Új privát üzeneted érkezett!

Pindi, Indianyó,
elküldtem pü-ben. Szóljatok, hogy a fotók átmentek-e.
h_szilvi
 
 


Szilvi, megkaptam, a fotók is rendben átjöttek. Nagyon köszönöm!!! :)

Pindi
pindi
 
 


Szilvi, én is kérem szépen a leírást. :)
katicabogár
 
 

 
 

Szilvi :) Köszönöm szépen, képek is megjöttek!

indianyo
 
 


katicabogár írta:Szilvi, én is kérem szépen a leírást. :)


ELküldtem. :)
h_szilvi
 
 


Köszönöm.
katicabogár
 
 


Milyen anyagot ajánlotok a manó ruhájához?
Azt láttam, hogy a leírásban kordbársony, erős vászon és flanell szerepel, de a gyakorlatban melyik válik be leginkább?
Vettem még régen direkt erre a célra flanelt, varrtam belőle egy kis manóbabát, és hamar olyan "lehasznált" lett az anyag, kibolyhosodott. Úgyhogy ezt nem merem abból csinálni.
Van még plüssöm, de egyrészt világos, másrészt nem vagyok benne biztos, hogy tiszta pamut (plüss rugdalódzókon látom, hogy gyakran kevertszálasak).

Pindi
pindi
 
 


Manóhoz plüsst használok. A "bébiplüss" elvileg tiszta pamut... (Csak drágább). A mikrokord is jó, de annak erősebb a tartása, kevésbé "nyeklik-nyaklik", pedig az sztem egy manónál jóóóóóóó. A flanelt én se nagyon szeretem, csak ha tényleg nagyon szép vagy jó minőségű. Lehet még sztreccs-frottírt is kapni, nem próbáltam abból, de láttam már, és jól nézett ki.
h_szilvi
 
 


Szilvi, köszönöm szépen. Nagyon szép és megindító lehetett.

Nálunk most volt az iskolába menők búcsúztatása (állami ovi), és nekem olyan vegyes érzéseim voltak az egésszel kapcsolatban. Volt benne jó is, rossz is. Nem tetszett, hogy szavaltatták őket (igaz, legalább nem egyedül kellett kiállniuk, hanem együtt mondtak verset). Nem tetszett, hogy túl szomorúra csinálták az egészet, olyan volt, mintha valami gyásznap lenne ez a csoport életében, holott nem, a kisfiam egyáltalán nem szomorúan búcsúzik innen, sőt, boldog, hogy iskolába mehet.
Tetszett viszont, hogy minden kisgyereknek külön elmondták, hogy mennyire fog hiányozni és miért, mivel lesz kevesebb nélküle a csoport. (Nem tetszett azonban, hogy mindezt nem négyszemközt, hanem mindenki előtt.)
Tetszett, hogy családias volt, csak az ovisok, az ovőnők, a dadus, és a ballagók szülei voltak jelent.
És tetszett, hogy nálunk is külön megköszönték minden szülőnek, hogy rájuk bízták a gyereküket. Ez valóban egy egészen más gondolkodásmód, mint ami általános, és örülök, hogy ha már nem jártunk waldorf oviba, legalább az államik közül a lehető legjobbak egyikét fogtuk ki.

Viszont egyre erősebben gondolkodom rajta, hogy a két kisebbet átvigyük waldorf oviba, ami ráadásul egy épületben is lenne a nagyobbik iskolájával. A lányok szeretik az ovit, ahova járnak, sok barátjuk van, szeretik az ovónéniket... így nem tudom, jó döntés lenne-e.

Irigyellek benneteket lányok, én nem merek belefogni a babakészítésbe, pedig nagyon szeretnék, de nem vagyok valami ügyes sajnos... Kétbalkézzel is érdemes próbálkozni?

Kati
anyakati
 
 


Kati :) Én, mint tanítónéni, határozottan állíthatom, hogy nem a kétbalkéz az akadályozó tényező, hanem az ebben való mély meggyőződés :wink: Egészen biztosan csodaszép lesz a babád - és a gyerekeidnek a legszebb ajándék :)

indianyo
 
 


anyakati írta:
Viszont egyre erősebben gondolkodom rajta, hogy a két kisebbet átvigyük waldorf oviba, ami ráadásul egy épületben is lenne a nagyobbik iskolájával. A lányok szeretik az ovit, ahova járnak, sok barátjuk van, szeretik az ovónéniket... így nem tudom, jó döntés lenne-e.


Hááát, ha már kérdezted, az én véleményem az, hogy vidd. A barátokról meg annyit, hogy az új oviba olyanokat ismernek meg, akikkel egy suliba, egy osztályba fognak járni, így az iskolakezdés ebbőla szempontból könnyebb lenne nekik, mint a fiadnak lesz most. És akkor a pedagógiáról, szokásokról nem is beszélek.

Varrogatás: ha átmentek w.-oviba, nem fogod tudni kikerülni, hoyg ne tanulj meg filcállatot és babát varrni! :wink: És jól mondja Indi, a gát az a hitünk hiánya! :D
h_szilvi
 
 


Indianyó, Szilvi, köszönöm a bíztatást, lehet, hogy mégiscsak megpróbálkozom a babavarrással... bár lehet, hogy előbb valami sokkal egyszerűbb dologgal kellene kezdenem? Adjatok tippet:) Ígérem, ha sikerül alkotnom valamit, megmutatom, milyen lett.

Waldorf ovi: Megkérdezem őket, egyáltalán van-e hely, lehet-e még így a "felvételik" után is jelentkezni, stb. Azután döntök. Feltételezem, hogy ha a fiammal felvettek minket az iskolába, akkor a lányokat is felveszik az oviba..
anyakati
 
 


Kati: ha valami igazán egyszerűt szeretnél, én ezt javaslom: http://soozs.blogspot.com/2006/06/how-t ... -doll.html

Szerintem az ovis korú lányaidnak tetszene.

A fej gyakorlására meg ideálisak az évszakasztalhoz való figurák.

Indi, Szilvi: mi alapján választjátok ki a manóhoz az anyagot? Gondolom a színeknek itt is jelentőségük van . (Más kérdés, hogy a textilbolt kínálata eléggé behatárolja a lehetőségeimet...)

Hajat hogy rögzítitek?

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Már régóta olvasgatom, amit írtok.
Babavarrás nagyon érdekel engem is, már rég készülök rá. Manókat, virággyerekeket... már varrtam. Jól gondolom, hogy a baba feje is hasonló technikával készül? Hajuk gyapjufonal?

Szilvi! Kérlek küld el nekem is a babatestéről!

Melinda
Vendég
 


Pindi,

köszi a linket.
Próbálkozni fogok:)
anyakati
 
 


Én az újrahasznosítást itt is alkalmazom: kinőtt ruhák, pulóverek átalakulnak új ruhákká és mindenféle aprónéppé. Szeretem ezt. A fiúbaba valamelyik kinőtt és megviselt rugiból lesz valószínűleg. Haja gyapjú vagy pamut. De például most kedvenc egy olyan köttt baba, amit a 2. osztályban csináltunk a gyerekekkel Indiában, és ott nincsenek tiszta és jó minőségű fonalak. De szereti a csemete így is :)ö

indianyo
 
 


Szia Pindi,

Én megvarrtam ezt az egyszerű babát, na nem lett tökéletes de a lányomnak így is tetszik. Igazán a fejével voltak gondok de sebaj az a lényeg hogy szereti. Ha van még ilyen jó kis egyszerű varrnivaló linketek légyszí írjátok meg. Mert hogy játék van annyi mint a fene itthon hiába a rokonság hozza, de a lányom ugyis inkább a WC papír gurigát vagy valami hasonlót részesít előnyben. :D

Laura
tabajd
 
 


Sziasztok, az alábbi párbeszédet a szegedi topikban olvastam. Komolyan érdekelne, mit gondoltok róla.




A Waldorfos gyerekek is kint voltak az udvaron, elég érdekesek voltak..... Sztem szörnyű az a módszer. PL felmászik a gyerek a fára és köpköd lefelé -más gyerekekre-, és az óvónénik nem szólnak rá (mert nem szabad korlátozni a gyereket !!! )
Az óvónénik nem lehetnek nadrágban, mert a szoknya látványa biztonságérzetet nyújt a gyerekeknek, ezért ilyen középkori jellegű ruhában vannak, fityulával a fejükön... Az összes gyerek fején lennie kell sapinak vagy kalapnak, télen nyáron, ez előírás. Nem játszhatnak műanyag játékokkal, csak természetes anyagokból készültekkel.
Hát nemtom....vannak jó dolgok a módszerben biztosan, de én nem iratnám ide a gyerekem!


A Waldrofos módszerről,nekem is megvan a véleményem!!
Szerintem kell a gyerekeknek a szabáyok,mert ha mindent ráhagyunk akkor aztán gyorsan a felyünkre nőnek!!!


Jajjjjjj ez a Waldorf nekem se jön be, nagyon sokan meséltek már róla és valami borzalmas, mondjuk emberek, vagyunk más-más felfogással valakinek ez nagyon bejön, mármint a módszer.


Waldorf: kivi lennék egy Waldorfos hogy boldogul a középsuliban, vagy esetleg utána.




Erika
wer
 
 


Sziasztok!

Kicsit más téma felé evezek, ha nem baj:

Julinak jövő héten lesz a 3. szülinapja. Gondban vagyok, hogy milyen keretek között ünnepeljünk. Eddigi kettőt kint a telkünkön, nagymamákkal, nagyon szűk családdal ünnepeltük. Sütögettünk, meg kint voltunk a szabadban. Nekem ez teljesen jó is volt. Csak azon agyalok, hogy egy 3 éves gyereknek nem fontos-e, hogy a kortársaival ünnepeljen, hogy várja a napot? Mert ugye a telekre amúgy is megyünk, csak akkor egy picit emelkedettebb a hangulat. De vannak nagyon rossz élményeim babazsúrról, meg jelen pillanatban a játszótéri pajtásait tudnám összehívni, akik (és szüleik) nagyon kedvesek, de azért teljesen más életstílus. Szóval Nektek mi a véleményetek? Egyáltalán a szülinap ünnepléséről?

És ajándék ügyben van ötlet? Mindig készítek valami apróságot: 1 évesen babát kapott (nem waldorf, "csak" rongybaba, kétévesen bölcsőt készítettünk neki). Most állandóan babázik, már kért ruhákat, lehet, hogy ez lesz belőle, de ha van ötlet, az jó! Férjem kivesz előtte és aznapra szabit, neki az az ajándéka, hogy minőségi időt töltünk együtt.

klári
pumama
 
 


Szia Erika! Na ilyen helyzetekben én se szoktam elkezdeni vitatkozni - úgy veszem észre, egyáltalán nem kíváncsiak ellenérvre, előre eldöntötték, mi az ábra.

A Waldorf-oviban/iskolába szabad szellemű emberek tanítanak(remélhetőleg) és nem kötelező a középkori viselet és a fityula (???). Semmi sem kötelező. Nagyon sok külföldi iskolában (és itthon is néhányban) az elnevezés: Szabad Waldorf Iskola (az ovi pedig része/társintézménye az iskolának) Elvek vannak, gondolatok és remélhetőleg párbeszéd. Ja, hogy nem játszunk műanyag beszélő és zenélő izékkel? Hát bizony, ez egy ilyen hely. Ezen a fórumon talán nincs is szükség rá, hogy kifejtsük, miért.

Szoknya és sapka: Saját példámon tanultam meg a szoknya különlegességét. A tanárképzés első évében mi, hallgatók is sokat berzenkedtünk ezek ellen, aztán most a saját kisfiamnál látom, hogy ha hosszú ruha/szoknya van rajtam, belebújik, belecsimpaszkodik, megsimogatja - másként közelít hozzám, ha nadrág van rajtam. Egyfajta meghittséget, védelmet, melegséget jelent neki. Ez egy különös tapasztalás volt! Sapka pedig védőburkot jelent a gyerekek számára, amire bizony a nagyon sok gyermeknek szüksége van. (én soha nem hordtam sapkát, de megtapasztaltam a kisbabámnál, mennyivel békésebben alszik, ha van rajta).

Szabályok, ritmus, rend - ez a szabadság alapja. És a Waldorf-pedagógiáé is. Nem hinném, hogy egy durva, másokat megalázó, bántalmazó gyermek cselekedetét szó nélkül hagyná bármely W-pedagógus. Ha mégis, akkor vele én nem értek egyet.



Laura :) Thomas - és Petra Berger: Manókészítés. Nagyon jó, érdemes megvenni. Kis- és nagy manók filcből, fából, gyapjúból - egyszerű őket elkészíteni és jó gyakorlatot szerezhetsz általuk. A könyvkeresőben megtalálod, hol kapható.

indianyo
 
 


Klári,
szerintem sem kell, hogy egy háromévesnek zsűrja legyen, a családi ünneplésen kívül. Abigélnek idén volt először "igazi" zsúrja, ovistársakkal, "bulival".
Maga a szülinapja úgyis csak róla szól: apa kivesz szabit (nálunk is!), kap tortát, ajándékot, körülveszik a szerettei,- ez elég egy ekkor a gyereknek.


Bocsánat, hoyg a többiekre most nem reagálok, csak bekukkantottam, elhavazódás van nálunk...
h_szilvi
 
 


Elnézést, hogy mindig olyan hosszan rágódom egy-egy csonton, lassan nekem is kell már blogot írnom, ahol futhatom a gondolatköröket :wink:

Klári :) babakocsi esetleg? olyan szép ksi nádból fonott kocsikáékat lehet kapni. Vagy egy hordozókendő/kötős kenguru babaméretben :wink: de ruhákat is mindenképpen érdemes, egy kis kötött kabátkával és szoknyával egy-két nap alatt el is készülsz.

indianyo
 
 


gondolhattam volna hogy van waldorf topik :D

lányok, segítséget szeretnék kérni
szeptembertől a XVII. ker.-be költözünk és remélhetőleg maradunk is legalább 10 évig. az én környezetemben már mindenki bőszen óvodába iratgatja a 2,5 éves gyerekét, így én is körülnéztem.
örülnék ha majd eljön az ideje waldorf oviba járhatnának.
nagyon megörültem amikor felfedeztem, hogy a leendő lakhelyünktől bő 20 perces sétára (najó gyerekkel lesz az egy óra is :)) működik a Rákosmenti Waldorf Óvoda. [link]http://www.waldorfsuli.hu/waldorfovoda/[/link]
Persze odáig még nem jutottam, hogy felemeljem a telefont.
Viszont legutóbb mikor arra jártunk elautóztunk az ovi felé is. csak úgy futtában a kocsiablakból nem túl hitelesek az információim, de az feltűnt, hogy a kert nagyon kicsi és hát hogyismondjam meglehetősen elhanyagolt. nem az angol gyepet és a virágágyásokat hiányolom, de a játékok töröttek voltak, a kötél mászóka szakadt, a kert csupa gaz. Az egész úgy nézett ki mintha évek óta nem tett volna ott senki semmit.

szóval a kérdés az, ismeri valaki közületek ezt az ovit??

tudom, hogy a waldorf nagy hangsúlyt fektet a szülői segítségre/közreműködésre, de mi van olyankor ha egy olyan szülői közösség adódik, aki le se bagózza, hogy az ovi környezete miképp alakul, mondván : fizetek az oviért nehogymá' még a kertet is nekem kelljen ápolni.
egy-két ilyen hozzállást még elbír egy közösség, de ha mondjuk 8 családból 6 ilyen akkor szerintem ez nem működik.

na most szép kis légvárat építettem egy futó pillantásra :lol:

szóval ha tudtok erről az oviról valamit, nagyon érdekelne

köszi

KépKép
savitri
 
 


indianyo írta:lassan nekem is kell már blogot írnom, ahol futhatom a gondolatköröket


IGEN!!!!!!! IRJÁL!!!!!!!!!!!!!!!!!


Klári,
nekem is a babkocsi ugrott be. A "nagykaticában" többféle méret is van és szépek.
Esteleg babaedények, babakonyha. Olyan kis egyszerű, ami egy polcra tehető és csak két kis főzőlap...


Savitri,
nem tudok arról az oviról semmit, de mintha rémlene, hogy költöznek vagy költözTEk. Igazad van, 8-ból 6 nemtörődöm családot nem bír el egy ovi. :( Remélem, csak rossz időpontot fogtál ki: néha nálunk is van egy-egy javítási munka, ami akár heteket ott áll, mielőtt valaki(k) megcsinálná(k). A nagyobb lélegzetvételűek pl. kerítés javítás, mászóka felújítás, rendre szünetekben (pl. tavaszi, nyári) készülnek, évközben csak tűzoltás folyik, hiszen azért az apukák sem akarják az oviban tölteni a hétvégéjüket. Szerintem hívd fel őket, találkozzatok, hátha más lesz a véleményed. Ha meg megerősödik, akkor... akkor így jártak... :(
h_szilvi
 
 


Szilvi
Köszönöm a manóbaba leírást!
Közben a fejét már elkészítettem. Méret pont jó :)
Valahogy nálam manó és törpe összekapcsolódik. Törpéknek mi varrtunk orrot, így automatikusan varrtam most is orrot. Később néztem, hogy nem szokott orra lenni a manócskáknak. Miért? Túl karakteres?

Mi a különbség manók és törpék között?
Ez csak nálunk mosódik össze?
Vendég
 


Talán Indi tud pontosabb választ.
A manók akár "elementális" lények is lehetnek, picik és nem mindig kdvesek. A törpék nagyobbak, föld-közeliek, dolgosak, jóindulatúak. Ezt egy óvónéni mondta, amikor rákérdeztem, de nem tudta jobban visszaadni.

Orrocska: először is: nem szoktam, mert nagyon koszolódik és ott szakad ki a legkönynebben. De Alex-fiam törpéjének, amit elsőben kapott, van orra. (És egy "forradása", ahol meg kellett varrni.
Meg a baba "idősebb" lesz tőle, de persze ez manónál nem hátrány. Úgyhogy az égegyvilágon semmi gond azzal, hogy a tiednek orra van! :D
h_szilvi
 
 


Én úgy emlékszem, hogy a törpék az ásványi lények - tehát, a földhöz tartozók, általában egy odvas fa gyökerei között vagy barlangban laknak, a manók pedig a növényvilághoz tartoznak. Vannak még a lidércek, akik tűzlények és tündérek, akik... na most itt vagyok bajban, lehet, hogy már keverem, de mintha ők is a növényvilágból valók lennének. Jó lenne egy óvónénit megkérdezni, olyan régen volt, amikor ezt tanultuk, akkor is németül, nem találom a jegyzeteimet. .

indianyo
 
 


No, némi angol kutakodás után ezt tudom mondani:
A tündér levegő-lény, a törpe föld-lény és a gyökerek között él, a manók a növényvilágot lakják, a lidércek a tüzet.
Ezen kívül van még sellő (vízitündér), nimfa vagy szilfid - levegőlények, a párában laknak. Ezeket magyarul is értelmezni tudjuk.

Remélem, ez így érthető - engem most a steineri és etimológiai magyarázatok kicsit összekuszáltak :lol:

Vannak pesze egyéb lények - troll, kobold,dzsinn etc. ezeket talán most nem venném ide.

indianyo
 
 


Köszönöm a válaszokat.
Törpe ezek szerint föld alatt lakik (mint Puck), néha jön a felszínre, pl Márton napkor :D . Manók pedig a föld felett élnek a növények között.
Tündérekről mindig azt írják, hogy a virágokban laknak. Persze repül szárnyacskáival, ezért lehet levegő- lény.
Azért érdekeltek ezek a lények, mert óvodás gyerekeim egyenlőre róluk kérdeznek. Gondolom a többi lény kicsit később kerül képbe.

Törpék munkájáról már többször hallottam - ásványok.
Bár úgy emlékszem mintha egyszer azt mondták óvónőink, hogy Földanyának ők segítenek felébreszteni a növényeket, mozgatják a földet a gyökerek között - akkor lehet, hogy ők a manók?
Vendég
 


Savitri!

Nekem is úgy rémlik, hogy mondta/írta valaki, hogy elköltöztek, talán Ági (hordozo).

Szoknyával kapcsolatban nekem is hasonló élményem van, Indi! Balázs imádja rajtam a szoknyát, de csak kevésszer hordok, ő is szeretne szoknyát magának :). Nagyon felderül az arcocskája, ha látja rajtam. Tényleg melegséget, védelmet jelenhet, na a jövőben majd szoknyásabb leszek :wink: Sapi-téma is érdekes...

Orsi
osoa75
 
 


Klari, szulinapi buli nalunk sem volt meg. Apa szabin van minden szulinapon (az enyemen es az oven is :)), tortat sutok az unnepeltnek, es egy ajandek van tolunk (meg azoktol, akik meg itt vannak: nagyszulok es/vagy "keresztszulok".) En meg 4-5 evesen is korainak erzem a gyerekeknek szolo bulit.

Ajandekba Nina Geomagot kapott, ami - tartok tole - a Waldorfos elvek koze nem illik sehogyansem, viszont a 3,5 evre visszanezve a legsikeresebb ajandeka volt. Imadja, nagyon sokat jatszik vele.
ullakalle
 
 


Sziasztok!

Hát Kata maga is nagyon szeret szoknyás ruhában járni, és akkor is felderül az arca, amikor én szoknyát veszek, akkor közli, hogy a felesége vagyok. De ma nadrágban voltam, mama vett fel szoknyás ruhát - így mama lett a felesége :D

Hát nálunk bizony volt szülinapi bulija Katának (és Misunak, közösen) 3 évesen, korábban nem. Kata festette, én írtam kézzel a meghívókat, és nagyon készültünk rá. Mondjuk mi elég sok születésnapra járunk (nagy a család :)), és a születésnap Katánál állandó téma. A bulira csak olyanokat hívtunk meg, akiket jól ismer.

A babakocsi szerintem is jó ajándék Julinak, de ő is nagyon szeret öltözködni, úgyhogy egy szép ruhának, kalapnak, táskának is biztosan örülne. (Pl. Kidz Banz UV-szűrős kalap :)) Nálunk az ajándékok, amik bejöttek: hangszerek + zenélő doboz, amin manócskák táncolnak (Fakopáncs), anya készítette, illetve díszítette: fa tolltartó (ceruzákkal) + faborítójú fűzött jegyzetfüzet egy textil táskában, anya festette kiskötény + faborítójú (szintén sk. díszített és fűzött) pogácsareceptes könyv + kis fonot kosár.

Adós vagyok egy balatoni vizitündéres és egy kishangyás mesével... :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Lányok!
Köszi az ötleteket! Varrni fogok, végre kikapcsolódom egy-két estére-éjjelre 8)
És a kertben (= telek) fogjuk megtartani azokkal a barátainkkal, akikhez Juli kötődik. Majd egy kis meglepetést kitalálok azért neki.


Betti!

Mi az a Nina Geomag?
:oops:
pumama
 
 


hordozo írta:Ggabszi!
Mi nagyon közel lakunk egymáshoz! Talán érdekel a hír, hogy a Rákosmenti W. suli (ami Sashalmon van) ovija, ami most még a XVII. kerületben van (mert régen a suli is ott volt), most készül átköltözni a XVI. kerületbe.


visszakerestem és megtaláltam:(
ez nagyon szomorú hír nekem
vajon mennyire ésszerű abban gondolkodni, hogy mindennap 2szer fél órát autózik az ovi kedvéért? sőt, ki tudja a reggeli csúcsban lehet, hogy sokkal többet :cry:
mindezt úgy, hogy én közben otthon vagyok egy 2 éves kistesóval, akinek a legkevésbé ideális program ugyanezt az utat 4szer :shock: végig csinálnia. Gyakorlatilag rámegy a délelőtt, meg az álmom, hogy meleg ebéddel várom majd haza a kis óvodást.

ti mit tennétek? nem túl nagy áldozat ez egy 4 évestől? vagy a waldorfért megéri? :roll:

KépKép
savitri
 
 


Savitri :) Menjetek busszal :wink: És talán nem a waldorfért, hanem a gyerekért éri meg :wink: Csak kötözködöm-viccelődöm, de azért gondolj bele: fél órát akár egy normál oviba is kell utazni, emrt mostanság alig fordul elő, hogy a gyerekeket a legközelebbi oviba veszik fel :( No meg társulni is érdemes a többi szülővel.

Egyébként Ágiék valahová a XIV. kerületbe járnak oviba, ha jól emlékszem, lehet, hogy az közelebb lenne hozzátok.

indianyo
 
 


Savitri, ugyanebben a cipőben járok.
Amúgy a rákosmenti ovi az idén biztosan nem költözik. Talán jövőre.
Barátaink gyereke jár oda + én is beszéltem az óvó nénikkel.
Én is úgy érzem, nem "szúrhatok ki" ennyire a kicsivel (1,5 éves most), hogy a napjának a nagy része arról szól, hogy hozzuk-visszük/jövünk-megyünk a tesót/tesóért. Nekünk BKV-val legalább egy óra oda, egy vissza és ez ugye napjában 2x. Alighogy hazaérünk, indulhatunk is vissza.
marcsi77
 
 


Sziasztok,
most csak egy "önző" hsz: megblogoltam a tegnapi olimpiát, akit érdekel.
Most viszont hihetetlenül fáradt vagyok. (Reggel 8-kor volt a megnyitó, Szombathelyen, hajnali 4-kor indultunk. Még nem sikerült behozni az alvás-lemaradást.)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Határozattan azt mondom, hogy megéri fél órát utaztatni!!!
Mi ugyan nem Pesten élünk, de két faluval arrébb járunk oviba - az emberek általában azt gondolják, hogy nem vagyunk normálisak -, ez 20 perc autóval, tömegközlekedés szóba se jöhet.
Két éve járunk oda, közben született még egy gyermekünk, aki két hónapos kora óta kíséri a testvéreit. Az autózást nagyon nem szereti, de az óvodát már most nagyon.
Eső éveben minden alkalommal én vittem a lányom, azóta csatlakozott még egy isaszegi család hozzánk, most felváltva visszük egymás gyermekeit.
Rengeteg segítséget kaptam, amíg csecsemő volt a legkisebb és mindig igyekszünk segíteni egymásnak.
Megéri!!!!!!!!!!
Nekünk ez a tapasztalatunk.
Vendég
 


pumama, a Geomag egy magneses epitojatek :)
ullakalle
 
 


köszi lányok!

én is arra jutottam, hogy budapesti viszonyokat nézve, nem is olyan sok az a félóra :S
csak ugye, így hogy az eredeti terv szerint akár gyalog is járhattunk volna oviba, így tűnik olyan szörnyűnek. de ha feladom a waldorfot és a közelebbi szimpi államiba iratom, akkor is kocsiba kell ülnünk, akkor meg már tök mindegy, hogy 10-15 perccel tovább ülünk az autóban vagy sem.
hm egészen feldobódtam, most hogy ezt így eldöntöttem :)

KépKép
savitri
 
 


h_szilvi írta:Sziasztok,
most csak egy "önző" hsz: megblogoltam a tegnapi olimpiát, akit érdekel.
Most viszont hihetetlenül fáradt vagyok. (Reggel 8-kor volt a megnyitó, Szombathelyen, hajnali 4-kor indultunk. Még nem sikerült behozni az alvás-lemaradást.)


Szilvi, ez szuper lehetett!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Savitri!

Idén a legközelebbi államik sem vették fel a fiamat, de egyébként sem adtam volna be, csak azért kiváncsi voltam...
(Óbudán most 250 gyerek nem kerülhetett be állami oviba...)

Orsi
osoa75
 
 


osoa75 írta:(Óbudán most 250 gyerek nem kerülhetett be állami oviba...)

Orsi


EZ komoly?!?!?!? Amikor Alexnek kerestünk, két kézzel kapkodtak a gyerekek után!!! :shock:
h_szilvi
 
 


Savitri,
mi is autózunk ám. Valamit valamiért. Sokan sokkal távolabbról járnak. És igen, sokan megoldják, hogy segítik egymást. :)
h_szilvi
 
 


Szilvi, Ti mennyit autóztok?
És ismersz olyat, akinek legalább 1 órányi csak az odaút, tehát napi 4 óra csak a jövés-menés és mindez kistesóval?
Ha igen, érdekelne, hogy bírják. És főleg a kistesó mit szól hozzá.
marcsi77
 
 


Marcsi, nálatok autó szóba se jöhet?

megnéztem egy útvonal tervezővel, ha a helikopter lakóparkból akarok eljutni bkv-val sashalomra az biza nekem is egy óra lenne. én szerintem azt nem vállalnám. főleg az átszállások miatt.

mi nagyon ritkán ülünk bkv-ra, így aztán az mindig nagy csoda a gyerkőknek, de gondolom ha ezt az ember napi rutin szerűen csinálja, ráadásul csúcsforgalomban, az nagyon nagy nyűg lehet nekik is.

persze ha reggel mondjuk apa viszi oviba és anyának a kisebbel csak elhozni kell, akkor már mindjárt más a kép.

Szilvi, az az olimpia csodálatos lehetett!

azért ez az ovi helyzet elég durva. nekem is számtalan ismerősöm járt így. pedig nekik elég fonots lenne mert mennének vissza dolgozni.

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok,

érdekes dolgok merülnek fel...
Ez a szoknya-ügy pl. megfogott. Ezek szerint a Waldorf-óvónőknek, tanítónőknek kötelező viselet a szoknya? Gondolom, nem is akármilyen, bizonyára nem szűk mini :).

Azt azért durvának találom, hogy egy pici gyerek napi négy órát üljön autóban, mert a nagytesóját oviba kell vinni. Szerintem ez már nem Waldorf.
wer
 
 


Erika :) A Waldorf oviban-iskolában nincs kötelező viselet. Felteszem, egyetlen tanárnak/óvónéninek sem jut eszébe haspólóban és miniszoknyában menni.. Mondjuk ezt már egyszer pont neked leírtam, jó hosszan ráadásul.

indianyo
 
 


Sziasztok,

igazad van Indianyó, csak nekem az maradt meg, hogy a tanárképzésen berzenkedtetek a szoknya ellen. Ebből meg arra következtettem, hogy kötelező. Bocs :).

Remélem, azért egy ilyen érdeklődőt sem tiltotok ki innen, mint én, aki még nem tud olyan sokat erről a pedagógiáról.
wer
 
 


Wer,
már hogy tiltanánk?! Nyugodtan érdeklődj, sőt kekeckedhetsz is, ha tudunk, válaszolunk.

Marcsi,
akik ilyen messze laknak, többféle stratégiát követnek.
1. Reggel apuka viszi az ovist (nagyon sok családnál, nem csak a messze lakóknál), anya és kicsi csak délben mennek.
2. Délben a viszonylag közel lakó nagyi (heti kétszer) elviszi magához az ovisokat, anya és kicsi (vagy apa!) késődélután/este mennek értük.
3. Heti kb. egyszer anya és kicsi elintézik a nagybevásárlást, postát, hivatalokat, tehát nem mennek haza, miután lerakták az ovist.
4. Sokáig volt az, hogy a Gellért-hegyen lakó barátnőm keddenként hozzám jött, együtt voltunk délelőtt és babácskákat varrogattunk, majd délben együtt mentünk innen a gyerkőkért. Ezeka barátnőmék Karácsonytól már Perbálról fognak járni Óbudára (kisfiú elsős lesz, kislány ovis, picilány még otthonülő). Nagyon elszánt, meg akarja tudni oldani. Reggel befelé biztosan egy óra lesz az út, hiszen a 10-es áll minden reggel.

Nekünk az autós kör reggel is, délben is 3/4 - 1 1/4 óra, attól függően, hogy amikor kiszállok, leállok-e csevegni. Nálam ott a kompromisszum, hogy a fiúkért csak akkor megyünk délben, ha 1-re végeznek. Ez úgy a zeneórák miatt Olivérnek heti kétszer, ALexnak egyszer van.

Tényleg nehéz ez. Amikor végre költöözni tudtunk, elsődleges szempont volt (azon túl, hoyg elég nagy legyen), hoyg a suli ne legyen túl messze. Igy jöttünk a csendes, biztonságos, zöld Óbudáról (Békásmegyerről, ahol nagyon szerettünk amúgy lakni) a zajos, poros Angyalföldre, ahol még nem engedem a fiaimat egyedül le bicajozni (szemben Békással), viszont elég nagy és simán tudnak járni bkv-val is, egy átszállással. Valamit valamiért. A mai fejemmel tudom, hogy ha csak messzebb lenne w-suli, pl. Solymárra kéne hordani őket, akkor is bevállalnám.

Indi,
neked akartam még írni az olimpia kapcsán. Szerintem is teljesen jól odaillik az Agios o Theos. Sőt, mivel engem annyira magával ragadott az a "bemelegítés", vagy ritmusos kezdőgyakorlat, rákérdeztem tegnap Miklósnál. És pont azt mondta, amit én belül éreztem, csak sose tudtam volna megfogalmazni. Ez egy Bothmer-sor (nem tudtam, hogy akárcsak a tai-csi-nál, itt is kész sor-ok, gyakorlatok vannak), és van hozzá egy vers is, de lehet némán is (az olimpián teljes csendben csinálták, csak a ruhák suhogtak meg a lábak dobbantak), és hogy ez a gyakorlatsor mintegy a test fohásza. És ez annyira érezhető volt!

Többiektől bocsánat, ha ez egy kicsit érthetetlennek hangzik, majd meglátjátok ti is egyszer!!! :)
h_szilvi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: