Új privát üzeneted érkezett!

Szia nAdir!
Szerintem is érdemes mindkét szálat egyszerre indítani, ugyanis ha van örökbeadható baba, akkor nem vagy köteles igent mondani. Tehát ha pl. egyszerre tudod meg hoyg várandós vagy , és jelentkeznek, hogy van baba is, nem kell elfogadnod. TErmészetesen illik lemondani az öf. szándékát, ha máshogy alakul.
A tájékozódásnál érdeklődj alapítányoknál, GYermekvédelmi szakszolgálatoknál, lakóhely szerinti GYámügyi hivataloknál. (utóbbinál vigyázz, néhányan pontatlan infoval rendelkeznek, mert nem volt még öf. ügyük) A neten keresd meg az idevágó törvényeket, jogszabályokat is.
Sok sikert!
zSuzsa
gyuzsu
 
 


Szia Zsuzsa!

Köszönöm a hasznos tanácsokat!
Így kérdés sem lehet, mennyivel hasznosabb lenne, ha mindkét oldalon szorgalmaznánk a haladást!

Akkor talán: első körben leülök a Papajelölttel, hogy elmeséljem neki mindazt, amit itt megtudhattam Tőletek!
Aztán, ha már "lépegetünk", persze újra jelentkeznék! Ti mindenben avatottabbak vagytok, és szuper, hogy ezt közkinccsé is teszitek! Kivételes előny lenne úgy kiigazodni ennek az egésznek a menetében, hogy az ember nem a maga kárán, hanem okos tanácsokból tanulhat...

Örülök, hogy "megismerkedtünk"! Puszi!

- Nadir -
nadir
 
 


Sziasztok! Kriszta, Márti! Írjátok, hogy a babáitok pici korukban nem hagyták magukat szeretgetni. Ez nagyon megfogott! Az én kisfiam is csak kb. 1,5 éves kora óta. Előtte, ha összebújtunk, állandóan ficogott, elmászott, nyughatatlan volt (kivéve elalvás, evés idejét). Kicsit aggódtam is. Féltem, hogy esteleg valami kötődési probléma. Aztán mintha elvágták volna. Most 2 éves. Bújós, puszilgat, mellé kell feküdni, bibipuszit és -simit kér...stb. Valószínű ez karakter kérdése. Annál is inkább, mert a barátnőm ugyanígy hiányolja a babusgatási lehetőséget 14 hónapos (vérszerinti) kisfiánál. Úgyhogy ez megint olyan, Márti Kép amiből mi örökbeszülők gyártunk problémát Kép.
Nadir! Mi is párhuzamosan kezdtük, sőt én azt hittem az örökbebaba után még próbálkozom a szüléssel... Hát valahogy elment a kedvem a kezelésektől Kép. De igaza van Mártinak, ha beadod a dossziét, sokkal felszabadultabbá válsz, és talán az orvosi része is sikeresebb lesz. Egyébként a fiatalabb szülő kora a mérvadó. Tuti.
Üdv mindenkinek, menjetek szánkózni!
zsebiba
zuppa
 
 

 
 

Nadír!
Nem, mi nem párhuzamosan csináltuk. Bár volt még egy ingyenes lehetőségünk a lombikra, de miután beadtuk a kérelmet már nem éltünk vele. Úgy döntöttünk, hogy fontosabb az egészségem, na és a lelki teher is nagy volt már 5 sikertelen lombik után.
Tehát 3 hónappal az utolsó lombikunk után jelentkeztünk örökbefogadóknak. És kb. 3 hónap múlva mehettünk volna a következőre.

És mi már nem is próbálkozunk. csak mesterségesen eshetek teherbe, de úgy döntöttünk, nem vágunk bele többe. Jól vagyunk így, ahogy vagyunk. Nagyon jól! Kép

Zsebibaba!
Igen, most már az én lányom is nagyon bújós. Főleg most, hogy szégyellős is lett...Kép
Én pici baba korában nem csináltam problémát abból, hogy nem engedte magát babusgatni. Nem is gondoltam arra, hog ez az "örökbefogadottság" miatt lehet - mint ahogy, gondolom, nem is amiatt volt.
Jókat lehett dögönyözni, csikizni, csak "tétlen "dajkálást, ölelgetést nem bírta.
Inkább az okozott problémát, hogyan védjem meg a nagymama ölelgetni akarásától, anélkül, hogy anyósomat megsérteném...

Szép, szép a hó, de az azért mégiscsak disznóság, hog yholnap a március elseje talpig fehérben köszönt majd ránk!
Hol van a madárcsicsergés meg a hóvirágok?

Márti
T-Márti
 


Nadir!
Ment egy email a betegségeddel kapcsolatban, de még majd küldök, csak most kölccsöngéppel, alkalomszerüen vagyok itt.
davi
 
 


Sziasztok!
Rég jártam köztetetek.
ZSebibaba!
Bizonyosan alkati és temperamentumbéli kérdés is az ölelgetés szeretete.Teklám tényleg olyan erős egyéniség.Olyan mint egy fajmacska.Amikor ő akarja jön bújik és hízeleg ,de ha nem akarja nem is tűri.Tudod én nyilas vagyok s abból is a tüzesebb fajta.Meggondolatlen hirtelen haragú két végről égetős.Teklus épp ellenkezője.Mérleg.Megfontolt határozott.Mostmár ezt én is pontossan látom.Sokszor nehéz vele s neki is velem.Tudom.
Márti!
Én is azt gondoltam ,hogy sok dologból én "örökbefogadó"csinálok problémát.De aztán beszéltem több barátnőmmel.Több gyerekesekkel.S rá kellett jönnöm ők épp így vannak az ELSŐ gyermekkel.Mert ez státuszKép az első , az egyke.Mint ahogy a középső és a legkisebb is.Speciális problémák s hasonlóak.Függetlenül vérségtől.Ez számomra megnyugtató hiszen akkor bennem van a görcs.Mert meg akarok felelni.Mikor először kezembe vettem Teklát azt kérdeztem "mit gondolsz jó leszek én anyukádnak"?Ezen mostanság sokat gondolkodom.Azon dolgozom, hogy ki tudjam jelenteni:Jó anyukád leszek!Biztos én vagyok csupán aki ezen tépelődik?
Ti olyan biztosan álltok a lábatokon.Olyan határozottak vagytok!Nekem Tekla olyat adott amit évekig egyetlen orvos és egyéb csodatévő sem tudott megadni az anyaság érzését.Amire, megindult bennem az áramlás s a csoda, hogy biológiai anyává lettem az Ő műve.De mikor megtudtam, hogy terhes vagyok s még ideiglenesen volt nálunk soha egyetlen percig nem fordult meg a fejemben, hogy lemondjak a szándékomról.Az érdekes az,hogy az első kérdése a pszichológusnak az "alkalmasságin"az volt mit gondolok pótólja-e majd az örökbefogadott baba a biológiai anyaságot.Ezt akkor sem értettem.A válaszom az volt: NEM.Mert nem is lehet, szabad ezt várni.Hiszen ez egy másik dimenzió.Egy olyan anyaság, ami nem mindenkinek adatik meg.Mert mi mások vagyunk, akár bevalljátok, akár nem.EL TUDUNK FOGADNI egy édes kicsi lényt anélkül, hogy a vér, a feromonok segítenének.Meg tudjuk vígasztalni ha sír s ki találjuk hogyan lehet másképp kifejezni a szeretetet mint öleléssel(CSikizésKép )Higyjétek el ez sokkal nehezebb.Én mindkettőt megtapasztalom.Nap mint nap.S ami "csípőböl"megy itt komoly feladat ott.Még ha nem is érezzük mindíg!Nem magasztalni akarom megunkat s gyermekeinket csak leírtam NEKTEK akik még előtte álltok.Higyjétek el megéri mindkettőt vállalni!
telian
 
 


Drága Davi!

Köszönöm az emailt, megkaptam, és nagyon hálás vagyok érte!!

Már a negyedik dokit "használom", de tőlük összesen negyed annyit nem tudtam meg a problémámról, mint most a leveledből egy perc alatt. (Bár túl sok szívderítőt nem olvashattam ki belőle. Persze nem is ütött annyira szíven: lelkileg már rég felkészítettem magam...)

Egyébként:
Ez az internetezés egyszerűen fantasztikus!
Kezdő vagyok még benne, így még könnyen elámulok:
Csak írok néhány sort, és Ti igenis komolyan vesztek! Mindenki segít, ahogy tud! Hálásan köszönöm!


Közben felvetődött bennem egy újabb kérdés:

Ha a családba költözik egy kis apróság, akkor az ember "hirtelen" anyuka lesz. Elmehet gyesre is, mint más anyukák? (Valahogy mégiscsak gondoskodnia kéne a kis jövevényről...)
Hogy megy ez?

Mindenkit szeretettel ölelek! Szuper, hogy rátok találtam!

- Nadir -
nadir
 
 


Szia Nadir! Nekünk is jár minden családtámogatási forma, szülési szabadság, egyszeri támogatás, gyes, gyed, családi pótlék. mInden jogodultságr aaz általános szabályok érvényesek. Érdemes megfigyelni az igénylési határidőket (hiánypótlás az néha kell).
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak!

A korkülönbségről: nekünk is aktuális problémánk. A gyámhiv úgy adta ki a határozatot, hogy figyelembe kell venni (47) a férjem korát. A Tegyesz szerint a fiatalabb (én) számít. Most kicsit izgulok, mert egy kicsi lány a miénk lehet, de ha a gyámhiv köti az ebet a karóhoz, akkor... vér fog folyni:-)

A tapasztalt anyuciktól kérdezem, hogy mi az az alapkészlet, ami egy másfél évesnek RÖGTÖN kell, szval egy hét alatt elő kell teremteni? Kiságy, kiskád, járóka, etetőszék (?), ill. alapruhatár mennyi darab legyen?
csataló
mera
 
 


Szia csataló!
Otthoni ruhákból kell bőven váltás ,ha nem akarod hogy folyton mosás vasalás legyen.De ezt turikban viszonylag olcsó áron beszerezhető.Badyt vegyél ami alul a puncinál záródik mert kúszáskor ki van a dereka.Kijárósnak 2-3 új otthoninak 5-6 persze most még hosszú ujjú.Harisnyát én szeretem mert ha meleg van otthon abba szaladhat.Ez is kell 4-5 db.Nagyobb multikban de a kínaiban még olcsobb.Néhány pulóver 2-3 lábfej nélküli tipegő.Kell egy dzseki vagy kabát nadrág polár.Vegyél előkét így megvédheted a ruhát és nem kell folyton csutakolni(mondjuk az enyém leveszi és mindíg maszatos dehát próbálkozik.Amúgy adnak kezdő ruhatárat(mi legalbbis kaptunk)Sapka sál még szükséges abból is kell váltás mert összenyálazhatja.Nálunk is nagy a korkülönbség s az én koromat nézték(apa 50 éves)Ami praktikus.Kádba csúszésgátló,kis zsámoly a csaphoz álláshoz.Bilike(később) nem tudom hová való vagy de az IKEA árai nagyon jók(pl etetőszék 3000 asztallappal együtt 5000 fehér műanyag én nagyon szeretem.Cumizik?Cumisüveg cumi nézd meg hogy amilyet használt olyat végy mert a sima után nem fogadják el a fogszabályzósat.Kiskádat gondold meg nem biztos hogy érdemes venni mi már nem használjuk mert ilyenkor már kicsi.Ülj be vele fürdeni eleinte(az együtt fürdés pszichésen is jót tesz a víz mint atavisztikus folyadék.S az ölelés fontos.Biztonságot adsz neki ez sokat jelenthet.Mi Tekivel együtt fürdéskor mindíg közelebb és közelebb kerültünk egymáshoz.Hirtelen ennyi jutott eszembe .
telian
 
 


Nadír!
Nálunk egyszerű volt a helyzet, a kórházból 5 naposan jött haza a babó. Ugyanúgy intéztünk mindent, mintha én szültem volna. Csak mindenhova cipeltük a gyámügyi papírokat is. (Sőt, mindenhol nagyon készségesek voltak, mikor megtudták, hogy örökbebaba ügyét intézik. Kép)

Csataló!
Másfél éves gyerkőc? Húúúúúúúúú! De rég volt!Kép(Most lesz 3 éves 2 hónap múlva az enyém!)
De azért leírom, ami eszembe jut.
Gyakorlatilag ugyanaz, mint egy újszülöttnél, mert valószínűleg még pelenkás és cumusüvegezik is még.
Etetőszék praktikus, mert abban a korban már ügyesen eszik abban is, akár egyedül, de a nagy széken való üléstől még messze van.
Kiskád már nem szükséges, mi 1 éves kora után nagy kádban fürdettük Fruzsit.
Járókát sem érdemes vanni, mert már biztosan megy és nem marad el benne. Ha mégis, akkor már csak nagyon rövid ideig.
Kiságy kell, de a pelenkázót halaszthatod, nem sürgős, egy asztalon vagy ágyon is be lehet pelenkázni.
Babakocsit még érdemes venni, de már nem nagy, mélyet, csak amolyan "sportosat", esernyőformára összecsukhatót.

Ruhákról küldök listát mélben, ha gondolod.

Nekünk 2 hetünk volt felkészülni egy újszülöttre.
A nulláról indultunk és még szobafestés, padlózás is belefért. Igaz, babakocsit csak 2 hét múlva vettünk, addig kölcsönt használtunk, de egy újszülöttel 2 hetes kora előtt úgysem rohangál kint az ember.
Márti
T-Márti
 


Közben Kriszti beelőzött...Kép
Márti
T-Márti
 


Edóka!

Mailt küldtem.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Csataló! Nagyon izgi, én is szurkolok Kép !
Szerintem járóka másfél évesnek már nem kell. Ugyis állandóan melleted fog sertepertélni.
További ötletek:
Dugaszolóalj a konnektorokba (bár az enyém sose nyúlt hozzá, de a kisördög nem alszik).
A cumikat kérd el, vagy csak olyat használj, mint amit eddig kapott. Ne legyen neki ebben változás. Abban biztos felkészítenek, hogy eddig miket kapott enni.
Fürdőjátékok!!! Gumiállatkák, szivacs, kispohár (bár majd jól mennek a fürdőhabok, samponok is). Nagykád félig töltve jobb, mint a kiskád.
Hálózsák. Szerintem sokkal jobb, mint a kezeslábas, érzi benne a saját lábacskáját. Nehéz jó vastagságút kapni, ami nem sprőd. Talán a Kenguruban.
Kevés, egyszerű, jól használható játék. Főleg pakolászni fog szerintem. Kockák, egymásba rakaható poharak, rongyik, kiskosár. Kiválóan ellesz, ha az alsó konyhaszekrényeket rámolászhatja.
Lehet, hogy én elmaradtam, de mikorra várjátok? Ha kedved van, jó lenne ha mesélnél picit róla.
Üdv
Zsebi
zuppa
 
 


sziasztok!
Köszönöm, fantasztikusan gyorsak vagytok :-)
Számításaim szerint nekünk is két hetünk lesz, és közben szomorú események is zajlanak, férjem anyukája most halt meg, még a temetés hátra van. A hét végére pedig már festést rendeltem én is (a leendő gyerekszobába, amit eddig mindenesnek használtunk), de ezt sajnos kicsit el kell halasztani. Még nem láthattuk a picit, de már úgy érzem, hogy ő a miénk lesz:-)

Tudom, ez nem kimondottan a babaholmis-gyerekgondozótanácsokatosztó topic, de ugye jöhetek a kérdésekkel továbbra is?

Beatrix, ha mégis szeretnél sajátot (is), megpróbálhatod petesejt-donorral a dolgot. De szerintem az örökbefogadás legalább ilyen jó ötlet!
mera
 
 


Csataló!

Nekem szólt az utolsó 2 mondat?

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Csatapaci, de jó, de jó, de jó Kép Csak el ne kiabáljuk!!!! Bízzunk benne, hogy újévi jóslatunk beválik és ez tényleg AZ az év lesz Kép

Az én Kincsesládikám is másfél éves (pénteken lesz a szülinap Kép )így totál ismerős ez a kor. Szerintem a hálózsák-probléma azon is múlik, hogy eddig mihez szokott. Ha eddig nem aludt hálózsákban, már nem valószínű, hogy beleszokik. Valahol - irományaim között - van egy budapesti turi-listám, ha kéred, szólj, és küldöm emilben! Egyébként én csak ott vásárolok a lánynak, nem csak azért, mert sokkal olcsóbb, hanem azért is, mert sokkal egyedibb, nagyon jó állapotú rucikat lehet kifogni Kép (Ma is egy nagy szatyornyi gyönyörűséget nem tudtam otthagyni Kép - megjöttek ugyanis a tavaszi ruhácskák Kép )Ha nem vagy pesti, nézz körül a www.babaszoba.hu - Társalgó - Csere-bere rovatában vagy a Apróhírdetések között! Ott is nagyon szép dolgokra lehet bukkanni (képen meg lehet nézni!). Nekem még rossz tapasztalatom nem volt, postán is kérheted a babaholmit.
Nagyon várjuk az újabb híreidet!!!!

Férjeddel pedig nagyon együttérzünk Kép Kép Kép de lehet, hogy pont ezért érkezik most Ő.
Szió:
J.
anyanyos
 
 


Sziasztok!

Beatrix! Bocsánat, jaj de kerge vagyok.
Persze, hogy nem Neked, hanem Nadírnak szántam. Bocs!

Mindenkinek mégegyszer köszönöm a tanácsokat, jókivánságokat, és az együttérzést is.
Remélem én is, hogy nem kiabáltam el.
Anyanyos, nem vagyok pesti, de régóta "együttműködöm" a helyi turisokkal, nem lesz gond. leginkább a munkahelyemen lesz nagy meglepi... de megoldjuk valahogy.
A fejleményekről természetesen beszámolok!
mera
 
 


Csataló!

Semmi gond, csak meglepődtem, nem tudtam hova tenni a kérdést.

KépKépKép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


CSataló! DRukkolok! Anno az én munkahelyemen (tanár vagyok) tudták néhányan, hoyg örökbefogadásra készülünk, mégis váratlan volta bejelentés. Pénteken született Attila, én aznap este felhívtam eg ykolléganőmet, hoyg osszák el az óráimat, mert hétfőtől nem megyek dolgozni! Azután én is bementem, amikor már minden elrendeződött, elbúcsúztam az osztályaimtól. mindenki nagyon rendes volt. A kamaszok is.

ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Csataló! Ez tök jó hír! télleg ne kiabáljuk el.
A többiek leírtak szinte mindent. Én még hozzátennék annyit, hogy téli ruhának jobb a kezeslábas kintre, talán 2-t tudok is adni kölcsibe, meg talán még hálózsákot is.
Nekem még a 2,5 éves is iszik éjjel tápszert, kérdezz rá, hogy ez hogy van.
Én azért nem vetném el teljesen a járókát, mert addig tudtam használni minden gyereknél, amíg ki nem tudott mászni belőle. Biztonsági szempontokból esetleg hasznos lehet. Tudok adni kölcsönben ezt is. Szerintem hozzá van szokva, ha intézeti gyerek. Nem azt mondom, hogy ott kell tartani a kislányt, de hasznos lehet.
Ha valamiben tudok segíteni, írjál.


Mindkettőtöknek sok erőt kívánok még az anyósod halálával kapcsolatban, nem egyszerű. Mi novemberben voltunk ugyanebben a cipőben.

mrs
gyrmur
 
 


Még 1 dolog. A pelenkák közül inkább olyat vegyél, ami papiros kívül-belül. Huggies freedom, auchan pelusa, a pampers total care. A többit nem ismerem , mert eddig a huggiest használtam, csak nem mindig kaptam, így kénytelen voltam néha váltani. De a liberonak is van vmi ilyenje. Az auchané olcsó is és jó is.
Mindig úgy válaszd meg a méretet, hogy nagyobbat vegyél a szükségesnél. mondjuk 9-10 kg a gyerek akkor olyat keress, ami 12-14 kg-tól indul. Szükség lesz rá.
mrs
gyrmur
 
 


Sziasztok!
Olvaslak Benneteket, de írni nincs erőm, kedvem. Rossz hírt kaptam a családból és nagyon elszomorított.
Remélem, hamarosan vidámabban térek ide vissza.
Mindenkinek sok sikert, örömteli izgalmakat!
Márti
T-Márti
 


Csatapaci de jó neked!Kép
Anyanyos, ha megkérhetlek én is kérem a turilistát!!!!
TMárti mi baj van, tudunk segíteni?
puszi
zsombolya
 
 


Kinyomtatlak, lefűzlek Benneteket! Kép
Aztán hozzátesszük a "Hogyan vártunk Téged?" fejezethez...
Mindent köszönök. Még nem is láttam a gyerkőcöt... és már szétkürtölöm... szóval ne mondjátok el senkinek!

Tmárti:-(
mera
 
 


Csatalo!
Igaz, nem szoktam ebben a topicban tul sokat idözni, de idöröl-idöre beleolvasok.
Most Rajtad, marmint a Ratok varo(remelhetöleg) oriasi esemenyen akadt meg a szemem. Es nem hagyhatom szo nelkül!
Nagyon szoritokKépKép, hogy összejöjjön, olyan jo egy ilyen kis picurka!
Nekem mar kettö van, Rebek is masfel eves, mint a kislany, aki Ratok var!Kép
Sok szerencset!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Zsombolya, elküldtem a listát! Kép
J.
anyanyos
 
 


Csataló, csak nem bírtad ki? KépKépKép (nem csodálom) ;-))

Anyanyos, küldenél nekem/ünk/ is egy listát (ha még van belőle Kép )?
joe63
 
 


Zsombolya!
Köszi, de még én sem tudok segíteni. Igazán nem.
A lelkemet már ápolgatják egy másik topikban a Házasság, családnál. Aranyos vagy! Kép

Csataló!
Én is nagyon szurkolok neked! Abban biztos vagyok, hogy a világ legszebb gyerekét kapjátok és minden szép és jó lesz. Azért szorítok, hogy mindezt teljes lelketekkel, tudatotokkal átélhessétek, minden pillanatára emlékezhessetek.
Fényképezzetek, videózzatok sokat az első napokban, hetekben. Kérjetek kölcsön kamerát, ha nincs. (Akkoriban mi is kölcsön kamerával vettük fel a hazaérkezést.)

Annyira várom, hogy írjál, ha már OTTHON lesz a kislány! Bár szerintem időd biztosan kevesebb lesz egy örökmozgó, kíváncsi tündérke mellett!Kép
Hú, ilyenkor, amikor valakihez gyerkőc vagy baba érkezik, lélekben mindig újra átélem a kislányunk érkezése körüli időszakot. Brrr - bele is borzongtam!
Márti
T-Márti
 


csataló!
Ez óriási! Kép Kép
Nagyon szoritunk Nektek! Fennebb már leirták, hogy milyen cuccok kellenek, egy pár dolgot mégis, mint orvos...
SZóval én szeretem, ha van itthon (és más kisgyerekesnél is) lázcsillapitó kúp, Calcimusc inj, popsikenőcs, lázmérő, Fenistil krém, orrcsepp. Ha ott tartasz, szólj, felirom, és elküldöm amire recept kell. Nem fogod magadtól adni persze az elején, de legyen kéznél addig is, mig az orvos odaér..
Amugy nálunk az "ötödik elem" (Andriskám) is mindjárt másfél éves..! Kép

Nadir!
Örülök, ha volt uj infó is abban, amit küldtem, igyekszem majd olyan infót is keresni, ami a megoldással is foglalkozik.
davi
 
 


Sziasztok! Davi, mi az a calcimusk injekció? Így ránézésre allergiaroham elleni szernek tűnik? 2x volt már olyan rohamom (parlagfű utáni hónapokban), hogy kórházba rohantunk életmentő injekcióra. A Ca Sandoz koktél meg sem kottyant.Így mindig rettegek, hogy esetleg egy méhcsípésnél vagy mástól a gyerkőc is így besokkolhat. Egyszer egy allergológus adott vészhelyzetre Medrolt (methylprednisolon?), de már elfelejtettem hogy hogy működik.
Üdv
Zsebi
zuppa
 
 


Joe, Nektek félretettem egy példányt Kép Csak csütörtök este megyünk haza (most anyuéknál vagyunk), de ha hazaértünk, postázom!

Zsebi, én nem vagyok orvos, de a mi dokibácsink is azzal kezdi, ha vírusfertőzése van lánynak, hogy Calcimuscot adjak neki, meg c-vitát. Egyébként, ha jól tudom a Calcimusc injekció tulajdonképpen kálcium. De majd Davi megmondja, hogy a vírusos náthán kívül mire jó még...
J.
anyanyos
 
 


Na igen
Vannak ugynevezett laringitises rohamok, amikor a gyermek szüleit ijesztgetvén hajlamos megfulladni, ha nem kap időben mondjuk egy ampulla Calcimuscot. Ezt az injekciót meg lehet inni, ezért jó ha van otthon, és igazából, mivel valóban egy sima kis virusos fertőzés esetén is használható segitséget ad, nagyot nem lehet vele hibázni. Amugy a méhcsipéses vagy egyéb allergiás fulladásnál (gégeödéma) megelőzésre is jó.
davi
 
 


Aha, már értem. Akkor irány a patika.
Egyébként épp most hallottam egy franciaországi örökbefogadós ügyről, ami igan nagy szelet kavart.
Náluk létezik a teljesen anonim szülés (nálunk is? szerintem nem igazán). Nos egy nő szült egy ún. X babát (anonim szülés) házasságon kívül. A babót 4 hónapos korában nevelő szülőkhöz helyezték, akik azóta adoptálták. Most 4 éves, boldog családban él.
Tavaly bejelentkezett apu a bíróságon. Kiderült, hogy a születés előtt 2 hónappal elismerte a gyereket (akkor hogy adhatták örökbe?!), de az anyja elhagyta és anonim megszülte. Azóta újra kibékültek és most az apa perli a gyereket, a nő nem is tehetné. Sajnos komoly esélyekkel, bár a közvélemény is felhördült, hogy mit csinált 3 évig.
Ez a lehető legelképesztőbb és szerencsétlenebb mindenki számára:
1. biológiai anya jogilag soha nem válhat a gyerek anyjává, mert anonim szülte, és ott a pasi, aki állandóan hibáztatja 2. apa, akitől elszakították a gyerekét, 3. örökbefogadók, akik négy éve szeretik-nevelik, 4. a kisgyerekről nem is beszélve... Úgy látszik nem csak nálunk történnek elképesztő dolgok.
zuppa
 
 


Davi!
A Calcimusc kapható recept nélkül is?
Azt hiszem nekünk most elkelne, mer a lányom náthás, elkezdett vaszettül köhögni, nyugtalanul alszik emiatt. (láza nincs)
Használtuk már régebben, de elfogyott (a férjem megittaKép).
Szóval menjek az orvoshoz könyörögni vagy egyenest mehetek a gyógyszertárba?
Köszi előre is az infót!
Márti
T-Márti
 


Drága Csataló!

Szeretnék csatlakozni a gratulálók táborához:

HOZZON NEKED SOK-SOK BOLDOGSÁGOT ÉS FELEJTHETETLEN PILLANATOKAT EZ A KIS CSÖPPSÉG!
LEGYEN GAZDAGABB AZ ÉLETED, MÉG SZEBB A LELKED, HISZ VÉGRE ANYUKA LESZEL!!

Megkérdezhetem Tőled, mennyi idő telt el azóta, hogy az első nyomtatványokat kitöltötted - addig, hogy most gyerkőc érkezik a családba?
Olyan boldogság lehet...!


Drága Davi!
Köszönöm, hogy gondolsz rám!

Puszi Mindenkinek! - Nadir -
nadir
 
 


Márti, a Calcimusc csak receptre kapható. Kalcium pezsgőtablettát adnak csak recept nélkül. Talán két hete világosítottak fel a patikában Kép
anyanyos
 
 


Ja, lefelejtettem... jobbulást a Törpének!
J.
anyanyos
 
 


na figyelem!
Calcimusc recept akció kezdődik! Kép
Emailben kérek egy postacimet ahova köllene egy dobozzal. Küldök receficét.. Kép ( 5 ampulla, vagy 10 van benne, tehát elég sokáig eltart )
davi
 
 


Sziasztok!
Újra köszönet mindenkinek, mindenért. Holnap reggel megyünk a hivatalba, majd beszámolok este.

Davi, köszönöm, nekem nem köll, mert az összes tesóm háziorvos + a háziorvosom (aki nem rokon) egy angyal. Szóval megoldom, legyen a többieké a lehetőség.
Ma megvettem az első célirányos dolgot: Reich Károly képeket, maci, róka, szval minden, ami ELSŐRE legfontosabbnak látszott:-) Bocs, de még nem tudok méreteket...

Anonim, hozzánk kegyes az élet(de csak most, biztos véletlenül, el ne kiabáljam...): az első papírokat tavaly nyáron adtuk be, tanfolyam okt. eleje, és határozat karácsonyra. Akár előbb is lehetett volna, de én - őszintén szólva - először megijedtem és nemet mondtam. Kellett még pár hét, hogy belül is ok legyen.
Viszlát holnapig!
mera
 
 


Te csatapaci!
El ne felejts minket értesiteni a hirekről, mer itten agyonizguljuk ám magunkat!!
Kép
davi
 
 


OFF
Nadir!
Hiába keresek, a petesejt adományozáson kivül semmi jelenleg biztos módszert nem találok az ügyedben...Kép
Marad az örökbebaba, ami hidd el, nem kevésbé csodás várandóssággal. és szülői örömökkel jár! Kép
davi
 
 


Sziasztok!

Megjöttem, sikeresen túl vagyunk a költözésen, szerencsére!Kép Már visszamentem melózni, ezért tudtam csak most jelentkezni.
Az utolsó két nap eseményeit tudtam nagyjából elolvasni.
Csataló! Éljen, éljen! Nagyon örülök!
Szólj, ha vmiben tudok segiteni. Mi már nem használunk babakádat, de ha úgy gondolod, hogy kell, szivesen odaadom öribe.

Hadd legyek egy kicsit önző, jó? Itt a legfrisebb fotók egyike már az új helyen.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ma megint voltam a dokinál.
Vérvétel és újabb hét várakozás: várjuk a jószerencsét, hátha mégis reagált valamit az az egy csökevényes kis petefészkem, amivel még büszkélkedhetek...
Ez a része akaszt ki a legjobban: várni, reménykedni, aztán újra csalódni. És közben tehetetlenül viselni, hogy telik az idő fölöttünk - tegnap betöltöttem a 27-et...

Csataló!
Jópofa ez a dolog: Ha nyáron szántad el magad, hogy lépj az örökbefogadás ügyében - számoljunk erre mondjuk júniust - akkor kilenc hónap "várandósság" után szépen időben érkezik a kicsi!


Drága Davi!

Köszi a kutakodást!
Jövő héten megkapom a legfrissebb eredményeket, aztán összedugjuk a fejünket a Papussal.
Csak kitalálunk valamit! Ő mindenben mellettem áll, meg aztán: "Sose volt még úgy, hogy ne lett volna valahogy!" (Ezt a drága nagyim mondogatta mindíg. Ő csak tudta!)

Puszi! - Nadir -
nadir
 
 


Üdv Matiba! Kép
Gratula a költözéshez ( én már csak tudom, mit jelent!Kép )
A te képedről juteszembe, hogy a két legkisebbről most készült egy kép. Ime:
Kép
(aki nem ismeri őket: Zsuzska örökbe, Andriska saját termés Kép)
davi
 
 


Sziasztok! Hű de szépek! mármint a dedek! Zsuzska különösen tetszik! Fiús anyaként mindig kicsit irigykedek a lányos mamákraKép

CSataló, ha kell kiságy (bordó, egyszerű Ikeás típus), tudok adni, mi már kinőttük!

Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Nadir! Tudod, mi még tőled kicsit jobb helyzetben is az örökbefogadás mellett döntöttünk, bár még készülünk a 4 után megpróbálni újra a lombikot. De a 4 már legalább itthon van. Kísérletezni még lehet később is.
mrs
gyrmur
 
 


sziasztok:-)
Receptigények megérkeztek, holnap postázom. Kép
davi
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök a képeknek, mert már lelkiismeretfurdalásom van, hogy túltengtem a topicon.

Matiba, nagyon helyesek a testvérkék, és egyáltalán nem látszik rajtuk, hogy megviselte volna őket a költözés:-) Tetszik nekik az új hely? És nektek?
Davi, Zsuzska ugyan olyan szép, mint nyáron volt, és változatlanul nagyon csinos. Na de Andris! A babakocsis bébiből kész fiatalember lett! Ahogy elnézem, Zsuzska szívesen pesztrálja, ugye? És Te hogy bírod a körzet mellett? Apa rendes gyes-es "munkaerő", meg vagy vele elégedve??

Ugye mi meg ma láttuk először a gyönyörű kislányunk fotóját. (Apja szerint ezért rá hasonlít.)Tényleg szép, jól fejlett baba, hétfőn személyesen is találkozunk (csak addig ne legyünk betegek, mert már kerülgeti a párom a nyavalya:-(
Azt mondják, kicsit félénk, idegenekkel nagyon tartózkodó, ugyhogy soxor kell látogatni, hogy megbarátkozzon. És egy kicsit hisztis is, mert el van kényeztetve (gondozónői vélemény.) Nem lehet, hogy csak több szeretetre vágyik?
Folyt. köv.

(bocsánat mindenkitől, tényleg nem szeretném eluralni a topicot)
mera
 
 


CSATALÓ, DE, URAAAALD!!!! SOK JÓ HÍRREL Kép
Megsúgom: a másfél évesek mind hisztisek egy kicsit Kép életkori sajátosság! (Olvass bele az nlc fórumán a 2002 őszi babák topikba!!!)

Davi-bébikkel kapcsolatban osztom a véleményem Csatalóval! Kép Kép Kép

Joe, küldöm Nektek a turis emilt!
J.
anyanyos
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: