Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már több hete győzködöm magam fogyás ügyben, a hozzászólásokat elolvasva merítek erőt hozzáKép Ha egy nap csak egyfélét eszel pl. szénhidrát nap, nem ürül méreganyag a szervezetből? Ha igen, az átmehet a tejbe nem? Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem.

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy milyen gyógynövényből készült teát nem lehet inni szoptatás alatt? Terhesség alatt sok minden volt tiltó listán, de nem tudom, hogy a szoptatás idejére mi vonatkozik.

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
éjszaka Kép Nem jön még Olivér fogacskája? Nálunk az kavart be nagyon az alvásba (meg mindenbe), mondjuk az első fogacska 7 hónaposan jött.
Norbi írta is a könyvében, hogy napokig állhat a súlyod, aztán hirtelen lemegy megint 2-3 kiló Kép

Szirom,
egyenlőre még csak nézegetem ezt a diétát. Most Norbizok, mellette tornázok (callanetics), ez így nekem most tökéletes! Igaz nem fogyok gyorsan, de nem is szeretnék, délelőttönként finomságokat is eszem. Nálam a cél: szilveszterre belefogyni a régi farmeromba Kép Ilyen tempóban (havi 2-3 kiló minusz) ez sikerülhet, bár... Nemrég próbáltam a nacit, a pocakom még nagy (zsíros), de azt éreztem, hogy ha le is megy a poci, lehet hogy akkor sem tudom összegombolni a farmert, mert a csípőm lett szélesebb, biztos a szülés (meg maga a terhesség) miatt. De nem baj végülis, fő hogy a plusz kilók lemenjenek.

Subesz,
sajna nem tudom, szerintem akkor ürül a méreganyag, ha gyüminap vagy víznap van... Hátha Szirom megmondja, ő a szakértő Kép Gyógynövény-tea: hát ezt sem tudom Kép Szerintem a gyógyszertárban meg tudják mondani!

<font color="0000ff">Lányok, azt hallottam, hogy amikor a szopi befejeződik, akkor is lemegy még 2-3 kiló az emberről. Igaz ez? Nagyon jó lenne ám Kép Valami lehet ebben, mert nekem a szopi óta kb.2x akkora a mellem, mint előtte.

És egy kérdés: a Topjoy előállt olyan üdítővel, ami Norbi 1-es kódú (rá is van írva!), de van benne fruktóz. Most akkor hogy van ez? A könyv szerint a fruktózt 3-ig javasolja Norbi. Amúgy nagyon finom az üdítő, nekünk a meggyes-citromos jött be. Kis változatosság Kép

Írjatok kajákat!!! Én reggelire krokettet ettem sajtszósszal Kép Kép Kép Kis kényeztetés Kép Most juhtúróval töltött cukkinit készítek. Ez lesz az ebéd. Aztán vacsira a tegnapi tejfölös bableves lesz. Közben meg egy kis sonka majd vmikor délután.

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


llé
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:12-kor.
vas
 
 

 
 

ééé
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:12-kor.
vas
 
 


Halihó!

Ildikó! A mérleg egyszerűen vonz engem...napjában vagy 100szor eszembe jut. Talán el kellene záratnom?!
Te a 90napossal fogytál???

Szirom! Nem, egyenlőre nem kezdtem el semmilyen diétát, csak nem eszek kenyeret és visszafogtam az édességfogyasztást -ami elég nagy dolog tőlem, eddig Gombóc Artúrt lazán leköröztem volna csokifalásban...

Pgaboka! mi a Norbis könyv címe? Szerinted jó???

Tudjátok, az a nehéz, hogy eddig jól teletömtem magam szendviccsel, most pedig nem tudom, mit egyek helyette. Nagyon szeretnék megtanulni egészségesen táplálkozni, hogy a kisfiam is ezt szokja meg, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá...Amikor sokat fogytam két éve, akkor napi fél liter light kóla és kész...nem alakulak ki új szokások. Ugye, tudtok segíteni???

Köszi
Szép álmokat mindenkinek!
Andi
messy
 
 


kjh
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:12-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Subesz! Bizisten nem tudom, hogy pontosan mikor ürül a méreganyag. Én azzal vigasztalom magam, hogy ugye vannak, akik magától a szoptatástól fogynak, és arra mindenki azt mondja, hogy természetes, jó dolog. Gondolom nekik is ürül méreganyag, mert állítólag ez a fogyással jár. Remélem, nálunk se csinál grimbuszt!

Gabi! Én azt olvastam valahol, hogy amíg szoptat az ember, addig hiába fogy le, az alakja mégis más, főleg a csípő nem megy vissza. Állítólag a szoptatás után ez utolsó simításként rendeződik.
Egy kis OFF: Gabi, neked még azt akartam írni, hogy általában olvasgatom a nyár végi babákat, és Zsoltikát mindig megnézem, mert 1.: a szülinapomon születettKép 2.: Miksa kicsit több mint egy hónappal fiatalabb nála, és másolja a te kisfiadat olyan 2-3 hét csúszással, 3.: jó fej kissrácKép. Annak idején azért nem jelentkeztem be hozzátok, mert az őszi topikot választottam (október 5-re voltam kiírva), de az nem volt egy jól sikerült társaság. Később meg már nem akartam, mert olyan jó kis csapat van az újpesti topikban. De azért olvasokKép

Messy! Én nasi helyett inkább inni szoktam. Ásványvizet, teát, végszükségben pedig capuccinót édesítővel. Én a capuccínómat pl. végig megtartottam, arról nem voltam hajlandó lemondani. De lehet nasizni répát, karalábét például csíkokra vágva, mint a ropit.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
nagy-nagy gratula a ruháidhoz! Mármint hogy fel tudod venni őket Kép Nagyon ügyes vagy! Bárcsak már én is itt tartanék... Én épp ma reggel jártam úgy, hogy méredzkedtem, és nem fogytam hétfő óta Kép Nem kéne ilyen gyakran mérlegre állnom Kép

Andi,
sztem nagyon jó a NOrbi-könyv! Tulajdonképpen azt írja le, hogy miért nem jó a cukor, finomliszt... Nekem ezek voltak a legfontosabb fejezetek. Kicsit önéletrajz is (na jó, nagyon Kép).

Szirom,
nagyon jólesett, amit Zsoltikáról írtál, úgy örültem neki Kép Megnéztem én is Miksát, nagyon aranyos, és hasonlít Zsoltikára! A szőke haj, kék szem Kép Látom ő is nagyon zsivány KépKépKép De jó nektek, hogy sikerült levágni a haját! Zsoltika nem hagyta, pedig szerettem volna én is megfodrászolni Kép

Ma reggel szokás szerint kakaót ittam, no meg egy kis kekszet is ettem Kép Az ebédet még nem tudom, mert Zsoltika beájult a szopiba, én meg nem akarok zörögni. No majd meglátjuk!

Sziasztok,
Gabi

pgaboka
 
 


Helló Mindenki!

Asszem, megveszem a Norbi könyvét, a netes oldalt is mindenképpen megnézem. Persze a legjobb egy kívánságteljesítő tündér lenne Kép, mert mindig azt várom, hogy nem eszek egy napig és utána legalább mínusz 5kg...oké-oké ez a mesékben van így....
Aaaaannyira hiányzik az édesség -pedig szoktam vétkezni kakaóval.
Nem lettem szent, de azért legalább felét eszem, mint eddig... ez jó!
Jó éjt!
Andi
messy
 
 


Lányok!

Teljesen más, remélem nem gond, hogy itt kérdezem, de mégiscsak Veletek szoktam beszélgetni -helyben nem sok az aprócsemetés...
Szóval, Ti beadatjátok/adattátok a nem kötelező agyhártyagyulladás elleni oltást? A Drnő azt mondta, ha 1 éves kora előtt adja, akkor 3db. az utolsó a combjába, ha 1 éves kor után, akor csak 1 a popsiba. De itt a tél, influenza stb. Már azon is gondolkoztam, hogy önkéntes karanténban maradunk itthon, nem fogadva senkit tavaszig... Tudjátok, meglehetősen, túlontúl aggódós vagyok...

Ti hogy oldottátok meg? Írjatok, léccci! Köszi!
Andi
messy
 
 


Sziasztok!


Messy, én beadattam az oltást, akkor hét hónapos volt a kisfiam, de nálunk mind a hármat a popsijába kapta. Nekem is mondták, hogy "minek, óvd a gyereket a nem köt. oltásoktól" stb. De mivel az ismeretségi körömben akkoriban volt egy agyhártyagyulladásos kisgyerek, nekem az adta a biztonságot, ha beadatom. (Ára az vakcinának 2300 körül volt/db)

Amúgy nem felejtettem el a diétát küldeni, szombaton nekiállok és elküldöm (elég hosszú lista). Amúgy nagyon aranyos vagy, jólesett a dicséret, de a képen sokminden máshogy van! Nekem leginkább a csípő-has-fenékről kéne leadnom, a fotón az nem látszik!

Az esküvőnk december negyedikén lesz, azért is nem tudtam még elküldeni e-mailben a diétát, össze-vissza futkosunk a szabad perceinkben.

Lányok, ez volt a negyedik nap. Szénhidrát-mentes diétát csinálok egy hétig. Két éve már csináltam, hatásos: gyors fogyás, látványos eredmény. Tisztítókúrának sem utolsó, bár annak azért nem az igazi. Mérlegre még nem álltam. Mivel ezt csak két hétig szabad csinálni (én csak egy hétig csinálom, este még szoptatok), ezért hétfőn a 90 napos diétát kezdem, nekem nagyon szimpatikus!

Ildi, megmértem a centiket! Feljegyeztem, egy hónap múlva én is leírom az eredményt.

Finom sali-öntet lányok (iiiiiiiisteni): a saláta mennyiségétől függően (lehet benne bármi: ubi, paradicsom, paprika, hagyma, jégsaláta, káposzta, répa...)

-olivaolaj
-só, bors
-néhány kávéskanál citromlé
-2-3 evőkanál méz
-balzsamecet

Én nem vagyok nagy salátaevő, de ebbe bele tudnék fulladni!!!

Mivel a párom nagyon jól tud főzni (évekig dolgozott tengerjáró luxushajókon, igaz, nem szakácsként), megismerte a kül. népek konyháját, ezért mi gyakran eszünk különlegesen elkészített ételeket. (nem is különleges, de itthon nem megszokott) Szóval, ha gondoljátok, írok majd néhány receptet! (jövő héttől, ha már nem "koplalok", és főzni fog)

Amúgy rémálmaim vannak az esküvővel kapcsolatosan, iszonyatos árak vannak, lányok! Videofelvétel, egy óra Dvd-n 60.000 Ft. Vagy ez csak nekem drága?

Szirom, Te most a 90 napos diétát csinálod? (nem találom visszaolvasva). Mióta? Mennyi ment le? Tartassz víznapot is havonta?

Jó éjt!

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok Lányok!

Andi,
a diétával kapcsolatban: Norbi módszere szerint ehetsz édességet Kép De csak délig. Én úgy vagyok vele, hogy nem fogom nagyon szigorúan magam, és eszem is délelőtt csokit vagy mignont, meg persze iszom kakaót Kép Mondjuk annyira vigyázok, hogy fruktózzal édesítek és diétás tejszínhabot teszek rá. Így is lehet fogyni! Persze ha teljesen elhagyod az édességet, répacukrot, kenyeret, egyéb finomlisztes dolgokat, gyorsabb a fogyás (lásd Ildikót Kép)
Oltás: én épp most filózok rajta (pontosabban már hónapok óta gondolkozom) Holnap megyünk dokinénihez, rákérdezek, bár már korábban mondta, hogy ha én be szeretném adatni, ő beadja, de csak Zsoltika 1 éves kora után, hogy 1 oltás legyen (ne három).
Nekünk egy ismerős gyermekorvos azt ajánlotta, hogy adassuk be.

Dirtha,
ugye nekem is elküldöd a diétát? Kíváncsi vagyok, mennyit fogysz a szénhidrát-mentes diétával Kép A receptekre én nagyon vevő vagyok!
Esküvő: sztem ez az ár a dvd-ért nagyon sok! Ebből már majdnem vehettek egy szupi kamerát Kép Mondjuk mi "csak" videóztattunk, az árára már sajnos nem emlékszem Kép Nálunk a fotók kerültek rengetegbe, de az megérte! A videófelvételt még egyszer sem néztük vissza Kép Komolyan, valahogy nem akaródzott. De a fényképalbumunkat már számtalanszor átlapoztuk, mindenkinek megmutattuk... Szóval arra érdemes áldozni szerintem, hogy a fotós komoly legyen. De ez csak az én véleményem Kép

<font color="0000ff">Most ennyi, már naggggyon fáradt vagyok! Jó éjt mindenkinek:
Gabi</font>

pgaboka
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:13-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
akkor is nagyon ügyes vagy Kép Az én 40-es szövetnadrágom is már nagyon jó bő rám, azt még a terhesség előtt is hordtam a munkahelyemen. Viszont van olyan gatyóm, ami bizony lecsúszik rólam Kép Az én célom is a 38-as méret, illetve a már sokat emlegetett farmer Kép

Mérleg: én is hanyagolom most!

Mi ma délelőtt jártunk a dokinéninél, és felirattam az agyhártya gyull. elleni oltást. Még nem váltottuk ki, mert nem volt a gyógyszertárban... De 2 hét múlva beadja a dokinéni. Így döntöttünk, ő is nagyon javasolja, és azt mondta, hogy nincs mellékhatása.

Még egy kicsit netezek, aztán torna KépKépKép

Gabi

pgaboka
 
 


áááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:14-kor.
vas
 
 


Sziasztok Lányok!

Elkezdődött a suli azért nem jártam mostanában itt. Nem győzöm olvasni a leveleket. Mindenkinek gratula!!!!!! Borzasztó ügyesek vagytok!!!
Nagyon jó kajákat írtok, még olvasni is sok. Tudjátok, én nem nagyon szeretek főzöcskézni csak nagyon ritkán. Csak kényszerből csinálom.
Próbálom tartani a Norbit, de inkább elkezdtem teljes erő bedobással futni. Teljesen elapadt a tejem úgyhogy most minden este futás van. Persze egyenlőre a sarokig meg vissza, mert olyan érzésem van mintha nem is a saját lábaimon futnék hanem oszlopokon.
Nem is hallottam még erről az agyhártyás oltásról. Az én Sárám 5 hónapos már neki is be lehetne adni? Ezt mikor szokták ősszel?
Én mondjuk annak a híve vagyok,hogy minél kevesebb szurit kapjon a gyerek(csak a kötelezőket), de nem tudom, hogy az ilyen kicsiknél nagy a veszély, hogy el kap ilyen fertőzést? Simán amikor az utcán sétálun?
Lehet, hogy hülyének néztek, de abszolút nem vagyok képben.

Móni
monik4
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:14-kor.
vas
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:14-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Ildi, ha megírod az e-mail címedet (a profilodban nem találom), akkor hétvégén küldöm neked ezt a diétát, amit most csinálok.
dirtha
 
 


A szénhidrátmentes diétát megtalálhatjátok
"Gyors fogyás, szigorú diéta" címszó alatt itt:

http://www.mindmegette.hu/main.php?app=cikkek/rovat.php&rovat_id=16&from=main
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha! Én már végigcsináltam a 90 napost, végülis 13 kg ment le vele. Augusztus közepén zártam. Most egyszerűen csak elkezdtem figyelni a szénhidrátra, mert azért még néhány kilót még le kellene adni. A 90 napos előtt szénhidrátcsökkentéssel 8 kg-t fogytam, szóval 21 kg az összes eredmény.

Lányok! Az agyhártyagyulás oltásból már létezik olyan, amiből csak kettőt kell beadni egyéves kor alatt. Miksa azt kapta, amikor lezárultak a kötelező oltások. Mi beadattuk, az orvos ajánlotta, ő szintén beoltotta a saját gyerekeit is. Én azt mondom, ha valamitől meg tudom védeni a kissrácot szurival, akkor inkább nem kockáztatok.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


ááá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:18-kor.
vas
 
 


Halihó!

Vétkezős napokat tartottam:Kép néhány sütiKép, túrórudiKép, szendvicsKép...ráadásul a mérleg is magához vonzott. De nem mutatott többet... megkönnyebbültem.
Megvettem a Norbi könyvét. Akár bele is kezdhetnék, ideális időpont a holnap, 5-én lesz Zétus 5 hónapos.

Beszéltem a doktornővel, a 7. hónaptól kezdve adja az oltásokat. Bár kicsit aggódom, hiszen az utolsó jan. elején esedékes és közé esik a Karácsony a mindenféle vendéggel... Mi itthon magunknak is beadatjuk- biztos, ami biztos. A nagymama és apuka emberek közt dolgozik, én pedig a fősulin sok mindenkivel találkozok...

Móni! A betegségben az a veszélyes, hogy a felnőtteknél akár minden jelentősebb tünet nélkül jelen lehet (ld. kapar egy kicsit a torkom...), míg a minimanóknál nagy bajt okozhat.

Szirom! 21 kg??? Mennyi idő alatt sikerült? Szoptattál közben?

Puszi
Andi
messy
 
 


Kedves Dirtha!

Köszi a címet! Hát, így első olvasásra nem olyan vészes, bár az elején a figyelmeztetések kicsit "rémisztőek" Kép

Nem tudom, mennyi lesz a tej mellette... Bár összetételben már most sem tökéletes: 5 hete Zétus nem hízik, viszont 8szor eszik naponta.

A feketekávé helyett lehet mást inni (sosem ittam kávét) ?

Köszi
Andi
messy
 
 


Messy, ezt kifejezetten neked írtam augusztus 30-án délelőtt, idemásolomKép. Úgy látszik, hiába koptattam a billentyűketKép :

"Messy, biztatni szeretnélek, mert én is hasonló cipőben jártam. Azóta nem egészen 5 hónap alatt lement 21 kg, a kisfiam 10 hónapos elmúlt, és még napi 4-szer szopizik. Pedig nekem sem volt sima a szoptatás, olyan 4 hónapos kora körül vagy kevesebb lett a tej, vagy ő kért többet, vagy mindkettő, de muszáj volt szaporítanom, éjjel felkelnem fejni, stb., És ha kevesebbet ettem, akkor tényleg kevesebb is lett a tej, sőt a torna is ilyen hatással volt. A diós csiga viszont nekem kifejezetten használt, mármint a tejre és nem a kilókra De végülis sikerült asszem másfél hét eltéréssel fél éves koráig kizárólag szopizni.
A fogyókúrával megvártam, amíg megkezdjük a hozzátáplálást, hogy ne kizárólag tőlem függjön Miksa ebédje. Először a szénhidrátot vettem vissza nagyjából a terhességi cukorbetegeknek javasolt szintre (amit Dirtha is javasol neked). Itt a babaneten szinte minden infót megtaláltam, és úgy vettem ki, hogy ez nem árthat. Le is ment 8 kiló másfél hónap alatt, viszont szinte teljesen leállt az emésztésem. Ekkor találtam meg a 90 napos diétát, amit többen is csináltak szopi alatt, és nekem sem zavart be (ezt írja neked Tinalila). Betartható, egészséges, mert nem megvonáson alapul, hanem az ételek szétválasztásán. Ezzel ment le 3 hónap alatt a további 13. Ez sem bántotta a tejet, úgyhogy merem ajánlani."

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kedves Szirom!

100000 BOCS, csak kicsit szétszórt vagyok ma. A kisfiam tegnap kapott oltás(oltásokat) és ma nyűgös, pityereg stb.

Te is sokáig csak szopiztattál... Nektek elég volt? Nem mennyiségileg, hanem tápanyag szempontjából....
Még egyszer köszi!
Andi
messy
 
 


Messy!!!

Nehogy belekezdj a szénhidrátmentes diétába!!!!!!! Akkor tényleg elmegy a tejed!A szénhidrátmenteset Gabi és Ildi kérte!
Én azt a diétát küldöm neked, amit terhesség alatt kellett csinálnom a cukorbetegség miatt. Mint említettem, az egészséges étkezésen alapul, arról nem is beszélve, hogy naponta 6-szor ehetsz (és kell is)

Holnap vasárnap, lesz időm írni és küldöm neked!!!
Te még szoptatsz, szigorú diétákat nem csinálhatsz!!!

-Dirtha
dirtha
 
 


Ja, és Messy,

az én fiam 10 hónaposan nem hízott semmit. Akkor jöttem rá, hogy kevés a tejem.
Azóta kap tápszert is, de csak éjjel. Esténként-éjjelenként még szoptatok.
A súly stagnálása nem feltétlenül annak a jele, hogy nincs elég tejed, lehet a fogzás következménye is, de teljesen természetes dolog!!! (szakembertől tudom, nem kell megijedni)
Mindenesetre ez egy jel, amire oda kell figyelni!

Puszi
dirtha
 
 


Dirtha!

Köszi a figyelmeztetést. Kicsit gyanús is volt Kép, de gondoltam, ha sokat iszok mellette...

A védőnő most ér vissza szabadságról és majd megbeszélem vele. Amúgy a doktornő mondta, hogy nem elég tápláló a tejem és vaspótlás kell, ha nem akar csak szopni (így is elég nehezen kakil, hát még, ha valami megfogja neki Kép ) Erre abból következtetett, hogy már a két órát sem bírja ki, eddig végigaludta az éjszakát, most pedig felkel enni. (Laikusként arra gondoltam,olyan lehet, mint nálunk jóllakunk tésztával, aztán egy óra múlva éhesek leszünk. Ez csak egy gondolat...) Az is lehet, fáj a foga - a leendő- és mindig is a szopival vigasztalódik... Bízok a védőnőben, holnap fel is hívom!

Szió
Andi
messy
 
 


Sziasztok LányokKép
Bocsi hogy ide irok de máshol nem találtam ilyen topikot ahol még lennének isKép
Valaki nem tudna nekem kenyér sütö géphez graham kenyér receptetKépitt az emil cimem:pildiko_4@freemail.hu

Mégegyszer bocsika és kösszikeKépKép
Ildikó
ildikó_4
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Ma megyek anyuhoz, remélem egyből megtalálom a könyvet és akkor jelentkezem.

Messy!
Miért ne lenne elég tápláló a tejed? Zsuzsi 7 hónapos koráig még a gyümilevet, vizet sem fogadta el, csak a tejcit. Most 14 hónapos naponta 3-4x szopizik, de már mindent megeszik, sőt, ha kaját lát, addig harcol, amíg hozzá nem jut. Többet eszik, mint a fiam. Egyébként a nagyok 18 hónapig ciciztek.

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Messy, ne haragudj, de ez marhaság, hogy nem elég tápláló a tejed! Nekünk ilyet nem mondott senki, se doktor, se védőnő, hanem biztattak. Az azonban tény, hogy én is Miksa 6 hónapos kora előtt asszem 2 héttel kezdtem el a hozzátápit, mert ő is már szinte folyamatosan kajált ( és minimum fél órákat szopizottKép), és éjjel is elkezdett ébredni, és persze enni. Miksa pedig a kezdetektől átaludta az éjszakát. A doktor szerint megérett a hozzátáplálásra, mert ugyan ő is a fél évig kizárólagos anyatejes táplálás híve, de ezt nem patikamérlegen mérik, és 2 hét ide vagy oda nem számít. És amikor elkezdtünk csipegetni, akkor sokkal jobb lett a helyzet. De még mindig minimum napi 4-szer szopizik, és ennek nagyon örülök.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Már biztos változtatni kell a kajáláson, mert tényleg egyre gyakrabban szopizik -és nem azért, mert kevés a tej. Éjjelente is többször felébred... Amúgy ő már 3 hónapos korától kap gyümölcsöket, mert fájt a hasa a Konakiontól/K vitamin/ és csak akkor hagyhattuk abba, ha napi egyszer mást is eszik. Csak most elkezdett válogatni is és amíg eddig mindent behamizott, most csak sütőtök és szilva jöhet. Most a húsos bébiételektől várok némi hízást. (milyen érdekes helyzet, aggódva nézem a mérleget, hogy a fiam hízzon, én pedig fogyjak Kép Kép Kép )
Ti mit adtok: bébiétel vagy házilag készített püré? Nem tudom melyik a jobb...

Andi
messy
 
 


Sziasztok Lányok!

Magdi,
előre is köszönöm a könyvet Kép

Andi,
egyetértek a többiekkel, a tejeddel szerintem sincs probléma Kép Az éjjeli kelés persze nem kellemes... Sajnos Zsoltika sosem aludta át az éjszakát, illetve volt 2 kivétel Kép Az egyik épp tegnap, hát jól is esett szunyókálni Kép Itt bezavarhat a fogzás is: nem tudom, ezzel hogy áll most a kisfiad. Én egyébként úgy tapasztaltam, hogy teljesen mindegy, mennyit eszik napközben Zsoltika, vagy épp este, tömhetem én, de attól semmivel jobban nem alszik éjszaka.

Amúgy mennyi a súlya Zétusnak? Az teljesen természetes, hogy már nem hízik olyan ütemben, mint az első 1-2 hónapban.

Válogatás: Zsoltikánál ritkán tapasztaltam ilyet, inkább azt mondhatom, hogy neki megvannak a kedvencei, és azokkal elég változatos étrendet tudok neki biztosítani. Persze ő már nagyon sokmindent ehet Kép Szerintem légy türelmes, ha a sütőtökök meg a szilvát eszi, akkor add azt neki Kép Majd kér mást is, meglátod!

Én elég sokszor adok bébiételt, mármint főzeléket. Gyümit frisset adok, ezen kívül joghurtot és tejpépet szokott Zsoltika enni, ja és kenyeret, de azt rengeteget Kép Mostanában egyre többször kap a mi ételünkből, mert már nagyon sokmindent ehet, tehát ebédre is kapja a krumplit, sült husit, cukkinit, mikor mi van.

Most már mennem kell, a férjem jönne a géphez Kép
Sziasztok,
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Zétény végre hízott Kép! Bár eddig nőlni is nőtt, 5cm-t egy hónap alatt. Most 69cm és 7,6 kg.
Tegnap főztünk spenótot fagyasztott anyatejjel -szegénykém mindent kihányt. Állatira meg voltunk ijedve és lelkiismeretfurdalásom van. Annyira nem kellett neki, én pedig csak tömtem. Megérdemelném, hogy egy nagy fazék zúzapörit egyek büntiből (utálom). Többet nem adok neki olyat, amit nem kér!!!
Hál'Istennek éjjel már sokszor felkelt szopizni.

Gabi!Zsoltika (megjegyzem nagyon bájos kisfiú) mióta kap joghurtot és milyet?

Mostantól főleg magamra és Rátok -gyakorló anyukákra hallgatok. Befejeztem a szakirodalom és szakemberek tanácsainak követését-nálunk pl. a védőnő és a drnő mindig, mindenben pont ellentétes véleményen van. Zétus jelenleg is 4 fajta cseppet kap -vas, Cvitamin, Dvitamin, Espumisan -hasfájásra. Nem hiszem, hogy mindenre szüksége van. A Dvitamin tuti, mert még mi is kaptuk, de a többi... Cvitamint is kap a gyümölcsökkel (pl. csuklás ellen napi 1-2alkalommal citrom).

Pusz
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon jöttem, mert el voltam úszva. Meg egy kicsit el is vagyok keseredve, mert elégggé visszavettema szénhidrátot, és még egy deka sem ment le. Mondjuk a múltkor is így volt, 2 hétig semmi. Csak már úgy szeretném láti az eredményt!Kép

Messy! Én úgy tudom, hogy csuklás ellen kifejezetten ellenjavallott a citrom, a mi doktorunk a szopit ajánlotta. Régen adtak citromot, de ma már nem ajánlják, mert állítólag bajt tud csinálni, összerántja a nemtommit, a csuklás viszont nem árt. Legfeljebb nekünk zavaró, de szopival tényleg elmúlik.

Miksa elég sok bébikaját kap, én jobban bízom bennük, mint a piacos zöldségben. Gyümit sokkal többször kap igazit, de például a rendes körtét nem szereti, az üvegeset pedig imádja. Lassan Zsoltikához hasonlóan Miksa is kap a miénkből, csak mi elég fűszeresen főzünk, és ezzel vigyáznunk kell azért. Válogatok neki abból, amit megfelelőnek találok, és ő szépen csipeget is belőle.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Nálam van a Callanetics is és a folytatása a Super Callanetics könyv is, már csak össze kéne valamit hoznunk.

Lányok!
Le tudná nekem valaki másolni a Callanetics kazettát? Nagyon megköszönném.

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Magdi,
lemásolni ugyan nem tudjuk a kazettát, de szívesen kölcsönadom Kép Mi most elutazunk Zsoltikával, de ha hazajöttünk (kb. 2 hét), megbeszéljük, és cserélünk könyvet kazira KépKépKép És még egyszer nagyon köszönöm!!!

Szirom,
menni fog a fogyózás, meglátod! Persze én is azt szeretem, ha - még csak kicsit is - de csökkent a súlyom az előző mérlegelés óta.

Szerencsére mi nem szeretjük túl fűszeresen a dolgokat Kép Így mehet Zsoltikának is sokminden. Esetleg ha van rá mód, érdemesebb előbb kivenni egy adagot a Miksának, aztán a többit nektek fűszerezni Kép

Andi,
egyetértek Szirommal! Annak idején nekünk is ajánlották a citromlevet (egy-két csepp) csuklásra. Akkor még nagyon pici volt Zsoltika! De azt hallottam, hogy allergizál, így én többet nem adtam. Most már ritkábban csuklik, de akkor inkább megitatom Zsoltikát.
Spenót Kép Sajnálom, hogy megviselte szegény Zétust! Én is azt ajánlanám, hogy ha nem eszik valamit, ne erőltesd, nehogy megutálja az evést!
Vitaminok: a D-vitamint kötelező adni, minden baba kapja. Vasat gondolom azért kap, mert vashiányos, ugye? Előfordul, bár szerintem érdemes időnként újra megnézetni a vérképet, hátha rendeződött a dolog, és akkor már nem kell adni a vasat.

Lehet tudni, mitől fáj Zétus hasa? Azt írtad, hogy a K-vitamintól fájt, de azt már nem szeditek... 5 hónaposan általában a gyerkőcök már kinövik a hasfájósságot!

Pár szót rólunk: Zsoltika holnap lesz 1 éves KépKépKép Ennek örömére néhány napja "beindult", egyre többet lépeget egyedül, tegnap a játszótéren 9 lépést tett meg kapaszkodás nélkül Kép És egész jól alszik éjszaka, jobbára végigalussza, reggel 6-fél 8 között kel, legnagyobb örömünkre.

Én már régen méredzkedtem (hétfőn Kép), most pedig el fogunk utazni, mert idehaza parkettázunk. De mi megszökünk Zsoltikával, leköltözünk a munkálatok idejére a nagyiékhoz Szentesre. El is határoztam, hogy mindennap tornázok majd Kép És nem állok a mérlegre!!!

Sok puszi mindenkinek, és jó fogyózást:
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Messy, bocsi, nem felejtettem el a diétát küldeni, de annyi bajom van mostanság. (és nem rövid leírni, de holnap délelőttre amíg alszik a fiam, beütemezem!)
Megbetegedtem, a szülés óta most először (egy éve szültem). Iszonyatos mennyiségű és nagyon megvisel, FŐLEG HOGY TÖBBET MUTAT AZ A FRÁNYA MÉRLEG! Ti hogy vagytok/voltatok ezzel? Soha nem volt ilyen mennyiségű, visszaáll ez később?

Szirom, a 90 napos diétát elkezdtem. Mit jelent a második napon, hogy bármilyen zöldség főzve? Lehet főzeléket is enni??

Andi, az én fiam is kap vasat, én nagyon vashiányos voltam, ezért a szopiból ő sem jutott hozzá. Még adom, és a drnő azt mondta, adjak neki vitacolan vitamint is (vitaminkoktél), de minden benne van a napi étrendjében!! (gyümölcs, főzelék, tejpép, kenyér néha, joghurt mindennap!) Így nem adok neki semmilyen vitamint. Az orvos tömné mindennel, mert nyúlánk, magas kisfiú, akinek a súlya nem a nagy átlag, hanem kissé alatta van...

Joghurtot én 8 hónapos kora óta adom a fiamnak, mindennap kap natúr joghurtot, nagyon-nagyon egészséges! (joghurtot friss gyümölccsel adok uzsonnára, joghurttal habarom be a főzelékét és néha joghuros kenyérdarabkák a vacsora sajttal).

Messy, a spenóttal nálunk az apja megtanította kicsi fiát motorozni. (kétszer kellett átsikálnom a falat).

le a kilókkal!

sziasztok,

*Dirtha
dirtha
 
 


lll
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:19-kor.
vas
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT ZSOLTIKÁNAK!!! Kép

Sziasztok!

Citromra azért van szükség, mert pont kajálás után (a büfitől) csuklik, aztán bármivel kínálom (tea, gyümölcslé. tej)nem kér. De félek, összerázódik a gyomrában a kaja.
A citrom mégiscsak természetesebb, mint az üveges Cvitamin, nem ?!
Kicsit bosszantónak tartom, hogy a drnő úgy írt vasat, hogy Zéténytől nem vettek vért, csak úgy, mondván: "ilyenkor vannak abban a korban, amikor szokott kelleni" Ezzel az erővel bárki szedhetne bármit, mert van olyan, aki ismer olyat, aki hallott már olyanról, hogy.... Nem???
Mellesleg a hasa sem hiszem, hogy még fájna, így abbahagyom az Espumisant. Annyi mindent előírnak, javasolnak....persze, hogy egy kezdő (mellesleg rettegős) anyuka nem tudja, mit adjon...
Én -aki minden betegségtől féltem a fiam- nagyon megfáztam, pont mint az ovisok.... Most persze, nekem is jöhet a citrom, méz, forró tea.... Egyetlen pozitívum, hogy annyira fáj a torkom, hogy nem kívánom az ételt Kép Kép Kép

Szirom Kép -hogy jobb kedved legyen
Dirtha Gyógyulj meg Kép
Ildikó Jó pihenést!

Pusz
Andi
messy
 
 


Sziasztok!

Gabi! Zsoltikának nagyon boldog szülinapot kívánunk Miksabuckóval együtt!Kép

Dirtha! Lehet főzeléket is enni, de nem liszttel, hanem keményítővel sűrítve. Mégiscsak ez a keményítőnap, vagy mi a szöszKép Vagy ha kevés vízben, leveskockában főzöd meg mondjuk a zöldségkeveréket, akkor egészen főzis tud lenni. Ehetsz zöldségből pörifélét vagy lecsót is, de kevés olajat használj, mert igazából azt nem nagyon ajánlják. Bár én az utolsó hónapban sütöttem is zöldséget, ugyanúgy fogytam akkor is.

Messy! Jobbulást! És köszi a biztatástKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


ééé
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:20-kor.
vas
 
 


Gabi!


Boldog születésnapot a pici (nem is olyan pici Kép ) fiadnak! Kívánunk sok-sok mókát, kacagást!!!!!!!!!

*Dirtha és Benjamin
dirtha
 
 


Sziasztok Lányok!

MI VAN???? Nem jelentkezik senkI????

Lehet, hogy ti is mélyponton vagytok fogyókúra-ügyileg??? A 90 napos diéta második hetében vagyok, most van másodszor gyümölcsnap. Semmi bajom nem lenne, ha nem lenne majdnem minden gyümölcs savas, és fáj a gyomrom tőlük. Nagyon azon vagyok, hogy bekapok két falat kenyeret...De azért megpróbálom kibírni.

Jól kiszámoltam, (pedig nem volt tudatos), szombaton lesz a szénhidrát-nap, amikor ünnepeljük Benjamin kisfiam első szülinapját. Legalább ehetek egy kis tortát.
Szirom, köszi a tippet, vettem is étkezési keményítőt, azt használtuk. Képzeljétek, a párom is ráállt erre a diétára, szegény a mai napon alig lézeng a sok gyümölcstől... Kép
Szirom, még egy kérdés: bár két hete csinálom a kúrát, mindent betartottam, mégis megállt a mérleg, csak egy kilót fogytam. Beindul aztán, vagy sokáig tart ez a stagnálás? Nálad hogy volt? A leendő férjemnél peregnek a kilók, de hozzáteszem, nekem 6-7 kg-tól kellene már csak megszabadulnom, neki meg 15kg-tól.

Ildi, hová tűntél a finom receptötleteiddel? Hogy vannak a centik? Kép

Messy, meggyógyultál? Amúgy az én fiamnak is vérvétel nélkül írtak fel vasat, azóta is szedi. Időközben kiderült, hogy nekem vészesen alacsony volt a vas szint a véremben. Túladagolni nem lehet, tehát ne félj attól, hogy vmi baja lesz a picinek.


No, remélem nem hal el a topik!

Pusz mindenkinek, fel a fejjel, lesz még nyár Kép

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha! Mindig néztem, hogy van-e valaki, aztán nem volt senki, így nem nyomultam én semKép
90 napos: nyugi, elindul újra a fogyás. Nekem is volt ilyen, a csúcs azt hiszem 2 hét stagnálás volt, de az valamikor a végefelé. És látod, a párodnál is működik, csak hát nem vagytok egyformák. Meg persze a pasiknak a fogyókúra sokkal, de sokkal gyorsabban megy valamiért. Elég szemétségKép
Gyüminap: egyél banánt, nyugodtan lehet azt is, nem az energiatartalom számít. Az nem savas, és elég tápláló is. Vagy a szőlő, talán az sem nagyon savas.

Teszek ide egy linket neked, jobbnál jobb receptek, kajaötletek vannak ezen az oldalon a menü 4 napra cím alatt. A pizzatésztarecept a legjobb, amit valaha is kaptam.

http://szieby.freeweb.hu

Én most visszavettem a szénhidrátból, hát elég nyögvenyelősen indul, mert több mint 2 hete kezdtem, és még semmi. Illetve talán ma reggelre billent egyet a mérleg, de nem egész kilót. Ez a múltkor is pont így volt, aztán nagyjából 3 naponta ment le egy kiló. Úgyhogy tudom milyen a stagnálásKép

Többiek, hogy vagytok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


ééé
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:20-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Én sem vesztem el, csak közelebbi ismeretségbe kerültünk az orrszívókkal. Zétus életében először dáthás, én pedig visszaesőben vagyok.

Fogyókúraügyben: vétkezgetek (étvágyam mindössze fél napig nem volt Kép ), de legalább nem hízok, illetve fogytam 1 kg-ot...már csak 19kiló kell Kép Kép Kép Kép

Legyetek ügyesek és kitartóak!

Mindenkit puszilunk -szigorúan a távolból
Andi és Zétus
messy
 
 


Haliho, Lányok!

Szirom, ez a honlap nem semmi! Gratulálok hozzá! Sok hasznos dolgot olvastam, és tudod mit? Holnapután lesz a fiam szülinapja. Szénhidrátnap, de megfogadtam, min. két szelet tortát megeszek és a tárkonyos ragulevesnek sem fogok ellenállni. De most, hogy olvastam, igenis meg tudom állni és le fogok fogyni. Hétfőn lesz az első víznapom. Azt is kibírom. (amúgy tegnap sem ettem kenyérhéjat a gyüminapon, bárhogy is nyafkáztam).

Szóval, visszatérő vendég leszek a honlapodon, nagyon jól hangzanak a receptek!!! Igaz, a gyümölcsnapon türelmetlenebb vagyok és nagyon levert, de az eredmény mindenért kárpótol. EGyelőre a mozgás nem nagyon megy, pedig megfogadtam, minden este csinálom!

Ildi, Te is nagyon bírod ám a diétát! Mennyiről indultál? Mennyi ment le, mennyi idő alatt?

Andi, kitartás!!! Benjaminnak három hónaposan volt náthája, azóta nem, de nagyon rossz volt hallgatni éjjel, ahogy nem kap levegőt!Jobbulást nektek!

Jelentem: Benjamin az egyéves vizsgálaton: 9580 g, és 80 cm. (nyúlánk baba, a dr. nő szerint kissé vékony, de szerintem ez blődség). Van hét fogunk, már folyamatosan megyünk, stabilan, egyáltalán nem mászunk. A mumus a kukásautó. Helyzetjelentés vége. Kép
Teszek fel képet majd a szülinapi partyról!

Mindenkinek hajrá, sziasztok!
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha!
Ez nem az én honlapom, valamit félreértettél! Nem is hiszem, hogy ilyet írtam volna. Bárcsak ilyet bírnék csinálniKép Ezt a honlapot a mindmegettén ajánlotta valaki, és én elmentettem, mert jónak találtam. Azért másoltam most be ide neked a címet, mert szerintem nagyon hasznos.
Két szelet tortát különben megehetsz szénhidrátnaponKép

Mindenkinek, akinek szüksége van rá, jobbulást, és mindenkinek kitartást a fogyihoz!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: