Új privát üzeneted érkezett!

Livus, az Ergo igazabol nem kenguru:) Kenguruval nem lehet haton hordozni, Ergoval, igen.

Kifele fordulashoz meg: en kifejezetten haragszom pl. az itt levo kep miatt: http://href.hu/x/2zhi

Biobaba
biobaba
 
 


Köszönöm a segítséget! Azt is akartam írni, hogy hideg volt a gyerkőc lába, mintha nem kapott volna elég vért, de akkor erre is meg van a magyarázat.
Szülinapomra egy ergo-t kértem, és most megerősítettetek benne, hogy az egy jó választás.

További jó hordozást mindenkinek a szebbnél-szebb kendőkben!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


11 éve volt egy ún. Snugly-m. Ez olyan zsákba-rejtett kenguruféleség. Abszolút terpesztartásban volt a gyerek, csak utálta, mert melege volt rettenetesen, nyáron meg már nem bírtam hordozni a 10 kilóját... El is ajándékoztam gyorsan. :oops:
h_szilvi
 
 

 
 

Kép

Szilvi, ilyesmi ugye?

Az ergo csudaklassz, de kisebb babáknak nem a legjobb megoldás.
Én most megint kendő fan lettem. A nagyobbat mindig ergo-ba rakom, de a kisebbet jobb szeretem kendőbe.
Kendőben ugyanis magasabbra tudom kötni a hátamon, így jobban kilát. Az ergo széle még felér a szájáig. Ezt ugyan ő nem nagyon bánja, szivesen elrágcsálgatja, de nekem mégis az az érzésem, hogy még nem nőtt bele. Pedig ma 8 hónapos és majdnem 9 kiló. A nagylány(2,5 éves) sokkal jobban mutat benne.

Ilyesztően nehéznek tűnik a hátihordozás, pontosabban a hátra vétel, de nagyon érdemes megtanulni.
savitri
 
 


Kicsiknek az Ergohoz valami betet kell, de en azert ugy sem hasznalnam kicsinel az Ergot. Szerintem az akkortol igazan jo, mikor mar jarkal is a gyerkoc. Addig kendo.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: persze, hogy az ergo nem kenguru, úgy értettem én is, csak ezek szerint nem úgy jött le... Mindegy!

Teljesen igazad van a képpel kapcsolatban, amit belinkeltél... :( És nem is értem, miért van ott, hiszen a nanduhoz való leírásban is benne van, hogy így ne!

Én akkor szoktam magam nagyon hülyén érezni, amikor Bobót viszem kendőben, és taláálkozunk más kendős anyukákkal, akik történetesen kifele fordítva viszik a babát. és mikor meglátnak, kedvesen mosolyognak, hogy hú de jó, még egy kendős anyuka... én meg legszívesebben szólnék, hogy így nem jó.... De még sose szóltam. Pont azért, mert tudom, hogy benne van a leírásban, hogy így nem jó. Szóval elvileg az is tudja, aki így viszi. Legalábbis ezzel nyugtatom a lelkiismeretem.

Ja, és még egy: engem az a kép bosszant még, amivel a Kismamában a börzét reklámozzák: ugyanígy kifele van a gyerek. Már gondoltam rá, hogy írok nekik emiatt.

KépKép
livus
 
 


Livus, nemtom, hogyan lehet ugy szolni kifele hordozas miatt, h ne bantodjon meg az illeto... de en - igy utolag legalabbis - ugy erzem, orultem volna, ha szol nekem anno vki. mert most baromi lelkifurim van, h egy idoben hordtam igy a bebit :oops: (nem volt leirasom, mert en varrtam a kendot, es akkoriban a netem sem talaltam errol figyelmeztetest. v csak nem neztem utana eleg tuzetesen... :()
recca
 
 


Hát én egysezr szóltam a MÜPÁ-ban egy egyhónapos körüli ( :!: ) babát kifelé, lazán lógva hordozó anyukának. Előtte elnézést kértem a mondanivalómért :lol: Nagyon jól tettem, hálálkozott is érte, mert Kismamás kendője volt, amihez épp csak egy cetlinyi leírás volt - semmit se tudott a hordozásról. Megmutattam neki egyet, beletettük a babáját és azonnal elaludt a kicsike. Akkor nagyon örültem, hgoy szóltam, azóta már volt olyan az utcán, hogy nyeltem egy nagyot és nem - nem volt egyedül az anyuka, egy nagymama külsejű utastárssal sétált szintén csecsemővel - úgy éreztem, ott nem lenne keresnivalóm.

Egyébként sok olyan hordozó anyukával találkoztam, aki használt kendőt vesz, amihez nincs leírás.

indianyo
 
 


hát ezzel a figyelmeztetéssel nekem is mindig gondom van
sose merek szólni, pedig háát....

viszont nagyon jó ötletnek tűnik, írni a kismama magazinnak
én viszont (minden látszat ellenére :lol: ) nem vagyok az az irogatós fajta.
Livus, nem gondolsz egyet mégegyszer :wink: és írsz nekik?
savitri
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a Dydimos kendők, irigykedem kissé...

De azért jól elvagyunk a rugalmassal is, sőt, imádom! :) Mutatok egy képet, ami a kánikulában készült, ezért nincsen széthúzva a vízszintes rész:

Kép

Előrefelé hordozás: én is vittem így a lányomat anno, és szintén sajnálom, hogy nem szólt nekem senki. Viszont én sem szoktam szólni, félek a reakcióktól, attól, hogy okoskodásnak és beleszólásnak veszik... Nekem az elsőnél Kismamás kendőm volt, és nem volt akkor még beleírva a leírásba, hogy nem szabad előrefelé hordozni... Most már beleírják? Én ebből a topikból tudtam meg, hogy nem szabad.

Más: mikortól lehet háton hordozni? Láttam, hogy van, aki már kéthós kortól csinálja. Az én babóm 3-án lesz két hós, de még mindig nem tartja jól a fejét (jó nagy feje van, rajta óriási pofazacskók és toka is :D ). Így még nem merem hátra tenni, mert amikor elöl a kezemben tartom, akkor is szokott bólintgatni, azaz jól lefejeli a mellkasomat egyszer-egyszer. Várjam meg, amíg jól tartja a fejét? (Azt nem szereti, ha ébren rá van húzva a fejére a kendő, csak akkor tudom ráhúzni, amikor már elaludt, különben üvölt, és feszíti magát kifelé.)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Jajj, hát akkor lehet, hogy mégis össze kéne szednem a bátorságomat ilyen helyzetben, és szólni. Végülis azt kezd vele utána az illető, amit akar: vagy elfogadja, vagy nem.
A barátnőmnek babybjörn van, és ő is mindig kifele viszi a babát. Mondtam neki is, hogy úgy miért nem jó (ő kérdezett rá, hogy a kendőben nem lehet úgy? Miért nem szoktam úgy?). de azóta is úgy viszi, mondván, hogy csak úgy van el, ha kifele lát. Pedig nem: mert egyszer séta közben jött rá a "hordozzon már valaki" a kislányra, és kölcsön adtam a kötős kengurut (én nem indulok el babakocsival úgy, hogy ne legyen nálam vmilyen hordozó! Tapasztalat...). semmi gondja nem volt azzal, hogy befele kellett lennie...

Zsizsa: én a Kismamás kendő leírását nem ismerem, csak a nandusét.

Savitri: ok, úgyis (kábé március óta) tervezek egy levelet írni a Kismamának más ügyben. De akkor most, hogy végre vége a sulinak meg is írom majd, és akkor beleírom ezt is.

Ági: Ma háromszor futottam neki a kendőfelkötésnek. elsőre a keresztezett csípőnek, aztán kétszer a hátinak. Egyik sem akart összejönni normálisan, Bobó meg végig sírt, totál elege volt belőlem. Ilyenkor mit csinálsz? Tibeti? Végül negyedjére az egyszerűbbik csípőnhordozós sikerült, és usgyi. Úgy már nem is volt baja, csak amíg kötözgetni próbáltam...

KépKép
livus
 
 


Én se tudtam jó darabig, hogy nem lehet kifele fordítani a babát, most meg mindig rosszul leszek, ha látom. Volt már olyan helyzet, hogy szóltam, pl. játszótéren, babás találkozón, ahol amúgy is elbeszégetnek egymással a kismamák. Ilyenkor nem is sértődtek meg, mert nem hatottam letámadósan. De utcán még nem szóltam, nem vagyok az a csak úgy beszédbe elegyedős típus, így aztán furdalhat a lelkiismeret. Viszont többen érdeklődtek már, leendő nagyik, meg nem hordozó anyukák, hogy hogyan kötöm meg a kendőt, és akkor mindig lelkesen ajánlgatom a hordozokendo.hu-t :)
De most elhatároztam, hogy legközelebb szólok, aztán beszámolok itt a reakcióról :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Orsko,
"Fringilla" :D Te miért választottad? Én nagyon madarat akartam névnek, és a gólya már foglalt volt, pedig éppen próbálkoztunk, és gondoltam, hogy hátha szerencsés leszek vele. De a Fringilla is bejött. :wink:
Zsizsa
zsizsa
 
 


Savitri,
igen, úgy nézet ki. :)

Zsizsa/Fringilla,
de jó téged "látni" is, és nem csak hallani!!!! :D:D:D

Amikor Abigél volt kicsi (6 éve), és kaptam kölcsön egy kötős kendőt*, akkor még senki nem mondta, hogy ne fordítsuk kifelé, legalábbis itthon nem. Először akkor láttam ezt, amikor egy barátnőmnek ebay-oltam egy didymost, és jól elovastam, mielőtt odaadtam volna neki. :)

*Alig használtuk, mert nekem macerás volt a két ovis korú fiú mellett. Inkább babakocsi, azzal jobban tudtam futni. :wink:
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

ebben a topicban új vagyok, tapasztalatot gyűjteni "járok" ide, meg most azt a keveset, ami van, megosztani.
Röviden annyit magamról, hogy egygyerekes mama vagyok, 9 hónapos kislányom van.
A hordozással au-pair koromban ismerkedtem meg (jajj, nagyon régen volt); ahol dolgoztam, ott az akkori legkisebb babaerszényben volt hordozva. Elég nyugis kiskölök volt, és mindent (de tényleg mindent) lehetett a gyerekkel az erszényben csinálni, mert egyáltalán nem matatott, megelégedett azzal, hogy nézte a világot.
Amúgy volt a háznál hordozókendős is, de én azt annyira macerásnak találtam, hogy inkább mellőztem (lustam voltam, na, és nem vettem rá a fáradságot, hogy megtanuljam a használatát...) a mama pedig örült, hogy egyáltalán hordozom a gyereket.

Mi itthon nem kendőt, hanem kötős kengurut használunk (Líviáéktól). (Így utólag belegondolva vszleg azért választottam, mert még mindig lusta voltam a kendő használatát megtanulni :-I
3 hónapos volt a gyerkőc, amikor rendeltük, és eleinte (kb. 2 hónapig) én is elöl kifelé hordtam, mert sokakhoz hasonlóan én is úgy gondoltam, hogy hadd nézelődjön. Persze egyáltalán nem úgy lógott, mint ahogy a a "bababolt" oldalán van a 2. képen, sőt egyáltalán nem lógott. Néha (nagyritkán) előfordult, hogy nyüsszögött benne, gondolom akkor jött el az a pillanat, hogy elfáradt.
Aztán egyszercsak elkezdtem elöl befelé hordani. Asszem "önzésből". Kifelé hordáskor úgy éreztem, hogy túl kevés a kapcsolat közöttünk. Nem tudok a szemébe nézve buksit simogatni, puszit adni, nyálat letörölni, stb. Azóta elöl befelé hordás van, illetve pont ma próbáltam oldalvást felkötözni. A háton való hordozástól egyelőre idegenkedek. Azzal is az a bajom, hogy kevésnek találom a kontaktust... persze emellett biztos van egy csomó előnye.

Megnéztem az általatok használt Katját, Olafot és a forrásvizet. Gyönyörűek!!!

Ági, amit a Lanáról írsz (A Lana kendő olyan, mintha valaki már megtanította volna neki a kötéseket. Puha, kézreáll, baba- és mamatestre simul.) az nagyon szép! És nagyon csábító - vszleg mert nagyon szívből jön.
Eljátszottam a tanfolyam gondolatával (bár én meg vagyok elégedve a kötőssel is), de tőlünk Bp-re menni (ráadásul nem is egyszer) egyelőre számomra kivitelezhetetlennek tűnik. Nem tudom, össze tudnék-e szedni legalább négy embert, mert bár van jó sok kisgyerekes anyuka itt a faluban, de csak egyvalakit láttam, aki Ergo-ban hordja a babát, a többi tologat. Van pár nyitott ember (öreg nénik között is) akinek tetszik a hordozás, de sokan úgy néznek rám emiatt mint egy ufóra (szomorú, de saját édesanyám és a nagymamám is-akit nagyon szeretek- állandóan a babakocsival "zaklatnak", még most is). Fiatal tologatók között is vannak sokan, akik nem azért babakocsiznak, mert úgy könnyebb a bevásárlás, vagy mint Szilvi, hogy jobban tudjanak rohanni, hanem csak tologatják az utcán az egyszem gyereküket. Hmmm. Lehet, túl keveset tudnak a hordozásról. Bár a várandósság ideje alatt a helyi védőnők mindenkinek felajánlják a hordozókendős oktatóvideót, de ennél többet senki nem tesz azért, hogy a hordozást népszerűsítse. Gondolkozom majd, hogyan lehetne -hatásosan- propagálni. Biztosan vannak kevésbé korlátolt emberek, akiknek tényleg csak az információ hiányzik.

Húúúúú, ez jó hosszú lett! Bocs!

Viki
vamberyviki
 
 


Zsizsa,
akkoriban, amikor a fringilla nicket választottam éppen a madarászkodás volt a hobbi és mindenképpen madárnevet akartam. És a fringilla mégiscsak szebben hangzik, mint mondjuk a pika pika...

o
orsko
 
 


Szilvi,
köszi! :) (Nem szoktam amúgy fényképet felrakni a netre már egy ideje, valahogy nem szeretem.)
Asszem most már maradok Zsizsa, a Fringillát akkor vettem fel, amikor a harmadik babaprojektet kezdtük, mivel tudtam, hogy a sógornőm olvasgatja a babanetet időnként, és nem akartunk idő előtt lebukni (mi csak a 12. heti uh után szoktuk elmondani a családnak is). Aztán meg az otthonszülés miatt ragadtam le nála (azt meg ugye csak utólag mondtuk el...).
Érdekes, amit a babakocsiról írsz, én direkt azért kendőztem, mert nekem úgy volt kényelmesebben a lányom után rohangálni. :) Meg aztán utálták a babakocsit a drágáim, azt meg nem vállaltam, hogy a kocsit tolom, és kézben viszem a babát, inkább kendőztünk. Most meg szintén azért kendő (babakocsi össze sincs állítva csecsemőnek), mert így jobban tudok menni a kettő után, és van két kezem elkapni őket.

Viki,
szerintem nagyon dicséretes, hogy nálatok a védőnők ilyen videot egyáltalán felajánlanak, nálunk tetszett nekik a kendő, de még nemigen láttak ilyet előtte... :roll: Nálunk anyósék zaklattak állandóan a babakocsival, de kijelentettem nekik, hogy a gyereknek jó, én nagyon szeretek hordozni, tehát nekem is jó, akkor mégis mi a nyűért váltanánk babakocsira??? Azóta békén hagynak. (Előtte általános szöveg volt a gyerekhez! a következő: "Mikor hagyod már anyádat pihenni?" :shock: ) Anyukám és a húgom viszont ugyanúgy hordozza őket kendőben, mint én, csak nekem kell megkötni, az Ergot viszont egyedül is használja. :) Mi úgy vásároltunk be, hogy gyerek a kendőben, cucc a babakocsiban, direkt ezért vittük a kocsit. :D

Orsko,
nekem anno nagyon tetszett a Pica pica, meg aztán a madár sem csúnya. :) Én a szakdogámat írtam madarak "közreműködésével", innen a madárnevek szeretete. :)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Na, most már áruljátok el, milyen madár az a fringilla! Eddig vmi svéd hősnőre asszociáltam ennek a szónak a hallatán :roll:

KépKép
livus
 
 


Livus!
A kenuru nem egy egzakt fogalom. Ezért szoktam vigyázni, hogy nem mondjak olyasmit, hogy „a kenguru rossz”. Van az ergon és a kötős kengurun kívül is olyan kenguru, ami biztosítja a terpesztartást. Köztük van olyan, ami nem tartja jól a hátat, fejet... Sokféle van.
A Nandus leírásban – amit én láttam – nem az van, hogy így ne! Valami olyasmi van benne, hogy az ortopédusok nem igazán ajánlják, vagy valami ilyen „puha” megjegyzés pici betűvel a lap alján... És nagyban ott a kép. Meg ugye a honlapon is, amit Biobaba belinkelt. Szerintem nem tudják feketén-fehéren ők sem, hogy mi a helyzet ezzel a kifelé fordítással.
Én nem szoktam kéretlenül szólni sosem. Ha amúgy is beszélgetésbe keveredünk, feldobom a labdát, hogy lássa, erről a témáról lehet velem beszélgetni. Meggyőződésem, hogy a segítségnek nem tőlem kell kiindulnia, hanem a másiktól.
A Kismamával kapcsolatban engem még jobban zavar az, hogy olyan kendőt forgalmaznak, ami nem elég jól használható. Pontosabban elöl hordozásra még csak-csak elmegy, ha nagyon akarjuk használni, de arra sem az igazi, háton hordozásra viszont már gyakorlatilag alkalmatlan. Az anyukák nem is tudják általában, hogy kendő és kendő között lehet különbség. Onnan szoktak kendőt venni, ahonnan kényelmesebb. (Persze van, aki utána néz a témának interneten, de a többség nem.) Megveszi a Kismamától gyanútlanul, elkezdi használni, és érzi, hogy ez vág, háton ha ki is próbálja, nagyon nem működik. Levonja a tanulságot: ez a hordozás dolog nem működik. És ezzel talán elveszik a hordozás egy család vagy egy kisbaba számára. Sok ilyen esettel találkoztam, ezekért fáj a szívem. Miért nem tud a Kismama ugyanilyen erővel, ugyanennyi pénzért egy 100% pamut, ripsz kötésű kendőt forgalmazni, ami jól használható? Tudják, hogy milyen kendőt forgalmaznak? Sokat gondolkodtam, merre lépjek a témában, de nem jöttem rá olyan útra, ami megnyugnyagtatott volna. Féltem, hogy támadásnak, konkurenciaharcnak veszik a lépésemet. Pedig én örülnék, ha korrekt kendőt és információt terjesztenének a hordozásról. Talán valami ismerősön keresztül lehetne hatni rájuk? Vagy csak úgy írni nekik? Mit gondoltok?
Zsizsa!
Újszülött kortól lehet háton hordozni. Nem kell teljesen ráhúzni a fejére a kendőt, hogy tartsa a fejet, elég ha a tarkóját tartja. Nem tudom, szeretné-e, ki kell próbálni. Mindenféle babák vannak.
Újra Livus!
Fel a fejjel! Van ilyen! Megtaláltad a megoldást, és ahogy egyre több a gyakorlatod, egyre könnyebb lesz hátra kötni! Én is így szoktam: megkeresem azt a kötést, ami mindenkinek jó éppen. ;)
Viki!
Köszönöm a visszejelzést, megerősítést! Igen, nagyon figyelek, hogy amit írok belülről jöjjön és pontos információ is legyen.
Legszívesebben ott lennék mindenhol, amikor ezt hallom, hogy szüksége lenne rá. :) Sajnos 4 emberért még nem utazom le, azt szoktam kérni, hogy legyen 6 jelentkező, ha egy tanfolyamért megyek, vagy 8 (bármilyen elosztásba), ha kettőért (elöl + háton egymás után). Sajnos nem éri meg nekem kevesebbért leutazni vidékre kétszer is. :( Hol laksz? Nagyon messze?[/i]

hordozo
 
 


ok, Ági, köszi! :D Megint tanultam tőled valamit: Tényleg fogalmam sem volt, hogy van terpesztartást biztosító kenguru. :oops:

Nandusék: Sztem valamennyire tudják, mi a helyzet vele, mert én voltam annak idején náluk is kötözni tanulni, és teljesen egyértelműen azt hangoztatta, hogy kifele ne. Sőt, még volt is ott egy pár, aki mindenáron kifele akarta, de beszélt velük erről, hoyg ne. Bár ha jól emlékszem a pszichés indokra nem tért ki, csak a testire. Most nincs itt előttem a leírás, de emlékezetem szerint teljesen normál betűvel van benne ez az infó. a kép viszont tényleg ott van hozzá mellékelve (áthúzás nélkül), és lehet, hogy van aki tényleg el se olvassa, csak ránéz, hogy úgy is lehet :(
De hogy a honlapon mit keres az a kép???? Már korábban sem értettem.

Én sem szeretnék kéretlenül szólni senkinek, ezért nem tettem eddig sem, de most látod, többen is írják, hogy milyen jó lett volna, ha annak idején figyelmezteti őket valaki... Nem tudom. Most az jutott eszembe, mikor valakit megcsal a házastársa. És már mindenki tudja, mi az ábra, csak annak a szegény szerencsétlennek (megcsaltnak) nem meri senki elmondani. Pedig rá tartozna leginkább, mégis ő az utolsó. aki értesül. Nem lehet, hogy ilyen ez is? Hiszen, ahogy többen írták, lehet, hogy csak egyszerűen nem tudják, hogy így nem jó. Mi meg nem merünk szólni nekik. Kivéve persze Indit :D És, látod, ott sem vette rossznéven, akinek szólt! Szóval lehet, hogy mégis meg kéne tennünk... :roll:

KépKép
livus
 
 


Nandus kritikát továbbítom - teljesen jogos! Én mindig elmondom, ha tőlem vesz valaki kendőt, hgoy így aztán ne hordozzon semmilyen életkorban - eddig elhessegettem a dolgot magamtól, de most akkor megkérdezem Lieselt, miért van fent.

Kismamás kendő: valóban a minősége sem jó, használatra sem igen alkalmas. Én azon a véleményen vagyok, hogy ha tudom valamiről, hogy az káros, akkor elmondom - hogy a másik fél mit kezd az információval, az már az ő dolga, így a Kismama magaziné is. De simán el tudom képzeni, hogy nem is tudják, ez milyen vacak.

Hordozásért még csak egyszer szóltam, de ott mindenki szólt volna a helyemben, mert lógott a baba feje - 1 hónapos körüli csecsemő , egyszerűen úgy éreztem, hogy nem mehetek tovább. De az utcán még egyszer sem szóltam senkinek, pedig talán... Ha van rá lehetőség, hogy megmutassam, hogy kellene inkább - erre a MÜPÁban pont volt hely - akkor érdemes.

Ági :) A haladó tanfolyamodon az összes kötést végigveszed?

indianyo
 
 


Én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ideálisan csinálom ezt a szólás dolgot. Most nem tudok ennél jobbat, de nem tudom, mi a jó.
A Gyakorlott hordozók tanfolyamon arról van szó, amiről a résztvevők tanulni szeretnének. Az egyszerű háton hordozás mindig szóba kerül, bár mindenki tudja a résztvevők közül ezt a kötést, mégis mindig van vele valami dolgunk. Azoknak ajánlom ezt a tanfolyamot, akik tudnak háton hordozni (valahogy; nem kell, hogy elégedettek is legyenek vele). A Csípőn és háton hordozás tanfolyamon a háton hordozást lépésről lépésre tanuljuk; ez annak, aki már fel tudja kötni a babát a hátára túl lassú, nem elég hatékony tanulás.

hordozo
 
 


Sziasztok!

(Szia Ági!...jól eltűntem, ne haragudj, kicsit sűrű lett az élet....rádiózni kezdtem, a szopis csoportom is leköt,miegymás...írhatnál mélben vagy priviben, sokat gondolok Rád!)

Azért írok nektek, mert jeleztem az elől kifelé testhelyzetről, hogy nem jó és miért az illetékeseknek. Egy levlistán vagyok azokkal az IBCLC-kel, akik a Kismamában írnak. Szóval csak ezért....

Szép napot!
Andi
szilikon
 
 


Indianyó!
...ezt is elmondtam :o)
Ja, ha kirugnak a levlistáról, jöhetek hozzátok???? :D
szilikon
 
 


Zsizsa/Fringilla: az én 2 hósom a "hátamon lakik" és nagyon élvezi. én is csak a tarkóját támasztom nincs a fejére húzva a kendő, ha alszik.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


még annyit, hogy kábé ilyen magasra kötöm, nem is nyaklik el a feje:
Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szilikon :lol: akkor is jöhetsz ha nem rúgnak ki, sőt :wink:

Én tegnap kipróbáltam egy variációt az egyszerű háton hordásra(rucksack) mert Iván elaludt a hátamon, viszont őt alapból már úgy kötöm magamra, hogy a kezei kint vannak. És hát nem mindig van a közelben egy segítő kéz aki, begyömöszöli a gyereket a felső szegély alá amikor elalszik.

Nekem ugye elég hosszú kendőm van (4,8 m) az egyszerű háti kötés meg nem igényel túl hosszút, ezért a felesleggel eddig mindig a deréktájra felhalmozódott hájaimat takargattam. Nos tegnap amikor Iván feje már erősen támasztásra szorult, egyszerűen fogtam a kendő egyik maradék szárát és átvetettem a fejecskén, le egészen a fenékig. Itt kb elfogyott, ezért a másik szárat alulról rövidebb úton hátra vezettem és megkötöttem.
na nem tudom ez mennyire volt érthető, de aki rendszeresen használja ezt a hátikötést annak nyilván lesz elképzelése arról mi is történhetett :)
Az egésznek viszont volt egy kulcsa, hogy véletlenül úgy kötöttem a hátamra a gyereket, hogy a kendő egyik szára hosszabb lett a végén. Na most ez a hosszú szár volt csak elég arra hogy a mellkasomtól a baba fején át a popóig leérjen.
Esetleg el tudom azt is képzelni, hogy nem kell popóig levinni, hiszen csak a fej támasztása a cél.

Ma megpróbálok erről képet készíteni és akkor talán érthetőbb lesz.
savitri
 
 


Sziasztok!
Nekem nandus kendőm van, az elől keresztet használtam sokat mind a két lányomnál, szerettük/szeretjük. Ha lesz még egy gyerekem :) , akkor mindenképpen elmegyek háti-csipőhordozásos tanfolyamra Ágihoz. Olyan jó olvasni ezt a topikot!
Képzelhetitek, hogy néznek rám Erdélyben (férjem odavalósi), amikor kendőben viszem a gyereket, pláne, amíg még kicsi volt! Ha nyűgösködött, akkor szóltak, hogy biztosan melege van, nem jó neki ott...Arrafelé még egyáltalán nem terjedt el.
Annak idején, még az első lányomnál, egyszer összetalálkoztam Túri Nagy Évával, aki a babajógát tartotta az én oktatóm helyett. Elől keresztben vittem a babámat. Ő ránk nézett, egy mozdulattal széthúzta a kendőt a popója alatt, hogy rendesen meglegyen a terpesztartás. Kicsit váratlanul ért, de, mert teljesen autodidakta módon tanultam kötni, és netünk sem nagyon volt akkoriban, azóta is hálás vagyok neki, hogy figyelmeztetett. És amióta tudom tőletek, hogy kifelé hordozni nem jó (nekem soha nem is akaródzott így kötni), azóta szólnék is, ismerős anyukának mindenképpen, hogy így ne. A sógornőméknek is baybjörn van, és pár hós korától kifelé hordják benne a kislányt. Nekem eddig sem tetszett, de most már azt is tudom, miért... :lol: Azt hiszem, ajánlani fogom neki, hogy olvasson bele a topikba. Beszélgetni nem nagyon szoktunk, mert külföldön laknak, pedig ezt inkább személyesen mondanám el.
Elképzelni sem tudom, hogyan tömegközlekednék két kicsi gyerekkel kendő nélül...Nagyobbikat mozgólépcsőre segíteni, a babakocsit tartani, egyensúlyozni, figyelni...Ilyenkor is nagyon jó, hogy a kicsit (13 hónapos, 9 kiló) fel tudom magamra kötni.
A férjem nem értette, amikor mondtam neki, hogy miért jó a Lana meg a Didymos, próbáltam összehasonltani egy középkategóriás biciklit egy jóval, de így sem jött be neki...Pedig a kendőt magát szereti - rajtam, persze.
Segítsetek: miért jobb/másabb az Ergo mint egy kendő?
Köszönöm
Nuska
nuska1
 
 


Livus,
a fringilla tk azt jelenti, hogy pinty. Biológusok jobban tudják, hogy ez a genus, vagy a családnév, vagy mi. Nálunk honos és elég gyakori az erdei pinty, és téli vendég a fenyőpinty.
orsko
 
 


nuska1 írta:Segítsetek: miért jobb/másabb az Ergo mint egy kendő?


Szia Nuska!
A kettő teljesen más! Bár nekem mincs Ergo-m, azért válaszolok...
Az Ergo előnye szerintem, hogy belerakod a gyereket, felcsatolod és mehettek. Gyors, gondolom, kényelmes is, annak, aki szereti a pántokat a vállon. A kendővel ügyeskedni kell, meg kell tanuni használni, újra és újra meg kell kötni, de rengetegféleképp lehet használni minden méretű gyerekkel. A krndőhöz türelem és gyakorlat kell sztem.
Nem mindenki kendős fajta, aki hordoz, sőt, van, aki inkább karikás kendőzik, van, aki inkább erszényt használ, és van, aki csak Ergo-t...mindensetre Ergo inkább nagyobb babához-kisgyerekhez való.
Persze- kendő és kendő közt is óriási a különbség...de ebbe már igazán nem megyek bele. Én inkább a kendős fajta vagyok. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Köszi savitri! :wink:
Én értem.....jó ötlet....én egyszerűen a fejére szoktam húzni kicsit a kendőt azon az oldalon, ha elalszik.

Nuska, biztosan jönnek okosabbak is nálam, sztem nem jobb az Ergo, csak más. Én kendőre vagyok beállítva, én ezt szoktam meg. Mivel ha megyünk, akkor huzamosabb idig hordom magamon, bevált a háti hordozás. Ha kicsit elfáradok benne, vagy elfárad a vállam, akkor átkötöm más pozícióba. Ezt az Ergoval nem tudnám megtenni. Szóval kinek a pap, kinek a papné... :lol:
szilikon
 
 


Ergo nem jobb, mas.
Amikor mar a nagylany le-fol maszkalt rajtunk, nem volt tul jo a sok anyaggal banni. 5 percenkent le, aztan ujra kotni, mert megis inkabb fonn akar lenni... Logatni a kutyakakas, hanyasos stb. jardara... Ugyh szivesebben hasznaltam Ergot onnantol.
Most meg ugy varom, h megint kendozhessunk majd a kicsivel:)
Szoval en reszemrol kendot pont ugyanugy szeretem, mint az Ergot. Mindkettonek megvan a helye nalunk.

Biobaba
biobaba
 
 


Múltkor Savitri jóvoltából kipróbálhattam egy ergot. Röptapasztalataim alapján ergo és a kendő összehasonlítása (csak néhány szempont az eddigiek mellé): gyorsabb felvenni a gyereket hátra, mint kendővel és könnyebb megtanulni a hátravételt, de azért tanulni kell azt is; kb. ugyanakkora helyet foglal, ha csak úgy magaddal viszed, mint egy kendő; nem használható semmi másra, ha éppen nem hordozol benne, a kendőt és folyton használom mindenfélére; nem lóg le a földre fölkötés közben; nem kell eltalálni a kötést, mindig sikerül; kényelmes az ergo, de a kendő (nekem) sokkal kényelmesebb; a kendő nekem olyan, mintha a testem része lenne, az ergo pedig egy hátizsák – annak nagyon kényelmes. Nekem is fontos, hogy nem jobb az egyik vagy a másik. Örülök, hogy ennyiféle jó hordozóeszköz elérhető, mert mindenki megtalálhatja a neki valót, aki hordozni szeretne.

hordozo
 
 


Húúú, köszönöm a gyors válaszokat!
Ha jobban belegondolok, akkor azt hiszem, én is inkább kendős "fajta" vagyok, bár nem hordozok állandóan. A férjem szerint nem is kell, és nagyobb gyereket meg pláne nem (hát ebben nem értek vele egyet, próbálom meggyőzni, aztán majd meglátjuk).
Nagyobb gyereknek nálunk Tatonka háti hordozó van, de csak másfél éves kora körül kezdtük használni a nagynál, a kicsi meg még nincs ennyi, így az most pihen.
De aki kérdezi tőlem (sokszor előfordul, pl. metróban a pénztáros néni), hogy miért jó a kendő, és hogy a lánya éppen babát vár, stb. akkor mindig lelkesen agitálok... :D Hordozzanak csak minél többen!
Nuska
nuska1
 
 


Savitri, én itt tanultam Ágitól, hogy mit kell csinálni, ha a baba elalszik a hátadon, és kint van a keze: egyszerűen kinyitod a kötést, előredőlsz és újrakötöd úgy, hogy most már a vállán fut a kendő. Nekünk ez nagyon bejött, sokkal jobban tartja a babát, mint ha utólag gyömöszölöd be a kezét.
(Egyébként szerintem érthető volt, ahogy leírtad.)

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Savitri! Kíváncsi vagyok arra a képre, mert nekem néha gondot okoz a fejecskét betenni. A múltkor segített egy néni, de a popó alól húzta ki az anyagot... Át is szoktam kötni, hogy a kezei bent legyenek, de van, hogy felébred közben, szóval jobb hagyni.

Kifelé hordozás: jó, hogy írtátok a fentieket. Nagy dilemmában vagyok én is, mert a játszón egy anyuka csak így hordoz, és el is alszik a gyerkőc egy idő után, ő tartja a fejét :roll: . Volt, hogy befelé volt a gyermek, de így sem volt széthúzva rendesen a kendő. Asszem, legközelebb szólok...

Háti hordozás: imádom!!! Sokat segített a tanfolyam, de a gyakorlás nagyon kell. Most már ripsz-ropsz feldobom, sokan csodálkoznak, hogy milyen gyorsan. A múltkor egy zsúfolt, külföldi buszmegállóban próbáltam először ülő helyzetből feltenni fiam a hátamra, és sikerült. (Eddig mindig fektettem, könnyebb volt). Szükség törvényt bont :). Lanának is nagyon örülök. Nagyon igaz, amit Ági ír a kismamás kendőről, mi is végigjártuk az utat-szerencsére és nem álltunk meg a kismamás, "vágó"-s kendőnél. :)

Orsi
osoa75
 
 


Köszi a hátihordásos infokat (és a képet is, nagyon jó! :) ), lehet, hogy megpróbálom valamelyik nap. :)

Ergo vs. kendő: kisbabánál én is kendőzök, de nekem nagyon bejött az Ergo az idősebbnél, egyrészt a könnyebb felvétel miatt (amit már írtatok), meg nekem azért is, mert a kendővel egy órára volt hitelesítve a hátam, utána olyan eszméletlen váll-nyak-karfájás kezdődött, hogy alig vártam, hogy hazaérjünk. Az Ergo azzal, hogy van csípőpántja, nekem kényelmesebb volt, jóval tovább tudtam benne hordozni fájdalom nélkül. A férjem meg teljesen az Ergot pártolja a kendővel szemben. Férfiak... :P

Kismamás kendő tényleg rossz, én az elsőnél használtam, de az enyém nem volt elég széles egy csomó kötésfajtához... :shock:

Zsizsa
(most már ez marad a nevem, nyugodtan használjátok magában! :wink: )
zsizsa
 
 


Szilikon: a bababörzés fofó miatt (is) szóltál? Mert akkor azt nem írom bele az egyébként szopival kapcsolatos levelembe. :)

Orsi: köszi! Úgy, hogy "pinty", már értem!

Képzeljétek, a szülinapom (és néhány heti célozgatás-érvelés-könyörgés-gyűjtögetés) következményeként lesz egy ergonk!!! :D Egy bordó! :D A karikás kendőm pedig eladom: a hordozók száma nem léphet túl egy bizonyos mennyiséget :wink: Nem, az igazi ok az, hogy Áginak köszönhetően tök jól tudom a kötős kendőt is arra használni, amire a karikásat. Szóval feleslegessé vált. De ha vkit esetleg mégis érdekel, szóljon!

KépKép
livus
 
 


na akkor a képek,szóval kb így néz ki
Kép
Kép
Kép

Livit javítanám egy ponton: az ergo-ba sem tudod előre belerakni a gyereket, szóval ott is kell egy kicsit bűvészkedni. Csak azért írom, hogyha valaki csak emiatt döntene az ergo mellett.
Mindenesetre az ergo imádni való, akárcsak a kendő :D Apukák jobban szeretik a sportos megjelenés miatt.

Nuska, ne várj a következő gyerekre. Menj és tanuld meg a hátihordást! Most van rá a legnagyobb szükséged! Egy 13 hónapost még elég sokszor kell vinni. Nem igazán bírja a gyaloglást. A 9 kiló a hátadon eltűnik majd mint a kámfor. Na jó pár óra múlva azért előjön :lol: ...és akkor a következő gyereket már rutinosan az első hónapban is a hátadra kötöd :wink:
savitri
 
 


Hát ez szuper!!!! Tök jó ötlet, ügyes vagy! :D
Ki fogom próbálni! A mi kendőnk ráadásul 5,2-es, szóval tuti elég lesz ehhez! :D

KépKép
livus
 
 


Savitri!
Tetszik az újításod!
Nuska!
9kg háton tényleg semmi, ha jól van megkötve a kendő!
Zsizsa!
1 órás háton cipelés után kötelező, hogy fájjon bármi is és alig várd hogy levedd! Ha így van/volt, akkor valamit javítani kell a kötésen. Persze egy megoldás az ergo is, csak azért írom, nehogy valakit félrevezessen ez a tapasztalat. (Itt jön elő, hogy a kendőt „jól kell megkötni”, az ergot meg nem lehet „elrontani”, mindig „jól sikerül” felrakni vele a gyereket a hátadra.)
Livus megjegyezéséhez: igen, a karikás kendő egy egyféle módon megkötött rövid kendő. Aki meg tudja kötni így a kendőjét, annak inkább hátrány, hogy nem lehet variálni a karikásat.

hordozo
 
 


Ági,
lehet, hogy valamit rosszul csináltam (túl magasan, vagy alacsonyan volt, amúgy Nandus kendőt használtam), de elméletileg jó kellett volna, hogy legyen. Évánál voltam tanfolyamon, és az első alkalom után rengeteget gyakoroltam, hogy a másodikon meg tudjuk beszélni, mi nem megy, meg is beszéltük, szóval nem tudom, hol rontom el...

Savitri,
nagyon jó ötlet! :) Milyen édesdeden alszik Iván! :)

Livus,
éljen az Ergo! :) Nekünk is bordó van. :)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Szia Livus,

Neked milyen karikás kendőd van?

köszi Laura
tabajd
 
 


Ági, Savitri,
tulajdonképpen meg tudom kötni háton hordozáshoz a kendőt, de nagyon bizonytalan vagyok, és egyelőre csak segítséggel megy (ez a "hátradobom a gyereket" olyan félelmetes, de gondolom, Ági, ezzel minden kezdő így van :) ) Az a tapasztalatom, hogy az M-es nandu rövid egy ekkora gyereket a hátra kötni, de szerencsére kaptam kölcsön egy XL-est, azzal megy. A nandus leírásban szerintem nincs jól elmagyarázva a háton hordozás. Nekem is egy barátnőm mutatta, aki volt Áginál tanfolyamon...
Nézegettem én a tanfolyami időpontokat már azelőtt is, hogy írtam volna nektek...csak az a bökkenő, hogy a júliusi tanfolyam idején mi éppen nem leszünk itthon (Erdélybe megyünk, kendőstől. Ott is van egy szükség-gyártotta, flanelből, de nagyon merev, nem olyan jó, mint egy igazi kendő) Meg szerintem elől hordozásban is lenne mit tanulnom, de azt tényleg csak egy következő gyerkőcnél...Ha hazajövünk, valamikor ősszel szerintem beiktatok egy tanfolyamot Áginál. Remélem, lesz! :lol:
Ugye, kérdezhetek még? Ezekről a vázas háti hordókról (Vaude, Deuter, Tatonka)mi a véleményetek?
Nuska
nuska1
 
 


Sziasztok!
Nagyon új vagyok Nálatok, és annyira sok mindent írtatok, nem is bírom visszaolvasni (pedig biztos megtalálnám, ami engem érdekel, de sajnos tényleg nem megy a visszaolvasás :oops: ).

Nem tudnátok egy olyan oldalt ajánlani, ahol a háton hordozást meg lehet tanulni addig is, amíg (remélhetőleg júl közepén) elmegyek tanfolyamra? A 4 hós fiam több, mint 8 kg, klasszul tartja a fejét, viszont ha hordozom sokat viszem (akár órákat). Eddig elöl hordoztam, amit nagyon imádok (bár vannak vele pr-áim: a fiam szeret oldalra dőlni és kikukucskálni, cuppogni a kendőn...).
(És július közepéig - a tanfolyamig - még hetek vannak, nekem pedig egyre jobban fáj a nyakam, ezért is szeretném addig is megtanulni a legegyszerűbb háti hordozást.). (A nagyfiamat hordoztam háton, de ő már nagy volt akkor. Őt már nem féltettem pl. attól, hogy vmit rosszul csinálok.)

Még egy kérdés, vagyis kettő lesz.
Kifelé hordozás nagy babánál sem lehet? (1 évesnél, aki még nem jár). Mert én is hordoztam úgy, vhogy nekem se jött le, hogy nagy gyereket úgy nem lehet.
Utolsó kérdésem - a lábacskákat pár hósan ugye nem kell mindig elbujtatni? Az én gyerekeimmel ez sose sikerült - vagy én voltam béna és nem tudtam begyömöszkölni a lábakat, vagy túl nagyok voltak a gyerekek (59 centisen születtek és hát nem túl vékonykák). Ha jól tartják a lábukat ugye nem gond?

Elnézést, hogy ismeretlenül Rátok rontok ennyi kérdéssel!

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Nuska, na épp ez az, ahogy hátra dobom a gyereket, ez az amit nem igen lehet papírból megtanulni. Báár el tudok képzelni egy nagyon részletes leírást, de akkor is az emberben nagy a félsz, hogy amatőr próbálkozásaiból, egyszercsak a padlón landol a ded.
Nálam az első gyereknél itt bukott meg a dolog, ráadásul amíg félősen próbálkoztam, szinte mindig végig üvöltött, maradt hát a jól bevált elöl kereszt.

örülök, hogy így lelkesedtek az újítás iránt :lol:
persze én is tanultam Áginál, hogy ilyenkor kikötöm a kendőt és óvatosan ráhúzom, de nekem ez túl sok macera, főleg ha elképzelem, hogy mondjuk a körút közepén kell megcsinálnom, miközben a nagyobb mondjuk gyalog bóklászik. Meg én úgy vagyok vele, ha a kendő nem tartja épp a gyereket akkor nekem legalább az egyik kezem a hátán legyen. Viszont fél kézzel nagyon nehézkes beigazítani a kendőt hátrafele nyúlkálva. Én pl attól is megrettenek hogy előbb a gyereket rakjam a hátamra és csak utána a kendőt. Persze a nagyobbal már működhet mert ő kapaszkodik (meg általában talpra esik :) ) de Ivánt még nem merném még alvó állapotban se.

Livus, milyen jó ötlet! Én is eladom a premaxxomat és akkor már nem is olyan nagy összeg kell egy új kendőhöz.
Mert az van ám, hogy lassan de biztosan érik bennem a gondolat, hogy kell egy másik kendő. Mert az enyém ugyan csudaszép, de bizony nincs az a spec szövése mint a Lanának vagy a didymos-nak vagy akár a nandu-nak. És lehet csak nagyon akarok indokot találni az új kendő vásárláshoz :P de az az érzésem a kendő hibája, hogy úgy egy óra után már nem úgy áll mint amikor felkötöm.
Egy hibát már kiszűrtünk Ágival, a túl sok anyag a felsőszegésnél, azóta erre mindig figyelek, de valahogy így is előjön a probléma, igaz jóval később.
savitri
 
 


Savitri, akartam is kérdezni: ez milyen kendő? Mert tényleg nagyon szép, tetszenek a színei!

Ági: ma sem akart összejönni ez a rucksack. :( Pedig a férjem is segített a felrakásnál, ellenőrizte, hogy ok.- e minden, és mégse. Mentünk kb. 500 métert, és teljesen benga lett az egész... Szétjött. :(
De az jó hír, hogy akkor átkötöttük a BWCC-be, és az olyan, de olyan szupi lett, hogy pár perc múlva már szunyált is Bobó, és én is teljesen jól éreztem magam vele: nem idegesített, hogy hátul van vagy nem elég szoros. Végre!!! :D

KépKép
livus
 
 



Móni: erről a videóróltanultam meg a BWCC-t, szerintem szuperjó.
Az ún. "santa toss" hátravételt mutatja be, mert kábé a mikulásbácsi is így veszi fel a puttonyát... :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


egy jól érthető és látható tibeti háti.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: