Új privát üzeneted érkezett!

Én is keresgéltem és nem találtam. De meggyőződésem, hogy lehet valahol találni, csak még nem tudom, hol. Lanát sem találtam használtam, azt is kerestem.

hordozo
 
 


livia76 írta:Sziasztok,

Van vkinek esetleg tippje, honnan tudnék Európából használt (bejáratott ;) ) Didymos kendőt venni? Az ebay.de-t már néztem, ott hetek alatt sem volt az a 2-3 szín, ami nekem tetszik.

Köszi!


Lívia, nincs tippem, de ha sikerül, szerezz nekem is egyet!!! :wink: :D
nagyon tetszenek nekem is!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livia, en az ebay.de-rol keritettem. Hat nem 2 hetig tartott. Szoval szerintem mashonnan meg nehezebb lenne keritened.

Biobaba
biobaba
 
 

 
 

Sziasztok!

Nyugtassatok meg, hogy érdemes venni egyet! A férjem kicsit furcsán nézett, mikor felvetettem az ötletet. :( "Minek még egy hordozó????"

Nekem most a waves/welle minta tetszik legjobban, a textúrája is jó lenne, azt hiszem, de színekben még hezitálok, a piros és kék is nagyon szép...

Kép
Kép

Neked milyen van, biobaba? És nem problémáztak azon az ebay-n, hogy Mo-ra kell küldeni?

Tetszik még a csíkosak közül a Katja, Simon, és az Olaf állítólag kicsit vékonyabb, mint a többi csíkos.

Legjobb lenne rögtön kettőt venni. :P

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Livia, ha a kezedbe kerul egy Didymos, akkor majd megnyugszol:) Szerintem megeri. Nagyon finom, puha anyaga van. Nalam van egy rovid kendo, meg agy nagyon hosszu (520 centis). A rovid csak kolcson van, a hosszu amit vettem ebay-en. Valoszinuleg tok mindegy nekik, hova kuldik, a postakoltseget elvileg neked kell allni. Nekem annyi konnyebbseg volt, h baratnomek ott laknak, ugyh hozzajuk ment a csomagom, nem ide. Igy kb 17e Ft-bol jott ki a kendo postakoltseggel. Nekem Laura van. A kolcson meg Paul. Mivel babakocsira nem koltok, nekem igy megeri.
Meg persze azert is, h a pamut eloallitasa egyebkent igencsak kornyezetszennyezo, ez meg bio pamut...

Biobaba
biobaba
 
 


Jujj, de szépek! Nekem az Olaf a kedvencem! Az egyik...
Majd írd meg, ha sikerült a biznisz!

KépKép
livus
 
 



Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Tök vicces, mert én is épp most próbálkozom ebayről didymost szerezni. (Osoa-Orsitól jött az ötlet, neki onnan van a Lanája :) )Mondjuk én nem csinálok nagy ügyet a mintából, nekem szinte mind megfelel. Csak elég hosszú legyen ;)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Lívia, de drága vagy! De mint írtam, sajna nincs rá pénz.... :(
És neked nem jó? Vagy más méret kéne?

KépKép
livus
 
 


Livus,

De igen, jó nekem is a méret, de gondoltam, hátha érdekel. Aztán végül megvette nekem a párom. :shock: :) Remélem, tényleg olyan jónak bizonyul!

Sáfrány,

Nem a szín a lényeg, mind szép, persze! :) De a textúrájuk eléggé eltérő, ha hinni lehet a thebabywearer-es csajoknak. Az indio nevűek, a jaquardok pl puhábbak, ha jól értem, jobbak valók picurhoz, mint a csíkosak. A csíkosak jobban támasztanak, vastagabbak, de be kell őket törni. Én ezért választottam csíkost, mert a picifiam egy hónaposan majdnem 6 kg volt. :roll:
De ezek csak apró finomságok. :) Azért elárulod, melyik a kedvenced?

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia, Hát ez szuper!!!!! :D :D :D
"Véletlenül" elfelejtetted bezárni az ablakot a gépen? :wink:
Majd számolj be a tapasztalatokról, ok? Kíváncsi vagyok, milyen lesz! :)

KépKép
livus
 
 


Lívia,
igazából nincs is kedvencem. Sok van, ami nagyon tetszik, pl a csíkosak közül a Katja, de most épp egy Laurára próbálok alkudni :) De a sima indiok is tetszenek. Azért remélem, nincs olyan nagy különbség textúrában, mert én picurtól egész nagy korig tervezem használni :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, Laura:)
Egyebkent a Didymos honlapjan meg lehet nezni, h melyiknek milyen a texturaja. Fel van annyira nagyitva, h latszik a szoves.

Biobaba
biobaba
 
 


Sáfrány,

Azt mondják, egy didymossal nem dönthetünk rosszul, mind szuper. Remélem! :)

Az egyetlen didymos, amit élőben láttam, egy laura volt, szép és nagyon fincsi a fogása! Újszülöttel használják.

Olyan izgatott vagyok, remélem, hamarosan ideér Olaf.

Ma megint gyakoroltam hátihordást, ugyanazt, mint amiről Kata beküldött képet, rucksack láb alatt keresztezéssel. Mivel már 6 hetes, és elég jól tartja a fejét, nem izgultam annyira, és tűrhető is lett. De a gyerkőc tiltakozott 1 perc után. :(

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Hú, megyek, meg is nézem a dydimos honlapját. :lol:
Én éppen egy yamo-t vettem a férjemnek, de néha-néha le fogom nyúlni tőle :wink:
sz_kata
 
 


Lívia: mi is gyakoroljuk már a hátit, ugyanezzel a láb alatti kereszttel, egész ügyi vagyok, de még várok a stabilabb fejtartásig....

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


de kíváncsi vagyok OLAF-ra, tegyél majd képet!
Biobaba, neked milyen van?
nekem KATJA a kedvencem... :D de mind gyönyörű!!!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Hat mar leirtam parszor, h nekem milyen van:) Laura, meg egy Paul kolcsonben. A Laura 520 centis, a Paul rovid, 230, ha jol emlekszem. A Laura most eppen hintakent funkcional.

Biobaba
biobaba
 
 


Én a háton hordozást egyelőre képtelen vagyok egyedül megcsinálni... Pedig gyakorolok rendületlenül! Olyan hévvel hogy a múltkor a végén vetten észre, hogy tulajdonképpen csak én vagyok a franciaágy felett, Bogó, ha nem tartott volna a kötés, a földön landolt volna :(
Férjemmel ketten csvargatva se tökéletes még a végeredmény, de majd megyünk Ágihoz, reméljük, minden titkot elárul majd nekünk! :D

Lenne pár Ergos kérdésem:
-mosható?
-néztem a honlapon a dvd-t, de a gyakorlatban mennyire kivitelezhető ez a hátulról előre vétel és a szoptatás? Szoktátok használni?
-Ha elalszik hátul, rá lehet húzni vhogy még a fejére azt a kapucnit? (Úgy értem, előrefordítás nélkül)

Ha véletlenül valaki szeretne megszbadulni egy használt Ergotól, szóljon nekem! Köszi!

Ja, és Lívia, tényleg tegyél majd fel képet a csodaszép kendődről! :) Persze babástul! :)

KépKép
livus
 
 


biobaba írta:Hat mar leirtam parszor, h nekem milyen van:) Laura, meg egy Paul kolcsonben. A Laura 520 centis, a Paul rovid, 230, ha jol emlekszem. A Laura most eppen hintakent funkcional.

Biobaba


bocs, Biobaba, de gondolom, akkoriban még lövésem sem volt arról, mi az a LAURA vagy a PAUL. Most meg a LAURA-t úgy is tudtam, hogy le sem kellett csekkolnom a honlapon...közben én is függő lettem. ;)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv, nem baj, egyebkent: elküldve: 2007 Máj. 24 Csütörtök - 10:29, szoval ezen az oldalon a Livia altal belinkelt 2 kep alatti hsz:)

Biobaba
biobaba
 
 


Livus!

- Ergó mosható, de a gyakori mosást nem javasolják.
- Abszolút működik, én nagyon gyakran használom.
- Könnyen rá tudod húzni egyedül is, mert jó hosszú az a pánt. (Az egyedüli gond nálam akkor szokott lenni, ha félrecsuklott a feje, mert először középre kell "gurítanom", hogy rá tudjam rakni a kapucnit.)

Én személy szerint nem szeretnék megválni tőle. :)

Pindi
pindi
 
 


Köszi, Pindi! :)

KépKép
livus
 
 


Livus!

Én ergo függő lettem. kb secperc alatt.

Most ott tartok, hogy a kendő már szinte elő se kerül.
Nagyon könnyen hátra vehető vele a gyerek és közben nem lóg a porba az eszköz.
A kapucni használatát is számtalanszor teszteltem, nekem semmi gondom nem volt vele. A fejecske helyre görgetése az nálunk is mindig program előtte 8)

a szoptatással én úgy vagyok, hogy még sose sikerült semmilyen hordozó eszközben kiviteleznem. Szóval ergo-val is azt csinálom, hogy le a pántokat, gyereket előre veszem az ölembe, pólómat felhúzom eszik, aztán mehet vissza a hátamra.

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Lívia,
nem írtam, de megérkezett a rugalmas kendő, tök jó, nagyon szeretem, nem is használom a másikat. :) Nagyon jól tartja a babát. :) Kicsit talán hosszú nekem (M-es, én 164cm vagyok, tehát elvileg jónak kéne lenni, de még egyszer körbe tudom/szoktam tekerni a derekamon, mint ahogy a leírásban van, de végülis nem baj, legalább ráfoghatom a kendőre a nagy hasamat :wink: ). Szóval köszi! :)

Livus,
én nem szoptatok Ergoban, így ebben nem tudok segíteni. Már kimostam párszor, minden oké vele. És a kapucni a világ legjobb dolga, háton is nagyon könnyű használni (mondjuk anyukám mindig mást kér meg, hogy segítsen neki, ha ő viszi benne a gyereket, de ő nem igazán tudja hátravinni a karját). És én sem válok meg tőle, totál függő lettem én is! 8) Sőt, gondolkodom azon, hogy ha a harmadik gyerekünk elég idős lesz hozzá, akkor még egyet veszünk, ugyanis a középsőnek is jól jön még, ha van hova felvenni, amikor elfárad. :)

Mi ez az új dydimos iránti rajongás? Mi van a Lanával? Vagy rosszul emlékszem, hogy régebben mindenki azt dicsérte és szeretett volna beszerezni? Biztosan lemaradtam valamiről...

Zsizsa
fringilla
 
 


Na, sikeresen beírtam a másik azonosítómmal...
Szóval én voltam Fringilla is.
Zsizsa
zsizsa
 
 


Lana:)
Hat igen, pedig azt itthon is lehet kapni. (Mondom ezt en, akinek Didymos van.:)) A Didymos regebbi ceg. Nagyobb a valasztekuk, bar a Lanae se kicsi. Didymosnal szovik a mintat, Lananal festve van. De Lana is ugyanolyan jo. Szerintem inkabb az van, h Lanat nem nagyon lehet ebay-en kapni. Ujan meg tok draga az is. Es azert mindenki olcsobban szeretne hozzajutni, ha lehet.

Ergo:) hat ilyenkor mindig dagad a bogyem, h a legelso Ergo az orszagban a mienk volt:) En is szeretem, de kicsinel kendozni fogok ezutan is, amig jarni nem tud.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,
ahaaaa, már értem! :wink:
Hát büszke is lehetsz magadra az Ergo miatt :) , én a topikos dicséretek hatására vettem (nagy érdeklődéssel vártam anno az első tapasztalataidat), az én hatásomra meg a lányom korosztályos topikjában vettek többen is, és mindenki szereti. :) A mostani Kismamában is volt róla egy rövid ajánlás. A kicsivel én is kendőzöm, most éppen rugalmassal, nagyon jó. :)
Zsizsa
zsizsa
 
 


köszönöm az Ergos infókat! :)

Komolyan fontolgatom, hogy esernyőkocsi helyett inkább azt kéne venni... De azért még meggondolom.

Nekem is az egyszerűbb felvétel, meg a hátonvive-kapucnizás miatt tetszik elsősorban. Bobó kendőben szeret aludni, és ha - igaz csak néha - más vigyáz rá a családból, akkor gond, hgy nem tudnak kendőzni... És hát a kendőt ha jól tudom, csak kicsit átkötözve lehet a fejére húzni háton, az meg nálunk nem játszik: nagyon éberen alszik, azonnal felébredne :(

Biobaba: Végigolvastam ezt az egész fórumot :shock: , úgyhogy tudom, hogy Te voltál az első Ergos! :wink: Amúgy én akkortól gondoltam használni, ha már tud ülni. Szerinted az korai?

Zsizsa: Nem tudom, Te hogy vagy vele, de szerintem a Didymosok szebbek, mint a Lanák, épp azért, amit Biobaba írt, hogy szőve van a mintájuk! Bár én "élőben" sajnos még egyiket se láttam, de az a képeken is látszik, hogy teljesen más anyagok, más az esésük, mint a Nandunak. :(

Ja, még egy Ergos kérdés: Szóval, ugye fontos a békás lábtartás, de ahogy Ági írásából kivettem, az is lényeges, hogy a kendő a térdhajlatánál menjen. Viszont az Ergónál ugyebár fix a dolog, nem tudod a térdéig ráncigálni örökké. Kb. hány centis gyereknek ér el a térdéig a széle? ....Jajj, érti valaki, mit akarok?....

KépKép
livus
 
 


Kiscsajom most 8 hónapos, amolyan nagyobb fajta (nem tudom a pontos méreteit) és most nőtt bele kb az ergoba. Ülni tud már egy ideje, bele is tettem, de még nem volt tökéletes. Egyszóval szerintem 8-9-10 hós kor alatt nem nagyon használható még.

off: Zsizsa, netes életem első nikje a fringilla :):):) máshol még használom is :) mikor megláttam itt, kicsit tudathasadásos érzésem lett :wink:

o
orsko
 
 


Ehhez hozzáteszem, hogy Orskonak a régebbi verzió van (ha jól tudom). Nem tudom, hogy ebben van-e különbség a kettő között, de mi kb. 6 hónapos kora óta használjuk (az újat), pedig a mi Kicsilányunk jóóóóval kisebb, mint Orskóé.

Livus, én azt olvastam, hogy a térdhajlatos dolog addig fontos, amíg nem tud egyedül állni. Nem emlékszem már, meddig volt jó, de addig biztosan.

Az olcsóbb fajta Lana újonnan annyi, mint a Dydimos használtan. Igaz, hogy nem mintás, de szerintem így is gyönyörű. Nekem a választásnál fontos volt, hogy a Lanával egy magyar családot támogatok. :)

Pindi
pindi
 
 


Pindi, igen, nem egy utolso szempont a Lanaval kapcsolatban:) Epp ma tanakodtunk illeto csalad anyuka tagjaval, h vajon miert van annyi Didymos az ebay-en, Lana meg olyan keves. Aztan arra jutottunk, h Lanat inkabb tanfolyamvezetokon lkeresztul lehet kapni. Didymost meg csak ugy rendelhetsz. Szoval, h aki Lanat vesz, nagyobb valoszinuseggel hasznalni is fogja, nem adja el, mig a masiknal elofordulhat, h megrendeli valaki, nem is tudja igazan hasznalni, aztan tulad rajta.

Biobaba
biobaba
 
 


Még egyet szerettem volna megosztani veletek: ex-városkámban babakelengyét oszt az önkormányzat, és a csomagban van hordozókendő! (Gondolom Nandu.)
Úgy örültem neki, remélem az anyukák tudnak is vele mit kezdeni...

Pindi
pindi
 
 


Köszi, köszi mindenkinek! :)

Még van időm gondolkodni - egyelőre úgysincs rá pénz :( De legalább nem fenyeget a veszély, hogy elhamarkodottan döntök...

KépKép
livus
 
 


A Lana is gyönyörű... a TBW-en azt írják róla, hogy kicsit "vaskosabb az anyaga", mint a Didy, inkább nagyobb gyerekek hordozására szuper. még nem láttam Lanát élőben, ez tényleg igaz?

Nyártól kezdik a karikás Didy kendő gyártást! :lol:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nagyon picit vastagabb, de szerintem tenyleg csak leheletnyi a kulonbseg. Nem hinnem, h csak nagyobb gyerekeket lehetne benne jol...
Megfoghatod a Lanat. Valoszinuleg szivesen megmutatjak. :)
hordozokendo.hu
v Agi is biztos megmutatja: hordozo.hu:)
biobaba
 
 


Nekem Didy is, Lana is nagyon tetszik. Csak az áruk nem annyira :( De mindenképp veszek egyet. Ezért is próbálkozom most előbbit szerezni netről. Jelenleg 3 db Lana található az ebayen, semelyiket se küldik ide, Didymosból is nehéz olyat találni, aminek a mérete is jó, meg el is küldik. Lauráról sajna lemaradtam, nem voltunk netközelben hétvégén. :( Úgyhogy most figyelgetek.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, en is sokat gondolkodtam ezen az aron, de ha belegondolsz, h mivel jar a pamuttermeles egyebkent, es h ezek a kendok bio gazdalkodasbol szarmazo pamutbol vannak... Egy hagyomanyos gazdasagbol szarmazo pamut polo 150g vegyszer es rengeteg ivoviz... Szoval tokre nem biztos, h ezek a kendok a "dragak", lehet, h a masik sokkal "dragabb".
biobaba
 
 


Azért vagyok ilyen csendben, mert éppen nyaralok a Balatonnál. :) De most benéztem egy internet-caféba és jövő héttől már otthon leszek. Szóval ha valaki Lana kendő szeretne látni, próbálni, tényleg szívesen megmutatom. Ehhez nem kell tanfolyamra is eljönni, elég ha időpontot egyeztetünk. Nekem nincs saját tapasztalatom Didymosról.

hordozo
 
 


Sáfrány, engem gyakran hülyének néznek, hogy ennyi pénzt kiadtam "egy darab anyagért". A bio-n meg csak mosolyognak... Na mindegy.

Viszont ha meg arra gondolsz, hogy mennyibe kerül egy babakocsi vagy egy "jobb" kenguru, akkor kifejezetten olcsó. És ez nem esik szét pár év alatt, hanem talán még Flóra is ebben fogja hordozni a gyerekét. :)

Úgyhogy fogd fel úgy, hogy az unokádnak is veszed. Egy második gyereknek meg általában úgysem nagyon kell semmit venni, érdemes kigazdálkodni. :)

(Egyébként nekem az első gyereknél kismamás kendőm volt, és ma már azt mondom, hogy az a drága. Ugyanis minőségben nem tízezer forint a kettő között a különbség, hanem ég és föld.)

Pindi
pindi
 
 


Köszi lányok a biztatást! Jól összeszedtétek nekem az érveket! Már teljesen eldöntöttem, hogy ilyen kendőt veszek, félre is tettem rá a pénzt :) Most ott tartok, hogy inkább lana lesz, több okból is. Az ebayen mostanában nagyon drágán mennek el a nekem megfelelő kendők és ennyiért már Lanát is tudok venni itthon. Meg elég sürgős is, mert nyáron sokat szeretném használni.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


safrany írta: Jelenleg 3 db Lana található az ebayen, semelyiket se küldik ide, Didymosból is nehéz olyat találni, aminek a mérete is jó, meg el is küldik.


Miért nem küldik ide???

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Eszter, akkor annyira veszesen nincs is messze toled egy Lana-forras:) Felszallsz az 56-os villamosra, aztan 157-es buszra...:)

http://hordozokendo.hu/hogyan/turinagy_eva.html
biobaba
 
 


Igen Biobaba, sőt még közelebb is van egy az Erőd utcában. Onnan jövök most :D
Rendeltem egy forrásvizet és kaptam kölcsön addig egy zöld bebinát, ami szintén biopamut :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Minden Magyarországon kapható kendővel legalább egy családot támogatunk - és ez fontos szempont Van, amivel hármat is, mert itt is gyártják :wink: Annak örülök, hogy ez a szemlélet kezd terjedni.

indianyo
 
 


Lányok, én ezt nem értem :oops: : mi az, hogy egy magyar családot támogattok? Úgy értitek, hogy annak a családját, aki árulja, vagy ez valami más?

KépKép
livus
 
 


Livus, igen, annak a csaladjat, aki arulja:) Mar van nehany tanfolyamvezeto, akiket "kitanitott":), es ok is aruljak a kendoket. (Ez most a Lanara vonatkozik.)
A valami mast nem ertem:)
Egyebkent, ha atbongeszed Eva honlapjat, akkor talan erthetobbe valik, h miert hozza ezeket a kendoket, meg miert tanitott meg masokat is arra, h tanitsanak masokat hordozni...
http://hordozokendo.hu/

Biobaba
biobaba
 
 


Ha bővebben érdekel a kontinuitás-elmélet, amiről a Lanás oldalon olvashatsz, és tudsz angolul:

www.continuum-concept.org

Kaptam a könyvről egy nyomtatott ismertetőt magyarul, nagyon jó összefoglalás, de nem tudom, el lehet-e érni online. (Gentischer Zsuzsa írta)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


A konyvet tervezik kiadni magyarul, mar forditas alatt is van egy ideje, de h mikor fogjak tenyleg kiadni???:(

Zsuzsitol meg lehet kerdezni, h feltette-e valahova. A blogja: http://napocska.freeblog.hu/ Ott van egy e-mail cim is. Gondolom, olvassa azt is.

Biobaba
biobaba
 
 


Ez ugyan kicsit OFF, de valahol kapcsolodik megis:
http://www.tudatosvasarlo.hu/magazine/p ... .final.pdf

Hogy miert a hazait... Persze pamutot azt ugye errefele nem lehet termelni. Meg van meg par dolog, de a pamut az, ami kapcsolodik ide valamennyire.
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: