Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Amneris! Milyen ügyi csaj vagy! Ez a koncert tényleg hatalmas ötlet!

Matiba!Innen is mielőbbi gyógyulást kívánok az egész családnak!

Képzeljétek! Ma megrendeltük a mi kis babánknak a pelenkázó komódját! Sajnos mivel akciós minimum 4-6 hetet kell rá várni...Kép Persze ha a komód "tulajdonosa" hamarabb érkezne meg hozzánk, mint a kisbútor, akkor sem fogunk kétségbe esni Kép!

Mindenkinek sok puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Matiba!

Egy emailben megküldtem a telefonszámomat!

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Diti!

Köszönöm! Itt is ott is! KépMegnézném a komódot szivesen! Kép

Pzs! Jó volt olvasni, irj egy kicsit többet magatokról!

Mosolygós! Imádom olvasni a soraidat, sugárzik belőle a boldosgság! Kép

Idusa! Hát ez egy rémálom lehetett. Örülök, hogy Lilivel minden ok. Lehetne rólatok képet kérni? Jöhet magánban is.

Amneris! Ezidáig nem kaptam meg a levélkédet. Kép

Egy kis beszámoló rólunk: a múlt héten kikötöttünk a Tűzoltó utcai gyerekklinikán, mert már nagyon idegesitett, hogy a gyerek folyton horkol, alig kap levegőt. Hiába vittem számtalanszor egy másik kórházban lévő gégészhez, plusz a gyermekorvos melletti gégészhez, illetve egyik szombaton egy harmadik kórház gégészetét is megjártuk, mert már 2x hányt (bocsi!) Mati.
Szval a Tűzoltóban ajánlottak egy dr nénit, akihez végül elvittem a gyereket. Kiderült, hogy a megfázásait nem kezelték rendesen, (amit mondtak, beszedte, meg kezeltük, ahogy mondták), összeszedett egy arcüreggyuszit, amit szintén nem kezeltek, sőt fel sem merült, hogy esetleg ez lehet. Egyszóval most naponta járunk tisztitásra, de a dr néni tüneményes! Kép Sajna még az is kiderült, hogy valószinűleg a gyerek fülére is ment a dolog, azt is tisztitani kell, ha nem javul. Ezt majd altatásban csinálják. Egy szó, mint száz elegem van az orvoskból, és ki tudja mi történik, ha nem találom meg ezt a dr nénit, és nem viszem oda. Kép Mostmár úgy néz ki szépen haladunk, tisztul az arca, javul.
Aztán én is beteg lettem, 5 napig nyomtam az ágyat, apa is elkapta tőlem. Még most sem vagyok jól, de menni kell dolgozni.

De hogy ne csak rosszat irjak, jöjjön jó is: a fiúk az oviban mérhetetlenül sokat fejlődnek napról napra. Kép Imádom őket! Kép Ma pedig tettem egy számomra nagy felfedezést!
Kimentek a fiúk apával a boltba, ráadtam a kicsire a kapucniját, ahogy ráhúztam, és megkötöttem, hirtelen mintha kiskori önmagamat láttam volna! Kép Ez nekem akkora, de akkora öröm volt, mert eddig mindenki azt mondta, hogy tiszta apja. Persze úgy is imádnám, imádom, de tényleg kiskori másamat láttam benne.Kép

Készitettem új fotókat, majd pár napon belül feltöltöm! 7végén megyünk anyuékhoz, majd hozok onnan saját kiskorit, és össze tudjátok hasonlitani Dancsit meg engem, ha érdekel.

Na, megyek, mert takarodó van a kicsiknek! Mese, jó éjt puszi és alvás. Fontos, hogy ott legyek én is! Kép

Sziasztok!
Vendég
 

 
 

Bocsi Matiba!

Nem tudom, hol a levelem - pedig elküldtem már rég!! (A postafiókom szerint 19.17-kor!)
No nem baj - ha esetleg még nem alszol: 06-20-562-2737
Hívjál nyugodtan bármikor... Kép

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Drága Matiba!

Már nem hívtál - biztos túl későn reagáltam az email-cím hiányára. Kép
No nem baj, sok időnk van februárig! Kép

( Holnap egyébként nem leszek elérhető, de ha emailt ísz, azt éjjel is el tudom olvasni...
Biztos, ami biztos, megtanultam kezelni a profilomat: meg is újítottam!)

Jó éjt mindenkinek! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!
Aranyosak vagytok,hogy érdekel a mi történetünk, ezért ami publikus leírom. Két sikertelen lombik program után úgy döntöttünk, hogy az örökbefogadással próbálkozunk. A lombik programot azért hagytuk abba, mert ahova mi jártunk ott nagyon rossz tapasztalataink voltak.( és ez még enyhe kifejezés )Szóval irány az örökbefogadás. Két év mulva kaptunk babát. Õ inkubátoros baba volt. Ebben a városban az első. Két hónapos korától látogattuk a Csecsemőotthonban. Két hét után hozhattuk haza. A nagyobbik fiunk mostmár nagycsoportos óvodás. Azt mondják tiszta anyja. ( vagyis én ) A második babára négy évet vártunk, mert közbejött a kötelező tanfolyam. (Az első örökbefogadásnál még nem volt ilyen. ) Persze mint általában az állami intézményeknél elég lassú az ügyek intézése, így több mint egy évet vártunk arra, hogy az első tanfolyamot megszervezze a TEGYESZ. Közben az alkalmassági határozatunk is lejárt, tehát azt is meg kellett hosszabítani. A második gyerkőc is kisfiú. 10 hónaposan hoztuk haza. Nevelő szülőnél volt születésétől. Õ 2 éves elmúlt. Nála apa az isten!!! A harmadik gyermekünk kislány a kisebbik fiú vérszerinti testvére, és 11 hónaposan most nyáron fogadtuk örökbe. Õ is nevelőszülőnél volt. Vele volt a legnehezebb. Kellet egy hét Neki, hogy megszokjon bennünket. Különben csodaszépek. Mindenki el van ájulva Tőlük. Nem rég vitt be a férjem Róluk fényképet a TEGYESZ-hez. Meg is kérdezték, hogy jöhet-e a negyedik gyerek. Különben a TEGYESZ-el nagyon jók voltak a tapasztalatink. A végén már mindenkivel tegeződtünk. Annak pedig, hogy a nyílt örökbefogadást miért nem választottuk két oka volt: -az első az , hogy egy babát vissza kellet adnunk( őt mi hoztuk haza a kórházból ), mert a vérszerinti család két hónapon belül meggondolta magát.- a második az, hogy ezek után a Bölcső alapítvánnyal vettük fel a kapcsolatot.( Na azóta sem kaptunk onnan választ a jelentkezésünkre. De nem bántam meg semmit. Volt részünk abban is, hogy újszülött csecsemőt gondozzunk, habár fájdalmas volt a búcsú. De ennek biztos, hogy így kellet lenie. Nagyon boldogok vagyunk és teljes az életünk.

Csak most vettem észre, hogy mennyit írtam( és még mennyit tudnék.)

Remélem, hogy közületek mielőbb mindenki hasonló boldogságot fog átélni mint mi.

Puszi- P zs-
p_zs
 
 


Sziasztok!

Én is elindultam művházas téren a helyszínkereséssel, ma a XII. kerületit kérdeztem (volt MOM). De szóljatok, hogy álljak le, ha van már helyszín Kép Szponzorkeresésben béna vagyok, de azért majd gondolkodom.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Gyezsu!

Amíg nincs meg a bizos helyszín, szerintem érdeklődjünk nyugodtan többfelé - a "több"-ből könnyebben kiválaszthatjuk majd az ideálisat! Nagyon időben vagyunk még, ilyen sokkal a koncert előtt még lemondani se szégyen a "fölöslegesen" lebeszélt helyeket.
(Inkább így legyen, mint hogy egyvalamire számítsunk nagyon, aztán hoppon maradjunk... Kép)

Jó, hogy beszéltünk, Matiba! Kép Gyógyulj meg, Kedvesem!!

Most már megyek én is aludni, mert leragad a szemem...

Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Szia Amneris!
Látod milyen egyszerű, percek alatt megoldottad! Kép Remélem jól vagytok?
apa
apa
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezem én is, természetesen olvaslak ám Benneteket (ha néha egy-két nap késéssel is...), csak mostanában nem nagyon van időm írogatni, Csenge egyre jobban igénybevesz. Kép Járunk zenebölcsibe néhány hete, hihetetlen, mennyire jót tesz neki!! Még ha csak ücsörög is az ölemben (nincs mindig kedve a játékhoz), akkor is "ragadnak" rá az élmények, mert ha otthon énekelem neki, amit a bölcsiben "tanultunk", rögtön felragyog az arca és követeli a folytatást. Úgyhogy ajánlom mindenkinek, ha elérkezik az idő, hogy ne hagyja ki!

Di_Ti! Természetesen ott leszünk mi is szombaton (csak betegség szólhat közbe, de remélem, messze elkerül bennünket minden baci, ahogy eddig is), addig is puszi mindenkinek!

Kata

Kép
rkata
 
 


Szia RKata!

Létezik, hogy voltatok áprilisban is a találkozón?? Mert nagyon hasonlít Csenge arra a kislányra aki bújocskázott az oszlopok körül az apukájával. Ha jól emlékszem... De jól szoktamKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Szia, Mosolygós!

Nem voltunk az áprilisi találkozón, csak a tavaly októberin. Áprilisban amúgy még nemigen tudott volna Csenge bújócskázni, mivel akkor még csak 9 hónapos volt... Kép Kép

Puszi,
Kata
rkata
 
 


Nem is olyan bújocskára gondoltamKép
Volt ott egy nagyon nagyon hasonlító szőke kislány, aki épphogy totyogott. Az még talán a nagyon különleges gyerekek kategóriába beleférne.... (mármint akik 9 hónaposan járni tudnak)
Különben gyönyörű kislány CsengeKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Köszönjük. Kép
Na igen... 9-10 hónaposan még csak a két kezünknél fogva lépegetett, most viszont már alig bírom utolérni... És a mostani találkozón simán el tudom képzelni róla, az apjáról meg főleg, hogy bújócskázni fognak Kép Kép
rkata
 
 


De majd most akkor meglesem őket;)
Te Kata nem félsz kiállni a sok ember elött???
Olyan fura leszKép De hát tudom mit jelentett nekem, mikor a többiek álltak ott, és meghatódva néztem őket... Főleg Nikianyúra emléxem, hisz ismertem már régebbről, Nagyon meghatódtam...

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Matiba,
Képek mentek privibe. Szerencsére, megtaláltátok a megfelelő szakembert! Olyan döbbenetes, hogy milyen apróságokon múlik egy -talán- jó sokáig is elhúzódó betegség! És aki nem találja meg a megfelelő szakembert????

Kata,
Csenge gyönyörű, nem is jutottunk szóhoz a férjemmel! Igazi kis huncutka!

Amnerisem,
Minden tiszteletem a Tiéd ezért az ötletért és sok erőt, kitartást kívánunk, hogy megvalósuljon és Mindenkinek, aki nálunk aktívabban tud közreműködni! Persze mi is ott leszünk a koncerten! Már annyira várom, hogy megismerjelek!

Mosolygós,
Én kicsit attól félek, hogy meghatódom és nem tudok majd beszélni, de kicsit előnyben leszünk, mert azt is mondhatom, hogy a film elkészült és ott tessék megnézni a mi történetünket!Zoli sem akar beszélni, én sem nagyon!
Én ezt a mesét még most sem hiszem el, és nem is gondoltam volna az áprilisi találkán, ahol a mások történetein szorult a torkom.....
Hogyan fogjuk egymást megismerni???
Én arra gondoltam, hogy elmondom a nickname-met is, és akkor akit érdeklünk odajön, és jókat dumcsizunk. (már amennyire az idő megengedi!)
Most még lehet, hogy titkot árulok el, de forgatás lesz a talákozón is!

Minden kedves Látogatónak és Sortársnak jó egészséget, kitartást és megvalósuló álmokat kívánok:
idusa

KépKép
idusamoja
 
 


Idusa!

Köszönjük szépen Kép, Csenge tényleg nagyon huncut, főleg az utóbbi néhány hétben kezdi felfedezni, hogyan tudja manipulálni az embereket. Nagyon észnél kell lennem, mert nehezen tudok neki ellenállni. Kép
Küldenél nekünk is képet Magatokról? Címem a profile-ban. Köszönöm!


Mosolygós!

Nálunk nem volt kérdés, hogy ki fog beszélni, mert azt a párom nagyon tud, úgy kell néha "lelőni" (neki van is benne gyakorlata, sokat prezentál, tárgyal, oktat stb.) Kép Én csak ott álltam mellette, fogtam Csengét és mosolyogtam. Kép

Asszem, nagyon izgalmas találkozónak nézünk elébe!
rkata
 
 


Kata
Csengétek még mindig milyen szőkeKép Csodaszép.

Idusa
KépÉn is nagyon örülnék, ha küldenél képet. KöszönömKép

P-zs
Köszönjük, hogy megírtad nekünk történeteteket.
Sok boldogságot kívánok Nektek!
Kép

Mosolygós
Ne izgulj. Gondolj arra, hogy te mennyi erőt merítettél a történetekből. Most Te leszel az aki feltöltöd az ott ülő, izgatott kicsit még szorongó várakozókatKép Ügyes leszel, tudom.

Di-ti
De jó is lenne, ha előbb csörögne a telefon, mint ahogy megérkezik a pelenkázóKép

Amneris
Örülök, hogy most már rendben van a cserépkályhával minden.
Gratulálok, hogy ilyen ügyesen nekifogtál a szervezéshez. Kívánom, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy szeretnétek.

Holnapra mindenkinek nagyon szép napot kívánok!

Üdv: Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


SziasztokKép

Már nagyon izgulok a holnapi nap miattKép
Akkor kik is jönnek pontosan?

PusszancsKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok Lányok!

Én biztosan ott leszek a találkozón! Kép
Ráadásul most egészen egyedül kell mennem, mert a férjecském nem jöhet: itthon kell maradnia valakinek a kőművesek miatt - tudjátok, a kéményépítés...
Mivel a családunk két tagú - egyenlőre!! Kép - én meg feltétlen mennék a talira, így neki kell maradnia.

Drága Napsugaracska!

Légy csak egészen nyugodt! Kép Olyan emberek hallgatnak holnap Téged, akiknek fontos vagy - akik mind szeretettel csodálnak majd benneteket!
Rögtön megismerünk majd (nem épp gyakori név a Norisz, nem igaz?) és már küldjük is az energiát az éterben!!

Remélem, Drága Matiba, Ti is jobban vagytok már!
Holnap találkozunk!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Mi is ott leszünk 12 körül legkésőbb!

Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Kedves Lányok, Anyukák!

Bocsi, de elég zsúfolt volt a hetünk, így nem nagyon tudtam írni, viszont esténként mindig olvastam.Kép Olyan jó olvasgatni a történeteket.Kép Jó találkozót kívánunk mindenkinek. Mi ma voltunk a tanfolyam első napján és nem nagyon tetszett egy pár dolog. Nagyon szimpatikus volt az előadó, viszont elég sokat hangsúlyozta, hogy mekkora kockázat kisbabát örökbefogadni, meg a nyílt örökbefogadás hátrányait.Kép Ez nem tetszett.

Kedves Nikinozso! Lehet hogy nagyon elfoglat vagy most, és ne haragudj, hogy zavarlak, de felmerült itt egy nagyon fontos kérdés, amire választ nem kaptam, csak elbizonytalanítottak. Ha mi nyít örökbefogadással, megkapjuk az egyetlen gyermekünket, tényleg címet cserélünk az életet adóval? És őneki jogában áll bármikor megkeresni bennünket? Mert én úgy tudtam, hogy az engedélyünkkel megkereshet, de ha nem akarjuk a kapcsolatot tartani, akkor nem, úgyszintén fordítva. Itt meg azt hangsúlyozták, hogy akár 6 év múlva is visszaperelhetik a gyereket stb. Mi az az idő amíg ez megtörténhet. Gondolom a könyvetekben benne vannak ezek a jogi kérdések, megrendeltem de még sajna nem érkezett meg. S ma volt vagy három házaspár, akik nyílt örökbefogadásban gondolkoznak és nagyon elbizonytalanítottak ezzel mindenkit. Nagyon kérlek, ha van egy kis időd, válaszolj nekem. Én ezt nem tudom elképzelni, hogy bekopognak egyszercsak az ajtómon, hogy hol a gyerekem.Kép
Köszike: Ancsa

KépKép
ancsúr
 
 


Kedves Ancsúr!
Pont most néztem be, szerencséd van. Nem véletlen, hogy a Ti megyétekből csak 6! jelentkező van, Pest megyéből pedig 59! a Gólyahírnél. Ennek oka ez a rémhír terjesztés, és elriasztás amit a TEGYESZ-ek művelnek. Fogalmuk sincs a nyílt örökbeadásról!!! A nyílt öa.-nál a jegyzőkőnyvben mindkét fél adatai szerepelnek, de ezek a titkolt terhes anyák, meg akarnak szabadulni a problémájuktól, a gyereküket szeretik, és nem akarnak nekik rosszat, eszükbe se jut, hogy megkeressék Õket. Tudják látják, hogy kik fogják felnevelni a gyereküket! Hálásak azért, hogy Ti megteszitek azt, amire Õk képtelenek. Õk akarják örökbe adni gyermeküket, nem veszi el tőlük a "hivatal", mint az esetleg az intézetben lévőket.
Az örökbeadás azzal zárul, hogy kb. 2-3 hónap múlva mint VÉRSZERINTI SZÜLÕK lesztek bejegyezve jogerősen. Láttál Te már olyat, hogy valakitől elvegyék, "elpereljék" a vérszerinti gyerekét. A nyílt öf.-nál ahogy aláírja az életet adó a jegyzőkönyvet onnantól NEM VONHATJA VISSZA A NYILATKOZATÁT. Sajnálom, hogy olyanok "tanítanok" benneteket akik nem ismerik a törvényeket. A 218 eddigi esetből még senki sincs aki tartaná a kapcsolatot a szülőanyával.
Senkit se szeretnék a nyílt örökbefogadásra rábeszélni, mert így is van bőven jelentkezőnk, csak ne vezessenek benneteket félre.
Ha holnap hallanád a beszámolókat egyből nyugodtabb lennél. Remélem, hogy írnak ide olyanok, akik túl vannak már a nyílt örökbefogadáson.
nikinozso
 
 


Rvan!

Most olvasom, hogy keresztszemes hímzést csinálsz a leendő babának. Én is azzal vártam Csengét (évek óta keresztszemezek), szerintem emiatt alszik ilyen jól az első naptól fogva. Kép

Kép
rkata
 
 


Szia, Ancsúr!

A könyv ezt írja, szó szerint:

"A nyílt örökbefogadás során a felek ismerik egymást. (...) Előny az örökbefogadó oldaláról, hogy a lemondó szülő hozzájáruló nyilatkozata soha, még újszülött gyermek esetén sem vonható vissza."

Ezt egyébként a gyhiv-nál felvett jegyzőkönyv is tartalmazza, amelyet az örökbeadó szülő(k)nek is el kell olvasni(uk) és értelmezés után aláírniuk.

Ezt az információt hivatalos helyről kaptad egyébként? Kíváncsi lennék, számon kéri-e valaki az illetőn.

Kata
rkata
 
 


Drága Napsugaracska!

Ne izgulj! Mindannyian nagyon várjuk a történeteiteket, és arra gondolj, hogy nekünk, várakozóknak ez milyen sokat jelent.Kép

Mi mindenképpen ott leszünk, még most készül a süti.

Kata!

Nagyon szép a keresztszemesed. Remélem majd tudsz nekem segíteni, esetleg 1-2 jó kis mintát adniKép Párommal kigyönyörködtük magunkat a kicsi Csengébe, reméljük hamar megismerünk titeket a találkozón.Kép

Ancsúr!
Döbbenten olvastam, hogy félre tájékoztattak benneteketKép Mi Ágacskás tanfolyamon voltunk, aminek ilyenkor nagyon örülök, de nekünk a TEGYESZ is csak ajánlotta a nyílt örökbefogadást, ha csecsemőt szeretnénk. A környezettanulmánykor is a legtöbb szó arról esett, hogy Gabikáék munkáját dícsérte a hölgy, és külön kiemelte, hogy nincs joga nyílt örökbefogadásnál sem az anyának "zaklatni" bennünket, ha mi nem szeretnénk tartani a kapcsolatot, meg szerinte nem is lenne jó tartani.
Remélem,hogy a tanfolyam többi része hasznos lezs, és pontos információt fognak nyújtani a továbbiakban.

Jó éjt mindenkinek! Én nem biztos, hogy fogok tudni aludni, már alig várom a holnapotKépKép

Holnap találkozunk...

Kép
rvan
 
 


Szia Ancsúr!

Szomorú amit írsz...
Régebben úgy gondolkoztam, hogy talán jobb lenne a szülőket nem ismerni...
Ma már tudom, hogy nagy butaság lenne.
A nyilt örökbefogadás "mellett" rengeteg pozitív dolog szól. Ha nem ismertem volna az örökbeadót, nem tudnánk honnan származik Norisz. Rengeteg kérdés maradt volna bennünk. Nem éreztem volna, hogy ezt a babát RÁNK BÍZTÁK. Ez nagyon fontos dolog számomra, nem is hittem volna.
Saját szememmel érezni és látni, hogy őt nekünk kell felnevelni, ő a miénk, ránk bízták, hogy szeressük, és mindazt megadjuk neki, amit szeretnénk!
Biztos vagyok benne, hogy ha nem nyiltan fogadtuk volna örökbe, a kötődés sme lenne ekkora. Nem éreztem volna azt, amit az örökbeadóval való találkozás jelentett.
Ráadásul nyilt örökbeadásnál lehet csak pici babát örökbefogadni.
És még sorolhatnám...
Ancsúr, szerintem a kétkedőket irányítsd ide, ill. a legközelebbi Gólyahíres találkozóra.
Azt hiszem az a sok történet mindazt igazolja, hogy senki sem bánta meg...
És érdekes dolog ez a visszakövetelés stb...
Az egyik nap, még a kórházi tartozkodás alatt az anyukával megbezséltük, hogy másnap megyünk mondjuk 4 órára. Sajnos nem értünk oda, hisz nálunk környezettanulmány, munkáltatói bezserzése stb.. elhúzódott. Nem gondoltuk mondjuk, hogy egy kis késés probléma lehet.
Képzeljétek még az úton Gabika hívott, hogy hívta az örökbeadó, hogy nem mentünk, cska nem meggondoltuk magunkat???
Szóval még ő aggódott inkább, hoyg nem megyünk...
Meg is hatódtam, még mélyebbé tette az amúgyis már hatalmasra nőtt anyai érzéseimet.Kép

Ha most újra kellene indulnunk, biztosan nem szeretném titkosan örökbefogadni a gyermekeimet.
És ez nem rábezsélés, ezt átéltük!!!


Puszi és jó éjszakát mindenkinek.
Holnap nagy nap leszKép)

KépKép
napsugaracska
 
 


Kedves Lányok, Nikinozso!

Nagyon szépen köszönöm, igazán én harcba szálltam ezzel a kijelentéssel és megmondtam, hogy ha ő pontosan nem tudja megmondani az igazságot én megkérdezem az internetes barátnőktől, mert én nem ezt tudom.Kép De nagyon elkeserített, mikor mindenre ezt mondtam, hogy mért lenne mondjuk értelmi fogyatékos egy pici baba? Vagy ha már később kiderül, na bum, akkor is az én gyerekem lesz. És szó szerint ki lettem nevetve, hogy a kis Optimista, mindenben a jót látom, aztán megmondtam, hogy az elmúlt 5 évet könnyek között pesszimistán láttam, most már igen is optimista leszek és ezt senki nem veheti el.Kép Mégegyszer nagyon jó talit nektek, jobb lett volna oda menni, mint ide.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!

Remélem még javában tart a tali.Kép És jókat beszélgettek.Kép
Mi hazajöttünk, az agymosásról, mert valóban úgy éreztem magam. De sikerült tisztáznotok egyet s mást.Kép Meg vagyok nyugodva. Már csak egy két kérdés érdekel, de azt is felteszem majd, s a lényeg hogy sokan elgondolkoztak a szavaimon, és főleg lettek egy kicsikét optimistábbak mindennel szemben.Kép
Köszi nektek!Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudtam ma veletek lenni, de sokat gondoltam rátok. Azért azt a pocisimogatást megejtjük majd valamikor, és akkor találkozunk Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Idusamoja és Mosolygós!
Nagyon szép formás babáitok vannak!És milyen jól viselkedtek! Legyetek nagyon büszkék rájuk!

Kedves Nikinozso! Köszönjük a tájékoztatást, továbbra is izgatottan készülődünk!Hazafelé pont arról beszélgettünk a párommal, hogy az áprilisi talin remélhetőleg már mi is a bemutatkozó családok között leszünk és ahogyan magamat ismerem jó lesz ha előre felkészülök a mondandómmal, mert én is eléggé elérzékenyülős vagyok mint Mosolygós, a párom meg nem kimondottan egy szereplős tipus.... Kép

Amneris! Jó volt téged is személyesen is megismerni! Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön a koncertet a tervezett időpontban megtartani!

Hómancs! Ha esetleg te is olvasol minket! Orsika nagyon szép formás kislány azokkal a gyönyörű hosszú szempilláival!

Kata! Csenge nagyon sokat változott mostanában, olyan "nagylányos" kezd már lenni! Ennivaló volt, ahogy dobta nekünk a puszikat!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
Di_ti
di_ti
 
 


A mai Gólyahíres találkozón 198 felnőtt, és 20 gyermek vett részt. Mindenkinek köszönjük a jelenlétet és a fantasztikus beszámolókat.
nikinozso
 
 


De örülök nektek!KépBiztos szuper volt, kicsit irigykedek is. Na de majd a tavasszal mi is ott leszünk.Kép Itt viszont nem is hiányozhattunk volna, mert volt egy pár aki tegnap hiányzott és ma jött az nő, apa nem és közölték vele, hogy nem vehet részt a tanfolyamon, mert csak 3 órát lehet hiányozni.
Nagyon szerettem volna inkább ott lenni és már nagyon várom hogy tavasz legyen.Kép Bolond vagyok?
Kedves Nikinozso!
Még egy kérdés, ma is egyfolytában ezen lovagolt a kedves előadó, hogy ha csecsemőt fogadok örökbe, honnan tudom, hogy nem fogyatékos? Én komolyan elgondolkoztam, hogy jó ha szülök egy gyereket akkor sem tudom esetleg, na de ma már vannak olyan vizsgálatok a terhesség alatt+ utána, hogy lehet következtetni elég pontosan erre. Nyílván ha már van egy gyerekem mindegy milyen szeretem imádom és felnevelem, de bevallom, most még talán ilyenre nem vagyok felkészülve.Képkicsit szégyelem is magam, hogy a nagy magyar átlagban vagyok, akik "egészséges"gyereket szeretnének örökbe fogadni. Volt már ilyen, hogy kiderült később, hogy szellemi fogyatékos a gyerek? Ne gondoljátok azt, hogy én most zsenit akarok, nekem így is úgy is az lesz. De itt megint lebombáztak minket az ilyen negatív dolgokkal és szeretném tudni, hogy valóban, hogyan történik ez.
Nagyon sajnálom, hogy itt lakunk ebben a megyében, ahol csak ez az egy tanfolyam létezik, és nem tudunk, hipp-hopp személyesen ott lenni ahol kellene, hogy tényleg minden kérdésünkre választ kapjunk, mert hogy itt egyetlen kérdésre se kaptunk választ s bár én és mások is feszegettünk témákat, nagyon remélem, hogy majd a következő alkalommal, már mindent elmondanak nekünk amire kíváncsiak vagyunk. Én nagyon vártam a tanfolyamot, hogy majd egy csomó hasznos dolgot fogok hallani, és megoldunk problémákat, akár fiktív alapon is, vagy szituációkat játszunk el, vagy hasonló. De a férjem csak annyit mondott, hogy na ennek a napnak sem volt értelme, én most sem tudtam többet meg az örökbefogadásról.Kép
Lehet, hogy nekem vannak ekkora igényeim?

KépKép
ancsúr
 
 


És még valami: A sok negatív kijelentéstől és a félelem elültetésétől egyfolytában járt az agyam, hogy most mi értelme, mért kell elbizonytalanítani az embereket, nekem akkor is lesz gyerekem. Na mostanra már gyogyit is be kellett vennem, mert hazafele már annyira fájt a fejem és ki sem állt belőle.Kép Éjszaka semmit nem aludtam, állandóan felébredtem, hogy úr istenem mi lesz ha ez, mi lesz ha az, aztán meg mire szépen átgondoltam, hogy na Ancsa most már nyugi van, valahol már ott van gondolatban a kicsi kis babád, aki csak rád vár és te meg rá, nagy boldogan elaludtam és csörgött az óra.Kép Erre ma bombáztak megint minket, volt aki már teljesen kétségbeesett kint hogy ő akkor is szeretne gyereket, de akkor hogyan.Kép
Nos örülök, hogy holnap nem megyünk és végre a lelkem visszakerül a helyére.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Ancsúr,

teljesen kikeltünk a párommal együtt, mérhetetlen felelőtlenségnek érzem a tanfolyamot tartók részéről ezt a hozzáállást!!! Nekik segíteni kellene a (gondolom szép számmal meglévő) dilemmáitokat feloldani, nem pedig újakat támasztani!

A fogyatékosság kérdéséhez: valóban vannak ma már vizsgálatok, amelyek _bizonyos_ fogyatékosságokat előre ki tudnak szűrni, de mi van a többivel? Azt gondolom, egy természetes terhességnél-szülésnél ez ugyanúgy "benne van a pakliban", a fogyatékosságok jó része pedig nem is szűrhető ki és nem is derül ki csecsemőkorban. Semmire nincs garancia az életben, de ez független attól, milyen módon lesz / lett gyereketek.
Látogasd továbbra is a topikot, igyekszünk választ adni a kételyeidre (gondolom, a többiek nevében is mondhatom Kép ).
A szituációs gyakorlatok valóban sokat segíten(én)ek, ezt az Ágacska tanfolyamán tapasztalhattuk. Ott csoportok alakultak, minden csoport kapott egy-egy helyzetleírást (koraszülés, fogyatékosság, eltitkoljuk-e), amelyet értékelnie kellett (ki hogyan viselkedne az adott helyzetben, hogyan döntene stb.), majd a többiekkel és a tanfolyamot tartó pszichológusokkal együtt elemeztük a döntéseket és a lehetséges szempontokat. Nagyon hasznos volt!

Próbálj meg túllépni a negatív "bombákon", szép is lenne, ha mindenki csak az élet sötét oldalát látná...Kép A következő Gólyahíres találkozóra tényleg próbálj meg eljönni, rengeteg pozitív példát láthatsz!! Kép

Nagyon jó volt látni Benneteket és a sok újdonsült Gólyahír-babát! Kép

Mosolygós! Norisz nagyon-nagyon édes! Úgy sajnálom, hogy nem hallottalak Kép, de muszáj volt Csengével kinn maradnom, hogy ne az ő hangját hallja mindenki a teremben...

Kizsó! Örülök, hogy megismerhettünk! Kép

Puszi mindenkinek,
Kata
rkata
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy megint "belekotyogok", de néha olyan jó olvasgatni Titeket, és most úgy éreztem, hogy nem hagyhatom szó nélkül Ancsúr élményeit. Nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid voltak a tanfolyamon, és hogy így elkeserítettek az ott hallottak. Azt hiszem tényleg őszintén mondhatom, hogy tőlünk általában feltöltődve, optimistán, megerősödve távoznak a párok (igaz Kata??? Kép ). Ha gondoljátok gyertek el egy Ágacskás tanfolyamra is, hátha feledtetni tudja Veletek ezt a sok rossz élményt! Most november első hetében is indul egy tanfolyam, de bármikor eljöhettek később is!

Kata!
Csenge gyönyörű, és tényleg nagyon nagy lány már!!! Ágacskás rendezvényre mikor jöttök??? Kép

Üdv,
Zsuzsi

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Rkata: Nagyon köszönöm!Kép Már is jobban vagyok, olyan rossz ilyen szempontból itt a világ végén lakni.Kép No de itt a net és igen is megkérdezem. Én is pont ezeket mondtam, hogy mire van manapság biztosíték? Mi szülők szeretnénk lenni.Kép Tudom, hogy mindenre fel kell készülni, csak úgy mint egy saját gyereknél.Kép Szerencsére rátok találtam és így képben vagyok.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Bogárka: Nagyon köszike! Azok a tanfolyamok hol indulnak? Helyileg? Egyébként itt köztetek nem lesz nehéz elfelejteni, mert már is látom, hogy mindenki kedvesen válaszol.Kép És alapvetően az volt a rossz, hogy szimpatikus volt a hölgy és még is olyat mondott ami nem tetszett. Talán pont azért keltett kételyeket sokakban, mert szimpatikus volt és így nem zárkóztunk el tőle, bár én talán kissé igen.Kép Elég nyílt egyéniség vagyok s megmondom a véleményem mindig. Szépen, inteligensen, de nem bólogatok olyanra amivel nem tudok egyet érteni.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Ancsúr!
Budapesten a XI. kerületben van a helyszín, a tanfolyam pedig 3 napos, minden nap 9-16 óráig.
Ha van kedvetek tényleg gyertek el, nagyon jó szokott lenni a hangulat!!! Kép

Zsuzsi

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok!

Nekem is nagyon jó volt veletek találkozni, jó, hogy tudok arcokat társítani a nevekhez! Kép

Rkata!
Csenge tényleg bűbájos, sok örömet kívánok nekte hozzá! Kép

Napsugaracska!
Norisz baba nagyon édi, az alvókájával pedig nincs semmi baj! Kép

Rvan!
Érdemes volt fent maradnod sütit sütni, igaz? Ennyi bókot kapni érte, és persze várjuk a receptet! Kép

Di ti!
Én láttalak egy pár percre, de mikor oda akartam lépni hozzátok, hogy bemutatkozom, eltűntetek egy pillanat aladt! Majd legközelebb! Kép

Idusa!
Lilikét sem hagyom ám ki! Már milyen "nagy" lány! Tündéri volt ő is! Kép

Nikinozso!
Remélem jól kipihened magad ezután a nap után, és holnap jössz (jöttök) unokázni! Vagy mi menjünk? Kép

Amneris!
Szándékosan hagytalak a végére, ugyanis neked igértem valamit. Ígéret szép szó, ha betartják úgy jó! Már nem vagytok ti sem olyan messze a ti babócátoktól, kívánom hamarabb jöjjön a gólya, mint várjátok! És a meglepi: Kép
KépKépKép
Remélem tetszenek, jó éjt mindenkinek, bocsi, ha hosszú voltam! Kép

kizsó
 
 


Kizsó: Jaj, de gyönyörűek! Kép

KépKép
ancsúr
 
 


SziasztokKép

Huúú de remek egy nap voltKép Kép Kép
/Attól eltekintve, hogy jól lebőgtem és ki is bőgtem magam...Kép/

Kizsó, egyből felismertelekKép Olyan gyönyörű kék szeme van az egész családnakKép!!! (Mamától unokáig)
Tetszik, hogy Nikinozsónak üzensz;) Hát igen, a mai modern világKép
Kinga nagyon édi kislány, és szerintem az a jó, ha egy gyerek szaladgál össze vissza, aki csak ül egy helyben ott már gond vanKép

Lányok, olyan jó volt veletek is találkozni, még ha nem is sok időre... Jó volt, hogy ismerjük egymástKép És olyan közvetlen mindenkiKép Nagyon nagy dolog ám ez, hogy "Internetes barátnők" lettünk!!!Kép

Csenge milyen édi, azokkal a szőke fürtjeivel, örületKép Kata! Nem maradtál le semmiről, örülök, hogy nem láttál!!!!
Téged is egyből felismertelek, a többieknek is a szemében valami más volt, mint za idegeneknek...
Lehet kerestük is egymást, de valami vidámságot is éreztem, mintha felszabadultabbak lettünk volna... Jó volt talizni!

DiTi! Az okos ember más hibájából tanulKép Majd ha ti is a "másik" ajtón léptek be, akkos már tudni fogod, hogy nem azt kell elmesélni, mikor elbőgted magad, mert valószínű ott is elfogod:D
Én magát a pillanatot szerettem volna elmesélni, ami olyna nagyon nehéz az örökbefogadásban...
Te majd okosabb leszelKép Nehéz dolog 200 ember elött az érzéseinkről bezsélni...
Ja, nem voltam ám régebben ennyire érzékeny, ha valami bántott is, mindig csak mosolyogtam soha nem mutattam... Mióta babyproject van nálunk, azóta minden megváltozottKép Mondjuk csak a boldogságtól sírokKép
Drukkolunk nagyon nektek is!!!

Amneris! Rvan!
Olyan aranyosak voltatokKép És vidámak, és bűbájosakKép Ti is úgy felvagytok dobva, mint minket tavasszal feldobott érzelmileg ez a találkozó, ugye??? Remélem hamarosan találkozunk!
Jó lenne valami internetes topic taliKép MennénkKép

Na én is teszek most már fel képet a kicsi fiamrólKép Mert ő is benne volt a 20banKép) Még mindig nehéz elhinni, kimondani, kisfiam-gyermekem vanKép
Ime Norisz legelső fotómosolya, én készítettem a legnagyobb bolodgsággalKép
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Azért nektek mellékelem, hoyg mit is szerettem volna elmondani.
Itt befejezem amit ott elkezdtem...:
<!--attachment: Tal_lkoz_s_a_sz_l_any_val-282485.doc*mime_msword.gif*application/msword*28.2**Tal%e1lkoz%e1s+a+sz%26uuml%3bl%f5any%e1val%2edoc --><center><pre>
Kép
Találkozás a szülőanyával.doc (28.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is olyan remekül éreztem magam a találkozón!! Kép
Szuper dolog arcokat kötni a sok leírt történethez, hisz tulajdonképpen kedves ismerősök lettünk itt mi, "Babanetesek"!

És azok a szépséges babák!!

Mosolygós!

Norisz egy kis tündér! Nem is csoda, hogy elérzékenyültél, Kedvesem...
Gratulálok a kis Családhoz!

Idusáék Lilikéjébe meg egyszerűen beleszerettem!!
Az Apukája a fülébe súgott valamit, ő pedig félálmában is akkorát mosolygott, hogy csuda - bevésem ezt a mosolyt a fejembe jó mélyen!
Eszembe kell majd jutnia, ha kissé elkámpicsorodnék - mert néha megesik ám ebben a hosszú várakozásban... Erőt ad majd, tudom!

És milyen jó, hogy rámtaláltál ott a forgatagban, Drága Rvan!
Olyan kis árván ücsörögtem férjecske nélkül! Nagyon örülök, hogy beszélgethettünk!! Igazán öröm, hogy ilyen szeretetreméltó, közvetlen embert ismerhettem meg Benned!

No és Csenge! Olyan büszke voltam, hogy rögtön felismertem - persze nem volt nehéz, mert a legutóbbi képe már egészen a mostani önmaga!
Csuda bájos kislány - és milyen csinos volt ma!
Mindíg feldobódom ilyen kis harisnyás lábacskák láttán! Kép

Kép

Drága Kizsó!

Nagyon-nagyon köszönöm a képeket! (Az a kedvencem, amin Kingus alszik - persze Kingussal egyébként is elfogult vagyok.Kép)

Én nem tudom, mi ez nálam, de tényleg imádom a fényképeket! Innen is szépen lementem magamnak az ilyen kincseket - ugye nem baj?
Persze tudom, hogy alig van közöm ezekhez a cseppekhez, de mikor végig lapozgatok a képeiken, valahogy jókedvre derülök! Kép
Pl. mikor Lilikét eteti Apukája a kórházban, vagy Gyezsu álma a Picikkel, Kingus és a kishugi - no meg Cseni a locsolócsővel! Ezek után csak jókedvűen folytatódhat a nap!! Kép

Drága Nikinozso!

Gratulálok a mai naphoz! Ha egészen hasonló élmények hatására nem tettem volna már meg, most indítanék egy topicot - hogy folytatódhassék ez a hangulat! Kép Kép Kép

Minden jót! Jó éjszakát!

- Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kizsó! Még valami:

Az előbb benéztem a topicra, amit ajánlottál! Rengeteg nekem való képet találtam!
Köszi a tippet!

Ölellek! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Boldogság volt olvasni a soraitokat! Kép Örülök, hogy jól éreztétek magatokat a talin! Kép Utólag is elnézést kérek mindenkitől, hogy nem mentünk, de sajnos még mindig nem jöttem helyre, éjjel is fél 3-kor tudtam elaludni a köhögés miatt.Kép
Fiúkák sem tökéletesek, és Dancsi is köhög már egy picikét.

Úgy gondolom, hogy a sok kicsi baba közé igy nem lett volna illendő menni.

Nagyon sajnálom, hogy nem lehettünk ott, jó lett volna megismerni személyesen benneteket, de ami késik, nem múlik!

Idusa, Mosolygós, Kata, Kizsó! Gyönyörűek a gyerekek! Kép Kép Kép

Ancsúr! Sajnálom a rossz tapasztalatokat, remélem hamarosan megnyugszik a lelked!

Topictaliban én benne vagyok, sőt szivesen felajánlom erre a célra a lakásunkat, annak ellenére, hogy elég kicsi - kb. 50 nm -, de sok jó ember kis helyen is elfér! Kép

Sziasztok!
Vendég
 


Kedves Napsugaracska!
Norisz egyszerűen imádni való kis tündér.Kép A történeted amit elolvastam, meg jól meg is rígatott.

Matiba: Már is megnyugszik a lelkem, mikor itt olvasom, hogy kivel mi történt és sehol nem látom a rengeteg negatív dolgot, csak a boldogságot, már én is a szobát tervezem, hogy mit hova rakok stb.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Kedves Ancsúr!
Ha felhívsz elmondom erről a "taktikáról" a véleményemet. Tel: 06-30-251-7120 06-23-540-311
nikinozso
 
 


Kedves Nikinozso!

Nagyon szépen köszönöm a beszélgetést.Kép

KépKép
ancsúr
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: