Új privát üzeneted érkezett!

Na még egyszer zöldben:

Na, közben itt vagy te is Szirom. :) Rám sem haragszol??

Milyen volt a napotok? A gesztenyés torta nagyon jól hangzik, köszönöm, de asszem ezt inkább magunknak készítem el hétvégén :) (vagy is-is). De a gyerekeknél az oviban a pudingos a sláger, lehet, hogy az lesz katicával. Arra nagyon kíváncsi vagyok!! Eredményről majd beszámolok.

Pussz!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita! Nem haragszom én senkire sem :wink: Csak nem értünk egyet bizonyos dolgokban, de ez nem baj. Ezért mondtam annak idején, hogy ne politizáljunk. Itt csak foszlányok hangoznának el, féligazságok, részletek, annak meg nincs értelme. Regényt meg gondolom egyikünk se akar írni :wink: Nekünk is vannak barátaink, akik másként gondolkodnak, mint mi, de attól még nagyon klasszul megértjük egymást, és sosem esünk egymás torkának. Itt a hangnem nem jött be nekem, és a már említett féligazságok. De én a magam részéről lezártam ezt a témát, tényleg.

Nem írtam bővebben, mert tényleg képeket kell küldözgetnem az uramnak, hogy kinyomtassa őket még ma. Rövid is leszek, de a napunk klassz volt, festettek a kiscsákók kalapkát maguknak, álarcot készítettek, táncoltak, lufit dobáltak, ettek-ittak, aranyosak voltak :wink: Már majdnem minden gyereknek tudom a nevét :wink: A fiúkat nem, irtó sok az M-betűs. Miksán kívül Martin, Marci, Máté, Milán, bennük nem vagyok biztos, hogy melyik melyik :lol: Jó sokat fotóztam, de szigorúan olyan képeket tettem föl, amin csak Miksa van rajta, mert más gyerekét nem illik kitenni a netre :wink:

Tegyél képet a Rumcájszról majd, jó? És Adél babáról is!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Rita, én is aszittem, hogy jövök, de megint győztek felettem az álommanók :lol: :lol: :lol:
Bírom, hogy altatom a csöppöket, én meg bealszok.
Olyan vagyok, mint egy friss terhes :lol:
(mielőtt kombináltok, nem vagyok az :wink: )
Csak fáradt :D


Mamacka, tényleg nem kell emiatt elmenned.
Vannak dolgok amiekben mi sem értünk egyet, hiába vagyunk összeszokott csapat(Gabival, Szirommal a nyáron már 3 éve itt vagyunk)


viszont most megyük a suliba.

Csak bekukk gyorsan.

Miksa cukkerborsó, mint hupikék törpi :D
vas
 
 

 
 

Mi van csajszikák hova tűntetek????? :shock: :shock: :shock:

Végre szombat óta normálisan tudtam aludni, igaz, Olivér 2-kor lezúgott az ágyról, így meg kellett mentenem :lol: , aztán már mellette maradtam.De legalább nem nyikogott, kiabált, köhögött senki. :D

Gabi, elfelejtettem kérdezni, hogy jók lettek a melltartók??? :wink:

Rita, és nem lehetne, hogy egy kicsit előbb repüljetek???
Márc. eleje?
Vagy akkor még hideg van?
Végülis szerintem ha előtte akar látni a doki, az jó.
Majd eldönti a méhszáj állapota....stb, hogy repülhetsz-e. :D

Én is sztornóztam magamban az áprl. eleje-i Soproni napokat.
Mivel számolgattam, és épp akkor fog megjönni.
Na, ne má, hogy így menjek fullos medencés helyre????? :roll:
Így variálok egy kicsit.



na, azért gyertek ám!!!!!!!!!!!!!!!!


Kép
vas
 
 


Hahó!

Ildi! Én már 6 óta fent vagyok, mert pogácsát sütöttem az oviba, meg közben lapzártázom. A pogi kész lett az utolsó percben, a gyerek pizsamában bulizik már a többivel, én meg most értem haza. A meló határideje holnap reggel, csak hát a kisvakondjelmez határideje szintén holnap reggel. Úgyhogy azt se tudom, mihez kapjak hirtelen. A jelmez kb. félig van kész.

Nézzétek:

http://health.msn.com/dietfitness/Weigh ... ccess.aspx

Köszi Mira és Ildi, átadtam Miksának :wink:

Rita! Nem rossz ötlet, hogy menjetek előbb, én úgy tudom, hogy a második harmadot ajánlják repülésre, utazásra. Simán jó idő van szerintem olyan helyeken, mint Szicília vagy Dél-Spanyolország :wink: Mondjuk Sevilla, Cordoba, Granada? Miccólsz? :wink:

Vissza a munkához, pussz mindenkinek!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Itt is vagyok. :)

Maja még itthon, de szerintem holnap már mehetne iskolába. Kicsit bizonytalan vagyok ugyan, mert ma nagyon kedvetlenül ébredt reggel, nem tudom, unatkozik-e itthon, vagy még nincs teljesen rendben... Na meglátjuk. Csak az a kínos, hogy ma muszáj elvinnem az ovis farsangra, nem maradhat itthon egyedül, a családomat meg nem akarom ok nélkül rángatni. Na, nem tudom.

Ildi, akkor ti Sopronba mentek?? De jó lesz az is, nagyon szeretem Sopront, szép, békés, kulturált, szóval klassz!! :)
Megnéztem a honlapot is amit beraktál a hotelről, hmmmm.... :)

Mi meg nem tudunk előbb menni, mert megvan a jegy meg asszem a szállás is. Persze vissza lehetne csinálni bármit biztos... Jövő héten megtárgyaljuk a dokival.

Megyek tortát sütni, aztán majd hozom a képeket.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szirom, nekem tetszene bármelyik, de az uram szervezkedett nagy titokban, ő találta ki a helyszínt is, én nem tudom, hová megyünk! :) Meg a második harmadnak három hét múlva vége, az még tél azért (na jó, Granadában nem... :D ).

De ugye nem haragszotok, hogy itt témázok ezen?? Tisztában vagyok vele, hogy ez nem egy valódi probléma, sőőőőőt, igencsak irigylésre méltó helyzetben vagyok! De aggódom egy kicsit azért a repülés-baba miatt (meg kicsit túllőttünk a célon anyagilag is... :oops: )

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita! Problémázz nyugodtan, mi is szívesen álmodozunk :wink:

Az időjárásról csak annyit, hogy egyszer voltam a barátnőmmel az Adrián, pontosabban Rab-szigeten szilveszterezni. 20 fok volt, élveztük nagyon. Jó, hát a tenger baromira hideg, de te se fürdeni akarsz gondolom, hanem kellemes időben jól szórakozni. Naszóval azt akartam ebből kihozni, hogy nem is kell nagyon délre menni, hogy jobb idő legyen. Bár most itt sem panaszkodhatunk.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Na, végre!!! :D

megvan a repjegy, meg a szállás is?
és titok az út még mindig???

Sopron, aha. :D (én is tök szeretem)
Közel lesz a gyerkőcökhöz.
De tegnap már Prágát nézegettem. :wink:
Oda meg tök mindegy,, hogy megvan, vagy nincs :wink:

Kisvakond, pogácsa, lapzárta, látom nem unatkozol!!!! :D

Az előbb majd szétb**ott az ideg!!!
Képet akartam nyomtatni, erre bekapocsolom a nyomtatót, és 9 oldal origós cikket nyomtatott ki.Ebből 2 oldalt méregdrága fotópapírra. :shock:
Persze leállítani nem tudtam.Hívtam az uram, de nem ért rá, nem vette fel a telcsit, mire visszahívott, ki is nyomtatta mind a 9 oldalt.
Valaki 02.02-án gondolom elindította a nyomtatást, mivel a nyomtató meg nem volt bekapcsolva, megjegyezte, erre nekem elindult :roll:
Szegény Olivért jól lecsesztem, bár nem tudom ki volt a tettes :roll:
vas
 
 


mi ez az angol nyelvű fogyis oldal?

hiszti van :roll:
vas
 
 


Ildi! Én csak a képeket néztem meg, ilyen volt-ilyen lett. Érdekes :wink: Angolból nem vagyok valami penge, szóval nem olvasgatni ajánlottam :wink: Bár lehet, hogy írnak jókat is.

Nyomtató :evil:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


ja, azokat én is megnéztem, frankók :D

azt hittem, olvasgatni ajánlod. :roll:

bár valmit értek belőle, de ekkora cikkhez kevés az én tudásom :wink:
vas
 
 


Sziasztok!

CSak röviden életjelet adok, sajna én is lebetegedtem :( Tegnap este már fájt a torkom, és nagyon-nagyon rossz éjszakánk volt. Lacus rengetegszer ébredt! Fáradt vagyok, de nagyon!

Most megyek pihenni, meg kúrálgatom magam.

Szegény férjem is nagyon beteg, ezerrel folyik az orra, antibiotikumot is kapott... Remélem, nem tőle kaptam a nyavalyát (bár kitől mástól?).

Zsoltika már teljesen jól van :)

pgaboka
 
 


Hahó!

Gabi! Jobbulást és sok pihit! Szedsz valamit? A férjednek ez különösen nem jött jókor, gondolom, hogy púp a hátára szegénynek... Az viszont klassz, hogy Zsoltika megjavult :wink:

Nálunk az én torkom fáj és hapcizom, de még nem vészes. Hozatok az urammal Oscilloizét, mert elfogyott, hátha hat. Biztos benyaltam tegnap az összes óvodai vírust :roll:

Ildi! Angol dettó :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Angol én is detto sajnos! :) Pedig hányszor elhatároztam, hogy na, amíg itthon semmitteszek, kicsit belevetem magam, de itt tartok változatlanul... :oops:

Gabi, szegény, jobbulást nektek!! Semmi nem érdekes, sem a háztartás, sem a napirend, semmi, csak pihenj és épülj fel!! Az kiderült, hogy a férjednek tulajdonképpen mi volt a baja????
Vagy nem mondtak rá semmit??

Ildi, Prága is szuper, hajrá!!!! Nincs messze az sem, bár azért Soprontól kicsit odébb van... :)

Nálunk megint helyzet van, Maja ismét lázas... 38,4 volt délben, nem adtam még neki semmit, csak lefeküdt aludni ő is. :( Szegénykém, ez látszott rajta délelőtt. :( Így délután a mamám vigyáz rá, én elmegyek a kicsikkel a buliba, ahol 5-kor Zsolt vált fel, én meg megyek szülőire... :shock: Torta egész szép lett, de nem fotóztam le, mert szaladtam vele az oviba. Talán majd délután a buliban...

Tudjátok most mi jutott eszembe?? Úgy vágyom egy olyan délutánra, amikor MINDENKI alszik. Én nem, csak élvezem a csendet... Szép kis anya, mi???? :oops:

(Bernát folyamatosan itt csacsog mellettem, többek közt ilyeneket hallok: Ez a huszár felmászott a toronyba, és lepottyant, mint a borravaló... :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Basszus, dolgoznék, csak mindig vissza kell jönnöm beledumálni :wink:

Rita! Majának is jobbulást, a fene egye már meg ezeket a vírusokat :evil: Az alvás azért biztos jót tesz neki!

Nálunk meg az oviban a csoportban van egy skarlátos kislány. 2-6 nap a lappangási idő, figyelni kell a kölket :roll: Kedden volt a kiscsaj utoljára oviban.

Mindenki alszik.... kicsit jó, néha épp emiatt kelek fel reggel. De igazából legtöbbször én meg olyan magányos bírok lenni olyankor. Az uram ha evett egy jót, akkor két percen belül bármilyen teshelyzetben el tud aludni, és akkor mondjuk egy hétvégén, aminek pedig már előre örülök, hogy itthon lesz, a fiúk átalusszák az egész délutánt. Én meg itt netezek, és látom, hogy a kutya se jön, mer mindenki a családjával van :? Mondjuk nagyon-nagyon fáradt, tudom.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jó reggelt!

Kész a kisvakond, igaz, hajnali egyik tartott. Kicsit izgulok, mert még fel kell próbálnia Miksának. Hülye betegség is támadgat minket. Őt még nem láttam, hogy van, még alszik, mindjárt keltem.

Buli után jövök!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kíváncsian várjuk a kisvakondos jelmezes fotókat, meg a buliról a beszámolót.

Én is tüsszögök, és folyik a nózim :shock:
Gabi, hogy vagytok?
Szegény urad, nem volt elég neki a kórházas mizéria, most még egy influenzás vírust is benyelt?
Te hogy vagy?

Szirom, érzed, hogy kezdődik nálatok is valami??

Majával mi van?
Sikerült levinni a lázát??

Rita, hát Prága nem épp a szomszédben van, de már annyira elmennék.De szerintem csak úgy fogunk odamenni, ha én titokban megszervezem.Akkor ha már bevan fizetve minden, csak nem mondaná le :roll:
Lehet, hogy most lenne az ideális alkalom.
10. házassági évfordulón meg London :wink: :roll:
vas
 
 



Kép

Motiot???
Márti???
Mira???
Beszti????


Hol vagytok?????????????????


Kép
vas
 
 


Jó reggelt!

Jöttem volna már korábban, csak megint szenvedünk a délelötti elalvással. De most talán...

Szirom, én is várom a kisvakondos fotókat, biztos nagyon aranyos benne Miksa.

Gabi, jobbulást!

Ildi, Prága meglepi lenne a párodank? Na és London?
mira80
 
 


Jaaaaaaaaaaaj! Most hallom, hogy mégsem aludt el. Tegnap ugyanis utólag tudtam meg, hogy anyuval játszottak az ágyában. Andris mindenfélét kidobált az ágyából amit anyu odaadott neki, most meg magyaráz... Soha nem engedem játszani az ágyában, ott alvás van. (Én meg vettem egy-két dolgot. Szóval nem voltam itthon...)

Megyek megnézem mit tehetek.
mira80
 
 


Mira, nem próbálod meg kihagyni a délelőtti alvást? Minden gyerek más, de nekem kb 11 hónaposan hagyták el a gyerekeim a délelőttit. Illetve nem fektettem le őket, mert már csak kínlódtunk az altatással, így fokozatosan egyre későbbre csúszott. Így lett belőle jó hosszú délutáni alvás. :)

Ildi, szép tervek!! Az én férjem is ezt tette, befizette, nekem már nincs beleszólásom. :D Ha szavazhattam volna, biztos nem megyünk ilyen messzire, de akkor meg nem tudom, mikor is jutnánk el kettesben oda (nem tudom hova :) ). Végülis igaza van, ha kicsit nagyobbak lesznek belföldre lesz esélyünk, külföldre biztos, hogy kevesebb. Szóval hajrá Prága, én nem mondom el a férjednek!! :D :D

Szirom, várjuk a beszámolót!

Maja reggel is jó lázas volt, délben doki. Egyébként jobban van mint tegnap, társasjátékoznak és vitatkoznak Bernáttal. :?
Farsang jó volt tegnap, bár csak egy órát voltam, Zsolt felváltott én meg elmentem szülőire. Tulajdonképpen csak a magam örömére, jólesett egy kis kimozdulás. :) Meg nagyon szeretem a tanítónőt, olyan jó hallgatni. :) De nagyon meglepett, hogy milyen rövidek a szünetek, síszünet egy nap (!!!), tavaszi szünet csütörtöktől keddig tart :shock: ! Nekünk mindig egy hét volt mindkettő!! Na mindegy, majd saját hatáskörben kicsit megnövelem a szünetet... :wink:
Ildi, nálatok hogy van??
Beszti??

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Mira,játékok kiszórása tök izgi játék :lol:
Főleg, ha van egy balek, aki rendre vissza is adja őket :D :D
Nálunk az etetőszékből csinálja ezt.
ezért etetem inkább még mindig a hordozóba :D

Prága csak az én ötletem lenne.Ő sajnos évek óta tiltakozik, hogy NEM akar menni.
De gondolom, ha kész tények elé állítom, akkor már nincs visszaút.Elindulnánk szépen Sopron fele, aztán persze nem kanyarodnánk le a városba :wink:

London a másik nagy vágyam.Angliában már jártam többször is(ezt a csajok tudják, lehet, hogy már unják is néha :wink: :lol: ) , de Londonba még nem jutottunk el.Pedig mikor utóljára ott voltunk, nagyon csak a közelében voltunk.
Csak kocsival nem nagyon mertünk bekeveredni.Oda csak repülős út jöhet szóba. :D

Múltkor kérdezted, hogy miylen főzelékeket eszik Nasi?
Amit 2-3 hónappal ezelőtt is.Semmi változás, semmi újdonság, az én főztömet továbbra se eszi meg (pedig ma főzök neki :roll: ).Darabosat még nem kapott.
De az előbb elrágcsált egyedül egy Biskotti piskótát.Ez volt az első eset, hogy a kezébe adtam valamit egyedül.
Nem fulladt meg :wink:
vas
 
 


Bár most jutott eszembe, Budapestről Debrecenbe is lehet menni repülővel, lehet, hogy oda megyünk?

(Adél most mondta: Sír az Édes (ez az egyik kis babája), gondja van, beesett egy alagútba, amiben egy nagy krokodil van... :lol: Ez tényleg gond...)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Mira, még annyit amit Rita is mond.Tegnap én se fektettem le Natkát délelőtt.
Fél 12-ig bírta,hogy nem aludt el, és egészen fél 3-ig aludt.
Ma sem aludt még délelőtt.
8-kor ébredt reggel, akkor reggelizett tápit, most kap majd tízórait, aztán ha felébred akkor kap csak ebédet.

mindjárt jövök, sír :wink:

vas
 
 


Ildi, én nem unom!! Sőt!! Olyan randa idő van, nem teszel fel egy-két képet Angliáról????

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


az a baj, Rita, hogy akkor még nem volt digi gépünk, és mivel szkennerem sincs, így nem tudok képet felrakni róla :roll:

Szegény Adél babája :lol:

Ja, Debrecen sincs messze :wink: :lol:

Közben Natkárt megetettem, de már fetreng a földön, szerintem mindjárt elalszik, de legalább tele a pocak :D

még az előbb valamit akartam írni, mikor Nasa félbeszakította, most meg már elfeljetettem :roll:
vas
 
 


délelőtt Olivér tök ari volt , a konyhába pakolásztam, aztán ott eszetlenkedtek a lábam alatt, amikor Olivér elkezdte Natikát ölelgetni, és azt mondta neki, hogy megmutataom Natika mennyire szeretlek.Jól megszorította, és mondta"szeretlek Natika" :D
Annyira kis cukik voltak :D
vas
 
 


Szünet náluk is ugyanígy van.Csütörtöktől keddig.
Elég kevés. :roll:
Síszünet nincs is.
Eddig két nap volt múltkor, mikor értekezlet volt a tanároknak.Ez volt most hétfőn.
Meg 2 hete pénteken.


Hogy bírod ki, hogy nem tudod, hova lesz a meglepi út???? :shock: :D
én meghalnék a kíváncsiságtól :lol:


Natika el is aludt, Olivér meg itt bőg nekem, hogy Fótra akar menni a barátnőmékhez.Már hozta a kabátját is :D

Én meg aszem nekiálok Norbival izzadni( :lol: :lol: :lol: ), ugyanis megettem délelőtt egy halom bocikaramellát :wink:
vas
 
 


Olivér nagyon kedves!! Ezt úgy szeretem, amikor kitör rajtuk a szeretet! Most Adél is Maját szórakoztatja, olyan helyesek! :)

Na nálunk is van helyzet: Adél kiborított egy doboz apró gyöngyöt. :x Bernát tölti a palacsintákat, szerintem még ezzel is lesz dolgom. Maja az előbb elkezdett sírni, hogy hányingere van, klassz így elindulni a dokihoz. :? De nem menni se merek, akkor tuti hétvégén törne ki valami nagyobb baj...
A frissen kipucolt konyhában leborítottam a túrót és összefröcsköltem a falat palacsintatésztával. :?

Asszem délután lefekszem, akkor talán nem történik semmi...

Bocikaramella: nagyon helyes, jó is az!! Ma reggel pudingot főztem, magamnak, édesítővel. Ez egy ilyen nap. :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


még mindig itt vagyok, torna elmaradt, helyette randiztam egy kistál fagyival :oops: :lol:
közben Natika is felébredt, ma nem jött be az egyszer alvás úgy látom.

közben megfőztem az ebédjét, na kíváncsi leszek, megeszi-e :roll:

puding se rossz :wink:


közben szállásokat böngészek, de nem szerete az ilyen lutri dolgokat.
Főleg, ha nem Mo.-n van :roll:
és nem találok semmi szimpit.
Marad Sopron.Nem is tudom, mit keresgélek itt, örüljek neki, hogy két napra elmehetek Sopiba. :wink:
meg hogy valaki vigyáz a gyerkőcökre :D
vas
 
 


bocs, hogy itt problémázgatok, hogy jóvilágomba hova menjek :wink: , de az uramnak mégse problémázhatok este :roll: :roll: :roll:


na, asszem ráizzítok, aztán.............................

Kép Kép
vas
 
 


Figyelj Ildi, mi tavaly nagyon jó helyen voltunk Prágában. Igaz, valami biztosítós ügyletnek köszönhetően kedvezményesebben, egyébként nem egy olcsó hely, de nézd meg azért. Hotel bellaggio a neve asszem, mindjárt csekkolom.

Egyáltalán nem baj, hogy meditálsz, én is ezt teszem. :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


http://hu.marys.cz/szallas/praga/hotelek-4/o-varos/bellagio-hotel/543/

Itt van róla info.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Márciusban még olcsóbb lenne jóval... :wink:

Na megyek, mert valójában ebédelünk. (találós kérdés: a mai karalábélevest hányan ették meg a háromból???))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó!

Itt lennék félholtan :? Jó vót a farsang, csak ne lettem volna éhes és álmos, meg fáradt és kezdődő influenzás. És délután még el kell mennünk valahová. Mondjuk most már megint eszem az Oscilloizét, és azóta nem romlott a helyzet. Kár a tegnapi napért, hogy kimaradt.

Érdekes vot a farsang, a nagyobbak irtóra élvezték, a kicsik pedig halálosan meg voltak illetődve először. Volt, akire csak félóra után lehetett ráadni a jelmezét. Miksa fölvette, de az álarcot nem akarta, hogyhogy azt csak a fotózásért könyörögtük rá. Kicsit nagy lett az orra mega szeme, de mentségemre szóljon, hogy egy macskaálarcból csináltam. A szemét meg muszáj volt ekkorára a lyuk miatt. Volt táncikolás-körjátékozás is együtt a három csoportnak (ők is bemutatták a jelmezeiket), de Miksa végig az ölembe lógott. Mondjuk máskor se áll be táncolni (hétköznap szokott lenni néptánc az oviban), valamiért nem akarja. Bezzeg annak idején a zenebölcsiben... :lol:

Képek:
Kép
Kép
Kép

A nap híre még, hogy megjelentek a kóbor kutyák az udvarunkon :shock: :twisted: Képzeljétek, kb. egy-két hete látunk szinte minden nap két kutyát a környéken, illetve inkább a bolt környékén mászkálni, kukázni. Az egyik egy drabális német juhász (szerű), kifejezetten félelmetes, óriási sárgásfekete, a másik is csak egy kicsit kisebb, az egy zsemleszínű szánhúzószerű jószág. Namost reggel kinézek a teraszajtón, hát nem itt vannak az udvarunkon :shock: Épp akartam kimenni, hogy lemenjek a pincébe egy régi cipőfűzőért (a kisvakond hajának), de így nem mertem. Aztán az ablakból láttam, hogy átmennek a szomszédba, majd tovább... Mindenesetre a pinyóba nem mentem, inkább szétvágtam az uram ünneplős cipőjének fűzőjét. De belegondolni is rossz, hogy a gyerek sokszor előre szokott menni a kocsihoz, simán kiengedem az udvarba, ezek a dögök meg bejutnak hozzánk. Föl is hívtam a mezőőrt. Utánanéz.
(az egyik oldalunkon szar a kerítés, ami nem a mi részünk. De mondjuk ezek akkorák, hogy átjönnnének szerintem szinte bárhol).

Ildi! Mi régen itt találtunk prágai szállást, a specialistánál:
http://www.satur.hu/

Rita! Engem is megenne a fene, ha nem tudnám, hová megyünk :wink: Kérdezd meg, hogy milyen jellegű ruhákkal készülj :lol:

Mira! Miksa kb. egyévesen hagyta abba a délelőtti alvást. Akkor egy darabig nagyon jó dolgom volt, aludt délután 3-4 órákat :lol: Akkoriban szerveztem meg az esküvőnket itthonról, simán alvásidőben :wink:
Én mindig hagyok neki játékot, mert akkor elalvás előtt unatkozik, és ugráltat meg nyűglődik. Most a kisvakonddal alszik persze, meg a haverjaival.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ildi! Most nézem a saturt, és valamiért nem látok rajta szállodákat, de lehet, hogy te rábukkansz. Régen a Rákóczi úti irodájukba járt mindenki prágai szállásért...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ezt taliztam:
http://hu.marys.cz/szallas/praga/hotele ... hotel/772/

Rita, a tiétek nagyon szép volt, de én úgy számolom, hogy jó lenne, ha egy éjszaka kijönne max. egy huszasból
Na, ez márc.31.-ig 71 euró kb. annyi ft.
két éjszakára kéne.
meg a brenya pénz, autópályamatricák, kaja, pia, máris egy százas :shock:
De legalább a szállás meglenne. :D

Szirom, a te linkeden nem találtam prágai szállást, csak szlovéniásat, meg fürdőset, meg......stb

találtam is egy új időpontot, pont az uram nevenapja van. :D
csak meg kéne szervezni a gyerkőcvigyázást, uramnak egy nap szabi péntekre, Leventét elkérni a suliból...stb.
Meg, hogy titkos legyen, na , azt úgyse bírnám ki :lol:


De édi a Kisvakond!!!
Az orra tényleg picit nagy, de ne is törődj vele!!! :wink:

hozzánk is bejár vagy egy kutya, vagy egy macska kakkantani az udvar közepére.Azért gondoltunk kutyára, mert nem macskasz*r jellege van :roll:
Inkább kutyás :shock:


Találóskérdésre a válasz:
szerintem egyik se :wink:


Natika viszont MEGETTE az általam kotyvasztott kaját!!!!
Előrelépés nála!!!!
Eddig dobtam a kukába az összeset :D
vas
 
 


Szirom, köszi, közben leírtam ezt neked :wink: :wink:


Lenyomtam a bocikaramellaés a fagyi által keltett bűntudatom vezekléseképp 40 perc ugri-bugrit :shock:
vas
 
 


Ildi! Nekem tecc ez a szálloda! Csak az árakon igazodom ki nehezen :oops:

Kutya: az a baj, hogy mi majdnem egy erdőben lakunk, és a vadonban falkázó kutyák nagyon veszélyesek tudnak lenni emberre és állatra egyaránt. Azt nem is mondtam, hogy a szomszéd szerint ezek állítólag kicsináltak a múlt héten egy kandúrt.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Én asszem ide mennék :) Imádom az ilyeneket, ez nagyon prágai :wink: Ha jól látom, ez a hotel azért kétcsillagos, mert vannak közös fürdős szobái is. De vannak rendesen fürdőszobásak is, azok meg kb. annyik árban, mint amit te kinéztél.

http://hu.marys.cz/szallas/praga/hotele ... hotel/216/

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

De jók a linkek :) Én is úúúúgy utaznék :D Csak gyógyulnék már meg!

Különben nem olyan vészes a dolog, bár mostanra rettentő taknyos lettem. Az uram nem dolgozott csütörtök-pénteken, levitte Zsoltikát Szentesre, hogy ne fertőzzük vissza... Így könnyebb sokkal, nyugisabb itthon, és végre (nem tudom, miért) Lacuska is egész jól alszik! kb. 3x ébred éjszaka, de elég neki a szopi, egy kis ringatás, és már alszik is. Én többet vagyok fent... a torkom nagyon fáj éjjel, muszáj innom és mézet is eszegetek.

De remélem, keddre meggyógyulok, mert fodrászhoz megyek!!!! Végre!!!! :):):)

És leszedtünk a karácsonyfát is :) Hétfőn pedig elviszik az óriási szőnyegünket tisztítani! Ennek is úgy örülök, mert nagyon-nagyon piszkos már néhol, és a porszívó ezen már nem segít :(

Ildi,
a két melltartó közül az egyik (azt hiszem, az Anitás) egész jó, picit ugyan bő, de tudom viselni. Úgyis nagyon gyorsan váltogatom őket, alig győzöm mosni, és jól jött ez a plusz darab :) A másik még bővebb, az már nem igazán kényelmes - most, de esetleg egy újabb baba érkezésénél nagyon is jó lesz majd! :):):)

Rita,
látom, aggódsz az utazás miatt. Hát, én igazán nem tudom mit mondani, szerintem a dokidra hallgass. Jómagam nem mernék messzire menni, de ha az orvos szerint a repülőút nem árt, akkor nagy gond nem lehet :) A 31-ik héten még úgysem indul meg a szülés :)

Többiek, merre jártok? Jó, én sem vagyok szorgos írogató, de Márti pl. nagyon eltűnt! És néhány új tagunk is! Motiot is régen írt!!! Minden rendben, lányok?

Mennem kell, Apa még alszik (jó neki), Lacus meg kiabál...

Puszi!!!

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Gyógyulj meg Gabi! Torokra valahol olvastam, hogy feketeretekbe kell mézet tenni és azt eszegetni, és állítólag nagyon jó! De pontosan nem emlékszem rá, talán megtalálod valahol a neten.

Én már egész jól vagyok, tegnap volt a mélypont. Jó, taki még van, de torkom már oksi és a közérzetem is. Mondjuk kialaudtam magam végre, ez sokat jelent azért. Elég húzós volt a hét a két lapzártával, jelmezbállal, ovis sütivel meg mindennel együtt. Viszont ez a vírus messze nem olyan agresszív, mint amit decemberben nyaltunk be. Szerintem. Szerencsére.

Ildi! Én is megkívántam Prágát :lol: Mondtam is az uramnak, nem is nagyon ellenkezett :wink:

Rita! Ti hogy vagytok?

Motiot, Márti? Mira? Beszti?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Gabi!

Megvan!

"Köhögésre: Retek - méz kúra: vájjunk ki egy feketeretek gumót, és az üreget töltsük meg mézzel, pihentessük 8-10 óráig. Az így nyert mézből óránként egy teáskanállal kell bevenni. Csodálatos torok nyálkaoldó. "

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
köszi! Igazából már alig köhögök, ma a legnagyobb bajom a fejfájás - már megint :(

Ami sokkal nagyobb baj, hogy Lacus köhög, nagyon csúnyán :( Holnap valszeg doki :(:(:(

Éjszaka is rosszul aludt szegénykém, ezért aztán én is, valószínűleg ezért is fáj a fejem, mert megint nem aludtam ki magam...

De neked tényleg húzós heted volt! Miksa ovis jelmezét (a törpöset) már ajánlottam azóta másnak is :D

Ildi,
az új kádban fürdő Lacusról már készült kép, felteszem holnap, oksi? :):):) Nagggyon élvezi a pancsit ott, már rájött, hogy ha megemeli picit a hátát, majd visszacsobban, akkor jó sok vizet kilötyköl, mi meg visítozunk :D

Megyek vissza a picurkámhoz :)

pgaboka
 
 


Sziasztok Lányok!

Hogy telt a hétvége?
Pénteken próbáltam jönni, de nem tudtam belépni. Ez mitől lehet? Tudjátok?

Gabi, hogy van a fejfájásod? Lacuska jobban van? Tényleg milyen súlyban van?

Szirom, nagyon tetszett a jelmez! :D
Már teljesen meggyógyúltál? Borzasztóak ezek a vírusok! :(

Ildi, megnézegettem én is a linkeket. Prága gyönyörű!! Én is voltam a párommal, pár éve és nagyon jól éreztük magunkat.
Kire hagyod a gyerkőcöket? Akkor ezek szerint Natinak már nem gond, ha nem vagy ott éjjel és netán felébred?

Az elmúlt éjjel nálunk borzasztó volt, rendesen ki voltunk ütve a párommal. Andris kb 6szor ébredt, szerintem most töri át a foga az ínyt. Így jó kis vasárnapunk volt, tök kómák voltunk...
mira80
 
 


jó reggelt!!

Gabi, hogy vagytok??????


hú, én rosszul vagyok.
Fáj a torkom, tele van az orrom, éjjel szörnyű volt.
Olivér ordított értem, Natasát felébresztette, be volt dugulva az orrom, nem kaptam levegőt.Picik nyügik voltak így telt el két óra, mire végre a nappaliba elaludtunk Nasival :?

Prágáról nem tettem le, szövögetem titkos tervemet :wink:
Csak az időpont, amit kitűztem(egy újabb, márciusban) se biztos , hogy jó.
De majd megoldom.Ha kell a Gábor főnökét hívom fel titokban :wink:

Szirom, megfertőztelek?(Prága ügyben) :wink: :wink:

ja, fájnak a fogaim is :roll:
asszem be is vesezk egy algopyrint
(most megnyomkodtam, azt a k........., baromira fáj

na, megyek
vas
 
 


Hahó!

Jajj, Ildi, ti is? Jobbulást nektek! Próbáld ezt a feketeretkes mézet, többen mondták már, hogy nagyon jó a torokra! Meg nyomd a C-vitamint és a homeós cuccokat! És valami orrcseppet! Ha azt kaptátok el, amit mi, akkor csak pár nap, igazán rossz ebből 1-2 mindössze. Jól megvigasztaltalak, mi? :wink:

Én is akartam már kérdezni, hogy Prága alatt kivel maradnak itthon a srácaitok?

Mira! Köszi a jelmezdicséretet és az érdeklődést is! Mi már egész jól vagyunk, úgy érzem, hogy a végén tartunk. Már csak az orrfújás maradt. Cska azért az egyért imádkozom, hogy ne húzódjon Miksa fülére és az orrmandulákra a cucc. Nagyjából elég lenne már az orrfújás, de azért porszívózom is emiatt.

Az oviban 5 vagy 6 gyerek volt, amikor beértünk :shock: :roll: Aztán még jött egy kislány. A többiek betegek. Délben majd megkérdezem, hogy ugye "csak" takisak, mert tudjátok, van a skarlát is.

Többiek?

Pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Na, van egy kis időm, ki tudja meddig.
Ma már vasaltam, a legnehezebbeket (felnőtt pólók) számolatlanul. Csöpike alszik itt mellettem, de hamarosan ébred, szólítani fogja a pocija (eléggé lehet tudni, mert nappal 2,5-3 óra a maximális, szerencsére éjjel azért alszik, és ott van egy hosszabb idő is, csak ha egyszer ébred, akkor ébred utána megint 2,5-3 óránként).
A betegségből már nagyjából kigyógyultunk, Simon nem kapta el komolyan, csak valami nagyon enyhén. Egy nap volt pici láza, hőemelkedése. De igaziból nem is az volt a gond, hanem sokat sírt, ezen látszott, hogy nem érezte jól magát. Pedig egyébként nagyon kis mosolygós baba, nagyon szeretem, amikor "beszélgetünk" vele, ő meg gagyogással és mosollyal válaszol.
Ma nem jött még a hamink :(, felhívtam őket, csak késnek. Csak az a kérdés, ha hozzánk, akikhez többnyire 8 előtt (de legkésőbb 1/2 9-ig) ide szokott érni és 11-kor nem ért ide, hogyan ér oda a többiekhez?
És a másik gond, hogy nincs csengőnk, ezért figyelnem kellene, mikor jön (ma fizetni is kell, máskor nem gond, mert ráakasztja a kapuajtó-kilincsre, ha nem megyek ki), de így elég nehéz házimunkát végezni...
Na, megjött a Food, kérdeztem a srácot, nem hozzánk jött később, hanem tényleg ilyen késésben van...

Ildi!

Én is utálom a lutrit, de talán bizonyos országokban nem is lenne gond, de itthon bizony bőven lehet kellemetlen meglepetése is az embernek.
Pl. mikor mi Angliában voltunk, akkor is neten néztünk szállást, tulajdonképpen egy jó sok szállással rendelkező láncot találtunk (olyan motelhálózatot), de azóta sem laktunk olyan színvonalas helyen, mint ott. Pedig voltunk már sokcsillagos helyeken is, de mindig megállapítjuk, hogy az angliali "csillagszállás" (így nevezte el Nátán) sokmindent ver...
Prága: én sajnos nem ismerem. Párom járt már többször. Viszont Londonba szívesen elmennék még, gyerektelenül is, de gyerekkel is, mert nagyon jó volt 2 éve, és maradt ki látnivaló (olyan is, ahova gyereknélkül kellene mennünk).
Jobbulást!!!:):):)

Rita!

Majának jobbulást! :):)
Hogy vagytok?
Én még repülnék 31 hetesen, de én elég bevállalós vagyok. De azt biztos, hogy csak akkor, ha biztosításkérdésileg meg lehet oldani, mindenképpen keresnék megoldást arra, hogy legyen kint érvényes biztosításom. Meg persze a doki véleménye is érdekes, de ha egyébként zárt a méhszáj, nincs görcsölés, akkor nem hiszem, hogy pont a repülés gondot okozna. Annál én itthon szerintem időnként nagyobb "tehernek" voltam kitéve :D:D.
Csak én látom rosszul, avgy az utóbbi időben kissé "ügyetlenebb" (mosdó, frissen takarított konyha összekoszolása) lettél?? :D:D Terhesség...
Mos napierendet és élméynbeszámolót nem írok, mert akkor épp a házimunkára nem jut időm, de majd egyszer... Jó??? :D :wink:

Gabi!

Nektek is jobbulást!:):)

Szirom!

Jó a Kisvakondod :)

Motiot!

Jaj, olyan fura volt olvasni, hogy babás vagy. Veled együtt még én se fogtam fel, pedig nagyon szuper!! (Ritánál már megszoktam! :D)
Igaz, a saját terhességemmel is így voltam, pedig tudtam, láttam (egy idő után éreztem is), és most Sinom ittléte is furcsa még időnként, pedig őt aztán nem lehet nem észrevenni, főleg, ha éhes. :D:D
Meg úgy elképzelem, hogy milyenek lehetünk kívülről, amikor 4 gyerekkel beállítunk valahova (tegnap az Ikeában voltunk). Jó nagy autó, belőle kiözönlik egy csomó gyerek, és egy picit még hordozóban is viszünk...:D:D:D
Örülök, hogy a piciddel minden rendben!! Azt látom, hogy hány hetes vagy, de mikor fogsz szülni???

Mamacka!

Remélem fogsz még írni! :)
Igen, mi nem szoktunk politizálni, de ahova én irogatok topikok, ott se nagyon. Persze van, ahol ismerjük angyjából egymás politikai viszonyulását, de szerencsére még ott ez nem okozott gondot, bár már volt jó vita dolgokon.
Szerintem egyébként kórházba ne kerüljön senki. Szerencsére nekünk nem volt eddig nagyon dolgunk kórházzal, csak én a szülésekkel, párom és Beni egy-egy éjszakára (meg Benit tavaly novemberben kivizsgálták, akkor kellett két éjszakát a Heim Pálban töltenie, de úgy tűnt, határozottan jól érezte magát (igaz ő nem beteg volt)).

Megyek... Lejárt a mosógép...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti, de jó, hogy jöttél :D
Tudom, kevés időd van, ennyi csöpp mellett, azért örülünk jobban, ha írsz.

Én még neten nem foglaltam szállást külföldre, nem is attól félek, hogy pocsék lesz a hely, hanem , hogy átvág az iroda, aki által lefoglalom. :?
RITA!!!!Ezek mennyire korrektek???????? :shock:
Mik a tapasztalatok?????????

Ezt a szállodát találtam alkalmasnak, 2004-es, szép, modern, szép új bútorokkal. :)
Szirom, jó az is, amit te néztél, bár a közös fürdő kicsit gáz.
Aztán ugyanynnyi lóvéért kapok fürdőset, mint amit én kinéztem, de ez mégiscsak két csillagos.Tudom, a csillagok száma se mond igazat mindig :?

Ha ide megyünk, és meg tudom oldani, akkor tesómék vigyáznak rájuk.Ha április, és hétköznap, és Sopron, akkor anyósék(na, ezt annyira nem akarom) :?
Viszont, ha tesómék vigyáznak rájuk, akkor nyáron én is megnyerem az ő gyerekeit pár napra.(meg anélkül is :wink: )


Natika kint alszik a teraszon, innen rá is látok :D
Bár,így meg nem tudom, hogy fogom lefekteteni délután.Nagyon rám férne az alvás :D

Hát, most nem jött össze sajnos a menstruáció alatti, utáni gyors súlycsökkenés, mivel nem tartottam be semmit.Csak tornáztam múlt héten 4-szer.
Viszont kajálási kényszerem volt :roll: :oops:
Hízni nem híztam, csak tartottam magam, de csökkenteni akartam inkább. :?

Olivér ordibál fentről :roll:
vas
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: