Új privát üzeneted érkezett!

Didymos tenyleg tok draga:( De bio pamutbol van, es nem Indiaban stb dolgoztatnak munkasokat, hanem Europaban keszul. Hasznaltam pedig felaron ki lehet fogni:) Sot: Vateran kb 1 honapja lattam 3000 forintert. Es a Lana, meg a Didymos tenyleg ennyivel jobbak is.

Hatfajasra nekem is ilyen tippem van.:) Nekem egyebkent van gerincbetegsegem, es szerintem a kendozes javitott rajta.
biobaba
 
 


Mennyire drága a Didymos? Drágább a Lanánál is? Már attól is dobtam egy hátast. Mindegy, annyira beleszerettem a Lanába, hogy most arra gyűjtök. Csak férjem meg ne tudja, mennyibe fájt :D
Lana és Didymos között mi a különbség?
Szerintetek milyen hosszú Lanát vegyek? Magas vagyok (175) és mindenféle megkötést fogok használni. Meg lehet nézni élőben is valahol a Lanát?
Egyébként Carolino kendőm van, de nem vagyok túl elégedett, főleg azért is, mert rövid, meg olyan, mintha nyúlna, lazulna használat közben, nem igazán kényelmes.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


savitri írta:ti hogy veszitek fel előre a gyerkőcöt az ergoba, segítség nélkül?
nekünk csak úgy kényelmes ha hátul keresztezve vannak a pántok, különben lecsúszik a vállról. Így viszont egyetlen mód maradt, bebujni a pántokba, majd alulról betuszkolni a bébit, végül összekapcsolni a derékrészt. Ez így szakszerű vajon? egyszerűen nincs időm végig nézni a dvd-t


Jesszus, ez nagyon bonyolultnak hangzik. Azt nem hiszem, hogy szakszerűnek nevezhető a dolog :) Nem is keresztezésre van kitalálva az ergo. Van a két vállpánt között egy összekötő kapocs, hogy ne csússzanak le, az nem működik?
Ha csak keresztezve kényelmes, akkor nem lenne egyszerűbb, ha kötős kengurut használnátok?
A dvd-t nem ismerem, az enyémhez egy sima használati utasítás volt, rövid de érthető.
Viszont az előre felvevés kérdést nem értem. :?
zsanettrp
 
 

 
 

Eszter, a didymos.de oldalon lathatod az arakat is:)
Lanat Agi is tud neked mutatni:) Elmeletileg hetfon a Bem rakpartnal is tudnal nezni, ha beugrassz csaladi oviba es jon, akinek Lanaja van.
A Didymos elobb volt, mint a Lana. A Lanat szoves utan festik, a Didymosnal meg szovott a minta is (valoszinuleg ez is emeli az arat a Lanaval szemben egy kicsit). Didymos kicsit vekonyabb a Lananal.
Egyebkent meg nem hinnem, h lenne koztuk akkora kulonbseg, mint mondjuk Nandu es ezek valamelyike kozt.
520 centis kendo szerintem jo neked minden koteshez.
biobaba
 
 


Safrany!

Mi olcsóbban fogtuk ki a Lanát és nem használtan. Nagyon nem bántam meg. Asszem 4,7 (v. 4,8) m-es van, nekem így is hosszú, de szerintem ez is elég a kötésekehez, bár Ági meg tudja mondani, hogy tényyleg így van-e.

Volt gerincferdülésem (még mindig lenne?) és lehet, hogy ez a bajom?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


off: Biobaba, a családi ovi micsoda? kicsifiam szeptembertől lesz ovis, de már eléggé közösségérett, keresek vmi elfoglaltágot neki, és erről még nem hallottam.
off bef.
orsko
 
 


off
Orsi, irtam pu-t:)
off
biobaba
 
 


Safrany!

Igen, én meg tudom mutatni Neked a Lanát. Ki tudod próbálni és megnézni a mintákat. Nem tudom, mennyire vagy széles a 175cm-hez, de ha nem különösebben, akkor a 440 és a 480cm között gondolkodnék a helyedben. Nálam ki tudod próbálni mind a kettőt.

Orsi!

Segíthet, ha gerincferdüléseddel csinálsz valamit: gyógytornász/csontkovács/jóga/nemtudommi. Ha most sikerül rajta segíteni, később talán nem lesz vele nagyobb gondod. Persze kisgyerekekkel nem egyszerű az ilyesmi... :(

hordozo
 
 


Sziasztok!

Hátfájásra nekem az szokott segíteni, ha időnként váltogatom a megkötéseket. Úgy vettem észre, hogy egész máshogy terhel pl. a duplakeresztes mint a zsebes-keresztes (valami ilyesmi a magyar nevük, nem? :oops: ).

Savitri, az ergós dolgot én sem értem. Elég magasan és elég szorosan van az a keresztben lévő pánt? Nem szabadna lecsúsznia. Én csak felcsatolom magamra, gyerek be, hátul összecsatolom és meghúzom a vállpántokat, ennyi.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok! Én már 2 éve használom a kendőt, nagyon bevált. Most olyan problémám van, hogy a 8 kilós "kicsi" lányom állandó fuvarozást igényel, de ezt a megszokott előre kötésnél már nagyon durva elváltozásai lettek a hátamnak. Úgy gondolom a hátamra kötés beválna, de elképzelésem sincs, hogyan tudnám segítség nélkül hátrakötni.
Segítsetek!
Vendég
 


Ahogy nő a kiscsaj, újabb és újabb jelenségek jönnek elő. Most éppen az a helyzet, hogy imádja, ha kint van a keze és kalimpálhat. Viszont, ha hosszú sétára megyünk, és jó eséllyel be fog aludni, akkor nyakig húzom a kendőt. Ezt felkötéskor nem igazán szereti, ezért nekifesziti a kezét a hátamnak, és eltartja magát, igy pedig nehéz kellőképpen szorosra húzni. Nem lehetetlen, mert azért még erősebb vagyok nála, de a dolog igy harc formáját ölti, azt pedig én nem szeretem. Kérdés: megoldás lehet-e, ha a kezét a teste mellé erőltetem, amolyan vigyázülés módjára? Ugy nem tudna befesziteni, csak nem tudom, jó helyen van-e ott a kéz. Vagy mindegy?

orsi
orsko
 
 


Gira, na ilyenkor van az, hogy a kismamák egyik fele félredobja a kendőt, a másik fele elmegy egy tanfolyamra. Én ez utóbbit ajánlom. :) (Nem tudom, van-e a közeletekben...)
Bár a neten is lehet képes leírást találni, de vannak apró trükkök, amit jó élőben látni...

Orsi, nem lehet valahogy utólag felhúzni a karjára a kendőt? Nekem még nem sikerült (nem vagyok egy gumilány...), de hátha...

Pindi
pindi
 
 


Orsi!

Én elalvás után szoktam ráhúzni a kendőt előredől-kiköt-ráhúz (alvó és ezért mozdulatlan gyerek gyerek esetében ez a mozdulat biztonságos)-beköt mozdulatsorral. Gondolom Pindi is ilyesmire gondolt, de ehhez a mozdulathoz, amiről én beszélek, nem kell gumilánynak lenni. Persze ha kabát alatt van a kisasszony, az ezen a dolgon is nehezít, de az idő velünk van. :))

Gira!

Biztos vagyok benne, hogy a hátra kötés a megoldás, ahogy Te is látod. Ha tudod a módját, a hátrakötés, egyszemélyes buli és még egyyszerű is. De úgy, ahogy Pindi is írja, én sem tudom tiszta lelkiismerettel megtanítani írásban, mert úgy bonyolult és reménytelen a trükkök miatt, de mégcsak nem is biztonságos. Reménytelen valamilyen módon tanfolyamra eljutnod?

hordozo
 
 


Ági, kipóbáltam már az alvás utáni felhúzást, egyenlőre mérsékelt sikerrel. Nem sikerült olyan finoman-gyorsan csinálni, hogy ne ébredjen fel.... nekem ilyen éberalvó gyerekek jutottak....
orsko
 
 


Ági!

Lehet hogy van itt Szegeden is tanfolyam, de sajna nem hallottam még róla :(
Vendég
 


Gira!

Január 17-én Katicabogár írta itt:

Ági, egyelőre elég elvi a kérdés, de hátha alakul valami: hány jelentkező esetén jönnél el Szegedre tanfolyamot tartani? Megfelelő helyről a jelentkezőknek kell gondoskodniuk?


Válaszomra nem reagált semmit, de esetleg összefoghatnátok. Ha elég jelentkező van, megyek, esetleg jöhettek Ti együtt, vagy nem tudom... Csak gondoltam összekapcsolom a szálakat.

hordozo
 
 


Orsi! :(

hordozo
 
 


Gira: a bababolt.com-nak van szegedi képviselője, ő minden emberi számítás szerint megy tanítani házhoz is,
(Én legalábbis megyek :) )
Esetleg próbáld megkeresni.

Szeged: Bella Kata Tel.:06/20/596-28-15 bella.katalin kukac gmail.com

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


hordozo írta:Tarkabab!

Miért rakod be egy ekkora gyerek vállát a kötésbe?


ezt már nagyon régen kérdezted, nemtom érdekel-e még (bocsi, de ritkán tudok jönni)
akkor még nem is tudott teljesen szilárdan ülni és azért tettem be a vállát, hogy ne kézzel kelljen tartanom, ô meg ne kapjon oda mindenhez - vagyis akkor, amikor az én kezeimre szükségem volt, az övéire meg nem :)
a kiugrálást végül úgy akadályoztam meg, hogy ergót használok, abból nehezebb kifeszítenie magát, altatáshoz maradt a kendô, mert sztem az kényelmesebb, ölelôsebb, kerekebb.
tarkabab
 
 


Tarkabab!

Úgy hallom a szavaidból, hogy találtál olyan megoldást, amivel elégedett vagy. De nem értem tisztán a problémát, amiről írtál. Visszaolvastalak, és úgy értem, hogy azért rakod be a vállát, mert nem tud szilárdan ülni, ezért úgy gondolod, fogni kell az egész hátát, meg mert zavar, hogy szabad a keze és nyúlkál a dolgok után. De ő kiszabadítja magát és kiugrik a kendőből. Ha jól értem mindezt, akkor én így látom a helyzetet: egy ekkora gyereknek nem kell berakni a vállát, és ez nem függ attól, hogy tud-e ülni. Ha beraktad a vállát és kiszabadította, akkor pedig már nem lehet elég szoros a kötés. Meg hát egy gyerek nem szereti, ha berakják a vállát, ha ő már nagy ahhoz, tehát nagyobb eséllyel tiltakozik az eljárás ellen. Az meg, hogy minden után nyúlkál, csak igazán szűk helyen szokott gond lenni. Egyrészt bizonytalan vagyok, hogy jól értettelek-e, másrészt azért vagyok bizonytalan, hogy érdekelnek-e a dologról a meglátásaim. Csak onnan gondoltam, hogy talán igen, hogy írtál a problémáról és hogy ennyi idő után válaszoltál. Bocs, ha csak kéretlenül belepofáztam!!!

hordozo
 
 


Ági!

Nálam hasonló a helyzet: ha a dupla-keresztben van a baba, és megpróbálkozik egy hátraszaltóval, akkor bizony a kezemmel kell megfogni, hogy ne sikerüljön neki. Próbálkoztam már azzal, hogy amikor már bent van a kendőben, akkor újra kikötöm és szorosabbra húzom, főleg a felső széleket, de még ez sem segít mindig. Ilyenkor én is beteszem a kezeit.
Bár nem gond, mert megoldom máshogy (a "zsebes" kötések rendesen tartják, mostanában meg leginkább háton viszem), de azért érdekelne, hogy van-e valami trükkje a dolognak (avagy mit csinálok rosszul).

Pindi
pindi
 
 


Pindi!

Nem értem, melyik az a kötés, amit dupla keresztnek hívsz.:( Ez egy elöl hordozás? Mekkora a baba (kg, hónap)? Ez a szaltós-kiugrós problémád csak elöl hordozáskor van, háton hordozáskor nincs? Tarkabab pont háton hordozáskor írta.

hordozo
 
 


Ági!

Erre gondolok: http://www.kantoliinakanava.fi/kantolii ... =101712128
(Bocs, nem tudom a magyar elnevezéseket...)
Igen, csak elöl. Ki azért nem akar ugrani, inkább teljes erőből hátradől, és a "keresztek" ilyenkor szétcsúsznak. A többi kötésnél ugye van ott még egy réteg kendő keresztben, az megtartja.
Baba féléves és kb 6,5kg.
Kendő Lana, tehát biztos nem azzal van a gond... :)

(Megkerestem én is a hozzászólását, szerintem Tarkabab is elöl hordozásról írt...)

Pindi
pindi
 
 


Pindi!

Köszi a képet, akkor most már ezt értem. Nekem is csinált egy időben a második gyerekem olyat, hogy nagyon erősen hátradőlt (nem ugrott hozzá, csak lehidalt a levegőben). Minden kötésben és a kezünkben is csinálta néha. Nagyon hülye érzés, de egyik kötésből sem lehet ezzel a módszerrel kiesni (ha jól van megkötve), mert a lábai nem tudnak kiszabadulni. Engem nagyon idegesített, hogy minek csinál ilyen „hülyeséget” (általában akkor csinálta, ha már fáradt volt, de még nem aludt el), de úgy döntöttem, majd belátja, hogy ez nem kellemes neki (sem ;)). 1-2 hónap alatt elmúlt ez a korszak.

hordozo
 
 


ma szokás szerint villőt a hátamra kötve mentünk ügyintézni. a buszon tömeg volt, és a kiscsaj keserves sirásban tört ki, előre kellett vennem. belépett a bizalmatlan korba.
orsko
 
 


Sziasztok,

erről a hordozótipusról tud valaki valamit?

http://aruhaz.bababorze.hu/product_info ... ts_id/2239
sz_kata
 
 


Kata :) Nekem volt, itthoni villámbeleültetésen kívül (jön a postás, ki kell szaladni stb. ) nem működött, már pici babát se tudtam hordozni, mert ez ugye féloldalas. Egy csomó baba nem is szereti - persze ismerek pozitív ellenpéldákat is.

indianyo
 
 


Szia Kata!

Jól néz ki...:)

Én elég vegyes tapasztalatokat hallottam. Pici babának nagyon jó, mert párnázott alja van, így nem süllyed bele nagyon. Nagyobb gyereket is kényelmesen lehet benne hordani csípőn és jól lehet benne szoptatni.
Ugyanakkor kisebb termetűek (kb. 38-as méret alatt), ha nincs rajtuk jó néhány réteg ruha, nem tudják elég szorosra húzni a pántot, mert nem elég hosszú az a rész, amivel szabályozni lehet (na ez nem tudom, mennyire érthető...).
Zsinórral kell szorosra húzni a szegélyeket, ami ülő pozícióban nem a legkényelmesebb a babának, vághatja a térdhajlatot.
18hónapos korig javasolják - hát, az egy kendőhöz vagy az ergóhoz képest édes kevés. Azért egy 2-2,5 évest még simán kell cipelni, és arra pont egy ilyen felkapom-berakom típusú hordozó lenne az ideális.
És mint az egyoldalas hordozók általában, hosszabb távra nem alkalmas.

Szerintem egy (párnázott) karikás kendő tudja mindazt, amit ez. Sőt.

Pindi
pindi
 
 


nekem van ilyen premaxx
szerintem is az vele a legnagyobb gond, hogy a széleken zsinórral húzod szorosra. még egyik gyerek se panaszkodott, de nekem mindig kétségeim vannak hogy ez így kényelmes-e.
és hát igen, féloldalas, ezért csak rövidtávra jó
viszont simán belepakolom a 26 hónapos nagylányt is, nem értem miért 18 hónapos korhatárt írnak rá. Igaz Hana mindössze 12 kiló.
ma már nem venném meg, inkább egy jól szövött rövid kendőt vennék helyette, vagy karikásat.
tényleg a párnázott karikás kendőnél, hogy működik ez a széle dolog? hogyan lesz feszes?

közben rájöttem miért nem értettétek az ergo-s problémát. mert én csináltam 8) azóta rájöttem hogy azt a keresztpoántot olyan magasra húzom amilyen magasra csak akarom, nem jelent akadályt hogy fent már párnázott a vállpánt. :) viszont elhagytam a keresztpántot valahol a lakásban...áááá annyira béna vagyok, sehol se találom. most vettem olyan szalagot és csatot hozzá, de még hiányzik egy pár alkatrész. varrok egy helyettesítőt

KépKép
savitri
 
 


hmm viszont ez tök olcsó
mi annak idején 23000-ért vettük
kimondottan apának, mert ő finnyázott, hogy a kendő túl nőies
hehe most ezzel az indokkal vettünk ergo-t :D

KépKép
savitri
 
 


Többször látom itt az Ergot és a keresztezést egy mondatban. Valaki elmagyarázná, hogy ez pontosan micsoda? Lehet az Ergot keresztezni valahogyan?

Köszi,
zsanett
zsanettrp
 
 


savitri írta:tényleg a párnázott karikás kendőnél, hogy működik ez a széle dolog? hogyan lesz feszes?


Kendő vállra, valamelyest meghúz, gyerek bele, jobban meghúz, MAJD a széleknek megfelelően még külön meghúzod a karikán átbújtatott részt. Tehát csak a "felső" szélét, vagy az alsót. Nem tudom elmagyarázni jobban, de megcsinálni nagyon könnyű.
h_szilvi
 
 


Szia Ági,

jó volt találkozni a tanfolyamodon :lol: Azóta ügyeskedem itthon, de a feltevésnél tovább nem jutok, mert Peti, ha 120x teszem a hátamra, akkor 120x fordul keresztbe. És nem jövök rá, hogy hol rontom el :oops: De a dobálás, meg a levétel legalább már jól megy :lol:
sz_kata
 
 


Kata!

Örülök, hogy Te is jól érezted Magad! :)
Sokaknak gond ez a keresztbe fordulás, amikor tanulnak. Jövő hétig megpróbálok rájönni, mi az, ami pontosan okozza, hogy hatékonyan tudjak segíteni. Eddig mindenki túljutott ezen a problémán, biztos vagyok benne, hogy Neked is menni fog!

hordozo
 
 


Sziasztok!

Van egy hordozókendöm, de nincs megkötési leirásom. És sajnos nem találtam olyan oldalt, ahol egyértelmüen le lenne irva vagy fényképezve a megkötés.
Tudnátok segiteni hol találok jó oldalt. Ha lehet magyar legyen. Vagy ha egyértelmü a kép akkor mindegy.
Vagy ha valaki tudna egy leirást küldeni emailban azt is megköszönném.

Köszi
Krisztina

Kép

Kép
vagika
 
 


Sziasztok,

Jó párnázott karikás kendőt hol találok itthon?

Köszi Laura
tabajd
 
 


Vagika!

Nagyon nem szeretek így kötést tanítani, mert rengeteg fontos részlet van, amit nem lehet, illetve rettenetesen hosszadalmas írásban átadni: apróságok, trükkök, csípőtartás, stb. Ezek a részletek meghatározóak és lényegesek a babának és a mamának is szerintem. Mégsem szeretném, hogy úgy tűnjön, valami hozzáférhetetlen titokként tartogatjuk magunkban, hogyan kell megkötni a kendőt. Gondoltam leírom mindezt, hogy tiszta lehessen a lelkiismeretem, és leírok egy megkötést, hogy be tudd vetni a kendődet. A részleteknek így utána tudsz járni később, ha szeretnél.
X hordozás, csomó elöl: kendő közepe a derekad mögött --> elöl megkeresztezed a szárakat --> hátul megkeresztezed --> elöl egy csomóra megkötöd a hasadon --> gyereket az X-be belerakod --> bőséget szükség szerint módosítod --> ha akarsz kötsz mégegy csomót. A végeredmény elölről nézve: http://www.hordozo.hu/hordozo/kepek/kereszt1

hordozo
 
 


És itt van hozzá a kép :): http://www.kantoliinakanava.fi/kantolii ... =101712128

Csak Ági nem húzza le a vállára. (Bár ha nem jó minőségű kendőd van, jobb ha lehúzod, és esetleg utána visszahajtod a válladra, úgy nem vág annyira.)

Ági, én a netről tanultam meg, és a gyerekeim és Éva is elégedett volt az eredménnyel. :) Bár igaz, hogy én összeolvastam minden egyéb trükköt és jó tanácsot is hozzá...

Pindi
pindi
 
 


Pindi!

Én is először mindent egyedül tanultam, papírból. :) Ezért is szívügyem, hogy a sok fáradtsággal és sok idő alatt szerzett tudást elérhetővé tegyem másoknak olyan módon, ahogy az szerintem a legemberibb és leghatékonyabb. Igazán nem akarok úgy tenni, mintha csak tanfolyamon lehetne megtanulni kötözni!!! (Ezért is írtam le a kötést ide.) Hangsúlyozom: én sem úgy tanultam annak idején! De milyen jó lett volna úgy tanulni! ;)

hordozo
 
 


Na jó-jó, ez igaz... ;)
pindi
 
 


Én meg úgy éreztem, hogy azért kérdezel, mert mondani akarsz vmit :) csak esetleg nem voltál benne biztos, hogy mit csinálok rosszul.
Azt hiszem, hogy az Ergo most a legjobb megoldás, jobb a súlyelosztása, mint a kendőnek, de azért én is kíváncsi vagyok, hogyan lehet jobban kendőzni.
Ha berakom a vállát, az nem harc, nem tiltakozik, csak akkor veszi elő a kezét, ha éppen kell neki, különben nem bánja a dolgot.
A mi konyhánk igazán nem szűk, de ha hozzányúl a forró fazékhoz, az itt is gond ;)
Csináltunk képeket, hogy hogy ül a kendőben, ha nem tartja semmi a hátát. És ez még nem a hátrahajlás.
Kép
Lehet, hogy csak simán laza a kendő és az a baj, de ha szorosabbra kötöm, akkor meg nagyon magasra kerül.
Nemtom, annak van-e jelentősége (vagy éppen ezzel kellett volna kezdeni?), hogy hipoton és épp a háta az egyik leggyengébb pontja. És lazák az ízületei.
tarkabab
 
 


Szia Tarkabab!

Ez így nagyon laza, és bár nem értek hozzá, de ha gyenge az izomtónusa, akkor főként az lenne a jó, hogy jól meg legyen támasztva a háta, nem? Ha feszesebb, attól nem kerül feljebb, próbáld főleg a felső szegélyt húzni.
De én csak belekotyogtam a beszélgetésetekbe, majd jön Ági, és szakértőbben segít. :)


Más. Képzeljétek, tettem egy (számomra) nagy felfedezést (?): Giotto Menekülés Egyiptomba képén a kis Jézus kendőben van. :) http://www.fineartprintsondemand.com/ar ... tto/226097

Pindi
pindi
 
 


Pindi :)
gyezsu
 
 


Szia Tarkabab!

Szerintem is laza. En gyerkocom is hipoton volt, en szorosabban tettem a kendobe. Egyebkent ekkorkat mar inkabb a hatamra vennek. Bar, gondolom pont emiatt, h igy kicsomagolja magat, nem nagyon merned a hatadra venni...

Nem akarok nagyon belekotyogni, de hipoton gyerkocoknek jot tesz a Deveny. (http://deveny.hu/):)

Biobaba
biobaba
 
 


Tarkabab!

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Borzasztó laza a kötés, és azért nem fér el a hasadra a gyerek (ha elég szorosra kötöd, nem látsz ki tőle :)), mert már a hátadra lenne való. Vagy a csípődre. Ilyen lazán nem csak őt nem tartja a kendő, de Neked is nagyon nehéz vinni!

hordozo
 
 


Pindi!

Hálás vagyok Neked, hogy belinkelted ide ezt a képet! Már régen vágytam rá, de nem jutott eszembe, hogy interneten is megkereshetem! Köszönöm!

hordozo
 
 


hát akkor ezt sikerült rövidre zárni :)
így laza, szorosabbal nem fér, hátra meg nem tudom tenni, mert kitépdesi a hajamat :(
tarkabab
 
 


Pindi :) ez zseniális! Van egy blog, ahol gyűjtik a gyapjúfeldolgozással kapcsolatos festményeket/szobrokat, esetleg elkezdhetnénk egy kendős hasonlót is :)

indianyo
 
 


http://www.amazon.de/Ins-Leben-tragen-A ... 3861355701
- ennek a konyvnek az egyik fejezeteben van nehany ilyen kep: o-egyiptomi, gorog, Rembrandt, termeszetesen ez a Giotto is:)
biobaba
 
 


Tarkabab!

hát akkor ezt sikerült rövidre zárni
így laza, szorosabbal nem fér, hátra meg nem tudom tenni, mert kitépdesi a hajamat

:(
És a hip cross carry? Vagy csípőn nem szeret? http://www.littlepossums.co.uk/information/hipcrosscarry.html

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: