Új privát üzeneted érkezett!

Livus!

Rábcakapiak kb. 10-20 Forinttal adják olcsóbban, a Napra nem tesz rá sokat. (legalábbis tavaly még így volt)

klári /puma
pumama
 
 


Nem emlékszem sajnos a pontos számra, de én nagyobb árkülönbséget mondanék. Livus! Hívd fel a rábcakapiakat, megmondják!

hordozo
 
 


Hátha valakit érdekel: 307 ft a biobarlangnál a Piszkei féle tk tönkölyliszt kilója.

KépKép
KépKép
safrany
 
 

 
 

Puma, Ági: köszi!
Igazából az zavar, hogy nem elég, hogy drága a tk. tönkölyliszt, de nagyon sokszor nem is kapok... És így kezdett el járni az agyam a malmon: hogy lehet, hogy jobban megérné...
De ha csak az anyagi szempontot nézem, akkor szerintem nagyon hosszú távon érné csak meg jobban a malom, nem?

KépKép
livus
 
 


Ha csak az anyagit nézed, igen. 8)
De ha belegondolsz, hoyg teljesen más íze van a frissen őrölt lisztből készül kenyérnek, hogy én élesztőt is SOKKAL kevesebbet teszek bele, mert elég így is, ráadásul azt mondják, hogy a liszt egy héttel az őrlés után már veszít az értékéből, akkor... :wink: :D
h_szilvi
 
 


Nagyon nehéz ezt kiszámolni. Nekem a malom átalakította a konyhámat. Persze minden csak a sokkal olcsóbb irányába változott. A pelyhesítő ára gyorsan bejön. Ha duó gépet veszel... ;)

hordozo
 
 



KépKép
livus
 
 


Ági: a duet több mint 100 ezer!!! :shock: :shock: :shock:

KépKép
livus
 
 


Mi úgy számoltuk (utólag, mikor láttuk, mennyit és mire használjuk), nekünk 5-8 év alatt bejön az ára. Maximum.

hordozo
 
 


Mi nem vettetünk számot a pénzmegtakarítással, ahogy a mosható pelusnál is ezredik szempont volt, hogy olcsóbban megússzuk.
Csatlakozom Szilvi érveihez :D
És Ágihoz hasonlóan, nekem is teljesen átalakította a konyhát. És közelebb vitt valamihez, amit elfeledtünk mára. A gyerekeimnek biztosan sokat számít ez.
Nekünk amúgy kézi pelyhesítőnk lett végül, és nem is hiányzik a gépi. Reggelihez max. 5 perc alatt letekerem a pelyhet négyünknek, ehhez nekem nem hiányzik a gép, és az a plusz sokezer forint különbség. De a malom gépi, nem vállaltam be a kézit, úgy döntöttem, hogy a család békéje többet ér annál, minthogy naponta fél órát tekergessem a malmot. (Pedig mennyire romantikus is!) Utólag nem bántam meg a választást, de elfogadom, hogy vannak "elvetemültek 8) ", akik kézivel őrölnek, tisztelem őket.
Amúgy nem tudom, van-e valakinek Anni pelyhesítője, de sztem nem az igazi. A karja valahogy eltekeredik mindig, beakad a rögzítőbe, nehezen tekerhető ezért. Szóval, én másikat vennék, de nem tudom, azok jobbak-e.

klári /puma
pumama
 
 


Klari, nekunk Anni van, de nincsenek vele ilyen beakados problemaink. Lehet, h gyari hibas a tietek? Talan vissza lehet cserelni.

A kezi malmozok vedelmeben:) nalunk nem veszelyezteti a csaladi beket. Egyutt tekerjuk a gyerkocokkel. A kicsi az olemben, a nagyobbal meg felvaltva tekerjuk. Mondjuk en azt a kezimalmot vettem, amire azt irtak, h turbo kezimalom:) Es kozben eneklunk.
Es ez a konditermunk resze is:) Pont azokat az izmokat mozgatja, amik hamar kezdenek el lottyedni, ha mar asszonyosodni kezd az ember lanya:)
De persze en is elfogadom, h vannak olyan elvetemultek, akik gepit hasznalnak :wink: Azert egy lakodalmashoz valo lisztmennyiseg kezi orolgeteset nem vallalnam be.

Hazilag orolt liszt illata... na ilyet a boltinal nem erezhet az ember.

Biobaba
biobaba
 
 


Céklafasírt

Először is süss egy vegyes gabonákból készült tökmagos kenyeret majd hagyd benne a sütőben véletlenül, kislángon, így legyen olyan száraz, hgoy ne vigye a legnagyobb kés se.

Ezután alduttejből készíts túrót(ezt valamihez használd fel), a hátramaradt savóba áztasd be a száraz kenyeret, keverj bele párolt céklát és borsót, amikor már képlékeny, törd össze krumplitörővel vagy botmixeller. Tegyél hozzá tojást, fahéjat, gyömbért, jó sok fokhagymét, sót borsot, némi olivaolajat, majd kenyérmorzsás tepsiben nagy léngon süsd ízlés szerint, 20-40 per közötti idő a mi öreg sütőnkben. Szeleteld fel, innen fakultatív, de másnapra nem marad belőle :)
indianyo
 
 


Indi! :D
Ohh! Mi elvetemült malmozók mind! Úgy elképzeltem, amint a kézi és a gépi malmos tábor egymás nyakának esik...! ;) Ki nyert volna: a löttyedt izmú többség vagy a jó kondiban levő kisebbség??? :D

hordozo
 
 


Na, Agi ugye nem...
:wink:

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: hát, tény és való: sosem éreztem még házilag őrölt liszt illatát...

Indi: Kösz a receptet! :lol:

Ági: :lol: :lol: :lol:

KépKép
livus
 
 


Livus, látogass meg és sütünk zsemléket!
h_szilvi
 
 


Na, ezt az ajánlatot nem hagyom ki!!! :wink: Mikor?
Te meg cserébe jöhetsz kanapézni! :lol: :wink:

KépKép
livus
 
 


Aludttejet kérdezte valaki a minap: nagyon jó kis túrógombóc-szerűséget lehet belőle kreálni: cukorral, citromhéjjal, kis vaníliával, csipet sóval lehet felforralni, búzadarával nagyon sűrűre főzni, ha langyosra hűlt és összeállt, vizes kézzel gombócokat gömbölygetni és a szokott módon tálalni. Például fahéjjal, mézzel, tejföllel. Ha sietek, nincs pirított morzsa. De pirított durvára tört mandulával is hú de jó!

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Lehet, hogy semmi izgalom, de két igazán téli csemege a mindennapjainkban: (nem tudom, hogy vagytok, de borzasztó ez a januári ínséges idő, zöldség szempontjából)

1. Savanyúkáposztát kicsit kimosom, beleteszem egy tálba, aprítok rá lilahagymát, és jól meglocsolom olivaolajjal. Fél óra pihi, mennyei.

2. Cékla - anyukám szerint
Céklát megfőzöm héjastul, egészben. (Elég csak párolni, hiszen nyersen is nagyon fini) Lereszelem, reszelek mellé tormát (ki-ki ízlés szerint), pici ecet/citromlé, csipet só megy bele. Üvegbe teszem, még öntök rá pici céklalevet, egy hétig is eláll hűtőben.

klári /puma
pumama
 
 


Puma/Klári,
Erről eszembe jutott, hogy milyen régen ettem ilyent:

Téli vitaminbomba (szigorúan csak hétvégi fogyasztásra és erős gyomrúaknak) :D :D

Kocsissaláta:
hozzávalók: svavanyúkáposzta, őrölt piros paprika (por), sok fokhagyma (aprítva ill szétnyomva)
a hozzávalókat összekeverem, érni hagyom, mennyei!! Persze jó büdös, de ha mindenki eszik, nem zavaró (ja meg ha nem merészkedünk ki a házból) :)

Eszter
ikra
 
 


Nekem is eszembe juttattatok egy salátát, amit már nagyon régen csináltam. Kicsit macerás, de ha valaki szereti az édes és savanyú ízeket egyszerre, akkor nagyon finom. :)

savanyú káposztához hozzákeverünk lehártyázott grapefruitot (na ez a macera benne :( ) és mézet csurgatunk rá. Nyam-nyam! :)

KépKép
livus
 
 


Livus :) én az ánglius szakécsmesterektől úgy tanultam, hogy egyik kezembe veszem a meghámozott narancsot, a másikba egy éles kést és a hártyák mellett simán bevágok a késsel és így kiemelem a gyümölcs húsát - nem kell sokat vacakolni, a maradékot pedig kicsavarom, a leve jó a saláta dresszingjéhez.

ásotanában a kétperces képoszta nagyon megy: fonnyadtabb savanyú- és édesképosztát némi olivaolajjal összepárolok nagyon forró edényben rövid ideig és nyammm megesszük - elképesztő az íze. Persze ehhez frisset nem használok, mert azt azonmód megesszük, de gyakran találok maradékot, ami nyersen máér nem annyira étvágygerjesztő.
indianyo
 
 


Nem győzök eleget hálálkodni Pindinek a zabpalacsinta ötletéért! Azóta nálunk hetente 1-2 alkalommal biztosan készül vlaamilyen változata. Vasárnap zabliszt, tej és reszelt alma keveréke 1 kanálnyi jóféle barnacukorral volt a reggeli, hozzá a fonnyadt almákat összepároltam almaszósznak csak úgy, minden ízesítés nélkül. Ma pedig a megmaradt almaszószt kicsit felvizeztem, ment bele a zabliszt és ezt ettük reggelire palacsintának. Nincs olajszag, két perc alatt megvan és egészséges, finomságos, örömteli dolog.
indianyo
 
 


Indi: jó ötlet ez a hártyázás! :-) Akkor lehet, hogy hamarosan megint csinálok ilyen sav.káposztás salátát :-)

KépKép
livus
 
 


A zabpalacsinta nálunk is menő, és almával még nem is próbáltam.

Eszter, az aludtejet én kérdeztem, legközelebb ha lesz, ki is próbálom. Egyenlőre alapvetően túrót gyártok belőle (aztán túrógombócot :)), mert azt nagyon szeressük minden formájában.

o
orsko
 
 


Eszter, jól értem, hogy az aludtejben kezded főzni a darát? Vagy előbb felforralod és úgy bele a darát? A savó közben ott marad és összekevered az egészet? Holnap szeretném kipróbálni, de olyan bizonytalan vagyok.

hordozo
 
 


Ági :) én is szoktam aludtejjel főzni, például Szilvi híres túrós spenótos kölesét is így főzöm, teljesen hasznosítva az egészet - az eredmény pedig ugyanolyan.
indianyo
 
 


Ági, igen, benne marad a savó - ezért aztán kiadósabb a hagyományos túrógombóccal szemben. És amikor felforr, akkor megy bele a dara folytonos keverés közben. Ja és én még a citrom levét is belecsavartam hirtelen felindulásból :)

Klári, most direkt vettem savanyúkápit (eddig nem rajongtam érte), annyira ízlett ez a felturbózott változatod:)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Nagyon köszi!

hordozo
 
 


Eszter, még egy kérdés az aludtejes túrógombócról. 1L tejből kiindulva mekkora adag gombóc lesz?

o
orsko
 
 


Szerintem négy személyre elég, ha van előtte leves is.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ja, akartam írni, hogy megjelent a Legyen néktek eledelül V. része: Zöldséges egytálételek.

KépKép
livus
 
 


Eszter, köszi :)

Hülye kérdés, de mégis muszáj: megmaradt kenyérből hogyan kell morzsát csinálni? Még soha nem csináltam, mert vagy elfogyott, vagy a kevés maradékot elrágcsálta a kutya. De most kétszer egymás után nem sikerült igazán a kenyér, és rajtunk maradt, és szeretném felhasználni. Reszeljem? Daráljam? Törjem?

o
orsko
 
 


Orsko :) Reszeljed, daráljad :) Törni inkább fasírtokba, pogácsákba érdemes, ahol nedvesség éri.
indianyo
 
 


Orskó, diódaráló a legjobb, én azzal szoktam csinálni.

Livus, köszi a tippet!!

Eszter
ikra
 
 


Késsel, majd malommal készül nálunk.

hordozo
 
 


Ági, a müzlikeksz tényleg mennyei. Ajánlom másoknak is kipróbálásra! Pénteken az éhhaláltól mentett meg minket :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


zabpalacsinta receptrol lemardatam :( es nem talalom.
leirnatok meg egszer? koszi!

rabcakapi fele savanyu kaposzta szerintem magaban is nagyon fini, faltam amig nem szoptattam :oops: ferj is igy eszi, hamar kesz van 8)
saara
 
 


Sára, talán ez az:

[quote="pindi"]
írta:
pindi
Palacsinta nagyon finom zablisztből, vízzel. Kicsit vastagabbra kell hagyni, mint egyébként és nem szabad állni hagyni a tésztát. Én juharmézzel és fahéjjal szoktam enni.


Andi
_andi
 
 


És ez még kicsit később szintén erre vonatkozott:
[quote="pindi"]
írta:
pindiÉn a zabos palacsintát csak úgy érzéssel szoktam, zabliszt + víz, sűrű tészta állagúra, és lepényként (kb. fél centi vastagon) kisütni.

Pindi

Andi
_andi
 
 


Na, úgy látszik, velem lesz tele az oldal :)

Köszönöm Nektek ezt a sok-sok receptet, ötletet, amit ebben a topikban (is) kaptam. Igaz, még az elején tartok a kimásolgatásoknak, de nagyon fincsi dolgok születtek itt, amikkel meg fogom ismertetni a családom :D

Andi
_andi
 
 


Ági!
A müzlikeksz valóban nagyon szuper! Régebben nagyon szerettem a müzliszeleteket, de aztán túl édesnek és persze drágának találtam őket, úgyhogy jó pár éve nem is ettem ilyet. Most ez a házilag készített nagyon hiánypótló volt! :-) és persze sokkal finomabb. Az normális, hogy alig tudtam lehámozni róla a sütőpapírt úgy hozzáragadt vagy elrontottam valamit?

És egy tésztakérdés: mintha te írtad volna, hogy gyúrsz tésztát. Teljes kiorlesubol vagy szitáltból? Teszel bele tojást is vagy megy anélkül?

Úgy tudom, a durum tésztákat tojás nélkül készítik. Tudja valaki, hogy hogyan? Darából? Lisztből?

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Az innen származó kölessüti is nagyon bejött (köszönöm, Ági, hogy elküldted). A szülinapi tortát is ebből csináltam, nagy sikere volt :-) Íme pár kép:

Kép Kép Kép

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Anikó, nagyon aranyosak a tortásak :)
Gyárilag lehet, hogy dara (is) kell bele, de én
durumtésztát lisztből és vízből csináltam. Keményre gyúrod és kis szikkadási idő után felhasználod, vagy kiszárítod. De én jobban szeretem a tojásos tésztát, ha már házi, ezért inkább azt szoktam.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Anikó!
Müzlikeksz nekem egy icipicit sem ragad a sütőpapírhoz. Lehet, hogy a sütőpapír a különbség. Minden ezzel kapcsolatos információm szerint csak egyféle sötőpapír létezik Magyarországon, ami „működik”. Persze lehet, hogy nem tudok valamiről...
Igen, szoktam tésztát gyúrni. Először szitáltból gyúrtam tojással, aztán teljesből, tojás nélkül (tönköly!). Ez utóbbi kisebb munka és olcsóbb, élvezeti értéke nem kisebb, ezért ennél maradtam. Problémám: nem boldogulok a tarhonyával. Amelyik módszerrel tarhonya az eredmény, az óriási munka. :( Többi ok.
Safrany! A tojásos tésztát milyen lisztből gyúrod? Fehér / szitált / teljes – és milyen gabona?

hordozo
 
 


Ági :) Nagymamám a tarhonyához 1 kiló fehérliszthez tesz 4 tojást és keményre gyúrás után lereszeli nagylyukú reszelőn. Én félek a reszelőktől (mindig megsértem a körmöm/ujjam), úghyogy nem próbáltam még. Persze ideális tojás nélkül lenne, de nem tudom a módját, hgoy legyen egyszerre kemény és ugyanakkor ne száradjon ki.
indianyo
 
 


Almás céklasali:

Nyers cékla és ugyanannyi alma lereszel, rá almaecet, cukor, só, bors. Nagyon fini!:)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Safrany, Agi: koszonom a tesztas hozzaszolasokat.
Agi: en is gondoltam, hogy a sutopapir lehet a ludas, mert mas is raragadt mar, nemcsak a muzlikeksz. Nem tudom, nekem milyen van, ezer eve vettem, alig hasznalom - epp ezert. Te milyet hasznalsz?

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Ági :) Én rokonom is úgy csinálja a tarhonyát, ahogy Indi mamája. De a tarhonyakészítészt már leírtam nyáron. Mi akkor csináltuk, mert akkor gangon szépen megszáradt :)
m_andi
 
 


Anikó: Mekkora már Flóra! :shock: Úgy látszik nem csak Bobó nő! :lol: Isten éltesse!

Sütőpapír: karácsonykor olyat szívtam, hogy csak na! Valami noname volt itthon (még lámpáskészítésből maradt :) ) és jobb híján ezen készítettem a habcsókot. Egyetlen szemet sem lehetett leszedni a papírról!!! körbe kellett tépni a papírt, és akkor utána le lehetett róla eszegetni a habcsókot.
Nagyon pipa voltam, mert ajándéknak szántam. De nem a kukának :evil:

Nekem amúgy egy ideje DM-es van. Tökéletes! Gáztepsi méretű darabokra van felvágva és barna színű (nem fehér)

Orsi: kösz az ötletet! Ki fogom próbálni ezt a salit!

KépKép
livus
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?