Új privát üzeneted érkezett!

Annyira jókat írtok, csak győzzek majd este reagálni, de most megyek az oviba!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Most sikerült az előző néhány nap terméseit visszaolvasnom.Jó kis parázs vita alakult ki kötülöttünk,illetve a rendrakás és miegyebek terén.

REND--ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni,amit drága jó férjem szokott mondani,hogy a lakás azért van,hogy éljünk benne.És ne azért éljünk,hogy szép rend legyen,de elsiklik az életünk az örökös pakolásban stb...Hozzáteszem,az olyan emberek,akiknél0 nagyon nagy a rend,vagy nem rendelkeznek egy gyermekkel sem,vagy semmi mást nem csinálnak,csak tisztogatnak,pakolnak,vagy egyszerűen TÖKÉLETESEKKép!
Én jobban szeretek ennek rovására a gyerekemmel lenni(ha nem dolgozom),vagy pihenni.
Én sem vagyok büszke arra,hogy nem tudok rendet tartani,mert ugye hiába csinálom meg,akkor is pár perc múlva nem látszikKép.
ha meg valakinek nem tetszik,hogy mi egymás rendetlenségét licitáljuk,akkor minek is olvas ide?Talán mazohista?Vagy magyarázni a saját tökéletességének mivoltát?
Sajnos a lakásunk olyan kicsi,hogy a sok cuccunkta hiába is próbálom elrakni,akkor is kupi marad.Legalább is szerintem és csak bizonyos napokon.Amikor úgy akarom látni.De ez felfogás kérdése.De nem szaladgálnak csótányok,nem jött még a Köjál(bocs ÁNTSZ) és a gyámügy sem,hogy hogyan is élünk mi.Sőt,az ismerősök is szívesen jönnek.Talán mert ők sem tökéletesek?
Na meg én is az élére állított dolgokat!

És hogy ne legyünk eltévedve,az én férjem így is kíván,imdá,szeret és legtöbbször ő állít le a takarításról,hogy együtt lehessünk mi hárman.Mert bár kissé rendetlen lakásban legalább együtt vagyunk!

Sajnos egyesek hiába illatozzák be magukat,ha belülről bűzlenek és bár nem a hónaljukon,de a szájukon(klaviatúrájukon) keresztül árasztják a fertelmet.Ezt is elég nehéz elviselni.Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Egyetértek!!! Minden szavaddal!

Ma kitakarítottam, port töröltem, kádat sikáltam és miegymás és el is pakoltam majdnem mindent. Utána elmentem a páromhoz a kórházba. Persze a kutyát most már kizártam a szobákból. Így csak az előszobát lehetne újra pórszívózni és felmosni...Kép Nagyon durván koszol és erre csak most jöttem rá igazán, hogy úgy lett kosz, hogy senki sem volt otthon csak a kis dögKépKépKépKép

sasha

Kép
sasha
 
 

 
 

Szerintem oriasi kulonbseg van egy rendelten es egy koszos lakas kozott (ahol esetleg 3 havonta csutakoljak ki a furdokadat es a mosdot).
Es oriasi kulonbseg van egy apolt ember es egy laza ember kozott.
Nem szabad(na) a kettot egybemosni! Kép
Névtelen
 


Mi van, névtelen??? Talán késő van már, de nem értelek! Mit nem szabad mivel egybemosni?
kíváncsi
 
 


Névtelen! Lehet, hogy mást akartál írni, de mi tökéletlenek vagyunk, nem gondolatovasók!
Tehát:első mondat logikai viszonyai szerint a rendetlen lakás nem egyenlő a koszos lakással. (Szerintem egyetértünk.)
Második mondat logikai viszonyai szerint az ápolt ember nem egyenlő a laza emberrel. (ezt nevezik freudi elszólásnak). MIelőtt megnyilatkozol, nem árt gondolkodni, vagy csak te is beleestél az általad sokat kifogásolt íráshibákba?
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Kíváncsi,
a pirosat a fehérrel, mert rózsaszín lesz! Vagy színtelen? Kép

Zsuzsa Kép

névtelen,
lazán leápoltál bennünket! Kép
Ja, és csutakolni ritkán szoktam a kádat, mosdót wc-t, mert már kaphatóak olyan szerek, melyek segítségével mind a tökéletes, mind a tökéletlen háziasszony játszi könnyedséggel takaríthatja ki lakásának ezen részeit is. Egyébként a gyerekek miatt majd minden este domestosos szivaccsal kitörlöm a kádat. (A bilit továbbra sem fertőtlenítem minden használat után. Minő fertő! brrrrr.)

Gondolkodtam, hagy csámcsogjon névtelen. Kép Szóval nálunk 3 fokozat van. 1. kupi - ez a pakolás előtti, alatti és sokszor utáni állapot, de ezt követi a porszívózás, stb, így tisztaság legalább van. 2. rendetlenség - itt már az általam elviselhetőnél több cucc van szerte-szana, de még viszonylag tisztaság van. Ált. takarítás másnapja. Kép 3 - káosz - amikor kerülget a mindenmindegy érzés, mert úgy gondolom, ebből sosem lesz normális lakás. Aztán valahogy mindig lesz. Lehet, hogy visszafelé haladva, de lesz. Kép

Na megyek tüsténkedniKép
Solya
solya
 
 


Nem tudom miért van, de ha névtelen bejelentkezik, én lehangolódom. Pedig nálunk most rend van. Csak vasalni kellene. Viszont vmi döglött szag jön a fürdőből. (Névtelennek: Nem tavalyi döglött egér) Nem tudjátok mit lehet tenni ellene? Ha nem tévedek, a padlóösszefolyó a tettes.
SAsha, mi a helyzet a pároddal?
sofka
sofka
 
 


Sofka,
a Mr. Muscle lefolyótisztító megoldás lehet, nem? Vagy hasonló termék is. Én csak ezt ismerem. Egy újabb tökéletlenségKép

Solya
Sára
 


A lányom sem tökéletes, de én még kevésbé. Persze, hogy Solya voltam... Kép
solya
 
 


sofka!

Köszönö kérdésed párom még mindig kórházban és ott is marad még a héten. Egyszerűen nem tudják mi a baja. Az orvossal dumáltam aki nagyon készségesen válaszolgatott és magyarázott meg mindent. Azt mondta, hogy már kezd kihívássá változni ez a dolog, merthogy egy 26 éves erős férfiemberről van ugye szó és eddig minden rutinvizsgálat eredménytelen volt. Se baktérium fertőzés, se az uh nem mutattott semmit. Na jó kicsit nagyobb a lépe, meg a mája, de ez is csak annyira, hogy tudják, valami gyulladásban van, de hogy mi azt még nem. Ma lett volna gyomorszondázás, de lefelejtettek neki szólni, hogy ne egyen... no comment.

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Kardinális problémám: vasalás.
(3 gyerek mellett akad vasalnivaló.)
Ergo: szelektálok. De nagyon ám!
Ingek, polók, blúzok, badik oké.

Inkább fél órát teregetek, aztán hajtogatok hogy becsapjam a világot és "úgy látszódjék" vasalva volt.
Se játszós ez-az, se farmerek, se törülközők, se konyharuhák, ágynemük!
Húzigálok, hajtogatok, élezek.

Egy gyerek után 'lelkes' vasaló voltam, második után már 'nem lelekes vasaló', harmadik után 'nem vasaló' lettem.

Szépen elindultam a lejtőn??

Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?
Bárcsak legalább egy nem vasaló társra lelnék...!Kép
Orsi
Orsi
 


Vagyunk itt többen is. Kép Ha szépen van teregetve, akkor elég kevés dolgon látszik meg a vaszalás hiánya.

zsunya
 
 


Orsi!

Egy gyerek mellett sem vasaltam. Kettő mellett pláne. Napon szárítok, amíg van, fertőtlenítés céljából. Ügyesen teregetek simaság céljából.

Kupi ellen vendégek. De ezt már írtam.
Koszos padlószőnyeg ellen (porszívózás, szükség esetén suvickolás OKÉ) új vásárlás. Der mi már szültünk is rajta Kép. Nem a macska. Kép

Snoopy
snoopy
 


Snoopy, nem te voltál, aki 38(?) perc alatt szülted meg a második babád???
kíváncsi Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Csatlakozom a keveset vasalókhozKép
Ha beindulok, akkor viszont mindent kivaslok, amit érek, mert mindezek ellenére imádok vasalni!!! Már kislány koromban én vasaltam az ágyneműt. Ma már tudom, hogy örülhetett ennek Anyum! Kép De nincs időm, így csak ha muszáj. Meg Apa reggelente kivasalja az ingét, ha én nem tudtam előre vasalni! Kép

Ja, és főleg szatén ágyneműt használunk, amit a gyerekek is imádnak és nem gyűrődik. A konyharuhát meg már régen nem vasalom. Anyum viszont sokáig még a bugyijainkat is vasalta. Meg is van az eredménye. Szerintem többek között attól is vagyok olyan fertőzésre hajlamos azon a tájékon. Kép Úgyhogy bugyik is kilőveKép. Pólót minek, ha fogason szárítom, meg sem látszik. főleg, ha kis fokozaton centrizem.

Snoopy,
véletlenül nem 67 nm-es 1+3 felesben laktok? És ha véletlenül igen, akkor nincs véletlenül egy alaprajzod? Kép

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Ezek a névtelenek mennyire ügyifogyik!Hát ki akarja magát összemosni egy rendezett lakásban rendetlenség esetén,hogy kupi legyen?És ha az illető még laza(erkölcsű) is?KépKépKép!

Vasalás--én sem viszem túlzásba,sokszor bevárok vagy 2 hetit,aztán már muszájból is hamar gyorsan mindent.És akkor rettentő büszke vagyok magamra és elgondolkozom,ha a nagy kupac "csak" 1 óra volt,akkor miért nincs kedvem egy-egy adag után 15 percet szórakozni vele???KépKépNa de mindegy...

Koszos padlószőnyeg---ellen nagyon hatásos a járólap.Nálunk az van(így vettük a lakást) és rosszat nem tudok mondani.Jó,nem biztos,hogy annyi melegséget sugároz,mint a szőnyeg,de sok előnye van.Gyorsan fel lehet proszívózni,ha gyermek vmit kilötyköl,elszór,nyomtalanul eltüntethető...és hideg,mert az alattunk levőknél is jó a fűtésKépKép!

Sasha

Remélem,embered mielőbb meggyógyul és ki is találják,hogy mi van vele!

Sofka

Lefolyóba sósavat(ha gyerek nincs a közelben!!!!),háztartási boltban kapható.Van olyan lefolyótisztító is,ami noname,de nagyon hatásos,csak most nem jut eszembe a neve.De biztosan jó a Mr. Muscle is,én még nem próbáltam,anyum vegyész,így kapom az ötleteket enélkülKép!


Anyapoc

anyapoc
 
 


Ma reggel a Ti hatásotokra vasalatlan pólót vettem. Jó, rá kardigán, meg gyerek meg hordozókendő, de sem az iskolában, sem az oviban nem következtek meg. A zöldséges még mosolygott is rám.
Azért most vasalok egy keveset...
sofka
sofka
 
 


Sofka Kép

zsunya
 
 


Hurrá, hurrá!

Ezennel leállok a pólóvasalásról is!
Húú, mennyivel szebb lesz így az élet! Kép

A napokban megkérdezte tőlem A Drága Mama, hogy hova rakom külön azokat a ruhákat amiket ugyan már felhúztunk (pl. farmer, pulcsi),de nem koszosak, és NEM AKAROM, hogy keveredjenek a tisztákkal.
Vagyis amiket még hordhatunk napokig.

Erre én:
??? Én akarom!

Újabb jópont anyósnál! Kép)
Orsi
Orsi
 


Látod anyósodnak nálunk nem kellett volna kérdezősködnie. Ezek a darabok borítják exkluzív lakásunk legelegánsabb darabját a baromi bivalybőr kanapét. (Mondjuk több mint tíz éves, és a harmadik gyereket is úgy tűnik, túléli, de utálom, mert ronda fekete). (: Viszont szeretem, mert eddig minden lejött róla. Kép
sofka
sofka
 
 


A kicsi fiam (Benedek, 28 hó) tökéletes akart lenni vacsorakor. Látja, hogy mindig berakom a sütőbe a zsömlét, amikor kiveszem a fagyasztóból, és átmelegítem. Most vacsorára zsömle volt, de friss, ám neki beugrott, hogy zsömle: hoppá, akkor sütő! Berakta, elcsavarta a gombot...sejtitek már, nem? A sütő helyett a főzőlapot kapcsolta be, amin éppen egy bolti csomagolású felvágott pihent, rajta meg még egy kis maradék vacsi jénaiban.Kép No persze, eközben nem voltam ott, vasaltam (mert én is tökéletes akarok lenni Kép), a gyerekek jöttek aztán jelenteni, hogy füstöl a konyha. Kicsit még azóta is...Kép
kíváncsi
 
 


Kíváncsi, átérzem a lényeget. Én a mirelit zöldborsót melegítettem fel így. Kép Teljesen egyedül. (Ja, 29 évKép)

Egyébként én ma nagyon sz*r voltam, nem csináltam semmit, csak főztem, mostam. Jééééééézusom! Elfelejtettemkiteregetni! Kép Na megyek...

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Solya! 1+2 fél. Alaprajz így is kell?? Kép

Kiváncsi!
No igen, mi vagyunk azok! Kép

Még én sem teregettem, megyek is.Kép

Snoopy
snoopy
 


Snoopy,
kell, de akkor a gyerekeink Nálatok laknak majd! Kép
Az a baj, hogy Sára tönkretette az ágyát, Máté pedig úgy döntött, nagyfiú lett, neki nem kell rácsos ágy. Viszont attól tartok, hogy a legnagyobb szobába, vagyis a kisebb nagyszobába, (mert rájöttem, hogy 2+2 a lakásunk Kép) nem fér el két normál méretű heverő sehogy. Kép Most törhetem a fejem, mit tegyünk. Mert találtunk nagyon szuper megoldást, itt lehet kapni kétféle dán tömörfenyő bútorcsaládot is, ahogy a neten körülnéztem, kb. annyiért, mint otthon, csak sokkal jobb a minősége és variálható a végletekig. De ahhoz drága, hogy csak úgy megvegyük, no akkor meglássuk alapon. Kép
Solya
solya
 
 


Solya! Emeletes ágy??????
Kíváncs, nekem Orsi melegített egyszer úgy háromévesen műanyag tányérben a kerámialapon. Azt hiszem mosogattam, úgyhogy időben megszüntettem az ármányt, de vagy két hétig éreztem még a szagot és vakargattam a lapot...

sofka
sofka
 
 


Helló!

Hát érdekes módon amíg kedvesem a kórházban volt sokkal nyugodtabb voltam. Most megint idegbajos vagyok és nem tudom miért mert szeretem. Most töröm a fejem, de nem tudom miért...

Egyébként minden ok, továbbra is beteg, csak nem igényel kórházi ápolást és 1 hét múlva lesz meg, hogy mi a neve a fránya vírusának amit csak ő kapott meg az egész családból.

sasha

Kép
sasha
 
 


Sofka,
Sára még kicsi (dec-ben lesz 3), de amit kinéztünk, az egy emelt ágy, 120 cm. magas, és ehhez lehet folytatólagosan és derékszögben is csatlakoztatni egy fsz-es ágyat. Csak beleszerettünk egy tartozékába, van hozzá csúszda, meg tök jó kuckó, ha nincs hozzá kicsi ágy. De a két magasított már semmiképpen nem fér be, ezen agyalunk, hogy lehetne a legjobb. Ráadásul Sára (és Máté is, mióta nincsen rácsos ágy) majdnem minden hajnalban átjön hozzánk. Amit ma megértettem, náluk aludtam 5 órától. Egyre jó volt: szobacsere lesz. Azt a dermesztő hideget, ami ott volt... Kép Szóval ez van. Egyébként csodaszép ágyikó: www.flexa.de

Sasha,
amikor a párom nincs itthon, legtöbbször könnyen viselem a gyerekek malőrjeitKép. Ha itthon van, ugrom minden apróságra. Lehet, hogy elvárunk tőlük vmit, mondjuk azt, hogy néha leveszik a vállunkról a gyerkőket?! Ráadásul a munkájában összeszedett stresszt hazahozza, ez pedig ragadós... Kép
Azért jó, hogy már jobban van a férjed!

Solya
solya
 
 


Már megint ez a tökéletlenségKép
www.flexa.dk Kép
solya
 
 


Solya!
És arra a variációra gondoltatok már, hogy két ágyat derékszögben, egy alcsonyat a magas alá csúsztatva helyezzetek el? Így nyertek egy fél ágynyi helyet. + marad egy fél ágynyi kuckó is a magas alatt. Akár még csúszda is elhelyezhető.
Ilyen félig alácsúsztatással nem kell teljes emeletes ágy magasságúnak lennie a magas ágynak, mert az alatt az alacsony ágy lábrésze lenne.
Érthető voltam? Remélem. Kép
De lehet, hogy te is erre a variációra gondoltál a derékszögű elhelyezéssel.
Márti
Márti
 


Igen, ez a variáció is felmerült, de sajnos olyan lehetetlenül tervezték a szobát, hogy csak egy sarok van benne és arra nyílik az ajtó. Ami még önmagában nem lenne baj, csak éppen a szoba nem elég mély, így nem tudnánk kinyitni az ajtót. Kép most egyébként utánagondoltunk, lehet, hogy a megoldás az lesz, hogy mégis befér egymás mellé a két emelt ágy, csak egy darabig nem emelten használjuk majd Máténak. Nem tudom. szerencsére le lehetett tölteni egy 3Ds berendező szoftvert, most azzal vacakolok, csak egyelőre nem tudoma szoba pontos méreteit. Hát van mit agyalni rajta, az biztos. Kép
tök jó, hogy segítetek ötletelni! Kép Köszi!
Solya
solya
 
 


Jajj! Már azt hittem, végre kész vagyok, felszámolom a nyári elmaradást vasalásból, hát erre találok még egy óriási kupacot a hálóban...Brühühü...Kép
De most elindulunk szüretelni, úgyhogy ez a jövő hétre marad!
Jó hétvégét mindenkinek! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Solya!

Már épp néztem, milyen jó kis porszívót szánsz a gyerekeknek. Kép
rjuli
 


És ha nem az ajtó oldalára, hanem a másikra tennétek a alacsony ágyat? Igaz, így belógna a térbe, talán pont a szoba közepébe. A szoba méretei nélkül elég nehéz gondolkodni.
Titkos vágyam volt (van), hogy lakberendezéssel foglalkozzam. És nem csak most, hogy ez divatszakma, hanem már 20 évvel ezelőtt is (úristen, már 20 évet írhatok), dédelgettem magamban ezt az álmot, de akkor még csak belsőépítészet volt ismert azt hiszem, a lakberendezés, mint külön szakma nem annyira.
Aztán végül más mellett döntöttem. Szerencsére nem bántam meg. De azért szívem csücske maradt ez az álom.
Márti
Márti
 


Márti,
ma én is egész nap ezen filóztam, próbálgattam. Nagyjából 4,5-5m x 2,5 m a szoba, természetesen a hosszabb oldalon van az ajtó, a rövidebben pedig az ablak. De remélem nemsokára megkapjuk a tényleges méreteket, és akkor hajrá. Így viszont csak 40cm lenne arra, hogy el lehessen menni az ágy mellett. Szerintem agyonütné a szobát. Kép Most az a verzió él, hogy két magasított egymás mellett. Igaz így meg hosszítja majd. Nem tudom. Nagyon nehéz.
De kösziKép
Solya

Bocsi mindenkinek az OFFÉRT!
solya
 
 


SZiasztok!
Bizarr ötlet, hogy matracon aludjanak? VAgy hideg van? Nálunk a 3,5 éves alszik matracon , és nagyon élvezi az "ágyát", igaz nincs hideg, bár itt az új lakást még nem teszteltük télen. Anyósom nagyon aggódik, és mindenhol ágyat néz nekünk, pedig koncepció vanKép Amikor iskolásak lesznek csinálunk hálógalériát (van vagy 4 méter a belmagasság), alatta a tanulóhely. De ez messze van. Ja és kényelmesen oda tudok én is feküdni melléjük esténként, a sima gyerekágynál félnék, hogy elbírná e bálna+10 kilómat.
Annyira tökéletlen vagyok, hogy felétek is alig tudtam nézni a héten, őrült rohanás, kapkodás. Most bolt először, hogy a két du.-t dolgoztam, +ovi, +2 du. a rozzant ízületeimet jártam kezeltetni, mert már alig bírok járni néha.
Este 1/2 9 magasságában pedig a férjem rámnézett, majd azonnali hatállya elküédött aludni.
Most úgy néz ki a bal szemem alja, mint aki kapott egy balegyenest. Tegnap reggel a közös családi ágybeli hempergés közben lefejelt a keményfejűKép kisebbik ivadék. Mondta is a férjem, hogy ne menjek emberek közé, mert gyanúba keverem.
Viszont a héten csak kétszer főztem, és még mára is maradt valami kaja!
De a takarítás, ruhapakolás stb az elmaradt, sőt ma újra kimosom a két napja a mosógépben maradt ruhákat. JÓÓÓÓÓ tiszták lesznekKép
SZiasztok
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Anyós telefon: Indulok még forró rétessel. Én öt gyerekkel: támadás a rumli ellen. Lefekvés után egy órán át szedegettem elő az eldugott vasalnivalót, a kanapé alá gyömöszölt legót (egy mozdulat a partfissal, és csoda rend lett) stb. Mindebből is tisztán látszik, hogy lehet rumli tisztaság mellett. Ugyanis pl. porszívózásra nem maradzt idő, de nem jelezet, hogy kosz lenne.
sofka
sofka
 
 


SofkaKépKépKép
gyuzsu
 
 


Nem tudom ki,hogy van vele, de ilyenkor eszembe jut kedvenc mondásom:a lakás van értünk, nem mi a lakásért.Ezt a mondatot valahogy nem mindíg díjjazta anyukám,amikor gyerek voltam.Most már kicsit megértőbb,mert van két lányom.Mellettük képtelenség folyamatosan rendet tartani.10 perc alatt hihetetlen játék halom lepi el a lakást.


linato
linato
 
 


Solya:

És mit szólnátok egy olyan ágyhoz, ami alatt van egy másik, mintha az ágyneműtartóból húznád ki?
thira
 
 


Helló!

Hát én nagyon tökéletlen vagyokKép MÁr legalább egy hete nem főztem, csak a gyereknek 2x, de egyszer sem evett belőle... Maradt a drágább megoldás, az üveges bébiétel. Ez van. Csabim még mindig beteg. Már nagyon unomKép Ma egész nap fetrengett megint, fáj a gyomra, és állandóan hőemelkedése van. 37,5 az alap már nála.

Nálunk is matracon alszik a kölök már vagy 9 hónapos kora óta. A kiságy száműzve lett a pinyóba. Egyszerűen úgy forog álmában, meg úgy alszik mint Brazilíában az a szobor. Két keze, lába szanaszét. Mindig beakadt a rácsokba, vagy beverte magát. Így maradt a matrac, amiről nem lehet nagyot esni.

Mellesleg a konyhában már csak 2 tálca és 1 bögre maradt a mosogatóban. Mostam 3 adagnyi ruhát, meg ágyneműt, de kisfiam nem hagy nyugtot ám. A frissen locsolt virág (az ő szobájában van 3) -ba belekapott és leverte. Mivel csak 2 kezem van, ezért vagy a gyereket, vagy a növényt kapom el, és én inkább a gyereket választottam. Nagyot esett volna a pelenkázóról. Mindenesetre az 1x használt fürdőlepedő, pár ruhája és a pelenkázó szivacs huzata is mehet a mosógépbe.
Anyukám vett a gyereknek a kínaiban egy 3 részes cuccot. Én is szemeztem már azzal a ruhával csak valamiért nem vettem meg. Pont a héten történt, hogy láttam. Egy melegítő naciból, egy pulcsiból és egy kapucnis mellényből áll. Hát nagyon tündér benne a fiam, de természetesen még mielőtt rápóbálhattam volna kis tisztogatásra és hajszárítózásra szorult, merhogy az is kapott a vizes földből...
Nem is lepődtem meg.
Viszont nagyon félek, hogy beteg lesz, mert nagyon szörcsög, meg hörög. De hiába szívom az orrát nem jön semmi, csak a fika. Nem értem a gyerkőcöt, mert úgy ordít orrszívás közben mint a fába szorult féreg. Torka szakadtából, de olyan szinten, hogy utána leállát köhögni. Nem tudom kiabáltatok e már torkatok szakadtából, de az nagyon tudja kaparni a torkot és köhögni kell... Én régebben próbáltam, még amikor diszkóztam és a saját hangom sem hallottam.

Na úgy ennyit mára. Még kéne mosni, meg ruhát leszedni, de már neeeeemKép Úgy ennék valamit, v főznék, de mit? Holnap kezdődik a fogyikúra, már várom, csak legyen hozzá kitartásomKép sajna a legnagyobb vigaszt a kaja jelenti. Meg a pohárka tej... A tejről lesz a legnehezebb lemondani.

sasha

Kép
sasha
 
 


Tegnap este dolgoznom kellett a számítógépen, apa munkáját.Mondom neki:légyszíves játsz egy picit a lányokkal.Jó.-jött a válasz .5 perc nem telt el,a csajok a fejemen ugráltak.Hát apa hol van?Alszik, felel a 4 éves lányom.Jobb híjján itthagytam az elszámolást a gépben és bementem a gyerekszobába játszani.Közben ment a mosógép,fürdés idő volt és a vacsora sem akart magától az asztalra kerülni.9-re elaludtak a gyerekek,persze én altattam el mindkettőt.Viszont apa felébredt és segített befejezni a munkát.Most nyugi van itthon,de megérdemlek egy kis pihenést.Juszt sem takarítok,úgyis megvár.
linato
 
 


Ez most jött emilen:


Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát melyin serenrodbn vnanak a
bteuk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslo és az ultosó bteuk
a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteu lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés
porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn
bteut mgaát, hneam a szót eszgébéen.


sahsaKép

Kép
sasha
 
 


sasha!
Nincs nekünk véletlenül közös ismerősünk?
Nekem is ma jött emilen a fenti szöveg egy barátunktól!

Mellesleg ez is bizonyíték arra, hogy tökéletesnek lenni teljesen felesleges! Nem?
Márti
T-Márti
 


ha-ha, ezt én is ma kaptam meg Kép
Milla
milla
 
 


Névtelen
 


Sziasztok!
Most olvastalak végig Benneteket. Beszállhatok közétek, mint cseppet sem tökéletes egyed? Olyan jó tudni, hogy nem vagyok egyedül Kép

Vasalás-> Anyám vasalt. Egy darabig én is, manapság csak ritkán. Bár nagyon szeretem a vasalt ágynemű illatát.
Ruhákat csak a páromét Kép a többi közül pedig csak azt, amit nagyon muszáj.
Mosogatás-> Nem engedek senkit a konyhába Kép
Takarítás-> azt szoktam...
Rend-> Hát ez elég húzos kérdés nálam. Solya ezt helyettem is nagyon jól leírta 3 pontban Kép

Névtelen! Leginkább te késztettél írásra (bár már 1001szer megfogadtam, hogy nem kéne a névtelenekre reagálni, most mégis megteszem). Tudom, hogy Zsuny nem szorul védelemre, de... Ismered te Zsunyát, szerintem nem tudsz Róla semmit?! Én sem sokat, de én már jártam nála és nincs a lakásával sem vele semmi baj. A tisztaság terén sem. És elárulom néked, hogy egyáltalán nem szaglik. Tudod vannak olyan emberek, akik a nagy meleg ellenére sem kell, hogy dezodorokat használjanak és vannak olyanok is, akiknek a -20 fokban is szüksége ven rá.
Bocs Zsuny, hogy belekotyogtam Kép

Még néhány dolog, ami hirtelen az eszembe jut->
Nem használok antibakteriális szappant. Fertőtlenítőnek flóraszeptet szoktam, de nem viszem túlzésba. A bilit sem fertőtlenítem minden egyes nap Kép
Ja és ha jön hozzánk vki nem vetetem le a cipőjét! Nyugodtan bejöhet cipőstül vagy ha kedve tartja és úgy kényelmesebb le is veheti, de csak akkor, ha tényleg neki úgy jobb.
Mindig utáltam az olyan szituációkat, ha először megy az ember vhová (vagy nagy ritkán), burkoltan vagy egyértelműen a tudomására hozzák, hogy a cipőt LEVENNI.

Most hirtelen ezek jutottak a tökéletlenségemről eszembe Kép

Gigóca! Arról a homeopátiás nyugtatóról mesélnél nekem többet? Légyszí!

Phaedra
phaedraa
 
 


SZiasztok!
Üdv Phaedra! A cipőlevételről írtakkal mélységesen egyetértek!! Nálunk sem kell levenni, scak ha kényelémes. (1-2 hónap volt amikor kértem, az első gyerekem hasoncsúszós 7hónapos korában; a másodiknál már nemKép)
NIncs annál rosszabb, mint amikor megérkezünk anyósomhoz, és már a verandán le kell venni a cipőt. NAgy kabátban, alig lecuccolva. Brrrr...
Lányok! VAn egy kérdésem. Nálatok is vannak kupis sarkok? Azt hittem, amikor nagyobb lakásba költöztünk, hogy ezek megaszűnnek, de nem. Ugyanúgy mint a többetek által írt vízszintes felületek, a sarkok is megtelnek ezzel azzal, átnézésre, szétválogatásra váró dolgokkal, stb. Nem tudom uralni a helyzetet!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Kép Zsuzsa, igen. Van.
Nálunk is szabadon választott a cipősödés. Több okból is: egyrészt parketta van, szőnyeg nem jellemző. Másrészt a lakás cső forma, aminek a közepén van a bejárat. Igy ha tetszik, ha nem, ha papusz, ha nem széthordjuk az úgynevezett előszobából az utcai koszt. Harmadrészt a vendég érezze jól magát, ha cipőben szeretnek ücsörögni tegye, ha meztélláb azt is megteheti, és papucsot is adhatok, ha arra van igénye. Minden nap porszivózok, annyira nem vészes. Kép(Phaedra Kép)

Mai tökéletlenségem: elfelejtettem befizetni a tandijat, pénteken kellett volna.... Kép Kép Kép remélem nem rugnak ki.

zsunya
 
 


Sziasztok!

Sáros időben mi levesszük a saját cipőnket. Aki jön és látja, hogy éppen felmostam, az szintén leveszi. Ha úgyis dzsuva van, akkor az előtérben kötelező a cipő. Most van ÚJ padlószőnyeg a nappaliban, oda pedig kötelező levenni a cipőt.

Papucs nálunk is van, igény szerint. A gyermeknél próbálom elérni, hogy ne csupasz tappanccsal rohangáljon az igen hideg kövön, erősen mérsékelt eredménnyel. Pedig objektív jelei vannak, hogy lefagy az ő lába is, nem csak az enyém.

Snoopy
snoopy
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: