Új privát üzeneted érkezett!

Julcsi, jaj, de véges a fantáziád!!!! :wink: :lol: :lol: :lol:
Hát tehetsz rá még hagymát is! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Szerntem jó egy picit előtte megfonnyasztani vagy inkább egy pic víz hozzáadásával megpárolni. Szórhatsz rá (esetleg) pár szem kukoricát, csak, hoyg legyen valami rajta. :roll: Tésztájába gyórjál fokhagymát, szárított oregánót. Ja, és ha van, a tetejét majd szórd meg pizzafűszerrel. Általában akkor már nem hiányzik róla "semmi". :D
Tavaly én pároltam spenótot és paradicsomosan készítettem meg. Az a lényeg, hoyg jó paradicsomszószos vagy kecsapos legyen, mert akkor finom. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jaj, tudjátok, mi utott eszembe? Mifelénk lehet kapni növényi sajtot is. VAlami Forma Topping a neve, különféle sajtízesítésekkel. Viszont növényi olajokból meg mittomén mikből vannak. Igaz, vannak benne E-k is jócskán, de most már mit tenni?
Mondjuk, nekem nem hiányzik, de Julcsi, nézz utána, nálatok is biztos van. Pont úgy néz ki, mint a sajt, ilyen nagy, tégletest alakú tömbökben. Kb. két kilós egy olyan. De lehet, van kisebb méretben is.

Olive, vegyél füstízű sót. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Most csak egy pillanatra ugrottam be, majd este jovok.

Bogyo
, lehet, hogy mar keso, mert te mar ebedeltel, de en ugy szoktam, hogy a paradicsomot megszorom oreganoval, ra darabolok paprikat es en keszen veszem a pizza alapot, ami eleve fokhagymas. Igy nagyon finom meg sajt nelkul is.

Na, majd jovok, addig is legyetek jok! :wink:

KépKép
olive
 
 

 
 

Sziasztok!

Látom itt aztán volt pezsgés délelőtt. Már a harmadik oldalt kezdtük! Én is jöttem volna de nem engedett be a babanet. Még a fórumokig sem jutottam el.

A pizzatésztában tett fokhagyma nekem nagyon szimpi! Azt hiszem hogy ki fogom próbálni ha egyszer szénhidrát napon azt csinálok. De Olive megoldása is szimpatikus. Bár én nálunk még sima pizzalapot nem láttam a boltban, mindig van rajta valami sajt és szalámi.

Egyébként bevallom hogy ráálltam a mérlegre, de csak amiatt mert egy volt kolleganőm akivel e-mailezni szoktam, nem hisz a 90 napos diétában de most kezd fogyókúrázni más módszerrel, és versenyt ajánlott. Ő a saját módszerét csinálja három hónapig én pedig ezt és ki győz...Emiatt kellett a súlyom megmérni hogy honnan indulok. Jelentem 84 kiló voltam, vagyis egy kiló már lement. Ő viszont 82 kilóról kezdi a diétázást. Remélem megelőzőm... :wink:

Ma mégis megdaráltam a mákot míg délelőtt a nagypapa átjött és Nándival játszott. Most egy csomó sóskát kellene még megdinsztelni és a fagyasztóba tenni a későbbi főzelékekhez de már hallom hogy felébredt a baba és a kiságyon kopácsol... :roll:

Szóval mákostészta volt az ebédem, sőt még mákos sütit is ettem mert a dédi a hétvégi vendégségnél csomagolt és a párom nem eszi meg a mákost így elpusztítottam azt is. Ma azt hiszem vacsizni nem fogok mert most is úgy érzem hogy tele vagyok mint a déli busz. :oops:

Edith! Az utóbbi időkben én már ódzkodom az E-betűs kajáktól. Egyszer volt egy riport a tévében hogy amiben négy darabnál több E-betűs összetevő van, az már nem igazán jó....de én igyekszem minél kevesebb E-betűs kaját enni és Nándival nem is etetni. Nagyon nehéz kikerülni, hiszen még a jó minőségű virsliben is van tartósítószer, a margarinban is. Talán vajat kell majd vennem, de az a lényeg hogy kell találni valamit amivel ki lehet váltani az E-betűs dolgokat.

Olive! Sajnálom hogy nem sikerült a függönyvásár. Nekem (nem tudom már írtam-e) nincsen anyósom mert a páromnak már több mint 14 éve meghalt az anyukája. Ilyen gondjaim nincsenek, de a fényképek alapján szivesen megismertem volna.
A te mai menüd mi volt?

Bogyó! Ki tudja, talán mégis összefog jönni az a fénykép...Nem kell egyből lemondani róla! :)

Lányok, röviden ennyit megyek mert a gyerek már nagyon fent van!! :wink:
Este majd még igyekszem benézni!

mazsuzs[/b]

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Lányok!

Sikerült megszabadulni a pénzemtől! :lol: De viszont nagyon klassz dolgokat vettem a fiúknak! :lol:
Mindkettőnek szandált, bermuda nadrágot. Ákinak fürdőgatyát, alsóneműt, Rövjdnadrásokat, trikót, pólot, ilyesmiket!
Magamnak majd a 90. nap után vásárolok be :lol:

Edit!
Kértem apától telefonos segítséget, :lol: és vettem pár dolgot a pizzára! póréhagyma, kaliforniai paprika, kukorica. Gombán is gondolkodtam, de azt pizzán nem nagyon szeretem! A fiúkéra vettem sonkát is! :lol:

Vásárlás után bementünk az ikeába, mert a gyerekek már igen éhesek voltak, és sajnos bűnöztem! :cry:
Ugyanis Dávidnak vettem egy gyerekmenüt, ami húsgombóclevesből (gombócot nem találtam benne) És spenótos hústekercsből, és krumplipüréből állt! Ebből a levest szinte mind megette, de a húsgombócból csak egynek a felét, és krumplit evett. És mivel már én is nagyon éhes voltam így megettem a maradékát. :cry: 2,5 hústekercset, és pár kanál krumplipürét.
De Ákiét nem, pedig Ő is otthagyta a 2 rántott sajtból az egyiket! :lol: Szerintetek? Nagyon nagy bűnt követtem el?

Szép napot!

bogyo75
 
 


Sziasztok Lányok!

Olive, a testkontroll nem a GI-n alapul, hanem az is a szétválasztást tekinti alapnak. TUlajdonképpen nem fogyókúra, hanem egy életmód-program. Egy csomó mindent nem tanácsol, olyasmit pl, ami savasítja a szervezetet. Nekem az a jó benne, hogy van hozzá egy negyven napos mintaétrend, amit lehet követni. Így nem kell filózni, hogy mikor mit egyek. Persze nem tartok be mindent, de így is működik. Ja, és amit még kihangsúlyoz, persze egy csomó minden más mellett, az az, hogy mennyi idővel az evés után lehet megint enni. Így van ideje a szervezetnek teljesen megemészteni az ételt.

Amit szerintem érdemes lenne megpróbálnotok átvenni belőle, az a fehérliszt teljes kiőrlésűvel való helyettesítése. Azt gondolom, hogy ez egyáltalán nem nagy dolog és sokat számít.

Azt szerettem volna még kérdezni tőletek, hogy ti mit tornáztok a fogyókúra mellett? nekem van egy Pilates DVD-m, amiben van egy 20 perces program, és tuti gyakorlatok. De még 20 percet sem találok egy nap, hogy megcsináljam. Viszont nagyon tartok attól, hogy a bőröm már nem fog visszaalakulni rendesen.

Ja és még valami: valaki említette az Agykontrollos fogyást. Én is végeztem agykontrollt. Ti használjátok? Hogy?

Köszi, Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Helló Csajok!

Nem tudok aludni! Ilyen már régen volt..még nagypocakos koromban anno.
Holnap pedig korán kellene felkelni mert megyek fodrászhoz. Majd alszom hajmosás közben :).

Olive, arra számítottam hogy te már te is írtál hiszen mindig ilyenkor szoktál de csalódnom kellett.. :(
Viszont Judit, te is jelentkeztél, ennek örülök sőt Bogyó is! Szuper! :D :D

Bogyó! Azt hittem, hogy a kislányoknak élvezet ruhákat vásárolni, de be kell valljam én nagyon élvezem azt amikor a fiamra vásárolok! Annyira csinosan fel lehet öltöztetni. Igy nem csodálom ha sok pénzt sikerült elverned! :) Hát igen, a bűnözés...Este még én is ettem (jobban mondva nyaltam) egy kis nutella krémet amivel apa palacsintáját töltöttem meg.
Azt hiszem majd megbánjuk ezt a kis bűnözést ha nem úgy megy le a mérleg nyelve ahogy elképzeljük.
Pedig én is nagyon szeretnék már valami normális ruhába belebújni!!! :evil:

Judit! Én említettem az agykontrollt ugyanis amit beszúrtam a négy napos diétáról az agykontrollos oldalról szedtem le. (Remélem nem büntetnek meg érte..:)) Persze nem véletlenül onnan ugyanis néha felnézek a lapjukra. Elvégeztem a tanfolyamot 6 éve és most megyek vissza május hónapban ismétlő tanfolyamra annyira elfelejtettem a technikákat. Persze van egy nagy adat lelkiismeret furdalásom is hiszen Nándust apára hagyom két hétvégén és jó hosszan hiszen a tanfolyam reggel 9-től este 6-ig tart + még az utazás nekem oda-vissza kb. olyan két- két és fél óra összesen.
(Már említettem a rossz vonatközlekedést.)
Nem tudom hogy olvastad-e a Hétköznapi csodák Agykontrollal c. könyvet. Ebben az agykontrollal elért sikerek vannak és több levélíró is említi hogy lefogyott az agykontrollal. Az egyik pl. ezt írja:
" 1994. júliusában végeztem el a tanfolyamot, s azóta rengeteg sikerem volt. Legnagyobb talán a fogyásom. Már 30 kg-ot leadtam! Régebben ami nehezen lement az bizony hamar visszajött, sőt több is...Most szerencsére más a helyzet. Hátra van még 10 kg, de akkor elérem a kívánt súlyomat.....Már a tanfolyam 2. napján este, a szokáskontroll szerint beprogramoztam hogy kevesebb és egészségesebb ételre lesz szükségem. Ma már több zöldséget, salátát fogyasztok, s bár húst is eszem de nélküle is megvagyok. Háromujjtechnikával azt is beprogramoztam hogyha napközben megéhezem csak össze kell érintenem a három ujjamat, 3-szor mélyet sóhajtok és elmúlik az éhségérzetem. Hétfőn már működött! "

Judit, ennyi lenne. Mint írtam fentebb, azért megyek el ismétlőtanfolyamra mert elfelejtettem a technikákat, és mert jó dolognak tartom az AK-t! Nekem miután elvégeztem megváltozott az életem. Most is a pozitív hatását várom több dologban is. Egyrészt jó lenne fogyást is előmozdítani vele akár úgy ahogy fentebb olvashattad és még más egészségügyi problémát is szeretnék megszüntetni általa.

Olive, Bogyó, Edith bocsi ha kicsit kínai Nektek. Nem tudom mennyit értettetek belőle. Van olyan ismerősöm aki hülyeségnek tartja az egészet, de aki hisz benne annál működik!!!

Azt hiszem ideje lenne azért aludnom menni.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Judit, mi mar regota teljes kiorlesu lisztbol eszunk kenyeret, sot palacsintat is azzal szoktam sutni es a rizsbol is a barnat esszuk. Sot, kolest is szoktunk enni koretnek, marmint meg a fogyim megkezdese elott. Bar szerintem a kolest most is lehetne enni kemenyitonapon. Bogyo, tudja, hogy a hajdinaval is megprobalkoztam, de abbol nem csinalok rendszert, mert borzalmas ize volt. Kb. a molyirtohoz tudnam hasonlitani. :roll: 3 kanal utan abba kellett hagynom, mert nagyon visszafele kivankozott. Pont azon gondolkoztam, hogy mennyivel jobb lenne ezt a kurat otthon csinalnom, mivel abban a varosban, ahol a szuleim laknak meg diabetikus cukraszkeszitmenyek is vannak. Anyukam enyhen cukros, igy mindig azt szoktunk neki venni. Ezek a sutik, tortak teljes kiorlesu lisztbol keszulnek es azt hiszem fruktozzal edesitik, de az biztos, hogy nem cukorral. Na, az ilyenek milyen jok lennenek a szenhidrat napra?! Lehet, hogy egy napot ra kene szannom es sutni ilyen sutiket, aztan kiporciozva lefagyasztani.
A torna, az jo kerdes. Nagyon kene, de nekem se megy. Eljarni nem tudok, mert itt Angliaban nagyon draga es nem is tudnam kire hagyni a lanyom. Be szeretnek szerezni valami DVD-t, de egyenlore tanacstalan vagyok, hogy milyet. Nem vagyok az az elsportolo tipus es akkor meg enyhen fogalmaztam. :lol: 11 eves korom ota meg tesibol is fel voltam mentve az iskolaban. 20 eves koromig ugyan minden telen sieltem az orvos tiltasa ellenere, de 12 eve mar ez is kimaradt az eletembol. Na, most akkor elarultam a koromat. :oops:
Nekem is van egy Pilates dvd-m (valahol a garazsban, ugyanis a koltozkodes utan meg nem pakoltunk ki minden dobozt). Kb. 2 eve el is kezdtem egyszer nezni, de arra gondoltam, hogy elotte jo lenne elvegezni egy pilates kurzust, mert fontos, hogy milyen szogben tartod a hatad, labad, stb. es jobb lenne, ha latna egy edzo, hogy mit csinalok es kijavitana. Talaltam is itt a varosunkban egy pilates tanfolyamot, de mereg draga. Szoval, ez is targytalan.
Ha meg megveszek egy Rubint Reka, Alexandra, stb. dvd-t, azt meg nem hiszem, hogy birnam, mert nekem az tul kemeny lenne. Korbekerdeztem a baratnoimet, de senkinek sincs ilyesmi dvd-je, ugyhogy nem tudok tanacsot kerni, hogy melyik lenne a legjobb. Viszont most tobb ismerostol is hallottam, hogy vettek LEG MAGIC masinat es azt mondjak, az nagyon jo, bar igen kemeny. Most azt keresgelem, hogy hol lehetne olcson beszerezni.
Nekem nincs senki ismerosom, aki csinalta volna az agykontrollos fogyokurat, de sajnos nalam az agykontroll nem is hinnem, hogy mukodne. En a kezzel foghato dolgokban jobban hiszek. Egyszer, amikor nagyon fajt a hatam, elmentem egy Bowen-technikat alkalmazo csajhoz, ami elvileg hatekonyabb, mint egy csontkovacs. Az a lenyege, hogy nagyon finom mozdulatokkal teriti helyes utra az izmokat es elvileg kb. 3 alkalom utan helyreallnak a kiment porcikak. Azt mondjak jobb, mint a csontkovacs, mivel ha sokaig nem volt helyen egy porcikad, akkor hiaba teszi helyre a csontkovacs, konnyen visszugorhat. Gondoltam, akkor beruhazok erre a Bowen-technikara. A ferjemnek hasznalt egyszer, amikor iszonyatos derekfajdalma volt, ezert mereszkedtem en is kiprobalni. Mondanom se kell, en semmi hatast nem ereztem. Anyukam szerint azert, mert en nem hiszek az ilyesmiben. Pedig akartam benne hinni, mivel ugye a ferjemnek is bejott.
Viszont, a testkontrollos konyvet, valoszinuleg be fogom szerezni, amikor Magyarorszagon jarok. Arrol mar valahol olvastam, hogy vannak etelek, amik savasitjak a szervezetet es ezekbol kevesebbet kene ennunk.
Te miota csinalod ezt a testkontrollt? Most hogy allsz a kilokkal? Milyen surun mered magad?

Bogyo, milyen lett a pizza? En ebedre ettem pizzat, vacsorara a csokis muffint, na meg ismet becsuszott egy kis croissant is, mert kivantam a sosat. Viszont ugy vettem eszre, hogy igy is megy a fogyas (mar tobbszor is igy kajaltam szenhidrat napon), ugyhogy inkabb nem vontam meg magamtol a croissant.
Kaloriara gondolom, hogy nem volt sok az ikeas bunozesed, de nem tudom, mennyire kavar be az elvalasztas miatt. Azert maskor legyel ovatos! Tudom, hogy nehez ilyenkor, amikor ehes az ember es nincs keznel mas. Ez az egy baj ezzel a dietaval, hogy leginkabb itthon vegezheto, ha van valami programja az embernek, akkor nehezen tarthato. A gyumolcsnap a legegyszerubb, mert gyumit barhova tudsz magaddal vinni.

Mazsuzs az en ferjemnek meg az apukaja nem el, kb. 20 eve hunyt el. Pedig o igy elmondasok alapjan szimpatikus ember lehetett. En is szivesen talalkoztam volna vele.
E betus adalekokat mi is probaljuk kerulni, mar csak azert is, mert gyanus, hogy a ferjem nemelyikre allergias. Pl. ha vegetat teszek a kajaba, akkor ugy tunik, keresztulmegy rajta a kaja. :roll: Legutobb olyan etellizesitot vettem, ami csak szaritott zoldsegekbol all es meg so sincs benne. Persze sozni sozok, csak ebben az etelizesitoben nincsenek mesterseges adalekok. A terhessegem alatt es szoptatas alatt is vigyaztam, hogy lehetoleg ne egyek E-s cuccokat. Mondjuk azert neha ezek karossagat is eltulozzak. A multkor kaptam egy olyan e-mailt, amelyikben azt irtak, hogy az egyik ilyen E-s szam, ami tulajdonkeppen szentjanoskenyerfa magjabol keszult liszt, amit suritesre hasznalnak, szinten karos. Egy kicsit megijedtem, ugyanis a lanyom bukas elleni tapszereben, amit regebben evett volt szentjanoskenyerfa magjabol keszult liszt. Egybol utana is neztem es kiderult, hogy ketfele szentjanoskenyerfa letezik es az egyiknek a termese mergezo es csak a masiket hasznalja fel az elelmiszeripar. Szoval, elofordul, hogy valaki, hozza nem erto ir vagy mond valamit es csak feligazsag alapja van.

Bogyo, a ruhavasarlassal meg en is varok. :lol: Pedig a baratnom pont ma szolt, hogy 3 nadragot is vett maganak, ugyanis nagy leertekelesek vannak. Viszont, ha most megveszem, lehet, hogy 2 honap mulva leesik rolam. Vagy tulsagosan optimista lennek? :lol:

Milyen jo lenne, ha kozelebb laknank egymashoz es a dieta vegen egyutt elmehetnenk vasarolni!

Ja, Mazsuzs, hajra, szurkolok neked, hogy lehagyd a baratnodet es bebizonyitsd neki, hogy mukodik a 90 napos! O egyebkent milyen modszert probal? Vagy csak valami sajat "kreacio"?

Jaj, csajok, mar megint gyumolcsnap kovetkezik! :( Ez az egy, amit nem tulsagosan komalok.

Olive

KépKép
olive
 
 


Mazsuzs, azt meg kifelejtettem, hogy nekem is vacakolt a babanet. Olyan lassu volt, hogy alig gyoztem kivarni, azert is csak olyan roviden irtam napkozben. Most meg ujra be kellett jelentkeznem, ugyanis ledobott, amikor el akartam kuldeni az elozo hozzaszolast. Tudom, hogy hosszan irtam, de gyorsan gepelek, ugyhogy nem ertem, hogy miert dobott le. Meg jo, hogy fel vagyok keszulve az ilyenekre es mindig lementem eloszor az iromanyomat, mielott elkuldenem.

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, én ezer éve végeztem az agykontrollt, még 1991-ben. Rám is rám férne egy ismétlés, de a gyerkőcök miatt nem szántam még rá magam. Azóta persze minden mást is megismertem, ami segíthetne, csak csinálni kéne.

Én is szinte mindent teljes kiőrlésű lisztből csinálok, meg már régóta csak itthon sütött kenyeret eszünk, abban 2/3 vagy 3/4 rész a TK liszt. Meg mindenféle reformkajára átváltottunk egy ideje. És a család meglepően jól bírja. Isteni kajákat lehet csinálni!

Igen, a gyümölcscukor sokkal jobb, mint a rendes, mert nem okoz sokkot a szervezetben, nagyon hosszan szívódik fel.

Azt akartam még írni nektek, hogy a testkontrollban javasolja reggel a frissen préselt gyümölcslevet, úgyhogy ha a gyerekek hagynak annyi időt nekem, akkor egy grapefruitot egy narancsot meg egy almát kinyomok és azzal kezdem, akkor órákig eszembe sem jut, hogy egyek. (Lehetne persze más gyümit is, csak általában ezekből be lehet tankolni előre bőven.) A bolti, dobozos 100%-os gyümölcslé viszont tiltott, és tapasztalatból mondom, hogy nagyon hizlal.

Olive, semmibe nem tart ilyen sütit sütni, állítom, hogy sokkal gyorsabban készen van némelyik, mint a "normálisak". Van egy süti, ami nagyon gyors és szerintem finom, mondjuk méz van benne, de ennyi bűnözés, ha valaki nagyon kívánja az édeset, belefér szerintem. Olyan cookie féle, ha kell valakinek a recept, leírom.

Még a DVD-ről akartam írni, hogy nekem van több Pilates is, de ami szerintem a legjobb, az a Mari Winsor féle. Megpróbálom átvetetni, ha valaki nagyon elszánt, annak elküldöm szívesen. (Én sem voltam tanárnál, de nagyon jól, lépésről-lépsre elmagyarázza és bemutatja, szerintem simán meg lehet csinálni egyedül. És a hasat nagyon "rendbe teszi"!)

A Testkontrollos könyvet most láttam antikváriumban (a neten, én szinte mindent innen szerzek be), azt is elküldöm szívesen, nem tart semmibe. Különben hol laktok Angliában? Nekünk három jó barátunk is lakik Londonban, ketten meg Maybole-ban.

Hű, most mennem kell, mert a kisfiam már besokallt. Sziasztok és szép napot. (Akkor ma gyümölcsnap? Csináljátok meg a turmixot, amit írtam!)

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Találtam a könyvben alapelveket, majd bemásolom nektek, ha lesz időm. Néhányat talán érdemes megfontolni.

Szép napot nektek,
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok Lányok!

Micsoda élet van itt éjszaka!!! :lol:

Judit!
Szrerintem nyugodtan leírhatod azt a receptet, mindenki örülne Neki! :lol:
És ezek a lisztek mindenre jók? Gondolok pl, pizzatésztára, vagy főzelék sűrítésére, és nokedli tésztához? Én kb ezekhez használok csak lisztet! Jó hogy mondod a dobozos 100%-os üdítőt! Én eddig gyümölcsnapon csak azt ittam! :oops:

Olive!
Milyen szerencséd van, hogy elmentetted a hozzászolást! Nem is az újraírás miatt, hanem szerintem már nem jut másodszorra minden az ember eszébe!(tapasztalat) Egyébként Én is gondolkodtam, hogy előre megveszek egy nadrágot , de aztán úgy voltam vele, hogy egyáltalán nem tudom kiszámolni mennyire fog változni a testem!
A pizza elkészült, bár nem úgy sikerült ahogy szokott, ugyanis nem találtam meleg helyet a lakásban, és nem tudtam megfuttatni az élesztőt rendesen, és így nem kelt meg, de így is elfogyott!
Tegnap egyébként a mégegyszer bűnöztem, ugyanis csak este8-ra lett kész a pizza és akkor ettem! :oops: Hiányzott róla a hús, de nem volt rossz! :lol:

Egyébként azt a könyvet neten nem tudod megrendelni? :roll:



Lányok mit szolnátok a holnapi víznaphoz???? Ugyanis ez nem esik hétvégére, és így sokkal könnyebb lesz! Valamikor túl kell lennünk rajta! :roll:
Mondjuk nem tudom hogy fogom kibírni, ugyanis tegnap is fél 2-kor ittam előszőr! :roll: :oops:
Nekem ez az ivás mindig nehezen ment, főleg, most hogy nem iszok szörpöt! Pedig a fogyás is jobban menne ha innék, a székletről nem is beszélve! :oops: (bocsi hogy ilyenekről beszélek!)


Mazsuzs!
Én is drukkolok Neked hogy Te nyerd a fogyókúrás versenyt! :lol:
Jól hangzik ez az agykontroll, és Én el is hiszem, hogy az agyunkkal sokkal többet lehetne kezdeni, mint amit most kihasználunk belőle! Szerintem nem véletlen ekkora, és csak a 30% a van kihasználva, ha jól tudom! :roll:

Egyébként a tegnapi témához még annyit fűznék hozzá, hogy minél lassabb a fogyás üteme, annál tartósabb hatást lehet elérni! Ugyanis ha a szervezet gyorsan megszabadul a kilóktól, olyan gyorsan vissza is jön, még több mint ami volt!
Úgyhogy szerintem ez a 3 hónap-15-20 kiló, ez tökéletes! (lenne) :lol:

bogyo75
 
 


Bogyó,
Én keverni szoktam, ha nem csak magamnak csinálok kaját 2/3-1/3 arányban. Próbáld ki, szerintem minden jó belőle, persze meg kell szokni, mert ízre és állagra is különbözik kicsit. CSinálj belőle kis adagot elsőre. Pizzához pl. sokkal jobban szereti a család is, mint a fehér lisztet.
(Főzelék sűrítésre én kukoricakeményítőt használok.) Pl. a borsólevel galuskája is isteni belőle!

A kenyeret is próbáljátok meg otthon megsütni, sütőben, hogy "rendes" kenyér legyen, bolti kinézetű, ropogós héjú. Kezdetnek kevesebb TK liszttel, aztán egyre többel. (Én így csináltam.) És tök egyszerű! 35 dkg fehér liszt (Tesco-s BL 80-as kenyérliszt), 5 dkg TK rozsliszt, 10 dkg TK tönkölyliszt, 2 csapott kk tengeri só, vagy 1 kocka friss, vagy 50 dkg liszthez porélesztő, langyos víz. Jól kidolgozni (ha kevés az idő, akkor géppel), amikor már elválik a tál falától, akkor kicsit lisztes kézzel átforgatni, kb. 1 órát letakarva keleszteni, aztán megint átgyúrni, kenyérré formálni, olajozott tepsibe tenni, letakarni. Míg átgyúrod, bekapcsolni és 200 fokra felmelegíteni a sütőt és ha kész egy tepsiben alulra vizet tenni és be a kenyeret 45 percre. Ha ez letelt, akkor víz ki, 225-250 fokon további 15-20 perc alsó lángon - ha van. Rácson kihűteni és este egy-két szelet egy óriási görög salátával......biztosan megnyaljátok az összes ujjatokat. Nálunk mindig ez a vacsi, ha friss kenyér van. Persze lehet variálni ezt a receptet, ez az alap.

Ja és a süti: 2 bögre TK liszt, 1 bögre zabpehely, fél bögre - lehetőleg hidegen sajtolt- olaj, 1 bögre méz (nekem így nagyon édes, én picit kevesebbel szoktam, csak arra kell vigyázni, hogy azért összeálljon!), 1 kk szódabikarbóna, 1 csomag mazsola (elhagyható, vagy lehet más aszalt gyümi is), 1-2 marék durvára vágott dió vagy mogyoró stb, fahéj vagy gyömbér (lehet friss gyömbér, akkor 1 kk kb). Mindent összegyúrni, olajozott vagy sütőpapíros tepsiben kis halmokat rakni, lehet golyókat formálni és utána ellapítani, kb. 200 fokos előmelegített sütőben sütni és rácson hűteni. De ezt lehet pl. tortaalapnak egyben is megsütni.



Na, most abbahagyom. Csak még az jutott eszembe, hogy úgy emlékszem valaki aggódott a vitaminok miatt. Mondjuk most már lesznek friss zöldségek-gyümölcsök, de a csíráztatást meg lehet próbálni, mert nagyon fincsik a csírák salátában, kenyéren...és a legtöbb vitamin vitathatatlanul azokban van.

Na most tényleg eldugulok!!!!!
Sziasztok.

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Ezt találtam, kicsit hosszú, de ha vkinek kedve van.......azért nem tartok be mindent!!!!

http://fogyika.uw.hu/kontr.htm

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Ez az agykontroll jól hangzik, szerintem. Nem ismerem közelebbről, de egyszer olvastam valami iylesmiről. Lehet, hyog nem ez volt, de ott is ilyen érintésekről, bizonyos pontos nyomogatásáról szólt. Bocs', ha keverem valamivel, de én szívesen fogadnám, ha írnátok róla.

Julcsi, bűnöztél, és kész. Hogy nagy volt-e vagy sem, mindegy. :P Szerintem, ha elmész otthonról, dobj a táskádba egy almát, amit megehetsz olyankor, ha megéhezel. Mondjuk, inkább egy gyümölcsbűnözés, mintsem husi! :wink: No, de a tegnapit, megbocsájtjuk. :D Tudom, hoyg tavalyi lányok még úgy csinálták, hoygha valamit bűnöztek vagy többet ettek a megengedettnél, akkor lekoplalták valami másból.

De én még mindig azt moondom, amit Olive is tapasztalt. Inkább egy croissant-nal több a lelki béke kedvéért, mintsem állandóan azt kívánd, és akkor emiatt essél kísértésbe, bűnbe. :)

Julcsi, biztos vagy benne, hoyg márs víznapoznál? Elég nemrég kezdted és nem biztos, hoyga szervezetednek sikerült átállnia még a diétára, ezért nehogy most rosszabbat tegyél azzal a víznappal. Tapasztalatból tudom, hoyg 3 hétnél korábban nem érdemes víznapozni. Kb az első hónap vége felé az ideális.

Ma gyüminapra, ebédre próbáljatok valamiféle levest főzni, amit esetleg pürésíttek vagy csak részlegesen, vagy nem is muszáj, de kanállal egyétek. Lassabban megy így az evés és az az érzésed, hoyg normális kaját ettél. Reggelire javaslom a sült almát. Felkockázod az almát és mikróban kb. 4 percig sütöd. Az enyém 800W-on működik. Ha megszóród egy kiskanálnyi cukorral, akkor sem dől össze a világ.

ja, cukor. Nem tudom, hoyg mi az ártalmasabb, a cukor vagy az édesítőszer. ha már egészséges táplálkozásnál tartunk. :roll: Persze, egyik sem a legegészségesebb.
E-k: Terészetesen, én is megnézem,. hogy mit veszek, és lehetőleg mindél kevesebb E-s dolgot veszek meg, de sajnos, 100%-ban nem tudm kikerülni. Egy, hyg szinte miden tartalmaz valamit, kettő pedig, nincs annyi pénzem, hoyg bio-dolgokat vásároljak. Meg aztán, nem is tudopm, hoyg érdemes-e az annyira puritán étrend. Gondolom, így a szervezet is kevésbbé ellenálló a rossz dolgokkal szemben.

Teljes kiörlésű liszt: Az a baj, hoyg én nem tudom, itt hol kell ilyet vásárolni. :roll: :oops: Biolboltban azt is? De akkor biztos drágább a reális áránál. Vagy pl. a 650-es lisztek, amiket főleg kenyérhez javasolnak azok ilyesmik? Gondolkodtam azon, hoyg itthon süssek kenyeret, de a férjem hülyeségnek tartja. Meg lehet, hoyg időm sem lenne, lévén, hoyg gépem sincs. :roll:
De egy másik vonulata pl. a dolognak: anyósom cukorbeteg és jóideje 90%-ban rozs-, barna-, graham- vagy hipoglucid kenyeret eszik. És azt mondta, hoyg már utálja őket, ne is lássa. Szóval, fennállhat egy ilyen fordított dolog is, mint ahogyan sokszor mi is kívánjuk felváltani a fehér kenyeret valami másra (azért megsúgom, ritkán veszünk tiszta fehér kenyeret, általában csak ha vendégek jönnek) úgy fordítva is lehetséges. Aki mind olyan kenyeret eszik, az megkívánhatja a fehért. És azért szerintem ez nem bűn. Mert annak is megvannak a pozitívumai is a rossza oldala mellett. Szóval, ne értsetek félre, én inkább a "haladó" gondolkodás, a reformkonyha és az egészséges dolgok híve vagyok, de nem kezelem ezt a témát annyira kategórikusan. Úgy gondolom, hoyg egy jó egyensúlyt kell tartani a dolgok között és akkor rendben vannak. Mert lehet 10 év múlva kiderül, hoyg nem is éppen úgy van minden, ahogyan azt ma állítják. Lásd a tojást eddig koleszterinbombának tartották, a legújabb kutatások szerint viszont naponta meg lehet enni, mert több a haszna, mint a kára. :roll:
De ez mondom, csak az én véleményem. remélem, azért nem baj, ha leírtam. :oops:

Puszi mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Julcsi, még az jutott eszembe, jhogy amikor nincs már fűtés a lakásban, akkor begyújtom az egyik gázégőt és a kelendő tészts tálat oda melléteszem, letakarva. Időnként pedig elfordítom, hoyg minden oldalról érje a meleg. Így biztos, hyog felnő a tészta, persze, ha az élesztő is jó volt.

A pizzatésztába én is szoktam különféle dolgokat még tenni. Pl. kukoricalisztet vagy tettem még búzacsírát.

Judit, jók a receptek, amiket leírtál. Jövő héten kell kapnom a pént, és akkor majd szétnézek egy bioboltban, hátha találok "kedvemre és zsebemre" való hozzávalókat! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Én éjjel írkálok ti pedig délelőtt indultok be!
Elég későn végeztem a fodrásznál éppen csak feltettem a húslevest Nándinak és majd a holnapi fehérjenaphoz. Egyébként SOS! Segítsetek mit főzzek a családnak mert már nincs ötletem! Nem ehet szegény kisfiam sem mindig főzeléket.

Olive! Tegnap éjjel egyszerre írtunk, vagyis én pár perccel előbb küldtem el a szöveget. Láttad? Szerintem nem, mert ahhoz újra be kellett volna jelentkezned még akkor hogy frissítse a hozzászólásokat a babanet.
Igyekszem mindenre reagálni, remélem sikerül de rengeteget írtatok.
A barátnőm egy saját maga által kreált diétát csinál. Igazán nem árulta el a módszert. Szerintem valami olyasmi egyébként hogy csak leveseket eszik, gyümölcsöt és esetleg salátákat. Szilárd ételt nem. Legalábbis erre következtetek pár elejtett mondatából. És tornázik is kazettára.
Szerintem egyébként nem túlzás hogy esetleg két hónap múlva leesik a most vásárolt naci rólad. Anyukán az én szülinapomra (április) is nadrágot akart venni de lebeszéltem mert mondtam neki hogy nyárra már úgysem lenne jó. :)


A több mozgáson, tornázáson én is gondolkodtam. Mondjuk tegnap bementünk a központba Nándival és az legalább 3 km séta oda-vissza.
És van egy szobakerékpárunk is amihez egyszer egy nagyon előnyös csere folytán jutottunk és eddig kb. egyszer használtam pedig már vagy fél éve itt áll. Lehet, hogy rá kellene hangolódnom. :) A torna nem igazán megy nekem sem mert az ugrálást nem nagyon lehetne a gyerek mellett csinálni. Egyébként nekem a Shobert Norbinak van meg az egyik kazija (azt hiszem Duci tréning a neve) és elég jó. A kolleganőm/barátnőm akit fent említettem például ezt a tornát csinálja.

Bogyó! Szerintem is korai még a víznap. Nem csak azért akarod már megtartani mert egy kicsit többet bűnöztél érzéseid szerint tegnap? :wink:
Szerintem ráérnénk ezzel akkor ha már mondjuk Olive az első hónap végén jár a kúrával. Te még akkor is csak az első hónap 3/4-énél fogsz járni én pedig a felénél.

Nem tudom ki kérdezte, de a Testkontrollos könyvet a www. agykontroll.hu oldalon meg lehet rendelni a webáruházban. Nincsen kétezer forint de ehhez még hozzájön a postaköltség.
Bolt ahol biztosan árulják, az a Hattyúház Budapesten a Moszkva térnél.

Edith! Nálunk a teljes kiörlésű liszteket már pár üzletben lehet kapni, de inkább bio vagy naturaboltban van nagyobb választék. És persze általában dupla ára van mint a sima búzalisztnek.
Én nagyon ritkán sütök kenyeret gépben, anyukám szokott és ő akkor használ ilyen liszteket. Én megveszem a boltba (egy tuti hely) az igazi barna kenyeret és felszeletelem majd lefagyasztom. Ha pedig éppen kell egy szelet a kúrámhoz akkor kiveszem reggel és délre kienged. Remélem megőrzi a táp- és vitaminértékét a fagyasztás miatt de így gazdaságos.
Egyébként nem vagyunk nagy kenyérevők, most a kisfiam a rágás miatt is inkább a kiflivel próbálkozik.

Az agykontroll pedig nem nyomogatós és egyéb módszer :) :) hanem:
" A Silva-féle agykontroll egy tudományosan megalapozott, egyszerű, praktikus könnyen elsajátítható önfejlesztő módszer, ami lehetővé teszi, hogy ennél lényegesebben nagyobb mértékeben használjuk ki istenadta lehetőségeinket, s így sikeresebben oldjunk meg mindenfajta problémát. Egyik fontos eszköze a relaxáció.

Mire jó: stressz levezetésére
alvászavar megszüntetésére
fejfájások 90 %-ának megszüntetésére
gyerekeink és felnőtt szeretteink szavak nélküli megsegítésére
a misztikusnak hitt, ám valójában természetes és hasznos intuíció
avagy megérzőképesség rendkívüli fokozására,.....
és még sorolhatnám de ha esetleg érdekel akkor nézzd meg a www. agykontroll. hu oldalt vagy a www. esettanulmányok. hu oldalt.
Elég drága az első tanfolyam de utána ha már van agykontrollos igazolványod, minden tanfolyamot kedvezőbb áron lehet elvégezni amiről a honlapjukon írnak. Szerintem ha nem is tervezed hogy elmész a tanfolyamra, érdemes felnézni a lapokra mert sok érdekes infót és dolgot olvashatsz!

Judit! Sajnos hogy ilyen későn értem haza a fodrásztól én ma nem tudom megcsinálni az általad gyüminapra írt első receptet. És arra rá is kell készülnöm mert én szeretem a datolyát és lehet azzal fogom megcsinálni.
:D


Na, ezt elküldöm....[/i]

Kép
mazsuzs
 
 


Edit, mint látom elbénáztam az oldalakat amiket ajánlottam Neked.

www.agykontroll.hu
www.esettanulmányok.hu Így talán megtudod őket nyitni egyből.


Én egyébént az esettanulmányok c. oldalt ajánlom először és akkor meglátod hogy mi mindent lehet megcsinálni agykontrollal ugyanis oda beírnak olyan emberek akiknek sikerült valamit megvalósítani a tanfolyamon tanultak révén.
A sima agykontrollos cím alatt pedig elolvashatod hogy mi az agykontroll és milyen tanfolyamok vannak stb...

Judit, most nézem alaposaban az utóbbi recepteket amiket feltettél. Nagyon jónak tűnik, nagyon szeretem a friss kenyeret én is! Talán szénhidrát napon be lehetne vállalni egyet, és még a párom is megkóstolná ha friss. Bár mint írtam mi annyira nem vagyunk "kenyérevők".

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Na, majd csak sikerül.

www.esetanulmanyok.hu

Ha már ennyit szenvedtem vele hogy megnyitható legyen, nézz rájuk légyszíves.... 8) :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Helló Lányok!

Látom délután nem volt senki....:( . Na nem olyan nagy baj, legalább vasalok egy kicsit. Holnap újra fehérjenap. Az eddigi két négynapos periódust nem sikerült úgy zárnom hogy minden napot betartottam volna. Remélem a holnap kezdődőt sikerül. :) :) Ki mit fog enni holnap?

Ma már nem jövök, remélem holnapig azért írtok!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Ma egesz du. nem voltunk itthon. Eloszor is a szemeszeten voltunk Lollival, aztan meg boltokban. Utana meg meg mindig olyan szep volt az ido, hogy leultunk egy parkban, amig Lolli szunyalt a babakocsiban. (Ez nalunk nagyon ritka esemeny, mert a kisasszony nem szeret aludni az utcan, neki mindent latnia kell).

Edithnek es Bogyonak mar nem kell bemutatnom az angol egeszsegugyet, de hatha a tobbiek meg nem ismerik annyira. Ha azt mondanam, hogy katasztrofa a kobon, akkor enyhen fogalmaznek.

Lollinak ujszulott kora ota el van dugulva a bal szemenel a konnycsatornaja. Amikor otthon voltunk 3-szor is atfecskendeztek neki, de csak nem mult el. Itt Angliaban is rogton mentunk a korzetihez (nincs kulon gyerekorvos a babaknak, ugyanoda kell vinni, ahova mi is jarunk). A korzeti azt mondta, hogy nem tud mit csinalni, itt 1 eves koraig nem csinalnak semmit, mert kinoheti. Eltelt az 1 ev, meg mindig ugyanugy el van dugulva, ugyhogy ismet elmentunk a korzetihez meg marciusban, hogy adjon beutalot a szemeszetre. Akkor fel kellett hivni a szemeszetet es majus 7-re kaptunk idopontot. Sot, ket idopontot is kaptunk, ugyanis itt nem egy szemesz csinal mindent, hanem az egyik a latast vizsgalja, a masik a betegsegekkel foglalkozik. En mar ezen ledobbentem. Apukam szerint ugy nez ki, itt a szakorvosok is szakosodnak. :shock: Na, mindegy, az elso doki megvizsgalta a latasat, aminek orultem is, mert nekem orokolt magasfoku rovidlatasom volt, csak 12 eve lezerrel megmutottek. Viszont most mar nekem is kene ujra szemuveg. Erre majd kulon kiterek, mert ez is meger egy miset. Szoval, ugy tunik egyenlore a latasaval nincs gond, csak az a makacs konnycsatorna dugulas. Ezutan mentunk at a masik szemeszhez, aki kb. 3 percet toltott velunk es kozolte, hogy nem is konnyezik Lolli szeme. Ja, eppen akkor nem, de pl. tegnap egesz nap nem gyoztem torolni a szemet es az arcat. Azt mondta, hogy amugy se nyulnak hozza 18 honapos korig. :shock: Na, ekkor en mar kopni-nyelni nem tudtam. Azt hittem, hogy 1 eves korig hagyjak csak. Ezek szerint 1 evesen kuldhet el a korzeti a szemeszhez es az miutan vet ra egy pillantast, tovabbi 6 honapot varakoztat. Ja, es csak altatasban vegzik az atfecskendezest! Magyarorszagon csak lefogjak a babakat es ugy csinaljak. Tudom, hogy kegyetlenul hangzik, de nekem az is drasztikus, hogy egy ilyen picit altassanak egy ilyen kis beavatkozasert.

Annyi mindent szerettem volna meg irni, de hulla vagyok. Na, majd bepotolom, de ismet valoszinuleg csak este tudok jonni. Delelott zenebolcsi lesz, de jon a baratnom es most o fogja vinni a leanyzot, addig en megprobalok takaritani. Azert irtam, hogy probalok, mert mar 2. napja iszonyuan faj a derekam. Amugy is hatfajos vagyok (ezert is vettem meg annak idejen a Pilates DVD-t), most meg meg a derekamnal azt hiszem becsipodott valami. Alig birok a lepcson felmaszni. Amikor emelem a bal labam, csillagokat latok. Meg jol is jon, hogy a baratnom felajanlotta, hogy o elviszi holnap Lollit, mert en most biztosan nem tudtam volna vinni. Ott annyit kell emelgetni meg tancolgatni vele, feler egy kemeny edzessel. Szoval, meg ha takaritasbol nem is lenne semmi, legalabb Lolli eljut a zenebolcsibe. Delutan meg majd oltasra megyunk. :( Ismet remek idopontot kaptunk, pont az alvasidejere esik.

Jol elkalandoztam a fogyokuratol.
Mazsu, meg gondolkozom, hogy mi legyen a husis ebed es vacsora. Daralt marhahus van itthon, meg csirkecombok. Van disznohus is, de az nagyon zsiros, ugyhogy azt most inkabb kihagyom.
Nandi mar mindenfelet eszik? Lollival meg kinlodunk, ugyanis meg mindig nem akar darabosat enni. Az itteni vedono mar honapokkal ezelott el akart kuldeni minket valami dietas-beszedterapias specialistahoz, mert allitolag a beszeddel lesz gondja, ha nem kezd el idoben ragni. Megkerdeztem otthon a magyar gyerekorvosunkat, az meg azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, a vedonok mindig buzgok. Majd eszik darabosat, amikor kedve lesz hozza. Azert probalgatom, de nem merem surun, mert csak hanyas a vege. A banant es a beaztatott babapiskotat megeszi, ha csak villaval torom ossze, de eddig meg semmi mast. Mindent pepesitenem kell meg.
Ha megirod, hogy nagyjabol miket szoktal Nandinak adni, akkor lehet, hogy tudok majd neked adni nehany otletet, amit eddig meg nem probaltatok. En aztan szoktam kotyvasztani! A ferjem egyszer meg is jegyezte, hogy Lollinak mindig olyan flancos eteleket fozok, magunknak miert nem lehet olyat? :lol:

Most mar tenyleg elkoszonok, mert mar ledolok a szekrol.

Olive

KépKép
olive
 
 


Az elobb elfelejtettem Bogyonak irni, hogy probalkoztam am az avatar kepenek a kicsinyitesevel, de szerintem nem lett eleg kicsi. Ha jol emlekszem, 10kb-nal nem lehet nagyobb es annyira kicsire nem megy. Azt hiszem 16kb-os lett. Kb. 1 honapja en is akartam egy avatar kepet betuzni, de nem sikerult. Ha lesz nehany percem, akkor azert meg probalkozom. A vonalzonal nincs gond, de az avatar nem megy.

KépKép
olive
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Olive, próbálkoztatok már homeopátiával a könnycsatorna-ügyben? (Meg mindenféle ügyben?) Én a helyedben megpróbálnám. Nálunk is mindkét gyerkőcnek volt ilyen gondja, de mondjuk még újszülöttként, minket is rémisztgettek ilyen lefogós-átmosós dologgal, de szerencsére nem volt rá szükség, teljesen rendbejött a bogyóktól. Nem tudom, hogy ott mennyire vannak ilyen dokik, de ha gondolod, megpróbálhatod magadtól is, baja nem lesz tőle. Majd szólj, ha írjak bogyót. (Bár azt nem tudom, hogy ilyen korban hogy működik. )Ha megyünk a mi homeos doki néninkhez, megkérdezem. Bár az nem mostanában lesz és addig lehet, hogy meg is oldódik. :D Mi szinte 100%-ban homeopátiával gyógyulunk.

Mazsuzs, Pest megyében hol laktok?

Én már nem emlékszem, de mintha említettétek volna, hogy párolt zöldséget semmilyen esetben nem lehet enni? Tényleg? Csak a receptek miatt. Meg még az is eszembe jutott, hogy amikor én ezt csináltam - nem sokáig - akkor a www.mindmegette.hu oldalon nézegettem a recepteket, mert van rengeteg.

Szép napot mindenkinek. Olive, jobbulást a derekadnak.

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Szép jó reggelt Lányok!

Judit!
Lehet enni párolt zöldséget, keményítőnapon! :? Amit Én egyáltalán nem értek, hogy miért csak akkor, hisz azt írja az oldalon, hogy a zöldségek semleges kémhatásúak, így semmi különös kiválasztással nem jár a gyomorban! Ma is pl ha főzünk levest, csak az üres levet szabad enni (inni), a sárgarépát nem! :cry:
De holnap meg a húsleves leve nem jó, akkor zöldséglevest kell főzni, a húslevesssel meg mit csináljak? :roll:
Most jut eszembe, oda is kell tennem a húslevest! Ezt elküldöm, és majd később még jövök!:)

bogyo75
 
 


Olive!
Szegény Lolli, mit szenved a szemével. :cry: Reméljük hamarosan csak egy rossz emlék lesz számotokra!

Mazsuzs!
Én is mindig gonban vagyok, hogy mit egyen Dávid. Ugyanis pár hétig szinte semmi normális kaját nem volt hajlandó enni, csak a joghurtokat, kekszet. Hétfőn fel is kerestük ezzel kapcsolatban a védőnőt, aki azt mondta beszéljünk az orvossal is, és bár Ő személyszerint nem látja Dávidon hogy rosszul nézne ki, az orvos el küldhet vérvételre a vérszegénység kizárása miatt!
Na ezt a Dávid biztos megértette :lol: és azóta úgy eszik mint egy kisangyal! :lol: Főleg a leveseket szereti! Tegnap uzsira rozscipót evett vajkrémmel, és felvágottal. Szinte egy egész szeletet megevett! :lol:


Láttátok azt a Mcdonalds reklámot, ahol kiszállnak a betük a képernyőről, mert olyan könnyed a saláta amit reklámoz? Na én Magamnak azt fogok csinálni ebédre! Grillcsirke fűszerrel megszórom a csirkemellet, és olivaolajon megpirítom/párolom!
Szerintem sokkal olcsóbban kijön, és ugyanolyan finom! :lol:

A fiúknak meg majorannás pulykamájat csinálok!


Jaj Lányok elég nehezen bírtam a tegnapi napot! Azt gondoltam minél előrébb haladok annál jobban rááll a szervezet hogy csak ennyit eszek, de nem így van! :cry:
Viszont egyvalamire jók ezek a gyümölcsnapok! Méghozzá, arra hogy olyan gyümölcsöket is megkóstoljak, amiket még sose ettem! Tegnap is ezt tettem, és vettem egy gránát almát! Nagyon érdekes egy gyümölcs az egyszer biztos! És nem is volt rossz!
De azért egy finom lédus őszibarackkal nem ér fel :lol:

Szép napot, és Kitartás Mindannyiunknak! :wink:

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Most csak rövid vagyok.
Elolvasgattam azt a linket. Ok. Sok minden nagyon logikusan van kifejtve, és mi, laikusok el is hisszük. Szóval, abszolút nem azt állítom, hoyg nem hiszem el, mert mondom, nem vagyok benne szakember, de amint olvashattátok, a kritizálók sok mindent megcáfoltak azokból, amit a házaspár állít. Akkor most kinek van igaza? Szóval csak azt akarom mondani, hoyg saját ismeretink, tapasztalatunk híján sajnos nem tudjuk, kinek higgyünk. Szerintem ez úgy van, hoyg mindenki azt hiszi el, ami neki szimpatikusabb.
nekem tetszett, amit olvastam, és mondom, a folyamatok leírása, a következmények is minden, nagyon logikusnak tűnik. Mondjuk, nem értem, miért nem jókl a tejtermékek. Persze, mi is próbálunk minél kevesebb pasztőrözött tejet fogyasztani, de sajnos, elkerülhetetlen. Éppen múlt hét végén küldték utoljára a házi tejet, emrt az illetőék eladták a tehént. Bár igaz, úgysem forralatlanul ittuk, de mégis egészségesebb, gondolom, mint az üzleti.

Na, most megyek, és írok a babázóba, mert oda, látom, már ritkábban írtok, csajok. Most ez az új, érdekes topik, ugye? :wink: :wink: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jaj, Julcsi, a húslevest 2 dl-s adagokban fagyaszd le. És akkor nem kell minden húsnapra külön főznöd.

Az otthoni kaja mindig finomabb. Bár azért jólesik néha "kinn" enni. :) Gránátalmát én is ettem egyszer. Én azt mondtam róla, hoyg ribizliízű kukorica. Azért valami ilyesmi, nem? :D Hát a barackkal valóban nem ér fel! Ezt valakinél kóstoltam meg, de én magam sosem vettem. Viszont tudom ajánlani a mangót, az nagyon fincsi. Mi mindannyian nagyon szeretjük.

Pedig egy idő után csak jobban fogod bírnia gyüminapokat. Még talán érdemes úgy enni aezen a napon is, mint máskor. Legyen reggeli, ebéd ésvacsora. Mármint több gyümit eszel meg egyszerre, nemcsak egyet-egyet, de egész nap. Nekem anno ez jól bevált. És uzsira pl. a mogyoró vagy napraforgómag.

Na, mentem, csak láttam, Julcsi, hoyg egyszerre írtunk, és akkor megint jöttek új gondolatok.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden jöttem én is mert Nándi alszik, és rengeteg dolgom lenne.
Ha látnátok milyen halom vasalnivalóm van! Tegnap délután nem voltunk itthon, én pedig csak éjjel 11-ig bírtam a vasalást de maradt még.
Ma pedig tiszta koki vagy.... :?

Olive! Remélem megoldódik a szemprobléma. Én is elakarom vinni majd Nándit de inkább csak azért, hogy minden rendben van-e a szemével.
Ez egy gépi vizsgálat és természetesen magánúton megyünk majd, ezért fizetni is kell érte. (Bár szerintem nálatok még mindig jobb az egészségügy mint most itt.) :(
Egyébként Nándinak és is majdnem mindent pépesítek mert négy foga van még csak és az nem igazán elég a rágáshoz. Azért a kiflit elcsócsálja és ma kapott húslevest amiben hagytam nagyobb darabka zöldséget is, de volt több "fulladásos jelenetünk" az elmúlt időszakban így inkább nem kockáztatok.
Egyébként mindenevő a fiam. :)

Judit! Jó, hogy a doktornénitek homeós. A miénk nem ilyen irányzatú. Most hallottam, hogy a négy gyerekorvos közül (akik közül választhattam mikor Nándi megszületett) csak az egyik gyógyít ilyen módszerrel. Hát most ezért nem fogok váltani ugyanis nem a mi dokinkról van szó. Én is igyekszem utána nézni különböző betegségek idején milyen homeós dolgot lehet használni.

Pest megyében Monoron lakunk.

Edith! Melyik linket láttad? (Nem tudom hogy hol van ez a kritizálók cáfolata stb.. én is megnézném...)
Egyébként szerintem is mindenki abban hisz ami neki szimpatikus, én sem akarok meggyőzni senkit. A barátnőm most azért végzi el az agykontrollt mert látta hogy Nekem mennyit segített mikor szükségem volt segítségre és most ő is a "padlón van" ezért kell valami kapaszkodó. Ez jó hozzá. De teljesen egyetértek hogy mindenki maga döntse el miben hisz. És ez nem is agykontrollos topik nem is akarom protezsálni a témát még ha én pont az vagyok aki hisz benne. :) :)

Azon filózom, hogy miben fagyasszam le a levest mert ezt jó ötletnek tartom. Főztem egy nagy fazékkal de nincsen 2 dl edényem amiben le lehetne tenni a fagyóba...

Régen mi is tehéntejet ittunk, de én nagyon éreztem rajta az "istálló szagát". Nem tudom értitek-e mire gondolok...Abban reménykedem hogy azért a Magyarországon csomagolt és magyar tehénből nyert tejben csak nincs olyan veszélyes anyag......Vagy ez csak hiú remény. Egyébként azokat a tejeket amik egy hónapig is elállnak én nem szeretem csak azokat amik max. 5 napot állnak el a hűtőben.

Bogyó! A reklámot még nem láttam de jól hangzik a kajcsi! Legalább vannak ötleteid hogy a fiúknak is milyen kajcsit csinálj!!! Ez az ami nekem nincs. :oops:


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs! A levest kis üvegekben is le lehet fagyasztani, csak ne tedd tele :lol: Persze kérdés, hogy a fagyasztód mennyit tud befogadni.

Sajnos nem a háziorvosunk homeos, mert itt közel s távol nincsen egyetlen egy sem, Gödöllőn volt egy gyermekorvos, aki homeoval is foglalkozott, de már nyugdíjas. Mi Fótra szoktunk menni, ott van egy nagyon kedves, egyébként fül-orr gégész doktornő, aki homeopátiás általános orvosként is praktizál. A fül- orr gége külön jó a gyerkőcökkel. És őt bármikot fel lehet hívni, ha baj van. Nem feltétlenül kell mindig elmenni. Szerencsére nem vagyunk túl sokat betegek.

Szerintem Edith a testkontrollos beszúrásra gondolt. (?) Megjegyzem, én sem értek mindenben egyet, sőt, ráadásul egy "normálisan" étkező család szinte teljesen át kellene hogy variálja az életét. ....

Bocs, mennem kell, a lányom besokallt a fáradságtól.
Sziasztok!

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Csak ennyire van időm...
Zsuzsi, valóban arra a linkre gondoltam, amit judit tett fel. Sok erőfeszítésed ellenére :D sem jutottam még oda, hoyg belenézzek az általad ajánlott oldalakra.

Bocs' a félreértésért...
mentem...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Ismet hulla vagyok, mozgalmas napunk volt. Lolli a baratnom elvitte a zenebolcsibe, aztan oltasra mentunk, utana meg egy hatalmas parkba, ahol meg egy nagy to is van. Kar, hogy nem kozelebb van, jo lenne surubben oda jarni. Este 7-kor ertunk haza, utana en ismet foztem (magunknak is meg Lollinak is a melyhutobe).

Mazsuzs, ma pl. edes-savanyu csirket foztem Lollinak rizzsel. Hagymat dinszteltem, csirkemellet feldaraboltam, radobtam a hagymara. Ezutan adtam hozza kaliforniai paprikat, jo sok repat, majd felontottem suritett paradicsommal. (Nalunk lehet a Lidl-ben kapni olyat, ami kis karton dobozban van es olyan, mintha paradicsomle lenne, de egy kicsit surubb.) Vegul ananaszt (frisset, nem konzervet) daraboltam bele. Ja, egy kis vizzel is fel kell onteni, mivel a paradicsom suritett. Persze igazi paradicsombol is csinalhatod, de az nekem nem volt itthon eleg. Tulajdonkeppen most csinalom eloszor ezzel a suritett paradicsommal, de elotte megneztem es nincs benne semmi tartositoszer vagy mesterseges szinezek. Tenyleg, nem tudjatok, hogy mikortol ehetik a babak a paradicsom hejat es magjat is? En eddig meg mindig lehejaztam es atpassziroztam szitan.

Otthon lehet kapni edes krumplit? Azt Lolli nagyon szereti. Szoktam neki olyat is csinalni, hogy hagyma, csirke vagy pulykahus, edes krumpli, repa, paszternak.

Egy masik, amit nagyon szeret, az a csirke vagy pulyka mediterran zoldsegekkel es rizzsel. (Hagyma, csirke, zold paprika vagy kaliforniai paprika, repa, cukkini, paradicsom es egy kis oregano. Ha kesz rizzsel osszekutyulom.)

Amugy Lollinak is osszesen 4 foga van. A napokban ismet kiserletet kene tennem a darabosabb kajara, de mindig ugy felek tole, mivel eddig allandoan hanyassal vegzodott.

Judith, en ugy orulnek egy homeos doktorneninek, de itt nincs. Mindegyik a Paracetamol szirupot kinalgatja mindenre. Az a baj, hogy az otthoni doktornenink sem homeos, ugyhogy nincs kitol kerdeznem, hogy mire mit adjak. Pedig, ha tudnam, anyukamekkal tudnek hozatni juliusban kulonbozo bogyokat. A ferjem orulne a legjobban, mivel az o apukaja nagyon gyogyszerellenes volt es a homeopatiaban hitt. A ferjem es a huga nem is kaptak egyetlen oltast sem, az apjuk nem engedte beadatni. Mi most az MMR-rel vacilalunk, hogy mi legyen. Itt nem kotelezhetnek egyetlen oltasra sem, te valasztod meg, hogy akarod-e vagy sem. Az MMR-tol nagyon felunk, mert van az ismerettsegi korunkben olyan gyerkoc, aki utana autista lett. Egyebkent ma egy korabbi oltas ismetlojet kapta Lolli es az MMR-t is bele akartak nyomni, de mondtam, hogy azt most koszonjuk nem kerjuk. Azon gondolkozunk, hogy esetleg a harmat kulon adatjuk be magan uton, csak igy iszonyu draga vagy talan beadatjuk az MMR-t, de csak kesobb, amikor mar fejlettebb az agya.
A szemevel egyebkent meg amikor kisebb volt itt Angliaban voltunk valami termeszetgyogyasz-szerusegnel. Masszirozgatta, meg a szajaban is matatott, de nem javult meg tole. Annyit viszont ert, hogy addig mindig csak a jobb oldalanfekudt (emiatt all el a jobb fule, mivel allanoan visszahajlitva fekudt rajta) es 3 kezeles utan, elertuk, hogy mar a bal oldalan is fekszik.
Szoval, ha tudnal javasolni valami homeos szereket, azt nagyon szivesen fogadnam.

Az agykontrollrol meg annyit szeretnek irni, hogy engem egyszer az apukam vitt el egy ilyen eloadasra meg kozepiskolas koromban. A tanfolyamot nem vegeztem el, csak eloadast hallottam rola, meg a konyvet olvastam. Azert gondolta apukam, hogy jo lenne nekem, mert vannak dolgok, amikre nagyon nehezen tudok koncentralni. Jo tanulo voltam, de a jo eredmenyekert vert izzadtam. Borzaszto lassan ment a tanulas. Sajnos a konyv olvasasa utan nem tudtam alkalmazni az agykontrollt. El kellett volna biztosan vegeznem a tanfolyamot is. Na, meg a latasom javitasara is gondolt az apukam, de nekem az sem ment. :(

Ezt gyorsan elkuldom, aztan meg folytatom.

KépKép
olive
 
 


Bogyo, en meg mindig elfeledkezem a levesrol. Megy egyszer sem ettem levest, amiota csinalom ezt a dietat. Mondjuk olvstam valahol, hogy el lehet hagyni. Nekem ugy tunik enelkul is mukodik.

Akkor most jovok egy kis helyzetjelentessel. Az elobb ugyis nagyon eltertem a targytol, egy szo sem eset a mi kis fogyinkrol.
Ma reggel alltam merlegre es -4 kilonal tartok. Soha eletemben nem sikerult meg ennyit fogynom. Na, persze meg most se vagyok nadszal karcsu, de ez mar olyan jo erzes! Ugy tunik, hogy van meg remeny. :D Meg 3 kilo es elerem a terhesseg elotti sulyomat. Azert ha lehet, annal meg tovabb szeretnek faragni a kilokbol, mivel a pocakossag elott is meg voltam mar hizva. Bar, ha csak addig eljutok, mar az is nagy orom lesz, mivel akkor mar ram fognak jonni a regi cuccaim.

Edith, mi sajnos itt nem tudunk hazi tejet venni, de amikor otthon vagyunk a szuleinel, mindig olyat iszunk. En imadom. A bolti tejet magaban sose iszom, csak a kavemmal, mivel magaban nem esik jol. A hazit viszont naturan is megiszom.

Bogyo, azt hiszem en meg granat almat nem ettem, pedig lehet itt is kapni. Egyebkent en is nagyon sok exotikus gyumit kiprobltam mar, de mindig megallapitottam, hogy az apukam eprevel es oszibarackjaval fel sem vehetik a versenyt. Nekem a legnagyobb csalodas a maracuja volt. Azt imadom uditoben, de a friss gyumocs valami szornyu volt. Eskuszom, egy citrom jobban esett volna. Lehet, hogy nem volt elegge erett? Az a baj ezekkel a gyumolcsokkel, hogy nem tudom megallapitani, melyik erett. En egyebkent a mangoert sem rajongok. Lolli szereti, banannal keverve szoktam neki adni.

Ja, jut eszembe, Mazsuzs! Lolli meg nagyon szereti a mangos csirkemet is. Hagymat dinsztelek, csirkemellet adok hozza, majd repat es felontom egy kis vizzel. A legvegen adom hozza a mangot. Kulon vizben fozok edeskrumplit es a vegen osszeturmixolom. Ha szukseges, az edeskrumpli levebol adok meg hozza, ha tul suru. Persze lehet rizzsel is csinalni, csak akkor tobb repat es mangot adjal hozza, kulonben nem lesz olyan finom! Szerintem nezzel korul otthon mindenkeppen, hogy lehet-e kapni ezt az edeskrumplit, mivel egeszsegesebb, mint a normal krumpli es nagyon szeretik a gyerekek.

Na, mara eldugulok. Azt hittem, hamarabb agyba jutok, de nem sikerult.

Lehet, hogy holnap is csak ejjel tudok jonni, mert talizunk az egyik baratnommel es a lanyaval napkozben.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Olive!
Nem csoda hogy a férjed megjegyezte, Neki miért nem főzöl ilyen "flancos" kajákat!. Már olvasni is finom volt :lol: Én még nem láttam itthon édeskrumplit, de utána fogok kérdezni!

Egyébként ha másra nem is, de az emésztésemnek nagyon jót tett az a gránátalma! És állítólag rengeteg mindenre használják, kapszula formájában!

Ebben a homeós kérdésben Te is tudsz okosodni, ha a googlen beírod hogy homeópátia, egy csomó oldal ki fog jönni! ott mindenre találsz megoldást! De nekem egyébként könyvem is van róla:) Ha valamire kell szer, szólj, és megírom, mi jó rá!

Egyébként Nekem tegnap kimaradt a vacsi, ugyanis annyira jól laktam ebédkor, hogy semmi jelét nem éreztem éhségnek. És érdekes módon, még most sem!

Egyébként köszi, hogy megpróbáltad a képet, nem baj, hogy nem sikerült! Majd a sovány képem! :lol:

Judit!
A rozs cipó is jobb, mint a fehér kenyér? Mert 2 napja csak azt veszem, és a fiúknak nagyon bejön! :lol: Dávidkának is ízlik! :lol:



Na tegnap voltunk fogorvosnál, ugyanis Dávidnak az első fogain van valami sárgaszínű lerakódás, ami fogmosással nem jön le! :cry: És mivel Ákinak is elfeketedtek elől a tejfogai, Dávidéra már jobban akarok vigyázni. De ez az orvos szerintem nem volt a toppon! Ugyanis arról beszélt, hogy ki kéne fúrni, és betömni! De könyörgöm, NEM LUKAS HANEM LERAKÓDÁS VAN RAJTA!!!

Úgyhogy megnézetjük majd mással is, az mit mond!

Annyira várom a hétvégét!!!! Ugyanis kirándulni megyünk, mégpedig kisvasúttal. Kismarosig elmegyünk kocsival, és onnan Királyrétig visz a kisvasút. Ott piknikezünk egyett, szalonna, és kolbász sütögetés, és aztán jövünk haza!
Természetesen mindezt hétfőre terveztük, hogy Én is tudjak enni, nyársalni, ha nem is szalonnát, de ilyen vastagabb krinolinhoz hasonló virslit! :lol:
Jönnek anyósomék is, úgyhogy unatkozni nem fogunk, az tuti! :lol:

Na de addig még jövök! :lol:

Ma délután megyek Áki sulijába anyák napi műsorra! :lol:
Eddig titokban tudta tartani a verset, amit szavalni fog! :lol:

Mindenkinek verőfényes szép napot Kívánok!

bogyo75
 
 


:D :D :D :D :D :D
Zsuzsi, hiába szenvedtél annyit, a link így sem működik. :P :P :P :shock: :shock: :shock: Hát kifelejtettél egy t-t belőle!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: No, azért boldogultam. :)

Szóval, bevallom, az agykontrollos oldalt csak kinyitottam, de nem volt még időm tüzetesen átnézni. Az esettanulmányokból elég sokat elolvastam már. Nekem tetszik. :) Biztos, hoyg jobban utánajárok ennek a dolognak. Ilyen tanfolyamot virtuálisan is lehet vajon végezni? Különben én biztos nem tudnéék járni egyre sem. Hacsak itt nálunk nem lenne. De m,ég utánanézek ennek a dolognak is.

Olive, örülök, hyog szép napotok volt tegnap!!! :)
Mikor olvastama "kutyulmányaidról", egykori magam jutott eszembe. Én is mindent összekotyvasztottam Krisztának, és ő nagyon hálás volt mindenért, emrt mindent megevett. Most is mindenevő, de vannak időszakai, amikor egyszerűen nem akar enni. De általában betegséggel, fogzással vannak kapcsolatban. Most már egy ideje normálisan eszik, szerencsére, remélem, nem kiabálom el. :roll:

Homeós ügyben én is segíthetek, van egy elég hosszas tájékoztatóm különféle szerekről, meg betegségekről, mármint, hoyg mire mi jó, de valóban a neten is rengeteget találsz róla. Még megnézheted a www.boiron.hu oldalát is.

Julcsi, épp kezdtelek sajnálni, hoyg rágcsálhatod majd az almádat, míg a többiek jól beszalonnáznak! :lol: :lol: :lol: érezzétek jóól magatokat hétfőn, remélem, az idő is veletek fog "tartani".
Szerintem nálatok is lehet édeskrumplit találni, mert itt is van. Csak még nem vettem, emrt drágállottam. :roll:
Ja, és a rozskenyér kimondottan jó. Leginkább az tartja rendben az emésztést, székletet.

Nekem meg most jut eszembe, hoyg melyik gyümölcs nagyon laktató. Nem tudom, ha ismeritek, és hoyg egyáltalán nálatok is az-e a neve, de nálunk úgy hívják, hoyg POMELO. Egy hatalmas grépfrútra emlékeztet, sárga, de akkora kb., mint egy sárgadinnye. esküszöm, egy darabból négyen dugig ehetitek magatokat belőle. A húsa olyan, mint a citromé, az íze pedig nagyion érdekes: picit fanyar, de nem keserű, és mellette édes is. A cikkelyek között vastag héj van, amit viszont le kell tisztítani és csak a húsát enni. Mi nagyon szeretjük. És tekintve, hyog milyen kiadós, nem is annyira drága. Szóval, Julcsi, hajrá. Új gyümölcs! HA megtalálom, teszek fel képet róla.

Na, puszi mindenkinek! Megyek, hyog haladjak is, míg alszika kisebbik! :) Ma mit esztek?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Mint az utóbbi napkban mindig, délelőtt van itt nagy forgalom.

Megoldottam a levels lefagyasztását, igaz csak két adagot mert sajna több nem fér a hűtőbe. Ezeket is literes edénybe tettem mert nem találtam kisebbeket.
Én minden üveget ami kiürül elviszek anyukámnak és ő felhasználja mikor befőzés van.

Olive! Hát tényleg nem csodálom hogy a férjed megkérdezte hogy miért nem esztek ilyen flancos ? ( ha jól emlékszem) kajákat mint amit Lollinak csinálsz. Úgy látszik én is hijján vagyok minden képzelőerőnek mert eszembe sem jut hasonlókat csinálni. De egyszerűnek tünnek és finomnak amiket leírtál.
Nálunk sajna a párom nem nagyon eszi a húst (na, nem vegetáriánus) de ha van egy pörkölt pl. akkor egy darab húst megeszik a nokedlival vagy a rizzsel és másnap inkább csak üresen eszik a nokedlit/rizst.Valahogy nem igényli a húst. Én nagyon szeretem a csirkehusit és Nándinak is adom.
A paradicsomot én sem tudom pontosan, hogy mikortól lehet teljes egészében odaadni a babáknak, szerintem talán másfél éves kortól már biztosan hiszen onnan már ehetik az apró magvas gyümiket is mint pl. eper vagy málna. A kajákról amit írtál nagyon jó még hogy rengeteg vitamin van benne, hiszen annyi mindent raksz bele.
Már írni akarta, de itt nálunk a Lidl-ben találtam tzatziki salátát. A múltkor vettem is és kipróbáltuk a férjemmel. Hát, nem idézte fel a nászutas nagy zabbantások hangulatát, de nem volt rossz. :wink: Kérdeztem tőle, hogy vegyek-e máskor is és igen mondott. Ez nagy szó nála....

Az agykontrolt szerintem könyvből nem lehet megtanulni. Anyukám is olvasta a könyvet de nem sikerült neki. A tanfolyam valahogy más, életszerűbb.
Egyébként én megvagyok győződve hogy a tanfolyam elvégzése után el tudnád mulasztani a hát- és derékfájásodat.. De ez csak az én véleményem semmi rábeszélés nincs benne. :D Bár Angliában biztosan oktatják/tartják ezt a tanfolyamot.

Én is hiszem, hogy a leves nélkül is működik a dolog. De azért fagyasztottam le...ha már ennyit csináltam.

Edith! Sajnos virtuálisan nem lehet elvégezni mert ha könyvből nem lehet megtanulni ..Sajnos azt sem tudom hogy nálatok van-e ilyen.
Egyébként nagyon drága itt is az ára, anyukám is sokat gondolkodott rajta, de aztán beadta a derekát. Jobban mondva volt nálam pénze amit kölcsönadott és mikor visszatudtam volna adni neki a pénzt akkor megvettem a jegyét. Persze nem a tudta nélkül, de egy kis ráhatás kellett. :D :D Az ő keresetének is az 1/3-a a tanfolyam ára.
Örülök hogy tetszett amit olvastál mégha rosszul is adtam meg a címet. ... :oops: :)

Édeskrumpli biztosan van itt nálunk is. Nem sárga véletlenül a héjja? Ugyanis én vettem meg anyukámnak az idén a vetőkrumplit és mintha a boltban édeskrumpli vetőmagot is akart volna adni a férfi. De végül két normál (vöröses) színűnél maradtunk mert annyira nem ismert a sárga héjjú a családban és féltem hogy nem fogják megenni pl. a nagyon válogatós öcséim.

Ja, és Edith kérjük majd a fényképet a gyümölcsről!!

Judit, már én is kérdezni akartam hogy te merre laksz Pest megyében? Nagyon messze vagyunk egymástól?

Bogyó! Irigyellek a kis hétvégi piknikért. Nem tudom mi mit fogunk csinálni. Szombaton még nyitva lesznek a boltok de utána már minden zárva lesz két napig így azt is meg kell tervezni hogy mit főzzek mert később már nem lehet boltba menni a hozzávalókért. Nándinak kellene pár dolgot vásárolni de nem tudom lesz-e kedvünk elmenni szombat délután.
Anyukámnál is még egy szobában függyönyt kellene cserélni és valószínűleg rám vár ez a nemes feladat. Néha úgy érzem, hogy csak főzők és takarítok majd a szabadidőmben a gyerekkel vagyok. Nem fordítva kellene ennek lennie?

Elfelejtettem írni azt is, hogy június 14-ére már két programunk is van. Nem tudom melyiket választjuk de mind a két helyen lesz ebéd és süti.
Ebből a szempontból azt hiszem mindegy. :shock:


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, és hogy a kérdésre válaszoljak, hogy mit eszem ma: még nem tudom de ma már nem akarok főzni. Tegnap három fajtát főztem, magamnak a gyereknek és a páromnak külön. Jó volt benne egy kis egyszerűsítés mert barna rizst csináltam amit a párom és a gyerek is ehetett köretként.
Azt hiszem ma én is azt eszem, vagy chilis babbal mert különben azt is kidobhatom a hűtőből olyan régen fel van nyitva, vagy egy kis pörköltszafttal.
Nem akarok a gáztűzhely közelébe menni........ :o ma főzni.

Lányok, és ti mit esztek?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mégiscsak ismét bekukkintottam... :oops: :oops: :oops:

Hát én el is felejtettem, hoyg Pünkösd lesz hétvégén, és ezért mehetnek Julcsiék hétfőn piknikezni. Sajnos nálunk munka szempontjából ez bnem számít ünnepnek sem most, amikor mi, sem amikor a románok tartják (nekik két hete volt húsvét :shock: :roll: :lol: ), úgyhogy nekünk csak "normál" hétvégénk lesz, de számítunk kimenni a zöldbe, ha szép idúő lesz, holnap is, vasárnap is.

NA, eldugultam.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!
Írhatnál erről a "naptár-eltólódásról". Engem érdekelne...Milyen ünnepek vannak ott naptár szerint és mikor? Érdekes, én naívan azt hittem, hogy a húsvétot majdnem mindenhol ugyanakkor tartják... :oops:

Olive! Lemaradt még az, hogy mi éppen most a hónap végén fogjuk, jobban mondva Nándi fogja megkapni a MMR- oltást mert itt 15 hónaposan kötelező! Én is nézegettem a neten és ezzel hozzák összefüggésben az autizmust. Nem tudom mit lehetne tenni ha nem akarok beadatni itt.
Szabályosan meghurcolják az embert, aki nem adatja be a kötelező oltást.
Volt egy család egy kb. éve, aki semmilyen oltást nem adatott be ők még a tévében is szerepeltek. Nem tudom Bogyó esetleg emlékszik-e rá...

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Úgy látszik, ma minden részletekben jut eszembe...(vagy nem csak ma? :) )

Olilve! Tudsz írni pár sort erről az oltásos esetről amit említettél. Ez ott történt Angliai ismerősökkel? Mennyi idő múlva derült ki az autizmus?
Csak azért kérdezem mert nekem is most derült ki egy kolleganőm négy éves kisfiáról a spektrum autizmus mert nem bírt beilleszkedni az oviba stb..
De egyenlőre nem vezették vissza az oltáshoz.
Írjál már több infót ha tudsz mert érdekelne.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Olive!
Találtam pár cikket, és kettőt el is küldtem Neked. Most engem is foglalkoztat a téma, lévén hogy két hét múlva mennünk kell ilyen szurira... :roll: :roll:

Azt hiszem mára eldugulok.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok,

Bekukkantottam, látom, hogy micsoda élet van!

Örülök, hogy több hoemos hozzáértő is van, így akkor kérdezhetünk egymástól is, ugye? Emlegetitek az oltásokat, azt tudjátok, hogy az oltás előtt és után is vannak nagyon ajánlottan beadandó bogyók? Persze erre is van több nézet, de valamit mindenképpen érdemes beadni a gyerkőcöknek. (Utána 1x 10 golyó Thuja c15 az oltás esetleges mellékhatásait csökkentendő mindenképpen.) Bocs, ha tudtátok.

Olive, lehet Angliában is kapni millió helyen bogyókat, meg neten is lehet rendelni, de az igaz, hogy itthon még mindig majdnem a legolcsóbb európai viszonylatban. Azért kérdeztem, hogy hol laktok, mert az egyik barátnőnk, aki Londonban él, elég gyakran jár haza. És bár London baromi nagy, mégis elképzelhető, hogy ha ott laktok, tud neked vinni ezt-azt. Mondjuk elég kicsi az esélye, hogy pont Londonban éltek.

Még eszembe jutott valami, ha gondoljátok: Randall Neustaedter oltási ügyben az egyik guru világviszonlyatban. A sógornőméknek az ő kollégája a dokijuk, innen ismerem és a hírlevele jár nekem. Nemrégen pontosan az oltás és az autizmus kapcsolatáról volt szó benne videókkal(angolul). Ha érdekel benneteket adjatok email címet és átküldöm.

További szép napot nektek!
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Ide is feltenném, de vannak benne linkek és nem tudom működik e, lehet, hogy megpróbálom bemásolni.

Natural Health Newsletter

Randall Neustaedter OMD



Vaccines and Autism Videos

Everyone interested in the autism issue should watch the revealing CNN video interview with Dr. Julie Gerberding, head of the CDC. It reveals the double-speak and hedging that the government has recently instituted to replace the vehement denials that vaccines have a causative relationship to autism. Now that the courts have decided that vaccines trigger autism, governmental bodies may need to "re-evaluate" their position of denial. Watch Dr. Gerberding squirm around the issue.



[url]<http://adventuresinautism.blogspot.com/2008/03/julie -gerberding-admits-on-cnn-that.html>[/url]



And watch the Larry King interview with Jenny McCarthy discussing her son's treatment and recovery from autism with the DAN protocols and the relationship of vaccines to autism. Watch a panel of doctors debate these issues.



(http://edition.cnn.com/2008/US/04/02/mccarthy .autsimtreatment/index.html#cnnSTCVideo)



Randall Neustaedter OMD
Classical Medicine Center
1779 Woodside Rd, 201C
Redwood City, CA 94061
+1 650 299-9170

If you have questions or feedback contact me at: randalln@Cure-Guide.com

To view all previous newsletter articles go to: www.Cure-Guide.com/Newsletter


Feel free to forward this newsletter to friends and colleagues.
They can subscribe using this link

Ha nem működik úgy sem, hogy bemásoljátok a linekt, akkor küldöm mailben.

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Hova tűnt mindenki?

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Helló!!

Judit, csak te voltál talpon a vidéken? :D Úgy látszik mindenki kihasználja a jó időt...De Olive sem jelentkezett éjjel....Remélem minden rendben van!
Olive egyébkét nekem már írta hogy London mellett 25 km-re laknak ha jól emlékszem.

Engem érdekelne ez az oltásos videó csak nem nagyon tudok angolul. Azért elküldöm ez e-mail címemet és küld át a linket hátha a párom majd ért belőle valamit mert ő elméletileg tud angolul... :wink: Remélem lesz türelme megnézni a vidót.

Ezt a bogyót nem ismertem. Szóval ha megkapja Nándi az oltást a hónap végén akkor 1x 10 szem kell belőle? És neki hogyan kell beadni, hiszen ha jól tudom szopogatni kellene amit ő még nem biztos hogy megtud csinálni.... :D


Nem írtad, hogy te merre laksz Pest megyében??? :D


Ki mit evett ma lányok??? Itt a kedvenc napom, a szénhidrát nap!! 8)
(Azért vagyok ilyen súlyos mert minden napom szénhidrát nap volt míg el nem kezdtem ezt a kúrát...)

Valaki fagyasztott már le főzeléket? Lehet lefagyasztni, jó marad az állaga kiengedés után?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Helló Lányok!

Szomorú vagyok hogy ma Juditon kívül nem írt senki :cry: :cry: .
Komolyan mondom, hiányoztok! Igy már két nap kérdéseire válaszolhattok mert írtam eleget!!

Judit! Köszi az e-mailt, megkaptam. Sajnos még nem tudom mi van benne, de ráállítottam a páromat. Remélem letudja fordítani. De azért elárulhatnál pár dolgot belőle...Vagy ez olyan "darázsfészek" téma?

Edith! Átnéztem a másik topikba és láttam képeket a lányokról! Hogy mennyire aranyosak. Krisza nagyon szereti a kistestvérét a képek alapján. Nagyon gyönyörú kisbaba a pici, szépek mind a ketten. Jó testvérek is, ugye?

Olive! Te lebuktál,mert láttam hogy oda írtál... :wink: :wink: , na persze ez nem komoly, de tényleg hiányoztatok ma!

Sajnos én elég jól "bezabbantottam" ma. Hát igen, a szénhidrát nap a gyengém. Minden napon tudtam eddig tartani a mértéket, de most elszabadultam... :oops: :oops:

Majd holnap legyümölcsözöm....

IRJATOK!!!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Bocs, de tegnap annyira faradt voltam, hogy nem volt mar erom irni. Most csak nehany sorra ugrok be, aztan majd kesobb jovok. Ma is mozgalmas napunk volt. Hatfieldben, ahol lakunk van egy kastely es annak a hatalmas parkjaban van a hetvegen kezmuves kiallitas-vasar. Ott voltunk ma Lollival es a baratnommel. Apa ma is dolgozott, de nelkule is jol ereztuk magunkat. :wink: Voltak kutyak is, Lolli mar messzirol kiszurta oket es ugatott nekik. Volt lovaskocsi, szamar, bagoly, ugyhogy a kezmuves dolgokon kivul meg allatokat is lattunk. Lollinak nagyon jo kedve volt, egyfolytaban vigyorgott es sikongatott.

Most mennem kell, de meg kesobb jovok.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok,

Én is rövid leszek, mert hulla vagyok. :(

Mazsuzs, még az oltás témához. A legegyszerűbb, de hatásos, ha oltás előtt mondjuk 1-1,5 órával, fél óra különbséggel adsz a kicsinek 2 golyó Ledumot (C9) és 2 golyó Hypericumot. Az én gyerkőceim elszopogatják simán, de fel is oldhatod vízben (akár együtt a két fajtát is) és akkor műanyag kanállal be a szájába. És oltás után, a krónikus utóhatásokat kivédendő, ha nem is 10 golyót (ezen vitatkoznak a hoemosok, a klasszikus ágát művelők szerint 10 golyócska, mások szerint 2 is elég) de kettő Thuja C15 szintén vagy vízben feloldva, vagy szopogatva. Szerintem ez a minimum. Persze a duzzanat, a gyulladás vagy az esetleges láz és nyugtalanság ellen lehet Belladonna C9-et pár golyót néhányszor utána, ha úgy érzed, hogy kell. (A golyócska szopogatásról csak annyit, hogy az én édes kicsi fiam pár percesen szopogatta az első golyócskáját és nagyon jól "vette az akadályt".)

Na most megyek aludni, nem is tudom, hogy ezt miért volt olyan fontos leírni. Ha gondolod, akkor - he lesz egy kis időm - összefoglalom neked majd az oltásos video lényegét, ha előttem nem teszi meg más. De lég elkeserítő nekünk így, hogy nem igazán tehetünk ellene semmit.

Na jó éjszakát nektek!

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Ismet vagyok. Probaltam visszaolvasni, hogy mikre is kell valaszolnom, de lehet, hogy valami kimarad, annyit irtatok.

Edith, nalunk is pomelo a neve annak a gyumolcsnek, ugyhogy biztosan otthon is igy hivjak. Pont anyukam mondta egyszer, hogy latott otthon ilyet, azt hiszem a Lidl-ben. Mi egyszer vettunk, de nekunk nem izlett. Valoszinuleg nem jot fogtunk ki, mert nagyon izetlen volt es tul rostos.

Mazsuzs, az ismeroseink gyerekenel is valahogy ovis korban derult ki az autizmus. Altalaban akkor szoktak eszrevenni, amikor nem megy a beilleszkedes a kozossegbe. Nem szimpatizalok az angol egeszseguggyel, de ez az egy tetszik benne, hogy en valogathatom meg, hogy melyik oltast kerem es melyiket nem. Valaki, aki elkotelezett hive a homeopatianak (mint pl. annak idejen a ferjem apukaja), egy oltast sem adat be.

Tenyleg arrol mit tudtok, hogy ha pl. a lanyom kap egy MMR oltast, akkor o megfertozhet olyan embert, akinek meg nem voltak ezek a betegsegei es oltast sem kapott? Valahol azt olvastam, hogy torokkenetbol meg hetekig kimutathato a baci. Azert aggodom, mert a ferjemnek nem voltak ilyen betegsegei gyerekkorban es oltasokat sem kapott.

Judit koszi az oltasos infokat. Meg nem volt idom megnezni a videot, de majd igyekszem.

Ismet nagyon elkalandoztam a dietas tematol, ugyhogy most egy kicsit visszakanyarodok.

Mazsuzs
, en sargaborsofozeleket fagyasztottam es ugyanolyan volt, mint frissen, amikor kiolvasztottam. En szinte mindent lefagyasztok, ha van maradek. Egyedul a krumplis dolgokat nem. Az edeskrumpli viszont jol fagyaszthato. Nekem rengeteg muanyag edenyem van, mivel regen, amikor 1-2 hetre hazamentem a ferjem nelkul, mindig foztem neki egy csomo kajat elore es lefagyasztottam kiporciozva. Neki nagyon nem megy a fozes, szerintem meg egy rantottat sem csinalt eleteben. Amikor legeloszor vett ki a melyhutobol kajat, amit en lefoztem neki, kepes volt felhivni telefonon, hogy megkerdezze, mennyi idore kell betenni a mikroba. :shock: Eloszor azt hittem, hogy szivat, de komolyan gondolta a kerdest. :roll:

En ma egy kicsit felboritottam a szenhidrat napomat, mivel odavoltunk csavarogni. Ebedre ettem egy csokis muffint, aztan uzsira becsuszott egy gomb torokmezes fagyi (a kezmuves vasaron) :oops: es vacsorara egy kis kuszkuszt ettem a tegnapi zoldseges curryvel. Tudom, hogy ez nem kemenyitonap, ugyhogy nem is ettem sok zoldseget, csak eppen annyit, hogy jol csusszon a kuszkusz. Amugy meg se tudtam enni annyit, amennyit keszedtem magamnak, ugy latszik a fagyis uzsi jol eltelitett.

Holnap mar megint gyumolcsnap. Mindig olyan gyorsan itt van. :(
Egyebkent erdekes, hogy en nagyon husos voltam korabban es azt hittem, hogy a feherjenap lesz a kedvencem, de ugy tunik, a szenhidratnapot is elvezem, sot most mar a kemenyitonapot is. Szerintem, ha majd vegeztem ezzel a dietaval, akkor se fogok most mar minden nap hust enni. Ez hihetetlen, hogy eljutottam idaig, mivel korabban en el nem tudtam volna kepzelni egy napot sem hus nelkul.

Judit
, majd jobban utananezek ezeknek a homeopatias dolgoknak itt Angliaban, bar 1 evben legalabb 3-szor szoktunk hazajarni, sot most juliusban a szuleim is jonnek, ugyhogy akar otthonrol is be tudnam szerezni a bogyokat. Hanyasra, hasmenesre van valami bogyo? Lollinal ezek szoktak elofordulni. Lazcsillapitasra is vennek, hogy legyen itthon, de szerencsere lazas meg sose volt. Egyebkent a szeme ma is nagyon konnyezett, meg valadekozott. Engem mar annyira idegesit, hogy elmult 1 eves es meg mindig kinlodunk vele.

Holnap napkozben vasarolni megyunk Lollinak nyari ruhakat, de majd igy ejszaka megprobalok irni nehany sort.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Olive! Sikerült ruhákat vennetek Lollinak?

Judit! A párom természetesen nem nézte még meg a videót, én pedig egyre kiváncsibb leszek főleg az után a pár sor után amit írtál: "hogy elég elkeserítő de nem tehetünk semmit."

Mint Olive is írta, náluk illetve az ismerősüknél is az óvodás korú kisgyereknél derült ki az autizmus. Komolyan mondom én ezt nem értem... Semmilyen komolyabb tanulmányt, írást nem találtam erről az egészről csak kisebb cikkeket a neten. Ha ennyire kérdéses ez az egész, akkor nálunk miért kötelező ez az oltás??

Olive, ma nekem sem volt egyszerű a gyümölcsnap de azért betartottam. Sajnos a tegnap kicsit túllőttem a szénhidrátnapon a kajálással. Most biztosan visszahíztam azt az esetleges fél kilót is amit lefogyhattam... :cry:
Jobban kell ügyelnem mert nem lesz meg a 20 kiló fogyás...arra gyúrok ugyanis mint már írtam régebben... :)
De három nap után annyira ki vagyok éhezve egy kis édességre! :oops:

Remélem a többiek is fognak jelentkezni ha elmegy ez a "három napos " hétvége.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Judit!
Lemaradt az előbb, hogy köszi a homeos infót. Azt hiszem ki fogom próbálni Nándi babán. Azóta is az oltásos dolog jár az eszembe.
Nem értem, hogyha tényleg ennyi kétely, és cikk született ezzel a bizonyos oltással kapcsolatban akkor miért nem veszik ki a kötelező oltások közül??

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: