Új privát üzeneted érkezett!

Miraemma!

Én is 2 tetrapelust használok popolinis gyapjúkülsővel, és teljesen jó, az éjszakát is bírja. A one size szerintem kevesebbet bír, mint a 2 tetra, viszont jóval lassabban szárad...

csilla
csillahbabe
 
 


Ja, és a szárazbetét nem szükséges (bár én is vettem), ha teszel bele popli betétet. Az ugyanolyan jól távoltartja a bőrétől a nedvességet. És nagyon jól bírja a mosást, szerintem én olyan 10szer minimum kimosom őket, mielőtt lehúzom a WC-n.
Csilla
csillahbabe
 
 


Sziasztok!
Nézzetek be, megéri!!
http://www.gportal.hu/portal/pelus/
Pampers és libero betétes légáteresztős pelusok már 33 Ft-tól, ingyenes házhozszállitással.
remka
 
 

 
 

Csilla! köszi az infókat! még pont jókor, mert mostanában akarom megrendelni a pelusokat. Popliból a dobozosat, vagy tekercseset ajánlod? mert azt hallottam, hogy a tekercses vastagabb... tényleg lehet mosni? ez tök jó!!!! nem is gondoltam. akkor érdemes venni one size-t, vagy egyáltalán nem? és tetrapelusból jó a sima cseh, vagy abból is popolinos kell? na jó, asszem egyelőre nincs több kérdésem..Kép
de mégis: hol vattél gyapjúkülsőt? én a Kékpanda honlapján nézelődtem, de mintha nem láttam volna. és csak gyapjúkülsőt használsz, vagy mást is? (popo wrap-ra, vagy bravo wrap-ra gondolok)
köszi előre is.Kép

miraemma

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Vagy arra a wolle hurkolt-ra gondolsz? ami kicsit furán néz ki, kötött, és olyan a dereka, mint egy pulcsi ujja? és ez tényleg nem ázik át????

ha van időd, leírnád, hogy mit érdemes venni így kezdésnek? nagyon sokat segítenél vele! köszi

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


ja és még az is érdekelne, hogy hol lehet utánanézni annak, hogy hogyan lehet mosni ezeket a pelenkákat, és külsőket...

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Szia Miraemma!

Ha van idod visszaolvasni, akkor talalsz mosasi tippeket ebben a topikban. Csak archivalodott marKép

A Kek Pandaban van masik fajta gyapju kulso is. WoolWrap

Biobaba
biobaba
 
 


Miraemma,

Nem tudom, hogy a vastagabb-vékonyabb betét ugyanolyanok-e mint amik itt vannak Angliában. Mindenesetre én úgy tapasztaltam, hogy anyatejes kakira vastagabb volt jó (a vékony abszolút nem fogott meg semmit). A vékonyat meg később, mikor már szilárdabb a kaki. Én csak a vékonyat próbáltam mosni, az jó volt.

Kati
kat_ica
 
 


Kati! köszi!
asszem a vastagabbat fogom venni...

valaki légyszi írja le, hogy hogyan hajtogatjátok a tetrapelust! mert én már három-négy féle módszert is találtam, és igazából fogalmam sincs, hogy melyik a jó. van olyan, amelyiket biztostűvel kell pl összekapcsolni...
én úgy szeretném, hogy tetrapelus + külső. szóval ehhez szeretnék vmi hajtogatási technikát. köszi!!!!

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


szia Miraemma,

Nincs meg neked véletlenül a Kismamák Nagykönyve? Abban benne van két féle hajtogatási mód is. Ha gondolod kiírhatom ide, de a fényképek sokkal többet mondanak, mint a hozzá fűzött magyarázat. Esetleg könyvtárban megnézheted. Sajnos a Magyar Elektronikus KÖnyvtárban nincs benne, megnéztem.
cirmi
cirmogó
 
 


Cirmi!

köszi, a nővéremnek megvan a könyv, úgyhogy meg is néztem...Kép már ki is próbáltam. persze gyerek nélkül...Kép

ma vettem tekercses Poplit. az normális, hogy nincs "felosztva"? úgy értem, hogy nem lehet eltépni, vagy ilyenek. ollóval vágjam darabokra? ez normális? mert gondolom a dobozos az lapokra van szedve. de én azt hittem, ez is, mint a konyhai papír törlő...

miraemma

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Szia Miraemma!

Mi is használtunk tekercseset, perforált volt.

Csilla,én is mosom a poplit (ecettel, 60 fokon), de nem bír többet 1-2 mosásnál, s szálirányban elszakad. Persze ettől még lehet használni pl popsitörlésre.

Anna
kannácska
 
 


Lányok!
Muszáj elvállalni a nagyi/ szomszéd néni által ajánlgatott 20 éves Hajdú centrifugát!!!!
Ronda is, meg nagy is....de az a laza 2800 fordulat/ perc = fele időnyi száradó pelenka a lakásban + kb 3-4 l víz a lavórban!
(Jó, mi is sokáig ellenáltunk :-) .)
Ahogy néztem a legújabb mosógépek is csak 1200-1500-öt tudnak. Tényleg szárítja vki a pelenkákat gépben?
Anna
kannácska
 
 


Szia Anna!

A mienk 800-at tud. Nekem jo. Bar en tudok kint szaritani, ugyh eleg gyorsan megszaradnak a cuccok. Telen is.

Szaritas mosogepben: ugy emlekszem, h nem nagyon ajanljak, h a moshato pelusokat szaritogepbe tegye az ember. De lehet, h rosszul remlik. Meg persze az meg plussz energiahasznalat.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
kis problémám van... nem tudtam lanolint, ill. gyapjúkúrát venni... a gyógyszertárban nem adtak lanolint, a Szabolcska u-i bioboltban meg nem volt gyapjúkúra, és a csaj nem is igérte, hogy lesz...
hol keressem?????? vagy lanolin helyett mit kérjek a gyógyszertárban, amit nagyobb valószínűséggel adnak is?

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Gyapjukurat tudsz venni a biopiacon, es talan a Muzeum koruti bioboltban. Ahol Sonett termekeket arulnak, ott elvileg kene lennie ilyennek. A Holdboltban nincs Sonett.

Majd lassacskan ha elfogy a gyapjukura itthon, megnezem, h itt adnak-e lanolint a gyogyszertarban. Nem tudom, miert feltik annyiraKép

Biobaba
biobaba
 
 


köszi Biobaba! akkor még megnézem a múzeum körúton is. de lehet, hogy bepróbálkozom még másik gyógyszertárban is...

ja és rájöttem, hogy tényleg perforált a tekercses popli is, csak annyira halványan van jelölve, hogy nem láttam...Kép

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


sziasztok!

szerintetek, ha találtam olyan gyapjúmosószert, amiben van lanolin, az kiváltja a gyapjúkúrát, vagy sem? mert ha ettől még ugyanúgy kell lanolinoznom, akkor nem veszem meg. ahhoz túl drága....

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Miraemma!

Ne haragudj, nem volt alkalmam benézni még az idén, és válaszolni neked, de azért úgy látom, nagyjából megoldódtak a dolgok...
Azért válaszolok: én csak wool wrap-et használok, tehát a nemezes változatot, se popowrap-et, se bravowrap-et. Eddig semmi bajom nem volt vele, az s-es mérettel, de mióta kinőttük, és m-eset használéubnk, azzal nem vagyok megelégedve. Nem zár elég szorosan a lábrésze, és a nyújtható rész ott valahogy mintha nem is gyapjúból lenne, vagy ha igenm, nagyon vékony szálú és lazán kötött. Én nem használok gyaőpjú kúrűt, csak lanolinos gyapjúmosószert.
Ja, és én sima cseh tetrát használok, de nem minden tetra cseh, van lengyel is, olyat én nem vennék, lazának tűnik.

Biobaba! Én is próbáltam kint szárítani télen, de nagyon lassú... Meg fagyban gondolom nem működik Kép...

Csilla
csillahbabe
 
 


Szia Csilla!

Kép Cseles am a fagy. Kiparolog, megfagy, kiszellozik, aztan behozom, sokkal hamarabb megszarad, mintha vegig bent lett volna. A lakasban meg kevesebb para csapodik le.

Lassabban szarad kint? Akkor lehet, h nalatok szelarnyek van.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Bambinomio pelenkát! Ez egy angol termék, most kezdtük el forgalmazni!
Itt találhatjátok meg: www.babanatura.hu

Az oldalamon találhattok még Kushies, Monapel és Popolini pelusokat is!

ha kérdésetek van, szívesen válaszolok, mi mindegyiket kipróbáltuk, úgyhogy van tapasztalatom:
sarikata@kokopelli.hu

sziasztok, kata
kátyuska
 
 


Sziasztok lányok!

Ide is leírom, hogy a Csillagvár bevásárlóközpontban (Budapest, Csillaghegy, III. ker.) a patikában simán adtak lanolint. A lanolinozást még mindig nem csináltam meg, de a szánkat-arcunkat már kenegetjük a lanolinnal Kép

Ez a popli papírbelső szélesebb, mint a Kushies? És ha igen, hozzá lehet férni valahol, vagy csak rendelni lehet?

Én sima Sonett gyapjúra és selyemre (?) ajánlott mosószert vettem, nem vettem gyapjúkúrát, mondván, úgyis van lanolin.
OFF Biobaba, a mosogatógéphez is megrendeltem a Sonett cuccokat. Szintén a csillaghegyi bioboltban.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!

Popli kapható a Kékpandában. www. kekpanda.hu
A Bartók B. úton van boltjuk.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, köszi! Oda úgyis kell majd mennem a picurnak gyapjú külsőért.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Figyeljetek,

közületek ki használ Popolinis M-es gyapjúkülsőt? Mi nemrég nőttünk bele, és míg az S-es mérettel teljesen meg voltam elégedve, ennek a lábat körülölelő része nem úgy viselkeik, mint a gyapjú. Vékony, laza szövésű is, meg nedves lesz és büdi használat után, míg az s-esnél ez nem volt így! Ötlet? De majd föl is hívom őket, hogy tudjanak róla.

Sziasztok,
Csilla
csillahbabe
 
 


Sziasztok!
Csilla, nálunk is tök ugyanaz a helyzet!!!
M-eset használunk: a lábánál az a kötött rész nagyon büdös, hiába szellőztetem. Ki is mostam már egyszer emiatt, de egy alkalom után ismét szagos, most készülök újra kiöblíteni. Csak az a baj, hogy egy picit ígyis-úgyis összemegy mosáskor, hiába vagyok kímáletes :-) !
Az s-es nálunk is profin működött.
Ha mondanak vmi okosságot, kérlek tedd közzé!
Jó éjt, Anna
kannácska
 
 


Lanolinozzatok azt a reszt? Csak mert nalunk ilyen akkor volt, mikor nem lanolinoztam vissza jo alaposan.

Biobaba
biobaba
 
 


Én lanolinos samponnal mosom. É az S-esnél akkor szerinted miért nem volt gond? Az nekem úgy tűnik, más érzetű. olyan tömörebb, gyapjúbb...
Még nem tudtam felhívni őket, de szólok majd, ha igen.

Csilla
csillahbabe
 
 


Hat az teny, marmint az, h az S jo volt. A lanolinozas alatt meg azt ertem, h tiszta lanolinnal bedorzsolni, es nem kimosni belole, akkor a tapintasa is mas lesz. Olyan zsiros erzetu. Szoval nem azt, h lanolinos valamivel van kimosva.

Azt meg el tudom kepzelni, h gyarilag kimostak belole a lanolint. Es epp annal a meretnel jott ki nekik igy. De persze ez csak felteves. Kivancsi vagyok, h mit mondanak.

Biobaba
biobaba
 
 


Mit gondoltok, lehet-e összefüggés a között, hogy mosható pelenkát használunk és a lányom kicsit később fordult, mint az ismerős gyerekek? Mert hát nagy a csomag (tán a lehető legnagyobb a mosható mezőnyben), biztos nehezebb neki...?
Nem tudom. Lehet, hogy csak kényelmes a drága. Nálatok milyen tapasztalatok vannak, mikor fordultak hasról hátra, és vissza a gyerekek?
Sziasztok, Anna
kannácska
 
 


Anna!

Engem is ezzel riogatott az anyósom. De a fiam 5 hónaposan már oda-vissza gurult, úgyhogy nem volt probléma.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Anna!

Mi sem fordulunk még meg, pedig 5 hónaposak elmúltunk, bár mi speckó eset vagyunk, mert van egy kis tónuseloszlási zavarunk, és emiatt Dévény-tornára is járunk, heti kétszer, tehát nem vagyunk mérvadóak. De nekem is úgy tűnt, hogy a csomaggal nehezebb neki... Az oldalára mondjuk már biztosan fordul, és már 2-szer megfordult hasról hátra is, ezért bízom benne, hogy sínen vagyunk, csomag ide vagy oda Kép.

Gyapjúkülső: lanolint akkor gyógyszertárban lehet kapni?

Csilla
csillahbabe
 
 


Sziasztok!
Szerintem nem sok összefüggés van.
Zsiga már 4 hónaposan forgott mosható pelusban, Luca lányomnál még eldobhatót használtunk és 5 hósan sehol semmi!

De próbáljátok ki a Bambinimiot, az is "2 részes" pelus, de akkora, vagy alig nagyobb a csomag, mint az eldobhatónál.

Sziasztok,
Kata
www.babanatura.hu
kátyuska
 
 


Szia Csilla'

Igen, adnak a gyogyszertarban. Ha nem akkor eroskodj, h neked pedig adjanak, mert biztos van nekik, mert kenocs alapanyagkent hasznaljak. 250Ft volt egy 50 g-os dobozban. Legalabbis KecskemetenKép

Biobaba
biobaba
 
 


Képzeljétek vasárnap megfordult (hátról hasra) a lányom! Már 6,5 hónapos, azért izgultunk ...

Csilla, mi is voltunk a Dévény alapítványnál 2szer, mostmegyünk pénteken megint. Csak kb havonta 1 alkalommal járunk, hogy lássák, h rendben....(?) fejlődik a mozgása. A Moszkva térre jártok Ti is?
Egyébként mi csináltuk azt, amikor a hasról hátra fordulás volt a téma, h fürdés előtt hagytuk egy 5-10 percet pucéron mozogni. Ruha, pelenka nélül már réges rég vígan megfordult, mire ugyanazt felöltözve is rendszeresen, készségként megcsinálta. Ezért gondoltam, hogy nem mindegy milyen a pelenka....
Na, de most megnyugodtam!
Sziasztok
Anna
kannácska
 
 


OFF
Sziasztok!

Mi is jartunk DevenyreKép Orvos beutalt, de eltanacsoltak egy ido utan, h semmi keresnivalonk ott, mert nincs semmi a gyerekkelKép En viszont elkezdtem jarni oda tornaraKép Az Oktober 6. utcaba. Nagyon jo!

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Még egy - egészen friss- lanolin lelőhely: Irányi utcai patika, a (Veress Pálné és a Váci közötti szakaszon ).
300 Ft/ 100 g-os tégely
Jó nagy szemeket meresztettek (-: , biztatáskánt el kellett mesélni hogy mire akarom használni!!!
Jó éjt mindenkinek!
Anna
kannácska
 
 


Kedves Mamatársak!

35. hétben járunk, tehét igencsak itt az ideje a pelenkavásárlásnak. Én lelkesen olvasom az archívumot hónapok óta, de bevallom, hogy tökéletes összezavart állapotba kerültem tőle, így most mégiscsak azt kérem, hogy a mostani tapasztalataitokat osszátok meg velem. Tehát újszülött babának szeretnék mosható pelenkát - nekem csak nadrágpelus jöhet szóba, hajtogatni semmiképpen nam akarok. Tehát melyik az a pelusfajta, amelyiket újszülöttnél tudtok ajánlani?
Esetemben két nehézség is van: néhány hónap múlva elmegyünk Indiába lakni - ahol is a férj él - tehát nem lesz lehetőségem semmiféle utánpótlásra, így eldobható pelenkabetáétekre sem. Másik nehézség anyagi természetű, így azt is figyelembe kell vennem, hogy mennyibe kerül a pelus...
Tehát: Monapel vagy Kushies esetleg másfajta belső?
Melyik külső? A gyapjúkülső használható-e nadrágpelussal?
Köszönöm szépen előre is, hogy megosztjátok velem a tapasztalataitokat.

Indianyó

indianyo
 
 


Ja, még egy dolog: nekem szimpatikus az all-in-one megoldás is, de úgy értettem a hozzászólásokból, hgoy azt nem tartjátok elég tartósnak és jól használhatónak. Erről is kérnék még véleményeket.

KösziKép

indianyo
 
 


Indianyó!

All-in-one pelusokból két teljes garnitúra kell. Egy kisebb, meg egy nagyobb méret. Ez kétszeres költséget jelent.

A Monapelt nem kell hajtogatni. A nagyobbik fiam 5 hónapos korától abban van, a kisebbik most 6 hetes, rá csak akkor adom, ha itthon vagyunk. (Éjszakára, meg ha elmegyünk eldobhatót adok. Ennek oka a kényelmességem. Kép)
A műanyagos (légáteresztő) külsőkből többet érdemes beszerezni, mert elkopnak és áteresztenek egy idő után. A gyapjú külsőket sajnos nem ismerem, szerintem azok tovább bírhatják megfelelő kezelés mellett.

Ja. és készülj fel rá lelkileg, hogy a mosható pelus nagyobb "csomag" a gyerkőcön, de ez őket nem szokta zavarni, csak a szülőket.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


BoeskeKép
Köszönöm szépen a választKép

indianyo
 
 


Képzeljétek, mi is megfordultunk egy hete! És azóta meg sem áll Bulcsú, csak pörög-pörög és pörög Kép - egyáltalán nem zavarja a (gyors)mozgásban a pelus Kép!
Mi egyébként Sopronba járunk Dévény-kezelésre. És ott is vettem lanolint - tőlem is kérdezték gyanakodva, hogy mire kell Kép, és nagyot néztek. De egy pillanatig sem tagadták, hogy lenne, csak mondták "nem nagyon szokták kérni" - gondolom ez annyit tesz, hogy még soha senki nem kért Kép.
Azóta tényleg nincs gond a külső gumírozással. Mondjuk nekünk laza is, de javíthatatlan halogató lévén még mindig nem hívtam föl a popoliniseket, pedig szeretnék plusz patentot üttetni rá, hogy jobban körülölelje a lábát. Már varrtam rá ilyen rávarrhatóst. de az semmit sem tart - megmoccan a gyerek, azt' már szét is jött...

Indianyó! Jól gondold meg, hogy nem akarsz-e hajtogatni, eleinte én is így álltam hozzá, viszont pontosan a költségek miatt mégis tetrázok - és teljesen megszoktam, arról nem is beszélve, hogy jobban bevált nálunk, mint a nadrágpelusok.

Az unokatesómtól kaptunk 10 db kushiest, két gyerek is használta, de teljesen jó állapotban vannak. Viszont nem tudom olyan szorosra hűzni, hogy ne folyjon ki a derekánál a pisi. Nem tudom, más kushies-használók ezt hogy élik meg... Én mindenesetre nem nagyon merem benne hagyni, csak olyan időszakra, amikor tudom, hogy egyszerre keveset pisil.

Na, jól nekiereszkedtem, sziasztok!

Csilla
csillahbabe
 
 


Szia Csilla!

Milyen Kushies? Ultra, amelyikben egyben van a külső és a belső?
Nálunk azzal soha nem volt gond, én mindig azt adom rá (plusz betéttel), ha elmegyünk hosszabb időre. Egyetlen egyszer folyt ki, de akkor egy egész éjszakán át rajta volt.
Ráadásul mi eggyel nagyobb méretet használunk, mint ami jó lenne, mégis jól be lehet húzni a derekánál. (Pedig tényleg sovány.)

pindi
 
 


Köszönöm szépen a válaszokat, most már csak annyi van hátra, hogy megtapogassanm a Popoliniket, mert Monapel nem tetszik, Kushies ugyan nagyon, de abból nem kapok sehol belsőt, csak all-in-one-t, azért az tetemes árKép viszont külsőm már mindenféle van, úgyhogy marad a Popolini - ha minden igaz. De azért még nyitott vagyok a többire isKép

Levendulaolaj nagyobb tételben fellelhető valahol? Nagyon megdrágítja a mosást a kisüveges illóolaj.. viszont fantasztikus illata van a ruháknak tőle és jó érzés kézbe venni őket.

indianyo
 
 


Pindi!

Igen, ultra. Még tettem is bele plusz betétet (ami nem is tudom, honnan van), azzal is ugyanúgy átnedvesedett a dereka Kép. Aztán most tetrát hajtogattam bele, az úgy néz ki, megoldja a dolgokat - mióta hozzátápi van, iszonyatos mennyiségeket képes pisilni a gyerek... Már második reggelre ázott át a gyapjúkülsőnk Kép. Sőt, ma hajnali 5-kor le is cseréltem, mert már nem bírt aludni szegénykém, annyira tocsogott. Mondjuk sokat is szopizott 3-kor... Kiváncsi vagyok, a mai éjjel mit hoz...

Csilla
csillahbabe
 
 


CsillaKép Köszönöm neked is, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat. A hajtogatás nem jöhet szóba - nem tudok vele megbarátkozniKép. Én azt tudom -a sok beszámoló alapján - hogy az All-in-One nadrágpelusok vízzáró külseje egy idő után elöregegszik, talán ez lehet nálatok is az egyik ok. Pont ezért szeretném és a belső+külső megoldást használni, plusz betéttel. A Kushies betét nagyon tetszik, annyira finom, puha - ellentétben a Monaplellel sajnos, pedig azért inkább a magyar ipart támogatnám szívesen, no meg az ár is lényeges... azért persze ezt is ki fogom próbálni, lehet, hogy a gyerkőc majd másképpen érzi.

Ja, a Monapellel kapcsolatos kifogásaimat csak azért írom le, mert az archívumot olvasgatva kiderült, hogy a gyártók nyitottak a javaslatokra - szóval én ajánlanám azért az alapanyag kérdést átgondolásra. Persze lehet, hgoy ez csak néhány embert zavar, hiszen továbbra is nagoyn népszerű. Ismétlem, én
szívesebben venném a magyar terméket...

Egyébként a Tetra pelusok mostanában botrányosan rosz minőségűek, most végül sikerült egy magyar gyártmányt kapni, ami kicsit puhább és vastagabb, mint a Tetra, de ennél is jobb lehetőség az ugyancsak magyar kifogó, amiből 9 pelust lehet készíteni és tényleg kellemes. Ha esetleg érdekel benneteket, szívesen megadom az elérhetőséget. Egy ilyen kifogó 850 forint körül volt, nagynéném vette a Nagyvárad térhez közel egy divatáru-nagykereskedés udvarában.

indianyo
 
 


A Monapel anyaga nemrég változott, nekem van új is régi is. Az újat még csak másfél hónapja tesztelem, ezért nem tudom, mennyivel lett jobb. (Már hogy sok mosás után milyen.)

A Popolini tényleg jobb kidolgozású, és az anyaga is kellemesebb, de jóval drágább. Így én maradtam a Monapelnél.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia BoeskeKép

Most néztem összehasonlításként a Popolini és Monapel honlapot, igazából én nem láttam árkülönbséget a kettő között. Legalábbis az egyszerűbb pelusok egy árban vannak nagyjából.

Viszont aha Monapelnek új anyaga van, és az finom, puha, akkor persze a hazai terméket támogatnám inkábbKép

Ugyanakkor a Zwerge.de-n találtam Popolini gyapjúkúrát és lanolint is, és meglepőpen olcsón. Vajon miért nem hozzák be a pelenkákkal együtt? A gyapjúkülsőket vásárlókat biztosan érdekelné...

indianyo
 
 


Sziasztok,

próbáljátok ki belsőnek a Bambinomio pamutpelenkát. Ezt nem a szó hagyományos értelmében kell hajtogatni, csak összezárni kell. Középen 6-8 szoros vastagság van, a szélein 4 szeres (a tetrához képest)

soha sem ázott még át!

Kata
kátyuska
 
 


Szasztok!
Indianyó, a Popolininek is van egy kis magyar vonatkozása, ugyanis a pelenkák 90%- át nálunk gyártják! Én is úgy voltam , mint Te, h lehetőleg magyar terméket szerettem volna választani, de sajnos azok nekem sem tetszettek... annyira. Szóval, én ezt most tudtam meg, úgyhogy nagyon örülök, mert a Pop. tényleg nagyon jó,legalábbis nálunk szuperül bevált eddig.
Csilla, én azóta halogatom a lanolinozást, úgyhogy még mindíg büdikék vagyunk )-: ! Bulcsúnak gratuláció! Rendes gyerkőc, Julcsi még csak az almával küzd, ( ill. én-)kiköpi.
Sziasztok, Anna
kannácska
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: