Új privát üzeneted érkezett!

mstrgrm

Ha egy hozzászólás erejéig vitázni, érvelni próbáltatok volna...

Én kérdést tettem fel neked és nem válaszoltál rá legalábbis kifejthetted volna érveidet . Akkor mégis csak kicsit felületesen olvastál Kép

Naninga
naninga
 
 


Napsugaracska! Hoppá! Az utolsó két lapot csak most olvastam.
Sok-sok örömöt kis Noriszhoz Kép
Akkor teljesen felesleges volt reagálnom Kép
Emlékszem az első időszakra, húúú, egészen beleborzongok... Kép
Amstramgram
 


Mstrgrm,
nem téged, a tettet gyáváztam le, ennyiben meg akkor most nem is volt igazam, megkövetlek! Ki mondta, hogy ugyanaz vagy a Családinetessel..? A "típusra" utaltam - azokéra, akik kéretlenül is elkezdenek bíráskodni egy saját rendszere szerint működő - és szerintem jól működő - dolog fölött, melyben nincsenek benne.

Borzasztó, hogy hozzászólsz úgy, hogy még az utolsó 2 oldalt sem olvastad el... én nem lennék ilyen bátor.

Egyébként meg Amnerisnek volt egy kifejezett kérése - ne rontsuk a hangulatot. Nekem máris keserűbb a szám íze. Ez a topik nem ennek indult.

A magam részéről nem kívánok ehhez többet hozzáfűzni.
s_norka
 
 

 
 

"még az utolsó 2 oldalt sem olvastad el... én nem lennék ilyen bátor".
de az előtte lévő Ö s s z e s e t bátorkodtam egészen áprilistól. A kutyust meg a vesekövet meg mindent. Bocs. Ez megint a te hozzáállásod. Nem zavarok többet, csak ne rúgj mindig egy utolsót, jó Kép
Amstramgram
 


Amstragram!

Véleményed van rólam, pedig nem ismersz?!
Sosem mondanám/írnám őszintétlenül - "Kedvesem" Kép
Azt vallom, mindenkinek őszintén kijár a "kedvesség" - egészen addig míg az ellenkezőjére rá nem szolgál... Kép
Ugye igazam van? Bár tagadhatatlanul nehéz néhány írásjelből kikövetkeztetni az író szándékai szerinti hangsúlyt...

Az építő viták egyébként véleményem szerint is hasznosak lehetnek, de kissé kakukktojásként illetnék ezt a topicot.
A topic címe: "beszélgessünk" - nem pedig "vitázzunk", még ha építőleg is Kép

Arról viszont szívesen hallanék - ha van kedved mesélni - hogy a Te gyerkőceid még titkos örökbefogadással lettek-e a babáid?
Úgy tudom, régebben főként a titkos örökbefogadás volt az elfogadottabb.
Hát: azon a "fórumon" én se érdeklődöm túl gyakran, hol is áll az ügyünk! Kép
Nem valami szivélyes válaszokat kapok - mintha "épp" sose lett volna idejük rám, mikor telefonálni próbáltam...

Jó éjt, Lányok! Csók! - Amneris -

Kép

KépKép
amneris
 
 


Amneris, kedves Kép
"Azt" a fórumot én sem ismerem. Nem vagyok ám olyan régi motoros. Picik és nyíltak.
Azt viszont nem írtátok sem a topiccímben, sem a topicnyitóban, hogy ez egy "gólyahíres" kör Kép
Ezt próbáltam kicsit tágítani illetve más látószögből is megvilágítani. Kaptam is a pofámra.
Amstramgram
 


Amstragram !

Ezek szerint te zárt örökbefogadást csináltál végig. Ugyan nem válaszoltál még mindig de nem értem hogyan kellene viselkedni , a Tegyesz pl nem válaszol nincs idejük rá , flegmák legalábbis velem , én pl szerettem volna tudni hol állok mennyi időm van a készülődésre mert (őszintén mondom ) én nem szeretném már bababútorral és egyéb dolgokkal fájdítani a szivem hogy azt kerülgessem esetleg még évekig . Ennyi ez lehet elítélendő lehet nem szimpatikus de én így érzem . Viszont a más látószögből való megvilágítás számomra nem történt meg azt mondtad eddig mi nem tetszik de az hogy mi lenne a jó még ÉN (csak és kizárólag a magam nevében )nem tudom Kép

Naninga
naninga
 
 


Sziasztok Lányok!

A "vita" után egy kis jó hír: Ma volt nálunk a környezettanulmány: "A családi ház berendezése és tisztasága kifogástalan - alkalmasak!" Most mondták, hogy most már kezdjük beszerezni a házassági és születési anyakönyvi kivonatokat, illetve a jövedelemigazolásokat, mert az még kelleni fog a helyi gyámososknak. 30 nap és megvan a határozatunkKép

Jó éjt! Rvan

Kép
rvan
 
 


Kedves Amstramgram!
Ezek szerint nem a Gólyahír segítségével fogadtatok örökbe, így közelebbről nem ismerheted a munkánkat. (rajtunk kívül csak 2 szervezet van)
Amíg az örökbefogadni szándékozóknak segítség az itteni megjelenésem, és jelzéseim, ezt meg fogom tenni. (nem neked írok ide!) Õk pontosan tudják a "gólyahíres" elveket, ez NEKIK szimpatikus azért választottak bennünket. Nekünk a válsághelyzetbe került anyán való segítés a legfontosabb, de az örökbefogadni szándékozók igényeiknek megfelelő tájékoztatás is nagyon fontos. (Te ezt nem kaptad meg?)
Nem vetemednénk arra, hogy ITT keressünk családot egy gyereknek, nekünk tökéletes nyilvántartásunk van, amiből dolgozunk. Mindíg a már megtörténtet írom ide be.
Ha vitatkozni szeretnél, vagy bármi érdekel, hogy mit miért és hogyan? állok rendelkezésedre, mint bárkinek, de NEM ITT, ez a topik nem ezért van, az email címem a profilomba van.
nikinozso
 
 


Lányok!

Választ találtam a kérdésre!!!! Kép

Na jó... - nem volt épp colombus-tojása, hisz az első hozzászólásom a kulcs! - Hogy mért lett ez a topic igazán olyan "gólyhíres"?
- Mert kimondatlanul is számukra indítottam! Én magam is "gólyhíres" vagyok, és a topic indítását is a találkozónkon szerzett kellemes tapasztalatok ihlették.
Ezek szerint ez itten tényleg egy "gólyahíres" topic - és persze mindenki topicja is! Mindenkié, aki ennek a jó kis "gólyhíres" bandának, adni szertne!
Bármit szabad adni, csak jó szándék vezessen: sztorit, energiát, együttérzést, kedvességet! Kép

Na akkor most összezavarodtam: akkor mégse csak "gólyahíres" topic ez itt?
Áhh!!
Teljesen mindegy! Annyi biztos, hogy "jótopic"!!

Nikinozso!
Fontos vagy nekünk! Fontosak a híreid, hogy hogy vagy, meg minden!
Látod, az emberek különbözhetnek - rajtam segít, ha itt vagy! Kép

Na: megyek munkába!
Anyegint tanulunk - és oroszul!!! Már a betűket is elfelejtettem, és most nagyon sajnálom a dolgot. Pedig mennyit segítene, ha legalább a kiolvasáshoz nem kéne segítség!

Na Csók!! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Amstramgram: Szerintem senki nem adott a p.-nak, meg ilyen szavakat nem használna senki, ugyanis mégis csak van inteligenciája itt mindenkinek. Valóban kifejezték sokan a nemtetszésüket, de azért amit írtál. Véleményem szerint lehetett volna másként is idejönnöd és elmondani a nézetedet finomabban. Én sem gólyahíresként jöttem ide, és még új vagyok. Még csak nem is vagyok gólyahíres, egyszerűen csak én is örökbefogadok és kerestem egy társaságot, ahol tudok beszélgetni+információt szerezni. Senki nem küldött el a sunyiba. Szeretettel fogadott mindenki, aminek én nagyon örültem. Ha meg már örökbe fogadtál biztos tudod mennyi tépelődés is lehet, speciel én nem tudom átadni még magam az édes várakozásnak. Majd fogom tudni, de még friss minden, a sebek is, amelyek folyamatosan újra és újra felnyílnak. De ettől eltekintve itt látom a fényt az alagút mélyén és bárki aki szeretettel fordul hozzám helye van az életemben. Nagyon fájt, hogy majdnem mindannyiunkat elítéltél, mondván nem vagyunk vitapartnerek. Mert szerinted olyan galád, rossz emberek vagyunk? Csak azért mert együtt várakozunk, vagy éppen még nem is várakozunk, mert én még ott sem tartok, csak most tapogatom ki hogy merre kell még menni, mit kell tennem. És az aki segít itt mindenkinek galád lenne? Nem hiszem. Elnézést ha megbántottalak, de te egy hozzászólásoddal sokkal több embert bántottál meg, olyanokat akik nem biztos hogy megérdemlik.

KépKép
ancsúr
 
 


Kedves Ancsúr!
Ha visszaolvasnád bejelentkező hozzászólásomat, talán észrevennéd, hogy egy ÁRVA SZÓT NEM szóltam a BABAVÁRÓK ellen. Az etikátlanságot máshol láttam. Az pedig, amit utána írtam nyílegyenes következménye a fogadtatásnak.
Én is visszaolvastam nyitó hozzászólásom, tényleg némileg provokatív. Valószínű ezt is akartam. Kiváncsi voltam, hogy ki ugrik nekem és ki reagál rá. Nem belepofázni akartam meg "kéretlenül bíráskodni", csak elkeseredtem. Mert az egy dolog, hogy az állami rendszer totál bürokratikus, személytelen. De az meg szívet szorongató, hogy kiszolgáltatott emberek verődnek össze, és rendre jelen van az, akinek kiszolgáltatottak. És kedvesen cseverészik velük. Õk meg reszketnek minden "kinyilatkoztatásáért". A dolog iszonyúan déjá vu volt számomra. Engem hosszú időre tönkrevágott, hogy a lombikos "prof" (bizonyára többen ismeritek) úgy bánik velem 2 diploma meg 2 nyelvvizsga után, mint egy analfabétával. És persze úgy is viselkedtem. Mert gyereket akartam. Mindenáron. Nem akartam kilógni a sorból. Ültem nap mint nap a sorban, és tűrtem az egész rendszer ügyefogyottságát és a Tisztelt Prof Isten mivoltát. Ahogy kell. Borítékkal, mosollyal. Gyűlölöm a mai napig azt a kiszolgáltatott életszakomat. És amikor azt montam, hogy elég, és más babáját fogom sajátomként szeretni, megkönnyebbültem. És türelmesen, de magabiztosan vártam.
Na ugyanezt a kiszolgáltatottságot éreztem ezen a topicon. Mert ez itt nem a babára várók topikja, általában. "Vajon miért nincs egy tegyeszes vagy más alapítványos vagy külföldön kereső babaváró?" - kérdeztem magamtól, ahogy olvastam a hozzászólásokat. Aztán végigolvastam. És úgy éreztem, hogy az egész MANIPULÁLT. Állandóan jön egy "munkatárs", aki megmondja, hányadik baba ment a héten családba, hányan estek ki. És elszomorodtam. Mert ahogy már Napsugaracskának leírtam, a babavárás (szerintem) nem erről szól!
Megértem azt a felfokozott érzelmi állapotot, amiben vagytok (mivel átmentem rajta). Bármit megtettem volna, hogy babám legyen. De így a másik partról nézve próbáltam egy másik megközelítést adni, hogy az egész nem sorszám kérdése.
Abba is hagyom. Valószínű felesleges volt bármit is hozzászólnom. Ez egy befelé forduló közösség, amely mindenféle más gondolatra támad. Remélem, mindannyiotoknak kihúzzák a sorszámát.
Egyébként pedig mindenki annak lesz egy életen hálás, akinek a gyerekét köszönheti. Én is lehetnék a Profnak. Akkor nem is olvastam volna a topicot. Az egész nem szól másról, mint hogy Gyereket akarunk.
Az összes babavárónak sok sikert, több vizet nem kavarok.
(más név alatt sem, nem szokásom)
Amstramgram
 


Minden jót, Amstragram!

Mi pedig Lányok, rendeződjünk vissza a régi kerékvágásba! Rendben?
Vannak dolgok, amikre nem érdemes több sort vesztegetni!
ENNYI! Kép

Pillanatnyilag valami egészen máson morfondírozom... Hátha tudna itt segíteni nekem valaki!

Szóval: kitaláltuk idehaza, hogy építtetnénk egy cserépkályhát!
Persze nem éppen olcsó mulattság, de arra számítunk, hogy a gázszámla meghálálja majd, és a komfortérzetünknek is jót tenne. Állítólag soká tartja a melegét, és nagyobb "kalóriaértékkel" dolgozik, mint a vezetékes gáz.

Van valakinek az otthonában működő cserépkályha?
Ugye nem számítok rosszul? Mert ahhoz egy kicsit költséges melléfogás lenne...
Ha valakinek volnának "cserépkályha-élményei", gondoljon rám, és írjon néhány sort!!

Előre is köszi! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Huúúúúúúúúú....
Na ez az a dolog amit nem szeretek írásban, a vitát. Egyszer már régen is írtam, hogy sajnos itt , így nem láthatjuk egymás arckifejezéseit, mimkáját, a sokat árulkodó tekintetét...
Ha ez az életben történik, akkor gondolom 10 perc elteltével "mi"(és nem vagyunk zártkörűek egyáltalán!) és amstragram már együtt nevetünk az egészen (bizonyára)!!!
Viszont egy pár gondolatot még muszály leírnom:
- Valószínű Amstragram azzal dühítettél fel sokunkat, hoyg kijelentetted, nem vagy érintett!!! (Mondjuk ezt valahol nem is értem, szerintem az ember élete végéig érintett marad, még akkor is ha már nem vár... Én mindenképp az leszek..) De persze ahoyg gondolod.
- "Rally" Nem érzem ezt a dolgot, nem tudom mit értessz ezalatt... Sokkal inkább éreztem valami nagyon felháborítót mikor a Tegyeszes hölgyike még csak meg sem mondta, hoyg hányan vannak elöttünk....
- Írtad, hogy a másik alapítványról biztos a "munkatárs" mondott dolgokat...
Biztosíthatlak teljesen személyes információim vannak. /SajnosKép(((((((/ Tudom, hogy mit kellett volna adnom.....
- Gólyahíres topic.
Eddig eszembe sem jutott, de tényleg igazad van, azok lettünk. PEDIG!!!! Az egyetlen Egyesület aki "fennen, hangos szóval" szólít fel minden babára várót, hoyg mindegyik helyen jelentkezzen, ne csak náluk!!!
De én, mi a párommal, a fenti okok miatt is választottuk egyedül a Góylahírt.
És a fő ok mi volt? Gabika olyan szakértelemmel, és kedvességgel fogadott minket, hogy leírhatatlan! A másik szervezet, na ő nagyon lesújtó volt számomra, majdnem bőgtem , miután letettem a telefont.
Ráadásul az a hölgyike, tényleg Istenként tetszelgett a telefonbanKép Máshol nem is jelentkezhetünk azt mondta, csak nála! (?)

Ha te is kicsit több infót összegyűjtessz, egyből rájönnél, hogy miért is választottuk itt mindannyian a Gólyahír Egyesületet, hoyg segítsen az örökbefogadásunkban.

Mikor megtudtuk a nagy hírt, attól fogva Gabika állandóan jelen volt az életünkben. Minden lépésünket kisérte és velünk volt. Mindezt úgy hogy a kórházi ágyon feküdt hatalmas fájdalmakkal! Abban a bizonytalan helyzetben, és egy olyan szituációban mikor nem tudtuk mit kell tennünk, Gabika átsegített mindenen!!
Nagyon sokat beszéltünk vele a telefonban. És így volt ez az örökbeadóval is. Az ő lelkét is éppúgy figyelemmel kisérte, mint a miénket!!
A hála amit érzünk hatalmas!!! Erre tényleg nem ELÉG szó a köszönöm.
Ha egy ember ennyire segít és mindezt önzetlenül??? Istenként tetszelegne???
A személyes vagy írásos megismerkedést szorgalmazom mindneképp.
Egyébként Gabika, nagyon visszafogja magát a topicon. Sokkal sokkal több mondanivalója lenne hidd el, de pont nem akar személyeskedni.
Pont ezért amire utaltál vele kapcsolatban.

Hidd el nekem amstragram, ha úgy is látszik számodra ahogy gondolod, te is póbálj kicsit máshogy látni.

Akinek meg ez a topic "Rallyszerű" és nincs kedve így várakozni, hidd el nem is jön közénk.
Az örökbefogadás kérdése és menete még mindig nagyon sok ember számára átláthatatlan, hatalmas segítség nekünk Gabika jelenléte!!!

Gratulációdat köszönöm!!!
Mi is gratulálunk nektek, így uyge már teljesen más, hoyg mégis érintett vagyKép
Az ember képes ebben a helyzetében úgy reagálni, hogy "ugyan már, mit tud róla az, aki nem ment át az élet rögös útjain...!"

KépKép
napsugaracska
 
 


És lányokKép)) Nikinozsó!

Ma voltunk 1 hónaposakKép)))))))))
Így telik az idő, nagyon szalad!!!
Norisz még mindig nagyo nagyon aranyos, jógyerek.
Ma voltak ismét a gyermekjóléti szakszolgálattól.
Hááát... Csupa csupa jót mondtakKép)) Látják, hoyg erős érzelmi kötelék alakult ki, nagyon boldogok vagyunk. Kisfiamat nagyon megdicsérték, hoyg miylen szép stbKép
Volt egy kérdésük, hogy mi a vágyunk a jövőre nézve stb.. Mondtam, hoyg nem tudom, egyenlőre nem tudtam még ilyenen gondolkozni. Természetesen Noriszt felnevelni boldogságban!! És majd a testvérek...
Aztán elgondolkodtam itthon magamban.
Nagyon sokan mondják, hogy majd most talán sikerül a saját is stb...
Valahogy, valamiért úgy érzem, nem tudnék most annyira nagyon örülni, ha esetleg terhes lennék. Értem ezt úgy, hogy nem lennék jobban boldog, mint most vagyok.
Úgy érzem, hoyg norisz a mi gyermekünk. Nem érzem kevesebbnek magam. Anya vagyok!!!! És saját , SAJÁT gyermekünk van. (kopp, kopp: hétfőig!!!)
Ngayon sokan meglepődnek mikor sétálunkKép))
Annyira büszkék vagyunkKép)) Szoktunk sétálni apuci elé... Szinte rohan felénk mikor meglát minketKép)) Nagy boldogságunk vanKép))
Aztán vannak pillantások, meghökkenések (Az a bizpnyos, hogy hogy babánk van, nem láttak terhesnekKép ), illetve vannak konkrét kérdések isKép Pl: Hol szültem? Valamiről lemaradtam??? Miért nem mondtam, hogy babát vártunk stb...
Ja, és hogy Jól vagyok-e??? Szoktam mondani mosolyogva: Köszönöm nagyon nagyon jólKép)))
Persze van olyan akinek elmondjuk, van oylan akinek nem látom szükségesnekKép Egyenlőre eddig még mindenki csak gratulált!!! És hatalmas mosollyal fogadták. Higyjétek el, az emberek már azért sokkal jobban reagálnak erre a kérdésre.
Már nagyon várom a jövőhetet, Norisz hatalmasat nőtt!!!

Amneris:
Cserépkályha.
Mamámnak van, fatüzelésű... Tényleg jól tartja a meleget!!! De jó pár óra mire bemelegszik. (ha elutaztok télen, hazaérkezésnél sokat kell várni a melegre. Hangszálaknak??) És a hamu... Hááát....
Mondjuk nagyon szép. És ma már biztosan vannak modernebb kályhák is.
Ennyit tudtam róla mondani!

Puszillak titeket!!
Megyek aludni...

KépKép
napsugaracska
 
 


Amneris: A bátyáméknál nem cserép, de kandalló van és tuti nagyon meleg, az be is melegít hamar. Nekem az tetszik benne, hogy látom a tüzet lobogni és olyan meghitt hangulatot tud teremteni, imádunk télen náluk lenni és beszélgetni.Kép

Napsugaracska: Nagyon jó téged olvasni. Biztos tele vagytok boldogsággal.KépMi az hogy hétfőig van saját gyereketek? Ezt nem értettem, de tudod én még butuska vagyok eme téren.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok,

hát hiába, engem felkavart Amstargram, és éjszaka, mikor nem tudtam aludni, rájöttem, hogy mi vele a bajom igazán. Hogy az egész érvelése olyan hamis!
Mert tegyük fel, ő valóban úgy látja, hogy mi itt kiszolgáltatottak vagyunk, vergődünk a Nikinozso-féle diktatúrában, hajbókolunk neki, mert annyira akarjuk a gyereket. Ha így látja, ő meg már túlvan az egészen (ő vajon nem függött-e a másik szervezet másik munkatársától?), és elkeseredik rajtunk, akkor is vajon miért nyilvánít véleményt? Mit akart ő ezzel? Provokálni? Hiszen ő maga mondta, átélte a várakozást, tudja, milyen rossz dolog ez az egész, amibe sodort minket az élet, átérzi a helyzetünket... elfelejtette, hogy ilyenkor inkább biztatásra van szükségünk, nem provokációra? Mit akart ő, sót dörzsölni a sebeinkbe? Kép Ezért érzem ezt az egészet hamisnak...
A másik ordító dolog itt, hogy pont most, az Ágacskán nagyon korrekten bemutatták a szervezeteket, azok filozófiáját. Ráadásul az Ágacskás inkább Bölcső-párti. (Nevezzük már nevén.) Itt szembesültem azzal, sok közvetlen tapasztalatból, hogy nekem még csak esélyem sem lenne onnan babát kapni, mert túl fiatal vagyok. Magyarul a sorba sem állhatnék. Akkor ki is jászik itt Istent...?

Nem, én azt érzem, hogy ez az egész Amstargram-féle dolog nagyon méltánytalan és igazságtalan volt, sokat rombolt. Ezt még ki kellett írnom, mert fáj, hogy így ítélkeznek.
s_norka
 
 


Kedves várakozók!
Akit érdekel okt.11-én kedden 17.50-kor lesz az MTV 1-en "A Nagy vita", előre láthatóan (az örökbefogadás is téma lesz).
nikinozso
 
 


De ígérem, mostmár én is napirendre térek e fölött, és befogom a számat. Kép

Már nagyon várom a talit!!
s_norka
 
 


Nem akartam sót dörzsölni sehova. Egyébként kár volt mondanom, hogy adoptáltam. Ha már itt tartunk, egy munkatárstól sem függtem. Pont ezt akartam elkerülni, ami itt megy kis hazánkban.
A külföldi adoptálásnak más buktatói vannak... Nem volt könnyebb. Nekem egyszerűen furcsa volt ez a napi kapcsolat valakivel, akitől teljesen függök. Ahogy a jogban sem lehet kávézgatni a bíróval. Számomra ez idegen. Azt viszont nem látom, hogy ezen mit kell kollektíven megsértődni. Ez is egy magyar sajátosság.
Amstramgram
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon-nagyon régen irtam hozzátok még a legelején,hogy milyen jó Nektek,hogy van ilyen lehetőség,ahol alapitványok segitségével folyhat a babavárásotok.Utána elutaztam,nem rég érkeztünk haza és jó volt olvasni,hogy mennyi minden történt azóta veletek.Gratulálok és sok örömöt kivánok a babócákhoz,akiknek már sikerült!Most úgy érzem muszáj újra egy pár sort irnom.Főként Amstramgram hozzászólásai miatt.Én a szavaiból a keserűséget hallom ki,talán azért mert neki nem volt ilyen jó hangulatú társaság aki a várakozást könnyebbé tegye?Ezt csak Õ tudja.Egyébként érdekelne melyik országból adoptált,mert eddig én úgy tudtam,hogy Magyarországon mi voltunk az elsők akik adoptáltak külföldről 25 év után és úgy tudtam ,hogy nem is volt más.
Én ugy gondolom,hogy nagyon jó,hogy igy összetartotok,ne törödjetek negativ kisugárzásokkal!
Csudapha
csudapha
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy kéretlenül és hivatlanul belekukkantottam a topicba, de szakmailag én is érintett vagyok. Semmi titok: az Ágacska Alapítvány egyik vezetője Kép
Azért ragadtam most billentyűzetet, mert egy kicsit helyesbíteni szeretném a Norka által írottakat:
A tanfolyamainkon mi objektivitásra és semlegességre törekszünk, és nem Bölcső illetve Gólyahír pártiak, hanem elsősorban örökbefogadó pártiak vagyunk. Sajnálom, hogy nem ez ment át, mert mi igyekszünk a legmesszebbmenőkig együttműködni minden szervezettel. Jómagam pl. jóban vagyok Gabikával, a kolléganőm pedig a Zitával tart rendszeres kapcsolatot, mert ő folyamatosan küldi hozzánk a nála érdeklődő párokat.
Szóval bocsánat mégegyszer a belekottyért, de úgy éreztem, hogy ezt meg kell tennem, hogy ne maradjon senkiben téves kép rólunk!
Egyébként nagyon tetszik a topicotok, mindig nagyon jó látni, hogy milyen gyorsan és szorosan összekovácsol embereket a közös cél! Kép
További reményteljes - és rövid!!! - várakozást kívánok mindannyiotoknak, és sok-sok boldogságot a leendő - és már meglévő - babákhoz!!! Kép

Bogár Zsuzsi

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Kedves Zsuzsi,
tény, hogy a másik szervezetről icipicit több szó esett Kép De szerintem ennek az az oka, hogy amikor erről volt szó (ti.szervezetekről), akkor inkább Kriszta beszélt, és abból úgy tűnt, neki jobb a kapcsolata Zitával. Nemcsak én éreztem így, azt hiszem. Kép
Ettől függetlenül mondom, korrekt volt minden, elhangzott, milyen az egyik, milyen a másik, előnyök-hátrányok, és ez megerősítette a döntésemet. Én kérek elnézést, ha nem fogalmaztam nagyon pontosan.
s_norka
 
 


Sziasztok!

Itt az elveszett ember.
Köszönöm, hogy gondoltatok rám. Sokat gondoltam én is rátok.
Mindenkinek szép napot és még szebb hétvégét kívánok!
Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Szia Renócám!

Már nagyon hiányoztál!! Vagy két hete nem hallottunk felőled!
Mi újság, Kedvesem? Kép Minden rendben Veletek?

Ölellek!! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok,

van egy váratlan hírem. A nagy készülődés közben spontán megfogant bennem egy kis élet, csaknem 3 év után. Ma a Kaáliban megerősítették vérvétellel az eredményt, de még nagyon pici a terhesség, csak 2 hét múlva győződhetünk meg róla ultrahangon. Kicsit félek is, mert már volt egy méhenkívüli terhességem, de bízom benne, hogy minden rendben megy. Ezt csak azért írtam le, mert úgy gondoltam, ez így tisztességes. Ettől függetlenül visszük tovább az alkalmassági megszerzést, és ha majd már minden biztos 2 hónap múlva Kép, akkor döntünk, hogyan tovább.
s_norka
 
 


Nóri!

Nagyon örülök, hogy a vérvétel is megerősítette ezt az örömhírt! Drukkolunk nektek! Minden rendben lesz meglátod!!! 8 hónap múlva pedig lehet, hogy épp közülünk mész valakivel egyidőben gyedreKép. Szorítunk! Vigyázz magadra, ne aggódj! Engedj utat az örömnek, de azért ne ugrálj túl magasraKép. Tiszta szívemből gratulálok!

RenócaKép
süni_renóca
 
 


Drága Amneris!

Minden rendben. Kicsit összecsaptak fejünk fölött a tennivalók és betegek is voltunk mindketten, de nem panaszkodni jöttem. Vidáman itt vagyok végre, hogy szép dolgokról beszélgessek és várakozzak veletekKép
Tegnap kiszedték kutyunkból az utolsó varratokat. Végre meggyógyultKép

Renóca

Kép
süni_renóca
 
 


Norka!Micsoda hír!Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Hűűűű Norka!
Ez aztán az örömhír!Kép Szívből gratulálok és probléma mentes gömbölyödést kívánok! Megnyugodtam, történnek még csodák!

Képzeljétek! A régi "lombikozós" társaságból egyre-másra kapom az ajándék baba holmikra az ajánlatokat, már formatervezett kádunk is így lesz! Annyira meghatódtam, hogy ennyire örülnek a mi közelgő babánknak!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
Di_ti
di_ti
 
 


Di-ti!
Remélem mielőbb szükség lesz a baba holmikra.Kép

Megjöttem és máris velem van tele a topik, de meg kell mutatnom mit kaptam a férjemtől névnapomra. Mint már tudjátok sünibarát vagyok, ezért elment egy főiskolás hallgatóhoz, aki megrendelésre készít kerámiákat és ezt csináltatta nekem:
Kép
..........................................

Renóca
süni_renóca
 
 


Renócám!

Csuda édes a a cserép-sünid! Meg a férjed is, hogy direkt neked csináltatta!! Kép
Ezt az aranyos csirkét, meg én küldöm Neked:

Kép

Hát nem édes - rögtön elmosolyodik az ember, ahogy ez itten táncikál!! Kép


Drága Norka!

Ez a hír tényleg egy csoda!
Szorítunk majd a kicsikédnek, hogy ügyesen nőjön nagyra!!
Vigyázz magadra, Kedvesem!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Norka! Gratulálok! Vigyázz nagyon magadra!

Bocsánat, hogy nem jöttem eddig, elég nagy gondban vagyunk. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem: NINCS VALAKINEK BÁRMELY NYOMDÁBAN ISMERETSÉGE?

A többit magánkban. Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Norka, szorítok, hogy minden rendben legyen. Kép

Amneris, hogy mennek a próbák? Kép (Én a Borisz Godunovban énekeltem a gyerekkart oroszul, amikor itt volt a Moszkvai Nagyszínház, de a gyerekkórust nem hozták: Zdrásztvuj, zdrásztvuj, Jurágyivik Ivánics... Kép)

Matiba, nekem van digitális nyomdás ismerősöm, ha ilyenre gondolsz - mail a profilomban.

Napsugaracska, már nagyon várom, hogy Norisz teljesen a tiétek legyen, és láthassak róla(tok) közeli képet Kép

Renóca, e-mailen kaptam ezt a képet. Először csak a tárgyat láttam: Vigyázzatok gesztenyeszedés közben! Na, gondoltam, biztos megint valami fertőzésveszélyről szóló köremil. Ehelyett ezt találtam:

Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!

Tündériek a sünikék! Irtam neked e-mailt.
Vendég
 


Amneris
Köszönöm a pipitKép.
Kép

Matiba
Sajnos nekem nincs nyomdai ismerettségemKép

Gyezsu
Tündériek a sünik, köszönöm.Kép
Kép

Tegnap apósoméknál betonoztuk az új garázs alját. Én simítottam a betont. Óvónő egyben kőmívesKép Nálunk is minden helységben én simítottam, látszik isKép. Nagyon elfáradtunk. Pihiztünk egész a forma 1 végéig. Most meg megyek sütni. Vaniliás kuglófot.
Kép

Szép napot mindenkinek!
Renóca
süni_renóca
 
 


Kedves Nikinozso!
Mostanában nem írtál nekünk, hiányoznak a soraid! Remélem, hogy csak a sok munka és az unokák foglalnak le, és nem az "Amstramgram affér" miatt jösz ritkábban!

GyeZsu!Ezek a süni-babák nagyon aranyosak, ilyen piciket eddig még képen sem láttam. Nálunk az autók a ház előtti parkosíott részen állnak és van mozgásra felkapcsolódó lámpa kinn amit a vonuló süni családok sokszor beindítanak! Kép

Sok puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Kedves várakozók!
Di_ti
Hol-mi Amstramgram féle beírások nem fognak megváltoztatni!
Pontosan tudom, hogy aki itt van várakozó annak szüksége van a "tudósításaimra" az egyesület életéről, és arról, hogy működünk.
Egyszer mindenki sorra kerül, csak meg kell várni azt a babát aki rátok vár!
Egy kisfiunk pénteken ment haza. Két kisfiú és egy kislány pedig szerdán fog.
Tényleg sok dolgom van mostanában "sokat beszélek telefonon", és adminisztrálni is kell, hogy jövőre is mindent rendben találjon az ellenőrzés.
Niki keddenkét jön, nagyon jó vele beszélgenti, Õ már "nagylány".
Kingus tényleg sokat van velem, és ezt élvezzük.
Noémit kicsit ritkábban látom sajnos.
Zsófi unokám ma 6 hónapos és már négykézláb hintázik, nagyon ügyesen mozgékony.
Ha még szeretnétek tudni valamit kérdezzetek!
nikinozso
 
 


Kedves Nikinozso!

Biztos sok lehet a munkátok, de megéri.Kép Gondolom tele van a szived boldogsággal, mert tudod jót teszel a vilában.Kép
Nekem volt egy kérdésem és még mindig a tarsolyomban van. Ugye most a tanfolyam miatt és a férjem munkahelye miatt nem tudunk elmenni az októberi találkozóra, ha meg van a tanfolyam, ami novemberre lesz kész , akkor telefonálhatunk nektek, hogy jelentkezzünk? Meg azt is mondta a férjem, hogy kérdezzem meg, lesz-e majd másik ilyen találkozó, amin mi is részt tudunk venni.
Köszike:AncsaKép

KépKép
ancsúr
 
 


Kedves Ancsúr!
Már most telefonálhattok, de a papírokat akkor küldjétek vissza, ha már lezajlott a tanfolyam is, és a vizsgálatok is. Minden évben áprilisban és októberban van ilyen országos találkozó, amíg sorra nem kerültök, fogtok kapni meghívót mindegyikre.
nikinozso
 
 


Kedves Nikinozso!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, akkor telcsizünk, a vizsgálatok már lezajlottak teljesen, csak a tanfolyam van és azt mondták, hogy jó hosszú idő amíg a megyéről megérkezik az az alkalmassági papír, mert "ülni" szoktak rajta, ezt előre megmondták.Kép Még így is hogy minden rendben van.

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!

Amneris barátném merre vagy???

Kedves Nikinozso!
Újra négy házaspárból lett apa és anya. Gratulálunk és sok boldogságot kívánunk nekik, nektek pedig jó egészséget! Veséd most már teljesen rendben van?

Ancsúr
Drukkolok, hogy mielőbb meglegyen az alkalmassági papír és ti is "kismami és kispapi" lehessetek.

Szép délutánt mindenkinek
Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Hol vagytok várakozók??????????????????????

Sajnos lemaradtam a vitaműsor első feléről.

Nikinozso jó volt látni téged, vagyis azt nem volt jó látni,hogy sápadt voltál. Azóta remélem minden panszod megszünt és jól vagy.

Lehet már tudni valamit a film elkészülésének időpontjáról? Címéről?

Szép estét mindenkinek
Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Jó estét Mindenkinek!
Én sajnos csak most értem haza a "munkából" és nem láttam a vitaműsort Kép pedig már hetek óta erre vártam! Remélem, hogy a TV1 honlapján majd utólag megtudom nézni, vagy legalább elolvasni miről volt benne szó!
Mostanában nagyon sok a munka, pedig már 4-en vagyunk rá..... Nem baj, én nem sokára már úgy is főállású anyuka leszek Kép! Addig meg besegítek amiben csak lehet, hogy gyorsabban haladjunk a lakással is!
A hétvégi családi ünneplésen a sógornőméktől már babatakarót és fürdőlepedőt kaptam ajándékba szülinapomra! Olyan jó volt elmesélni a nagycsaládnak (párom szülei, nagyszülei, unokatesók stb.is ott voltak) hogy nem sokára kisbabánk lesz!

Kedves Nikinozso!
Olyan jó olvasni, hogy megint 4 kisbaba találta meg a szerető családját általatok! És hogy ilyen klassz unokáid vannak!

Mindenkinek sok puszit küldök!
Di_ti
di_ti
 
 


Kedves várakozók!
Ez a TV felvétel a két "kőtörés" között volt. Már teljesen jól vagyok.
A felvételből kivágtak, de így is elfogadható volt.
A legfontosabb számomra az volt, hogy a FILM bejelentésre került. Már majdnem teljesen elkészült.
A találkozón többet megtudhattok, és láthatjátok remélem azokat is akikről szól. Dokumentumfilm egy nyílt örökbefogadásról.
nikinozso
 
 


Sziasztok!

Nekem sikerült megnéznem a műsort. Szerintem nagyon jó volt benne, hogy megszólalt egy anyuka, aki a 7. hónapban van és örökbe akarja adni a gyermekét. Azt sajnálom, hogy nagyobb hangsújt kapott a dajkaanyaság, ami nem is törvényes Magyarországon. A filmet pedig nagyon várom. Remélem hamarosan láthatjuk!

Mi tegnap kaptuk meg a levelet a TEGYESZ-től, hogy továbbították az anyagunkat a helyi gyámügyeseknek, és javasolták az alkalmasságunkat. Így megint közelebb vagyunk egy lépéssel a határozathoz.

Nikinozso!
Örülök, hogy már teljesen jól vagy, és nagyon várom már, hogy a találkozón újra találkozzunk.

Szép napot mindenkinek!

Rvan

Kép
rvan
 
 


Rvan
Nem tudom olvastad-e korábbi hozzászólásokban, hogyha számotokra pozitív határozathozatal esetén lemondtok a fellebezési jogotokról rögtön jogerőre emelkedik a határozat. (Bocsi ha már tudtad) Most már csak tényleg egy-két hét és kismami és kispapi lesztekKép. Most látom a profilodban, hogy te is Reni vagy. Utólag is nagyon boldog névnapot kívánok nekedKép
Kép

Renóca
süni_renóca
 
 


Renóca!

Én is boldog névnapot kívánok neked!

Köszi a tanácsot. Hallotunk már róla, de jó hogy mondtad, mert lehet, hogy nem figyeltünk volna erre.

Kismama és Kispapa.....Kép Rendes volt a hölgy is, aki a környezettanulmányt csinálta. Õ is azt mondta, hogy most már biztos, hogy lesz baba, csak a mi várandósságunk egy kicsit tovább tart.

Lehet, hogy buták vagyunk, de a múlt héten voltunk egy bútorboltba, ahol megláttunk egy bababútort, amibe "beleszerettünk". Tudjuk, hogy még min. 1,5-2 évünk van, de mégis megvettük. Mindig ilyenre vágytam, és nem akartam, hogy később esetleg ne kapjunk ilyet. Tegnap hozták ki és szerelték össze. Este amikor apukám hazajött, mondtam neki, hogy nézze meg a kisunokájának a szobáját. Nagyon tetszett neki, de azt mondta, hogy jobban örült volna, ha bútor nincs, de a baba ott várta volna a nagypapát. Tehát már mindenki most nagyon várja!

Ugye nem vagyunk nagyon hülyék és ez normális?!

Puszi Reni

Kép
rvan
 
 


Kedves Babavárók, Babázók!

Nagy örömmel hallottam erről a topicról, amikor ma délután beszéltem Nikinozso-val. Szeretnék röviden bemutatkozni.

25 éves, kétgyermekes, boldog anyuka vagyok. Fejlődési rendellenességgel születtem, és amellett, hogy a bal lábam hiányzik, a méhem sem fejlődött ki rendesen, így egyértelmű volt, hogy nem tud megfoganni bennem egy kis Élet. Amikor a párommal még csak együttjártunk, ez már kiderült, és nem keseredtünk el, hanem elhatároztuk, hogy örökbefogadunk gyermekeket. 1999-ben házasodtunk össze, 1 év múlva kezdtünk el utánajárni, hogy is "kell örökbefogadni". Egyedül azt sajnáltuk, hogy kimaradunk azokból a bizonyos ELSÕ dolgokból: első mosoly, első szavak, első lépések, stb. És akkor hallottunk a nyílt örökbefogadás lehetőségéről :-) Felvettük a Gólyahír Egyesülettel a kapcsolatot, megszereztük a szükséges papírokat és sorbaálltunk. 6 hónap várakozás után jött a telefon, hogy született egy kislány - ő Vivien, aki most hétfőn lesz 4 éves! 2 év múlva jelentkeztünk újra, hogy szeretnénk kistesót. Bálintra 1 évet vártunk, 2004. november 5-én született.

Nagyon nagy a boldogságunk, hihetetlen, mennyi örömünk van bennük - és bizony én is értetlenül állok az "átlagos" szülők előtt, akik folyton csak panaszkodnak, hogy milyen nehéz anyának-apának lenni... Nem mondom, hogy esténként nem zuhanok holtfáradtan az ágyba, de panaszkodni nem tudnék :-D Csak rájuk kell nézni és erőt kapok!

Bízom benne, hogy szívesen fogadtok, és idővel jobban megismerhetlek Benneteket.

Ildikó
ildi_ko
 
 


Kedves Ildikó!
Nagyon örültem soraidnak.Gratulálok gyermekeidhez!
Bár én még nem vagyok anyuka, csak "kismama"Kép de az óviban sokszor elcsodálkozom, hogy az egy szem szíve alatt kihordott csemetékhez mennyire nincs türelmük szüleiknek. Azt hiszem itt a különbség a szív alatt és a szívben (persze ez a kettő együtt is gyakran megvalósul) kihordott csemeték között.

Rvan
Teljesen normálisak vagytok, ne izgulj!
Ahogy Mosolygós írta egyszer mi így készítjük fel szívünket, lelkünket a nagy napra. Szükség van ezekre a dolgokra. Fontos szerintem, hogy minden nap várjuk Õt/Õket. Nem is jó szó, hogy fontos, inkább természetes. Hiszen ha valamit nagyon szeretnénk minden percben készen állunk, hogy teljesüljön. Ha nem így lenne nem is szeretnénk, akarnánk igazán. Mint ahogy Nikinozso írta, hogy egy pár a síelés miatt nem ért rá örökbefogadni. Õk nem is akarták igazán (szerintem).

Sziasztok
Renóca

Amneris????????????????????????????????????????

Kép
süni_renóca
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: