-k, vagy szopt. támogató csoportot vezetnek) népszerűsítsem a kendős hordozást, és felhívjam a figyelmüket arra, hogy a kendőzést tanítani ugyanolyan alaposságot, felkészültséget kíván, mint minden más.

Ebben szeretném a ti segítségeteket is kérni. Elkezdtem összegyűjteni a szakirodalmat. Ha van valakinek a birtokában könyv, vagy olvasott róla interneten akkor kérem, szóljon, vagy tegye közzé itt!
Elsősorban az ortopáédiai, a fejlődési része lenne a fontos. A pszichés hatással ugyanis mindenki tisztában van. Azt lenne jó még forszírozni, hogy miért pont így, miért nem autósülésben a kézben pl...( most csak mondtam vmi hülyeséget).
szilikon
 
 


Szoptatós topik újraélesztésre én is vevő vagyok, ha gondoljátok...:o)
szilikon
 
 


Niki, szerintem a 2 honapost kendobe tedd. Mi az Ergot kb. 2 eves kortol hasznaltuk.

Biobaba
biobaba
 
 


az első félév szerintem is kendő!!!

Szilikon, a kismamás kendő nem drága, csak épp vacak. tök jó hogy így beindultál :D
savitri
 
 


Savitri, ahhoz, hogy vacak, drága.... 8)
A Bóbitás pl. annyit ér, amennyibe kerül....
Igen, jó, csak közben ezer fele szakadok, megint túlvállaltam magam..???? ... :oops:
szilikon
 
 


Zsizsa!
A magasság jó tipp, az rengeteget számít.
Nuska!
Terveim szerint folyamatosan lesznek tanfolyamok, ősszel is. Vázas háti hordozók jók olyan nagy gyereknek, aki mindenét tartja már. Egyetlen aggály a gyerek szempontjából velük kapcsolatban, hogy ha elalszik, akkor nem tartja a hátát, fejét... nem ideális, de nem gondolom, hogy baja lesz tőle. Vinni sokkal nehezebb benne a gyereket, mint kendőben, ergonál is nehezebb valamivel, mert a gyerek távolabb van tőled, nem simul a hátadra. Jobban húz. (Hatásvadász túlzással élve olyan a különbség, mintha egy cementes zsákot a hasadhoz szorítva viszel, vagy nyújtott karral, kitartva.) Nekem furcsa érzés még benne, hogy nem érzem a gyereket a hátammal, mert köztünk van egy vastag réteg. Nehéz felvenni, ha nincs magaslat, amire ráállítod, hogy onnan vegyed fel. Sok helyet foglal üresen. Ennyi jutott róla eszembe.
Móni!
Tanfolyamig ne háton hordozással próbálkozz szerintem, hanem csípőn hordozással! Az menni fog valamennyire biztos, Neked könnyebb, mint elöl, a gyerek meg kilát.
Kifelé hordozás senkinél se! Lábacskákat nem értem, hogy akarod elbújtatni és miért.
Livus!
Miért akarod az egyszerű háton hordozást minden áron, ha Nektek nem jön be, viszont bejön a körülkötött??? Azért van több kötés, hogy megtaláld, ami Nektek jó! Szerintem azért szenvedtek, mert a lurkó most kezd forogni, meg túrja fel magát a sarkával, amikor fekszik. Egy-két hónap múlva újra megpróbálod és nem fogod érteni, mi volt a gondotok korábban. Szerintem, de majd meglátjuk. ;)

hordozo
 
 


Köszönöm a válaszokat! :)
És azt nem tudjátok véletlenül, h. személyesen is meg lehet-e vásárolni az Ergót, és hol...mert én csak egy weboldalt találtam, ahonnan rendelni lehet, és jobb lenne azért látni majd élőben is..

Köszi!! :)
Niki
Vendég
 


Ági, köszönöm, hogy írtál. Vázas hordozóhoz lehet venni nyakpárnát, hogy ha elalszik a gyerek, tartsa a nyakát. És van rá napfénytető is, az viszont szerintem hasznos dolog.
Kíváncsiságból rákukkantottam a bóbitás kendő honlapjára :( Igazán nem akarom bántani őket, de egyik-másik képtől égnek állt a hajam. Főleg a kifelé hordásnál vannak borzasztóak, nem hiszem, hogy olyan módon tíz méternél többet lehet vinni a gyereket, pl. előre kifelé be sem dugják a 3 éves gyerek kezét a kendő szárai alá, csak az alul kereszt tartja, brrr... Aki nem akar nehéz pillanatokat magának, ne nézze meg! Sajnos nekem most nem mutatja a képeket, nem tudom belinkelni, de talán jobb is, ne nézzék meg túl sokan. Gondolom, a jószándék vezérli őket is, de azért...
Remélem, nem tapostam bele senki lelkivilágába, ha igen, bocsánatot kérek.
Nuska
nuska1
 
 


Amikor kismamas bobita kendorol van szo, akkor az ez?:
http://bobitaexpressz.hu/
biobaba
 
 


Niki, gondolom a happy baby-re gondolsz, ahol rendelni lehet ergot (asszem mashol az orszagban nem is). naluk viszont csak gyorben tudod megnezni szemelyesen (elvileg). de sztem hivd fel oket, nagyon aranyosak, biztos talaltok vmi megoldast (pl. en pesten vettem at toluk az arut ;))

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Köszi Recca :) , akkor majd hívom őket.
Vendég
 


Ági: nem erőltetem én a rucksackot, csak próbálom :D gyakorlás nélkül semmi nem megy :wink: Amúgy tényleg lehet, hogy a keresztezett lesz az "utam"

Nuska: ez a Bóbitás galéria tényleg borzalmas! A kifelenézős képnél, mikor a válla is kinn van, nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek... (na jó, bevallom nevettem. Azt egyszerűen nem gondolhatta komolyan, aki felkötötte!)

Bibobaba: a kismamás kendőt a Bóbitások gyártják?

Savitri: még nem árultad el, milyen fajta az a szép kendőd!

KépKép
livus
 
 


Livus, nem tudom, en is kerdezem:)
biobaba
 
 


Sziasztok,

megnéztem én is a Bóbitaexpressz hordozós képeit. Húúú. Nekem egyik- másik képnél az az érzésem, hogy az odáig oké, hogy a fénykép erejéig a gyerek bent van a kendőben, de amint mozdul egy picit a mama, a gyerkőc úgy kifordul onnan, hogy az csuda. Lehet, csak optikai csalódás, de látszatra tényleg nem elég stabilak (s lehet, hogy picit túlzás, de én helyenként tényleg inkább veszélyesnek érzem).
Szerintem ők tipikusan azok, akiket nagyon finoman fel kéne világosítani, hogy így ne, és hogy igen.
Már csak azért is, mert elsőgyerekes várandósok, akik babaholmikat keresnek, vagy csak úgy nézelődnek baba-témában a neten, nagyon könnyen rájuk akadhatnak, és ha ezeknek a kezdő kismamáknak semmi tapasztalatuk nincs kendő-ügyben, simán képesek készpénznek venni a Bóbitáéknál bemutatott kötéstípusokat. És akkor máris ott a csalódás, és elvetik a kendőt egy életre.
(ezt azért mondom, mert én is vásároltam náluk ezt-azt annak idején, s bár engem a kendős rész az egyáltalán nem fogott meg, de lehet, hogy van, akit igen)
Hát-hát. Szóval nem akarom erőltetni, de én egyelőre nem állok a helyzet magaslatán hordozás témában, legalábbis annyira biztos nem, hogy a Bóbitáéknak szóljak; de ha esetleg van valaki, aki úgy érzi...
vamberyviki
 
 


Livus, az én csodaszép kendőm egy ellaroo.
Annak idején azért ezt választottam, mert úgy hirdette magát hogy vékony. Tényleg vékony. Ez egyrészről tök jó, másrészről, ebből pl tuti nem csinálok majd a babaévek elmúltával függőágyat.
Valamelyik nap beleakadt a kilincsbe és most van rajta egy lyuk :( .
És bár a honlap állítása szerint
Made of 100% cotton handwoven Guatemalan fabric, the Ellaroo Wrap has that just-right stretch, to form around you and baby, without being bouncy.

a kendő teljesen egyszerű vászonkötéssel szőtt.
Erre Ági is felhívta a figyelmemet legutóbb, így az addig csak elhessegetett sejtés végérvényesen bebizonyosodott.
De olyan nagyon szép! és igazából jól használható, nem hagy cserben. Néha azért vágja picit Iván hurkáit, de lehet ezt bármely kendő megtenné, igaz mindig a vékonyakat éri ez a kritika.
Ezért is agyalok már egy ideje egy másik kendőn. Csak tudom, hogyha vennék egy másikat, akkor ez már nem kerülne elő többet, és ezt a döntést annyira nehéz meghozni. Egyik didymos és egyik lana se tetszik annyira mint ez. csak ugye egy kendőnél, bár nem mellékes, de nem épp az elsődleges szempont, hogy hogy néz ki.

na most jól eltöprengtem itt online :roll:

A bóbitaexpressz kendője nem azonos a kismamás kendővel.
A kismamás rosszabb, mert csúszik is. és hát fúú most nézem csak, tényleg elég drága :shock:
savitri
 
 


Ja, akkor lehet, hogy a Te Ellaroodról számolt be nekem Ági, mikor kérdeztem tőle, hogy az milyen! :D

Amúgy tényleg szép. Kár, hogy nem jó a szövése... :(

KépKép
livus
 
 


ez a Bóbitás galéria tényleg borzalmas! A kifelenézős képnél, mikor a válla is kinn van, nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek... (na jó, bevallom nevettem. Azt egyszerűen nem gondolhatta komolyan, aki felkötötte!)


Hát ő lehet, hogy nem, de más igen... Láttam így egy anyukát (évekkel ezelőtt), egy néhány hónapos gyerek volt így a kendőben (kifelé, kezek kint, láb között keskeny csíkban az anyag), egyik kézzel állandóan tartania kellett a babát, másikban csomag. Mellette egy izgága 4-5 éves gyerek rohangászott, mindezt egy forgalmas buszmegállóban. Végig az volt az érzésem, hogy a gyerek lelép a járdáról, anyuka ösztönösen utánanyúl (nyilván nem azzal a kezével, amiben a szatyor van), a kicsi meg kifordul. Akkor nem szóltam, de utólag bántam nagyon. :(

Ja és nem értette, miért sír a gyerek, miért nem alszik el, hiszen olyan fáradt...

Pindi
pindi
 
 


Niki, szerintem a 2 honapost kendobe tedd. Mi az Ergot kb. 2 eves kortol hasznaltuk.

Biobaba


Viszont nektek még a régi típusú van. Szerintem az új sokkal jobban tartja a gyereket, pont ma hasonlítottam össze.
Persze a kéthónapost én is kendőben vinném. Viszont mi kb. 6 hónapos kortól használtuk az ergót, és szerintem teljesen jól tartotta.

Pindi
pindi
 
 


BÓBITÁHOZ MÉG

Közben gondolkoztam, hogy miért is tartom veszélyesnek a Bóbita-féle egyik-másik kötésmódot.
Legjobb példával a saját rövidke hordozói múltamból szolgálhatok.
Horror lesz, csak erős idegzetűeknek!!
Szégyen ide vagy oda, én kétszer elestem a tavaszon úgy, hogy Szófia rám volt kötve (elöl, befelé nézett). Egyszer a saját kutyánk akkora lendülettel futott a labdája után, hogy kilökte az egyik lábamat, másodszor beleléptem a férjem által pár nappal azelőtt kiásott kb. 30 cm mély gödörbe, s a belelépést még ki tudtam volna korrigálni, ám a korrigáló másik lábammal elakadtam a gödör mellé helyzett hatalmas virággyökérzetbe.
Mindkétszer hasra estem. A gyerkőcnek tulajdonképpen semmi baja nem lett, köszönhetően egyrészt annak, hogy az ember amikor arra eszmél, hogy esik, akkor ösztönösen úgy esik, hogy inkább magát üti meg háromszorosan, de a gyereket védi; másodsorban nálam úgy alakult, hogy hordozás közben a gyerkőc hátán tartottam az egyik kezemet (mint amikor a kismama a pocakját fogja) így nem ő, hanem a karom ütődött a földnek; harmadszor pedig betudom a szerencsénket a jó erős anyagú és stabil kötős kengurunak, ami szorosan tartotta a gyerkőcöt ahhoz, hogy meg se moccanjon az esés lendületétől.
Szófia az elsőnél nagyon megijedt, bőgött vagy egy percig. A másodikat már nem vette fel annyira, épp hüppögött egyet, aztán már rendben is volt. Én persze utáltam magamat a bénaságomért, de tényleg az volt a lényeg számomra is, hogy a gyereknek nem lett baja.
Szóval irtó nagy szerencsénk volt, hogy nem történt semmi baj.
DE! Mi van akkor, ha történetesen Bóbita-módra kötöm fel a gyerkőcöt, úgy, hogy pl. a háta egyáltalán nincs támasztva, a kendő tulajdonképpen csak ülőkének szolgál a popsija alatt. Hát inkább nem gondolok bele.
S mivel abból indulok ki, hogy bár nem ez az általános, de valószínűleg nem én vagyok az első és sem az utolsó kismama a történelemben, aki elesik hordozás közben, tényleg propagálni kéne a helyes megkötési módokat.
vamberyviki
 
 


...
Lehet, hogy most azt mondjátok majd, hogy "Az ilyen elesős fajta mamák inkább ne hordozzanak!" :shock:
vamberyviki
 
 


...
Lehet, hogy most azt mondjátok majd, hogy "Az ilyen elesős fajta mamák inkább ne hordozzanak!"


:D

Én sokkal több és durvább történetet hallottam babakocsival... :(
És elsősorban pont azért, amit írtál, hogy hordozás közben az ember ösztönösen védi önmagát, plusz tudja védeni a gyereket, plusz eleve óvatosabb.

De abban igazad van, hogy a helyes megkötéssel több esélyt adunk a gyereknek egy esés esetére.


Pindi
pindi
 
 


Pindi, egyik baratnomnek uj ergoja van, szoval tudom, milyen. :) Szerintem a regi is tart annyira. Akkor inkabb ugy fogalmazok, h en inkabb kendoznek meg egy jo darabig, de lehet, h csak azert, mert reg hordoztam mar fel eves gyereket:)

Leejtes:
nem tudom pontosan, h tortent, de ejtettem le a gyerekemet a hatamrol. Nem kanapera, kore. Valahogy lehuztam rola a kendot, mikor at akartam kotni. Aztan, mikor baratnomnek mondtam, megvigasztalt, h ez azert nemcsak velem fordult elo, CC listan neha be szoktak vallani masok is, h ejtettek mar le a gyerekuket. Sajna a mi esesunket latta 2 babakocsis csajszi, szoval nem volt tul jo reklamja a hordozasnak:( Azt hiszem, akkor ertettem meg igazan, h nem mindegy, milyen anyagbol van a kendo.
biobaba
 
 


Legrosszabbul sikerült megkötések a thebabywearer.com-on. :)
http://www.thebabywearer.com/forum/showthread.php?t=53711&highlight=wrap+worst

Viki, örülök, hogy mindenki megúszta az eséseket. Én még csak megbotlottam kendőzés közben, de az is elég ijesztő volt.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia, ez nagyon jó!!! hehehe
:lol: :lol: :lol:
ez a kedvencem :lol: :lol: :lol:
savitri
 
 


egésznap itt lógok a neten és próbálom kideríteni, hogy ez a kendő vajon milyen szövésű, de nem tudom eldönteni.
vajon mit jelent az, hogy cross-woven?
vagy diagonal weave?
az én angoltudásom, na meg az internetes szótáraké sajna nem elegendő ehhez és persze elég közeli kép nincs sehol, hogy szemre ítéletet lehessen mondani. szerintetek?
savitri
 
 


Sziasztok!

fyi

mindenki utólagos engedelmével beszéltem ma erről a topicról az Ezeregy Kiadónak, Benda Juditnak pontosan, aki hordozókendős fotót keres a Liedloff könyv magyar kiadásához, s gondoltam, hátha van valaki közületek, aki szívesen adna egyet a könyvhöz (nekünk ugye ázsiaink van, az meg nem biztos, hogy hiteles lenne indián kultúráról szóló íráshoz).

Viki
vamberyviki
 
 


Nem értem, milyen fotó kéne.

hordozo
 
 


Savitri, nekem az a benyomásom,hogy ez ugyanaz a szövés,mint a Dydimos meg a Lana, vagyis csak keresztirányban rugalmas.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ági,

hordozókendő használatban, vagyis valami klassz babás-mamás, de nem tudom pontosan idézni, s nem akarok félreértéseket, úgyhogy pontosabbat Judittól, ha eljön ide.

Viki
vamberyviki
 
 


Viki, ez azt jelenti, hogy belátható időn belül megjelenik a könyv magyarul?
katicabogár
 
 


az egyszeru vaszonkotessel szott kendovel mi a baj?

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Katicabogár!

igen, de ezt én is Biobabától tudom, egy másik topicból.
Ma beszéltem Judittal egy másik könyvről, s ott szóba kerültek fényképek is, s a fénykép-téma kapcsán említette Judit a cc-könyvet, kérdezte, hogy ehhez esetleg volna-e hordozókendős képem. Mivel nekem nincs, ajánlottam neki ezt a topicot, mondván, hogy itt vannak sokan, akik kendőben hordoznak és talán itt megtalálhatja, amit keres.
Judit szavaiból úgy vettem ki, hogy már lassan a finishben vannak. De időpont nem hangzott el, így többet nem tudok én sem.

Viki
vamberyviki
 
 


Recca, hát nem simul olyan klasszul a formákra, mint a másik, épp ezért nem tart olyan jól, meg könnyebben is szakad. Mint az én szép ellaroo-m :cry:
Ági elég jól leírja a honlapján itt
szóval jobb mint a babakocsit tolva karban vinni a gyereket, de azért egy speciálisan szőtt, bársonyosan puha, biopamut kendő minden hordozómán álma. 8)
savitri
 
 


Még egy kis adalék a szövéshez a bababolt.com-ról (Nandu kendő):



Fontos, hogy milyen az anyaga a megkötős kendőnek?

Igen, alapvető fontosságú a kendő anyaga. Ortopéd orvosok tesztelték a hordozókendőket, és egyértelmű, hogy kizárólag a nemzetközileg erre ajánlott szövéstechnikával készülő kendők nyújtják a maximális bizonságot a baba gerincének. A megfelelő szövésű kendők hosszában nem nyúlnak. Emiatt, ha megkötünk egy pozíciót, utána nem ereszkedik meg a kendő, ellentétben az egyszerű vászon szövésű anyagokkal. A megereszkedett, meglazult kendő nem fogja oda a babát megfelelően, így a baba csúszhat lefelé, vagy oldalra, ezzel megterhelve a gerincét.
A hordozókendőnek alkalmas szövésű anyagok kereszt irányban rugalmasak. Ez biztosítja azt az alapvető tulajdonságot, hogy a kendő körülöleli a babát, felveszi annak az alakját. Így minden ponton támasztja a baba gerincét, így nem nehezedik súly rá. Különösen fontos ez a kisebb babáknál. Más anyagoknak nincsen meg a megfelelő rugalmasságuk kereszt irányban, kifejezetten káros lehet a baba gerincének a kritikus időszakban. Fontos még ez a rugalmasság ahhoz is, hogy a kendő ne vágja a baba lábát!
Ez a kereszt irányú rugalmasság teszi kényelmessé és egészségessé a kendőt annak viselője számára is. Azzal, hogy rásimul a vállra, egyenletesebben oszlik el a súly, és nem vágja a vállat. Még nagyobb gyermek is kényelmesen hordozható a megfelelő anyagú kendőben, a hordozás nem terheli a gerincet. A hordozókendő tanfolyamokon találkoztam többször anyukákkal, akik más típusú, nem megfelelő anyagú kendőben vitték a babájukat. A tanfolyamon kíváncsiságból kipróbálták a szövött kendőket, és egyértelműen kényelmesebbnek találták.
Nagyobb gyermekeknél a nem megfelelő szövésű kendők kifejezetten veszélyesek is lehetnek. Nagyobb súly esetén ezek könnyen repednek. Ha sérülés keletkezik az anyagon, akkor pedig már egy kisebb baba súlya alatt is egy pillanat alatt végigrepedhet, végigszakadhat az anyag. A nemzetközileg ajánlott szövéstechnikájú kendők nem repednek el még akkor sem, ha sérülés keletkezik az anyagon.

KépKép
livus
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: