Új privát üzeneted érkezett!

Szirom!

A Szirom és a Szieby hasonlósága miatt gondoltam! Akkor bocs, de azért gratula a leadott kilókért! Kép

Megnéztem a profilodat, édes manó a kisfiad! EGy hónap múlva ő is egyéves!

(mégiscsak köszönet Neked, mert tőled hallottam először a 90 napos fogyókúráról, és a mindmegette honlapról! Kép

Pusz,
*Dirtha
dirtha
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:21-kor.
vas
 
 


NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT ÉS HATALMAS BULIT BENJÁMINNAK Kép

Olyan jó Titeket olvasni! Már tényleg el kellene kezdenem valamit, mert így nem maradhatok!!! Csak az a vacak cukorkakaócsokikekszsüti ne lenne!!!!Persze, tudom, csak elhatározás kérdése!

Sziasztok
Andi
messy
 
 

 
 

ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:21-kor.
vas
 
 


Szia Ildi!

Köszi! Köszi! Köszi!
Ilyenkor -benneteket olvasva olyan nagyon elhatározom magam! Aztán meg a falat kaparom 1 kanálnyi kakaóporértKép -más nincs itthon. Pedig emlékszek, milyen volt edzeni járni, alig kajálni. Nekem sem hiányzott semmilyen kaja, sokkal jobb volt cuki kis ruhákat hordani és az elismerő pillantásokat begyűjteni! Most leginkább zsákba bújva mennék emberek közé és amúgy is a patakparton sétálunk -ahol alig járnak ....

Olyan akaratgyenge vagyok-Norbi biztos lenézne Kép


Puszó
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

MessyAndi! Az nem baj, hogy Norbi lenézne, mert Norbi sajnos már nem teljesen százas szerintem. Ő a saját feleségét is elhagyná, ha meghízna. Most elgondolkodhat, milyen szerencséje is volt annak idején, hogy őt nem penderítették ki a szülei, merthogy nekik aztán dagadt kölök nem kell! Na, ennyit Norbiról.
Ja nem, még valami: az update-et sokan dicsérik, miért nem kezded el azt? Most néztem meg neked, délig egy halom édességet lehet enni, például tiroli túrós rétes, meg puding, meg ilyenek. Azt hiszem Gabi is azt csinálja, és megy neki. Azért nem jó, ha az ember sokáig lemond arról, amit nagyon kíván, mert végül nem egy kanálkával eszik majd ha hozzájut, hanem egy vödörrel. tapasztalatKép Különben szerintem ezért is jó a 90 napos is, mert max. 4 napot kell várni valamire.

Én most a szénhidrátcsökkentő diéta mellett simán eszem túrót tojássárgájával, édesítővel, tejföllel, kis citromhéjjal kikeverve, tulképp a túróspalacsinta tölteléke. Vagy ha már nagyon édességvágyam van, akkor vajacskát édesítővel kikeverve, tojássárgával. Tudod, amibe az ember máskor sütisütés közben belenyal. És ezt az új Canderel csokit nézted már? Még nem láttam közelről, de talán ez is mehetne.

Dirtha, Miksa nevében is köszi a dicséretetKép Holnap lesz 11 hónapos, és 2 hete indult el, olyan ügyes, baromira büszke vagyok rá. Ő még szeret mászni is, járni nagyjából annyit tud, hogy keresztülvág már a szobán. Aztán vagy a karunkban köt ki, vagy egy bútorba kapaszkodik, vagy hasraesik, vagy a fenekére tottyanKép

Én úgy értelmeztem, hogy a kissrácodnak holnap lesz a szülinapja, úgyhogy majd holnap gratulálok!Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


űűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:21-kor.
vas
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönjük Benjaminnal a jókívánságokat!

Ma 13:24-kor kicsordult egy könny a szememből, tavaly ekkor látta meg a napvilágot!
Annyi minden történt azóta! Kép

Most megyek, holnap lesz a szülinapi ünnepség, teszek fel képeket este, jó?

Hú, ezek a túrós finomságok...megindult a fantáziám!

Minden jót,

pusz,

*Dirtha
dirtha
 
 


Dirtha!

Akkor mégiscsak ma pótolok!Kép

Nagyon boldog szülinapot Benjaminnak! Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Lányok! Olyan aranyosak vagytok, hogy így biztattok Kép Kép Kép Köszi!
Édességpótlókkal is van problémám, a mértékkel pedig különösen... Mert inkább semennyit, mint például egy kocka csokit... Ezennel ünnepélyesen megígérem, hogy holnaptól nem eszek édességet!!! Egyáltalán semmit! (na jó, főzeléket pl. sóskát, büszkét stb) Mindig rátok fogok gondolni, hátha így erős tudok maradni!(tiszta szégyen lenne minden este meggyónni a csokit, mert én aztán mindent bevallok...)

Jó éjt!
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a gratulációt! Holnap jövök és mesélek. Addig is:

Kép
dirtha
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:22-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Köszi, Ildi! Olyan büszke vagyok (mint minden anya a csemetéjére) Egyéves és további szülinapi fotók:

http://babanet.hu/album/main.php?album=3442

Holnap tényleg jövök és mesélek! (amúgy csak picit vétkeztem evés-ügyileg Kép )

Puszi,

Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha! Nagyon szépek vagytok, még egyszer boldog szülinapot a kissrácnak!Kép klassz a tortája isKép
Tényleg, mit ettél?Kép Mesét ígértél!

Nálunk beütött a ménkű, először Miksa lett beteg, takonykór, láz, minden, ami kell, most ő már javul, csak a szülei dőltek ki. Torokfájással küzdök, de éjjel volt hányás is, a párom pedig különösen halálán van. FérfiakKép
De legalább lement egy kiló...Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Köszönjük, lányok a dicséretet, nagyon jól esik!

Benjamin nagyon jól érezte magát a szülinapon, különösen mert elmaradt a kötelező délutáni gyümölcsevés, helyette ropi volt minden mennyiségben! Hihetetlen, mennyire odavolt érte, pedig soha nem kapott azelőtt. Még mikor a tortát ünnepélyesen behoztuk és mindenki az én kicsi fiamat mosolyogta, kattogtak a fényképezőgépek...más nem érdekelte - még a torta sem - csak hogy szerezhessen az időközben egy polccal feljebb helyezett ropiból.

Annyit vétkeztem, hogy ettem levest a szénhidrát napon, viszont tegnap a gyümölcsnap nem sikerült, volt egy kis torta, meg barna kenyér... Mától viszont minden a régi, ráadásul nem híztam egy dekát sem (igaz, nem is fogytam.)

Szirom, jobbulást nektek, különösen sok lázas-náthás megbetegedéssel találkoztam a helyi topikban is! Ne is mondd, mennyire tudnak szenvedni a pasik!! Kép Ha rajtuk múlna, megállna az élet egy darabig!

Ildi, Gabi és többiek hol vagytok? Hogy álltok a kilókkal? Szirom, gratula a mínusz egyhez! (mégha így is ment le, ahogy lement)

Pusz mindenkinek,

*Dirtha
dirtha
 
 


Dirtha!

Még annyit akartam, hogy neked tényleg fogynod kell még? Szerintem tök jól nézel ki, én nem látok rajtad pluszt a képeken. Mennyit szeretnél leadni?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:22-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Mennyi nyafka pasi Kép

Szirom, annyira jól esik, amit írtál, tényleg!!! Kép A képen nem látszik, de a has-csípő-fenék tájra összpontosult az az 5-6 kg, ami még van rajtam. Tényleg, muszáj leadnom, érzem a nadrágjaimon. Tavaly, amikor hazajöttem a szülés után, minden gatyóm csúszkált rajtam. Még egyszer nem szeretnék 50 kg-os lenni, most állok 57-en. Az 52-őt célzom meg, annál kevesebb nem leszek!

Ildikó, ennyi sültkrumpli bőven belefér!! Végülis van abban a mondásban valami, hogy: mindent, de csak módjával! Benjamin tortája tényleg jópofa volt, mi is meglepődtünk, mennyire jól sikerült. Milky Way-ízű volt (fehér és milka-csoki) és nagyon finom, egyáltalán nem tömény krémes! Kép

Jó babázást mindenkinek, holnap jövök egy rakott tésztás (szigorúan durum!) recepttel, amit a leendő férjem készített néhány napja, de annyira finom, hogy a szénhidrát napunkon is ez lesz.

Puszi mindenkinek,
*Dirtha
dirtha
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:23-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom Ildi hozzád, 50 kg. ügyben. Én tavaly 66kilós menyasszony voltam, de mindenki szerint pont jó. És tényleg, nekem a 63-66 szerintem jó (persze akkor is mindig fogyni akartam-nem voltam normális, nemhogy örültem volnaKép)

Rátok gondolva meg tudom állni az éddességet...mindig az jut eszembe, hogy milyen szégyen lenne Nektek, akaraterővel teli, immáron nagyon csinos neteslányoknak bevallani a bűneimet... Most maximum biokakaópor van Canderellel -nem rossz, sőt kifejezetten finom

Én csak Kép -t tudok, ez : és ) Persze lehetne próbálgatni...

Pusz
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Olyan jó látni, hogy fogytok! Sajnos nálam nem mutat kevesebbet a mérleg, mondjuk eddig olyan nagyon keményen nem is tettem érte. A terhesség alatt felszedett kilók szülés után 2 héttel már "leestek" rólam, de sajnos nem a versenysúlyommal estem teherbe. Még 10 kg-ot kéne leadnom a következő próbálkozásik ami december-január körül lesz.
Szoptatás alatt lehet szénhidrát-mentes, stb.-mentes napot tartani?

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Ildi, én azt tartom, hogy mindenki másképp érzi jól magát. Nem biztos, hogy nádszálvékonyként jól éreznéd magad! Amikor hazajöttem 4-5 hónap kemény diéta után a kórházból, frissen szülve, alig voltam több ötvennél, de nem tetszettem magamnak!!! (pedig akkor is volt rajtam plusz, olyan helyeken, ahonnan soha nem fog lemenni minden, vagy legalábbis mindennapi kemény torna kellene hozzá)
Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem addig fogyjon az ember, ameddig még jól érzi magát a bőrében.Látod, Andi azt írja, mindenki szerint tök jól nézett ki 66 kilósan! Drukkolok neked, olyan kitartó vagy, hogy nem igaz!!
A süti nem lehetett rossz! Én a terhesség alatt ettem diétás pudingot, ami nem olyan volt, mint az igazi, de szerintem finom. Amúgy a diétás édességek többsége uolyan isteni, mint az igaziak (pl. csokoládé, keksz), csak méregdrágák!

Subesz! Néha szerintem beiktathatsz egy-egy szénhidrát-mentes napot, de inkább iktass helyette gyümölcsnapot. (a gyümölcsökben van szénhidrát, de nagyon sok vitamint és vizet! tartalmaznak)
Javaslom, hogy aznap igyál sok vizet és pl. zöld teát de csak citrommal ízesítve. (én imádom az édességeket, mégsem tennék cukrot a zöldteába, szerintem tök finom csak citrommal. A Pickwick-et iszom.)

Puszi mindenkinek

*Dirtha
dirtha
 
 


Ja, Ildi:

: és ) Kép
: és ( Kép
: és O Kép
dirtha
 
 


Dirtha!

Köszi az ötletet, ki fogom próbálniKép Mennyi zöldteát lehet inni egy nap szoptatás alatt? Terhesség előtt nagyon szerettem, más gyógyteákat is ittam, nem tettem bele cukrot, mert az ilyenbe "nem való".

Nagyon aranyos a kisfiadKépKép


Subesz
subesz
 
 


Haliho,

Subesz, én egy-másfél literhez teszek egy(!) teafiltert, a koffeint én sem szorgalmazom, mert még este szoptatok!Ennyit meg is ihatsz naponta, meg sok-sok szénsavmentes ásványvizet (én citromlével iszom, mert magában nem nagyon szeretem)

Egyébként olvastam, hogy reggel egy deci szobahőmérsékletű vízbe/ásványvízbe egy citrom levét kell kifacsarni és meginni. Talán fanyar képet vágunk utána, de nagyon jó zsírégető hatású!

Subesz, köszi! A te picurodról is szeretnénk képet látni! Mesélj róla!

Messy, mi van akkor, ha nem eszel édességet? Idegesebb/lehangoltabb/rosszkedvűbb stb. vagy? Kíváncsi vagyok! Én sokáig idegesebb voltam, de most már annyira nem visel meg a hiánya, pedig aztán én nagyon édességpárti vagyok. (Anyu szerint elélnék csokoládén meg sütin Kép )

Tényleg, Ti hogy küzditek le az éhséget? Le lehet egyáltalán? Mit tesztek azért, hogy ne kínozzon? (nem az evésre, mint megoldásra gondolok. Kép )
Segítsünk ötletekkel egymásnak a diétához!

Puszi,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

3. napja LÉNYEGESEN kevesebbet eszek és VAN tejem Kép -mert inni iszok sokat. Nem vagyok lehangolt, csak sokkal fáradtabb. Éjjel a párom veszi ki Zétust az ágyból és teszi oda szopizni, reggel pedig alig tudok felkelni. De -gondolom- idővel megszokja a szervezetem. Amúgy napközben sincs gond, csak este és reggel....
Ha igazán éhes vagyok nem hiányzik az édesség, csak ha eszek "rendes kaját", utána jut eszembe. De a Candereres kakaó nekem nagyon bevált Kép
Az éhségleküzdés módjaira én is kíváncsi lennék...nekem most segít ha rátok gondolok, vagy megnézem a csinos képeimet. A legjobban az válik be, ha nincs időm. Ma például mennem kellett a szájsebészetre, délben értem haza, amikor ráébredtem, hogy még nem is ettem...

Pusz
Andi
messy
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:23-kor.
vas
 
 


nem sikerült az egyik,most próbálkozok Kép Kép Kép


SIKERÜLTEK!!!!
vas
 
 


az előbb elfelejtettem megkérdezni mivel lehet lekötni egy nemsokárahathónapost????
Most hogy Zétény náthás volt, főleg az ölemben töltötte az egész napot és nem akar "visszaállni" (naná, jó így neki Kép ) Nagyon szeretek ám vele lenni, csak kicsit fodros a szám a sok beszédtől Kép Már zuhanyozni is úgy megyek, hogy Ő ott ül a fürdőszobában és én kukucsolok a zuhanyfülkéből Kép
Már mamája, apája sem jó, csak én. Van valami tuti tipp???
Köszi
Andi
messy
 
 


Sziasztok!
Én megvagyok ám, olvaslak is Benneteket rendszeresen, csak éppen írni nem mertem. Kép Merthogy nem igazán haladok a fogyókúrával. Hiába gondoltam azt, hogy majd szeptembertől ismét rendszer költözik az életünkbe, ez egyáltalán nem így lett. A lányom nyolcosztályos gimibe ment a város másik felébe, így rengeteg időm elmegy arra, hogy elhordom és hogy tanulok vele. A suliját nagyon szeretjük, de nagyon kemény.
A diétámból annyit tartok, hogy délután 3-4 után nem eszem és a cukros kajákat próbálom kerülni.
Viszont elkezdtem futógépezni. Egyszer már elkezdtem jó pár hónapja, de akkor - amilyen türelmetlen vagyok - mindjárt lenyomtam 30 percet. Ráadásul szoptatás előtt. Na, hát utána alig tudtam szegény Lilit megszoptatni, alig volt tejem. Kép Most, hogy már majdnem nyolchónapos és eszik egy kis gyümölcsöt is, nem csak szopik, újra belevágok. De ezúttal ésszel csinálom, 5 perccel kezdtem és naponta emelem az adagot egy perccel. És egyelőte nem futok, csak tempósan gyaloglok. Most mindjárt megyek is letekerni a mai adagot, 11 percet. Kép
Azért Nektek nagyon szorítok ám! És egyszer én is biztosan le fogok fogyni, elvégre a nagyok után is sikerült!
Sziasztok!
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok Lányok!

Itthon vagyunk! Végre hazajöttünk, ma délután érkeztünk. Azóta meg sem állok, annyi pakolnivalóm van, meg a mosás, a hazahozott rengeteg holmi elpakolása...

Viszont nagyon szép lett a parkettánk Kép Gyönyörű, és végre nem recseg! Zsoltika élvezte, hogy újra itthon lehet, ide-oda mászkált, mindent alaposan megvizsgált Kép

Köszönjük a gratulációkat, és megragadom az alkalmat, hogy így utólag kívánjak nagyon boldog szülinapot Benjáminnak KépKépKép

Hát a fogyókúra nem jött be túlságosan az elmúlt 2 hétben. Először is anyósom minden napra fincsi kaját főzött, meg sütit (sósat is, édeset is), én pedig nem utasítottam vissza Kép Aztán a torna sem úgy haladt, ahogy szerettem volna, összesen 2x sikerült végigcsinálnom a callaneticset. Most méredzkedtem, szerencsére mindezek ellenére sem híztam, úgyhogy most összeszedem magam!

Végigfutottam, hogy miket írtatok, én is azt mondom, hogy nem is annyira a kilók számítanak, mint inkább az, hogy jól érezze magát az ember, vagyis számomra úgy a jó, ha tetszik a tükörképem Kép Nálam az a gond, hogy a hasam aránytalanul nagy. Minden mással elégedett vagyok, de a pocak! Iszonyú, mint ha 5 hónapos terhes lennék, és ez is csak valahogy oldalról látszik Kép Azt hiszem, ezen a kocogás segítene, de egyenlőre nem merek belekezdeni a szopi miatt.

Most ennyit tudok írni, mert egyedül voltam itthon Zsoltikával egész délután meg este, a férjem későig dolgozik. Megyek is pihenni.

Puszi,
Gabi

pgaboka
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:24-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Sajnos én is megrögzött csokista vagyok, eszméletlen mennyiséget képes vagyok megenni belőle, természetesen csak és kizárólag a boldogság-hormonok miattKép. Szerencsére ahhoz képest nem vagyok dagadt. Annyira. Elkezdtem csinálni, hogy édességet, természetesen korlátozott mennyiségben csak délelőtt eszem. Pl. a koffein-mentes kávéhoz cukorral, reggelente ragaszkodom, 6 után pedig nem eszem semmit. Tegnap persze ez nem volt így, mert vendégek jöttek, ettem egy kis ropit, és volt egy kis csoki is, de nem vacsoráztam.

Anyósom nekem is mindig a kedvencemet készíti el, nagyon aranyos tőle, csak ez nem segít a fogyókúrának.

Tornázgatni én is szoktam, bár most egy kar nélküli taposógépre hajtok , úgy egy évvel ezelőtt lehetett kapni a Cora-ban 7.000 Ft-ért, de sajna azóta se láttam. A futást nem merem elkezdeni, nem tudom mivel szoríthatnám le úgy a mellem, hogy nem nyúljon meg, és ne dekázzak vele pár év múlva.

Messy!

Meg tudja már fogni a csörgőket és más játékokat? Tud már ülni?

Dirtha!

Próbáltam képet csatolni, de túl nagynak bizonyult. A párom majd tömöríti és utána küldöm.

Most mennem kell, szemem fénye elkezdett áriázni.

Subesz
subesz
 
 


Hello Csajok Kép!

Zétus hernyómódra kúszik és például a franciaágyon remekül elvan játékokkal, de hát ott nem hagyhatom. Úgy hiszi a járóka fekvésre való (hasról kiválóan "hanyattvágja" magát, csak vissza nem). Ülni még nem tud egyedül (én is ettől várom a megoldást). Mellesleg nagyon rafinált,: ha sír -unatkozik- és odamegyünk hozzá, azonnal mosolyog, sőt nevet...állandó társaságot igényel. A nátha előtt egy játék cimkéjével majd' egy órát játszott, most meg minden UNCSI... És nem lehet átverni rádióval, zenével (naná, okos kisfiú Kép )

A kar nélküli taposógép jó??? legutóbbi mínusz 20kg-omhoz szerintem a taposó járult hozzá min. 50%ban, de az profi volt -edzőteremben. Ha az egyszerű is legalább olyan jó, talán még beruháznánk, mert azt szerettem is csinálni....

Sziasztok
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Kicsit elmaradtam, mert nyűglődtünk ezzel a takonykórral, de most már mindenki jobban van a családban. Azért olvastam benneteket.

Subesz! Teljesen szénhidrátmenteset úgysem nagyon tudsz tartani, de szerintem a csökkentés nem árthat. Itt valakinek megvan a terhességi cukorbetegségnél előírt diéta, azért szerintem használhatod. Talán Dirthának? Ezt az étrendszámítót pedig ajánlom, szerintem nagyon hasznos:

http://www.kcal.hu/kcal.php

Gabi! Jó, hogy megjöttetek, gratula az új parkettához!

Mozgás: hát lányok, én megpróbáltam egy kicsit futni, de az az igazság, hogy még szoptatok, és a melltartóméretem D-s. (Régen A-st vagy B-st hordtam) Nekem kifejezetten kellemetlen így kocogni, úgyhogy nem is csinálom. Viszont van a közelünkben egy Fitt Forma stúdió, oda talán el kellene járni. Csak nők vannak, kap mindenki edzéstervet, bejelentkezéses alapon megy, így nem kell a gépeknél sorban állni. Már voltam, mióta megvan a babó, csak aztán elmaradt a dolog, pedig használt. Kardiogépekre jártam, gyalogló, lépcső, ellipszistréner, bicaj. De meg kell mondjam, hogy a taposó nekem a rémálmom lett, én nagyon nem szeretem, viszont egészen biztosan használ.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Messy!

Az én kisfiam a TV-t imádja, mert színes, fényes és változatos. Erre később nem árt majd odafigyelnemKép

Dirtha!

Elküldenéd nekem emilben a terhességi cukorbetegek részére előírt diétát? A cím: kareszmama@freemail.hu. Nagyon megköszönnémKép

Most mennem kell, már érzem, hogy Pogi pakolt valamit a pelusbaKép

Puszi mindenkinek, jó fogyástKép

Subesz
subesz
 
 


Hello!

a TVt mi is bevetettük, egyenlőre még csak körömvágásnál. Találékonynak kell lenni, csak valahogy kifogytam az ötletekből. Altatást megoldottam:karácsonyi dalokra lassúzunk -ha tényleg álmos, a harmadik számnál már szunyál Kép Kép Kép

Szirom! én is a FittFormába jártam kardiora(heti ötször), nagyon hatásos volt... csak most valahogy nem akarok, mert 1óra torna, másik óra öltözés&oda-vissza.... Pedig ott mindig ösztönöztek a többiek. Először alig bírtam gyalogolni a futón, aztán végigfutottam a 15percet (részemről ez nagy eredmény!!!)

Jó éjt!
Andi
messy
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:24-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Subesz, elküldöm a diétát, Messy-nek is megígértem, haj, de régen... Nagyon sok az anyag, mindennek megvan a CH értéke, de megírom!
(és küldöm Neked is Messy, még egyszer bocsi)

Pusz,
*Dirtha
dirtha
 
 


Még valami:

Kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is:
A kisfiam most egy év+ egy hetes. 8 hónapos korától kap sajtot, joghurtot (natúrt, napi rendszerességgel), később túrót (rudit, elsősorban Kép ), és soha semmi baja nem lett tőle.
Mégis, a minap a kérdésemre (miszerint adhatok-e már tejet a kicsinek), a dokinő magabiztosan rázta a fejét és azt mondta: "inkább babatejet". Én tudom, hogy egyéves korig nehezen emészthető a tej és nem tartalmazza megf. mennyiségben és minőségben azokat a vitaminokat, amire a babának szüksége van. De miért ajánlják 3 éves korig (!) a babatejet??? Sokan azt mondják: mi is tehéntejen nőttünk fel és soha nem lett bajunk. Ugyanakkor tény, hogy sok az allergiás kisgyerek köszönhetően ennek a felgyorsult, légszennyezett világnak.
Na mármost: akárhogy is nevezzük nevén a dolgokat, a babatej is TÁPSZER!!!! A fiam az esti szopi után éjjel kap tápszert, nappal soha. Akkor most adjak neki kétfélét???
Ja és ami lényeges: a babatej közel 2000 Ft. (vagy még több!)

Én a kisfiamnak a legjobbat akarom, DE!: nem akarok áldozata lenni a babamarketingnek!! (babatej)

Kíváncsi lennék a véleményetekre/tapasztalatotokra ezzel kapcsolatban! Ahol van egy évnél idősebb Kép kisgyerek, ott hogy oldottátok meg??

(itt jegyzem meg, hogy ma este készítettem Benjaminnak tejbepapit. kis mézzel és kakaóval ízesítettem, előbbit már kapott egy hete, nem lett semmi baja tőle. Benyelte egy perc alatt!! Holnap reggelre kiderül, lesz-e allergiás reakciója, amit igencsak kétlek. Viszont olvastam az egyik topikban, hogy később is kijöhet az allergia, ráadásul más allergiát is felerősíthet)

Bocs a hosszú hozzászólásért,

továbbra is le a kilókkal! (de csak a feleslegesekkel)

*Dirtha
dirtha
 
 


Tényleg utoljára:

Gabi, köszi a gratulációt, Benjamin nevében is!

Jó, hogy itt vagy, már hiányoltunk! Megkérdezhetem, milyen parkettát rakattatok fel (szalag, vagy "sima". Mi decembertől csinálhatjuk a lakásunkat, akkor kapjuk meg a kulcsokat, és aktuális a parketta-téma)

Befejeztem, megígérem Kép

*Dirtha
dirtha
 
 


Jó reggelt!

Kissé álmos vagyok, mert a cicakakadugasz elrontotta az éjszakánkat Kép

Dirtha!
Szerintem rátapintottál a lényegre: babamarketing... Ha lehetne rendes tejet adni, ki venné meg a babatejet??? Zétény a múltkor, 5 és fél hónaposan akkorát hányt a tejpéptől, hogy én inkább nem fogom adni.... remélhetem, lesz még tejem, mert itt a babaneten olvastam, hogy a tápszertől is hánynak...
Mi kétgenerációs házban lakunk anyumékkal...sokat mesél, hogy nekünk mit lehetett, mikortól... Vízből-tejből (felesen) főzött tejbgrízen éltem kb. fél éves koromtól -mert akkor az orvosok mondták- és mégsem lett semmi bajom Kép
Annak idején, amikor a Kvitamin ügyében "nyomoztam", egy ismerős doki is meg lett kérdezve. Persze, össze-vissza beszélt, hogy kell, de semmi konkrétat nem mondott.

Én is sokszor olyan tanácstalan vagyok, különösen, amikor a drnő és a védőnő kétfélét mond....

Sziasztok
Messy
messy
 
 


Szia Dirtha!

Saját tapasztalatom nincs, csak annyit tudok, hogy anyum elég korán elkezdte nekem adni a tejbegrízt és imádtam, és nem lett tőle semmi bajom. (az imádás azóta is megvanKép)

Ez a babatej nem ugyanolyan marketing fogás mint a babavíz?

Köszi a diétát.

Subesz
subesz
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok Lányok!

Iszonyúan el vagyok havazva, de nem bírom ki Babanet nélkül Kép </font>

Dirtha,
babatej-témában nekem még nincs tapasztalatom. Zsoltika még sokszor szopizik, és nincs szüksége ezen kívül tápszerre vagy babatejre. Én egy ideig azt sem tudtam, mi az a babatej Kép Én úgy tudom, hogy azoknál a babáknál, ahol nagyobb az allergia kialakulásának valószínűsége (mert a szülők valamelyike vagy mindkettő allergiás), 3 éves kor alatt nem javasolt a tehéntej. Sajna én allergiás vagyok (szénanátha), ezért amíg csak lehet, igyekszem nem adni Zsoltikának tehéntejet. DE: a bölcsiben, oviban úgyis ezt fog kapni a gyerkőc, szóval kivédeni teljesen úgysem lehet (mondjuk úgy igen, ha 3 évesen megy oviba, és akkor már kaphatja a tehéntejet).
A tehéntejről tényleg tengernyi könyv írja, hogy nagyon allergén. Annak idején én is és az öcsém is már nagyon hamar kaptunk. Sajnos allergiásak is vagyunk mindketten Kép De én nem igazán hiszem, hogy ettől. Az allergológus doktornőm szerint a sok antibiotikum, amit gyerekkorban lenyeltünk, tehet arról, hogy az immunrendszerünk legyengült.

Köszi a hiányolást Kép A parketta nagyon-nagyon szép, el sem mondhatom, mennyire örülünk neki Kép Kép Kép Viszont elég drága volt. Ennél olcsóbb a laminált padló, de ugye nekünk pont az recsegett, és ismerőseim is azt mesélték, hogy náluk sem vált be, szintén recsegett Kép Sajna a szalagparkettát nem ismerem, az milyen?

Teszek fel képet, ha nem baj Kép

Messy,
korábban írta Szirom, hogy én csinálom az update-et Kép Tényleg jó, és lehet édességet fogyasztani délelőtt, persze mértékkel. Én többször eszek reggelire mignont, és iszok kakaót, ez elég is. Sajnos most a parkettázás alatt anyóséknál nem tartottam a diétát, de szerencsére nem híztam, és újra belekezdtem. Nekem 1 hónap alatt 3 kiló ment le úgy, hogy nem tartottam szigorúan a diéta szabályait Kép Szóval nem rossz!

<font color="0000ff">Még valami: így utólag is köszönjük szépen a szülinapos köszöntéseket Kép Nagyon aranyosak vagytok Kép
Gabi</font>

Kép

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Hát lányok, én komolyan veszem, hogy ha sikerül megelőzni az allergiát, akkor előzzük meg. Miksa 11 hónapos, ő még nem kapott tápszert, mert szopizik, és ha minden igaz, nem is nagyon szeretnék neki adni. Tejterméket sem kapott, még savanyítottat sem, és értelemszerűen tejet sem. A doktor szerint érdemes vele 1 éves korig várni, azon a néhány hónapon semmi sem múlik, tejem még van, és sok más hasznosat is ehet. A babatejet már a mi dokink is említette, valószínűleg később azt fog kapni. Lehet, hogy a babamarketing is benne van abban, hogy ennyire előtérbe került pl. a babatej, de ha hasznos, akkor mi használni fogjuk. Dirtha, megkérdezhetem, hogy miért nem szopit kap éjszaka a kisfiad? Úgy értettem, hogy van tejed. Meg hát talán egyszerűbb is. És ne vedd kötözködésnek, mert nem annak szánom, de én úgy tudom, hogy a méz az egyik legallergizálóbb dolog LEHET, és úgy hallottam, hogy a kakaó sem ajánlott még. És én is úgy olvastam, hogy az allergia valóban később is jelentkezhet, nem kell feltétlenül előjönnie az étel elfogyasztása után. Messy! A mi dokink a tejpépeket sem ajánlotta, illetve szerinte HA pépet érdemes enniük a kissrácoknak, ha már pépet akarunk adni nekik. Miksa nagyon szereti a Sinlacot gyümölccsel keverve, ez egy szentjánoskenyér alapú pép. A doktor írta fel, egy kicsit azért is kapta, hogy felszedjen néhány dekát.
Nem elrettentésképpen mondom, de a sógornőm kifejezetten lusta volt szoptatni a tesóm kislányát, és 2 hónaposan el is választotta, most pedig allergiás a kicsi. Parlagfű és mogyoróvirág. Az immunrendszere kifejezetten gyenge, folyamatosan beteg, majdnem egy évet nyűglődött egy vesemedencegyulladással szegényke. Na ő aztán evett csokis tejpépet, tápszert, feles tejet egy éves kor előtt, meg kekszeket, tojássárgáját szóval egy halom olyat, amivel én pl. vigyázok. A tényekhez hozzátartozik, hogy a védőnő ajánlására kapta a gyerek ezeket. Nem mondom, hogy enélkül nem lehetne a kicsi allergiás, de az is lehet, hogy ennek is van hozzá köze. Most 5 éves különben.

Gabi! nagyon szép a parkettátok!Kép

Hát ennyi ma estéreKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Gabi, ez a parketta gyöngyörű! A szalagparketta hasonló, de nagyobb (hosszabb és szélesebb) kiszerelésű, mint a "sima". A páromnak is megmutattam a képet, na valami ilyesmit szeretnénk mi is.

Szirom! 10 hónapos korától kap éjszaka a kisfiam tápszert, mert akkor nem hízott semmit és kiderült, hogy kevés neki a tejem. Sajnos sem fejéssel, sem gyakoribb szopiztatással nem lett több, illetve elég. Ma már csak estére van és csak a jobb mellemben, a másikban elapadt (pedig uúgy szoptattam belőle!) Akkor, amikor felírták a tápszert, sírva fakadtam itthon, hogy én nem akarom adni, nem így akartam stb. Azóta persze megbékéltem a dologgal, annál is inkább, mivel viszonylag vékonyka (a drnő szerint sovány) Benjaminom kicsit felszedett magára. Most is inkább nyúlik, mint hízik.
Visszatérve: semmi olyat nem adtam a fiamnak idő előtt, amit nem szabadott. Vártam a tojássárgájával is sokáig (pedig dokinő, védőnő, kismama-magazin gyermekorvosa) már ajánlotta. Van egy kismama-naptáram, annak a hátuljában van az ételfélék bevezetési ideje. Na, én mindegyiket később adtam. Lehet, hogy a méz allergizáló, de egyéves korra kifejlődik annyira az immunrendszer, hogy biztonsággal adható (persze ha más gond nincsen). Mi a tejpépekkel is úgy voltunk, hogy csak a gluténmenteset vettem, biot, Hippet. Szirom, ezek szerint Te kiflicsücsköt sem adtál még Miksának? (mert a liszt miatt az is allergizáló)A kérdés: kenyérfélével, tejtermékkel, péppel meddig várjon az ember? 3 éves korig?? Szerintem ez nonszensz, hogy mindenre ráütik az egészségtelen bélyeget.
Én azt tudom, hogy mint ahogy Ti is, mindent megteszek a fiam egészségéért, tegyen mindenki belátása szerint.

Ja, képzeljétek! Szirom írása alapján jutott eszembe: néhány éve egy főiskolás társam nem tudott vizsgázni jönni, kiderült, hogy bedagadtak a szemei, a szája és kijött az allergiája, hogy melyik pollenre, nem tudom, de szörnyen nézett ki. 24 éves volt akkor és előtte soha ilyen jellegű panasza nem volt. Szóval rejtélyes dolgok ezek.

Köszönöm a véleményeket.

Ja, nem fogytam egy kilót sem, mérgemben megettem egy Kinder Bueno egyik felét (pedig ma keményítő napom van) Ez volt a gyónás helye. Kép

Pá,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha! Gluténtartalmú dolgokat kap már Miksa, a doki szerint a glutén esetében nem igaz az, ami a tejnél igaz, hogy minél később adod, annál nagyobb eséllyel küzdi le a gondot a szervezet. Szóval állítólag ha valaki gluténallergiás, az az lesz akkor is, ha akármeddig vársz a glutén bevezetésével. Szóval Miksa olyan 8 hónapos korától kap például kenyérvéget, meg kenyérkatonákat Liga margarinnal (tejmentes), és kap olyan bébikajákat, amik teljes kiőrlésű gabonával készültek. Kiflivéget viszont valóban nem kapott, mert a kifliben tej van. Eszik ugyanakkor pizzaszélet, vagy ha olyan van a tetején, ami mehet, akkor feltéteset is, persze sajt nélkül. Imádja a pizzámatKép

Látod, mindenki másképp csinálja, de nekem is meggyőződésem, hogy mindenki a legjobbat akarja a kissrácának. És még valami eszembe jutott: új dolgokat nem jó este bevezetni, mert ha allergiás reakciót vált ki, akkor sokkal nehezebb dolgotok lesz. Meg ugye nem csak pöttyök jöhetnek elő, hanem fulladás is például. Szóval én úgy tudom, hogy újdonságot a nappali órákban érdemes adni a kicsiknek.

Ja, és én sem fogyok valamiért, de még kitartok.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hello Lányok!

Én nem szoptam, mert anyumnak nem volt teje -mire kijöttem a kórházból (sárgaság miatt). Egy ideig hordták nekem az anyatejet, utána muszáj voltak mással táplálni. Az olajos tápszertől hánytam, ezért kaptam a feles tejet. Nem voltam allergiás (kivéve egy alkalommal, amikor kb. 5 évesen 3 kg. szedret fogyasztottam el -tele voltam kiütéssel), sosem volt gondom a fűvel, virággal, kajával stb. Amikor viszont idén áprilisban, szülés után hazajöttünk, valahányszor kimentem a kertünkbe, náthás tüneteket produkáltam, kb. júliusig... nem hiszem, hogy azért, mert korán kaptam tehéntejet.
A babavíz szerintem klassz dolog, legalábbis nekünk nagyon bevált. Hiába forraltam a vizet, Zétus nem kérte, magában sem, teának sem, mert kicsapódott rajta a vízkő. De a bbvizet nagyon szereti, közel egy decit is megiszik naponta.

Kééépzeljétek, ma megláthattam az első fogának tetejét. Persze, már napok óta többször felkel éjjel, gondoltunk rá, de így, látni azért mégis más Kép Kép Kép
És néhány napja megfogta a mellette lévő cumisüveget és önállóan ivot!!! Oké, a fele a nyakába csurgott, de azért ezzel is nagyon boldoggá tett!

Én viszont sokat "bűnöztem" a 7végén: csoki, süti, palacsinta, de azért van egy picike mentségem: most van a házassági és egyben megismerkedési évfordulónk. (illetve holnap lesz, de most ünnepeltük. NA jó, nem is ünnepeltünk igazán, csak jó ürügy az édességevésre) A héten viszont fogytam kicsit... talán elkezdem a 90naposat is . Ha okt. 1jén kezdem, pont januárra leszek csinos Kép Kép Kép

Mikor adtatok kiflicsücsköt??? Zétény valamiért rágókaellenes, de minden mással dörzsölné az ínyét. Bizonyára ölülne neki...

Jó éjt!
Messy
messy
 
 


Sziasztok!

Allergia: én kb. 20 évesen lettem allergiás. Illetve akkor lett olyan rossz a közérzetem, annyira náthás tüneteket produkáltam, hogy elmentem orvoshoz, és onnan datálódik az allergiám.

Ez is érdekes: én olyan pollenre vagyok allergiás, ami májusban van a levegőben, a testvérem pedig (róla írtam, hogy ő is allergiás lett) egyértelműen parlagfűallergiás.

Egyébként mi is nagyon ügyeltünk: mindig HA tejpépet kapott Zsoltika, a tejtermékeket kb. 10 hónaposan kezdtem el adni (joghurt, túró, sajt), viszont gluténtartalmút kb. 8 hónapos korától kap.

Én sem fogyok Kép Bár a hétvégén mindenféle finomságokat kajáltunk Kép

Köszönjük a dícséreteket a parkettáról Kép Dirtha, ha majd eljön az ideje és többet szeretnétek tudni, nagyon szívesen segítünk Kép

Jó éjt,
Gabi

pgaboka
 
 


lll
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:25-kor.
vas
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?