Új privát üzeneted érkezett!

hogy miért ordibált????

38,5 a láza!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:


szevasztok!!

megyek lázat csilapítani

(ja, szombaton kétszer volt neki 37,7)


ku....vára nem kívánom ezt az egész betegség mizériát :roll: :?
vas
 
 


Ildi, basszus, jobbulást Olivérnek! Szegénykém :( .

Prága: én a fürdőszobás szobákat néztem. Tudom, hogy annyi, mint a 3 csillagos, csak ez a Vencel téren van :lol:

Beszti! Jó sokat írtál nekem :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ildi, jobbulást mindannyiótoknak!!! Szörnyű, hogy ez mindenkin végigmegy!!!

Majd jövök később, csak most torna :D Jobban vagyok, és hiányolom a mozgást!

Ja, a kajánk még nekünk sem jött (mindjárt dél!).

pgaboka
 
 

 
 

Nurofen megvolt, remélem elég lesz.
Nem szeretnék hűtőfürdőzni.
Bár 39 alatt nem szoktam.
Csak nehogy rámenjen a fülére,na, annak a gondolatától is kiráz a hideg.
Viszont doki 12-től rendel 15-ig.
És hétfőn telt ház van.
nem tudom mit csináljak most.
Most vigyem oda Natasát is, még ő is összeszed valami komolyabbat.
Meghülyülök. :roll:

Inkább holnap délelőtt viszem el, kérek egy időpontot.
vas
 
 


Köszike mindenkinek!!! :D

Az én kajámat is későn hozták ma, ha ez vígasztal benneteket :D


Szirom, tudom, hogy ez nem a Vencel téren van, de ezt 5 perc sétára írják tőle.
Bőven jó ez is, csak jussak már el oda :wink: :wink:
vas
 
 


én ma szerintem nem tornázom. :roll:
Csináltam csüt-pént-szomb-vas.
Ma szünet. :wink:

Gabi, kb. hány alkalom után éreztél magadon valami változást???
Én egy hónapja csinál(gatom), eddig 15-ször sikerült, de ahogy többször csinálom, egyre jobban belejövök, érzem, hogy erősebben csinálom.
Mikor fog ez centikbe is látszani?

vas
 
 


meg kell néznem a lázas gyereket :wink: :roll:

Nasika meg még mindig alszik a teraszon.



Én meg ma Fótra készültem, meg Dunakeszi BuyWay-be, még jó, hogy nem indultunk el. :roll:
vas
 
 


Szirom!

De legalább írtam! :wink:
Már 50-edszer kérdezték meg a gyerekek, hogy délután van-e (akkor van ebéd)... És a mosógép kipakiolásakor Simon már hamiért ordított, de ki kellett bírnia amíg kipakolok, mert különben sohasem végzek. Így is úgy ettem, hogy közben egyszer újra szopiztattam... :D:D
Folytattad a 90 napost végül?
Skarlát mivel jár?

Ildi!

Nurofen nálunk szokott segíteni. Hú, jó kis dilemma, én orvoshoz apjukkal vitetem őket pont ezért, hogy ne ott kapja el a másik (én ugye csak 3-mal tudnék menni). Még jó, hogy ő rugalmas tud lenni, nem gond, ha később megy dolgozni...
Torna: nekem is kéne, de még nem jutottam el doáig. Hiába, a vasalnivaló mindig fontosabb :D:D.

Rita!

Mintha úgy rémlene, hogy a debreceni repülőjárat megszűnt, így szerintem nem oda mentek! :D:D
Szünet: megnéztem, nálunk rendesek voltak, egy egész hetet kaptak tavaszi szünetre. Mondjuk Beni iskolájában egyébként is kicsit másképp rendezik a szüneteken, az őszi sem akkor volt, mint máshol.
Olvastam, hogy Angliáról kértél képeket Ilditől, gyorsan nosztalgiáztam is egyet a 2 éves nyári utunkkal. Kár, hogy a blogunk még nincs teljesen kész, mert a végén nincsenek meg a képek, de azért így is jó volt olvasni az élményeinket...
Pár kép:
Csalagúton vonat vitte át az autót, ilyen közel állítottak minket (azóta sem tudom, hogyan nem hajtottam neki az előttem lévőnek:D (én vezettem)):
Kép
Apály:
Kép
Az Apolló 10 parancsnoki modulja a londoni Természettudományi Múzeumban:
Kép
Conwy vár (Wales):
Kép
Stirling (Skócia):
Kép
A blogunkat már láttad? Itt van: http://anagyutazas.freeblog.hu

Na, megint megyek. Eme írást is 3 részletben sikerül megtenni, közben megint szopztattam, de mivel Simon elalaudt (ki tudja, meddig), de az újabb adag mosás is, így futás a házimunka! :D
(Na meg mérges is vagyok, mert másodszor próbálom feltölteni, elsőre lefagyott. És ez nem először fordul elő a Babanettel (de csak azzal, így biztos nem a gépemmel van baj))

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hahó!

Bocsi, csak el kellett mennem Miksáért az előbb.

Ildi! Sikerült lenyomni Olivér lázát? És Natasa azért jól van, ugye?
És te?
Dokit nem tudod inkább kihívni? Lehet, hogy rendelés után kimenne egy kis lóvéért hozzátok, nem?

Gabi! Akkor tényleg jól vagy már, ha tornázol. És is, csak tornázni nincs most kedvem :wink: Vasalni se, de azt muszáj :roll:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Beszti! Azok a várak irtóra bejönnek nekem! A kocsik meg a vonaton: aha, mi is így állunk a kompon :wink: Valahogy érzi az ember az elejét, én se szoktam nekimenni az előttem állónak. Bár segítenek is, ha kell, gondolom neked is integettek.

Jóvanna, tudom, hogy sok a dolgod, csak hát mindenkinek írtál egy szép bekezdést, én meg kaptam egy sort. Ez van :)

Skarlát: az előbb akartam írni, van azóta egy újabb kislány a csoportban :? Torokfájás, magas láz, málnanyelv, bőrpír, ilyesmik a tünetek, lappangásnak 2-6-ot, illetve 1-8 napot olvastam, Úgyhogy mégse menekülünk még meg holnap. Főleg, hogy az új beteg szerdán még volt oviban. Most már antibiotikummal kezelik, viszonylag könnyed lefolyású, viszont így nem alakul ki védettség, többször is el lehet kapni. Szövődményei viszont vannak, annak még utánaolvasok. Ja, és kismamáknak nem ajánlott.
Én voltam annak idején skarlátos, az nem volt könnyed lefolyású, és karanténban volt a család, de akkor még nem antibigyóval kezelték. Úgyhogy remélem, én védett vagyok.

90 napos: elbénáztam megint.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Torna megvolt, hú, még mindig nagyon megérzem! Kemény, de muszáj :)

Ildi,
előkaptam a táblázatomat, bár azt nem jegyeztem be sajnos, hogy mikor kezdtem a kick-box-ot... De az én alakom a callanetics-szel formálódott nagyon sokat, ugye tudod! A bejegyzéseim 2006. januárjáig tartanak, mert akkor lettem megint terhes :) Az azt megelőző fél évben (amikor biztosan kick-boxoztam) csak pár centit sikerült lefaragni: comb -1 cm, csípő -4 cm, has 0 (!), derék -1 cm. És kilókban mindez -0,9 kilót jelentett.
Viszont én azt tanácsolnám, hogy ne tornázz egymás utáni napokon! Mindig tarts legalább 1 pihenőnapot két torna között! De ez csak az én meglátásom :)
És ne feledd, hogy a kick-box-szal erősödik az izomzatod, az izom pedig sokkal nehezebb, mint a zsír :) Ezért nem látszik igazán kilókban az eredmény, na meg Te már így is nagyon vékony vagy! Komolyan! Itt a legnehezebb, mert hónapokba telik, mire eredményt lát az ember...

Beszti,
én is örülök, hogy írtál :) Lacussal is nagyon jókat beszélgetünk, ő is válaszolgat babanyelven, tüneményes! Tényleg, milyen is az autótok? Épp tegnap beszéltük a férjemmel, hogy ha majd egyszer jön a harmadik bébi, akkor másik autót kell vennünk... De milyet? :D

Mira,
remélem, gyorsan kibújik a fogacska, teljesen átérzem, milyen rosszak így az éjszakák. Akárha rólunk írtál volna...
Lacuska súlya 1 hete 7,60 kiló volt :) Kis husika :D A fejfájásom elmúlt, köszönöm :)

Most már komolyan aggódom Motiot és Márti miatt! Adjatok életjelet, csajok! És persze a többiek is jelentkezzenek!

pgaboka
 
 


Hű, szép termés volt ma!!

Szia Beszti! :) :) Én is örülök, hogy jöttél!! Az örök vasalás, igen, ismerős!! Nekem jövő héttől megint iskola, ez lesz a neuralgikus pont nálam is... De szerintem az ágynemű rosszabb, utána jön az ing, és csak ezt követi a felnőtt póló! :)
Én sem attól félek, hogy megszülök a repülőn (az uram annál inkább :wink: ), hanem hogy nagyon félek tőle, és ezt nagyon megérzi a baba. De tény, ha a vizsgaidőszakot végigvirgonckodta, talán ez sem árt majd neki. Meg éppen tegnap döbbentem rá :D , hogy ez kétszer két óra, oké, nagyon félek tőle, de közben három nap KETTESBEN!!! Inkább erre gondolok csak! :D ((De én sokszor ilyen hülye vagyok, sajnos könnyebben észreveszem a nehézségeket mint a jót. De ezt meg talán lehet tanulni, nem?))
Külön köszönöm a képeket, Angliába egyszer tuti elmegyünk!! :)
Akkor még egy gyöngyszem csak neked :) : péntek este elmentem vásárolni, pénztárnál vettem észre, hogy nincs nálam kártya... haza...vissza... :? Amilyen béna vagyok, hatosikreket is várhatnék!!! :)

Ildi, szegény! Olivért gyógyítgasd, de ha esetleg magasabb lenne a láza, ne ijedj meg (nagyon) ez egy ilyen vírus. És ha elmúlik és visszatér, akkor se, még ez is belefér, Majának is ez volt. Neki tegnap volt még minimális hőemelkedése, kicsit köhög, de szerintem holnap visszatér az iskolába. Ma már kellően undok a Bernáttal, jól van... :roll: . :) A doktornőnk azt mondta, ezeknél a mostani vírusoknál semmi nem igaz, amit tanult (pedig egész fiatal), meg amit eddig tapasztalt, nincsenek tünetek csak láz, visszatérően. Fura.

Nagyon drukkolok Prága-ügyben, szerintem ne aggódj, ha nem bízol a nyelvtudásodban (nem bántásból, csak múltkor szóbakerült, én sem mernék egyedül...) kérj meg valakit, aki segít a foglalásban. Az átverést nem hiszem, hogy megengedhetik maguknak, nekünk semmi gond nem volt, de ezt is a férjem intézte. Az unokatesók hányan is vannak? Ketten, nem? Nagy falat, ha megkapod őket?? :) Szerintem egy cserét megér!! :D

Ildi, a fogad hogy van? Nekem ha náthás vagyok, szokott fájni, már többször tartottam ott, hogy felhívom a fogorvost, de a náthával együtt mindig elmúlt az is. Lehet, hogy valahol belül az üregekben ezek az idegek összefutnak, így érezheted a fogadat is, nem?(szakszerű vagyok anatómiailag nagyon :D )

Szirom, ti is mentek Prágába??? :D :D De jó lenne! Kiderült hogy van-e skarlát?? Jobban vagytok??

Mira, részvétem az éjszakák miatt!! :(

Gabi, torna :shock: :shock: , szuper vagy!!
Én most megyek szerdán védőnőhöz (másodszor :oops: ), most azon izmozok, hogy addig maradjon az 5 kiló (+valamennyi plusz), jó lenne szép számot bediktálni. Egyébként kellemesen csalódtam ma, reggel felhívtam, hogy mennék szerdán, azt mondta, már keresett... :oops: . Elkezdtem szabadkozni, hogy voltam dokinál, azért nem mentem hozzá is, erre azt válaszolta, ne vicceljenk, egy negyedik gyerekét váró anyukának nem is akar a nyakára járni. :shock: :D Ez kedves. És megértő... :) (És én is így gondolom. :) ) Csak bánt a lelkiismeret, mert elsőre nem volt túl szimpi, miért ítéltem meg egyszeri találkozás után. :oops:

Mi ma délelőtt a lányokkal elmentünk a diákigazolványomat intézni. Legutóbb anyukám járt bent (asszem kétszer is...), utoljára azt mondták neki, csak egy aláírásomra van szükség. Ma kb. fél óra sorbanállás után a lány megkérdezte, hoztam-e fényképet. Mondtam nem, legutóbb a mamám vitt, akkor nem kellett, azt mondták MINDEN megvan. Ja, nem, az mégis kéne... :evil: . Mindenesetre úgy néz ki, el lehet intézni a neten keresztül is, de ez már hihetetlen... :x . Mondtam a nőnek, még két évig járok iskolába, érdemes erre a kis időre belevágni, vajon megkapom még a diákomat diploma előtt??? Csak mosolygott... Jó, nem ő tehet róla, de ez nekem sem a hobbim... Na mindegy.
Délután útlevelet csináltatunk a két kisebbnek meg Zsoltnak, kíváncsi vagyok, ott minden rendben lesz-e...

Megyek gyorsan teregetni, még memóriáznom is "kell" egyet, aztán indulás...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


39 fok :( :( :( :( :(
vas
 
 


hát ez nagyon szomorú :( :( :(

felhívtam egy ismeretlen dokinőt (vagyis csak mi nem ismerjük), egyszer már írtam róla,hogyha legközelebb nagyobb baj lesz hozzá megyünk.
Maszekban rendel, fizetős, de állítólag nagyon jó.
Fél 7-re megyünk hozzá.
Aztán meglátjuk.

A nurofen levitte neki délben a lázát, de most megint ennyire felkúszott
Szegény annyira kis elesett.
Natika meg folyton zaklatja :)
vas
 
 


Ildi! Drukkolok nagyon!

Rita! Írtam feljebb, hogy azóta van még egy skarlátos kislány. Szóval összesen kettő a csoportban. A többiek takisak, vagy a skarlát miatt nem viszik a gyereket. De miután egész múlt héten jártak, én nem hiszem, hogy ez most már segítene. Vagyis ha babás lennék, én is meggondolnám, de így nemtom. Holnap még lapzártázok is. Meg ilyenkor meddig nem viszi az ember a kölket? nem is tudom...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Rita, a fogfájásom elmúlt(pedig csak egy algo van bennem)
Remélem is , hogy csak a nátha miatt éreztem :)

Hát, gyerekcsere kicsit bonyolultabb,mint gondolnád.Tesóm fia, 5 éves, de full anyafüggő.
Bár, már volt nálunk anyja nélkül, de itt volt a tesója, meg egy haverjuk.Elég jól elvoltak.
Ha itt van a nagytesó, akkor oké.
De itt lesz, úgyhogy nincs miért izgulnom :D
nekik is jár ennyi szabadság kettesben(mármint a nővéreméknek) :wink:

Ezek tényleg mutáns vírusok :evil: :evil: :evil:


Gabi, kösz az adatokat.
De én most nem is kick-box-ozok, hanem inkább a kiképzést csinálom,Sokkal keményebb, több benne a comb, popsi, láb gyakorlat, szeretem csinálni.
Hú, hogy csak ennyi ment le neked??? :shock:
Tudom, hogy most kilókat ne várjak lefele, de a centiket azért várom(várnám), vagy valami kis keményedést azért igen :D


Beszti, nagyon jók a képek!!!! :D :D
Főleg a várak.Mi ezekben nem jártunk, de voltunk még sok hasonlóban:
Durham, York, Fountain's Abbey,Richmond Castle, Canterbury,Bath, Stonhenge, Land's End, .................stb.
Három alkalomal sikerült elég jól körbejárni, de még rengeteg hely van, amit nem láttunk
Mi mindig komppal mentünk át.


Szirom, ez a skarlátosdi se hangzik valami túl jól :(
Csak nehogy elkapjátok!!!!!
vas
 
 


Ildi! Szerintem, Gabi ezeket a centiket valahogy máshogy értette, én se tudtam fölfogni, de nem ennyi ment le neki, az tuti!

De most micsináljak skarlátügyben, aszaljam itthon a gyereket? A bótban is elkaphatja.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Finom uzsi a virágföld(egy kis szájbafolyós takcsival keverve) :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép



ugye, hogy kevés a centi????? :wink:

Skarlátügyben nem tudom mit mondjak.
ez is tök lutri.Ha nem viszed, lehet, hogy akkor is elkapja, ha viszed, akkor meg, lehet, hogy nem. :?
vas
 
 


Rita,ami linket baraktál, a mary's, ott magyarul meg a foglalás is.
De még mindig fosizok egy kicsit. :roll:

Meg még ki kell derülni, hogy lesz a 4 napos ünnep márciusban, aztán jöhet a szervezés :D :D
vas
 
 


Na, jövök megint, csak hogy egy hétre elegetek legyen belőlem. Közben persze nem tétlenkedtem, kivasaltam 3 mosásnyi ruhát (utálok textilpelenkákat vasalni).

Szirom!

Persze, segítettek beállni a vonatra, csak akkor még a kocsink egész új volt, nemsokkal előtte hoztuk el a szalonból, így azért nem annyira éreztem még. Aztán rögtön tettünk bele 3 hét alatt 6000 km-t! :D:D
Azért nem írtam hosszabban, mert mindig Notepad-ban szoktam, és sokszor nem sorrendben, hanem vagy ahogy olvasok, vagy ahogy emlékszem. Olvasásban még épp nem került rád a sor mire Simon ébredt, de az átfutáskor láttam a képet, ezért csak annyit írtam.
A várak Angilában nagyon szépek, sok van, jó állapotúak, és sokszor ki is használják őket. Pl. voltunk olyan várban, ahol egész sok program volt aznap (pedig nem is különleges nap volt), az angolok is jöttek csomóan. Pl. sólyomröptetés, katapulthajítás, lovagviadal, stb. Ezt nagyon irigyeltem ám tőlük!!! :D:D
Mit jelent, hogy elbénáztad a 90 napost? Nem folytattad, vagy megint visszament pár kiló??
Skarlát: de te meg mostanában vagy aktuális időben a fogantatáshoz, nem?

Gabi!

Nekünk egy Renault Espace-ünk van és egy Renault Scenic-ünk. Az Espace 7 személyes (de most csak 6 személyre való ülés van benne, hogy a nagy babakocsink mózesestül beférjen (meg ugye csak 6-an vagyunk)). A Scenic-kel a párom jár, épp most gondolkodunk cserén, mert sokszor visz és hoz gyerekeket iskolába/ból, és kellene nagyobb. Még nem döntöttünk, hogy egy Traffic legyen (személyszállítós) vagy egy nagyobb Scenic (van olyan, aminek a csomagtartójában lehet +2 ülést kihajtani, így ideiglenesen 7 személyesnek használható. Szerintem a Traffic túl nagy (az egyébként már kishaszonjármű csak van személyszállítós változata), de majd meglátjuk, mert a törlesztőrészlet, fogyasztás, stb. nem mindegy, mennyi lesz.
De 5 személyre még sok autó van ám, ami jó, főleg az egyterűek, mint Scenic, de pl. Ford Focus, WW Turan, Opel Zafira, Toyota Avensis stb. is jó. Csak arra kell figyelni, hogy hátra beférjen 3 gyerekülés (ezt szerintem legegyszerűbb kipróbálni, nehogy meglepetés érje az embert). Mi annakidején így vettünk a Scenicet, annak kellemes méretű a csomagtartója is.
Lacus 7,60 kg? Hú, jó súlyban van. Én nem tudom, mennyi Simon, majd 1 hét múlva megmérjük, akkor kap oltást is valószínű. Mondjuk az első 4 hétben 1,5 kg-t hízott, ez alapján msot valahol 6,5 kg-nak kellene lennie, de nem biztos hogy annyira sokat gyarapodott. Az biztos, hogy jó súlyban van, gyarapszik és nő, de annyira azért nem tűik husisnak.

Rita!

Én ágyneműt 2 hónapja nem vasalok. Előtte tettem, de aztán úgy döntöttem, mennek a tisztítóba. Van egy általam nagyon szeretett anyagú, amit irtó nehéz vasalni, mindig órákig szenvedtem vele. A tisztítóban meg 1-2 ezer forintért megcsinálják a 2 garnitúrát (kétszer 2 párnahuzat, meg 2 franciaágy méretű takaróhuzat (mindketten nagy takaróval alszunk, így a gyerekek is beleférnek :D)). Nekem megéri. Inget meg csak akkor kell, ha a férjem reggel abban megy (nem mindig), de sokszor azt is ő vasalja, ha én még nem kelek fel.
Viszont felnőtt póló millióegy van, mert én is mindennap tisztát veszek, meg ő is gyakran azt hord, extra esetben napi több is termelődik.

Ildi!

Húha!
Tényleg masszívabbak az elkapható dolgok...:(:(
Canterburyben mi is jártunk, de aztán elindultunk fölfelé gyorsan, így Dél-Anglia és Dél-Wales kimaradt. Meg úgy terveztük az egész programot, hogy legyen mindenféle program benne, a gyerekeknek a kastélyozás, várazás nem lehetett túl sok. Így is votl még kb. 4 (Leeds, Warwick (az nagyon jó volt), Windsor, Edinburgh).
Én nagyon szeretnék még kijutni, nagyon tetszett egész Anglia, de már azon is gondolkodtunk, hogy esetleg kimennénk családostul valamennyi időre, a párom biztos találna munkát. És ahova biztos elmegyünk még, az Skócia.
Mi is néztük a kompot, de valahogy úgy tűnt, hogy ugyanannyi lenne, mint a vonatozás. És olyat még úgysem élt meg egyik gyerek sem (mi sem), hogy autóval menjünk vonatozni, ráadásul egy alagútban. Az egész be-kiszállás élmény volt.
Virágföld: ízlett neki? :D:D

Na, megyek megint, változatosság kedvéért újra lejárt a mosógép, megyek pakolni (még van 2 adag, de abból az egyik pulcsik, a másik meg 1 db nagy takaró, így legalább azok már nem termelnek vasalnivalót :D). Simon ébredése is várható.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Halihóóó!!

Itt vagyok ám én is, csak egyszerüen nem tudtam írni nektek. Annyira hányingerem van állandóan, hogy ahogy leülök a gép elé és elkezdek olvasni, vagy írni akarok, szédülök töle és nagyon rosszul leszek.
Most épp egész jól bírom, azért is adok életjelt magamról.
Ha elmúlik ez a borzalom, akkor természetesen jövök!! :wink:

Köszi, hogy hiányoltatok!

Betegeknek jobbulást, jajj, hogy ezek a ronda vírusok nem tudnak már eltünni a fenébe!! De hát nem csoda, ilyen enyhe idöben...

Szirom, ti akkor jól vagytok már? Remélem Miksa nem kap el semmit az oviban. 90 naposban mit rontottál el?

Ildi, ügyi vagy a tornával, szerintem is másnaponta csináld, legalábbis az elején, míg a szervezeted hozzászokik. Olikával mi van? Mit mondott a dokinö? Remélem hamar meggyógyul és Natka sem kapja el. Neked is jobbulást!

Gabi, szegény Lacuska, ápolgasd öt jól! Holnap ti is mentek dokihoz? Tényleg, férjed jól van már? Próbálj meg azért pihenni, ha tudsz, mert a beteg gyerköc mellé nagyon sok energia kell.

Beszti, jó, hogy jöttél te is, nem semmi azért négy poronttyal! Le a kalappal!Simon biztosan nagyon édi lehet már, tehetnél fel képeket!
Hát igen, én is meglepödtem, hogy megint azonnal összejött a bébi, még mindig nem igazán tudom felfogni a dolgot, de nagyon nagyon boldogok vagyunk apával és Ábel is örül a kistestvérnek :wink: .

Rita, örülök, hogy ti is rendbejöttetek már. Suli miatt nem irigyellek, de menni fog az! hàt, én nem tudom, hogy repülnék-e a 31 hetesen. Én asszem 26 hetes voltma, mikor repültem Ábellel, de szegénykének nem nagyon tetszett a dolog, azt hittem, hogy ott helyben kipottyan belölem, annyira rémülten kalimplált szegényke. De a visszaúton már jobban viselte a dolgot. Egyébként tölem biztosan nem érzett semmit, mert én nem félek a repüléstöl. De természetesen nem lett semmi gond. Viszont rá két hétre repültünk volna Londonba "nászútra", de azt már nem mertem bevállalni, meg a doki is azt mondta, hogy nemenjek, mert akkor már erösen keményedtem. De az nem a repüléstöl volt persze.

Na megyek, mert kicsit le kéne pihennem, ma kitakarítottuk Ábellel a lakást, eléggé elfáradtam, pláne, hogy ez az elsö idösza amúgy is fáradékony meg álomkóros. Asszem ma is hamar megyek aludni...

puszi mindenkinek, jövök, ha nem leszek rosszul( mint most :wink: )

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Hahó!

Motiot! Örülök, hogy jöttél, már én is kezdtem aggódni! A hányiger vacak dolog, hosszú távon nehéz elviselni, de mégis jó, én is bevállalnám :wink:

Ami nekem segített: kajálás, jégkocka vagy bármilyen jeges ital, különösen a hideg gyömbér (üdítő). Ajánlják a gyömbérteát is, de nemtom hogy kell. Gyömbérgyökérből, de csak ennyire emlékszem. És azóta láttam, hogy vannak direkt terhességi hányigerre homeós bogyók is, esetleg egy próbát megér.

Influ: Miksa már csak kicsit takis, én semennyire, mi már tényleg jól vagyunk. Most az uram kezdte. De ez tényleg enyhe változat volt most nekünk.

Ildi! Hogy vagytok? Lement Olivér láza? Mit mondott a dokinő?

Beszti! Igen, tegnap volt az aktuális idő :wink: Remélem, tényleg jól eltaláltuk, ahogy én most gondolom. Nem tudom, láttad-e, de Duphastont kell szednem, úgyhogy az megy 3. napja.

Skarlát: én 1980-ban voltam skarlátos, a régi időkben. Onnét emlékszem ilyen pontosan, hogy akkoriban költöztünk Szekszárdra. Szóval remélem, hogy tényleg védett vagyok. Ha nem, akkor meg már valszeg tökmindegy, találkoztam én is mindkét beteg kiscsajjal, sőt, szerdán a játszóházazásnál én vezettem az egyiknek a kezét, amikor festegetett. Ha el bírom kapni, akkor már bennem van szerintem.

90 napos: azúgyvolt, hogy tök jól elkezdtem a tornát meg a diétát, meg velem diétázott életem párja is. Aztán ő nemigen viselte, és mindig belerántott a kilengésbe, hogy igazolja önmagát :wink: A ciklus második felének második felében meg elég szarul voltam, volt minden, mellfeszülés, hányiger, szédülés, farkaséhség, puffadtság, így nem is tornáztam, mert úgy éreztem, hogy nem jó. Meg reménykedtem is, mondom akkor nem hasizmoznék. De persze hiába. Viszont így szép lassan minden elmaradt. És most gyűjtöm az erőt, hoy hozzáfogjak újra. Nem voltam én ilyen föladós, de ettől a ciklikus sikertelenségtől, ami minden hónapban lehúz egy pofont, nem vagyok a topon, hogy finoman fogalmazzak. Pedig igyekszem, bizisten.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hellóka!!

Túlvagyunk az éjszakán.
Sokkal rosszabbra számítottam.
Kb. 2-szer nyikkant csak meg Olivér, láza nem is volt.
Tegnap este elmentünk a fizetős dokihoz.Gyerekek, nagyon jó a nő !!!
40 percet voltunk bennt a két gyerekkel, mindent megnézett náluk, mindent elmondott, mit kell csinálni, nagyon kedves volt a gyerekkel, elmondott alternatív gyógymódokat, masszírozgatás, pontok nyomkodása, és nagy homeopátiás a nő.
Viszont Olivérnél ez már nem segít, sajnos antibigyó.
Mivel csúnya a tüdeje, hörög, már homályos a füle, meg a mandulája se szép :(

Nasinak szerencsére semmi komoly baja, neki csak a köptető menjen, meg orrszívás továbbra is, sterimar, nasivin spray(ami jobb a cseppnél, mert ez szétoszlik rögtön az orrban, míg a csepp meg lecsorog rögtön hátra)
Viszont neki meg jön két rágófoga (ezt én is láttam már itthon, nagyon csúnyán bevan dagadva az egyik), lehet ettől van kicsit legyengülve szegényke.
Viburcol kúpocska.
Meg tegnap este kapott chomomillát.
Aludt is egész éjjel ő is.

Éppen most termelt be Olivér 2 pirítóst(tegnap nem evett semmit), úgyhogy örülünk!!! :D


Az előbb jöttünk meg a gy.tárból, 10 ezret fizettem egy kupac gyógyszerért.
Vicc. :evil:
És elfelejtettem venni protexint.
Igaz, 2 napi adag még van, azt majd hoz apuci eset.

Most elmegyek, beadom az antibigyeszt szegénynek. :?
vas
 
 


Ezekért fizettem közel 10 ezer forintot :( :( :roll: :roll: :roll:
Kép


nem eset hoz apa protexint, hanem este :lol:


panadol extra az én sajnos nem múló fogfájdalmaimra :roll:
vas
 
 


Motiot, sajnálom, hogy rosszul vagy, biztos tök rossz lehet.Én nem nagyon voltam hányingeres, hányós.

homeós bogyeszok:

IPECA 9CH
-fokozott nyáltermelés
-tiszta nyelv
-megtartott étvágy
-hányinger, amelyet a hányás nem enyhít

IGNATA AMARA 9CH
- a hányingert fokozzák a szagok, enyhül evéskor
-túlzott érzékenység a stresszre,


SEPIA 9 CH
-megállíthatatlan hányás
-túlzott érzékenység az ételszagra
-ecetes ételek savanyú uborka kívánása
-tejtől undor

SYMPHORICAPRUS 9CH
-undor minden ételtől,-a legkisebb mozgás is fokozza


Natus felébredt, megyerk kajcsiztatni, majd jövök, :wink:
vas
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan benézek.
Ildi, nem semmi pénzt fizettél a gyógyszerekért!!
MILYEN HOMEÓSAT lehetne adni Andris fogára?? Kipróbálnék vmit, mert már ez tarthatatlan... :( Előre is köszi a segítséget!

Később jövök hosszabban. (Szörnyű ez az eső, nem lehet kimozdúlni sem.)
mira80
 
 


Csak beugrottam, épp lapzártázok és még ma kész kell lennem.

Ildi! Nagyon jó, hogy így átvészeltétek az éjszakát! És akkor most váltotok és ehhez a nőhöz fogtok járni? Ha ennyire pozitív volt az élmény, akkor talán érdemes átnyergelni, nem?

Gyógyszerek: ja, tudom, én is egy fél fizetést költöttem már Oscillora. Látom, te is vettél.
Protexin helyett nem jobb a Normaflor? Mintha olcsóbb is lenne,de igazából nekem azért jött be jobban, mert színtelen, szagatlan folyadék, sokkal könnyebb beadni.
Ezt a Nasivint jó, hogy írod. Úgyis fogyóban a csepp, mennem kell a gyógyszertárba. meg nincs már tengervizes orrspricnink se, pedig Miksának még mindig kell. Az előző betegségnél megvettem a Nasopax orrsprayt (orrcsepp helyett), amit a gyógysapkás nő ajánl, de azt a kölyök nem akarja használni, mert csíp. Igaz, tényleg csíp, én is kipróbáltam a felnőtt változatot. Viszont utána órákra kidugítja az orrot. De csak pé előtt használtam :wink:

Mira! Chamomilla, csak nemtom hányas. Ildi megmondja biztos. Illetve ezt a Viburcolt lehet, hogy érdemes lenne nektek is kipróbálni, biztos elmondják a csajok a lényegét! Mi nem használtuk, de sokan dicsérik.

Húzok vissza dógozni.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


uzsiztatok, aztán jövök :D

ha valaki itt van,akkor HALIHÓ!!!!

Kép
vas
 
 


Natasa épp kiharapott egy darabot a lábamból, felordítottam, most meg ő van megsértődve :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vas
 
 


Ildi, én is itt vagyok!!

Jó hogy mondod, én is vágok fel valami gyümölcsöt...

Kicsit elegem van, a háromból kettő csak kínlódik, szenved, egymást szekálják, engem ugráltatnak... :roll: (Vegyem le a horgászbotot a szekrény tetejéről, leveszem, két pec múlva összevesznek rajta. B kalóz akar lenni, csináljak neki félszemet. Adélnak építsek építőkockából házat. Előtte duplóból... :roll: B. felszáll a kanapéra: Ezen a hajón éhen fogok halni, nincs horgászbotom, amivel halat fogjak. Én: El kéne kérni az Adéltól, nem?? JAJJJJJJJ!! Miért ilyen szerencsétlenek?????) Maja vasalósgyöngyözik szépen. (Na, kik veszekednek?? :D ).
Ja, múltkor a karalábéleves talált, háromból nulla... :? Mostanság inkább kudarcaim vannak főzés terén, olyan válogatósak. Remélem csak korszak, ha nem, ráállhatok a permanens palacsintasütésre, az az egyetlen közös nevező.

Megint csak panaszkodtam...

Ildi, mesélj inkább te valamit!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Prágaszervezéssel hogy állsz???

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Megint én vagyok...

Befejeztem mai 4 órás vasalásomat, Beszti sokat gondoltam rád... :)
A mai leltár:
1 gyerekpaplan
1 gyerekpárna
12 gyerekcucc
5 felnőttpóló
3 duplalepedő
2 sima lepedő
2 felnőttpaplan
2 felnőttpárna
4 konyharuha
2 terítő

Ma már csak henyélek (a vacsoráztatás-fürdetés-mese kör után...:))

Jó éjt! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Nagyon, de nagyon magam alatt vagyok :( Olyan szerencsétlen egy délutánom van! Lacuska ma kemény 2 órát aludt, amíg fodrászkodtam, vagyis 1-ig. Azóta 10 perc (vagy még annyi sem...) alvása volt, nyűgös, fáradt, siránkozós szegényke. A férjem a könyvelőnél, a világvégére kell vinnie a számlákat. De nem is ez a baj, hanem az, hogy tegnap ugye voltunk Lacussal dokinéninél, semmit sem talált, de a köhögésére kapjon Rhinatiolt. Oké, eddig 2x kapott, egyszerűen kifolyatja a szájából. De ma este egyenesen kihányta, utána meg még egy adag tejcsit is kihányt :(:(:( Én meg nagyon megijedtem, mert annyira fulladozott! Sírtam is, pedig Lacus olyan aranyosan vigyorgott rám. De valahogy most rámjött.

Pedig jó lett a hajam :)

Ildi,
a mínuszok tényleg ennyik, vagyis nagyon kevesek. De lehet, hogy csak rosszul mértem...
A chamomilla ch-ja engem is érdekelne!

Beszti,
köszi a leírást az autókról! Ha aktuális lesz, akkor majd körülnézünk persze :) De addig is gondolkozunk. A férjem kedvence a Renault Captiva :D Nagyon akarja...

Szirom,
megint vacakol a torkom, holnap veszek fekete retket :(

Rita,
te jó ég, ennyi vasalnivaló!

Motiot,
de jó, hogy írtál! Örülök, hogy minden oké, persze a hányinger rossz lehet! Most már igazán elmúlhatna!

Már csak Ritát hiányolom!

Zsoltikát pedig holnap hajnalban hozza haza a férjem, ugyanis anyósom is beteg.

pgaboka
 
 


Hahó!

Nem megyünk ba oviba, mert Miksa takija inkább rosszabb lett, mint jobb. Meg köhög is újabban, tegnap kezdte :roll:

Most ébredt fel, mióta ébred van, félpercenként köhög, basszus. Lehet, fölhívom a doktort.

Gabi! Megértelek, de azért ne szomorkodj! Majd jobban lesz mindenki szép sorjában! :wink:
De szerintem 4 hónaposan Rhinatiolt adni, hááát, legalábbis érdekes :shock: Szerintem teljesen érthető, hogy nem maradt bent Lacusban.

Rita! Jó kis lista, gartulálok! :wink: Nekem is kell megint :roll:
A srácaid meg tök jókat mondanak! Mindig élvezettel olvasom, akarom is írni, de aztán elmarad. Szétszórt vagyok, no :oops:

Ildi! Hogy vagytok? Srácok, fogad?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


itt vagyok, jó reggelt!!!

tegnap már nem tudtam jönni, miután beharangoztam, hogy jövök. :roll: Olivér felébredt, meg a fiúk is hazajöttek közben.
elég jól vagyunk, bár kicsit megjedtem, mikor Olivért reggel megláttam. :shock:
Tök barna alvadt vér darabos volt a szája :shock:
Aztán csak annyi, hogy a felső ajka ki van száradva, és az vérzett neki szegénynek.
De azért rémítő látvány volt.
Hirtelen nem is tudtam mir gondoljak :roll:

Gai, ne legyél elkeseredve, meg fogtok ti is gyógyulni!!!!! :)
Szirom, szegény Miksa se megy oviba?
Csúnya, mocsok vírusok!!! :evil:
Persze a szép jó idő is teljesen ezeknek kedvez :(
Szaporodnak, mutálódnak, lassan már mindneki beteg.
Az én fogaim kösz jól vannak, tegnap nem is fájt, de ma reggel orrfújás közben megnyomtam, hát rohantam egy gyógyszerért.


Rita, Prágát szervezem, de tegnap az uram megkérdezte, hogy hogyan fognak dolgozni márc.15,-én,(elvileg 4 napos hétvége lesz).De a főnökének, meg a felségének fingja nincs az egészről. :roll:
Na, így meg aztán nem lutrizok.
Befizetem, aztán elbukom az egészet, mert melózni kell.Szombaton akkor ráadásul ő következik. :roll:
Marad a nyuszis ünnep.
Viszont akkor meg minden a duplájába kerül.Vagy leadom az igényszintemet, meg a kénylememet, és villamosozok 4 megállókat a központhoz, és nem négy csillagban, hanem 2-ben, vagy panzióban szállok meg ugyanannyi pénzért, mint amit márciusban fizettem volna a 4 csillagosért :roll:
Nehéz ügy. :roll:

chamomilla ch 15
-ha a gyerek rosszkedvű,szeszélyes, haragos,
-az egyik orca, vörös, és meleg,
-a másik sápadt és hideg
-fogzási fájdalom, láz
10 percenként szükség szerint megismételve
(nem tudom, hogy mennyit, mert nem írja, de ha tíz percenként adunk, akkor szerintem egy golyót)
én Natusnak egyszerre adtam be 5-öt egyik este, kis vízben feloldva

Rita, jó kis vasalnivalóadagod volt tegnap :shock:
gyerekek édesek lehettek, ahogy dumáltak, kinek mi kell.Bírom, hogy enm csak az enyémeim csinálják ugyanezt.

Muszáj menem
vas
 
 


Fölhívtam a doktort. Azt mondja, jó az ACC (azt adtam) erre a fajta köhögésre, csak akkor kell mennünk hozzá, ha sípolna vagy hörögne, vagy hívnom kell, ha lázas lenne. Persze nyomom a vitaminokat meg a spricniket is. És kérdeztem a skarlátról, azt mondta, nem aggüdjunk miatta, nem vészes, ha babás lennék, akkor sem. Penicillinszármazékkal gyógyítják, azt meg lehet úgy is.

Ildi! Nem semmi lehetett az alvadt vér Olivér száján, engem is a halál vize vert volna le szerintem :shock: :roll: Szegénykéim! De jobban van összességében?

Húzok rendet csinálni most már, Miksát most hagyom DVD-t nézni. Teletubbies-kat kért, mostanában megint elővette :shock: De nem baj, csak pihizzen. Tegnap totál elúszott a lakás, mert nem volt időm még a minimális dolgokat sem elpakolni, konyhapultot nem merném megmutatni :oops: :lol: De 11-re végeztem azért. Mondjuk reggeltől így is hosszú volt...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, Protexint hozattam az urammal este, és 3200 ft volt. :shock:

Jó hülye vagyok, mert van egy lap www.gyogyszeres.hu
Ezen rajt van minden gyógyszer ára, csak ezt elfelejtettem megnézni.
normaflore-t mindjárt megnézem, hadd üssön a guta. :roll:

Ehhez a nőhöz akkor megyünk, ha ilyen betegek lesznek.
Gyógyszert feliratni, méricskélni, dumálgatni megyünk a régihez.
Ehhez sajnos nem lehet átvinni a kártyát, mert nem dolgozik úgy.
Csak magánban otthon a házában.
3000ft/gyerkőc.

Nasa kakcsizik :wink: :lol:



vas
 
 


acc-t mi most felváltottuk Sinupret-re.

"Alkalmazható az orrmelléküregek és a légutak heveny és idült gyulladásainak keze­lésére. A hatóanyagok gyulladáscsökkentő, nyálkaoldó hatásúak, megkönnyítik a le­tapadt váladék felköhögését és kiürítését.
Növényi eredetű hatóanyagokat tartalmazó, belsőleges használatra szánt gyógyszer"



Hát a barna összeszáradt ajkak látványától én is dobtam egy hátast korán reggel.
meleg vízzel lemostam neki, és akkor láttam a felsőn a kis repedést :shock:

vas
 
 


Ildi! Mondtam, hogy drága! A pasik meg mindent megvesznek, amit mondunk nekik :wink: Én ha látom, hogy ennyi, mérlegelek, és keresek másikat, de ők máshogy működnek :wink:
Az a szemétség különben, hogy ezek a recept nélkül kapható mütyik ilyen drágák. Tegnap én nem vettem meg itt a patikában a Sterimart, mert csak a nagy volt 2300 Ft-ért! :shock: Azért elmennek a francba, sós víz van benne! Az uram hozott aztán kisebbet.
Viszont megvettem a Nasivin sprayt, és a kölyök szerint ez is csíp, ezt se hagyja befújni, az orrcseppért viszont rajong. Olivér nem panaszkodik?

Baromira folyik Miksa orra, 2 percenként törlöm neki...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


megnéztem a normaflore árát(hát nem kellett volna)
a 10-es 700 körül, a 20db-os meg ezervalányszáz ft lett volna. :roll:
Az uramnak meg se mondom :wink:
Bár ő a hülye, mert mind a kettőt mondtam neki telefonba, mondtam, hogy tök mindegy, melyiket hozz, ő nem kérdezett rá a gy-.tárban.
Az ő pénze volt :lol: :lol: :lol: :lol:

Olivér is szokott Tubbikat nézni mostanában.
Most Macskarisztokratákat néz(az legalább aranyos) :D
vas
 
 


Jó reggelt!

Szegény Miksa, most meg ő beteg, szépen váltásban dolgoznak a topikos gyerekek... :roll:

Gabi, jobban vagy?? Nekem a hétfő este volt ilyen, csak bőgtem mindenen. Zsoltika megérkezett? Olyan helyesek a vonalzós képeken a gyerekeid!

Szirom, jó hogy kész vagy, akkor most megint néhány hét szünet? :)
Én nem is dolgozom, de gyakran előfordul, hogy este kidőlök és csak reggel pakolok össze. Bár mindig rájövök, hogy sokkal jobb reggel rendes konyhába kimenni... :)
DVD: nálunk most Pampalini a legmenőbb, meg a ho-ho-horgász, emlékeztek ezekre? :D :D

Ildi, ez a gyógyszermennyiség elég tekintélyes!! Ennek a felét nem is láttam soha :shock: . Zsolt is szed reflux-gyógyszert, januárban 500.- volt, most 2000.- :shock: Klassz.
Egyszer írtál a London gyümölcsteáról, hétfőn véletlenül láttam egy boltban, vettem egy dobozzal, most fogom megkóstolni. 8) De ez mindenhol ilyen baromi drága, vagy én voltam béna? Ez 700valamennyi volt... :shock: .
Te nem tudod felhívni a férjed főnökét titokban? Nem lehet valahogy átszervezni az urad munkarendjét? Sokkal jobb lenne márciusban menni, azért a húsvét még messze van, meg minek fizess többet?

Ma kettesben vagyunk Adéllal, Maja ment iskolába, délelőtt én is pakolgatok. Besüt a nap, most kiderült mi van a nappali padlóján... Kéne egy szőnyeg... :)
Nemsokára megyünk védőnőhöz (5 hét alatt 1,5 kilót híztam, azért az nem olyan rossz, ugye?), holnap meg doki. Nem lenne uh, de szerintem nem bírjuk ki... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Natusnak spriccelek a Nasivinnel, ő meg nem panaszkodik :wink:
Viszont sír :roll:
Úgyhogy lehet, hogy csíp


Ja, hogy a sterimar is ennyi, hát kapják be!!!! :shock:
(ezt is az uram hozta múltkor) :wink:

Nézd meg ezt a gyógyszeres oldalt, be kell jelentkezni, aztán láthatod az összes gyógyszer árát, javallatokat, használat...stb.
Diagnózis szerint is rá lehet keresni bármire.
vas
 
 


Rita, annak sajnos ez az ára(én vettem már 800 fölött is)
Viszont finom, gyümis, nincs benne koffein(tein), tök jó.
Citrom nélkül iszom én.
Milyen ízűt vettél??


Én is arra gondolta, hogy felhívom titokban, de nem szervezkedem ennyire. :wink:
Jó lesz a nyuszis hétvége.
Ott úgyis csütörtöktől suli szünet van,2 nap szabit kivesz, ezt már régebben is mondtam neki, nem is dolgozna szombaton.Sopron is erre a pár napra volt betervezve, így nem is olyan feltűnő.
Csak drágább :shock:

5 hét alatt 1,5 kiló, nagyon jó!!!
Mennyi plusznál tartasz most???? :wink:
vas
 
 


most elkullogok Natka orrát rendbe teszem, ő a fikásabb (Olivér meg a betegebb), aztán valami ebédet kéne csinálnom, mára nem rendeltem, de tegnapra is kár volt, meg se ettük(én nem kívántam, Olivér szintén, a többinek meg se mutattam)

meg van egy halom elrakni való göncöm szanaszét
Az uram kb. egy hónapja vett egy gatyát, tegnap hajtottam fel neki
Pizsijét két hete vettük Ausztriában , azt is tegnap hajtottam fel :roll:
Nem siettem el :wink:
vas
 
 


Rita! A 1,5 kg nagyon-nagyon jó!
Pampalininire meg a ho-ho-ho-ra persze, hogy emlékszem :wink:

Ildi! majd regisztrálok, mert érdekel, de most már nincs időm, tényleg mennem kell! Asse tudom, mi legyen az ebéd :oops:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Pizsiben alszik az urad? :shock: :lol: Az enyémnek sose volt, tavaly vettem neki két rövidgatyást, amikor kórházban volt :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ebéd :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(ugyanaz a probléma) :wink: :wink:
vas
 
 


Nem általában kisgatyában(vagy anélkül :oops: ), de ez egy Jackpot pizsi,(pólóval laza gatyesszal) lefekvésig frankó, aztán................................................................. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
vas
 
 


a nem után is kellett volna egy vessző :wink:

Tehát:
Nem, általában kisgatyóban.......................
vas
 
 


Megnyugtatásokat köszönöm (a súlyomra)!
Ildi, kb. 5,5-6-nál tartok, de ebből 4 kiló dec. elejéig jött fel... :shock: Émelygés elleni evésből kifolyólag :D .

Oké, megyek leteszetelem a teát, mindjárt mondom, megérte-e :lol: . Málnásat vettem, de volt vagy 6 féle, alig bírtam dönteni.

Varrnivalóimat én is kikészítettem, lehet, hogy több mint két hónapos is van közte... :oops:

Szirom nálunk krémsajtos-tejszínes karfiolleves van (tegnapról) meg Adélnak krumplinudli (tegnapról). A nagy szakács... 8) Segítettem? :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: