Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi a hiányolást. Kép Én is megvagyok, csak úgy gondoltam, hogy nem sok keresnivalóm van a fogyókúrás topikban. Kép A súlyom mintha bemerevedett volna a 73 kg-ba. Lehet, hogy elromlott a mérleg? Kép
De a futást csinálom. Már jó ideje elértem a 30 percet, és ha a súlyomnak nem is, a közérzetemnek nagyon jót tesz. Kép És szerencsére ezúttal a tejre sincs negatív hatással. Viszont nagyon diétázni emellett már nem merek. Lehet, hogy ezért stagnál a súlyom. Pedig édességet és kenyeret nem eszem és du. 4-5 óra után semmit. (Sajnos a 3 órához képest már kötnöm kellett egy kis kompromisszumot.)
Rengeteget írtok lányok, úgyhogy nincs időm sajnos visszaolvasni. De a betegeknek jobbulást kívánok, az ünnepelteknek és a sikeresen fogyóknak gratulálok és mindenkinek további kitartást kívánok! Kép Kép Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Lááányok!
Tegnap mindent újratelepítettek és most sikerült képet feltenni Kép Kép Kép
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Andi, nagyon aranyos a kissrác!Kép A profilodban néztem meg, vannak még máshol is képek?
90 napos: én ismerek olyat, aki 18-at fogyott vel. Szerintem jó, én tényleg azt kezdem újra. valszeg fogynék attól is, ha kevesebbet vagy máshogy ennék, de ott nagyobb az esély a kilengésre. Ezt meg betartom és kész.

Tinalila! nekem sincs most sok keresnivalóm itt, de nagyon készülök egy újabb diétáraKép Tényleg napok kérdése, csak most meg olyan jó kenyeret sikerült sütnömKép

Dirtha! Mikor látjuk azt a ruhát?Kép

Csajok, köszi mindenkinek a drukkokat, Miksa már láztalan és csintalanKép Gyógyszert persze szedünk, és tudom, hogy még nem is gyógyyult meg teljesen, de azért most már kezdek megnyugodni. Kedden újabb kontroll lesz, remélem minden rendben van továbbra is.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

 
 

Halihó!

Szirom!
Örülök, hogy gyógyulgattok -nincs is annál rosszabb, mint amikor Ők beteget...
Akkor talán mégis maradok a 90naposnál...
Köszi! Egyenlőre csak ez az egy kép van. Most a fényképezőről nem akar beolvasni. Ez a technika Kép

Pusz
Andi
messy
 
 


űűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:37-kor.
vas
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:37-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Gratula Ildikó, ez tényleg nagyon szép!Kép Ez a végeredmény nekem már elég is lenneKép Kicsit irigy vagyok, de persze még mindig nem kezdtem hozzá újra a diétámhozKép Nem baj, ami késik nem múlik.

Többiek, hahóóóó!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ildikó!

A Pécsi Tud. Egyetemre - főiskolai - járok, eddig fizetős volt, most, hogy otthon vagyok a babcival már nem. Ha jól emlékszem a születési anyakönyvi kivonat másolatát és a munkahelytől kapott igazolást kellett csatolni a kérelemhez.

Itt látható a kisfiam:-) http://kep.tar.hu/subesz


Tegnap elkezdtem - megint - a 90 naposat, megfogadtam magamnak, hogy tartom magam a leírtakhoz. Egyedül reggel vagyok éhes, kevés nekem a gyümölcs.

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Húúúúú Kép Hatalmas gratuláció! Olllllyan jó már neked!!!
A fősuliról: én költségtérítésesre járok és ebben az évben már nem kellett fizetni. Ingyen van az oktatás és a jegyzetek is. Biztosan tudod, hogy költségmentesek a nyelvtanfolyamok is.

Canderel helyett én most fruktózt használok, mert harmadannyi kell belőle, mint a rendes cukorból és nem is káros...

Nincs valami szuper receptetek gyermekem nevelésére, ugyanis, ha nem vele játszok, beszélgetek; felállok mellőle, ordít. Már egyszer a mosógépbe is beleszáradt a ruha, mert nem tudtam elmenni kiteregetni... Nem gondoltam, hogy fél évesen már ennyire rafinált!
Tegnap a védőnő azt mondta, hogy át kellene szoktatni tápszerre legalább estére -megint óránként akar szopizni...
És a legrosszabb, hogy lelkiismeretfurdalásom van, ha panaszkodok, mert Ő az én mindenem és biztos sokan szeretnének szoptatni, de nincs tejük...én pedig megfosztanám a gyermekem ettől -vagy legalábbis korlátoznám ezen tevékenységében...

Már kiabál, megyek is.
Pusz
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
nagy-nagy-nagy gratula!!! Nagyon szépek ezek az adatok, annyira ügyes vagy Kép A múltkor én is lemértem a centiket, nagyon jók azok is, de még van mit faragnom... Neked mi is a célod (kilóban)?

Tanulás: az állam a GYED-en, GYES-en lévő anyukák tandíját vállalja át. Figyelem: csak a tandíjat!!! A fősulik, egyetemek más címek alatt is beszedhetnek pénzt, ezért érdemes előre tájékozódni. Pl. én most ugye államvizsgázok, és ennek vizsgadíja van (35 eFt), és ezt bizony nem állja az állam, nekem kell zsebből fizetni. Kérhetnek még pénzt jegyzetekért is, és olykor ez is sok lehet!

Subesz,
nagyon édes a kisfiad Kép Kis mosolygós, édes a pofija Kép

Most én sem nagyon tudok fogyni, pontosabban 3 hete áll a mérleg nyelve Kép Nem és nem bírok 59 kg alá menni. Úgy látszik, ez az utolsó 4 kiló nagyon nehéz lesz.

Igaz, úgy 1 hete nem nagyon tartom a diétát Kép Sajnos leginkább este-éjszaka tanulok, és muszáj valamit rágcsálnom. Van hogy sárgarépát, ami még oké, de van hogy sósperecet, ami már nagyon nem oké. Most anyósom is itt van segíteni, na ő hozott egy csomó sütit Kép Hát így fogyózzon az ember lánya!!!

Most megyek is, jók legyetek:
Gabi

pgaboka
 
 


űűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:38-kor.
vas
 
 


Ildikó, Gabi!

Köszi szépenKép Tegnap előtt már többször az oldalára fordult, te azóta nem produkálja magát. Szombaton elkezdhetem neki adni az őszibarackot. Meglátjuk mennyire szereti majd.


Subesz
subesz
 
 


Jó reggelt!

Subesz! Aranyos kismanód van! Mennyi idős?

Ildikó!
Nagyon ügyes már Olivér! Mikor kezdett mászni? És ülni?
Szerintem a suliknál kell érdeklődni (nálunk a városi hirdetős újságban sokszor úgy reklámozzák, hogy GYESen, GYEDen lévőknek ingyenes).
A fősulin (Gyöngyös) nekünk az első vizsga ingyenes, az UV-kért kell fizetni.

Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Subesz! Aranybogár a kissrác, gratula hozzá! Mindjárt csatlakozom hozzád a 90 napossal, végre kiszámoltam, és szombaton kezdem. Így jön ki karácsony estére a húsnapKép Viszont víznapokat nem számoltam bele, azt hiszem most kihagyom őket. 7-8 kg csak lemegy így is, és akkor már a plafonig ugrom majd örömömbenKép

Gabi, Andi! Hősök vagytok, nekem is lenne még egy államvizsgám, illetve még egy zárójegyem is hiányzik, de nem tudom magam rávenni. Szerintem Miksa mellett nem lehet megcsinálni, most komolyan. Legfeljebb tényleg éjjel.

Andi! Ha nagyon matrica Miksa, akkor én viszem magammal. Inkább, minthogy ordítson. A mosógép az emeleten van, Miksát vagy a járókában hagyom, vagy a hónom alá csapom, ez a két választás van. De az első csak akkor megy, ha tökéletesen elégedett éppen és talált valami izgi játékot, vagy hagyom, hogy egye a könyveitKép Járókán kívül nem hagyhatom, mert elindul felfelé a lépcsőn, és attól kiráz a hideg. Mielőtt bárki megkérdi, miért nincs gyerekkapu, elmondom, hogy még nincs korlát, amihez rögzíteni lehetneKép Egyébként nagyon szép légies így a lépcsőnk, de hát baromira veszélyes, rágom is az ember fülét. Szóval lefelé egyik kezemben a gyerek, a másikban a lavór a mosott ruhával. A mosógép be- és kipakolása közben pedig rajta a szemem, mert még a Coccolino mackós öblítőre is ráugrik, hogy vauvauKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jó estét!

Szirom!
Én is viszem, de pl. a mosdóba nem akarom Kép és a reggeli tusolást is hiányolnám Kép Kép Egyébként ma kétszer teljesen magától aludt el -alig sírt, inkább valamivel szöszölt és a karácsonyi dalokat hallgatta...
Én is tanulok/tanulnék most is, pedig nagyon nem vagyok egy éjszakai bagoly. De nekem még 2 év az első diplomáig.

Ildikó! Itt a Babaneten az Anyaság/Másoddiploma topikban van egy halom infó a Gyed/Gyes alatti tanulásról. Amúgy a távoktatásban nagyon jó, hogy Te döntöd el, mikor vizsgázol.

Már több mint 3kg mínusz, de a gyümölcs nap még mindig nem tökéletes Kép

Pusz
Andi
messy
 
 


Andi!

Gratula a 3 kilóhoz! Látod, tök jól megy. Mióta is csinálod?

Nálunk a fürdőszoba melletti gardróbból készült a babaszoba, és pont be tudom húzni egy mozdulattal a kiságyat az ajtóba, úgyhogy Miksa a közönség a zuhanyhozKép Meg sokszor muszáj a klotyóba is vini, mert ön- és közveszélyesKép Csak hát imádja letekerni a WC-papírt például. De most már legalább nagyon stabilan áll és jár, szóval emiatt nem féltem annyira. Nekem a nyár volt a legnehezebb, amikor már állt, majd kúszott-mászott mindenhol, de baromira nagyokat tudott esni, mondhatni esett-kelt mindenhol. És a kő azért kemény. Örülök, hogy azon már túl vagyunk. Most viszont nyitogatja a hűtőt, programozza a sütőt, kapcsolgatná a tévét, kihúzza a fiókokat. KisördögKép

Dirtha! Hol vagy már azzal a ruhával?Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok Lányok!

Hu, bocs, hogy nem jelentkeztem, de annyi a dolgom mostanában, hogy nem győzöm! Először is Benjamin már csak egyszer alszik egy nap, max. másfél órát, ezalatt mosok-főzök-takarítok. Esténként meghívókat viszünk a násznépnek, a párom pedig minden este (vagy éjjel, amikor hazaérünk Kép) leül a gép elé, csatlakoztatja a laptopját a telefonra, folytatja itthon a munkáját, úgyhogy kilőve az én internetezésem. Plusz szombaton legkedvesebb unokatesóm esküvőjére megyünk, ezért is pörgök (tegnap gyerekestől róttam a várost egy zakóért, hozzáteszem, egyáltalán nem akadálymentes a közlekedés az üzletekben, úgyhogy leizzadtam, mire beértem valahova, a próbafülkében eltűnve pedig kint nyafogott az én szemem fénye...) Hazaérve (persze nem vettem semmit) én is bőgni kezdtem.
Fáradt vagyok Lányok, de kegyetlenül. Talán a saját esküvőmet még megvárom, aztán téli álomba merülök... Kép

Menyasszonyos képek: ha hiszitek, ha nem, azóta sem tudtunk találkozni a párom anyujával, aki készítette a képeket, annyit rohangálunk!!! Szombaton ő vigyáz a csemetére, (azért estig ő is lagziban lesz), szóval elhozza, de hogy hogyan teszem fel a gépre, fogalmam sincs, mert az a leendőbelim tudománya, ő meg ugye ne lássa... Megoldom valahogy.

Képzeljétek, múlt héten lánybúcsúban voltam (az említett unokatesóm menyasszonyáéban), és megismertem egy tuti csajt, aki uannyi idős mint én, sok a közös ismerős a múltból és egyidős gyerekeink vannak, ráadásul ott is kisfiú van. Néhány pohár bor után elárulta nekem, hogy örökbefogadták a kicsit. Úgy meghatott a dolog. Mindenesetre megbeszéltünk, hogy össze fogunk járni. (amúgy két év után először ittam, fájt a fejem úgy másnap, megfogadtam, én többet nem... Kép)

Szóval vasárnap jövök a ruhával, ha törik, ha szakad.

Ui. Még mindig 54 kg, nem mozdul semerre sem a mérleg.

Mindenkinek minden jót, sok mínusz kilót, kisördög csemetéket! (a fiam eltüntette ma a távirányítót, a szennyesládájában találtam meg...) Amúgy én sokszor tusolok reggelente úgy, hogy bent van a fürdőben, és bedobál mindent a kádba (fogkefe, labda), persze már szelektálok, azt teszem csak oda, amit lehet dobálni.

Pusz,

*Dirtha
dirtha
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:38-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Elstartoltam ma reggel 2 banánnalKép Végülis a néhány hetes lógásnak meglett az eredménye, 2 kg plusz visszaugrott, úgyhogy 75-ről (plusz néhány dekácskaKép) indultam. Pedig már voltam 73 isKép No mindegy, még azt elmesélem, hogy az az érdekes dolog történt velem, hogy mostanában kifejezetten idegesített, hogy nagyokat kajálok, de nem tudtam erről lemondani. Mert közben meg jól esett, csak hát tudtam, hogy így nem tudom megtartani a súlyomat. Most nagyon örülök, hogy újra elkezdtem, mert megszűnik ez a lelkifuri, és még fogyok is. Ahogyan ezt is leírtam, tisztára csavaros, hülye gondolatnak tűnik, de véletlenül se aggódjatok, nem leszek sem bulimiás, sem anorexiás. Egyszerűen nem vagyok az a típusKép

Taliban én is benne vagyok, tényleg, ti merre laktok, merre lehetne találkozni? Nekünk Pest vag Buda északi oldala lenne a legjobb, mert mi kint vagyunk a Szentendrei-szigeten. De végülis elmegyünk egy bizonyos határig akárhováKép

Dirtha! Semmi baj, egyszer úgyis meglátjuk azt a ruhát! Jó bulizást mára!

Húú, azt még elfelejtettem mondani, hogy nyílt egy squashpálya Dunakeszin, és épp arra próbálom rávenni a páromat, hogy menjünk. Azt még nem tudom, hogy van-e babavigyázójuk, ha nincs, akkor kilőve. Ezt sokkal jobban bírnám, mint a konditermet, mégiscsak játék, bár tény,hogy nagyon fárasztó. Épp ezért hasznos isKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


űűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:39-kor.
vas
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:39-kor.
vas
 
 


Ildikó!

Nagyon kéne a könyv!!! Otthn vagy még?
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Szirom! Köszi az ötleteket!
Asszem a 90napos mégsem nekem való. A 3kiló sem ezzel sikerült, hanem egy hét szünet alatt, amikor keveset ettem. Én nem tudok mértéktartó lenni -ha kajáról van szó, nálam nincs 1kocka csoki vagy csak egy kicsi süti. Inkább egyáltalán nem eszek. És a szénhidrát nap alatt "esek vissza", amikor legálisan Kép ehetek egy picikét, meg még egy picikét és egyszer csak sok lesz.
Nem eszek édességet, kenyeret pékárut -ez a múltkor is bejött, illetve itt az archívban is sok ilyen sikersztorit olvastam.... Tornázni is szoktam egy keveset-amíg Zazus mellett fekszek a földön és játszunk...

Ildikó!
Köszi az adatokat, megnyugodtam. Már hetek óta mindenki azt kérdezi, hogy ül e, mert már az ő gyerekük/unokájuk/testvérük/ szomszédasszonyuk gyereke stb. ilyen idősen... brrrr.....ettől falra tudok mászni...

Pusz
Andi
messy
 
 


Haliho!

Nincs ruha-fotó, mert még az anyósom sem vitte fel gépre. Tartok tőle, hogy nektek is meglepetés lesz.

Hétvégén jó volt a lagzi. már éppen indultunk, Benjamin is fel volt öltöztetve, amikor bukott egy akkorát...paradicsomosat... pá-pá fehér ing, a nacijából és a kis kardigánból még sikerült kisikálnom szivaccsal. Szegénykém, megrémült ő is, fél éve már nem bukott, és éppen most: na de nyugtattam, hogy semmi baj, gyorsan inget cseréltünk (még szerencse, hogy van egy másik, igaz, az kockás, mert nem vagyok inges anyuka)

Holnap gyümölcsnap, majd víznap, ugyanis szombat óta nem tartottam a kúrát, a mérlegre nem is merek ráállni, majd ha böjtöltem egy hétig.

Teszek fel egy képet a kisfiamról, ez most a kedvencem. Olyan ravasz, és megfigyeltem: sokszor kicselez! Eszméletlenül át tud verni Kép

Puszi, mindenkinek jó fogyit, Dirtha

Kép
dirtha
 
 


Íme, az eredeti lagzis cuccban!

Kép
dirtha
 
 


úúúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:40-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Messy!

Picikém most múlt 4 hónapos, már próbálkom adni neki az őszibarackot. Eddig kb. 4 mokkáskanálnyit sikerült elfogyasztania, és természetesen mind ő, mind pedig én teljesen őszibarackosak lettünk.Kép De milyen képeket tud vágni közben!Kép TündériKép

Szirom!

Örülök, hogy te is belekezdesz, legalább tudjuk bátorítani egymást. Sajnos én még mindig megálltam 73-on, egyszerűen annál lejjebb még mindig nem hajlandó menni. Lehet, hogy azért, mert újra elkezdődött a havonkénti mizéria, és most pont...Úgy tudom, hogy ilyenkor több vizet tart vissza az ember szervezete.


Elkezdtem olvasni az Aludj jól, gyermekem c. könyvet. Főleg az éjjeli altatásról van benne szó. Mindenkinek csak ajánlani tudom, bár én most a nappali altatással szenvedek. 30 percenként felnyüszög, nem ébred fel általában, ilyenkor berobogok hozzá, cumi a szájba, vagy pedig hasra fektetés, és utána alszik tovább. 30 percig.

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Andi! Nem vagyunk egyformák, ha neked nem jön be a 90 napos, az nem baj. És tök jó, hogy valami más viszont működik.
Olyan nagy különbségek vannak a gyerekek között, tényleg nem kell foglalkozni azzal, hogy ha valaki piszkál ilyesmivel, hogy az övé ezt meg azt csinálta már ekkor és ekkor. Érdekességként én szívesen meghallgatom, de a bezzeg az én... típusú meséket nem bírom. Azért megnéztem neked, Miksa május 22-én ült föl egyedül először, tehát 7 hónapos elmúlt. És ő kifejezetten sajtkukac.

Dirtha! Jaj, nagyon édes a fiad!Kép Az átöltöztetéses bulit én is ismerem, de nem olyan ngay baj az. Különben a ti esküvőtökön mit adsz rá?Kép
Ja, és a te ruhádat is csak meglátjuk egyszerKép

Ildikó! Jól hangzik ez a kaja, engem is vonzott volnaKép Meg vonz is, főleg ma, gyümölcsnaponKép

Subesz! Már belekezdtemKép Csak hát először el kell érnem a 73 kilót, ami 2-3 hete még megvolt. Akkor kezdem majd érezni a haladást. Írtam, hogy a laza napokban azért fölszedtem egy kicsit. A következő lépcső, hogy 70 alá menjekKép

Az Aludj jól könyvet én nem olvastam, de amit olvastam róla, az nem nagyon tetszik. Én igazából egy kicsit sem hagyom sírni Miksát, és nem akarom betörni sem. Nem biztos,hogy ilyen piciknek tudniuk kellene aludni, hiszen néha nekem sem megy. Mondjuk palira venni sem szeretném hagyni magam, inkább valami középutat keresek. Miksa néhány héttel ezelőttig szinte kivétel nélkül szopival aludt el, és nagyon be voltam tojva, hogy mi lesz, ha nem, mert ébren egyszerűen nem lehetett betenni az ágyba. Fogja magát és feláll és nyújtogatja a kezét felém és ordít. Szóval reménytelen. Teljesen feleslegesnek gondoltam próbálkozni ezzel, és azt hittem, hogy csak úgy tudom letenni, ha elaltatjuk valahogy. Próbálkoztunk ringatással, újra szopival, dallal, meg minden nyavalyával, de nem sikerült. Az jött be, hogy lefekszem a kiságya mellé a földre, és akkor nem nyújtózkodik felfelé, hanem leül, és innen már csak egy apró lépés a fekvés, és ha elég fáradt, el is fekszik. Jó, van hogy fél óráig vagy egy óráig is tart, de nem nyüszizik egyáltalán. Persze egy darabig foglalkozik velem is, nyújtogatja ki a kezecskéjét és a lábacskáját a rácson, meg behúzza a kezem és a feje alá teszi (aztán lefordul rólaKép), de elalszik végül. Szóval talán megtanul így is aludniKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jó estét!

Altatással kapcsolatban bármilyen ötletet szívesen fogadok, mert Zétusnak nem kell se cumi, se kedvenc plüssállat.... bár időnként (napi egyszer) magában alszik el-hosszas sírást követően. Próbálkoztunk az egy ágyban mellé fekvéssel, de akkor szopizni kezd-akár ruhán keresztül is Kép
Ma is átvert.... annyira sírt, hüppögött, hogy még az ölemben is köhögött, azt hittem beteg lett, mire kiderült, hogy csak egy kis Hiszti PistiKép, ugyanis a játékára már nevetett. Hétvégenként annyira megszokja, mindig valaki csak vele foglalkozik, hogy ilyenkor egy pillanatra sem mehetek ki a látóteréből.

Adtam neki krémtúrót.Ma harmadik napja. Nagyon szereti. Remélem, a rendes kajákat is szeretni fogja! És akkor nem kell a tápszerrel próbálkozni -na, nem mintha lenyelné Kép Megtanult kaját kiköpni-szétfújni is Kép, így aztán előke ide vagy oda, minden csupa kajcsi...

Pihenésben gazdag éjjelt!
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
nagyon köszönöm, bíztam ám benne, hogy hátha mégis meglesz az a könyv KépKépKép Annyira gáz, hogy sehol sem lehet kapni, mert én bizony megvenném. Már csak azt kéne kitalálni, hogyan tudom átvenni Kép De erre jó a tali! Én arra gondoltam, hogy esetleg az állatkerti játszóházban is találkozhatnánk egyszer, ott sok-sok jópofa játék van a gyerkőcöknek, és mellettük mi is tudnánk pár szót váltani Kép Mi még csak 1x voltunk ott (elég drága), de megéri, mert nagyon klassz!!!

Amúgy képzeld, a mi topicunk (2003. nyár végi babák) jópár tagja csemetékkel együtt épp nemrég volt az IKEÁ-ban, úgyhogy lehet, hogy őket láttad Kép

Szirom,
kitartást a fogyihoz! Én értem, mire gondoltál, mármint hogy az embert bántja a nagy kajálás... Engem mostanában az bánt, hogy előfordul, hogy a nagy-nagy elhatározás ellenére sem tartom a diétámat (ma is ilyen napom van), egész egyszerűen pl. azért, mert fáradt vagyok, és jólesik az energiadús kaja Kép
Nektek jó lenne az állatkerti játszóház? Mivel közlekedtek?

Dirtha,
nagyon édes Benjamin! Csini a lagzis cuccban. Jó lehetett a lagzi Kép Bukás ellenére is. A menyasszonyi ruhádra pedig már extra kiváncsi vagyok!!! Legkésőbb majd az esküvődről készült képeken úgyis meglátjuk Kép 54 kiló, húha!!! Naggggyon csini leszel, az biztos!

Subesz,
Te szoptatsz még? Bocsi, ha már írtad, de mindent elfeljetek Kép Én is hallottam erről a könyvről, olvastam is róla sok reagálást, de a módszert mi nem próbáltuk ki. Nálunk is mindig akad olyan időszak, amikor nehezebben alszik el Zsoltika, de nem tudom sírni hagyni Kép Hiába, nem megy! És ő nagyon belelovallja magát a sírásba, ha mégis úgy alakul, nemhogy lefeküdne, szerintem órákat üvöltene... Ezt nem akarom!

Andi,
én általában úgy altatom Zsoltikát, hogy megy a zene (egy Gryllus-cd), arra énekelgetek, közben a karomban tartom Zsoltikát, mászkálunk a sötét nappaliban (ez az esti altatás), és ált. a 4. szám után leteszem. Ilyenkor még nem alszik, a kiságyban megkeresi a helyét, eldumálgat, aztán elszunnyad. Előfordul, hogy nem tetszik neki a dolog Kép, akkor újra felveszem, ének tovább... Úgy is szoktam, hgoy melléfekszem a földre, akkor látja, hogy ott vagyok, olykor így alszik el. De az is van, hogy a szopiba alszik bele... Esti altatás akkor van, amikor már nagyon fáradt. Fürcsi után még játszunk, mesét olvasunk, le van terítve neki egy paplan, arra is ráfekszik olykor, látható ha álmosodik, akkor kezdődik a zene-éneklés.
Napközbeni altatás: vagy cici, vagy zene-éneklés.
Nekünk ez elég jól bejött, de néha azért a fogzás megzavarja a rendszert, akkor mi is szenvedünk. De ez ritka szerencsére.

<font color="0000ff">Hú még egy pár sort magunkról: elértem az utóbbi évek minusz kg-ját: 58,9 kg-ot mutatott a mérleg nov. 1-én KépKépKép Nem is tudom, mikor voltam ilyen sovány Kép A jó kis munkahelyi szövetnadrágjaim már nagyon lötyögnek, annyira jó érzés Kép Az utóbbi napokban megint jól visszafogtam magam, Norbi kódokat betartottam (kivéve ma Kép), de most a tanulást is hanyagoltam picit, pihentünk a hétvégén.

Jó éjt mindenkinek,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok!

LÁnyok, én kerestem itt Győrben az Aludj jól c. könyvet, de nem találtam, pedig az interneten olvastam, hogy az Alexandrában van, de itt nincs. Van róla infotok, esetleg meg lehet-e rendelni vhonnan? Kíváncsi lennék rá!

Szirom,köszönjük a dicséretet, az esküvőnkön a fiam az említett (lehányt :o) fehér ingét veszi fel, meg egy kordbársony sötétkék kisgatyót, a nyakában kordbársony szalag lesz,(nem tetszik a csokornyakkendő, nekem olyan erőltetettnek tűnik egy alig több mint egyéves kiskölykön), anyósom pedig egy kismellényt köt neki. Egyedül a cipővel vagyok meglőve! Van egy kisbakancsa, örökölte az unokatesójától, de színben abszolút nem passzol. Azonkívül van egy kis Nike-cipője, amit hónapok óta hord, bár nagyon vigyázok rá, most is olyan,mintha most lenne először a lábán, de mégiscsak sportcipő. Az igazság az, hogy nem akarok 5-10e ft-ot kiadni ezért az egy alkalomért, téli cipője meg mint említettem amúgy is van.
Ti mit csinálnátok az én helyemben?

Alvás: Benjamin legújabb "szokása", félálomban óg-móg az éjjel kellős közepén, és vagdalja magát az ágyában. Az használ, ha kiveszem magunk mellé, de akkor meg én nem tudok aludni, akármit is csinálok.

Hány, de hány anyuka dicsekszik a gyerekével, hogy mikor mit csinál. És persze mindegyik előbb csinálja, mint a Te gyereked. Azt sem szeretem, ha csak a saját történeteit meséli el az anyuka, de rád és a te gyerekedre nem kíváncsi.
Talán fura, de több anyukát ismerek itt a környéken, de egyikkel sem járok össze. Illetve most ismerkedtem meg egygyel, akivel viszont tuti, hogy összejárunk, ma volt az első találka, és tök jól sikerült!

Messy, nézem a profilodat, elég fiatalon lettél anyuka! (legalábbis az átlaghoz képest, ahová én is tartozom) Így is terveztétek? Dolgoztál előtte, vagy suliba jártál? (ennyi idősen én még koptattam az iskolapadot)

Nem emlékszem, ki írta, de én is benne vagyok a találkozóban, még ha Bp-en is lesz. (azért ez nem kis szervezést igényelne, lányok, de biztosan megérné)

Subesz, a "havi mizéria" Kép ahogy Te nevezted, szóval az alatt jobb ha elfelejted a mérleget, mert bánatodban még a hűtőre veted magad... szóval velem már megesett. Én mit bűnöztem, lányok! Esküvői süti és torta az esküvő másnapján, este isteni szendvics paradicsommal, sajttal, másnap délben pizza, este pedig penne tészta tejszínes szósszal... Este egy kilóval több voltam, de másnap reggel visszaállt 54-re. Ma gyümölcsnapot tartottam, ehhez képest egy fél banánt és egy almát sikerült legyűrnöm (rájuk sem bírok nézni ma), holnap pedig víznap, méregtelenítés, először a 90 napos alatt, eddig még nem bírtam rávenni magamat.
Be kell keményítenem, hogy elérjem egy hónap múlva a célt, de ez a két kiló makacsul ragaszkodik.

ha holnap nem jövök, éhenhaltam Kép

pusz,

Dirtha
dirtha
 
 


sziasztok!

Köszi a tippeket, próbálkozunk....

Amikor sétálunk én is rengeteg babócás anyukát látok, de mi inkább "magányosan" kóborlunk. Mert ők a játszótérre letolják a babakocsikat, mellé állnak, beszélgetnek és cigarettáznak. Nem tudom, akkor minek mennek levegőre-biztosan a társaság miatt. Én amúgy is szeretek sokat gyalogolni, legalább ennyit mozgok. Vagy csak a kertbe ülünk ki.
Dirtha!
Manó előtt dolgoztam és fősulira is jártam. Aztán megismertem életem párját és én pedig nagyon akartam már babát. (anyukám 6év után esett teherbe, így kislánykorom óta legnagyobb félelmem ez volt). Hál'Istennek elsőre sikerült, (könyv szerint készült...Gyereket akarok a címe Kép Kép Kép ) de nálunk az az egy hónap is tömény stressz volt, rengeteg sírással stb. naaagyon féltem.

Nektek mikor jött meg először? Nekem még most sem. Jó, mondjuk még Zazus nagyon gyakran szopizik!

De jó nektek, hogy tudtok talizni! Talán jövő ilyenkor mi is elmegyünk! Kép

További szép napot!
Andi
messy
 
 


Dirtha!

Köszi a bátorítást!


Gabi!

Már nem szoptatok, sajnos teljesen elfogyott, talán egy-két cseppet még ki tudnék préselni. Ennyire vagyok hitelesítve.Kép

Andi!

Én is inkább magányosan járlálok, bár van egy-két anyuka akikkel szoktak beszélgetni. Úgy vettem észre, hogy már kialakult klikkek vannak, azokba betörni pedig...Sőt van egy némber, aki elfordította a fejét amikor velem szembe jött, nehogy köszönnie kelljen. Nem csípi valamiért a fejemet, pedig még nem is beszéltünk, csak párszor láttuk egymást.Kép Persze én jó hangosan köszöntem nekiKép

Subesz
subesz
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:41-kor.
vas
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:41-kor.
vas
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:41-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Ildikó! nem lett béna, csak látnám egy kicsit nagyobb méretbenKép A harmadik képet különben már láttam asszem, gyönyörűek a srácok! Hülyén fejeztem ki magam, nem csak azonKép

Dirtha! Tuti, hogy annyira nem passzol az a cipő? Mi nem illik egy kék kordnadrághoz? De lehet, hogy addig simán kinövi a már meglévőketKép

Tali: nekünk jó az állatkerti játszó is és a Brendon is. A Brendon tán a legegyszerűbb, ott tutira van parkoló. Valaki kérdezte, kocsival járunk MiksbuckóvalKép

Lányok, az altatáshoz még annyit, hogy mielőtt Miksa állni tudott volna, nekünk sem volt gondunk. Nem sokszor fordult elő, mert általában belealudt a szopiba, de azért volt, hogy ébren tettem le. Matatott egy kicsit valami játékocskával és be is aludt simán. A bajok akkor kezdődtek, amikor állni kezdett (június 2.Kép), mert onnétól fogva semmi mást nem akart. Aznap, az első napon hajnali egyig állt a kiságyban, és az istennek se ült vagy feküdt volna le. Olyan fáradt volt, hogy dőlt-borult, de mindig visszakapaszkodott. És lerántotta a baldachinvasat (el is búcsúztunk tőle, csak addig nem jutott eszembe leszedni, mert nem tűnt veszélyesnek), majdnem infarktust kaptam.

Ébredések: okozhatja a száraz levegő, egy próbát megér. Még csak párásító sem kell, elég a radira teregetni este egy vizes törülközőt.

Séta: mi helyből magányosak vagyunk, mert Horány üdülőterület, itt azért nem tolonganak télen a népek. Sokan laknak kint, de szerintem mindenki inkább egyedül csinálja a dolgokat. Vannak babák is, de valahogy nem nagyon futunk össze. Egy csajt ismerek, vele meg nem akarunk barátkozni asszem.

Mit is akartam még. FogyokKép Csak hát még nem vagyok 73, 74 viszont már igenKép És egész jól érzem magam.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:42-kor.
vas
 
 


Egy töketlen állat vagyok!!!!Kép
Gratulálok Neked is,meg Gabinak is a frissen ledobott kilókértKépKép
vas
 
 


Nyugi, Ildikó! Jó lett a kép! Szépek és aranyosak vagytok!!!

Én épp most gondolkozok, hogy talán felhozok egy baltát a géphez. Tételeket dolgozok/nék ki...már majdnem kész voltam az elsővel, amikor pufffff....volt tétel...aligcsakelejetétel van....
Néha már nagyon elegem van a technika csodáiból.

Most megyek, marad a hagyományos füzet-toll párosítás. Lehiggadok és folytatom.... A baltát a (Baba)net miatt melllőzöm Kép

Sziasztok
messy
 
 


Sziasztok!

Ildi, ez a kép mostanában készült? Irtó sokat fogytál, nem semmi!!! A gyerkőcök természetesen nagyon szépek!!!

Minden bajom van lányok, fáradt vagyok, mint a dög! Meghívókat cipelünk minden este és nagyon-nagyon unom már. Benjamin is hozzászokott a fél tíz-tíz körüli fekvéshez és nem is alszik túl jól, bár ma a dr.néninek sikerült belenézni a szájába fapálcikával é s megállapította, hogy jön mindkét felső rágófoga... Nem hiába az éjszakai ébredések.
Viszont! Tegnap este mutogatta a fiam a cicit, úgy megörültem, hogy nemcsak félálomba szopizik, hanem még mindig kell neki! azt hiszitek, beleszívott? Akkorát harapott bele, hogy csillagokat láttam! Azt hiszem, ennyi volt, persze éjjel azért még slukkol félálomban. Leválasztom tehát, új fogamzásgátlót kell úgyis feliratnom, mert a szoptatás alatt olyat szedtem, ami annyira gyenge, hogy simán megbetegedtem mellette, mintha semmit sem szedtem volna. Egy-két hónapja azt mondta a nőgyógyászom, hogy írhat fel másikat, de tuti, hogy elapad úgy a tejem. Ezt akkor még nem akartam, most meg már Benjaminnak nem kell. Ha végigaludná az éjszakát, már tuti, hogy nem is szopizna. Hát, úgy tűnik, végetért egy szép korszak az életünkben. Majd a következővel...

Puszi mindenkinek,

*Dirtha
dirtha
 
 


őpij
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:42-kor.
vas
 
 


Ildikó!

Nekem is ez volt a problémám. Tegnapelőtt elmúlt, azóta már 1 kg le is ment rólam. Fel a fejjel!Kép

Subesz
subesz
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:43-kor.
vas
 
 


Haliho!

Képzeljétek, lement megint egy kiló! (most 53 vagyok!)
Tegnap találkoztam egy csajjal, aki szintén nagy fogyókúrában van, igaz, neki több mint 25 kilótól kell megszabadulnia. Eddig ő 15 kg-ot fogyott. Rámförmedt, hogy mit akarok én fogyni, meg hogy ő aztán tudna mesélni a lemondásról. Tök szarul esett, holott semmivel sem került kevesebb munkámba és kevesebb lemondásba ez a majdnem tíz kiló, amit lefogytam. Én tudom, hogy (most már) nonszensznek hat, ha azt mondom valakinek, hogy fogyózom, mert rámnézve nincs sok fölös kiló rajtam, bár a csípőmhöz még mindig ragaszkodik a zsír (ha nem is sok). Anyu azt mondta, hogy szültem, mit akarok és az már ott is marad. Én meg azt mondom, hogy tornával igenis eltűntethető. Nem érdekel, ki mit gondol. Én tudom, hogy hogy érzem jól magam. Azt is tudom, hogy karácsonykor tuti, hogy visszamegy néhány kiló, mert nem vagyok hajlandó mindenről lemondani, de tudom, hogy mi az a pont, ami fölé már nem szeretnék menni.

Na, bocsi a "kiborulásért", de jól esett kiírni magamból.
Jó fogyit mindenkinek, meg jó 7végét!

Pusz,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Nem voltunk néhány napig, mert leugrottunk anyukámhoz Szekszárdra. Hát mondanom sem kell, nagyon jól főz, de kibírtamKép Mondjuk jó fej, mert nekem külön készít ilyenkor kaját, de hát végignézni is rossz, hogy mit összeettek előttemKép Ízelítő: csütörtökön este értünk le, én krumplicskát és répácskát vacsiztam elég jól ízesítve a keményítőnapomon, a többiek orjalevest és szarvaspörköltet. A szénhidrátnapomon tésztát kajáltam paradicsomszósszal (inkább friss pizzaszósznak mondanám, fincsi volt), ők oldalast hagymás tört krumplival és volt még sült kolbász és hurka is. Este nekem süti, nekik ugyanaz mint ebédkor, sütivel kiegészítve. Ma nekem gyümölcsnap, ők rántott csirkét falatoztak. Húú, ezt még leírni is sok voltKép Viszont holnap húsnap, és az anyu csomagolt nekem isKép

Dirtha! Ne idegeskedj ilyesmin, mindenki a saját nyűgével van elfoglalva, és hát persze, hogy a másik gondja mindig kisebbnek látszik. Egyértelmű, hogy neked is nagyon nehéz volt, sőt talán még nehezebb, mert állítólag kevesebből nehezebb fogyni. (Bár ebben nem vagyok biztos, nekem is nehezen indul meg.) Gyönyörű teljesítmény, és az a lényeg, hogy te tudd, hogy megdolgoztál érte, és elégedett légy magaddal. Meg azurad isKép
Azért 53 kiló, nem semmi, húúú, én annyi sose leszekKép Mondjuk én még 63-al is kifejezetten vékony vagyok. Vagyis voltamKép Vagyis lennékKép

Ildikó! Aszittem láttam, egy fekete-fehér képre hasonlít talán az utolsó. Tévedni emberi dolog, attól még mesés srácok!
Lányok, én holnap állok mérlegre, és kíváncsi leszek, mi a helyzet. Amúgy én naponta szoktam, mert szeretem követni a dolgokat, de most kimaradt ez a néhány nap. Mondjuk nekem még messze a 70 alatti érték...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Lányok!

bocs,hogy belekotyogok,mert nem sok keresnivalóm van itt,de ne keseredjetek el, ha stagnál a súly egy ideig!Ez teljesen nomrális,főleg az elején!
A dologlényege az,hogy amikor elkezdi az ember a fogyókúrát,akkor először a szervezet a a kevesebb kalóriabevitel miatti energiaszükségleteit a glikogén(keményítő) raktárak mozgósításával fedezi. Ez a leggyorsabb módja,hogy pótolni tudja a hiányt.Ez nagyon sokáigeltart, és látványos súlyvesztéssel jár,mert ezzel egyidőben rengeteg folyadék távozik a szervezetből.Vagyis ilyenkor még nem a zsírpárnák vesznek(ezt talán látni is,hogy érintetlen).Ezek után jön egy kis megállás.Ilyenkor szokták sokan feladni,hogy lám,nem jó a kúra,mert a rohamos fogyás egyszer csak abbamaradt.Pedig nem így van.Amint ezek a raktárak kiürültek,amennyire tudtak(mert azért marad vmennyi,ez életfontosságÚ),a szervezet a zsírokhoz nyúl.Ezek lebontása lassúbb,több időtvesz igénybe,ezért lassul az üteme a fogyásnak.
A szervezet minden sejtje főként glükózt(azaz szénhidrátot) tud hasznosítani.Ha kevesebbet viszünk be,mint eddig,akkor a szervezetnek elő kell ezt állítani.amit meg is teszés az előállítás energiafedezetét a zsírok elbontása fedezi.Ezért fogyunk.Viszont elengendő fehérjét kell fogyasztani,mert a glükózhiányt ebből fedezi a szervezet.Ha enm vinnénk be kívülről fehérjét ehhez,akkor a test a saját fehérjéit kezdené emészteni,ami a szó szoros értelmében már éhezés ,drasztikus folyamat és a szervezet megsínyli.

Nos,nem akartam tolakodó és túl tudományos lenni, a lényeg,hogy kitartás,mert a jó munkáhozidő kellKép!

Azt sem érdemes figyelmen kívül hagyni,hogy minél kisebb a testsúly,annál kevesebb energiát igényel.Vagyis ahogy fogytok,annál kevesebb ewnergiát kell bevinni,különben beáll egy egyensúlyi állapot és megint nem működik a fogyókúra...Nem tudom,érthető-e...
Tehát ezért van az, hogy az utolsó pár kilót már nehezebben adjátok le.Vagyis a fogyókúr mértékét mindig az adott testsúly szerinti energiafelhasználáshoz kell igazítani!


És ha befejezi vki a fogyis programot,akkor sem árt vigyázni és egy nagyon fontos mottót betartani: reggeliz úgy,mint egy király, ebédelj úgy,mint egy polgár és vacsorázz úgy mint egy koldusKép!

Én a gyerekeknek is mindig ezt ajánlom a suliban és nekem bejött...most a férjemet nyüstölöm veleKép!

Puszi és kitartást,nagyon ügyesek vagytok!

Anyapoc

anyapoc
 
 


úőp
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:44-kor.
vas
 
 


őpo
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:45-kor.
vas
 
 


Kedves Ildikó!

Nos,nem akartam "idetolakodni" és nagyon tudományoskodni sem,de éppen Te problémáztál rajta,hogy nem megy le az utolsó néhány kiló...Na ezért írtam,amit írtam.Ha akarod,átgondolod,ha akarod nem,még véletlenül sem feltételezném,hogy vki nem tudja ennek a tudományos hátterét.
És ha az olvasásnál tartunk,akkor olvashattad,hogy nem az első,hanem az utolsó pár kiló kapcsán írtam...Kép

Puszi és jó fogyózást a továbbiakban!

Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: