Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!
Látom Mindenki élvezi a jó időt és senki nem ücsörög a gép előtt! :) Most a szüleimnél vagyunk,ezért nem tudok jönni. (Most csak bekukkantottam. :wink: ) Szirom, nagyon régen írtál, jól vagytok?
Pénteken már otthon leszünk. Csak igazolom a távollétemet. :wink: Bocsi a színért, de tök jó kedvem van. :D
Puszi!
mira80
 
 


Hahó!

Közben hazajöttünk lányok, majd igyekszem írni. Miksa nagyjából meggyógyult, de valahogy annyi dolgom van :oops: .

Pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!!!

Szirom, sikerült elintézni mindent?
gyerkőcök meggyógyultak?


Mi a helyzet, mindneki csavarog (velünk együtt) a szép napokon?

na, puszi, gyertek, írjatok :D
vas
 
 

 
 

kouz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2012.07.11 09:47-kor.
vas
 
 


Itt vagyok Ildi, de nagyon ittfelejtettem magam a net előtt, így most csak gyorsan:

Cuki nagyon Nati a motoron, el is felejtettem, ez is egy korszak...:)

Fogyis csapat? Az mi-kik azok? :D
Hétfőn voltunk nemevő Péterrel tanácsadáson, adoktornő azt mondta, NE fogyókúrázzak, mert annyira megterhelő a szervezetnek a szoptatás-éjszakázás-télvége, hogy biztos lepukkannék. Jaj, nagyon hálás voltam neki, agy most csak odafigyelek, de nem haragszom magamra, ha nem megy gyorsan. Inkább egy kis mozgást kéne beiktatni, az biztos hogy csak hasznos!

A héten síszünet, összes gyermekem itthon, ráadásul tegnap Adél egész nap hányt, unalomra nincs idő! :) Mára megszűnt a kór szerencsére, remélem a többieket elkerüli. Bernát már volt...

Ma megnéztem Bernátot az ovis úszáson, nagyon régen ígértem már neki. Anyukám itthon maradt a lányokkal, Petit vittem. Nagyon helyesek voltak, kicsit segítettem is az óvónőnek-dadusnak a gyerekek öltöztetésében, de ma csak 8-an voltak, igen kedélyes volt a hangulat. Bernát nagyon boldog volt, hogy ott voltam, nekem meg irtó jó volt látni. Ügyesebb, mint amire számítottam, és nagyon klasz hangulatú az egész. Szóval jó kis délelőtt volt. :)

Ildi, ti merre csavarogtok a szép időben? :)
Debrecenbe mentek az évfordulón? Nagyon helyes, biztos nagyon klassz lesz! Mennyi időre?
(Mi is megyünk valahova, de megint nem tudom hová :) Az biztos, hogy anyafüggő Peti jön, és nem repülünk. Csak sokááááááááááááááá van még az a július! - és csendben bízom benne, hogy nem lesz dögletes hőség, azt nagyon nem szeretem, bár az urammal meg Petivel bárhol, bármi jó lesz :))
Én mérem magam, de ezzel az erővel rá is írhatnám a számokat egy papírra, és arra is ráállhatnék reggelente, annyira nem változik.:shock:

MIRA, JÓ EZ A RÓZSASZÍN! Meg jó a jókedved is, majd magyarázod? :)

Szirom, csak egy-két mondatra gyere!

Beszti te is!

Gabi te is!

Motiot, te is!
(teekanne zöld teát kipróbálom, a többit nagyon szeretem! Köszi a mozgásleírást! Este, ha Zs hazajön már kezdődik az esti kötelező program, meg nem is szeretem magam előtte riszálni - torna címén mármint :) - és ez kis lakásban másként nem megy ugye... Na, még majd igyekszem, az lenne jó, ha minden nap ugyanakkor lenne rá időm, de mivel az iskola, gyakorlat... miatt minden nap más, így nehéz. Kifogáskeresésben nagy vagyok! :))

Tényleg csók!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hát akkor megint én 8)

Rita, hogy van Adél?
Mitől hányt?

fogyis csapat?
Hát akik éppen fogyizik, azokra gondoltam :D

Én csak ugrándozom, bohóckodom az ugrókötéllel, tegnap 300-at ugráltam páros lábbal , kinnt a teraszon fényes nappal(kakilok rá, hogy kinevet valaki :lol: )
Igazából vesekőeltávolítás is a célom vele(mivel eléggé beleszúrkál néha)

Csak egy hétvégére megyünk(péntek-vasárnap), és pont 4.-én is már ott leszünk,akkor lesz a nagy nap :D
Van egy 1991-es ötputtonyos aszúnk, azt fogjuk meginni :D :D :D
Erre tartogattuk :D

Petivel együtt ünneplés is jó lesz :wink:


Gyakorlat milyen?
És még kettő félév és vége van???
Jövő ilyenkor már nem is jársz, ugye???? :wink:

Ovis úszást én is szerettem mindig megnézni.
Nálunk most sulis nyílt nap lesz két hét múlva oda készülök :D

Mi ma egész délelőtt kintt voltunk, Natasa abszolút nem akart bejönni(nem tudom mi lesz tavasszal, nyáron, szerintem kiköltözünk a kertbe), visított, amikor bejöttünk, aztán hozta megint a cipőjét, kabátot, aztán nem adatm rá, azzal dobálózott..... :roll:
Viszont pikk-pakk elaludt :D


puszi
vas
 
 


Sziasztok!

A fogyis csapat egyik tagja jelentkezik :D

Megvagyok, csak borzasztó időhiányban. Mi is sokat vagyunk kint: tegnap óriásit játszóztunk, ma meg ide-oda szaladgáltunk, ügyintéztünk - jópár kilométer séta, de kell is egy kis mozgás! :)

Zsoltika megint nem jár oviba, mert kicsit takis. DE azért jött velünk, mert nem nagyon beteg, bár elég gyakran fújja az orrát.

Csajok, nagyon ügyesek vagytok a mozgással: Motiot a futással, Ildi meg az ugrókötéllel, igazán le a kalappal előttetek!

Ildi, Natika ngyon aranyos a motoron :) Lacus még csak itthon szokott ráülni a járgányra, és pár méteren már ügyesen hajtja magát :)

Rita, te meg nem kifogáskeresel, hanem ténlyeg nagyon le vagy terhelve, sok elfoglaltságod van, így valóban nehéz! De azért hajrá!

Fogyi: hasonlóan Ritához, és is óvatos vagyok: a szopi miatt nem akarom nagyon legyengíteni magam :D Magyarul nem igazi norbizás megy nálam, csak odafigyelek, de hát eddig is így olvadoztak le a kilók :):):)

Most is tornáznom kéne, nagyon rászoktam a pilates-re, és nagyon jó! De most az uram játszik, foglalt a tévé :shock:

Nekem meg ilyenkor azért sok a melóm: utalások, telefonok, ezeket ilyenkor tudom lebonyolítani, mert Lacus nem kiabál bele (épp alszik). Viszont a lefűzéssel borzasztóan el vagyok maradva, már hatalmas halom vár, és egyre nő...

Most megyek, amíg nyugi van, válaszolok a barátnőm hosszú-hosszú levelére :wink:

pgaboka
 
 


Kihalunk? :D:D
Én is lehetnék aktívabb...
Hétfőn egész nap (de tényleg szó szerint egész nap) mostam és vasaltam. Előtte 4 napig nem fértem a mosógépemhez, és már eleve volt a szennyestartóban ruha. A kettő olyan mennyiséget okozott, hogy hétfőn reggeltől estig ment a mosógép és a szárító, és én is vasaltam szinte folyamatosan. A maradék időben meg rendszerűséget próbáltam tenni.

Kedden takarítottam...

Tegnap félig rendet raktam, félig varrtam...
Meg a számítógépem raktam rendbe (30 Gb mindenféle van rajta 3 korábbi gépem összevissza adata, nem egyszerű dolog, de meg kell csinálni, mert már "csak" 1 Gb szabad helyem van).

Ma megint takarítottam. Pl. szőnyeget tisztítottam...

Jó kis élvezetes és változatos programjaim vannak, mi? Érdemes is róluk mesélni!
És van ám látszata is. Már megint tiszta disznóól van. :(:(

A múlt héten átestek a gyerekek egy vírus fertőzésen, de nem volt komoly. "Egy napos láz" vagy mi a neve, mire tüneteket okoz, már nem fertőz, de előtte 4-14 napig lappang és akkor igen. Szóval mire kiderült már nem volt hova nem vinni őket. És persze emiatt mi is ki tudja, hol kaptuk el.

A másik kis dolog, hogy Nátán (nagyon)elő-szülinapi ajándékként kapott egy fényképgépet. Azért már most, mert most lehet jó képeket csinálni (bújó virágok (kijöttek a krókuszok a kertben)).
Aranyos, jópofa nézőpontból fényképez, meg mindenféle "érdektelen" dolgot, de azért van néhány jól sikerült kép is.
Itt van egypár:
Kép
Nagyon érdekes, séta közben a szelektív gyűjtők :D:D :
Kép
Ez kettő viszont tényleg nagyon jó szerintem:
Kép Kép
Ez meg nagyon művészire sikerült, pedig csak a gyerekszobalámpa alulról:
Kép

Ildi!

Fogyi? Az nincs... :( De kéne.
Hova mentek Debrecenbe? És hogyhogy oda?

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hahó!

Köszönöm szépen mégeccer a postáskodást, Rita!

Jönnék én, csak az a baj, hogy keveset nem akarok írni, sokat meg nem nagyon tudok. De most itt ebédelek a gépnél, megpróbálom, csak valszeg önzőzni fogok. Aztán menni kell Miksáért az oviba. Ma van nálunk szemvizsgálat, remélem, minden oksi. Azon se csodálkoznánk, ha nem, mer az urammal mind a ketten szemüvegesek vagyunk. Ő +, én -. Tegnap szülői volt, elmondták, mennyi rengeteg program lesz még az év hátralevő részében, és teccett, amit mondtak, sok mindent szerveznek. 10-étől pedig mennek úszni Leányfalura, kíváncsi leszek. Az én kölkem ugyanis imádja a vizet, elpancsolgat benne órákig, csak egy a feltétele: térdig érjen. Mélybe nem sikerült vinni sose, erőltetni meg nem akartam. Mondjuk tavaly én nem is próbáltam, mer én se fürödhettem, az uram meg utálja a strandokat, ahol meg ő úszik, oda a gyerek nem megy.

Ede nagyon édes, vigyorog meg magyaráz ezerrel, egügü, ha meg mérges, akkor gűűűűű :lol: próbál forogni, de még nem tud. Szereti, ha énekelünk neki, azonnal irtóra figyel és mosolyog meg tátog :wink:

Ami engem illet, rendelem a kaját (Ildi, aha, elég jó szerintem), de egy dekát nem fogytam még mindig. Nem naon értem. Kéne mondjuk mozogni, de sose jutok el odáig. Bár valamelyik nap voltam a kertben kaparászni, ki is purcantam rendesen.

Na, Ede ébredt nem kis hanggal, pedig még van kajám, mindegy, muszáj mennem, igyekszem még jönni és reagálni is. Pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, de jó, hogy jöttél. :D
Édes lehet Ede,a hogy dumálgat :D


Beszti, hát igen, ismerős helyzet, álló napokon át csak mosni, mosni............. :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is kivagyok iylenkor(és én is inkább egy nap mosok inkább sokat, mint meindennap egy adagot)

Jók a képek, krókuszok nálunk is kinyíltak :D
Hogy miért Debrecen?
Nem akartam megint a nyugati határ fele menni(most anyósék jönnek, és vigyáznak a gyerekekre, nem kell őket elvinni hozzájuk ), így gondolkodtam a másik irányon, hova lehetne menni.
nem is akartam baromi sokat költeni, így az Aranybikába szállunk meg, és kapunk Aquaticum belépőt is, és fele annyi lesz, minhta ott is laknánk. :D
És szép város szerintem Debrecen(igaz, csak egyszer voltunk) :wink:

Gabi, pilatest miből nyomod?
Dvd, vagy könyv????
vas
 
 


Sziasztok!

Beszti,
ezek nagyon jó fotók, írtó ügyes Nátán! A szelektív gyűjtők nálunk is nagyon érdekesek. Zsoltika szokta bedobálni a flakonokat :) Jó is az, amikor addig állunk és várunk, amíg ugrabugrálva beletalál a nyílásba, de őn angyon élvezi :D

Szirom,
milyen programok lesznek az oviban?
Úszás biztos nagyon jó lesz, én is szeretném, ha jövőre már menne Zsoltika, majd mesélj, hogy tetszett Miksának! :)
Tényleg, mi is épp most voltunk szemésznél, megnézettük mindkét gyereket, de szerencsére minden rendben velük, úgyhogy ne aggódj! Nálunk Zsolti szemüveges, és nekem is van szemhibám.

Ildi,
Debrecen nagyon jól hangzik :)
Natus is marad otthon? Ő jól elvan már nélkületek?
Pilates: van két dvd-m: "Eredeti pilates" címmel, az egyik kezdő, a másik élénkítő, és egy Rael Isacowitz nevű pasas mutatja be a gyakorlatokat. Én az élénkítőt csinálom, és valahogy tényleg felüdít. Pedig nem is olyan könnyű, néhány gyakorlat bizony nem megy valami fényesen, pl. háton fekvésből felülni nem bírok, csak ha lendületet veszek :? :? :?
De azért is jó, mert nem ugrabugra, a callanetics-et meg kicsit unom már :D
TEgnap este álltam neki, de írtó későn, és éjfél után fejeztem be :shock:
De muszáj dolgozni, mert nyárra szép alakot szeretnék :D

Lányok, holnap Gryllus Vilmos koncert lesz az AJAMK-ban! Van kedvetek jönni? 11-kor kezdődik, a Maszkabál dalait adja elő. Mi már voltunk egyszer, és nagyon-nagyon jó volt. Most is megyünk, kivéve ha Zsoltika náthája nagyon rosszabbodna, de reméljük, nem fog :)
Jegyeket az előadás kezdete előtt kb. félórával vagy még korábban lehet venni, én sem tudtam előre vásárolni, pedig el is mentünk gyerekestől a művházba...

Megyek, nekikezdek a papír-hegyek eltüntetésének...

Puszi mindenkinek, jó 7végét!

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Fogyis csapat másik :D tagja is jelentkezik. Eddig nem haladtam jól, de mos márciusban belehúzok. Ma már tornáztam is! 30 perc hasizom RR.

Gabi, mi a különbség a callenetics és a pilates között? Combi lefaragására melyik jobb?

Ildi, nagyon cuki Natasa a motoron! Vicces a színösszeállítás! :wink:
Debrecen nagyon szép lett amióta megcsinálták a Nagytemplom előtti részt. Nagyon sok szép emlékem van onnan. :D
Natasa ellesz nélküled?
Nyáron mi is szeretnénk menni, kiváncsi vagyok az aquaticumra. :D

Beszti, mosás ismerős, pedig mi még nem is vagyunk annyian, de úgy össze tud gyűlni...

Szirom, honnan rendeled a kajcsit? Ha lesz tesó, akkor én is úgy tervezem, hogy rendelek amíg lesz erőm újra főzni.
Az úszást biztos élvezni fogja Miksa. Ma mi is voltunk baba úszáson. Jó sokat kihagytunk, ennek ellenére nagyon ügyes volt Andris. Egészen addig élvezi amíg nem éri víz a fejét....

A múlt hetünk nagyon mozgalmas volt. A szüleimnél voltunk, mami vigyázott Andrisra. Én pedig kimozdúltam egy kicsit. Voltam kozmetikusnál. (már megint eltelt egy hónap...) Meg az europarkban a vision expressben csináltatok kontaktlencsét. Kell majd a vezetéshez, mert a szemüveg nagyon zavar. Jó sok idő amíg kész lesz mert cilinderes a szemem (csiszolni kell a lencsét) és a próbára is csak most vasárnap tudok menni. Onanntól még 3 hét amíg elkészül. :shock: A hugommal voltam, neki akkor berakták a próbát és másnap mehetett is betanításra. Én meg várhatok rá...
mira80
 
 


Lányok merre vagytok?? Ma még jó idő sincs, hogy csavarogjatok! :wink:

Gabi, tegnap megcsináltam a callenetisc alap programot. Nekem kicsit uncsi. Jobban szeretem a dinamikusabb gyakorlatokat. De azt meg kel hagyni, hogy vannak benne nagyon nehéz gyakorlatok! A kar közelitős nagyon bejött, viszont a hasizom annyira nem. Inkább a réka féle 30 perceset nyomom. Vagy hagyjam az alapprogramot? A pilates más?

Rita, vége a síszünetnek?

A festők hamarosan végeznek. Még csiszolják a falat és arra kenik majd a színt. Utána meg jöhet a burkolás! :D Remélem április végén tudunk költözni! :D

Gyertek! Puszi
mira80
 
 


callanetics. Végre leírtam helysen. Bocsi
mira80
 
 


Hahó!

Mira, ügyes vagy a tornával! Kicsit uncsi, kicsit uncsi, de használ :wink: Gabinak van a szuper, az nehezebb, esetleg azt megpróbálni?
És milyen színek lesznek a házatokban?
Kaja: a Gastroyal hoz ki ide is kaját, úgyhogy tőlük rendelem. Mindig valami diétásat, de viszonylag egészségeset. Ma kakukkfüves sertésapró volt gyömbéres sárgarépával a kajcsim. Elég rendes színvonalon dolgoznak szerintem, én elégedett vagyok velük.

Gabi! Az oviban lesz például virágültetés, palántaültetés, mindenkinek vinnie kell palántát, és együtt elteszik az oviudvaron. Lesz rajzverseny, csigakiállítás (tavaly macit kellett vinni), lesz húsvétünnep meglepikkel, ezt még nem mondták el nekünk se.
Úszni meg ide mennek: http://www.kope-uvse.hu/ 600 Ft/alkalom

Hogy vannak a srácaid?

Ildi, jó vót? :lol: Méga motoros Natasa-képet meg se dicsértem, csinos nagylányod van!

Beszti, nagyon klasszak szerintem a nagyfiad fotói! A tigrisest mondjuk meg se mertem Miksának mutatni, mostanában az a nagy kedvenc. Féllábon jár hetek óta, dupla ugrabugra tigrisugrást gyakorol... :lol:

Ildi, neked akartam elmesélni érdekességként, hogy mekkorát szívtam egy arckrémmel már megen. Voltam a bőrgyógyászaton, és a nő ajánlott egy La Roche krémet rozácea ellen. Azt mondta, tuti jó, kicsit drága, de jó. Lemosóval együtt 8 ezer valamennyi végülis. Olyan boldog voltam vele, hogy végre adtak valamit, amit rákenhetek az én rozáceás fejemre is, irtó rég nem használhattam semmi krémet, így meg végülis nem mehet tovább. Na, lényeg a lényeg, be is vetettem mindkettőt, namost az utóbbi időszak legrondább bőrét produkáltam másnapra. Elkezdtem utánakotorni a neten, meg egy kedves ismerős lány kozmetikus anyukája is megnézte fotón, és arra jutottunk, hogy allergiám is lehet. Több ilyet is olvastam különben fórumokon. És hiába a rozácea elleni hatóanyag, én az alapkrémre lehetek allergiás bakker. Még a sima mezei gyógyszertári hidratáló is kiveri a biztosítékot nálam. Úgyhogy most allergiavizsgálatra készülök. Közben már csak a lemosót használom, ami gél állagú, és ez jó. Legalább nem a teljes 8 rugót dobtam ki az abakon :roll: :wink:

Többiek, hogy vagytok?

Teszek képeket:

Kép Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Namégezt :lol:

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, írtam pü.-t :D

Nagyon cukik a fiúcskák!!! :D :D :D

(mi volt jó? -mármint nekem :wink: :wink: :wink: )

Hétvégén nálunk festettek, és tegnap egész nap ezt takarítottam(de legalább megvolt a tavaszi nagytakarítás), most meg bólintottam egyet, rámfért, olyan keveset aludtam az elmúlt napokban.


Mira, hajrá torna, én msot megint lelusutultam, hideg van a teraszon való ugrókötelezéshez.
De jó, hogy már festenek, és utána burkolnak :)
De fordítva nem lett volna jobb?
Nálunk a burkolók jól összemocskolták anno a falakat.

Gabi, sajnos későn olvasatm Gryllust, éppen menekülnünk kellett hétvégén itthonról, jó is lett volna programnak, de ki volt húzva már a falból a router, meg az adsl is, nem volt csatlakozásom egész hétvégén a festés miatt.
Pedig elmentem volna a két kisebbel.
Jó volt??
vas
 
 


Még a pü.-höz annyit hozzátennék, hogy sajnos minden krém televan káros anyagokkal, ezek baromira nem tesznek jót a bőrrel. :(
És valószínű ezek közül lehetsz valamire allergiás.
Hiába La roche, meg Vichy, akik azt hirdetik magukról,hogy hipoallergének, a krémeik tele vannak ilyen szerekkel(ásványi olajok, kőaolajszármazékok, kémiai tartósítószerek, állati eredetű anyagok, parfüm........és stb.
Allergiát okoznak, eltömítik a pórusokat a bőrön, védőréteget képeznek, és nem tud lélegezni a bőr, miteszerképződést okoznak,na meg az allergiát.

És tök mindnegy, hogy milyen drága készítmény, benne van. :shock:
Én szelektáltam, az összes krémem közül egyben nem találtam semmit , és az is egy habzó lemosó volt.
vas
 
 


itt egy cikk:, olvassátok el :wink:




A kozmetikai ipar nagyon jól megél a reklámokban közvetített illúzióból. A hirdetésekben tökéletes bőrű és alakú hölgyek próbálják a vásárlókat szuggerálni: „Vedd meg ezt a terméket, és Te is olyan leszel, mint én!” Újabb és újabb divathullámok kecsegtetnek azzal, hogy megtalálták az örökké fiatal bőr kulcsát, elfelejtve azt a tényt, hogy a bőr igénye a divat hullámzása ellenére nem változik. A kozmetikumok csodálatos csomagolása eleganciát, luxust sugároz, aminek semmi köze sincs a tégelyben lévő hatóanyagokhoz, csak a termék árát növelik. Ugyanez igaz a papírdobozokra is, melytől a bőr szebb nem lesz, csak a környezetet szennyezi.

A lényeg az apróbetűsben van!

Az egyes kozmetikumok megítélésénél figyelembe kell venni, hogy az összetevőkön van a hangsúly. Hiába van egy termékben rengeteg kiváló összetevő, ha azok közül akár egy is, a bőrre káros hatást gyakorol, akkor ezen egyetlen allergiát okozó anyag miatt lesz az egész krémnek kedvezőtlen hatása a bőrre.

Mi okozhat allergiát?

Első látásra a legtöbb készítmény bőrbarát. Mégis növekedett az allergiás megbetegedések száma az utóbbi években. A kozmetikai cégek nagy része jelentősen hozzájárult termékeivel ehhez a kedvezőtlen tényhez, mivel túl sok allergiát okozó összetevőt alkalmaznak. Minden olyan anyag, amelyet az immunrendszer testidegennek tart, allergiát okozhat. Tudományos kutatások kimutatták, hogy a kozmetikai termékek anyagai közül melyek azok, amelyek gyakrabban okoznak allergiás reakciót, mint más anyagok.

Mely összetevőket NE tartalmazza a kozmetikumod?

Kémiai tartósítószereket NE!
Az egyik leggyakoribb allergén anyagok!
Methylparaben
Buthylparaben
Propylparaben
Triclosan
Imidazolidinyl Urea
Phenoxyethanol
Disodium EDTA
stb.

Kőolajszármazékokat NE!
Ipari felhasználáskor leginkább kenőolajként alkalmazzák. Bár krémekben selymes érzetet kelt a bőrön; de a bőrbe nem jut be, nem bőrtápláló anyag. Egy vékony filmszerű anyagot képez a bőr felszínen, elzárja a bőrlégzést! Leállítja a bőr természetes hidrolipid termelését! A száraz bőr használata mellett még szárazabb lesz, függőségbe kerül tőle a bőr! A miteszerekre, gyulladásra hajlamos bőr állapota a kőolajszármazékok hatására romlik, mivel komedó képző hatású! Ezeken a neveken ismered fel a termékek csomagolásán:
Petrolatum (Vaseline)
Paraffinum-Liquidum
Cera Microcristallina
Ozokerit (Petrol Wax)
Ceresin (Petrol Wax)
Cyclomethicone

Szintetikus illatanyagokat NE!
Ilyen néven ismered fel:
Parfume
Fragrance

Kémiai fényvédőszereket NE!
Nemcsak allergizál, de egyes kísérletek szerint a májat is károsíthatja, sőt állatkísérleteknél hormonszerű mellékhatást is megfigyeltek. Egyik leggyakoribb fajtáját (OMC) a mellrákos sejtekben is kimutatták, ugyanabban a formában, mint ahogy gyakori napozószerekben előfordul! Ezeken a neveken ismered fel a termékek csomagolásán:
Octyl Methoxycinnamate (OMC)
Ethylhexyl Methoxycinnamate
Benzophenone
Oxybenzone






Egy bőrápoló készítménynek a bőrt a genetikai adottságok függvényében a lehető legjobb állapotba kell hoznia!


Méreganyagok nélkül a kozmetikában és otthon!
vas
 
 


Szirom, nézd meg a krémed dobozán, mik vannak benne, és hasonlítsd össze a fenti listával(ez csak a töredéke a károsnak, de a legallergénebbek) :roll:
vas
 
 


Nagyon köszi Ildi!

Kettő első ránézésre megvan, a Methylparaben és a Propylparaben, a többit még át kell bogarásznom, de ölég apróbetűs :roll: Ez a cikk honnét van? És még annyi, hogy van-e ötleted, hol csinálnak nekem olyan allerggiavizsgálatot, ahol ezekre néznek? Figyu, és a sima gyogyitári krémekben mi van, azt lehet tudni?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ja, Ildi, arra kérdeztem, hogy nem most voltatok Debrecenben? Aszittem :oops: .

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Nem most voltunk, pont egy hónap múlva megyünk(ahogy a vonalzóm is mutatja :D :D :D )

gyogyikrémekben fogalmam sincs mi van :roll: (kell kérni a gyógyszerésztől egy részletes leírást)Ha kérsz, kell, hogy adjon :wink:
Ez a cikk a Dr.Baumanntól van: www.drbaumann.hu
Allergiavizsgálatot nem tom :roll: . de hétvégén remélem okosabb leszek :wink:
vas
 
 


Ha nincs senki, akkor majd én írok megint :roll: :lol:



Natasa hétfőn akciózott.Festők voltak ugye hétvégén, és hétfőn reggelre odakészítettem az apja kocsikulcsát, p.tárcáját, meg a telefonját egymás mellé.
Erre hétfőn reggel Natuslány eltüntette a kocsikulcsot :shock:
(még szerencse megvolt a pótkulcs)
Egész reggel, amíg itthon voltak Levente uszodástáskáját cipelgette.
Mikro megkérdezetm tőle, hogy hol apa kulcsa, mindig azt mondta, hoyg "Tette" -- ez a Levente, meg mutogatott kifele.(meg a garázs felé) :)
Hú....., tuti a táskába rakta ezt gondoltam.
Egyik szünetben beszaladtam a suliba, hogy megnézzema táskát, DE: Levente is alkotott, a szomszéd kocsijában hagyta a táskát(mert ő vitte a suliba). :roll:
Erre telefon apának, hívja fel a szomszédot.......stb, lavina elindítva.....
Megyünk haza, pakolom tovább a kupit, felesleges újságokat kiszórtam a garázsba, erre ott a lépcső aljába a kocsikulcs
Banyek, hát, nem bedobta a kispina a garázsba :lol: :lol: :lol: :lol:
Jól megszivatott minket.
Így kalados módon, de előkerült a kulcs
vas
 
 


Sziasztok!

Én vagyok! :D

Ildi, jó kis kaland lehetett! Nek semmi miket tudnak művelni! :D Lényeg, hogy megvan a kulcs!!

Azért van festés előbb mert a férjem fog burkolni. Nem bízik a kőművesekben... Az előző lakásunkben 1 sor csempe végigrepedt 5 hónap után! :shock: Így inkább most megcsinálja ő. Meg most a háznál is már 1-2 dolgot elrontottak!!

Még jövök, csak felébredt Andris...

Kéne egy kis biztatást fogyi ügyben!!!!!!!!!!!!!
mira80
 
 


Ildi, reálisan mennyit lehet leadni 2 hónap alatt 3mas kajcsik nélkül??
mira80
 
 


Hahó!

Hajrá Mira! :lol:

Köszi Ildi a segítséget! Közben nagyjából megvan az út, hogy merre indulunk el. Elvisz egy kedves ismerős (szakmbeli) egy bőrgyógyászhoz, aki jó ebben az allergiatémában is, azt mondta, hogy az ő kezelése után érdemes menni a villanófényes kezelésre, amire már a neten rábukkantam. Azt mondta, hogy tünetmentessé lehet azért tenni, ha meg nem is gyógyul. Most síel, majd ha hazajön, nekiugrunk.

Tudjátok, évente egyszer teszek föl képet magamról :lol: Jó lett?

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szejasztok!

Ne haragudjatok, nagyon tompa vagyok mostanság, amikor ideülök szépen elolvasom amiket írtatok, örülök neki nagyon, de úgy érzem, nem bírok erőt venni magamon, hogy írjak is.
Bocsánat!

Nincs pedig semmi különös, élünk, virulunk, múlt héten mindenki itthon volt, mindenki hányt egy kicsit (egy-egy napig tartott a gyerekeknek), most meg zajlik a gyakorlatom, nagyon jó helyen, csak aza gáz, hogy délutánonként hétfőn-kedden-csütörtökön, a két utóbbi napon 3/4 2-1/4 6-ig, de tegnap is csak fél 7-re értem haza, irtó zaklatott voltam már, hogy 1. bébiszitterek hogy bírják 2. mi van a gyerekekkel 3. Peti hogy bírja nélkülem, mert még mindig sokszor igényt tart rám. Minden rendben volt persze, de a köv. három-négy hétben fogok öregedni pár évet, az biztos! :)

Mira: fogyiügyben SZIGORÍTSUNK! Mit szólnál pl. nyilvános gyónáshoz, napi menühöz, tervezetthez és megvalósulthoz pl. Persze mehet priviben is, ez már igazán nem tartozik a nagyközönségre, ha gondolod, de lehet itt is. Meg tervezett/megvalósult mozgást is le lehetne írni, akkor talán könnyebben menne, ha tudnám, hogy van kontroll.

Mit szólsz?

Kezdem gyónással, figyelem, nagyon durva: Tegnap kértem az uramat, hozzon nekem egy KIS csokit, erre - szokása szerint - vett egy rakással. És tegnap este óta (kicsi segítséggel) egy NAGY tábla bocit tüntettem el!
Uramisten, ez már alkoholizmus, csokival. :(


Szóval a tök eredménytelen február után (bár lehet, hogy ennek fényében a nem hízás egy marha nagy eredmény :oops: ), egy szebb márciusban bízva itt vagyok és társakért rimánkodom...
Vagy legalább türelmes fülekért, akik naponta nyitva állnak, hogy elsusoghassam, hol tartok...
Nem gáz???

Ház: tök jó, csendben, kicsit irigykedem... Én tök szívesen dobozolnék, bár most ezt is eltökéltem, hogy nem fogok ezügyben panaszkodni. Kicsi-kicsi, de a lehető legjobb helyen lakunk, úgyhogy csitt! :)

Beszti, nagyon jók a kisfiad képei! Ez igen! (Gabi, olyan jót nevettem a szelektíves élményeiden! :D)
Beszti, mosás-vasalásra nem mondok semmit, mi is hatan vagyunk, szitu ugyanaz, annyi eltéréssel, hogy nincs szárító, így eltolva vasalok, és két napig bámuljuk a szárítókat, emiatt is nagyon várom a jó időt! :)
De a mennyiség ismerős, elárasztja a sok ruha a szobát...
Tavaszi nagytakarítást én is tervezgetem, tkp szeretem is, úgyhogy ezt éppen nem bánom. Egyike azoknak a dolgoknak, amiknek NÉMI kis látszatja is van. :)

Szirom, nagyon jók a képek, hogy a gyerekeitek milyen gyorsan nőnek! Az enyémek nem, természetesen (vagy csak nem veszem észre??:)), de a tieitek! :D Képről-képre nagyobbak, szebbek! :)

Gabi, köszönöm a felmentést tornaügyben! :) valójában tényleg nagyon jólesik, jó lenne időt találni rá. Tegnapelőtt neki is kezdtem du, persze minden gyerek itthon, fejemen ugráltak szinte, Peti nyavalygott, telefon csörgött, szóval ezerszer megszakítottam, de végigcsináltam (Alexandra 200% - a bemelegítést leszámítva nagyon jó!) Erre este panaszoltam Zs-nak, hogy mekkora strapa az itthoni torna, de mégis megcsináltam, erre - viccből persze - azt mondta: na, akkor egy szavad sem lehet...:shock: :x :? :) :roll: :)

((épp most találta ki Maja, hogy nem akar ma balettra menni, lehet, hogy akkor nekiugrom megint egy Alexandra-programnak))

Ildi, jó kis sztori! :D
Peti egyelőre csak mindent a szájába vesz (mindent, ami NEM ennivaló), a frászt hozza rám állandóan, nem győzök porszívózni, rendetrakni, hogy ne tegye.
Tegnap reggel Adél csapott egy kisebbfajta hisztériás rohamot: elkezdett öltözni a legtarkább ruháiba, hogy most ő szivárvány póni :shock: :shock: :shock: lesz. De nem akar bugyit venni. Mondtuk neki Zs-tal mindketten, hogy ne vicceljen, a pónikon is van bugyi, de hajthatatlan volt, nem, a filmben látta, hogy nincs (félreértések elkerülése végett: NEM ezt nézik minden nap, ez annnnnyira borzasztó, hogy igen ritkán megyek bele, de most nála ez a csúcs. Most is póniznak Majával...:D). Szóval a pónikon nincs bugyi. És hiába győzködtük, hogy mi láttuk, hogy van, nem hitte el, bőgött, kiabált, hogy akkor ő nem lesz igazi póni... :) ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Listádat elolvasom majd, de akkor, ha a vichy (gyógyszertári márka ugye) sem jó, akkor melyik IGEN?? Te mit használsz? Vagy csak a habzó lemosót?? Mi a természetes???

Apropó: használ valaki mosódiót???
Ki szeretném próbálni, ez is egy apró lépés, de lépés (ennyi mosás mellett meg nem is olyan apró ) a környezetvédelemben. :)
Van valakinek tapasztalata ebben? (Mármint hogy jó-e?)

És még egy utolsó: vettem az ikeában pároló betétet, nagyon jó!!! Ma ki is próbáltam, valóban egészem más íze van a ződdségnek párolva, mint főzve. Ismeritek? Szirom, te konyhaművész vagy, biztos, Ildi, gondolom neked sem mondtam újat, a többiektől is elnézést, ha alapvető dolognak örülök itten, kicsit későn érő típus vagyok...

Megyek, pussz!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


nahát, Szirom, irtó jó a frizkód!!!!!!!! :)

Nagyon jól nézel ki! És nem tudom (csak sejtem :wink: ), mennyi lehet rajtad, de hogy ez az arcodon nem látszik, az tuti!!!

Szóval nagyon jó a kép!!!! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok Csajszikák!

Csak beugrottam pár szóra, aztán futok, vár a munka!

Szirom,
Ede tüneményes pofa! Nagyon szép arca van, és ezek a szemek! :):):)
Rólad nagyon jó ez a fotó, először meg sem ismertelek :oops: , új frizura és szemüveg miatt :wink:
Srácok remekül, köszönjük, nagyon picit takisan, de tényleg minimálisan. Teszek fel valamelyik nap képeket, tudom régen ígértem már!

Ildi,
de kár, hogy nem jöttetek, szuper volt a Gryllus-koncert! Na majd legközelebb, jó? Ha tudok valamit, hamarabb írom, hogy tudjunk szervezkedni :)

Mira,
nem mindenkinek jön be a callanetics... :) Én szeretem :) A pilates más. Bár a mélyizmokat tornáztatja az is, de pl. az ismétlésszám nem 100-as (egy gyakorlatot kivéve), és valahogy nagyobb erőnlétet követel, legalábbis az intenzív pilates, én jobban megizzadok közben :) És jobban kell ügyelni a légzésre, folyamatosan magyarázza apasi, hogy mikor vegyünk levegőt és mikor fújjuk ki... Rövden ennyi.

Bocsi, Lányok, most ennyi, mert melóm van. Tegnap lefűztem egy óriási adag iratot... Ma meg bevásárolni voltam a gyerekekkel, mégpedig autóval! Olyan jó volt, nagyon élveztem! Régen vezettem már :) De jól ment, úgyhogy elkötöm gyakrabban az autót :D

Ma este torna, holnap talira megyünk egész napra, de valamikor majdcsak előkerülök :)

Rita és Motiot, hiányollak benneteket! Írjatok!

pgaboka
 
 


Köszi lányok, tök boldog vagyok ám vele :D

Rita, irtó sok van rajtam :oops: És engem is vonzanak a csokik, de igyekszem megállni vagy délelőtt enni, és akkor is tejszeletet inkább :wink: nem mindig megy :oops:
Párolóbetétes edényem, aha, van ám :lol: Nagyon-nagyon jó dolog, tényleg egész más benne az íz. De azért zöldsége is válogatja, lehet olyanok keverékeket is kapni, amik az istennek se puhulnak meg normálisan vagy nem egyszerre, de most vettünk nemcsak különleges Findus keverékeket, hanem sima franciasaláta keveréket meg kerti mixet és hasonlókat, és bizton állíthatom, hogy én ennyire finomat még nem ettem. Soha. Még az uram is megeszi sima párolt zöldségnek, pedig az nagy szó!

Adélnak én akkorát nevettem, édes lehetett, gondolom, ott a helyszínen te nem ezt gondoltad :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, de az elején mi is csak röhögtünk rajta, de amikor belelovalta magát, akkor már nem volt vicces. Csak utólag az. Meg ezek szerint messziről :D :D :D

Milyen franciasal. keverék ez Szirom??Minden finom zöldségre vevő vagyok!! Ezek is findusok?? Az tényleg nagyon jó, ma brokkoli-karfiolt ettem, szuperfinom!

Gabi, szuper vagy a vezetéssel! Biztos nagyon megkönnyíti az életet, igaz?? Itt a tavasz, kóborolhatsz messzebbre is kocsival! :)

Na, megyek, eddig playmobil várat építettem, ettől nem megy előbbre a világ! (Vagyis dehogynem, valószínűleg sokkal többet, mint az elpakolt ruháktól. Visszavonom...:))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Lányok, ezzel a tempóval (heti egy oldal) 9 hét múlva a 200. oldalt kezdjük!!! :)

Hajrá!!:)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, ezek azok, a klasszikus, meg a garden, amit nemrég ettünk, nem is franciasali, rosszul emlékeztem. De tudtam, hogy valami teljesen mezei, megszokott. Ezzel együtt fantasztikusak szerintem. Én is végigbogarászom majd az oldalt, tökre megörültem, hogy van nekik :D

http://www.findus.hu/zoldsegkeverekek/t ... =001005001

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :) :) :)

A héten nem lesz nehéz betartani a zöldségevést!!!

Köszi! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok,
megvagyok ám én is, csak nem nagyon jutok nethez az utóbbi idöben, ha pedig igen, akkor meg nem tudok már írni, csak olvasni, mert Áron a szobában alszik és felébredne a pötyögésemtöl, mint már többször is. Fö a nyugalom! :wink:

Beszti, nagyon jók Beni képei! Nagyon ügyes! Én is gondolkodtam rajta, hogy majd egy év múlva veszünk Ábinak egy gépet, lhet kapni Fisher Price gyerekgépet, amit törhet-zúzhat. :wink:

Mira, én is irigykedek a házra! Mondjuk mi itt nem vágunk bele ilyesmibe, mert ugye nem tudjuk, hogy meddig is akarunk maradni, de olyan jó lenne egy saját otthon! Már csak azért is, mert a lakás, amiben most lakunk iszonyú hangos. Vagyis inkább a szomszédok hangosak, mi igyekszünk figyelni a másikra, a lentiek is, de fölöttünk egy flúgos picsa ( elnézést, de annyira a bögyömben van, hogy le kellett így írnom ) lakik a két égetnivalóan rossz tejeskávé-színü fiával, apuka sehol, néha benéz, hogy mi van, oszt ennyi, csaj meg nem bírja egyedül a témát. Mondjuk nincsenek is megnevelve, az is biztos. Az utóbbi idöben szörnyü, hogy mi megy itt minden hajnalban és este, na meg hétvégén. Az én gyerekeim és mi sem tudunk pihenni tölük, úgyhogy záros idön belül lépni fogunk és nagyon összeveszünk, az tuti!
Fogyihoz hajrá, ne add fel!!!! Tessék csinálni! Van annyi akarateröd, hogy megcsináld!
Most én is megint stagnálok, nem tudom miért, de nem érdekel, csinálom tovább! Most 6 kilónál járok, ez is valami a két hónap alatt. De még sok van hátra.

Szirom, bizisten én sem ismertelek meg a képen, csak mikor beazonosítottam, hogy te írtad a hozzászólást! Nagyon nagyon jól nézel ki! A szemüveg is szuper meg a frizurád is! És az arcodon tényleg nem látszik semmi fölösleg!
Ede milyen nagyot nött!!! Tündér! Miksa is helyes nagyon!
Ovi nálunk is tök jó, ök is sok mindent csinálnak együtt, most pl. épp a húsvét a téma ugye, tojást festenek, díszítenek stb.

Ildi, Natika ari nagyon a képen! Mekkorát nött ö is! Nem semmi a kulcsos sztori! Ábel is ilyen egyébként, ha eltüntet valamit pár másodperc alatt és megkérdezem, hogy hova tette, akkor azt mondja, hogy nem tudom, nem emlékszem, mi meg kereshetjük. A sógornöm gyerekei voltak ilyen eltüntetösek egyéves koruk körül, a sógornöm minden szemeteszacskót átböngészett, mielött kidobta volna, így kerültek elö különbözö kulcsok, játékok meg a telefonja is... :lol: :lol: :lol:

Gabi, tudom, hogy sok a dolgod, de azért gyere te is sürübben! Meg képet is régen láttunk már a nagyfiúkról! Dobjál már egy párat, ha van idöd!
Akkor ezek szerint a Pilates keményebb, mint a callanetics? Nekem is van egy dvd-m, majd akkor kipróbálom! :wink:

Ja, még Rita neked akartam írni, hogy nekem meg nem tetszett a BA 200%, ahogy írtad, a bemelegítés egy katasztrófa, a gyekorlatsor meg olyan unalmas, hogy majdnem elaludtam közben. :shock: Nekem a Vitalitáss 2006 jött be töle, meg a nyerj idöt is egész jó, neked az tényleg szupi lenne, mert két tesztrészt dolgoztat egyszerre, így lerövidül az idötartam. :wink:

Na mennem kell, mert kezdödik az esti rituálé, fürdetések, vacsi stb.
Képzeljétek, Áron két hete a nagykádban fürdik, anniy vizet teszek csak bele, hogybele tudjam fektetni teljesen, úgy, hogy nem kell fognom, csak a kezemet teszem a fejéhez, hogy ne fordtítsa oldalra bele a vízbe. Hát azt a sikítozást és pancsolást, amit lever! Meg kell zabálni! Annyira élvezi!

Na most már tényleg megyek!

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Teszek még fel egy képet Áronról, meg magamról kb ilyen idösen, mint most ö.
Szeritetek hasonlít rám?

Kép

Kép

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Rita, írtam püt! :D Ma én is bűnöztem, csokiztam... Este meg fagyiztam... De mentségemre szolgáljon, hogy hasaztam is 30 percet! :D Viszont holnaptól már könnyebb lesz, ha számon kérsz!! Biztos meggondolom majd, hogy bűnözzek-e. De már nem szabad, muszáj lefogynom és KITARTOK!!! TE IS!!!

A pónis történet nagyon tetszett!! Vicces lehetett. Végül mi lett?

Amúgy a Vichy nem gyógyszertári márka, csak a cégnek ez a "jó fogása" hogy csak ott lehet megvenni, mert így az emberek úgy kötik össze, hogy amit a gyógyszertárban lehet kapni az csakis jó lehet. A kozmetikusom mondta, és amúgy nagyon rossznak tartja a vichyt.

Mosódióról még nem hallottam, mi az? Viszont pároló "rózsáról" igen és én nagyon jónak tartom! Finomakat lehet benne készíteni.

Szirom, nagyon jól nézel ki! A szemüveg új? Az arcodon tényleg nem látszik, hogy sok fölösleg lenne rajtad. Nemcsak te érzed úgy?
Megnéztem a zöldségeket. Én is használom őket, bár most ritkán, mert szinte az összesben van kukorica ami hizlal... Így most mellőzöm őket...

Gabi, de jó hogy vezetsz! Nekem is erőt kéne gyűjtenem hozzá!! Pénteken kipróbálok egy kocsit. :D
A szuper callanetics jobb? Dinamikusabb? Combi lefaragására mit ajánlasz??

Motiot, te mennyit szeretnél még fogyni? A 6 kiló SZUPER!!! Nagyon ügyes vagy!!
Pancsis képet tehetnél fel! :D
Szerintem hasonlít rád Áron.

Lassan megyek aludni, jó éjt!
mira80
 
 


Elolvastam mindent, de nem bírok reagálni. A párom befogott a munkájába. Hát azt kell látom, hogy nem kell szégyenkezni, ha valaki "csak" otthon van és "csak" a házimunkát végzi és a gyerekeket terelgeti.
Újra látnom kell, hogy 4 gyerek + munka nem igazán csinálható együtt rendesen. (Olyan a munka, amit pl. hétfőn 10 órában csináltam(tunk)).

Igyekszem jönni vaamikor, puszi mindenkinek!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Beszti, gyere azért, ha tudsz! Jó? Gondolom jól ki lehetsz merülve a munka meg a ygeyrekek mellett, nem lehet könnyü! Na én is ezért mndom mindig apának, hogy próbálja ki egyszer egy hétig csak a házimunkát és a gyerekeket, hogy napi 24 órában ö csinál mindent, asszem akkor nem nyivákolna néha, hogy milyen fáradt az amúgy majdnem mindig ülös munkájától! Oké, koncentrálnia kell egész nap, de hát ez után nem felüdülés lenne otthon a házimunkában segíteni? :lol: Erre mindig mondja, hogy pár ap alatt bedilizne. :shock:

Mira, ja, 6 kiló, így nem hangzik rosszul, de sajnos ez még nagyon kevés! Még hátravan 9-10. :cry: De legalább már ennyivel kevesebb! :wink:
A fogyi meg menni fog, csak nem szabad feladni fejben! Ha egy kicsit is meginogsz és esetleg olyan gondolataid támadnak, hogy úgysem megy ennyi idö alatt ez meg ez, akkor meg mindegy, hogy eszem-e egy kis ezt-azt, akkor már régen halott az ügy!!!! Nem feladni, tartani mindent!!!! Tényleg írd le, hogy mit ettél meg mit mozogtál aznap, az biztosan sokat segít! Rita is remélem gyónni fog minden nap! :wink:
Nekem eddig a reggelim: egy nagy tejeskávé édeskével, 2 szelet párizsi, egy szelet sonka, egy kockasajt light, paradicsom, paprika, uborka. Most meg megyek és kiiszom a fazék gyümölcsteát, amit föztem, mert mindjárt szomjan pusztulok.
Mai tervezett mozgás: ha apa hazajött, elmegyek funi, de nem tudom mi lesz belöle, mert a tegnapi napom kissé szarul alakult, annyira égett a gyomrom egész nap, hogy alig tudtam valamit enni vagy inni, nagyon hányingerem is volt, aztán mikor gyogyót vettem be, akkor jobb lett, de egész nap csak kóvályogtam. Kilenckor meg elmentem aludni, remélem ez segített. Ma is kicsit ég a gyomrom, de a tegnapihoz képest ez semmi. Szóval remélem tudok menni futni.
Fürcsis képet majd csinálok és küldök priviben, hiszen ez egy nyílt fórum és nem szeretném, ha valami pedofil disznó ( elnézést) esetleg élvezetesnek tartaná a képet. Sajnos a mai világban ( is ) ez eléggé aktuális...

Na mentem inni :wink:

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Sziasztok!

Mai menüjelentés: reggeli: tejeskávé édesítővel, 1 db száraz teljes kiörlésü kifli. (teganp este kitettem a pultra, mára kiszáradt) Ez ugye belefér a 2es kódba?
ebéd:mustáros pipihusi naturan teflonban kisütve és sali. :D Eddig jó vagyok? (csak ne adjam fel...)

RITA??
mira80
 
 


koui
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2012.07.11 09:45-kor.
vas
 
 


Halihó!

Mira, ez eddig nagyon jól hangzik kajaügyben! Ügyes vagy! A 6-7 kiló két hónap alatt szerintem is reális, azt meg tudod csinálni. Nekem is 6 lett.

Képzeljétek, Áron négykézlábazik! :shock: Igaz, még nem bírja sokáig és kicsúszik a térde, de nagyon élvezi, kutyázni próbál közben, meg jókat vigyorog. Olyan édi! Hátrafelé kúszik ezzel a technikával.

Krémek: az én böröm is érzékeny, de azért nem olyan vészes. Mondjuk csak egy-két krém van, amit bír. Most a bebe young care sensitive-et használom, ez nagyon jó. Karácsonyra kaptam apától egy félnapos wellness-kezelés-sorozatot, múlt héten mentem el rá, hát mit ne mondjak, isteni volt! Annyira élveztem a mindenféle masszázst, hidromasszázst, peelinget meg miegyebet, de a legjobban az arcmasszázs jött be na abba bele is ájultam! :wink: A hely, ahol voltam, kizárólag természetes anyagokat tartalmazó cuccokkal dolgoznak, tengeri alga, ásványok stb kivonatait. Thalgo a sorozat neve, vettem egy lemosót meg egy szemkontúrkrémet tölük, azóta azokat is használom a krémem mellé, tényleg nagyon jó. Esetleg otthon nincs ilyen márka?

Na, felébredt Áron, megint aludt vagy 3/4 órát, ma már harmadszor, juhéjj!!! De nem baj, legalább majd éjjel alszik!

pussz!
Többiek?

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Na, befogtam a "szolgálóimat" egy kis munkára, Simi alszik, én meg majd ha visszajöttem a gyerekekkel az oviból, akkor dolgozom, így most van egy pici időm írni.
Hoppá, a szárító nem megy, megyek betöltöm.
Na, megy az is.
Mivel mennem kell a srácokért, így csak pár dolog, ha valami kimarad, amire nem válaszoltam, írjátok meg újra légyszi.

Rita!

A múltkor nem válaszoltam a fürdőszobaszekrényesre: az emberke tel.számát nem adnám meg, mert nagyon elfoglalt, és a mi dolgainkkal is ki tudja, mikor lesz kész (bár Hanna ágya már lapszabászati szakaszban van). Viszont nézegettem a szórólapokat, és egy csomó barkácsújságban volt nagyon akciós bútor, érdemes lenne megnézegetnetek.
Fogyiszigor: rendben, a jövő héttől! :) Most nagyon a fejemre szakadt a munka, nem készültem, össze-vissza eszem, csokizok is sokat. De a jövő hétre végiggondolom és előkészítem az ételeket (már amit lehet), meg úgy vásárolok, és akkor mehet a fogyi. (Majd elárulom, hogy mit kaptam 1 hónapja, ami miatt külnösen illene edzenem (nem rucit :D).)
Nagytakarítás? :shock: :D Az mi??? Ez csak a normális takarítás volt, jó a szőnyeg extra. Én olyat nem csinálok (nincs rá mód, ki figyelne addig Simonra, hogy ne másszon mindenbe bele?), inkább apránként próbálok végigmenni mindenhol. Pl. a múlt héten a mi szobánkat megcsináltam, ablaktisztítással együtt.
De pl. 1,5 hete szétvágtam a régi függyönt, hogy úgy hogy állna egy új anyagból, és most van egy félig megtűzött, de még nem megvarrt függönyöm, meg egy szétvágott régim. Mondjuk ez utóbbin már a vágás nem sokat rontott, mert egy teraszajtónyitásnál elhasadt részben keresztbe (már az anyag régi), de kínos, hogy nem jutok előre. De úgy elég nehéz, ha közben minden pillanatban arra kell figyelnem, hogy Simi ne siessen el boldog vigyorral az arcán, kezében a gombostű-tartómmal. :D:D
Bugyi: :D:D:D!!!!

Szirom!

Tigris Nátán nagy kedvence. A képen is látszik, hogy kettő is van. A kisebbet kapta először, aztán egy karácsonykor megtréfáltuk, és az ágyában hagyott kicsit lecseréltük egy nagyobbra, és mikor hazajöttünk azt mondtuk, hogy sokat evett és megnőtt. :D:D Persze aztán a kicsit is visszakapta, azt minden nap cipeli az oviba.
A képek nagyon jók, a pici olyan édes (és olyan pici az én "nagyfiamhoz" :D képest).
A kép szuper, rád sem lehet ismerni!

Ildi!

A kulcsos sztori: :D.
Számítástechnika, táblázatokat, űrlapokat készít (meg még mások is), én meg ellenőrzök. Van mit... :( (Nem az ő munkájával van gond, mert ő a "főnök", vezeti a dolgot, az aládolgozók hibáznak sokat.)

Motiot!

A Fisher-Price-t mi is néztük (meg van pl. a Vtceh-nek is), de az a gond az összes ilyen gyerekeknek készült géppel (már amit mi találtunk), hogy nagyon rossz képminőséget csinál. Mondjuk Hannának még tuti jó lenne, mert őt nem gondolom, hogy a képminőség zavarná, de játékgépnek meg kicsit soknak tartottam az árát (12 e Ft körül láttam).
Nekem a BA Nyerj időt tényleg jó? Nekem megvan, de még soha nem csináltam végig (talán párszor az elejét), így nem tudom, mennyire mozgat meg. De akkor majd azt is bevetem.
A házimunka + munka kérdéssel nálunk most az volt a gond, hogy ugye én már 8 éve itthon vagyok, és bár a párom sokat segít, azért én csinálom a dolgokat. Mindent megcsinál, ha kérem, de nem jut eszébe magától pl. elővenni a porszívót (igaz, nem is piszkál, ha nincs rend és tisztaság, inkább engem zavar).
Úgyhogy most, hogy én ugyanannyit dolgoztam mint ő (itthon volt ő is, itthon csinálta), mégis ugyanúgy rám maradt a többi dolog is, mint .egyébként. Ez ugye máskor teljesen rendben van.
De látnom kell, hogy együtt nem lehet teljes értékűen csinálni.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Motiot, wellness fél nap, de jó lehetett!!!Utána néztem a Thalgo-nak, itthon is lehet kapni.
http://www.bioszallito.hu/keres?keres=thalgo
Nem éppen óccsó :wink:

Gratu Áronnak a négykézlábazáshoz!!! :D


Beszti, te is mindig kitalálsz magadnak valami programot(függönyszétvágás...stb) Nem akarsz látom unatkozni :wink:


Na, ma reggel rápattantam üres gyomorral, üres hólyaggal a mérlegre, most is meglepődtem, mert hoztam az eredeti formámat.
(jó, fél kiló plusz van rajtam a maximálisan megengedett fölött, de az még belefér :wink: )
Nem is kell, hogy nekiálljak diétázni. :D
De a torna kéne, de annyira, de annyira lusta vagyok.
Mindig így van, nekiállok pár napig tök jó, aztán találok valami jó kis kifogást, aztán hetek-hónapok eltelnek, hogy nem csinálom :roll:
vas
 
 


Hahó!

Épp csak hogy benézek, mer dolgozom. Miksa csendespihenőzik (úszósapkában :roll: :lol: ), Ede alszik, az uram majd csak holnap lesz. Mindig ez van, ha jön a lap, de szegény nem tehet róla.

Beszti, télleg nem nyugszol sose :lol: Figyu, mennyiért vesztegetnek egy ilyen tigrist? Jön a húsvét... bár Miksa tegnap kinézett magának egy napszemüveget, olyat, mint a papának van :shock:

Ildi, nalátod :wink:

Motiot! Négykézlábazik? :shock: :shock: Tyűűűű, nagyon ügyes a kispasi!
Azért a wellnesznapért én is irtóra irigy vagyok. Nagyon jó lenne. Masszázsra vágyom leginkább.

Mira! Jókat ettél, ügyes vagy! És ma?

És Rita? :wink:

Miksáék hétfőtől mennek úszni, ezért tegnap bevásároltunk neki a Decathlonban. Most először voltunk a két kölökkel hármasban. Kicsit tartottam tőle, mert Miksa a D-ban mindig elrohangál, valahogy ott meg szokott őrülni :wink: De tegnap rendes volt, ha el is szaladt, vissza is jött magától, nem kellett kiáltozva keresni.... Vettünk neki egy cápás úszósapkát, a feje búbján uszony van, tisztára meg van érte őrülve a kölök. Meg gatyát is kaptam szerencsére, papucsot viszont a Georges-ban tudtam csak venni normálisat, egy Ridert. Hátizsákot elfeledtem, a miénk meg akkora nagy neki :oops: :lol:

Kaja: szerintem én jól eszem, de egyszerűen nem indul meg. Mondjuk néha nasizom, de egyáltalán nem vészes mértékben szerintem. Nagyon kívánom, de igyekszem megállni azért. Egyelőre a kizárólagos szoptatás mellett ennyit tudok tenni a kajával. Mozogni kéne, de sose jutok el odáig. Mindig van más dolog :oops: Én meg nem vagyok akkora hős, mint Gabi, aki éjjel tornázik :oops: Nagyon-nagyon tisztelem érte!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Nem tudom, mi mennyiért vettünk a tigrist, nem olcsó... Rákerestem a neten, 8500 Ft-ért találtam. (Apja még az eggyel nagyobbat is megvenné :D:D, de az még jóval több. :()
Pedig a Decathlonban vannak hátitáskák, én is vettem mindháromnak a hétvégén. Igaz, nekem bejönnek a cuccaik, és értelmes áron is vannak szerintem (most csak egyszerű 990 Ft-os hátizsákot vettünk, Beni és Nátán is jár úszni, meg van, hogy mindháromnak kell).

Ildi!

Ez jó hír! :):)
Én is mérlegre álltam, és az egyetlen örömönm, hogy legalább nem híztam. Bár ilyen menü mellett még ez is csoda.

Na, megyek dolgozom végre. :):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Köszi Beszti! Én még nem kerestem rá, pedig megtehettem volna :oops: Meglátjuk, mit bír ki a nyúl :wink:

Decathlon: nekem is bejönnek általában, de az uszodába való papucsaik nem voltak jók. Inkább szandik voltak, ami nem is lenne baj, de tök kemény volt a talpuk, abban csak csoszogni lehet. Hülyén is állt a lábán. A másik meg puha volt, de a 28-as hosszú, a 27-es meg szűk. Naezér kellett a Rider :lol: Hátizsákot kellett volna vennem, én voltam a hülye. Meg az ára is jó lett volna, namindegy, lehet, hogy az uram még be bír ugrani hétfőig.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

De jó sokat írtatok! Jó volt olvasgatni :)

Köszi, hogy együtt örültök velem, de nagyon rövid úton vezettem ám... Egyik bolt, másik, aztán haza. De tényleg nagoyn jó volt! Alig várom, hogy újra mehessek :)

Szirom,
elgondolkoztam azon, hogy nem akarnak megindulni Nálad lefelé a kilók. Pedig ahogy olvasom, kaja téren igazán jól csinálod! Az jutott eszembe, hogy talán tényleg egy kicsivel több mozgás kellene, de nem torna, hanem pl. egy jó tempós séta. Én azt vettem észre, hogy amikor Szentesen vagyunk, nem igazán megyünk semerre gyalog. Ott a kert, vásárolni a teszkóba autóval járunk... És persze a remek kaják, emiatt ugrik ott fel egy-két kiló mindig. Itthon azonban minden nap mozgunk: reggel ugye gyalog megyünk oviba, aztán Lacussal szinte mindig a nem túl közeli, ám annál jobb játszóra sétálunk ki, aztán minden nap van valami bevásárolnivalónk, szintén gyalog: zöldséges, húsbolt, reál, stb... Aztán útbaejtjük az ovit, és úgy haza. Délután is egyre többször megyünk ki egy kicsit görkorizni, motorozni.
Az én telcsim lépésszámlálós, és ma több mint 4100 lépést tettem meg. Ebben az itthoni "mozgás" nincs benne, mert itthon nincs rajtam a telefon :D Namost ez azért elég jó kalóriaégető, még akkor is, ha nem folyamatos, és pl. a játszón csak Lacus mögött bandukolok...
Biztos Ti is mozogtok Edével, csak nem tudom, mennyit... Ugye Miksa is legtöbbször autóval jut oviba (tudom, messze van, csakúgy, mint a bolt), de ha tudtok, esetleg iktassatok be egy kicsivel több babakocsis sétát, úgyis jön a jóidő! aztán hátha megindulnak lefelé végre azok a fránya kilók! :)
Köszönöm a kedves szavakat! :) MÉghogy én hős... :D De tudod, mennyire tornamániás vagyok :) Nem bírnám ki nélküle!
Nagyon jó, hogy feltetted ezt a findus-os oldalt, nagyon guszták a zöldségek! Kedvet kaptam hozzájuk! :)

Mira,
combi lefaragása: hát, nem is tudom... Talán a legjobb a Super Callanetics. Ez az eredeti callan torna nehezített változata. Sok gyakorlat szinte ugyanabból a mozdulatból áll, de mégsem teljesen :) Mélyebbre kell ereszkedni, jobban előrehajolni, magasabbra emelni, stb., szóval nehezített. Vannak egészen új gyakorlatok is. Neeeem, nem dinamikusabb :) Akkor végezd, ha a sima callanetics programot 10-szer teljesen végig tudtad csinálni :)

Motiot,
Áron nagyon édes! És szerintem egy az egyben hasonlít Rád! De Ábel vonásai is pont ilyenek!
Tényleg, érdekelne, hogy tervezitek a kintmaradást. Írod, hogy nem is tudjátok, de azért mégis :) Esetleg Ábel iskolakezdése lehet szempont (mi úgy szeretnénk költözni, hogy Zsoltika a sulit már Szentesen kezdhesse). Az is lehet, hogy végleg kintmaradtok?
A Pilates nekem keményebb, lehet hogy másoknak nem ez a tapasztalatuk. Nekem a vállam, hátam, derekam jobban megdolgoztatja, egyszerűen jobban érzem az izmaimat ezeken a területeken.
Futás, masszázs... Csupa jó dolgok! :)
A 6 kiló tényleg szuper, csak így tovább!!!

Beszti,
munka, ajjajj! Nekem is adódik, ma még egy csomót kell utalnom, és folytatom a lefűzős projectet is. Ez így nem hangzik soknak, pedig az :( Egyébként jó csinálni, szeretem a rendszerezést :) Az utalást annyira nem, mert ezek adók, járulékok, és mindig mérges vagyok ilyenkor, hogy mennyi pénzt kell kifizetni... No mindegy.
Mit kaptál 1 hónapja??? :D Első gondoltaom a fürdőruci volt, de akkor mégsem.

Ildi,
akkor mégsincs nagy gáz a súlyoddal :)
Hú, nekem a kedvencem a vichy, most is olyan a nappali meg az éjszakai krémem (normaderm). A nappalit már nagyon régóta használom, 2-3 éve, és nagyon szeretem! Az első olyan krém, ami tényleg javított a mitesszeres arcomon, sokkal simább és egyenletesebb... De ha tele van trutyival, akkor mégsem jó :(
Az a baj, hogy kidobtam már rég a dobozát, és az összetétel azon van, a flakonon nincs, most néztem.

No kicsit utolértelek Benneteket. Nem egyszerű most, Lacus ugyanis szinte kizárólag csak szopizni hajlandó, szilárd kaját alig-alig eszik. Biztos a fogai, ugye jönnek rendesen, és egyre szebben kint vannak a rágók is :) Csak hát megviseli. Nem nagyon, de pl. most a délutáni alvás alatt eddig 5-ször (!) voltam bent nála. Negyedóránként felsír, és csak cicivel nyugszik meg. Rengeteget szoptatok, a fejőstehén hozzám képest kiskutya! Épp ezért én sem nagyon fogyózok, kell az energia, épp elég most az odafigyelés. Az én súlyom is stagnál...

Mindjárt jönnek a képek :)

pgaboka
 
 


Srácok:

Kép

Kép

Ezt a farsangi kalapot Zsoltika készítette az oviban: :)

Kép

Lacus ügyesen motorozik - egyenlőre még csak itthon:

Kép

Vannak még hurkák: :D

Kép

pgaboka
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: