Új privát üzeneted érkezett!

jajjjj, de nagyon cukik!!! Ede meg milyen kis édi manószemű :D :D
nagyon aranyosak :D :D :D
Mi van mIksánál az utólsó képen?
Lámpa?Ez volt az ovis lámpás vonulás??
vas
 
 


Igen, ez a Márton-napi felvonulás. Tök jó lámpájuk volt, 2 ceruzaelemmel működött a nyél, egy kis égő lógott bele a lampionba. Örültem, mer nem gyújtották föl egymást vele :wink: Talán 300 froncsit kellett adni érte, nem tudom pontosan, az uram fizette ki.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, nagyon aranyosak a képek! Edének hatalmas szép szemei vannak!

Ildi Olivér hogy van? Orvoshoz elviszed?
Igen, kilókat is írok a naplóba, de csak hetente. Minden szombaton mérlegelek. Holnap jár az első hetem.
Amikor tavaly novembertől norbiztál akkor hogy vészelted át a karácsonyi sütizést? Mert ahogy visszaolvastam, tök szépen fokozatosan lementél 60kilóra és a karácsony is beleesett.

Rita, a jövő félévben is lesz gyakorlat?

Fényképezőgépet kértem a szülinapomra, de még nem döntöttem el, hogy milyet. Vmi komolyabbat szeretnék. A mostanival nem lehet jó közeli képeket csinálni. Van ötletetek ill. tapasztalatotok, hogy melyik jó? Annyi féle van már...
mira80
 
 

 
 

Mira, éppen ma 20 hónapos Andris!!! :D :D :D

Hááátt, fogalmam sincs, hogy vészeltem át a tavaly karácsonyt :roll:
Azt tudom, hogy nov.-ben kezdtem, de mikorra lettem 60, azt passz.
ja, tudom, mikot tüszös mandigyuszim volt, lementem 58 körülre(márc. elején)
Aztán ezt baromi szépen tartottam nyárig, na, azóta inkább 60 megint :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)

Heti mérlegelés nagyon jó, majd meglátod, akkor hogy mennyit fogytál, látod leírva miket eszel, esetleg mibe kell változtatni...stb.

Fényképezőm nekem canon eos400d van, tavaly vettem ősszel, nagyon jó.
gyönyörű képeket csinál. :D
Előtte egy kicsi nikon 3pixeles volt, na ahhoz képest ez egy álom. :wink:
most ettem meg egy mars delight-ot :oops: :oops: :oops: :wink: :wink: :wink:

Á, orvoshoz nem viszem Olivért, hiszen ez csak egy kis fosi.
Már kapott smectát, kicsit diétázik, aztán helyrejön(remélem) :wink:
Az előbbi óta nem volt kaka :roll:

Szóval Márton napi felvonulás.
Aranyosak nagyon :D
vas
 
 


Tényleg ma 20 hónapos! :D Hogy telik az idő...
Ami azt illeti így a 2 év korkülönbség tesóügyben már nem jön össze. Sokan mondják, hogy az pedig milyen jó. Talán a 3 év sem lesz olyan vészes. Akkor már Andris beszélni fog, talán könnyebben megérti majd... Vagy ezt csak én képzelem?
Tényleg Ildi azt megkérdezhetem, hogy ti így akatátok a korkülönbséget Levente és Olivér között? Könnyebb a nagyobb korkülönbség mint a kisebb?
csoki... :? de te most nagyon jól állsz kilóügyben! :)
mira80
 
 


csoki :roll: :roll: :roll: :roll:
az a gáz, hogy minden nap lenyomok egy szelettel.
kakilok rá :wink: :wink: :wink:
Egyszerűen kell a csoki, és kész.
úgyvagyok, mint Rita a bocival egyidőben(vagy még mindig????? :wink: :wink: :wink: :wink: )
Tegnap Natasával megettünk egy nagy méretű Kinder télapót is :wink:

Levente és Olivér közt 4 év és 3,5 hónap van.
Oli és Nasi közt 2 év 11 nap.
Sokkal-sokkal könnyebb volt a nagyobb korkülönbség.
Persze, Levente is zokon vette néha, ha Olivérrel foglalkoztam, de ő legalább valamennyire értett belőle valamit, nemúgy, mint amikor Olivér mellé Natasát hazahoztuk.
Viszont később meg jobb a kis korkülönbség.
(pl. Nasi meg Oli kezdenek tök jól ellenni)
De hogy belekeverjelek, a fiú-fiú tesó is sokkal jobb(hiába 4 év), mint a lány-fiú kis különbséggel.
Na, akkor most ezt hámozd ki, hogy mi a legjobb!!! :D :D :D :D
Hát,ami éppen van!!!!!! :wink: :wink: :wink:
Ez így alakult, és már nem is változtatnék rajta :D :D
vas
 
 


Sziasztok Lányok!

Jövök majd, ígérem, és megírom az óvónénivelt való beszélgetés részleteit, de hihetetlen baglyok most a gyerekek, főleg Lacus nem akar este elaludni.

Ezen a héten este 11 előtt sosem aludt el.

Én meg már kidőlök.

Szóval írok majd, addig is puszi :)

pgaboka
 
 


Sziasztok!!

Jövök még, de most lenne időm tanulni (beszédesen fogalmazok: LENNE :)), csak ezt megmutatom:

tegnap készült Pécsett. :) :)
Kép

Még jövök du, lesz itt valaki???

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

Aha! :D:D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Beszti, (meg mindenki)!

Nagyon klasszak a fényképecskék!!! Ezt hogy csináltad, hogy mindenki kifér???

Hogy vagytok Beszti, nagyon régen nem meséltél magatokról?!

MINDENKINEK: NEM BESZÉLÜNK MEG MONDJUK KÉT HÉT MÚLVÁRA EGY IKEÁS TALLERT???

(Voltatok már hazánk leglenyűgözőbb új plazájában? Tényleg olyan lehengerlő mint mondják? Ha elgondolom, hogy kb ugyanazok az üzletek lehetnek ott is, mint a többiben, plusz ugyanaz a tömeg van ott is, mint a többiben, nem tudom, mi lehet olyan nagyszerű benne...)

Jajj, és egy kis segítséget kérek: mit szólnátok, ha a babanetet nem olvasó családtagjainknak szánt ajándékötleteket megosztanánk egymással? (vagy akár priviben, mindent)??? Sehol sem tartunk ezügyben, nyomaszt a dolog és hátha remek ötleteket adhatunk egymásnak. Sk és vásárolt ötletek egyaránt érdekelnek!!
Nos???

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

Most nem írok magunkról, majd holnap délelőtt. :):)
Ajándéklistát is írok holnap, talán a kézi gyártású nagyszülőknek-rokonoknak adandó ötletből tudsz te is meríteni, és még bőven van idő a gyerekekkel elkészíteni.
A fényképekkel kicsit trükköztem, először nem is sikerült, de végül mégis összejött. Elmondani kicsit bonyolult (megcsinálni nem), de ha küldesz 4 képet, akkor megcsinálom neked is.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti, nagyon jó, köszönöm előre is! :)
Na akkor mondok én is, ne tűnjön úgy, hogy csak elvárom, hogy ti oldjátok meg a Nagy Kérdést: :)

Mindenkinek, vagy akinek sikerül, fénykép a négy gyerekről, vasalós gyöngyből készített keretben. Múltkor Maja készített egyet, és elég mutatós. Meg most beadagoltam nekik, hogy idén mi is készítünk a szeretteinknek ajándékokat, ez lesz az első lépés Maja részéről. A többiekkel talán mézeskalácsot díszítünk a rokonságnak vagy még nem tudom. B nem olyan nagyon nagy kézügyességben, én sem, így valami olyan kéne, amit meg tudunk csinálni, mégis ajándék-szerű. :)

gyerekek: lego, talán az ebayről (ennek több oka van, ha érdekel titeket elmondom)

Adél szeretne egy plüss pónit, cumisat. Rettenetes darab, de nagyon vágyik rá, meg rémesen drága, erre is keresek valami alternatív megoldást. Nem emésztettem még meg a gondolatot, hogy otthonunkat megosszuk egy harminccentis vadrózsaszín beszélő pónival. :shock:

Nagyszülők: fényképezőgéppel készített kis videók dvd-n (ennek technikai részleteit még ki kell dolgozni, h a dvdlejátszók lejátszanak-e ilyen dvd-t például...

Hát eddig ennyi, nem túl ötletgazdag... :roll: :oops:

Megyek, pucér Petit kaptam...:D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


jó reggelt!!!

Beszti, nagyon jók a képek alul ,tényleg szupik :D
Nekem is megcsinálod????? :wink: :wink: :wink: :wink:
(ha küldök 3 képet)
örök hála :D :D

Ajándékok:
anyósék ágyneműhuzatot kapnak az ikeából(már megvan)
Tesómék kapnak egy könyvet(kedvenc Spektrumos, Travel chaneles pasimtól-Szeszről szeszre, vagy Szomjas utazó néven megy a műsora)(az is megvan már)
Anyu meg nagyon édi-bédi cuki , giccses , csodaszép szobai szökőkutat kért :shock: :shock: :shock: :shock:
mi is elképedtünk rajta.
Mindig tudtuk, hogy kicsit más( :roll: :roll: :roll: ) az ízlése, mint a miénk (a tesómmal), de ez mellbevágó volt :wink: :wink: :wink:
Más rokon nem kap semmit.(nincs is rokonunk :roll: )
Ja, egy nagymama van, ő még valami fényképes dolgot szerintem.
Gábor tesója+családja meg semmit.Az egyik gyerekük az 5-ből kap szerintem lóvét, mert keresztgyerek.

barátnőm lányai kapnak még mini pets-et baromságot. :D


Rita, pedig szerintem cukker a dumáló póni. :wink:
Én is gondoltam rá, de 14 ropi a rendes ára.
Most 10-ért volt akcióba, de láttam már 7-ért is.
Na, akkor kellett volna megvenni :wink:

Rita, cuki a pécsi hóember.
nekük még mindig megvan a múlt vasárnap készített(de tagnap leesett a feje :lol: :lol: :lol: :lol: )
vas
 
 


A plázázást még eddig sikerült kihagynunk az életünkből.
De asszem nem is nagyon vágyom oda mostanság :roll: :roll: :roll:

ikea okés lehet, de nem lesznek már túl sokan????

Én dec. 6.-án lehet , hogy agyilag készülök menni.
egyszer voltunk, még Olivér volt ekkora, mint Natasa, és az ikeában is, meg az Árkádban is taliztunk Télapóval.
Csak szegényem ordított, amikor meglátta :lol: :lol:
még az ajándék se izgatta fel :wink: :wink: :wink: Kíváncsi vagyok Nasi hogy viselkedik :D
vas
 
 


Hú, de korai vagyok, mi???
csak az állat uram 7-kor felébresztett, hogy hol a Betadine??? :shock: :shock: :shock:


Képzeljétek, az urammal fogyókúra versenybe fogtunk. :D :D :D
1.-éig csináljuk, és aki többet fogy addig, az nyer :D
És kitaláltunk valami büntit a másiknak.
na, azt nem részletezem, mik azok :roll: :roll: :roll: :roll:
Tegnap este mérlegeltünk, ő 78-al :shock: :shock: :shock: :shock: , én meg 62-vel kezdek(na, ma reggel máris 61,20 vagyok) :wink: :wink:
Végülis nem is az a célom, hogy most én sokat leadjak, inkább neki kéne, mert iszonyatosan megnőtt a hasa :lol: :lol: :lol:
Én meg max. leadom azt a 2-3 kilót, amit szoktam :D
vas
 
 


Hahó!

Jövök majd, ha tudok, csak munkám van.

Az én karácsonyi ötleteimmel nem nagyon mentek meszire, szinte semmi még... És kicsit félek is a karácsonytól.

De adventi naptárakat találtam, majd mutizom.

Pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, már melózol is? :shock:
mennyi időt hagytál ki????
Mi a helyzet Edével?
már jó kisfiú lett? :wink:
Alszik éjjel, vagy még inkább a napsütést használj alvásra?
Hogy vagytok egyébként????



Akkor én meg megyek vasalni, mert magamba nem csicsergek tovább :wink: , már kitakarítottam, meg is száradt a felmosás, most szadizom magam tovább, vasalok :roll: :roll: :roll:


Én adventi natárat az idén nem hiszem, hogy csinálok(24* 3 ajándék) :shock: :shock: :shock: ,kicsit gáz lenne :roll: :roll: :roll:
Vettünk csokisat ausztriában(Milkásat, meg Kindereset, megkapják azokat)

puszsszz
vas
 
 


nagyon hiányérzetem van:

Márti!!!!!
Motiot!!!!!!


Holvagytok????????
vas
 
 


na, megyek....
vas
 
 


Jajj Ildi, egy percen múlt, ha jól látom...

Szia Szirom, te aztán nem vesztegeted az időd! Igaz, Ede már öt hetes (Te jó ég!!!), anyuka ne is üldögéljen a babérjain! :D EZ IGEN!!! Puszillak!

Délelőtt dolgoztam én is, Peti a nagymamával sétált, én itthon óravázltokat gyártottam, aztá bevittem az oviba, ott töltöttem két órát, délben Peti is csatlakozott, mert anyukám ment a nagyokért. Téptem haza, szoptatás, altatás, most a két kisebb alszik, nagymama a nagyokkal sétál (ISZONYÚ egészséges életet él a nagymama, egész nap sétál szegény...:) :)), én meg a holnapi vizsgámra tanulok.

Ildi, az az igazság, hogy irigyellek, ne nevess ki, de olyan jó lenne egy olyan délelőtt, amikor békében felmoshatok végre, meg kivasalhatom a hat (!) mosásnyi száradó ruhát (ja nem, hét, ez a gépben van még, ki kellene rakni :roll: ). Tudom, csak mesziről hangzik nagyon klasszul a helyzeted, ha benne lennék nem irigykednék. Csak egyszer elmondhatnám, hogy kitakarítottam, és nem azt, hogy nagyjából rend van, vagy egy kicsit tüzet oltottam... De én akartam, mit panaszkodok, csapjatok csak le gyorsan!

Megyek is! Csók-csók!!! (Ildi, dec. hat is jó nekem, ha Peti is kap csokit az ikeás mikulástól, pláne! :))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Tényleg Szirom már dolgozol??

Rita, én még sehogy sem állok az ajándékokkal, sajnos én az "utolsó pillanatban beszerzős" kategóriába tartozom... Amivel nem büszkélkedem. :(
Viszont Andrisnak már tudom: dupló legót gondoltam, vmi plüss állatkát, mert oadvan értük, a párom szeretne neki kis bőr focilabdát. (szerintem korai, rengeteg labdája van, de mindegy...)
A hugomnak vmi szép kesztyűt sállal. (ezt szeretne) Minden évben újat... :shock: De lehet, hogy inkább közösen kapnak vmit a férjével, mert ha ő sálat kap akkor mit veszek a párjának??
Anyunak kozmetikumot gondoltam, Apunak könyvet.
A páromnak nem tudom... :(

Adventi naptárat vettem, viszont jól megjártam vele: A kreativ hobbyban vettem aranyos rénszarvasos, de csak itthon vettem észre, hogy nekem kell megcsinálni... :shock: Azt hittem, hogy én már csak kirakom. :)

Ildi, a fogyiverseny dec.1-ig tart?
Én haladgatok lefelé, jó a napló, csak néha bekerülnek olyanok is hogy sacher torta... Jó, mondjuk hétvégén szülinapoztunk... De legalább így látom, hogy hol állok és mit eszem, mitől nem megy lefelé. Remélem február végére elérem a 60at!! :)

Beszti,nekem is tetszik az új vonalzód! Szépek a gyerekek!
mira80
 
 


vázlt=vázlat
aztá=aztán

Bocsánat!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szia Mira!

Idén én is így leszek vele, ha így haladunk, bár tegnap este volt egy rendkívül előremutató egyeztetésünk a férjemmel kinek-mit témában.
Az ötleteket köszönöm!
Adventi naptár!!!! Te jó ég, köszönöm, asszem már vas. az lesz, nem? Vagy csak a jövő vas? Utánanézek gyorsan. De nekünk képecskés van, tavalyi, de idén is jó lesz. Nekünk gyerekkoromban évekig uazok voltak, és nagyon szerettük.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


it vagyok ám mégis :wink: :wink: :wink:

addig tökörészetm, amíg itt ragadtam még mindig


aztán gondoltam búcsúzóul bekukk, aztán mégis itt vagytok.....

éljen :D :D
vas
 
 


Adventi naptár dec. 1.-én indul 24.éig :wink: :wink: :wink:

nem vagy még lemaradva :wink:
vas
 
 


Jövő szombat :wink: :wink: :wink:


még nem vasaltam, de már látom előre, ha így folytatom, nem is fogok

Rita, ha már irigykedsz rám, jössz vasalni??? :wink:
vas
 
 


[éS Peti Télapótól kapott csokiját az anyukája fogja megenni?????? :wink:



Aha, Mira, dec. 1-ig versenyzük az urammal, nekem az pont elég.(még sok is)

Hétvégén jó nagy zaba volt, megint több vagyok, mint kéne, de ilyenkor nekem pár nap is elég.[

tegnap pl. egész nap a maradék sárgarépatortát ettem, meg a sajtlevest :oops: :oops:
(ma meg kidobtam egy jó nagy adag krumplisalit) :roll:
vas
 
 


Na, ha megint egyedül maradtam, akkor tényleg lépek :D :D :D :D :D

Rita, tuti egy perc múlva bukkansz elő megint :wink:

Akkor dec. 6. megdumálva
talizzunk a Télapóval!!! :D :D
vas
 
 


Hahó!

Hát, csajok, én csak akkor nem dolgoztam, amikor kórházban voltam. Ez a mai már nem az első eset, asszem ez a harmadik alkalom. Ez nem az a munka, amiből hosszabb időre ki lehet szállni, mert ha megteszem, akkor nem én kellek majd. Senki se mondott ilyet, de ezek a dolgok azért általában így mennek. Decemberben mindenesetre szünet van.

Mira! Miksának már akkor volt bőrfocija, amikor még járni se tudott. Azóta is rúgja, szereti, de megőrülve nincs érte. Az apja jobban örül a juventusos labdának, ebben igazad van...
Adventi naptár: na, nekem pont jó lenne egy ilyen. Mégse készen venném, azt nem szeretem. Hol vetted és mennyiér?

Rita! Mosás és vasalás is, dettó. Ha megnyugtat, semmivel se állok jobban, mint te. Pedig itt csak két kölök van.

Ildi! Köszi az érdeklődést! Ede 3490 gr volt ma reggel, pont egy kilóval kevesebbel hoztuk haza kb. 5 hete. 2 napja elég rendesen alszik éjjel (mondjuk 4 szopi volt, de legalább vissza lehetett altatni), előtte egy hétig horror volt, sokszor nemcsak éjjel, hanem nappal is. Pocakfájás, nyűgösség, nemalvás, minden, ami kell. Kicsit megreformáltam az étkezését, és most oksi. Most már ritkábban kap enni (kb. 3 óránként), és ez nem terheli le annyira, úgy tűnik. Doktor is rábólintott. Pont ma volt itt, Ede szívzöreje teljeen eltűnt, a fejlődésével pedig elégedett a doki. Miksa kicsit műsorozik, de nem Edével, hanem velem, ez is fárasztó. Azért minden jó lenne, ha nem lennék halál fáradt, nem hiányozna a hátam közepére ez a munka, meg nem gyulladt volna be a sebem környéke. Viszketett, nézem, a seb alatt és fölött széles, centis piros csík. Valszeg nem törölhettem jól meg fürcsi után, arra gondolok. Nekem ott összeér a bőr most még, úgyhogy a levegőtlenség betett neki. Mindenesetre szarul vagyok eléggé, végtagfájdalmaim is vannak. Lázam nincs szerencsére. És ilyenkor éccakás az uram. Hát így vagyunk.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Igen, bóklásztam, de tovább-bóklászom a jegyzeteimhez. :oops:

- igen, a Peti-mikuláscsokira agyon ráéreztél! Ez a tervem! :D

- vasalok, ha elmész helyetem holnap diszkalkuliából vizsgázni, és kettest kapsz minimum! :D

- Ja, tényleg, adventi naptár nem az adventi vasárnapokon múlik, az a koszorú, bocsesz!

- fogyóverseny nagyon jó!! :) Hajrá Ildi, meg hajrá apapocak! :) Az a "baj", hogy a mi családunkban egyedül én nevezhetek. Ha lesz valami eredmény beszámolok. Pl hogy hányadik lettem. :)

Ittsemvagyok!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Uhh, Szrom, ez nem hangzik jól!! Dokival nem nézeted meg a sebedet?

Ede: aranybogár! Egy kiló hízás szuper! (Petivel etéren gondok vannak, du okosabb leszek, majd elmondom). Alvás: Majd belejön! A múlt hét P-nek is zűrösebb volt, akkor fogjuk a frontokra, oké? :)
De akkor jól értem, ez az utsó melód idén???

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szrom= SZIROM, BOCSÁNAT!!!!!!!!!!!!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita! Befújtam Oxycorttal, a szülésznők ajánlották még, amikor eljöttünk a kórházból. Csütörtökön megyek 6 hetes kontrollra úgyis. Ez a begyulladás különben inkább olyan, mint amikor melegben az embernek mondjuk a melle hajlatában kipirosodik, csak mivel ez majdnem összeér a sebbel, így naon xar.

Igen, ez az uccsó melóm.

Frontok: a doki szerint igenis számítanak! :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Rita!

Na, kezdjük az ötleteléssel:

1. Bármilyen omlós süti (valószínű nem fogják úgysem megenni :wink:), Smarties (apróbbak jobbak lennének, de az pl. mikulásban, csoki karácsonyfadíszben szokott lenni). Sütit kikeverni, formázni és kirakni a tetejét Smarties-zel, sütni (nem sokáig, nem nagy hőfokon, mert a Smaties repedhet). Könnyű, ezt még egy 15 hónapos gyerek is meg tudja csinálni:
Kép Kép
Celofánba csomagolni, kicsi névcimke, hogy ki csinálta...
2. Matricás üvegfestékkel lehet nagyon egyszerű képkeretet csinálni. Képkeret a sima üvegfelületű legyen. Fóliára a szülő (vagy az elég nagy gyerek) kontúrt rajzol (nagyon egyszerű minták (kör, háromszög, csillag) is jók, szépen mutatnak) különböző méretben, majd harmonizáló színekkel kitölti. A képkereten kell egy fényképnyi helyet kihagyni (kontúrral körbefesteni), és lehet rátenni az üvegfestett dolgokat. Ezt már egy kisebb gyerek is meg tudja csinálni, és nagyon szép tud lenni. (Csináltuk 3 éve óvónéniknek, arany kontúrral, szép színekkel. Szerintem nagyon jól sikerült. Sajnos képem nincs, de megpróbáltam lerajzolni, hogyan nézne ki...)
Kép
3. Mi idén gyöngyszórunk. Vettem papír képkeretet (kb. 2-400 Ft/db), ami barnára lefújtunk (így kicsit fa hatású lett), meg apró gyöngyöket (ez kb. 100 Ft/csomag). Ragasztóval lekenjük a keretet, gyöngyözzük, és a végén rögzítésképpen lelakkozzuk. Hanna még csak tetszőlegesen, Nátánnal majd próbálunk valami alakzatot is kialakítani, Benivel meg annyival nehezítjük, hogy ő üvegtárgyakra csinálja (kicsi csésze).
4. Találtam a tavalyi Praktikában egy ajándékdobozt, amit meg lehet csinálni a gyerekekkel. Süti, apróbb ajándéktárgyak átadásához. (Pl. Nátánék száraztészta ékszert adtak anyák napjára (ők ugyan alapszníű, de lehet festeni is, úgy, hogy sűrű festékkel befestjük és szárítjuk lanygos sütőben vagy radiátoron). Ha kell, megpróbálom elérhetővé tenni! :D
5. Nagyon ötletesnek találom (régebben láttam képet róla, nagyon csini volt), de még nem próbáltuk: kisebb fa dobozt, ékszeresládikát beragasztózunk és különböző színes cukorkákkal kirakunk, akár képeket is csinálhatunk (én keményebb cukorkákkal próbálkoznék (mint pl. a tojáscukor, Smarties, franciadrazsé)). Ezt is jó utólag lakkozni.
6. A vasalható gyöngyös képekeretet lehet még fokozni, ha térbelivé teszed: az alap legyen mondjuk egy tájképhez megfelelő (kék ég, zöld fű), de a "kiegészítőket" (nap, virág, fa) külön csinálod meg, és a keret szélére egy második rétegben ráragasztod.
7. Hűtőmágnes: akár gipsszel, akár süthető gyurmával. Mágnest lehet kapni méterben hobbyboltokban.
8. Szintén nem kell sok kézügyesség, csak anyagok: zselégyertya. Kell hozzá valami üvegtárgy, gyertyaalap és szinezék, meg belevaló (ez lehet kagylók, szárított gyümölcsök, préselt virágok, vagy bármi). Ehhez kell felnőtt segítség, de tényleg nem bonyolult. (Meg kell melegíteni a zselés alapot, megszínezni, aztán az üvegekbe önteni, úgy, hogy közben a különböző dologkat is belerakjuk. Picit vigyázni kell, mert a zselés anyag meleg, de az öntögetést végezze a felnőtt):
Kép Kép
Na, egyenlőre ennyi.
Én még csinálok egy CD-t is, már elkezdtem. Minden gyerekről külön slideshow lesz, meg egy közös is. Rögtön bőgtem is egy sort :D:D, amikor megnéztem Hanna képeiből összeállítva (egészen a születésétől mostanáig). Persze, mert sikerült egy jó kis bőgetős zenét is találnom (tudod, olyan "miért sírsz kisbabám, ne sírj, én ölellek", de nagyon szép változatban (Friderika)).
Miért vesztek e-bay-en? Milyen Lego-t?
Nekem egyébként Simon dolgaival kell még foglalkoznom, hogy neki mi legyen (a többieknek ötlet már van, csak megvalósítani kell), mert neki ugye szülinapja is lesz.

Ildi!

Persze, küldheted a képeket. Bár talán 3-at még te is meg tudsz csinálni (http://www.bump-and-beyond.com/birthday-avatars.php), de szívesen megcsinálom én is.

Mira!

Hát hozzá illő másik sálat! :D:D

Fogyi: na arról ne beszéljünk. Én még mindig Rita-update-ot tartok. :D:D Meg is van az eredménye :( (+1,5 kg). Jó lenne fogyni! :D:D Na de így...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Na tessék, jövök, erre mindenkit elriasztok! :D:D

Beszti
beszti
 
 


Sziasztok!

Maratonit alszik ma délután a kicsifiam :D Írok is, mert este meglesz ennek a böjtje, szerintem még éjfélkor is itt fogom kergetni Lacusomat...

Beszti,
nagyon jók ezek az ajándékötletek!!! Ez a zselégyertya nagyon tetszik :D De nem hiszem, hogy annak neki tudnék fogni, viszont a díszes süti nagyon tetszik! A baj csak az, hogy Zsoltika imádja a Smarties-t :? Vagyis csak imádná, de nagyon-nagyon ritkán ehet ilyet. Mindegy, majd kitalálom, hogy ne egye meg az összes díszítést :)
A vonalzód tényleg klassz, én is küldhetek két képet? :D
Simon mekkora nagy már!!! Mindjárt egy éves :D

Szirom,
munka :( De hát ha muszáj, akkor muszáj. Örülök, hogy Ede szépen hízik!
Sebed :(:(:( Remélem, gyorsan gyógyul! Nagyon rossz tud lenni, főleg ilyen kényes helyen :(:(:(
Nekem a mellem alatt volt kidörzsölődés, fú de rossz volt!

Na, most vajon még mit akartam írni a többieknek?

Rita,
hajrá tanulás, óravázlat, minden! :):):) Ügyes vagy :)
Ajándékok: hát, nem nagy ötleteink vannak idén. Az oviban készült képekből kapnak a rokonok, vagyis a nagyszülők mindenképp, valami szép keretben. Lehet, hogy Beszti üvegfestős keretötletét felhasználom :D
A szüleim nagy családi ajándékot kapnak: egy új gáztűzhelyet, ez volt a kívánságuk, és ebbe mindenki beszáll anyagilag (mármint tesóm és mi).
Anyóséknak még nem is tudom...
A gyerekeknek már minden ajándéköltet megvan, csak meg kell rendelni/venni :D Bár nem szerettem volna sokat költeni, mégis sikerült nagyon jó ajándékokat találni :D

Hopp, ezt most küldöm, ha tudok még jövök!

pgaboka
 
 


Úgy látszik, mégis maradhatok:

Ildi,
fogyiverseny :D Hajrá, én Neked drukkolok! :D
Tényleg, tornával hogy állsz?
Én járok, de csak 1-2 alkalommal hetente. Többször nem jutok el, mert vagy beteg valamelyik gyerkőc, vagy Zsolti dolgozik, vagy el kell mennünk valahová...
De már ez is jó, érzem.

Amúgy képzeljétek, Zsoltikát levitte az uram Szentesre :) Mennie kellett munkaügyben, és elvitte magával, anyós meg nagyon kérte, hogy maradhasson (még tegnap este kérte, így persze pakoltam ruhákat).

Úgyhogy nyugi van nagyon itthon :D

De most már tényleg megyek, puszi!

pgaboka
 
 


Beszti, ezek szuperek! (Később bővebben is méltatom, ígérem!)

Gabi, használd ki a nagy nyugit! :)


Kérem szépen drukkoljatok nekem, bár nem érdemlem, mert nem sokat tanultam, de ma 2-3 között vizsgázom, izgalmas nagyon.

Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


reggeli friss hírek:

Leventét megtámadták a báránykák :roll: Kép
Tiszta pötty szegény :? :? :? :?
vas
 
 


Ildi, Olivérnek boldog névnapot!
Hú, bárányhimlő. Láza is van?

Rita, DRUKKOLOK!

Beszti, micsoda kreatív ötletek! Nagyon tetszenek. :)
mira80
 
 


Mira, köszi :D

nem, még nem lázas, sőt, szerintem nagyon jól van :wink: , majd a kicsiktől félek, ha ők elkapják :roll:


Szirom, hú, ez nem hangzik jól (a sebed)
Hogy vagy??

Beszti, szupi jó ötletek :D , meg köszi a linket is, de nekiálltam, egyszer majdnem végeztem, erre lefagyott az oldal, másodszorra kész lettem, de a 3 fényképet is túl hosszúnak találta :roll: , így fuck you neki!!! 8) :lol: , harmadszor nem állok neki :wink:

ha van kedved(meg időd) megtrükközheted az enyémet is(puszi :D )

Rita, drukkolunk :D :D

Gabi, én inkább az uramnak drukkolok, mert neki kéne a pocakját lefaragni 8) , az enyém lényegtelen(én csak megint 5-sel akarok indulni)--holnap reggel már meg is lesz :wink:

Végülis kell december előtt egy kis tisztulás :wink:

Zsoltikának jó nyaralást :D
Milyen ajándékot találtál a gyerekeknek??
Tornával sehogy se állok, az istennek nem tudom rávenni magam, pedig annyira jó lenne :roll:
Mindig találok valami kifogást :wink:
vas
 
 


Szirom, remélem hamar rendbe jön a sebed!
Az adventi naptárat a kreativ hobby boltban vettem a Pólusban. Ha jól emlékszem 2000Ft körül volt és minden hozzávaló benne van. Ha lesz időm megcsinálom! :D

Ildi, hogy csinálod, hogy 1nap alatt lemegy 1 kiló???
Akkor lehet, hogy az öszes csemetéden végigmegy a bárányhimlő...

Gabi, én tegnap kocogtam 30 percet ami tök jó, viszon este meg becsokiztam... Pedig biztos lement volna pár deka...
Hova jársz tornázni?
mira80
 
 


Mira, ha én pl. bezabálok előző nap(amit most vasárnap-hétfőn tettem), akkor lazán feljön plusz egy kiló :roll:
Ami másnap, ha keveset(vagyis inkább csakis 1-es kódúakat eszem), már le is megy :wink:
Múltkor ezért ment le. kb 7-10 nap alatt 3 kiló

Ezért is nem szoktam mostanában foglalkozni a csokikkal, meg a zabákkal :roll: (annyit)
Hiszem ezzel tudom az utána következő napokban kontrollálni :wink:


Tutti végig megy az összes gyereken :roll: :roll:
Karácsonyig mindig beteg lesz valaki :roll:
vas
 
 


Hahó!

Boldog Olivért kívánok én is!

És Leventének jobbulást! Ildi, nem oltattad be őket bari ellen? Mi nem sok oltást kértünk, de ezt javasolta a doktor a lehetséges szövődmények miatt. Nem akarlak riogatni, nálatok nem lesznek szövődmények :wink:

Rita! Drukkolok ám!

Gabi! Direkt voltál ilyen titokzatos? :wink: Tök jó ajándékokat találtam, csak nem mondom meg, mik azok, beeee :lol: Áruld el lécci, szeretném tudni :wink:

Nálunk most péntekig van a Fakopáncsnak vására az oviban. Péntekig kell a rendelést leadni, hétfőn hozzák a cuccot. Az oviban is ki van állítólag sok minden téve, de még nem bírtam megnézni :oops: A weboldalt viszont elkezdtem, télleg vannak jók. http://www.fakopancs.com/aruhaz/ Modelleket néztem pl., Miksa nagyon bírja az autókat és a hajókat (nekem meg a Lánchíd tecc :) ), és elég barátságosak is az árak. De még az oldal harmadát se láttam, pedig ez jó alkalom, hogy beszerezzem az ajik egy részét. Ki se kell mozdulnom érte.

Mira! nem írtad, hogy hol vetted az adventi naptárat és milyen. Miből van?

Beszti! Jók az ötletek! Hozzáteszem, hogy hűtőmágnes-öntőformát lehet kapni. Én csak ezt a céget http://www.pentacolor.hu/ ismerem, az uram munkakapcsolatban van velük. Ez nagyker mondjuk, de biztos van a boltokban is. (Jók nagyon a festékeik és a ragasztóik.)

Adventi naptárak: http://www.twenga.co.uk/dir-Homewares,P ... t-calendar

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Közben írtál Mira. De azt nem, hogy miből van meg milyen :wink:

Ildi, te meg kérdezted a sebem: jobban van, kezelem Oxycorttal, meg tettem rá Ede köldökhintőporából, és most jobb. Úgy összességben is jobban vagyok, mondjuk ez annak is köszönhető szerintem, hogy Ede EGYSZER! kelt az éjjel.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


nem, Szirom, nem oltattam be őket
(nem akartam)
nekem nem szimpi ez az oltás, hogy csak egy adott ideig ad védettséget..(és majd pont felnőtt korában kapja el, amikor sokkal veszélyesebb????)
Nálunk nem lesznek szövődmények. :wink:
Mi homeózunk mellé
(már a picik is kapják) :wink:


nagyon jók ezek az adventi naptárak :D :D
vas
 
 


ha jobban van a sebed, akkor jó :D

Egyszer kelt??
Gratula!!
üggyes kisssfijjjjúú!!! :D :D :D
vas
 
 


Szirom, neked is köszi Olivér nevében is :D

Most megyek ruhákat kiszedni :roll:
(tegnap mégis vasaltam egy kicsit :wink: :wink: )


jó a fakopáncs, közben bekukkantottam oda is :D
vas
 
 


Lányok, mi az a sudoku?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


az ilyen logikai számos izé..................... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
vas
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: