Új privát üzeneted érkezett!

Mian!
Nálunk is vegyes csoportok voltak, csajszi 2,5 évesen került be a 3-6 évesek közé, nagyon huzták felfelé, mindenki imádta a picit.
Kiruccanásoknál viszont csoportok voltak, volt az iskola elötti évfolyamnak teljesen külön foglalkozás is, stb. Na jo ez még Montesori is volt, itt nagyon a gyerek igénye szerint, saját ütemben, természetes érdeklödést kihasználva fejlödhettek. Jo voltKép
Dec IS, okt is. Szomoju vagyokKép

Stucikám, a nem értett szo roka-(zás)-rudi a finomább formája. Decoupega szonál lehetne nézni, lapozni.
Hol a képtárad?

Nálunk nov 22 megismerkedtünk, márc 26 ujra találkoztunk, márc 29 lánykérés, ápr 5 (mert nem lettek készen a gyürübe bevésések elsejére!) eljegyzés, juli 9 esküvö. 17 éve. Ja svédül nem beszéltem. Lehet ezért vett el?

Mini! Nálunk egyik sem szenvedett a fognövéssel, csak millioszor öltöztettem át Öket.

Pussz
lingonbabi
 
 


Nálunk a fogzási panaszokra nagyon jól bevált a homeopátiás KAMOMILLA golyócska gyógyszertárba is lehet ilyet kapni.
zlotika
 
 


Dreri!
Tegnap nem szándékosan, de teljesen elfelejtetettem: hatalmas GRATULA! Kép

Ide figyelj, TE HAMVAS BARACK!!!! Kép
Fogadd szívböljövö bocsánatkérésemet! Nem állt szándékomban megsérteni! Esetleg majd hamvasan ülsz a "plöttyedtek" között! Így jó lesz?

Újból ovoda:
Tudom, hogy sok minden nem jó itt, illetve szokatlan nekünk, de hát ez van, ezt kell szeretnünk! Az én döntésem volt annak idején, viselnem/nünk kell minden jót is rosszat is belöle! Kép
Végülis, jó ezeknek a gyerköcöknek is, felnönek, itt lesznek jók, nagyon jók és kevésbé jól teljesítök, ugyanúgy, mint bárhol másutt.

Pussz!
mian
 
 

 
 

Mijeza nagy tolongás????
Han van kedvetek képet nézni (de csak íde tudom most felszórni Kép )

Kinyílt a kaktuszom:


A fijjjjammal, nyáron az Alpokban:
mian
 
 


nem engedi feltölteni! Kép
mian
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen MindenkinekKép Még ennyit hozzá: Csaba fehér katonai egyenruhában lesz (merthogy hivatásos katona)és a hölgy munkatársai szintén fehér egyenruhában kardos sorfalat fognak állni. Ha minden jól megy, akkor március környékén. Úúúúúgy izgulok már mostKép

Mian! Én sem tudtam képet feltölteniKép Pedig az állatkertben voltunk a hétvégén. Nagyon élvezték a gyerkőcök, meg mi isKép

Erika
dreri
 
 


Jajj, elfelejtettem: Bálint teljesen szétrágott pár nap alatt, amikor jött a foga egy fogkefét, úgy szedegettük ki a szálakat a szájacskájábólKépKépKép Most a cumisüveg cumiját cserélem hetente, mert azt is szétrágja, pedig már nem jön fogaKép
dreri
 
 


Szasztok Lányok!

De jóóóóóóó, akkor lesz nekünk topik esküvőnk is nem csak topikbabánk! Kép Gratula, megyünk csokrot kapkodni. Kép
********************
Mohikám, hálásról szó sem lehet!!! Kép

*************************
Mian, ilyen vén csoroszlyákkal nem megyek sehova, mert csak rontanátok a zimigzsemet! KépKépKép
szorgosstuci
 
 



Mohi ne idegelj! Csak nem akarsz velem hálni!? Kép
szorgosstuci
 
 


Szie Lányok!
Ha van kedvetek , nézzétek meg az Editem butikját.
Kodácska! a figyelmedbe ajánlom az egyik tárgyat, biztos vagyok benne, hogy rájössz, melyikre gondoltam. Kép
szorgosstuci
 
 


Stucika!

Ha jól meggondolom, ma meg holnap üres az ágyam Kép!
Jaj, csak félre ne értse valaki KépKépKép!
Hol nézzük a butikot?

Mian!
Merre laksz? Azuram ugyanis úton van Frankfurt felé... mert ugye autószalon van Kép. Mit érdemes hozni Némethonból? Mit kérjek? Persze ami nem bonyi egy férfinak Kép. Szalvétát kértem Kép. Meg gumicukikat, mert IMÁDOM!

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Hát igen csak a link maradt le. Kép Eszem annyi van amennyi látszik! Kép
http://fototar.t-online.hu/pages/albumlist/albumview.jsp?id=1133244

Mohika, bocs de pont nem érek rá! Majd legközelebb! Kép
szorgosstuci
 
 


Stuci!

Add át Editednek névnapi jokivánságaimat!
Valamint, hogy zöldülök és sárgulok, nagyon klasszKépKép:
A kis szofás ötletet lelophatom? Kodácskának is passzolna. (2. old. 2. kép) a végén a 4 szögletes lámpát nagyon szépen fel lehetne kopácsolni
(http://gportal.hu/picview.php?prt=33591&gid=127524&index=24 ) akár ennél szebben isKép

Gratula, hogy megcsináltad az oldalt!
lingonbabi
 
 


Babi, StuciKép
Tényleg isteni ez az oldal! Stucinak GratulaKép
Babi neked meg azért, mert kiszúrtad a kis rózsás kanapétKép Álmodni sem tudok szebbet. Nekem is le kell koppintanom sajnaKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


OK Babi átadom! De mitől szineződsz? Kép

Kodácska, miért garatulálsz?
Egyébként valóban a kanapé fazonú zsepitartóról rögtön Te jutottál eszembe dobozvári királylány! Kép

Nekem csak az a bajom, hogy a facuccaimat még mindig ott látom ami azt jelenti, hogy nincs eladva. azt mondja az Edit, hogy sajnos nem megy jól a bolt, mert elég messze vannak a fő úttól.
szorgosstuci
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék egy újdonságot bemutatni.Mi a kreativ hobby "termékeit" értékesitjük!Cégünk a gyerekek és az "anyukák" számára,hasznos, és ötletes kreativ dolgokat forgalmaz.

Tudok nektek "nagyker"áron vásárolni.

Kérdés,segitség bármikor.
Várom leveleteket a elkk@index.hu-ra
_______________________________________________
Több, mint 7000 termék egy katalógusban!

Kreatív hobby termékek, alkatrészek és egyéb kiegészítők!

Hívjatok!

Akár az otthonotokba is, kényelmesen vásárolhat!Budapest területén!

70-318-69-44
________________________________________________
Sziasztok Kata
elkk
 
 


Szia ElkK!

Szerintem csinálj egy weboldalt, ahol meglehet nézni, hogy miket árulsz és mennyiért.
Gondolom nem fogsz egy teherautónyi készlettel utazgatni. Kép
szorgosstuci
 
 


Lányok!
bemutatom a két kedvencemet!
Itt gyerek ne legyen a közelbe :http://www.osvath.atw.hu/

Ennél, meg pelenkát rakjatok a bugyiba: http://janikacd.uw.hu/
Jó szórakozást!
szorgosstuci
 
 


Szia Szorgosstuci!

Köszi,azért nem irtam le az oldalam cimét mert még alakuloban van.De... ami késik nem mulik.
Addig is egy kis izelitő elsősorban decoupage dolgokhoz,mert ez az én szenvedélyem

Ékszerlakk 25ml 289.-
50ml 449.-
Könnyitett modellmassza 250g 998.-
Deco-Tex Textilhez ragasztó
65ml 498.-
Porcelán ragasztó 65ml 498.-
Szalvéta mix 10db/csom 219.-
/Ez csomagolt és mindig más más mintával,a minták a készlettől függően változhatnak.
Hobby fest. készlet 6x15ml 1089.-

Újdonság Marbling márványozó festék:

Ez a speciális márványozó festékcsalád,melynek segitségével egyedi,megismételhetetlen dekorációkat készithetünk papirra,fa tárgyakra.Ezeket felhasználhatjuk diszitéshez,de akár önmagukban,képként is felhasználhatjuk.
Sárga, piros,rózsaszin, vkék, skék,barna,rosyda fekete fehér szinben kapható
45ml 798.-

Hobby festékek 30ml 249.-
15ml 189.-


Ennyit hirtelen de igyekszem a web oldalal de addig is szivessen várom a kérdéseket,rendeléseket bármi kell csak egy mail és már küldöm is az árát.

Sziasztok elkk
elkk
 
 


Stucikám!
Bocsi, hírtelen megkavarodtam és azt hittem, te hoztad össze Edit oldalát....De már leesettKép De egy kis potya gratuláció jóljöhetKép

Szia ElkkKép
Engem a mozaikozás és kellékei érdekelnének, ha lehet!
KösziKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Szia Koda!

Milyenből szeretnéd,kőből vagy papir mozaik?
A kő 1x1 cm /144db/lap 269.- ,2x2cm/72db/lap 319.- Átlátszó mozaik 70db/csom 598.-, tükörmozaik 2x2/100db 698.-,1x1cm/200db 890.-
Mozaik mix dobozban 600gramm 798.-
Fuga mozaikhoz 250g 189.-

Remélem tudtam segiteni,ha az árakra gondoltál.HA érdekel valami akkor nyugodal irj,hivj.

Sziasztok Kata
elkk
 
 


Kriszti,
asszem késön vettem az üzenetet; nemtom férjed meddig marad!? Én Nürnberg mellett lakom.
Hogy mit érdemes itt venni? Hááááát! Szerintem szinte mindent meg lehet már otthon is kapni, nem úgy müködik, mint régen! Azért, ha nem egy férfi ember lenne és be tudna szabadulni egy hobby-boltba...... Kép

Megérkezett már a rossz idö? Itt már nagyon fázunk! Asszem bele kell tördni, hogy visszavonhatatlanul itt az ösz! Kép
mian
 
 


Kodám, A fotókat én töltöttem fel, ide a T-onlin-ra is és anno a portálját is én indítottam el, mert se ideje se türelme nincs az én drága jó barátnőmnek. Kép
Megkaptad már a csomagot?
szorgosstuci
 
 


Sziasztok!

Mian!
Már haza is jöttKép. Tegnap reggel 6 körül kiértek, megreggeliztek, aztán nyitásra autokiállítás, fél 1-kor már ki is jöttek. Nem érezték jól magukat. 2-kor indultak is haza. 3 körül ért a lakásba. Semmit nem vett, nem hozott. Viszont elköltött 100 eurot. Egy zacskó gumicukit sem KépKépKép. De itthon van!!KépKép Dícsérte a McDonaldsot, ott ettek, meg a kólát és a kávét. Ott mindennek volt ze, nem úgy, mint itthon.

Stuci!
A második link naggyon jóóóóóóóóóóóó!!!

Elkk!
Mit jelent a "nagyker" ár? Mert pont a kezemben van a Kreatív Hobby katalógusa, és ezek az árak vannak benne. Ennyiért megyek be az üzletbe és veszem meg.


Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!
Csak kíváncsiság képpen!
Meg tudnátok nekem mondani, hogy otthon mennyibe kerül egy hónapra az óvoda?
Furdalja az oldalam! Kép
Köszi!
mian
 
 


Mian!
Nálunk a csoportpénz egy fél évre 3000 ft (szóval havi 500), plusz havonta 5000 ft a kajapénz. Ennyi. Miért, nálatok mennyi?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Mian!
189Ft/nap (esetleg megtámogatva ennek 75, 50, 25,ill. 100%-a fizetendő). Csoportonként, óvodánként változó csoportpénz, nálunk 700Ft, amelyből fizetjük a havi színházi előadásokat (előadó jön az oviba), a tisztaságcsomagot (szalvéta, pzs, wc papír, szappan). Minden egyéb programra (állatkerti csoportos belépőre, színházbérletre) külön, ezeken kívül, ha megyünk valahova kirándulni, a busz ára a csoportpénzből. A fakultatív du-i elfoglaltságokat a szülők fizetik.

Puszi Kriszta (esik eső, hideg és elegem vanKép, fáradt vagyok)

mohácska
 
 


sziasztok!

Mi csak 12-ig vagyunk az oviban, tehát nem ebédelünk ott. Így fizetünk havi (átszámolva!) 16.000-et.
Plusz tegnap még be kellett fizetni kb. 6000 ft-nak megfelelö összeget; ez: az éves tea pénz, havi születésnapok és egyszeri ún. beíratkozási díj!
Akkor itt jóval többet kell csengetni. Pedig ahogy elnézem ezalatt a szük 2 hét alatt.... a színvonal messze sehol nincs az otthonihoz képest.
S épp ma szólt az óvónéni, hogy nagyon örülnének neki, ha Maxi már egyedül tudna öltözni!!!
Az én gyerekem ügyetlenebb, vagy a többi 3 éves sem tud még teljesen önállóan öltözni!? Beleértve a cipö önálló felvételét és befüzését is!

Mian
mian
 
 


Húú, Mian! Ez nem semmiKép Nálunk most egész hónapra 5300 körül fizettem, a csoportpénz eddig 700 Ft volt. Annak is ki kell fizetnie az egész napot, aki csak délig van! Az egyéb programok szintén külön plusz fizetések (bűvész, bábszínház, uszoda). A szüli- és névnapokra a szülő visz tortát, aprósütit, esetleg üdítőt, ki mit gondol. Minden 2. nap visz valamelyik szülő gyümölcsöt, befőttet (mi vittünk már TúróRudit is-nagy siker volt), ez be van osztva.

Bogi már 5és1/2 éves, de csak akkor öltözik egyedül, ha nagyon muszályKép

Erika
dreri
 
 


Sziasztok!

Mian!
Nálunk a 3 éves gyerekek közül van, aki egyedül öltözik, van, aki nem. Amit hó, ha tud: rháját elővenni, eltenni, nadrágot felvenni (megmutatjuk melyik az eleje), könnyü, tépőzáras cipőt felvenni becsatolni egyedül. De év végére örülünk neki, ha egyedül öltözik pulcsi kabát kivételével, kis segítséggel. Középső csoportra mindent egyedül vegyen fel, nagycsoportban cipőt is kössön.

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!

Mian!
Sajna mi is sokat fizettünk (ugy 40-50 000-et/gyerek) mire a végére értünk kicsivel, bevezették, hogy olcsobb legyen. De hát fizetések is mások itt. (Ugye ha elmondom mennyi a bevétel, hasraesés, ha kiadásokat akkor is.)
Utobbi 1-2 éveben pedig gyereknek alanyi jogon és ingyen jár napi 3 ora 4 éves kortol.
Iskolában ingyenes az étkeztetés (csak ebédet kapnak) és minden tankönyv, füzet is. Söt nem szedhetnek be se vonatjegyre, se szinházba belépöre, tavaly még szedhettek.

Diafilm érdeklödök, 2 link, bár igy nem az igazi, de valami azé:
http://diafilm.uw.hu/
http://www.diafilmmuzeum.hu/gyujtemeny.html

pussz B
lingonbabi
 
 


Ja, Mian, nem tudom mennyire tudtak vagy sem öltözni, olvasni olvastak 3 évesen, arra emlékszemKép
lingonbabi
 
 


Jubi!Nézted? http://www.deluxe.hu/cikk.php?article=981
Nekem tecc! Kép
abby
abby
 
 


Abby!
Hát már ehhez is ért ez a jóember??? Kép

Babi!
Köszi a linket, ha hazajönnek a fiúk, megnézzük.

Mian!
Az én nagyobbik fiam (most 7éves) 4 évesen már tudott olvasni, de öltözködni még mindig nem Kép Na, jó, ez nem igaz, tud öltözködni, csak nem figyel oda, mert ezer más dolog köti le a figyelmét, olyan, mint egy szórakozott professzor...A kicsi most három éves, ő tud öltözködni egyedül, viszont a betűk még nem érdeklik Kép....Annyira mások, és annyira szeretem őket! Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Hát igen! Az tényleg biztos, hogy ahány gyerek, annyiféle!
Ma reggel volt egy jó hosszú beszélgetésem az ovi-nénikkel! Persze rögtön visszakoztak a tegnapihoz képest! Max is segít az öltözködésnél, teljesen együtt müködik, söt egyedül is próbálkozik. Levetközni szépen tud már egyedül; a tépözáras cipöt teljesen önállóan veszi fel!
Az óvónéni abból itélte meg, hogy tegnap a tornaóra elött az öltözésnél Max nem müködött együtt vele, s gondolom ez nem tetszett neki. Pedig még Ök mondták tegnap, hogy rossz napja volt a gyereknek, nem szokott ilyen lenni!
Sajnos, vagy hál Istennek, az én fiam kicsit más, mint a többi gyerek. Jóval több odafigyelést igényel, mint a hasonló korú társai; de még problémásnak nem nevezhetö. Beszélni sem tud még!
De itt muszály nagyon "jóban lenni" az ovi-anyukkal, mert röhej, de úgy müködik az ovoda, mint egy iskola: tanmenetük van, amit kökeményen betartanak. Itt amikor 6 évesen bekerülnek a suliba, tesztet kell az elsö napon csinálniuk és ovónéni véleményezi a gyereket, hogy kerülhet e normál iskolába, vagy kisegítöbe, az ovodai teljesítménye alapján!!!!

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredtem!
mian
 
 


Jubi! Látod aszongya nem ért hozzáKép Szivesen elmennék és innék nála egy pohárkával, biztos nagyon kúlturált hely lehet!Kép
Ovi: Nálunk havonta szednek valami kisebb összeget a szülők amiből fedezik az óvónénik névnapját... Az óvónéni havi 500 pízt szed csoportpénzt. Külön fizetünk majd 4000 ftot a korira, de ebben már a busz is benne van. Aztán havonta a kaja olyan 4000 körül van-tízórai, ebéd, uzsi-minden pénteken rágónap és mindenki visz be gyümölcsöt. Félévente kell beadni a tisztaságit-wcpapír, pzs, folyékonyszappan, fogkrém...mindenből kettő, persze a wc papír az 4 tekercsKép-és félévente kell befizetni 2000 ft-ot amiből ceruzát,gyönygöt miegymást vesznek. De mivel alapítványi az ovi, így mindenki azt visz amit tud és amit meglát, hogy hiányzik. Tegnap pl:egy szülő vett egy dvd lejátszót a csoportnak mert eddig csak videó voltKépDe volt már aki bringákat vett. De a többség inkább pénzt ajánl fel!
Mivel több ovit összevontak ezért idén is sok gyereket elutasítottak, de a testvérpárokat fekveszik. Én is beírattam Lillát most tavasszal-2évesen-hogy meglegyen a helye, de ha akarnám már be is adhatnám mert óvónéni bevenné. Rendesek, nagyon családias az egész. Iskolák többségében itt is van felvételi, az oviban pedig 5éves kortól csinálják évente a dislexia szűrést, de már voltak fogászaton is, a logopédus is szűrte őket, még a hallásvizsgálat van hátra. Nagyon figyelnek rájuk. Idén már úszni is mennek, van néptánc, sakk, aerobik, judo, nyelv,hittan, oktatás. Pár napja az állomáson voltak vonatokat nézni, szóval mindíg van valami izgi nekikKép
Mian! Tehát itt is az óvónéni mond véleményt a gyerekről, hogy iskolaérett vagy sem, persze vannak akik a törvény szerint már mennek és nem is maradhatnak oviban. Hanga mehet, de kérhetem is hogy maradjon még 1 évet. Még gondolkodom erősen, hogy mi legyen...
No én is hosszú lettemKép
abby
abby
 
 


Hát Abbykám!
Ahogy olvastam soraidat csak evett a sárga irígység! Valami álom lehet ez az ovi!
Most épp reszketek az idegtöl, olyan állapotban jött ma haza a gyerek az oviból! Folyt az orrából a sár; a ruháját gyakorlatilag nem lehet kimosni (dzseki, nadrág, póló). Tegnap vettem neki egy cipöt 45 Euróért, ma volt rajta elöször, de még nyomokban sem lehet felfedezni, hogy milyen volt az eredeti színe! Kép Gondolom, valami sáros agyagos helyen kellett, hogy hemperegjen - ez nem sima elesés volt! Még a ruha alatt is tiszta kosz volt, le kellett fürdetni. Egész egyszerüen ép ésszel felfoghatatlan, hogy minek vannak akkor az óvónénik!? De a válasz erre az, hogy az én gyerekemen kívül még másik huszonvalahányra is figyelniük kell! Nagyon el vagyok keseredve! Kép
mian
 
 


Mian!
Néha előfordul az ilyesmi, de ha túl gyakori az azért nem jó... Ma náluk a Csiribiri nevezetű 1üttes volt és az udvaron adtak műsort nekik, a gyerekek beállhattak táncolni és közösen énekeltek. Délután mentünk érte és bent a csoportban alkottak valamit az asztalnál az óvónénivel 1ütt. Már 2 munkájuk is ki van téve a táblájukra...igen beindultak, persze itt is vannak azért gondok, de összességében azt kell mondjam tényleg szerencsénk van! Tegnap fűztünk gyöngyöt Hangának ma azzal a lánccal mentoviba, mindkét óvónéni észrevette-pedig az én csemetém nem nyomulós fajta, sőt- megdicsérték és még viccesen mondták neki, hogy ők is szeretnének ilyetKép
Szóval jópofák nagyon!
Szerintem ha gondod van nyugodtan szólj az óvónéniknek és hiába több gyerekre kell nézni, ő azért van ott ez a foglalkozása, ehhez ért, hogy több gyerekre figyeljen!
No jól van nem osztom itt tovább az észtetetKép
Remélem már legközelebb jobb véleményed lesz!Kép
abby
abby
 
 


Sziasztok!

Biztos nem hiányoztam, de azért adok hírt magamról! Kép
Nincs időm semmire! Még alkotni sincs!
Fáradt vagyok, de hamarosan kezdődik a bölcsi!
Sajnos Gerinek megállapították a baját és speciális bölcsibe fog járni. A bölcsi nagyon tuti kis hely és mindenki aranyos volt! Gerinek is tetszett! Mostmár remélem sinen vagyunk és Geri is utól éri korosztáját! Bár ehez még sok munkára van szükség! De az ember mindig bizakódóan látj a a jövőt! Kép

Most dicsekszem is egy kicsit! Az egyik on-line kreatív bolt pályázatot hirdetett és én nyertem meg! Kép Nagyon boldog vagyok! A sok rossz dolog közt ez nagyon jól esett! Kép
Hát "csak " ennyit akartam dicsekedni!
Megyek, mert fáradt vagyok!

Puszi mindenkinek!
Anikó
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Hahó!
Abby,
köszi a bíztató szavakat! Kép Én is remélem, hogy jobb lesz!

Anyko,
ha nem titok; elárulod mi van Gerivel? Kép

Pusssz
mian
 
 


Mian! Igazán nincs mit!Kép Még az is eszembe jutott, hogy láttad a másik topicban Jubi mit csinált most?! No én is készítettem az ovinak már 1-2 dekus dolgot...esetleg Te is csinálj valamit aztán már lehet,hogy kérni is fognak, hogy mire lenne szükségük legközelebb. Ez esetleg sokaknak nyalizásnak tünhet, de biztosíthatlak, hogy nem az! Azért merem mondani mert én 5 évig óvónéniskedtem és tudom, hogy áldás az amikor kreatív, segítőkész anyukák is vannak a csoportban. Mert sajnos ezt csak közösen lehet csinálni, az sem jó ha a szülő ügyes és az óvónők lazák nagyon, de az sem ha az ovónéni nagyon szeretné jól csinálni de nincs akire számíthat. Most én a neten fogok egy pályázatra jelentkezni, óvónéni megkért, hogy rendezzem. A gyerekek pedig ma szép karláncot fűztek maguknak. Tehát kell az összefogás!Kép Egy próbát megér, hátha bejön a dolog! De szeretném ha írnál a fejleményekről majd!Kép Kitartás!Kép
Anyko! Én is kiváncsi lennék mi van pontosan Gerivel és esetleg a pályázat linkjét is bedobhatnád, ha még lehet látni rajta a nyerteseket akkor azt is megnéznémKép
Vannak nagyon jó kis ovik, sulik ahol speciálisan foglalkoznak a csemetékkel, de sokszor sajnos nagyon sokba kerül ez...Esetleg nálatok van Gekko? Jókat hallottam róluk, azt is meg lehetne próbálni! Neked is kitartás!Kép
Mindenkinek minden jót!
abbyKép
abby
 
 


Mian!
Jó volt az Abby ötlete, hátha bevágódnál az óvónéniknél Kép
Én év elején vittem egy méhecskés-margarétás pzs tartót a csoportnak (mivel Margaréta-csoport), ami tetszett nekik, és akkor mondtam, hogy szívesen készítek dekorációt, ha szeretnék. Azóta ők kérik, nem én ajánlgatom. A széket is ők találták ki, én meg szívesen megcsinálom, bár nekem eszembe nem jutott volna Kép Szóval tényleg nem nyalizás, csak együttműködés Kép

Anyko!
Gratulálok a pályázathoz! Én is kíváncsi lennék, hogy mi van Gerivel...persze csak ha van kedved megosztani velünk!

Képzeljétek, ma telefonált a főbérlőnk, hogy eladta a lakást, és egy hét múlva (jövő hét péntekre) költözzünk ki. Pedig október első hetének vége volt megbeszélve. Addigra elkészült volna úgy a házunk, hogy kész a fürdőszoba és egy szoba, és éppen lehet benne lakni... Na most ezzel a jövő hét végi költözéssel eléggé betett nekünk, hiszen még akkor kezdik beépíteni a nyílászárókat. Megpróbáltuk megkérni, hogy azt az egy hetet, még valahogy hadd tölthessük itt, azt mondta, hogy hétfőre választ ad. Szóval hétfőn fogjuk megtudni, hogy pénteken kell-e költöznünk...hmmmmmm. Az egyik ismerősünk felajánlotta a lakókocsiját, aminek csak annyi a szépséghibája, hogy nincs benne wc... Kép Még vicces is lenne a helyzet, ha nem lenne két kicsi gyerekünk Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Köszi az ötletet Csajszik! Kép Már az én agyam elöbbre járt, s vittem 2 ceruzatartót az oviba. Nagyon meglepödtek, mert itt ez egyáltalán nem szokás! Viszont örültek, s megköszönték nagyon! Kép Aztán lesz valami adventi vásár, amin a kreatív anyukák beadnak különbözö maguk készítette dolgokat, azt eladják, s a pénz az ovié lesz! Na, ez is érdekes!
Hát ennyi! Sajnos, a gyermek ma is úgy jött haza, mint tegnap, söt, ha lehet még roggyantabb állapotban! Kép Már bögni sincs kedvem!
Holnap a férjem felhivja az ovianyut!
Tsók!
mian
 
 


Jubi!
Ez nem semmi! Hát nem irigyellek benneteket. Ilyen a filmekben szokott lenni. De azért a főbérlő is jópofa......főleg, hogy képes lenne kitenni az utcára 2 gyerekkel benneteket.....

Anyko!
Engem is érdekelne geri! Persze, csak ha akrasz írni rólaKép
És muti má' meg, hogy mivel nyertél!! Vagy félreértem és nem is alkotásokat kellet küldeni? hanem mondjuk állást pályáztál?

Mian!
Ez nem is ovi, hanem kiképzőtábor! Hát mit akarnak ott a gyerekektől? Nagyon sajnállak benneteket ezek miatt. Ha belegondolok, hogy az én fiacskám járna oda, hát........


Stucikám!
Csókolom a drága kezeidet! Gyönyörűségeket küldtél nekem a levélben, nem is láttam ezeket az oldalakat! Nagyon figyelmes vagyKép


Én még mindíg beteg vagyok. De nem javul, csak rosszabb. Ugatok mint egy kutya és majd kiesik a tüdőm. Már vagy 3 féle gyógyszert szedek. De azért ma mozaikoztam egy piciétKép Ez talán már a javulás jele nem?Kép

És járok szabó-varró tanfolyamra is. Annyi béna csajt egyrakásonKépKép Csak nézünk egymásra és röhögünk egymáson. Most épp szabjuk a ruhát, amit választottunk magunknak egy Burdából.... Stuci! Most igen jól jönnél a háználKépKép Át kéne rajzolnom a szabásmintát az anyagra, de nem tudom, hogy hogy kell ráfektetniKépKép meg hogy melyikből mennyit kell kivágniKép És szerdára meg kéne csinálni, akkor lesz a foglalkozás.......

Puszi nektek!

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Nem titok mi van Gerivel, bár nehéz leírni.
Az volt a gond, hogy nem kommunikál, fél az emberektől, gyerekektől, dührohamai vannak, ha valahova megyünk...stb...stb...ehez társul egy nagyfokú aktivitás is, ami miatt nem igazán eszik és alszik.
A pszichológusok ( mert egyszerre kettő foglalkozik vele ) azt mondták, hogy egy saját világban él, amiben a kommunikációnak nincs szerepe. Ebből adódóan nem beszél. Illetve az agya egy kicsit furán működik. Pl ha te mondasz valamit, azt nem érti meg. Csak vizuálisan tudja, hogy miről van szó. Szóval ha kitalálok valami játékot és azt elmondom neki, akkor hisztizik, örjöng, hogy nem, nem, nem. És amikor megmutatom neki, akor viszont tettszik a dolog és csinálja. Nincs hosszútávú memóriája sem. pl voltunk az állatkertben és nem emlékszik rá. Egy két szót azért beszél! Kép
Viszont a maga kis világában nagyon precíz! Az autóknak egymás mellett kell álniuk és nem lehet felcserélni őket. Ha a széken billegek, akkor addig nem nyugszik meg, amíg vissza nem teszem a lábailt a földre. És még sorolhatnám. Kicsit autista jellegű, de a pszichológusok azt mondták, hogy ez még nem az, vagy ha az is, akkor nagyon enyhe szintű. Olyan bölcsibe fog járni, haol megpróbálják kitörni a kis világából. És nekünk itthon is kell csinálni majd ezeket a dolgokat,amiket a bölcsiben is csinálni fognak. Bár erről akkor tudok többet, ha már megyünk a bölcsibe. Amúgy nagyon kedves kis kölyök és szerintem nincs olyan komoly baj, mint amilyennek hangzik, de nyugodtabb vagyok, hogy elvittema hunán fejlesztési központba. Én idegileg roncs vagyok most. Vagyis egy kicsit jobban vagyok már! Mindemellett nincs segítségem sem. Szóval születése óta nem kaptam csak 2x fél napot, amikoris gyors elintéztema dolgaimat! Szóval kikapcsolódni még nem volt lehetőségem! Na de majd ha bölcsibe megy! Kép Csavargok minden nap! Kép
Ennyi..nem panaszkodom tovább!

Jubi...basszus...ilyet is tehetnek???? lehetne kicsit belátóbb a vevő, aki a lakást megvette! Szorítok, hogy ne kelljen költözni még!

Mian!
Nem volt időm visszaolvasni! Mi van az oviban? Szegény csemetéd! Kitartást és járjatok utánna a dolgoknak!

Puszi mindenkinek!
Megyek, mert hulla fáradt vagyok!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko!

Ha feléledtél a "schock"-bol, mert valahol ez az szokott lenni, akkor kezdj olvasni! Sokkal könnyebb lesz ha tudod mit-miért-hogyan. Oks, h ott állnak a háttérben, de azt a tudást amit a betük adnak, ök nem tudják ugy átadni + ha olvastál, sokkal precizebben tudsz konkrét dolgokra rákérdezni.

Kaptatok papiron diagnozist?
Ha igen, akkor indulj el, jár emelt szintü családi potlék, talán meghosszabitott gyes is, vannak akik ingyenesen jogosultak gyogyszerre (akár antibiotikum torokgyuszira is) és lehet utazási támogatás is jár. Ezeknek nézz utána, mert azt hiszem visszamenöleg csak 3 honapra adják retroaktivan. Jo jo nem sok, de inkább Picurodra költsd.

Jubi!
Szoritok Nektek is, bár nekem furcsa nagyon, hogy csak ugy kitehet, hisz a lakást kibérlöknek is vannak jogaik, és nem a Ti saratok, ha eladja felmondási idö elött a lakást. Használva adta el, igy is lehet mondani. Ebbe tulaj jol beleüthetné a bokáját, részint fizetett adot amig Ti fizettetek bért?
Jo, persze, én is utálok kötekedni, de mindennek van határa, ez ami történik, nagyon felha´borito.
Ha azt mondom, "lakoltasson ki" mert 1 + hetet ott laktok (kacsintos ikon), csak mert h 2 pici gyermeked van...
lingonbabi
 
 


Jubi!
Szerintem is az a megoldás, hogy addig nem költöztök, amíg nem tudtok a házba átmenni. Kész! Mit tud csinálni? Utcára nem mehettek ebben az idöben. Tényleg romantikus lenne "kempingezni", de csak ketten az emberrel! Kép De hét ott a két töpörtyü, s nekik kell a biztonság! Fel a fejjel; én is szorítok Nektek!

Köszi Csajszikáim, hogy így aggódtok értem. Épp most jöttem haza az oviból, mert nagy Second Hand Bazár volt. Találkoztam ismerös csajokkal, akiknek másik csoportba járnak a fiaik, s nekik nincsenek rossz tapasztalataik. Hm? Most vagy mi fogtuk ki a 2 legszerencsétlenebb ovianyut, vagy az én otthoni tapasztalataim gátolnak abban, hogy elfogadjam az itteni rendszert. A gyermekorvosunk is azt mondta, (Ö is magyar!), hogy még véletlenül se várjam azt, ami otthon megszokott. Sem az oviban, sem az iskolában. Szép kilátások!

Babikám!
Még mindíg nem tudsz megszólalni?
Jelentkezz! én is fogok írni.

Kívánok Nektek is olyan szép napsütéses idöt, amilyen itt van! Puszi
mian
 
 


Sziasztok!

Jubi!
Szorítok, és szerintem biztos, hogy nem tud kirakni benneteket egy hét alatt. Tényleg van erről szerződés, vagy mi a helyzet felmondási idő ügyben, meg ilyesmi. Aztán ha ez nem hivatalos, tehát nem jelentette be és nem adózik utána akkor hivatalosan nem ugrálhat, ráadásul mire ezt elintézi, Ti már rég nem fogtok ott lakni.
Szemétség amit csinál az tény!!!!

Koda!
Próbálkoztál már természetes PROPOLISZ-szal????
Ezt a méhek termeli, ez egy mesterséges anyagoktól mentes antibiotikum, én mostanában csak ezt eszem és mivel a gyerekeim már nagyok nekik is ezt adom. Méhészek árulják, ha akarsz róla többet beszekennelem és mail-ben elküldöm mi mindenre hat. Én csak javasolni tudom!!!! Mióta ezt használom kevesebb a betegség a családban, immun rendszert is erősít, megelőzésre is lehet használni:-))))

Mian!
Szerintem ez itthon se mindenhol szuper. Nekem három gyerekem járt oviba (ugyanabba az óvodásba) És volt akiről ódákat zenghetnék, olyan csodásan értett a gyerekek nyelvén csodákat tett velük, és volt akiről meg jobb ha nem mondok semmit, mert jót úgyse tudnék. Tudom ez nem vígasz Neked, ha Nektek éppen ez utóbbi jutott, de sajnos itt sem minden tökéletes.

Anikó!
Neked kitartást, sok erőt, türelmet kívánok, hiszen Gerinek ez után még inkább szüksége lesz Rád és nagyon szorítok neked hogy soha ne add fel a küzdelmet, hogy az Õ kis életét a lehető leg zökkenőmentesebbé tedd:-)))))
minimaxi
 
 


Sziasztok!
Kértünk a főbérlőtől még egy hetet (ez volt vele az eredeti megállapodás, mielőtt ő felrúgta Kép )...azt mondta, hogy ma válaszol...várjuk...

Koda!
Gyógyulj meg és erősödjél fel minnél hamarabb!! Kép

Mini!
Ez a propoliszos dolog engem is érdekelne...

Anyko!
Nagyon sok türelmet kívánok Gerihez, és szerintem vond be jobban a párodat is a dologba. Nem kellene neked egyedül cipelned a terheket....Természetes, hogy azoknak a gyerekeknek a szülei, akik az átlagtól eltérő törődést igényelnek, néha elfáradnak. De azért vannak ketten, hogy ilyenkor tudjanak egymásnak segíteni.
A Bibliában is ezt olvasom: "Sokkal jobban van dolga a kettőnek, hogynem az egynek...Mert ha elesnek is, az egyik felemeli a társát." /Préd.4:9-10./ Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: