Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bár mi a(z egyik) húzós időszakon túl vagyunk, talán még beférünk ide. A gyerekek már "nagyok", a fiam 3,5 éves a lányom pedig 1,5 múlt (köztük 23 hónap van).
Nekünk is kétszobás van, amikor a kh-ból hazajöttünk, apa aludt a Petivel, én pedig a gyerekszobában az Eszterrel. Amikor éjjel már nem kelt fel, akkor "költöztem vissza", a pici ekkor 8 hónapos volt. A szoptatást eleinte a Peti is nehezen viselte, mindig akkor volt éhes, szomjas stb... Viszont nem találta ki, hogy vigyük vissza, sőt még meg is simogatta, a kicsi meg azt a "túlélő trükköt" alkalmazta, hogy egésznap vigyorgott a bátyusra, dagadt is melle, hogy őt mennyire szereti a hugi Kép. A célirányos bunyókat csak most kezdték (a kicsi is!!!).
Kaptuk a sok tanácsot, hogy kérjem a nagy segítségét, érezze, hogy a pozíciója erősödött (anya nélküle nem boldogulna Kép), hát nálunk ez nem vált be, miután 3 egymást követő nap kiöntötte a baba fürdővízét, lemondtam arról, hogy az én nagy és okos fiam segít fürdetni. Úgyhogy ő a kádban pacsált, amíg a szobában fürdettem a kicsit. Csaknem egyéves volt az Eszter, amikor őt is beraktam a bátyja mellé.
A séta horror Kép, régen én is tepertem a moci után, és arra gondoltam, majd, ha a kicsi is jár, milyen szép nyugodt sétáink lesznek, mert követi majd a nagyot (hehehe Kép), az persze kimaradt a számításból, hogy a pindur önjáró, és eszébe sincs arra menni, mint amerre elsőszülött vette az irányt. Úgyhogy kicsit hónalá csapom és így üldözöm a nagyot Kép.

Jó "küzdést" mindenkinek!
Üdv,
Kriszta
gkriszta_77
 
 


Szomorúan látom, hogy a regényem elveszett, de most nincs erőm megírni újraKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Edit,
milyen az az O.K. baby fürdőfotel? Rákerestem a neten, de nem találtam. És mi az a fürdőkarika? Nem is hallottam még ilyesmiről.

Kriszta,
A sétáktól már én is előre félek, mert már most futnom kell a kisfiam után. Sosem arra akar menni, amerre kéne, és mostanában már egyáltalán nem hajlandó a babakocsiban maradni.

Manóka,
ne add fel, várjuk a regényedet Kép
remka
 
 

 
 

Edit,

Köszönöm a képeket!
Ez a foteles megoldás tényleg nagyon jónak tűnik. Sajnos a mi kádunk kisebb, mint a szabvány, most úgy fürdetek, hogy egy nagy műanyagkádat teszek a kádunkba, de szerintem abba is beférnének ketten. Hol vettétek ezt a füdetőfotelt és mennyiért?
Ilyen karikát még nem láttam. Hogy kell ezt használni? Kádba kell állitani?

Réka
remka
 
 


Sziasztok!

Érdeklődéssel olvasom a hozzászólásokat, mert ha minden jól megy, nálunk is hasonló lesz a felállás. (20 hónap lesz a gyerkőcök között.) Kép

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Ági!

Örülök Neked, még a végén beindul a topic. Kép
Hány hetes terhes vagy? Gondolom az elején lehetsz, azért irod, hogy ha minden jól megy.
Én szeptemberre vagyok kiirva, nálunk csak 18 hónap lesz a különbség, és a kicsi is fiú lesz.
remka
 
 


Sziasztok!
Nálunk 2 nap híján 2 év a korkülönbség, és kb.így is terveztük, hogy együtt nőjenek fel,közel legyenek korban egymáshoz, amúgy sem vagyok híve a nagy korkülönbségnek, unokatesóim és más ismerős gyerekek közt több év van, nem jönnek ki olyan jól, nagy a testvérféltékenység is.Ez a két év nálunk tökéletesen bejött.Szerencsére a "nagy"lányom szuper nővér, ha lehet ilyet mondani, első pillanattól fogva a legnagyobb szeretettel viseltetett az öccse iránt, anyáskodik, szeretgeti, és most már három évesen neveli, tanítja is(persze egy pár pofon nálunk is előfordul, meg hát féltékeny is, de ez nem olyan erős,nem bántja emiatt a kicsit, csak inkább odajön hozzám, hogy vele is hancúrozzak egy kicsit).Szóval imádják egymást,Balukát(mert így hívja Balázst) nem lehet semmiből kihagyni, otthagyni, neki is vesz túró rudit,vagy joghurtot,gyümölcsöt vagy bármi mást, amit kap(elosztja:"egyik a Tündikéjé,másik a Balukáé")
Természetesen nekem nem mindig könnyű. Az elején borzasztóan nehéz volt beosztani az időmet, rengeteget idegeskedtem(a férjemnek felszámolták a munkahelyét ráadásként), sajnos nem tudtam addig szoptatni, amíg szerettem volna(csak 2,5 hónapig sikerült, és már ebben pótlás is volt), de kezdek belerázódni.Sajnos a fáradságtól elég hamar kiborulok, főleg a nagy önállósodási korszakban Tündit elég nehéz bármiről is meggyőzni(főleg mivel az én és az apja is elég hisztis gyerekek voltunk), de aztán pár perc múlva odajön, megsimogat és így szól:"Anya, te vagy az én anyukám.És nagyon szeretlek."Ez felér a legerősebb nyugtatóval.
Nálunk is van, hogy a babakocsit elengedve rohanok kilométereket a motorozó Tünde után.Volt egy baleset is ebből, szerencsére baj nem lett: jöttünk ki a gyógyszertárból és Tünde indult a kismotorral az úttest felé(Balázs két hónapos volt).Én rohanok utána, Balu pedig legurult a babakocsival a feljáróról(ez egy lépcsőfokot jelent a gyógyszertár bejáratánál, ami okosan lejt,persze ezt a fene sem gondolta), és úgy felborult, hogy tulajdonképpen fejreállt a kocsival,alul a gyerek, rajta a kocsi.Egy öreg néni jött épp ki, ő is és én is sírtam, Tünde is jól megijedt,és még jól meg is szidtam. Szerencsére csak koszos lett a járdától, más baja nem lett a fiamnak. De másképp is lehetett volna...
Aztán volt, hogy az út szélén sikerült megfognom a gyereket úgy 50m-es "motoros üldözés" után.
Most biciklizni tanul, de még csak egy lábbal hajtja, így nem túl gyorsan halad vele, nem is tudom, mi lesz, ha már jól megy.
Ennyit az izgalmakról.

Most már kezdenek együtt játszani, fogócskázni, labdázni, hancúrozni. A játékuk közbeni sikítozás, kacarászás mindennél többet ér, olyankor olvadozok a boldogságtól.
És Tünde amilyen szeretettel beszél Balázsról és hozzá, és mindkettőjük szemében látni a szeretet egymás iránt és a cinkosságot, összetartozást is, ettől minden nehézséget elfelejtek.

Na befejezem a kisregényt.
Sziasztok
boncsi
 
 


Réka!

Tényleg nagyon az elején vagyok, 6 hetes a pici, még orvosnál sem voltam.
De már most sem könnyű, mert legszívesebben csak aludnék, de ezt nem tehetem meg egy 1 éves gyerkőc mellett. Kép

Ági
na, jó, kiírom 5+6

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok,

Edit,
a képet én is köszönöm, én igazából nem is gondoltam ilyen megoldásra, de nagyon tetszik, úgyhogy mindenkép szerzek egy ilyen fotelkétKépA fiúk gyönyörűek, de gondolom, azért nem minden nap ilyen idilli.
Ezt a fürdetőkarikát sztem babaoltokban lehet kapni, illetve, néha a babaszobán is szoktak hírdetni, csak oda többször be kell nézni.


Boncsi,
szépen írtál a gyerekeről, jó volt olvasniKép

Én igazából nem tudom, hogy lesz, de az én 17 hónapos fiam elég eleven, és öntörvényű gyerek. Már kb 1 hónapja elő sem vettü a babakocsit, vagyis járkálhatook utána eleget. Igazából, néha úgy érzem, nem is fél semmitől, még ha egy komolyabb kihívás, pl magasabb lépcső előtt áll, akkor sem áll meg, hanem megcsinálja mindenkép. A múlt héten motoros balesetet szenvedett, de 10 perc sírás után pattant vissza fel a mocira, és hajrá tovább. Na, szóval, hogy egy ilyen fiúval,és egy apróval hogy fogok elindulni babakocsizni, arról igazából még fogalmam sincs.
Talán sehogy, valami más megoldás, vagy + 1 ember kell majdKép
A kiságyát már előkészítettem a tesónak, felemeltem, tettem is bele egy babát, hogy ha hazajön a tesó majd itt fog aludni, de azt hiszitek, érdekli? be akar mászni az ágyba, és a zenés forgók szereliKép
De nehogy azt higyjétek, hogy el vagyok keseredve, inkább már lelkileg készülök a nehézségekre, hogy ne érjen meglepetésKép
Ma délután itt volt a gyermek uncsitesója is, 4 éves múlt, de nem sok időre, kb 2-3 óra. Na, ez alatt ettek, játszottak, bolondoztak. A férjem ki is készült, hogy mi vár majd ránkKép
Lehet, hogy butaság, de én hosszú távon a 2 fiúval csak egy kertes házban látom a megoldást, ahol nyugodtan tombolhatnak.

Boeske,
gratula a kis pocaklakódhoz, vigyázz nagyon ráKép

lányok, ti a gyerek fütyijével csináltok vmit?

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

EN is olvaslak egy ideje titeket mert nalunk is van egy kicsi (16 honapos kisfiu) es a pici meg 7 hetes odabent. En meg nem tudom hogy fogom csinalni, tenyleg, de nagy kihivas lesz az biztos. Van egy par kerdesem azokhoz akiknek van otletuk esetleg: "alvast" hogy lehet megoldani? Gondolok itt arra hogy a nagy atalussza az ejszakat, es mi lesz majd ha a kicsi egesz allo ejjel ordit??? Akkor kettot kell majd visszaaltatnom??? Es ugye erdemes a nagyot megtanitani egyedul elaludni mielott meg a teso megszuletik? (Csak ugy alszik el ha ott vagyok mellette). Es a napi programot ti altalaban a nagyhoz igazitjatok?
Agi,
Te ugye irsz a 2005 teli babakba? Ismeros a neved ezzel a tavirati Boskevel.

Manoka,
Az en kisfiam korul van metelve, egy napos koraban csinaltak igy nekunk nincs futyigondunk. Azt hallottam hogy talan ket es fel eves korban erdemes nekik megtanitani hogy hogyan kell mosni. En orulok hogy igy dontottunk (a ferjem nagyon ragaszkodott hozza), szerintem nagyon higienikus. (Azt hiszem idosebb korban is meg lehet csinaltatni ha kibirja az ember...

Udv,
Ildi
mandarin
 
 


Ildi, igen írok a 2005 téli babákba is, gyere oda Te is! Kép

Ági
6+0

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ildi, igen írok a 2005 téli babákba is, gyere oda Te is! Kép

Ági
6+0

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Manóka!
Nálunk is volt olyan, hogy Tündi be akart mászni a kiságyba, megengedtük(bár Anyu azt tanácsolta, hogy nem hagyjam),nem lett gond belőle, mert amikor Balázs hazajött, már természetes volt, hogy az övé az ágy. Egyébként én el sem raktam,amikor kiköltöztettük a heverőre, így megszokta, hogy egy kiságy is van a szobájában és nem foglalkozott vele annyit.
A sétához pedig azt tanácsolom, hogy csak a játszótérre vidd a motort, hiába sír érte, mert másképp nem megy.
Fütyigondom nekem is van, mert az egyik orvos azt mondja, húzogassam, a másik szerint nem kell vele semmit csinálni. Én most kezdtem el esténként finoman hátrahúzni, de nem tudom, meddig mehetek el, néha egészen sokáig, könnyen tudom, máskor alig mutatkozik valami a végéből.Nem tudom,miért.

Ildi(Mandarin)!
Az alvás nálunk úgy alakult(az elején,amikor még minden jó volt), hogy egy szobában vannak-kényszerhelyzet,35nm-en -,fürdettük a nagyot,fürdettük a kicsit,szopi,pici bealudt 3 órára, addig Tündével foglalkoztam, mert sajnos ő is a mai napig úgy alszik el, hogy ott fekszem mellette.Akkoriban még délután is aludt(teszem hozzá, most 3 éves),így esténként kb.1-1,5órát vett igénybe az altatás, ráadásként vakargatja a körömágyamat-akkor még erősen,a végére már vérzett,szerencsére most már csak simogatja az ujjával.Szóval kb.3 hónap után úgy döntöttem-amikor már én előbb aludtam el mellette f10 felé, mint ő, hogy leszokunk a déli alvásról, simán kibírja és este 10 perc alatt alszik. Ezt mindenki kibírja, Balázs ugyan van,hogy fesztiválozik mellettünk, ilyenkor szólok az apjának, hogy foglalkozzon vele, amíg Tündét elaltatom.
Próbáltuk mi is rászoktatni az egyedül alvásra, de az lett a vége, hogy 11 felé még mindig kijárt hozzánk, így 8-kor 10 perces ráfordítást még megér, hogy aludjon.
Balázs amíg szopizott és pelenkázni is kellett éjjel, sírással kísérve, soha nem kelt fel rá a nagy(a fürdőben pelenkáztam éjszaka a mosógépen).
Sajnos most is sokat kel fel éjjel inni egy pár korty vizet(1 éves),kicsit kialvatlan vagyok miatta, de Tündi alszik, ha fel is kel, ő is iszik pár kortyot és visszafekszik(ugyanígy éjjeli - wc-be pisilés után is).A saját ágyunkba csak akkor engedem, ha beteg, mert ő sem igazán tud itt aludni, meg én sem, mert kb.25 centi jut nekem, ő pedig nincs hozzászokva. Ugyan Balázzsal próbáltam együtt aludni, hátha nem fog annyit felkelni, de ő sem szokott hozzá és csak forgolódik.
Szerintem ne agódj emiatt,a lényeg, hogy az éjjeli babás teendőket a minimálisra és legszükségesebbre csökkentsd és mindezt gyorsan, a nagy alszik olyan mélyen, hogy ne ébredjen fel.
És az esti altatás is megoldható-melléfekvéssel is.
A körülmetélés nálunk fordítva volt, a férjem ellenezte én benne lettem volna, mert szerintem is higiénikusabb lett volna.Na mindegy...
boncsi
 
 


Ildi,még annyit, hogy a napi program valamilyen szinten a nagyhoz volt igazítva, ugyanúgy jártunk a játszótérre, megpróbáltam vele csak anya-lánya programot csinálni(lementünk vásárolni,vagy sétálni),amíg Anyu járt hozzánk az elején pár hétig. Volt, hogy a játszótéren szoptattam, de Balázs kb. 1 órán keresztül szopott, így általában hazajöttünk. Így valamilyen szinten mindkettőhöz igazodtunk, de inkább a nagyhoz, mert így könnyebb a féltékenységet is megelőzni, ha az ő megszokott életén nem változtatsz a kicsi miatt annyit.És feljebb már írtam, hogy nálunk milyen szeretet van kettejük közt.
Csak ennyi.
Szia
boncsi
 
 


babyonboard
 
 


Sziasztok!

Manóka,
nálunk a +1 emberes megoldás vált be, hol a családfő, hol a húgom, hol a nagyi. Egyedül nem tudtam levinni őket,mert a Petit is babakocsiztattuk, egészen addig míg el nem tört alatta (akkor a kicsi kb. 2 hónapos volt). A motort nem mertem eleinte bevállalni a babakocsi mellé, mert a fiam a mai napig alkalmi süket.
Fütyivel kapcsolatban a mi (ex)doktorbácsink azt mondta, hogy 1,5-2 éves korig ne nagyon foglalkozzunk vele, egyszer (Peti kb.6-7 hónapos lehetett) egy helyettes doktornéni úgy hátrarántotta, hogy csak na ("Anyuka, ezt nem szabad elhanyagolni"). Mi hagytuk, és most a manó 3,5 éves, úgy tűnik nincs gond Kép.

Ildi,
én az elején elterveztem, hogy ki mikor alszik, eszik stb., aztán rájöttem, hogy elsődleges, hogy a két szülő tudjon pihenni (apa pénzt keres, anya se dőljön ki napközben, mégiscsak vigyázni kell két lurkóra Kép). Úgyhogy én aludtam a picivel 8 hónapos koráig (addig ébredt fel cicizni éjjelente), a nagy pedig az apjával. Amikor egy szobába raktuk őket, pár napig még fel-felébredtek, de hamar megszokták.

Nálunk is a pici alkalmazkodott a nagyhoz, csak most kezdődnek a "gondok", mert a kicsi is elkezdte a dackorszakot Kép, pedig a neve azt jelenti, hogy kedves, bájos fiatal lány , ja és, hogy úrnőKép.

Sziasztok,
Kriszta
gkriszta_77
 
 


Sziasztok!

Én is olvsgatlak mostanában titeket. Nálunk is jön a kistesó.Márk most másfél éves és a pici pedig 15 hetes.Pont 2 év lesz köztük,ha minden oké.Szerencsére a fiam már tanulgatja a bilizést,de éjszaka még mindig felkel és emiatt aggódom.Kíváncsi leszek majd a tapasztalaitokra. Nekünk is 2 szobánk van,de Márknak sajátja van.Úgy tervezzük,hogy rögötn hozzá megy be majd a tesója...állítólag hamar összeszoknak és nem kelnek fel a másik éjszakai fentlétére.
Jó babavárást mindenkinek!
Kismuki
kismuki
 
 


Szia Kismuki!
Nem írtad, miért kel fel éjjel a fiad.Csak úgy felkel valamiért, vagy konkrétan pisilni kell? Egyébként szerintem normális,hogy felkel még néha, nagylányom is szokott éjjel inni, ez szerencsére csak kb.hetente-kéthetente egyszer fordul elő(Balázs gondoskodik róla, hogy annyira jól ne tudjak aludni, gyakran csak 5 órát egy éjszaka).
Az jó, hogy rögtön egymáshoz szoktatod őket,én is emellett döntöttem és azt hiszem, jól tettem,mert a sírásra sosem kelt fel Tünde, talán csak egyszer, és az esti lefekvésnél is valamivel könnyebb, ha látja, hogy a tesó már alszik.
De ez úgyis egyénfüggő.

Várandósságod hátralevő részéhez sok energiát(szükséged lesz rá) és jó egészséget kívánok, vigyázz magatokra!
Ha bármi van, kérdezz nyugodtan, ha tudok,segítek.

Üdv. Boncsi
boncsi
 
 


Sziasztok,
nekem 2 fiam van, a kicsi 10 honapos, a negyobb 22 honappal idosebb. Szeretik egymast, feltekenyseg sincs, de a jatekokkal, jatszassal gond van, foleg az aprobb darabokkal. Mar a nagy iganyli a kisebb kockakat, a szetszedhetos jatekokat, es biza kozben lehull vagy a foldon marad 1-1 kisebb darab. Persze hogy jon a kicsi es mindent tesz a szajaba .
kerdesem van hozzatok: hogy oldjatok ti ezt meg?
Hajciho
hajciho
 
 


Szia Hajciho!
Nálunk ez úgy van, hogy a kisdarabos játékokat akkor adom a lányomnak, amikor a kicsi alszik délután(ő már nem), tudja, hogy csak ilyenkor játszhat vele, nehogy a testvére lenyeljen valamit.
boncsi
boncsi
 
 


Sziasztok!

Most találtam rátok és úgy gondoltam csatlakoznék hozzátok.

Két kislányom van, pontosan 17 hónap van közöttük. A nagyobbik Viki most 19, a kicsi Niki pedig 2 hónapos.

Nálunk sem teljesen zökkenőmentesek a napok, de nem panaszkodhatok. Én rosszabbra számítottam.

Mi azonnal közös szobába tettük őket és nagyon bevállt. Az első éjszaka még felébredt Viki Niki sírására, a második éjszaka már csak a szemét nyitotta ki és vissza is aludt. A 3. éjszakától kezdve Niki annyit sír amennyit csak akar. A kicsi nehezebben viseli, ha a nagyobb sírdogál vagy döngeti a saját ágyát, de ez szerencsére éjszaka ritka.
Már sikerült őket együtt altatni délután is, ami nagyon előnyös, mert akkor van egy kis pihi nekem is, meg akkor lehet a házimunkákat is megcsinálni.

Viki nagyon jól fogadta a tesót, de már a kezdetektől fogva meséltem neki a baba témát és megtanítottam neki a babáin, a dajkálást, simogasd meg a hasát stb. dolgokat és megy az élő babánál is. Csak a szopinál van féltékenység, ami körülöttünk ugrálással és a szopihelyek elfoglalásában jelentkezik.

Amúgy én is a "nagy" napirendjéhez próbálok igazodni, így kevésbé érzi, hogy változott valami. Mi is csinálunk anya-lánya sétákat, addig apa vigyáz a kicsire.

Fürdetés nálunk viszonylag egyszerű, mert apa általában igyekszik itthon lenni, bár általában mindkettőt ő fürdeti. Amúgy nálunk a kicsi az első, mert őt közvetlen fürdi után szopiztatom. De amúgy is őt könnyebb a kiságyában megőrizni, mégha óbégat is kicsit emiatt.

Séták... Nem tudom miért, de Viki extrán figyel rám, mikor 3-asban vagyunk. Szóval szuperül irányítható. Igaz kezdettől fogva nem csak motoroztunk égbe-világba, hanem ment a "Várd meg anyát!", "Menj fel a járdára!", "Állj meg!" és hasonló társai. Így megszokta mit lehet és mikor. És be is tartja. Ha kettesben vagyunk akkor lazábbra veszi a témát, de 3-asban szót fogad.

Hát ennyit rólunk.
Nekem máris segítettek az itt olvasottak és remélem én is segíthetek a tapasztalataimmal.

Mindenkinek jó hévégét!
Marycus
marycus
 
 


Szia Marycus!
Én is kezdettől fogva mondogattam Tündinek, hogy mit szabad motorozás közben, de rá se bagózott. Mostanában már kezd nekem szótfogadni, persze csak akkor, ha nincs ott az apja, akkor ismét kezelhetetlen, de érdekes, ha vele vannak úgy, hogy én nem vagyok ott, akkor is tündér.
Egyébként jó, hogy közös szobában vannak kezdettől, bár én már vágyom arra, hogy külön tudjam őket tenni, mert néha az esti lefekvénél bezavar,ha Balázs még nem alszik, ott óbégat a fejünknél, Tünde sem tud aludni én meg már kezdek kifogyni a türelemből, mert már majdnem elalszom a gyerekszobában én is, azt meg nem szeretem, mert utána nem tudok kint visszaaludni.

Most mennem kell, örülök, hogy segítettünk.

Boncsi
boncsi
 
 


Sziasztok,

megszületett a kisebbik fiam nekem is. Igaz, még csak ma 1 hete, hogy itthon vagyunk, de nem is tudom, hogy gondoltam, egyfelől könnyebb, másrészről nehezebb.
Nekem eszembe sem jutott, hogy a kisebbik esetleg lehet hasfájós, de sajnos, úgy veszem észre, hogy az. Általában este 7-9-ig sírogat, azt szereti, ha ölben van. Nem is lenne ezzel baj, ha a férjem hétfőtől nem délután menne dolgozniKép
Szopis féltékenység itt is van, de megoldható a dolog. A sétát még nem próbáltuk, attól kicsit azért félek, mert az én Imi fiam oda megy, ahova akar. Talán, csak abban reménykedhetek, hogy majd szereti tolni a babakocsit.

Most ennyi, megyek, hátha jutok valami okosságraKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Szia Manóka!

Gratulálok, sok-sok puszi és tejcsi és minden jó, amit kívánok nektek!KépKépKép

Kicsit nehéz az eleje, de majd belejöttök, a hasfájósságot pedig relatív hamar kinövi.Viszont így este tényleg nehéz lesz, hogy apa nem lesz otthon, de biztos megoldod majd, ügyes vagy.
Szerintem még a séta azért várhat 1 hetet, főleg most, hogy ilyen összevissza idő van.

Szóval nagyon örülök, hogy megérkezett a kisfiad, nem is írtad, hogy hívják.

Sziasztok!
Boncsi
boncsi
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Manóka:
Gratulálok a kisfiúhoz!

Hasfájósság nálunk Vikinél is volt és most Nikinél is. Én azt hittem Vikivel megőrülünk, mert ő szinte egész nap sírt és csak ültetve hallgatott el és kezdettől ilyen volt. Végül kiderült, hogy ő amúgy éhes is volt mindig. Hiába méregettük a tejcsit és mondta mindenki, hogy ennyinek elégnek kell lenni, bizony ő többet kívánt.

Niki kb. 6 hetes koráig egy angyal volt. Mondtam is mindenkinek, hogyha az első ilyen lett volna megbolondultam volna az unalomtól. Tényleg csak evett és aludt. Aztán jött a feketeleves és még most is tart. Egész délután nyűgös és este nem adja alább egy kiadós 5 órányi üvöltésnél. Próbálgatjuk a csodaszereket, de csak nem javul a dolog. Gondoltunk nála is arra, hogy mégiscsak nem elég neki se a tejcsi, bár heti 20-30 dkg hízás mellett ez nem valószínű, de mégis. Ez se jött be. Szóval a napi két órányi sírogatás még tűrhető, de tökéletesen megértem, ha ezt is sokallod. Én is ezt tenném. Ha ölben megnyugszik az jó, sajnos Niki még így sem, vagy csak rövid időre. Bár azt hiszem én már amúgy is elkapattam Nikit, mert az elején apa itthon volt és sokat lehetett kézben, meg szopizhatott amennyit csak akart. Sajnos hármasban ez már nincs így, és azt gondolom, hogy a nyűgösség egyik oka, hogy kevesebb idő jut rá. Szóval nem biztos, hogy baj, ha már az elején kialakul, hogy mennyi idő lesz rá és ehhez igazodik. Minél kisebb annál inkább könnyebb szoktatni szerintem. Én már elrontottam...

Minden jót kívánok én is nektek!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok,

Köszönjük a gratulákat, Zsiga a fiú, van itt róla pár fotó:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6178

A hasfájás lehet, hogy mégsem az,hanem csak egyszerüen ölben akar lenni délután cicivel a szájábanKép
Tudom, ez sem jobb, de azért engem kicsit megnyugtatottKép
Viszont, Imi a nagyobbik kicsit féltékeny, minket is harapdál, karmolgat eléggé azóta. Nagy- nagy türelem kell hozzá, pláne amiatt, hogy van is ereje, már tiszta harapás vagyok. A megoldás még nincs meg, de azon gondolkoztam, csak elmúlik, ahogy hozzászokik a tesóhoz. A héten majd megpróbáljuk a játszit is, igaz, nem hármasban, hanem anyukámat is beszervezem hozzá.Még szerencse, hogy otthon dolgozik, nem kell munkahelyre járnia.

Marycus,
ahogy leírtad, nem irigyellek, biztosan nem lehet könnyű a dolog. Ha cicin van, az sem jobb neki, mert Zsiga akkor pl megnyugszik. Vagy kendő? Én most azt akarom megpróbálni, hátha.
De az, hogy a gyerek ölben van, igazi elrontás nem lehet, hisz az lenne a természetes, hogy ezek a kis pöttömök érezzék az annyuk testi közelségét még jó ideig sztem. Igaz, másodikkal már messze nem lehet annyit, mint az elsővel.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Manóka:
Nagyon aranyos baba Zsiga és ahogy láttam, Imi a kórházban még nagyon örült neki.

Hát igen, nálunk is így kezdődött, hogy csak cicin szeretett volna maradni, először csak este, aztán már délután is, most meg már ott tartunk, hogy délelőtt is. Persze társul még ehhez a hasfájás is, de azt hiszem ez inkább este játszik. No és szerintem mivel mindig elalszik szopi közben, most már némi éhség is. A védőnő és a doki szerint is az a megoldás, hogy hagyjam sírni. 2-3 nap és belejön a kismanó, hogy akkor egyen, mikor lehet, így egy probléma kilőve, hasfájásra megy a kúp, meg a homeopátiás bogyó. Marad a kézbenlét, ami azért kell neki. De módjával, mert kell idő a nagyobbra is, aki még csak 1,5 éves és bizony nagyon igényli még, hogy játszak vele. Tehát az evés, szopi, szundi és tisztábatevéses időn felül megmaradó időt el kell osztani. Egyenlőre osztani kell, mert az együtt játszás még nem megy. Így nem marad sok idő a babusgatásra, mégha fontos is. Ja és akkor nekem még nem is voltak igényeim, még nem volt főzés, meg egyéb házimunkák. Ez az élet, jobb ha minél hamarabb hozzászokik.
Pedig Niki nyugodt baba volt, de azt hiszem, hogy azzal, hogy az elején volt időm rá, mint egy egykére, sőt, még több is, mert most mindig volt aki itt volt, míg Vikinél hamar egyedül maradtam. Szóval ezzel rávezettem őt, hogy milyen jó is anyánál és most, hogy nincs rá lehetőség, attól ő még igényelné és mivel nincs, hát sír...

Persze iszonyú hallgatni... A hasfájós 5 órás üvöltésnél viszont még kézen is üvöltött. Szerencsére ez a kúp hatására enyhült.

Ja, kendőn én is gondolkodtam, de még nem léptem ez ügyben. Itt a szomszédban láttam ezt a kendőzgetést, de nem túl hosszan hordozgatták benne, meg ahogy elnéztem azért abban is fogni kellett. Lehet, ha összefutunk akkor megkérdezem mi a véleménye.

Sok sikert a jászótérhez.

Mindenkinek jó napot!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!
Az én két kisfiam közt 25 hónap korkülönbség van. Ennyi idős a Nagy, a Kicsi 2 hetes. Úgy tűnik, eddig mindenki jól veszi az akadályokat, nagy az idill. Most még persze Apa itthon van velünk és a Nagyik is felváltva segítenek. Egyetlen dolog bukott ki eddig, ami húzós lehet, ha egyedül maradok a legénykékkel. Ez a szopizás. A Nagy 13 hónapos koráig szopizott és(szerencsére) nem kapott kedvet, most, hogy látja a Kicsit. Viszont örökmozgó lévén, vagy körülöttünk ugrál és hozza a mesekönyveit, játékait, vagy egyszerűen nincs türelme kivárni azt a kb. 20-30 percet, amíg a Kicsi eszik. Kimegy a szobából és valami más elfoglaltság után néz. Ettől engem kiver a víz, hogy éppen hol van és mit csinál. Fogom a Kicsit, szájában a cicimmel és megyünk a Bátyus után. Szóval ez így elég zűrös. Mik a tapasztalataitok, bevállt módszereitek erre az esetre?
Nagyon várom az ötleteket!
KM
kedves_medves
 
 


Szia KM!

Hát először is gratulálok!Próbálj meg sokat pihenni, ez talán a legfontosabb, hogy legyen elég türelmed és tejcsid.

A problémádra azt tudom javasolni, hogy nem kell utána szaladgálnod,hanem szopi előtt rakj el minden olyan dolgot, ami veszélyes, vayg egyszerűen nem szeretnéd, hogy a kezébe kerüljön, 2.zárd be az ablakokat,ha nincs rács rajtuk, és tegyetek rá olyan kallantyút(most nem jut eszembe a neve)felülre(ahol székkel sem éri el),amitől nem tudja kinyitni.
Így minden veszélyt iktassatok ki, gondolom azért játszani szokott egyedül, mindig nem ültél eddig sem a nyakán.Így nem kell állandóan idegeskedned(most nem túl szerencsés), hagy menjen a dolgára, ha unatkozik.
Egyébként nálunk 1 órás szopik mentek
Képzeld el azt!Kép

Remélem mondtam valami hasznosat, ne aggódj, majd kialakul, amúgy meg nem kell hozzászoknia, hogy mindig foglalkozik vele valaki.(később elég rossz lesz emiatt neki is, meg nektek is)az a jó, ha elfoglalja magát.

Szia!
Vigyázz magadra és a picurkákra!
Boncsi
boncsi
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

KM:
Én is gratulálok!

Szopi ügyben csatlakozom az előttem szólóhoz. Mi másfél órás szopikat nyomtunk az elején, de most is minimum 3/4 óra kell.
Vikó még csak másfél éves és szintén örökmozgó. Szerencsére korábban is elég lazán kezeltem, ha a lakásban csatangolt, pedig még lépcső is van, de valahogy sikerült vele a korlátokat megértetni, így nem kell különösebben aggódnom, hogy merre jár, mit csinál. Persze hülyeséget ő is elkövethet, de tényleg nem lehet állandóan a sarkában lenni. Ez még a pici és a szopi nélkül sem ment, korábban sem, legalábbis nekem.
A másik, hogy nálunk, amíg volt más is (apa, nagyszülők) addig Vikó kevésbé volt érzékeny a szopi témára, irigység sem mutatkozott, meg mindig talált valakit akit foglalkoztathatott, így nem ugrált folyamatosan körülöttünk. Mióta egyedül vagyok velük, azóta viszont van irigység és körülöttünk ugrálás is. Még azt is megteszi, hogy a kanapén ahol szopizunk a másik oldalról nekifut és ránk dől, illetve esik. Alig bírom elkapni, hogy ne Nikire essen. Õ el tudja, illetve tudta magát foglalni, de most egyenlőre szopi időben valahogy nem megy neki, kicsit elveszettnek érzi magát. De Niki is még csak 2,5 hónapos, szóval szerintem még nem szokott hozzá az új helyzethez. Neki nehezen megy, de szerintem, ha rájön, hogy ilyenkor egyedül is játszhat, akkor már nem lesz gond.
Most egyenlőre azt csinálom, hogy magam köré hordok néhány játékot, amik általában lekötik és ha már nagyon unja magát, akkor játszunk, meg mondókázni szoktam vele. De próbálom rávezetni, hogy vannak játékai, vegye le őket a polcról és játszon velük. Mondom neki mit vegyen le, vagy mit hozzon nekem. Õ még kicsi, sok mindent megért, de nem mindent. Azért pl.: a telefont, a távirányítókat oda tudja hozni, kajcsizni is tud már, bár ez általában maszttal végződik. Szóval ilyesmik.

Nálunk a játszótér macerás most, hogy Niki sírósabb. Itthon még csak hagyján, mert ugye hiába sír van amit meg kell csinálni, és Vikivel is kell foglalkozni, úgyhogy időnként muszáj sírni hagyni. Így lenne ez a téren is, mert inkább sírjon Niki, attól baja nem lesz, minthogy Viki esik le valahonnan. Én így gondolom, de a többiek állandóan szólnak, hogy sír, de mit tehetek, ha Viki meg éppen mászik valahol. Én a játszótéren Vikit részesítem előnyben, hiszen miatta vagyunk ott. Ha ott is csak ülhet mellettünk, akkor akár ki se menjünk. Sajnos egyszerre tologatni és a mászókán segíteni Vikinek, nekem nem megy...
Persze van egy másik anyuka, ahol a pici egyidős Nikivel és ő folyamatosan tologatja a kicsit. Csak náluk ott az előny, hogy a nagyobbik már 3 éves. Õ már tud egyedül hintázni, mászókázni, messziről irányítható. Viki a másfél évével egyedül csúszdázik, homokozik, mászókázik, felmászik a hintára, de sajnos túl bátor és esett már le mindenről, szóval vigyázni kell rá és én nem szeretnék kockáztatni. És azt hozzá kell tennem, hogy elég hosszú pórázon tartom, hagyom, hogy egyedül bontakozzon ki, szóval tudnám tologatni Nikit, de tuti akkor kezd óbégatni, mikor Viki veszélyes dolgot művel.

Ti mit gondoltok erről?

Mindenkinek jó éjszakát!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok lányok!

Nem akartok visszajönni? Kép Az én lánykám másfél éves, kistesó már a pocakban, 2 év lesz köztük (illetve egy kicsit több). Én Katával is kendőztem, úgyhogy remélem, a menés nem lesz gond, viszont az alváson nagyon gondolkodom, hogy legyen. Másfél szobánk van, Kata a félben alszik kiságyban, de nem alussza még át az éjszakát, és amikor felébred, magunkhoz vesszük. (Próbáltam már, hogy ott helyben visszaaltatom, de rövid időn belül újból felébredt - szóval mindenkinek az a legpihentetőbb, ha áthozzuk magunkhoz és úgy alszunk tovább.) Amíg kicsi volt, addig is sokat aludt velünk. Nade négyen azért nem férünk már az ágyunkba! És szerintetek egy újszülöttet meg egy két évest teljes őrültség egymás mellett altatni (már úgy értem, hogy teljesen egymás mellet, egy ágyon vagy matracon)? A gyerekek nem érzik úgy a babákat, ahogy a szülők? És egyáltalán: szabad őket egyedül hagyni? Előfordulhat, hogy a nagy bántja a kicsit - vagy ezt majd meglátom?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Én vagyok néha (itt is). Nálunk 20 hónap lesz a különbség. Eddig egy szobában aludtunk, de egy hete a fiam megkapta a félszobát. Szerencsére ő elég stabilan átalussza az éjszakát. A tesó mellettünk lesz (kiságyban), amíg sokszor ébred éjszaka, aztán őt is szeretnénk beköltöztetni a gyerekszobába.
Egy ágyban nem altatnám őket. Egymás mellett, külön ágyban hmmm... ezt ki lehetne próbálni. Bár én úgy vagyok vele, hogy legalább ő pihenhessen nyugodtan.
Nem tudom mit csinálnék a helyedben. Meg kéne próbálni rászoktatni, hogy vissza tudjon aludni magától. Persze ez nagyon nehéz.
Kata mikor szokott felébredni? Hajnalban?

Bevallom, nekem az éjszakázás nagyon nehezemre esik (a férjemnek még jobban Kép), úgyhogy hamar megpróbáltuk a fiunkat ránevelni az éjszakai alvásra. Szerencsénkre sikerült is.

Boeske
19+3

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Elég változó, hogy Kata mikor ébred. És az a baj, hogy mostanában mintha rossz álomból riadna, nagyon sír. Az engem nem fáraszt, ha nálunk alszik tovább, az annál inkább, hogy ott töltsek mellette mondjuk 20 percet, amíg visszaalszik - és nem csak egyszer ébred. És siettetni sem szeretném a dolgokat, mert szerintem már az nagy haladás, hogy nem szopival alszik el, és nem az ölemben alszik el, hanem a kiságyban. (Jó, ott kell lenni mellette, amíg el nem alszik, sőt, simogatni kell a talpát.) Hát, nem tudom, mi lesz a megoldás.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!
Igen, ez nehéz dolog. Rögtön felveszed, ha sír, vagy hagyod egy kicsit? Mi véletlenül jöttünk rá, hogy a gyerkőc az esetek nagy részében fél perc után visszaalszik magától.
Úgy sem nyugszik meg, ha csak odaszólsz neki? Ez is bejön néha, bár minden gyerek más és más.
Próbálkozz, előbb-utóbb biztos átalussza az éjszakát, bár még lesznek nehéz időszakok. (5-6 éves korban szoktak nagyon félni éjszaka)

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok,
nálunk az működik egyelőre, hogy a kicsi alszik velem, a nagy meg Apával. Ez az egyedüli, ami működött. Cicónak nagyon nagy szüksége van/volt a testközelségre megint, amikor megszületett a kistesó, én meg frászt kaptam már attól is, amikor reggel átjött mellém feküdni, közben meg Zeze az ágyamban, akárhová nyúlok, mindenütt egy fej... Kép És érdekes módon, tegnapelőtt Cicó Apa mellől magától átment a saját ágyába aludni, és ott is maradt egész éjjel... lehet, hogy véletlen, de az is lehet, hogy kezdi túltenni magát a dolgokon. Bár nagyon nehéz most neki, mert a szopi-és alvásproblémák miatt Zeze egész embert igényel, folyton foglalkozni kell vele, így nekem nagyon kevés időm-energiám marad Cicóra.
Ja, amúgy visszajöttünk a nyaralásból egy nap után, mert Cicó beleesett a stégről a vízbe, és közben lefejelt egy szögvasat Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi, örülök, hogy idetaláltál - annak nem, hogy ilyen hamar Kép Remélem, Cicónak nem lett nagyobb baja.

Tegnaptól szerdáig egyedül vagyok Katával, úgyhogy kipróbálhatok néhány dolgot Kép Azt például szigorúan bevezettem, hogy fürdeni csak ülve lehet (eddig mindig apa fürdette, és Kata inkább állt, mint ült, de ez szerintem nagyon balesetveszélyes). Éjszaka két ébredésnél visszaaludt attól, hogy átszóltam, de harmadszorra úgy sírt, hogy áthoztam (hajnali egykor). Az nem tudom, miért van, hogy ha leteszem a mi ágyunkra, akkor egy ideig megint sír, de aztán elkezdi simogatni a hasam, megnyugszik, és elalszik. És reggelig még sokszor simogatja, gondolom ez nyugtatja meg, ha felriad. Úgyhogy egyelőre nem szeretném elvenni tőle. Arra mondjuk szükségem van, hogy este a saját ágyában aludjon el, és én a páromhoz bújhassak, de aztán már jöhet. Minden altatásnál ezen agyalok, hogy hogy legyen. Persze márciusig azért még van idő Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!
Csak így tovább. Próbálgass. Előbb-utóbb megtanul visszaaludni egyedül. Erőltetni meg nem kell.

Egyébként ma éjjel nekem is fel kellett vennem a fiamat. Biztos valami front van.

Kriszi, szia!
Várjuk az egyéb tapasztalataidat is. Gyere máskor is!

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Hahó,
GyeZsu,
gratula itt is!!!

Szóval Cicó olyan január környékén tanulta meg átaludni az éjszakát, ill. egyedül eleludni, egyik napról a másikra, magától, úgy látszik, megérett rá. Persze amióta Zeze megszületett, néha felsírogat, de egyre ritkábban, és már nem vándorol át éjjel, főleg mert nincs egyedül a szobájában. Nálunk ez jött be, de persze Apa azt mondja, jobban alszik Cicó mellett, mert én mostanában horkolok Kép Ja meg Zeze ki is túrta Kép

Cicónak egyébként hálistennek nincs nagy baja, csak lett egy kis luk a fején. De Apa frászt kapott, hogy mekkora baj lehetett volna...

Boeske,
köszi Kép
Nálunk még nagyon pici a kistesó, úgyhogy sok tapasztalatom sajna nincs, csak annyi, hogy két hiperelevenre sikerült, örökéber kölökkel bizony eleinte roppant nehéz Kép
Arra vagyok pl. kíváncsi, hogy ki mit tud tenni az éppen ébren lévő kicsivel, amíg a nagyot altatja. Cicó ugyanis nagyon igényli, hogy mellette legyek, amikor du elalszik, mert ez az idő csak az övé, és így persze minimum fél óra, de van, hogy egy óra is. Ennyi időt (fél órát) meg Zeze csak akkor van el, ha nagyon kipihent, és tele a pocakja, és akkor is ez a maximum. Ja és evésben a fiatalúr rém faxnis, nincs olyan, hogy gyorsan megszoptatom műsoron kívül, mielőtt Cicót altatnám, mert nem kell neki.
Ja meg mit lehet csinálni, ha a pici éppen a szopi helyett nézelődős korszakban van, és ha a nagy ottan rajcsúrozik, akkor egyfolytában utána forog.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi, a szoptatós topikon nem te javasoltad mindig a süketszobát? Kép

Hát az az igazság, hogy ez az alvás kérdés sajnos lakáskérdést is felvet - hacsak nem mondjátok azt, hogy egy 2,5 évest már lehet emeletes ágyon altatni. Mert fél évig bölcsőben lesz a kistesó az ágyunk lábánál, de utána? Van mondjuk egy sarokülőgarnitúránk, ami franciággyá alakítható, de azt nem szeretném rendszeresíteni, mert ahogy magunkat ismerem, az tuti nem lenne soha visszacsukva - az meg már kész Égig érő fű effektus Kép Az nagyágy felhajtható matraccá vagy galériaággyá alakítását sem támogatom - szeretem a franciaágyat nappal is. Egyébként Katát ma csak reggel negyed hétkor kellett áthoznom. De olyan helyes! Sír, ahogy az ágyra rakom, és egyre csak azt hajtogatja, hogy "cici!" - ami most a pocakomat jelenti, ugyebár Kép És a kistesó dolgot még biztosan nem fogja fel, de rögtön megtanulta a kistesó nevét: Bababó, és látszólag azt is tudja, hogy a pocakomban van - bár valószínűbb, hogy Bababót a pocakom szinonímájaként használja Kép, mindenesetre valamelyik reggel arra ébredtem, hogy Kata azt mondta mellettem, hogy "Bababó!" És egy hatalmas puszit nyomott a pocakomra. Nagyon megható volt! Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu!
Kata biztos érzi a tesót. A fiamon is látom, hogy érti, miről van szó. Mutattam neki képeket kisbabákról is. Ha megkérdezem, hol a tesó, vagy a baba, akkor mindig a hasamra mutat és jön simogatni.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Kata meg, ha megkérdezzük, hol van Bababó, a saját pocakjára mutat. Kép De ez életkori sajátosság, ettől még érezheti. A napokban például "visszaesett" a szobatisztaságban - azt is jó lenne a megérzésre, és az előre féltékenykedésre fogni Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Lányok, képzeljétek: negyed 10, és Kata a saját ágyában alszik. Egyszer kellett bemennem hozzá éjszaka (apróbb felébredések azérr voltak), de fekve sírt, nem ült-állt fel, megsimiztem a hátát, akkor már nem sírt, aztán közölte, hogy "lába", na, akkor melléültem lábat simizni, és egy idő után visszaauldt. Majd beszámolok a további fejleményekről Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu!
Egy-két nap, és boldogan fog durmolni az egész család éjszaka. Kép
Engem csak az zavar, hogy nekem egyszer mindenképpen fel kell kelnem a legkisebb miatt (WC-re). Kép

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Na, azért nem ilyen egyszerű a helyzet Kép Kata aznap majdnem 10-ig aludt, délután viszont csak csendes pihenő volt, nem aludt el. Éjjeli ébredések maradtak, ágyunkbaáthozás is visszajött, de már kitaláltam, hogy vészhelyzet esetén úgy lesz majd, hogy Kata apával rendesen fekszik az ágyon, mi meg a kicsivel majd fordítva - így mindenki elfér. Pisilni én is kelek. Aztán meg álmodok hülyeségeket Kép

Nem tudom, ti fogakkal például hogy álltok, de Katának egyelőre 10 foga van, abból még nem is bújt ki mindegyik (1 vagy 2 rágó) teljesen, úgyhogy éjszaka az is bekavarhat. Vagy ki tudja.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hát a fogacskák miatt valóban húzósabbak az éjszakák. Főleg a rágófogak, meg a szemfog miatt. Szerencsére mi már 12-nél tartunk, és most éppen szünetel a dolog.

Apa a naggyal - ez tényleg jó ötlet. Mi most akarunk nagy ágyat venni a fiamnak, olyat, amiben esetleg ketten is ellehetnek/tünk, ha kell.

Boeske
20+3

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Lányok, mennyire lehet emelgetni a nagyot a pocaklakó mellett?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok lányok!

Jó rég voltam itt.
Éjszakázás nálunk is van fogzás idején, meg most a nagyobb szokott rá, hogy kijár éjjelente és ha visszaviszem, akkor meg kell várnom, míg visszaalszik.De pénteken ovi után simán átaludta az éjszakát ébredés nélkül.

GyeZsu!
Én simán emelgettem Tündit pocakkal, de azért óvatosan. Mindenesetre nem utasítottam el, ha jönni akart. Guggolj le hozzá, és együtt (öledben a gyerekkel) állj fel. Szerintem így nem emeled meg magad és nem lesz baj.Kép

Boncsi
boncsi
 
 


GyeZsu!
Ha nincs semmi bajod, szerintem nyugodtan emelgetheted a nagyot. Persze, ha keményedik a hasad, akkor inkább ne.
Én 7 hetet feküdtem a kicsivel, mert nem tapadt meg jól, aztán még pár hétig nem emelgettem a nagyot, de most már én is felveszem.
Próbáld ne hasból emelni. A láb és a karizom dolgozzon. Akkor nem lehet baj.

Boeske
20+5

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Húha lányok, akkor majd odafigyelek milyen testhelyzetből és hogyan emelem Kép Köszi!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,
milyen rég nem jártam erre, de gondolom, mindenki hasonló cipőben vanKép

Lassan 3 hónapja vagyok 2 gyerekes anyuka, és néha elgondolkozom, vajon, ha nagyobbak lesznek a fiúk, könyebb lesz, vagy nem?

Marycus,
annó, amikor írtad a játszóteres tapasztalataidat, még nem nagyon tudtam hozzászólni a dologhoz, viszont, azóta már szereztem én is némi rutint. És, teljes méártékben egyet tudok veled érteni. Én is, úgy vagyok vele, hogy a kicsi a babakocsiban biztonságban van, még akkor is, ha sír, és, inkább ő sírjon, minthogy a nagyobbik lessen valahonnan. Ha szerencsém van, akkor Zsiga végigalussza a játszótéren délelőtt- délután lent töltött 2-3 órát, de, sajnos nem mindig. Ilyenkor elég kínlódás a dolog, dehát, sztem nagyon találékony anyukák vagyunk szükség eseténKép Ja, és nagyon sok erőt ad, amikor látom a másik anyukát, aki 40 hetes kismamaként fut 2 nagyobb gyerkőc utánKép Persze,én is nehezen fogadtam el, de az ilyen esetekben jövő segítség azért nagyon jól jön. Legalábbis, ebben szerencsém van, hogy mindig van másik anyuka, barátnő, testvér, aki csak tud jönni, és segíteni.
Nekem az a nagyon nagy fájdalmam, hogy imi a nagyobbik fiam a kisebbekek lökdösgeti, stb. Persze, nem dúrván, hisz még ő is, csak 2 éves lesz, de azért nem szeretem. Mgoldást egyenlőre nem tudok. Habár, egyik kedves ismerősöm arra hívta fel a figyelmemet, hogy biztosan nem foglalkozok eleget kizárólag vele, és ez az oka.Kép Nagyon szivemre vettem, de van egy másik gyerekem is, így őt sem lehet órákra belökni a sarokba, hogy most te csöndben legyél.

Gyezu,
én emelgettem a fiamat az utolsó percig, sztem nem is nagyon lehet ezt a dolgot kivédeni.

Éjszaka nálunk úgy megy, hogy a 2 szobából egyik a háló, mindannyian ott alszunk. A kicsi az első ébredés után már ott marad mellettem, mert ahoz lusta vagyok,hogy ébren legyek, míg szopik, és aztán tegyen vissza. De, pláne ebben a hűvösben sztem nem is nagyon várhatom el tőle, hogy menjen vissza a saját kis hideg ágyába. A nagyobbik hol az ágyában, hol a mienkben alszik, attól függ, milyen éjszakája van. Nekünk így lett a legkényelmesebb, mert én, szintén lustaságból inkább ezt választottam, mint azt, hogy éjjelente pakolgassam, altatgassam. Nem mondom, hogy minden éjjel nagyon szuperül alszok, de nincs is okom panaszra. Sőt, azt hiszem, ha lenne tőbb szobánk, akkor is, egyenlőre együtt lennénk éjjel. Úgyis, hamar eltelik sztem ez az idő, aztán meg, majd vágyakozhatok, hogy csak 1-2 percre bújjanak oda hozzámKép
Fogzásra én mindig chamomilla vulgarist adtam, nekem Iminél nagyon bevált, és, ha Zsiga is nagyon sír pocifájás miatt, akkor neki is szokott használni.

menni kell,

manóka

manóka
manóka
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: