Új privát üzeneted érkezett!

Kíváncsi!Kép))
Kíváncsian várom, hogy mit mond.... talán pajzsmirig alulműködés? De az is csak hajlamosít a kövérségre, önmagában nem hízlal, csak a bevitt kalória mennyisége... Ezt minap olvastam. Na de nem lehet örökké 800-1000 kcl diétát tartani.

NA pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Lányok, vallatás!
Ki hogy áll? Sasha a mostani mérlegelés alól felmentést kap, mert angyali kisfia elrontotta a mérleget Kép
Jelentem, én az elmúlt hetekben, napokban lefogytam (?) két és fél kilót, majd erre tegnap, amikor nem diétáztam (és ez nem azt jelenti, hogy telizabáltam magam, mindössze annyit, hogy a nap folyamán többször is ettem némi sajtot és felvágottat, valamint abból a 60 papírvékony palacsintából, amit tegnap sütöttem, ettem kettőt, de egész nap úgy ettem, hogy meg ne terheljem a gyomrom), ebből egyből visszaugrott másfél. Szóval nesze semmi fogd meg jól. Ma is úgy voltam, mint tegnap. Akkor holnap valószínűleg fél kilóval több leszek, mint az elején. Kép
Én beszéltem. Ti jöttök.
kíváncsi
 
 


Detto.Ami eddig le,az tegnap félig vissza.Biztos tegnap sokat ittunk mert meleg volt.Legalábbis remélem csak ezért.Ha mégsem,az igen elkeserítő.
Gondolom sovány vigasz,hogy más is így van a kilókkal.Szívesen átutalnám azoknak,akik hízni szeretnének.Kár,hogy ez nem megoldható.
linato
 
 

 
 

Szánom bánom...
Újrakezdem a diétám... elcsábultam a mekibeKépKép Egy szenya, egy kis krupmpli, kóla és shakeeee.KépKépKép És most milyen jól érzem magam... és hgoy gyötör a bűntudat.Kép Na de lesz ez még így se, ennyi azért nekem is jár néha. Azért nem járja, hogy hiába küzdök osztán sehol semmi. Mindenesetre holnap azért mérlegelek anyósnál... Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


felmerül bennem, hogy mégsemmolyan szuper jó ez a diéta-recept. ti még erre nem gondooltatok?
Névtelen
 


Próbáld ki és utána kötekedj.Nem a recepttel van baj,csak az akaraterő,no meg a család étkeztetése közbeszól.Amíg nem volt családom és csak magamat kellett ellátnom egyik kúra sem fogott ki rajtam.Igaz akkor csak két,három kilóról volt szó.Két gyerek után most kicsit többről.
linato
 
 


Névtelen!
TE még nem gondoltál arra, hogy a drága párom nem fogyózik és megköveteli a krumplit hússal? Azt hiszed olyan könnyű úgy fogyózni? Pláne, mikor a kisfiam nem hajlandó másként enni újabban, csak, ha valaki tányérjából ehet és pont azt amit az illető? MÁr ne is haragudj, de egy 11 hónapost nem fogok nyers salátával, főtt tojással és kétszersülttel tömni. A tejfölről már ne is beszéljünk.
A kúrával nekem sincs bajom, mert a környezetemben 2-en is 8-9 kg-tól szabadultak meg a segítségével...
Tudod amíg én is egyedül laktam nekem is könnyebb volt, mert egyszerűen nem tartottam más kaját itthon... 60 kg-ot nyomtam a mostanihoz képes óriási a külömbség. Persze neked úgyis mindenre van valami jó kis félmondatos beszólásod...
Ha már kötekedni kell akkor hol a mondatod eleje??? Neked az általános iskolában nem tanították meg, hogy a mondatod MINDÍG NAGYBETŰVEL kell kezdeni?

Már a szőr is feláll a hátamon tőletek... mi a fenéért kell beszólogatni? Nincs jobb dolgod péntek éjjel? Ha ennyire tele vagy felesleges energiával akkor biztos nagyon örülne a férjed, ha rajta töltenéd le...

sasha

Kép
sasha
 
 


Nyugi, higgadj már le.Te is kötekszel. a tulajdonneveket is mindig nagy betűvel kezdjük, ugye sasha? amúgy nem volt itthon a férjem, bár a kettőnek semmiköze egymáshoz.
Névtelen
 


Igen a tudlajdon neveket is nagybetűvel írjuk, de ha már így regisztráltam magam direkt akkor miért változtassak utólag? Ahha, értem. A férjed nem volt otthon... a gyermeked sem?
Igen, most már nekiállhatok én is kötekedni nem? Sajnos annyi névtelen egymondatos, direkt kötekedő ember jár ide csak úgy beledumálgatni minden nélkül és mivel névtelenek sajnos nem tudhatom, hogy ki hányszor és mit írt... Ez a névtelenségbe burkolózás hátránya. Ha nem tetszik, hogy összekeverlek mindenféle jött-ment kötekedő alakkal akkor válassz egy nick-et magadnak Te is!
Az azonosító helyére azt írsz amit akarsz... és elküldöd. Mit szólnál a Nosí-hoz?Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok Lányok!

Idáig csak olvasgattalak benneteket és vártam a fejleményeket, de úgy látom egy kicsit alábbhagyott a lelkesedés, így most már nem számítok "ünneprontónak".
Amikor elkezdtétek, megnéztem a kúrát én is, és már akkor azt mondtam magamban, hogy jó, ha 1-2 napig ki lehet ezt bírni. Előre bocsátom, hogy nincsenek súlyproblémáim, a szülés utánig soha nem is voltak. Azonban a terhesség és a szoptatás alatt 12 kiló jött rám, amit igen nehezen viseltem pszichésen.
Szerintem a fogyókúra pont az a "csata", amit az ember a fejében nyer meg. Azt látom, hogy számotokra a fogyókúra egy borzalmas bűntetés, testi és lelki sanyargatás. Amint pedig egy kis haladás lép fel, rögtön "megjutalmazzátok" magatokat egy kis Mekivel, ezzel azzal.
Azt gondolom sokak éppen azért híznak vissza egy-egy nagyobb (és esetleg tényleg hatásos) fogyókúra után, mert úgy gondolják "milyen ügyes voltam, most aztán tényleg megérdemlek egy kis csokit, ... Végtére is mi értelme az életnek, ha sosem ehetünk egy jót".
Nos itt a hiba. Szerintem (legalább is nálam) a dolog fordítva működik. Én utáltam és büntetésnek éreztem olyan kövér lenni. Úgy éreztem, hogy ezt a testem nem érdemli meg, miután kihordtam és megszültem egy gyereket. Arra gondoltam, hogy nem elég, hogy a terhesség alatt mit cipelt a gerincem, a lábam, stb, most sem vagyok "jó" hozzájuk. Tehát nekem le kellett fogynom, mert teljesen depi voltam.
Hogyan? Végignéztem én is azokat az oldalakat, amiket Sasha felrakott. Mindegyikből megjegyeztem azt, amivel egyetértettem és úgy gondoltam, hogy nekem megfelel (szoptatás, alkati adottságok, stb). Kinéztem néhány egyszerű és jó ételfélét, hogy tudjam miket ehetek egyáltalán. Ezek után felállítottam az "szabályaimat" (csak olyat, amelyekről biztosan tudtam, hogy be is fogom tudni tartani, tehát egyik sem követelt erőszakot a szervezetemtől). Célom az volt, hogy havonta 3 kilót leadjak, ami azért nem valami egetverően drasztikus.
Ezek alapján minden nap reggelivel kezdtem (2 vékony szelet rozskenyér, 1 sejtsor vastagságú margarinnal, 2 paradicsom és/vagy uborka + 1 kefir néha búzakorpával). Ez elég uncsi volt a 4 hónap végére, de bevált.
Ebéd: mivel rendeljük a kaját igyekeztem könnyebb ételeket választani, de MINDENFÉLÉT. A lényeg, hogy csak fél adagot ettem. Ha nagyon éhes voltam, akkor du. 4 felé még megettem a 2. felét, de ez ritkán fordult elő. Délután megkötés nélkül gyümölcsöt ettem. Amikor kimondott nassolhatnékom volt, akkor jött az Abonett, vagy a biopuffancs. Vacsora pedig legkésőbb 6-kor 4db abonett, sejtsor vastagságú ráma zöldségekkel. Szerencsémre pont tavaszodott, így egyre több zöldség-gyümölcs volt. Ha este esetleg még éhes voltam ismét gyümölcs vagy max. 1 joghurt. Rengeteget ittam (a szopi miatt is) és persze, mert nincs új a nap alatt, hetente minimum 2 óra torna (és minden nap séta gyerekkel a kenguruban).
Nekem csak 3 hét után indult el a súlyom (az akkor elég hosszúnak tűnt), de akkor rögtön leugrott 3 kiló. Végül is mindig ez volt 2-3 hétig semmi, aztán megint egyszerre 3 kiló.
Szeptemberben szültem és július elején már nem látszott, hogy szültem. (március közepén kezdtem). Na nekem ez volt a jutalom (mert azért én is szenvedtem!!!). Végre plusz teher nélkül a szeretett ruháimban!!! A tengerparton büszkén virítottam a fürdőrucimban és bekaszáltam egy csomó csodálkozó és elismerő pillantást a lurkóval a karomon. És nem utolsó sorban helyére került a lelkivilágom.

Komolyan gondolom, ha "megfordítjátok" a bűntetés-jutalom definícióját (vagyis nem az evés lesz a jutalom, hanem a fogyás), akkor biztosan nem lesz ilyen nehéz. És még valami: a 12 kiló csak a legelején volt olyan sok. Amikor az embernek már csak 6-5-4 van hátra akkor azért már nem tűnik olyan reménytelennek.
Kitartás KépKépKép.
Milla
milla
 
 


Milla,
minden szavad arany! Nagyjából én is így látom, és eszerint igyekszem megoldani az étkezésemet. Csak az a baj, hogy én ÉHES VAGYOK! Sajna ez az igazság. Nem jutalmazom magam, hanem egyszerűen örökösen éhes vagyok, és irtó nehéz megállni, hogy ne nyúljon az ember kajához, amikor a fél életét a konyhában tölti. Kép Még akkor is nehéz, ha éppen kivételesen nem vagyok éhes...
Az pedig egyenesen a kedvemet szegi, amikor egyheti koplalás után egy napig nem "sanyargatom magam", és nem zabálok, csak éppen egy árnyalattal többet eszem, mint az ideális kb. 1200 kcal, és máris visszaugrik mind a nehezen leadott másfél kiló, még aznap!
Hát ez van. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Ne haragudj, Milla, de szerintem te is ugyanolyan sanyargatáson mentél át, mint minden fogyizó. Te is csökkentetted az ételadagodat, a felére(!), ami nem hiszem, hogy ne vont volna maga után éhségérzetet, az Abonett sem éppen valami finom falat, írtad, hogy te is szenvedtél. Egyszóval nincsen fogyókúra áldozatok és sanyargatás nélkül!
Tóni
 


Szia Tóni!
Hát persze, hogy sanyargattam magam! A végén már tele volt a hócipőm a kefírrel is az Abonettel is (bár nekem ízlik). A lényeg azon volt, hogy "szellemileg" hogyan éled meg. És az is fontos, hogy ezt nem egy életen át kell csinálni csak amíg vissza nem áll a normális súly.
Kíváncsi!
Hát nem tudok ebben segíteni. Volt persze, hogy én is igen éhes voltam (keringtem a szobában és azon gondolkodtam, hogy megeszem a fikuszt), de szerencsére elég jól be tudok magyarázni magamnak dolgokat, így zömmel sikerült meggyőzni magam, hogy nem vagyok éhes (ez nálam tényleg működött).
Milla
milla
 
 


Milla!

Igazad van,tényleg a fejben lehet megnyerni a fogyókúrát.Szerintem sok minden mást is.Egyébként a fikusz jó ötlet,bár itthon csak muskátli meg kókuszpálma van.Azok is a teraszon.Így maradok a kétszersültnél meg a puffasztott rízsnél.Régebben én is ettem abonettet.Lehet,hogy újra megpróbálom.A körzeti orvos szerint az a legfontosabb,hogy ne vacsorázzunk.5 után semmit ne együnk.Ez rendben is lenne,de mire lefekszem kb.este 11 óra.Akkor kell kibírni,hogy ne kapjak be egy falat kaját sem.Azért igyekszem. Kép
linato
 
 


Sziasztok!
Kipróbálta már valaki közületek a káposztaleves-diétát? Más fórumokon többen írták, hogy gyorsan lehet vele fogyni.
Kata
 


Én még "boldogult lánykoromban" igen. Az első nap még lecsúszik, a második nap már öklendezel,a 3. naptól már attól fogysz, hogy megszagolod. Erős hasmenést csinál, ettől, vagyis a vízvesztességtől gyorsan lehet fogyni az elején, de, hát ez csak látszat. Meg, ugye, minél gyorsabb a fogyás, annál hamarabb jön vissza.
Ha zeller nélkül főződ, akkor egy fokkal elviselhetőbb a szaga. Méregtelenítésre-salaktalanításra jó, de tartós fogyásra nem.
rjuli
 
 


Én is lánykoromban csináltam a káposztaleves-diétát. Azóta is rosszul vagyok a zeller illatától??? is. Egyszer próbálkoztam még vele de nem ment le egy adag se. Le akartam húzni a WC-be és az egész eldugult. Még a WC-nek se ízlett. Kép Szegény férjem ganéjozta ki kézzel.

Megvettem Pintácsi Viki könyvét. (Szandi testvére) BY-BY kilók a címe. 1300 ft-ért megtudtam, hogy nem kell enni és lefogyok.
Visszont van benne egy csomó diétás recept, kúra.

Sziasztok
Tina
tkriszta
 
 


Bocsi, BYe-bye kilók! a címe.

Tina
tkriszta
 
 


http://www.hazipatika.com/services/weightloss
Ismét elindul a Fogyókúra-program!
Elérkezett a várva várt idõpont, újra lehet jelentkezni az október
20-án induló "Öt hét - öt kiló" címû fogyókúra-programunkra! A
részvétel továbbra is ingyenes, Önnek mindössze regisztrálnia kell
magát. Étrendjét ismét megrendelheti házhoz szállítva is, és
programunk teljesen új mozgásprogramját Norbi állította össze.
Névtelen
 


Sziasztok!

Hova lett innen a tomeg? Elfogyott?Kép
En a minusz par kilot tartom szerencsere, kaja visszafogva, esti eveszet kilove. Es heti ketszer fallabda, most mar lassabb labdaval, izzadosan. Sulyom nem valtozik, de a nadragom mar lotyog. Viszont hurkasodom. Vagyis az eddig gombolyuen telt combom, fenekem "gödrös" lett. Remelem, hogy azert, mert tunnek el a zsirparnak. Ugyhogy most keresek egy masszort is, bar ido es penz...Kép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Elfogyott bizony, bár inkább a tömeg tömege fogyott volna el/le Kép
Én már nem tudok okos lenni. Nyilván életforma váltásra volna szükség, de erre én most, itt, ebben az élethelyzetben nem vagyok képes.
Milla ötletei jók, de ekkora családban nem lehet megvalósítani őket. Egy gyerek mellett még én is egész jó eredményeket értem el fogyás terén Kép, de hol van már a tavaly hó, meg a múlt század! Kép
De azért jelentkezzetek, többi elcsábulók, hogy álltok most?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Úgy állunk,hogy épp most rittyentettem össze egy csirkemájas rizottót.Mert ugye a máj az nagyon egészséges,a zöldborsóban van vitamin a rízs pedig fogyókúrás kaja.KépA viccet félretéve ott tartok,ahol a part szakad.De legalább nem híztam és tartom a súlyom.Na futok az oviba Milénáért.Majd később jövök.
linato
 
 


Sziasztok!
Én végül terveimmel ellentétben el sem kezdtem ezt a diétát! A gyermek ugyan meggyógyult, de menetközben, az elmúlt pár hétben észrevétlenül eltűnt rólam néhány kiló. Nem hiányoznak egyáltalán!!! Mivel elég magas vagyok, és most kb. 59 kg, de lehet, hogy már csak 58, igy ez nekem megfelel. Már csak egy kicsit tornázni, erősiteni kéne, és akkor már nagyjából rendben is lennének a dolgok! További kitartást!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!
Afonya, meg tudnád esetleg nekem mondani, hogy hol voltál ezen az akupunktúrás kezelésen amiről írtál?
Mennyibe kerűlt a kúra?
Köszönöm
mimike
 
 


Szia Mimike,
bocsi, mostanaban nem olvasom ezt a topicot.
En gyori vagyok, itt voltam "kezelesen". 3-4000 Ft volt az egyszeri tűbetétel, ez kb. 10 napig marad benn es ugy remlik, 2 ilyen "kúrát" javasolt a doki, majd kis piheno, mert tenyleg minimalis a kaloriabevitel, ha ellen tudsz allni a "csak_a_szemem_kivanja-szindromanak"Kép

-Afonya
Névtelen
 


Köszi a választ, én mondjuk Bp-n keresek hasonlót, de jó hangzik. A "csak a szemem kivánja szindrómának" szerencsére ellen tud állni, csak az éhezést nem bírja. Remélem árban is hasonlót találok itt Pesten.
mimike
 
 


Lányok !
Csak ajánlani tudom a "4 napos" diétát!!!
Amióta ezt követem, tényleg jól érzem magam, és a kilók is elindultak lefelé :-))) (73kg 170 cm-hez volt a kiinduló súlyom...:-( )
Most rohannom kell, de akit érdekel, nézzen be a
www.mindmegette.hu -ra, ott található !!!
Puszi, orsi
Névtelen
 


Sziasztok lányok!
Tegnap kukkantottam be először a Babanetre és erre az oldalra is, tehát még teljesen új vagyok.
Nagyon beindultam, amikor végigolvastam az írásaitokat! Nálam az alaphelyzet 174 cm-hez 65.4 kg - ó,borzalom!!!,hol vannak már a régi szép idők, mikor még belefért a fenekem a 27-es méretű Levi's - embe?!
DE MAJD MOST!!!Kép))
A reggeliből ugyan csak a kávét sikerült leküldenem, utánna rohanás a gyerkőcökkel a suliba, kutyával az állatorvoshoz, bevásárlás, aztán hipp-hopp már it is volt az ebédidő! de az ebédet már az előírt"kottából"ettem!Kép)
Nagyon kíváncsi vagyok mit mutat majd a mérleg a hét végén,addig rá se nézek!Kép
Nekem is az a legnagyobb gondom a kávéval, mint sashának, bár én még nagyon az elején vagyok!Kép)
Veletek mi van?
Pussz: Annapanna
annapanna
 
 


Sziasztok!!
Most néztem fel először a lapra, és végre örömmel konstatáltam, hogy vannak sorstársaim. Másfél éve szültem, és azóta küzdök a kilókkal. Én 25 kilót híztam a terhesség alatt, szóval néha csodálkozva nézem a beírókat, hogy a 170 centihez soknak tartják a 60 kilót... Ráadásul soha nem volt annyi tejem, hogy szoptathassak, szóval még arra sem számíthattam, hogy "majd a tej leviszi" a felesleget. A gyerek előtt soha nem voltak súlyproblémáim, szóval ez az egész úgy ért, mitha a pokolban találtam volna magam. Az egész akkor tudatosult bennem, amikor fényképezett a család. Akkor szilárd elhatározással belevetettem magam az un. anyagcserediétába. Nem egyszerű, és a legkevésbbé sem önsanyargatásmentes, de legalább valamit ehet az ember. Nagyon szigorúan tartottam magam hozzá. Elég sikeres is volt, két és fél hónap alatt lement 20 kiló. Ennek örömére abba is hagytam a testedzést és a diétázást is. Elégedett voltam magammal, és örültem, hogy részben megoldottam a problémát. Igaz ugyan, hogy maradt még rajtam felesleg a régi magamhoz képest, de úgy gondoltam, hogy egy kis pihenő után majd megbírkózom ezzel is. Hiszen 7-8 kg nem a világ. addig telt múlt az idő, amíg eltelt egy év. A leadott kilókból ugyan csak 3-4 kg jött vissza, viszont az annál elkeserítőbben ragaszkodik hozzám. Idén újra diétázni és mozogni kezdtem. Semmi eredmény. Még jobban diétáztam, még jobban edzettem, semmi eredmény. Bogyókat kezdtem szedni, speciális dolgokat kezdtem kipróbálni, de egyenlőre semmi eredmény. Az utolsó 8-10 kiló nem akar lemenni. pedig még tényleg nem vagyok sovány. 165cm /63 kg.
Mindenesetre tényleg gyötrődni kell, de végül úgyis megéri.
csilla2
 
 


Sziasztok!

Segítsen valaki tanáccsal, ha tud!

10 év alatt most fordult elő másodszor, hogy fogamzásgátló tabletta abbahagyása után 10 kg fölösleg jött rám pár hónap alatt. Az elsővel együtt már 20 kg fölösleg van rajtam. Közben szültem egy babát, de csak a terhesség előtti súlyom jött vissza, ami már eleve 10 kg-al több volt, mint kellett.
2 hete voltam nőgyógyásznál, de kinevetett és azt mondta, hogy ilyen nincs. A fogamzásgátló abbahagyása miatt nem hízhat el valaki, max. szedés közben és ezért semmilyen vizsgálatot nem rendelt el. Közölte, hogyha az abbahagyástól híztam, akkor kezdjem el újra szedni. (Amúgy migrén miatt kellett abbahagynom véglegesen a szedését).
Több hasonló történetet hallottam, de csak közvetve valakitől és a megoldást senki sem tudta elmondani.
Örülnék, ha valaki tudna abban segíteni, hogy kihez forduljak.
Előre is köszönöm.
Andi
vandi
 
 


Esetleg keress egy endokrinológust, aki vérből meg tudja állapítani, ha v.mi hormon-eltérés van. (pajzsmirigy pl.). Ha nem ad a nőgyógy. beutalót, keress másikat, vagy kérj a háziorvostól.
rjuli
 
 


Sziasztok!
Látom, nem nagy itt a forgalom, de hátha erre jár valaki, aki tud nekem válaszolni. Az lenne a kérdésem, hogy az un. 90 napos diéta (egy fenti hozzászólás szerint 4 napos diéta) tényleg nyugodtan folytatható-e szoptatás alatt. Én a hatodik napon tartok és már 2,5 kg-ot fogytam. Szerintem ez szuper, csak amiatt aggódom, hogy nem lesz-e ettől a 4 hónapos babámnak (akit még csak szoptatok) baja.
Ha valaki csinálta szoptatás alatt, kérem, ossza meg velem a tapasztalatait.
Előre is köszönöm!
Anna
tinalila
 
 


Anna,
Nem tudom pontosan diétáról van szó. Csak meg akartam említeni, ha túl gyorsan fogysz (amit írsz, az nekem soknak tünik), akkor a zsírsejtekben tárolt méreganyagok belekerülnek az anyatejbe. Ezért nem javasolt a drasztikus fogyókúra szoptatás alatt.
Kati
kat_ica
 
 


Kati,

Nagyon köszi a választ. Végül magamtól is úgy döntöttem, hogy abbahagyom a diétát, mert 20 nap alatt 5 kg-ot fogytam. Úgy döntöttem, hogy szoptatás alatt egyelőre ennyi elég is lesz. Ugyan még 10 kg-nak le kellene menni, de az ráér később is.
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Először írok ebbe a topicba Kép

Mostanában egyre gyakrabban foglalkoztat a súlyom (és az alakom), ezért elhatároztam, hogy nekikezdek valamiféle fogyókúrának. Már korábban olvasgattam a Norbi-féle update módszerről. Van valakinek esetleg erről tapasztalata? Én épp ma kaptam meg a könyvet, elkezdtem olvasgatni, hát inkább önéletrajz-jellegű kötet, de persze benne vannak az ételek is, hogy melyiket a mikor lehet fogyasztani a nap során.

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. A fehér kenyér mint kaja eléggé tiltólistán szerepel, délig szabad csak enni. Viszont a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret du. 3-ig lehet enni. De hol tudok ilyen lisztet venni? Én nem nagyon jártam eddig bioboltban, és nincs is ilyen a környékünkön... Szerintetek nagyobb bevásárlóközpontban kapok ilyet?

Én kb. 8 kilótól szeretnék megszabadulni, de semmiképp nem drasztikusan, mert még szoptatok. Igaz, a kisfiam hamarosan 10 hónapos lesz, de még mindig sokszor szopizik, és szeretném is, ha ez így maradna.

Előre is köszönöm a segítséget Kép

Gabi

pgaboka
 
 


Szia Gabi!Kép

Na ki válaszol neked?Kép

Én ugyan nem fogyózom, de szoktunk kenyeret sütni, és a férjem veszi hozzá a teljes kiőrlésű lisztet a Kaisersben vagy a Tescoban. Van teljes kiőrlésű rozsliszt is. Viszont mi keverni szoktuk sima liszttel, mert magában borzasztóan tömény kenyér a végeredmény, nem tudom, hogy ezt lehet-e a Norbi féle diétánál.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa! Kép

Köszi a választ. Mi is házilag sütjük a kenyeret Kép Még régebben nézegettem a Tesco-ban, hogy milyen lisztek kaphatók, de erre nem figyeltem fel.

Milyen arányban keveritek a lisztet?

Elvileg Norbi módszerénél a finomliszt fogyasztását mérsékelni kell. De még nem sokat tudok az egészről, mert csak tegnap óta van meg a könyv Kép

Remélem, még más fogyózó is idetéved Kép

Gabi

pgaboka
 
 


Hahó!

Mi kétharmad finomlisztet és egyharmad teljes kiőrlésűt használunk, és a férjem még így is morog egy kicsit, hogy túl sűrű a kenyér.Kép De szerintem nem az.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Gabi!

Én kb. 1 hete kezdtem el a Norbi féle étrendet. Nekem 10 kilótól kellene megszabadulnom, ennyi maradt rajtam szülés után.
Majd írd meg a tapasztalataidat hogy megy.

Móni
monik4
 
 


Szia Gabi!

Én 1 hete kezdtem el a Norbi étrendet. 10 kg maradt rajtam szülés után ettől kellene megszabadulnom.
Majd írd meg a tapasztalataidat hogy megy.

Móni
monik4
 
 


Sziasztok Lányok,
nekem a szülések után a callanetics segített lefogyni.Megvettem a kezdő kazettát és a 8-ik héttől rendszeresen csináltam itthon a gyakorlatokat. Megdöbbentő volt az eredmény, általában 2-3 hét után már 10-12 centivel volt kisebb a hasam és arányosan vékonyodtak többi testtájaim is. Eleinte súlyban nem volt mérhető az eredmény, ezért du. 4 után már nem ettem semmit -de addig mindent ami belefért! - és szépen megindultak lefele a kilók is. 4 gyermeket szültem, mindegyikkel híztam legalább 12-16 kg-t, most 52kg-t nyomok. Amig magam nem próbáltam a callaneticset, addig én sem hittem el amiket hallottam róla. Igaz egy idő után igen unalmas, de megérte. Általában két hónapon keresztül minden nap végeztem a gyakorlatokat - volt, hogy este 11-kor álltam neki - utána áttértem az aerobikra. Szerintem egy próbát megér!!!
barnus
 
 


Szia Barnus!

Én is próbálkozom itthon a tornával. A Réka kismamás kazettájára tornázom plussz még kiegészítem egy pár hasizom gyarkorlattal. Azért nem merek nagyon belevágni komolyan a tornába mert így is alig van tejem. Mikor megszületett a kislányom akkor is 2 hét kellett mire megindult az is egy kis segítséggel. Most 3 hónapos és már kezd elapadni. Ráadásul így is tápszeres pótlást kap mert annyit eszik, hogy amikor nagyon jó voltam a tej leadásban sem tudtam annyit termelni, hogy neki elég legyen.
De igazad van. A callanetics valóban nagyon jó. A terhesség előtt aktívan sportoltam és akkor többek között ezt is kipróbáltam. Meglepődtem, hogy mit lehet vele elérni.
Én alig várom, hogy mehessek futni, de azt hiszem arra még egy kicsit várnom kell.
Talán még ki tudom húzni egy pár hónapot a tejjel.
Addig is próbálom a Norbi étrendjét, mert legalább ott nem kell koplalni. Hátha bejön.
monik4
 
 


Szia Móni,
túlzásba nem szabad a sportot vinni, de a callaneticsben nekem pont az tetszett, hogy nem kellett teli mellel ugrálnom. Az meg,hogy meddig tud vki szoptatni szerintem alkati és lelki kérdés is. Az első három babát 1 évig szoptattam, a negyediknél 4 hónap után elapadt a tejem. A legidegesítőbb a védőnők okoskodása volt, ahelyett, hogy segítettek volna, állandóan stresszeltek, szinte bűntudatot ébresztenek az emberben. Aztán a gyerekorvos legyintett egyet és közölte, hogy ma már nagyon jó minőségű tápszereket lehet kapni..
Kriszta
barnus
 
 


Szia Kriszta!

A kezdeti idegeskedésen már én is túl vagyok. Engem is a szülésznő nyugtatott meg, hogy nem olyan nagy baj ha tápszert kap a gyerek.
A negyedik baba nem lett betegesebb, hogy rövidebb ideig kapott anyatejet?
Igazából ettől félek, ezért próbálok magamból kisajtolni minél többet. Bár most nyáron nem hiszem, hogy sok bacit össze tudna szedni. Mire tél lesz addigra meg csak megerősödi egy kicsit.

Most rendeltem egy baba-mama torna videókazit. Kiváncsi vagyok milyen lesz.

Hogy bírod a 4 gyermeket? Otthon vagy velük?

Móni
monik4
 
 


Szia Móni,
nem lett betegesebb, az előző héten volt az első komolyabb gondunk az egészségével (most 22 hónapos).Kórházban volt 2 napot, mert kiderült, hogy veleszületett légcsőszűkülete van, ezzel azonban együtt lehet élni, sőt 6-7 éves korára ki is nőheti! A nagyobbik fiúnak is ue. a baja. Ő most 5 és fél és már alig jelentkezik a köhögése. Rengeteget sportoltatjuk őket. Amúgy 8-adik éve itthon vagyok velük,imádom őket, bár bevallom néha fárasztó. A férjem mindenben partner, 100%-os apa!!! És nagyon fontosak a barátok is...Lehet, hogy szeptembertől pár órát dolgozni is fogok, meglátjuk.
Te mióta vagy otthon? Ő az első babád?
Barnus-Kriszta
barnus
 
 


Szia Kriszta!

Igen nekem ő az első. Január óta vagyok itthon. A kislányom most 3 hónapos. Lehet, hogy velem van a gond, de én ezt az itthon létet elég nehezen viselem. Nem mintha nem lenne mit csinálnom és imádom a lányomat is tünédri jó gyerek, semmi gond nincs vele. Valószínűleg az is közre játszik, hogy januárban költöztem Debrecenbe és itt nem ismerek senkit. Pesten van az összes barátom. A párom meg dolgozik látástól-mikulásig. De most a neten sikerült megismerkednem egy pár debreceni anyukával aminek nagyon örülök.
Néha már saját magamtól ki vagyok akadva.
Persze a lelkiismeret meg furdal, hogy nem vagyok jó anya mert türelmetlenkedem. Már alig várom, hogy együtt a lányommal tudjak menni különböző programokra.
Neked nem volt soha ilyen?

Móni
monik4
 
 


Hali Móni,
teljesen természetes amit érzel. Mikor Dóri (az 1.) megszületett még csak két hete laktunk Érden, ráadásul tél volt, nem ismertem senkit és a házunkban még nem volt fűtés. A barátaim nemigen tudtak mit kezdeni az én anyaságommal, még nem volt gyerekük. Érd ugyan nincs messze Pesttől, de a legtöbben teljesen elmaradoztak. Órákat sétálgattam kint a térdig érő hóban, csak ne kelljen a 4 fal között ülnöm. Olivér rengeteget dolgozott és sokat utazott külföldre is, na az volt a legnehezebb..Emlékszem volt néhány hetem, amikor halálfélelem kínzott. Borzasztóan szégyeltem magam és elkeseredett voltam. Tavasszal aztán jobb lett, lett autóm és mentem amerre láttam. Itt helyben egy év után sikerült barátokra lelnem, egy kedves házaspár akkor költözött haza Németországból, pont a mi utcánkba. A lánnyal azonnal egymásra találtunk, engem ez rántott ki teljesen a rossz hangulatból. Hidd el, hogy aki veled hasonlóan első babájával van otthon, az ugyanúgy vágyik a társaságra, felnőtt szóra. Szerintem amint egyenesbe jössz magaddal türelmesebb leszel a picivel is. Ez nem jelenti, hogy nem vagy jó anya, hanem ,hogy te is csak ember vagy!
Barnus
barnus
 
 


Szia Kriszta!

Köszi a biztató szavakat.
Régebben amikor még nem volt Sára és olvastam erről, hogy néhány nő depresszióba esik, el sem tudtam képzelni, hogy velem ilyen megtörténhet. Sőt egy kicsit csodálkoztam is, hogy miért fordulhat ez elő hiszen tele van ilyenkor az ember tenni valóval, főleg mire megtalálja az egyensúlyt a gyerek, házimunka, férj között. Ráadásul még egyetemre is járok, tehát elvileg semmi okom azt mondani, hogy nem vagyok tele feladattal.
A doktornőnk az ajánlotta, hogy még 4 hónapos koráig ne nagyon rakjuk hosszú távon autós ülésbe, ezért még egyedül nem tudok vele menni kocsival. Még ezt az 1 hónapot valahogy kibírom.
Sétálni járunk mi is, de sokszor még az utcára sincs kedvem kimenni. Az a szerencse, hogy kertes házban lakunk így Sára nem szenved hiányt friss levegőben.
Most éppen nyelvtanfolyamot keresek. A párom megígérte, hogy segít, hogy el tudjak járni és egy kicsit emberek között legyek.
Meg ugye az örökös gond ez a 10 kg ami ül rajtam. Ettől is jó lenne minél hamarabb megszabadulni, hogy végre jól érezzem magam.
Szóval nem egyszerű. Valóban az lenne a megoldás ha ki tudnék békülni most ezzel a helyzettel. Van amikor sikerül. Mondjuk a hétből 4 nap.
De azért "megnyugtató" számomra, hogy nem csak nekem vannak ilyen problémáim.

Móni
monik4
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy "belekotyogok" a beszélgetésetekbe Kép, de szeretném egy kicsit visszaterelni a szót a fogyókúrára.

Barnus,
Ha megveszem a kezdő callanetics kazettát, akkor mindenféle előképzettség nélkül boldogulok vele? Én korábban mindig a dinamikus sportok híve voltam (futás, aerobic), de most a szoptatás miatt ezek szóba sem jöhetnek. A futást megpróbáltam, de két nap után érezhetően kevesebb lett a tejem, így sürgősen abbahagytam.
De mivel még igen sokáig szeretnék szoptatni, a rajtam levő 10 kg felesleg leadásával nem szeretném megvárni a szoptatás befejezését.
Szóval a kérdésem csak annyi, hogy ha nulláról és segítség nélkül csak a kazetta alapján belevágnék a callanetics-be, az szerinted működne-e?
Az az igazság, hogy porosodik már egy-két fitness, baba-mama torna, szülés utána torna, stb. kazetta a polcon Kép. Nem szeretném tovább gyarapítani a feleslegesen megvásárolt kazetták számát.
Előre is köszi a választ Kép:
Anna
tinalila
 
 


Szia Tinalila,
én akkor találkoztam személyesen először ezzel a tornával, és gond nélkül tudtam csinálni. Ditrói Mária: ALAKFORMÁLÓ TORNA ALAPPROGRAM - CALLANETICS kazettáját vettem meg. Nagyon részletesen elmagyarázza a gyakorlatokat, sőt sok-sok tanáccsal is ellát torna közben. Ami még megdöbbentő volt számomra, hogy amikor később áttértem a dinamikus sportokra, hihetetlen kondíciom volt, mintha nem is hagytam volna ki hosszú hónapokat. A callanetics hatását egyébként - azon túl, hogy formálódtam -még abban is gyorsan le tudtam mérni, hogy napról napra lazábbak lettek az izmaim. Egyébként ,ha kedved lenne először kipróbálni, szívesen kölcsön is adom, talán nem is kellene megvenned, ha le tudod másoltatni vkivel. Mi holnap elutazunk egy hétre, utána begbeszélhetjük...
Barnus
barnus
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: