Új privát üzeneted érkezett!

Igen, kétféle képpen lehet magyarázni (de az érzelmek ott vannak érzem).
Egy, ha nincs ló, jó a szamár is.
Kettő, szereti a csajt, de visszajönne ha engedem mert fontosak vagyunk és közel 10 évet nem lehet kitörölni és szeretetet sem, de szerelmet és szeretetet nem lehet egy lapon említeni. Kérdés, le tudja-e zárni, vagy titokban kavarni fognak. Igy megmarad a káposzta (mi) és jól lakik a kecske is. De mindenki tudja, hogy a szerelem elmúlik és ki tudja mi lép a helyére.
Jelen pillanatban az elsőt érzem, és nem akarok se szamár lenni, se káposzta.
De mondtam neki azt is, hogy mondjuk el a nagyobbiknak és szerezzenek be kiságyat és minden második héten mindkét gyereket vigyék. Nem lelkesedik az 5letért, pontosabban nem reagált rá. De kíváncsi lennék, vajon a csaj számára akkor is olyan jó lenne a kapcsolat, ha minden második hétvégjén egy 4 hónapos babát kellene pesztrálnia ( 3-4 óránként etetni, pelenkázni, cipelni a fenekét ha ahhoz van kedve a babának) ami ráadásul nem is az övé, és egy 3 évessel kellene az időt tölteni. Csak a pasihoz ez is hozzátartozik.
Azt is kérdeztem Tőle, hogy szerinte ezt még rendbe lehet hozni??
Persze a válasz az volt, amit hónapokkal ezelőtt mondtam neki. Sok közös progi, kávé, ebéd főzés közösen, vissza szokás a hétköznapokba, és nem akar az ágyamba bújni rögtön, hanem efogadja, hogy külön szobában alszik, és szép lassan ha sikerül újra összejövünk. Ha nem akkor lezárjuk.

Most szarul érzem magam, mert egy gyereket sem akartam egyedül felnevelni, nem hogy kettőt. De abban sem vagyok biztos, hogy képes vagyok rendbetenni a kapcsolatot.
Volt már valaki igazi házassági v. párterápián?
Érdemes?

Szépjövö
szépjövõ
 
 


Szépjövő!

Látod ez nagyon jó ötlet lenne.Én nem voltam még ilyen terápián de már sokaktól hallottam hogy jótékony tud lenni..Sztem ott eldőlne hogy megér-e még egy próbát a kapcsolatotok vagy zárjáétok le végérvényesen és kezdjetek új életet...

Ahogy írod a párod válaszát(eleinte külön alvás,egymásra találás),lehet hogy tényleg komolyan gondolja az újrakezdést...Néha ha pesszimista vok azt gondolom aki egyszer megteszi máskor is...de máskor meg úgy gondolom mindenkinek jár még egy esély...

Van még részedről szeretet felé?Van annyi hogy esetleg idővel el tudd feledni a félrelépését??
Azt mondom ha van szeretet akkor érdemes esetleg elgondolkodni az újrakezdésen,ha nincs akkor fölösleges még a gyerekek miatt is...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szépjövő!

Az, hogy fontosak vagytok neki és szeretet nem ugyanaz! Még jó, hogy fontosak a gyerekei, de ha másik nőt szereti (az nem derül ki, hogy konkrétan Téged szeret-e), akkor a gyerekek miatt is kár együtt maradni.
Nekem a szüleimnél volt így, megvárták, míg én is betöltöm a 18at, és utána váltak el (én vagyok a legfiatalabb). Hát, ne tudd meg, mi volt addig! Utolsó két év szörnyű volt - mindenkinek! És mióta elváltak, jobb a kapcsolatom apuval, pedig előtte elég rossz volt!
Úgyhogy a gyerekek szempontjait is vedd figyelembe! Jó, nálatok még kicsik, de nem jó, ha veszekedések között nőnek fel!

Ha úgy érzed, ő életed párja (ennek ellenére is), és vele szeretnéd felnevelni a gyerekeket, akkor fogadd vissza! De azt meg kell tanulnotok, hogy minden beszéljetek meg, és ez főleg a párodnak szól. Enélkül, úgy gondolom, nem kapcsolat a kapcsolat.

Terápia pedig jó ötlet, említsd meg a párodnak, ha ebbe is hajlandó belemenni (már pedig a pasik többsége ellenzi), akkor biztos szeret még titeket.

Andi
m_andi
 
 

 
 

Ezt már csak úgy:

Milyen érdekes, hogy írod, ti voltatok a mintapár a baráti körben. A mi baráti körünkben is van egy mintapár, most házasodtak nemrég, 7 éve vannak együtt, ebből két évet együtt éltek. Házat építenek, tervezgetik a jövőjüket. És a pasi k**vázik (már bocs a kifejezésért). A csaj pedig szép, sokat ad magára, ő élete első pasija, még mindig rajongásig szereti - és a pasi is őt. Mindig összebújnak, szeretgetik egymást - sokszor irígyeljük a többiekkel! De amióta kiderült ez a pasiról (és ő maga vallotta be a páromnak!) - csaj persze mit sem tud az egészről.
Mi öt éve vagyunk együtt, sose voltunk mintapár, de megbízunk egymásban, mindent megbeszélünk. Féltékenység, veszekedés nélkül elengedjük a másikat pl buliba, a haverjaival.

Ha választanom kéne, akkor is egy ilyen kapcsolat választanék, nem olyat, ahol nyalják-falják egymást, mert nem egy ilyet tudok, és a másik félrelép :( Szóval az ilyenek legtöbbször csak színjátékok :?

Andi
m_andi
 
 


nem arról van szó, h aki egyszer megteszi..., hanem arról, hogy még most is a csajjal van, miközben állítólag vissza akar jönni. aki valóban szeretné visszakapni a családját, az megszakítja a kapcsolatot a nőjével, mert attól válik hitelessé az egész.
rjuli
 
 


Hát igen...ez tényleg így van :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hitelesség, pont ezzel van gondom.
Megmondta a csajnak, hogy minket választott, és a csaj most 3 hét múlva költözik. Azért megy el, mert férjjel így nem tud egy munkaheylen dolgozni.
Nekem most kellene szerveznem az augusztusi nyaralásunkat.
De nincs kedvem, mert még magam sem tudom, hogy akarom-e.
Ő haza jönne, de még nem kapott rá igen választ. Mivel nyomás volt rajtam a másik házaspár részéről,akikkel mennénk, igent mondtam a nyaralásra, a hétvégén kellene szállást választanom. De nem megy, mert nem tudom mi legyen.

A csak úgy-ra.
Ő nem az a fajta, aki a guruló almát is megdugná. Ez is a baj, mert azért következett be a szex náluk, és azért fáj borzalmasan mert érzelmek kerültek a dologba.
És ezek után, hogy higyem el, hogy szeret? Tudom, sokan mondják, hogy lehet egyszerre kettőt szeretni, és majd elmúlik, a szerelem, de most az én lelkemen száradjon, hogy közte és köztem választania kell. És mi van, ha 3 hónap múlva úgy érzi, hogy nem jól döntött? Úgyanezen menjek végig megint???
Szóval ezen dilemmázom....
És tök jó érzés volt, hogy azt mondta, haza szeretne jönni hozzánk, de és ott van a DE! Már nem élek rózsaszín ködben.
És nem tudom egyelőre felmérni, hogy ténylegesen mennyire akar hazajönni. Szóval én azt mondom, egyelőre maradjon ott ahol most van, egyedül.
Azt már megbeszéltük, hogy csak a gyerekek miatt nem fogunk együtt maradni. Ezen a beszélgetésen túl vagyunk. És azt is elhiszem, hogy haza akar jönni, csak azt nem tudom, hogy lehet ezt helyre rakni, elképzelésem sincs már. És ezért mondtam neki, hogy adjon időt.
Ezért érdekelt volna olyan ember véleménye, aki már átment ilyenen, hogy sikerült rendbe tenniük.
Azzal tisztában vagyok, hogy nem lesz már semmi olyan amilyen volt. Most vagy tanulópénz volt ez kettőnknek és jobb lesz, mert sokkal jobban oda fogunk egymásra figyelni, mert mindenki elveszíthető, vagy pár hónap ill. év marakodás után újra ott leszünk, hogy legyen inkább vége.
Azt is tudni kell rólam, hogy soha nem voltam féltékeny, de ezek után.....
Meg sem fordult a fejembe, hogy ne engedjem el, bárhová. Soha nem korlátoztam.
Nem szoktunk veszekedni sem, talán ez volt a baj, de igazából nem volt min. A 8 év alatt (ezek a jó évek)ha nagyon gondolkodom, 2-3 veszekedés jut eszembe.

Én is azt gondolom, hogy aki egyszer megtette...., máskor meg azt, hogy mindenkinek jár még egy esély.
Szar ügy.

Ági
én ezt nem tudnám csinálni amit Te csinálsz. Ha vissza is jön (még csak feltételes módban írom), nem csinálhatna ilyen szintű kilengést, az tuti. Ti sem vagytok egyszerű pár. :shock:
szépjövõ
 
 


Szépjövő!

Fontold meg a terápiát,mert lehet ,hogy az adna neked választ sokmindenre,az oldaná meg erre vagy arra a kapcsolat kimenetelét tovább.

Írtóra nemvagy könnyű helyzetben,de ahogy olvaslak erős csajsti vagy és remélem higgadtan tudsz majd dönteni!!

A 3 éves gyereketek egyébként érzékel már valamit ebből a szituból?És van aki segít neked a 2 gyerkőccel?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nekem meg pont az a bajom hogy néha őrületesen féltékeny vok és ezzel kergetem a férjemet az őrületbe :(
Hiába próbálok tenni ellene tudatosan,egyszerűen ilyen vok gyárilag...mindig is kevés önbizalmam volt és általában a féltékenység is ezen alapszik...

Tavaly volt egy kis affér..egy ideiglenes kolléganővel felettébb jó viszonyba került a férjem...annyi volt hogy jókat beszélgettek...persze a munkahelyén a nők már elkezdtek pletyózni és engem is felhívtak..ekkor lett egy kqrva nagy veszekedés,majdenm költözés,mosolyszünet,válási gondoltaok......hozzá tartozik hogy sajna pont előtte egy hónappal kellett elvetetni a 6 hetes kisbabánkat mert egy vírusfertőzés miatt amit lekpatm 90%-ra beteg lett volna...szal én lelileg nagyon kikészültem és nem igazán voltam jó társ abban az időben...épp csak a gyrekekre fordtottam erőt és időt,apára már nem...Úgy érztem ez a "gyász2nekem jár és jogos...ő is kiborult valamilyen szinten de egy férfinél ez más...túltette magát rajta és a jövőbe nézett hogy majd úgyis lesz megint babánk(lett is,már 3 hós :wink: )
Szal abban az időben jött ez a csaj akivel meg jókat tudott dumálni és nem csak sírt és kesergett és pesszimista volt mint én akkor...
Nem történt semmi köztük de nem sokon múlt sztem...A csaj is akkor volt egy rossz kapcsolatban...Szerncsére időben kapcsoltam és nagyokat beszélgettünk és túljutottunk ezen a időszakon.Sokat kellett nekem is változni..próbálok nem féltékenykedni(legalábbis nem mutatni)odafigyelni rá is,és azóta sokkal jobb lett a kapcsolatunk.Megszületett a 3 babánk és ezzel mindenki nagyon boldog lett :wink:

Bocs hogy ezzel traktállak titeket,hisz nekem már nincs gondom,inkább Szépjövőnek kellenek a tanácsok és támogatás...csak még senkinek nem írtam így le ezt....

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Minden nagyszülő pár km távolságra van, és aktívan dolgoznak még a nagyik.
Persze, a nagy kérdezgeti, mikor fog apa itthon aludni, én egyelőre annyit mondok neki, hogy nem tudom.
Amikor megy el azt a szöveget nyomja, hogy apának sokat kell dolgoznia. :evil:
Már régebben mondtam neki, hogy mondjuk meg mi a szitu. Most már értem miért nem mondta el neki.
Én meg azt vallom, nem nekem kell elmondanom, nem én okoztam a galibát, nézzen a szemébe ő.
Hát nem érzem olyan hú de erősnek magam, csak teszem a dolgom. Sokat sírok. De gondolom más is ezen megy keresztül.
Amitől igazán félek, az a munkahelykeresés... :cry:
Ja, és igen, szeretem őt, ezért nehéz a választás, hogy merre induljak.
És azt is tudom, hogy nem is érdemel meg bennünket és idővel mindegyik megkapja majd az élettől a maga pofonját. De ez engem cseppet sem vígasztal és nem dob fel.
szépjövõ
 
 


Szépjövő!
Ne félj, bízz önmagadban! Ha mégis úgy döntenél - de reméljük minden megoldódik - nem Te lennél sem az első, sem az utolsó, aki egyedül neveli a gyerekeket.
Veszekedésről annyit, hogy mi azért szoktunk, na nem állandóan, de nem is egyszer-kétszer. Tavaly majdnem szakítás lett a vége. De szerencsére nem egy másik miatt. Kicsit besokalltam, hogy nem törődik velem, nem szán rám elég időt, a nyaralást végigbőgtem (ismerős párral mentünk, és csak a haverjával foglalkozott). Na, akkor kitálaltam neki, hogy mi bánt, és vagy megváltozik, vagy hagyjuk a fenébe az egészet. És megváltozott, nem elsőre, eltelt egy csomó idő, de most már jobban figyelünk egymás gondjaira.
Lehet, nektek is egy nagy beszélgetéssel kéne kezdeni, aztán családterápia ;)

Egy hároméves nagyon sokat megért már a körülötte zajló dolgokból. Sztem férjed azért nem mond neki semmit, és azért nem vállalta fel senki előtt a csajt, mert szégyenli a dolgot. Nem?
Ha szégyenli, akkor az lehet a megbánás jele is...
Szóval nehéz dönteni, mert sok érv szól mellette is, meg ellene is.

Ha van egy kis időd, egy cetlit ossz két részre, egyikre írd a jó dolgokat, másikra a rosszakat, ami a férjeddel kapcsolatos. Amelyikből több lesz, úgy dönts. ;)

Andi
m_andi
 
 


Ez már nekem is eszembe jutott.
Több van a mellettén, de nagyon sokat nyom a latba a bizalom ami ugye most már átkerült a másik oldalra. Így a mérlegem nem igazán valóságos.
Hát gondolom szégyenli a dolgot és azt is elmondta, hogy soha nem hitte magáról hogy képes ilyenre. És hogy mekkorát csaldódott saját magában. Hát ezt elhiszem neki. :evil:
szépjövõ
 
 


Hát igen, a bizalom az nagy úr!
Tavaly mi is ezt a részét végigzongoráztuk. Mikor kitálaltam neki, hogy engem ez és ez bánt, meg hogy már régóta, de ő rá se bagózott. Erre azt válaszolta, hogy ő ezt nem vette komolyan, azt hitte, csak hisztizek. :shock: De azt meg ő maga mondta, nem is egyszer, meg a haverjainak is, hogy szerencsére én nem vagyok hisztis lány, mindent meg tud velem beszélni, meg engedékeny vagyok,stb.
Na, ekkor én is eldöntöttem (miután visszasírta magát, és visszafogadtam), hogy ezentúl más lapokkal játszunk. Szeretem még, meg ő is engem, de nem vagyok ennyire önfeláldozó, és sok kis apróságot én se veszek figyelembe (persze ez nehéz, de muszáj vhol egy határt szabni).

Andi
m_andi
 
 


Azt mondjátok meg nekem, ha olyan nagy a szerelem, hogy képes volt elmenni, akkor amikor 5 hetes volt a pici, miért nem akar elválni? És miért akar most hazajönni, és inkább azt lezárni?
Most olvasom a dr Csernust, szerinte jó nagy marha állat lennék ha visszaengedném. Mondjuk könnyen mondja ő. Nem neki kell majd egyedül felnevelnie a gyerkeket és úgy munkát keresni, hogy igazán még a nagyszülőkre sem tudok számítani, az említett dolog miatt, hogy még mindegyik aktív dolgozó.
Nem könnyű leakasztani egy olyan munkahelyet, ami 8-16 óráig tart.
A párkapcsolatról nem is beszélve.... Most ezt lezárom, és találkozom egy pasival, az első kérdése mennyi idősek a gyerekek, és ha megtudja visítva menekül el.
Már átéltem párszor :evil:
szépjövõ
 
 


Szépjövő!

Mit éltél át már párszor??Ezt nem értem?? :shock: :?

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Csak azért, mert még nem igen tudom mi legyen a férjemmel, már találkozgattam más pasikkal.
Amikor megtudták mizu, az első dolog, hogy milyen picik a gyerekek(elszőrnyülködtek, és folytatták, hogy milyen sok gond lehet még a kicsivel) és hogy a férj vissza akar majd jönni és ki fogunk békülni.
Egyik sem adta meg az esélyt, hogy én döntsek mit akarok. Tehát sarkonfordultak. Hazudhatnék a gyerekek életkorával kapcsolatba, de mi értelme? Úgyis kiderül...
Na persze ezt is olyan férfiasan tették. Az egyik pl olyan levelet írt, hogy majdnem leestem a székről, (élete nagy nője stb és ez egy gyenge idézet volt csak, már jött volna "vizitre", sőt már a költözésről írt), elkezdtünk skypeolni és kérdezte a gyerekek életkorát. Onnantól kezdve jöttek az üzik, hogy hogy esik, hogy villámlik náluk(nem voltunk egy megyében), és egyszer csak nem volt már elérhető.
Mikor megírtam neki, hogy az őszinteséget jobban díjaztam volna, elkezdett magyarázkodni, hogy biztos valami fontos helyre becsapott a villám :shock:De semmi olyan, hogy de én azért nagyon szeretnélek megismerni. Hát ezek tényleg ilyen hülyének nézik az embert.
Lenne másik hasonló jó történetem is, de nem akarlak ezekkel untatni benneteket.
szépjövõ
 
 


Szépjövő!

Pedig mi azért vagyunk itt, hogy olvassuk az "unalmas" történeteid ;)

Abban sajnos igazad van, hogy a pasik megijednek a kisgyerekesektől. De azért van ellenpélda is ;)

És miért akar most hazajönni, és inkább azt lezárni?


Pénz? Nem tudom, milyen helyzetben éltetek, de a pasik ragaszkodnak a vagyonhoz (ház, autó). Másra már a fentieken kívül nem tudok gondolni...

Andi
m_andi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 20:04-kor.
Vendég
 


Pumpóka!

Jó volt olvasni amit magatokról írtál. :D
Mondjuk olyan sok helyen nem igen tudok ismerkedni, csak itt a neten.
Te amikor a pici fél éves volt, már dolgoztál, vagy otthon maradtál vele?
A volt férj nem kezdett el kaparni, amikor megjelentek az új emberkék?

A lakás közös, hitel van rajta, van egy jó céges autója, de ugye az addig tart amíg a cégnél dolgozik.
És van egy astránk, idősebb, amit én használok az én nevemen van. Így ha jobban belegondolok tulképp nincs semmije, mert a lakásban én vagyok a gyerekekkel.
szépjövõ
 
 


tulképp nincs semmije


Nem lehet, hogy "csak" ezért szeretne visszamenni? Ugyan nem ismerem a férjed, de sajnos egy csomó pasi képes erre :(

Andi
m_andi
 
 


Szépjövő!

És hol lakik most egyátalán?Albérletben a nővel??
És fizet neked a gyerekekre?És ki fizeti a lakás hitelt?Bírod egyedül anyagilag?Mert gondolom azért 5 hósan még nem adnád bölcsibe a picit :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Tényleg nem tudom mi van a háttérben.
Igen, albiban lakik, de nem tudom hol, és azt sem, hogy össze vannak-e bútorozva, vagy "csak" feljár hozzá a csaj. De ez mindegy is, mert a lényeg, hogy nem itthon van és nem az én fogkefém van nála.
Viszont nem értem az olyan csajt sem, aki bele megy abba, hogy ne legyen felvállalva. Legalábbis sztem, elég sok idő eltellt már ahhoz, hogy valaki még mindig titkos szerető legyen.
Fizet mindent, meg mondom, velünk akar menni augusztusban nyaralni.
Kétszer is.
Ezt adjátok össze.
Más pasi, szépen lelép és kész pasz. A férjem úgy tűnik, egy külön állatfaj. :shock:
szépjövõ
 
 


Szia Szépjövő!

Huhh, erre már nehéz bármit is mondani. Tényleg érdekes helyzet. :shock: Lehet, tényleg csak egy hatalmas baklövés volt ez férjed részéről, mert különben miért akarna veletek lenni, és miért fizetne mindent? Általában a pasik ilyenkor lelécelnek, és nem fizetnek egy fityinget se, amíg törvényileg nem muszáj.
És a nyaralásról döntöttél már? Együtt v külön v sehogy?

Andi
m_andi
 
 


Nem döntöttem semmit a nyaralással kapcsolatban. Ha valamit akar, elintézi. Ha meg nem, úgy is jó.
Ha ez baklövés volt akkor k----a nagyra sikeredett. :evil:
Ez a gép sem tökéletes most, az egér önálló életet él. Sokszor percekbe tellik mire rá tudok vmire kattintani. Csak egy kissé vagyok ideges tőle.

Tegnap úgy volt, hogy du 5 körül jön az ex, aztán este 3/48 kor írtam neki smst, hogy akkor már köszi de ne gyere.Felhív rögtön, hogy egy kissé megcsúszott (a munkával), mondta ezt tök megbánó hangon. Mondtam, hogy ugye ezt most nem baj, ha nem hiszem el. Nem semmi, hog így is, hogy külön vagyunk össze-vissza hazudozik.
szépjövõ
 
 


És szívesen mennél vele nyaralni, ha most beállítana ex, hogy mindent elintézett??? Mert ott azért más ám a helyzet, mint otthon... Vagy nem tudom... Én biztos otthon előbb kiverem a balhét, mint idegen helyen. Meg nyaraláson igyekszem türelmesebb lenni, többet engedni a páromnak, stb.
És ott külön szobátok lenne? Vagy közös?

És mit mondott arra, hogy nem hittél neki? Próbált magyarázkodni, vagy annyiban hagyta?

Andi
m_andi
 
 


kiábrándító leszek: azért akar(?) együtt nyaralni, mert egyrészt bűntudata van, másrészt még mindig 2 vasat tart a tűzben, nehogy két szék között a pad alá essen. amúgy még jó, hogy fizet, tartási kötelezettség bírói végzés nélkül is vonatkozik rá, és, ha nem biztos a dolgában, nyitva akarja hagyni a kaput, akkor nem követ el akkora hibát, h nem fizet.
amúgy az emelt családi pótlék is jár a különköltözés pillanatától. nyilatkozni kell a folyosító szervnek, h 2008. x. hó. x. napjától különköltözött a férjed, kéred, hogy ettől a naptól a gyerekeit egyedül nevelők számára megállapított csp-t szíveskedjenek folyósítani.
rjuli
 
 


Sziasztok.
Beleolvasgattam a topicba, és ha nem haragszotok, én is elmondom a véleményem.

Szépjövő, szerintem egyszer ülj le szépen, higgadtan, vegyél elő egy papírt, és írd le szépen a mérleg két oldalára a gondolataidat, mi szól mellette, és mi ellene.
Szerintem a legfontosabb kérdés az, hogy
1. szereted-e
2. el tudod-e képzelni, hogy vele öregszel meg
3. meg tudod-e állni, hogy ne hánytorgasd fel neki minduntalan az esetet

Ha mindháromra igent mondasz, akkor gondolkozz el azon, hogy mi legyen, ha valamelyik is nem, akkor nem érdemes a továbbiakon gondolkozni, ne engedd vissza.

Az én szememben az, hogy szerelmes lett és azért ment el, az megbocsájthatóbb, mintha valaki állandóan félrevisz a farka (már bocsánat)
Senki nincs az ellen bebiztosítva, hogy ne legyen hirtelen szerelmes, és ilyenkor az ember hülyeséget is csinál. Itt szerintem a legkevésbé megbocsájtható az, hogy magadra hagyott egy kisbabával.
Ha érzed rajta is, hogy szeret titeket, téged is és a gyerekeket is, akkor fontold meg, hogy visszaengeded.
De te diktáld a feltételeket. Hódítson meg, hívjon randizni, vacsorázni, vagy sétálgatni (feltéve, ha rá tudod bízni ilyenkor valakire a gyerkőcöket). Kezdje előlről az egészet, hogy becserkész, meghódít, ne az legyen, hogy hoppp, visszajöhet, de könnyen ment.
Legyél erős és büszke, ne lássa rajtad egy pillanatig sem, hogy estleg kiszolgáltatott lennél neki. Lehet, hogy olyan jól sikerül az egész, hogy újra tombolni fog köztetek a szerelem.
Ha összetartoztok, az úgyis kiderül.
Ne agyalj azon, hogy mi lesz, ha újra megteszi, ha igen, akkor végérvényesen kirúgod, és kész.
De benne van a pakliban, hogy soha többé nem teszi meg, és akkor magadnak sem adtál lehetőséget arra, hogy működjön a dolog, és egy család legyetek. De soha ne hánytorgasd fel neki, ne vágd a fejéhez, hogy mi tett. Nekem ez lenne a legnehezebb azt hiszem :lol:

Én azt hiszem így tennék a te esetedben, bocsánat, hogy olyan módban írtam le, hogy mit tegyél, de ez csak az eszmefuttatásom leírása volt, neked magadnak kell eldöntened, hogy mit lépsz.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 20:04-kor.
Vendég
 


Köszönöm a hozzászólásokat, tanácsokat.
Elhihetitek,folyamatosan ezen jár az agyam.
Jó, legyen úgy, hogy azért akar hazajönni, mert (előző írásaimban említettem) a csaj elköltözik. De miért költözik el a csaj? Ahol most dolgoznak, jó a fizu, együtt van azzal akit szeret. Itt él a családja, minden ide köti? Akkor miért döntött úgy, hogy elmegy? Az ex azt mondta nekem (jelzem, nem veszek be mindent, csak azt írom ide amit mond), hogy megmondta, hogy vissza akar jönni ide és a csaj erre azt mondta, hogy akkor költözik. Kb két hétig van még itt, mert a munkáltató előbb nem engedi el. Ha ez nem így van, akkor miért megy el a városból, több mint 100 km-rel arrébb? Ha a csaj mondta be az unalmast, akkor már sztem itthon lenne, nem?

Pumpóka
csak annyit tudok mondani, néma gyereknek anyja sem érti a szavát. És már azt is írtam, biztos én is hibás voltam vmiben ha így alakult.

Kiszolgáltatottság?
Semmi segítséget nem fogadok el, kivéve az anyagiakat, azt sem kézbe adja, utalja. De az nem segítség hanem kötelesség.
Még bevásárolnai sem kell, és semmit az ég világon. Ha valami pluszt tesz, azt nem én kérem!!!!

rjuli
nem vagy kiábrándító. ezzekkel tisztában vagyok. de érdekelne a hozzászólásod, az első pár soromhoz.
szépjövõ
 
 


nem tudunk semmit a csajról. lehet, h azt hitte, sima ügy lesz, de így annyira már nem pálya. lehet, h a csaj szülei, ismerősei tarják felvállalhatatlannak a dolgot. lehet, h egyikőjük sem tudja, mit akar. lehet, h azt hiszi a csaj, h a távolság segít lezárni. lehet, h ultimátumot adott. lehet, h arra megy ki a dolog, h ő előremegy, és a férjed megy utána, 100 km-re tőletek, "biztos" távolságra. mivel az is kevés, amit neked mond, és abból még lehet, h a fele sem igaz, így nehéz bmit is tippelni. egy biztos. a férfiak nem szeretnek egyedül lenni. amikor már javában nőzöttíaz én exférjem, és beadtam a válókeresetet, megismerkedtem vkivel. erre előjött belőle a féltékenység, és közölte, h vissza akar jönni. mondom, akkor mi van a nagy szerelemmel? nem úgy lenne hiteles, ha először szakítanál vele? erre azt mondta-legalább őszinte volt :lol: , hogy csak nem fog vele szakítani, mert ha, én nem kezdem vele újra, akkor se én, se a nője nem lesz, az meg úgy nem fain.
szóval túl egyen s máson, változatlanul azt mondom, h ha egy pasi úgy dönt, h kell neki a felesége és a két gyereke, akkor jön egy csokor virággal és egy fogkefével, közli, h lezárta, lakásból eljött, és próbáljuk meg újra. amíg megy a himi-humi, addig az csak taktikázás. bocs, h ezt mondom.
rjuli
 
 


Ne kérj bocsánatot, azért mert elmondtad a véleményedet amit kérdeztem. Nem véletlenül kérdeztem.
Persze ez nekem is eszembe jutott. De még nem mondtam azt, hogy igen, gyere.

Azt meséljétek el, hogy ismerkedtek. Nekem csak olyan barátnőim vannak, akik már családosak, és nincs is igazán szabad pasi a környékükön. Sajnos pont ezért a hétvégék a leguncsibbak, és annyira fájó, ahogy azt látom, mindenki a családjával megy jobb-ra-balra, én meg egyedül a gyerkőccel. Igazából gyerek nélkül igen ritkán mozgok. Úgy meg azért elég nehézkes.
szépjövõ
 
 


vegyes ez az ismerkedés-dolog. volt olyan, h nyaralásnál eg yasztalhoz ültettek minket egy fickóval és a 2 gyerekével-elég sorsszerűnek tűnt, aztán 2 hónapig sem tartott. unokatesóm mutatta be eg yismerősét, az is hamvába holt hamar. bulin bnőmnél is ismertem meg vkit, az se volt hosszú életű. de ezek legalább nem a nemnormális kategóriába tartoztak. bár vhol mindnek volt flúgja, d ekinek nem. természetesen a net kézenfekvő, ott tiszta lapok vannak-gondolná az ember. kitöltöd a paramétereket, megkímélve magadat a koppanásoktól, h ja, két gyerek? akkor csá. de sajnos azt az előítéletet, h eg ynormális pasinak nem kéne a netre szorulnia, mert vasárnapi apukaként ugyanolyan esélyei vannak, mint bki másnak, megerősítette a tapasztalat. aki neten keres, az valamiért hagyományos úton nem tudott párt találn, és ennek azért oka kell, hogy legyen. a teljes elmebetegektől kezdve az érzelmi roncsokon át a numeravadászig minden van. biztos, van, akinek sikerül, csak én nem hallottam még róla. de a remény hal meg utoljára:)
rjuli
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 20:05-kor.
Vendég
 


Pumpoka

Mond h nem az van amit a sorok között olvasok! Csak nem mégis nője van?
Most mondjam azt rúgd ki? Hát ezt én nem mondom mert nem ilyen egyszerű!!!!!!!!!Sőt nem tudok tanácsolni semmit.....
És ami nagyon fontos, bár tudom ez nem vígasztal, nem haragszom az előző hozzászólásod miatt. Nagy színészek a pasik, csak azt sajnálom, én nem vagyok az!!!
Épp ésszel? Tudod én sem gondoltam, h éppeszű maradok, de úgy néz ki az vagyok, nem vagyok még Sümegen. Inkább nagyon fáj és sokszor legszívesebben odaadnám nekik a két gyereket, h akkor most neki lehet állni és csinálni azt amit én eddig egyedül csináltam.
Tudod mi dühít, hogy a szüleitől még egy egészséges leb.... t sem kapott. Persze nekem tudták mondani-amikor az elején nem ettem semmit-, hogy csak nehogy én is KIDŐLJEK a gyerekek mellől. Mondtam, ezt a mondatot akkor most gondoljátok át és újra mondjátok.
Persze valamit hímeltek-hámoltak neki, meg biztosították, hogy mindenben segítenek nekem.... Hát köszönöm!!!! Ja, és írtak neki e-mailt is. :shock:
És persze ők még mindig homokba dúgják a fejüket, meg anyós szerint még minden rendbejön. Mondom, ahhoz egy kissé nem kapar a fiad. Szerinte nem is a kaparásól kell beszélni, hanem, hogy tudunk-e együtt élni még szeretetbe. Mire megkérdeztem, neked úgy tűnik , h haza akar jönni? Mert az együtt élniről majd csak azután lehet beszélni.
Nemrég elment 3 napra, úgy h a szülei nem is tudtak róla, a saját tesója gyerekének a szülinapjáról maradt le. Mire megkérdezi anyós, h kiküldetésen volt talán??? Na, sztetek? Úgye nem struccpolitika ez.

Ha gondolod meséld el, mi van nálatok. Bár okosat nem fogok tudni mondani, de nagyon együtt érzek Veled.




Arra már én is rájöttem, hogy a neten nem olyan egyszerű a dolog. Bár én hallottam pozitív példát is. :)
szépjövõ
 
 


Én Pumpókát már ismertem egy másik topicból..

Pumpóka!

Csak nem????Ne már....
:cry:
Mesélj mi van!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 20:06-kor.
Vendég
 


Pumpi!

Ez hihetetlen :x No comment...

Mindent bevallott???Nem is tagad ???

Azzal meg ne törődj h a másik topicab az a hülye picsa Izabell mit írt(olvastam)ez egy kis elékényeztett csaj lehet ,aki nem tudja sajna még, h mi is a nagybetűs ÉLET!!!Próbálja osztani az észt...de mira föl???
Nem csak hipi-szupi,happy,cukormázas ömlengésből áll a világ...(sajna).
És hidd el másnak is van ilyen-olyan gondja ,csak más nem őszinte és nem írta le...


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


bocs lányok, h bepofátlankodom, csak egy másik topikból ismerem pumpókát.

ági! basszus nem hiszem el.
csak egyet nem értek! akkor mi a francért kellett eljátszania a boldog vőlegényt??? mire volt jó az egész esküvő mizéria????
hogy lehet vki ekkora patkány???? ez nem is ember....
kerekpocak
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 20:06-kor.
Vendég
 


Pumpóka!

Komolyan itt könnyezem érted, veled!!! Esküvő, most és már akkor is csalt? Derék ember a Te férjed is. Igazán gerinces húzás volt!
Ugyan ezen mentem keresztül, az esküvőt leszámítva. És én is úgy gondoltam, hogy minek van itt a kisebbik fiam, ki kérte? Ha lett volna választási lehetőségem, csak egy gyereket nevelek fel egyedül. És én is nekik akartam kismillió egyszer adni a kicsit, hogy tessék, kell a férj, akkor itt van ez is.
És tudod mit mondok, még ő volt felháborodva, amikor ezt el is mondtam neki, hogy jó menjünk szét és felezzük a gyerekeket.
Nagyon tudom mit érzel, és én szeptembertől márciusig bírtam, hogy ne veszekedjek, hogy ő döntsön (de tudtam, hogy a szerelem ellen nem győzhetek, ezt el is mondtam neki, akkor még úgy tűnt fontos vagyok a számára), aztán kiborultam, és egy laza mozdulattal, kiment az ajtón (és még visszaszólt, hogy reméli jól döntött), hogy jó, akkor ő egy ilyen nővel nem tud együtt élni. Egy nap alatt szerzett a csaj albit neki. Egy nap alatt, és azt mondják, nem volt kitervelve. Csak kínososabb lett volna egy terhes nőt elhagyni. Megvárta míg megszülök és amikor a kicsi 5 hetes volt lelépett. A terhességet nyugtatókkal csináltam végig, mert ő nem tagadta a szerelmet csak a testiséget, aztán már azt sem. Aztán mentünk pszichomókushoz, sajnos külön, velem nem volt hajlandó. Ő meg ugye azt mondja amit hallani akar az ember. Így megerősítette, hogy majd megtudom oldani egyedül is az életemet a két gyerekkkel. :evil:
Ami még közös bennünk, természetesen egy nálam 6 évvel fiatalabb, kutyátlan macskátlan nő miatt hagyott el.
Ami nagyon fájó pont, hogy tényleg úgy kezelik a gyerekeket, mint egy játékmackót. A héten, sokat mondok, ha 4-5 órát töltött velük, de azt is úgy, hogy én is ott voltam. Tehát, anya csinálja eztis-aztis. Szóval nagy segítség.

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked! Szükséged lesz rá! Mit mondjak? És mi ezeket szeretjük???
Annyit még, hogy idővel picit jobb lesz, de sokára fog elmúlni úgy nap, hogy ne könnyezz és ne ezen rágódj folyamatosan.
Én elmondtam a doktor nénimnek, mikor oltásra vittem a picit. Természetesen rögtön levette. Mindent a barátnőmre bíztam, hogy öltöztesse, dédelgesse stb. A doki mondta, ne felejtsem el, hogy a gyerek nem tehet semmiről, de!! tök normális , hogy nem fogadom/tam el olyan könnyen mint a nagyot.

Írj, írj, írj ha lesz időd. Az talán segít!!

Nagyon szorítok érted!!!!
szépjövõ
 
 


Talán még annyit, hogy mi jöhet, mire számíthatsz. (Bár nagyon remélem nem az lesz a forgatókönyv mint nálunk).Egyre kevesebbet fogtok beszélgetni, ha beszéltek is, az lesz a téma. A férjed mindig búval b...ott képpel állít haza, mert úgy gondolja benneteket választ és ezerszer lezárják és persze újra kezdik. Vagy azért lesz olyan képe, mert bűntudata van, vagy mert épp lezárta. Tökmindegy, de nem lesz jó.

Ősei tudják, hogy mi van? Én csak akkor tálaltam ki, amikor lelépett. Előtte nem,mert mérlegelnem kellett és mint utólag kiderült jól tettem, hogy befogtam a számat. De ez már egy másik történet....
szépjövõ
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 20:07-kor.
Vendég
 


Pumpóka!
Köszi a választ!
Nem egyszerű az amit most át kell élnünk.Csak még így is,hogy hibáztak, és megbánták, nekünk kell megtennünk az első lépést!?Hát nem tudom.Én most nagyon gondolkozom.3 hét elteltével ő bátran a szemembe vigyorog, az én szívem meg majd megszakad.Meg ha a gyerekére nézek akkor is.Kiköpött képmása.

Kép
ágnes27
 
 


Ágnes
először is sajnos üdvözöllek a körünkben. Látom a soraidból Te is sorstárs vagy. :(

Pumpóka
Nagyon sajnálom, tudom min mész keresztül. Én is sokáig éreztem, bár megölelne, bár odabújhatnék hozzá. Nem történt meg, és ha én tettem, az nem volt olyan és csak rosszabbul éreztem magam. Így inkább megtartom a 3 lépés távolságot.
Nem jó, sem az ha hallgatsz, sem az ha beszéltek. :(
Rájöttem, onnantól tudunk normálisan beszélni általánosságokról, amióta elment, mert a végén már arról sem ment. Keserű a pirula, de ez van. Most már néha előjön a téma is, mint ahogy látod, pont ezért kerstem fel ezt a topikot. (nagyon sajnálom, hogy újra pörög, de azt hiszem, ez kell a túléléshez, főleg ha olyan típus vagy, hogy beszélned kell a dolgokról).
Már azt is tudom, ha a fejem tetejére állok is, akkor sem lettem volna elég jó neki. És ezt is csak félve súgom meg neked, de bár ne történne úgy ahogy nálunk. De ahogy olvaslak...., kísérteties a hasonlóság. :cry:
Egy sor dolgot tudnék írni még, hogy smint történik, de félek a kimondott dolgok valóságosak lesznek és nálatok is úgy fog történni. Így csak annyit mondok, ha érdekel, akkor leírom neked.


Sok erőt és kitartást kívánok az elhatározásodhoz. Nagyon nehéz lesz.
És sztem, ha így állsz hozzá, keress meg egy pszichomókust aki párterápiával is foglalkozik, és kérdezd meg,hogy mit javasol, hogy tudnád megmenteni a házasságodat. Én megtettem, de "gyenge" voltam hozzá.
Akivel én beszéltem anno annak a nevét és elérhetőségét meg tudom adni privibe. Csak szólj! Talán az is segítene.
szépjövõ
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 19:52-kor.
Vendég
 


Pumpi!

Megtudtad a lotyes címét?Vagy sms-ben írtál neki?
És ezt tudja Zoli??Nem fogja ezt negatívumként értélekni tőled??Tudod a pasik annyira kiszámíthatatlanok,most vagy örül neki h küzdessz érte vagy mérges lesz h beleavatkozol amit ő akart lezárni...

Amúgy meg én is ezt tenném a helydben..én is küzdenék amíg csak lehet!!De neked is meg kell fogadnod hogy nem hánytorgatsz ha rendbejöttök...
És a párterápia sztem nem hülyeség...Zoli belemenne??
Nagyon szurkolok nektek!!!
A srácaid tudnak valamit is erről???

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Pumpi!
Csodálom a bátorságodat.Én mertem ezt megtenni.Meg hát mire mindegyiket felhívnám, meg meghallgatnám a tagadásaikat este lenne.Ha már a párom nem tagadta,akkor minek is tenném.

Kép
ágnes27
 
 


Szóval még egyszer.Nem mertem megtenni.

Kép
ágnes27
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 19:52-kor.
Vendég
 


Pumpóka!

Őszintén, nem biztos, hogy jó 5let. De nem tudom :?:
Privibe írhatok egy-két dolgot.....
Nálatok tudják a férj szülei?
A pszichomókusra nem reagáltál, pedig ő lehet, hogy többet tudna segíteni....
A fiúk mit tudnak?
Aranka/Pinavirággal (ezt a nevet két barinőm akasztotta rá)én is beszéltem telcsin....

Megőrülök ettől a sza. géptől :twisted:
szépjövõ
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: