Új privát üzeneted érkezett!

Ági,

ma jó nagyot sétáltam Petivel a hátamon. (felvételkor megint elfordult, de most már tudtam korrigálni) Peti nagyon élvezte, viszont nekem egy óra után nagyon fájt a vállam, nyakam. ez normális?

Livi,

az általad forgalmazott rugalmas kendővel szerinted lehet háton hotdozni?

üdv,
Kata
sz_kata
 
 


Kata,

Lehet használni a back wrap cross carryhez, ez a mellékelt leírásban is szerepel. http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=18

Nem jó a rucksack carryhez, ehhez min. 60-65 cm széles anyag kell. http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=183

A strap carryhez sem használnám, azt hiszem, a rugalmassága miatt. http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=186
(Bocsi az angol nevek miatt, de nem mindig tudom magyarul.)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Kata!

Egyáltalán nem normális! Semminek sem szabadna fájni, tökéletesen kényelmes kéne, hogy legyen. Hosszú távon is, főleg egy akkora gyerekkel, mint a Tiéd. Kéne valami támpont, hogy rájöjjünk, hol a baj. Képet nem tudsz felrakni? Vagy írni valamit?

hordozo
 
 

 
 

Ági,

Majd megkérem a férjem, csináljon pár fotót, hogy fel tudjam rakni. Igazából, nem tudom, mit csinálok rosszul, mert nagyon büszke voltam magamra, hogy egyedül fel tudom kötni Petit. Azt viszont észrevettem, hogy azon az oldalon fáj a vállam és a hátam felső része, amelyik oldalra néz, vagy dől Peti (szereti nézegetni az árnyékokat a földön) Ha elalszik, és kissé oldalra dől, na, az a halálom, olyankor jön a "leszakad a hátam" érzés.


Livi,

Köszi az infót. Nekem az a afajta megkötés amit ajánlottál egyelőre nem tűnik kivitelezhetőnek, a fiam egy sajtkukac, és nem hiszem, hogy ebben a verzióban egyedül fel tudnám kötni a hátamra.

üdv,

kata
sz_kata
 
 


Kata,
hasonló méretű csajszit hurcolok, mint a te Petid. Azt irod, hogy egy óra múlva fáj. Elalszik a kendőben Peti? Azért kérdem, ha Villőt teljesen ébren teszem a hátamra, amikor tartja magát, és később menet közben elalszik, és tónustalanná válva összeomlik, teljesen máshogy terhel. Ilyenkor nekem is szokott fájni a hátam.

orsi
orsko
 
 


Kata, bocs hogy belekotyogok, de nekem még ezek jutottak eszembe: elég szoros a kendő?; jó magasságban van a baba?; és legfőképp: jó kendővel hordozol?

(Én pl. ma négy órán keresztül cipeltem egyhuzamban a 2,5 éves, kb. 13 kilós fiamat - Lanával -, és nem fájdult meg a hátam/vállam, csak a lábam fáradt el kicsit... Pedig ő rendesen kalimpál jobbra balra, meg állandóan szórakoztatni kell, ugrálni, lovagolni kell vele, Hopp Pápára, Így lovagolnak a papok, stb. :? De amikor rossz kendővel hordoztam féléves korában, már kevesebbtől is megfájdult mindenem.)

Pindi
pindi
 
 


Orsi, Kata!

Biztos vagyok benne, hogy egyikőtöknek sem elég szoros a kötés. Katának azért, mert tud valamerre dőlni Peti, Orsinak azért, mert összeomlik (ezért másként terhel) Villő. A tökéletesen szoros kendőben nem lehet dőlni és összeomlani :), viszont ha te egy kicsit hátrahajolsz (mintha hídba kezdenél lemenni), a gyerek ugyanannyira a hátadra van tapadva, mintha függőlegesen vagy előrehajolva lennél.
Kata! Büszke is lehetsz Magadra! Innen már csak egy árnyalat választ el attól, hogy teljesen szoros is legyen a kötés! Tudod: az a lényeg, hogy a felső szegés nyakhoz közel legyen és feszes legyen, az alsó a nyaktól távol és feszes.

hordozo
 
 


Ági,
aha valszleg tényleg nem teljesen szoros, de amikor ébren van igy is jó, mert tartja magát. Aztán jön az összeomlás :) az esetek egy részében ilyenkor sikerül szorosabbra húzni a kendőt és jó lesz, de van, amikor sehogysem. Ilyenkor inkább előre veszem.
orsko
 
 


Orsi!

Akkor már miért nem a csípődre?

hordozo
 
 


Mert összeomlás csak alváskor van :)
orsko
 
 


Ági,

na végre, megcsináltam a képet :lol:

Ez a kép takarítás előtt készült, igazi tavaszi nagytakarítást csináltam így meg, Peti közben jót szunyált, de a hátam így is majd' leszakadt.
Kép
Kép
sz_kata
 
 


Szia Kata!

Amit személyesen beszéltünk, azon kívül az a tippem, hogy túl magasan van rajtad a kiskrapek. Megpróbálnám olyan 10-15cm-rel lejjebb ereszteni, illetve próbálgatni a magasságokat. Az, hogy kilazul, azért lehet, amit beszéltünk, hogy felül sok az anyag. Az meg, hogy leszakad a hátad akkor is, ha szoros, azért, mert túl fent van.

hordozo
 
 


Sziasztok! :)

Én is érintve érzem magam kicsit.
Ha hónalj alatt megy a kendő a fiamon, ő is dőlöngél és pedig azért, mert gondolom laza a kötés, vagy a súya oldalra húzza? :wink:
Viccet félretéve azt vettem észre, hogy ha nyaknál megy a felső szegés, jobb, pedig most már jól tartja ugye magát. Neki is jobb, mert tudja szopizni az ujját, mert feljebb van a karja benne a kendőben.
Eddig lejjebb kötöttem, és ha picit előredőltem- derék és hátleszakadás effektus... :sad: Most viszont férjem kötötte rám és valahogy följebb került, de nem túl magasra és tök jó kényelmes volt... Szóval próbálgatni kell.

Még az a bajom, hogy a sok anyagot (széles kendő :? ), nem tudom feszesre csinálni nyaktól popsiig. Valahogy túl sok az anyag... Betűröm a popsinál, és van, hogy popsiról lecsúszik (pedig nem eldobhatós a pelus :roll: ), szóval mindig van valami...

Ági! Csípőn csak akkortól szabad, ha már tud ülni- jól emlékszem?

Pindi! Szép teljesítmény! :)
Orsi
osoa75
 
 


Úgy tűnik a fél év körüli gyerkőcök hordozásakor mindenféle problémák jönnek elő :) nekünk most az, hogy mire összeszedem a szépen kiteregetett kendőt, Villő annyira elficereg, hogy már nem lesz jó. És különben is micsoda dolog, hogy lefektetem...
Ha gyorsan fel akarom kapni, akkor mostanában nem teritem ki a kendőt, hanem összefogom hurkába, és úgy teszem a hónalja alá. Igy gyorsabb, nem kell lefektetni hozzá, menet közben is meg tudom csinálni. Lehet ezzel vmi probláma?
orsko
 
 


Vagyis így? http://www.wrapyourbaby.com/rucksack.htm
Ez egy létező megkötési mód...

Hátránya szerintem annyi lehet, hogy hosszabb távon talán nem olyan kényelmes, mert nem támasztja a hátát annyira.

Pindi
pindi
 
 


Ezen az oldalon: http://www.wrapyourbaby.com/babyonback.htm van egy olyan, hogy a csipőre ülteti a gyereket, ráteríti a kendőt és onnan veszi hátra. Szerintem ez lehet, hogy működne nálatok.

Pindi
pindi
 
 


Orsko, és még egy:

Itt: http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=186 meg azt írják, hogy ha nem elég magasan van vagy nem elég szorosan, akkor ki tud csúszni ebből kötésből. (Eszerint az a jó magasság, ha meg tudja puszilni a nyakadat és akkor elég szoros, ha nincs rés a hátad és a mellkasa között.)

Na most már eldugulok. :)

Pindi
pindi
 
 


És mégsem... :oops:

Még az jutott eszembe, hogy amikor már fent van a hátadon, hóna alatt a kendővel, le lehetne húzni és ráteríteni a hátára.

Pindi
pindi
 
 


én a háti hordozáshoz vennék egy kötős kengurut Líviától! :wink: nincs annyi anyag, és ahogy én láttam, nagyon passzosra fel lehet kötni, ami a háton talán a lényeg...

(mivel a férjem beharangozott egy kozy-t a születésnapomra, még várok...de mint abszolút hátonhordozó-kezdő el is dugultam! :oops: )

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok,

Pindi,

köszi a linkeket, nagyon jók, és pont hasznát is vettem :lol:

Ági,

Petit lejjebb engedtem a hátamon ÉS feljebb húztam a szegést, ahogy Orsi javasolta. Úgy tűnik, így már jó. igaz, Petike nem tud annyira forgolódni ... :roll:
sz_kata
 
 


Orsi!
Csípőn 4 hónapos kortól lehet, nem kell hozzá ülni tudni.
„nem tudom feszsre csinálni... túl sok az anyag... betűröm popsinál... lecsúszik...” – nem tudok elméletben mit mondani, szívesen megnézném, ahogy csinálod, megmutatnám, hogy csinálom, biztos, hogy meg tudnánk oldani. Esetleg eljöhetnél egy gyakorlott hordozók tanfolyamra, ha Te is ezt éreznéd megoldásnak – de ezt csak egy bátortalan felvetésnek szántam.

Orsko!
Nem kell lefektetni a hátra vevéshez! Mindig abból a testhelyzetből szoktam felvenni a gyereket, amiben éppen van. Akár futtában! Megfogod a kendő egyik (leendő felső) szegését (csak a szegést! ha több anyagot fogsz össze, túl sok anyag lesz felül), azzal körbekeríted a hónaalját szorosan – eközben ülhet, állhat, futhat. Ha ül, megemeled és alásimítod a fenekének a kendő többi felét, figyelve, hogy sima legyen a popsiig. Ha áll, stb., akkor lóg le a kendő többi része. Ebből a helyzetből kezdet összeszedni előbb az egyik oldalon, aztán a másikon lentről felfelé. Többi ugyanaz, mint fekvésből. Ha nagyon menekül (a lányomnál ez az alapeset, a többi ünnepi kivétel), én úgy szoktam, hogy amikor már körbekerítettem, akkor csak a szegésnél fogva megemelem és a combomra ültetem lovaglóülésben. Én eközben vagy fölrakom valamire (szék, kisasztal, kerítésalap, homokozó szegélye...) a lábamat, vagy ha nincs semmi, akkor féltérdre ereszkedve áll rendelkezésemre egy combom. Na! Így próbáljon menekülni! ;) Így megemlve alásimítom a kendőt a fenekének, többi a szokásos.
Amit Te írsz, azt tibeti háti hordozásnak szoktuk hívni, és nincs vele semmi gond. 6-8 hónapos kortól ajánljuk. Valóban egyszerűbb megkötni és valóban kényelmetlenebb valamivel; valószínűleg a gyereknek is, bár tényleg nincs vele semmi gond, csak a másik egyenletesebben osztja el a súlyát - és az anyukának is megterhelőbb.

Kata!
Örülök, hogy most jó! Nem reklamál Peti, hogy nem annyira szabad? Meg lehet ám csinálni, hogy a hóna alatt megy a szegés és tök szoros. De amíg a gyerek nem kéri, én sem szoktam kirakni a karját.

hordozo
 
 


Ági, olyat szoktál, hogy előbb rakod a gyereket a hátadra, és csak utána teríted rá a kendőt? Ilyenkor nem tudom elég szorosra húzni, még nem jöttem rá, miért, pedig ha már fent van a gyerek és a kendő is, onnantól nyilván ugyanaz a dolog, mint egyébként.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok,

kösz a segitséget :) azt gondoltam, hogy nem találtam fel vmilyen vadiúj hordozást, de hogy ez a sokat hallott tibeti???
Ági, próbálom szorgalmasan a nem fektetve felrakást, de egyenlőre még csak igy a tibetisen sikerül rendesen. Illetve most a másik, a tanult háti hordozás egyáltalán nem akar sikerülni. Nem tudom elég szorosra húzni sehogysem.... nagy a gyerek, mocorog közben, afenetudja...

o
orsko
 
 


Pindi!
Én nem szoktam, és én is azt gondolnám, hogy onnan ugyanaz. Majd megmutatod, amikor jössz.

hordozo
 
 


Ági!

Köszi, még átgondolom. Ha továbbra se boldogulunk tökéletesen, megyünk. :)

Orsi
osoa75
 
 


Ági, azért remélem addigra megoldom... :)

Pindi
pindi
 
 


Lotties és popolini hordozókendőket ismeri valamelyikőtök?

Pindi
pindi
 
 


Képzeljétek mit csinált a minap a kiscsaj. Jól fel tudtam tenni a hátamra (ez mostanában sikerélmény....), a kezét is betettem, mert alvásidő közeledett. Erre addig feszegette magát, de konkrétan a kezét a hátamnak nyomva és erővel tolva el magát, mig teljesen kilazult a kötés. Aztán belebújt, összegömbölyödött és hatalmasatt aludt. Az én hátam meg szakadt lefelé....
orsko
 
 


Ezt a kedves mozdulatot én is jól ismerem...

hordozo
 
 


anyukám látott csepelen buszon egy kendőben háton vitt gyermeket, aki nem én voltam és nem Pindi. hárman vagyunk :)
orsko
 
 


Sziasztok!

Találtam ezt a háti hordozást a thebabywearer.com-on. Hátha valakinek bejön. :) A srác szerint nagyon nyüzsgős a babájuk, ennek ellenére működik, könnyebb, mint a back wrap cross, a háti keresztezett, és kevesebb anyag kell hozzá.
Videó: http://smg.photobucket.com/albums/v58/witje/Babywearing/?action=view&current=SHBC1.flv

Lépésről lépésre fotók egy gyönyörű dydimos waves kendővel, de ehhez lehet, hogy logint kell csinálni:
http://www.thebabywearer.com/forum/showpost.php?p=1081509&postcount=20

Mi persze még nem háti hordozunk, egyelőre a "zsebes keresztezett függőleges majd transzfer szopishelyzetbe újrakötés nélkül szirénakísérettel a játszótér közepén" :roll: :wink: produkciót gyakoroljuk. Otthon meg a jó öreg agyonnyúzott hároméves erszény legtöbbször, mint most is. :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia: gratulálok a picurkához!!! :D :D :D

itt egy ugyancsak használható video háti hordozáshoz: http://www.youtube.com/watch?v=jbKdxwkBiRo

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Lívia, a 12 naposom odavan a rugalmas kendőért, ráadásul itthon nem is veszek alá semmit :oops: mert olyan, mint egy póló! órákig elvan benne, jókat szunyál. a szoptatást még gyakoroljuk.... :oops:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,

Majdnem egyidős babáink vannak? Cool... :) Nálunk a szopis tartással egy gond van: nem engedi, hogy a kendő támassza a fejét. Addig mozgatja meg panaszkodik, amíg kiszabadítom a buksiját, és könyökhajlattal támasztom meg. Ennyit a két szabad kézről. :roll:

Kedvet kaptam Kata háti fotójától, és kipróbáltam a picurral. Alig 5 kiló, hátleszakadás nem fenyeget. :) Milyen szerintetek?
Kép

És egy másik kép, mert a karikáskendőt is próbálgatjuk:
Kép
Nekem tetszik, jó szoros és stabil, és neki is tetszik, egy rövid ideig.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Ergós mamák,
megjött a yamo hordozóm, olyan, mint a régi ergo. Itthon kipróbáltam elől-hátul, de hátra csak segítséggel tudom feltenni. Mondjatok trükköket, műfogásokat, hogy egy nagyon nehéz, de fiatal babát (9 hó, 9-10 kiló) hogy tudok egyedül a hátamra venni.
A site-on (az ergóén is) lévő videókat megnéztem, ott egyszerűnek is tűnik. :oops: Csakhát a valóság.
Viszont nagyon meg akarom tanulni, mert nagyon kényelmes.


Lívia,
nekem mindkét fotó nagyon tetszik! Karikásam volt, pici korban fekve hordtam benne Timót. (Hogy a kíváncsiskodó és fogdosós néniktől is elrejtsem.)
A karikásat itthon vetted? (Tőlem sokan kérdezik, hol lehet kapni, de az enyém kintről van.)
h_szilvi
 
 


Livia!
A felső kép rugalmas kendővel van, ugye?
Milyen szerintetek?

Egyik képen sem látom a baba lábát, de nem vagyok benne biztos, hogy terpeszben és térdben 90 fokban hajlítva vannak-e. Egyébként ennivalóan néz ki a hátadon! :)

hordozo
 
 


Szilvi!

Ha megírnád, hol akadtál el, az sokat segítene. Maga a gyerek hátravétele, vagy utána felvenni a hordozót?
Hordozó nélkül fel tudod venni Timót a hátadra? Ha nem, akkor szerintem ezt kéne külön gyakorolni. Ha az a gond, hogy amikor már fent van, felhúzni rá a hordozót, akkor pedig úgy kéne, hogy a vállpántokat hosszabbra hagyni, így könnyebb felvenni, majd amikor a gyerek és a hordozó is a hátadon van, elöl bekapcsoltad, csak azután szorosra húzni.

Igaz, fiatal ÉS nehéz babát még nem cipeltem benne, de mindkét gyerekemet féléves korától, a nagyobbat (kb. 12kg) még most is szoktam. Szerintem egyébként nagyobb gyereket könnyebb felvenni a hátra.
Azért leírom, én hogy csinálom:

Leginkább így:

1. Felveszem az ergót derékra (hátra lóg), gyerek csípőre, onnan karom alatt a hátamra csúsztatom, picit előre dőlök és felveszem mindkét pántot, majd elöl bekapcsolom.

Vagy:

2. Úgy, ahogy az ergós videón van, hogy az egyik pánt a karomon van, becsúsztatom a gyereket, közben a hátam mögött megfogom és kihúzom azt a lábát, amelyik a felvett pántnál van, majd a másik pántot is felveszem, és bekapcsolom elöl. (Ennél előfordult már, hogy a láb rossz helyre került, vagy begyűrődött az ergó felső része, míg az előzőnél ez nem tud előfordulni.)

3. Lehet még úgy, hogy ha elöl cipelted, menet közben hátra venni, bár gondolom ekkora gyereket már nem viszel elöl. Ilyenkor annyi a különbség, hogy az alsó pántot kicsit kilazítom (de zárva tartom), hogy könnyen hátra tudjam vinni az ergót, és ne tekeredjen körbe a ruhám sem, az ergót pedig a hátán tartom, gyereket ergóstul a hátamra forgatom, közben a hátam mögött megfogom a lábát, pántok fel, elöl bekapcsol.

4. Ergó derékra felköt, hátra lelóg, gyerek akárhogy fel a hátra, kicsit előredőlök, majd a pántokat felveszem és elöl bekapcsolom.
Az "akárhogy"-ra itt találsz variációkat: http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=173 --> Wrap Baby Up and Down

Pindi
pindi
 
 


Lívia,
szerinem szuperek, Ági hozzászólásából viszont arra következtetek, hogy fontos a békás lábtartás...hátul ezt hogy ellenőrzöd? Eléred?


mi meg így festünk a rugalmasban:
Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Hahó!

Ezer éve nem írtam, de mindig olvaslak titeket. :) Nemsokára megszületik a harmadik gyerkőcünk, és neki szeretnék rugalmas kendőt venni. A képek különösen meggyőztek, hogy érdemes. :) Lívia, ugye nálad lehet ilyet kapni? :wink: Ha igen, majd írok mailt, jó?

Zsizsa
zsizsa
 
 


Szilvi,
én a Pindi által írt 4. változatot használtam az Ergonál mindig, azaz Ergo derékra fel, gyerek hátra fel (hónaljnál fogtam meg keresztezett karokkal, a fej felett hátralendít), és utána az egyik kézzel tartom, míg felhajtom az Ergot, aztán Ergostul az egyik kéz tart, a másik felveszi a pántot, utána az egyik kéz is felveszi a pántot. Most nem tudom, ez érthető-e... :roll:
Zsizsa
zsizsa
 
 


Livi!
Igen, fontos a békás lábtartás, mert az kell a helyes csípőfejlődéshez. Minden megkötést úgy fejezek be, hogy megigazítom (vagy ellenőrzöm) a lábacskákat. (Ez alól kivétlek a fekvő testhelyzetek, amiknek egyben hátrányuk is, hogy nem lehet bennük biztosítani az ortopédiailag helyes lábtartást.) Ha a hátamon van a gyerek, hátranyúlok, széthúzom a lábakat terpeszbe és ellenőrzöm a kezemmel, hogy a kendő az egyik térdhajlattól a másikig érjen. (Ebben segíthet persze egy tükör is.) Ha ez megvan, a lábacskák biztos, hogy nem lógnak és nincsenek kinyújtva.

hordozo
 
 


Ági,

oké, vettem! ma voltunk a majálison, és nagyon jól beigazítottam "békába", szunyált is egy óriásit a poronty.... :lol:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ági,
írtam pü-t, kérlek, olvasd el! :)
Zsizsa
zsizsa
 
 


Köszönöm a tippeket, tényleg az a gondom, hogy "Timó a hátamra fel". SZóval akkor majd ezt kell gyakorolnom... Majd a franciaágy fölött. :P

Liv,
micsoda fitt nő vagy, hogy kéthetes babával majálisra mentél! :)
h_szilvi
 
 


Szilvi,

A karikást egy barátnőmmel varrtuk. A karikát meg kintről rendeltem. Szabásminta: http://crafts.sleepingbaby.net/sling.html

Zsizsa,

Igen, nálunk van rugalmas kendő.

Ági,

Hajlított a lábtartása háton és elöl is, de nem 90 fok van a combja és a lábszára között, kevesebb. Terpesztett. Remélem, nem jó. Próbáltam képet keresni hogy hogyan, de nem találtam.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


h_szilvi írta:Liv,
micsoda fitt nő vagy, hogy kéthetes babával majálisra mentél! :)


hehe, köszi...nem voltunk ám sokáig! :oops:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Nekünk ázsiai hordozókendőnk volt, nagyon szuper, egyszerü megkötni.

www.babakozelben.hu

Mi 6000-ért vettük, a piros / piros virágos tipusú a miénk, 165-175 magassághoz ,akár erősebb testalkathoz is tökéletes.

4500 -ft ért adnám el, pesten free elvisszük (a párom cégessel) :)

Mi XV.kerben lakunk.

*Priviben irjatok,ha érdekel valakit !

Ildikó
Vendég
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok,

Van vkinek esetleg tippje, honnan tudnék Európából használt (bejáratott ;) ) Didymos kendőt venni? Az ebay.de-t már néztem, ott hetek alatt sem volt az a 2-3 szín, ami nekem tetszik.

Köszi!

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Lívia!
Szóval ráhajtasz a didymosra? Én voltam nálad húsvét előtt kötős kengurut venni.
Jól betetted a bogarat nekem is a fülembe: utána megnéztem ezeket a didymosokat, és hát tényleg gyönyörűek!!! Mondtam is a férjemnek, hogy ha egyszer sok pénzünk lesz, és nem lesz ajándékötlete, nyugodtan lepjen meg eggyel - akár használtan is :wink:
az ebaynél jobb tippem viszont sajnos nekem sincs :(

KépKép
livus
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: