Új privát üzeneted érkezett!

Csataló!
Csak urald - igaza van anyanyosnak - ezek az igazán fontos hirek!! Kép
Az első találkozás... az már valami!! Kép Részletes beszámolót kérünk ám!
Nekem különben az a benyomásom, hogy ha a kicsi tartózkodó az idegenekkel, az jó hir. Valahogy azt gondolom, hogy ez olyasmiket is jelent, hogy életkorának megfelelő a psychéje, hogy érzékeny a lelke, és nem "mindenmindegy" a lelkiállapota, hogy van valaki (pl egy gondozónő), akihez kötődik mert ha ilyen nem lenne, akkor nem lenne számára "idegen"-fogalom. Ha el van kényeztetve, ez is azt jelzi, hogy szerette valaki...
Az pedig csak jó, a jövő szempontjából is.
davi
 
 


ja a kérdésre elfelejtettem válaszolni..
Imi nagyon rendes GYESes kismama lettKép
De az Y kromoszómája azért egyre nehezebben türi a mosás főzés takaritás végeláthatatlan és reménytelen befejezhetetlenségétKép Most itt a faluban gyümölcs-zöldségboltot készül nyitni, és felveszünk egy bébicsőszt a két felügyeletre szoruló mellé (anyukám, és Andris)
Zsuzska szereti amugy nyüsztölni az Öcsit, de ha hiszed ha nem Máté az igazi bébipesztra...Kép
davi
 
 


Ezt elhiszem Mátéról Kép Kép Kép !!!!!!
J
anyanyos
 
 

 
 

Davi, az enyém-Imi is aszonta, itthon marad gyesen, mert nekem perpill több a fizum, mint neki. Látom lelki szemeim előtt, amint hazajövök: konyhában a déli füstölt csülök maradékai, amit főzött kettejüknek ebédre, aztán nézik a meccset a fotelból vagy neteznek a lányzóval... Inkább bébicsősz:-)
(Elfelejtettem, honnan szedtem le a mosolygó pofikat)
Ja, még valami. A baba tejérzékeny. Ugye nem tragikus?
mera
 
 


Csataló! Ismeretlenül is nagyon drukkolok nektek a napokban és kívánom, hogy mielőbb legyen együtt A Család. A tejérzékenységről úgy tudom, hogy 4-5 éves kor kürül többnyire kinövik a gyerekek. Mindenképp (HA) hipoallergén tápszert kell kapnia (gondolom most is ezt kap), és a tejet erjesztett formában lehet elkezdeni (sajt, túró, joghurt). Egy csomó felnőtt tejallergiás, csak nem tudnak róla, és általában ösztönösen kerülik a friss tejkészítményeket. Ha fogyasztanak, akkor hasmenés, hurutos nyavalyák, bőrkiütés. ((Szerintem a férjem is az. Sose iszik tejet, kakaót, és persze nem hajlandó megnézetni magát)) A baba "félénkségével" kapcsolatban ugyanazok jutottak eszembe, mint Davinak. Szerencsére ő még pici baba, így nem alakult ki nála az a csecsemőotthonos magatartás, hogy minden érkezőben a mamáját várja...és esetleg csalódik, mert egy másik babával mennek el a látogatók. Az hogy kötődik a gondozójához, elemien fontos, hogy hozzátok is kötődni tudjon. Az meg, hogy "hisztis" is, egyenesen pompás Kép! Van önálló akarata, nem lett elfojtva sem önmaga, sem külső tényezők által.
Üdv
zs
zuppa
 
 


Sziaztok, örülök a jó híreknek!
Tejallergiához: (kisebbikemről is ez volt a gyanú, de szerencsére 2 évesen már nem igazolódot be). Tehát vannak tejmentes tápszerek is, szójás és nem szójás alapúak is. A szójával is óvatosnak kell lenni, mert állítólag sokan arra is allergiások. Az én fiam kedvence a Sinlac nevű tápi volt, az nem szójás. ha orvosi megtámasztása is van az allergiának, 90%-ra iratható két éves koráig, utána csak akkor, ha tejterheléssel is igazolható az allergia fennmaradása. HA van kérdésed tedd fel, sokat olvastam erről tavaly.
Hisztihez, elkényeztetettséghez meg a többiek leírták márKépKép
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


sziasztok, Csatapaci veled izgulok ámKép
anyanyoskácskának köszönöm a turicímeketKép
Davika, lehet szükség a háznál olyan izére egy közel 7 éves terroristának is? (Most aztán tényleg válaszolj, mert már kétszer nem is válaszoltál nekem, vigyázz felülök a vonatra és személyesen nemhagyom, hogy ne válaszolj!Kép
zsombolya
 
 


Csataló, így már értem... Kép

Zsombolya, Davi direkt erre utazik, ezzel nem fogod tudni "zsarolni". KépKépKép
joe63
 
 


Sziajoe656543Kép Jó újra látni virtuálisanKép Dolgok rendben?????
Nálunk iskolaproject zajlik ezerrel, úgy be vagyok tojva, mintha én mennékKép
Hát akkor hogyan csikarjam ki Davikából a választ, he?Kép
zsombolya
 
 


Sziasztok!
Nem győzlek olvasni titeket.Gyors az iram nekem ritkábban jutok géphez pedig itt áll a szobában.
Csataló!
Jó olvasni Téged s átélni ujra szívbéli csemeténk érkezését.
Nadír!
Se rábeszélni se lebeszélni nem akarlak.A szívben termett gyermekeknek van valami különleges kisugárzása mely áthatja napjaidat megváltoztatja egész addigi gondolataidat és életedet.Új ember születik mikor hazahozod:megszületsz ujra TE MINT ANYA!Leírtam sokszor nálam hogyan is volt.Most van két pocakbélim is.Nézd csakKép
Kép
telian
 
 


Sziasztok!
Nem győzlek olvasni titeket.Gyors az iram nekem ritkábban jutok géphez pedig itt áll a szobában.
Csataló!
Jó olvasni Téged s átélni ujra szívbéli csemeténk érkezését.
Nadír!
Se rábeszélni se lebeszélni nem akarlak.A szívben termett gyermekeknek van valami különleges kisugárzása mely áthatja napjaidat megváltoztatja egész addigi gondolataidat és életedet.Új ember születik mikor hazahozod:megszületsz ujra TE MINT ANYA!Leírtam sokszor nálam hogyan is volt.Most van két pocakbélim is.Nézd csakKép
Kép
telian
 
 


Nem sikerült a fotó de talán most
Kép
telian
 
 


Zsombi!
Mire nem válaszoltam, kedves?
(mostanság kissé lyukacsos az agyam, meg mivel géphibáim voltak, minden levelem is elveszett, és csak néha tudtam netre jönni, lehet, hogy elkerülte valami a visszaolvasásnál a figyelmemet.) Kéretik a kérdést ujra feltenni, bár...igaza van Joe-nak, az ideutazás se rossz ötlet!!! Kép Kép
Calcimusc amugy mindenütt elkel, lévén allergiára, náthára, és persze ama bizonyos gégeödémára használható.. Küggyek receficét?

Amugy a két emailben megadott cimre ma elment a posta.

Krisztina !
Honnan próbálod feltenni a képet? Mit tolsz el, hogy nem jelenik meg? Simán a vincsiről melléklet feltöltéssel próbáld!

Értesültem, hogy valaki. aki innen ismer engem most fog lejönni Somogyba az örökbe-kislányáért vasárnap, ugy hirlik, hozzám is be fog jönni, de nem sikerült beazonosítanom, hogy ki az pontosan. Tudja valaki?
davi
 
 


KépDavika!
Hát eccer (ez direkt) kérdeztem az allergiáról valamit, de már nem lényeges, majd nemsokára megint fogok, ha jön az idény, a fene egye meg, a másik pedig futószemölcs ügy volt, az a project még most is zajlik, bár mutat némi javulást, csak baromi lassanKép MÉg jó,hogy a pisilelet teljesen negatív! - iskolaügyi vizsgálatból kifolyólagKép)
Úgyhogy most nem is kérek választ, úgyis visitozom, ha bajom van jó???!!! Recipékekét pedig kérek akkor lécccives, küldöm a címemet emilkébe, ha rájövök, hogy ez a dög gép miért nem akarja felkínálni az üzenet ablakot, ha az emilcímedre klattyolok. Puszi az egész családnak és gyerekgyémántgyülekezetnek és mindenki másnak is jó hétvégét(ami állítólag szép napsütéses, ehhez képest lehet, hogy este szánkózni fogunkKép
zsombolya
 
 


Ok Zsombi!
Az emailes kérdésekre jobba odafigyelek, ugy érdemesebb, ok? Kép

"steiff" neve mond valamit a régieknek (Index), ugye?
Na kinyomoztam, hogy ő lesz vasárnap boldog anyuka!!Kép Kép
Ide is jönnek, majd talán egy fényképre is elkapom a kiscsajt!
davi
 
 


Sziasztok!

Kedves Csataló! Egyetértek a többiekkel! Tessék csak uralni a topicot!
Egy kis történet a kicsi(k) viselkedéséhez, viselkedéséről:
3 éve lenn voltunk vidéken egy gyermekotthonban, egy akkor 3 éves fiúcska öf-a kapcsán.
A kicsivel külön is találkoztunk, de csak pár pillanatra. Aztán bementünk abba a csoportba, ahol ő volt.
A fiúcska zárkózottan viselkedett, de éreztem, hogy amikor nem rá nézek, figyel. Tudta, érezte, hogy miatta vagyunk ott! Teljesen természetesnek véltem és vélem a reakcióját.
Aztán fokozatosan kezdett engedni, közeledni. A du-i alvásra már csak úgy akart lefeküdni, hogy egy darabig ott voltam vele.
Tündéri volt, az igazg.nő azt mondta utána, hogy igy még nem látta viselkedni a gyerkőcöt.
Aztán végül nem ő lett a kisfiúnk....Hogy miért? Akkor sok mindent mondtunk, ma már tudom az igazi okot: aznap hajnalban született meg Máté!
Költözés: nem viselte meg a kicsiket. Igaz, eleinte, mikor mondtam: menjetek a szobátokba (a régi helyen csak egy szobánk voltKép )játszani, nem akarták elhinni, hogy az az övék. Már megszokták, elalvásnál sincs különösen gond, Mátéval abszolút nem, Dani csak akkor sir, ha nagyon fáradt, és nem tud elaludni. Akkor jön apa..., csak apa kell neki akkor.
Most épp a birodalmukban játszanak. Egyébként a hely nagyon jó, kertvárosi részen van, hatalmas parkkal körülvéve. Emellett nagyon csendes, és jól ellátott is, közlekedésileg is szupi.

Davi! Zsuzska és Andriska tündéri! Andriska nagyon nagyon hasonlit rád!
Imidnek pedig hatalmas dicséret, még akkor is ha a mosni és mosogatnivalóval nehezen birkózik. Én már csak tudom, Atim is ezt csinálja, és nálunk "csak" két poronty van. Úgyhogy gratula neki! De átadni ám!
Mindjá dobok egy mélást, kéréssel.

Zsombolya! Én is pont a szánkózásra gondoltam, látva a sok havat. Hol a tavasz?????????????

Mindenkinek szép hétvégét, és ezer bocsi, hogy illen hosszú lettem!
Vendég
 


Matiba, kedves!
Emil megjött, de nincs csigaposta cim benne. Amugy mindent felirok amit kértél, és küldöm
(bocs, hogy ide irtam, de a kimenő emilekkel gondom van..Kép )
davi
 
 


Davi, nem steiff az, aki 2 roma kicsit, feltétlenül testvéreket akart örökbefogadni? (Merthogy itt 1 kislányt írtál.)
mera
 
 


Csataló!

Igen, ő az, de ugy tünik, igy sikeredett...
Emlékszel Magdira a Taliról? Ő hivott fel, (most itt lakunk tőlük 20 km-re) hogy jön steiff vasárnap a kicsiért, tőle viszi el. Nála laktak, mig barátkoztak a kiscsajszival, és a beszélgetéseik során derült ki, hogy én vagyok a közös ismerősKép
Majd vasárnap már többet tudok...

Veletek mi ujság???
davi
 
 


Hát azért minden nap nincs friss újság...
Várjuk a hétfőt, és gondolkodunk, mit vigyünk neki:-)
(Hol az arcocskák?)
mera
 
 


Kiscsillagotok ugyan kisebb, mint az én Janeszom volt annak idején, de egy biztos. Minden darabot, minden apróságot őrizget abból az időből. amikor találkoztunk... Annak idején elhozhatott egy kedvenc pólót, pulóvert, és azóta is kincsként őrzi. Amit tőlem először kapott, az is fontos neki a mai napig, pedig csak egy egyszerü kis baseball sapka volt.
Jól gondoljátok át. mit visztek neki, mert azt hiszem egész életében fontos szerepe lesz...
davi
 
 


Csataló!
Arcocska: kettőspont, utána zárójel. Orr nélkül! Kép
Márti
T-Márti
 


Kedves Mindenki,
akit érint, vagy érdekel: az Ágacska Alapítvány 2004. tavaszán újabb felkészítő tanfolyamokat indít. Az egyik március 31-én indul, majd április 7, 8-án folytatódik (ez egész napos, ami azt jelenti, hogy 9-16-ig tart), a másik április 13-án indul, ez keddenként 16-20-ig összesen 5 alkalom.
Jelentkezni a 06-20-9345-895 vagy a 06-30-951-7989 számokon, vagy az agacska@dpg.hu e-mailcímen lehet.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Ágacska
 
 


MártiKép
Nadír, tetszik ez a kilenc hónapos várakozás-számításod, micsoda érzéked van...
Köszönöm a kiságy - és egyéb holmi ajánlásokat, kiságy már biztos lesz a kolléganőmtől, ha kell valami egyéb is, sikítani fogokKép
Davi, én elsőre csak játékra gondoltam, mondjuk egy szép maci szerinted?
Végülis én lettem tiszta nátha, remélem, azért hétfőn mehetünk.
Steiffről várjuk a híreket!
Jó 7végét!
mera
 
 


Aha, olyasmire gondoltam én is, amit majd még 18 évesen is elő tud huzni, hogy "ime, ezt kaptam akkor..."
davi
 
 


Sziasztok!
Kiscsillag végigbőgte az első találkozást, úgy, ahogy kell. De még bőgve is gyönyörű! Tenyerébe fogta az arcocskáját, úgy takarta el magát, de azért az ujjai között kikukucskált és jól meg nézte magának a csúnya idegeneket. Holnaputántól látogatjuk, de akkor már a gyerekcsoportjában leszünk, ismerős közegben.
Most többet nem írok, mert minden kavarog bennem, öröm, meghatottság, félelem...
mera
 
 


Juj, de izgi, Csataló Kép Kép Kép!!!! Ugye, mesélsz - sokat-sokat!!!!
J.
anyanyos
 
 


Csataló! Annyira jó, örülök a híreknek. Várjuk a többit is, ha már sikerül beszélned róla.
mrs
gyrmur
 
 


Sziasztok Lányok

off
Bocsi, de davi, irtam minden létező címedre, nem tudom megkaptad e?
Irnál nekem???

Zoli
bbendi
 
 


OFF
Szia Bbendi!Kép
Nem kaptam sehol levelet tőled, és persze hogy irnék, de nincs kimenő levelezésem momentan. Baj van? Megyek a topicba...
ON
davi
 
 


Sziasztok!

Csataló! Nagyon örülök! Ugyi, majd mesélsz? Természetesen nem akarlak sürgetni.

Sziasztok!
Vendég
 


Hölgyeim, Isten éltessen mindannyiótokat!

Kép

(A késés oka: elhavazódás) Kép
joe63
 
 


Joe! Nagyon köszi!!!!Kép
Vendég
 


köszi Kép !!
davi
 
 


Joe! Köszönöm szépen! KépKép

Ui.: Merre lakhatsz? Mi is behavazódtunk! Még most is tartja magát a nagy fehérség. Kép
Márti
T-Márti
 


Joe! Köszönjük!Kép
mera
 
 


kösziKépKép
gyuzsu
 
 


Joe! Kép
zsombolya
 
 


Kedves Tőled Joe, köszi. Kép
gyrmur
 
 


Csataló! Van valami kis híred a gyerekecskéről?
gyrmur
 
 


Sziasztok!
gyrmur, épp amikor érdeklődtél, akkor voltunk nála másodszor. Ma már nem sírt, a saját csoportjában voltunk, már játszottunk is. Még mindig bizalmatlan velünk, pl. etethettem (túróval!)édesen fal, nagyon jó étvágya van. Akkor kivonultak a gondozónők, hogy magunkra maradjunk, s amint ezt észrevette, megint sírni kezdett. Volt két másik kisgyerek, mindegyiket elhozhattuk volna ma, kézenfogva jöttek velünk, kivéve a mi lányunkatKép
Messziről mosolygott, intett, de a távolságot még megtartja. Tudom, hogy ez a jobbik eset, látszik, hogy kötődik a gondozóhoz, csak mégis olyan suta vagyok így vele, olyan szerencsétlennek éreztem magam. Azért bízom benne, hogy egy hét múlva más lesz.
Amúgy változatlanul szépséges, huncut, ügyesen játszik a kockákkal-legókkal, ütemesen dobol. Saját ruhatára van, vannak saját játékai is.
Csak elég türelmet adj, Istenem, hogy ki tudjam várni, hogy megszeressen bennünket!
mera
 
 


Látom, a mamócák igen elfoglaltak ma, senki sem ér rá új híreket böngészni Kép
Még annyit az előző beszámolóhoz, hogy olyan furi volt, amikor a gondozó néni azt mondta: menj apához! anya megetet!... szóval Törpilla biztos megérezte, hogy mi is feszengünk...
Ja, és eljövőben megsimizte apa szakállát... a gondozónő karjai által nyújtott biztonságból, persze, de akkor is. És puszit is dobott, tisztes távolról...
folyt. köv. holnap!
mera
 
 


Drága Csataló!

Biztosan rendben lesz majd minden! Apu szakállát simizni azért már valami!!
Szuper, hogy leírod a fejleményeket, örömmel olvasom!

Szorítok Nektek! Majd még mesélj, jó?

Puszi!

- Nadir -
nadir
 
 


CSataló, annyira megható ez! A zavarod meg el fog múlni, és egy idő után már nem lesz fura az anya és apa ,egszólítás sem...Gondolok rátok!

ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Csatapaci! Nem írok bölcsességket, mert az eszeddel Te is tudod, hogy ez egy olyan folyamat, amit nem lehet átugorni. Meg kell dolgozni a szeretetért mindenkinek, Nektek is és ez jó, mert Titeket fog szeretni és nem akárkit aki megjelenik a kis életében. Kell ez az idő, le kell rakni az alapokat hogy lehessen építkezni. De ez gyönyörúséges kínlódás. Puszilom a Kedves Anyukát és Apukát valamint a pincurkát is. IrjKép
zsombolya
 
 


Csataló, a csecsemőotthonban nemhogy szakállat, de még tán férfiembert se igen látnak a gyerekek. Úgyhogy ez elég nagy lépés a részéről.
Amikor voltam bent V-nál, már a hangomtól is meg volt szeppenve, nemhogy a szakállamat birizgálja. Erre tettem egy lapáttal azzal, hogy lefeküdtem a földre játszani vele. Attól megint igencsak megszeppent. Kép (A környezetükben a felnőttek nem fekszenek, hanem körülöttük sürgölődnek, vagy leülnek.) Képzeld magad a helyébe...KépKép
joe63
 
 


Csatalo!
Nezem majdnem minden nap, hogy irtal-e valami ujat!
Nagyon meghato es izgalamas ami Veletek törtenik, gondolok sokat Ratok...akar hiszed, akar nemKép!!!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Csataló!
Én minden nap (van, hogy kétszer is) benézek ide, hogy tudjam, mi van veletek. Jó olvasni így "egyenes adásban" egy baba hazatérését. Kép
Lélekben Veletek vagyok, még ha nem is írok minden nap!
Márti
T-Márti
 


Csataló! Köszi a hírekeket. Szívetmelengető érzés olvasni ezekről a dolgokról. Hiszem, hogy neketek most sokkal nehezebb a helyzetetek, mint nekünk volt anno. hiszen mi csak hoztunk egy kis csomagot haza, aki nem kérdezett semmit, csak bazsajgott vagy aludt. Szóval jó látni ezt is, hogy mi a módja ennek.
És ha nem 1 hét, akkor 2 múlva hozzátok el, de biztos, hogy össze fogtok melegedni. Érzi a gyerek a szeretetet.
mrs
gyrmur
 
 


Joe! Ez egy nagyon lovagias dolog volt!
dondaniel
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: