Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Gabi! Gratula a farmerodhoz és sok sikert a továbbiakhoz.

Subesz! Akkor asszem, nem tudsz mit csinálni... legalábbis tejügyileg.
Úgy tűnik Zazusnak sem elég már a tej, mert este éjfélig alszik, utána pedig két óráknént kel szopizni. Nagyon sír, szopizik, utána alszik tovább -innen gondolom, hogy "csak" éhes. A tápszertől nagyon félek: a tejpéptől is hányt. Főzeléket viszont nem akar enni. A fogfájás, nátha miatt most pont ott tartunk, ahol újszülött korában:csak és kizárólag szopi, mármajdnemóránként Kép
Holnap jön drnő oltás miatt, majd megkérdezem.

Zsazsa! Szerintem fogyásra egyetlen csodamódszer van: több kalóriát elégetni, mint bevinni -rengeteg mozgással vagy min, kalóriabevitellel, illetve a kettő keresztezése a legjobb. A csodabogyók talán csak placebo hatást érnek el.

Dirtha, Ildi, Szirom, Tinalila! Merre vagytok?????

Pusz
Andi
messy
 
 


űűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:32-kor.
vas
 
 


Alig bírtam elküldeni ezt az üzit,látom közben Andi és Subesz is felébredt!!!Kép

Én itt vagyok,de 10 percig kínlódtam mire eküldte.

Pusz
vas
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi is osztálytalin voltunk Szekszárdon, 20éves általános iskolásKép Jó volt. Mondjuk Miksa a vacsi tálalásakor belázasodott, anyukám hívott telefonon, hazaszaladtunk, lázcsillapítás, és kifejezetten gyorsan lett jól. Úgyhogy fél 10-kor, amikor sikerült letennem, én még visszamentem. Éjfélig kimaradtam, de annak ellenére, hogy jól éreztem, magam, mégsem éreztem olyan jól, végig a kezemben tartottam a telefont. De szerencsére nem ébredt Miksa, mert ha igen, akkor nem biztos, hogy rajtam kívül más is vissza tudta volna altatni. Tulképp még sosem próbáltukKép Különben lassan rendeződik az alvásügy, mostanában ismét egyre többször nincs ébredés éjjel.

Zsazsa20! Attól, hogy ébred a babád, még alhatsz az apukájávalKép Szerintem.

Subesz, Messy ! Miksa 4 hónapos kora körül nekem is volt egy mélypont a szoptatásban. Azt hiszem, sokan nagyjából ott szokták föladni. Tartott néhány hétig, és azóta sincs gond. Én akkor kaptam egy listát a szopistopikban tejszaporító ötletekkel, azokból nekem a diós kaják jöttek be. Diós búrkifli, rám is tett néhány kilótKép Ittam teát is, de az nem mindenkinek használ, néhány babának még a pocija is fáj tőle. Elkezdtem 2 mellből szopiztatni, meg éjszaka felkeltem pluszba fejni. Egyik ok a magam megnyugtatása volt, mert így tudtam, hogy ha nem elég a tej, akkor tudok neki mit adni. A másik pedig az, hogy ezzel is szaporítottam. A folyadékbevitel is fontos, de a 6-7 liter szerintem egy kicsit sok. Én úgy tudom, hogy eltúlozni sem érdemes. És a szopis topikban nagyon sok biztatást és segítséget kaptam, ajánlom nektek is, hogy kérdezzetek ott! Az emilt a listával lehet, hogy megtalálom, ha érdekel benneteket.

Gabi! Gratula a fogyáshoz, a nadrághoz!Kép Meg a tornához is, mert én már hetek óta készülök, és nem bírom elkezdeni. Baromira fáradt vagyok mostanában, lehet, hogy nekem is meg kellene nézetnem a vérképemet is. Neked azt mondták, hogy a fejfájás lehet vashiánytól? Mert nekem is rengeteget fáj a fejem mostanában.
Kazira tornázol vagy csak úgy saját magad? Nekem lenne kazim is, meg mehetnék konditerembe is, de valahogy mégse. A kondiban mondjuk 8-12-ig van gyerekfelügyelet, de ezt egyszerűen nem tudom megoldani, mert a kissrác alszik még délelőtt is. Meg nem is kel korán.

Vettem egy 42-es farmertKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


űű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:33-kor.
vas
 
 


űűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:33-kor.
vas
 
 


Halihó!

Nagyon guszta kaják hmmm..... Kép Köszönjük!

Kicsit elfáradtam ma, de megvan a nyüszi oka: kettes számú fogacska csücsök is jelentkezett. Illetve erre gondolok... (lehetne a manókhoz használati vagy mondjuk LCD kijelző- pelus full, -kaja vagy pl. sos, fáj felirattal Kép, mert így olyan sok "talán" van)

Tejügyileg sem tudom pontosan, mi van, mert bőven van, folyik, spriccel. Még arra tudok gondolni, hogy Zétény megszokta, hogy sokszor keveset eszik és most eszébe jutott éjjelente is.. Itt olvastam vmelyik kajás topikban, hogy egy kislány is így volt a tejjel, utána pedig a kajánál is maradt ez, ezért már bőven múlt 1 éves, amikor még mindig 1-2 óránként evett... Hát, majd kiderül....

Holnap oltás.... Combjába... brrrr.... én már most félek... nagyon félek az injekciótól. Szülés közben könyörögtem a szülésznőmnek, hogy mellőzzük Kép szerencsére nem hallgatott rámKép

Jó éjt! Kép
Andi
messy
 
 


Sziasztok!!

Ildi, ezeket a kajákat Te csináltad? Biztosan olyan finomak is, ahogy kinéznek!! Szerintem baromira számít a tálalás is, legalábbis nekem (eszembe nem jutna mondjuk lábasból enni semmit sem!) Szóval köszönjük!!!

Messy, az öt hónapos oltást kapja Zétény? Kitartás, drukkolok! Mi két hó múlva a 15 hónaposra megyünk.

LÁNYOK! A FIAM 2 NAPJA ÁTALUSSZA AZ ÉJSZAKÁT! hipp-hipp-hurrá!!!!!!!!!!!! Kép
A múltkori állandó ébredések oka: pecsenyepiros torok és egy enyhe húgyúti fertőzés, no meg a nátha, ami tegnap indult meg, szegénykémnek egy hétig tapadt az arcüregében. No meg a vacsi-szokáson is változtattam: 6 körül kenyérke, sajt, vagy a déli főzelék (nekem megeszi kétszer egy nap, hallottam már olyat, hogy csak egyszer fogadja el)és lefekvés előtt a tápszer (ami már 3-mas, tehát babatej). Így nincs éjszaka ébredés.

Szirom, mi a végcél kiló-ügyileg? És méret-ügyileg?
Mindenkinek gratula a fogyáshoz.
Én stagnálok, mindent betartva ugyan, de egy hete egy dekát sem fogytam. (persze nem szó szerint, szerencsére nem digitális mérlegem van, a párom szerint meghülyülne-először ő, aztán én is Kép)

Még egy fontos: nem tudom, használtok-e aszpartam alapú édesítőt (pl Canderelt). Iszonyú dolgokat hallottam róla, akit érdekel, szívesen elküldöm mail-ben! Mindenesetre be akarták tiltani, mert erősen rákkeltő hatású, rombolást visz véghez a szervezetben a rendeszeres használata. Mégsem tiltották be, mert olcsó, és a fogyókúraiparnak dollármilliárdokat hozott. Mindenesetre én nem iszom több cola light-ot, és inkább Sacharint használok (lényegesen olcsóbb, igaz, van utóíze), ha meg nagyon olyanom lesz, inkább kristálycukrot használok.

Gabi, gratulálok a farmerhoz, mesés érzés lehet!

Subesz, a 6-7 liter folyadék szerintem is túlzás, és lehet, hogy pont az ellenkezőjét éred el, tehát esetleg nem túl egészséges (mennyit mész WC-re egy nap, jó ég!? Kép)
A tejapadásról: nálam 9-10 hónapos kora körül kezdődött. A helyedben megpróbálkoznék mindennel, hogy fenntartsam a tejtermelést a maximumon, legalább hat hónapos koráig! A gyerekorvos biztosan sokat segít a megoldásban, a kisfiad súlya pedig szintén jó útmutató. (ha továbbra is jól hízik, ne aggódj)

Lányok, a ruhámról: egy A-vonalú ruha, de mégsem annyira, hogy a legkisebb abroncs kelljen. Uszályos, ekrü színű, nyakbaakaszthatós pánttal. Ami miatt beleszerettem: egyszerű gyöngyökkel és strasszokkal a mellrésztől olyan minta indul lefelé, mintha indák lennének, és egyszercsak a szoknya közepén végetérnek. Tehát ízléses, abszolút nem túldíszített és az ára is meglepett, pedig egy világhírű tervező ruhájáról van szó. A többi szalonban szinte csak drágább ruhákkal találkoztam.
Majd meglátjátok! Kép

Szirom, nem lehetett túl felszabadult az osztálytali egy lázas lurkóval otthon! Meggyógyult már? Megfázott vagy baci?

Kopog a szemem. Ma zöldségnapom volt, holnap tésztanap, hurrá-hurrá!!!

puszi mindenkinek,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Szépek, szépek, sőt nagyon szépek, de ha jól megnézem őket, akkor már nem annyira vonzanakKép BocsikaKép Különben én is így szoktam, szépen tálalni, így azért sokkal vonzóbb minden kaja.

Dirtha! Éjszaka átalvásához gratula!
Miksa már jól van, azóta sem volt semmi baja. Szóval nem tudjuk, mi lehetett, talán megviselte, hogy elmentem otthonról. Nem tudok másra gondolni.
Kg: most 73 körül vagyok a 169 cm-hez, de ha olyan 65 lehetnék, az nagyon tetszeneKép Én nem vagyok egy nádszáltípus, elég nehezek a csontjaim és izom is van rajtam. Szóval 40-es, esetleg 38-as méret lenne jó. De már ez a 42 is elég emberi szerintem. Csak ha már idáig eljutottam, akkor nem szeretnék félmunkát végezniKép
A ruhádat hol lehet megnézni? Ha minden igaz, nekünk is aktuális lesz júniusban, de ez még titokKép Én is nézegetem a ruhákat, meg persze minden mást is, de azt hiszem majd akkor látok sokkal többet, ha elkezdek próbálni, meg személyesen megnézni mindent. Különben mekkora bulit csaptok? És milyen jellegűt?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


űűűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:34-kor.
vas
 
 


Ildi!

Nem akarjátok újra megújítani a fogadalmat? Esetleg második nászút?Kép
(kérdezem én, aki nem akar férjhez menniKép)

Szirom!

169 cm-hez a 73 kg egész jó. Csak pár centivel vagy alacsonyabb mint én.(74 kg)
65 kg-val lennék én is kibékülve. De a 67 is megteszi.Kép

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Ma a agyhártyagyulladás elleni I. volt. Nem is a combjába kapta és alig sírt. Inkább az öltözködés miatt kiabált Kép

A Canderel hír elkeserít... mi lesz így a diétás kakaómmal????
ma orvosi javaslatra megpróbáltuk a tápszert-nem fogadta kitörő lelkesedés... sőt... Kép

Én az esküvőmön 66kg-os voltam, amiből sok volt az izom...nem úgy mint ma Kép

90naposban hogy bírtátok a gyümölcsnapot. Nekem ideáig még nem sikerült, mert nagyon szédülök....

Szép álmokat!
Andi
messy
 
 


Haliho!

Szirom, boldog névnapot a kisfiadnak! Szülinap is közeleg, nem fogja szeretni később... Kép (én is utáltam, mindig összekötötték a szülinapomat, 28-át a karácsonnyal) Persze csak gyerekkoromban dühöngtem ilyesmin..

Szirom, a kérdéseidre válaszolva, látni majd csak akkor fogjátok a ruhámat, amikor az esküvő után felteszem a képeket Kép
Gratula a júniushoz!!!! Subesz, ezek szerint Te is férjtelen vagy... Miért nem akarsz férjhez menni? (kérdem én, aki két és fél éve szintén hallani sem akart a házasságról, ezután ismertem meg a páromat) Amúgy mocskok vagyunk, uis januárban hitelt veszünk fel, azért a dec.-i időpont, de amúgy is összeházasodtunk volna, csak nem a tél kellős közepén.
65-70 fős lagzink lesz, fele akkora, mint amekkora unokatestvéreméknek lesz két és fél hét múlva. Lesz vőfély, aki a hangulatért felelős (a fent említett unokatesóm) Fiatalos, jó hangulatú bulit tervezünk, egyedül a kisfiamat féltem, aki kizökkenik a megszokott kerékvágásból! Kapunk egy szobát abban a fogadóban, amelyik éttermében lesz a vacsi, így elaltathatom ott, a dédimama pedig alig várja, hogy őrizhesse az álmát. (hagyom majd, ameddig bírja Benjamin, így nem lesz gond az elalvás) Még etetőszéket is viszünk!! Kép
Szirom, ha tényleg érdekel a téma, javaslom, hogy vedd meg az Esküvő magazint, vagy az Esküvői divatot (utóbbi nekem sincs meg, a ruhaszalonban láttam). Sok hasznos ötletet találsz benne és azok a ruhaköltemények...

Messy, Benjamin sem fogadta el napokig a tápit, aztán megszerette. Nekem holnap lesz a gyümölcsnapom, nekem sem a kedvencem, de szerintem akarat kérdése. Igyál sokat és egyél olyan gyümit, ami emeli a vércukorszintedet, így nem fogsz szédülni (pl. szőlő, banán)

Jó éjt, jó fogyást!
(amúgy most este túlzásba vittem Anyukám kakaós kalácsát... tuti, hogy megint áll a mérleg nyelve Kép)

*Dirtha
dirtha
 
 


Jó reggelt!

Zétény megint nagyon nyüszi volt, így hajnalban odavettük magunkhoz. Úgy tűnt, sikerült elaltatni. Aztán arra ébredtem (vagy 10perc múlva), hogy valaki az orromat piszkálja, kinyitottam a szemem és az én édes kisfiam könyökölve nevetgélt....mindez 4 körül Kép Kép Kép Aztán már nem is aludt vissza Kép

Dirtha! Tápszer ügyben kicsit tanácstalan vagyok... van itthon még Beba start, a drnő pedig írt Sinlac-ot és valami Fitt kid-et(???). Nagyon félek, hogy hányni fog tőle...de ezek nem olyanok, mint a tejpépek, ugye?! Akkor minden nap kínáljam vele??? Ti hogy csináltátok?
Köszi!

Szirom! Ollllyan figyelmetlen vagyok.... Boldog névnapot Miksának! Kép

Szép napot Mindenkinek!
Andi
messy
 
 


Dirtha!

Ez jó kérdés. Végül is papír nélkül is boldogok vagyunk, és őszintén bevallom nagyon tartok a házasságtól. Pedig a páromat nem is kéne noszogatni. Azt mondta, hogy amikor készen állok rá szóljak és megtartjuk az esküvőt. Szerencsére nem piszkál vele, tudja, hogy akkor még inkább begubóznék.

Szirom!

Én is figyelmetlen voltam, boldog névnapot MiksánakKépKépKép

Messy!

Nekünk a Beba nagyon bevállt, elsőre elfogadta, pedig tényleg nem olyan édes, mint az anyatej.


Még mindig 74 kg. Miért nem mozdul?KépKép

Subesz
subesz
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:34-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Messy, az én fiam Nutrilon tápszert kapott (és most is azt, csak már a babatejes 3-mast). Ne aggódj, nem fogja kihányni, hiszen összetételénél fogva olyan mint az anyatej, mégha az íze nem is ugyanolyan!!! Próbálgasd csak, én este adtam neki először,csak kóstolásképpen, néhány nap után elfogadta, aztán éjszaka már automatikusan elfogadta, így van ez a mai napig, éjszakán kívül nem kell neki. A HA-s tápszerek allergiára hajlamos csecsemőknek vannak, illetve sok gy.orvos ezt írja fel elővigyázatosságból.

A Candereles édesítőszereken kívül sokféle van, amiben nincs aszpartam! (konkrétan nem tudok mondani, mert én csak a Canderelig jutottam a boltban, de vannak pl. folyékonyak is!)
Ildi, mi sem megyünk nászútra -inkább mi is lakást veszünk- de remélem néhány év múlva mi is bepótoljuk úgy, mint Ti!

Miért nem mozdul a mérleg? Subesz, közel két hétig nem mozdult nekem sem, és a tegnap esti kakaós kalács-evés után egy kiló mínusz!!!! Kép Röhej! Megindul, csak ki kell várni!
Tudjátok, mi a legrosszabb? minél közelebb kerülsz az áhított súlyhoz, annál makacsabbul ragaszkodnak hozzád a kilók!

Megyek, felébredt a Főnök, ma egész nap a nadrágomat fogta itthon, eszméletlen anyás lett.

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

De nehezen jutok mindig ide. Nagyon szépen köszönjük a névnapi köszöntőket Miksabuckó nevében isKép Egy képet küld nektek a névnapos:

Kép

Dirtha! Vettem én már újságokat, de az az igazság, hogy nekem nem nagyon tetszenek, meg nem is állnánok olyan jól a váll nélküli, meg a vállpántos menyasszonyi ruhák. Pedig azokkal vannak tele. Valami mást képzeltem, olyat, ami egyszerre elegáns és szexis egy kicsitKép Asszem ez így nem nagyon érthető, de nem akarok nagyon belemenniKép A ruhádat azért kérdeztem, hátha a neten látható valahol, valamelyik szalon kínálatában.
Canderel: olvastam én is, de ki tudja, mi az igazság. Azt tudom, hogy Atkins bácsi is száműzte az aszpartam miatt, de tulképp nem emlékszem az indokokra. Egy kis light kólát azért iszom én isKép De próbálok inkább hideg gyümiteát édesítő bogyóval.
Szülinap-névnap: ez az egyetlen Miksa-nap, amikor ő van elöl a naptárban. A többin második vagy harmadik helyen szerepel, pl. Mikuláskor. Azt azért nem akartam, hogy soha senki ne köszöntse föl. Én is megjártam, mert Ágota jan. 11-én van, de az én névnapomat a nagymamáméval együtt február 5-én tartjuk. Mindig mindenki megköszöntött januárban, amikor nem is volt ünnep, februárban meg mindenki elfelejtette. Csak a család nemKép Szóval így legalább egyértelmű. Mellesleg azt hittük, hogy a szülinapja lesz előbb, mert október 5-ére voltam kiírva, de még 18-án is úgy kellett kicsalogatni őkelmétKép

Messy! Miksa is eszik Sinlacot és nagyon szereti. Mi gyümölccsel esszük, nem tisztán. Általában 60 ml vízből kap Sinlacot (150 ml-hez kell 5 evőkanál, értelemszerűen osztom), és ehhez adok gyümölcsöt. Vagy igazit, vagy egy üveg bébidesszertet. Az ízeket persze variálom. Nagyjából ez a vacsi. Így végülis mindig mást eszik.
Gyümölcsnap: tényleg egyél banánt és szőlőt, ezek elég táplálóak, simán jól lehet lakni velük. Bármilyen gyümölcsöt ehetsz, és én nem tartottam be, hogy csak kettőt eszem.

És végül a nap döntéseKép: elkezdem újra a 90 napost. Ezzel a szénhidrátcsökkentéssel most csak toporgok, és úgy hiányoznak bizonyos kaják. A múltkor pedig repültek vele a kilók. Mindegy no. Most néhány napig lógok, aztán jön a kissrác és a párom szülinapja, és utána belevágok. Aszzem karácsonytól visszaszámolok, hogy szenteste ehessek husitKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Itt vagyok én is, eléggé elhavazódva, napok óta nem is tudtam írni Kép </font>

Ildikó,
gatulálok a kilókhoz, hamarosan utolérsz engem Kép Nagyon jók a kajás képek, a harmadik és a negyedik pontosan micsoda? A többit nagyjából felismertem Kép

Szirom,
utólag is nagyon boldog névnapot kívánok Miksának! Nagyon helyes ott a szőnyegen ülve, a kék szemével olyan mint Zsoltika Kép
Mostanában az én súlyom is stagnál Kép Nem bírok 59 alá menni, sőt, néhány dekával többet is mutat a mérleg, mint néhány napja. Na jó, ez még nem a világvége, csak nem akarok újra hízni Kép Viszont a ciklustól is függhet a súly, ezért nem kéne nekem sem naponta méredzkedni, de mit csináljak, nem bírom ki Kép
Kérdezted a tornát: igen, nekem van egy callanetics kazettám, arról is itt hallottam ebben a topicban. Nekem tutira nagyon sokat segített, most is csinálom legalább másnaponta. Nagyon régen méregettem a testrészeimet, de tény hogy sokat fogytam-karcsúsodtam, mivel nagggyon régi rucikba is beleférek Kép De komolyan, a kedvenc farmerom már a terhesség előtt jóval sem jött rám, még a popsimig sem tudtam felhúzni, most meg simán begombolom. Igaz, nem lötyög rajtam Kép Amúgy már nem is kell beraknom a kazit, mert kívülről tudom az egészet.
Vashiány: bizony amiatt nagyon is fájhat a fejed! Én pontosan 10 napja szedem a maltofert, és eddig remekül bevált! Szerintem mindenképp érdemes megnézetni a vérképed.

Dirtha,
az én fiam is nagyon anyás volt ma, alig engedte el a kezemet, és 2x is volt olyan, hogy ahogy eltűntem a látómezőből, iszonyúan sikítva kezdett el sírni. Az elsőnél úgy megijedtem, azt hittem valami baja van, alig éreztem a lábamat Kép Egy kiló mínuszhoz gratula!!! Ma én is bekajáltam egy kis marcipánt, holnap nekem is legyen 1 kilóval kevesebb KépKépKép
A ruhádra már nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, meg a lagzira is, majd mindenképp tegyél fel képeket! Kép

<font color="0000ff">Most ennyit írok, mert már jön is a férjem, meg ma valahogy nagyon kifáradtam. Jó éjt,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Végre az első 4ig aludt éjszakánk. Előzmény: apájával vásárolni mentünk, mire egyetlen, drága gyermekem egy órát üvöltött. Miért pont ilyenkor ne vinnénk telefont???
Tegnap hányt Beba startot -illetve tejcsit, én mégis megynyugodtam, nem allergiás... Két csepp tápi után, ami még le sem ért, öklendezni kezdett és puff, vissza minden. Azt hiszem, ha nem kér, így oldja meg...Ma adok Sinlacot almával -mindenképpen!!! Mától kicsit szigorú leszek, mert a szegénykémneknagyonfájhatafoga óta teljesen felborult a napunk... Kapaszkodjatok meg: fél óránként szopik. Semmi mást nem akar enni, persze, tudja, hogy úgyis lesz cici, csak sírni kell érte. Tegnap kipróbáltam: feküdtünk az ágyon: ő játszott, odakúszott, szopott, játszott, odakúszott.... ez azért mégsem jó így!!!

Most épp csuklik, úgyhogy megyek!
Puszi
Andi
messy
 
 


Újra én... diadalittasan ülök most a gép előtt, mert két szopi között 4, azaz négy Kép Kép Kép Kép óra telt el. Közben evett Sinlacot, amitől bár nem volt elragadtatva, de sikerült bekanalazni. És ivott kavarós csecsemőteát is, ami nálunk ritkaságszámba megy Kép És NEM cicin aludt el Kép Jó lenne, ha ezt így tartanánk!

Szirom! Sinlacot bébidesszerttel hogy kevered? csak "simán" hozzáöntöd a készhez??? Nagyon szép kisfiad van! Kép

Lányok, ért valaki nagyon a számítógéphez. Mert valamiért nem tudok képet feltenni/küldeni stb. Olyan, mintha töltené, aztán mégsincs ott....

Sziasztok
Andi
messy
 
 


Andi!

Gratula!Kép

Nem lehet, hogy a kép mérete nagy? Ilyen esetekben előfordulhat, hogy a gép nem tud megbírkozni a feladattal.

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Messy! Köszi, én is imádomKép
Szóval a Sinlacot simára keverem, egyszerűen hozzáöntöm a pépet, majd elkeverem. Miksának kecskeméti szilvával és vimoskörtés birsalmával, esetleg sárgabarackkal a kedvence a Sinlac. Megkóstoltam én is, nem olyan erőteljes ízűek így a gyümölcsök.

A géphez olyan nagyon nem értek, de nem ír ki semmit? Mondjuk hogy túl nagy a kép?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


űűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:35-kor.
vas
 
 


Kép

Andi, próbáld meg így.
dirtha
 
 


Andi, a következő ikonokat használd, egymás alá írom, de Neked egymás mellé kell, köz nélkül:


image
{kép címe}

próbáld meg így, nekem sikerülni szokott és azt is kiírja, ha túl nagy a felbontás.
dirtha
 
 


Köszönöm, a segítséget. Asszem, nem a kép méretével van gond .... Tegnap egy informatikus -enyenlőre látatlanban- azt mondta, hogy a netről jönnek le ilyen "bigyók" -nem igazi vírusok- és azok nem engednek semmit felrakni, küldeni, merthogy emailben sem tudok csatolni képet... Nem ír ki semmit,tölt-tölt-tölt...már úgy néz ki, hogy sikerül, aztán mégsem...
a képnézegetőt is újra fel kell rakni, mert nem enged javítani pl. vörösszem...
Mindenesetre, hogyan kell tömöríteni/kisebbíteni???

Sziasztok
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Andi,
van tűzfalatok a gépen? Mert sokszor az nem enged le- és feltölteni dolgokat.
Kicsinyíteni a mi programunkkal úgy kell, hogy van a képnézegetőben Image menüpont, azon belül pedig Resize, és ott meg kell adnod az új képméretet (én 640 x 480-at szoktam, esetleg 500 x 375-öt), az így kapott kisebb méretű képet pedig el kell menteni más néven. Ennyi az egész Kép

Most csak ennyi, hamarosan indulunk Szentesre anyósékhoz Kép Jó hétvégét mindenkinek,

Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a dicséreteket Miksa nevében isKép

Hát én most nem fogok fogyni, mert rendes kajákat ettemKép Néhány nap lógás van, de ezt már írtam. Még gesztenyés mignont is ettemKép Csak hát holnap ugyanúgy rá fogok állni a mérlegre, mint máskor szoktam, jajajajKép

Messy, hogy sikerült a Sinlac? Ízlett a csemetének?

Nektek azért hajrá!Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jó reggelt!

Mi már ébren vagyunk Kép Kép Kép Éjjel megint vagy 5ször felkelt Zazus... pedig tegnap egészen rendezetten kajált!
Sinlac bevált, de azon kívül semmiféle tápszer nem, pedig a banánost (Humana) a drnő szerint minden csöppség szereti Kép Kép Kép

Tűzfal tényleg van a gépen. Azt kell kikapcsolni? Tegnap vagy két órán át törölgettem a nem hazsnált progikat, lementett dolgokat. Végigfuttattam eg víruskersőt, nem talált ilyesmit, csak "file megosztási hibát". Nem tudom, nektek mond e ez valamit. De amióta leszedtem a képnézegetőt, nem írja ki, hogy "súlyos hiba". Most már csak újra fel kell tenni.

Sok pihenést hétvégére!
Puszi
a még kissé álmos Andi
messy
 
 


Szirom!

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT MIKSÁNAK!!!!!!!!
Kép Kép Kép

Üdv:Ildikó
vas
 
 


Szirom!

Boldog szülinapot Miksának!


Tegnap bűnöztem. Bár egész nap nem ettem semmit, csak egy zsömlét - nem volt rá időm -, este megettem egy fél tál gyrost, és a párom elcsábított fél bounty-ra. Utána volt persze egy kis pattogatott kukorica. Ma reggel nem mertem a mérlegre állni. Viszont most babci alszik, tudok tornázni.

Andi!

Megkérdezem a páromat, hogy mit lehet csinálni. Ő ért hozzá.

Subesz
subesz
 
 


SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT, KICSI MIKSA! Kép

Subesz!
Előre is nagyon köszi! Jó lenne már képeket küldeni...

Szép hetet Kép

Andi
messy
 
 


Sziasztok!

<font color="ff0000">Kedves Miksa,
nagyon boldog 1. szülinapot kívánunk!!!,</font>

<font color="0000ff">Az elmúlt 3 napban nagy dőzsölések voltak, ennek következtében kicsit visszahíztam KépKépKép Annyira kár, mert már olyan jó súlyom volt! Ma reggel 60,4 kg voltam, úgyhogy ezerrel diétázok megint. Viszont 2 naponta tornázok, legalább ez rendben van. Annyira hihetetlen, hogy csak egy kicsit nem figyel oda az ember, máris ugrálnak vissza a kilók Kép

Mennem kell, kiabál Zsoltika. Ma ilyen kiabálós napja van Kép
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Köszönjük szépen Miksa nevében is a gratulákat!Kép Még estefelé benézek, talán néhány képpelKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Még egyszer köszi szépen a jókívánságokat!

Szóval itt vagyok, biztos, hogy én is legalább egy kilóval nehezebben - volt torta is meg tortellini isKép Majd reggel mérleg...
Klassz volt a szülinap, Miksa kapott kutyatortát, és sütöttem neki egy almatortát is. Utóbbiból ő is ehetett volna, de nem ízlett neki. Viszont az új búgócsiga nagyon bejön nekiKép Egy kép rólunk:

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kedves Miksa!!!

Első - és ezidáig legfontosabb - mérföldkövéhez érkeztél kicsi életednek. Kívánjuk, hogy legyen sok örömöd az életben és fordítsd fel továbbra is fenekestől Anyáék életét! sok boldogságot kívánunk:

Benjamin és Anyukája

Mondd meg az Anyukádnak, hogy nagyon csini ám!
dirtha
 
 


űűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:35-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Olyan aranyosak vagytok, tisztára elérzékenyültemKép

Viszont baj is van, mert Miksa megbetegedett. Tegnap is lázas volt már, de elég simán lenyomtuk neki, és reméltem, hogy ennyi volt. De nem, hajnalban 39,4-et mértem, és napközben már volt, hogy nem is tudtuk 38 alá vinni. A pisijének a szaga pedig nem tetszett. A doktor pisiminta és vérvizsgálat alapján húgyúti fertőzést állapított meg. Kaptunk gyogyit, de még a kórház lehetőségét is megpendítette, mert szerinte ezzel nagyon óvatosnak kell lenni. Ráadásul Miksa nem akar inni, az pedig láz mellett nagyon rossz dolog. Ezért próbálom jó sokat szopiztatni. Hát ezek vannak. Dirtha, ha jól emlékszem, nektek volt hasonló problémátok. Hogyan birkóztatok meg vele? Jól van már Benjamin?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


űűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:36-kor.
vas
 
 


Haliho!

Szirom, Benjaminnak már kétszer is volt húgyúti fertőzése, de mindkétszer csak nagyon gyenge (a csíraszámot nézik a vizeletben). Ha beadtad az összes gyógyszert, utána ismét megnézik, és gondolom azután döntenek, kell-e további kezelés. (megmondom őszintén, szerintem ahhoz nagyon durvának kell lenni a fertőzésnek, hhogy kórházban kössetek ki). Szerintem nem eszik olyan forrón a kását, de persze nem lehet játszani. Remélem, nem lesz semmi komolyabb fertőzése a kisfiadnak. Az itatással én is nyüglődtem a fertőzés alatt, figyelj csak, nálam az vált be, hogy mielőtt megetettem és már jó éhes volt, adtam neki vizet, így jó sokat megivott. Főzelékfélék is sok folyadékot tartalmaznak, én a gyümölcsöt is mixelve adom sokszor, így sokkal többet megeszik, mintha darabokban rágcsálja, arra hamar ráun. És persze a szopi az esetetekben, ami nagyon fontos, így szerintem ne aggódj, tuti, nem lesz semmi baj, kiszáradni meg ezer százalék, hogy nem fog.
Gyógyuljatok meg, tudósíts bennünket a fejleményekről!

Ma visszamentem a menyasszonyiruha-kölcsönzőbe, ahol legutóbb két ruha közül választottam, viszonylag gyorsan. Viszont azt álmodtam, hogy a másik volt rajtam az esküvőn. Nosza, visszamentem, újrapróbáltam mindkettőt és a másik mellett döntöttem. (javára legyen mondva, hogy ebben aztán nem kell behúzott hassal feszíteni, olyan fűzős jellegű, halcsontos felsőrésze van, míg az "eredetinek" csak az anyag, úgyhogy bizony figyelhettem volna egész lakodalomban, hogy ne hurkásodjon a hasam, ha leülök vagy lehajolok)Kép
Viszont, Lányok! (főleg Szirom) Van fotóm, mert Anyósom lefotózott mindkettőben, de egyelőre az ő digitálisában vannak a képek, talán szombatra fel tudom tenni.

Minden jót, jó fogyást mindenkinek! Ildi, nektek is jobbulást!

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Nektek is jobbulást! Tényleg ez a legszarabb, amikor az ember nem tud igazán segíteni. Szegénykém nagyon nyűgös. Nálatok meg még az is rátesz egy lapáttal, hogy hárman is betegek vagytokKép

Dirtha! Köszi szépen az infókat, de hadd kérdezzem még meg, hogy Benjamin mennyi idő után lett jobban? Meddig volt lázas, és mennyire magas láza volt? Meddig kellett gyógyszert szednie? Ti is Supraxot kaptatok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Miksának, Leventének és persze Ildikónak jobbulást.

Mitől alakulhat ki eza húgyúti fertőzés? Szerencsére még nem volt ilyen nálunk.


Ma elkezdtem a 90 napos fogyit, kíváncsi vagyok az eredményre. Leírnátok, hogy kinek milyen intenzitással potyogtak tőle a kilók?

Puszi

Subesz
subesz
 
 


Haliho!

Szirom, Benjaminnak max. 37.9-38-ig ment fel a láza (eddigi életében bármikor, de nagyon ritkán, viszont gyakori a hőemelkedés)
Igen, mi is Supraxot kaptunk,(porhoz kellett vizet adni, így lett szirup), egy hét után még azt mondta a dr.nő, hogy adjam még addig, amíg van, így 9 napig kapta (és marhára szerette, ilyen Nurofenes adagolóval adtam neki ebéd előtt mindig). Vszínű nálatok a láz is a fertőzés következménye (az orvos szerint sokkal jobb, ha belázasodik a gyerek, mert gyorsabban gyógyul). Amúgy egy hét nyüglődés után lett jobban a kisfiam, akkor ébredt éjszaka 5-10-szer is. Jobbulást!

Subesz! A fertőzést bármi előidézheti, pl. szájába vesz valamit a gyerek, vagy csak legyengül kissé az immunrenszere és akár a pisis pelenkából is felszállhat a fertőzés (ami egészséges esetben nem történik meg, de egy gyengébb immunrdsz-nél könnyen). Az én kisfiamnak csecsemőkorában is volt húgyúti fertőzése, bár akkor is gyenge, de akkor még annyira vigyáztam rá: fertőtlenítettem mindenét, mindennap kétszer tettem a feje alá tiszta textilpelust stb., mégis elkapta. Azóta tudom, ez nem higiénia kérdése, bár akkor meg voltam győződve róla Kép

A kilencven napos diéta nekem lassan két hónapja tart, kb. 6-7 kg mínusz köszönhető neki. Csodákat ne várjál, de a kitartásod meghozza az eredményt.

Minden jót,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Köszi Dirtha! Egy picit mint ha jobban lenne Miksa, de hajnalban azért még 39,2 volt a láza. Ez azért elég rémisztő. Nappal viszont jobb a hangulata, kicsit jobban is iszik és a lázát is könnyebben nyomjuk le. De azért még messze nincs jól. Ráadásul ő nem könnyen veszi be a gyogyikat, kóstolás nélkül üti ki a kezemből. Azért valahogy belediktáljuk. Holnap megyünk újra pisi és vérvizsgálatra, akkor már többet tudunk. Különben a mi doktorunk is azt mondta, hogy tipikus pelusbetegség.

Subesz! Nekem a 90 napossal 13 kg ment le, a másik 10-et máshogy gyűrtem le. De a 90 napos simán tartható, nem szenvedős, én legalábbis elég jól bírtam.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:36-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Ildikó, köszi az érdeklődést, jobban van MiksaKép Jó lett a pisieredmény, és már nem olyan magas a láza. A kedve is jobb, szóval a doktor szerint és szerintünk is egész jól alakulnak a dolgok. Kedden megyünk újra pisivel vizsgálatra.

Csak hát én meg szerintem hízom, mert anyukámmal jól elcsipegettük Miska tortáját, meg most ugye szüneteltetem a diétát. Így nem is figyelek nagyon, meg elég bajunk volt, így nem foglalkoztam a mérleggel sem. De most már számolok és elkezdem tényleg.

Dirtha! Én is kíváncsi vagyok nagyon a ruhádra. Bocsi, hogy erre nem előbb reagáltam, de tényleg csak Miksabuckó járt a fejemben.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Megvagyok én, köszi a hiányolást Kép Csak tanulok, mégpedig ezerrel, mert hamarosan itt az államvizsgám! Kicsit későn küldték a papírokat, úgyhogy fejvesztve nekiálltam a magolásnak. Zsoltikával sem könnyű, napok óta nehezen alszik el, ma is sok-sok ringatás, ének, cici után 10 percet (!) bírt aludni, semmi többet! Szóval napközben nincs tanulás, csak este-éjszaka.</font>

Szirom,
örülök, hogy jobban van Miksabuckó! Kép Bár nem írtam korábban, de sokat gondoltam rátok. Nem jó az, ha beteg a gyerkőc Kép Hízás: én is híztam egy kicsit, de megint elindult lefelé a súlyom, úgyhogy kitartás!!!

Dirtha,
nagyon várom én is a fotókat a ruhádról! Bizti nagyon csini leszel ám!

Ildikó,
további jobbulást nektek is! Kép

<font color="0000ff">Most biztosan nem írok majd gyakran, de olvasgatni mindenképp fogok, meg ha valami érdekes történik - mondjuk elérem végre az 55 kg-os álomhatárt KépKépKép - akkor is mindenképp jelentkezem! No meg majd az államvizsga után (nov. 16).

Kitartást a fogyihoz, lányok, olyan jól megy ez mindenkinek! Tényleg, egyszer nem volna kedvetek talizni? Kép
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Jó reggelt!

Zétény megint állandóan ölben van, ha nem, akkor ordít. Nem tudom, hogyan lehetne leszoktatni róla. Ráadásul a kutyánk mindig felugatja, tegnap pl. déltől este 10ig nem aludt, illetve 3szor ébredt 5 perc után...

Fogyókúra: nekem kicsit elment a kedvem a 90napostól, mert mindenki "csak" 10-12 kilót fogyott vele, míg a leírásában 20-25öt ígérnek. Viszont sokkal kevesebbet eszek, így már 3kg ment le. Egyenlőre ez nem sok, de remélem, majd az lesz!

Pusz
Andi
messy
 
 


Gyógyuljatok ám meg gyorsan!!!! És nagyon vigyázzatok a manókra! Kép
messy
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: