Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

De nagyon eltűnt mindenki! Gyertek és meséljetek! Ugye mindenkivel minden rendben van?

Nálam elfogyott egy kicsit a lendület, és most már látom, hogy karácsonyra nem tudok lemenni 70 alá, de sebaj. Nagyon lassan mozdul a mérleg, még mindig 72 vagyok. Pontosabban 72,3, de én már 72,8 óta 72-nek tekintem magamKép nagyjából naponta mérem magam, és 10-20 dekák mennek föl-le, aztán végül csak lejjebb billen. Csak hát így araszolgatva. Pedig januárban én is megyek menyasszonyi ruhákat próbálniKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
gratula!!! Mikor lesz az esküvő? Nincs is annál nagyobb buli, mint menyasszonyi ruhákat próbálgatni Kép Milyen elképzeléseid vannak?
Köszi a virslisalis tippeket, most még egy kicsit szüneteltetem a virslit, mert torkig vagyok vele Kép De hamarosan újra beiktatom majd a vacsik közé.

Zsófi,
ha én sütök sütit, én sem tudok ellenállni Kép Ezért aztán nem sütök Kép Legalábbis mostanában, de Karácsonykor már mindenképp fogok bejglit készíteni. Igaz, kétfélét: egy hagyományosat és egy Norbisat Kép Ez utóbbit legalább 3-ig ehetem Kép

Ildikó,
remélem nincs Olivérnek tejfehérje-allergiája. Egyáltalán bármiféle allergia rossz, én is csak reménykedek, hogy Zsoltika nem lesz soha semmire allergiás, mert én az vagyok sajnos, a pollenekre. No de ő még szopizik, mégpedig nem is keveset!
Súlyodhoz nagy-nagy-nagy gratula!!!

Én a minap már 57,2-t mértem, remélem lesz ez még kevesebb is, bár tényleg nem kéne naponta mérni... Viszont tegnap nagyot bűnöztem: este kenyér, és sok szaloncukor került a pocakba (az enyémbe) Kép Szégyen-gyalázat, de ez van Kép

Most viszont ennem kell, Zsoltika nemrég aludt el, megint későig fog bulizni Kép

Többiek, jelentkezzetek!!!
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Zétény ma kapta meg a harmadik, agyhártyagy. elleni oltást.
Nagyon huncut-néha már több, mint huncut. Mit lehet csinálni egy nyolc hónapos kisfiúval, aki kinevet, ha azt mondod nem szabad. Tizedik alkalommal is visszamászik a vezetékhez, ha elveszem és leginkább ölben akar lenni.
Szopi ügyben is lépnem kell, mert már csak cumizik rajtam. A nappali 1-2 alkalom tényleg evés, de az éjjelenti 5-6 csak nyugtatás. El is alszik rajtam, de ha kiveszem a szájából, felébred és újra kéri...
Egyszerűen nem tudok korlátokat felállítani, de olyan keservesen tud sírni!!!

Pusz
Andi
messy
 
 

 
 

Sziasztok!

Gabi! Talán júniusban, ha minden igaz?Kép Mondjuk ezek közül sok tetszik: http://www.splasposa.com

Andi! Miksa is nagy huncut, sőt ő is túlmegy néha a határokon. Ha olyasmit csinál, amit például nem szabad, akkor sokszor úgy tesz, mint ha nem hallaná, hogy szólunk neki. Mi mindenesetre becsináltuk az összes konnektort gyerekdugasszal, sok mindent magasabbra pakoltunk, nagyon sok minden másra pedig egszerűen mindig megkapja, hogy nem szabad. Ilyen pl. a klotyóba nyúlás, a szemétbe nyúlás, a sütő gombjának eltekerése, a WC-papír letekerése. Nem akarom feleslegesen korlátozni, de ezeket meg kell tanulnia. Mondjuk így meg mindig ott vagyok a sarkában, ez is fárasztó. Az ölben levésről nem tudok nyilatkozni, én néha örülnék neki, de Miksa egy pózban nem marad meg 5 mp-nél tovább, és ez már egészen piciként is így volt. Azért nem aggódom emiatt, mert ha érdekli például egy könyv vagy egy játék, akkor azért elüldögél. Vagy a hordozóban is elüldögél, meg a Kárókatona előtt is, és ez utóbbi egy kivétel, mert ilyenkor az ölemben is megmarad.

Szopi: én elég régóta nem adok neki éjjel, mondjuk nem is nagyon kérte, Miksa jó alvó volt. De mást azért iszik, mert szomjas, talán a fűtés miatt. Nem lehet, hogy Zétény is megnyugodna egy kis teától például? Ja, és az esti szopinál valahogy úgy szoktam helyezkedni, hogy ne nekem kelljen kivennem Miksa szájából, hanem ő maga engedje el szépen lassan, ha már nagyon bealudt. De ha még nem alszik elég mélyen, és megmozdulok, akkor ő is utána kap, és kéri vissza. Szóval türelemKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!
Na, most két napja megint szigorúan betartottam az időket, remélem, azért lesz eredménye is!
Ami a Norbi 2-es beiglit illeti: én nemrég csináltam teljes kiőrlésű lisztből palacsintát. Hát, elfogyott, de ilyen rossz palacsintát még nem ettem! Annak a lisztnek búzakorpa íze van, nekem az ilyen reform-dolgok nem nagyon jönnek be (a páromnak meg pláne!!). Ha fele-fele keverem rendes liszttel, akkor még elmegy. Persze akkor nem 2-es, de legalább egészségesebb. Meg hát ha megkérdezem a fiamat, hogy süssek-e sütit, nagy csatakiáltással mutogatja a sütőt, meg kell zabálni. Így érte el anyósomnál múlt hétvégén, hogy süssön pogácsát, pedig nem nagyon hajlott rá.

Messy!
Alvás ügyben szerintem nézd meg az Alvás topicot, mostanában pont ez volt a téma. Mindenkinél más jön be, én most egy kíméletes módszerrel próbálom leszoktatni az éjszakai szopiról: ez múlt éjjel pl. félóránkénti ébredést és ringatást jelentett, 2-től 6-ig. 6-kor szopiztunk. Mindig elmondtam neki, hogy cici alszik, most nincs szopi, majd reggel. Persze ő már 15 hónapos, jobban megérti.
Viszont ugyanolyan huncut ő is, ha valamire azt mondom, hogy nem szabad, azt gondolja, ez játék, és csakazértis. Nem egyszerű. Volt már olyan is, hogy a kezére ütöttem, de azon is nagyot nevetett. Én se tudom, mit kéne tenni.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Dirtha!


Gratulálok, és sok-sok boldogságot! Nagyon szép vagy a képeken!!!KépKép


Más:

Kicsi fiamnak kezd kibújni az első fogacskája, most 5 és fél hónapos. A hasra fordulás még nem megy, de ha az ölemben van, már próbálja magát felhúzni ülő helyzetbe.Kép ImádomKép

A súlyom most stagnál, mondjuk nem is nagyon tartom be a fogyókúrát, hétfőn például túró rudi napot tartottam.Kép Mentségemre el kell, hogy mondjam, aznap volt az egyik vizsga napom. De legalább nem hízom.


Puszi mindenkinek


Subesz
subesz
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:02-kor.
vas
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:03-kor.
vas
 
 


Sziasztok Kép

Ildikó,
nagyon ügyes vagy Te is, szuperül haladsz a kilókkal! Kép Jó lehetett a buli Kép Olyat már én is csináltam, hogy este ettem fincsi milka pralinét, aztán reggelre csökkent a súlyom, de ez a ritka Kép Hát remélem tényleg nem allergiás semmire Olivér, de ha van rá hajlam, akkor tényleg jobb minél hamarabb kiszűrni!

Költözés: nagyon irigyellek benneteket! Mi is nagyon szeretnénk családi házat, de még a jelenlegi lakásunkon is hitel van... Amúgy milyen házat vesztek? Új építésűt? Mekkorát? És ha szabad kérdeznem, miért Gödöllőn?

Subesz,
jó hogy írtál Kép Gratula a fogacskához! Amikor én vizsgáztam, leginkább én is arra törekedtem, hogy legalább ne hízzak...

Zsófi,
húha, pedig nagyon bíztam a teljes kiörlésű lisztből készült bejgliben! No mindegy, azért sztem kipróbáljuk, de nem csinálok sokat belőle. Kitartást a diétához, belejön az ember, és akkor már könnyebb lesz betartani az időhatárokat!!!

Andi,
én is azt tudom mondani, amit Szirom: minél kevesebb korlátot érdemes felállítani, sokmindent inkább el kell rakni szem elől, vagy legalábbis jó magasra. Nálunk a szemetes is el volt zárva sokáig, ma már Zsoltika maga viszi ki a teli pelus és kidobja Kép De nem nyúlkál a szemetesben. Viszont a konyha nálunk nincs elzárva, ott a sütő a tiltott dolog, ha ahhoz nyúl, mindig hangosabban, szigorúan szólok rá, mert az nagyon fontos, hogy nem tapogassa. Én úgy vagyok vele, hogy ha pl. széttép egy könyvlapot Zsoltika, hogy miért is hagytam elől... Persze mondom neki, hogy nem szabad, stb... De hát ő még nem tud mindenhez olyan finoman nyúlni. Konnektorokat, vezetékeket nálunk nem lehet elöl találni, minden bedugaszolva, elrejtve Kép Amit még nem engedek soha: hogy ütögessen, karmolásszon minket, pedig azt is csak szeretetből szokta, de azt nem szabad.

Tegnap szalonnáztam. Én sem vagyok normális, utána vacakul voltam Kép Elszoktam már a zsíros kajáktól... Viszont elhatároztam, hogy egy kicsit szoláriumozni fogok, 5-5 percre merek csak befeküdni, de egy ici-pici színt jó lenne szerezni Kép

Ja, és egy kérdés: nem tudjátok véletlenül, nem kötelező az élelmiszerekre ráírni a kalóriatartalmat? Egy csomó mindenen nincs rajta! Mondjuk nekem ez annyira nem fontos, a Norbi-diéta ugye nem a kalóriák számlálásán alapul - vagyis nekem ezt nem is kell tudni, de olykor kiváncsi vagyok erre-arra, és elvétve találok összetétel, kalória információkat az élelmiszereken.

Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Olivérnek boldog 9hónaposnapotKép kívánunk!

Szerintem lehet akár sütit is enni, csak akkor mást nem Kép
Most megint elkezdtem fogyni Kép Fel vagyok dobódva tőle Kép Nekem leginkább az esték nehezek, van, hogy nap közben nem is jut eszembe a kaja, de délután...

Kicsit talán félreértettetek: a szigorú szülőtől fényévekre állok, csak nem akarom, hogy a gyermekem neveletlen legyen. És amúgy is : Kell a gyereknek a korlát (ez egy könyvcím, nagggyon jó, még anno a pszichológus javasolta, amikor tökéletes anya akartam lenni). Szóval mi is elraktuk, bedugaszoltuk, leszereltük, de vannak olyan dolgok pl. olvasólámpa zsinórja, amit nem tudunk eltenni sehová. Mert ha pl. a papája mondja, hogy nem szabad, akkor abbahagyja, ha én, akkor kinevet. Kép
idén még 2 vizsgám van, de utána megpróbálok több időt, energiát nevelésre fordítani. Mert most egyszerűbb megszoptatni, mint győzködni, vagy tápival/teával stb. kínálni...

Pusz
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Andi! Nekem meg éppen az a bajom, hogy az ember kevesebbszer korlátozza Miksát, mint én. Jó, jó, rászól időnként, de sokszor az az érzésem, hogy kivárja, hogy én mondjak nemet a kölyöknek vagy vegyek ki a kezéből valamitKép Mondjuk mi nagyon sokat vagyunk ketten Miksával, és vannak időszakok, amikor inkább én ismerem minden rezdülését. De az is igaz, hogy egy-egy hajtósabb szakasz után a párom néha napokig itthon van, és nem panaszkodhatom rá, mert nagyon klassz apa és pasi, és nekem is nagyon sokat segít.

Ildikó! Gratula a házhoz! Felénk nem nézelődtetek? Itt a szigeten még elég jók az árak, és ha minden igaz, talán tényleg meglesz a kishíd is Szentendrénél. Akkor viszont ingatlanügyben valszeg elszabadul a pokol. Én úgy szeretem ajánlgatni a szigetet, mert mi imádunk itt lakni, és az sem zavar, hogy kompozni kell (jó, tény, hogy többletköltség). Ez egy más életforma, mint Bp., és teljesen különbözik más faluktól is. De nem nagyon találkozom olyanokkal, akik ide akarnak költözniKép Pedig az Árpád-hídtól 15 km-re van a házunk.
Miksa szerintem nem tudta, hogy a papa a Mikulás, bár nem félt tőle, és úgy kezelte, mint ha nem lenne idegen. Kicsit viszafogott volt, ha viszont rájött volna, hogy az ember van a ruha alatt, akor vigyorogva mondta volna, hogy: ppapppaaaKép

Gabi! Én tökre jól bírom a szalonnát meg a kolbászt meg ilyeneket, dehát nálunk ugye van húsnapKép Szoktatás kérdése az egészKép Azért jobbulást!

Subesz! De jó, hogy írtál! Próbálj meg máskor is jönni!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!
Végre!!! Sikerült 1 egész kilót fogynom! Úgy örültem, mint kiscica a farkának, már hetek óta semmi haladás nem volt! (Persze, mit várok, ha csokit meg sütit eszek fogyókúra címen.)
Egyébként beleolvasgattam a Norbi honlapon a fórumba, mit ettetek ma címmel, és hát a legtöbben kizárólag 1-es kajákat esznek, abból is olyan minimálisat, hogy két nap alatt összeesnék. Nem értem, hogy aki ilyen keveset bír enni, az egyáltalán hogy hízik meg? Az meg különösen irritál, ha valaki reggel eszik két falat 2-es kaját, nem vacsorázik, mert lelkiismeret-furdalása van. Mintha a Norbi nem ezt a filozófiát próbálta volna átadni. Vagy nem olvasták el teljesen a könyvet, csak a listát. Még írja is, hogy ha túl keveset eszel, leáll az anyagcseréd, és dupla annyit hízol vissza. Én sajnos ezt már az általános iskolában tapasztaltam, már akkor elromlott bennem valami.
Bocs, hogy ilyen hosszú lettem, csak hát kicsit felhúztam magam rajta.
Viszont egy finom vacsinak valót olvastam: tejbezabinak hívják, tulajdonképpen tejbegríz, gríz helyett zabkorpával, kipróbáltam, tényleg jó. Csak sokkal tovább kell főzni (vagy forralás után letakarva duzzadni hagyni, ezt még nem próbáltam). Én viszonylag hígan szeretem, 4 dl tejhez 5 dkg zabkorpát adtam. Fahéjjal, kókuszreszelékkel...
Persze bocs attól, aki nem norbizik Kép.

Zsófi
zsóf
 
 


Jó reggelt!

Zazus belázasodott...a drnéni szerint nem az oltás miatt van, hanem valami 3napos magas láz később kiütésekkel. Még nem biztos hogy ez az, de többi mindene rendben van...
Ha erre jártok, kérlek, írjátok már meg, hogy lehet e lázasan sétálni vinni és meddig. Köszi!!!

Ma reggelre 79,8. Tudom, még ez is rengeteg, de a 86 után némi reménnyel tölt el, hogy lesz ez még kevesebb is!!!

sziasztok
Andi
messy
 
 


Andi!

Én nem vinném sétálni lázasan, nem szoktam.
Te hogy méred a lázad, ez most mennyi? Írjál Celsiust, jó?Kép
Lázcsillapítás: amikor Miksa a húgyúti fertőzés miatt napokig lázas volt, akkor nekünk különböző hatóanyagú lázcsillapítókat kellett kombinálni. Szóval kúp, Nurofen, Panadol felváltva. Ez elég jól bejött.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Nekünk is így kell. 3*2,5 Panadol, utána egy órval, ha popsiban 39 fölötti, akkor kúp.
Remélem, tényleg csak 3 nap lesz, mert rossz, hogy nem tudok segíteni! Bár a kedélyállapota jó, de látom a szemén, hogy megviseli. és nem lehet teljesen leszorítani a lázat, fenekében mindig 38 felett marad... Kép

köszi
andi
messy
 
 


Sziasztok!

Andi,
jobbulást Zéténynek! Remélem tényleg csak a 3 napos láz... Persze az sem jó, viszont akkor semmi más tünet nincs, mint a láz, és a 3. nap végén jönnek a pöttyek. Csak olvastam róla, nekünk ilyen nem volt! Viszont: pár hónapja Zsoltikának is volt láza úgy 2 napig, végül kiderült, hgoy a foga jött. Se pötty, se más tünet nem volt.
Lázcsillapítás: hát mi eddig még csak kúpot adtunk, de ha nem megy le tőle, akkor hűtőfürdőztetni kellene Zétényt.

Én sem vinném lázasan sétálni Zsoltikát, bár ha a láz nem túl magas (mondjuk 38 fok), és amúgy vidám, esetleg épp láthatóan a séta hiányzik neki, akkor rövid időre ki lehet vinni. Esetleg van erkélyetek, kertetek? Az még jobb megoldás Kép

Lesz még kevesebb a súlyod, kitartást!!!

Zsófi,
gratula az 1 kilóhoz! Lesz ez még több is, meglátod! Mármint több kiló minusz Kép Teljesen igazad van, enni kell, sőt a 2. kötetben Norbi kimondottan javasolja, hogy legalább a 2-es kódú kajákból együnk délelőtt. Szénhidrátra is szüksége van a szervezetnek, és nem lehet, nem szabad kizárólag 1-es kajákon élni! A napi 5x-i étkezés fontosságát is nagyon hangsúlyozza, illetve hogy ne éhezzünk, az nem jó a kúrának és a szervezetnek sem.
A tejbezabi nagyon jó ötlet, kipróbáljuk! Kép

Szirom,
köszi, azért szerencsére nem lettem rosszabbul Kép Amúgy én is imádom a szalonnát, főleg pocakosan ettem sokat.

Ma végre-valahára tornáztam KépKépKép Neki kellett állnom, ha nyárra szép feszes izmokat szeretnék Kép Hát jó is lenne... A súlyom viszont megint megállt, de hát ezt már meg is szoktam.

Zsoltika 2 órája alszik, pedig még vásárolni is szeretnénk, elsősorban egy műfenyőt, idén az lesz nekünk Kép Arról legalább nem hullanak a tűlevelek.

Jó pihenést mindenkinek:
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! Most mértünk lázat -és végre 37,1 popsiban! Nem akarom elkiabálni, de remélem, mától már nem is (nagyon) megy feljebb!!!

Gabi! A láz Zsoltikánál minden fognál volt, vagy csak egynél? Mert Zéténynek is most jön a 4. Az eddigiknél csak nyűgös volt.
Van kertünk, valószínűleg kiviszem, ha ilyen marad. És ha nem lesz köd!!!

Szép napot!
Andi
messy
 
 


Sziasztok!
Na, ezek a fránya hétvégék! Megint vendégségben voltunk, ráadásul elég jól szituált vendéglátóknál, csupa finomsággal vártak. Sosem ettem még pl. igazi hideg sült libamájat! Hát azért ezt meg kellett kóstolni. Viszont erős voltam, és a majonézes salátákra rá se néztem! A túrótortára is csak kicsit Kép.
Na mindegy, holnapra tuti újra + 1 kiló, ez van, majd jövő héten lemegy újra.
Gabi!
Egyébként nem akartam a kedvedet elvenni a tk. lisztes beiglitől, csak annyit mondtam, hogy nekünk nem jött be. Ettől még másnak lehet, hogy ízlik! Majd számolj be róla, hogy milyen lett!
Egyébként szerintem itthon nem muszáj ráírni a kajákra a kalóriát, sokszor látok olyat, hogy pl. az orosz szövegben van csak kalória, az összes többi nyelvben nincs. Érdemes megnézni a külföldi szövegeket is, a számok nemzetköziek Kép!

Zsófi
zsóf
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:04-kor.
vas
 
 


őő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:04-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Andi! Jobban van ugye Zétény? Lement a láza?

Ildikó! Élvezte a kissrác gondolomKép

Sziget: leginkább Dunakeszi felé járunk ki, mert általában a Váci út is elviselhető, de az M3-ason, majd a 2/A-n nagyon gyorsan ki lehet érni. Leginkább attól függ, honnét indul az ember. Én pl. Budán dolgoztam, ezért sokat jártam Szentendre felé, meg hát valljuk be, körbe is a hídon Tahi felé a hülye munkaidőm miatt. Az húzós volt, de megéri, mert jó ide hazajönni. A kompra van bérlet, nemtom pontosan mennyi, mert nekem ugye most nincsKép Olyan 20 körül lehet. Egyébként itt nincsenek igazi őslakosok, Mari nénik kakasokkal, mert ez egy nyaralótelep volt, ahol egyre többen laknakKép
Dunakeszin nem nézelődtetek? Egy halom lakást meg házat építenek most a Duna-parton is (azokra még akcióznak is, most láttam óriásplakátot), meg az autópályára vezető út közelében is. Az városias, jó a közlekedés, rengeteg suli van, meg üzlet. Meg ott lakik a Leó isKép Na jó, Gödöllő is jó helyKép

Gabi! Bevallom, én nem szeretem a műfenyőt. Mi általában gyökereset veszünk, az ember meg megpróbálja kiültetni a kertbe. Hááát ... idén még egy esélyt adott magánakKép A hosszú tüskés különben nem hullik, ha a tűlevelek miatt aggódnál. Mondjk egy kicsit én is parázok, még nem tudom, hogy hová rakjuk a fenyőt. Tavaly olvastam itt a babaneten egy érdekes megoldást, ha félted a csemetétől a fát: többet beállították a fát a járókába, mint egy kiállítási darabot a ketrecbeKép ha már úgyse használja Zsoltika a járókát...Kép

Zsóf! Én is olyan csipegetős lettem mostanábanKép És legaláb bejött a libamáj?Kép Nekünk kacsamáj figyel itt a hűtőben lesütve, nagy erő kell hozzá.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Igen, Hál'Istennek már jobban van! Pöttyök nincsenek, holnap jön a drnő, pisit vizsgál és átnézi megint. Lehet, hogy ez a fogacska járt ennyi nyűggel?!
Persze, most Zazus negyon hisztis, megszokta, hogy két napig ölben volt és csak szopizott.Mindegy, a lényeg, hogy meggyógyuljon!!!

Ildikó!
Nagyon jó a kép!

Én egyenlőre bírom a minimális kaját, csak úgy vettem észre, kicsit feszült vagyok! Azért szép lassan megy lefelé, ami viszont feldobKép

Én műfenyő párti vagyok, amióta kislánykoromban olvastam a Fenyőfa c. mesét (asszem, Andersen). Azóta sajnálom a fenyőket... Kép

Remélem, jól vagytok!

pusz
Andi
messy
 
 


Sziasztok!!!

Jobbulást a piciknek, olvasom, hogy sokan betegek, Benjamin is betaknyosodott, plusz jön a rágófoga, a jobb alsó, épp hogy csak kibújt, ezért lefeg a bőr felette és véres is. Nyűgös is, egész szertartás lett az esti lefektetés (orrszívás, Nurofen, Dentinox gél a fogakra), azért holnap elviszem a dokihoz.

A lagziról: hajnali háromig bírta a jónép, hetvenen voltunk. A pici fiúnk tíz után kidőlt az ajándékba kapott szobában, felváltva vigyáztak rá a nagymamák, egyben örömanyák. Kép Eredetileg a dédire volt bízva, de ő annyira jól érezte magát, mi meg nem akartunk háromszor szólni, hogy váltsa már le a lányát...tudjátok, az öregek sokszor olyanok, mint a gyerekek. A ruhám kényelmes volt, kivéve, hogy itthon indulás előtt rálépett valaki, és leszakadt az egyik kötő, ami az uszályt tartotta, így végig szinte fognom kellett, hogy tudjam ropni, hiába varrta meg a barátnőm. A pap, aki összeadott bennünket, úgy megtáncoltatott, hogy ihaj!!! Életem egyik legjobb táncpartnere. Lopás is volt, egy dizsiben kötöttünk ki, ahol annak idején (két és fél éve) randiztunk a férjemmel.
Szirom, gratulálok a nyárra tervezett esküvővel, hidd el, életre szóló élmény, mindenki rátok figyel, gyönyörű vagy, és persze egy leszel a szerelmeddel, ha csak képletesen is.A kisfiam születése után életem második legszebb napja volt. És annyira beleszerettem újból Szabolcsba, hogy el sem hittem! Nem vagyok az a romantikus típus, és mindjárt hányok itt az ömlengéstől, de tényleg ezt éreztem.

A mérleg most 54 kg-ot mutatott este, így két kilót sikerült visszaszednem másfél hét alatt, de nem is vigyáztam semmire. Mindenesetre most megint van motiváció: szilveszterezni egy étterembe megyünk, jól kell kinéznem. Kép

Jobbulást a kicsiknek, most már jövök rendszeresen, főleg ha végre leszedik az esküvő előtt felrakott műkörmöket, amiktől megőrülök!!!! (főleg amikor belenyúlok a popsikenőcsbe!!!! Kép)

puszi,

*Dirtha
dirtha
 
 


Kép
dirtha
 
 


Kép

Tánc Gyula Atyával... nem mindennapi figura!
dirtha
 
 


Kép

Hmm, a teteje marcipán bevonatú karamellás, rajta orchideák és tulipánok cukorból. A második emelet feketeerdő torta volt, a legelső -ami itt nem látszik- marcipántorta volt. Ha hiszitek, ha nem, egy falatot ettem ott és akkor, itthon inkább más sütikre buktam. Most, hogy kidobtuk (!) az utolsó szeleteket (azért le is fagyasztottunk az első házassági évfordulónkra), szóval most már ennék...
dirtha
 
 


Kép

Ez a kedvencem, sajnos nem sok fotó született közösen, ami jól sikerült. Hát íme a férfiak, akik mindennap megdobogtatják a szívemet...
dirtha
 
 


Ja, és nem a ruha pántját látjátok, hanem testfestést követett el rajtam az anyósom, aki egyébként kozmetikus. A ruha mintájához hasonlót festett a bőrömre, és strasszkövekkel díszítette! és kibírta a végéig!

Nos, remélem, ennyi élménybeszámoló megteszi, most már én vagyok kíváncsi rátok!

Még egyszer köszönjük a sok jókívánságot, nagyon jól esett, hogy gondoltatok rám!

puszi,

*Dirtha
dirtha
 
 


Dirtha!


Nagyon csinos vagy! Szuper a ruha és a testfestés nagyon eredeti! Párom szerint az a kép nagyon jó, amikor a férjeddel mosolyogtok a kamerábaKép

Volt menyasszony tánc is?


Még egyszer sok boldogságot!Kép



Szerencsére szerdán van az idei utolsó vizsgám, utána már gyakrabban tudok netezni.


Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Andi,
hogy van Zétény? Remélem már nincs láza egyáltalán!
Zsoltikánál eddig egyetlen (a 7-ik) fogánál volt láz, ez a legutolsó fogacska, ez előtt nem volt sohasem lázas!

Zsófi,
ok, megírom majd, milyen lett a bejgli Kép Köszi az ötletet, meg szoktam nézni alaposan a csomagolást, hátha mégis látok kalóriatartalmat, én is mindig a számokat keresem Kép Szerintem elég nagy baj, hogy az energiatartalmat nem kötelező ráírni a termékekre.

Ildikó,
jól hangzik nagyon ez a Gödöllő, biztos nagyon szép lesz az új házatok. Ez már készen van? Vagy még építik? Hogyan bukkantatok rá?
A kép nagyon jó, hol készült?

Szirom,
hosszú tűlevelű erdei fenyőnk nekünk is volt már többször is, csak hát az tényleg nem olyan szép Kép Meg aztán amikor hozzuk-visszük, bizony az is hullajt. Bár azokat a nagy leveleket könnyebb összeszedni Kép Amúgy már meg is vettük a műfenyőnket, szerintem nagyon szép, idén kipróbáljuk.

Dirtha,
nagyon jó lehetett a lagzi, köszi a beszámolót és a képeket is! Gyönyörű a ruhád, nagyon jól néztél ki benne, szuper vékony vagy már Kép És a testfestés is nagyon eredeti, a kontyod is szép lett. Még egyszer gratulálunk! Benjaminnak pedig jobbulást kívánunk!!!

Subesz,
drukk a vizsgádhoz, remélem jól sikerül majd! Aztán tessék jönni írni nekünk! Kép

<font color="0000ff">Most én is visszahíztam egy kicsit Kép 2 napja megállás nélkül bűnözök! A névnapom volt, én is készítettem finom kekszgombócot, kaptam is tortát, most itt van anyósom, ő is készít finomságokat... Hát nehéz így tartani a diétát! De mától ismét igyekszem, mert nem szabad feladni, no meg amit eddig elértem, azt már nem kéne veszni hagyni Kép

Puszi,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Dirtha, nagyon-nagyon szépek voltatok!Kép Csatlakozom Gabihoz, tényleg szuper vékony vagy, nem kell többet fogynod egyáltalán! És lejön a képekről a jó hangulat!
Ami minket illet, félgőzzel elkezdtük a szervezést, ez azt jelenti, hogy én információkat gyűjtökKép A legkézenfekvőbb helynek a nagyterme nem tetszik a páromnak, a kicsi meg túl kicsi, bár most szétbombázták, nagyobbat csinálnak belőle. De tartok tőle, hogy így sem lesz elég, mi szűken olyan 120 fővel számolunk. Pedig jó lenne, itt van tőlünk pár száz méterre, szép nagy bekerített parkkal, szállással a vendégeknek, van kis medence, és az egész a Duna-parton leledzik. Minden más sokkal bonyolultabb a kompközlekedés miatt, úgyhogy én erre voksolok, szerintem a ronda terremel is lehet valamit kezdeni. A Dunára néz az egész, közvetlenül a parton van, gyönyörű a kilátás, a környezet. Ruhát januárban nézek, akkor eljön anyukám és segít. Kimegyünk a kiállításra is, mert az embert hét lóval nem lehetne odavontatniKép

Gabi! Ne haragudj a figyelmetlenségemért, utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!

Lányok, már akartam írni, hogy nagyon fincsi fagyasztott zöldségkeverékeket találtam. Időhiányos (illetve keményítős) napokon jól jönnek, ma előre grillezett mediterrán zöldséget ettem, este pedig wokos keveréket. Szénhidrátnapra találtam jó tésztásakat is, a korzikai keverék például nagyon fincsi, gombás meg asszem brokkolis tészta. Pár perc alatt készen vannak. Az Auchanban vettem őket.

Most már zúzok aludniKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:05-kor.
vas
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:06-kor.
vas
 
 


Sziasztok!Kép

Ildikó,
nagyon szép ez a ház, nekem nagyon tetszik! Kép Ügyik vagytok, mert nagyon jól kifogtátok. Az végülis nem baj, hogy nektek kell befejezni, így legalább olyan lesz a burkolat mindenhol, amilyet Ti szeretnétek Kép Mekkora ez a ház? Úgy látom tetőtere is van, ott lesznek a gyerekszobák? Hát nagyon irigyellek Benneteket, már én is nagyon szeretnék családi házban lakni Kép

Szirom,
pedig tényleg nagyon jól hangzik az a hely, amit leírtál, remélem sikerül meggyőznöd a párodat is Kép

<font color="0000ff">Köszönöm a névnapi kívánságokat Kép Csak az a plusz 1 kiló ne lenne ismét, amit pár nap alatt felszedtem.... Kép

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:06-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Ildikó, nagyon klassz a ház! És tényleg jó, hogy nem kell leverni valaki másnak a csempéjét, hanem ti választhattokKép Az ára titok?Kép

Fürdőszoba-ügyben ajánlom őket: www.siklo.hu Mi náluk vettük a bazi nagy sarokkádunkat, és én vagy 8 éve szintén ott vettem a garzonomba egy törpe sarokkádat 110 cm-es oldalakkal. Még most is zseniálisan szuperál, és így befért a mosógép isKép Nagyon sok saját tervezésű cuccuk van, kicsi helyre, extrém helyre, sarokba stb. És ami fontos: a honlapon vannak méretek és árak is. Csempe és burkolólap ügyében 3 évvel ezelőtt (akkor épült a horányi ház) mi egyetlen egy helyen találtunk raktáron cuccot, Ürömön a Flinstonéknál. Máshol mindenhol 6-8 hétre vállalták a szállítást. Biztos nekik is van honlapjuk. Bazi nagy üzletük és raktáruk van Ürömön. Ha már megoldódott, akkor én kérek elnézést a felesleges fecsegésértKép

A zöldségek asszem tényleg Findusok. De fincsik, ma lecsúszott a korzikai keverék is, nem brokkkoli, hanem cukkinis-gombás tészta.

Gabi! Kis torna, sok folyadék és simán leugrik az az egy kilóKép Tarts egy gyümölcsnapot. Kicsit csalás, mert a víz megy ki, de jól esik látni a mérlegenKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jó reggelt!

Gabi!Ne, haragudj, hogy csak most: BOLDOG NÉVNAPOT! Az 1 kiló tényleg gyorsan lemegy!!!

Ildikó! Nagyon klassz ez a ház, biztosan élmény lesz berendezni!

Dirtha! Én is csak ismételni tudom a többieket, gyönyörű lettél és tökéletesen vékony! Ügyes vagy! Benjamin hogy viselkedett az esküvőn?

Zéténynek tegnap megérkeztek a pöttyök. Kép Úgy látom, mára el is múltak. Kép Kép Örülök, hogy túl vagyunk ezen is...

Én most épp stagnálok. Ha egy kicsit is többet eszek, azonnal visszajön fél kg., de látom, ez mindenkivel így van. Néha nagyon mérges vagyok magamra, mert egész nap nem eszek, este pedig eszembe jut és akkor... pedig ez a legrosszabb...


pusz
Andi
messy
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:07-kor.
vas
 
 


őő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:07-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek csajok, majdnem 2 kilóval voltam ma több, mint tegnapKépKépKép Megáll az ész. Borzasztó látvány volt. Mondjuk tegnap húsnapom volt, ilyenkor mindig lazább a nap, mindig több is vagyok utána egy kicsit, na de ennyivel? Ebédre sült virslit ettünk egy kis párolt káposztával, este pedig kacsapörköltet. Tényleg nem ettem kiemelkedően sokat, viszont most megettem az engedélyezett egy-egy szelet kenyeret. Ezt az utóbbit nem nagyon szoktam. Elég gáz.

Ildikó! A párom még akkor szeretett bele ebbe a helybe, amikor nem ismert. Autókázott egyszer hétvégén csak úgy céltalanul, aztán idekeveredett, átkompolt, bement a Vasmacskába (kikötői büfé), köszönt és mindenki visszaköszönt neki. No, már ez tetszett, aztán körülnézett és eldöntötte, hogy ha egyszer lesz saját háza, az itt lesz. Amikor megismertem, előtte vette meg a telket egy kis házzal. A második randinkon kihívott Horányba teraszt mérni, aszittem ez csak duma, de nem, tényleg le kellett mérniKép Ez volt tavasszal, Mikulásra beköltöztünkKép Először különben csak legénylakásra akarta bővíteni, aztán végül rendes ház lett belőle.

Andi! Jó hír, hogy tényleg csak 3 napos láz volt. Mi még nem találkoztunk vele, csak hallomásból.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Kicsit el voltam havazva a héten, de azért próbáltam olvasgatni.

Ildi!
Nagyon jól néz ki a ház, meg gondolom, majd jól fog kinézni, ha kész lesz! Egyébként nem akarlak elszomorítani, de tapasztalatból tudom, hogy egy családi ház sosincs kész! Mire befejezed, kezdheted az elejét újrafesteni. Kép De megéri. Nálunk pl. 20 perc sétányira van csak játszótér, tehát ha csak egy óránk van, kimegyünk a kertbe. Főleg majd nyáron lesz jó, remélem, addigra majd jobban le tudom foglalni. Homokozót is szeretnénk, meg esetleg csúszdát.

Szirom!
Nem kell elkeseredni: nekem a hétvégi libamáj és társai után szintén 2 kg pluszt mutatott a mérleg, két nap alatt lement. Sőt, a héten még egy is lement, de sajnos tegnap egész délelőtt csokiehetnékem volt, így az az egy kilót mégis meggondolta magát.

Azt hiszem, januárig most nem nagyon izgatom magam, megpróbálom nagyjából betartani az időket, aztán majd januárban komolyan folytatom. Itt sütöm sorban a fincsi sütiket, aztán majd jön a beigli, mákos guba, stb. Ha minden falat miatt lelkiismeret-furdalásom lesz, bele is őrülök!

Andi!
Remélem, már jól van a babó! Nálunk most egy kis köhögés van műsoron.

Zsófi
zsóf
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:08-kor.
vas
 
 


Jó reggelt!

Ildikó! Nyugi, tényleg nagy az árukészlet! Éppen ezért írtam, hogy nézzétek meg őket, mert mi is ugyanezzel küzdöttünk. Mi a nagy augusztusi szabadságolások idején burkoltunk, amikor leállnak a spanyol és az olasz üzemek. És nagyon sok lapból volt nekik rendes mennyiség készleten. Még annyi, hogy nagyon nézzetek körül, mert rengeteg árujuk van, köztük nagyon sok drága cucc is, de ha türelmesen végigbogarásszátok, akkor előfordulhat, hogy majdnem ugyanolyat megtaláltok jóval olcsóbban is.

Súly: rájöttem, hogy néhány napja a szar idő miatt elmaradtak a nagy séták Miksával, talán azért ez a stagnálás, sőt növekedés. Hát gáz, mert ma se sétálunk, hanem megyünk vásárolni édes kettesben a sráccal, már előre kiráz a tömegtől a hideg... Meg azért lefáraszt rendesen, a múlt héten például a kosárból kimászott a pénztári futószalagraKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:08-kor.
vas
 
 


Sziasztok!
Ildi!
Csepelen lakunk, egy ikerház egyik felében. Már 5 éve költöztünk ide, de még mindig van felújítandó - ez nem új építés volt. Pl. linóleum a konyhában, előszobában. Viszont festeni is kell, pedig festettünk beköltözéskor. Minden évre jutott valami nagyobb beruházás, idén a terasz volt soron. A kert meg folyamatos munka, egyre szorul vissza a vetemény - füvesítünk. De azért nektek nagyon jól hangzik, hogy mindent a saját ízlésetek alapján csinálhattok, mi azzal kezdtük, hogy a rózsaszín ajtókat átmázoltuk Kép.

A karácsonyi menü nálunk már hagyomány: borleves, ponty, mákos guba. Idén kipróbáljuk a saját készítésű gubát, eddig mindig kifliből készült. Persze jövőre lehet, hogy más leves után kell nézni, Boti még nem szereti a leveseket amúgy sem. A köv. két napban mi is vendégeskedünk, de a két ünnep között biztos csinálok még gesztenyével töltött pulykamellet, az nagyon fini.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Nekm is visszajött egy kg... erő kell és kitartás, mert a fiam egy éves szülinapjára jól akarok kinézni Kép

Újabb kérdésem van: mit lehet tenni a harapás ellen? Eddig is néha összeszorította száját, de most 4 foggal.... mintha direkt rágcsálna Kép
próbálom szólongatni, de ez eddig hatástalannak bizonyult!

most megyek mézeskalácsot sütni, de azt ígértem magmnak, hogy csak megkóstolom -nem eszem meg a felét Kép

Mindenkinek jó készülődést!

pusz
Andi
messy
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 10:09-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Ildi, gratula a házhoz, tök jól néz ki! Irigyellek is, Isten tudja, mi mikor fogunk családi házba költözni, egyelőre még ez az 51+10 nm is boldogsággal tölt el, mert végre a sajátunk lesz.

Én nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nekem már elegem van a tömegből, az ajándék vásárlásból! Egyetlen dologra vágyom végre: nyugalomra a családommal. Benjaminnak ez lesz az első igazi karácsonya, tavaly csupán három hónapos volt akkor. Kíváncsi vagyok a tekintetére, az ajándékokra adott reakcióira. Ez lesz életem legszebb -eddigi legszebb- karácsonya.

A menü nálunk: aszaltszilvával töltött pulykamell, raguleves (nem ebben a sorrendben Kép) de lesz az ünnepekben hal is és tatárbifsteak, amit azóta szeretek, amióta tavaly megkóstoltatta velem férjem uram.

Fáradt vagyok, de nagayon, ezért is jvök keveset mostanában.

Szirom, Ildi, Messy, Gabi és a többiek! Jó készülődést kívánok és legyen mindenkinek ez a karácsony a legszebb!

Puszi:

Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon szép ünnepeket kívánunk mindenkinek!

Kép

Ildikó,
nagy-nagy gratula a házhoz, örülök hogy mindent sikerült elintézni, és már sínen van a dolog. Mikorra tervezitek a beköltözést? Kép

Andi,
nálunk is volt egy ideig harapás, én mindig rászóltam Zsoltikára, sőt elvettem a cicit (aztán persze visszaadtam Kép), sőt apukája is rászólt, hogy ne harapjon. Ezek összességében segítettek, jelenleg 7 fogunk van és nincs harapás Kép

Én holnap bakonyi szeletet készítek csirkéből Kép Nem éppen karácsonyi ebéd, de a férjemnek ez a kedvence Kép Viszont anyukám főz halászlét és süt halat, amit én nagoyn szeretek, tehát az is lesz Kép Úgy tervezzük, hogy 25-én indulunk Szentesre anyósomékhoz, és addig maradunk, amíg jól érezzük magunkat. Legkésőbb szilveszterkor már itthon leszünk Kép

Én is sütöm a sütiket: bejglit és habcsókot készítettem, hát én már napok óta nem bírok ellenállni a finom falatoknak. Most én is úgy vagyok vele, hogy igyekszem tartani az 58-at, aztán januártól hajrá! Kép

Sok puszi mindenkinek:

Zsoltika és Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK fűszerezve sok pihenéssel! Kép

Kép

Sok puszi
Zétény és Andi
messy
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: