Új privát üzeneted érkezett!

Orsi, hat tok jo nalatok, hogy apukanak ellenszenves volt a kisagy:) Ilyet ritkan hallani!

Egyebkent nalunk sem volt/van kisagy, egyutt alszunk most is, apukanak se volt kifogasa az egyutt alvas ellen. Az elejen rengeteget aludt rajtam a gyerkoc, mert bealudt a szopiba, es persze en is elaludtam kozben. De apan is aludt jonehanyszor.
biobaba
 
 


Orsko!

Mi dettó ugyanúgy alszunk, ahogy Ti. :lol:
Rácsoságy rászerelve nagyágyra, a másik oldalon a "nagysrác" külön ágyban. Én nem teszem magam mellé Zs-t, csak szopizáskor, aztán viissza az ágyikóba, így nekem egyelőre kényelmesebb és ő is szépen visszaalszik (vagy fel sem ébred :) ).

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Laura: nálunk sincs kiságy, és a gyerek nappal is szeret rajtunk aludni. A kendőben még jobban...Most, hogy köhög, taknyos, a bálna hasamon alszik...nem mondom, hogy kényelmes, de annyira szeretem, mikor rajtam szuszog! Csak csináld, ahogy nektek jó.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

 
 

Sziasztok,


Nagyon drágák vagytok mindannyian! megnyugodtam és csinálom így tovább!
Ahogy Orsko is írta én sem tudtam elképzelni kiságy nélkül szülés előtt a szobát de ha újra kezdeném biztos nem vennék. Volt egy remek mózeskosarunk abban remekül aludt az első 3-4 hónapban azóta meg ugyis velem alszik a kiságy meg dísz a szobában. Orsko a ti megoldásotok nagyon tetszik pláne ha jön majd a kistesó. ( a nagyobbik gyerkőc mekkora? nem esik le a heverőről?)
Nálunk egy különbség van hogy apa külön alszik egyrészt mert hajnalban (fél 5-kor) kel másrészt a franciaágyról néha még engem is letúr a kislányom (8 hónapos ). el sem udom képzelni hogy a kiságyban egyáltalán elférne-e? biztos mindig beverné valamilyét és felébredne.
Nektek mekkora ágyatok van? Már sokszor gondolkoztunk apával hogy jó lenne ha ő is ott lenne de el sem tudom képzelni hogy férnénk el. Miután elolvastam az Éjszakai gondoskodás könyvet utána gondolkoztam hogy a rácsoságyat mi is oda tehetnénk a nagy ágy mellé. (de féltem hogy a résbe esetleg beesik) Ja és éjszaka én még szoptatok van hogy 6-7* és olyankor 'ciciváltás' miatt 'oldalfordulás' van (mert hogy az ágy a falnál van és mindig oda rakom a kicsit hogy ne essen le) olyankor apát biztos felébresztenénk. Nálatok ez hogy van/volt?

Apa viccesen mondta hogy vegyünk még egy nagy matracot telepedjünk le a földre és mindenki együtt aludthat akkor. egyébként viccnek szánta de én gondolkodóba estem( bár a család falnak menne) csak nem tudom meddig tart az együttalvás megéri-e venni még egy matracot?
Mégegyszer köszi a sok kedveset!

Köszi Laura
tabajd
 
 


Orsi!

Nagyon köszönöm a visszajelzést! Nem könnyű észrevenni, mikor jön el ez a pillanat. Én azt hittem, már nem tudom így hordozni a gyerekemet, mert nem bírom el, mire rájöttem, hogy csak lejjebb kéne ereszteni úgy 30cm-rel. Hű, mekkora megváltás volt rájönni!

OFF

Laura!

Mi is így alszunk: szerencsére a mi ágyunk nagyon alacsony, szinte a földön van a szivacs. Mellette a földön szivacs a nagy fiúnak, másik oldalon a kiszuperált kiságy az ágyhoz csavarozva a kicsi lánynak. Nálunk apuka a fészkelődést megszokta, nem ébredt fel rá egy idő után. Elég nagy a hálószobánk, megnyugtató, hogy így még többen is elférünk, csak a lábunk felé kell terjeszkedni a szivacsokkal. :)) Van, hogy a nagy éjszaka felébred, és kéri: cseréljünk helyet a férjemmel, én aludjak mellette. Nekem ez is olyan megnyugtató, hogy ezt meg tudom tenni neki, 1 perc, és mindenki alszik tovább, az én kezem a fiam hátán. Hmmm! De finom mindenkinek! Aztán amikor ébredés volt szopiért (egy ideje nincs), csere vissza. :) Isteni érzés az is, hogy a férjem partner ebben.

ON

hordozo
 
 


ja, azt akartam meg irni, h szomszed neni meselte, h az egyik 8 gyerekes csaladnal az volt, h a falnak tamasztva voltak matracok, amiket este letettek a foldre es gyerkocok ott aludtak egymas hegyen hatan:)
biobaba
 
 


laura, lehet, higy mér leirtam egyszer, ha nem itt, akkor máshol, hogy hogyan alakult az együttalvás minálunk.
a férjem az első gyermek előtt hallani sem akart róla, ragaszkodott a külön szobához. én viszont ragaszkodtam ahhoz, hogy egy szobában aludjak a gyerekkel, ennek megfelelően én beköltöztem a gyerekszobába. 3 hónap múlva kiköltöztem, mert azért a férj is fontos... 6 hónapos korában viszont a gyermek alvókája annyira elromlott, hogy kénytelen voltam megint vele aludni. sok különböző módját kipróbáltuk, pl kiságy mellé letett matrac, stb, és végül az lett a megoldás, hogy én a szülői ágyban kezdtem, és éjjel átvándoroltam a gyerekszobába, ahová egy dupla matracot tettünk be. ez igy ment hosszú ideig, mignem egyszer egy barátainkkal töltött estén a férjem elbeszélgetett egy apukával, aki egy szobában alszik a családdal. másnap átcuccoltunk... nekem nem sikerült 2 év alatt elérnem, hogy egy kupacon aludjunk, egy szimpatikus pasinak egy este alatt...
most a kicsilány az első ébredéskor átjön mellém, és a férjemet már egyáltalán nem zavarja a mocorgás.
bocs a kisbetükért, egykezezek.

kérdéseidre:
nagyobbik 3 éves, és nem esik le a heverőről, mert a falhoz van tolva. egyéként akkora a hálószobánk, hogy a jelenlegi bútorozással az ágyak faltól falig érnek, bemenni is csak lapjával lehet.
nem túl kényelmes.
hosszabb távú terv, hogy a két gyereket egy ágyba tennénk, de maradna az egy szoba, ez kb egy év múlva reális, aztán még később igy mennének külön szobába, de ahhoz még épitkeznünk kell. a gyerekágy milyen lez, még nem tudom. valszleg venni kell majd minimum egy matracot, de meglátjuk.
orsko
 
 


Jól átmentünk alvástémába :)
tetszik, hogy ez a nagyágy mellett kétoldalt a kiságyak megoldás másnak is eszébe jutott :)
Mi a gyerkőcöket azért szeretnénk egy ágyba dugni, mert azért hiányzik a férjemmel az összebújva alvás. Az is egyfajta boldogság :) És néhány napja a fiam kitalálta, hogy ő a Villő mellett akar elaludni, odafekszik, a kiságy mellé, simogatja a kicsit, és elalszik.

o
orsko
 
 


Biobaba,

Ez nekem is eszembejutott, este le a matracokkal, mindenki ott alszik ahol akar nappal meg van hely játszani! Klassz lehet!

laura
tabajd
 
 


Köszi szépen a válaszokat! Azért valamennyire megnyugtató, hogy nem csak nálunk van így...
Hűha, Lívia, te napi 15 perc alatt elvégzed a veszélyes és piszkos házimunkát? Hozzánk nem akarnál átszaladni néha? :D Csak egy negyedórára :lol:

Úgy ugrik ki, hogy előbb kiszabadítja a vállait, ez nem nehéz, kis ficánkolással megvan, aztán egy váratlan pillanatban felugrik és csinál egy hidat. Az ugrást meg a hidat egymástól függetlenül is csinálja, de együtt a leghúzósabb.

Hát, be kell látni, hogy most más dolga van, kúszni-mászni, felfedezni, lelógó dolgokat magára rántani, a homlokával végigdöngetni a radiátorokat, ilyesmi :D Végülis 9 hónapos nagylány, nem lóghat egész nap az anyja hasán.

Egyébként mi is együtt alszunk, ami nekem óriási könnyebbség, sokkal nyugodtabb vagyok, hogy ott van mellettem. Nekem is adtak már sokféle tanácsot (egyik rokonom úgy nevet, mintha az évszázad viccét hallaná, amikor eszébe jut, hogy a fiamat két évig szoptattam - 15 éve ez nem volt divat) de az az igazság, hogy ilyenkor én arra szoktam gondolni, hogy vajon szeretnék-e úgy élni, mint a "tanácsadó", és még nem volt olyan, akivel cseréltem volna - úgyhogy maradok a magam útján.
tarkabab
 
 


Sziasztok,

Megcsináltuk! Apa hazajött meséltem hogy miket írtatok és odatettük a kiságyat a nagy ágy mellé. Kicsit kellett furni de most tökéletes, ugyhogy apa visszaköltözik hozzánk!!!!!!! Kiváncsi vagyok milyen lesz az éjszaka!

Jó éjt! Laura
tabajd
 
 


Tarkabab!

Miért rakod be egy ekkora gyerek vállát a kötésbe?

hordozo
 
 


Sziasztok!

Érdekes ez a háton hordás, én úgy érzem kényelmesnek, hogy a térde a derekamban van, vagy hol... Pindi, nem értettem teljesen, egy éves kor alatt nem szabadna tibetivel hordozni?

Alvás: gyerekek (3 éves + 10 hónapos) a mellettünk lévő szobában, ajtó nyitva, ha ébrednek, jönnek, vagy én megyek. 5-6 hónapig a kicsi bölcsőben aludt az ágyunk mellett (első éjszakai ébredéstől, vagy ha már az elaltatós szopiba én is elaludtam, akkor kezdettől fogva az ágyunkban), aztán kapott egy kókuszmatracot a nagy ágya végéhez. Én is mellé tudok feküdni, de ő is át tud gyalogolni. Nálunk a kicsi szopiba alszik bele, vagy apa elringatja, a nagy pedig úgy alszik el, ha mellette fekszem és simogatom (és lehetőleg ő is simogathat engem...). Szóval nálunk az altatást gondolhatják sokan bizarrnak, mert lefekszünk a nagy (felnőtt méretű szimpla) ágyára: fal felől a nagy, középen a kicsi , a szélén, oldalt fekve én, alsó kezem kinyújtva a fal felé, a nagy erre hajtja a fejét, a kicsi pedig szopizik, maradék kezemmel a nagyot simogatom.

Egyébként szimpla franciaágyunk van, de elég jól elférünk rajta négyen, kihasználva a 90 és a 180 fokos elhelyezkedést is :)

Én is gondolkodtam azon, hogy majd egymás mellé fektetni a gyerekeket - szerintetek nem hiányzik nekik egy saját kis kuckó? Vagy ez mennyi idős korban válik szükségletté?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
olvasmányaim alapján, amivel a saját gyermekkori emlékeim egybevágnak az ember kb kisiskolás korban kezd külön kuckóra vágyni. Külön szobára pedig kamaszkorban. Két ismerős család is van, ahol a gyerkeket egy ideig egy ágyban altatták, és jó volt nekik.
Szóval nálunk úgy lesz, hogy a mostani egykupac szétválik szülőkre és gyerekekre, de még egy szobában, majd gyerekek egy ágyban átmennek külön szobába, majd ha kérik kapnak külön ágyat, aztán ha nagyok lesznek külön szobát. Ez a terv, de ha a valóság nem ez lesz, nem fogok magamhoz nyúlni. És a majdani hármaska elhelyezése sincs még átgondolva.
orsko
 
 


Sziasztok!

Nálunk 2 darab 180x200-as szivacs (Ikea Sultan) van a földön a hálóban. Nappal játszóhely, ugrabugra, nappali alvó, stb. éjjel mindenki ott alszik. A kistesó is ott fog, valszeg ő lesz a falnál, mellette én, aztán a másfél éves, aztán apa. Bőven elférünk és nagyon szeretjük mind.
Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szia Livi,

Nekem nagyon tetszik ez a megoldás, nálunk most így néz ki 2 napja és egyelőre bevált. De lehet hogy a jövőben mi is leköltözünk a földre.
Laura

Kép
tabajd
 
 


Laura: jól néz ki!

saját kuckó: én is 6-7 éves korra tippelek...meg még ezt találtam:
http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2087-2179265,00.html

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


hihi, én nem fényképezem le a hálónkat, mert botrányosan néz ki :) majd ha lesz parketta, és polcrendszer, és a fal is le lesz festve, majd akkor...
orsko
 
 


Sziasztok.
A matracos szoba nagyon szimpatikus....
a mi pici agyunk is igy volt ratolva a fracia agyra, mint a kepen, csak felalltam, es kivettem a kicsit.
Azt a kicsit, aki elmult mar ket eves. par honapja sajat szobaja van. Nekunk ez bejott, pont jokor, es persze szopizik meg.
A kendo sajnos egyre kevesebbet van hasznalatban.
Karikas nekunk is bejott az elmult egy evben, de egy jo minosegu, szeles, kicsit rugalmas turis anyag is megtette.Esoben is tudunk buszozni, s tudom, biztonsagban, melegben van az en kicsi fiam.
A kendos a csipohordozashoz nagyon bejott, meg foleg azert, hgoy megszokjam, biztonsagban tudjam.
kati
rahel
 
 


meg egy kep.....vagyis ketto, a ketfele kendorol Kép [/img]
rahel
 
 


Az a bizonyos turkalos anyag, vagy sal. Nekem nagyon bejott... Kép
rahel
 
 


Rahel,

cuki fotó! :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Gyezsu!

Igen, én ezek alapján úgy értettem, hogy amíg nem tud önállóan állni, addig a tibeti sem jó. De nem vagyok szakértő, ezért érdekelt volna Ági véleménye.

Pindi
pindi
 
 


Szerintem ha nem reklamál a gyerek a tibetiben, bele lehet rakni. Hivatalos álláspont szerint 6-8 hónapos kortól alkalmazható. Ha túl kicsi hozzá a gyerek, el szokott fáradni a háta és nyűgölődni kezd. Szintén hivatalos álláspont szerint tibetiben is terpeszben kell vinni. Én szoktam is terpeszbe húzigatni a lábát, mert úgy sokkal jobb helyen van a súlypontja a gyereknek és könnyebb vinni, de szinte azonnal visszacsúszik, szóval elég fölösleges. Úgy látom, hogy aki megtanulja az egyszerű háton hordozást, az csak akkor használja a tibetit (vagy akkor sem), amikor már sokat megy a gyerek egyedül. Addig annyival kényelmesebb a másik!

hordozo
 
 


Sziasztok!

Hát én 7 hónaposan tettem először hátra tibetiben egy kirándulás alkalmából, de akkor rögtön végigaludta benne kb. az egész - egynapos - kirándulást. Előtte elöl keresztezettben vittem, azelőtt meg elöl "bölcsőben". Hozzá kell tegyem, egyik gyermekem sem egy óriás, sőt... És nekem a tibeti a nagyon kényelmes.

Pindi, ma a barátnőmékkel mentünk sétálni a Dunapartra, úgyhogy barátnőm segítségével fel tudtam venni a hátamra Misut az ergo-ban (barátnőm pedig a kötős kenguruban vitte háton az ő kisebbikékt :)). Tetszik ez a "hátizsákos" megoldás, de valahogy lejjebb van a gyerek, mint ahogy igazán jó lenne. Szorítottam pedig a vállpánton.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Egy kedves vásárlónk kislányának a kérésére elkészültek az első játék kötős kenguruk és babaerszények. Délután odaadom a fiamnak a sajátjait, (készülődésképpen a kistesóra :) ) és próbálok igazi fotókat is csinálni. A mi játékbabánkhoz mindenesetre tökéletes lett a mérete. :)

Kép Kép

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Pont most nem néztem be, amikor olyan jó téma volt, mint az együtt alvás...tipikus.
Mi is együtt alszunk, Lotte születése óta, és addig, amíg ő akarja. Hárman egy ágyban, Lotte és én egy takaró alatt, a férjemnek saját takarója van. Nincs is gyerekszobánk, napközben együtt vagyunk a nappaliban.

Ami a külön kuckót illeti, Ranschburg Jenő ezt írta róla (kistestvér születése kapcsán):

"Tapasztalataim szerint a külön szoba 5-6 éves kortól válik a gyermek belsô igényévé, korábban inkább a szülô igényli, a gyermek pedig - mi egyebet tehetne - elviseli. Ha a gyereket a testvér születése után telepíti át, azt a gyermek egyfajta "számûzetésként" éli meg, tehát mindenképpen korábban kell a tartós és biztonságos hálóhelyet megtalálniuk. Ha a gyerek csak 2-3 éves, amikor a kicsi megszületik - a körülményektôl függôen - meg lehet próbálkozni azzal, hogy a nagyobb - már a kicsi megszületése elôtt - külön szobába kerüljön, de, saját kiságyában, maradhat a szülôi hálószobában is."

Zsanett
- Lotte lányunk féléves
zsanettrp
 
 


sziasztok!
bakpcsolódnék, ha lehet...

alvásról:nálunk is két nagy szivacs volt lerakva a hálóban, mint Liviéknél. nagyon kényelmes volt így aludni, együtt az egész család. én is sokszor szoptattam éjjel, és nagyon jó volt, hogy nem kellett mindig felkelnem. aztán kb 9 hónaposan úgy döntött a fiam, hogy nem alszik velünk... úgy értem, mindig felkelt szopi után az ágyban, mint egy keljfeljancsi. és nézelődött meg dumált... nem tudtam alvásra bírni. persze el voltam csodálkozva, mert hát mindenki azt mondja, hogy a gyereknek a szüleivel a legjobb, dehát nem tudtam mit csinálni. úgyhogy átvittem a kiságyába a szobájába, és egy hang nélkül elaludt. azóta ott alszik. kb 1 hónapja átalussza az éjjelt, úgyhogy már szopi sincs ilyenkor, így aztán nekem sem probléma, hogy nem alszik velünk. persze azért sokszor hiányzik a szuszogása... nálunk így alakult. de úgy vagyok vele, hogy ha bármikor úgy alakulna, nem bánnám, ha újra velünk aludna. lehet, hogy ha kistesó lesz, újra megkívánja a velünk alvást...
szóval én mindenkinek ajánlom ezt a szivacsos megoldást, mert nagyon egyszerű és jó!!!!!! :D

kendőzni mi már nem kendőzünk, csak nagyon ritkán. én már nem bírom el a 10 kilós fiamat egyrészt, másrészt annyira izgága, hogy 10 percnél tovább nem bírja kendőben, le akar menni. pedig piciként nagyon sokat volt benne.

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Szia Mira!

Ennyi idősen az én fiam sem akart kendőzni, most viszont (2,5 éves) őt is cipelni kell újra, mert ha a kistesónak az jár, akkor persze neki is...
Szóval ne rakd el nagyon mélyre azt a kendőt... :)

Pindi
pindi
 
 


Mira: a lányom is 11 kiló, én még vittem kis pocakkal, de most már csak az apja viszi a "sima" kendőben, általában elöl. Ő úgy szereti. Persze a fel-le vétel miatt jobb lenne egy Ergo... :lol:
Itt egy kép róluk háton:
Kép

az együtt alvást megértem, nem is tudnék a csajszim nélkül aludni éjjel, de az apja sem! Na, csak várj, ha jön a tesó!

:wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szaisztok! Tibetivel ilyen klasszul játszótereztünk a minap - egy jókora esernyő is kellett hozzá, hogy meg ne ázzunk, de a kardigán jó melegen tartott mindkettőnket

Kép

A pici lány pedig megkívánta a kendőzést, úgyhogy őt is kicsit hordoztuk - de jó volt! - bár hosszú távon nem menne persze :wink:

Együttalvás: nem cserélném el semmi pénzért :)

indianyo
 
 


Indi, de gyönyörű púpod van! :):):)
pindi
 
 


Új problémával szembesültem: egyre többször kötöm Villőt a hátamra úgy, hogy a kezeit kint hagyom. Ő ezt nagyon élvezi, kalimpál, ugrál. Én kevésbé, mert a hajamba kapaszkodik. Illetve a fülembe, pedig nem is nagy.... remélem idővel megunja majd.

Ma megint találkoztam egy aggódó-ötvenes tipusú nővel: jaj, kap levegőt a baba, jaj nem esik ki, jaj nem is látja... én kedvesen mosolyogva megnyugtattam, hogy kap levegőt, nem esik ki, nem baj, ha nem látom, mert érzem. Aztán az ajtón kifele oldalazva (nagytesó, szatyor, stb), kicsit hozzácsaptam a gyerek fejét a félfához.... azt hittem menten feljelent a gyivinél, úgy nézett rám, mint egy gyerekgyilkosra...
orsko
 
 


En egyszer leejtettem a gyereket a hatamrol. A mai napig nem tudom, h mit is csinaltam, valamit huzkodtam a kendon, a gyerkoc meg puff... Az Ulloi - Jozsef krt.-nal az aluljaroban. 2 babakocsis noci latta. Es vajon mit gondolhattak?

Kaptam leendohoz Didymos kendot. Valami mese konnyu anyag. Igy latva, tapizva, nem csodalom, h annyi az ara, amennyi. Nekem Nandum volt elsonel. Hat ez sokkal jobb. Es gyonyoru a szovese is.

Mar nagyon varom a sok aggodo tekintetet:) Biztos valami maniava valik ez a hordozas is:)
biobaba
 
 


Biobaba :) én is leejtettem a hátamról egyszer, a kötős kenguruból, itthon, a konyhakőre :( Szerencsére csak iszonyúan megijedtünk, nem lett más baj.

Milyen színű kendőt kaptál? de jó :)

Orsko :) Dominó is rángatja a hajam a kendőben, le is kellett vágni emiatt. És közben kéjesen kurjongat :lol:

indianyo
 
 


:D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Indianyo, kaptam egy 240 centis Pault, es fogok meg kapni egy 520 centis Laurat is. (didymos.de-n vannak a mintak:))
biobaba
 
 


Biobaba, és más ergósok:
azt mondjátok meg nekem, hogy az ergóval mennyire lehet pikk-pakk a HÁTADRA venni gyereket. Nekem a reggeli kört nagyon megkönnyítené. (Sulinál kiszáll, gyerek kendőbe. Fiúk bekísér, szülőtársakkal, tanárokkal csacsog, vissza autóhoz. Baba kendőből ki. Oviig elautóz, kiszáll, baba kendőbe, Abigél bekísér, óvónővel pár szót vált, vetkőzni segít, majd ismét autóba betesz, hazajön.) Vagy csak simán vegyek egy ergót és ilyenkor elől hordjam,nagyobb túránálk meg szép komótosan vegyem a hétamra?!
h_szilvi
 
 


Hat en mar pikkpakk bedobom a gyereket Ergoba haton. Eleinte nem ment tul konnyen, foleg, h nagykabatosan kezdtuk el hasznalni eloszor, de ha megtanulod, utana egyszeru "ergozni".
De erre, amit leirsz, talan hagyhatod a kendot. Magadon tudod hagyni a kocsiban, aztan mikor kiszallsz, elol csak beledugod a leanyzot, nem kell ujra bebujtatnod magad kendobe. Persze Ergoban is teheted igy elore.
biobaba
 
 


Karikás kendőm van, pont azért, hoyg ne kelljen magamon hagyni.
(Nem tudhatod, de a legkisebbem Timothy, azaz hímnemű egyed... Hét hónapos, kb. 8 kiló.)

Köszi az infót, amúgy. Megvárnám az ergóval a tavaszt-nyarat amúgy is. (Főleg, hoyg most nem tudom megvenni, hehehe....)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

A "kicsivel" (3 hét múlva 1 éves, de nem egy nagy termet) próbálgattam háton az ergot, de maradok a kendőnél. Nekem még nem ment a pikk-pakk, főleg akkor nem, ha nem anorákban volt, hanem dzsekiben. Nekem a kendővel hátra megy már a pikk-pakk, persze az nem annyira a ki-beszállásokra való. Egyébként a módszerem: kendőt kettéhajtom, hogy meglegyen a közepe, közepét gyerek hátára (karja alatt) ráteszem, elöl középen meg osszeszorítom a két szárat. Így "behurkolva" gyereket a hátamra dobom a jobb vállam fölött. Jobb kezemmel tartva a kendőszárakat, bal kezemmel a baloldali szárat át"dobom" baloldalra, előredőlök, elengedem a hurkot, vagyis jobb kezemmel msot már csak jobb szárat fogom, bal kezemmel bal szárat kifeszítem, elöl kereszt, közben kiegyenesedem, hátra derékon átvezet, majd vissza, elöl megköt, mellen széthúz. Illetve még a gyerek dzsekijét szoktam a hátamon lehuzogatni menet közben. Kiváncsi vagyok, egy olyan gyerek, akivel nem kendőztek, hogy viseli ezt a hátravételt. Mert Misut kendő nélkül sem félnék előredőlve a hátamon tartani, mert nyugodtan hozzámsimul.

Én ha lesz harmadik, a babaerszényt szeretném kipróbálni, mert a kendővel nem szerettem a maradék rész derék köré tekerését, a sima anyagból varrt rövid kendő nem volt olyan kényelmes, mint az igazi hordókendő.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Biobaba :) nagyon szépek a kendők :)

indianyo
 
 


Szilvi!

Nekem erre az autóból ki-beszállásra, 6kg feletti gyereknél, kendővel, az „egyszerű csípőn hordozás” vált be nagyon. Ez az, amikor egy hurokká van megkötve a kendő, amibe két gyors mozdulat belebújnod és a harmadik belerakni a gyereket. Nagyon tudom ajánlani! Ekkora gyereket vétek elöl hordani!
Szavaid alapján csodálkozom. Én azt hittem, az Ergo előnye, hogy nem kell tanulni a használatát. Ha megtanulod, kendővel igazán pikk-pakk a hátravétel!

Biobaba!

Én is így voltam a Lana kendővel a Nandu után! Sok örömed lesz a használatukban!

hordozo
 
 


Agi,
a Lanat is eleg jol ismerem:) En csinaltam a szorolapotokat:) V azt szerettem volna v a Didymost:)
Ergot nem kell nagyon tanulni. Inkabb a nagykabat a baj vele elso korben. Ami miatt en atvaltottam 2 eves korban Ergora az az volt, h nem akartam annyi anyagot tekerni magamra. Foleg bicajozas kozben. Csipon nem szeretek hordozni es a 2 eves gyerek meg mar eleg sokat ugral le-fol:)
biobaba
 
 


igenigen, az ergo és a nagykabát nem szeretik egymást, de tavasszal-nyáron autós bekibeki esetében nagyon tud működni.
Egyénként most már nekem a kendős hátradobás is elég pikkpakk megy, autóból kiszállás esetében is, csak ne kellene megmártani a kendő végét a latyakban...

kicsit megnyugodtam, hogy nem az én mozgáskoordinációmmal van baj, nem azért verem a gyerek fejét ide-oda :) kiejteni még nem sikerült, bár tegnap asszem elég közel voltunk hozzá. Nagy túrát tettem keresztül a városon, két gyerkőccel, és nagyon biztosra akartam menni, ezért jó alaposan szorosra húztam a kendőt és az alsó rész felcsúszott a kiscsaj feneke fölé. Éreztem, hogy valami nem stimmel, és mire lehetőségem lett megigazitani már a fenekemnél lógott szegényke. Nem sokon múlt.

o
orsko
 
 


Ági!

Szóval szuper a Lana. Háton nem vág és jó, csak asszem a magasságot nem találom el jól. Képzeld! Néha elölre is felteszem a kisfiam és baromi kényelmes. Többször előre-hátra hozom a szárakat a végén, mert jó hosszú és ez valahogy nagyon jó a derekamnak. Mostanában inkább a háti hordozástól fájdogál a hátam kb a közepén.

Érdekes még, hogy ki kellett venni a kezecskéket, mert annyit mozgatta a kendőben, szopja az ujját, hogy valahogy a felső szegés mindig kilazult. Most, hogy keze kint van, kicsit meg lifeg a gyerkőc-úgy érzem, bár jó szoros volt a hátánál.

És még valami: lehet, hogy egyszerűen a hátam nem bírja a súlyt? 8,5 kg meztelenül... Otthoni ruhában, pelusban 9... :roll:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Szilvi! És ha csípőn viszed a karikás kendőben? És ha így zavar (mondjuk cipőkötésnél vagy ilyesmi), akkor abban egy mozdulattal hátra tudod rakni.
Az ergó jó, de erre talán nem a legjobb (és legolcsóbb :)) megoldás...

Pindi
pindi
 
 


Köszi a válaszokat.
A csípőn hordást szeretem, a karikásban is inkább oldalt van a gyerek, mint elől (mert már nem fektetem bele, hanem függőleges benne), de azzal is az a bajom, hogy én vagyok féloldalas... Egyszerű, kényelmes, de fáj...

Bevallom, a kötős kendőnél engem si leginkább a rengeteg anyag zavar. :oops:
h_szilvi
 
 


Orsi!

Nagyon örülök, hogy a sok problémádra megoldás lett a Lana! Reméltem, hogy így lesz.
Hátaddal kapcsolatban két eset van szerintem. Vagy valamit nem találsz el (pl. a magasságot, ahogy írtad), azért fáj a hátad, vagy pedig a hordozástól, mint strapától előjött valami meglevő hátnyavajád, amiről esetleg még nem is tudtál. Ha nem tudtál eddig ilyesmiről, akkor azért az elsőnek van nagyobb esélye. Én a 12+os lányomat még bírom, amennyit kell, szerencsére a hátam egészséges. Ha sokat viszem, elfáradok, de a hátam nem szokott fájni.

hordozo
 
 


nekem is a kabát jelenti a gondot mindenféle hordozó eszköznél és megkötési módnál
dee január február itt a nyár, már nem kell sokat várni 8)

ti hogy veszitek fel előre a gyerkőcöt az ergoba, segítség nélkül?
nekünk csak úgy kényelmes ha hátul keresztezve vannak a pántok, különben lecsúszik a vállról. Így viszont egyetlen mód maradt, bebujni a pántokba, majd alulról betuszkolni a bébit, végül összekapcsolni a derékrészt. Ez így szakszerű vajon? egyszerűen nincs időm végig nézni a dvd-t

Szilvi, nekem is elsőre az előre megköthető csípőkötés jutott eszembe arra amit írtál. Csak hát azért az nem ad akkora szabadságot a kezeknek. Én tuti nem venném le a kocsiban a karikás kendőt se, az csak még két plusz mozdulat az egyébként se rövid autóba ki/be szállunk szertartásnál.Az egyszerű hátikötés nagyon nagyon jó, de latyakban kocsiülésről megvalósítani, nem a legkényelmesebb, én is mindig a hosszú szárakkal bénázok.

Nekem van egy teljesen laikus elméletem a hátfájásra. Ha az ember hosszú éveken keresztül egy rossz testartást szokott meg, az izmai ahhoz alkalmazkodtak, akkor simán lehet, hogy a hirtelen sokat gyakorolt egészséges tartás kicsit túlságosan terheli azokat az izmokat, amelyek a nem megfelelő tartás következtében ellustultak.
Vagy ez hülyeség?

uhh ez a didymos nagyon nagyon drága :shock:

KépKép
savitri
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: