Új privát üzeneted érkezett!

Van a Popolininek is vmi, meg a Sonett marka. Utobbi kaphato a biopiacon, ill a Muzeum koruton a bioboltban.

Biobaba
biobaba
 
 


100% lanolin: PureLan kenőcs. Én mondjuk kisebesedett mellbimbóra használtam, és nagyon látványos volt a siker. (Ráadásul lemosni sem kellett szoptatás előtt.) Mondjuk az egész popsit kenni vele azért nem egy olcsó mulatság - bár nem tudom, a többi krém mennyibe kerül. Ezt a PureLant gyógyszertárban lehet kapni, ha meg is kell rendelniük, másnapra már ottvan.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Egyszer én is lanolinkenőcsöt használtam mosáshoz, gyapjúmosószer hiányában. Feloldottam meleg vízben, nagyon macerás volt (pl mindenhova odaragadt). De működött, azóta nem használtam erre a külsőre semmi mást. Ha elkezd büdösödni, langyos vízben kiöblítem, és finom friss illata van. Mindez szappan és mosószer nélkül.

Kati
kat_ica
 
 

 
 

Kösz a tanácsokat, megpróbálok ilyen betétet beszerezni.
Az a helyzet, hogy 6 hetes kisfiam 6 óra alatt képes volt 1 tetrával átáztatni az addig kíválóan működő Popolinis gyapjú külsőt - szerintetek ez normális? Annyira durván, hogy a lepedőn is hatalmas folt lett. Nem tudom, mit csináljak, most készülök megrendelni a teljes készlet nadrágpelust és gyapjú külsőt, de erre meginogtam. Hozzá sem nyúltam a külsőkhöz, csak szellőztetem, a szélén a kakifoltokat pedig lanolinos gyapjúmosószerrel mostam ki, nagyon kíméletesen. Jajj!

Csilla
csillahbabe
 
 


Szia Csilla!

Hat 6 hetes gyerek 6 ora alatt elaztatja az eldobhato pelenkat isKép Egy tetrat meg tutira. Ez este volt? Hajtogass bele kettot, harmat. V a Koala szerintem eleg vastag ejszakara.

Ne add fel.

Biobaba
biobaba
 
 


Csilla,
Ha a tetra tele van, akkor a gyapjú kezdi magába szívni, és előbb-utóbb átázik. Több réteg kell bele! Kép (Ja igen, Biobaba is ezt írta).

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Azóta jelentkezett még egyszer a tünetegyüttes, csak mondjuk nem ilyen durván,de nem egészen 3 óra alatt, Popolini one size nadrágpelussal. Már most tegyek bele extra betétet?
Ja, és most Pesten vagyok (sérvműtétre készülünk holnap), hol lehet beszerezni ilyen nedvzáró betétet?
Ja, az az ominózus eset éjjel történt, gondoltam kipróbálom eldobható nélkül. Nekem az eldobható még 8 óra alatt sem telt meg. Nem értem...
A koalával meg úgy vagyok, hogy akkora csomag, hogy semmi nem megy rá a gyerekre, ha rajta van. De kisinggel, hálózsákkal biztos jó, éjszakára lehet, hogy ez lesz a megoldás...
Nem adom fel Kép!

Csilla
csillahbabe
 
 


Szia Csilla!

Esetleg probald meg a Kek Pandaban. 11. ker. Bartok Bela ut, Bertalan Lajos utcai megallonal. Ott van sok popolinis cucc. Hatha... De lehet, h csak megrendelni tudjak. De azert megprobalhatod.

Egyebkent melyik gyapju kulsod van? A kotott, vagy az, amelyik filcszeru?

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

7 hónapos a babám. Pampers pelenkát használunk.8 hetes kora óta nem cserélünk éjszaka pelust és még soha nem volt piros a popsi. Este mindig gyógyszertári kenőccsel kenem,nagyon jó. Orvos írja fel.
sagica
 
 


Sziasztok!

Biobaba, szerintem szerdán elmegyünk a Kék Pandába gyapjúkülsőt venni. Te melyik fajtát ajánlod? És tudsz valami jó kis kajáldát a környéken, ahol gyerekkel lehet gyorsan, olcsón és jót ebédelni? (4D-s ultrahangra megyünk a Kosztolányihoz 13 órára.) Én csak a Móriczon tudom a Meki mellett az önkiszolgálót, de az elég zsófolt szokott lenni, etetőszékre meg egyáltalán nem emlékszem. Magánban is megírhatod, mert az is érdekel, hogy merre laktok pontosan, mert csak tervezgetem, tervezgetem, hogy meglátogatunk madj titeket...

Egyébként Kata végre ráül a WC-re. Íme:
Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Gyezsu!

Amikor legutobb mentem a Kek Pandaba, volt mindket gyapjukulso. Csak azert irom, mert nem olyan egyszeru a dolog. Ugyanis nem tartanak, csak megrendelesre jon. Mielott megy, kerdezz ra, h meg megvannak-e. Mindketto jonak tunik. En a helyedben megvennem a 2 feletKép Ugyis celszeru a ketto. Mig az egyik szellozik...

Kajalda: csak a Fozelekfalot tudom. Ez az onkiszolgalo.

A tobbit privatKép

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Rátaláltam a Kék Panda honlapjára (nehéz volt: www.kekpanda.hu). A bolt elérhetőségei: KÉK PANDA BABABOLT
Cím: 1114 Budapest, Bartók Béla út 25.
Nyitva: H, K, Sze, P 10-18, Cs 12-18, Szo 9-13
Tel: (1)279-0623, Mobil: 70/381-5646
E-mail: info@kekpanda.hu
Hétfő-kedd nem leszek telefonközelben, de remélem, az e-mailre is reagálnak majd. Egyébként rengeteg mindent lehet kapni náluk a honlap alapján...

Biobaba, a főzelékfaló hol is van?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bocs, azert nem tettem be linket , mert ugy emlekeztem, h mar be lett teve ide parszor.
Reagalnak a levelre.

Fozelekfalo: feluton a McDonald's es az Alexandra konyaruhaz kozott, a Bartokon.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

a filces gyapjú van nekünk. A szárazontartós betét az popolinis? Mert én nem tudtam, hogy ilyen is van nekik...
De megpróbálok eljutni a Kék Pandába, körülnézek, ha már itt vagyok Kép.

Csilla
csillahbabe
 
 


Sziasztok!
Megújult a Monapel termékek oldala. Az új cím www.monapel.hu Itt már vannak új termékeink is, amelyek a régi honlapon nem szerepeltek. És folyamatosan kerülnek fel az újdonságok.
Biobaba! Jövő hét szerda jó lenne neked? Akkor úgy néz ki, délután szabad vagyok.Kép Végre.Kép Mióta beindult az iskola, azóta nem sok időm van. Szinte minden délután különórák vannak. Visszasírom a babás életet sokszor.Kép
Liesel
liesel
 
 


Szia Liesel!

Jo lesz.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Rábukkantam egy cikkre a babák nem pelenkázásáról (na ezt most jól leírtam Kép). http://www.mothering.com/articles/new_baby/diapers/elimination-communication.htm l

Kati
kat_ica
 
 


Szia Kati!

Köszi, de angolul most lusta vagyok elolvasni... De örülök, hogy jelentkeztél, már olyan rég hallottam felőled. Képzeld, szombaton biopiacon voltam Biobabával! Te nem jársz errefele? Mert akkor veled is összefuthatnánk Kép

Mi most úgy állunk, hogy Katát itthon nem pelenkázom, de újabban nem szól, ha pisi van, viszont ha ráültetem a WC-re, akkor pisil. Kakinál szokott szólni, és akkor még a WC-ből is kiküld, hogy egyedül erőlködjön, csak akkor szól, ha kész Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Boeske!
Mukodnek meg az uj monapel kulsok? En megint kezdek elcsuggedni, mert kb 2 honap utan ujra minden alulgombolos nedves. Most mintha a kozbulso szegocsiknal jonne at a pisi. Talan ott gyengult meg a vizzaro anyag.
Vagy vegyek mas markat? Azert vad arai vannak egy-egy kulsonek, es nem 1 db kell belole Kép
Vagy egy 10 honapos fiu igy mukodik??
Petine
petine
 
 


Petine, ha gond van a külsővel, miért nem jelzed a Monapel vevőszolgálaton? Az oldalunkon, www.monapel.hu megtalálható az elérhetőség. Javítjuk, vagy cseréljük, és nekünk is hasznos a visszajelzés. Meg ha átgondoljuk, lehet, hogy rájövünk mi a gond. Szóval írj.Kép

Liesel
liesel
 
 


Szia GyeZsu!

Mi már csak éjszaka pelenkázunk és nem hordozunk egyáltalán, ezért nem írok már a "régi topikjaimba". Amúgy jól vagyunk. Mo-ra mostanában nem megyünk, majd valamikor jövőre. Fogok előre szólni és megszervezünk egy talit, jó?

Jól haladtok Katával. Pocaklakó hogy van?

Petine,
Ha vesztek egy drága külsőt, de csak akkor kell lecserélni amikor kinövi, az már megéri, nem? Vagy, Liesel javaslata is jó Kép

Kati
kat_ica
 
 


OFF
Szia Kati!

Közben persze rájöttem, hogy az e-mail címed is megvan valahol Kép Feltétlenül szólj, ha jössz! Kép Pocaklakó köszöni jól van, tegnap töltöttük a félidőt.

ON
A pelenkázás nélküliségről: a hordókendős topikban Lívia ajánlotta a saját honlapját, épp ma olvastam ott erről - nagyon felizgatta a fantáziám Kép, márciusig mindenképp utánajárok. (Apának nem nagyon fogok mesélni róla, a textilpelenkázást is csak az én kedvemért csinálja Kép)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Petine!

Nálunk működik! Egyszer ázott csak át, amikor sokáig volt rajta, és harisnyában volt a gyerkőc. Mi már nem használunk alulgombolós trikókat, úgyhogy lehet, hogy akkor ázik át a külső, ha valami nagyon rászorul.
Ezzel kapcsolatban meg csak januárban lesz tapasztalatom, akkor születik a tesó.Kép

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Petine: Nekünk Kushies van, drágább, mint a Monapel, mégis átázik. Szóval nem az árán múlik. Miért nem próbálod meg a gyapjúkülsőt? Igaz, az még drágább.

Ha már itt tartunk: nemrég érdeklődtem itt a gyapjúmosószer meg lanolinkúra iránt. Azóta is hajkurászom őket, eredmény: bioboltokban nincs, de az egyikben ajánlották, hogy vegyek gyógyszertárban lanolint. Gyógyszertárban lanolin nem kapható. Popolini (Lotek): nem foglalkoznak ilyesmivel (hogy ezt milyen stílusban közölte az úriember, azt inkább nem részletezném...)
Na mindegy, rendelek majd a neten külföldről, csak bosszant, hogy itt állnak a gyapjúkülsők és nem tudom használni őket. Kép

pindi
 
 


Pindi!

Hol probaltal venni? Lehet kapni a Muzeum koruton gyapju kurat, Sonett markajut. Szombaton a biopiacon is arulnak. Gyapjumososzert tudnak beszerezni a Kek Pandaban, Okoszolgalatnal, kaphato a Holdboltban (Szabolcska M. u., 11. ker.). Sonett termekek meg kaphatok a Mamutban, Savoya Parkban levo bioboltokban is. Ill. Demko Feder, Boch Gyapju markakereskedesek is arulnak gyapju mososzert.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Többek közt próbáltam a Múzeum körúti nagy bioboltban, ott néztek rám nagyon és azt mondták, hogy nem is szokott lenni. Pedig tényleg van egy csomó Sonett termékük, de az nem volt. A Holdboltban csak olyan gyapjúmosószer van (nem tudom, hogy az Sonett volt-e), amiben olívaolaj van, nem lanolin. Ott ígértek viszont tiszta gyapjúzsírt, de végül nem hoztak, és nem tudták megmondani, hogy lesz-e a közeljövőben. Máshol is néztem a Sonett termékek között, de nem volt.
De: most délután sikerült rendelnem az Ecopelesektől. Igaz, hogy 2-3 hét, de lesz. Kép

pindi
 
 


Pedig en a Muzeum koruton vettem. Igaz, nem mostanaban. Mososzer csak olyan van, ami nem lanolinos. Esetleg gyapjuboltban kaphatsz lanolinost. Ezert kell a gyapjukura, ami direkt a gyapju kulsokre jo. De jo, h vegul megis talaltal.Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Liesel! Irtam, kb egy hete, meg semmi valasz...
Pindi. Kép. A gyapjutol kicsit tartok, nem okoz-e allergiat, eleg erzekeny a fiam bore.

De most mar tenyleg erdekel a kulsok elettartama, kinek mi a tapasztalata, errol van egyaltalan adat a termekeken? (A textilpelus belso ketto gyermeket kibir, ha nem hypos vizbe aztattam volna, harmat is.)

Petine
petine
 
 


Sziasztok!

Pindi, köszönöm a csacsit, nagyon helyes. Sajnos még nem jutottam oda, hogy meg is csináljam!
Én is a szombathelyiektől rendeltem gyapjú mosószert, ki is próbáltam, jó, és nem is illatos. Nézem az összetételt: kókusz- és pálmaolaj mosóaktív anyag, tejsav, víz. Egyébként vannak + kiegészítő termékeik is: 2féle felújító kúra, azok vsz. lanolinosak. Õk tényleg nagyon rendesek, lehet érdeklődni, kérdezni is. Bár Mon nem forgalmaznak játékokat (ld. Pop honlap ),még is beszerezte nekem a leányzó azt a csörgőt, amelyiket kértem.(Nézzétek meg , helyesek, nagyon könnyen megvarrhatóak: a fej nemezgolyó csörgővel, pamutplüss huzat) Egy leheletnyivel olcsóbbak is, mint a KP -ők a magyar központ -ahogy kivettem-, de ez csak nagyobb tétel esetén érzékelhető, ugyanis a postaköltség elég húzós! Lehet kérni tőlük árlistát, és A4-es katalógust.
Csillahbabe, úgy rémlik, azt írtad, a ny-i végeken élsz, szóval neked is érdemes őket keresni, személyesen is lehet.
Na, arról akarok még beszámolni kb 1,5 hónapja, hogy:
P 2size-t használunk (főleg), működik, még soha nem volt baleset, csak ha kilógott a külső alól. Vastagabb mint a nagyok (1size, Ufit), mert ebben belül 4 rtg frottír van, míg a többiben csak 2. + betétet is lehet hozzá venni, de eddig nem volt rá szükség, csak a nagyokhoz teszem be éjszakára. Kiadós, s ez hátrány is, mert elég nehezen szárad, főleg ilyen időben! Szóval én nagyon szeretem, bevált. A gyapjúkülső is pofás, csak nagyon nagy a csomag, de fürdés után, és éjjel azt adom a lányra.
Mi mostanában éjjel csak 1szer pelenkázunk: hajnalban menetrendszerűen nagy erőlködésre ébredünk, ekkor szokott kakilni először :-) . Korábban minden éjszakai kajálás után igyekeztünk átcsomagolni, de leszoktunk róla, (bár 3,5 hónaposan még mindig nem alussza át az éjszakát) mert ha magához tér, akkor még min fél óráig nincs alvás. A gatya meg bírja 6-7-... óráig.
Petine. Julcsink is érzékeny bőrű- pedig kreolos-, de a gyapjúval semmi gond!

Anna
kannácska
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, úgy 10 napja átalussza a gyermek az éjszakát (emlékeztetőül szept. 1-jén született Kép), és azóta bírja a 2 tetra (mióta felvilágosítottatok, kettőbe teszem mindig Kép) és a gyapjú külső! Jippííí!!!!
Kannácska, én is az Ecopellel hozattam minden popolinis cuccomat, először még pocakosan augusztusban, akkor mákom volot, mert pont Sopronba jött az egyik munkatársuk (Háder Erika), és tudtunk találkozni, így megúsztam a postaköltséget. Most meg, hogy a köv. méret kellett gyapjúkülsőből, meg popli betétet is rendeltem szép számmal, átutalással fizettem (ez a legolcsóbb, a rózsaszín csekk drágább, az utánvét meg a legszemetebb dolog), és ahogy a postán átvette, közölték, hogy a postaköltség, 860 Ft, is rendezve van. Nem tudom, h direkt vagy véletlen, de igen örültem neki...Kép

Egyébként, mivel már egy ideje használom a one size-t, meg az ultra fitet is, azt vettem észre, hogy 2 tetra is bír legalább annyit, mint ezek, tehát úgy döntöttem, egyelőre nem invesztálok bele 20 nadrágpelusba. Tényleg, mióta kettőt rakok bele, nem volt baleset. És rendeltem szárazontartó betétet is, bár azt mondták, a popli is szárazabban tartja, és megnéztem, tényleg.
Képzeljétek, anyukám is teljesen belelkesült, és vett a patikában Novotex betétet, ami olyan, mint a popli, csdak olcsóbb, de mondjuk gyengébb is. Nem is tudtam, hogy ilyet még lehet kapni...

Na sziasztok!
Csilla
csillahbabe
 
 


Sziasztok!

A Kék Pandában ma végre megvettem a gyapjú külsőt. Gyapjú mosószert viszont még nem kaptam. Olyat kell vennem, ami lanolinos, ugye? És hogy kell tisztítani a külsőt, ha pisis, netán kakis lesz? (Ez nem a kötött - az még nem érkezett -, hanem a "nemezes".) És megnéztem a Poppolini külsőket, hogy értsem, miről beszéltek Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Gyezsu!

Ha pisis lesy, kiteszed a friss levegore szaradni. Ha kakis lett, akkor meg hideg vizzel, mososzer nelkul, esetleg gyapju mososzerrel kimosod finoman ayon a reszen, es kiteszed szaradni. Lanolinozni csak akkor kell, ha kimosod belole, ami benne van meg most.

Biobaba
biobaba
 
 


kiszakadt az egyik kushies pelusból a tépőzár.... ááááá KépKépKép
lehet, hogy brutálisan húztam meg?
orsko
 
 


Orsko, de jó, hogy jelentkeztél Kép Mi van veletek?Pelus ügyben én írnék a gyártónak, mert ilyennek szerintem nem szabadna történnie.

Nálunk sikeres volt a gyapjú külső premierje Kép Meg a Moltex ÖkoPlusz (?) pelenkáé is.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, köszi, hogy örülsz Kép
megvagyunk, enyém gyermek még távolról sem tart ott szobatisztaság ügyben, mint Kata Kép

Igazából nem az történt, hogy a tépőzár egy rántásnál a kezemben maradt, hanem ott, ahol a tépőzár tüskés fele oda van varrva a pelushoz, kicsi, de határozott lyukak jelentek meg. Ettől átázni nem fog, de azért mégiscsak gáz. Hogy fog így 3 gyereketkiszolgálni egy pelenka???

Gyapjúkülsőről annyi áradoztok, hogy egészen kedvet kaptam kipróbálni.

o
orsko
 
 


Petine! Nem kaptam emailt tőled. Milyen címre írtál?

Liesel
liesel
 
 


Sziasztok!

Két hónapos a kisfiam, és pár hete kipróbáltam a Monapel nadrágpelenkát, de egy óra alatt teljesen átázott. Van bele való plusz betétem, szerintetek azzal sikeresebb lesz? Nektek mennyi időt bír ki?
Köszi: Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy használ-e vaalki közülletek mintás Monopelt. Nekem nagyon tetszik a nagymacis, csak nem tudom, hogy jó-e.

Gondolom már többen kérdezték, de nincsen erőm vissza olvasni: Melyik texilpelust ajánljátok egyébként? Én a Monapelt néztem ki, de nem tudom mi lehet a különbség. Mondjuk nem sok félét találtam a neten, csak 3at. GyeZsu már mesélt a kukorica pelusról. Kép

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Eszter!

Én leírom a saját tapasztalatomat, de erre is igaz, hogy nincs két egyforma gyerek (vagy szülő), ami az egyiknél beválik, a másiknál nem feltétlenül.
Nekünk van Kushies Basic belső és külső, Kushies Ultra (all-in-one), 2 db. sk. gyapjú külső és egy db. Monapel belső.
Ez utóbbit kipróbálásra vettem, és örülök, hogy nem vettem többet. Tudom, hogy egyesek szemében nem leszek népszerű ezzel, de én megmondom őszintén, nagyon nem szeretem. Csak vészhelyzetben használjuk (ha nincs más tiszta), vagyis 5-6szor ha volt rajta, de úgy néz ki, mintha már egy éve csak ezt használnánk. Nem tudom, hogy tart ez ki akár csak egy gyerek pelenkáskorszakának végéig. (Mert ugyanakkor egy méret van belőle, vagyis kb. 2-3 évet kéne kibírnia) A mosásnál valahogy elmozdul a belső réteg, teregetéskor külön munka, hogy eredeti formájára igazgassam. Az esetek 90%-ában átázott, de ez szerintem nem ennek a hibája, hanem a külsőé (Kushies külsővel használtuk). A dereka nekünk nagyon alacsony, bár a fiam csak egy éves, kis súlyú, de viszonylag hosszú, és a legnagyobb méretre állítva éppen hogy jó. A tépőzár szerintem elég rossz minőségű. Nekünk sima fehér van, de nem hiszem, hogy a mintás minőségben más lenne.
A Kushies Basicet itthonra használjuk, mert nem túl nagy a nedvszívóképességük, max 2-3 órát bír ki (extra betét nélkül). Az anyaga és a tépőzár szerintem sokkal jobb, mint a Monapel. A külsője viszont gyakran átázik. Ha tehetem, gyapjú külsővel használom, így még soha nem folyt ki.
Kushies Ultrát használom, ha elmegyünk itthonról. Én nagyon szeretem, praktikus, sokat felszív. Eddig még csak éjjel folyt ki. (Ez nálunk 12 óra folyamatos használatot jelent, 3óránkénti szoptatással, vagyis sok pisivel.)
Azt viszont még nem tudom, hogy második-harmadik gyerekig kitart-e. A Kushies-oknak viszont az a hátrányuk a Monapellel szemben, hogy két méretet kell belőle venni.
Popoliniről nincs tapasztalatom.
Ja, és azt ugye tudod, hogy a kukoricapelus nem mosható?
Bocs, hogy hosszú voltam, remélem, tudtam segíteni.

Üdv: Pindi

pindi
 
 


Pindi!

Nagyon szépen köszönöm. Utána nézek akkor a Kushiesnak is. Kép Tudom, hogy a kukoricás nem mosható. Kép Csak arról is írt valaki. Kép
És nem baj, ha hosszú, mert több infó van benne. KépKépKép


Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Eszter, látom, idetaláltál Kép Akkor én is leírom a tapasztalataimat: nekünk volt két kicsi, most két nagy Monapel (egyszínű) külsőnk, ezen kívül kaptunk 5 Kushies pelenkát, de alapvetően a Monapelt használtuk textilpelenka betéttel. Most vettem egy gyapjú külsőt (Poppolini - a filces) kipróbálásra, mert Katát már csak akkor pelenkázom, ha elmegyünk - nameg éjszakára. Nem nagyon emlékszem olyanra, hogy átázott volna a külső, illetve éjszakára egy idő után két textilpelust hajtogattam meg betétnek. A tépőzárral sem volt gondom. Azt az egyet nem szerettem, hogy a kaki bement a szegőcsík alá (állítólag az újfajta külsőknél ezt megoldották). Egyébként ha csak pisis volt, akkor csak egy nedves pelenkával áttöröltem. A külsőket a gyerekruhákkal együtt mostam - hamar megszáradtak. A Kushies nagyon jó volt, amikor elmentünk valahova, de nagyon lassan szárad (egyben van a külső-belső), nem tudom, hány kéne belőle akkor, ha csak azt használnánk. Egyébként ott sem volt kifolyás-átázás. Viszont azt ki lehetett nőni. A gyapjú külső nagyon tetszik, fantasztikus, hogy egy kis levegőztetés után már semmi szaga! (Ezt azért a Monapelnél nem lehetett elérni.) Kukoricapelusból azóta vettem a biopiacon Moltex ÖkoPluszt (valahogy így kell írni...), ez nincs klórral fehérítve, úgyhogy valószínűleg környezetbarátabb, mint a Babyfun-os. Viszont azért van egy szaga, ha van már benne pisi. Ja, és ajánlom az Életmód (?) témában a pelenka nélküli baba topikot is Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu!

Oksa. Azt is megnézem. Köszönöm! Na, jó nehéz lesz majd választani. Kép Kíváncsi leszek nálunk mi fog a végén beválni. Kép

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

csatlakoznék hozzátok, bár még nincs babám, a 32.hétben vagyok... Boeske már ismer a télibabásoktól Kép
ma kaptam egy Popolini prospektust, és egy pár kérdésem lenne... Kép
én arra készülök, hogy tetrapelenkát fogok használni+ popolini külsőt veszek hozzá. meg mondjuk egy popolini one size-t, feltéve hogy az jobbna tartja a nedvességet, mint a tetrapelus. mert akkor praktikus lehet esetleg utazásnál, vagy éjszakára...? szeretném, ha mondanátok véleményt, mert én abszolút tapasztalatlan vagyok...
és külsőből milyet kell venni? egyébként azt hallottam, hogy a Monapel külsője nem tart olyan jól, mint a Popolinié... és itt most írta is vki, hogy nem igazán működik neki a monapel külső. szóval: Popo Wrap, vagy Wolle hurkolt külső? ez utóbbi gyapjú. ezt igazán nem tudom elképzelni, hogy hogyan tartja meg a nedvességet... tapasztalat? melyik a jobb? és írtátok ezt az éjszakai átázást. itt találtam egy száraz betét nevezetű dolgot (szintén popolini). valakinek van vele tapasztalata?
előre is köszi a felvilágosítást! még biztos lesz kérdésem.Kép most megyek visszaolvasni, mert biztos egy csomó hasznos dolog van az archívban.
és ez a pisiltetős dolog is érdekelne, amit Biobaba írt, csak kicsit bővebben. vagy mondjuk úgy, hogy a kályhától kezdve...Kép

miraemma

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


ja! és mivel lehet mosni ezeket a dolgokat? a tetrapelust gondolom lehet mosószódával, meg ecettel öblíteni (én most mindent ezzel mosok). de a mosható pelenkát? mármint a nem tetrát. és a külsőt hogy tisztítom?
ja és azt írja ez a prospektus, hogy a külsőt gyapjúviasszal kell bekenni, ha eresztene...

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


ja, és még valami. hol találok popolinis árakat? meg hol lehet venni, vagy rendelni?

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Biobaba, Pindi! mi az a gyapjúkúra?

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Szia Miraemma!

A pisiltetos dologrol azota van egy kulon topik.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/282/301879.html?1134319805

A gyapjukura az arra jo, h ujralanolinozhassuk a gyapju kulsot. Szerintem az a legjobb, de nem a Popolinis kotott, az tul vekony, hanem a masik popolinis, ami Wool Wrap neven fut, v meg van a Puhamoha.

Biobaba
biobaba
 
 


Hát Gyezsu és Pindi! jó sok mindent leírtatok... most aztán már végképp nem tudom, mi van... ez tényleg ilyen bonyolult??????

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Biobaba! köszi, én is a Wool wrap-ra gondoltam... csak nem azt írtam...Kép

megnézem azt a topikot.

Miraemma és Sebestyén
Kép
miraemma
 
 


Liesel, csak most olvastam a dec 1-i leveled, ide irtam: www.monapel.hu/levelkuldo
Amugy azota javult a helyzet, miota kevesebbet szopik. Lehet, hogy van olyan baba, akinek alaphelyzetben ket tetrapelust kell adni, ejszakara meg harmat?
Petine
petine
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: