Új privát üzeneted érkezett!

Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket Mindannyiótoknak, és Csemetéiteknek!

MEas
meastick
 
 


Kedves mindenki!

Nagyon boldog bekes Karacsonyt kivanok nektek.

Tovabbra is olvasgatlak titeket.Szegeny kedes december eleg kaotikusra sikerult. (Ferjem adaptalasa, nekem korhaz, elso karacsonyom elso osztalyommal, es persze a keszulodes...)

Kozben lett volna egy kerdesem, ami egy kicsit kapsolodik a tesokhoz is. Tudjatok mi 6 es felevesen fogadtuk orokbe kisfiunkat neveloszuloktol, akik nagyon szerettek de csak egy evet toltott naluk. Ott volt 6 gyermek, teso ha ugy tetszik, 3 honapostol 9 evesig, akikkel szinten jol meg volt. Sajnos az atadas eleg viharosra sikerult mert erzelmileg nem tudtak feldolgozni a szulok a dolgot.Matet nagyon megviselte es azota docog a kapcsolattartas.
Most majnem fel eve nem is beszelt veluk telefonon egyszeruen nem akart en meg mar nem is forszirozom a dolgot. De par hete pont atutaztunk azon a falun ahol o ezt az evet toltotte es megkert hogy had telefonaljon es ha lehet alljunk meg. En tarcsaztam es rovid magyarazat utan at akartam adni a telefont M.-nek de a mama nem engedte mert rikacsolni tamadt kedve velem: hogy valljam be: most azert merem megengedni hogy telefonljon mert mar tudom hogy csak hozzam kotodik - midezt uvotve .Aztan azert vegre Matet is engendte beszelni majd meghivtak magukhoz (most mar ott laknak Daviek mellett )EGY HETRE. Matenak lenne kedve mert mar csak a jora emleszik. De en nem engedem meg. Meg latogatoba sincs kedvem menni.
Ez a masodik karacsonyunk. Nehez masfel ev all mogottunk. Nekunk mineden jo szora minden mosolyra szuksegunk van mindenkitol (es szerencsere van is belole reszunk - mennyit segietek a talalkozok is!!) hogy erosodjon a csaladunk hogy lecovekeljen itt nalunk Mate. Amire legkevesbe van szuksegunk az az askalodas es intrika. Ugyhogy NEM.
Van aki mashogy latja?
Sajnos nem sikerult unnepire a hozzaszolasom

akkor tovabbi jo uszkalast a boldogsagokbanKép
Udv kingan
kingan
 
 


Kingan,
Egyáltalán ne érezd magad kényelmetlenül. Egy hét még jó barátoknál is kimerítő tud lenni Kép. Ez olyan kérdés, amiben Máté véleményére kéne leginkább hagyatkoznotok. Ha ő szívesen menne, akkor esetleg megpróbálnék egy villámlátogatást. De ennyi, és nem több. Egyébként pedig ha ilyen ellenséges marad a nevelőmamája, akkor egy négyszem/fülközti beszélgetésben Te is megmondhatod neki, hogy sajnos Te csak Máté érdekeit tartott szem előtt, ez a viszálykodás pedig árt neki. Meg azt is, amit itt írtál, hogy "máté csak a jóra emlékezik". Kicsit cirógasd meg a hiúságát (nehéz, de bejöhet). Az is lehet, hogy csak egy elmérgesedett félreértés van köztetek (valószínű nem volt könnyű elszakadnia tőle). De ha szereti Mátét, neki is csak az ő boldogsága a fontos. Márpedig ha Máté boldog Veletek, az őt is megnyugvással kell hogy eltöltse. Amíg Te nem tudsz vele közös hangon beszélni, addig kár Mátét belekavarni. (Az összes mondatom előtt ott a "szerintem")
Üdv
z
A Télapónak meg üzenem, hogy ennyi idő alatt már lecserélhette volna az egész rendetlenkedő rénszarvascsordáját!
Kezd nekem gyanús lenni ez az egész télapómese...
Egyébiránt meg egy valamirevaló Télapónak haladnia kéne a korral:
Kép
zuppa
 
 

 
 

sziasztok!
Egy időre utoljára jelentkezem, holnapután költözés, a gépet ma szétszedem, és majd csak onnan Somogyból, amikor sikerül...
Hogy mennyire fárasztó sport ez az Ünnepekkel egybekötött költözés?
ennyire Kép
Kép
davi
 
 


Sziasztok!
December 28-án 24 órától a Kossuth rádióban egy beszélgetős, betelefonálós műsorban lehetőséget kaptunk arra, hogy az örökbefogadásról és az Alapítványról bszéljünk. Mivel a fő téma az örökbefogadás és a körülötte lévő anomáliák és az örökbefogadottak és az örökbefogadók tapasztalatai, így mindenki számára lehetőség van arra, hogy saját gondolatait illetve gondjait nyilvánosságra hozza. Ajánlom azonban azoknak, akik még várnak, hogy olyan történetet ne meséljenek el, amiből egyértelműen azonósíthatók. Lehet, hogy alaptalan a félelmem, de az ördög nem alszik. Nem lenne jó, ha egy vélemény rontaná egy örökbefogadó helyzetét. Várunk tehát minden véleményt és történetet azoktól akik képesek ilyen későn rádiót hallgatni.
Davi! Drukkolunk nektek, hogy nagyobb zökkenők nélkül bonyolítsátok le a költözést.
dondaniel
 


Davi!
Köszi a történetet!
Sikeres költözést! B.Ú.É.K.!
Puszi!
A többieknek is boldog új évet!
Márti
T-Márti
 


Sziasztok!

Mindenkinek örömökben, szeretetben, egészségben gazdag, sikeres új esztendőt kivánok szeretettel!

Kép
Vendég
 


Több örökbefogadó szülőt ismerek, az "édesanya" fogalomkörében mindenütt rend volt:
1. van "a néni, aki megszült" és
2. van "az édesanyád, aki ugyan nem a szíve alatt, de a szívében hordott".
És hát persze, hogy a testvérnek ugyanúgy nem kell feltétlenül vér szerinti testvérnek lennie, a lényeg maga a család, és ha egy családnak van két gyereke, akkor azok testvérek és passz! :-)

Másrészt: az megint egyéni, hogy ha valaki megtudja, hogy a világban él egy (vagy akár több) vér szerinti testvére, akkor mekkora kiváncsiság és vágy él benne azok felkutatására. Természetesen ehhez joga van. A legtöbben meg is teszik, de nem mindenki. (Pl. egy volt évfolyamtársam megtudta, hogy van egy testvére és mégsem kutatta fel. Nem érdekelte. De az is lehet, hogy önvédelemtől tette, mert nem akarta feldúlni a saját lelkét. Tudjátok, az a bizonyos "jobb így" érzés.)
Ki-ki eldöntheti, hogy mit szeretne vagy mit tart jónak.

<font color="ff0000">A ma 1 hónapos Danival kívánunk mindnyájótoknak boldog új évet,
...és utólag is boldog MATIBA névnapot! ;-*</font>
csinnnka
 
 


Kép
zuppa
 
 


sziasztok! Boldog új évet mindenkinek!
gyrmur
 
 


Mindenkinek sikerekben gazdag, boldog új esztendőt kívánok szeretettel:

Caterina
caterina3
 
 


Sziasztok!!! BÚÉK Mindenkinek! Elkezdődött az év, hol bújkáltok???

Hallotta valaki a december 28-i beszélgetős rádióműsort? Én képtelen voltam fennmaradni, de kíváncsi lennék, hogy mi hangzott el!
J.
anyanyos
 
 


szia Anyanyos! lehet, hogy ugyanúgy le tudod tölteni a kossuth ról, mint eddig volt már néhány ilyen. (off Köszi a fotókat, szép a kiscsaj)
mrs
gyrmur
 
 


Jó évkezdést mindenkinek! Davi, Neked külön is:-)
A hír annyi, hogy papírtulajdonosok vagyunk, de ráírták, hogy a 45 év korkülönbséget figyelembe kell venni. Az ünnepekben lazítottunk és megismerkedtünk egy helyes családdal (egy hétig együtt voltunk), két kisfiúval voltak, 2,5 és 4,5 évesek. Hát... Egy gyerek biztosan elég lesz, s talán inkább lány...Kép
mera
 
 


Csatapaci! Csak nem abban bízol, hogy 1 kislány olyan kedves, szeretgetni való és egyáltalán nem is hepciás, undok, hétördög?!!! Ne reménykedj, szerintem tök mindegy. Nekem a 2 lányom, ha megkergül, akkor egy osztályni fiút leköröznek ketten. Szerintem fogadd el, akit adnak és próbálj meg vele kijönni jól.
Egyébként jó, hogy megvan végre a papírotok. Kép
gyrmur
 
 


Gratulálunk Nektek kedves PAPIRTULAJDONOSOK Kép !!!
Bizony, bizony én is lányért küzdöttem .... ma 16 hónapos, de már olyan hisztiket tud elővezetni ... Kép Kép Kép no, ilyenre azt hiszem egy kispasi sose képes!!! (mondom ezt azután, hogy jónéhány évet tanítottam)
Úgyhogy legyen akármelyik, de jöjjön minél hamarabb a "Nektek Rendeltetett Ded" (- kívánjuk Nektek EZT az új esztendőre!!!)
J.
anyanyos
 
 


GArtulálok én is!
nekem van két fiam, néha még gondolok egy nyugis lányra - de semmiért nem adnám az én kis ördögszőreimet!
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Jó, megnyugtattatok: mindegy milyen nemű, csak elég rossz legyen:-))))
mera
 
 


off
Szia mrs Gyrmur,
nem tudom a telszámotokat - felhívnál vmikor? Jó lenne beszélgetni, akár találkozni is. Rég hallottunk felőletek. Azt sem tudom, perpill. hány gyerkőcötök van.
Nálunk aug-ban jön a harmadik KépKép.
puszi
Zsóka

on

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Kedves Csataló! Én is gratulálok!
Zsuzsával teljesen egyetértek, lévén nekem is két fiam van, néha az ördögnél is rosszabbak, de nagyon imádom őket!
Én is sokszor gondolok egy kislánykára, de a fiaimat nem cserélném el, és nem adnám senkiért és semmiért!Kép

Davi! Gondolom nem nagyon tudsz felénk nézni, de azért megkérdezem: Túl vagytok a költözésen?

Sziasztok!
Vendég
 


Üdv Mindenkinek és BÚÉK.
Újra dolgozom, és így fel tudok jönni olvasgatni, adott esetben reagálni...
Szilveszterkor a legkisebb 4-ig, a többiek 8-ig voltak aktívak, ráadásul nem aludtak "elé" sem. (Ez volt az első "fentlevős" szilveszterük)
Az ünnepek öf-ügyileg sem teltek eseménytelenül: a múlt év utolsó előtti napján túlestünk egy vsz anya+vsz testvérek-találkozáson.
Ismét a félelmünk volt a nagyobb.
joe63
 
 


Juj, Joe, ez izgi! Mesélj egy kicsit a találkozóról!!!! Ha itt esetleg nem lenne célszerű, legalább priviben! Léci Kép
J.
anyanyos
 
 


Any, gyertek el ;)=
Tudod hol lakunk és még útba is es(het)ünk! Kép De azért megpróbálom betűkbe önte(t)ni, hátha mást is fog érdekelni.
Tényleg nem nagyon akarom publicban részletezni.
A végeredmény: mint egy olyan nagynéni és unokatesók akikkel ritkán tudunk találkozni + nehány közös fénykép.
joe63
 
 


Kingan
A dologhoz mindenképp hozzátartozik, hogy 4 1/2 hónapos kora óta van nálunk a gyerek (P). Még így is nagyon tartottam/tunk az eseménytől.
A Ti helyzetetek nagyon más. Azt hiszem ilyen nyitás után én sem mennék bele (most még) semmilyen találkozásba.
joe63
 
 


OFF
Helló, Joe! Megbeszéljük majd, hogy mikor tudnánk összehozni a talit Kép Ahogy járásképes leszek (egyelőre sajna nem vagyok az Kép ) visszatérünk a témára.
ON
anyanyos
 
 


Sziasztok!
A december végi csecsemőgyilkosság biztosan senkit sem hagyott hidegen, de én most elsősorban nem maga a tett miatt vagyok felháborodva.
Hanem amiatt, hogy ez megint csak egy hír volt, felkapott szenzáció, de szokás szerint semmi sem változik.
Tegnap a TV2-n megörültem, mikor megláttam riportalanyokként Ranschburg Jenőt és Budavári Zitát (Bölcső Alapítvány), de csalódnom kellett.
A pszichológus szakember ugyan jól és jóról beszélt, kár, hogy nem fejthette ki bővebben.
Bár negatív példaként említette a riporter a szenzációhajhászást, ilyen rövidre szabott beszélgetési időben viszont mire számíthatunk? Csakis a tények megerősítésére (megcsócsálására), de megoldásra nem.
Ranschburg azért megpróbálta.
Ha most egy bajban lévő lány helyébe képzelem magam, aki nézi a riportot, az ő szavai talán megnyugtatnak az érzéseim felől, a hatalmas felelősséget egy kicsit másfelé is hárítják.
De Budavári Zitában csalódtam. Semmit sem mondott, dátumokkal dobálózott, az alapítvány történetét próbálta elmesélni.
De hogy MIBEN segítenek egy bajaba került anyán, milyen sors vár rá vagy a születendő gyerekre, egyetlen egy szó sem esett!
Csak annyi, hogy fel kell őt hívni (telefonszám nem jelent meg a képernyőn!) és ő diszkréten kezeli az ügyet.
De hogy konkrétan mit tesz, miben segít és hogy lehetséges örökbeadásról lenne szó, azt nem mondta.
Pedig a riporter tett egypár erélytelen kísérletet arra, hogy kihúzza belőle. Hozzáteszem, a riporter sem volt valami felkészült volt valami felkészült!

Véleményem szerint a gyökereknél van a gond. A szexuális felvilágosításnál beszélnek a megelőzésről. De mi van, ha mégis teherbe esik a lány? Az abortuszt csak mint elrettentő példát emlegetik, amit el kell kerülni, de akkor mit tegyen a lány? Az örökbeadás, és annak lehetőségei szóba sem kerülnek. Mi lenne, ha ez is lehetséges megoldásként tudatosulna már eleve a lányokban?!
Telefonkönyvek elején ott a tűzoltók, mentők, drogambulancia és lelkisegély-szolgálat telefonszáma. De miért nincs ott egyetlen alapítványé sem?
Hiszen ezek a telefonszámok is életet menthetnek!
Mikor döbben már rá erre egy illetékes!
Márti
T-Márti
 


Jé, Márti! De rég láttalak! Kép
kíváncsi
 
 


Márti! én nem láttam a szóbanforgó műsort, de 1 dologban biztos vagyok. Azokhoz, akiknek szükségük lenne az információkra, azokhoz biztos nem jut el a hír. És itt nem csak az alapítványokról beszélek, hogy ők mit csinálnak, miben segítenének, gyakran a lányokhoz még az se mindig jut el, hogy mitől lesz a kisbaba. Pl. a mi nagyfiúnk mamája tutira nem is tudta, hogy honnan lett neki ilyen szép kisbabája. Örült neki, de nem tudta, hogy honnan lett szerintem.
Nem kapcsolta össze a 2 dolgot. Hogy vmikor történt vmi, ami nem tudni jó volt-e vagy se, és aztán lett 1 baba. Szóval még nagyon-nagyon el vannak maradva ezen a téren is.
mrs
gyrmur
 
 


Én sem láttam a műsort, ezt viszont most találtam: http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=6160
Ha a szürke felület tartalma is megjelent a nyomtatott verzióban, akkor talán ér valamit.
joe63
 
 


Megnéztem, hát elképesztő! A baj az, hogy eddig még arra az anyára is börtön várt, aki inkubátorba tette a gyerekét. Nem tudom, hogy hatályos-e már az a rendelet, ami változtat ezen. Balgaságnak tartom, hogy eljárást inditanak egy olyan nő ellen, aki elvitte a gyerekét egy kórház inkubátoráig. Ez nem segíti elő a gyerekek életben maradását. Még az is nagyon nehéz, hogy egy egyedül szülő nő átszédeleg a városan egy gyerekkel, de gondoljatok bele, azzal a tudattal teszi be a lábát a kórházba, hogy lehet, hogy kamera van valahol és ha felismerhető, akkor eljárást indítanak ellen gondatlanság vagy valami hasonló miatt.
A Blikk történet egy olyan rémtörténet, amit olvasva mingid arra gondolok, hogy képes erre ember, lehet, hogy nem is igaz így ahogy leírták?
dondaniel
 


Megdöbbentö!
Egy jó ideje itt ülök már a gép elött és próbálom szalonképes formába önteni a gondolataimat; - nem nagy sikerrel! Szerintem nincs is köztünk olyan, akinek ez könnyen menne.
Joe! a szürke rész, tényleg nagyon jó lenne, ha megjelent volna írott formában is, ámbár számomra az sem tökéletes. Te ismered a történetünket, de más elött sem titok, hogy sajnos hiába megy el még a felvilágosult terhes az ország másik végébe is megszülni a gyermekét, a rendezetlen jogi viszonyok és a hatalmas össze-visszaságok és oda nem figyelések miatt, sajnos kiderülhet, hogy mit tett!
Most többet képtelen vagyok írni!
sziasztok
mian
 
 


Sziasztok! Szia Kíváncsi!Kép Aranyos, hogy így örülsz nekem!Kép

Helyesbítenék: nem a TV 2-n, hanem az M2-n ment a riport. Elbillentyűztem a dolgot.

Megnéztem a Blikk-cikket.
Igen, bőven elég lett volna akár az is, ha riportban elhangzik a szürke szöveges rész, és ráadásul a képernyőn megjelennek a telefonszámok.

Megdöbbentő, hogy még mindig ilyen felvilágosulatlanok a fiatalok, ahogy Gyrmur is írta.
Pedig már elvileg az alsó tagozaton el kellene kezdődnie némi szexuális felvilágosításnak. Én legalábbis megteszem, mert a negyedikes lányok manapság ugyebár már nagylányok. Egyre inkább 12 éves korban jön meg az első menses.
Aztán a felső tagozatban ki és mikor foglalkozik ezzel, nem tudom. Ha igen, akkor csak egy lesütött szemű tanárnéni mondja el a "kötelezőt", vagy netán kérdezni is lehet? Akár négyszemközt is?
A pedagógusoknak nagy a felelősségük ebben. Ha a gyerek rossz, vagy nem éppen bizalmas viszonyban van a szüleivel, akkor talán a pedagógus az egyetlen, akivel beszélhet ilyen dolgokról.

Egyrészt tehát kellenek a mindenki számára elérhető, kézzelfogható információk, másrészt kell egy személyes, bizalmi kapcsolat (szülővel, tanárral, rokonnal, stb.), akivel lehet ilyen dolgokról beszélni, és nem csak akkor, amikor már baj van, hanem mindig, bármikor. A bajban már nehezebben nyílik meg az ember.
Márti
T-Márti
 


sziasztok!
én egy leendő örökbefogadó vagyok.
remélem hamarosan sikerül,mert már nagyon szeretnénk.
lenne egy kérdésem, hátha tudtok rá válaszolni:-)
ha még nem nagykorú az örökbeadó, akkor a szülöknek mennyi beleszólása van a gyámhatóságnál az ügybe?
kmona
 
 


Szia, Mona!
Örülök, hogy idetaláltál Kép
Amennyiben kiskorú az örökbeadó, abban az esetben az ő szüleinek is (tehát mind a szülőknek, mind a nagyszülőknek) le kell mondani a babáról.
Mesélj Magatokról! Hol tartotok?
J.
anyanyos
 
 


Szia Mona! Én is üdvözöllek!Kép

Anyanyos!
De ha férjhez megy a kiskorú, akkor nagykorúvá válik, ugye? Ez most nem tartozik ide szorosan, csak eszembe jutott.
Így van? Vagy tévedek?
Márti
T-Márti
 


Márti! Ez így van, de asszem 14 év alatt lányoknál nem engedélyezik a házasságkötést. Asszem az már a megrontás kategória, úgyhogy azzal jó vigyázni.
mrs
gyrmur
 
 


sziasztok!

közben úgy néz ki, hogy sikerül életem nagy vágya.
ismeretlenül is szurkoljatok nekem:-))))
már a kezemben tarthattam ŐT:-))))))
kmona
 
 


Mona,
Nagyon drukkolok, hogy sikeruljon!

Lanyok,
Lehet, hogy eliteltek a velemenyemert, de en a fent emlitett csecsemogyilkossagi ugyben a lany anyjat, apjat es baratjat itelnem el. A lanynak eppen eleg lesz az a teher, amit elete vegeig hordozni fog magaban, ezt nem lehet "leulni" a bortonben. A szules napjan meg talalkoztak. Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy egy terhesseget leplezni lehessen! Foleg nem ugy, hogy kozben nyilvan "talalkozik" a baratjaval, es nem csupan bo ruhakban latja ot. Es hol van ilyenkor a lany edesanyja? Osztalytarsak? Olyan szomoru vagyok ilyenkor! Kép

Elottetek meg kalapomat lengetem, fantasztikus anyak vagytok!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Mona, Hurrrráááááááááááááááááá!
Nagyon szorítunk Nektek Kép Kép Kép!
anyanyos
 
 


Lányok!
Gyakran benéztem hozzátok, olyan jó volt benneteket olvasgatni. Most egy naív kérdésem lenne. Hogy kell elindulni ezen az úton? A párommal úgy érezzük, hogy jó lenne még egy gyerek. Örökbe fogadnánk, mivel nekem egészségügyi okok miatt nem lehet több. Az egész azért is izgalmas, mert van már három gyerekünk és ők még elég kicsik (3 éves ikrek és egy 20 hónapos), én még itthon vagyok velük. Szerintetek milyen esélyeink vannak? Nyílt örökbefogadást szeretnénk és kisbabát.
Kösz, ha reagáltok
Molnárka
molnárka
 
 


Mona! Üdv és nagyon drukkolok! Írd meg hol tartotok!

Zsuzsi! Állítólag van olyan, hogy annyira nem akarnak a hozzátartozók tudomást venni a dologról, hoyg tkp. nem látják a tényeket. pszichésen befolyásolják (tudattalanul)a józan ítélőképességüket. egyébként a nagyobbik fiam szülőanyja is állítólag a folyamatosan együtt járt a nemző apával, de az nem vette észre. Persze ez nem biztos, hoyg így volt...

Molnárka! Először érdeklődj a lakóhelyed szerinti gyámügyi osztályon, azután a GYerekvédelmi Szakszolgálat. Hol laksz?
A többiek is biztos adnak tanácsot, van aki nálamnál sokkal jobban benne van a hivatalos ügyekben!

Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsi74
Egyetértek!
1apa
joe63
 
 


Molnárka
Már elindultatok! ;)
Amellett, hogy a hivatalos úton elindultok, nézzetek be "minden bokor alá", hátha épp ott van a Tietek, csak észre kell venni. ...főleg, ha nyíltnak indultok neki.Kép
Csataló
Veletek örülünk. Valszeg átsiklottam a hír felett. Mostanában sokkal ritkábban és szinte "lopva" netezek. Kép
Mona
Egy-két múltbeli élmény alapján mondom, csak akkor éld bele magad, ha már 1001%-ra Ő az ő. Kép
Bocs az "ünneprontásért"
joe63
 
 


Szenzációhajhász cím/téma mögé bújtatva ugyan, de azért van jó hír is a blikkben, ("szürke" felülettel együtt):
http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=6310
joe63
 
 


sziasztok!
Mona! Veled örülünk!!!! Számolj be mindenröl! Egyébként, ha kiskorú az örökbeadó, akkor mindkét szülöjének a beleegyezése szükséges; ha csak egy szülöje van, akkor gyámság alá kerül ö is, de abban az esetben a gyám hozzájárulása is kell. (de lehet, hogy már túl késön reagáltam?)

Örülök a Blikk cikkének! Kép
mian
 
 


Szia Mindenki, üdvözlet az Újaknak is!!!!Kép
Dondaniel! Csak annyit tennék még hozzá az inkubátoros dologhoz, hogy a rendőrség egy lépést nem tesz annak érdekében, hogy kiderítse ki tette bele az inkubátorba a gyereket. Megnyit egy aktát, ráül az előadó, 30 nap múlva pedig lemászik róla és befejezettnek nyilvánítja a nyomozást.Egy lépést nem tesznek. Hála Istennek!
A forrás pedig biztosKép
puszi Zsombolya
zsombolya
 
 


Joe!
"nézzetek be "minden bokor alá", hátha épp ott van a Tietek, csak észre kell venni. ...főleg, ha nyíltnak indultok neki"

Nem látom a bokrokat sem, ahová be kellene néznem... (fától az erdőt?)
Nekem komoly lelki tépelődést okoz most, hogy hogyan fogom megtudni, hol van a mi gyerekünk? Ki mondja meg? A Hivatal? Az Alapítvány? Melyik alapítvány? Olyan esetlegesnek tűnik az egész, semmiképpen nem tudatos választásnak. Sürgessem? Ne sürgessem? Keressek ismerősöket? Hagyjam a saját medrében a dolgokat? Nem szeretném elrontani a kapkodással, de lemaradni sem akarok... Hú, nem gondoltam volna, hogy ilyen határozatlan leszek....
mera
 
 


Végigolvasva eddigi hozzászólásaitokat, talán egy kicsit világosabbá vált a dolog metodikája. Egy kicsit talán zűrös a helyzetünk, nem tudom ilyenkor mi a teendő. Solymáron vagyunk bejelentve, közben Leányfalun építkezünk, ideiglenesen még két évig külföldön élünk. Ezzel tudnak az illetékesek valamit kezdeni?
Már világos, hogy az alkalmassági papír nélkül ne ugráljunk. Ennek ellenére úgy tűnik, hogy a Gólyahíresek mégis listára vesznek az alkalmassági reményében. Beszéltem egy hölggyel, kedves segítőkész volt, kedvesen, de határozottan elutasította jelentkezésünket, mondván, nekünk már van 3 gyerekünk is. A beszélgetésből elég egyértelmű, hogy az anyák felől közelítenek mindenhez. Lehet, hogy nincs olyan örökbeadó, aki a nagycsaládot részesítené előnyben az egykeséggel szemben? Nem az egykék ellen volt ez a kérdés.
Én értem a gyermek után sóvárgókat, nekünk is lombik programból valók az ikrek, ismerem az érzést. De hát én is szeretnék még... Belátom, hogy önző módon kisbabára gondoltam, de nekem az volna a természetes, hisz ebben vagyok benne most is nyakig. Ti mit szóltok?
Zsuzsa! Még működik a kórházas dolog? Ez elég jól hangzik.
Molnárka
molnárka
 
 


sziasztok!

sajna nem sikerült!!:-(((
az édesanya meggondolta magát( vagyis a családja)
nagyon sajnálom... de erős vagyok...és túl teszem magam, erre számítani kell és mi ezt vállaltuk a nyilt örökbefogadással.

nem adom fel!!:-))
tovább bízom és várok a következő babára:-)
kmona
 
 


Molnárka
Mi is megkaptuk annakidején a kioktatást - az alfától-, miszerint hagyjunk gyereket azoknak is akiknek még nincs. Mindezt egy, a tágabb családon belüli gyerek elhelyezésével kapcsolatban (sógorom ex-feleségéé)!!!!!!
Nesze neked gyerekérdek.
(Remélem jó helyen van és az öf szülők idővel enyhülnek, és majd engedik (esetleg segítik) a gyereknek megtalálni a vsz gyökereit) Kép

Mona
Sajnálom (de egyben örülök is).
Nem véletlenül írtam korábban az "ünneprontó" mondatomat. Kép

Csataló
Meg fogod tudni, ne aggódj. Még egy kis türelem (érzésem szerint max húsvétig) Kép
joe63
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: