Új privát üzeneted érkezett!

Bocs, Ildi, én meg bealudtam. Ilyen nem szokott lenni, de Simon amúgy sem végigalvós éjszakáját az óraátállítás még jobban megkavarta, ráadásul Hanna azzal szórakoztatott, hogy legyek csendben és aludjak, mert a tigris is elaludt. Na e kettőnek egyenes következménye lett, hogy végül én is. Azért szerencse, hogy Simon is, így nem volt gond (szokott felmászkálni az emeletre, de le nem tud jönni, az meg veszélyes, ha lenézeget, nehogy leessen)).
Én meg azt gondoltam, milyen jó dolgom lesz, ha a két nagyobb fiút anyum elviszi pár napra magához. Csak Simi és Hanna. ÁÁÁÁÁ... Hanna úgy viselkedik, mint akit felhúztak, egy percre nem állna meg, és állandóan beszél. Tegnap még este is fel s alá rohangált a lakásban, mondtuk, hogy avgy rohangál, de akkor csönd, vagy beszél, de akkor nm rohangálhat. A rohangálást választotta. :D:D

Rita!

Nálunk nincs őszi szünet az oviban, de azért kérdezték, hogy viszem-e őket. Mondtam, hogy ne aggódjanak :D:D, nem viszem.
Én azért nem akarok olyan lenni, mint lánykoromban. Van néhány dolog, aminek örülnék, de alapvetően nem akarok olyan lenni. Már csak azért sem, mert akkor nem is tudtam, hogy rendben vagyok, ugyanúgy elégedetlen voltam. Most is inkább próbálom elfogadni a dolgokat, nem akarom, hogy 10-15 év múlva jöjjek rá, hogy tulajdonképpen milyen jó is volt most. Szerintem ez a "minélfiatalabbnakakarokkinézni" egy baromság, úgysem tud az idővel küzdeni, valamikor mindenképpen eléri a kor. Persze ne legyünk elhanyagoltak, de inkább élvezzük, amink van.
A szintek közötti dolog úgy néz ki, hogy Simon időnként felmegy. Van, amikor nem engedem, és veszem le (de úgyis felindul megint :D), de van, amikor igen, és hallgatom, merre jár. Ha a lépcsőhöz közelít, mert megunta fent, akkor felmegyek érte. A többiekre már nem kell figyelni. Meg szoktam "őriztetni", a nagyokra bízni, hogy ne engedjék ki a szobájukból, de azt meg sokszor nem szereti, és ordít.

Szirom!

Nekem a Bocicsokim van itt, ez a Rita-update. :D:D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti! Rita update :lol: :lol: :lol:

Nektek nincsen kiskaputok? Én végülis addig rágtam az uram fülét, míg lett, és nagyon-nagyon jó érzés, hogy nem kell aggódni. Miksa már ki tudja nyitni, de az más, mintha nekifutásból közelíti meg a fölső előteret, és attól kell tartani, hogy lezúg. Vagy éjjel a sötétben rosszfelé indul el. Szóval jó. Kicsit csálé, mer a bambusz nem egyenes, de nem baj :wink: Meg most nézem, hogy a kép is ferdén áll :oops:

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak az óraátállítás nálunk nagyon rosszul jött ki. Andris 6kor :shock: :shock: kel...
Délután meg csak egy órát alszik. Eddig én is pihiztem amikor ő aludt, mert különben nem bírom. Szerintem nem fogja sokáig ezt így bírni és előbb-utóbb jobb lesz. Ma már 1/2 7-ig aludt. :)

Legó ügyben én is szerettem vna kérdezni, hogy szerintetek Andrisnak érdemes duplót venni? Építeni szeret építőkockával, meg van vmi nagyobb egymásba rakható építője is. Nem tudom, ezen gondolkozom... Hamarosan névnapja lesz, Mikulás, karácsony... Nincs is ötletem igazán. A plüss állatkákat nagyon szereti. Az nem fog kimaradni. :D

Gabi, akkor végül vesztek házat? Izgi!
Én is csak akkor tudok jönni, ha Andris alszik, ő sem tűri, ha a gép előtt ülök...
Rita, Beszti, Ildi, ezen még nem is gongolkoztam hogyan lehet megoldani a nagy- ill. kis játékok szeparálását, hogy a picik ne érezzék kirekesztve magukat. Talán a lent-fönt dolog amit Ildi írt jól hanzik, ahol megodható.
Rita, a járókával mi a gond? A tesónál én tuti szeretnék járókát, Andrisnak nem volt és amikor már mászott, nem volt könnyű, ha ki kellett szaladnom a konyhába. Bár, Ti tapasztaltabbak vagytok 2,3,4 gyerkőc mellett. :D

Szirom, Ede kezd átállni az éjszakai alvásra?
Még nem dőlt el pontosan, hogy hova megyünk, még nézegetünk. Most Sárvár tetszik nagyon. kicsit még parázom, hogy Andris hogy lesz el nélkülem... Péntektől vasárnapig mennénk.

Mit csináltok a hosszú hétvégén?
mira80
 
 

 
 

Rohanunk balettra, csak Mirának: a duplo szerintem nagyon jó, sokáig szeretik, érett kora ellenére még Maja is szívesen játszik vele időnként.
Járóka: sír ha beteszem, nagyon néha játszik csak huzamosabb ideig benne. Sajna.
Hétvégézés: mehetek veletek? :D :D :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, nem most 7vége. November végére tervezzük. :D
mira80
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, ez nem túl vidám, de olyan jólesik kibeszélni: tegnap délután a balett után ácsorogtunk a vasas előtt, barátnőmmel beszélgettem, a gyerekek egy kis fácskára másztak fel (mint mindig, már ezerszer). Erősen sötétedett már. Egyszer csak Maja odajött ijedten sírdogálva, hogy fáj az arca. Folyt a vér, az ujjai között a ruhájára, kiderült, hogy beleakadt egy ágba, felhasadt a bőr az arcán. Beszaladtam vele az épületbe, lemostuk, közben szorítottam magamhoz az arcát, rajta egy papírtörlőt, éreztem, hogy nagyon fél, remeg. Kértem, hogy hívjanak egy taxit hogy bemenjünk a János kórházba, de egy ismerős felajánlotta, hogy elvisz . Felmentünk, befutott a Zsolt is, ellátták, szerencsére csak ragasztani kellett. Maját nagyon megdicsérték, én is nagyon büszke voltam rá, irtó hős volt, csak az elején sírt egy kicsit. A nyoma valószínűleg megmarad de bízom benne, hogy szépen meggyógyul, mondtuk neki, hogy ez lesz a szexepilje.
De tegnap este egy csomót bőgtem - úgy, hogy ne lássa - , csak az jár a fejemben még ma is, hogy mi minden történhet egy gyerekkel, mik várnak még ránk... Egészen elrémiszt, milyen veszélyes az élet, meg hogy meg kell halni... Ez normális? Ha ránézek, annyira bánt, igyekszem normálisan viselkedni vele, de nagyon sajnálom, és féltem őket rettenetesen. Úgy érzem, elvesztettem a bizalmam a biztonságos világban. Hülyeség, nem?

Ne haragudjatok, de megkönnyebbülés beszélni róla.

Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

Most csak ennyi:

http://www.vatera.hu/fischer_price_roll ... 97640.html

Olvastam, amit írtál, majd reagálok rá, de most csak erre futja...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


BESZTI, TÜNDÉRANGYAL VAGY!!!!!!!! :) :) :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagyot alszik Lacus, így próbálom magam utolérni :) Írok is, amíg csak engedi :)

Rita,
először is: Majának gyors gyógyulást, és remélem, nem marad nyoma a sebnek...
Hát, sajnos tényleg nem biztonságos a világ. És szerintem normális, hogy kiakadtál, mert ezzel mindenki így van időnként. Nagyon-nagyon sokminden ér bennünket és a gyermekeinket is, és sajnos sok veszélynek vannak kitéve :(
Én sokszor elgondolkoztam már azon, hogy csoda, hogy a gyerekek egyáltalán felnőnek. Mert amikor csak elkezdenek totyogni, onnan jöhetnek a bajok.
Hidd el, őrangyal vigyáz rájuk :) Remélem, az enyéimre is :)

És még ezek a "kisebb" bajok, ha lehet ezt mondani: elesik, beüti magát, még az is, hogy leesik valahonnan, stb... Később, amikor jön majd az önálóbb életük, és szembekerülnek a cigaretta, alkohol, drog, rossz társaság borzalmakkal, na én ettől félek igazán - jó előre :(:(:(

Kicsit ezért is szorgalmazom a költözést. Valahogy úgy érzem, vidéken még jobban védve vannak a gyerekek ettől. Teljesen úgy sem tudom őket védeni :(

Vidámabb téma: köszi a Tropicarium ötletet, mi voltunk is pénteken :):):) Nagyon jó volt!

Beszti,
Neked pedig a vaterás ötletér köszönet! Mi távirányítós autót szeretnénk Zsoltikának, és kicsit körülnéztem a vaterán, egész jókat találtam :) Magamtól persze nem jutott eszembe :shock:

Mira,
igen, továbbra is nézelődünk ház-ügyben :) Utolsó szentesi látogatásunkkor sajnos nem tudtunk megnézni egyet sem :( Zsolti nagyon dolgozott. De már az interneten is nézelődök, és amint tudunk, megyünk. Előre le szeretném beszélni az időpontokat a közvetítővel :)
Még eladó parasztházat is láttam, nagy-nagy kerttel, és nagyon megtetszett a fotók alapján! Gerendás, hangulatos :) Úgy el tudnám már képzelni magunknak :)

Szirom,
hogy vagytok? Éjszakák alakulnak? :)

Motiot,
nagyon régen írtál! Mi van veletek?

Ildi,
kertészkedés :)

Most mennem kell, Zsoltika itt ugrál, mert mézeskalácsot kér... Pedig még akartam írni, ha tudok még jövök :)

Puszi!

pgaboka
 
 


Gabi, én itt vagyok egész este, dologzom, ha tudsz, gyere! (holnap két teljes órát tartok, kedden hármat, készülni kell.)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita,
itt is vagyok :) Még amit szerettem volna írni: a lelki sérülések sem elhanyagolhatók így gyerekkorban :(
Most épp az ovival vagyok gondban. Van ott egy kisfiú, akitől nagyon fél Zsoltika.
Idemásolom, amit a naplómba írtam:

Délben Betti néni mondja, hogy Zsoltika retteg nagy Bencétől.
És ez a mondat indított el bennem valamit.
Eddig is tudtam, hogy Zsoltika fél, vagyis inkább tart nagy Bencétől. Mesél róla, a múlt héten ugye a kabátjával megütötte Zsoltikát, ezt az óvónéni is mondta, Zsoltika sírt is emiatt, és azóta is folyton emlegeti. Hogy szándékos volt-e az ütés vagy véletlen, ezt nem tudom, szerintem ez utóbbi.
Mit is csinál nagy Bence, és egyáltalán milyen hatást vált ki a gyerekekből?
Amit én magam is láttam: a gyerekek által épített dolgokat szándékosan szétrombolja, félrelöki a gyerekeket, az autókat püföli (a parkettához ütögeti). Én ennél többet nem láttam. Tény, hogy rohangászós, nyughatatlan gyerek nagy Bence, de az óvónéniknek mindig rajta a szemük.
Mit mesél Zsoltika? Hogy nagy Bence mindenkit félrelök, és sokszor kell leülnie a padra, mert büntetésbe kerül.
Többi gyerek: Ildi mesélte, hogy Flóra is emlegette nagy Bencét, konkrétan a lökdősődést. És én magam hallottam, hogy Ricardo anyukája panaszkodott Éva néninek, hogy Ricardo fél nagy Bencétől.

Éva néni mesélte is, hogy Zsoltika nem tágít mellőle, egész délelőtt az ölében ül, és csak akkor szabadul fel, amikor kimennek az udvarra. Ott jól érzi magát, és önfeledten játszik. Aztán Betti néni említette, hogy Zsoltika folyton fogja az ujját, vagy ha azt nem, akkor a kardigánját. Fél Bencétől, és csak mellettük érzi magát biztonságban. De csak a csoportszobában, az udvaron már nem fél! Vajon miért?

Épp szerda reggel mondtam Éva néninek, hogy Zsoltika mennyire fél nagy Bencétől, sokat mesél róla, stb. Erre az volt a válasz, hogy kiscsoportban még nem baj, hogy a gyerek ennyire ölbebaba, szeretik is őket dédelgetni. Igen ám, de mi lesz a megoldás? Megszokja Zsoltika vajon ezt a helyzetet? Egyszercsak elmúlik a félelme? Nem hiszem... Itthon én csak azt mondtam neki, hogy ha bántani akarná őt nagy Bence, akkor védje meg magát, meg is mutattam, hogy az alkarját felemelve háríthat egy esetleges ütést. De már Zsolti a minap azt is mondta neki, hogy ha nagy Bence bántani merészeli, akkor rúgja bokán :D

Egyenlőre abban maradtunk, hogy hétfőn kérek fogadóóra időpontot az óvónéniktől, mert jó lenne pontosan tudni, hogy mit is csinál ez a nagy Bence. Ehhez pedig idő kell, mármint hogy megbeszélhessük, mik is történnek amikor én nem vagyok bent, erre egy-két perc nem elég (ami akkor jut ránk, amikor megyek Zsoltikáért). Valahogy hiányzik nekem egy láncszem. Mert az oké, hogy van egy rossz gyerek a csoportban, de úgy érzem, hogy ezek a leírtak nem elegendők arra, hogy egy csoportot így terrorizálhasson egy gyerek. Van ott még valami... De az is lehet, hogy Zsoltika egyszerűen érzi, hogy ez valami rossz, komisz gyerek, esetleg gonosz... Megfogalmazni nem tudja, ezért aztán nekem kell rájönnöm, hogy mi is a probléma.


Én már ettől nagyon kikészülök, rengeteget gondolkozom ezen, és ahányszor Zsoltika csak emlegeti, mindig próbálom kihámozni, hogy ugyan mi történhetett, vagy mi lehet pontosan a gondja.

Ha van valami ötletetek, lányok, írjátok meg! Bár ahogy írtam is, az ügy még koránt sincs lezárva, az óvónénikkel még csak most fogunk beszélni.

Megyek, mert megint szédülök, ez azt jelenti, hogy muszáj pihennem :(

pgaboka
 
 


Gabi, itt vagyok, olvastam, de nem akarok egyszavas választ adni, többre meg msot nem lenne módom (olyan sok van még hátra... :( )
Holnap jövök, elmondom, mit gondolok, jó?

Te meg meséld el, mit mondak az óvónők, ha addigra beszélsz velük.

Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita,
hú de sokáig ébren voltál! Sikerült felkészülni az órákra? Milyen volt ma? :)

Megbeszéltem a mai óvónéninkkel, csütörtökön fogunk leülni egy kis beszélgetésre :)

Azóta még azt tanácsolta anyósom, hogy esetleg Zsoltikát vigyük pszichológushoz, egy kis "erősítésre". Végülis ott az óvodapszichológus... Bár ő nem volt túl szimpatikus.

De előbb az óvónőkkel beszélünk.

Most indulunk Lacussal az oviba, Zsoltika ma nem ebédel ott, és holnap sem :( Úgy volt, hogy Szentesre utazunk a hétvégén, és egy kis toldással maradtunk volna keddig, de anyósom annyira beteg, hogy nem mehettünk. Nátha, orrfolyás, köhögés, nagyon le is gyengült... Lassan javulgat (orvoshoz ő sem megy) :(

Szirom miatt kicsit aggódom, remélem, minden rendben!

Többiek? Jó reggelt! :):):)

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Megint én :) Überelem Ritát :D

Már régen szerettem volna írni Zsolti munkájáról, ami lezártul végre, és nem titok többé :)

Tehát: többször írtam már, hogy Zsolti nagyon sokat dolgozik. Igaz, itthon ténykedik, de annyira sok a munkája, hogy így is alig látjuk. A "normál" meló mellett még egy másik, érdekes és izgalmas feladatot is kapott, ezt szeretném most itt reklámozni egy kicsit. :)

A Budapest Bábszínház rendezője kitalálta, hogy hagyományos, kesztyűs bábok mozogjanak számítógéppel rajzolt és mozgatott, 3 dimenziós vetített háttér előtt. Ennek a háttérnek a programozása volt a feladat. Zsolti barátja, volt kollégája pedig megrajzolta a háttér minden egyes elemét, minden fát, lámpát, házat, mégpedig gyönyörűen!

A darab címe: Egy egér naplója. Talán van is, aki ismeri, ez Bálint Ágnes szerzeménye, könyvben olvasható.

A háttér kb. 10 hónapon keresztül készült, folyamatosan rajzolta a kolléga, Zsolti építette, és az utolsó másfél hónap volt a legnehezebb, ekkor került minden a végső helyére, kialakultak az útvonalak, amelyeken a bábok mozogtak, össze kellett hangolni az egész darabot a színészeknek, a zeneszerzőnek, és ugye a hátteret is folyamatosan igazítani, javítani, változtatni kellett. Zsolti sokszor ment is be a színházba a próbákra :)

Ezt a hátteret nem úgy kell elképzelni, mint egy filmet, ami mozog egy bizonyos ütemben (vagy éppen áll) a bábok mögött. Tulajdonképpen interaktív az egész, ugyanis egy kolléga folyamatosan igazítja a jelenethez, mert kétszer ugyanúgy sosem lehet eljátszani a darabot :) Ez benne a lényeg, hogy nem statikus, és ezért is kellett olyan nagyon sok időt rászánni. De nagyon szép lett :)

És nagyon jók a kritikák is, volt a már a Duna TV-ben is egy műsorban, és persze az interneten is. Kolozsváron is jártak már a darabbal, és nagyon nagy sikere volt ott is! :):):)

Rakok fel egy képet, és itt vannak linkek:

egy kritika:

http://kultura.hu/main.php?folderID=117 ... eID=263292

és a Bábszínház oldalán képek:

http://www.szinhaz.hu/index.php?id=680&cid=28590

Egy kis gond van csak, bár ez tulajdonképpen jó: erre az évre már nincsenek jegyek :( A januári műsor nincs fent a színház oldalán, de remélem, több előadást tartanak majd, mert nagyon jó a fogadtatás :D

Bár ennek a munkának vége, azért Zsolti még közel sem ér rá, mert a rendes munkájával meg nagyon el van maradva :( Úgyhogy ismét meló ezerrel...

De azért jut egy kis idő a családra is, épp egy hete Zsoltika kis barátnőjének szülinapi buliján vettünk részt a Mammutban, egy játszóházban, és szuper volt! Zsoltika 3 órán keresztül mászott, csúszott, rohangált... Volt bohóc is (ettől picit félt), meg torta, és arcfestés :):):)

Tegnapelőtt pedig ugye a Tropicariumban voltunk, úgyhogy nem panaszkodhatok :D

Teszek fel pár képet is:

Zsoltika mászik:
Kép

Pókember:
Kép

Apu és Lacus:
Kép

Zsoltika mérges Pókember:
Kép

Pókember Anyuval:
Kép

Lacus lovagol:
Kép

Lacus a labdák között:
Kép

pgaboka
 
 


Gabi!

Most sem vagyok nagyon összeszedett, de talán sikerül elmondani, amit szeretnék: Nagyon jól tetted, hogy beszélsz az óvónőkkel, szerintem ezt nem szabadna tűrni, hogy egy gyerek ennyire megzavarja a gyerekek nyugalmát. Látható, hogy nem a te averziódról van szó, hanem sok gyerek panaszkodik erre a fiúra. (Miért nagy Bence? Jóval idősebb náluk? Vegyes csoport? Ne haragudj, ha ezt már mondtad, most nem emlékszem.) Természetesen előforulhat egy csoportban, hogy a nagyobbak nem játszanak a kisebbekkel, van kiközösítés, satöbbi, de ilyen durva dolgok szerintem sem elfogadhatóak!
Az viszont, hogy Zsoltika nehezebben oldódik fel a teremben nem biztos, hogy csak nagy Bencétől való félelme miatt van, nem? Ismerek ilyen gyereket többet is, aki egy évig csak az óvónők mellett játszott, az ölükben ült, nem volt igénye, sem bátorsága, hogy belevesse magát a közösségi életbe. Ez nem baj. Te is szelíd természet vagy, otthon békésen, kedvesen, szeretettel bántok a gyerekekkel, talán sok neki a zsongás a kis teremben. Az udvar viszont ismerősebb terep lehet, hiszen sokat jártok játszótérre, meg itt talán nem olyan feltünő nagy Bence jelenléte, nem?

Gabi, csak találgatok, de te olyan jó érzékel nevelgeted a gyerekeidet, hogy biztos, hogy megoldódik ez a dolog!
Az is eszembe jutott, hogy mennyire nem hiszi az ember a bömbölő csecsemőjét hallgatva, hogy lesz ez még nehezebb is, igaz? :) Pedig sokkal megterhelőbb a gyerekek lelkét simítgatni, mint a hasfájós csecsemőt hallgatni (vagyis ... nem is tudom... :) közelről persze az is nehéz, de ez nehezebben megoldhatónak tűnik néha)

Anyósod javaslatán először meglepődtem, de ki tudja, lehet benne igazság! Bár az lenne jó, ha a szelíd kisfiúkat nem kéne megacélozni, de ez az élet valószínűleg.

(Írsz naplót? írásosat vagy blogot? ez nagyon tetszik!)

Ma este megint itt leszek, ha valakinek van kedve egy nagyonfáradt Ritában tartani a lelket, akkor örömmel fogadom! :)

Pussz!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


pgaboka írta:Überelem Ritát :D

Ez jó volt! :D Rita, a babanet réme... :D Minden sarokból kidugja a fejét...:D

Férjed meg nagyon szép munkát végzett, irtó érdekes lehetett!Borzasztó kíváncsi lennék erre az előadásra, szerintem Maja is, tavaly a tanítónőjük ezt olvasta fel nekik az iskolában, nekem meg nagy-nagy gyerekkori kedvencem! :)

((((Azért halkan neked is legalább akkora elismerésem Gabi, hogy ilyen türelemmel viseled, hogy a férjed (rendkívül?) keveset van otthon, nagyszerű vagy!!!)))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Gabi! ne aggódj miattam, jövök, ha tudok, és ha van mit írnom. Azért köszi :wink:

Tegnap lent voltunk anyunál, mert szerettem volna neki mielőbb megmutatni Edét, és szerettem volna, ha találkozik Miksával is. Nagyon-nagyon rosszul van, nagyon sok az áttét, többek között a tüdőben sajnos. Nagyon gyenge. Most vitte volna be délelőtt a bátyám a kórházba, mert kezdődne egy kemo, de mentőt kellett hívni, mert nem tud személyautóval utazni, megközelíteni, ki- beszállni. Ne haragudjatok, ezt nem részletezem nyilvános topikban, más meg nem nagyon van. Illetve van, csak most ez a fontos. Pörögnek a napok, Ede nagyon aranyos, nem sokat alszom mellette, de ez sem annyira vészes. Miksa kicsit féltékeny, sérültek a körei, de tudjuk kezelni.

Gabi! Nálunk is van ilyen gyerek az oviban, érdekes, hogy tavaly is volt egy, az Ádám, aki sokkal magasabb és erősebb volt az átlagméretű gyereknél, és bántotta is őket, most ő már nincs, most egy másik kisfiú nőtte ki magát ovis rémmé. Figyelnek rá az óvónők, tudom, azzal megy el a fél napjuk, de hiába. Minden gyerek tart tőle. Ő is lökdösi őket, lelöki őket a padról, játékokról, elvesz tőlük cuccokat, állandóan lövöldözőst játszik (Miksa nem is látott még olyan filmet és egy vízipisztolyon kívül játékfegyvere sincs) szinte minden gyerek elmondta már otthon, hogy milyen a kisfiú. nem tudom, mit lehet vele csinálni, a beszoktatós anyukák (akik ugye ott ültek fél napokat) azt mondták, hogy az óvónők nagyon odafigyelnek, de nem nagyon lehet vele mit csinálni.

Pussz nektek!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Rita,
azt kell hogy mondjam, hogy nagyon jólesett a lelkemnek ez a sok dicséret, amit Tőled kaptam :):):)
Valóban nem egyszerű így nagyjából egyedül :) Még a nagymamákra-nagypapákra sem számíthatok hónapok óta egyáltalán :(
Érzem is, hogy merülök, de még bírom :D

Viszont ma igazán le kell pihennem, ne haragudj, Rita, holnap jövök és írok részletesen, megválaszolom a kérdéseidet :)

Szirom,
jó, hogy írtál! Pont arra gondoltam, hogy mi lehet anyukáddal :( Sok-sok erőt kívánok továbbra is!
Még Neked is szeretnék írni arról, hogy hogyan is alszunk mi :) Na majd holnap :)

Jó éjt,

pgaboka
 
 


hellócska :D :D :D :D

elintézzük reggeli teendőinket, aztán megpróbálok jönni most már tényleg :D :D :D :D :D :D

puszika
Kép
vas
 
 


Na, itt vagyok :D
Jó egy hete nem voltam :oops:
De csütörtökön sikeresen kikapcsoltam a blutooth-ot(amit észre se vettem), és mivel router-ről megy az egész sz*rság, kell hozzá az is, persze észre se vettük, aztán vasárnapig nem volt csatlakozás 8) :roll:
Hétfőn vendégeim voltak, tegnap meg baromira nem volt kedvem írni :oops:
Bocsi :oops:

Szirom, nagyon sajnálom, hogy rosszabbodott anyukád állapota.

Miksa jár most oviba?
ki viszi??
Féltékenység majd elmúlik :wink:

Gabi, hallod, nagyon profi az urad :)
Le a kalappal.
nagyon ügyes.
Nagyon jók a képek rólatok.
Az ovis Bencéről meg már baromira ugyanazt írta Rita, meg Szirom, amit én is írnék, :wink:
Nálunk van egy Pityu nevű fiúcska, állítólag ő a rém :wink: :wink: , de Olit még nem rémisztette meg :roll:
Szerintem minden oviban van egy ilyen nem oda való, kicsit agyament gyerek .
Óvónőkkel sikerült beszélni?(ja, most olvasom csütörtökön lesz a beszélgetés)
Írjad meg, hogy mit mondtak.

mindjárt jövök :wink:
vas
 
 


mégse írok, mert közben elégettem a kezem a kályhaajtó nyitójával, és baromira fáj, most bekenegetem, aztán szerintem du. vissza jövök, puszóka :D :D
vas
 
 


Sziasztok!

Alszik a kisdedem :) A nagyobbik ma nem, mert szervízbe mennek az urammal :D Egy kis program :D

Ildi,
már épp gondolkoztam, hogy merre járhatsz :)
Kezed :(:(:( Jujj! Mekkora felületen égett meg?
Én épp tegnap fogtam meg a szendvicssütőt, vagyis épp csak hozzáértem (tűzforró volt), utána vagy félóráig jeget szorongattam :shock:
Jót is tett :)
Gyere majd mesélni!

Rita,
tehát az oviban: nem vegyes a csoport, ez kiscsoport, és két Bencénk van: a nagyobbik valóban idősebb, nyáron volt 4 éves (ő a rossz), és nagynövésű is.
Lehet, hogy nem kellene nagy-nak nevezni, mert ezzel is erősödik az ő fontosságának képe - saját magában és a többiekben is, de így alakult :?
Igazad van, biztosan a nagyobb szabadság érzése miatt is van el Zsoltika jobban az udvaron :)
Igen, írok naplót, de nem blogot :) Csak úgy magamnak, mindenről, ami fontos.

Most mennem kell, pussz!

pgaboka
 
 


Hahó!

Jó reggelt mindenkinek! Már tegnap is akartam írni, csak elmaradt.

Gabi! Nagyon tecc a bábszínházas dolog, büszke lehetsz az uradra! Amit képeken láttam, az igazán klassz! Meg is néznénk szívesen, de ha ilyen népszerű, akkor majd figyelem a jegyeket. Miksa most látott néhány gyerekszínházi előadást az oviban, és nagyon-nagyon odavolt értük. Aznap, amikor szültem, szintén színházba akartam vinni, itt volt a faluházban A király új ruhája. De hát ember tervez ugye...

A játszóházas képek is nagyon tetszettek, Zsoltika igazán ügyes ott a falon!
Én is nagyon kíváncsi vagyok, mint mond az óvónéni!

Ildi! Milyen kályhával égetted meg? :shock: nem központi fűtésetek van :?: :shock:
Bluetooth :roll: :lol:

Miksa jár oviba, általában az uram viszi és hozza, de tegnap például egy kis ovistárs anyukája vitte és hozta, és ma is ő viszi majd el a lampionos Márton-napi felvonulásra délután. Irtó rendes tőle, nagyon hálás vagyok érte. Szerettem volna, ha az uram haza bír jönni és én vihetem el Miksát, mert kéne nekünk kettesben is program, meg nekem is jól esett volna kimozdulni, de éjszakás sajnos. No, pont most hívott a lány, hogy elnézte és hétfőn lesz. Akkor még hátha sikerül együtt elmennünk...

Rita! Még mindig nem írtam semmit a gondolataidra - nem, nem hülyeség, amit írsz. Csak amikor az emberrel nem történnek rossz dolgok, akkor általában nem is támadják le ilyen rossz gondolatok. Nekem mindig az van a fejemben, hogy rajtunk is nagyon múlik, hogy ebben a minden pillanatban veszélyes világban mi lesz a srácokkal. Annyian csesztek már le, hogy túl aggódós vagyok, de az az igazság, hogy két alkalommal hagytam abba a rászólást a gyerekre valami miatt, amit veszélyesnek láttam, mind a kétszer baleset történt. Úgyhogy maradok az első megérzésemnél.
És ha már a halált is említetted, lányok, mit mondjak majd Miksának? Van valakinek tapasztalata? Egyszerűen nem tudom. Nem vagyunk vallásosak, úgy talán egyszerűbb dolgom lenne.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, nagyon aranyos vagy, nagyon köszönöm. Enyhül egy kicsit, lassan, de ha a régebi fényképeire nézek, még mindig összeszorul a szívem, lehet, hogy nem lesz már olyan az arca soha. Remélem szépen gyógyul és csak kis nyoma marad...

Halál: vallásosan sem könnyű téma. Én azt szoktam mondani - de ez lehet, hogy neked nem segítség - hogy ha meghal valaki, a beteg testét el kell temetni, mert már nem tud benne élni, de a lelke továbbra is él, csak mi nem látjuk. Vigyáz ránk, figyel minket és nagyon jó neki már. Gyermeteg talán, de az az igazság, hogy nincs is nagy gyakorlatom, mert nagy ritkán kérdeznek csak ilyesmit. Meg asszem valahogy etekintetben béke van most bennük. (Bár ezt én is elmondhatnám...)

Anyukádat rettenetesen sajnálom, téged is rettenetesen Szirom. De annak örülök, hogy látta Edét, emlékszem, volt olyan nap, amikor ezt nem is merted remélni, igaz?

Megyek, mert összecsapnak a fejem fölött a hullámok. okt közepe óta most először vagyok itthon egyedül délelőtt Petivel, vagy iskola volt, vagy tanítás, vagy itthon volt az összes gyerek vagy beteg volt valaki. Csomó mindent terveztem (lakássá változtatom a disznóólunkat...), de ez a béka csak bömböl ha leteszem. Eddig nemigen jutottam semmire. Asszem kicsit kevés a tej, nem csoda, nem volt túl nyugodt az elmúlt időszak. (((Plusz úgy tűnik, be kell fizetnem az iskolába 130000 Ft-ot, mert nem vittem igazolásta gyásról. Ba...us, a tizedének sem örülnék... )))
Megyek is, megetetem.
Csók

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Elaludt. De azért megmutatom, hogy éldegéltünk délelőtt... (Kamerun Gyöngye...:D)

(Itt jól látható, hogy a disznóól nagyon is nekem való... disznói idomok...:()


Kép

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

De, segítség, köszönöm! Hasonlóra gondoltam én is, azt hiszem, ehhez nem kell feltétlenül vallásosnak lennünk. Kerestem délelőtt a témában írásokat, találtam is. Az őszintséget emelik ki, hogy ne csináljunk úgy, mintha nem történt volna meg. És kicsit meglepődtem rajta, de azt írják, hogy vigyük el a gyerekeket a temetésre, mert a szertartásos búcsú segít a feldolgozásban. Egyetlen cikk írta úgy, hogy 6 év felett már elvihetjük őket a szertartásra. Én eddig úgy gondoltam, hogy Miksának nem kell ottlennie, de most elbizonytalanodtam. Így sem tudom, én hogy fogom kibírni, és hogy kire bízom addig a picit.

Az az igazság, hogy sajnos most már minden telefonra összerezzenek. Ma már nem beszéltem anyuval, mert tegnap délelőtt is nagyon nehezére esett és akkora fájdalmai voltak, hogy le is tette a telefont. Ma már ki van kapcsolva. A tesóm volt bent reggel, kérte, hogy menjen el. Én egyszerűen nem értem, miért nem csillapítják ezek a nagyon-nagyon erős szerek legalább elviselhetőre a fájdalmakat :cry:
Nagyon jól tettük, hogy hétfőn lementünk, az volt az utolsó nap így utólag belegondolva, amikor érdemben tudott örülni még nekünk és az unokáknak. Bár Edét nem fogta meg, csak picit megsimizte, de egész délután együtt voltunk.

Fölébredt Ede, szopiznia kell. Még benézek.

Rita! Szerintem meg jól nézel ki a képen, és Peti is édesen figyel :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
nekem nagyon tetszik az, amit Rita írt :) Körülbelül így fogalmaznék. Bár mi sem vagyunk mélyen vallásosak, szeretném, ha idővel a gyerekek tanulnának hittant, és járnának templomba. Így aztán - ha Zsoltika egyszer rákérdez - nálunk az a magyarázat, hogy ha valaki meghal, akkor a lelke a menyországba jut.
Így is sok-sok magyaráznivaló maradhat még (Isten, angyalok), ezt még nem tudom, hogyan mondhatom el, nem is kéne ennyire belemenni, mert ez azért még sok egy négyévesnek.
A temetésen való részvétel: én még nem vinném Zsoltikát! Még a temetőben sem járt halottak napján... Valahogy úgy érzem, ezt még nem kell látnia.

Szirom, nagyon-nagyon nehéz most Neked, és nehéz bármit is mondani :(:(:( Nagyon sajnálom, amit történik :( De annak örülök, hogy anyukád láthatta Edét :)

Rita,
nagyon jó a kép rólatok :) Szerintem nagyon is jól nézel ki, Petike meg szuper aranyosan nézeget :)
Én is háton hordom Lacust, egy csomó házimunkát szoktam így végezni vele :D

Lányok, ma mégsem volt megbeszélés az óvónővel, holnap ülünk össze :)

Délután pedig lesz még egy gyerekem, a barátnőm kisfiára vigyázok :)

Puszi mindenkinek!

pgaboka
 
 


Gabi, majd mesélj!

Ó lányok, bennetek meg lehet bízni, építgetitek az önbizalmamat! Nem, sajna a helyzet tragikus és kissé komikus is, muszáj változtatni, de én még nagyanya-koromban is itt leszek. Na mindegy.

Szirom, Gabi, aranyosak vagytok, ha segítség, akkor jó. Nem tudom vinném-e a négyéves gyerekemet. Ha ennyire közeli hozzátartozóról van szó, akkor lehet, hogy igen.
Szirom, és ha mindannyian ott vagytok majd együtt, nem lehet, hogy az lenne a legérthetőbb? Ó Istenem, de borzasztó, hogy erről kell írni, nem haragszol Szirom???

Tudjátok mit, küldök még képet a gazfickóról, jó? (aztán irány a munka még egy kicsit...)

A hülye anyám a fejemre húzta a harisnyát: :D
Kép

gyerekek:
Kép

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Úgy telnek a napok és észre sem vettem , hogy már egy hete nem írtam...
Én is tanítok heti 2x. Úgy évezem, már nagyon hiányzott.

Rita, olyan szépek a gyerkőcök!! Lemaradtam vmiről? Melyik helyzet tragikus??
Meddig tanitasz ebben a félévben? Szereted?

Szirom, mi vallásosak vagyunk és Rita olyan jól megfogalmatzta, hogy én sem tudnám jobban.
Nagyon nehéz lehet...

Gabi, nekem is nagyin tetszik amit a férjed alkotott. Kár, hogy Andris még kicsi és nem ülne végig egy előadást. :( Szívesen megnézném!
Sokat vagy egyedül a gyerekekkel?

Andrisnak új szava van: tigris. :D Olyan édesen mondja, elolvadok.

Ildi, Beszti merre vagytok?
mira80
 
 


Lányok, szeretném nektek elmondani, hogy hajnalban elveszítettük anyukámat.

Most csak ennyi, majd jövök, puszi!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
a legnagyobb részvétem!!! Próbálj meg erös maradni, tudom könnyü ezt mondani!! Hiszen én magam sem tudom, mit csinálnék, ha elveszíteném az edesanyámat. Tudom, nagyon nehéz most neked, de gondolj arra, hogy anyukádnak most már nyugalma van. Látt a kis családodat, ennek biztosan nagyon nagyon örült.
Jajj, nem is tudom mit mondjak így hirtelen, hiszen erre nem is lehet mit mondani. Kívánok neked sok-sok eröt ebben a néhéz idöben! Erösnek kell lenned, hiszen a két kisfiadnak szükségük van a most is nyugodt és mosolygós anyukájukra!
Mégegyszer fogadd öszinte részvétemet!

Motiot

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Drága Szirom!

Őszinte részvétem!
Kívánok nagyon sok erőt.
Motiothoz hasonlóan nem tudom, mit írjak, nem tudunk a fájdalmadon enyhíteni. De gondolok rád, és várom, hogy jelentkezz!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szirom, őszinte részvétem!!
Nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked!
mira80
 
 


Drága Szirom, nem tudom, mit mondjak, rettenetesen sajnálom, őszinte részvétem!
Ahogy eddig te álltál a mamád mellett, most ő fog melleted állni és segíteni téged.

Hívj amikor akarsz, jó?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szirom, rettenestesen sajnálom, őszinte részvétem az egész családnak.
Sok-sok erőt, kitartást nektek is, meg a család többi tagjának.

Gondolj arra, hogy anyukádnak most már nem fáj , nem szenved, és ami a legfontosabb láthatta az unokáit utóljára.

Részvétem mégegyszer.

Sok-sok puszi
vas
 
 


Köszi, lányok, aranyosak vagytok. Jövök majd azért, hiszen nem áll meg az élet...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
őszinte részvétem az egész családnak! :(:(:(

Nagyon nehéz most Nektek... De most már nem szenved anyukád, és valóban, láthatta a legkisebb unokáját is.

Nem is tudom, mit írhatnék. Jelentkezz majd!

Még egyszer: nagyon sajnálom! :(:(:(

pgaboka
 
 


Sziasztok!!

Szirom, hogy vagytok???
Miksának megmondtátok már?És hogyan?
És hogy fogadta?



Többiek??
Mi van veletek??
Gabi, beszéltél az óvónőkkel???

Rita, meg se dícsértem a kádban ülő népes seregletet :D
édesek nagyon :D
Meg olyan keveset jövök mostanában, hogy nem is reagáltam Maja balesetére.
El hiszem, hogy tök rosszul érezted magad.
Amikro Ntasa múltkor felszabta a száját, meg a fogínyét, én is teljesen rosszul voltam, csak saját magamat hibáztattam, mert ugye az én lábamba botlott meg, meg aztán ha azt a k*rva biciklit elraktuk volna a helyére, akkor nem lett volna semmi)

bakker, benyomtam valami sz*r gombot, tök kicsi lett minden.
Ezt elküldöm, aztán megpróbálom rendbe rakni, és foyltatom :roll:
vas
 
 


Oké, jó lett, elég volt ki-meg visszalépnem. :roll:
viszont meló van, folyt.köv.......... :wink: :wink: :wink:
vas
 
 


Szisztok!

Szirom, én is szerettem volna kérdezni hogy hogy vagytok, csak nem mertem... Nagyon nehéz lehet most...


Ildi, én be-be nézegettem csak nem volt senki. Mondjuk most érthető...
Képzeld most táplálkozási naplót vezetek. Tiszta hülye vagyok! De így tudom kontrollálni mit eszem, mert nagyon elszaladt velem a ló...
Így bele se merek vágni a tesóprojektbe. Amíg nincs kész a házunk, addig nem vágnék bele, de nagyon szaladnak a hónapok. Jövő héten berakják az ablakokat, mos csinálják a fűtést. (csöveket) Lassan, de haladunk.

Rita, Maja arca hogy van? Én sem kérdeztem... Mennyire maradt meg a helye?
mira80
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen mindenkinek lányok! Hát nem könnyű. Az az egyik legrosszabb, hogy mindig eszembe jut, hogy fölhívjam...
Miksának az uram mondta meg, elmondta, hogy beteg volt a nagymama, de most már nem az, és hogy fölment a csillagokba, és majd figyeljük és ő is figyel minket. Úgy tűnik, hogy megértette, hogy nem fognak többet találkozni. Később kérdezte sírva, hogy akkor neki hogyan lesz nagymamája. Úgy sajnálom, ő is nagyon szerette.
Holnap lesz a temetés Bácsalmáson. Miksát nem visszük ki magára a szertartásra, beszéltem az óvónővel, az uram meg a gyerekorvossal, és mindketten azt mondták, hogy beszéljünk meg vele mindent őszintén, de a temetéshez még kicsi. Így is látni fogja a sok embert majd feketében a házban, meg lesz fogadás utána... nem is tudom, hogy élem túl, komolyan.
Igazából azért nem nagyon írok, mert annyian olvassák, és nem szívesen teregetem ki ezeket, de nektek egyszer azért elmondom. Így is kapok priviket, jó, hogy kedveseket, de akkor is.

És ti azért csak gyertek, meg én is jövök majd. És nevessetek meg hülyüljetek nyugodtan, mi is szoktunk azért itthon is, csak aztán mindig visszavillan az ember agyába, hogy mi történt. Remélem, a temetés után egy picit jobb lesz. Akkor majd én is többet jövök, jó?


Ildi, te miért lógsz mostanában annyit?

Mira! JÓ ötlet a napló, én is csináltam egy időben, és nagyon jól lehet a kaját kontrollálni vele. Ügyes vagy!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
örülök, hogy írtál! Szegény Miksa, annyira sajnálom, meg mindannyiótokat!
Szerintem is jó, hogy Miksa nem lesz ott a temetésen, ahhoz még tényleg kicsike. Elég neki maga a tény, meg valóban, a sok gyászoló... Én 12 éves voltam, amikor a nagypapám meghalt, utaztunk a temetésre, és nagyon-nagyon megviselt az egész.
Kitartás! Nem is tudom, írjam-e, de a fájdalom idővel enyhül...
Majd gyere, ha itthon vagytok, és kérnénk szépen képeket Edéről, meg persze Miksáról is :) Úgy szeretném látni őket!

Ildi,
én is akartam kérdezni: miért nem írsz mostanság? Minden rendben? Kezed hogy van?

Motiot,
Te sem jelentkeztél hetek óta!!!

Mira,
hajrá tesóprojekt, de előtte házépítés :)

Mi kicsit betegen. Zsoltika a héten nincs is oviban :( Én is köhögök, de nem vészes, remélem, hamar gyógyulunk :)

Most szaladok az oviba szülői értekezletre, puszi!

pgaboka
 
 


Szirom, gondolok ma sokat rátok....

Szerintem is jó ötlet nem elvinni Miksát, nem értené az egészet.
Én 8 voltam, mikor apukám meghalt, persze ott voltam a temetésen, (és az összes osztálytársam is), szerintem senki nem bírta felfogni mi is történik valójában.
Én se sokra emlékszem a szertartásból, igazából csak arra, amikor anyu megmondta. :(

sok-sok erőt nektek mára
vas
 
 


Mira, táplálkozási napló nagyon jó ötlet!
Legalább látod , hogy mit ettél, mi volt jó, mitől híztál, fogytál??
Súlyokat is írsz hozzájuk?????


Gabi, Szirom, hogy miért jövök kevesebbet???
Hú, nincs semmi gond, egyszerűen LUSTADÖG vagyok :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
bocsika :wink: :wink: :wink: :wink:

Néha annyira nincs kedvem írni, hogy az hihetetlen :roll:

Szerintem ez azóta van, amióta ovis Olivér.
több időmnek kéne lenni, de valahogy baromira eltökörészünk Natasával ketten :roll:
Aztán mire leülök ide, már nincs kedvem írni.
megpróbálok többet jönni,oké,???

Kezem , köszi jól van, 3 ujjam égett meg, de abból csak egyen maradt nyoma, de az is meggyógyult

gabi,jobbulást nektek!!!
vas
 
 


Sziasztok!!

Szirom, nagyon sokat gondolok ma rád!


Ildi, igen tessék jönni, már éppen azon gondolkodtam, hogy megírom nektek, hogy nem szeretném, ha ilyen pangósra vennénk a figurát, mert nagyon jólesik beszélgetni veletek. De tkp már meg is írtam. :)

Most megyek, holnapra óravázlatokat kell írnom a gyakorlatra. Most lesz vége, nagyon fognak hiányozni a gyerekek, nagyon jó (volt).

Munkára Rita!!

Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


(((((Ildi, megint meglestelek, hogy a másik fórumon vagy-e - rondakukkolósrita - ilyesmit keresel?

http://www.teszvesz.hu/item267576266_he ... igura.html )))))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


"rondakukolósrita" :lol: :lol: :lol: :lol:
Leskelődjél csak :lol: :lol:
aha, ilyesmi kéne, de nem 5ezerért, meg nem is használt, meg ne kelljen rá licitálnom...stb
Ez aranyosnak tűnik.
De én nem szoktam se itt, se a vaterán vásárolni,Ebuy-on meg pláne.
nem is tudom hogyan kell :roll:

Ja, a másik fórumon se vagyok néha :oops:

Ma meg épp megjöttünk a tescóból, mikor telefonált az óvónő, hogy Olivér fosizott háromszor.
Mehettünk is érte.
Eddig még itthon semmi se produkált.




Szirom,drága, hazajötettek?
Túlvagytok a tegnapi napon??


Gabi, na, mesélj már, mit mondtak az óvónők!

pusza
vas
 
 


Hahó!

Igen, megjöttünk még az este. Megvolt, túlvagyunk rajta. Köszi mindenkinek, hogy gondoltatok ránk.

Most csak képeket teszek. Nem maiak, de egy-két hétnél egyik sem régebbi.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


na, megvolt az első fosás........

pfúúúú...
büdös, híg,undi...
elég beteges kinézetűre sikerült :roll: :roll:
vas
 
 


Ildi, jobbulást Olinak! Szegénykém! :(

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: