Új privát üzeneted érkezett!

Drága Anna!

Légy türelmes a fárjecskédhez, Kedves! Kép
Az anyai ösztönök minket talán könnyebben átsegítenek a döntés nehézségein - a pasiknak mintha kicsit több idő kellene...
Már elhangzott itt korábban, de újra érdemes leírnom: ne éreztesd otthon a türelmetlenségedet! Annyi minden válhat közös döntéssé, ha szép nyugodtan, szelíden várja ki az ember, míg Apus is belátja a dolgot!
Aztán a drága férjecskék szinte nem is sejtik, mennyivel hamarabb tudtuk, mi csajok: ennek bizony így kellett lennie!

Ha a lombik kulcsa a fájdalomküszöb lehetett, akkor az örökbefogadásé a türelem... Kép

Lányok!

Ezeket a csatolt képeket egyszerűen imádom!!! Köszi Matiba, hogy még a forrást is megosztottad velünk.
Jól el fogok szórakozni vele, már látom!

Nikinozso!

Hogy vagy, Kedvesem? Minden rendben?
Remélem, ez a köves-görcsölős-borzasztóság örökre a múlté!

Szép hétvégét Mindenikinek!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Anna: Elhiszem, hogy ilyeneket álmodsz, én is gyakorta jártam így, hogy álmomban jönnek és szurkálnak mindenfélével. S sajnos az én sejtecskéim is szökevények voltak, kivétel egyszer. Volt olyan punkció, hogy zokogva ébredtem öntudatlan és egyfolytában élesztgetett az altalós, hogy fáj valamim? De mire bejött a doki, ő már tudta mi a bajom és mondogatta hogy van sejt, nyugi. Szörnyű volt, már a félelem,hogy hiába minden. Kép
Ha visszagondolok, hogy én már az elején mondogattam a páromnak, hogy mi van ha, és tudna-e szeretni egy "idegen" gyereket, aki már akkor nem is lesz idegen, eleinte azt mondta, hogy nem tudja, mert még azt se tudja a sajátot hogyan kell szeretni, de aztán már ahogy egyre jobban fuldokolt a lelkem a sok sikertelenségben, ő mondogatta, hogy van más választásunk is, örökbe fogadunk egy tündéri gyerkőcöt és nagyon fogjuk szeretni. Valahogy a sok megpróbáltatástól, fájdalomtól megváltoztunk. Elfogadtuk egymást olyannak amilyen és csak egy dolog kezdett el számítani, a szerelmünk. Innentől a 4. sikertelen lombik után, rögtön 2 nappal fel is kerestük a területi TEGYESZ-t és el is indítottuk az örökbefogadást. Kép Szerintem az idő nekünk dolgozik, a fájdalmakat átértékeljük és új életet kezdünk majd egy kis Jóillatú csomaggal a kezünkben. Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!
Szerencsére többen érdeklődtek a pszichológiai vizsgálat részleteiről, így felteszek egy részletesebb leírást.
Anna

Kedves Szülők!

A Magyar Tudományos Akadémia Pszichológiai Intézetének és a Semmelweis Egyetem Klinikai Pszichológia Doktori Iskolájának közreműködésével összehasonlító kutatási programot indítunk fejlődéslélektan témában. A kutatási program központi kérdése, hogy milyen hatást gyakorol az örökbefogadás a gyermekek szociális és kognitív fejlődésére.
Ehhez a programhoz keresünk olyan érdeklődő családokat, akik 3,5-5,5 éves örökbefogadott gyerekeket nevelnek. A vizsgálat a gyerekek számára élvezetes és érdekes, játékos foglalkozásból áll, amely körülbelül egy órát vesz igénybe. A vizsgálatot végző pszichológus a családokat időpont-egyeztetés után otthonukban keresi fel, mivel tapasztalataink szerint a gyerekek könnyebben oldódnak fel és szívesebben játszanak a számukra megszokott környezetben.
Emellett a szülőket arra fogjuk még kérni, hogy töltsenek ki pár rövid kérdőívet a gyermek érzelmi fejlődésével és viselkedésével kapcsolatban.
A vizsgálatban részt vevő személyek adatait a kutatók bizalmasan kezelik, és azokat kizárólag név nélkül a szülők engedélyével használják fel.
A vizsgálat lezárultával, az eredmények kiértékelése után a szülők részletes visszajelzést kapnak.

Amennyiben további információkat szeretnének megtudni a vizsgálatról, vagy úgy érzik, szívesen részt vennének a kutatásban, kérem az alábbi számon jelentkezzenek:
06 30 213 1592
b_anna
 
 

 
 

Sziasztok Kedves Gólyavárók!
Jó néha-néha el- és visszaolvasni mert most Lilink miatt kicsit ritkábban jutok ide...
Tegnap itt voltak az ikrek és olyan jót szórakoztunk, bár velük azért sok a teendő! már csak a nagy számok törvénye miatt is! Képzeljétek, kaptunk ajándékba agyagot és balanyomkodtuk a babák láb- és kézlenyomatát!
Olyan jó mulatság volt, sokat nevettünk és majd jókat nevetünk akkor is ha már nagyok lesznek és elmeséljük a "készítés" történetét.
A nagy találkozón mindenkivel találkozunk!

Nikinozsó: Most már biztos otthon vagy és jobban vagy és nagyon vártunk vissza, és látom megint megy minden a maga útján, mintha mi sem történt volna!!! Mi lenne velünk Nélküled?

Renóca: úgy örülök, hogy a kutyus jól van és veletek lehet megint! Sajna anyatejet nem tudtam szerezni, mert a környezetünkben nincs olyan megbízható mama, akitől kapnék, én meg tejelosztóból nem akarok kérni, mert arról nem csak jókat hallottam. Szóval ma azért kapott 100 ml-t Lili és nagyon ízlett neki, de ez (és még ugyanennyi)egy barátunktól jött, akinek sajna nincs több lefejve és már ő is mellétáplál... Rendes volt!
Azért minden csepp számít azt gondolom, és mindenért hálásak vagyunk.
Az újakat és szimpatizánsokat is üdvözlöm, gyertek csak soxor!
Minden jókat a leendő családosoknak:
idusa
PS: ma egy bevásárlóközpont parkolójában a családosoknak fenntartott helyre álltunk és olyan jó érzés volt!Kép

KépKép
idusamoja
 
 


Kedves Matiba!
Köszön szépen a köszöntést! Körülöttünk zajlik az élet, a lakás is készülget. A héten látványos dolgok történtek, bent vannak az új ablakok, belülről vakolják a falakat, készül az új fürdőszoba és közlekedő padlófűtése, így nagyobb eséllyel tartható az év végi befejezés! Persze 100%-osra csak jövő tavaszra lesz meg az egész lakás, de a legfontosabb, a baba szoba, az időben meg lesz!!!!(Meg persze a mi hálónk és a fürdő-gardrób is)
A bedolgozós munkám is nagyon jól alakul, sok a dolog mostanában, nem unatkozom és gyorsan megy az idő is!
Örülök, hogy a fiúknak ennyire bejött az ovi! Annak idején én emlékszem az Öcsim mennyire sírt minden reggel, amikor bevittem az oviba, pedig Anyum is ott dolozott, csak egy másik csoportnál! Annyira sírt és mondogatta, hogy ne hagyj itt, vigyél magaddal, hogy rendszerint én is velesírtam és piros "nyuszi" szemekkel értem be a suliba....

Kedves Nikinozsó!
Ezek annyira örömteli hírek! Nagyon várjuk a meghívot és a talit!

Anna! Szegénykém, hát ez elég rémesen hangzik! Nem is csodálom, hogy egy időre elvette a kedvedet a lombiktól!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Kedves várakozók!
Köszönöm, hogy annyit gondoltatok rám, az elmúlt két hétben sok erőt adott, hogy rendbe kell jönnöm, mert "dolgom" van, várnak.
Ma reggel merem előszőr leírni, hogy jól vagyok, csak egy kicsit gyenge. Két hét után most először aludtam GÖRCS nélkül, talán eltávozott a törmelék is.
Vannak új jelentkező kismamák, de még 2-3 hónapjuk van a szülésig.
"Népes Gólyahíres csapat" lesz bemutatkozni a találkozón arra készüljetek. Nagy öröm ez nekünk, hogy láthatjuk Õket. Szerdán adjuk fel a meghívókat (rajtuk a sorszámmal).
nikinozso
 
 


Sziasztok!

Nikinozso, de jó! Örülök, hogy jobban vagy! Gondolkodom ám azóta is a Civil Rádiós megjelenéseteken, de nem csak egy támogatási felhívást szeretnék, hanem valahogy jobban belemélyedni a témába, erről az egész tematikáról valami sorozatot, vagy nem tudom. Még érlelem magamban Kép Viszont régóta foglalkoztat egy kérdés. Írtad még a konferenciáról, hogy a kórházi inkubátorok dicsőítése nem jött össze. Tényleg az az egyik nagy hátránya, hogy semmit nem lehet tudni az újszülött családjáról - genetikailag sem. Ha egy nyílt örökbefogadással családba került babának olyan betegsége lesz, amely gyógyításához szükség lenne a családjából egy donorra, akkor meg lehet keresni a vér szerinti szüleit?

Idusa, Napsugár, én is örülök az örömötöknek, csak ehhez a nagy boldogsághoz nem is tudtam mit hozzászólni Kép

Annak is örülök, hogy a lombikról írtok - szerintem akinek nem kell "igénybe vennie", annak fogalma sincs róla, hogy ez milyen testi-lelki igénybevétellel és kockázattal jár Kép (Én is csak mostanában kezdem felfogni...)

Amneris, írtad egyszer, hogy anyukád akkor volt boldog, amikor kisgyerekének ő volt a legfontosabb - ezt nagyon megjegyeztem, és igyekszem Katával "megélni" ezt az időszakot, ha érted mire gondolok. És azóta sem segítettél, hogy melyik tanárra gondoltál a Szív utcából Kép

Szép hétvégét mindenkinek!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kedves GyeZsu!
A hozzám feltett kérdésedre a válaszom határozott igen.
Tudod az életet adókról nem igen beszélnek a titkosan az "államtól" örökbefogadók, mert nem sokat tudnak róluk, ismerni pedig egyáltalán nem ismerik.
A legnagyobb különbség a nyílt öf.-nál pont az, hogy találkoznak, beszélgetnek, esetleg "eggyütt adnak életet" a babának. Õk SZERETIK annyira a felnevelni képtelen gyereküket, hogy ÁTADJÁK őket nevelésre, illetve egy életre döntenek a sorsáról. Ha bármelyikkel baj lenne, biztos vagyok benne, hogy segítenének. Velük, vagyis az életetadókkal akaratuknak megfelelően csak mi, és egy rövid ideig (napokig) az örökbefogadók törődnek. A társadalom elitéli, megveti Õket, pedig a legtöbbet adják, mit ember adhat az ÉLETET, ezért pedig tiszteletet érdemelnek.
Látom, és tapasztalom több mint 200 eset után (nem csak gondolom), hogy nagyon nehéz döntést hoznak, és a gyerek érdekében teszik, nem önmagukat nézik.
Figyeljétek meg majd a találkozón, hogy emlékeznek rájuk a családok, Õk mindíg ott vannak velünk. Az ad nekik erőt, hogy szerető kezekben tudják gyermeküket, látják, hogy kikre bízzák őket. Ez a kölcsönös bizalom az, mely megakadályozza az esetleges "zaklatást" amire mindenki félve gondol, de csak addig amíg meg nem ismeri AZT az életetadót aki az Õ gyermeküket szüli meg.
Szeretném, ha a gondolkodás ebbe az irányba változna, teszünk is érte ahol csak tudunk. Találkozók, konferenciák, könyv, film, stb.
nikinozso
 
 


Szia Nikinozso, köszönöm a választ Kép Van nyilvántartásotok az örökbeadókról is, vagy az örökbefogadók tudják az "adatait"? Teljesen egyetértek azzal, hogy aki képes arra, hogy gyereke érdekében kihordja a terhességet, majd az örökbeadás mellett dönt, a legnagyobb támogatást és tiszteletet érdemli.

A Gólyamesék könyvet hogyan tudnám megszerezni?

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!
A nyílt örökbefogadásnál egymás adatait tudják! De nekünk is van nyilvántartásunk.
A www.golyahir.ini.hu itt megtalálod a megrendelőt.
nikinozso
 
 


Kedves Nikinozso!
Örömmel olvasom, hogy végre meggyógyultál és nem gyötörnek tövább a görcsök!

Tudom, ez talán még egy kicsit korai, de nekem felcsillant ám a szemem, amikor a 2-3 hónap múlva szülő, újonnan jelentkezett kismamákat említetted!

Furcsák ám az emberek... Nekem az a tapasztalatom, hogy ha megtudják, mi örökbefogadó szülők leszünk, valami "tisztelet" félét vélek felfedezni rajtuk, pedig ahogy Te is írtad a tisztelet az életetadót illetné meg! Mert tőlük kapjuk életünk legnagyobb ajándékát, nélkülük nem lehetnénk maradéktalanul boldogok!Attól tartok hosszú még az út, addig amíg az átlag, a témában nem érintett ember is előítélet nélkül és nyitottan tudjon viszonyulni az örökbeadókhoz és az örökbeadáshoz. Sokszor bele sem gondolnak, hogy milyen szomorú, kilátástalan helyzetbe sodorhat akár önhibáján kívül is embereket az élet, és mennyire nehéz lehet, mekkora felelőség, egy ilyen életreszóló döntést meghozni!

Mindenkinek szép estét kívánok!
Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Nikinozso!

Örülök, hogy jobban vagy! És annak is, hogy a levélkénk hamarosan megérkezik az új sorszámunkkal!! Kép
Ezzel egyébként még egy kis kalandom is volt - épp tegnap történt:
- a férjem hozta be a borítékot, amit a Gólyahírtől kaptunk. Én épp mosogattam, de gyorsan megtörültem a kezem egy konyharuhával, és már kutattam is a levélen a számot...
Aztán persze felébredtem Kép , de a számra még mindíg emlékszem!
Vicces lesz, vajjon álmomban közel jártam-e az igazsághoz!

Gyezsu!

Örülök, hogy ilyen közel jutott a szívedhez, amit Anyukám mondott! Kép Én is mindíg emlékezni fogok rá!
A Szív utcában egyébként a féjem volt felesége tanít matekot - a vezetékneve Neki is ugyan az, mint nekünk, ezért mondtam az esetleges hasonlóságot...


Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Szia Amneris!

Majd írd meg az eredményt Kép A matektanáromra speciel nagyon jól emlékszem, ő volt az osztályfőnökünk is: Fehér Adrienne. Úgyhogy a "rokonsággal" ily módon nem kerültem kapcsolatba Kép

Nikinozso, tudom, hogy meg fogom látni, de a Gólyamesékben vagy a filmetekben az örökbeadók is mesélnek, vagy "csak" az örökbefogadók? Mert igazán úgy lehetne "felébreszteni" az embereket, ha azt az oldalt is megismernék. Én például fel nem tudom fogni ezeket a titkolt terhességeket. Hogy csinálják? És hogy élik meg? És végigcsinálják az egészet azért, hogy a gyerekük élhessen - és teljes életet élhessen.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kedves Nikinozso, nagyon örülünk, hogy jobban vagy! Legyen ez már végleges megkönnyebbülés!

Nem vagyok a érintett az egyesület munkájában, de szeretném elmondani, hogy a megyei Tegyeszes szakember pénteki beszélgetésünkben csupa jót mondott rólatok! Ez is hozzá tartozik a hivatal tárgyilagos megítéléséhez. Az én véleményem is ugyanazKép
Mi a hivataltól kaptuk a lányunkat, a határozat után 3 hónapra. Gyors és példás ügyintézés volt, protekció és korrupció nélkül, tehát csak dícsérni tudom a Gy-M-S megyei hivatalt.
Mégis szeretném a Te véleményedet tudni egy kérdésben: ha az anya titkosan mond le a gyerekéről, esetleg később megbánja a döntését, van-e esélye annak, hogy keresni fogja? Vagyis szerinted nagyobb-e az esélye annak, hogy minket megkeres, mint ott, ahol találkozott az örökbefogadókkal? Esetleg benne nem zárulhatott le egy lelki "megbékélés" azzal, hogy tudja, jó kezekbe adta a gyerekét?
mera
 
 


Bocs, a "mégis" arra vonatkozott, hogy a hivatal dícsérete ellenére a Te véleményedre lennék kiváncsi, mivel az örökbeadó anyák lelkének nagy ismerője vagyKép
mera
 
 


Kedves GyeZsu!
Természetesen a könyvben és a filmben is "megszólalnak" az örökbeadók is!
Kedves Mera!
A megkeresés a törvények szerint nem lehetséges, mert Õ SOHA nem kaphatja meg HIVATALOSAN az adatot, hogy hol van a gyereke. Õ csak reménykedhet, hogy szerető kezekben van, de soha nem lesz BIZTOS benne, mert nem ismer benneteket.
A vér szerinti kapcsolatot, csak a gyereknek van joga felkutatni majd, nagykorúsága után, ha akarja.
nikinozso
 
 


Kedves Nikindzsó!

Ezt a könyvet csak postán rendelhetem meg? Vagy ha kitöltöm a megrendelőt, elküldhetem emilben is hozzátok?

KépKép
ancsúr
 
 


Kedves Ancsúr!
A megrendelőben szereplő emil címre elküldheted.
nikinozso
 
 


Kedves Nikinozso,
a törvények szerint nem, és én sem tudhatom, ki a szülőanya. De a valóság persze más, s ha történetesen a városunkba költözik vagy itt lakik, bárhol összefuthatunk és pl. a születési adatokból ráismer a kislányunkra...
Nem tudom, mi történne egy ilyen szituációban...Kép
mera
 
 


Kukucs Sünibarátnőm! Hol vagy?

Kép

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Végre újra köztetek! Két hét szabadság miatt nem voltam internet közelben, ezért már nagyon hiányoztatok! Gyorsa próbáltam visszaolvasni az eseményeket, hát volt mitKép

Először is drága Napsugaracska, neked szeretnék gratulálni a kisfiadhoz. Nagyon sok boldogságot kívánok az "új családnak". Én is könnyes szemmel olvastam végig a hozzászólásaidat, csodálatos lehet, amit most éreztekKép

Kedves Idusamoja! Nagyon sok örömet kívánok nektek is a kis Lilihez! Úgy szeretnénk már mi is igazi család lenni.

Renóca! Döbbenten olvastam, hogy mi történt a kutyusotokkal. Remélem teljesen felépül és újra mosolygós lesz a mostani szomoró kis szeme.

Drága Nikinozsó! Nagyon sajnálom, hogy ilyen sokat kellett szenvedned a két hét alatt. Remélem már teljesen megszűntek a görcsök, és véglegesen eltűntek azok a fránya kövek.
Nagy örömmel olvastam, hogy hamarosan megkapjuk a meghívókat az új sorszámokkal együtt. A 190-es összlétszámból gondolva, azért mi is előrébb kerültünk ámKép Már nagyon várjuk az októberi találkozót, hogy találkozhassunk veletek!

Rólunk csak annyit, hogy ma beszéltem a TEGYESZ-es hölggyel, és október 04-én fog kijönni környezettanulmányra. Remélem mindent rendben fog találni, nekünk már csak ez hiányzik a határozathoz. Telefonon keresztül nagyon kedvesnek tűnt.

Látom, vannak új sorstársaink, üdvözöllek titeket! Nagyon jó helyre kerültetek, én sokkal jobban érzem magam, amióta megtaláltam ezt a kis csapatot és megoszthatjuk egymással a gondolatainkat.

Szép napot kívánok mindenkinek!
vanva
 
 


Lányok, előbb nem tudtam belépni, ezért létrehoztam egyúj nevet, de most már sikerült a régivel isKép
Vanva=Rvan

BocsikaKép

Kép
rvan
 
 


Szia Rvan-Vanva! Kép

Szuper, hogy itt vagy! A nagy szabadságolás közepette el is jutottatok valamerre?
Vagy otthon telt a vakáció?
Tulajdonképpen szebb időtök lehetett, mint a nyáron nyaralóknak. Most meg már úgyis hideg van, így gondolom nem akkora bánat, hogy újból dolgozni kell...

Jaj Lányok!

Csuda nagy kalan nekem, hogy megtanítottatok bánni ezekkel a kis animációs figurákkal!! Kösziii!!
Azon a lapon, amit Matiba ajánlott, találtam is nagyon aranyosakat! Majd én is tudok eztán a leveleimhez illeszteni - nagyon élvezem!

Kép

Na pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Nikinozso, kérdésem van, tudnál-e segíteni?

Megvolt a Tegyesznél a környezettanulmány és a pszichológus is, az orvosi igazolást is már talán bekérték. Igaz, egyszer még vissza kell menni, véglegesíteni az iratot, amit küldenek a gyámhivatalhoz elbírálásra. Ezen kívül 3 hét múlva a tanfolyam is meglesz, az Ágacskás, arról is kapunk papírt.

Hogyan tovább három-négy hét múlva? Most arra gondoltam, jó lenne lassan hivatalosan is kapcsolatba kerülni veletek... Kép
s_norka
 
 


Szia Amneris!

Igen, eljutottunk, 8 nap Olaszország. Lignanoban volt a szállásunk, de voltunk Velencében, Riminiben, San Marino-ban és a Garda-tó-nál is, teház az északi részt végig jártuk, meg egy kicsit lejjebbKépAztán következett egy foggyökér gyulladásom, amivel a következő hetet végigszenvedtem, de most már javulóban vagyokKép Az időnk hála istennek jó volt, még kifogtuk a 25-30°C-ot, és csak egyszer esett. Tehát újult erővel vagyok most itt köztetek!

Kép
rvan
 
 


Kedves S-norka!
Hívj fel, és megbeszéljük a jelentkezést, tel: 06-23-540-311 vagy 06-30-251-7120
nikinozso
 
 


Nikinozso, rendben, a párommal felhívunk. A már említett hallásproblémám miatt a férjem fog beszélni, de teljesen képben van, remélem ez nem okoz problémát. Köszönöm. Kép
s_norka
 
 


Rvan!

Esetleg nem fotózgattál Olaszországban?
Már annyi felé jártam, de Olaszországban még soha...Kép
Pedig hogy vágyom már évek óta!! Az opera szülőföldje, meg bölcsője, meg iskolája - szóval érted? Kép
A férjem ugyan megígérte, hogy elmegyünk egyszer - de végülis azt is megígérte, hogy elvisz moziba, aztán nem vitt, pedig már öt éve ígérte! (Már mindenki mással voltam moziban, de kettecskén nem akarózik, vagy mi...)

Ha esetleg lencse végre kaptál valami nagyon olaszos pillanatot, felteszed nekünk ide?

Nikinozso!

Már nagyon várom a levelet! Süniről esetleg nem tudsz valamit?
Csak nem valami örömhírféleség miatt nem jelentkezik...? Persze bármi más is oka lehet.
Azér' hiányzik!

Hallod Süni! Hiányzol!! Hol vaaaaagy?

Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kép

Drága Nikinozso! Virágküldemény - Neked!!
Hidd el, Kedves: bármikor érkezik is hívás a mi kisbabánkról, azonnal Õ lesz az első!
Köszönöm!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


KépAMNERISEM ITT VAGYOK!Kép

Az előbb hívott Gabika!!!!!!!!!
Épp a kocsiban ültünk, állatorvostól hazafelé tartva ért a jó hír: 182 volt 143 lett !!!!! 2,5 hónap alatt ilyen sokat haladtunk előre a szülővé válás útján!!!!! Drága barátném a legnagyobb örömhírig még pár hónapot várnunk kell, amint látodKép.
De úgy megörülünk ennek a hírnek!!!!!
Így:Kép

Hogy miért is voltam távol, kedves AmnerisemKép.
Szombaton a nevelőtestület egész napos kiránduláson volt Székesfehérváron. Vasárnap és hétfőn pedig nem volt netünkKép. Most már itt vagyokKépKépKép. Olyan jó, hogy hiányoztam NekedKép.
Íme székesfehérvári Kati néni:
Kép
És a martonvásári óvodamúzeumból egy kis ízelítő:
Kép

A kutyunk régi varratait kiszedték, de kapott ma két-két öltést, mert kicsit kinyíltak a sebei. Két hét múlva kell csak mennünk kiszedetni. Addig se gyógyszer, semmi. Csak sok-sok hami, hízókúra és sok-sok szeretetKép.

Amneris a ti számtok????????????????????
Egyezik azzal amit álmodtál??????

Nikinozso!
Nagyon köszönjük, hogy felhívtál. És köszönjük a jó híreket. Örülünk, hogy újra jól vagy. Sok erőt és sok boldog családot kívánunk.
Kép

Én is köszönöm a magyar képes oldalt. Erre egyedül nem sikerült rálelnemKép.
Jó éjt mindenkinek
Renóca
süni_renóca
 
 


Sziasztok!

Amneris kedves! Nagyon szivesen, látom sikerült örömet szereznem neked ezzel az oldallal! Kép Rakjad csak a képeket szorgalmasan! Kép

Renóca! Neked is nagyon szivesen! Jó érzés, hogy sikerült örömet szerezni! Az is jó, hogy halad a sor! Kép

Rvan! Üdv újra köztünk, mesélj egy kicsit a nyaralásról még légyszives!

Mi jól vagyunk, fiúkák ici picit náthásak, de már jobb, járhatnak oviba, és továbbra is szeretik. Kicsi rossz, hogy Máténak nagyon meg van dagadva a garatmandulája, még nem mondták, hogy ki kell venni, de lehet. Kép Az orrmandulát megszenvedtük, de ezzel másik kórházba viszem az biztos.

Most búcsúzom, mert tegnap fogászaton voltam, sajna megszabaditottak egy fogamtól, és nem volt kellemes az éjszaka, de nem akartam ma úgy lefeküdni, hogy ne irjak Nektek.

Mindenkinek szép álmokat!

Kép

(Látjátok, nemcsak gonosz sárkány létezik? Kép )
Vendég
 


Sünikém! Sziaaaaa!!

Szóval jó kis élménydús hétvégéd volt!
Az uracskád is veled tarthatott, vagy ez olyan csakóvónénis-összejövetel volt?
A hét eleji internet-kimaradás meg biztos dühített, sajnálom! Kép
Újabb tanulság, mennyire része már az életünknek ez is...
Pedig nemrég még milyen újdonság volt! Most meg egész meg vagyunk lőve, ha egy-két napig nem elérhető.
Azt láttad, hogy közben micsoda jó kis képeket tudok én is feltenni??!!
Jó mi? Matibától tanultam! Nagyon élvezem!

Ja és az álmom:
Hát bizony kissé megcsalt: kerek 7 számmal mondott többet, mint amit hamarosan a borítékunkon láthatok - és amit telefonban máris megsúgott nekem Nikinozso Kép
Vagyis: a sor még annál is szebben halad, mint azt álmaimban reméltem...
(Ha ezt az üzenetet most befejezem, írok emailt is Neked a profilban lévő címre, jó?)

Szia Matiba!

Tetszik a sárkányod! Kölcsönvettem, így már nekem is van sárkányom...Kép
Mit szólsz a macskámhoz?

Kép

Jó éjt Lányok! Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Végre jó a babanet!!Kép

Amneris, fényképeztünk elég sokat Olaszországba, ezért ha felkerülnek a számítógépre a képeink, akkor megpróbálok egy pár igazán olaszosat felrakni ide pl. Velencéről. Még nem csináltam ilyet, de ha nem boldogulok, akkor majd kérek segítséget tőletekKép

Ma a bátyáméknál voltunk este beteglátogatóba, az egész család kifeküdt. Jól kibabáztuk magunkat. A kisebbik kisfiuk két éves, és egy nagy dumagép. Ilyen esték után - amit velük töltünk - jó pár napig a pici "beszólásait" emlegetjük a férjemmel. Mindig nagy öröm számunkra látni a kis tündért, szőke hajával és nagy kék szemeivel, igazi kis "nőcsábító"Kép A nagyobbik fiuk, a keresztfiam 11 éves, ő már igazi nagyfiú. Szeretem nézni, ahogyan szinte apai gondoskodással törődik a picivel, nagyon szeretik egymást. Sokszor elképzelem milyen jó lesz, ha már az én pici családomat figyelhetem majd így.


Jó éjt mindenkinek!
Rvan

Kép
rvan
 
 


Sziasztok!

Itt vigyorgok most állandóan Kép Kép

Felhívtuk Gabikát, meg az Ágacska is jelentkezett, hogy előrehozták a tanfolyamot, másfél hét múlva megyünk is. Két hét és beállunk a sorba!!!! Kép Kép
2007-ben anyuka leszek!!! Végre elérhető közelségbe került az álmom...
s_norka
 
 


Norka!

Jaj, de jó nektek. :9) én is várom már nagyon a tanfolyamot, de ma jó hírt kaptam. Felhívtak a TEGYESZ-től és október 4.-én lesz az alkalmassági vizsgálatunk, tehát valószínű akkor már októberben tényleg lesz tanfolyam. :9) És akkor lehet, hogy egyszerre leszünk majd anyukák? Én már ennek is úgy örülök, madarat lehetne fogatni velem, hogy még egy lépéssel előrébb kerültünk.:9)Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Ancsúr!
Az október 4-i alkalmassági vizsgálat a környezettanulmányt takarja? Ha igen, akkor egy napon leszünk megvizsgálva, mert hozzánk is akkor jönnek. Izgulhatunk együttKép

Norka!

Nagyon örülök, hogy nálatok is szépen felgyorsultak az események. Remélem 2007-ben már sokan boldog anyukák leszünkKép

Kép
rvan
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Nikinozso!

Csak azt szeretném elmesélni, milyen csuda egy érzés volt, amikor a múltkor felhívtál!! Kép
Izgalmas tudni, hogy épp így fog csörögni a telefonom, amikor majd AZ a hívás jön! Épp így fogsz beleszólni és én is így mutatkozom majd be - csak a mondandónk lesz utána más... Kép
Olyan testközeli lett ez az egész: hogy hamarosan ránk köszönt ez a hívás, aztán indulhat a sürgés-forgás - jön a baba!!
Kérdezhetek valamit?
Számodra milyen érzés, hogy az utóbbi időben - itt a fórumon - olyan mélyen beleláthatsz a várakozó oldal vívódásaiba is?
(Bár korábban egyszer mintha írtad volna, hogy Téged is feltöltenek az itt olvasottak a minden napos intéznivalók közepette...)
Biztosan izgalmas!

Sünikém!

Megkaptam a képeslapot! Nagyon jól esett!! Kép

Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Ancsúr, Norka, Rvan! Ezek szupi hírek! Kép

Jaj, én már annyira kiváncsi vagyok a meghívónkon arra a bizonyos számra, remélem holnap erre is jön majd a postás!

Minden nap várom az M1-en a "mi" Nagy Vita- műsorunkat, de eddig még csak más témák kerültek terítékre....

Pusszantás mindenkinek!
Di_ti
di_ti
 
 


Ancsúr, Rvan, Madaran (?), és még egy lány, akit nem nevezek meg csak lassan elkezdik, de ha ő olvas engem, akkor tudja, hogy Õrá gondolok Kép, és én úgy látom egy brancs leszünk. Mi leszünk a 2007-es év eleji-közepi széria. Kép

Nikinizso, remélem mi is beférünk az októberi találkozóba! Nagyon szeretnénk menni! Kép
s_norka
 
 


Amneris!
Én is nagyon örültem mail-ednekKép. Írj bármikor nagyon fogok örülni nekiKépKépKép.
Csak női részleg volt a kiránduláson + a karbantartó. Bár én jobb szeretem így, mert kicsit kovácsolódik a csapat és végre van egy kis idő munkán kívül másról is beszélgetni.

Tényleg nagyon hiányzott a net. Vagyis sokkal inkább Ti. Jó ideülni a gép elé és olyanokkal beszélgetni, akik ugyanebben a cipőben járnak és megértenekKép. Köszönöm, hogy itt vagytok Nekem/Nekünk!

Matiba
Remélem fogad (helye) már jobban vanKép

Nóri, Rvan, Ancsúr!
Remélem most már gyorsan meglesz a papír és végre velünk együtt számolgathatjátok "állapotosságotok" napjait.Kép

Nikinozso
Ha esetleg tudod majd, hogy mikor lesz a műsor kérünk írd meg itt. Szeretnénk a párommal mi is megnézni.

Diti
Tudod estleg, hogy hány órakor szokott lenni ez a műsor? Én még egy adást sem láttam belőleKép.

Mindenkinek szép estét kívánok ezzel a verssel, amit az óvodamúzeumban találtam kifüggesztve:

Vitéz Fülöp: A gyermek

A gyermek arca tiszta, drága kép
és rálehelte Isten ami szép.
Ha csillogó két szeme rád nevet:
enyhíti minden szenvedésedet.

A gyermek hangja bűbájos zene,
az ember nem tud betelni vele.
Ha pici ajkán kél csacska beszéd,
csengő muzsika hullámzik feléd.

A gyermek szíve aranybánya mind
és aknázhatod tetszésed szerint.
Ha szívedtől lesz önzetlen, nemes,
mélyebb örömet már ne is keress!

A gyermek lelke hit és szeretet,
de reménységed is csak ő lehet.
Ha édesanya vagy te földi nő
tiéd az élet, tiéd a jövő.

Ha tehetném becsomagolnám és elküldeném nektek azt a kacagást ami ma volt az óviban.Kép
Postán rendeltünk foglalkoztató füzeteket. Bevittem a csoportszobába és egy kis körítéssel előadtam, hogy ezt a csomagot a Méhecske csoportnak címezték és én sem tudom mi van benne. Amikor kinyitottam és meglátták a gyönyörű színes foglalkoztatókat óriási kacagás, öröm, sikongatás lett az eredmény. Rátok gondoltam, és hogy én tényleg kivételes helyzetben vagyok mert 26 (bár ma csak 17) gyermek vesz körül.

Sziasztok RenócaKép
süni_renóca
 
 


Rvan: Nem azon már mi túl vagyunk és mindent rendben találtak, szerintem most lesz a pszichológia teszt és remélem megmondják mikor lesz a tanfolyam.

Jaj lányok annyira izgi.

Még egy nagyon fontos kérdés: Engem most ugyibár likvidáltak a munkahelyemen, mert leépítés van, ezt már írtam is nektek. Na vegyük optimálisan a dolgot és esetleg hamarabb sorra kerülünk, mint munkám lenne, vagy nagyon pesszimistán, akkor se kapok munkát mire sorra kerülünk, ilyenkor jár-e gyes, vagy valami, mert szeretném tudni. Mondjuk elmenni most hogy többet keresek itthon, mint ha dolgoznék nem megyek monjuk pultosnak, vagy takarítónak, de ha majd sorra kerülünk és ez lesz a helyzet, hogy esetleg nem kapnék gyest, akkor bármit elvállalok, csak a babának legyen meg mindene. Itt esélyem sincs elhelyezkedni mint tanítónő, de még ma is néztem az álláskínálatokat, még csak női munkát se kerestek kb 1 éve. Semmit. Szóval drazsé van a levesben, de meg akarom oldalni akkorra, hogy a baba mellett lehessek.
Vagy ha vállalkozni kezdenék járna-e gyes.
Ilyeneken töprengek. Tud valaki segíteni nekem?

Igaz most megyek mérlegképes könyvelőire, hátha azzal kezdeni tudok valamit.

KépKép
ancsúr
 
 


Szia Ancsúr!

Én sajnos nem tudok érdemleges választ adni a kérdéseidre - még csak sorstársat sem ismerek a közelemben, akitől megkérdezhetném a dolgot - de szívből kívánom, hogy létezzen valami kedvező megoldás a problémára!
A rendszer szégyene lenne, ha egy tanítónéninek takarítania kellene ahhoz, hogy gyedre legyen jogosult!!
Remélem, idetalál majd valami nálunk okosabb, és megnyugtathat ez ügyben! Kép

Lányok!

Közeleg a hétvége - ilyenkor többnyire megritkulunk itt társalgásilag. Kép
Szép hétvégét mindenkinek, aki nem internet-közelben tölti!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Reggel olvastam, most nem tudok írni, majd este vagy holnap.

Ancsúrnak gyorsan: irj az Indexen (GYES, GYED, egyebek topic) vagy a Családineten Szakbarbárnak!

Õ nagyon szakavatott ebben a témában.

Sziasztok! Mindenkinek sok puszi!
Vendég
 


Ancsúr!
Hétköznaponként M1-en 17.50-kor szokott kezdődni a Nagy Vita, de sajnos nincs benne a TVújságban előre, hogy mi lesz az aznapi téma!
A meló üggyel sajna én is hasonló cípőben voltam, 2003 december 31-én megszünt a legutolsó, és azóta a passzív táppénz kivételével csak 1-2 hónapokra volt bejelentett állásom (állandót nem találtak nekem fejvadászok sem, csak helyettesítést, igaz akkor magas fizuval...) most mióta itthonról bedolgózó vagyok, a saját cégünkben vagyok minimálbéren...(No comment) Azt javaslom, hogy látogasd meg a wwww.magyarorszag.hu-t, ott le vagyon írva, hogy kinek mi jár, milyen feltételek mellett (GYES,GYED, TGYÁS, családi pótlék stb.) bár a fogalmazás nem mindíg jól követhető.

Én többek között azért is reménykedem még az év végi gyermekáldásban Kép, mert akkor ha jól tudom a 2003/2004-es évek átlag keresetét vennék számítási alapul a járulékmegállapításhoz, és akkor ha jól számoltam, mindent egybevéve a maximum ellátást kaphatnám...Persze jövőre is ugyan olyan boldogok leszünk, csak kicsit spórolósabban.

Sajna, a mi meghívónkkal még nem ért ide a postás Kép, pedig már tűkön ülünk!

Nagyon szép hétvégét kívánok mindenkinek!
Puszika,
Di_ti
di_ti
 
 


Kedves várakozók!
Amneris!
Kérdezed, hogy milyen érzés belelátni a várakozásotokba? Nagyon jó, vagyis az újszülöttek "várását" jól ismerem 30 évig dolgoztam védőnőként, ez a legszebb hivatás! A Ti várakozásotok intenzívebb, mert nem tudjátok pontosan, hogy mikor jön a telefon, és vele a gyermekáldás híre. Van akinek van ideje készülgetni, mert az életetadó hamarabb jelentkezik, de ma is olyan szülőnő jelentkezett aki már a szülőszobán is van, a család pedig ma tudta meg, holy hamarosan babájuk születik. A koraszülött kisfiúnak még nincs meg a család, mert a mama nem megbízható sajnos! Egy másik kisfiúnkat holnap nézik meg (a különleges sorba tartozik, ő is koraszülött) Van még 5-6 várandósunk, akik hamarosan szülnek.
Renóca!
Még nem tudom melyik nap lesz a műsor, de talán a jövő héten. Ha biztosat tudok, azonnal beírom ide.
A Gyes minden magyar állampolgárnak jár, de az csak bruttó 24700 Ft.
A mai napon feladtam mind a 180 meghívót hétfőn-kedden meg kell kapnotok.
Di-ti!
Benne vagytok már abban a körben ahonnan BÁRMIKOR megtalálhat már a babátok, kisfiúra nagyobb az esély.
nikinozso
 
 


Nikinozso,

tudom, sok a dolgod. Köszönöm hogy nekünk pedig postázod a jelentkezési lapot. Vajon mi mehetünk a találkozóra, vagy ez még korán van nekünk? Arra gondoltam, egy hónap múlva talán már mi is a sorban leszünk.
s_norka
 
 


Di-ti! Ez nagyon izgi! Előre nem szabad gratulálni, de nektek akkor hamarabb lesz babátok mint amelyiket mi várjuk (március végére) Kép Kép Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Mindenki!
Az újak nem ismernek, de én is sokáig vártam babára! Júliusban ez sikerült is! Múlt hét óta pedig a nevünkön van Regina! Mindenkinek kitartást és sok türelmet kívánok! Puszi: Rayo

Kép
rayo
 
 


Szia Rayo!

Gratulálok és további sok boldogságot kívánok! És azért néha írhatnál magatokról egy icipicit Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


SziasztokKép
Van akinek már ismerős a nevem, a többieknek: negyedik lombik után meghalt a kétéves, betegen született kisfiam, és úgy döntöttünk a párommal, nem kísértjük a sorsot, örökbefogadunk kisbabát/babákat. Még nagyon az elején vagyunk, most megyünk szerdán az első beszélgetésre a Tegyeszhez, pszichológushoz.

Nikinozso
Azt szeretném kérdezni, hogy elmehetnénk-e mi is a Gólyahíres találkozóra? Ha igen, mi ennek az útja, módja?

Petyaanya

Kép
petyaanya
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: