Új privát üzeneted érkezett!

Klári/puma,
anyósom is szokott házi vegetát készíteni nyár vége felé a kerti zöldségeiből. Egyszerre jó nagy mennyiséget, mert én is bőven kapok belőle. Ők húsdarálóval darálják le, és van benne paradicsom, karalábé meg paprika is. A só hónapokig tartósítja, de azért a hűtőben tartom. Nagyon szeretjük!

üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Ha élesztős kenyeret készítetek, milyen élesztőt tesztek bele? Sajna én csak porélesztőt láttam eddig biztos forrásból...
De mintha Biobaba mondtál volna vmi akt;ív élesztőt. Naprában tuti nincs, ma megkérdeztem...

klári /puma
pumama
 
 


Puma :) kockaélesztőt minden közértben lehet kapni, ha jól emlékszem, a tejespultnál. Olaszok sörélesztőt használnak, én is szoktam a sós sütikhez, kenyérbe még nem tettem kizárólagosan, csak szárazzal vagy frissel kevervve, mert némi kisérletezést igényel a dolog.
indianyo
 
 

 
 

Klari, en a Muzeum krt-on szoktam venni a friss elesztot. Manapsag 175 Ft egy kocka:) Talan elofordul neha a Mammutban levo bioboltban is.

Biobaba
biobaba
 
 


Igen, a Mammutban is vagyon :) Tegnap benéztem oda vaníliaörleményért (persze pont nem volt), de nagy mikulásozásba csöppentem, mindenféléket lehetett kóstolni, meg mézest sütöttek a gyerekek. Még biomikulás-csomagot is osztogattak, volt benne rizstej meg müzliszeletek. Meglepődtem, hogy képesek ott bármit ingyen odaadni.

Vettem a dmben ádventi mintás durumtésztát is, nagyon jópofa :) De csak egy zacsival volt a Mechwart ligetnél,
Mammutban egy se. Kár, nagyon tetszett Flórának (is) a sok kis fenyőfa meg csillag meg mikulás... :(

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Puma: házi vegetát hogyan képzeljem el? Levet ereszt a sok zöldség, és akkor a lével együtt cakli-pakli be az üvegbe? Vagy?

És tényleg eláll hűtés nélkül? mennyi ideig? És kb hány üvegre való lesz a megadott mennyiségből?

Általam olvasott gasztroblogok:
http://www.fuszereslelek.blogspot.com/
http://www.macikonyha.blogspot.com/
http://www.fozzunkolaszul.blogspot.com/
http://www.rongybabakonyha.blogspot.com/

A fűszer és léleknél még találsz egy csomó jó gasztroblog linket.

rákattantam a kismamás szakácskönyvre. Tegnap sütöttem belőle gyömbéres-sütőtökös sütit. Fini lett, olyasmi, mint a répatorta. Mi meggyöntettel ettük. :-) Ha érdekel vkit, leírom majd a receptet.

KépKép
livus
 
 


Én ma háromfélét sütök, mert holnap lesz Vajk keresztelője :) Krumplis-sajtos rudat, angol zabpehelysütit meg debreceni mézest. Lehet, hogy vérmes leszek, és leöntöm csokival is. :P

Livus, engem érdekel a sütirecept.

Én szoktam nézni még a felsoroltakon kívül:

chiliesvanilia.blogspot.com
vegagyerek.blogspot.com

Hogy mennyire használható? Mikor mennyire :wink: :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


[quote]K írta:rumplis-sajtos rudat, angol zabpehelysütit

Eszter, ezekkel megismerkednek kozelebbrol is:)

Biobaba
biobaba
 
 


Livus,
igen, a házi vegeta levet ereszt, azzal együtt be az üvegbe. Hűtés nélkül én a pincében tartom (ami amúgy nem túl hideg, mert lakótelepi), és mindig egy kisebb mennyiséget hozok fel belőle, ami megy a hűtőbe. Az augusztusi készítésűt használom most is, semmi baja és még van belőle bőven.

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Egyszer már én is csináltam vegetát, és só nékül tettem el a mélyhűtőbe. Illetve kipróbáltam azt is, hogy üvegbe jól betömködtem, hogy ne maradjon levegős, és olivaolajat öntöttem a tetejére. Igy is elállt jó sokáig a konyhaszekrényben, csak akkor lett gubanc, mikor felbontottam, és megbolygattam a légmentesitő olajat, és elfelejtettem hűtőbe tenni....

o
orsko
 
 


Sziasztok, szeretnék kérdezni kenyérrel kapcsolatban, előre bocs a hossszú linkért :oops: :
http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... =130&prev=

Hogyan készítik ezeket a kenyereket? Kenyértésztából díszeket nemigen lehet, a tetejükön másfajta tészta van? Van esetleg valami infótok erről?
picinke
 
 


Picinke :) hogyne lehetne kenyértésztából. Mi naponta gyúrunk valamit a fiacskával. Ha jó szárazra sül, akkor el is áll. Persze azt nem tudom, hogy pont ez hogy készült, de szerintem simán működik.
indianyo
 
 


En effele kenyerdiszitmenyekrol leirasokat eddig a Betty Bossi kenyeres konyvben lattam. Svajci:)

Biobaba
biobaba
 
 


Indi, képeket nem raknál fel, hogyan és miket késztetek? Fiacska amúgy is igen fotogén&gyönyörűséges! :)
Ezt találtam, arra gondoltam, érdemes egy-egy ünnephez "tematikus" kenyeret sütni. Újabb rémhosszú link, nemtom, hogy kell másképp belinkelni:

http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... =136&prev=

Biobaba, ez a könyv van itt Mo-on? Az, hogy svájci, mennyiben érdekes? :)
picinke
 
 


Elfelejtettem írni: nekem mindíg megdagad a tészta sütés közben, a formák eltűnnek, még a Kukuca sem szokott felismerhetőre sikeredni...Miért?
picinke
 
 


Picinke, csak azert erdekes a Svajc, h itthon nincs:) A Betty Bossi a svajciaknak affele Jamie:)
A honlapjan nem talalok leirast errol, bar nem is nagyon keresgeltem. A konyvben a formakat olloval es sutiformakkal alakitja. A kivagott formakat hidegen tartja, h ne keljen meg a teszta, a megkelt kenyerre vizzel ragasztja fel. Egyebkent jo kis konyv, ha valaki ert nemetul.

Biobaba
biobaba
 
 


Sajnos kezdetlegesen megy a német, de muszáj ráhajtani. Azt nem értem, hogy a sütés alatt hogyan nem kel meg a dísz.
Na, megpróbálom! :)
picinke
 
 


Picinke, ha eleg hidegen teszed ra a diszt, nem kel meg sutes alatt szerintem. Legalabbis, ha abbol indulok ki, h neha, a tekno aljan maradt cuccot ropiva sutom a kenyer mellett a sutoben:)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, hálás köszi a tanácsokért!! :)
http://www.thefreshloaf.com/
picinke
 
 


picinke
 
 


Safrany: majd jövök ám a sütőtökös sütivel, de most nincs erre érkezésem. nem felejtem el, ha lesz időm, bepötyögöm.

MA meg ezt sütöttem a kedvenc blogunkról :wink:
http://fuszereslelek.blogspot.com/2007/ ... rtora.html

Fini volt nagyon, és még Bobónak is nyugodt szívvel adtam belőle. Philadelphia helyett vajkrémet tettem bele.

KépKép
livus
 
 


Ja, és a Nagy Zsuzsa könyvben van nagyin fini répapástétom. Azt is megosztom majd veletek. Egyszer. Majd...

KépKép
livus
 
 


Zabpelyhes süti (Flapjack) :
30 deka kislevelű zabpelyhet, kb. 10 deka mazsit és 15 deka kókuszreszeléket szárazon összekeversz. 20 deka vajat, és kb. 25 deka barnacukrot és mézet vegyesen összemelegítesz olvadásig. Ezt hozzákevered a zabpehelyhez, akkor jó, ha elég száraznak néz ki és nem áll össze magától. Kizsírozott tepsibe jól belenyomkodod és kb 15 percig sütöd, amíg a széle barnulni kezd. Amikor kiveszed, még teljesen ragacsos, másnap lehet szeletelni. Ha esetleg még akkor sem szeletelhető, akkor golyónak is jó :) Elsőre nem biztos, hogy sikerül eltalálni az arányokat, attól is függ, hogy milyen sűrű a méz, amit használsz. Lehet kókusz nélkül is, meg lehet bele tenni összetört banánt, darált diófélét, aszalványt, akármit...

A krumplis-sajtos rúd igazából poginak indult, csak nem volt kedvem szaggatni. Kb ilyen arányok voltak: 1 kiló liszt, egy nagy főttkrumpli, 1 nagy tejföl, 1 élesztő, 35 deka zsiradék (vegyesen volt itthon libazsír meg vaj). Ezt összegyúrtam, pihentettem fél órát, kinyújtottam vékonyra, rászórtam elég sok reszelt sajtot, feltekertem, újra kinyújtottam (ettől lett leveles), tojással megkentem és megint megsajtoztam, szeleteltem, megsütöttem. Ha nem vigyáztunk volna, nem marad a keresztelőre :)

Biobaba, elfelejtettem hozzáfűzni tegnap, hogy ez a debreceni mézes egy puha mézeskenyér típusú mézes, dióval megszórva, szóval nem a klasszikus mézesbáb. Csak nekem valamiért nem lett elég puha most...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Innen rendeltunk most kajat parszor, mert egy halom melegetel utalvanyt kaptunk, amit dec. 31-ig kell felhasznalni. Nem tul kornyezettudatos a hazhozszallitas, de etterembe ugysem tudnank annyit elmenni.

Na de a lenyeg: nagyon finom!

Es a honlapjukon van egy recept c. rovat, erdemes atbongeszni, egy halom nagyon finom vegetarianus receptvan.
saara
 
 


Sziasztok!

Ismeri ezeket valaki?
http://birokati.hu/html/termek.htm
Milyenek? Kenezett az aszalvany, amibol dolgoznak?

Sara, a hazhozszallitas akkor muanyagokban es agyonfoliazva tortenik? Van egy gorog etterem, ahonnan agyagtalakban szallitanak hazhoz. Eloszor nem akartam elhinni:) De lehet, h ezek is becsodoltek azota.
http://www.taverna-andreas.hu/

Vettunk ma Kornkraft Toscana malmocskat. Hat remelem, kitartunk:)

Biobaba
biobaba
 
 


A mai puszedli receptje innen száramzott:
http://sutisnene.blogspot.com/2007/12/d ... etn-d.html

Eltérések:
:arrow: az én puszim 20 percig sült (lehet, hogy a mérete miatt, láttátok, mekkora volt - kb. mnt egy átlagos bolti puszedli)
:arrow: dupla adagot készítettem, úgyhogy a mázhoz 6 tojásfehérjét vertem fel 500 gr !!!!! porcukorral. HIBA VOLT! SZerintem jó, ha a negyede elfogyott, de talán még ennyi sem... Úgyhogy szerintem a szimpla adaghoz bőven elég 1 fehérjéből készíteni a mázat. (Max, ha mégsem elég, fel lehet verni mégegyet. De szerintem inkább maradjon meg magában a fehérje, mint cukrosan - én legalábbis úgy már semmit nem tudtam vele kezdeni.)
:arrow: a barna mázat kevés szitált kakaóporral színeztem.

Majd valamelyik nap jövök a többi recepttel is.

KépKép
livus
 
 


Lestyános sárgarépa pástétom (Nagy Zsuzsa):

1 nagy sárgarépát egészben megpárolunk. turmixgépbe tessszük. Hozzáadunk fél csésze vizet, 10 dkg fültölt tufut (én füstölt sajttal csinálom), fél dl olivaolaj, 2 ek. szárított lestyán, 2 tk. fokhagyma granulátum, só, vegamix (ez nekem nincs).
Az egsézet alaposan összeturmixoljuk.

NAGYON FINOM!!!!


Csicsókakrém:


ezt innen csináltam: http://fozzunkolaszul.blogspot.com/2007 ... icska.html
Csicsókát most csináltam először, de asszem nekem nem jön be annyira az íze. A krém egész jó, főleg annak, aki szereti a csicsókát :-)

Gyömbéres sütőtöktorta (Kismama szakácskönyvből)


30 dkg sült tök
1 púpos kávéskanál gyömbér
10 dkg vaj
4 tojás
20 dkg porcukor
3/4 tasak sütőpor (ez elég vicces, de így írja :-)
30 dkg liszt

vajat és cukrot habosra keverjük. Egyenként bele a tojások, majd a gyömbér, sült tök.
Egy másik tálban keverjük össze a lisztet és a süőport. Aztán adjuk hozzá a tökös masszához.
kikent formában (én tortaformában csináltam, az eredeti recept szerint kuglófformában), 180 fokra előmelegített sütőben 30-40 perc alatt megsütjük.
Lekvárt vagy pürésített gyümölcsből készült önetet ajánl hozzá. Mi meggypürével ettük.

KépKép
livus
 
 


Biobaba: ez a görög éttereem a honlap szerint valami spéci hajtogatós dobozban szállít :roll:

KépKép
livus
 
 


Livus, igen, a kulso az egy papirdoboz, aztan abban van a kaja tanyeron:) Meg terito is volt regen hozza, nem papirbol. Bizonyos kajakat pedig csereptalban kuldenek. Nekem van par ilyen talkam, nagyon kis csecsek.:) De azok mar kb 2 evesek.

BIobaba
biobaba
 
 


Hú de jó receptek! A sárgarépás krémet és a sütőtökös sütit kipróbálom, de a legeslegjobban a puszedlinek örülök, mert mostanában fixa ideámmá vált, hogy puszedlit süssek, de még nem találtam megfelelő receptet!

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Látom, sok a vega köztetek. Én is kevés húst eszem, azt is azért, mert különben írtó vashiányos leszek. Tényleg, tudtok olyan növényt, amiben rengeteg vas van???
És köztetek van olyan, aki tejet/tejterméket sem eszik? Én arról nem tudnék lemondani :oops:

Receptek nagyon jók!

Karácsonyra mit készítetek?
m_andi
 
 


Andi!
A céklában tuti sok vas van, meg a mákban, és asszem a szezámmagban is.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Sziasztok,
Livus, ez a sárgarápa pástétom melyik Nagy Zsuzsa könyvből van? Nagyon jónak hangzik, hátha lenne benne még sok másik jó recept is...

Eszter
ikra
 
 


Andi: én nem vagyok vega, de én sem sok húst eszek.

Karácsony: én boros-aszalt szilvás csirkecombot sütök. Finom és kb. 10 perc munka van vele. Utána csak sül. http://szoszmosz.blogspot.com/2007/09/b ... lvval.html

Én a köreten agyalok még. Meg nem tudom, csináljak-e valami levest :roll:

Eszter (ikra): Nagy Zsuzss: Legyen néktek eledelül. II. rész: Pástétomok, szendvicskrémek. Nagyon jók vannak benne! Én egy bioboltban vettem a könyvet, de netről is lehet rendelni.

KépKép
livus
 
 


ja, és Oltalom Alapítvány adta ki. 2003-ban

KépKép
livus
 
 


Andi :) Nekem sem ment a vega-lét pont emiatt, sok év után fel kellett hagynom vele, mert már majdnem kórház lett a vége. De ez 10 éve volt, ma már a homeopátiás és antropozófus kiegészitő és alkati szerekkel meg tudnám oldani, de mára megszerettem némely húsok izét :lol: de nagyon keveset eszünk mi is.

A nagyon piros, narancssárga és zöld növényekben (bogyók, citrusfélék, leveles zöldségek), valamint lencsefélék tartalmazzák a legtöbb vasat.
indianyo
 
 


Livus,
Köszi, ez a füzetecske meg is van, de nem emlékeztem erre a receptre! Na meg is nézem alaposan, hátha találok még néhány jó kis receptet, köszi :)

Eszter
ikra
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam, hova írjam, hát ide:
Szerintetek lehet naspolyát adni egy 10 és fél hónapos gyereknek? És mi minden jó van benne (vitaminok, ásványi anyagok stb.)?
És hogyan lehet tartósítani? Egy csomó van, szeretem is, de ennyit nem tudunk megenni és hamar romlik.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Anikó, Livus, Indi! :D Köszönöm a válaszokat!

Indi! Én nem szerettem meg a húst, csak muszájból eszem. Azért az egészségem fontosabb, mint a finnyásságom :lol:
m_andi
 
 


Na, ha már feljöttem a puszedli receptért, bemásolom ide is mai kreálmányomat :) (Anikó, naspolyáról fogalmam sincs... De nem apró magvas - miért ne?)

Paradicsomos krémleves (legalábbis nálam a paradicsom volt a lényeg :))

csicseriborsót vízzel, paradicsompürével feltettem főzni, ment bele sütőtök, sárgarépa, ízesítésnek hagyma-fokhagyma, só, borsikafű, curry. A végén összeturmixoltam, de maradt darabosan is, olyan, mintha a csicseriborsó lenne a levesbetét :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Biobaba, miért erre esett a választásotok a kézi malmok közül?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, mert szep:) Meg azert, mert ez a turbo a kezimalmok kozul. Szoval halados. Mar amennyire egy kezimalom... Gyerek is el tudja tekergetni. A nagyobbik.:) Ha gondolod, eljohettek tekerni hozzank egyet-kettot.

Rosszul mondtam a kacsat, 1500/kg :wink:

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, igen sajnos, muanyag edenyekben szallitanak, de nem a legrosszabb folias feleben. Ez fedeles doboz, lehet tovabb hasznalni. Anyosom gyujti az ilyeneket, ebben kuld sutit a csaladnak ugyhogy o kapta. Erre nem vagyok kulonosen buszke, de most igy alakult...

Csekk elfogyott, kar, szivesen kiprobaltam volna a gorog ettermet!

Erdekes ez a vas kerdes... En is tobb, mint 10 eve vagyok vega, de eddig sosem volt gondom a vassal (kop-kop), meg varandosan sem.
Ezek szerint van, aki jobban tudja "tarolni"?? Erdekes. :?
saara
 
 


Nálun Karácsonykor mákos guba van. Azzal sem kell vesződni, és nagyon finom. Nomeg a régi paraszti társadalom is ezt ette (többek között) - ez is szimpatikus benne, hogy semmi fényezés.

klári /puma
pumama
 
 


Nálunk is mákosguba van, és tejleves (régebben borleves volt). Ez az ebéd, vacsira pedig valami aszaltgyümölcsöset csinálok. Még minden évben más sikerült, nem találtam meg az Egyetlen Igazit.
Idén pedig egy brutális édességet is tervezek, egy gőzölt krém, amiben 10 tojás és 1 liter tejszin van... és nutella....

o
orsko
 
 


Aszta, Orskó, arra a nutellásra beneveznék :)
Nálunk ebédre mákos guba, mint mindig, vacsira pedig nagyon is ünneplős, egész pulyka lesz, persze normális helyről :) Nálunk most jött el az ideje sok év után a nagy családi együttlétnek karácsony este. Évek óta először érzem, hogy a lelkem is fel tudtam ehhez öltöztetni, és tudjátok, nekem ehhez most nagyon harmonikus megoldás :) ez a pulyka. Régen tényleg sóba-vízbe bableves meg guba volt 24-én, mert böjti nap volt, (a hal is ezért szokás 24-én) de Nagykarácsony napján ettek húst, az ünnepet külsőségekkel is hangsúlyozták. Hiszen attól ünnep, hogy eltér a hétköznaptól :)

Tényleg, ti hogpy csináljátok a mákos gubát ? 8)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Én most sütöttem meg a gubát. Kalácstésztából sütök kígyót, felszeletelem és hétfőig még jól kiszárad. :) Aztán ebédkor átöntünk rajta sokszor forró tejet és ki mákkal, ki dióval szórja meg (mert férjem nem komálja a mákot nagy mennyiségben), mézet csurgatunk rá. Máskor is szoktam tartani szárazon a spájzban. Amikor van időm megsütöm, amikor nincs, előveszem. ;)

hordozo
 
 


Nálunk is mákosguba lesz ebédre (úgy készül, ahogy Ágiéknál), vacsira pedig halászlé. Meg süti :wink:
m_andi
 
 


Nálunk ma ünnepi ebéd volt:- héjában sült krumpli sütőben sült hagymával és savanyúkáposztával, valamint fokhagymás joghurttal. A varróaszonyok nagyon hiányoztak a társaságból, de azért igy is finom volt :)
indianyo
 
 


Adós vaygok zakuszka recepttel, most van egy szusszanásnyi időm, pihenésképpen begépelem:
5 kg paradicsom,
2 kg piros paradicsompaprika
2 kg zöldpaprika
1 kg hagyma
1/2 l paradicsomsűrítmény (mi összefőzött friss paradicsommal csináltuk)
só, őrölt bors, babérlevél ízlés szerint
1+1/4 l olaj

2 féle paprika, hagymát megtisztít, húsdarálón ledarál. Padlizsán sütőben megsüt, szintén ledarál. 1/2 l olajon hagyma üvegesre pirít, 2 féle paprika hozzáad, addig párol míg megpuhul. Fűszerek beletesz, utána aledarált padlizsán, még 1/2 l olaj és a végén a paradicsom. Addig főz,míg az olaj megjelenik a tetején.
Eredeti recept szerint a legvégén 2 teáskanál Na benzoátot és 2 teáskanál szalicilt is belefőz (na mi ezt kihagytuk, de nem romlott meg :wink: )
Kisméretű befőttesüvegekbe tölt forrón, 1/4l olajat felforrósít (én hidegen tettem az olajat) és a evőkanállal az üvegek tetejére kanalaz, hogy ellepje. Lezár, száraz dunsztba rak.

Én ezt sütöttem Karácsonyra: finom lett, csak muszáj formába tenni mert elterül mint a Nagyalföld :lol:

Karácsonyi gyümölcskenyér reformosan

Elkészítési idő: 4 óra + 3 óra áztatás

Hozzávalók:
· 25 dkg aszalt szilva
· 25 dkg aszalt alma
· 15 dkg mazsola
· 15 dkg aszalt füge
· 1 dl vörösbor
· 10 dkg mogyoró
· 15 dkg tisztított mandula
· 1 bio citrom reszelt héja
· 1 bio narancs reszelt héja
· 40 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt
· 40 dkg teljes kiőrlésű rozsliszt
· 1-2 tk. fahéj
· 2,5 dkg élesztő
· 3 csipet mézeskalács-fűszerkeverék
· 2 ek. méz
· 1 csipet tengeri só
· 1 narancs kicsavart leve
· liszt
· vaj
Az aszalt gyümölcsöket forró vízben megmossuk, szárazra töröljük, majd kockákra vágjuk. Tálba tesszük, hozzáadjuk a bort és 3 dl meleg vizet, majd 3 órán át áztatjuk. 5 dkg mandulát hosszában felszeletelünk, és félretesszük. a maradékot a mogyoróval együtt durvára aprítjuk, a citrom és a narancs héját külön lereszeljük.
A kétféle lisztet összekeverjük, közepébe mélyedést formázunk, belemorzsoljuk az élesztőt, hozzáadjuk a fűszereket.
A meleg vízbe beáztatott aszalt gyümölcsöket leszűrjük, a levét felfogjuk, és 2,5 dl-ig kipótoljuk vízzel. Langyosra melegítjük, hozzáadjuk a sót, a narancs levét és héját, majd adagonként hozzáadjuk a liszthez. Rugalmas tésztát gyúrunk belőle - ha szükséges, kevés vizet adunk hozzá. Akkor jó, ha a tészta már nem tapad az edény falához. Akkor hozzáadjuk az áztatott aszalt gyümölcsöt, a durvára aprított mogyorót, mandulát és citromhéjat. Alaposan összedolgozzuk, majd meleg helyen 1-1,5 órát pihentetjük, amíg a kétszeresére dagad (pl. 50 fokra melegített sütőben is lehet keleszteni). Közben a sütőt 180 fokra előmelegítjük. Lisztezett gyúródeszkán két hosszúkás cipót formálunk a tésztából, tetejüket megszórjuk a szeletelt mandulával. A cipókat vajjal kikent sütőformába rakjuk, és 15 percig még kelni hagyjuk. Előmelegített sütőben, az alsó polcon 1-1,5 óra alatt kisütjük. Az oldalát vajjal megkenjük, majd nyitott sütőajtó mellett, a sütőben hagyjuk kihűlni.

Eszter

Kép
esztercica
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?