Új privát üzeneted érkezett!

Ági!

Köszönöm! :)
Valahol én is így érzem, csak néha nekem is fáj. El kéne fogadni, hogy nem tudok tökéletes lenni (sajnos elég maximalista vagyok), és hogy ami csinálok/csináltam, az jó/volt. És persze, még jobb, hogy fejlődőképes vagyok... :lol:
(Plattner nagyon jó könyv szerintem is :) )

Szerinted mennyit hordozhatom a 7 hósamat? Hátam teljesen edzett a súlyához, néha szinte hiányzik is, meg imádom is vinni. Vagy ebben az időszakban inkább a földön kéne csúszni-mászni hagyni?

Orsi
osoa75
 
 


Szerintem ha figyeled a gyereket, látod rajta, hogy mennyit hordozd. Nehéz túlhordozni, ha egyáltalán lehetséges. Szerintem fontos ilyenkor, hogy amikor le van téve, akkor legyen tere (mindig nagyobb, mint amennyit be tud már mozogni), persze elegendően kemény helyen legyen, hogy tudjon mozogni, és hagyva legyen: csináljon, amit akar. Amikor ő ezzel a tevékenységgel boldog, akkor nyilván nem veszed fel... Én sok órát hordoztam még ilyenkor naponta. Lassan csökken az adag. :)

hordozo
 
 


Ja, és azt hiszem, én is maximalista vagyok... valószínűleg ez az alapprobléma. ;)

hordozo
 
 

 
 

Ági, akkor majd viszem! Már nagyon várom a jövő hetet! :wink:
Mi az a Plattner könyv?

KépKép
livus
 
 


pindi
 
 


Köszi, Pindi!
Majd megnézem, ha lesz időm!

KépKép
livus
 
 


Ma voltam lll-es továbbképzésen, és fel vagyok dobva, mert a kötődő nevelés volt az egyik fő téma, ami a kontinuitással is eléggé összevág :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, olyannyira osszevag vele, h az volt az alapja. Ez az, amit par napja szova tettem, csak az interju nemetul van:
http://www.continuum-concept.de/JLInterview09-2000.htm
Marmint, h Liedloff megirta a CC-t, Sears pedig annak alapjan megalkotta a kotodo nevelest.
biobaba
 
 


Bocs, németül nem tudok...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Gondoltam, azert irtam be megegyszer:)
Szoval Liedloffot bantja, h ot sokan megbelyegzik, h nem szakember. Sears meg az. Es Liedloff elmelete alapjan kialakiotta a sajatjat, egy csomo konyvet irt, sikeres lett. Eleinte beleirta a konyveibe, h Liedlof CCjen alapul, amit kidolgozott, de aztan mar elfelejtette megemliteni.
biobaba
 
 


Hát ez nem szép a doktor úrtól. Tényleg semmiből nem állna Liedloffot megemlítenie legalább...Pedig egyébként nagyon szimpatikusak a könyvei, ráadásul nálunk együttalvást pártoló szakirodalom az ő könyvén kívül nem is jelent még meg.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


höm-m, ez igen érdekes...mármint hogy Sears nyúlt Liedloff-tól. De ahogy Biobaba is írta, hogy követte az ösztöneit, aztán rájött, hogy "kötődve nevel", velem is ez történt, együtt aludtunk és hordoztam, szoptattam 24/7 mielőtt még hallottam volna Sears-ről meg Liedloff-ról. Az ösztönök mindenkiben működnek még...csak van, aki inkább marad az elfogadottnál és úszik az árral.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


És van, aki erősebben kapcsolatban van az „ösztöneivel”, van, aki kevésbé érzi őket. Esetleg hosszabb utat kell bejárnia, hogy meghallja a saját belső hangjait és megtanuljon figyelni rájuk.

hordozo
 
 


hordozo írta:És van, aki erősebben kapcsolatban van az „ösztöneivel”, van, aki kevésbé érzi őket. Esetleg hosszabb utat kell bejárnia, hogy meghallja a saját belső hangjait és megtanuljon figyelni rájuk.


pontosan!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Lívia, OLAF-ot akarjuk! megjött már? :lol: :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ergo limited edition
az a 105 dollár nem is sok...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi! Ne próbáld elterelni a figyelmünket a titkos kis szállítmányról! :D :D :D

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Olvasom a társalgást a CC-ről. Érdekesnek találtam mindig is, de ahogy mondtátok is, nem biztos, hogy tökéletesen lehet/érdemes alkalmazni a mi teljesen más társadalmunkban az ott leírtakat. És ennyiből nem bánom, hogy Sears, ha lenyúlta is az ötletet, egy kicsit a mi körülményeinkhez közelítette a dolgot.

Másik kérdésem: gentle discipline/positive discipline fórum, közösség van valahol? A háromévessel már átléptünk ebbe a korba...

Olaf: megjött, igen, de képem csak egy homályos van, azért nem írtam idáig.

Kép

Szép nagyon, és vékony! Vékonyabb, mint a nandum. Jól tart. Gyakorolgatom vele a kötözéseket.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


csajok: tegnap a futár hozott egy csomagot, majdnem lehidaltam, mokir a feladó helyén megláttam a Didymos címkét! pedig nem mentem a párom agyára, csak csendben sóhajtoztam pár hónapja, hogy de jó lenne egy kendő...meg megmutogattam neki Katját a neten. Szóval íme, a vadiúj 5-ös (4,2 m) Katja:
Kép
akciókép még nincs, mert állandóan szoptatok, nincs időm...de hamarosan.

ultravékony, nagyon puha és még nincs betörve, de már így is hihetetlenül más élmény...no, majd mesélek!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Lívia: GD fórum: mothering, más ötletem nincs. de csinálhatunk mi is magunknak.... :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


ja, és olaf homályosan sem semmi!!!!!gyönyörű!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi! Gratulálok a párodhoz! Megmelegedett a szívem a meglepetesétől már csak a távolból is. Eddig Nandud volt, ahhoz hasonlítod?

hordozo
 
 


Livi: Mintaférj! :D

Én rendületlenül emlegetem ezt is, de mostanság főleg az ergot, de egyelőre nincs foganatja... De közeleg a szülinapom! Ki tudja... Hátha becsenget egy futár! :D

Kéretik mindenféle didymosos tapasztalatról beszámolni! És várjuk a további fényképeket!

KépKép
livus
 
 


fúúú Livi :D
ez aztán a figyelmes férj
és micsoda kendő

Líviákra most réjár a szerencse hehe
Livus reménykedj!

KépKép
savitri
 
 


Savitri, tényleg igazad van! Ez az összefüggés még eszembe se jutott! :wink: Akkor ezúton üzenem a férjemnek, hogy egy drapp ergo az álmom mintás béléssel. Hi-hi :D (Bár pénz nincs rá:azt elvitte a kocsi szervizeltetése, de a remény hal meg utoljára...)

Ja, és mi az a Gd? :oops:

KépKép
livus
 
 


Ja, és még azt akartam írni, hogy Olaf és Katja is gyönyörűűűűűűűűű! :D Használjátok egészséggel!

KépKép
livus
 
 


Tegnap megmutattuk Katjának a várost...bevittük este a POSZT-ra.
Kipróbáltam tegnap és a naggyal is kifutja belőle a BWCC, szóval remek. Egyáltalán nem vág, nagyon finom anyag. Még teszek képet, ígérem, de a melegben Sári egész nap szopik....

Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ági: igen, Nandu volt eddig.

Lívia: gondolom, Olaf még puhább, én azt olvastam, hogy acsíkosak közül Olaf a legvékonyabb...el sem tudom képzelni, hogy mennyire finom lehet egy bejáratott Laura!

Livus: szorítok!!! a férjem grafikus, odavan a színekért éss tudom, hogy nagyon megtetszett neki Katja már a neten! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Az a szörnyű ezekkel a kendőkkel, hogy egyik szebb, mint a másik! :shock: :lol:
Az enyémen nincs mittelpunkt cimke. :(

OFF:
Livus: GD: Gentle Discipline.

Igen, a mothering.com fórumot nézegetem, de érdekelne, hogy van-e magyar is, kedvem lenne magyarul dumcsizni a témáról, tippekről, amiket most olvasok és kipróbálok a naggyal való kommunikációmban...

Biobaba,

nincs kedved indítani egy AP/kötődő nevelés/gentle disc topikot?

Vissza a kendőkhöz:

Folytonos problémám: váltogatás a szopihoz alkalmas és a gyaloglós/kényelmes hordozások között. Előbbihez nekem eléggé ki kell lazítani a kendőt. Már nem csak vszintesen tud szopizni, szerencsére, de akkor is variálnom kell, utána meg az alvó gyerek körül megszorítani a FWCC-t, a keresztkötést.

Felkelt...

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Livia, es neked?:)
biobaba
 
 


Livi, igazi dydimos reklám vagy a képeken. Nagyon illik hozzátok ez a Katja :D

Most elkezdtem megint vágyakozni. Tiszta lökött vagyok. Hisz minek nekem még egy kendő, amikor van kettő plusz egy ergo. Az egyik kendőmet a nandut kölcsön is adtam, mert annyira nem használtam.

Persze a másikat most megint elővettem. De ha elmegyünk itthonról, jobban szeretem az ergo-t. Sokkal gyorsabban és magabiztosabban tudom a hátamra varázsolni vele a kölköket. Még így is minden alkalommal legalább 2 ember rohan oda, hogy segítsen (Budapesten ez elég nagy szó)amikor Ivánt a hátamon csak egy kézzel tartom.
Emlékszem nekem is akrobata mutatványnak tűnt, de amióta csinálom annyira egyértelmű. Nem győzöm győzködni a járókelőket, hogy nem esik le.
savitri
 
 


Es Ergonal mindig be akarjak a pantba akasztani a gyerkoc labat:) En legalabbis eleg sokszor megeltem, h egyszercsak feltunt a semmibol egy segitokesz jarokelo, es fogta a gyerek labat, dugta a pantba...

Hat a vagyakozassal mar csak igy van... :)

Biobaba
biobaba
 
 


Azt láttam, hoyg GD=gentle discipline, de sajna ettől sem lettem okosabb... :oops: :oops:

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

én is szívesen benne lennék egy pozitív nevelés fórumban magyarul, mint gyakorló és folyamatosan tanuló pozitív nevelő. (Szívesen indítok is egy témát, csak nem tudom, hogy inkább a Gyereknevelés vagy az Életmód alá kéne-e rakni. Meg nem akarok itt már fennálló hierarchiákba beletaposni, annyit nem jártam még ide.) A pozitív fegyelmezés is használatos kifejezés, nekem személy szerint a nevelés jobban tetszik. Egyébként elindult Jane Nelsen dolgainak magyar tüköroldala (http://www.pozitiv-fegyelmezes.hu/), és van pozitív nevelés tréning is Budapesten. Bari Zsuzsanna áll mögötte. Nem ismerem személyesen, csak rövid emailváltásból.

Aki tud angolul és komolyan érdekli a dolog, annak nagyon tudom ajánlani a http://groups.yahoo.com/group/PositiveP ... iscipline/ yahoo listát - nagyon komoly PD-tudás van itt felhalmozva.

Lívia: már 3 év alatt is lehet pozitív nevelni, sőt. Bár meglepne, ha ezzel újat mondanék neked - lehet, hogy csak félreértem, amit írtál?

Zsanett
- Lotte lányunk 10 hónapos
zsanettrp
 
 


Livus: végeredményben kiabálás, sarokba állítás, büntetés, "verekedés" nélküli gyereknevelést jelent. Én nem értek mindenben egyet ezzel a módszerrel, de azért sok mindent alkalmazok én is itthon...tényleg, csináljunk egy topicot!!
:D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


:idea: aha!
Köszi!

KépKép
livus
 
 


Sziasztok! Én nyitnék egy PD topikot, mert mindjárt lenne is egy megvitatandó kérdésem, de hová lett az új topik nyitása funkció? :shock:

indianyo
 
 


Bemész a társalgóba, rákkatintasz arra a témára, amelyikben csinálni szeretnéd, és akkor a lista alján ott lesz, hogy új topic.

KépKép
livus
 
 


Köszi Livus! Msot máér az én gépem is látja, reggel valami gikszer volt vele.

Itt a topik:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.php?t=436241&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Zsanett :) Szerintem itt nicns kialakult hierarchia! Nekem most egy elég sürgős kérdésem volt, ezért ugrottam bele.

indianyo
 
 


Ez off, de nagyon vicces :)

igény szerinti szopi

indianyo
 
 


Sziasztok,

Zsanett,

Köszi a magyar linket! Amikor azt írtam, hogy átéptünk a "pozitív nevelés" korba a háromévessel, csak arra az megfigyelésemre utaltam, hogy a kötődő nevelés eszköztára már néha hiányosnak tűnik. (A kötődő nevelésről főleg a Sears-féle The Babybookból szereztem az ismereteimet, tehát lehet, hogy hiányosak.)
Átmegyek én is ezzel a témával az új topikba.

Upsz, a magyar oldalon (http://www.pozitiv-fegyelmezes.hu/) elolvasott első cikkben jutalmazással elért együttműködést javasolnak, ami szerintem nem a legjobb dolog...

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Indi! Miért nem tudom megnézni a vicceset? Hova kéne kattintani?

Most jöttünk Ági tanfolyamáról, tök jó volt! Köszi, Ági! Most már csak a gyakorlás van hátra. :D

KépKép
livus
 
 


Livus :) Elnézést, valami technikai probléma volt és nem jelent meg az egész, próbálom újra feltölteni, de az internetem lehetetlenül lassú. Adom a linket, ahogy kész vagyok - tetszeni fog :wink:

indianyo
 
 


Sajnos nem hagyják ezek a videofeltöltősök, hgoy megmutassam a jó kis videomat :( Micsoda álszemérem - bár jellemző az amerikaiakra - bocs az ítélkezésért, de ezt most bevállalom.
Egy anyuka jógázik (épp fejenáll) és közben a négykézláb közlekedő kisfia igény szerinti szopiba kezd - nagyon aranyos filmecske.

indianyo
 
 


:lol:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


jaaj én azt ismerem :lol: tényleg nagyon vicces
azt viszont nem értem mit lehet rajta kifogásolni

KépKép
savitri
 
 


jajj de kár, pedig ez tényleg muris lehet! Azt hittem, valami saját videot akarsz felrakni.
Nálunk a múltkor olyan volt, hogy este hazafelejövet mindannyian bőrig áztunk, ezért ahogy hazaértünk, irány a fürdőszoba. Gobndoltam, amíg a férjem Bogit fürdeti, letusolok. Aztán gondoltuk, ha már ott vagyok az a legegyszerűbb, ha odaadja Bobót, és ott lezuhanyozzuk őt is. Tetszett is neki. Aztán leguggoltam, hogy az ölembe fektetve fürdessem, és egy óvatlan pillanatban rákapott a cicire. Oylan vicces volt, mert annyira nem ezen járt az eszem, hogy teljesen váratlanul ért :D :D :D Cuki volt!

KépKép
livus
 
 


Livus, ha érdekel és adsz egy mailcímet, átküldöm.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok csajok!
Lenne egy kérdésem, vagyis kettő.
Az egyik: mennyit vihetem a 2 hónapost a hátamon (rucksack carry illetve SHBC, azaz secured high back carry kötésben)? Sári délelőtt a főzés alatt és ált. délután is szunnyad egy hosszabbat a hátamon, plusz az esti séta alatt még elöl (FCC) 2-3 órát, tehát olyan 6-7 órát van rajtam, ebből 4-et a hátamon. Lábak békában, és jót alszik. Oké ez így?

A másik: hogy mossam ki Katját? Tudom, rá van írva, hogy 60 fok és liquid detergent, de az pl. mi? nekem csak mosószódám és mosószappanom van itthon, meg egy kis szódabikarbóna. Mossam ki samponnal? És nem sok az a 60 fok? Én eleve a gyapjúprogramra tettem volna, nem tudom miért....ötleteket várok! :)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, ha nem tul koszos, akkor nem kell 60 fokon mosni, az csak az, h az a max. hofok, amin lehet mosni. En 30 fokon mosnam a ruhakkal egyutt. V mosodioval v szodabikarbonaval.

Szerintem nem sok a 2 honaposnak a 6-7 ora, ha birod.

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: