Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Petyaanya!
Szeretettel várunk benneteket is, mint mindenkit, aki "csak" érdeklődik azt is! Meghívó a honlapunkon van www.golyahir.ini.hu Meghívók alatt.
nikinozso
 
 


Szia PetyaanyaKép
Visszaolvastam kicsit rólatok, most pedig üdvözöllek köztünk. (mint régi káális is..) Jól döntöttél, hidd el! Mint egy kedves barátunk fogalmazott, mi egy "másik sorba álltunk be", s ennek a sornak a végén vár bennünket valaki.
mera
 
 


Kedves Nikinozsó!
Tegnap kaptuk meg a meghívót a varázslatos sorszámmal, de álmomban sem mertem gondolni, hogy ilyen nagyszerű híreket is kapunk mellé!
A babaszoba is kb. 3 hét múlva meglesz, szóval már nagyon izgulunk és várjuk a mi kis babánkat! Kisfiúnak is nagyon fogunk örülni, bár a nevében még nem sikerült dűlőre jutnunk a párommal, de a legesélyesebb a Balázs vagy a Máté, úgy hogy mostantól így fogok gondolni a születendő babánkra! Kép Ha még is kislány lesz, akkor 100% hogy a Kitti nevet kapja majd tőlünk!

A telefonjaink éjjel-nappal be vannak kapcsolva, és már nagyon izgulunk!

Minden várakozónak hasonlóan kellemes izgalmakat kívánok!
Mindenkit puszilok!
Di_ti
di_ti
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Hozzánk is megérkezett a meghívó - rajta a gyönyörűséges sorszámunk!
(Még akkor is izgalmas volt kézbe vennem, ha Nikinozso a telefonman már a fülembe súgta a számot...Kép )
Sajnos mostanában megint nagyon kevés az időm, de azért igyekszem rendszeresen benézni!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz. Mi is megkaptuk a meghívót a sorszámmal. Ekkora előreugrásra azért legmerészebb álmunkban sem gondoltunkKép Nagyon örülünk, hogy ilyen szépen halad a sor. Köszönjük Nikinozso a munkádat!

Rvan

Kép
rvan
 
 


Sziasztok!Kép

Bocsánat, hogy így eltüntem.... és persze nem akarok a kisfiamra fogni mindentKép))
Inkább azt mondanám, hogy ez az első pár hét az összeszokásról, ráhangolódásról, napirend beállításról szól, és persze a sok-sok szeretetadásrólKép)
Nagyon sok időt töltök NorisszalKép Azt is mondhatnám, hogy szinte többet van fennt nappal, mint alszik. Nagyon sokat nézelődik, tegnap óta meg már a lakást is körbenézi a kicsi szemeivel. Ismerkedik.
Tegnap a zenéló forgót is szemügyre vetteKép))
Viszont nagyon szeret a karjaimban lenni. Ha nem vagyok mellette, akkor 5 perc múlva "jelzi"Kép
Ez persze nem egész nap megy így, vannak periódusai... És kiszámíthatatlanok... /Ez csak azért nem annyira jó, mert nem lehet tdni, mikor van időm a háztartást is vezetni közben, meg sétához készülödni stb.../
Milyen érdekes, hogy én soha sem panaszkodomKép Még nem mondtam azt senkinek sem, hogy rossz fiú lenne, meg hogy alig alszom stb.. /Bár igaz, van úgy hogy 1 nap csak 2-3 órát tudok aludni.../
Na nem azért mert "rossz", hanem muszály este takarítanom, vízet forralni, teát készíteni, mosnivalót külön válogatni, vasalni, összepakolni... Felmosni, porszívózni stb, stb...
Persze ha Norisz engedi napközben (azért itt megjegyzem, hogy én is igénylem őt nagyon nagyon, meg persze sokat énekelek neki, meg bezsélgetünkKép) ), akkor van amit akkor is eltudok végezni. De muszály este mindenképp megcsinálni. Arra nem lehet számítani, hogy majd napközbenKép
Nálunk hetente jön a védőnő és a dr.nő is, tegnap meg a gyermekjólétitől is voltak, és még jönni is fognak!
Szóval erre számítsatok ti isKép)) Mert ugye nálatok is nemsokára csengetni fog a védönő is, nemcsak Gabika csörög majdKép)
És mi még mindig a mennyekbe repkedünk, MÉG MINDIG hihetetlen az egészKép)) /Nem tudom, mikor hiszem már el, hogy Norisz a miénk, talán ha már megvan a születési anyakönyvi kivonat, talán akkor.../
Ja, és persze a legfontosabb!
Októberben megyünk mi is bemutatkozni Norisszal a találkozóra!
Mindenki jön??? Kiváncsian várom márKép
Hihetetlen, hoyg áprilisban még csak ott könnyeztünk, és titkon ki sem mondva reménykedtünk, hogy majd októberben esetleg mi is kiállhatunk a sikertöténetünkkelKép
Mondjuk ettől már előre félek, mert nem vagyok ilyen kiállós tipus, Ott pedig nagyon nagyon sok pár lesz! Mindegy, majd csak nem fog remegni a hangomKép)))
Meg hát majd dagad a mellem a büszkeségtőlKép)

Képzeljétek a védőnő ilyeneket kérdezett:
-Apuka is boldog????
-Miért nem lehet gyermekük, mesélje el!
-Ja, hogy van még 1 lombikjuk, azt még meg kell próbálni mindenképp! Ne érdekelje az egészsége stb...
Hát mit ne mondjak, nem valami túl szimpi!!


Folyt. köv.

Ja, aki szeretne rólunk képet látni, annak csakis magánban küldhetek jelszót a képtárunkbaKép
Írjatok a mail címemre ha szeretnétekKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!!

Én meg ma feladtam a jelentkezési lapot Nikinozsonak, tegnap szépen kitöltögettük, aláírtuk, és megy elsőbbségivel, holnapra már ott lesz! Kép
Kíváncsi vagyok, hanyas sorszámot fogunk kapni! Természetesen megyünk az októberi találkozóra, és megcsodálunk minden babát!
s_norka
 
 


Di-ti, Amneris, Rvan, megsúgjátok azért nekem, hogy április óta - azaz fél év alatt - mennyit ugrottatok előre?
Persze, csak ha nem titok... Kép De azért én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy haladt most ez a sor.
s_norka
 
 


Szia Napsugaracska!

Küldtem egy e-mailt magánba, remélem megkapod.

Kedves Norka!
Mi augusztusban jelentkeztünk a Gólyahírnél, és azóta 31-el vagyunk előrébb, ami óriási ugrás volt számunkra. Nem tudom, hogy ez szokványos-e, de mi most nagyon örültünk neki.

Rvan

Kép
rvan
 
 


Norka!
Az április számot sajna én sem tudom, de juniushoz képest 20 helyezéssel vagyunk előrébb!

Kedves Nikinozso!
A "bármikor" azt jelenti, hogy hamarosan megismerkedhetünk az anyukával, vagy hogy hamarosan mehetünk babanézőbe? Szerinted lesz esélyünk az "együttszülésre" ? Már most kikérjem a születési és a házassági kivonatokat? Ne haragudj a sok kérdésért, de teljesen be vagyunk sózva!

Mosolygós!
Olyan jó olvasni rólatok! Kérdezhetek?Tápszeresek vagytok, vagy kaptok anyatejet az ellátóból? Nekünk itt van 3 saroknyira a Madarász utcai gyermek korház, úgy tudom, hogy onnan is lehet kapni anyatejet, de még gyüjtöm az infókat, hogy mi lenne a legjobb a babánknak!

Olyan boldogok vagyunk!!!!!!! Kép
Mindenkit puszilok!
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok!

Bar van ket babam, rendszeresen olvaslak titeket es meghatodva varom a fejlemenyeket.
Azert irok most, mert a tapszer - anyatej kerdes felmerult. Csatolok nektek egy irast, mely az orokbefogadott babak szoptatasarol szol, mely lehetseges.
Hatalmas szereteteteket meg jobban ki tudna teljesiteni az, ha sikerulne teljesen vagy akar csak reszben megvalositani a szoptatast.
Ne haragudjatok, hogy igy hivatlanul jottem, de gondolom, erdemes kiprobalni.

Sok szeretettel udvozlok mindenkit es mielobbi babazast kivanok,
Kakukk


http://www.lll.hu/node/180
kakukkfu
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Kakukk!
Jó, hogy jöttél - köszi az infót! Kép

Én egyébként emlékszem - és remélem jól...Kép - az áprilisi sorszámunkra: mostanra 51-el lett kisebb!!

Mindenkit csókolok! - Amneris -

Kép

KépKép
amneris
 
 


Bocs, én csak egy olvasó vagyok, csak idetévedtem: Ancsúr! A gyes alanyi jogon jár, de neked lehet, hogy gyed is, a pontos feltételeket meg tudod nézni a Szociális és családügyi (azt hiszem így hívják) minisztérium honlapján. De még az is lehet, hogy a védőnőknél is van erre vonatkozó brossúra.
Mielőbbi babázást mindenkinek: Claire
claire
 
 


Mindenkinek nagyon köszike a válaszokat, még csak most olvasgattam. Kép

Kakukkfű: Köszi, elolvastam ezt a cikket. Tényleg létezik ilyen? Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Kakukkfű! Köszi az infót, érdekes volt. Nekem egyenlőre egy kicsit bizarul hangzik, hogy csak úgy baba nélkül előre próbálkozzak a "fejőgéppel", de az a másik szerkentyű, amit a tápszerhez találtak ki, az tetszik!

Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok!

Tudom pár napja azt ígértem, hogy aznap vagy másnap jelentkezem. Sajna nem úgy jött ki a lépés, mert elég sok vendégünk volt a hétvégén Máté névnapja alkalmából. Úgyhogy volt munka bőven, meg azért igyekeztem minél több időt tölteni a családommal.

Mosolygós! Örülök, h irtál, boldogság olvasni a soraidat!Kép

Amneris! Ne dolgozz túl sokat! Jó tudom, bagoly mondja... (Este 11, fél 12 előtt nem keveredem ágyba mióta a párom is dolgozik. 6-kor meg ébresztő, brrrr)

Renóca! Köszönöm már jobb a fogam helye, de még azért érzékeny. Nagyon sajnálom, hogy a szüleimtől rossz fogakat örököltem genetikailag, pedig van olyan a családban, akinek 74 évesen nincs rossz foga. Kép Na, ez van, azért igyekszem vigyázzni rájuk.

Diti! Tetszenek a nevek, főleg a Máté. Kép Egyébként a Kitti és a Balázs is, csak ők azért estek ki a sorból, mert a vezetéknevünk K-ra végződik, Balázs pedig már volt a családban Máté érkezésekor.
(Nem tudom, hogy itt vagy a családineten olvastam a neveket, de azért oda is be szoktam ritkán nézni, mert bár nem irok, de érdekel mi van a többiekkkel.)

Örülök, hogy minden várakozónak szépen halad a sorszáma! Kép

Mátéról jut eszembe: ma felhivtam azt a gyámügyes ügyintézőt, akinél intéztük a kicsi örökbefogadását. Egyébként időnként (évente 1x, 2x) fel szoktam hivni, hogy beszámoljak pár mondatban, mi van a gyerekkel, gyerekekkel, hogy vannak.
A hölgy mindig nagyon örül neki! Kép Ez nagyon jó, már csak azért is, mert emlékszik ránk, és talán azért is maradtunk meg emlékezetében, mert a mi családunk volt az ELSÕ örökbefogadása, Máté az első örökbefogadott gyermeke gyámügyes munkája során! Kép
Ma meséltem, hogy már oviba járunk, és továbbra is nagyon boldogok vagyunk, erre azt felelte, örül, hogy a családunk életébe egy kis boldogságot tudott vinni.
Mondtam neki, nem kicsit, HANEM NAGYOT! Kép
Hát nincs igazam? Kép
Bocsánat, hogy ezt megosztottam veletek, de olyan jó, és nagyon kellemes emlékeket őrzök az eljárásról, meg az ügyintézőről, meg minden másról, amit itt leirtam.

Ez pedig nem maradhat el:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Épp a Tescoban a babapolcok előtt álldogáltunk, amikor csörgött a mobil, és Nikinozso megmondta: benn vagyunk a sorban! Kép És sokkal kisebb számmal, mint hittem... vagy 30-cal. Én annyira megkönnyebbültem ennek hallattán, hogy itt vagyunk a következő mérföldkőnél, hogy engedtem el a szorongásomat és a reménytelenséget, mint egy szelep, szinte sziszegett körülöttem a levegő... Kép Nagyon boldog vagyok.
Akkor most már én is "kismama" vagyok, a szívemben megágyaztam!
s_norka
 
 


Sziasztok Lányok!

Szépséges élményben volt részem hétfőn - megosztanám Veletek...

Egy felkérésre a színház Verdi-estet adott Siófokon, amiben szerencsére mi mindketten működhettünk.
A férjem ezt tudva kitalálta: utazzunk a közös buszozás helyett autóval, és menjünk le korábban! Õ egyébként is a Balaton szerelmese, de nekem is tetszett az ötlet!

Az autópályán gyorsan leértünk, és az első utunk Széplak-Felső strandjára vezetett...
Csodát láttunk!!
A part kihalt volt, csöndes és tiszta. A bódék ablakait zsalukkal zárták le, a fű zöldellt az elmúlt hetek esőzései nyomán - jó ideje nem taposhatta senki.
Odasétáltam a vízparton egy lépcsőhöz, amin a nyári forróságban csak úgy tülekednek a strandolók - most persze egyedül ácsorgot, hisz kihalt a part.
Leültem és hallgattam a ... csöndet. Kép Szinte furcsa volt a fülemnek ekkora nyugalom - csak a víz csobbanása törte meg néha, ahogy a parti köveknek ütődött. Szépséges muzsika! Kép
Aztán hamarosan felfedeztek minket a hattyúk, és odasiettek hozzánk. Gyönyörűen úsznak - hatalmasan, kecsesen, hófehéren.

Olyan élmény most a part, hogy az ember sóhajt tőle egy olyan nagyon-nagyon mélyet! Értitek ugye?
A Balaton vize most szinte kristálytiszta, fölötte pedig megnyílik a tér - olyan messze ellátni, hogy beleréved a szem!

Nagyon szép volt Kép, csak hát menni kellett tovább - tulajdonképpen dolgozni mentünk.
Az utazás mégis ezekért a percekért érte meg leginkább!

KépKépKép

KépKép
amneris
 
 


MosolygósKép

SNorkaKép

S egy rövidhír: kedves ismerősöm, kolléganőm most barátkozik a (leendő) kislányával, aki 18 hónapos és ugyanott él(t) eddig, mint ahol mi lányunk volt. Nekik is kérünk pici csendes drukkolást...
mera
 
 


Mera: Megy a csende drukk a barinődnek. Kép

Képzeljétek ma kaptam egy szép kis mesekönyvet az egyik netes barátnőmtől. A címe: Nekem két születésnapom van. Ez lesz a leendő öribabám első mesekönyve. "Andrisnak hívnak. Júniusban múltam négyéves. Nekem minden évben kétszer van születénapom: egyszer, amikor világra jöttem, másodszor, amikor hazajöttem-amikor örökbe fogadtak. Sokszor kérem anyut vagy aput, mondja el az én mesémet." Így indul-nagyon aranyos és annyira meghatódtam. Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Kép

Szép napos időnk van. Ezekből a tulipánokból mindenki választhat.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok Lányok!
Mostanában egyre többször "rosszalkodik" ez az oldal, nem jön be, vagy csak részben.
Ezért nem bírtam ki és felhívtam a Gólya-mamánkat, akitől megtudtam, hogy ez a hamarosan lehet hetekben mérhető, de akár még 1-2 hónap is, a sorstól függően. Nem baj, azért én kiadtam a páromnak, hogy a babaszoba készüljön el a leghamarabb, csak utána jöhet a többi helység, biztos, ami biztos! És már összeállítottam a kelengyelistánkat is és hamarosan megyek válogatni az ajándékba kapható dolgokból az ismerősünkhöz és persze a baba boltokba is! Kép

Mindenkit puszilok!
Di_ti
di_ti
 
 


Di-ti, ez fantasztikus! Egy év múlva szerintem már én is itt fogok tartani, ahol te... Kép A pároddal nehogy morogj, csináljátok csak nagy szeretetben-békességben azt a kuckót!

Tényleg, Nikinozso mostanában nagyon ritkán ír. De remélem jól van és csak a sok munka köti le. Én azért kíváncsi vagyok, hogyan haladnak az ügyes-bajos dolgok az Egyesület életében! Kép
s_norka
 
 


Sziazstok!

Csak egy gyors bejelentkezése erejéig van időm...
Mindenkit puszilok nagyon, aranyosak vagytok hogy örültök nekünk!!!Kép

DiTi!!!
Jajj de jó, jaj de jó!!!
Ha gondolod hogy kell tanács, és sok elötted a kérdés (vagy ha kevés), írj a mailemre egy telcsiszámot és felhívlak!
Nekem a listából nagyon bejött az
-orrszívós porszívó!
-előke: de csak az ami hátul tépőzáras, a megkötöst nem is hazsnálom, mert Norisz ha éhes nem engedi megkötniKép)
-Sterilizáló folyadék a chiccó (állítólag a tablettáknak nagyon vegyszer szaguk van, ennek nincs).
Cumisüveg: Hát nekem van 3 féléből 3 db...
Igaz én kaptam az első 2félét Amerikából (sajnos nem tudom őket hazsnálni.., Norisz egyféle cumit szeret, nem jó mindig másformára áttérni)
Így most a MAM cumisüvegeket hazsnáljuk, a cumija nagyon anyamellre hasonlító, illetve annyira a szájába illikKép))
-Vízhőmérő teljesen hülyeség... nem használjukKép
Az SNS készülékről van tapasztalatom illetve élményem, majd estére jövök és mesélekKép))

DiTi! Neked és mindenkinek kívánok mihamarabb olyan bőgést amit én rendeztem Gabika telefonja után!!!!! (Még most is könnybe lábad a szemem..!)

Szép ez a tulipáncsokorKép))
Most egyenlőre én nem kérekKép))))

Ja, kaptam sms-t valamelyik nap, hogy küldjem el 8 embernek az smst,és akkor megkapom életem nagy álmát...
Hát gondolhatjátok mi volt az első reakcióm:
"Hülye, én már megkaptam! :P"Kép)))

Pusszancs mindenkinek (Norisznak ezzel kapcsolatban már rengeteg élménye van, mi az hogy pusszancs;)
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


SziasztokKép
Olyan megható dolgokat írtok, hogy kedvem lenne bőgni.
Diti
Nagyon drukkolok nektek, és veled együtt izgulok!

Tegnap megtörtént a nagy találkozás a TEGYESZ-es hölggyel. Nagyon kedves volt. Beszélgettünk a pszichológussal, eredmény: emberek vagyunkKép
Szóval beindultak a dolgok nálunk is.

Süni-Renóca
Jöttök az októberi Gólyahíres találkára?
Megismerkedhetnénk?!Kép

A többiekre is kíváncsi vagyok!

Petyaanya

Kép
petyaanya
 
 


Kedves várakozók!
S-norka! Látom híányolsz, vagyok és szerencsére már minden rendben. El voltam foglalva pályázat elszámolással, és az unokákkal. (Lányomék most vesznek lakást, és ügyintézni Kingussal nagyon nehéz lenne). A legnagyobb unokám, hetente egyszer jön két különóra között, és ugye ilyenkor finom kedvenc "kajákkal" kedveskedek neki.(úgyis olyan vékonyka)
Két örökbeadás lassan de zajlik.
A krízis szálláson lévő kismama kórházba került, de szerencsére nem lett koraszülés (december elejére van csak kiírva).
A százhalombattai újságba írnak rólunk hamarosan.
Egy kislánynál az életet adó mégis hazavitte a babát, gyorsan kelengyét gyüjtött a Budapesti kolleganőnk, és bevitte neki a kórházba.
A másik babánál a család gyorsan bevásárolt és mégis vállalták a kislányt.
Szóval zajlik az élet.
Sokmindenre nem reagáltam itt, de a találkozóra is kell hagyni valamit.
nikinozso
 
 


DiTi, nagyon megérdemled már a boldogságot, szorítok nektekKép

Én ilyenkorra túl vagyok a nap legszebb pillanatain, amikoris a nyakam átölelve alszik el a leányzóKép

Mindenkinek jó éjt!
mera
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom, hogy viseltétek ezt a frontos időt - mi elég rosszul. Nagyon vártam már a kóruspróbát, attól szoktam rendbejönni ilyen nyűgös napokon. Úgyhogy most már jól vagyok Kép Délután sétáltunk egyet, ezt láttam az egyik kertben, rögtön Ti juttottatok az eszembe, és gyorsan lefényképeztem (a kerítésrácsok alatt) Nektek.
Kép
Jó éjszakát!
Kép
GyeZsu (és Kata - nameg Bababó, a pocaklakóKép)
gyezsu
 
 


Diti: Jaj, de nagyon izgi! Kép

Nikindzso: A mostani találkozóra nem tudunk elmenni sajnos.Kép Ugyanis az uracskám szakács és elvileg viszik Békéscsabára dolgozni. Na de elvileg, mert a TEGYESZ-től most jött a telefon, hogy október 21-22-én indul a tanfolyam.És pont ekkor még itthon is főznie kellene, mert rendezvény van, meg a messzibe is. Az bizti a tanfolyáson ott lesz.Kép Ha megvan a tanfolyam, már jelentkezhetünk is nálatok? Vagy meg kell várni azt a bizonyos papirost? Most kedden már meglesz az alkalmassági is.Kép További jó munkát nektek, sok boldog családdal.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Lányok!
Nagyon drágák vagytok, hogy így drukkoltok nekem/nekünk! Köszönjük!

Mosolygós! Köszi, asszem fogok majd kérdezni. Az SNS készülékes tapasztalatodra nagyon kiváncsi vagyok! Az egyik barátnőm (Gabus, ha emlékszel rá) tesója amikor szült, nagyon begyulladtak a mellei és amíg nem tudott szoptatni, addig ő is ezt használta, és amennyire tudom nekik bevált!
Nekünk Avent és Chicco örökölt cumisüvegeink vannak 2-2db meg hozzájuk vagy 6 db 1-es és 2-es cumifeltét vegyesen. A barátnőméknél a Bébécomfortos sterilizáló tabletta bejött, de szerintem majd úgy is több fajtát ki fogunk próbálni! Porszívós orrszívónk már van, mert tavaly a mandula műtétem útán beszedtem egy olyan megfázást, hogy nélküle nem is bírtam volna létezni, csak persze majd ezt is sterilizálni kell!

Gyezsu! Ez az összebújos kép nagyon aranyos!

Ancsúr! De jó hogy így haladtok már! Tavaly nekünk is pont úgy jött ki hogy egyidőben volt a tanfolyam a találkozóval, ezért mi aznap nem mentünk fejtágításra, de előre szóltunk és így "igazoltan" voltunk távol! Ha jól emlékszem 1/2 alkalommal lehet hiányozni, de kérdezz rá a tanfolyam vezetőnél!

Szép hétvégét kívánok mindenkinek!
Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Diti: Hát nem tudom, mert nem is ismerjük még a tanfolyam vezetőjét. Na meg a legnagyobb gond, apa, hogy hogy fog még a tanfolyamra is jönni, mikor egyedül van a melóban szakács és folyamatos rendezvénysorozat van. Szóval ez mos ugrott, de a kövire ott leszünk, mert ennyi mindent nem lehet összeegyeztetni. Apának meg legalább kell a munkahely, nehogy őt is lapátra tegyék.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok !

Régen jártam erre (de olvasok ám szorgalmasan )
Napsugi!
Nem tudom mikor hívhatlak amikor nem zavarok , de
foglak ígérem Kép

Diti
Ez már nagyon izgi szorítok ezerrel hogy a karácsonyi "ajándék" összejöjjön Kép

Nikinozsó
Én olvastam a cikket és pont azon gondolkodtam hogy tudnám a többieknek megmutatni (mivel csak helyi újság ) de azt hiszem megoldottam és ha nem haragszol ide is szúrom .



" Gólyahír Kellene egy hely

A százhalombattai Gólyahír Egyesület ötödik éve nyújt segítséget a válsághelyzetben lévő várandós anyáknak. Segítenek, hogy biztonságban kihordhassák, megszülhessék és felnevelhessék gyermeküket, vagy ha ez bármilyen okból nem lehetséges, másként gondoskodhassanak róla: családot válasszanak számára, ahol örömmel fogadják, és szeretetben felnevelik őt. A Gólyahír munkatársai számtalan történetet mesélhetnének szülő és gyermeküket „szívükben hordó” nőkről, párokról, akik általuk váltak szülővé, és gyerekekről, akik általuk kaptak esélyt a megszületésre és a teljes, örömteli életre.

Az egyesület eddig több mint kétszáztíz nyílt örökbefogadásban közreműködött és körülbelül ennyi házaspárt tartanak nyilván, akik gyermekre várnak. Ennél is több azoknak a száma, akiknek - kelengyével, tanáccsal vagy egyéb módon - abban segítettek, hogy vállalni tudják nem tervezett és nem várt gyermekük felnevelését.

Móruczné Gabi, az egyesület elnöke védőnőként dolgozott, de betegsége miatt leszázalékolták. Azóta – ha lehet – még többet dolgozik, igaz, javarészt lakásában, az országos hatókörű civil szervezet telephelyén. Telefonja átlagosan félpercenként csörög. Mindig ugyanazzal a nyugalommal szól bele, hallgatja végig a vonal túlsó végén beszélőt, és mondja: igen, segítünk. A vonal túlsó végén rendszerint olyan nők beszélnek, akik kétségbeejtőnek érzik helyzetüket, ami többnyire az is.

Vali – akit most nem a saját nevén nevezünk – albérletben élt tizenhat éves fiával. Nem voltak anyagi gondjaik, hiszen az asszony három munkahelyen is dolgozott. Igaz, egyiken sem volt bejelentve. Későn vette észre, hogy terhes, amikor pedig munkaadói is észrevették rajta, mindhárom munkahelyéről elküldték. Egyetlen fillér jövedelem nélkül maradt, fel kellett számolnia az albérletet is. Fia krízisszállóra került, a családi pótlékot és a tartásdíjat elküldi neki, számára viszont semmi sem marad. Most hét hónapos terhes, a Gólyahír gondoskodik róla, és az egyesület százhalombattai krízisszállóján lakhat, amíg megszül.

A krízisszálló egyetlen szoba az önkormányzat átmeneti szállóján. Szerény berendezését az egyesület tagjai adták össze: három ágy, szekrények, asztal, hűtő és egy televízió található benne. Valinak három hónapig ez a készülék és a Gólyahír két önkéntese: Móruczné Gabi és Gabelics Gabi jelentik a kapcsolatot a világgal. Õk naponta látogatják, ételt visznek neki, és segítenek, amiben tudnak.

Nagyon kellett a biztató szó akkor is, amikor beköltözött a szállóra. Ott ugyanis leírhatatlan körülmények fogadták. Az örökké nedves barakképületben gyomorforgató a szag, így akkor is szellőztetni kell, ha hideg van. A közös mellékhelyiségekben omladozik a vakolat, rohad a padlóburkolat, leszakadtak a csempék. Nemrég kifestettek a Gólyahír önkéntesei, ám a nedvesség hamar megtette hatását: máris penészesek a sarkok, a vizes falak ledobják a festéket, a burkolatot.

A szállón a társaság sem a legjobb. Hangosak, veszekedősek. Õsszel és télen ide szorulnak a hajléktalanok is. Előfordul, hogy vizelettócsákon, ürüléken kell átlépkedni a folyosón. Az elmúlt évben tizenhat titkolt terhes illetve hajlék nélküli kismamát helyezett el itt az egyesület. Sokszor megkapják a többi lakótól: ”Eladod a gyerekedet?!” Kimozdulni csak jó időben tudnak, hiszen buszjegyre sincs pénzük, a város peremétől, pedig minden messze van.

Kellene egy hely – sóhajt Móruczné Gabi, amikor végre kilépünk a friss levegőre a szálló fojtogató bűzéből. Egy egészségesebb, biztonságosabb lakás vagy szoba, közelebb a városközponthoz. Korábban pályáztak az önkormányzathoz a volt erőműves bölcsőde használatáért, ahol család- és anyaotthont alakítottak volna ki a Sorsunk és Jövőnk Alapítvánnyal, de nem kapták meg. Az épület később leégett, most semmire sem használható. Szívesen helyreállították volna a volt pedagógusszállót is, de azt a választ kapták, hogy az, az erőmű közelsége miatt nem alkalmas emberi tartózkodásra. Most üzletközpont nyílt benne. Önkormányzati bérlakást nem adhatott nekik a város, mert – mint mondták – túl sok az igénylő.

Arra, hogy az egyesület vegyen, vagy béreljen, akár egy garzont, nincs esélyük. Idén – forráshiányra hivatkozva - nem kaptak támogatást a Nemzeti Civil Alapprogram pályázati keretéből. Az egyesületet a mintegy 130 tag évi 2000 forintos tagdíjából, a MATÁV évi 5-600 ezer forintos támogatásából, a lezárult örökbeadások utáni – mintegy 25 ezer forintos – költségtérítésből és az 1%-os szja felajánlásokból működtetik. Utóbbiból idén 1,8 millió forintot utalnak a számlájukra. Legnagyobb költségük az országszerte ingyenesen hívható 23 darab mobil- és egy vezetékes telefonvonal működtetése. Ez éves szinten 2,5 millió forint. Júliusban 474, augusztusban 272 hívásuk volt. A szolgálatot végző 23 védőnő, illetve szociális munkás, valamint a 10-20 alkalmi segítő teljesen ingyen látja el azt az állami feladatot, amit - annak sajátos jellege miatt - az állam nem tud ellátni.

A Gólyahír Egyesület a százhalombattai krízisszálló használatáért havi 4 400 forintot fizet Százhalombatta önkormányzatának, és további 2 200 forintot minden lakó után. Jelenlegi anyagi helyzetükben egynél több kismamát nem mernek befogadni a szállóra, hiszen nem tudnák biztosítani az ellátását.

Eddig négy százhalombattai kismama talált menedéket a Gólyahír krízisszállóján. Egyikük előtte egy lépcsőházban aludt. Egy másik battai kismamának hét hónapig nyújtott szállást és teljes ellátást az egyesület. "

Ezek után még jobban tudom csak becsülni a munkátokat . KépKép

Naninga
naninga
 
 


Kedves Naninga!
Nagyon szépen köszönjükKép
nikinozso
 
 


Kedves Naninga! Köszönjü, hogy megosztottad velünk is a cikket!

Drága Nikinozso! Elszomorító és egyben megrázó volt olvasni ezeket a sorokat.... Kép Szeretném hinni, hogy a bársonyszékekben nem csak csupa "süket és vakk" ember ül, és végre történik valami pozitív változás az egyesület háza táján!
Folyamatosan azon gondolkodom, hogy az ismeretségemből ki az akinek esetleg hivatalból is módja volna segíteni nektek, akár pénzben, akár publicitással, vagy tárgyi eszközökkel, amint eszembe jut valami megírom a hivatalos e-mail címre!

Jó éjszakát!
Di_ti
di_ti
 
 


Nagyon szívesen Kép
De valami vidámabb cikknek én jobban örültem volna Kép Remélem legközelebb már azt kell ide feltennem hogy megoldódott a probláma és minden rendben van . Kép

Naninga
naninga
 
 


SziasztokKép)

Én is csak csatlakoznék: KÖSZÖNJÜK!!!! (nem is tudom, hogy lehetne a leghangosabb e szó? )

Naninga!
Hívj nyugodtan bármikor (01-02 óráig általában nem alszom, 7kor kelek! Meg aztán a kisfiam eldöntiKép )
Ha épp etetek akkor általában nem veszem fel(visszahívlak), ha meg épp játszom a kisfiammal akkor meg szoktam mondani, hogy hívjanak vissza később. Mivel sokat alszik még, ha éppen fennt van, akkor sokat beszélgetünk, éneklek neki, mesét, verset olvasok. Most éppen Baby klasszikus zenéket hallgatKép))
Ne tudjátok meg, hogy milyen édesKép)) Remélem hamarosan mellékelhetem (okt. 10-től) a képeinket isKép
Már nagyon sokat fejlődött mind súlyilag (2800-->3500 gr), mind értelmileg.
Most ott tartunk, hogy nézelődikKép Kicsi fejét már régóta tartja, ha felveszem akkor szinte nem is akarja letenni a vállamraKép Azt nagyon szereti ha függőlegesen tartom, akkor ő felemeli a fejét az arcomhoz, ilyenkor egyből megnyugszik és többnyire el is alszik (ebben a nyakatekert pózban)... Nagyon szeret aludni a mellemen isKép)
Én meg mindegyik pózt szeretem, csak rajtam legyen;)
Olyan furcsa, hogy nemrég még a dobogó szívecskéket küldtem nektek, most meg már lassan 1 hónapos a kisfiamKép Szerdán lesz a nagy napja:P
Olyan boldogok vagyunkKép és csak mélyül, mélyül az érzés!
Sokszor gondolok rátok (akiknek már nincs sok a csörgésig), hogy mennyire jó lesz majd nektek is, és majd ti sme hiszitek el, hogy mindez veletek történik, hogy létezik egyáltalán ez a BOLDOGSÁG!!! (mindenkinek nagyon nagyon drukkolunk!!!)
Védőnéni járt nálunk már 3szor, nagyon megvan elégedve, azt mondta, látja hogy mindent megadunk neki amire szüksége vanKép Látja hogy felkészült vagyok, és ennek a csöppségnek már nem tud mit mondani, amivel többet adhatnék nekiKép)) Persze ezt az érzelmi dolgokra mondta, és a gondozására.
Nagyon büszke anyuci voltam ekkorKép))

Szóval zabálnivaló egy kisfiam van!!! Mondjuk a megzabálásához nekem már maga Norisz is elég, úgy ahogy van. De amikor azt a csöpp szemét tágra nyitja is lesekedik, kukucskál, forgatja mindenfelé, ahogy szemügyre vesz, tanulgat, nézeget hát nagyon édesKép)
Akkor érzi a legjobban magát mikor hason fürdikKép) Na akkor az elégedett sóhajok, na az ám a valamiKép

Regényeket tudnék írni, a legmeghatóbb számomra, amikor eszik és szorítja az ujjam, és ez néha már az elalváshoz is elégKép Igen, már biztosan érzem, hogy számára én vagyok az anyuci, ha felveszem megnyugszik, ha éhes türelmessé válik a karjaimban. Ha rosszat álmodik akkor is elég ha megfogom a kezét. Igen én vagyok az ANYUCIIII!!
(mindig könnyes szemmel írok nektek úgy látszik...)

Ancsúr!
Köszike a könyvcímet és ajánlást, másnap meg is rendeltem ahogy írtad! Rendeltem egy "Kisbabám naplója"-át is, meg egy mesekönyvet.
Ezt a naplót egyzser láttam "élőben", nagyon megtetszett, akkor borsos ára miatt nem vettük meg, és azért sem mert azt hittük sokára kell... /Kép/
De most megrendeltem végre, már alig várom, hogy elkezdhessem írni...
Azért tetszett meg nagyon, mivel eléggé részletes, és nincs tele csacsiságokkal. Már az eleje megfogott ezzel az oldallal: "így vártak a szüleim" vagy valami ilyesmi.. De kb. szinte 1 egész oldalt lehet beleírni. Gondoltam a várakozásunkat beleírom majd neki. Hogy mennyire vártuk stb...
Ha megjött jövőhéten majd beszámolok, hogy tényleg jó-eKép Mert azért nagyon részletesen nem tudtam átnézni egy könyvesboltbanKép

Süni Renócával mi van???? Csak nem valami jó hír miatt nem jelentkezik már régóta???
Renócánk merre jársz???????????

/közben -mire a hsz-om végére érek lassan- már lefektettem Noriszt!/

Szoptatás téma:
Hát igen, az elötte 2-3 hét nagyon nagyon ritkán megvalósítható...
Amikor meg már a karjaimban van a gyermek, hááát...
Nagyon szerettem volna, NAGYON! De...
A kórházban hatalmas lyukú cumisüvegből etették, szó szerint 1 perc alatt bezsívta az adagját. Mire itthon megtanítottam neki, hogy lassabban, nem veszem el tőle, ráér, csak nyugodtan, az kb. + 1 hét.
Ha előhozakodtam volna vele egyből hogy szopjon, nem hinném, hogy kialakult volna közöttünk az a bizonyos lelki kötelék, inkább valami lelki terrort jelentett volna.
Hogy miért is?
Megkínáltam először a cicimmel(kb. 1 hete), IGEN szopiztaKép)) Csakhogy! Mivel tejcsi nem jött belőle, bőgés lett a vége. Nesze neked meghittség, öröm, jajj de jó érzés! Sajnálat következett.
Na ha ez ilyen jól ment az elején gondoltam, majd az SNS készülék hátha... Tényleg jó különbenKép) A közepes méretű dupla csőből tökéletesen szopizta a "mellemből" a tejcsit. Jaj de jó érzés voltKép)) Meghitt hangulat, könny kicsordul stb...Kép
Aztán 15 perc múlva figyelem az üveget és Noriszt amint nyugtalankodik. Hát igen, dupla csővel is, vagy 10 ml hiányzott csak!...
Megsajnáltam, cumisüveg.
Aztán másnap, na van egy nagyobb cső is, kipróbálom, vesztenivalóm nincs.
Abból meg úgy folyt a tápszer, hogy nagyon. Mivel Norisz nagyon okos, és általában a gyerekek mind nagyon nagyon okosak, így hamar megtalálta azt a csövet amiből "csak úgy jön a tej"... És persze a mellem békén hagytaKép
Szóval, igazából nagyon jó volt kipróbálni. De az anyai szívem azt diktálja, hogy inkább hagyjuk. Nem éri meg az idegeskedés...
Mert ráadásul minden egyes alkalommal sterilizálni, ezt a kütyüt felszerelni sem egyszerű... És ha éhes babát már láttatok...
De mindenkinek ajánlom, próbálja ki, mert nincs két egyforma gyerkőc, és élethelyzet sem...!!!!

Na mire befejezem az írásom hajnalodikKép))
20-kor kezdtem írni, látjátok ennyire van időmKép

Na megyek aludni, vigyázzatok magatokra!!
Sok puszit küldünk nektek!!!
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Drága Napsugaracskánk!

De jó, hogy így írsz nekünk - szinte látom a szemem előtt, ahogy Norisz tekinget, ahogy szopizik, elalszik a válladon, meg minden... Biztos csodálatos érzés!!

Renóca kicsit el van havazva: családi összejövetel, utazás, munka...
Azért majd jön ám, és - biztos vagyok benne - mindenkit puszil!! Kép

Nikinozso!

Szomorúan olvastam a krízisszálló sorsát!
(Bár nyernék a lottón! Milyen jó lenne helyette egy szép kétszintes ház klassz szobákkal, konyhával, meg minden! Kép És persze egy letét is, hogy a kamatokból fussa a rezsi... - de sajnos sose nyerek. Kép)
Szívből kívánom, hogy javuljon ez a helyzet!!

Gyezsu!

Édesek ezek a képek! Szép az a cicuska is, de ami igazán gyönyörű, az Te vagy - egy pocaklakóval és egy pocakon lakóval! Kép

Mindenkit ölelek! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!
Én nem vagyok érintett a témában, csak benéztem.
Furcsállom, hogy ilyen napi kapcsolat van a várakozók és a közvetítő szervezet munkatársa között.
Nem vagyok benne biztos, hogy ez a személyes kapcsolat kimondottan etikus lenne.
Azt hittem a topic a várakozás nehézségeiről, örömeiről szól. Ehhez képest olyan, mint egy rally, amikor a "munkatárs" közli, hogy hányadik baba került haza.
Abban sem vagyok biztos, hogy az épp soronlévő babáról bármilyen információt illdomos közölni. Pl. kicsit kreol... hogy utána néhányan elkezdjenek érte jelentkezni a topicon...
sorry, de furcsa
Amstramgram
 


Amstramgram: Szerintem jobban utána kellett volna nézni a topiknak és utána bírálni. Itt nem láttam semmi információ kiadást a babákról. A napi vagy akár heti kapcsolat meg nagyon fontos, ugyanis kitől tudhatnánk meg alapvető kérdéseket, ki segíthetne nekünk, hogy merre kell menni.Kép Én nagyon is örülök, hogy ide találtam és feltehetem a kérdéseimet, amire választ is kapok. Talán te is örökbe szeretnél fogadni?

KépKép
ancsúr
 
 


Szia Amstramgram, én meg azt furcsállom, hogy nem érintettként véleményt formálsz erről az egészről - és jobb lenne talán, ha nemcsak "benéznél", hanem talán körültekintőbben, beleérzően próbálnád átlátni az egész helyzetet! De vajon lehet-e...? Kép

A 2.napot gyűrjük az Ágacskával, nem gondoltam, hogy ennyire fel fogunk szabadulni tőle. Attól féltem, a kételyek jobban előjönnek. Egy fenéket. A kételyek úgy párolognak el, mint a köd! Kép
s_norka
 
 


Sziasztok Kedves Lányok!

Jelentem túl vagyunk a pszichológia teszten, majd most kezdődik a tanfolyam.Kép Úgy örülünk.

Kedves Nikindzsó!

Akkor ha már megvan a tanfolyam, telefonálhatunk is nektek? Jól emlékszem?KépKöszike.

KépKép
ancsúr
 
 


Amstramgram

Szóval szerinted mindez csak kőkemény bürokráciával működhetne. Szomorú lennék Kép
Miért baj az ha valaki kicsit többet nyújt mint pl más egy íróasztal mögül.
Miért baj hogy megmondja hány baba született és talált családra ebben semmi kivetni valót nem látok .

Naninga
naninga
 
 


Amsztragram! Szerintem is jobban tetted volna, ha a véleményformálás előtt figyelmesen végig olvastad volna a topic teljes tartalmát! De mivel szerencsédre nem vagy érintett a témában (vagy talán még is?!), nem nagyon hiszem, hogy át tudnád érezni ezeknek a levélváltásoknak a jelentőségét és azt amit nekünk Nikinozso jelenléte és információi jelentenek!

Kedves Lányok!
Ma voltam az egyik kedves barátunknál, akiktől egy csomó babacuccot kaptunk: Avent sterilizátort+ egy rakás cumis üveget, bodykat, rugikat, meleg kezes-lábast, hordozót, ringatót, pelenkázó betétet és játékokat. Most hírtelen annyi lett itt a cucc, hogy ha készen volna már az az babaszoba, akkor a mosás utáni első dolgunk a ruhásszekrény és a pelenkázó megvétele volna, de sajna erre még egy kicsit várni kell... De már ezeket az apró holmikat rendezgetni is annyira szívetmelengető érzés! Kép

Ancsúr, Norka! Fej-fej mellett haladtok! Jövőre majd együtt izgulhatunk és örülhetünk majd a Ti babátok érkezésének! Csak így tovább!

Pusszantás,
Di_ti
di_ti
 
 


Diti: Jaj, de örülök neked! És képzeld mondtam pár lánynak a régi fórumról, hogy te már itt tartasz és nagyon örültek neked!Kép Õk is drukkolnak, hogy minél hamarabb magadhoz öleld a kis csomagodat.KépIgen és nagyon jó lesz majd biztatni egymást, szerintem Norka hamarabb révbe ér, de nem sokkal utána én is követni fogom, olyan jó érzés.KépAnnyi tervem lett mostanság, repülni fog az idő az már biztos.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Én is Amstragram soraira reagálnék:

Ha valóban érdekel, miért is él ez a topic, olvass vissza, Kedvesem!
Bár tagadhatatlanul nagy munka lesz, hisz sok-sok érdekelt mesél itt napról napra...
Ha megteszed rájössz majd: a téma mindíg abból születik, ami hátköznapjainkat élve átbeszélni kívánkozik.
A soraidból úgy érzem, Te talán nem szurkoltál velünk együtt Renóca kutyusáért, aki nagyon beteg volt nemrég. A mi kőműves-mizériánk is új lehet neked, pedig a Lányok mind velem együtt várták már a végét... Nikinozso sem csupán illetékes "munkatárs" - mindőnkben ott bujkált az aggodalom, amikor a kedves topictársunk vesekővel feküdt a kórházban.
A "rally-érzeted" szerintem egyszerűen tévkép lehet, ami inkább Téged, mint minket jellemez. Te, Kedvesem, ezt olvasod ki a sorainkból.
Mi pedig azt a bizonyos várakozást, ami egy kisgyermek eljövetelét előzi meg, és ami ínséges múltunkat is számba véve bizony 5, 6, sőt 8, 10 év!
Ha más is ennyi ideig várná a gyermekét, nagy eséllyel vágná a centit - épp úgy, ahogy mi tesszük. Kérlek ne ródd ezt föl nekünk...

És még egy dolog - ha szabad!
Ha valóban visszaolvasol majd egy kicsit, olvasod majd az egyetlen kérésemet is, amihez a topic indítójaként makacsul ragaszkodtam, és ragaszkodom:
Megannyi szenvedés, könny és lombikok övezte gyász után találtunk mi itt egymásra. Sok-sok energia vész el minden egyes csalódást megélve - ki sem mondva állapodtunk hát meg: ha a topicunkra kattintunk, igyekszünk energiát adni egymásnak. Létezik egy fórum, ahol - ha vannak is - negatív gondolatoknak szándékosan nem adunk helyet!
Tisztelettel kérlek Téged is, és minden kedves érdeklődőt, ez maradjon is így!
Akkor írjatok nekünk, ha "adni" tudtok. Túl sokszor vettek már el tőlünk, eztán már csak kapni szeretnénk - ilyen kicsiségekben is, mint ez az internetes társalgás.
Én legalábbis így szeretném...


Kép

KépKép
amneris
 
 


Huuúúú, sziasztok...

Amstramgram:
Valahogy úgy érzem megszólítottál... Reagálok csak hogy jól lásd a helyzetet!
Mert én voltam az, aki jelentkezettKép De ezt ne értsd félre. Mert az egészet én értettem akkor félre. Mikor Nikinozsó anno csak véleményünkre volt kiváncsi a kicsit kreol babával kapcsolatban, én azt hittem, hogy van egy baba aki -csúnya kifejezés- nem kell senkinek...
De természetesen Nikinozsó "leállított", hogy csak kiváncsi a véleményünkre, már vannak szülők akik sietnek a babához. A véleményünkre meg azért volt kiváncsi, mert aznap rengeteg (50nél több) pártól kapott egyből elutasító választ, és nem értette, hogy miért lehet ez. Megmondom őszintén én sem tudom...
A topic szerintem a várakozás nehézségeiről szól ettől függetlenül. Örömet sajnos nagyon keveset éreztem a várakozás pillanataiban.
Tudod ez nem terhesség. Ez nagyon kiszámíthatatlan, és már maga az idáig vezető út is.
Ha félreérthetőek vagyunk, vagy bármilyen kétséged van, ajánlom keresd meg telefonon, vagy akár személyesen is Gabikát.
Az egyetlen olyan szervezet, ahol minden etikus.
Pl. van egy másik amelyiket nem nevezem meg, ők engedély nélkül működnek, és nagyon úgy fest, hogy nem mindig a sorszámot követik. (Értsd ez alatt azt, amit gondolsz)
Mondjuk eleve nincs is engedélyük, ez úgy gondolom elég.
Nikinozsó nagyon segítőkész és annyira önzetlen ember, hogy nincs is belőle több.
Az a szeretet és segíteni akarás, a megnyugtató szavai és átérző képessége hihetetlen. Õ volt az aki kicsi örömöt bírt a szívünkbe lopni a nagyon nagyon nehéz és fájó várakozásban.
Soha sem hitegetett!!! Mindig azt mondta, hogy várnunk kell még, de ez lehet 2 év! is.
Ha ő nem lett volna, és nem lenne itt jelen, nem tudom, hoyg hogy bírtuk volna ki eddig. T%udod ez olyan, mint egy terhestanácsadás...
Ha nem lenne ő itt, nagyon sok embernek kevesebb öröm lenne az életében. Tudom ez számodra hihetetlen...
Örülj neki, hogy nem kell átélned!


A babákról meg nem hinném, hoyg ez olyan adat lenne amiből valaki felismerhetné, -sajnos- örökbeadható baba nagyon nagyon sok van az országban. Annak ellenére sajnos, hoyg tulajdonképpen, mi ennek "örülünk"... Ez egy ilyen élethelyzet.

Mondjuk igazából nem értelek, nem vagy a témában érintett. Nem értem akkor, hogy miért olvastad el az egész topicot...
Látom hogy ma regisztráltál és még sehová sme írtál...
Nekünk meg ez a fura. Mindegy.

Kérlek ne alkoss véleményt soha ilyen hamar.
És sok boldogságot a gyermekeiddel, mert nagyon nagyon sok örömet adnakKép)

KépKép
napsugaracska
 
 


Lányok!
Ilyen okostojások mindenhol vannak, és megmondom őszintén, a stílusa nekem nagyon hasonlít egyvalakiéhez, aki pár napja a Családineten ugyanígy szinte "lehordott", mert PCO-ban szenvedő lányoknak (magam is az vagyok) tanácsot merek adni, pedig nem vagyok orvos. Tudni kell, az a topik szintén ilyen zárt körű, páran írunk bele, 1-2 éve ismerjük már egymást!! Az az illető is akkor regisztrált csak és az az egyetlen hozzászólása volt, soha nem láttuk azelőtt. Valószínű, hogy már ismerős a topikon, csak nem meri vállalni magát, ezért jelentkezik be új néven. Gyáva tett. Lehet, hogy nem is kellett volna reagálnunk rá, erre mindig rájövök, de mire lehűl az agyvizem ilyenkor, az 1 óra.
s_norka
 
 


Úgy örülök, Lányok!

Mint megannyi kis tigris, úgy állunk ki egymásért, a topicunkért! Kép

Ezek után, Kedves Amstragram, mégis csak meg kell köszönnöm, hogy írtál nekünk!
Az sem baj, hogy csupa butaságot - a Te véleményed ilyen kis butaságos...Kép Van ilyen, nem igaz?
Mégis neked köszönhető, hogy újra szembesülhettünk vele, milyen klasszul összekovácsolódott ez a kis társaság!!

Köszönjük, és minden jót Neked!

Kép

KépKép
amneris
 
 


Amneris (nem nevezlek kedvesemnek, mert nem ismerjük egymást és részedről sem éreztem teljesen őszintének) és Többiek,
Ja! Norka, Családi neten sose jártam, és nem szívózni akartam. Itt sem olvastam 3 éve, csak egy barátnőm szólt a topicról. Úgyhogy kár legyáváznod- Nem vagyok gyáva, te viszont nem vagy vitapartner Kép Én csak ennyit mondok kritikának Kép
Egyébként végigolvastam a topicot. Ha egy hozzászólás erejéig vitázni, érvelni próbáltatok volna... De egyöntetűen lebunkóztatok.
Szóval rólam (bár immár nem kívánom kifejteni a véleményem, csak nem szerzem meg az örömöt, hogy legyávázzatok, hogy "nem mert visszajönni")
Nem vagyok érintett, MÁR. 12 év várakozás, műtétek, lombik, satöbbi után van két gyönyörű babám. Örökbe fogadtuk őket. Így talán kár volt elsőre támadni, hiszen ti SEM ismertek.
Nem veletek volt elsősorban gondom, mert végigéltem-szenvedtem, amint ti átmentek. Rettenetes kétségbeesések fogják el az embert. És nekem akkor még ilyen fórumlehetőségeim sem voltak.
A másik oldallal van a gondom, de ezt ez most már nem fejtem ki. Fenntartom a rally-szemléletet... A babavárás nem erről szól szvsz. És nem szeretem, ha valaki Istenként tetszeleg. És nem szeretem, ha derűs-csevelyes viszonyban áll azokkal, akiknek az Élete függ tőle. Kívánom, hogy mindannyiotok élje meg az anyaság örömét, és legyetek a "másság" felé némileg toleránsabbak, mert örökbefogadott babáknak erre van szükségük, hogy felvérteződhessenek a másságukból eredő támadások ellen.
Jó zártkörűséget.
Sziasztok
mstrgrm (első és utolsó néven)
Amstramgram
 


Kedves Napsugaracska! Egyedül a te reagálásodból éreztem, hogy vitapartnerként is tudsz valakire tekinteni illetve kultúrált stílusod megőrzöd, mégha valaki számodra esteleg nem tetsző dolgot állít.
Tényleg rád gondoltam annál a jelzésnél, és ne vedd sértésnek Kép Én is így tennék ebben a helyzetben. Éppen ezért tarom ezt a helyzetet méltánytalannak felétek.
Amit az engedéllyel "nem rendelkezőkről" mondotok (gondolom ez sem személyes megtapasztalás, hanem a munkatárs a topicban is megpendített "információja") arra nem reagálok.
(Többiek: kéretik nem visszaböfögni, hogy "na ez honnan jött", köszi.)
Megkövetlek, ha megbántottalak. Csak olyan máshogy látjuk a dolgokat. Nekem nem lett volna szükségem a napi felzaklatásra, hogy hányadik vagyok. Ha bizalommal vagy, tudod, hogy lesz babád. És számomra voltak örömteli részei a várakozásnak. Lehet, hogy morbid, de tényleg. Mivel hittem, hogy eljön a pillanat, a nagy kétségbeeséseket örömteli várakozás váltotta fel. És ebbe csak belezavart volna a napi tudósítás, hogy mikor jövök.
Én meg akartam hagyni a babáim érkezésének a misztikumát. Tudom, hogy Õket és csak Õket rendelte nekem a Sors. És nem egy sorszám alapján húztak ki, mint a Lottón.
Én itt nem adhatok tanácsot, főleg a fogadtatás után. Csak egy másfajta megközelítését kínáltam volna a babavárásnak.
Sok sikert.
Szia
amstramgram
Amstramgram
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: