Új privát üzeneted érkezett!

Hopp, most látom, hogy milyen fura lett a felsorolás, bocsánat.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Mi máglyarakás-szerű mákosgubát szoktunk, abbahagyhatatlan, kb. egy perc alatt szokott elfogyni :P
Tojássárgájával elkevert mézes(cukros), esetleg vaníliás tejjel leöntöm a kivajazott (fontos, hogy vaj) tepsibe lerakott kiflikarikákat, megszórom mákkal, ezt ismétlem rétegesen, tetejére is vajat teszek, jól megforrósítom, amíg pirulni kezd, ekkor jön a tetejére a tojásfehérjékből vert hab, ezzel visszatolom néhány percre a sütőbe, míg megpirul a teteje. Ja és férjem kívánságára mazsit is szoktam a guba közé rakni :)

Biobaba, milyen lett a kacsa? Nálunk mennyei lett a pulyka, csak alig fogyott belőle, mert ügyeletre rohangáltunk Szenteste, férjem bekapott egy brutál vírust és majdnem kiszáradt. Ha ez nincs, életem egyik legszebb karácsonya lenne. Azért így is az :wink:

A pulyka így készült el: sütés előtt néhány órával bedörzsöltem kívül-belül sóval, a bőre alá pedig rengeteg friss fűszernövényt, rozmaringot, majorannát, kakukkfüvet tömködtem mindenütt. A belsejét teleraktam alma- és fokhagymagerezdekkel, narancsszeletekkel. A mellét húsos szalonnaszeletekkel borítottam be. 2és fél órát sült, az első fél óra után letakartam fóliával, hogy ne száradjon ki. Néha öntöttem alá egy kis vizet. Szépen megpirult és omlós, szaftos lett. Sült mellette a vége felé zsemlés "töltelék" is, amibe saját gyűjtésű őzlábgombát kevertem.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter: és mennyi PADLIZSÁN? :lol:

KépKép
livus
 
 

 
 

Na szóval bocsánat, szóval az 5 kg az elején az nem paradicsom, hanem padlizsán, úgy látszik kicsit máshol járt az eszem :oops:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok!

A Biobaba által ajánlott görög étterem nem fogadja el a meleg étel utalványt, ellenben a 3 testvér török étkezde http://www.3testver.hu/ (Nyugatinál) igen, és a hírek szerint házhozszállítást is vállalnak, bár délután senki nem vette fel a honlapon megadott telefonszámot... De este ottvoltunk, és az étteremben más telefonszám volt kiírva (nem írtam fel...) Mindenesetre ajánlom a helyet beülésre, hazahozatalra, a házhozszállítást meg ki kell próbálni. Olcsó és jó. (Gyros, falafel, felcsavart pitában vagy tálon, saláták, pl. joghurtos-paradicsomos padlizsán, levesek, pl. joghurtleves, főételek körettel, török pizzák, török édességek, török tea...)

GyeZsu
gyezsu
 
 


[quote="pumama"]
írta:
pumama
Házi vegeta (Szilvi kedvéért)


Ó, te drága, köszönöm szépen!!!!!! (Csak most vettem észre) :oops:
h_szilvi
 
 


Eszter,
a nutellás édesség innen van: http://mindmegette.hu/index.php?apps=re ... cept=10718
nem lett rossz, és egyáltalán nem brutál édes, hanem inkább sok. A legeslegnagyobb jénaimból is majdnem kicsordult.

Kérdés: aludtej felhasználásra kérnék ötleteket. Nemtudom milyen megfontolásból, de 2 liter tejet tettem el alukálni. Túró biztosan lesz belőle, mivel más elképzelésem nincs, de nektek talán van.

Még egy kérdés: mit lehet a megmaradt köretrizzsel kezdeni? Általában sokkal többet csinálok, mint ami elfogy. És általában a kutya eszi meg vacsorára.

Kivánok mindenkinek bolgod új évet.

orsi
orsko
 
 


Eszter!

Én a Stahl -féle gubát készítettem, tojás nélkül, így is nagyon fini lett.
Vaníliás (cukros) tejbe mennek a kiflidarabok, amíg megszívják megukat, készül a mákos egyveleg: mák, cukor, fahéj és citromhéj. Ezt lerétegeztem jénaiba és a tetejét a maradék tejjel meglocsoltam (meg még pluszba is lehet tenni) + vajdarabkákat rá.
Ez is mennyei.

MIndenkinek BUÉK!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


aha, Crème brûlée
hat az igaziban nincs nutella:)
az Amelie c filmbol nevezetes ez a fincsiseg

Biobaba
biobaba
 
 


Hogy jött a receptben creme brulée-hez a nutella? Én alapból anarchista vagyok és semmit se tudok recept alapján elkésziteni, na de a klasszikusok... ez olyan, mintha ketchuppal főznénk a spaghetti bolognese-t. Indiában meg garam maszalát tesznek a pizzára :lol:
indianyo
 
 


Hiányos a gasztronómiai műveltségem :oops:, nem tudtam, hogy ez egy klasszikus kaja módositása. Hogyan van az eredeti, nutellátlan?

o
orsko
 
 


Orsko, az aludttejet én ugyanúgy használom, mint a joghurtot. Isszuk önmagában, felhasználom salátaöntetekhez (pl. joghurtos padlizsán), krémekhez (pl. kőrözött). Mindig megaludt a tej, mire eljutottam volna a joghurtkészítésig, úgyhogy belenyugodtam, hogy nálunk aludttej a joghurt :) Rízst én felmelegítem simán másnap is... De lehet belőle rizibizi, rizotto...

GyeZsu
gyezsu
 
 


http://www.cremebrulee.com/creme.htm
- en igy szoktam csinalni

Biobaba
biobaba
 
 


ja azt elfelejtettem, h az enyem annyiban mas, h nem feher cukorral csinalom:)
biobaba
 
 


Orsko :) nem baj az, ha hiányos, nekem meg a biológiai műveltségem az :wink: A receptíró viszont legalább adhatott volna neki más nevet illendőségből, ha már...

aludttejből nálunk puliszka, túró készül illeve megy a kenyértésztába, de a túrós ételekben szoktam a túrót is helyettesiteni vele
indianyo
 
 


köszönöm a válaszokat :)
aludtejjel végül az történt, hogy jól megettem :)

most is van egy kérdésem: régebben olyan jó pizzákat sütöttem, de úgy látszik a sütő nélkül töltött évek alatt elfelejtettem. katasztrófális lett az utóbbi néhány próbálkozás. ha van jó és bevált receptetek, irjátok meg! tészta is, rakomány is érdekel.

o
orsko
 
 


Orsi, ha olaszosat akarsz és nem vastagtésztás amcsi jellegűt, akkor pizzatésztának sima, kicsit lágyabb kenyértészta a legjobb, amit egy kanál olívaolajjal dagasztasz meg. Én néha teszek bele kevés kakukkfüvet is, de az már nem is igazi pizza :) Feltétnek télen passzírozott parit szoktam összeturmixolni fokhagymával, sóval, esetleg fűszerekkel, és kicsit besűrítem kis lángon. Ha nincs időm, nyersen rakom rá. Mi nagyon szeretjük olívabogyóval és sajttal, meg gyakori volt régebben a húsos szalonna+gomba+hagyma+sajt is. A sajt előtt szórom rá az oreganót és/vagy bazsalikomot. A tésztát bőven lisztezett tepsibe szoktam vékonyra nyomkodni, és a lényeg, hogy a sütő igazán forró legyen. Sőt, inkább kemence legyen, mint sütő :wink: Az igazi olasz pizza titkai az egyszerűség, minőségi alapanyag és a hőfok :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Nekem meg a malmosokhoz lenne néhány kérdésem:
>A teljes kiörlésű lisztben minden benne marad, ugye? Tehát 1 kg búzából 1 kg tk. liszt lesz?
>Mennyibe kerül egy kiló tönkölybúza?
>És a finomliszt? Megőrlitek és átszitáljátok? Ott mennyi búzából lesz mennyi liszt?
>Olajos magokat, mákot lehet darálni velük?

Köszi! Bocs a kérdésáradatért... :oops:

KépKép
livus
 
 


Livus, a Ketezeregynel allitolag tudnak egy olyan malomrol, ami mindent tud. Meg a makot is, de meg decemberben nem jartak utana. Erdeklodni kell. Meg allitolag annyira mindent tud az a malom, hha nincs aram, kezzel is lehet hajtani:) Es fabol van.
A jelenleg levo malmaik tudtommal nem hasznalhatoak olajos magvakhoz, makhoz.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,
zakuszkához csak egy apró kiegészítés/szabadon választható variáció: Anyósom szokott bele tenni ún. tejes (friss) szemes babot-paszulyt. Megfőzi, és vagy így, szemesen teszi bele, vagy ledarálja azt is. Ekkora mennyiséghez kb. fél kiló paszuly elég. Lehet gombával is készíteni. És szerintem az ízesítéshez nem árt egy kicsi cukor, hogy a paradicsomlé miatt ne legyen túl savanyú.

Elég magas a vastartalma a feketeribizli(szörp)nek, és úgy tudom, hogy a csalánteában is sok vas van.

Safrany, azt a krumplis-sajtos rudat bár ne írtad volna...Gyengém mindenfajta pogácsa és sajtos rúd....

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


[quote="livus"]N írta:livusekem meg a malmosokhoz lenne néhány kérdésem:
>A teljes kiörlésű lisztben minden benne marad, ugye? Tehát 1 kg búzából 1 kg tk. liszt lesz?
>Mennyibe kerül egy kiló tönkölybúza?
>És a finomliszt? Megőrlitek és átszitáljátok? Ott mennyi búzából lesz mennyi liszt?
>Olajos magokat, mákot lehet darálni velük?

Köszi! Bocs a kérdésáradatért... :oops:


1. Igen, 1 kg :arrow: 1 kg
2. Nem tudom, de a csjok tudják.
3. Finomlisztet készen veszem, nem szitálgatok...
4. Az enyémen nem. Azokkal a robotgépem végez.
h_szilvi
 
 


Én szoktam szitált lisztet használni ehhez-ahhoz. Igen, őrölöm, szitálom. NEM finom lisztet kapok, hanem szitált lisztet, ami a tk-höz képest annyiban más, hogy finomabb szemcseméretű és kevesebb benne a korpa. Minden más teljesen benne van. Színe nem fehér, a teljesnél alig világosabb. Ami fennmaradt a szitán, azt egy nagyobb lukú szitán mégegyszer átszitálom. Ami átesik, az teljes dara (tehát sok korpa is van benne), megesszük. Ami fennmarad az korpa, nem esszük meg.
Tönkölyt rábcakapiaknál most nem tudom mennyi, mert emeltek és az új árat nem jegyeztem meg. Sokkal olcsóbb, mint a Nap-rában, mert a Nap-ra is tőlük veszik. Ott 320Ft.

hordozo
 
 


A Kismama babakonyhaja, ha netan kell valakinek:
http://bookline.hu/control/producthome?id=49926&type=22

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, Szilvi, Ági: köszönöm szépen!

É skb. mennyi lehet a tönkölybúza ára? csak úgy nagyságrendileg?

KépKép
livus
 
 


Livus!

Ha jól emlékszem, 290 volt tavaly év vége felé a Naprában.
(a boltokban a liszt ára nagyon durva..., mi is rajta vagyunk a malom-projekten... :) )


Orsi
osoa75
 
 


pizza:

fél kiló liszt (bármilyen, csak búzából legyen)
10 g só
egy kávés kanál cukor
1-2 evőkanál olívaolaj
2,8-3 deci langyos víz

én kenyérsütőgéppel összedagasztom, de kézzel se nagy munka
aztán hagyom kelni egy órát / kétszeresére
ha megkelt újból átgyúrom (ezt már mindig kézzel) két részre osztom.

ebből az adagból 2 kb 30cm átmérőjű pizza lesz, nekem van ilyen pizzasütő tányérom, amiket ki szoktam kenni olajjal egy picit mielőtt belenyújtom a tésztát.

általában nem érek rá alapszószt keverni, ezért még a tésztához szoktam keverni: bazsalikomot, fokhagymát, kakukkfüvet

feltét:
megkenem a pizzákat olajjal, hogy ne áztassák el a paradicsomok amiket ezután pakolok rá karikára vágva. csipet cukor, csipet só és bors. ez az alap ez után jöhet ki mit akar

én: paprika apróra vágva, kukorica, póréhagyma, még paradicsom, olajbogyó
férjem: reszelt márványsajt, bacon, szalámi, póré
Hana: kukorica, sonka
a tetejére mindenki sajtot kap: trappista, mozarella, füstölt mozarella

de akkor is elfogy ha csak megkenem a tésztákat fokhagymás olajjal :wink:
savitri
 
 


ja igen, a forró sütő elengedhetetlen feltétel
savitri
 
 


Savitri,
mitől kel meg a tészta?

o
orsko
 
 


bocsi bocsi :oops:
egy zacskó szárított élesztő vagy fél(2,5 dkg) friss élesztő
remélem így nem próbáltad ki :lol:
savitri
 
 


Köszi :)
nem próbáltam még, most egy kis ideig pihentetem a pizza témát, túl sok csalódást okoztam vele :cry:

kérdés:
nagyon szeretem a leveles tésztát, de csinálni annál kevésbé, hát veszek készen kaphatókat. Ti szoktatok ilyet venni, ha igen hol? Jó lenne, ha lenne egy megbizható forrás, ahonnan bespejzolhatok.

o
orsko
 
 


Livus! Én írtam. Naprában 320Ft.[/quote]

hordozo
 
 


Igen, Ági, köszi, azt láttam. :-) CSak azt írtad, hogy a rábak.tól olcsóbb. Az érdekelne, hogy az mennyi lehet. CSak úgy nagyságrendileg.
Mert eddig csask a nyúlnak vettem búzát, de az a mennyiség, amit a gazdaboltban kb. 50 Ft-ért kapok, az "elegánsabb" helyeken (=kisállatkereskedés, Obi) 200-300 Ft. Szóval igen jelentős a különbség.

KépKép
livus
 
 


Húsevők figyelem!
Régebben szó volt a megbizható husokról. A vadhús szerintem eléggé az. Ismerős biológus, aki kapcsolatban áll vadászokkal szólt, hogy el lehet majd hozni kilőtt vadkacsákat, de csak nagy mennyiségben, 100-as nagyságrendben. A dolog csak ősztől aktuális, most az igényfelmérés zajlik. Érdekel valakit? Azt irta az ismerősöm, hogy a vadkacsa kicsi madár, egy ember megeszik egy madarat ebédre. Azt tudni kell, hogy a vadhús más, mint a háziszárnyas, sokkal rágósabb, szárazabb, főleg levesnek való, de a melle és a combja süthető. Viszont tutira nem kapott gyógyszert, és szabadon élt amig élt.

orsi
orsko
 
 


Orsko, engem lehet, hogy érdekelne. Még nem tudom, megkérdezem a férjem. Gondolom, szőröstül-bőröstül kéne elhozni, ugye?

(Amúgy a vadkacsa finom. Bobó szerint is :))

KépKép
livus
 
 


Orsko! Férjem kérdései a kacsákról: biztosan tudod, hogy legális a forrás? Tollastul, mindenestül kapnánk? Mennyibe kerül?

hordozo
 
 


Livi, Ági
lehet, hogy nyúzva kapnánk a kacsákat, de ez még tárgyalás alatt van. Szerintem legális a forrás. Az ismerősöm Gödöllőn dolgozik az egyetemen és kapcsolatban állnak vadásztársaságokkal, és az egyik társaságtól származnának a madarak. Ennél pontosabbat én sem tudok, és alapvetően nem is értek a vadászos dolgokhoz, de ismerve az ismerősöm elhivatottságát a vadvédelem iránt, kizártnak tartom, hogy illegális vadászatból származó madarakat hirdetne meg. Ja az árat nem irtam: 100Ft/db.

o
orsko
 
 


Orsko :) ha legális forrás és különösen, ha nyúzva adják, akkor én is ellátnám a kisméretű családomat kacsamadarakkal. És nagoyn köszi, hogy szóltál!
indianyo
 
 


Ha nyúzva kapjuk, akkor férjem nevében én is kérek kacsákat, szegényeket. (Még megkérdezem apukámat is, ahogy ismerem, lecsap rájuk.)

hordozo
 
 


"en is – vagta ra kis pipi"

szoval a fentebb mar masok altal emlitett parameterekkel, en is kerek a Tasbol, mint a kicsi Vuk

Biobaba
biobaba
 
 


Orsko, enisenis :lol:

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Szintén kérnénk szépen, és a feleségem is :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Lányok, akiket érdekel a kacsamadár ellátmány, irjon nekem egy üzenetet, és legyen benne, hogy kb mennyi lenne az annyi. Azért kérem, mert azt könnyen vissza tudom majd ősszel is keresni.
Nyúzatlanul nem téma?
köszi
o
orsko
 
 


Sziasztok!

Lassan sikerul utolernem magam... Eloszor is boldog uj evet mindenkinek --- csak most ertem ide :-)
Ismet egy "gyümölcsöző" kerdes: ugye aszalt gyumolcsoket ugyanugy lehet adni a csemeteknek, mint a frisset, csak esetleg beaztatni elotte vagy ilyesmi. Flóra kapott már szilvát, de most pl. fagyasztott szilva helyett szivesebben adnek aszaltat, ha lehet. Tudom, hogy hajt (az neki épp jól is jön).

És szárított datolyát? Vagy az nagyon korai még?
Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Lányok,
Tudom, hogy itt kéne keresnem, emlékszem rá, hogy olvastam, már vagy háromszor végigböngésztem az utolsó pár oldalt, de nem találom a Kismamás hozzátápis táblázatot. Valaki megtenné nekem, hogy felteszi megint a linkjét? Ezer hála és köszönet előre is...

Eszter
ikra
 
 



KépKép
livus
 
 


Hű, Livus, köszi :)!!!
Pedig még arra is emlékeztem, hogy te írtad be, de erre nem gondoltam, hogy a másik topicban keressem :D

Eszter
ikra
 
 


Hahó!

Bocs, hogy belekotyogok, de a kismamás táblázat szerintem túl megengedő a hét hós kortól citrusfélékkel és paradicsommal, stb (ezeket még a kissé maradi védőnőm is csak egy éves kortól javasolta). Én a Rózsa Ibolya féle táblázatot használom (mondjuk a férjem családja sokmindenre allergiás, ezért én elég szigorú vagyok ilyen téren), íme: http://www.otlettar.try.hu/articles/0/2 ... lek-1.html , http://www.otlettar.try.hu/articles/0/2 ... end-1.html .

Zsizsa
zsizsa
 
 


Ági, ha lesz rá lehetőséged, leírnád a korábban emlegetett macerás müzlikeksz receptjét? Köszi!!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Müzlikeksz
1,5dl olaj (10dkg)
25dkg zabpehely

ezeket megpirítom

6ek méz (10dkg)
10dkg kókuszreszelék

ezeket belekeverem, pirítom, amíg kellemes kókuszillat nem lesz (amíg a méz bírja odaégés nélkül) ;)

2dl gyümölcslé v. turmixolt gyümölcs (narancslé, megy, barack, stb.)
10dkg mazsolsa
1/2kk. szódabikarbóna
kb. 1 marék szitált tönkölyliszt
víz egy kevés, hogy masszaszerűség legyen

ezeket hozzáadom, sütőpapíros tepsibe öntöm (ez egy nagy tepsire való), laposra nyomkodom, vizes kézzel simára simogatom; 2es fokozaton egyik felét szép barnára sütöm, kihúzom gyúródeszkára sütőpapírral, ráborítom a tepsit és a deszkát alulról megfogva fejjel lefelé visszarakom a tepsibe; másik oldalát is megsütöm barnára; hagyom kihűlni, éles késsel szeletelem, elöl hagyom egy darabig, mielőtt rácsukom a doboz tetejét, amiben tartom;
Vigyázz! Nagyon finom! ;)

hordozo
 
 


Zsizsa,
Köszi, ezt is kinyomtatom!!!

Eszter
ikra
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?