Új privát üzeneted érkezett!

Pildi!

Tőled még a menthetetled depis is elmosolyogná magátKépKépKép

Helyzet!
Párom kórházban ragadt, gyerek újra alszik (ez jó hír, csak az nem, hogy ringatni kell egy fél fer cicizés után...)
A nagyszoba/hálószoba/nappali/dolgozószoba (sokfunkciós!) szalad. Az ágyon egy halom ruha, az asztalon a tálca a maradékkal, meg valag bögre. A konyhában egy tiszta evöeszköz sincs és minden teli van pakolva szennyessel. a fürdőben áll a szinténszennyes. A kő kicsit foltos, a szőnyeg morzsás és májkrémes kisfiam jóvoltából. Rájöttem a wc büdös és a mosdó fekete. Hol kezdjek neki?Kép Melyik frontot tegyem rendbe először? Egész idáig ezen gondolkodtam mig el nem aludt a gyerekKép Azt hiszem mosogatok, és reménykedem a gyerek nem ébred fel, uis a szobája mellett van a konyha és olyan vékony ez a fránya panelfal. Aztán jön a nagyszoba, utána az előszoba és ha marad időm akkor a wc. A kád az tiszta, az minden fürdetés előtt ki van sikálva a gyerek miatt... Jól néz ki a mosdó mellettKép Ey csilli-villi kád és egy dzsuvás mosdó. hmm. Na akkor legyen először az, hogy csőrös domestosszal beáztatom a bacikat a wc-ben, utána megy egy adag szennyes a mosógépbe, utána mosogatok. Igen, ez lesz.
Komolyan mondom tervet kéne készíteni minden napra és egyből jobb leszKép

sasha

Kép
sasha
 
 


fél fer = fél perc!

s-

Kép
sasha
 
 


Pildi! Szívemből beszéltél. Imádom azokat az anyukákat, akik fertőtlenítős szappant használnak, utána csodálkoznak, hogy ekcémás a gyerek, meg allergiás mindenre.
Az enyém ma ült a homokozóban, és rendkívül elmélyülten lapátolta be a szájába a homokot,majd jól megrágtaKépnem steril a gyerek, az már igaz!
Sasha! Jobbulásta férjednek. Örülök, hogy van kedved pakolni, az már jó jel!Kép
ZSuzsa
gyuzsu
 
 

 
 

Zsuny!

Remélem Fiampéter nem tartozik az átlag (vagy csak miénk ilyen?) babák közé. Akik egy rövid rendrakó periódus után a direkt szétpakolók közé igazolt át. Kép

Egyébként már rájöttem, hogy azért kell rendszeresen vendégeket hívni, hogy a kedvükért kitakarítson, rendet rakjon a család. Csak nem szabad nagy gyakorisággal uazokat hívni, mert akkor a lelkesedés a pakolás iránt csökken.Kép

Remélem a nálunk megfordulók nem olvassák a topikot, mert azt fogják hinni, hogy ilyen módon akarjuk kiszipolyozni őket KépKépKép

A gyerek nálunk azért nem ehet homokot, mert sookkal nehezebb levakarni a popsijáról, mint a hagyományos kakit. Ezenkívül rinyál, ha bekapta, hogy mi az a szájában???Kép

Snoopy
snoopy
 


Kosz az nincsen nálunk, max a kenyérmorzsák este vacsi után a földönKép A szekrényekben állandóan rend van, azt valamiért nem viselem el kupisan. Viszont úgy általában meg szana és széjjel minden. Majd rohamszerű elpakolás.

A mosás a másik, én úgy érzem állandóan mosok és teregetek. Mire leszárad, kivasalom és elpakolom, addigra összegyűlik a következő adag. KEzdem elölről, pedig ha valamit utálok a szobában száradó ruhák látványa.
thira
 
 


Snoopy,
ez jó, pont tegnap vártak vendégeket a gyerekeim (!!!), ennek örömére olyan rendet csináltak, hogy csak! Nem vicc, még a WC-t, konyhát is kitakarították (na persze csak úgy fiúsan, de tőlük még ez is szép, nem?) A gyerekszobában glédában álltak a játékok, és mikor elment a kisfiú, újra összepakoltak! Szal tényleg gyakrabban kell vendéget hívni, no! Kép
kíváncsi
 
 


Kiváncsi!

Ugye-ugye?! KépKépKép

Ja! Mosás! Töredelmesen bevallom, hogy nem vasalok. Rendszeresen egyáltalán nem. Csak színház, buli, inges munka, ilyesmi előtt. De igyekszem napon szárítani a cuccokat(fertőtlenítő hatás pelenkáknak) és ügyesen teregetek(ne nagyon legyen gyűrött).Kép
Mindenki máshogy tökéletlen.
Pl a gyerek. Hiába mosok fel, két óra múlva bármikor újra odaragadhatok a padlóhoz. A tökéletes gyerek sterilen üldögél a játszósarkában és garázst épít legóból, majd szétszedi és elpakol maga után. (Ilyen gyerekkel még nem találkoztam.)

Snoopy
snoopy
 


A tökéletes gyerek ráadásul élére hajtva veszi le a ruháit, amin amúgy egyetlen egy folt sincsen, makulátlanul tisztaKép
thira
 
 


A tökéletes gyerek Csajkovszkijt hegedül hibátlanul, és nem vinnyogtatja órákig a furulyáját. A tökéletes gyerek jólfésült, nem lesz tetves, és nem kell levágni öt centit az úszótábor végén a derékig érő hajából a gubancok miatt. A tökéletes gyerek nem morzsál az asztal alá, és szó nélkül megy zuhanyozni, nem hagy papucsot a lépcső aljában, amiben tökéletes anyuka nem töri ki a lábát.
A tökéletes csecsemő nem nyivákol két órán keresztül, hanem békésen nézelődik a járókájában. Tán enni sem kér, csak elalszik.
A tökéletes férj pedig nem teregeti szét poros ruházatát a nappali ülőgarnitúráján, dezodortól, parfümtől illatozik, és ahogy a tévében látom, gyantázza tán még a hátát is.
Na de kinek kell mindez? Biztos a tökéletes feleség anyának, de nem nekem!
sofka
sofka
 
 


Ja , és kedves Névtelen!
Lehet, hogy nem zuhanyzik le minden ágybazuhanás előtt, de mikor nagy volt a gáz, szó nélkül kelt fel mankóval töketlenkedő feleségét pisilni kísérni!!!!
sofka
sofka
 
 


Sofka

KépKépKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Snoopy! nálunk gyerek csak akkor rinyál a homok miatt, ha "véletlenül" kerül bele,amikor eszi, akkor gondosan megcsócsálja. De ez csak egy hónapban egyszer van. Amúgy tényleg vakarni kell a végterméketKépKép
Áprilisban költöztünk és elenyészett a vasalónk. Nos a tökéletes háziasszony (ez én volnék KépKép) beront a keravillba, vesz egy szuper vasalót. Elvégre vasaló nélkül mégsem lehet egy háztartás.)Kép no azóta a férjemnek már háromszor volt öltönyös munkája. Többször még nem volt elővéve.
A férjemet évtizedes kitartó munkával leneveltem a kényszeres esti zuhanyozásról. Régen ha nem látott kia fejéből a fáradtságtól, akkor is akkurátusan megtisztálkodott. Ma már ő is néha hanyagolja, vagyis átteszi reggelre. Sőt, volt hoyg valamelyik gyerek is fürdés nélkül, amúgy homokosan került az ágyba. Mondjuk amikor a du-i játszóterezésből hazajövet elaludt a babakocsiban. ESzemben nem volt felébreszteni, mikor olyan édesdeden aludt! A koszt reggel is le elhetett mosni, legfeljebb az ágyneműjét kellett lehúzni. De hát mondtam, hogy nem steril.
A legjobb, amikor játszóról haza jövet a buszon megvető pillantásokat kapok, mert gyermekeim minden elképzelhetőt felülmúlóan koszosak. Mit, tegyek, nem hajlandóak órákon át mellettem ülni a padon!KépKépKép
SAsha! Férj hogy van? Hogy sikerült a takarítási terv végrehajtása?
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Thira!
Meg tudnád írni, milyen kenyérsütő gépet kaptál és mekkora a szerkenytű (úgy tűnik, elégedett vagy vele)? Én is szeretnék egyet, de senkinek nincs a környezetemben.
Kösz
Mónika
adgj
 
 


Sasha!

Valami olyan címe van, amiben benne van a Depr. szó is, de nagyon rég nem írt oda senki.
rjuli
 
 



Zsuzsa!

Férj? Megvan, úgy néz ki életben maradKép De nagyon gyenge. Voltunk bent és a gyereket alig bírta el. Egész nap arra vártak, hogy felmenjen a láza. Este fel is ment és onnantól kezdve kb 3x negyedóránként jöttek csapolni vért. Csak azután adtak neki lázcsillapítót. Kb 48 óra múlva lesz eredmény. HÉtfőn.
A takarítási terv? Hát belevettem a mosás után egy kukaürítést is, és nem fejeztem be a mosogatást mire felébredt a gyerek. Sőt az 1 órás program is rég lejárt, gondolhatod mennyi szennyes edényem volt és az összes pohár. Hát van ez így, de már csak 2 lábos van hátra, de az várhat holnapig. Holnap a 2 lábos jön a gáztűzhely és a mosógép. Uátna a nagyszoba rendberakása. Aztán még kitudja. Talán a szekrényeket is lemosom, meg a kuka helyét. Attól függ, mert holnap is sűrű napom lesz.
Remélem most már nem lesz több ilyen kitörésem és jön a jókedvem.

Egyébként valaki írta, hogy az mind szép és jó, hogy a fény átszűrődik a lombkoronákon, de mit csinálok a napfénymentes téli hónapokban... Megmondom mit csinálok! Gyönyörködöm a téli hófödte tájban. Még nyár elején "költöttem" vagy egyszerüen csak rövidre vágva összefoglaltam melyik évszakban mi a jó.
Imádom a:
Tavasz illatát,
A nyár zamatát,
Az ősz szépségét,
A tél meghittségét.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


El lehetne gondolkodni azon, hogy mit szól egy munkában megfáradt férj, ha estefelé hazajön, és szalad a lakás, kosz mindehol, tiszta ruha sehol, vacsorának nyoma sincs, és utána lehet csodálkozni, hogy a férfiember morózus és egyre később jár haza, és semmi kedve az egész családosdihoz. Hozzá még ott van anya, aki ápolatlan, viszont egész nap a neten lóg. És ami a legérdekesebb, hogy minél nagyobb a kosz, annál büszkébb a hozzászóló. És Névtelen szerintetek egy bunkó, mert nem meri névvel vállalni, hogy náluk rend van és tisztaság. Az is érdekes, hogy miféle közösség alakult itt ki. Egymást licitáljátok túl trehányságban, mellesleg a gyerek esztétikai nevelése szempontjából sem mindegy, a kórokozókról nem is szólva. De, hogy félve, név nélkül lehet csak tiszta valaki köztetek, az már gond. Zárójelben jegyzem meg: a vízkő nem csak esztétikai kérdés, mert a kórokozók nagyon szeretnek benne letelepedni.
Szóval lehet tökéletlenkedni, csak legalább büszkék ne legyetek rá.
Névtelen
 


Mondjuk az eleg "erdekes" ha valaki 3 napig (!!!) ugyanabban a ruhaban van...nem mosakodik...nem hasznal desodort.
De remelem azert naponta huztok TISZTA fehernemut!
Vagy azt sem?

Kép Kép Kép
csippi
 


Ha nem tetszik nem kell idejönni. Szó nincs licitálásról. Inkább csendben bevalljuk, hogy nálunk sem. A kis fejetekben szépen összemosódott mindenki gyengéje egy nagy koszos, rendetlen, ápolatlan egésszé. És most azt hiszitek, hogy aki nem cserél hetente ágyneműt az ugyanaz, aki nem mossa le a csempét, ugyanaz aki nem szukott rendet rakni stb.
Ha jönnétek hozzánk látnátok, hogy semmi vészes nincs. Bár kétlem, hogy jól éreznétek magatokat, mert ez nem egy ikealakás, hanem egy igazi műhelylakás. De ez már nem az én problémám.

A férjemet pedig feszéjezné egy élére vasalt lakás az élére vasalt háziasszonnyal. Mert az tökéletes ugyan, csak nem otthonos.

Egyszóval örülünk, hogy nektek minden sikerül egyszerre. Jó anyának és jó nőnek, jó háziasszonynak és jó feleségnek és görcsmentesnek és felszabadultnak valamint pihentnek is lenni egyszerre. Finnya helyett ha már itt vagytok adhattok tanácsokat, milyen trükkökkel tudtok ennyi feladatot teljesiteni. Ha nem segitetek, akkor kérlek ne szóljatok bele.

Köszi
Zsunya

zsunya
 
 


Meg az a jo, hogy az nem FESZELYEZI a ferjedet, hogy ilyen pocsek a helyesirasod! Kép
Névtelen
 


Névtelenünk keblet dagasztani jár ide, úgy látom. Most jól kihúzza magát, hogy ő aztán micsoda nő.
Azért én megkóstolnám a főztjét, meg belenéznék a gyereke(i, ha lehet egyáltalán többes számban beszélni) szemébe is!
Hajrá 200-as mellbőség!
kíváncsi
 
 


Kedves Névtelen! HA azt olvasnád, milyen az én helyesírásom magyartanár létemre, ha gyorsan gépelek, és nincs időm visszaolvasni, mert vár a takarításKép!
Amúgy: a szegény dolgozó férj nálunk is úgy gondolkodik, hohy mi sema napot lopjuk, hanem dolgozunk egész nap. Ha kiszámolod, hogy a bébiszitter min. 400 forintot kér óránként, atz szorozd meg heti 168 órával, és négy héttel, +takarítónő díja heti min. 4000 ft. +szakácsnő, gogalmam sisncs mennyiért, és így még az is kiderül, hogy nemcsak dolgozunk egész nap, éjjel is, szabadság stb. nélkül, hanem a jövedelemtermelő képességünk még nagyobb is,mint a legtöbb férfié. A mi férjeink ezt tudják, és jobban örülnek a gyerekkel való játéknak, és a jókedvvel elfogyasztott zsíroskenyérnak, mint a glancnak. (amúgy az én férjem szeretia zsíroskenyerete sokzöldséggel és uram bocsá', le sem merem írni, büdös hagymával!
Azon csodálkozom, hogy ez a dezodorkérdés mennyire felajzott benneteket. Nem tudom kedves névtelenek (ha jól figyeltem legalább ketten vagytok, ha nem , bocs,)hány évesek vagytok. Én a magam 39 évével korelnöknek tűnök, ezért még emlékszem azokra az időkre a hetvenes évekből, amikor nem lehetett kapni Mo.-on dezodort. Majd megjelent a Bac, ami olyan alkoholos volt, hogy mindenkinek sebesre csípte a bőrét. Akkor egy csomagból kapott Fa dezodorral király volt az ember.
Akkor sem volt elviselhetetlenül büdös a világ!
Amúgy meg nem érünk rá egész nap a neten lógni, legfeljebb néha beugrunk 10 percekre. Bár nem gondoljátok lányok, hogy a netezés elveszi az időnket a kulturált, szép, tökéletes délamerikai sorozatok megtekintésétől?
Zsuzsa
off
Zsunya. Nem félek a szagtólKép
on
gyuzsu
 
 


Egy névtelen van +Csippi. Bocs. Legalább névvel!
Zsuzsa aki számolni sem tud, de hát tökéletlen!
gyuzsu
 
 


Úgy elkeserített ez a két névtelen. Valahogy nem veszik a lapot, meg hát könnyű nekik, ők tökéletesek. Nem csinálunk nekik külön topikot, hogy ne zavarja őket a szagunk, állagunk?
sofka
sofka
 
 


Fú. Ez tényleg gáz. Ráadásul sosem volt ilyen problémám. Mindig jó volt a helyesirásom. Mint fentebb kifejtettm.

A férjem az imént elolvasta a topik nemarchivált oldalát. És igen jól szórakozott. Nem adta jelét, hogy bármi zavarná.

Tulajdonképpen amit ma mi igénytelenségnek nevezünk SOK esetben a fogyasztói beállitódásból adódik. Például ez a dezodor. Azt sugallja, hogy ha nincs rajtad akkor büdös vagy. Az más kérdés, hogy a vonzalom férfi és nő között első pillanatban ezen dől el. Az amit szerelem első látásra jelenségnek hivunk, az a szagok varázsa. Jee. Akkor feltételezzük technomágusainkról, hogy az AXE mondjuk pont az a szag, amit mi keresünk? Aligha sikerülhet nekik, mert mindenki más szagra indul be. Dezodorból pedig a legjobb esetben is csak pár száz féle van.

De szépen végigvehetnénk az összes ilyen barom dolgot. Az antibakteriális szappantól a peremalattis megöliig. Az autókon át a ruházkodási szokásokig.

na jólvan. Este jövök, addig ne szedjétek szét egymást. Kép

zsunya
 
 


Helló!!

Névtelen és Csippi!

Nem ér bántani a topiklakókat! Fogadom, hogy aki miatt ez a durva hozzászólást írtátok az miattam történt. Gondolod büszke vagyok rá? Ja akkor szedjem össze magam? Írnék ám cifrákat, de ez a topik nem bírja el. Add meg az emilcímed és leírom a gondolataimat amik most a fejemben forognak. Csak tudd nem mindenknek olyan egyszerű az élete, és lehet nem olyan erős egyéniség mint te(ti). Én összeroppnatam a teher alatt amit a férj és gyerek kiszolgálása okoz és egy olyan lakást csilli-villi állapotban tartani ami fél óra múlva ugyanolyan dzsuvás lesz. Mert rajtam kívül senkit sem érdekel azért! Nem érdekli a gyereket aki össze vissza bujka a szőnyeget és keni szanaszét, nem érdekli a kutyát, mert a szemét egyfolytában hullajtja a bundáját hiába kefélem, nem érdekli a párom, mert simán lesöpri a frissen pórszívozott szőnyegre a morzsát, a sajtdarabkákat, az asztal mindig ragad az innivalójától, és hiába pakolok el, mert amint hazajön az összes szara visszakerül abban a pillanatban. Minden áldott nap szőrös az egész mosdó, a szappan, a !fogkefék!, a mosatlan szennyes edény a szobában marad, vagy féluton valahol lerakódik. Csak szedegessem össze. Uracskám megmozdulni is képtelen, így legyen reggeli, ebéd, v. vacsora, akár repeta, vagy csak egy teacsinálás azt én csinálom és nem is ez a legnagyobb bajom, hanem minha étteremben ülne fel kell neki szolgálni, csak épp nem eszem meg helyette. A gyereket etessem, a páromat etessem, hozzak inni, hozzak sót, hozzak tejfölt, hozzál,hozzál,hozzál... csinálj... És a gyerek mindig a lábam alatt, sohase fogná meg, v. vigyázna rá, bokros teendőire hivatkozva, v. csak nincs hozzá kedve. Ha csak 2 percig nem figyelek a gyerekre már reklamál, visít mint a fába szorult féreg, veri magát a födhöz. Ha elvan akkor is csak úgy, hogy ott üljek mellette, vagy épp a cipőket rágja amiről elvileg leszokott, vagy apa számtech alkatrészeit rágcsálja, vagy a kutyát bántja, vagy valami zsinórt rág, vagy a konyhában a paradicsomokat harapdálja végig, vagy, vagy, vagy, vagy,.
Szóval, hogy is vagy te ilyen k*a tökéletes?!? Adj tanácsot ahelyett, hogy itt vagdalózól és azt feltételezed, hogy mindenki olyan erős lelkileg, vagy, hogy a férje segít akár egy percig valamiben.

sasha

Kép
sasha
 
 


Itt egy topikrajongó beszélgetKép
Talán jó lehet Nektek is:
Páratlan zoknik: levétel után azonnal a gumis részénél egymásba dugom őket, így a koszos része mosódhat, és az egyéves zoknija nem keveredik el a nagyok ruhái közt, így nagyobb az esélye, hogy következő felvételnél egy színben fog tündökölni..
Kaja minden napra: lesütök sok husit, lehet ez szárazabb disznó, pulyka, vagy csirkemell is. Zsírjában ugye eláll. Így első nap fűszervajjal, kínálom, másnap behabarok egy fél liter tejfölt, esetleg párolt gombával, vagy csak némi fűszerrel,feldarabolt husival összefőzöm, rizzsel tálalom.
Harmadnap lecsós szelet.
Negyed nap lehet akár brassói is belőle krumplival.
Ötödikre lehet felbontani hozzá egy milánóis konzervet, vagy egy chilis babot-mexikói babot, bele egy kukoricakonzervet.
Ezek többnyire amúgy is úgy kezdődnek, hogy pirítsd meg zsíradékban a húst...
Ha pörköltet készítek, akkor egy részét kiveszem, és másnap szinte hipp-hopp kész a gulyás.
Húsleves levét másnap ráöntöm jó erős fokhagymás-rántásra, sajtot teszek bele, és pirított kenyérrel tálalom.
Mosogatás: rettenetKép. Használat után rögtön vízbe áztatom őket, hogy ne kelljen kapirgálni. Első körben minden nagyon koszos vacakot kosztalanítok, így ha a gyerek közbeszól, akkor is kevésbé nehéz rávenni magam a folytatásra.
Takarítás:Ismeritek a StMoritz tisztítószereit? nem hűde környezetbarátok, de praktikusak: tűzhelytisztítóval le kell fújni a tűzhelyet, majd csak le kell törölni. Kevésbé büdös, mint társai. Nagyon jó a beszáradt lábosokra isKép.
Szaniter-tisztítója szintén nagyon jól bevált!
Nálam minden hónapban egyszer tutira ragyog minden. Menstruáció előtt eszement pakolásba kezdekKépEz felér egy havi nagytakarítással.
A porszívót sosem rakom el, így, ha egy hirtelen pillanatban kedvem támad felszedni a morzsát, akkro nem tart vissza az, hogy elő kell bányászni. Na, persze ez igen ritkán tör rámKép. A klotyóban meg jól elvan a felmosófej Viléda típusa, a hirtelen kilöttyent koszt egyszerűbb feltörölni vele, mint később felvakarni.
Tükör/ablak pucolása: nem használok semmi ablakpucolót, mert az csak maszatol. Csak és kizárólag mosogatószert, abból most a Sunlicht van itthon. Sokkal tovább tartja tisztán az üveget, mert nem tesz rá olyan furcsa bevonatot, mint pl. a Clin.

Közel sem vagyok tökéletes, ne értsetek félre!
Ha az lennék, akkor nem olvasnám soraitokat naponta azzal a felkiáltással, hogy "hát más is!?"Kép
Engem igenis megnyugtat, hogy Ti is/ más is küzd napi gondokkal.

Szagundoros névtelen:
1. Olvasd el a Parfüm című könyvet, aztán gondolkozz!
2. Én spec. pont a deotól, meg a szappanoktól leszek büdös. Akkor mi van?

Remélem ezek a praktikák Nektek is segítenek!
Maradok tisztelettel:
TopikrajongóKép
Topikrajongó
 


Szia Sasha!

Szerintem próbáld meg lazábban fölfogni a dolgokat,elsősorban a gyerek érdekében.Nálunk is volt kutya,és sajnos az a véleményem,hgy nem lakásba való.Büdös,behozza kintről a koszt,és utálat,hogy hiába porszívózod a kutyaszőrt,mert egy óra múlva újra mindenhol ott van.Nem tudjátok szegénykét elajándékozni?Gondold el,mennyi időt von el tőled más,sokkal fontosabb dolgokban?!Meg kellene beszélned a pároddal!!!Nálunk ez a kérdés megoldódott,meghalt a kutyus-tizenöt éves volt...

Az én párom is mindig kiszolgáltatta magát,de amióta megvan a kislányunk,egyszerűen nem rakom elé a szendvicseit.Ugyanis nekem is jól esne,ha valaki elkészítené.Tehát ez már nincs.Nem hiszem,hogy "föl kéne szolgálnod" a kaját a férjednek.Talán beszéljétek meg...A legfontosabb pedig,hogy a babának minden nap főzzek;ez egyáltalán nem is teher,kis adag mindig hamar készen van.És ha néha nem főzöl magatoknak,hanem "csak" szendvicset esztek,akkor mi történik?Gondolom,a párod is belátja...Ha meg főzöl,készítsd két-három napra!Én mindig úgy szoktam.Persze a kicsinek minden nap friss kaja van.
Szerintem ne izgulj annyira a házimunka miatt,hanem inkább a gyerekkel töltsd a ráérő idődet gyakrabban!És ne legyen lekiismeret furdalásod,mert nincs miért!

És ezt a kutyás dolgot nagyon meg kellene-szerintem -oldanotok.Csak ne felejts el,hogy szegény pára sem tehet arról,hogy van...

Légy lazább!

Kriszti.
Kriszti
 


Szia Topikrajongó!
Köszi a sok tippet!
A Parfüm nagy élmény volt. Sajnos nem lehet kapni. Kép
A husos praktikákat jövőhéten kipróbálom.

Köszi
Zsunya

zsunya
 
 


Ma kiganéztam az egyik szobát. Egész sok játék előkerült az ágy alól.Kép. Egy baj van csak, a konyháig nem jutottam el. Majd reggel bepakolom a mosogatógépet.
Tipp. Nálunk a wc külön van, nem is rögtön a fürdőszaba mellett. A takarításhoz vizet stb. hozni..., kissé starpás, nem is biztos hoyg eljutok addg, mert ez kell, az kell, tisztába tevés, víz, kaja, szóval a gyerkők beleszólnak. Vettem a DM-ben Denk Mit márkájú tisztító kendőket (olyan, mint a gyerek popsitörlő kendő, csak ez fertőtlenítős), azzal remekül lehet wc-t tisztítani, bilit tisztítani. Kissé drága (bár eza márka a legolcsóbb), de nagyon gyors, praktikus, nekem bevált.
KAjával szoktam azt csinálni, hogy vesezk 1,5 kiló darált húst, meg 1 kg szeleteltet, és csinálok fasírtgolyókat, párolt darált húst (jó tésztamártáshoz, rakott zöldséghez,hortobágyi palacsintához), a szeleteltből sültet esetleg rántott húst. Ez mind egyszerre meg tud sülni (fasírt a sütőben, darált az egyik lábosban, rántott a serpenyőben, szelethús a másik serpenyőben), fullra jár a tűzhely, de egy vacakolással van egy csomó kaja, +fagyasztva is.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Nem sok tippet tudok adni, mert van mosogatógépünk-sokkal víztakarékosabb, mint mosogatni és takarítónő is jár egy héten egyszer, bár ettől függetlenül én is szoktam heti egyszer porszívózni, felmosni, csak a port nem kell törölgetnem. Kádat, mosdót, wc-t minden nap kimosom. Főzni nem szoktam, a Menüett-től rendelünk-nagyon finom, hatalmas adagokkal, és házias-még az én finnyás férjem is szereti, sőt, az anyósom is mindig dícséri.-Ez olyan, mint egy tv-reklám, de tényleg így van. Mire bevásárolnék, főzés, mosogatás-víz+áram+idő, semmivel nem vagyok beljebb, mint így. Én bébiétel-párti vagyok, Zsófira sem főztem, Kecskemétit evett, amíg nem kezdett velünk enni. Egy üveg akciósan 100-110 ft, sokféle ízben van, nem olyan puccos, mint a Hipp, de soha semmi baja nem volt tőle, semmi különös adalékanyag nincs benne, én viszont nem álltam/állok folyton a konyhában, mégis mindenki finomakat eszik. Szerintem a főzéssel megy el a legtöbb idő, az jár a legnagyobb felfordulással, és töredék idő alatt fogy el, mint amennyi idő alatt készül, ha meg el sem fogy, akkor külön bosszantó.
Nálunk egyébként bevált, hogy mindent elpakolok rögtön, amikor már nem kell, ill. gyerek(ek) alvási idejében is jól lehet haladni. Vasalni mindid a férjem kimenős estéjén szoktam heti egyszer. Még az 1. terhességem alatt kisebb magasságra állítottuk a vasalót, így ülve tv-zés közben nem annyira szörnyű. Anyám sem vasalós, én sem lennék, de az ingeket muszáj, sajnos.
Szóval nálunk általában rend és tisztaság van, mert egy kissé kényszeres vagyok, nem bírom, ha káosz van körülöttem, de, amit lehet, gépekkel ill. külső segítséggel oldunk meg.
rjuli
 
 


rjuli,
én sem, bírom a rendetlenséget, ettől leszek állandóan búskomor. De valahogy nálunk is úgy van, ahogy Sasha említette: ahogy elpakolok, kitakarítok, azonnal jön a két gyerek, borítják ki a halom játékokat, Apa felhozza a rahedli szórólapot, ráadásul SEMMINEK SINCS ELÉG HELY!!!! Akárhány szekrényt veszünk, minimális idő alatt dől ki belőle a belenyomott cucc. Akár ruha, akár játék, stb. A fél életünk a pincében és mégis. Most körülnéztem hirtelen, a rendőrautó a szekrény alatt, meghitten csücsül egy motorcsónak társaságában, a búgócsiga pedig a napi történéseket beszéli meg éppen a szennyestartó mellett a helikopter-ventillátorral. Az íróasztalról inkább nem tennék említést, pedig a párom most tett rendet. A gondom igazából az, hogy a gyerekeket minél többször ki kell vinni játszóra, sétálni, bevásárlást el kel intézni, ha a férjurunknak nem sikerül... Hogy marad ezek mellet idő a főzésre, vasalásra, takarításra, gyerekekkel foglalkozásra (mert azt is kell), plusz azokra a dolgokra, amik pihentetnek. Pl. olvasás! Nagyon hosszú ideig tart, míg ki tudok olvasni egy könyvet, mert naponta csak pár percem van rá. Kép
Egy biztos: Minél kevesebb időm van, minél jobban be vagyok táblázva, annál könnyebben tudom elvégezni a dolgomat. Ti nem?!

névtelennel pedig szerintem nem érdemes foglalkozni, akkor elmúlik a belepofázási kényszere. Tapasztalat.

Na megyek, mert babakocsi nagymosást kezdtem és kész vannak az ülések. Kép

Solya
solya
 
 


Solya!

Én úgy csinálom, hogy, amikor egyik alszik, foglalkozom a másikkal, amikor a másik alszik, akkor csere. Ha egyszerre alszanak, akkor házimunka, ha ébren vannak, akkor játsztótér, játszóház. Bevásárlás:folyamatosan írom, hogy mi fogyott el, és egy-másfél hetente vásárolunk. Leszoktunk a hiperekről, messzi vannak, egy csomó fölösleges dolgot vesz meg az ember. Szupermarketben szoktam vásárolni(nem a Kaiser's-ben, mert az a legdrágább, de a többi-profi, plusz, spar, coop-szerinetm elfogadhatók) A napi dolgokat pedig a ház aljában lévő közértben vesszük meg, ez nem plusz idő. Piacra is kijutok néha, oda csak egy gyerekkel megyek. Vagy a kicsivel, mert a babakocsi aljába lehet tök kényelmesen pakolni, vagy a nagyobbikat viszem tanulmányi kirándulásra. A főzést-mint fentebb írtam- kihagyom, így rengeteg időt spórolok, mert nem kell folyton készenlétben állnia egy csomó alapanyagnak, nem kell mosogatni utána, úgyhogy ezt az időt másra fordítom. Olvasni én sem tudok, esténként a dolgozatommal kéne foglalkoznom egyre erőteljesebben, de képtelen vagyok a végére jutni, mert addigra már nem fog az agyam, inkább netezek.
Majd' elfelejtettem: sajnos Zsófi nem igazán szokott játszani, így játékok nem hevernek szerteszét, de, hidd el, azt sem bánnám, ha látnám, hogy önállóan képes magát elfoglalni.Bár ez egy másik topic témája lehetne, de ő tényleg első perctől kezdve nem játszott a neki való játékokkal, jobban szeret mesét olvastatni, versikéket, dalokat tanulni, játszótéren sarazni, de az, hogy a millió játéka közül akár egy is lekösse, az hiú ábránd. Szerencsére a Tesó már most sokkal jobban eljátszik, úgyhogy még nekem is van esélyem arra, hogy játékokat szedegessek a bútor alól.
rjuli
 
 


Rjuli!

HÁt igen, jó lenne rendelni, na de nem a FoodExpesstől az is biztos. Inkább nem rontanám itt a neten a hitelüket, de van egy ottdolgozó ismerősöm...
Sajna a párom 80 ezres fiuzujából és az én 20 ezres gyesemből nem futja. Talán, ha felviszi az istena dolgunkat.

s.

Kép
sasha
 
 


Kedves Névtelen(ek)!
Sajnálnom kellene téged, hogy idekeveredtél a tökéletlenek közé? A fertőbe? Azt hiszem, épp eleget lóghatsz a neten, ha még olyan helyre is rátalálsz, és írsz, ami egyáltalán nem a stílusod.
Nem tanácsot adni jössz ide, csak szörnyűlködni. Ennyire ráérsz?
Félremagyarázod a dolgokat!!!
Egyáltalán nem támadunk rád, mert te tisztaságban élsz, ugyanis nem tudjuk, hogyan élsz! Magadról soha semmit nem árultál el. Azt sem tudjuk, van-e egyáltalán gyereked! És szerintem te nem a tisztaságmániád, hanem a PISZKÁLÓDNI VÁGYÁSOD miatt burkolózol névtelenségbe!!! Emiatt jogosan is, mert ez piszkálja a csőrünket, nem a tisztaság!
Egyikünk sem fordulna ki undorodva egy tiszta lakásból, mert szeretjük ám mi a rendet és a tisztaságot, de nem győzzük! Vannak számunkra sokkal, de sokkal fontosabb dolgok, és van, hogy erre már nem jut kellő idő. Ez viszont lelkiismeret-furdalást indít el bennünk, ezért írunk ide. Itt megnyugszunk, ha látjuk, más is így van ezzel, nem mi vagyunk egyedül kretének.
Érted már a topik lényegét? ha igen, akkor rá kell jöjjél, a te hsz-aidnak semmi helye. Az ilyen hsz-oknak.
És azt hiszem, azt már jeleztem, hogy ez nem egy olyan hely, ahol helye van egymás helyesírási hibáinak javítgatásának!!!!!!!!!!!!! Itt ez nagyon TAPINTATLAN!!!! Mint ahogy a stílus is, ahogy írsz!
És most, hogy kiírtam magamból ezeket, egyet kell értenem Solyával: nem érdemes a hsz-dal foglalkozni, amíg csak a piszkálódást látjuk bennük.
Valószínűleg 2 névtelen ír nekünk (egyik hol Csippi, hol Névtelen, meg van még egy Névtelen). Egyikük ékezetek nélkül ír.
Részemről erről ennyi.

Lányok!
Nem tudom melyikőtök írta, hogy nem "ikealakás" az otthona, vagyis nics benne patika-rend. Én itt tiltakoznék, mert az IKEA a szívem csücske, és az "ikeásan" berendezett lakás igenis nagyon jól viseli a kupit!!!! Kimondottan gyerekközpontú! Láttátok az új katalógust?
Ez most csak olyan kitérő volt. Kép
Márti.
Márti
 


Márti én irtam. de nem erre gondoltam. Én is szeretem az IKEAt. Azt próbáltam csak érzékeltetni, hogy nálunk nincs kanapé és szekrénysor, és virágállvány. Van viszont rajzaszatl, szövőálvány és szerelőasztal, nagybőgő. Szóval a nappalink első ránézésre nem olyan mint egy nappali.

Új katalógus megvan. Jobban belegondolva igenis skandináv hangulatú (ha más valamilyen) a szobánk. Mert minden nyersfa szinű. Függönyök fehérek. Ami textil az háziszőttes. Ami kerámia az mázatlan terakota szinű.

Most itt örülök, hogy erre igy rájöttem. Kép

Mai tökéletlenségem: sütöttem diós sütit a széle megsült a közepe folyik. Alja teteje megégett picit. Mit csinál a tökéletlen háziasszony? Egy evőkanállal kikanyaritja a folyós részt. Betömi a szájába. A többit felszeleteli. Kép

Tsók
Zsunya

zsunya
 
 


SZiasztok LÁnyok!
Képzeljétek, ma már másodszor van dugig a mosogatógép,mert megfőztem vagy három napra előre. (a meló miatt nem tudok minden nap vacakolni, a férjem meg nem szereti a rendelt kaját, az én főztömet viszont igenKép)Eyg baj van csak, hogy a ruhák több napja lógnak mindkkét szárítón, +az előző a fotelben, de még mindig nem ugranak be a szekrénybe egyedül.
NA, az én fiaim aztán játszanak egyedül, ma főzés közben beküldtem őket falatnyi konyhámból, mert féltem, hogy magukra rántanak vmi forrót. Hallom áma nagy zajt, hát az összes játékot leborították a földre, ez most egyenletes rétegben beborítja a gyerekszobát. Így is marad, mert már alszanak, kifáradtak de., 4 órát rohangáltak a Millenárison, ahol mindnyájan nagyon jól éreztük magunkat.Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok Lányok!
Én szeretem az kupit! Sőt kupiban találok meg mindent. Kép
Jaj nekem, ha rendet teszek, onnantól kezdve minden a "feje tetején".Kép)
Nyomaszt a túlzott rend, nem érzem benne jól magam. Nekem egy kis kupi meghittséget, melegséget tükröz. Sőt, szeretem látni egy lakásban, hogy "élnek" benne.
Kupiról beszéltem, nem koszról!!

Viszont már rég kiszerettem az IKEA-ból. Tucatnak találom. Láttam az új katalógust is...
Bár, végülis ez az IKEA lényege: mutatós, de szériabútorok egész elérhető áron.
Sokkal egyedibb bútorokat találok már jó ideje kis, meghitt bútorboltokban.

Belefér az egészséges lustaságba az is, hogy tolom-toligálom a szőnyegtisztítást?
Húú, pedig gyerekek mellett mi mindent láttak már...Kép
Mindenkinek üdv:

Orsi
Orsi
 


Nekem ma vendégem jön. Egy pedáns tiszta nő. Akinek ugyan van egy lánya, de az is már felnőtt. Remélem nem lesz rosszul, hogy nincs minden glédában. Megyek is felmosni, meg porszippantani. Kb rend is lesz. De olyan jó lenne leülni szőni amig alszik a Peti....

GyuZsu a Millenárisban mi is nagyon jól éreztük magunkat! Kép Jövőhéten visszatapsoljuk?

zsunya
 
 


Sziasztok!
Én szeretem a rendet, csak nem bírom huzamosabb ideig fenntartani. Kellene egy könyvszekrény, meg egy rendes gardrobszekrény, hogy végre mindennek normális helye legyen. Egyelőre a régi hanglemezek, kazetták egy szekrényben vannak a ruhákkal. Ez még hagyján, mert régimódi sokfunkciós a szekrénysorunk. A baj, hogy a ruháink 3 helyiségben, 3 szekrényben vannak. A gyerek ruháit itt nem említem, mert neki van rendes szekrénye, komódja, dobozai.
Nem tudok mit kezdeni a használaton kívüli ágyneművel sem. (nyáron a meleggel, télen a nyárival, meg a vendégágyneművel, hálózsákokkal.
Jelenleg a használaton kívüli rácsos ágyban laknak, meg egy jelentős részt bitorolnak a ruhásszekrényben.
Könyvek több sorban porosodnak. És nemszeretem munka lepakolni, leporszívózni őket. Kép
Márti
Márti
 


nálunk ma lomtalanítás van, és neki is álltam a fölösleges vacakokat elheylezni az utcán. De sehogy sem tudom az apánk által az íróasztal alatt hátulról elhelyezett négy darab nem apeh engedélyes, legalább tíz éves óriási pénztárgépeket kiszeparálni. Meg aggódom is, hogy mit szól, ha észreveszi hogy kedvenceinek hűlt helye. Hát ennyit arról, hogy mi egyedül felelünk a rendért... Mert a pincében található többi lomról még nem is szóltam. Meg három kft elfekvő iratairól, harminc doboz időközben teljesen leamortizálódott könyvről, egy vízforralóról, ami nem melegít, egy fritőzről amiből kifolyik az olaj. De azt állítja az én életem párja, hogy: VALAMIRE MÉG BIZTOSAN jók lesznek.
Ja, szekrényeink nekünk sincsenek. Nyitott polcokon tároljuk a ruhákat. Mert nem költünk ilyesmire, majd Ő megcsinálja. Ha ráér. Harmadik éve, hogy nem jut rá ideje.
sofka
 
 


Nem kötözködés, de tényleg nem értem, amit sokan írnak: kupi van, kosz nincs. Hogy lehet tisztaságot tartani a szanaszét heverő cuccok között? A kosz magától is gyűlik, de szerintem a legjobb táptalaj neki a kupi. Körbeporszívozzátok?
rjuli
 
 


Milyen remek esszét lehetne erről irni. Mármint, hogy ami nekem kosz, lehet hogy másnak még nem az. Vagy ami nekem rend az másnak még kupi.
Ha azt mondom, hogy napi hármat porszivózok az juj micsoda tisztaságmánia. De emellé csak minden másnap mosogatok az meg pfuj micsoda kosz.

Szóval hagyjuk már ezt a ki koszos ki rendetlen témát. Egyébként ki lehet porszivózni egy nagyobb játékokkal teleszórt szőnyeget olyanmúr, hogy tologatod a porszivófejjel az utadba kerülőt. Igy mindegyik előbb-utóbb odébbkeről és minden négyzetcentihez hozzáfér a szippantó.

Hát igy. Kép

Zsunya a porszivóbajnok

zsunya
 
 


Juli,
én pl. elpakolok porszívózás előtt, de mire végzek, ált. a másik szoba néz ki tökugyanúgy, mint előtte az, amit éppen kiporszívóztam. UgyanmárSziszifusz! Kép Ma pl. kiporszívóztam, így rend van a lakás nagy részében. Már ahol már port szívtam. A fürdő, a gyerekszoba még hátra van, de az sem várat sokáig magára. Csak előbb fel kell kelniük, hogy a nagyjábóli rendből tényleges rend varázsolódjon. Kép (Mert nálunk alvás előtt el kell ám pakolni, ezt kis segítséggel, így ami tapad, az ragad alapon, nem szólok bele, nehogy elmenjen a kedvük. Kép)

Zsunya, én attól rettegek, hogy beszippantok vmit. Kép Úgyhogy inkább pakolok. Kép

Ez a kosz és rendetlenség dolog pedig tényleg nagyon emberfüggő. Amikor nálunk a legnagyobb rend van, anyum kiakad, hogy miért nem pakolok el. Pedig csak élünk. Majd ha mindenki eljár oviba, meg dolgozni, akkor valszeg könnyebb lesz megtartani a rendet is. Nem?

(Én pl. elárulom, gyűlölöm, de valahogy kényszeresen pakolunk rá minden vízszintes felületre. Nálunk ezért nincs is asztal a nappaliban, mert nem bírjuk megállni, ha vmi tök sima, szép, és nincs rajta semmi. Az első dolgot rádobjuk, ami a kezünk ügyébe kerül. És ezt nem lehet kinőni, megváltoztatni. Genetikusan kódolt. KépKép) Hát pl. ezért van nálunk ált. kupi. Mert sokminden van szét az asztalokon, polcokon, nem állnak glédában a könyvek, videokazetták, stb. A játékok a polcokon pedig egyenesen rosszalkodnak. Kép De azért a partvis mindig kéznél van. Kép

Solya (aki ma házitündért játszik Kép)
solya
 
 


Sziaszotk!

Rohanok, csak kicsit jöttemKép
Na ma nem csináltam itthon semmit az égvilágon, itthon se voltam.
Haljan 4-kor cirkusz, sasha hányingerrel küzdve visszaalszik, reggel hányingerrel küzd ismét. De felkelés után olyan 20-30 perccel... GYerek összepakol, kutya levive, reggeli, miegymás után indulás az EuroParkba postára (jujj) és utána a sparba apának inni venni, utána apához, utána haza, kutya le, gyerek elaltat és most olvastam, de keltem is a gyerkőcöt, mert megyek fejtágítani 6-ra és legalább 1 óra az út, meg még ki tudja, ha nem jön a busz. Szóval ma annyit rohantam, hogy még. Hányinger időközben elmúlt úgy dél körül, de azóta is ennem kell sokszor, mert elkezd égni a gyomrom. Remélem nem leszek fekélyes. Na mindegy. Ja hazaérvén, látom, hogy drága kutyám felmászott az asztalra és mindent kiborogatott, levert, ja és tegnap érdekes módon eltünt a kakaóscsiga maradványa (fele) amit el is felejtettem, ma jutott eszembe. A kis dög felugrik a székbe és onnan feljut az asztalra... Most kizárom a szobából, bánom isén mit csinál a kövön.

na puszi, mert nem érek oda soha
sasha

Kép
sasha
 
 


Rjuli,
nálunk ez úgy működik, hogy bizony, időnként van kosz is. Mivel azonban nem szeretem, ilyenkor felkelek hajnalban, és addig hergelem magam, míg minden szép tiszta nem lesz. Ehhez persze el kell pakolni előbb, de nálunk is éppen úgy van, mint Solyáéknál: a vízszintes felületek varázsütésre újra megtelenek, amint végeztem a takarítással. És ez ellen egyszerűen képtelen vagyok védekezni! Kicsit veszekszem a családdal ilyenkor, de végül belátom, hogy ez nem mehet nálunk másként. Kép Ebben persze benne van az is, hogy nem elég a rakodófelület, de inkább az, hogy rengeteg felesleges cuccunk van, ezek kiszeparálása azonban megint csak az én dolgom volna, nem érek rá, annál kevésbé, mert csak titokban lehet csinálni, az én párom ugyanis nem tud megválni egyetlen szívéhez nőtt nejlonzacskótól sem - pedig rengeteg nőtt már a szívéhez, egy egész ládára való...Kép Na a mi családunktól sem áll éppen távol a gyűjtögetés, nem akarom egyedül rá kenni a dolgot, de az biztos, hogy annyi könyve senkinek nincs itt közületek, mint az én férjemnek: egyszerűen kényszeresen szedi őket össze, még a kidobottakat is az utcán, és valóban jók mind, de már nem lehet tőlük lépni sem a lakásban.
Az amit a rend és a tisztaság összefüggéséről írsz, egyébként is csak részben igaz, a járófelületekre - ha azok nem is kifogástalanok, más minden még lehet tiszta egy lakásban. Gondolok a konyhaasztalra, a csapokra, a függönyökre, a díszpárnákra, stb.
Különben arra a következtetésre jutottam most itt magamban, hogy nálam azért van időnként kosz a földön, mert tökélyre vágyom! Kép De tééényleg, mivel nem érem be kevesebbel, minthogy egészen tiszta legyen, nem állok neki csak olyan ahol a papok táncolnak takarításnak. Alaposabbra viszont ritkán van csak időm! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Lányok!

Annyi időm sincs,hogy tökéletlen legyek!Értetek már ilyet?Vagy csak nem veszem észre???KépKép

És az hogy lehet,hogy tegnap vasaltam egy csomót és már megint van?KépKépKépSzaporodik,én modndom,magtáól...brhühühü..Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Látod Kíváncsi, ezért tart nálam is órákig a takarítás. Mert ha egyszer nekifogok, akkor többnyire az ágyat is szétkapom. Anyám meg gutát kap. Azért persze alakulok. A földszinten, ahova egyenesen vágtatnak be a kertből, nyárra felszedem a szőnyeget, és ott ahol a papok ropják, azért kéténaponta felnyalom. Ha Marcipán kikerül a járókából, lesz ez gyakrabban is, úgy sejtem. lomtalanító sofka (Apa egyelőre nem hozott vissza semmit az utcáról, de a pénztárgépeket nem engedte kivinni.)
sofka
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek milyen mesés dolog történ most este hazafelé jövet. A kispesti villamosra szállok fel. A vezető elkezd csöngetni, de mivel látja, hogy beakadtam abbahagyta a sürgetést és azonmód felszólította az utasokat, hogy LEGYENEK SZÍVESEK SEGÍTSENEK A KISMAMÁNAK!!! Hát én hazáig vigyorogtam, hogy ilyen létezik??? Az biztos, hogy széppé varázsolta a napomat, ami baromi fárasztó volt, de ez a csöppnyi gesztus nagyon jól esett. Hihetetlenül jólKépKépKép

Kívánok mindenkinek hasonlóan kedves bkv vezetőt!!!

Egyébként olvastam ám mindenkit, meg a jó kis tanácsokat is! Csak reagálni nincs erőm, pláne, hogy milyen fáradt vagyok, de a BKV-s storyt le akartam írni.

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok Lányok!

A legfőbb gond nálunk is az,hogy a tárgyak a szivünkhöz nőnek és valahogy sosem akaródzik kidobni őket. Pakolgatuk ide-oda, és nagyon ritkán azért próbálok selejtezni. Kép

Nekem az a szerencsés,hogy apa szereti a rendet, de ő nemcsak "morog" vagy elvár, hanem megcsinálja. Nekiáll és pikk-pakk kitakaritja a lakást.
Porszivózni mindennap kiporszivózunk, ez hallgatólgos megegyezeésen alapul nálunk. Felmosni ált. kb. 2-3 naponta szoktunk. Port törölni elég gyakran kell, mert a porcicák pilanatok alatt rátelepednek a bútorra. Mosogatni és vasalni szeretek. Fürdőszobát és WC-t suvickolni nemigazán, de azt is muszáj. Csak azt ált. apának hagyom. Kép
A ruhákat mosás után vasalom és pakolom is a helyére.

Szóval igyekszünk rendet tartani a lakásban, de ettől még nem mondom azt,hogy mintapéldány vagyok, vagy mi csináljuk jól.
Időnként nálunk is van kupi, mert munka után fontosabb,hogy lemenjek a fiammal a játszóra, mire hazaérünk, már nem állok neki lakást pucolgatni.

A főzésben viszont nem remekelek annyira, mint kéne Kép Úgyhogy csak tökéletlen vagyok ! És apát sem szolgálom ki, mert neki is van két keze és meg tudja csinálni a szendvicset, vagy meg tudja melegiteni magának a vacsit.

PUszi lányok!
Giti
Giti
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: