Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mona!
Sajnálom én is, de kitartás! Az igazi még valahol rátok vár!

Csataló!
Lehet, hogy most sokan felhördülnek, de nekem az az elvem, hogy "Bízz Istenben, de kösd meg a lovadat!" A mondat egy tanítás végén szerepel tevés változatban, talán néhányan ismeritek.
Vagyis, higgy abban, hogy a sors a jó megoldás felé sodor, segít, de magad is tégy valamit a cél érdekében!
Járjatok nyitott szemmel, döngessetek meg minden kaput (kiskaput, nagykaput, nyitottat és zártnak tűnőt). És amikor Ő végre a tiétek lesz, úgy fogjátok látni, hogy bár sokat kerestétek, mégis valahogyan inkább Ő talált rátok. Kép

Molnárka!
Szerintem próbálkozzatok! Tudomásom szerint nem kizáró ok, hogy van már (akár saját) gyerek is. Ha kor szerint lehetséges, akkor újszülöttet is kaphattok. Elvileg ugyanúgy sorban álltok, mint mások. Csak az a kérdés, hol vesznek fel benneteket a sorba. Kép Mindenhol fel kéne, hogy vegyenek. Szerintem.
Úgyhogy hajrá!Kép

Zsombolya!
Szerintem az lenne az igazi, ha már ott tartanánk, hogy az ilyen inkubátoros eseteknél már jegyzőkönyvet sem kellene felvenni a rendőrségnek. Csak mondjuk a kórháznak, meg az illetékes gyámügynek.
De végül is ez az "elülős" dolog sem rossz. Jobb, mintha bolygatnák az ügyet.
Márti
T-Márti
 


Kedves Mindenki,
akit érdekel az alkalmassági határozathoz szükséges képzés, vagy ismer olyat, akit érdekelne.
Az Ágacska alapítvány 3 napos intenzív képzést tart 2004. február 9-11 örökbefogadni szándékozó párok számára. Ha érdeklődtök, jelentkezzetek az agacska@dpg.hu email címen, vagy Mészáros Krisztánál a 30-9517989-es számon.
Szeretettel várunk benneteket!
Ágacska
 


A Petőfi rádióban a délelőtti betelfonálos másorban a közelmúlt csecsemőgyilkosságai a téma. Anyjukom szerint nagyon érdekes hozzászólások vannak, érdemes hallgatni esetleg majd letölteni.
joe63
 
 

 
 

Csataló!
"Saját" babátok megtalálásában nem tud neked segíteni senki. Nem mondja meg nektek egy alapítvány sem. Ti fogjákot tudni, hogy Ő a ti babátok. Nem vagy egyedül a kétségekkel. Ezen mindenki átmegy, aki ésszel felfogja döntésének a súlyát. Hiszen a társunk kiválasztásakor, a házasság előtt is vannak kétségeink. Illetve jobb, ha azt mondom, hogy nekem bizony volt. Jól döntök, most kell döntenem? Egy gyerek vállalásakor, örökbe gyereknél pedig még inkább sok kérdés és kétség van. De csak addig, amíg meg nem látjátok azt a babát, aki a tiétek. Ha mutatnak egy gyereket és sok kétség van bennetek, akkor ki kell mondani a nemet, bármilyen nehéz is. Az a gyerek nem a tiétek. Nem lehet, hogy döntéseteket az befolyásolja, hogy szegény picinek mi lesz a sorsa, ha ti nemet mondtok, vagy hogy hogyan véleményezi ezt a döntéseteket a hatóság. Hallgassatok az ösztöneitekre, én is azt mondom,hogy mozgassatok meg mindent, zörgessetek be minden kapun. Mindegyik út Hozzá vezet. Remélem, hogy hamarosan anyuka és apukaként mesélitek el majd, hogy mennyire nem volt kétséges a döntés, amikor megláttátok babátokat.

Minden érdeklődőnek nagyon tudom ajánlani az Ágacska tanfolyamát, nagyon jó a hangulat és nagyon fontos kérdéseket érintenek.

Mindenki! A Fészek Alapítvány találkozót szervez minden öfogadónak, fogadottnak és érdeklődőnek, támogatónak 2004. 01.24-én, szombaton 11 órai kezdettel.
Helyszín: TOMBOLA club
Új Udvar Bevásárló Központ 2. em.
1036 Bp. Bécsi út 38-44.
A felnőtteknek külön terem van, tudunk beszélgetni. A gyerekek pedig a dühöngőben játszatnak felügyelet mellett. A gyerekeknek hozzatok játszóruhát, mert mindegyik csatakosra izzadja magát.
Várunk szeretettel mindenkit, kérem jelezzétek a 06-20-475-8189 számon.
Ági
dondaniel
 


sziasztok! Én csak így csendesen megjegyzem, hogy mi mind a 4 gyerekünk összes hivatalos papírját elintéztük mielőtt láttuk volna őket szemtől szembe. Bennünket nem engedtek kihelyező határozat nélkül egyik gyerek közelébe sem. Mondjuk ez a legnagyobb esetében néhány óra volt, köszönhetően a kórházi fővédőnőnek, aki előre leszervezett nekünk mindent. A másodiknál a hivatali néni volt nagyon segítőkész és így szerdáról péntekre megírta a határozatot, így szombaton hozhattuk haza a lányt. A másik kettőnél pedig megint csak a hivatal volt a hunyó abban, hogy 2-3 hét telt el szinte, mire a gyerekeket először megláthattuk, habár már mindenről nyilatkoztunk. Szóval nálunk 4 zsákbamacska van. Kép

Ági! Tegnapig úgy volt, hogy jönnénk, de közben kiderült, hogy, hogy az oviban bárányhimlő járvány kezdődött, így valószínű, hogy jövő hét végére lesz 4 bárányhimlős gyerekünk. Kép
mrs
gyrmur
 
 


Sziasztok! Jó rég jártam erre, nem volt gépem. Mindenkinek örömteli új esztendőt!
Molnárka: szerintem se adjátok fel. Én egyébként a hivatalok helyett abszolút támogatnám a ti esetetekhez hasonlót! Hiszen egy - a vérszerintiek után- negyedikként adoptált babának később rendkívül megnyugtató lehet, hogy ő "így is kellett", és nem csak azért mert máshogy nem lehetett volna. Ha a hivatalok a gyerek érdekét néznék...

Csataló. Sürgetni ne sürgesd, de azért térképezz fel minden bokrot! Légy ott mindenhol, ahol lehet, csak belül próbáld megőrizni a türelmed. Nehéz!

gyrmur, talán inkább 4 bárányhimlős zsákbacica? Kép
Tényleg bárányhimlő ügyben mi a legjobb? Sokszor hallom, hogy szerencsésebb kiskorban hozzájutni. Szóval próbáljuk meg "elkapni" vagy kivédeni. Vagy úgyis jön a magától?

Üdv Mindenkinek
z
zuppa
 
 


Sziasztok!
Jobbulást minden bárányhimlősnek és leendő bárányhimlősnek!!!! Nekem azt mondta a doki, hogy 12 éves korig nincs semmi gond, sőt még az immunrendszert erősíti is a fertőzés (:-/ ). Ha viszont 12 éves korig nem kapta meg, akkor érdemes beoltatni, mert utána már komoly betegség!!!! (Én 26 évesen voltam, életemben nem voltam olyan beteg, mint akkor Kép)

Jelentkezett valaki már a Fészkes-talira??? Én gondolkozom rajta....
Üdv.
J.
anyanyos
 
 


Én is azt hallottam, hogy jobb elkapni kisgyereknek és ma tartott a dr.bácsink kiselőadást arról, hogy fenistil cseppet szabad csak adni a gyereknek, rázókeveréket pedig nehogy vegyünk, mert akár halálos fertőzést is okozhat.
Mi mentünk volna, esetleg közkívánatra mehetünk mégis Kép és ha van már, akkor viszünk kis bárányhimlőt is. Addig is magas lázzal (39,4), köhögéssel és nyüglődéssel múlatjuk az időt.
gyrmur
 
 


Hát akkor jobbulást a pöttyös csapatnak! Remélem szombaton találkozunk!
Jó 7végét mindenkinek!
mera
 
 


Bárányhimlőre.

1. Háromféle homeopátiás szert ajánl a könyvem, a betegség különböző fázisaira. Ha valakit érdekel, megírom a nevüket.

2. Csak zuhanyozni szabad, azt is csak rövid ideig. De ajánlják a szódabikarbónás gyors lemosást is zuhanyzás helyett.

3. Külsőleg a bőrt gyógyszertárban kapható "bárányhimlőre való" hintőporral lehet szórni. Nem tudom a nevét, de klassz mentolos illata van. Recept nélkül kapható, ott biztos tudják, miről van szó, a férjem is így kérte és rögtön adták is. Valami olyasmi, mint amivel a köldökcsonkot kellet szórni, csak mentollal.

4. Melegen tartani a gyereket.

Ezeket hallottam.
Ha van köztük nagy hülyeség, szóljatok!
Márti
T-Márti
 


Gymur! Ha van az oviban bárányhimlő, ha nektek van, ha nincs, gyertek, ha tudtok. Én is azt tudom, hogy a gyerekbetegségek gyerekkorban elviselhetők, felnőttnek borzasztók és veszélyesek. Nálunk nyáron volt az oviban. Minket nem érint, mert volt már a gyereknek. De volt olyan anyuka aki nagyon kérte, hogy az ő gyerekét a beteg csoportba (ahol kitört) tegyék, hogy még a nyaralás előtt átessenek rajta. Nem sikerült!
Barátnőm lánya H. most volt, nagyon jó a mentolos hintőpor. A betegség végére a mama teljesen kimerült, mert álló nap vakargatta, simogata a gyereket a viszketős helyeken. Lényeg, hogy ez a veszély ne tántorítson el benneteket, mivel bárhol el lehet kapni. Várunk mindenkit.
Ági
dondaniel
 


Kedves Mindenki!
Valószínűleg nem lesz túl népszerű, amit írok, de a következőre szeretném felhívni a figyelmet:

Szerintem rendkívül nagy felelőtlenség lenne (másokkal szemben) fertőző, bárányhimlős gyerekekkel mászkálni, emberek közé menni. Egyrészt krónikus beteg meghalhat emiatt, ha megfertőzik, másrészt ha terhes kismamával találkoztok, és megfertőződik, károsodik a magzat. És bizony ha elmentek, sosem tudhatjátok, hol, kivel találkoztok útközben stb. Szóval, kérlek, azért ezt fontoljátok meg. Szerintem finoman szólva nem szép dolog fertőzésveszélynek kitenni másokat. És olyan fontos tali nem létezik, ami megérné, hogy emiatt esetleg pl. valakinek fogyatékos gyereke szülessen, ebben, gondolom, mindannyian egyetértünk.

Üdv:
Caterina
caterina3
 
 


Azt egyenlőre nem tudom, hogy az enyimek elkapták-e a bárányhimlőt, de nem is gondoltam komolyan, hogy pöttyös gyerekekkel elmenjek bármilyen talira, csak reméltem, hogy észreveszitek a viccelődést. Nem sikerült Kép . Egyenlőre inkább a 39 fokos láz és a nagyon nehéz köhögés okoz gondot, valamint az, hogy mára már én is lázas voltam.
mrs
gyrmur
 
 


Kedves Gymur!
Én főként Dondaniel hozzászólására céloztam, szerintem ő komolyan írta (legalábbis ha jól értem- az nagyjából sejthető volt, hogy Te viccelsz). Az influenza sajnos most a fél várost padlóra dönti. Szerintem próbáljátok meg kifeküdni, az a legjobb gyógymód. Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok Nektek:

Caterina
caterina3
 
 


szerencsére nem influenza, hanem vmi más vírus, de itthon vannak a skacok és én is igyekszem itthon lenni, bár ez nehezebb feladat. köszi a jókívánságokat, mrs
gyrmur
 
 


Caterine!
Valószínűleg nem jól fogalmaztam. A lényeg, fertőző, beteg gyerekkel senki se menjen sehova. Amire utaltam az az, hogy ha a szomszéd óvodában bárányhimlős a gyerek akkor még te kiviheted a gyerekedet az utcára. Pláne igaz ez, ha figyelembe vesszük azt a tényt, amire Te tán nem gondoltál, ,hogy az a gyerek és felnőtt, aki már átesett bárányhimlős fertőzésen, az újból megkapja, csak nem lesz beteg, de hordozza a virust. És természetesen fertőz is tudtán kívül.
Gymur gyerekei nem himlősek -én így értettem- tehát nem jelentenek senkire nagyobb kockázatot, mint bárki más egészséges felnőtt vagy gyerek.
Abban igazad van természetesen, hogy aki beteg, az maradjon otthon és gyógyuljon. Egy beteg gyerekkel még az elkerülhetetlen kimozdulások -pl. orvos- is tragikusak. Vagyis nem gondoltam azt, hogy beteg gyereket valaki rángasson át a városon egy taliért. De aki egészséges, vagyanak érzi magát, az jöjjön, reméljük megéri.
Ági
dondaniel
 


Lányok!
Nemcsak a rózsahimlő veszélyes a várandós anyákra, vagyis a magzatukra? Én a bárányhimlőről nem hallottam ilyet.
Bár ha az anya még nem volt himlős és elkapja, akkor őt nagyon megviseli a betegség. És mint minden súlyosabb lefolyású betegség, ez sem kimondottan szerencsés, ráadásul állapotosan. És ilyenkor akármilyen gyógyszert sem lehet bevenni.
Márti
T-Márti
 


Sziasztok!
Meg szeretném tudni, hogy az Új Udvaros talira csak előzetes bejelentkezéssel lehet elmenni, vagy a "beesőknek" is van lehetőségükarra, hogy megismerkedjenek Veletek?
Én még csak a "játszadozom a gondolottal" stádiumban vagyok, azt sem tudom, hogyan kéne hozzákezdeni a dologhoz. Reményeim szerint itt választ kaphatnék a kérdéseimre.

Várom válaszotokat, sziasztok:
JoviKép

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Jovi
Bár nem kértem külön felhatalmazást a válaszadásra...
A bejelentkezés a várható létszám szempontjából érdekes/fontos/ (kaja,pia). Ha tehetitek gyertek nyugodtan. Akár bejelentkezés nélkül is. Senki nem fog elküldeni, sőt...
Majd meglátod... Kép
Ti pedig nem fogjátok megbánni....KépKép
joe63
 
 


Mindenki!
Joe megint jót és jókor mondott, vagyis bárki jöhet, nem kell az előzetes bejelentkezés. Mindenkit nagy szeretettel várunk. Beszéltem Davival és következőket üzeni. Szerencsésen túl vannak a költözésen és dolgozni kezdett. A gyerekek, főleg Janesz nagyon jól érzi magát az új-régi környetetben. Davi nem tud netezni, mert még nincs vezetékes vonala. A környéken nincs térerő, így a mobilja is használhatatlan. Kis türelem és itt lesz megint.
A talira várunk mindenkit aki érintett és érdeklődő és ráér.
dondaniel
 


elnyelődött az előző hozzászólásom. Vajh mit rontottam el?

Jovi
bár nem kértem külön felhatalmazást, de válaszolok...
Az előzetes bejelentkezés elsődleges célja a várható látszám felmérése (kaja, pia...szempontjából).
Természetesen ha beesik olyan ember aki nem jelentkezett be elöre, (azt is fel fogjuk segíteniKép) és senki nem fogja kitessékelni, sőt...
De majd meglátod...Kép
És tán még majd meg sem bánod KépKép

Tehát gyertek nyugodtan.
joe63
 
 


Bocs, de valami nagyon nem stimmel nálam mostKép
Nem is nyelődött el. Brrrr. Nem értme mi történt. Mégegyszer bocs. jeo
joe63
 
 


Joe: kösz a választ, még rágom magam (inkább a ZuramatKép ) a dolgon.

Jovi

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


sziasztok!
Ma délután 15 óra óta a technika összes ördögét legyőzve ismét enyhithetem a megvonási tüneteimet, és terhelhetem a jó öreg világhálót a jelenlétemmel!
Visszaolvastalak Benneteket, örömmel látok ujakat, és olvastam nagy örömmel csatalóék előrelépését.
Ágitól sűrű elnézéseket kell kérjek, mert ugy volt, hogy megyünk a Talira, de természetesen ebben az influenzás időben a gyerekek valamelyike nagy biztonsággal saccolható, hogy akkor betegszik meg, amikor egyéb program van kilátásban. Szombat reggelre Andriska, ma reggelre Zsuzska lázasodott be, emiatt nem sikerült elhagynunk régi-uj fatornyos kis falunkat. Majd legközelebb talán...
Dolgozom, és ismét elememben érzem magam a Nagy Fehét Varázsló szerepben, hiába is próbáltam elhitetni magammal a GYES alatt, hogy nem hiányzik, most, hogy a parton vergődő hal-lelkemet ismét a gyógyitás vizébe dobták, most érzem csak igazán, hogy mennyire nélkülöztem a kényszerpihenőm alatt..
A gyerekek boldogok, főleg - ahogy dondaniel is irta - Janesz szárnyal, itthon van ujra, hazaérkezett. De Máté is igen jól érzi magát, Zsuzskának meg ugye mindig is elég volt pár szépségére tett megjegyzés az elégedett doromboláshoz, ugy hogy helyén van a gyerekcsapat ismét. Andris tegnap tette meg első bizonytalan, de önálló lépéseit (persze Apa karjaiba szaladva), mindenki nagy örömére.
Lassacskán berendezkedünk, talán Husvétra még a zsákok, és a dobozok is kiürülnek, és az első Tali évfordulója körül ismét vendégül tudjuk látni a Diszes Örökbefogadó Társaságot, ha van kedvetek hozzá!
Azért remélem nem fog a helyszin évente változniKép
Nos most nagy hirtelen ennyit gyorsan, aztán most már leszek ám, nem lehet ugy lustulni mint eddig tettétek!Kép
davi
 
 


Hurrrrrá, Davi, de jó, hogy előkerültél KépNagyon hiányoltunk szombaton, bár gondoltuk, hogy egy ilyen népes családban bármi "beüthet"... Jobbulást a Törpöknek!!! És gratula Andriskának az első lépésekhez Kép

Mi nagyon jól éreztük magunkat a talin. Dondaniel, mégegyszer köszi!

Gyrmur, Ti hogy vagytok????
J.
anyanyos
 
 


KÖSZI, MÁR JOBBAN VAGYUNK, DE NEM AKARTUNK MÉG SZOMBATON KÖZÖSSÉGBE MENNI. holnap mennek a kisebbek először oviba és a bárányhimlőnek még mindig nincs nyoma se.
Davi! Isten hozott ismét!
mrs
gyrmur
 
 


Ugye lesz valaki olyan rendes, hogy leirja a szombati szeansz eseményeit...?
Köszi!!Kép

( köszi a fogadtatást )
davi
 
 


Szia Davi!
Jó újra itt látni Téged!KépKépKép
Márti
T-Márti
 


Nahát...
Mi van itt? Némasági fogadalmat tettetek, vagymi? Kép
Volna egy igen necces problémám, aki ugy érzi, hogy tudna olyan szakembert - gyermekvédelmiset -, akihez emberi kérdéssel lehet fordulni emberi válaszért, az dobjon meg egy emaillel. Bizonyos okokból nemigazán akarok itten nyiltan feltenni kérdéseket...
davikate@freesite.hu
davi
 
 


Davi, Téged vártunk, hogy visszazökkenhessünk a régi kerékvágásba Kép Ugyi???

Nekem van egy szupi gyermekvédelmis kolleganőm... Írok Neked privit!
J.
anyanyos
 
 


off
Kösz
Méláztam neked vissza:-)
on

Meséljetek már valamit a szombatról!!
davi
 
 


Ehhez már álmos vagyok, de ha a joe nem ír semmit holnap, akkor erőt veszek magamon Kép
J.
anyanyos
 
 


Én eléggé kívülállóként vettem részt a találkozón. Szerintem nagyon barátságos volt a hangulat, annak ellenére, hogy nyílvánosan a többiek előtt leginkább nehézségekről, a hivatalok útvesztőiről volt szó.
Molnárka
molnárka
 
 


Nem írt joe Kép, így most - mivel megígértem - én vázolhatom a szombati napot...

Egész szép számmal jöttünk össze régi ismerősök és újak is voltunk szép számmal :-) Joe-ék összes jó pasija ott volt, így az én Kincsesládikámnak igencsak jó sora volt Kép Kép Kép A Törpék játszóházaztak, míg mi, felnőttek próbáltunk egymással ismerkedni "frontális és csoportmunkában" Kép Dondaniel bemutatta az alapítvány több segítőjét, no meg egy szemészdokinénit, aki ingyér vállalja csemetéink esetleges szemproblémáinak orvoslását. Szép számmal voltak olyanok is, akik még a várakozás izgalmas hónapjait élik. És ott volt egy sikertörténet főszereplője, egy két éves szuper kispasi, aki karácsonyra kerülhetett haza Kép Biztos sok minden történhetett még, de kicsilányom (no meg az evés-ivás) mellett ennyire tudtam odafigyelni... Mi nagyon jól éreztük magunkat, csajszikám közölte is, amikor mondtam, hogy megyünk, hogy "NEM" Kép
Amit kifelejtettem, írjátok meg, Joe, Molnárka!
J.
anyanyos
 
 


Davi!
Nagyon örülök, hogy itt vagy és természetesen nagyon sajnálom, hogy nem tudtatok jönni, de gyerekkel soha semmilyen program nem biztos. Gyermekvédelmis ügyben hívj fel, vagy küldd el a telcsi számot és felhívlak. A tali szerintem is jól sikerült, mivel a srácok 4-5 órán keresztül játszhattak, mindenféle "erőszakos szülői beavatkozás" nélkül, természetesen felügyelet mellett. A talin volt két nevelt kislány is, ők újak voltak, de mindenkinek nagyon tetszettek, mivel aranyos két kölyök. Anyanyos babája amikor elfáradt, akkor megágyazott, majd az anyja ölében kényelmesen elhelyezkedett és olyan békésen aludt, mintha csak otthon lenne az ágyikójában. Nem tudom, hogy Anyanyos karja milyen volt a szundikálás után? Aludás után pedig ott folytatta, ahol abbahagyta. A másik kicsi T. volt, aki a karácsonyi ajándék szerepét is betöltötte a családban. Nagy siker volt. A várakozóknak persze kicsit fájt a szive, de remélem, hogy kis gyógyír a várakozás hosszú idejére, hogy ilyen aranyos babájuk lehet nekik is. Természetesen sok szó volt az egyes eljárások buktatóiról, ami azért jó, mert a várakozók nem érzik személyes szemétkedésnek, és van lehetőség egy kicsit felkészülni az esetleges akadályokra. Nagyon örülök, ha jól éreztétek magatokat, hiszen az elsődleges cél ez volt. Ez a tali a Fészek beszélgető-sorozatának a nyitása, a sorozat tematikáját majd leírom, és természetesen mindenkit várunk, akit az adott téma érdekel és van lehetősége eljönni. A helyszín változatlan, vagyis a gyerekeknek lesz lehetősége játszani.
Kérem továbbá, hogy akinek van alkalmasságija, vagy még csak most indul el, írjatok és segítünk az eljárásban.
dondaniel
 


szia dondaniel:-)
az a helyzet, hogy leszűkült a gyermekvédelmis probléma helyettes szülői kérdéskörre, ebben ugy gondolom nem annyira vagytok ti örökbefogadósok járatosok, de ha mégis, akkor szivesen leirom priviben a helyzet lényegét, és persze köszi az ajánlatot:-)
davi
 
 


davi már tudja, de a többiek kedvéért leírom, hogy helyettesszülöi témában is érintettek vagyunk, ha valakinek esetleg ilyen témájú kérdése lenne, keressen meg bátran (akár magánban is - a mailcímem élö, bár csak 2-3 naponta nézek bele a postaládába).
joe63
 
 


Ez biztos csak az én tudatlanságom Kép mit fed a "helyettesszülői" státusz???
J.
anyanyos
 
 


Helyettes szülő az, akinél átmenetileg krizis helyzetbe került szülők gyerekeit helyezik el a megoldódásig. Pl egy anya egyedül neveli a gyerekeit, és kórházba kerül, vagy ilyesmi
Ilyenkor a gyerek nem kerül állami gondozásba, hanem a helyettes szülőkhöz, ahonnan a krizis helyzetet követően vissza kerül a családba.
Helyettes szülőknek is kötelező a képzés, hasonlóan a FIKSZhez, és kp finanszirozása van, ergo a HSZ pénzt kap arra az időre, mig a gyerek/ek nála van/nak
És minden településen ki kell alakitania a Családvédelmi Szolgálatnak a saját helyettes szülői hálózatát. Törvény
davi
 
 


Köszi a gyors választ Kép
És nincsenek időbeli korlátai??? Azaz "bármeddig" lehetnek valakinek helyettes szülei?
anyanyos
 
 


kölcsönkenyér visszajár.. Kép

erre nem tudom a helyes választ, majd talán Joe tudja, hiszen ők ezt a tanfolyást is megcsinálták.
feltételezem, hogy egy idő után már a helyzet kritikussá válik, azaz kiderül, hogy nem "átmeneti" a krízis, és olyankor jön ugye az állami gondoskodás..Kép
davi
 
 


ezt nem értem...Kép
olyan nagyon kihalt ez a topic.. ez már akkor igy is marad....? Kép
davi
 
 


Remélem nem.....!!!!!!
J.
anyanyos
 
 


Szombaton voltam bent dolgozni, írtam is egy "kis esszét" válaszként de egy elegáns ESC-pel sikerült "múlt" időbe tennem az egészet. Azóta nem volt még lelkierőm újraírni. Viszont tanultam belőle: külön egy szüvegszerkesztővel meg kell írni, és bemásolni. Így csináltam én ezt régebben, de most nem tartottam be a "szabályt". Kép

Ha nem is marad végképp így, de az az érzésem, hogy "a múltat végképp eltörölni" nem lehet.Kép v. Kép ?
joe63
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak annyi minden van nálunk is.
A melóhelyen létszámleép. volt, csak 3an maradtunk, nagyon sok a meló, kevés az időm fórumozni.
Túl van a 2 kicsi és apa egy virusos hullámon, nekem tegnap kezdett fájni a torkom.Kép
Dancsi ráadásul túl van egy fitymaszűkület operáción és hamarosan költözünk. Még pontos időt nem tudok, de jelzem majd.

Davi! Örülök, hogy újra itt vagy és hatalmas pusszantás a gyerekeknek!

És Daviékon kivül mindenkinek sok puszi!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok. Én sem tüntem el, csak hát ugye iskolaválasztási project folyik bemutatóórákkal, tanítónéni meózással stb. Azonkívül a férjem és én túl vagyunk egy influenzán vagy mifenén, gyermek hálistennek megúszta, hiába, nálunk Ő a legstrammabbKép Azonkívül vészesen közeledik a farsang, és még nincs jelmezünk. Kb. Herrypottyer és Gasper szellem szeretne lenni, de ez még képlékenyKép
Davika! Uszodában össze bírtunk szedni futószemölcsöt, és az istennek (bocs) se bírjuk őket leküzdeni, doktornéni meg nem akarja fagyasztani, mert kényes helyen vannak, kenőcs meg nem használ. Nincs ötleted???
Azonkívül résztvettünk életünk első gyermekpartiján, ami születésnapi volt és nem a miénk, de nagyon jól éreztük magunkat, a gyermek is a bulin, és én is jót kirakatnézelődtem, sétálgattam addig. A házigazdákban nem vagyok biztos, mert amikor értementem, már leszakadt, lógott a bejárati ajtónál lévő függöny, és a lábmaszírozógép is nem rendeltetésszerűen használtatottKépEgyenlőre ennyi, mindenkinek puszi
zsombolya
 
 


Itt vagyok én is!
Mi meg oviba készülünk! Nem egészen két hét múlva kezdjük. Nem izgulok, bízom a lányomban, a talpraesettségében. És várom azért is, mert lesz néhány hónap szabadidőm, mielőtt elkezdek dolgozni.Kép
Jövő héten megyünk orvoshoz "egészséges" papírért, meg néhány dolgot megvenni (váltócipő, harisnyák, stb.)
Az óvónéni tud az örökbefogadás tényéről (kicsi a falu), csak annyit mondtam neki, hogy mi teljesen nyíltan kezeljük a témát családon kívül is.

Mostanában népszerű lett a lányomnál a Sehány éves kislány és a Nekem két születésnapon van c. könyvek. Annyival léptünk tovább a témában kettőnk beszélgetésében, hogy azért nem jöhett az én pocakomból, mert az nem működik jól. Kérdezte, hogy miért. Valami olyasmit mondtam, hogy pontosan nem tudni, a doktor bácsik is sokat gondolkoztak ezen. Azt már régebben leírtam ide, hogy az már világos számára, hogy a babák pocakban nőnek, de ő nem az enyémben nőtt, hanem egy másik néniében. A miértek most jöttek.
Márti
T-Márti
 


Sziasztok! énis vagyok, de leggyakrabban ovasó üzemmódban.Kép
Márti! Sok sikert az ovihoz! Szeptembertől én is megyek vissza dolgozni! Bölcsi,ovi lesz nálunk is! Amúgy Gergő vasárnap volt 2 éves. HOyg szalad az idő!
Fruzsi már ilyeneket kérdez! Múltkor Attila is elővette a Nekem két születésnapom van-t, el is olvastatta az elejét, de utána félretette. Szerintem emészti. Még nem kérdezett semmi oknkrétumot, de szerintem elég sokat tud, hiszem mindig a jelenlétében beszétünk az öf-ról. most valszeg elvan ennyi infoval.
Nálunk az ovi nem olyan könnyű, a szobatisztasággal még nem állunk sehogy , most járunk pszichológushoz is. Remélem jutunk valamire.
zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa! miért kell pszichológushoz menni a gyerekkel? Hány éves? Nálunk a nagyobbak 4,5 és 3,5 évesen lettek szobatiszták. Nem erőltettük egyáltalán, csak jelzés szinten, hogy hasznos lenne. Lehet, hogy pont azért nem szobatiszta, mert eszébe sincs oviba menni, mikor otthon milyen jó.
mrs
gyrmur
 
 


mélyen egyetértek az előttem szólóval:-)

( minek is növeljük a gyerekben a másság érzéset azzal hogy psychológushoz kell járnia? én legalábbis igy gondolom.. )
davi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: