Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és a plussz patent nálunk is bejönne!
Anna
kannácska
 
 


AnnaKép De jó, hogy ezt aPopolini-dolgot említettedKép Így azért más a leányzó fekvéseKép Popoliniből melyiket használod? A Panda kellemesnek látszik, csak az a kapocs béna szerintem, legalábbis egy ilyen rumlis családnál a kapcsok könnyen elvesznek... Gondolkodom, érdemes-e rájuk tépőzárat varrni vajon...

indianyo
 
 


Szia Indianyo!

A Koalara gondolsz Panda alatt? Mert az a kapcsos. A Kek Panda egy bababolt neveKép Szerintem az a kapocs tok jo, a tepozar nem lenne annyira jo. Foleg, h maskepp kell hajtani kisebb korban, es maskent, ha nagyobb. Akkor inkabb jobb, ha nadragpelust veszel, azon ugy vannak a kacsok, tepozar. Ja, tepozarak hajlamosak gyengulni. Bar a Popolinis pelusubkon eppen meg egesz jo. De a patentosak mintha jobban birnak a strapat. A tepozarat mindig vissza kell hajtani mosasnal.
biobaba
 
 

 
 

BiobabaKép Hahah, hát ez jó, persze, Koalára gondoltam, csak 4-kor ébredtem és éhes voltam a reggeli vérszívás miattKép

indianyo
 
 


Sziasztok!! Már régóta olvaslak benneteket, és igyekeztem minél több hozzászólást elolvasni, de azért 2 év termését nehéz végigrágni, ezért bocsi, ha olyasmit kérdezek, amit nemrég tárgyaltatok..
Mi március végére várjuk a kislányunkat, első baba lesz, és megpróbálnám én is a textilpelenkázást..
Azt a koncepciót találtam ki, hogy nappalra tetrapelust használnánk, éjszakára pedig valamelyik mosható nadrágpelenkát. Most van 20 tetrám pelenkázáshoz, és 5 nadrágpelenkát gondoltam az éjszakákhoz - szerintetek ez elég? (2-3 naponta tervezem a mosást) Indianyohoz hasonlóan nekem is a Popolini tűnik szimpatikusabbnak- finomabb a kidolgozása, mint a Monapelé, és nem csak AIO rendszerűt lehet kapni, mint a Kushiesnál. Én csak az Ultra Fit formát tudtam megnézni, de a neten láttam, hogy több fajta is van. Azt szeretném kérdezni, kinek milyen tapaszatlatai vannak- melyiket érdemesebb venni, főleg, ha éjszakára kellene? (Mekkora különbség van a Koala, One size és Ultra fit ill. az ultra fit organic/extra/soft között?) A másik kérdésem az lenne, hogy a tetrapelenkához is lehet használni a PopoWrap külsőket? Esetleg a Bambino Miot? Ennek a belső része nem hagyományos nadrágpelus, hanem hajtogatós, ugye?
Sajna csak Bp-en tudnám megnézni ezeket a holmikat, de mivel már nagyon a terhesség végén járunk, nem szívesen utazgatok, így a férjemre hárulna a pelusok beszerzése.. A tanácsokat előre is köszönöm.. Kép
iokaste
 
 


Indianyo, írtam neked a Fórumba is, de ide is bemásolom, mert az a topic eléggé halott: az Ökoszolgálatnál érdeklődtem telefonon, ott azt mondták, van nekik olyan Kushies-ük, aminél külön van a külső és belső.. (sajna, én már nem tudom megszemlélni-tapogatni, így marad az, amit a saját szememmel is láttam.. Kép)
iokaste
 
 


Szia Iokaste!

Bizony, a Kushies-nak most már mindkét külön belsőjét lehet kapni, azt hiszem hétvégétóől - az Ökoszolgálatnál.
A Popolinit pedig a Kék Pandában láttam, de lehet, hogy Ökoszolgálat azt is árulja, meg kéne nézni, csak hát én se vagyok önjáró... Kék Pandában Bambinomiot is lehet kapni, de az nem olyan, amilyet én szeretnék - azaz nem nadrágpelus -, így nem is néztem meg az anyagát, viszont az ára nagyon szimpatikus.

Több tanács alapján én a Pindi-féle kötött gyapjúkülsőt és a Popolini nemezes külsőjét fogom használni, de van Monapeles külsőm is már kipróbálásra.

A Kushies pedig nagyon szimpatikus az anyag maitt Kép

No, én nem hiszem, hogy ezzel beljebb vagy, de úgyis írnak majd a tapasztalt mamócák Kép

Nagyjából egyidőben szülünk, úgyhogy egy-két hónap múlva már majd mi is tudunk tanácsokat adniKép

indianyo
 
 


Még valami, aztán eldugulok.. Kép A Kék Pandán láttam, hogy van Bambino Mio nedves törlőkendő, ami WC-be dobható, és áll. biológiailag lebomlik... de csak annyit ír, hogy "gyengéd összetevői" vannak.. Az eldobható pelenkáknál meg van egy ökopelenka, de nem igazán részletezi, mitől is öko.. Van erről vkinek vmi tapasztalata?
iokaste
 
 


Indianyo, a Monapeles külső is gyapjú? Nekem is szimpatikus lenne a gyapjúkülső (bár nem tudom, melyik a Pindi-féle.. Kép), de itt több hozzászólásból azt szűrtem le, hogy az azért könnyebben átázik, mint a műa. külsők.. Tényleg, az éjszakai "baleseteket" hogyan véditek ki, hgy ne ázzon be teljesen a matrac? Úgy olvastam, hogy a kókuszrost matracra nem szabad gumi harántlepedőt tenni... Kezdetektől textillel akarod pelenkázni a kisfiad? Nekem azt tanácsolta a védőnő, hogy a köldökcsonk leeséséig használjuk "hagyományos" eldobható pelenkát...
iokaste
 
 


IokasztéKép
Amíg a tapasztalt anyák írnak, én csak annyit, hogy az ökopelus az a bizonyos kukoricapelus, finom, puha, én csak jót halklottam róla.
A Monapel külső nem gyapjú, hanem műanyag-féle, vízelzáró.
A gyapjúról pedig itt hallottam először (Pindi-félének képe is van itt fent az archívumban, ez nyersgyaopjúból sk. kötött nadrág és lanolinnal lehet vízhatlanná tenni - ahogy például a barikák szőre is vízlepergető a lanolintólKép

A kókuszmatracra tényleg nem jó a gumilepedő, hiszen akkor nem tud szellőzni.

Én az első hétre a kukoricapelust vettem, estleg éjszakára még egy darabig használnám, de majd megyek vissza Indiába aférjemhez, és ot nincs semmifáéle öko-bio-környezetbarát dolog, úgyhogy addigra profi textilpelusozóvá kell válnunkKép

No, most átadom a terepet a tapasztalatnak, én csak összegezni tudom az eddig gyűjtött infokatKép

indianyo
 
 


IokasztéKépA kötött gyapjúkülsőt a szeptember 26-i hozzászólásoknál találodKép
hozzávaló kötésleírási link:

http://www.ottobredesign.com/en/print/pdf/wool_diaper_cover_en.pdf

indianyo
 
 


Sziasztok!

Most osszegzem, h mi milyen pelusokat is tartunk forro droton. Van Koala, One Size Organic, Two Size Organic, Basic, ez a Popolini kollekcio. Aztan van Kushies AIO, meg egy kulso, van Monapel, de kulsonk mar nincs egy darab se, mert szetmentek, es mert van meg 3 gyapju kulsonk (Puhamoha, ill Aristokrats). Meg kismillio tetra.

Az organic jelzo azt takarja, h bio pamutbol keszult a pelus. A One Size es a Two Size kozt az, h az egyiket nagyobb gzerekre is raadhatod majd, mert 2 meretben letezik. Kicsit a patent is mas rajta, meg az egyiknel a betetet hozza tudod kapcsolni patenttal a belsohoz. Egyebkent ezek szerintem azert eleg jol latszanak a Kek Panda honlapjan). Two Size talan kicsit vastagabb is. A mienk frottir. Azt tapasztaltam, h amikor ezt tok pisisen leveszem a gyerekrol, kevesbe van nedvesseg erzesem.

Hat most igy ez jut eszembe.
biobaba
 
 


az eldobhato pelusokrol annyit, h azok tobbnyire annyiban kornyezetbaratok, marmint, amelyiken ez a titulus szerepel, h nem feheritik oket, es a kulso boritasa lebomlik. De azokban is van olyan zsele, ugy tudom.
biobaba
 
 


Ha már itt tartunk.. Ezeknél a biopelusoknál írják, hogy komposztálható. De a kakis/pisis pelenka nem veszélyes hulladék? Ilyesmit az ember csak nem ás el a kertjében? Vagy igen? Pl. kórokozó is lehet benne, olyat meg csak nem lehet a komposztba tenni (pl. beteg növényeket vagy húsevő állatok almát sem lehet beletenni).
Sajnos nincs kertem, amiben kapirgálhatnék, úgyhogy csak elméleti a probléma számomra, de örülnék, ha valaki felvilágosítana.

pindi
 
 


Sziasztok!

Úgy döntöttünk, hogy mi is belevágunk a mosható pelusozásba.

Mi Katáéktól rendeltünk, itt lakik tőlünk 3 percre, mint kiderültKép

Az általa forgalmazott pelusok közül a Bambinomio-ra esett a választásunk. Most hozta át nem régen és tényleg meglepődtem, mennyire finom tapintású és kicsike a külső borítás, még álmomban sem gondoltam volna. Eddig csak a Kushies-t taperoltam. A belső textilpelus is nagyon szuper anyagból van, bár azt még be kell avatnom használat előtt. A hajtogatás kb. 5 másodperc. Már alig várom, hogy bedobjam a mosógépbe és megszáradjanak, hogy ki tudjam próbálni.

Szabolcs a második gyermekünk, 2 hónapos lesz jövő héten és most 6200 gr, tehát már a 7-9 kilós méretet vettem Neki. Az is szimpi a Bambinomio-ban, hogy több (5) méret is van, így tényleg jobban lefedi a különböző babakort. Megvettem hozzá a mosási kiegészítőket is.

Úgy gondolom 1-2 nap alatt kiderül, hogy beválik-e vagy sem ez a fajta pelusozási mód, de én most nagyon optimista vagyok. Szabi csak anyatejet kap, elég sok a széklete és persze nagyon híg, amilyen az anyatejes kaki szokott lenni, így erre is tudom tesztelni.
Ha gondoljátok pár nap használat után megosztom Veletek a tapasztalataimat.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


SziasztokKép

Ma voltam a Kék Pandában, megtapogattam a Bambinomiot - tényleg nagyon finom puha anyaga van ésw a külső nagyon csinos darabKép.

Én továbbra sem szeretném a hajtogatós módszert alkalmazni - ygy sajnos nekem ez ki fog maradni.

A Popoliniből a frottír változat nagyon tetszik, finom, puha és nem olyan nehéz, mint a flanellpelusok. A Koala viszont kibontva szinte semmiben nem különbözik a hajtogatós változattól - óriási csomag és elég súlyos...

Úgyhogy én egyelőre One size soft natur frottírpelusokat rendeltem egy nemezes gyapjúkülsővel és vastag tekercses eldobható plusz béléssel, valamint itthon már várakozik a kötött gyapjúlülsőnk és 3 db Monapel külső is... innen majd továbbrendelünk. Azt hiszem fogok Kushies all-in-one-t is rendelni, esetleg egyéb Kushiesokat is kipróbálunk, de csak később, először jól ki akarom ezt a külön külső-külön belső dolgot tapasztalni.

Egyébként van egy új eldobható ökopelus ugyanott, 100 darabos csomagnál 30 forintba kerül egy darab, szürke színű, elég kellemes, puha, sajnos a márkáját nem jegyeztem meg, majd referálok róla. GyeZsu ajánlotta, aki szintén rendelt belőle.

A kék Panda kerületen belül ingyen szállít, ill. 20 ezeres vásárlás esetén bárhová ingyen, így az én pelusaim már házhoz jönnek, 10 nap múlva itt is lesznek.

indianyo
 
 


Pindi!
Az Okoszolgalatnal allitolag elastak egy ilyen pelust. Meg kene kerdezni toluk, mar eltelt fel ev minimum, miota hallottam rola.

Hat a beteg gyerek szeklete a problemas gondolom.
Mivel letezik komposzt wc is. De lehet, h azt csak vegetarianusoknak ajanljak. Nem tudomKép De egy ismerosom meselte, h a nagypapaja ugy csinalta meg a deritot, h kifolyjon a "tartalybol", es h mindig nagyon szep volt a kertje.

http://www.biofalu.hu/?base=hatteranyagok&i=3

Indianyo!
A nagy csomag ejszaka sokszor jol jon amKép
Az eldobhato okopelus a Moltex. De abban is van zsele, csak annyiban oko, h nincs feheritve, ill. a zacskoja komposztalhato.
http://www.moltex.de/
biobaba
 
 


BiobabaKép
nem is a nagy csomaggal van a bajom aq Koalánál, hanem, hgoy ugyanúgy hajtogatni kell, mert tulajdonképpen nem más, mint egy kicsit megformázott frottírtörülközőKép És az anyaga nem volt olyan kellemes, mint a one size. Úgy érezte, A Kushies mellett ez elsz az igaziKép

Szóval ebben az eldobhatóban is van gél... ez szomorú, de hát nincs más választásom, az első egy-két hétre muszáj... és azért mégiscsak megtettük, amit lehetettKép Viszont gyönyörűenm csicseregnek a madarak a Moltex oldalon, azóta is ezt hallgatjuk DominóbabávalKép

indianyo
 
 


Piroska!! Az egész országban ingyenes a házhozszállítás 20e felett?? Mert akkor nem reszkírozom az utat Pestig.. (Már csak két hetünk van vissza.. Kép)
A pelusok komposztálhatóságáról.. Hát, én sem raknám, a kerti komposztba, bár Dédikém anno szintén a pottyantós WC-ből trágyázta a kertet, és neki voltak a legszebb virágai a piacon (vagy ahogy ő mondta - a piarcon.. Kép) De ha már mindenképpen kell eldobható pelus is, inkább a gyorsabban és jobban elbomlót választjuk.. Kép
A Kék Pandában viszont azt írják, h. ami náluk kapható az csak másodosztályú (?!) - ez csak arra vonatkozik, h. nem fehérített, vagy nem is műxik olyan jól?? A Babyfunos pasassal beszéltem telefonon - ő azt mondta, hogy a Sensan (kukoricás ) 2 legkisebb méretét nem MEO-ztatják, nem is annyira jó minőségű, mint a nagyobb méretek, viszont olcsóbb.. Tapasztalatok?
Indianyo, mi a gondod a hajtogatással, hogy ennyire elzárkózol tőle? Kép
Biobaba, ami készletet itt felsoroltál, kész vagyon! :o Ezt mind használjátok váltogatva, vagy van, ami jobban bejött? (az, hogy nálatok is szétment, még egy mínusz a Monapel külsőnek - amúgy is ezt találtam a legvastagabbnak.. viszont foto alapján a Bambinomio külső tényleg sokkal csinosabb a többinél.. )
iokaste
 
 


Sziasztok!

Jelentem, elkezdtük a próbát, tegnap délután. Eddig minden szuperKép Mondjuk nekem még kicsit szoknom kell a puttonyt, de Szabit szemlátomást egyáltalán nem zavarja. Kicsit olyan, mintha terpeszpelust hordana. (A nagyobbik fiam hordott olyat.) Úgy csináltam, hogy minden textilpelust összehajtogattam, amikor megszáradtak, ez kb. 2 perc volt, mindegyikre ráhajtogattam a papírt is, így pelenkázásnál csak be kellett tennem a betétet a külsőbe és már applikálhattam is a gyerekre. Apának is bejön, ma reggel már Õ pelenkázott. Az tény és való, hogy egy számmal nagyobb bodyt és rugit érdemes használni. Nálunk még egy kicsit azért nagyobb a bugyor, mert én már a nagyobb méretű betétet vettem.

Iokaste, szerintem a postadíjat vállalják át, de megkérdezem Katát, ma úgyis beszélek Vele, mert kell még 1 csomi belső, a 12 db kevés, ha 2 naponta akarom mosni őket.
A külső tényleg végtelenül vékony, kicsi és kellemes tapintású.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Lenne egy kérdésem, Ti a pelusokat 60 fokon mossátok? Mert a Bambinomio-t azon ajánlják. Ha használok hozzá bio fertőtlenítőt, akkor nem kell 95 fokon mosnom, ugye? És mennyi ecetet tesztek a vödörbe, amiben a használt pelusok áznak? 10°%-osat használtok?

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


IokasztéKép
a 20000 forintot én mondtam, nem PirusKép
Igen, ha 20 ezer felett rendelsz, az egész országban ingyen szállítanak (kb.10 nap az átfutás). De ez a Kék Pandára igaz, és nem arra a cégre, amit Pirus mondott(arról nincsenek információim), bár Bambinomiot a Kék Pandában is lehet kapni.

A II. osztályú ökopelusról: azért II. osztályú, mert némelyiknek a tépőzárja nem tapad rendesen, előfordulhat, hogy meg kell erősíteni cellux-szal. Barátnőm idáig Sensant használt (babyfun féle) és nagyon szerette. az is II osztályú.

Én a környezet védelme miatt fogok mosható pelust használni, de ragaszkodom mind a baba, mind az én lehető legteljesebb kényelméhez, amit a hajtogatós pelusok nem biztosítanak - nekünk. Ezért nekem maradnak a nadrágpelusok - ökopelus csak az elején, amíg köldökcsonk-ügyek miatt nem lehet textilezni + amíg jól kitapasztalom, hogy éjszakára mennyit és hogyan használunk.

indianyo
 
 


Indianyó, Katáék a Bambinomio hivatalos disztribútorai, a Kék Panda is Tőlük vásárolja, gondolomKép Katáék oldalán is van ingyenes szállítás vagy 20e felett, vagy 25e felett, most nem emlékszem pontosan, de majd rákérdezek a részletekre.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


PirusKép a Bambinomio külső tényleg csinos és finom puha. Kíváncsi leszek a belsőkre egy-két hónap tapasztalat után - hiszen ez a legújabb dolog, te leszel az, aki majd beszámolhat rólaKép

indianyo
 
 


PirusKép kösziKép Te vagy a mi Bambinomio informátorunkKép Ez nagyon hasznos nekünk, új kismamáknak ill. pelenkázásban kezdőknek, így lehet jól összehasonlítani a tapasztalatokat, és emiatt könnyebb lesz majd a választás.

Ja, még annyit, hogy az archívumban olvastam, hogy a Popolini nemezes külső M méreténél a szegőpánt nem volt ugyanolyan kellemes, mint az S méretnél - erről szóltam a Kék Pandában, megígérte eaz eladó lány, hogy továbbítja a gyártóknak, és utánanéznek.

És Lanolint - 1500 ft körüli áron icipici dobozban - talán 5 gr lehet benne? - ugyanott lehet kapni, ez az , amit a Zwerge oldalán is láttam - ott 1.5 euróért...

indianyo
 
 


Indianyo! Kösz az info-t! Kép Közben néztem a Kék Pandát, még ha nem is rendelnék 20 e felett, akkor is méltányos a szállítási díj..
Környezetvédelmi szempontból akkor a Pandás eldobható kb. ugyanúgy bomlik/komposztálható, mint a
Sensan?
Mikorra várjátok a picit?
iokaste
 
 


Sziasztok!

A felsorolt keszletet valtva hasznaljuk. Azert vasaroltam ossze ennyit, mert kivancsi voltam rajuk, meg persze mindet hasznaljuk isKép Kul. nem tudnam, h melyik h lesz majd jo egy esetleges kovetkezonek. PErsze nem mervado, h nalunk szetmentek a Monapel klsok, de az osszes szetment , vettem vagy 7x, h hatha... Nem hinnem, h a banasmod miatt ment szet, hiszen a Kushies kulsovel is ugyanugy "banunk", es annak semmi baja.Kép

Mi hasznaltuk a kukoricast is. A Moltexszel jobbak a tapasztalataink. De nagyon ritkan hasznalunk/tunk eldobhatot. Ha elutazunk akkor is moshatot viszunk. Persze jo nagy csomag. Es hazafele is hozni kell.

Hasznalt pelusok tarolasa: gondolom mar jocskan archivalodott, pedig sokszor irtukKép Az ecetes vizben is jo aztatni, biologiai erjesztesuben. De lehet szarazon is tartani. Ez azt jelenti, h a vodor aljara kell csopogtetni levendula v teafa olajat. Ezek fertotlenitenek. No persze, ha 100% tisztasagu az olaj, es nemcsak illatositott.
biobaba
 
 


IokasteKép

Hivatalosan csak 4 hét múlva születünk, de hát ezt sose lehet tudni... éjjelente én azt gondolom egy-egy pisimenetre való felkelés közben, hogy nem is fekszem vissza, mert fáj mindenhol, nappal pedig boldog vagyok, hogy még száz évig itt lesz a pocakban a Dominóbabám. Hónap közepén már reális a dolog, úgyhogy most éppen összekészítem a kórházi csomagot, biztos, ami biztosKép

Ja, a Bartók Béla úton, a Kék Pandától néhány háéznyira vettem tegnap fedeles vödröt, jó nagyot (szerintem 30 literes lehet) 1200 forintért a pelusok tárolására.

indianyo
 
 


Indianyo, oké, majd informállak Benneteket az újabb fejleményekrőlKép Arra leszek majd kíváncsi, amikor Szabolcs már nagyobb lesz és kap szilárd étket is, illetve akkor majd a pisi mennyiség is megnő, gondolom én.
Egyébként már a Szent Imrés topikban is taliztunkKép Csak annyira nincs időm már ezer felé írniKép Nagyon sokat betegeskedtünk ezen a télenKép Zsombi is sokszor volt itthon, nem tudtam vinni az oviba.

Biobaba, hol kapok biológiai erjesztésű ecetet és 100%-os olajat? Szeretnék tutira menni, ha egyszer bemegyek Pestre a gyerekkel. Ha elutaztok, akkor hogyan és miben tárolod a pelusokat? Esetleg nejlonzacsiban, és abba is raksz olajat? Márcsak az 'illat' és a frtőzés miatt kérdezem.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


PirusKép Emlékszem ámKép

indianyo
 
 


Piroska,
biologiai erjesztesu ecetet kapsz elelmiszerboltban, de azert nezf meg, h tenyleg az-e, amikor leveszed a polcrol. Amire azt irjak, h eszencia, az tobbnyire nem biologiai szokott lenni.
Olajok: Naturol, Aromax 100%-os szokott lenni. Ezt kapsz Herbariaban, DM-ben. Pelenkaknak ez jo. De ha akarsz jo minosegu, nagyobb kiszerelesu levendulaolajat venni, akkor azt a 11. keruletben (Szabolcska M. u.) a Holdboltban kapsz. Ez 100 ml 4500 Ft korul van. De tutira nem avasodik meg, es ezt meg belsoleg is hasznalhatod. A levendula eleg sok mindenre jo. Meg vannak ott meg mas bio olajok is, de azok dragak, en azokbol csak olyat szoktam venni, ami tobbfele nyavalyara jo, es feltehetoleg belsoleg is akarnank fogyasztani. http://www.primavera-life.de/

Elutazasnal: Popolininek van olyan zsakja, amit erre gyartottak. Olyan anyagbol csinaljak, mint nemelyik kulsojuket. 2 napi tavolletnel nem teszek bele semmit. Tobb idore valo elmenetelnel alt. van mosogep. De ha pl tetrat hasznalsz, akkor rogton akcio utan kimosod, es egy szek tamlajan is gyorsan megszarad. Meg vastagabb nejlonszatyorba is van, h teszek hasznalt pelust. Ha fertozestol tartasz, csopogtethetsz par csepp olajat.
biobaba
 
 


Sziasztok

Biobaba, nem is tudtam, h a biol erjesztésű a jó- mármint ecet, tudod, h miért?

Gyezsu, mi van veled, rég hallottunk Rólad!

Indianyó, szerintem amig pici a baba, addig ne nagyon illatosítsd a ruháit, a pelusokat pedig végképp fölösleges. A száraz tárolás más kérdés, ott a fertőtlenítő hatás miatt kell a levendula, v teafa illóolaj. Öblítésre elég az ecet, nem marad büdi a ruha, tényleg! Egy újszülött szaglása nagyon finom, -a mamáé is kiélesedik ilyenkor-, a Te illatod nyugtatja meg, szóval az most a LÉNYEG, hogy téged érezzen! Az illatos ruha nekünk kell! Most végre, ahogy írtál róla, én is kipróbáltam, nagyon tuti!!! Különben utálom a bolti, szintetikus öblítőket, agresszívak és tolakodók, arról nem is beszélve, h büdösek. De a levendulás- gondolom mással is lehetne kísérletezni- nagyon finom.

Jó hétvégét mindenkinek, Anna
kannácska
 
 


AnnaKép
Gyezsu jól van, jön-megy ezerrel szokás szerint, csak elköltöztek és még nincs otthon internet.

Igen, igazad van az illatosításban, először csak kipróbáltam a mosószódás-ecet öblítésnél és tényleg finom, de simán elhagyható. Viszont a mosódió... hát petróleumszagú(az egész diókat próbáéltam, de van már darált változat is, azt hiszem, annál nem lesz erre szükség)... úgyhogy addig is, amíg nem tudom kint szárítani a ruhákat, azért ott fogok egy kis levendulát használni... remélhetőleg abbamarad már az örökös hó- és esőesés...

Én is kívánok szépséges hétvégét!

indianyo
 
 


Sziasztok!! Végül megkockáztattam az utat, és én is elmentem a Kék Pandába "személyes tapasztalatokat gyűjteni".. Kép Jól be is vásároltunk. Az eladó (tulaj?)lány nagyon kedves volt és végtelenül türelmes (egyoldalas listával érkeztünk, és minden lehetséges pelenkát kicsomagoltattunk) Végül vettünk a Popoliniből Ultra Fitet is, meg One Size-t is, és egy próbacsomag BambinoMIot (úgyis ennek a külsőjét akartam használni a tetrapelusok mellé).. Kíváncsi vagyok, melyik hogy válik majd be. Vettünk egy csomag MOltexet is, viszont most már teljesen zavarban vagyok az "öko"-mibenlétét illetően.. Biobaba, bocs, biztos azt gondolod, tiszta mesüge vagyok, láttam, hogy magyaráztad már, mégsem teljesen tiszta.. Kép Szóval: A Sensan-nál azt írják, a külső borítás 100%-osan lebomlik, a belső rész 70%-osan.. Nekem eddig a "külső borítás" magának a nadrágpelusnak a külső "műanyagszerű" részét jelentette, míg a belső rész az "ultramagot". A Moltexnél viszont akárhogyan forgattam a csomagolást, és próbáltam plusz infot nyerni, mindössze annyit írnak az öko-ságról, hogy a csomagolás (zacsi, amiben össze vannak préselve) komposztálható (most már a tecso-s zacsikról is ezt állítják - más kérdés, hogy ennek ellenére sem kérjük soha vásárláskor..), és hogy magát a pelust nem fehérítik.. (ahogy Biobaba is írta.) És a lebomlás? Ezek szerint ilyen értelemben ugyanolyan , mint a többi eldobható? Az sincs a csomagoláson, hogy az a pelenka miből van.. ( részben cellulózból, dehát a Pampers is részben abból van..)
Tehát a jelen infok alapján nekem úgy jött le, a Sensan mégiscsak környezetkímélőbb..
Vagy félreértettem?
iokaste
 
 


Szia Iokaste!
A www.moltex.de oldalon a FAQ-nál választ kapsz a kérdéseidre. Röviden összefoglalva: a külső fehérítetlen cellulóz, a belsőben (szintetikus) nedvszívó zselé van, ami miatt viszont nem komposztálható! Azt is leírják, hogy miért használnak ilyen zselét. (Egyrészt egészségügyi okokból, másrészt a környezet szempontjából kedvezőbb, ha a cellulózt részben ilyen géllel helyettesítik, mert így 3-5x kevesebb a pelenka és a keletkező hulladék mennyisége.)
Ezek szerint mégsem komposztálható...

Ezzel szemben egy másik honlapon ezt írják róla: Az öko-pelenka a komposzthalmon a szokásos komposztálási idő alatt lebomlik (24-36 hónap), és nem kerül a kertbe veszélyes vegyi anyag. http://cirrusz.hu/bobita/pelenka.htm

pindi
 
 


Köszi Pindi!! Ergo a Moltex ökobb, mint a többi, de nem túlságosan.. Hm.. jobb, ha az ember kritikusan szemléli a bio-nak, meg öko-nak hirdetett termékeket.. Állítsanak, amit akarnak, már elterveztem, tavasszal saját tesztet csinálok.. még Sensant kell szereznem hozzá, MOltexxel, Pamperssel elásom jó mélyre, fölé virágot ültetek (vagy próbálok legalábbis), aztán meglátjuk, mi hogy nő és bomlik.. A baba mellett úgyis elég nagy kertrész marad parlagon, hogy ennyi helyet áldozzak rá.. Ti annyira zöld tudatúak vagytok Kép, biztos tudjátok, mit jelképez a "grüne punkte" meg a háromszögben futó nyilacskák.. El sem tudom képzelni, hogy ezek mind környezetbarát csomagolóanyagokat jelölnek..
iokaste
 
 


Ja, ez az utolsó kérdés lenne.. Kép
Mivel a Zöld topic elhalt, gondoltam itt mégis tudjátok a választ..
iokaste
 
 


Szia Iokaste!

Jól érzed, tényleg nem jelenti azt, hogy a csomagolás környezetbarát lenne. Kép A Der grüne Punkt azt jelenti, hogy a gyártó szerződést kötött egy arra specializálódott céggel a csomagolásból keletkező hulladék elszállítására. Németországban ezeket szelektíven gyűjtik, de mint sejted, nálunk ez a vegyesben végzi. Kép
A háromszögben futó nyilak pedig azt jelentik, hogy az illető anyag újrahasznosítható. Csakhogy ezt a gyártók maguk teszik rá, vagyis ennyi erőből te is rárajzolhatnád, pontosan ugyanannyit jelentene... (Persze biztos van, hogy tényleg újrahasznosítható, és a környezettudatos vásárló arra is rájön, hogy hogyan, csak tartok tőle, hogy nem ez a jellemző...)

Azért a Moltex annyiban csak jobb, hogy nem fehérítik. Gondold el, milyen szennyezésekkel jár valószínűleg a fehérítés, nem beszélve az erőforrások felesleges használatáról. A szeméthalom csak egyik oldala a pelenkák problematikájának, a másik oldal az előállítással okozott környezetszennyezés. Ha ezt csökkentik, már az is valami.

pindi
 
 


PindiKép Hű... teljes a tanácstalanság.. kutya meg a macska egye meg! Akkor összesen annyit öko és bio, hogy nem fehérítik (az is valami persze).. közben itt jól megnyugtattam a lelkiismeretemet, hogy amíg belejövünk a textilpelusba, milyen jó megoldás is az ökobioizémicsoda...
Azért nekem a kukoricapelus szimpatikus, már csak anyaga miatt is, de most akkor az sem elég jó? Kép

IokasteKép Én szeretném, ha írnál még... nekem ez a topik angoyn sokat jelent, idáig leginkább olvastam csak, mert annyi információ volt, hgoy alig győztem feldolgozni, viszont rengeteg kérdés tolul fel.. igaz,m már környezettudatos és ez a pelenkás nekem nem különül le, úgyhogy én mindkettőber írok, ha krédésem van. Szóval jó lenne életben tartani, mert ez egy olyan fórum, ahol nagyon sokat és meglepő dolgokat tanulhatunk...

indianyo
 
 


Sziasztok!

Olvasgassatok:
http://www.reflex.gyor.hu/leftMenu.do?menuAction=select+expand+collapseOthers&me nuName=newsMenu&menuItem=14233
a 2. oldalon az utloso a Kornyezetvedelmi jelekkel foglalkozik.

Egyebkent jobb mar az elejen a textil pelusba belejonni. Az eldobhatoba is ugyanugy bele kell jonni. En meg az elejen nem nagyon tudtam ezekrol a dolgokrol, es hasznaltunk, es a gyerkoc atazott, kifolyt a kaki. Es a moshatonal ez ritkabban tortent meg, mikor atalltunk azt hasznalni.

Biobaba
biobaba
 
 


Azert ha mar a feheritesnel jarunk: a pamutot is feheritik. Tenyleg nem az elkeserites v mi a celom, de hozzatartozik ez is a kephez. Mert a textil pelenkazas meg igy is kornyezetbaratabb. Csak tudni kell, h a gyapot termelese az egyik legkornyezetszennyezobb agazata a mezogazdasagnak. De azert van nem feheritett pamut pelus is. Meg bio pamutbol keszult is. Nekem meg ezert is tetszik a Popolini. Csak ennek most kell megfizetni az arat.

Meg egyszer regen mar volt egy "jo" korunk az intim betetekrol isKép
biobaba
 
 


BiobabaKép
Intim betét az tényleg egy rémálom.. abba belegondolni már tényleg frusztrálKép

Igen, nekem is tetszik ez a natur peluska a Popolinitől és nemcsak a finom tapintása miatt, hanem a kevésbé kezelt (natur, fehérítetlen)felület miatt is.

Sajnos az előző hsz-ben ajánlott linket én nem tudom megnyitni, pedig nagyon érdekes lenne... megnyitottam csak az alaplinket, de ott meg nem találom ezt a résztKép

indianyo
 
 


Sziasztok!! Biobaba, köszi alinket, bár én sem tudtam megnyitni, de addig turkáltam az oldalon, míg csak odataláltam - bár nem biztos, hogy még egyszer sikerülne.. Kép De nem is lehet ott elolvasni a cuccost, hanem meg lehet rendelni postán- ingyen. Nagyon korrektek, regisztáltam, és írtam nekik tegnap, már ma válaszoltak is, ha megkapom a brossúrát/könyvet, majd beszámolok róla, mit tudtam meg belőle.. Kép
Biobaba, az elkeserítésről meg annyit, hogy nem fog olyan könnyen menni.. Kép - végsősoron egyikünknek sem az a célja, hogy visszamenjünk egy barlangba lakni, csak élhetőbb, tisztább környezetre törekszünk.. szerintem tényleg az a lényeg, amit te is írtál, hogy keressük az alternatívákat, és a környezetbarátabb lehetőségeket válasszuk.. Kép
Indianyo, a Popoliniből nem a natur a bio, hanem az organic- amikor kérdezte a lány, melyiket választom, eszembe se jutott, hogy a bionak nem csak olyan vonatkozásai lehetnek, hogy a babának jobb, hanem hogy az előállítása is kíméletesebb a környezetnek.. Hiába, van még min változtatni.. Kép
iokaste
 
 


Ja, van olyan kiadványuk is a reflexeseknek, ami arról szól, mi mindent nem képesek eladni a cégek bio, meg öko címszó alatt.. Szóval vannak érdekes írásaik, még próbálgatok böngészni, ha tudok, linkelek majd ide párat.. Kép
iokaste
 
 


IokasteKép
Az organic valóban bio (bár ugye arról, hogy mi bio és mi nem, megoszlanak a vélemények), a natur viszont nem fehérített és én ennek is nagyon örültemKép

De jó, akkor majd te mesélsz arról a kiadványról, amit Biobaba is ajánlott, akkor nem is keresgélem. HurrááKép

indianyo
 
 


Sziasztok!

Regen jobb volt a Reflex honlapja. Legalabbis par kiadvanyuk pdf-ben is fenn volt. De valoban, ingyen postazzak, amit szeretne valaki. Par van toluk az Okoszolgalatnal is.

Intim betet: hat letezik abbol is moshatoKép

Bio pamutrol itt olvashattok:
http://hordozokendo.hu/diohejban/miert_biopamut.htm
biobaba
 
 


Biobaba linkje kapcsán: tudtok olyan céget kis hazánkban, aki bio pamuttal foglalkozik -az ismert babás cuccokon kívül?
Anna
kannácska
 
 


OFF

ezek nem pelenkas dolgok, de kapcsolodnak a kornyezetvedelemhez, fogyasztashoz:
Asszonyom, kolcsonadna a fejet egy hetre?
Környezetbarát iskolafelszerelés és iskolatáska
biobaba
 
 


BiobabaKép
Nagyon-nagyon jók a linkek, hálás köszönet értük!

indianyo
 
 


Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata mosható úszópelus téren? (Konkrétan Kushiest vettünk.)
Pl. az is érdekelne, hogy hányat érdemes beszerezni? Elég vékonynak tűnik, de gondolom, úgy működik, hogy az ember egyből szárazra cseréli, ha a gyerek kijött a vízből, vagy ha pisis lett, kiöblíti, és mire megszárad a napon, már megint rá kerül a sor. (Vagyis kb. mint egy fürdőgatya.) Én így kettőt számolok, de tényleg elég annyi?
És tényleg benne marad minden, aminek benne kell?

(Off: Indianyó, válaszoltam, de lehet, hogy megint a szemétben kötött ki...)

Pindi

pindi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: