Új privát üzeneted érkezett!

Látom képen, csak nem jövök rá, mit kell vele csinálni. Viszont mosanában annyit hallottam a szót...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


még sose próbálkoztam meg vele, négyzetrácsba kell beirkálni számokat, de mindet csak egyszer.................

http://sudoku.lap.hu/
http://www.sodoku.hu/


itt bővebben belefolyhatsz :lol: :lol:
vas
 
 


Szirom, a www.kreativhobby.hu oldalon letudod tölteni a katalógust és a 184.oldalon ott a rénszarvasos naptár. Sajnos én nem tudom feltenni a képét.
mira80
 
 

 
 

vas
 
 


Ja, még annyi, hogy szerintem én a dec. 6-os mikulásos ikeás talin tuti nem leszek ott, ha jól számolok, éppen tombolni fognak a pöttyök a törpéknél :roll:
Banyek :roll: :roll:
vas
 
 


Köszi, köszi, milyen gyorsan válaszokat kapok, tök jó :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Rita most vizsgázik!!!
vas
 
 


látod, milyen gyors vagyok,??
mint a villám :lol: :lol: :lol: :lol:

más kérdés :wink: :wink: :wink: ???
vas
 
 


Mira, nem tudom letölteni, akárhányszor rákattintok, leáll az exploler, kuttyabetyár...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, megpróbáltam én is behozni az oldalt, hátha sikerül, de az én gépemen is leáll
(vagyis ez a nagy gép, nem a laptop, és ezen mindig voltak ilyen gondok) :roll:

Úgyhogy ebbe most nem tudok segíteni :?
vas
 
 


Mégis sikerül letöltenem :wink:

Ildi, télleg gyors vagy :D Én ezt a talit még nemtom, gyerekek, Miksáért fél 1-re kell visszaérni az oviba, vagy nem megy aznap. De Ede még elég pici, nem tudm, akarok-e Ikeázni vele.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


nektek is felrakom coffos kancsimancsi Natasát :D :D

Kép

na, lépek, további szép napot!!!!!
vas
 
 


Nagyon édes, rohamsebességgel változik :wink:

Kikapcsolt a gépem :evil:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ildi,
nagyon boldog névnapot Olivérnek!!!

Hú, szegény Levente! De az jó, hogy most jól van :)

Oksa, akkor az uradnak mennek a drukkok! :D

A gyerkőknek ajándékok? Hát, Zsoltika mostanában nagyon odavan a puzzle-ékért, kap egy nagyobbat (most 3 kisebb van), az pókemberes lesz, mert most az a mániája. Persze a filmet nem látta, azt sem tudja, mi az, de imádja :D
Meg 2kerekű rollert szeretnénk neki, a 3 kerekű már pici :D És egy nintendo-s játékot is kap, nagyon-nagyon várja, ez már wii-s, vagyis az új, tudod, amiről annyit írtam már itt nektek :)
És egy távirányítós autó, ezt az uram favorizálná a legjobban :)
Lacusnak igazából még nem is tudom, mert tényleg eszméletlen sok játéka van még Zsoltikától, egyenlőre semmi új nem jutott eszembe...

Rita,
drukkok mentek így utólag... Hogy sikerült a vizsga?
És írtad, hogy tegnap délután okosabb leszel Peti hízás-ügyében: mit tudtál meg? :)

Mira,
hajrá kocogás :) Persze hogy megéhezik közben az ember :D
Én a közeli edzőterembe járok, női tornára. Egy nagyon jófej csaj tartja, szuper gyakorlatok vannak, csöpög rólam a víz mozgás közben. Ez nem ugrálós torna, ami azért is jó, mert így szopi mellett a ciciknek nem tenne jót a sok döccenés :) Inkább alakformáló, elég keményen. Szerencsére a tejcsi nem csökken tőle. És a combom tuti vékonyabb, meg úgy általában mindenhonnan lement egy kis háj, érzem a ruháimon. A súlyom is jó most, 54 kg, ezzel elégedett vagyok :)

Szirom,
dehogy voltam szándékosan titokzatos, inkább időhiány miatt, bocsi :) Ajik lásd fentebb :D
Igaz is, nálunk is lesz az oviban kézségfejlesztő játékok vására, tuti ott is veszek valamit :D
Ede nagyon ügyi az alvással, maradjon most már mindig így! :):):)

Lányok, most így Levente barihimlőjéről jut eszembe: a védőoltásról mi a véleményetek? Mert én arra hajlok, hogy beadatom a fiúknak... De érdekelne, hogy ki mit gondol: érdemes-e, jól teszem-e, ha oltatom őket?

Jaaa, Szirom, látom most írtál az oltásról. Én is a szövődmények miatt tartok magától a betegségtől. A védőoltás meddig ad védettséget? És felnőttkorban újra kell oltatni?

Korábban már kérdeztem a dokinéninket egyébként, és ő közölte, hogy még soha senki nem kért ilyen védőoltást...

Ildi, milyen homeós bogyót kapnak a gyerekek szövődmények ellen?

Nekünk nagyon jó most itthon Lacussal, olyan jó kis nyugi van :):):) Zsoltika meg nagyon jól érzi magát Szentesen, már többször beszéltünk telefonon :)

Megyek, csajok, ma portalanítom a polcokat (Lacus még alszik).

Puszi!

pgaboka
 
 


Ildi,
copfos Natasa nagyon édes! :):):) Növeszted a haját? :?: Tünemény!

Motiotot és Mártit én is nagyon hiányolom! Hahóóó! Életjelet kérünk!!!

pgaboka
 
 


Hahó!

Tegnap egész jól eldumáltunk, mint a régi szép időkben :wink: Csak kétszer is kikapcsolt a gépem, valami nem kerek a ventillátorral állítólag.

Gabi! Köszi, hogy leírtad az ajándékokat! A távirányítós autó Miksának is bejönne. Tavaly kapott egyet a rokonságtól, egy Hammert, de még nem nagyon tudta értékelni, tönkre is rakta. Illetvene mtom, hol a nyomija, meg kéne az autóra egy új antenna, akkor menne. Ja, meg egy halom elem bele. Sajnos olyan a kocsi, hogyha külön gombbal nem kapcsolod ki, akkor hiába nem játszik vele, az elem merül. Erre figyeljetek majd! Most viszont látott Miksa uncsitesóméknáál távirányítós markolót, hát meg volt halva érte....

Ildi! gyerekek hogy vannak?

Rita! Vizsga? Drukkoltam ám! :wink:

Mira! Hatvanadik kísérletre megnéztem a naptárt, de nem értem még mindig, mit kell ezen összerakni :oops: nem rossz különben :) És annyi minden jó van abban a katalógusban!

Többieket én is hiányolom!

Csajok, brutál csúnyán megereszkedett has lemegy szerintetek fogyival és hasizommal, vagy nincs rá remény? Én uram szerint nem nagyon van. Én is kételkedem, mert jó, hogy tornára összekapja magát minden, de a csíkok ugye egyébként is megszabdalták a bőrt, meg is van nyúlva, hááát... Eszibe jutott a mesterséges beavatkozás, megmondom őszintén, nekem is. Fél év torna után újragondoljuk, abban egyeztünk meg. Ma megyek 6 hetes kontrollra, és ha engedélyt kapok a tornára, akkor elkezdem, mert nagyon szarul nézek ki.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jó regegleket!!!

Még nagyobb nálunk a gebasz, mivel Nasacica meg lázas lett.
Éljen :?
nem elég, hoyg Lev pöttyös , erre Cicusnak este meg hőemelkedése volt, később már38,7 lett.
éjjel is mértem, ugyanennyi.Meg most is.
Du. viszem dokihoz.
Létezik az, hogy a bárányhimlővírus gyengíthette le(mint anno Miksa skarlátvírusa engem ??)
Arra is gondoltam, lehet most kapta el, de így reagált a szervezete(a pöttyök ugye meg 2 hét múlva jönnek ki)
Ez az én teóriám :roll:
baromság??
Du. majd megosztom a dokinővel is.

Leventét meg az apja vitte tegnap este dokihoz, ma megint megyünk :roll:

lev egyébként jól van, kezdenek genyósodni a pöttyök.

Gabi, oltással kapcsolatban NEM TUDOK mit mondani, annyira ellentmondásos az egész .
Tegnap este még utána olvastam, az egyik szerint nem ad megfelelő védettséget élete végéig,a másik szerint igen.
Dokik véeleménye is megoszlik. :roll:
Akkor most találja ki az ember.
Én is felirattam már Leventének 2 éve, de amíg le nem járt a recept, addig vaciláltam, persze nem váltottam ki.

Ajándékok jók, Olivér is távirányítós autót kap, egy rallys Peugeot-ot, Au.-ban vettük, aksis, tök jó.
Leventének is volt egy terapjárója, de Olivér eltörte a távirányítót :lol:
Heti 2-szer eljutsz tornára?,
De jó neked :wink:

Szirom, én a hasproblémára csak a (sajátomra persze), a szikét javasolnám :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze nem biztos, hogy oda is feküdnék. :roll: :lol: :lol:
ezen torna nem segít.
Csíkos, löttyedt...stb :lol: :lol:


Gabi, ha érdkel, akkor leírom majd a bárányhimlő homeopátiás kezelését.
vas
 
 


Húúúú, ez igen! :)

Kiteszem a lábem, és megy a dumaparti??? :)

Vizsgán túl vagyok, meglesz (Szirom? ezt egybe kell írni??). Drukkokat nagyon köszönöm! Vicces volt, 30 tesztkérdés (teljesen korrektek), a 30. az volt, hogy Ön szerint hány kérdésre válaszolt helyesen? :)

Peti: nem hízik, két hete gyakorlatilag uannyi a súlya, és egyre gyakrabban kel enni este (korábban ált. 3-4 körül ébredt 9 után! most meg már 11-kor. Ez azért elég durva!) Doktornő szerint nincs vész, nem kell tápszer (szerintem látja rajtam is, hogy nem szeretném, de ő magától sem tápszerpárti szerintem). Azt mondta, mivel két hét múlva betölti a hat hónapot, inkább el lehet kezdeni kicsit kóstoltatni almával..., ami gyors eredményt nem hoz, de természetesebb menete a táplálásnak. Ez igaz. Jólesik, hogy nem kell tápszer, ennek örültem, de a tegnap de. katasztrófa volt, meg látom, hogy sokat nyűglődik, a járókában csak vernyog, szóval nem tudom. (((Tegnap kaptam levélben egy termékmintát, este megkóstoltattam vele - fő a következetesség :oops: - ivott egy kicsit, és éjjel mintha lett volna egy hosszabb szünet.))

Ti mit tennétek?

(Megjegyzések: NEM vagyok tápszerellenes alapvetően, ha valakinek beválik, kell, megnyugtatja satöbbi, akkor tök jó megoldás. Én azért bizonytalankodom, mert 3 gyereket győztem etetni, ennek a kis szegénynek meg nem jut elég, talán éppen a hülye iskola miatt... A mellétáplálással meg várnék még egy kicsit, egyrészt utolsó kis szopósmalacom, másrészt - ne nevessetek - onnantól vége az illatoskaki-korszaknak :oops: Szerintem az anyatejes kakinak olyan megható szaga van...:))

Megint csak f.som a szót magamról...

Szirom, éljen egyszerfelkelő Ede!!! Fakopáncs szerintem is nagyon jó, nekem most a bambuszjátékok tetszenek. De innen vannak edénykék, vonatot is vettem itt, szóval bírom. A bababútora is tetszik, de találtam olcsóbbat, nem mindegy sajna. Miksa modellezik??? Vagy az apukája? :)
Adventi naptárral mit csináltál, innen vetted az ötletet, vagy rendeltél?? Egyébként nagyon szépek!!
Soduku-kérdés látom kitárgyalva...:D

Tali: megértem, halasszuk, ha Ildinek sem jó!

És akkor Ildi! Bárányhimlő :roll: Amíg nem vészes, akkor jó, Majának sem volt, sajnos nálunk igaz lett, hogy mindig a többedikként megbetegedő gyereken a randább. De túl lesznek rajta. (Szerintem is jobb mint az oltás - Gabi! - , lehet, hogy nem vagyok kellően tájékozott, de szerintem a szövődmény-részét az oltásforgalmazók kicsit túldimenzionálják... meg nem hat egész életen át, meg ki tudja, mit okoz még. A betegség "természetesebb" nekem. De ez sem ítélet, értitek!)
Copfos Nata!!! :) :) :) Szuperszép!! :)
Olivérnek lemaradva boldog névnapot kívánok, VISZONT (mivel a napján tuti elfelejtem) nagyfiadnak vasárnapra nagyonnagyon boldog születésnapot!!! (Lesz buli idén is? :wink: )
Torna: én sem. Csak nekem kellene is! :? ÓÓÓ, a hozzátáp mellett egyetlen érv szól: kicsit bátrabban mernék diétázni. De jó lenne fogyni egy kicsit!

Mira: neked is köszönöm a drukkot, szerintem mindannyian egy-egy jegyet adtatok hozzá! :)
Éljen a kocogó Mira!! (és hogy csokit is ettél, még szebb! :))

Gabi: Mikor jön Zsoltika? Jók az ajándékok! Maja valószínűleg kap görkorit, olyat, amilyet mutattál, mégegyszer köszi!
Torna: de jó neked!!!
Peti: köszönöm az érdeklődést!
oltás: ld fent! :)
Gabi, te végülis láttad a bábelőadást? Ha ige, elmondod hogy szerinted hány éves kortól való? Úgy mennék, csak nem tudom hány gyerekemet viheném.:)

Beszti: Szóval szuperjók az ötletek, megbeszélem a gyerekekkel, de az üvegkeretes is nagyon tetszik, a sütikés is, a gyöngyszórást csészére nem tudom elképzelni, de biztos nagyon jól néz ki! Ennire szuper ragasztód van, hogy rajtamarad a csészén a gyöngy? Vagy a gyöngy speciális? Ezt kifejted?? És a képen zselégyertyák vannak? miben formáztátok őket, hogy ilyen helyes alakja lett??
CD: de ügyes vagy!!!!! Vágod a kis videókat, vagy hogy csinálod? Én is bőgnék, tuti!:)

lego: azért ebay, mert olyan készleteket találtam, amik nem annyira specifikusak, mint a most kaphatóak, hanem egy készletben nagyon sokféle elem van, rég letűnt ifjúságomat idézi:
Kép

meg legnagyobb örömömre közösen kértek legót, ennek örülök, így azt találtam ki, hogy ezt, meg szintén ebayes tűzoltós legót (ez is nagyon jó szerintem) egy legós - vagy valami más műanyag - dobozba teszem, az oldalára átlátszó fóliával képeket teszek a leírásából, hogy lehessen látni, miket lehet belőle összerakni, olyan lesz, mint az igazi! Csak különlegesebb! (((és olcsóbb))).
Simonon gondolkodom, mit lehetne, meg Petin is egyúttal!:)

Jaj, és nagyon boldog vagyok, hogy a diétámnak van egy követője! Asszem megírom A Könyvem! :)

Most megyek, ez irgalmatlan hosszú lett, meg végre egy délelőtt itthon! (Ildi! :D VASALNI FOGOK!!:D)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Gabi, Oli köszöni a névnapi köszöntést :D

natasa meg köszöni a dícséreteket :wink: :wink:
Aha, növesszük a haját, de mivel kunkori, így ha nől neki, az se látszik :wink: :wink: amikor mosom neki, akkor látni igazán milyen hosszú.
levágva még nem volt neki, és nem is lesz egy darabig :wink:
vas
 
 


aha, Szirom, jót fecsegtünk tegnap, akár a régi időkben :wink: :wink: :wink:


Rita, mi meg megint eggyütt írtunk :wink:

Tudom, sajnos, hogy a később elkapó gyerekeknél sokal rondább lesz.
de menniyire???
Mire készüljek?
nagyítóval kell keresnem Natasa szép kis bőrén a bőrt????? :shock: :shock: :shock:
vas
 
 


Rita, Nasi, Oli neked is köszikézi :D :D Levente is előre :wink:
nem, nem lesz buli :wink:
Még szerencse, hogy nem szerveztünk, mondhattam volna le.
Igazából az uramnak akartam megint meglepiset szervezni dec.8.ra, de akkor fog tobzódni a két kicsi pöttye.
Így eldőlt, hogy nem szervezek neki se bulit :wink:

Vizsgához gratula :D
30-as kérdés baromi jó!!! :lol:
mingyá jövök :wink:
vas
 
 


Nem Ildi, ne izgulj! Csak amíg Maján volt mondjuk 20 pötty, addig bernáton 200. Az arcán kettőnek a helye megmaradt, de alig látszik, inkább szép. :)
Nati láza..:( Nem tudom, igazad van-e szerintem inkább független a báránytól, de majd a doki megmondja.
(Igen, egyszerre, mint a régi szép időkben! :))

Szirom, Ildi távirányítós: alapvetően az a baj vele szerintem is, hogy eszi az elemeket, meg egy darabig érdekes, aztán a polcon csücsül csak. Bár lehet, hogy nálatok nem így volt/lesz. Bernát távi. vonatot szeretett volna, de egy kicsit lebeszéltem, asszem sikerrel.

Has: az a baj, hogy az enyém NINCS megereszkedve :shock: . Kitölti... valami... jajjj!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


200??????? :shock: :shock: :shock:
ajjaj :( :( :( :(
Adél nam kapta el akkor????
Mert akkor nálunk a másodikon 200 lesz, a harmadik elkapóson meg 500 :shock: :shock:

a mi autóink akkumlátorosak(elemeset épp ezért az okokból nem szabad venni)
vas
 
 


Akkor legyen 120. :) Adél éppen akkor született, úgyhogy ő még nincs túl rajta. Majd szervezek valami bárány-bulit, ha Peti elég nagy lesz, meghívunk egy bárányhimlős gyereket meg olyanokat, akik el akarják kapni és hajrá! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Aksis autó: aha!!!

Szerintem Nati és Olivér egyszerre esnek majd át rajta!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Tápizás:
Mi is végigmentünk ezen Natasával. kb. 5-6 hónapos volt, amikor felirattam a tápit, mert nem hízott.
De nem adtam neki.
Inkább elkezdtem baromi sűrűn szoptatni.
Aztán megkezdődött a hozzátápi is.
Aztán 8,5 hónapig húztuk még így.
És aztán őneki nem kellett több cici.
szerintem már baromira nem lehetett tejem, mert éjjel is tök sokszor ébredt a végén. :roll:

én nem vagyok annyira tápszer ellenes, inkább lakjon jól az a gyerek, mint éhezzen.


Olivér 3.5 hónapos volt,amikor totál áttértünk a tejről a tápira, mert ő sem hízott(na, ezért próbáltam meg Natasával még a gyakoribb szopit, és vissza is hozta kicsit a tejcsit)
vas
 
 


szerintem is egyszerre esnek át(hiszen egy időben fertőződtek), és akkor 120 pöttyük lesz :lol: :lol: :lol: :lol:

Tök jó lesz, 2 kis pöttyös, akiknek nem tudom megmagyarázni, hogy ne vakarózzanak 8) 8) 8)
vas
 
 


itt a lázas, meg a pöttyös (friss felvétel)

Kép Kép

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
vas
 
 


75rita írta:Majd szervezek valami bárány-bulit, ha Peti elég nagy lesz, meghívunk egy bárányhimlős gyereket meg olyanokat, akik el akarják kapni és hajrá! :)


jó ötlet!!!!!!
:D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
vas
 
 


Ildi, én sem szeretném egyáltalán, hogy éhes leyen, nem minenáron akarom csak szoptatni! Nehogy félreérts! Csak úgy, mint te, inkább kelek még egy darabig többször éjszaka, etetem sűrűbben, és figyeltetem a dokival. Ha látom, hogy nem megy, akkor lesz tápszer meg alma meg bármi. Csak nem vagyok benne biztos, hogy emiatt nyűgös-e, lehet, hogy igen, de gyanús... Reggel is evett, átraktam a másik oldalra is, de ellökte magát. Vagyis jóllakott. De a járókában két perc múlva már szenvedett vadul.

Drága kis betegek!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Na, hazaértem első beszerzőkörutamról.

Társasok elintézve. Télapó is (nálunk még minden gyerek azt hiszi, hogy jön majd 5-e éjjel, ezért kénytelen valami aprósággal kitenni magáért :D:D).
Ajándékok: Beni egy elektronikai készletet kap, kicsit már komolyabb dolog, de apja azt mondja, neki ennyi idősen nagyon tetszett. Remélem Beninek is fog, jó lenne, mert nagyon jól lehet vele felkészülni a majdani fizikára... Nátánon még gondokodom, Hanna Duplot kap. Simont sem tudom. Már vettem egyy fürcsijátékos készletet, de kéne még több dolog, legyen mit adni szülinapra is. Voltam ma játéknagykerben, de mivel Simon velem volt, és nyűglödött, elég nehéz volt nézelődni...

Rita!

Baribuliban benne vagyok. Csak nem most.
Nálunk is Beni és Nátán volt már, de a két kicsi még nem.
Peti súlystagnálása nem jó (de ne mérd már hetente, elég havonta, mert főleg ha fejlődik (mozgásilag, agyilag), akkor stagnálhat a súlya több hetet is, ilyen idősen már havi gyarapodást kell nézni, pont az idegeskedés elkerülésére :D:D). Viszont a kelés sem biztos, hogy az éhség jele. Simon is kel, pedig ő tuti nem éhes, mert akkor is kel, ha 6-7 felé megeszik egy nagy adag tejpépet.
De azért próbálj pihenni (haha :D:D), meg gyakrabban szopiztatni, hogy legyen egy kicsit több tejci is.
Látom később, hogy neked sem egyértelmű az ébredési ok (Hú, nekem volt olyan éjszakám, amikor 5-ször volt ébren és aludni sem akart rendesen, hanem gyüglődött. Előtte és utána nap pedig rendes ütemben aludt-ébredt (2-3 éjszakánként, de mostanában inkább 2) És ő már odafekszik mellém, ha enni akar... :D:D)
Gyöngyszórás: nem tudom, hogy milyen a ragasztó, majd kiderül. Előbb picin kipróbáljuk, és ha kell, veszünk erősebbet, annyifélét lehet kapni...

Ildi!

Nagyon aranyos Nati. Nálunk is Nátánnak volt több pöttye, rajta jött ki később. Mondjuk nem volt olyan durva egyiknél sem. Nátánnak egy pöttye volt csúnya, az, ami elsőre jött ki a homlokán, de most megnéztem, semmi nem látszik belőle (igaz, ő 3 hónapos volt, tehát már jó régen volt).
Hajacska: én kénytelen vagyok vágatni Hannának, mert nagyon csúnya, ha nincs. Meg állandóan elhagyja a csatjait (az oviban is), így még azt sem tudok használni.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hahó!

Benyaltunk egy torokfájós-takis izét. Kollektíve. Úgyghogy Miksa nem ment oviba, inkább kúráljuk. Én is xarul vagyok, Ede is tüsszög meg köhintget, az apjuk meg már 3 napja. Láza mondjuk szerencsére senkinek sincs.

Barira visszatérve: a mi doktorunk ajánlotta. Én azért kérdeztem rá, mert annak idején a Friss babák topikban egy csaj kisfiának a hónaljában nőtt akkora pukli (tán a nyirokcsomó, de nem akarnék hüleséget írni), hogy kórházban kellett felvágni. A dokink sajnos egy ennél szomorúbbat is tudott, úgyhogy mi beadattuk.

Rendeltem ám játékot a Fakopáncstól, mágneses bábszínházat, ami egyre jobban tecc, modelleket - egy hajót és a Lánchidat - , meg fogkefetartót, hegyezőt. Hétfőn már itt lesz az oviban.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, ügyes vagy, így kell ezt csinálni! Bábszínház nekünk is van, csak most a félretett játékok között, azért nem jutott eszembe, de tényleg jó!
Jobbulást kis családodnak!

Beszti, milyen társasokat vettél? Ezeket, amiket írtál, karácsonyra kapják a gyerekek vagy Mikulásra? Játéknagykerben voltál? Oda mehetnek nem játékboltosok is? Vagy négy gyerek felett már játékforgalmazónak számítasz? :)

Mi azt találtuk ki az urammal, hogy írtunk egy nászajándéklista-félét (esküvőnkön úgysem volt :)), hogy a gyerekeknak milyen játékokat találtunk (na jó, -tam :)) ki, és adaadjuk a nagyszülőknek, hogy válogassanak. Megvesszük mi szívesen, csak ne az legyen, hogy adnak pénzt, mi eldöntjük, megvesszük és ők odaadják. Így jobb lesz. Amit meg nagyon szeretnének, kértek a gyerekek, azt megkapják itthon (legó, görkori, póni :)) De anyukám lelkére kötöttem, hogy ha egy könyvet választ, az is tök jó, vagy ha ő inkább kitalál valamit, az is, ezek csak ötletek.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

A Gulliver is és a Régió is (mindkettő nagyker is egyébként) kiszolgál egyéni vásárlókat is már. (A Gulliver régebben nem, de már igen.) Csak persze olyan áron, de még így is lehetnek kedvezőbb árak, mint a boltokban (sőt, igaziból a kisebb játékboltoknál mindenképpen, csak esetleg iylenkor a játédömpingben a hipermarketeknél lehetnek még jó árak).
Én szeretek így vásárolni, mert egy helyen nagyon sok játék van, és korábban ekkora játékáruházért Ausztriába kellett mennünk (a Toysrusnak vannak még mindig jobb áraik, de most nem akarunk kimenni, annyit most nem költünk, ami drágább, az most úgyis internetről van rendelve).
Társast 3-at vettem, egyet még az Auchanban korábban (ha úgy alakul a dolog, akkor ebből fogok adni a nagyszülőknek, hogy tőlük kapják): két ügyességit és egy gondolkodósat:
https://ssl.teszvesz.hu/item272658943_o ... k_uj_.html (Ez akciós volt a boltban, 2400 Ft, de ha jól láttam, már nem is kapható (gondolom kifogytak...)
http://www.jateknet.hu/index.php?main_p ... cts_id=716
A gondolkodós meg egy gyerek IQ játék, ezt Beninek szántam leginkább.
De társasozni én is szeretek! :):):wink:
A lista is jó. Bár nálunk leginkább anyum és anyósom szoktak venni ajándékot, anyum a "könyves" nagyi (könyvtáros), tőle könyveket szoktak kapni. Többek között azért is, mert azt mondja, hogy a "játékboltunkba" :D:D nem kell több játék még tőle is. Részben igaza van, de én meg úgy vagyok vele, hogy a gyereknek az ajándék az játék.
Mondjuk nekem sok ötletem van (kivéve Simonnak :D:D), de azok jó része sajnos nem egy olcsó dolog...
Amiket írtam, az már karácsonyi, a télapó csak pici ajándékokat hoz (nehogy már jobban várják :D:D), Beni egy 2x2-es Rubik kockát, Hannáék puzzle-t. Meg majd csokit valamennyit. (Azt én is és a párom is kapunk, nehogy feltűnő legyen, hogy mi nem kapunk. :D)

Szirom!

A bábszínházat megnéztem, nagyon jó! :):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szirom, jobbulást!!
hogy vagytok????

Mi jól , Natasának mára semmi baja :) , eltűnt a láza.
elvittem dokihoz tegnap, semmit se látott rajta(egy kis piros torkon kívűl)
Mára semmi.

Viszont tegnap valami belesajdult a vesémbe.
szerintem megmozdulhattak a kövek.
néha-néha érzek egy kis fájdalmat, de semmi.
de már előre fosok, mi lesz, ha megindulnak kifele.

További helyzetjelentések:
-az uram nincs itthon, céges összejövetelen van
-Olivér már alszik
-Natasa itt nyöszög mellettem
-Levente legózik a szobájában
-én meg túlvagyok 4 cuba libre-n :D :D :D :D
(mosom át a vesém, egy kis "fájdalomcsillapítóval " :P :wink: :wink: :wink: )

egyenlőre ennyi, folyt.köv......
vas
 
 


Pippike kipipálva :P
Őt is lefektettem :wink:
Már csak Lev legózik egymaga :)


Beszti, ügyes vagy, hogy már így bevásároltál.
Én is belegondoltam, milyen jó, hogy minden megvan, mert most Levente van itthon, ha meggyógyul ,akkor meg Olivér lesz itthon a pöttyeivel, velük nem tudnék vásárolni.
Tegnap tesómék, meg a 2 gyerekük ajándékait már be is csomagoltam. :D


Rita, tetszik ez a "nászajándékos ötlet"
Én is hülyét kapok, mikor idedobnak egy halom pénzt, hogy vegyek valamit.
most is itt állok még anyós, meg anyu pénzével, hoyg vegyek :roll:
Tök gáz.
Múltkor már az urammal is összevesztünk ezen, hogy tök mindegy mennyit adnak, akkor is el kell b*sznunk hülyeségre??? :roll: :roll: :roll:
(naná) :wink:

Szirom, ügyi vagy a fakopáncsossal :)




Lehet ezek után megbontok egy üveg bort is, eliszogatok itt magányosan :P :P :P
nem ám rámkülditek holnap a gyámügyet(vagy még ma :shock: )
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vas
 
 


Na, megyek, mindjárt jön a Barátok közt :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

puszi, jóccakát :P
vas
 
 


Beszti, nálunk is Levente még mindig hisz a Téapóban, is ,Jézuskában is.
hozzánk is jönnek.... :P

sőőt... mi a Télapónak mindig teszünk az ablakba tejecskét még kekszet :P :P

Mi a toys'r'us-ban vásároltunk be (télleg ócsóbb) :roll: :wink:

na, jön anyus, meg apus,meg a Miki, Géza....stb csók :wink: :wink: :wink: :wink:
vas
 
 


Ildi, hát nagyon édes voltál :lol: :lol: :lol: Ami engem illet, én nem küldöm a gyámügyet :lol:

Ajándéklistás link: http://ajandekom.hu/

Ami a családot illeti, ma mindenki nyűgös volt, egytől egyig. Torokfájás Miksának meg nekem van, az uram már csak takis. Edének is fáj a torka szerintem. Láz még mindig senkinek szerencsére.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden, mert épp indulóban vagyunk :)

Szirom,
jobbulást kívánok mindannyiótoknak!!!

Rita,
az Egér naplóját én még nem láttam, de MA fogom! :):):) Délután már itthon lesz Zsoltika, és több kisgyerekes barátainkkal megyünk megnézni :)
Úgyhogy majd beszámolok, Zsolti szerint 4 éves kortól nyugodtan lehet nézni. Ha jól emlékszem, nem is túl hosszú a darab, kb. 1 órás.
De majd megírok mindent, remélem holnap :)

Peti súlygyarapodásáról is szerettem volna írni, a legfontosabb hogy pihenj, ne idegeskedj, igyál sokat, szopizzatok gyakran :) Beindul majd a gyarapodás, meglátod! A nyafogása-nyivogása lehet már a fogacskáktól is, nem? Én mindig erre fogom, na meg a frontokra, ha nagy a nyűgi :D

Puszi, jövök majd!

pgaboka
 
 


Jó reggelt!

Na milyen volt Gabi? :) Olyan kíváncsi vagyok! Zsoltika jól érezte magát a nagyszülőknél?

Petivel kapcsolatban köszönöm, nagyon aranyos vagy! Képzeld, az elmúlt héten nagyon belehúzott, kb 200 g hízás! Bár ha éjjel-nappal 2-3 óránként eszik, ez nem is csoda... :roll:
A pihenésen kívül igyekszem, csak szerdán megint vizsga... :?

Ildi :) :)
A nagyszülői pénzkérdésen köztünk is véleménykülönbség van, szerintem ha adják, venni kell rajta valamit, hiszen arra szánták. Zs szerint el kell rakni ami marad, és később a gyerekekre költeni. Lehte, h igaza van? :)

Szirom, jobbultok? Nálunk is kitört a nátha, semmi különös, de azért kicsit nehezíti a napokat.

Beszti, ezek jó kis játékok, meg jó tipp a nagyker, lehet, h rábeszélem az uramat. Én egyelőre az interneten ügyeskedek, de jobb kézbe venni, megnézni, mit veszel.
Mik a nem olcsó ötletei a gyerekeidnek? :)

Most megyek, hátha elalszik Peti, akkor Adél nézhet mesét (szép dolog...) én meg belevetem magam a jegyzetekbe. Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


őpo
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2012.07.11 10:27-kor.
vas
 
 


aha, ébredezik :roll:



hú, hogy esett a hó az előbb nálunk :shock: :shock:
de már hétágra süt a nap :shock: :lol:
vas
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon jó volt az előadás :):):)

Zsoltika kicsit fáradtka volt, a hazaúton sem aludt az autóban (aznap érkezett ugye Szentesről), de azért ügyesen vette az akadályt.

Kedves, aranyos történet, én persze kritikus szemmel figyeltem a hátteret, tényleg nagyon szép és ötletes minden :)

Ami a kérdésedet illeti, Rita: az előadást 4 éves kortól javasolják. Kb. 1 órás a műsor, és ez egy picit hosszú, a végén már Zsoltika is izgett-mozgott az ölemben. Szünet nincs, néha a párbeszédek alatt a gyerek nézősereg unatkozott, fészkelődtek, de az akció persze leköti őket, akkor mozdulatlanul figyeltek :)

Összességében nagyon jó, és javaslom is a gyerekeknek (és Nektek is), Adélról pedig Te tudod, hogy végig tud-e ülni 1 órát :D Szerintem igen :)

Zsoltika remekül elvolt a mamáéknál, alig akart hazajönni :wink:

Peti hízása szuper :) És az is lehet, hogy ő most inkább hosszra gyúr, és nem súlyra!

Ildi,
örülök, hogy jól vagytok :)
Mensi :( Nekem még mindig nincs, ez vajon normális? Kicsit várom már (na tényleg csak kicsit, annyira azért nem hiányzik).

Szirom,
hogy vagytok?

Hú de késő van, irány aludni!

pgaboka
 
 


halihó!!

Most néztünk egy rém izgalmas idióta télapós filmet :roll: :roll: :roll:

Akkor Gabi tetszett az urad alkotása :wink:
Büszke is lehetsz rá :D
De jó neked, még nem mensizel.
én meg csak kínlódok, ha azt akarnám, hogy megjöjjön, késik(ha nem kéne,akkor 24 napra jön meg.)
Most csütörtökön mentem(volna) spirált feltetetni, de simán csúszik, ahogy számoltam, decemberben pont karácsonykor lenne aktuális, most az egész január végére csúszik.
Fasza :roll:
hát ennyi...


egyébként jól vagyunk, Szirom, ti???
meggyógyultatok??

Többi népség merre kódorog??? :wink: :wink:

vas
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a wellness hétvégéről. Szuper volt!!! Teljesen feltöltődtünk és kipikentük magunkat.
Andrissal semmi gond nem volt. Ő is jól érezte magát a szüleimnél. Pénteken még aggódtam, rossz anyának tartottam magam, hogy lepasszolom a gyereket, de amikor este beszéltem anyuval teljesen megnyugodtam, mert minden simán ment. Hamar elaludt, átaludta az éjszakát. (Tavaly még nem is gondoltam, hogy ilyen is lesz... :) )

Még nem sikerült visszaolvasnom, csak azt látom, hogy jó okat írtatok! :D

Gabi, jó lehetett az előadás. Már én is várom, hogy Andrissal el lehessen menni ilyen helyre, csak sajna az még odébb van...

Szirom, hogy vagytok?

Ildi, örülök, hogy Levente jobban van. A pöttyei múlnak? A kicsiken mikorra várható hogy kijön?
Mensi :(

Rita, vizsgázol mostanában? (lehet, hogy írtad bocsi, de még nem olvastam vissza teljesen... :oops: )
Ajándékokkal hogy állsz?
Mi a párommal hazafelé megvettünk szinte mindent. Juhé! Nem leszek "utolsópillanatbanbeszerzős". Lehet, hogy nem kéne elkiabálnom,mert még pont Neki nem tudom, hogy mit veszek...

Tényleg TI mit néztetek ki Magatoknak? Mert erről nem "dumcsiztunk". :D És a párotoknak?
mira80
 
 


Mira, most voltatok kettesben???
de jó nektek!!
Hol voltatok, és milyen volt a hely, mesélj!!
Andris persze, biztos jól érezte magát :D :D

banyek, mindig felébred Nasi, ha gépezek(ez már törvényszerű), na ezt még befejezem :wink: (gonosz anya) :roll:

Az uramnak még nem vettem semmit, de neki szülinapja is lesz 8.-án :roll: Dupla ötlet kéne :shock:
Passz

én már kaptam tőle egy mandarina duck pénztárcát, de csak a fa alatt kaphatom meg :( :( :( :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ollyan szép, már alig várom, hogy belepakoljak
(persze én választottam) :D

Levente pöttyei száradóban, a kicsiken valószínű jövő héten várhatóak.... :roll: :roll:

na, megyek, eddig voltam csak gonosz :wink: :wink:
vas
 
 


még bólogatóban van :wink: :wink: :wink: :wink:

na, pusszancs :D :D :D
vas
 
 


Hahó!

Köszi a kérdést, megvagyunk, csajok. Taknyolunk testületileg. Miksának telimegy az orrszívó, annyi van benne, a kicsinek meg éjjel is szívni kell, mer fulladozik és nem tud szopizni se, meg aludni se, de amúgy most már más tünet nincs. Láz se volt. Jó lenne, ha Miksa mielőbb menne oviba, mer most már baromira nehéz vele. 5. napja van itthon a hétvégét is beleszámolva, de az apja akkor se volt itthon, úgyhogy sima hétköznapnak számolhatjuk. Ma ölég sokat ordítottam vele, mer a tűrőképességem határára érkeztem.

Gabi! Majd igyekszünk megnézni ezt a mesét is. A horányi csajok elvitték magukkal egy másik egeresre asszem 2 hete, Minden egér szereti a sajtot, ez volt a címe. Nagyon-nagyon tetszett Miksának, de volt benne egy macska, attól be volt tojva.

Mira! Merre voltatok? Megmutizod a szállodát? Te, Andris már nem szopizik?

Ildi! Ez sima spirál vagy hormonos? nekem egyik se nagyon szimpi. A 6 hetes kontrollon viszont csak legyintett a dokim, szerinte hagyjuk a védekezést, nem leszek terhes. Miksa után nekem 18 hónapra jött meg, csak a szopi abbahagyása után. Úgyhogy Gabi! Nóóórmális.. :wink:
Egy nappal korábban az uram is ugyanezt mondta különben, úgyhogy közöltem velük, hogy ha mégis, akkor maradna velünk hármaska :wink:

Rita! Milyen mesét néz mostanában Adél?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Tanulok, nem vagyok itt, csak Sziromnak: kisvakondot, magyar népmesét, mirrmurrt, ((((én kicsi pónimat, fujjjj))), hosszabb mese: A hetedik testvér, Sivatagi show (ez nem mese), vuk, süsü, vizipók, óvodában :shock: , a kukorikotkoda (Adél szerint Kunkori és kotkoda... :D

Megyek, holnap reggel drukkoltok???

Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: