Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megjöttünk a mamázásból, nagyon jó kikapcsolódni. Csak a hazaérés: ennyit kell mosnom, mikor takarítok, a rumli... Nem folytatom, van mit bepótolni!

Krimami! Kérek receptet!!!! Kép
Gratula, és nagyon boldog terhességet továbbra is!
És ez a Tábornok utca! Még nem hallottam a táltosokról, de az egyik öcsém pont ott lakott koliban a Tábornok utcában! Tök jó, így gondolatban újra arra járni! Köszi az ötletet, elteszem későbbre!

Mimóza! Én is sokáig néztem irigykedve a sógornőmet, neki már volt ilyen lomtalanított vasalója. Aztán ő szólt, mikor megint érkezett egy faluba. Korábban nem is láttam ilyet, de most már sokkal jobb ezzel melózgatni, mint a régivel (az sincs kidobva, van, amihez nekem is kell!).

A lottó sajnos nekünk sem jött be! Kép
Viszont sikerélményem volt. Most este néztem a "honlapomat": bent vagyok az első tízben, látogatottságban. Van már 30-40 aloldal, és enyém a tizedik leglátogatottabb! Jó érzés látni!

Jó éjt!
Gi
Anyagi
 


Gi!
Hol van a honlapod, meg lehet nézni?
M.
mimóza
 
 


sziasztok!
Mimóza-köszi az érdeklődést, szoktam jönni olykor, de olvasni csak.
Rohan az idő, már ovisok a törpéim is...így d.e. van 3-4 óra szabadon-bevallom nagyon jól esik ennyi év elteltével olykor magam lenni.
a 3 nagy suliba jár, 7 .4 .és 2 .osztályokba.
Minden nap járunk vizilabda edzésre, így nem gond az estéket eltölteni-de legalább heti 1 alkalommal úszom egy jót.

ipari vasalógép és szárítógép nekem is felcsigázta az érdeklődésem...rengeteg időm megy el a teregetéssel, hajtogatással-de utóbbira csak anyagépet ismerek....

Minden babavárónak gratula,én nagyon irigykedem-bár azt hiszem már csak a baba kellene, a terhesség, szülés...hát azt kihagynám.
Igaz ebben szerepe van annak is, hogy jól megégettük magunkat legutóbb ebben a témában és lasan felejtünk mindketten.
Na mentem, olvaslak benneteket azért!

Kinga
pkinga
 
 

 
 

Sziasztok!
Köszönjük a jókivánságokat!

Gi!
- Milyen honlap?
- (Nem egészen tiszta!) Mire szeretnél receptet?

Na megyek, mert vége a szabadőmnek!
Krimami
krimami
 
 


Sziasztok,

Krimami, szerintem a lány-"készítés" receptjét szeretné Gi megtudniKép

Én a gázkazánunkat szeretném eladni, és miközben ár-lesőben voltam, belefutottam eladó vasalógépbe (19.000 Ft.)
Itt: http://www.megyeiapro.hu/adok-veszek-teljes-hirdetes.php?hid=11842

"szülés...hát azt kihagynám.
Igaz ebben szerepe van annak is, hogy jól megégettük magunkat legutóbb ebben a témában és lasan felejtünk mindketten."
Kinga, ha nem titok ill. nem nagyon kényes a téma, mesélsz róla?

Verus

Kép
verus
 
 


Kinga!
Jó, hogy jelentkeztél! Most kezdték az ovit a kicsik, vagy januárban? Könnyen beszoktak? Klassz lehet a napi 3-4 óra szabadidő, én is el tudnám képzelni, még akkor is, ha sejtem, hogy nem pihenéssel és a hobbyjaiddal töltöd, hanem pl. akkor teregetsz és hajtogatsz!Kép
Én pont fordítva érzem: nem a terhességtől és a szüléstől félek (bár elég kemény volt nekem mindegyik) hanem inkább attól, hogy utána hogy tudnék négyfelé figyelni és mindenkinek az igényeit kielégíteni. Így is érzem, hogy egyelőre sok a Panka és a fiúk közt levő több, mint három év korkülönbség. Néha olyan szívesen társasoznék, vagy alkotnék Pankával, de a fiúk mellett ezt nem tudom megoldani, ha egyedül vagyok velük. Most pedig min. 4 év lenne a korkülönbség. Nálatok nem volt ilyesmi gond?

Engem is érdekel, hogy mire gondoltál.

Verus!
Téged nem érdekelne a vasalógép? "Gázkazánt vasalógépre cserélnék!" Kép Mikor szoktál amúgy vasalni, éjszaka?
mimóza
 
 


SZiasztok!

Mimóza! Te már láttad is, csak nem akarok itt nyomulni, azért nem írtam ki most is: www.abbcenter.com/gyermekneveles
(Továbbra is várom a fényképeiteket a galériába!)

Krimami!
Verus jól tippelt! 4 fiam van! Vevő vagyok a lányos tippekre! Az eddig fellelhetők nálunk nem jöttek be! Kép

Kinga! Én is így voltam vele: félnapjaim a teregetéssel teltek. Helyette mennyit lehetnénk a gyerekekkel! Hát most pótolom: ma éppen tanítottam, mikor beindult a szárítás. Megjártuk a pszichológust, voltam angolon (ott én vagyok a diák), aztán kiszedtem a száraz cuccot! Tegnap nagyon nagy kihívásnak tűnt a mai nap, nem gondoltam, hogy ennyi mindent meg fogok tudni oldani, de nem lett rossz az eredmény! (Családineten jársz még, már jó rég beszéltünk msn-en - szerintem Te nem is tudod, hogy én ki vagyok! Kép)

Verus! Ez még szebbnek néz ki, mint az enyém! Új kazánt vettetek?

Jók legyetek!
Gi

(Megforgattam már a nevem, mert mindig a pénz jutott róla eszembe. Amikor regisztráltam, akkor meg fel sem tűnt, milyen nevem lett!)
gi_anya
 
 


Gi!
Tényleg jártam már az oldaladon, csak valahogy nem esett le, hogy az egészet te készíted és csak a képekre koncentráltam, bocs! Majd mindent végignézek rajta! Ezt a családinet mellett csinálod hobbyból? Mikor??? Kép

Mit tanítasz?
Jó éjt!
M.
Ui: A fiúk nagyon hasonlítanak rád! Kép
mimóza
 
 


Sziasztok!

Gi!
Hát nem igazán van tuti receptem! Álítólag nem mindegy a fogantatás napja. A kismama ujságban volt valamikor egy ilyen naptár. A fiúk születése után megnéztük a naptárt. Arra nem emlékszem, hogy az indulási, vagy az érkezési időpont van -e feltüntetve. De az tuti, hogy a fiúknál bejött.
Szóval nem terveztük a nemét , csak kiváncsiságból néztük meg.
DE, hogy most hol van az a naptár .....Ha megtalálom, majd szólok. Azóta túl vagyunk egy költözésen. Szóval nem sok reményt látok.
Ne szomorkodj. 15-20 év múlva 4 erős pasi lesi minden kívánságodat! Egy ismerősömnek csak lányai voltak .3. Azt szokta mondani, hogy a rendes embereknek lányuk van. Ezt szerintem nyugodtan át lehet forgatni emigyen: a rendes embereknek csak fiaik vannak.

Minket gázkonvektor érdekelne és egy vegyestüzelésű kályha, ami kb, 56-60 m2-t tud befűteni. Egy kötőgép se lenne rossz. Na meg egy varrógép. Persze az első kettő lenne a legfontosabb.

Ami a társasozást illeti, nálunk nem egészen 3 év a korkülömbség. Peti ,NO.2 a hisztisebb . Kb1 éves kora óta nem nagyon hagyta, hogy akár olvasgassak a Istvánkának, NO.1 . Mostanában, kezdett enyhűlni a helyzet. Néha már társasozhatunk is. Akár külön-külön, vagy mindkettővel. Persze ez megint csak attól függ, hogy honnan süt a nap.
Azért az ovi hál istennek jó hatással van rá.
Szerintem 4 évesen már jóval többet megértenek.Jobban lehet velük beszélgetni.
Persze nálunk is a két gyerek az ég és a föld.
Istivel ilyen idős korban már tudtam olyan dolgokról beszélni, amiről Petivel nem.
Adjatok ötletet, hogy ezt a két gézengúzt hogy lehetne rávenni, hogy legalább a saját szobájukban tartsanak rendet. Főleg hogy Petire rá jön az ötperc és ész nélkül rakodik, vagy dobál. 10 alkalomból,8 hogy a fülüket sem mozgatják a kérésre.
Krimami
krimami
 
 


Gi!
Beraktam a könyvjelzők közé az oldaladat. Ha lesz egy kis időm végigböngészem.
Krimami
És igenis tessék nyomulni!
krimami
 
 


Sziasztok!

Mimóza! Igen, a családinet mellett csinálom. És nem csak hobby a dolog. Állítólag hamarosan keresni is lehet majd vele. Ahhoz reklámok kellenek. A reklámozók pedig csak bizonyos látogatottság felett jönnek. Most ezt a bizonyost kell még megvárni. Most nagyon kellene valami biztos bevétel, mert a páromnál mostanában összevissza van a fizetés, az meg nekünk nem egy nyugis háttér, hogy vagy hónap elején jön rendesen a fizu, vagy hónap végén - addig húzd ki valahoyg valamiből! De élvezem is csinálni, jó érzés látni, hoyg mi mindent tudok már a neten alkotni. Jó érzés egy jó cikket olvasni (általában elégedetlen vagyok napokig, aztán csak javítgatok, javítgatok, míg a környezetem már azt nem mondja, hogy ez tök jó!). Jól esik látni, hogy felkerültem az élvonalba, jönnek az üzenetek, hogy mi tetszik, mi a jó (rosszat még nem üzentek, pedig arra is kíváncsi lennék).
Németezgetek, de csak szolidan!

Krimami! Nem szomorkodom, nem adnám egyik fiamat sem egy lányért sem, csak azt is szeretném kipróbálni. Látom, hogy nagyon más egy kislány, mint a fiúk. De nincs alkalmam a sajátban gyönyörködni. Most akartam feltenni a képeket, hogy hogy babáznak a fiaim a kismanókkal, remélem estig helyreáll a rend az abbc-nél is , és feltehetem még ma. Már ez is csoda, ugyanakkor tudom, hogy a lányok ehhez is másképp nyúlnak, és ők nem lőnek egész nap (ettől már le vagyok fáradva, nálunk ez a legjobb játék! Kép)

ÉÉÉÉS kóruban nyomulunk, egyelőre hiába! Pedig ebben a fiaim is nagyon támogatnak! KépKépKépKépKép
Gi
gi_anya
 
 


Gi,
megírnád az msn-címedet? lenne egy pár dolog, amiről szeretnék beszélni Veled Kép

Zsuzsi
jamina
 
 


Mimóza, ááá, köszi nekem tuti nem lesz vasalógépem. 1. a férjem szívéből gyűlöli a vasalót.(az anyja még a zoknikat is vasalta..) 2. hova tennénk?Kép
Szóval én nagyon ritkán vasalok, akkor sem este, hanem ha kedvem van. Addig is: van egy szép szekrényemKép, abba összehajtom, ami vasalnivaló és apránként vasalgatom.

Nem vettünk új kazán, nálunk konvektor van, csak volt egy alig használt és azt szerettük volna eladni.

Megfáradt, mosogatógépre vágyó anyákKép, ezt nézzétek meg:
http://www.netemosogass.hu/
A baj, hogy 84.000-től 110.000 -ig van az áruk.
De 5letnek nem rossz.Kép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Verus én meg csinálom az ellenreklámot: nekünk az indesit már az első évben meghibásodott, és egy hónap alatt alkatrészt sem kaptunk hozzá. Így aztán csere lett. (Valami jelentéktelen kis forgórészt műanyagból csináltak, az meg elkopott. Ami még nem lenne tragédia, ha hegyekben állna az alkatrész a szervízekben!) A whirlpoolunk már vagy 5 éve bírja. Idén ezen is cserélni kellett a görgőket (a régivel is működött, csak nehezen lehetett kihúzni-betolni), másfél hét alatt bejött külföldről a mütyűr!
Nekem meg egy szép szekrény jönne jól! Már kinőttük, amink van, sokan lettünk ennyi szekrényre! Kép

Hogy én milyen álmos vagyok!
Gi
gi_anya
 
 


Sziasztok!

Soha nem volt mosogatógépünk, de ha esetleg felvilágosítanátok, hogy a gép árán kívül még milyen költségek merülnek fel a használatával kapcsolatban, akkor, talán a páromat rá tudnám venni, hogy nekünk is legyen. Nem kevés időt spórolnék meg.
Elég ellenséges az ilyen elektromos háztartási szerkezetekkel szemben. Ha a villanyszámla ugyan magas, de a többin megtakarítás van(mosogatószer,víz, egyéb amiről fogalmam sincs), akkor jó.

Krimami
krimami
 
 


Sziasztok!

Krimami! Nekünk a vízen két hónap alatt 5-6 m3 csökkenésünk volt kapásból! (Nálunk kéthavonta olvassák). Éppen vendégeink is voltak, így nem is gondoltunk rá, hogy most észrevehető lesz a változás, hiszen egy hétig +3 fő nálunk "lakott", mosott, főzött, stb nálunk. Ennek ellenére az első számlán ott volt a jelentős visszaesés!
Más mosogatószer és öblítő és só kell bele (vagy ezek kombinációja), nem tudom, mennyi a különbség egy hónapra kivetítve... A villanyszámlát ugyan megemeli, de ma már mehetnek ezek a nagy gépek éjszakairól is - ha meg tudjátok oldani!
Rengeteg időt spórol nekünk, emiatt tudom nagyon ajánlani!
Remélem segítettem!
Gi
gi_anya
 
 


Köszi!
Még puhítom a párom!
Kri
krimami
 
 


Sziasztok!
jelszó: Madárinfluenza
Itt olvashattok róla bővebben:
www.eum.hu/eum/eum.main.page
Ez az Egészségügyi Minisztérium honlapja.
Kri
krimami
 
 


Sziasztok!
Nem is tudom hol kezdjem, azt hiszem belevágok a közepébe. Van két kisfiam, az egyik négy éves lesz januárban, a másik kettő. Én nagyon szeretnék még egy gyereket, de a férjem hallani sem akar róla. Nem a gyerekekkel van baja, őket imádja, hanem attól fél, hogy anyagilag már nem bírnánk, ha még egy gyerekünk lenne. Most ő dolgozik egyedül, én gyeden vagyok.
Lehet, hogy buta kérdés, de mennyivel kerül többe három gyereket eltartani, mint kettőt?
Van valami támogatás a nagycsaládosok részére? Mert ez ugye már nagycsaládnak számít?
Van még olyan, hogy főállású anya? Mit jelent ez egyáltalán?
Ti hogy oldottátok meg, hogy olyan sokáig otthon maradtatok? Vagy visszamentetek dolgozni? Vagy találtatok valami otthon végezhető munkát? Persze a gyereknevelésen és a háztartás vezetésen kívül... Kép
Na most jól elhalmoztalak a kérdéseimmel titeket.
Nagyon örülnék, ha mesélnétek a sokgyerekes családok életéről.
Köszi.
Szilvi
sylvike
 
 


Szia Szilvi!
Én 10 éve vagyok gyed-en, gyes-en, most már gyet-en! Kép Tehát van még olyan, hogy főállású anyaság, ez a gyet! Anyagilag ez a gyessel egyezik meg. Ugyanúgy 4 órás, vagy itthon végezhető munka engedélyezett, mint a gyes mellett (talán jövőre ez is változik).
A támogatások folyamatosan változnak erről akkor érdemes érdeklődnöd, ha már aktuális - most változik a csp is, az adókedvezmény is...
Én mindig azt mesélem, hogy nekem azóta könnyebb anyagilag, mióta megvan a 3!!!
Gőzöm nincs, mennyivel kerül többe a 3 gyerek, mint a 2, de szinte biztos, hogy nem kerül 3x annyiba, mintha csak 1 lenne.
Én találtam internetes munkát is - csak ebből még nem lehet megélni. De majd csak...!

Többiek? Hogy vagytok?
Gi
gi_anya
 
 


Szia, köszi a választ.
Még lenne egy kérdésem: nem kell felmondani a munkaviszonyomat, ha főállású anya lennék? Bár most hogy leírtam a kérdést, azt hiszem meg is válaszoltam magamnak... Kép
Szégyen-gyalázat, hogy az államnak 20.000 Ft-ot ér, hogy valaki otthon neveli a 3 vagy több gyerekét.
Üdv mindenkinek:
Szilvi
sylvike
 
 


Szia Szilvi!
Már lehetsz fizetésnélkülin is a gyet alatt is... Csak a munkáltatód is belemenjen ebbe a megoldásba!
Gi
gi_anya
 
 


Sziasztok! 1000 éve nem jártam itt, szóval most olvastam egy kicsit. Jó volt olvasni titeket.
ami a fiú-lány kérdeést illeti: semmi bajom a fiúkkal, és nem adnám egyiket sem, .De azért amikor az ikreket vártam, a két fiú mellett, erősen drukkoltunk a lányért. Szerencsére egyik az lett. Én is csak azért, hogy kipróbáljam. Meg hogy a családban a nemek aránía ne boruljon meg teljesen. Tuti tippem nekem sincs rá, de ha nagyon elszánt vagy, akkor azért érdemes körbekérdezni, mik a lehetőségek.
" Örömmel" hallom, hogy nem csak én mosok folyton. Megmondom őszintén, én nem nagyon vasalok, művészien teregetek, és csakl amit nagyon fontos, azt vasalom ki. Azaza időnként inkább anyám vasal nálunk. Persze amíg bébik voltak, vasaltunk rájuk. A szárítógép mennyire gyűri össze? Muszáj utána vasalni? És mennyit fogyaszt? Bár hozzánk nem igazán férne be.
Mosogatógépet mi is beüzemeltünk, csak 8 személyes fért el, de azért ez is segítség, így is marad, ami nem fér be, vagy nem való bele. Sajna a villanyszáémla bánja, de olcsóbb, mint egy háztartzási alkalmazott, és nekem is csal két kezem van! (testi hiba)
Én azon szoktam duzzogni, hogy néhány igen sok kárt okozó "főokos" mi pénzt visz haza, fizetés, végkielégítés, stb, hol mérhető ez ahhoz, ami "hasznot" jelent az államnak, az a 3-4 gyerek, aki rendesen nevelünk otthon. Havi 200000ért. Röhej. De amúgy nem adnám semmiért. Jó éjt! Claire
claire
 
 


ClaireKép Kár, hogy eggyel több a nulla...Kép

Gi, köszi, mi megvagyunk. Itt van az -általam is alig várt- őszi szünet, sokat pihenünk Kép
Akartam is mondani, hogy jó a névváltásod: engem is becsapott eleinte..

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Verus! Nekem annyira nem tűnt fel, hogy mi lett a nevem... A tesóim mindig úgy szólítottak, hogy Gi, de ennyi nem volt elég nicknek. Akkor hozzátettem, hogy anya. Csak fordítva. Most már a sorrend is jó. Kép

Most akkor megint egy kis reklámot hadd csináljak: www.abbcenter.com/mese Ezt a gyerekeim találták ki, elvileg ők csinálják, gyakorlatilag persze, hogy én. De olyan klassz lett... Ha van meseíró gyereketek, kitesszük az ő művét is, csak küldjétek el! Ezt most nagyon élvezem (ha meghallgatjátok a hangos meséket, azok is mi vagyunk - a farkas és a kecskegidák komplett családi vállalkozásKép)

Én olyan fáradt vagyok, mióta kitört az őszi szünet!!! Talán a napokban már ki is pihenem majd magam...

Ma néztem a Mikulás honlapján, már csak 35-t kell aludnunk! Már megint mindjárt vége az évnek, pedig nemrég kezdődött!
gi_anya
 
 


Verus! Ha létezik freudi elírás, ez az volt Kép!
Gi! Ez a gyorsuló idő engem is tönkre tesz. És micsoda lemaradásaim vannak, pl fotóalbumokkal, stb...
Claire
claire
 
 


Jó reggeltKép

Bár már sejtettük egy ideje, de tegnap végre orvos is látott: úgy tűnik jövő júliusban gyarapszik a családunk.KépKép

Verus

Kép
verus
 
 


Verus! Gratulálok, és egyben hangot adok irigységemnek Kép! Vigyázz magatokra! Claire
claire
 
 


Húúúúúú, Verus!
Gratula! Kép
Hogy én milyen irigy vagyok!!! De jó neked!

Gi
gi_anya
 
 


Köszönöm szépenKép Jövő héten megyünk vissza kontroll UH-ra, remélem addigra lesz látható szívműködés is.
Szorítok Nektek, hogy sikerüljön mihamarabb a férjeket meggyőzni.

Verus

Azért írjatok, hogy mi újság van Veletek? Sikerült utolérned magad Claire?

Kép
verus
 
 


Szia! Utolérnem magam, egyelőre reménytelen. Vagy ennyire gyors vagyok ?Kép
Ez nem csak férj kérdés, egyrészt ott a józan ész, hogy föl is kell a meglévő 4-t is nevelni, és azért vannak igényeim, ha nem is elsősorban anyagi természetűek. Másrészt az ikrek születése után nagyon az volt az érzésem, hogy annyira simán megúsztunk mindent, hogy isten kisértés lenne mégegyet bevállalni. Persze néha úgy érzem, hogy tök jó lenne még babázni, de nem szülhet azért az ember 20 gyereket, hogy mindig legyen kisbaba a háznál.
Amúgy jól vagyunk. Ádámról kisütötték, hogy szemüveg kell neki, és most azon filózom, hogy tuti jó ötlet-e ez, egy 1,5 évesnek, aki ráadásul láthatóan jól lát, csak egy rutin vizsgálaton szűrték ki.
Nálatok most milyen az arány? Fiúra vagy lányra számítotok? Van kívánságotok, azon kívül, hogy egészséges legyen,. Claire
claire
 
 


Szia, na igen. Mi is úgy gondoltuk, hogy ő lesz a mi utolsó bébi-projektünk.Kép Nálunk 2 lány és 3 fiú az arány. A fiaim fiút szeretnének, a lányaim lányt..nekünk meg tényleg az a lényeg, hogy egészséges legyen.
Esetleg vidd el Ádámot másik orvoshoz is.. Szokás az, hogy 1,5 évesnek szemüveget adnak? A húgom, aki igencsak kancsal volt, ő is csak 2 éves kora után kapott "hemüveget".
Verus

Kép
verus
 
 


Szia Verus!
Gratulálok a jó hírhez! Mi még csak a negyediken filózunk, bár ezt már sokszor írtam. Annyira klassz, hogy vállaljátok a hatodikat is! Nagyon jó helyre fog kerülni az a kicsi!
Majd számolj be a fejleményekről!
Puszil:
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!
Mimóza! Én páros szám párti vagyok, valahogy az nekem olyan kiegyensúlyozottabb. Többek szerint azért lettek 3.ra ikreim, mert annyira tartottam a 3gyerek, középső gyerek "szindrómától" Kép.
Verus! Azt hiszem tényleg mindegy nálatok, hogy milyen nemű. Mekkora most a legnagyobb? És az 5.? Fú, 6 gyerek, azért nem semmi. Azért a párod is szuper, hogy ezt bevállalja. Szerintem az enyém a 4től is tele van, bár egyiket sem adná semmiért. Hogy oldod meg, hogy néha legyyen mindegyikre egy kis külön időd? És a párodra? Amúgy ő mivel foglalkozik? Azért ekkora családot eltartani sem piskóta!
Vigyázz magatokra: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire! Milyen jókat kérdezel! Hányan nem foglalkoznak még azzal az egy-kettővel sem, akit vállaltak, pedig milyen jót tenne azoknak a gyerekeknek is!

Milyen jól hangzik, hogy 6 gyerek! Pedig erre már én magam is azt mondtam évekkel ezelőtt, hogy 6 az már nagyon sok! Most már nem is érzem úgy! Én is úgy benne lennék - nekem mondjuk jöhetne most akár együtt is két baba (és ha lányok lennének, akkor még a nemek aránya is jobb lenne!)

Verus! Hogy vagy?
Többiek? MI van Veletek?

Üdv: Gi
gi_anya
 
 


Sziasztok!
Mindig nézem a topicot, de olyan ritkán írtok...Kép

Mi mostanában sokat betegeskedünk, de azért nem vagyunk tőle nagyon lestrapáltak. Volt olyan időszak, hogy mind az öten antibiotikumot szedtünk. Az elmúlt hónapban volt itt láz, fülfájás, mandulagyulladás, tüdőgyulladás, szájzár,(kis fogműtétem volt:kihúzták a bölcsességfogamat 10 napja és még mindig nem tudom teljesen kinyitni a számat) lágyéksérv - illetve az még megvan, szerdán műtik a férjemet...De ezek mellett volt időnk eljutni libegőzni, a Csodák palotájába, kézműves foglalkozásra, táncházba, varrótanfolyamra, vendégségbe, kirándulni.

A fiúk már nagyon igyekeznek bekerülni az oviba, kb. 3 hete kezdtük a bilizést és már nagyon jól megy nekik. Két hét múlva lesznek három évesek, és én egyre többször érzem úgy, hogy még kevesen vagyunk a családban...Kép Kép
Januárban mennek oviba, akkor lehet, hogy én is úgy érzem majd magam, mint Gi az ősszel... Tényleg, Gi, megszoktad már, hogy a pici is ovis?

Claire,
Mi is megúsztuk a "középső gyerek" problémát! Kép

Verus!
Hogy vagy? Hanyadik hétnél tartasz? Egyedül van a baba? Kép

Mindenkinek jó egészséget és kellemes készülődést a karácsonyra!

Mimóza
mimóza
 
 


Sziaszok,

fúúú, sok kérdésKép és nem tudom van-e időm válaszolni..

Claire: szóval a legnagyobb 12 és fél éves, a legkisebb pedig februárban lesz 3. Mi egy extrém család vagyunkKép Ui. a férjem is 24 órás apuka. 4 éve itthonról dolgozik (fordít), főként éjszaka, és neki is alacsony az alvásigénye..szóval mi igazán megosztunk mindent egymással. Sokat segít, főz, gyereket hord ide-oda, tanul velük külön, a nagyfiunkkal (10 és fél éves) együtt tornáznak és a tetőterünk beépítésést is együtt csinálják. Szóval nekem igen jó dolgom van, nem csak külön-külön jut mindenkire időm, de még magamra is.Kép Sőt, nyár óta én is dolgozgatok, amolyan e-asszisztens lennék én, vagy mi a szösz. De inkább csak helyben van rám "igény" és a kuli munkára, de sebaj.

Mimóza, télleg ritkán írunkKép Mentségemre szolgáljon, hogy belevágtam egy jótékony munkába is. A helyi szegény gyerekeknek gyűjtünk játékot, ajándékot, édességet karácsonyra. Ennek a megszervezése hárult rám.
Ez a betegség-hullám elég sz*rul hangzik..Műtik a férjedet? MEnnyi ideig lesz bent?
A szobatisztaság már nálunk is jól megy (a majdnem 3 éves Marcinál), sőt lassan az éjszakai pelus is elmarad. De ez szerintem lassabb folyamat lesz, mint a nappali szobatisztaság.
Amúgy: a 7 hét közepén járok, az elején úgy tűnt, hogy nincs egyedül a baba, most a pénteki UH-on egy babát és annak a dobogó szivecskéjét látta a doktor.

Bocs, mennem kell:

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Mimóza! Kép Igen, nagyjából belejöttem, most már alig győzöm itthon a dolgaimat. Honlap-hegyeket szerkesztek, néha a lakást is muszáj gatyába rázni, aztán vannak lóti-futi dolgaim is. Van, hogy utolsó percben kapom össze magam, hogy jaj, el ne késsek. Ehhez azért hozzátartozik, hogy a világ legjobb óvó nénije óvja a fiamat, a kicsi is imádja, puszikkal megy, puszikkal jön. Aranyosakat mesél, rengeteg friss tudományt hallok - és látok. Ugyanis néha bemegy a kameránk, évvégére "filmet" csinálunk az idei eseményekből. Milyen klassz lesz látni, mikor a nagyok búcsúznak az ovitól, hogy milyen aprócskák voltak, mikor kezdték! Szóval megzabálom a műsorban is, annyira jópofák ezek a kis törpék (közhasználatra készül a film).
JObban vagytok már? Nagyon tényleg nem lehettetek letörve, ha ennyi minden belefért! MI is ezt a sok nyüzsit szeretjük, csak sajnos mostanában kiscit visszafogottabban kellett szerveznünk a hétvégéket is. (Azért úszni járunk családilag, és az is olyan klassz, ahogy együtt nyüzsgünk a vízben és közben mennyit fejlődnek!Kép)ÉS mi is olyan kevesen vagyunk! Kép

Verus! Te aztán jól bírod! Gratulálok hozzá! Milyen messzinek tűnik még az a nyár, aztán milyen hamar itt lesz! Vigyázz magatokra!

Gi
gi_anya
 
 


Sziasztok!
Na, nyüzsi az nálunk is van, rendesen. Ez a 24 órás apa jól hangzik, bár munkaidő szempontjából azt hiszem mi sem panaszkodhatunk. Néha annyira nagy a nyüzsi, hogy kész katasztrófa, viszont a szívembe még beleférene egy-kéét kicsi, főleg, amikor majd oviba mennek az ikrek is. De ezzel reálisan nem számolok. Ami a külön foglalkozást illeti, időről időre érzem, hogy vmelyik úgy érzi háttérebe szorul, ilyenkor próbálunk csak neki programot csinálni, pl csak anyával, vagy csak apával. Nem feltétlenül nagy dolgot, nem is az a lényeg. Szombaton pl. de a mádodszülött volt el így velem. Sétáltunk,mászkáltunk egy bevásárló központban, találtunk egy klassz akváriumot, beülhetett vmi kisautóba, vásároltunk 1-2 dolgot, aztán elmentünk anyámat haza szállítani a kórházból, ahol egy kisebb műtéten esett át. Semmi extra. De csak ő volt velem, arra mentünk, amerre ő akarta, stb. Szóval értitek. A nagy forgatagban úgy érzem időnként eltűnik egyik-másik! Nem?
Claire
claire
 
 


Sziasztok Lányok,

ismét mindenki eltűntKépKép Hogy vagytok?

Nálunk zajlik az életKép, ki gondolná?Kép 22.-én megszült a nővérem (esetleg lehet, h ismeritek: Jovika néven fut itt a babaneten), volt nagy öröm, majd aggódás..de a lényeg 2 napja otthon vannak és mindenki jól vanKép

Kari lányom eltörte a bal kezét egy hete. Tesiórán neki esett a falnak, és olyan szerencsétlenül, hogy a 3-as ujjtövénél tört el a keze. Most ő is baba lett: fürdetjük, öltöztetetjük..

Az adomány gyűjtés mehetne jobban is, hittem abban, hogy sok helyen nem gond a polcon porosodó, "kinőtt" játék odaadása...Vasárnap csomagoljuk be a gyerekeknek, 5.-én pedig megy a télapó hozzájuk.

A pici babánk szépen növekszik, ma 9 hetes és 5 napos, a hét elején voltam UH-on, akkor az ülőmagassága 22 mm volt.Kép Karácsony hetében megyek a 12. heti Uh-ra, ha kapok képet, felteszem ide isKép

Gi, én is beterveztem, hogy téli szünetben eljárunk úszni Pécsre, erre nem leszakadt a teteje??Kép Itt, más fedettről pedig nem tudok...Az ijesztő az volt benne, hogy a leszakadás előtti nap -múlt szombaton- voltak ott a nagyok úszni..

Claire, értem én, nekem is egy sokk-terápia a kapácsonyi tömegben gyerekekkel nyomulni...

ÍrjatokKép, sziasztok:
VErus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Claire! Nálam már az is szempont, hogy nagyok mellett már nem lehet megvenni a meglepit... Holnap össznépi csavargás lesz, mozi és bútorlesés, vásárlásra nem is készülünk!

Verus!
Ez a fürdő!!! Nekünk most készült el az élményfürdő (Esztergomban), páromék is dolgoztak benne. Mi még egy darabig nem is megyünk ebbe a csodába! Hadd teszteljék csak mások (persze a férjem bent van hetenként!). Mi egy sulinak az uszijában pancsizunk, de ez is elég az eredményekhez! Már csak a kicsi nem mehet a mély vízbe (csak karúszóval), a többiek már jól, elég jól úszkálnak. És együtt lenni is elég a kismedence!
Te hogy vagy a megérzésekkel? Szoktad tudni, hogy mi van a pocakban? Ahogy elnéztem, most lánynak illene következnie nálatok, nem?
Nővéredéknél mi volt a gond? Minden rendben van már?

Gyerekeitek szeretnek mesét írni??? Mivel még nagyon új vagyok, szinte biztos, hogy nem lesz sok jelentkezőm, úgyhogy... ha szeretnétek egy könyvet, küldjetek nekem mesét (a legjobbak könyvet nyernek, és még meg is jelennek!) http://www.abbcenter.com/_tempweb/index.php?t=mese&c=1&m=A+mes%E9kr%F5l - itt vannak a részletek! Még karácsonyi meglepit is csinálhatnak belőle!

Jó munkát a készülődéshez, kismamának extra energiát is! Sziasztok!
Gi
gi_anya
 
 


Gi, semmit nem mond a megérzésemKép Most épp ramaty a gyomrom, tegnap óta alig eszem. De ilyen tünetem volt fiúval és lánnyal isKép ÉS tutira egyszem a BabszemKép
Mindenképpen szereténk majd tudni, ui. igen kevés nevünk maradt, ami mindkettőnknek tetszik.
Nővérem kisfia nagyon besárgult, és minden kezelés ellenére sem javult, úgyhogy vércserét csináltak nála. De utána szépen kirózsaszínesedettKép. Most már jól vannak, igen.

A mesével kapcs.-ban a nagylányomat megkérdezem.

Végül tök jól sült el az ajándékozás: 47 gyereknek sikerült egy-egy nagy zacskó ajándékot összeállítaniKép Úgy feldobottKép

Szia:
Verus

Kép
verus
 
 


De ügyesek vagytok Verus!

Én még várom a pénteket, mi meg az egész alsó tagozatnak csinálunk miki-bulit, én vagyok a fő vásárló! Remélem minden elég lesz, és jó lesz a hangulat (Nálunk az egész alsó 79 gyerek!!!)
Szombaton meg egy pályázat eredményhirdetésére megyünk, szerepelnek is a fiaim és még a tv is ott lesz! (Az atv biztos, meg valamilyen kábeltévék). Fogalmam sincs lemegy-e majd adásban... (http://www.mpa.shp.hu/hpc/hpc_member_2g.php?azonosito=mpa&oldalkod=1114279744 -ez az eredményhirdetés)

Mondd meg a nagylányodnak, hogy alig hallottak még valamit erről a honlapról, nincs még sok jelentkező, nagy eséllyel indulhat (bár nekem a jó hír, hogy ma volt már érdeklődés, tehát van, aki olvasott már rólunk!)

Én most már a karácsonyt várom! Olyan klassz, anniyan együtt, és olyankor nincs "nem érek rá", mert előre úgy készülünk, hogy csak a gyerekekkel lehessünk. Imádom!

Vigyázzatok magatokra, nőjetek nagyra!

Kép
Gi
gi_anya
 
 


Sziasztok!
Megszületett a kislányom november 26-án este fél 8-kor. A srácaim teljesen beleszerelmesedtek. Nem különben az apjuk.
krimami
krimami
 
 


KrimamiKépKép
Szívből gratulálokKépKép Mesééélj!! Mekkora lett, hogy ment a szülés (és otthon mi volt?), mi a baba neve??Kép
Ha van időd..

Sok tejcsit és sok pihenést kívánok Nektek:

Verus

Kép
verus
 
 


Krimami!

Gratulálok! Én is kíváncsi vagyok, Verus már kérdezett! Kép

Gi
gi_anya
 
 


Verus, Gi_mami!
Miután nekem mindenképpen császár lett volna, különösen nem lepődtem meg.
Három napig vacakoltam az erős jósló fájásokkal, amit az utolsó nap már nem tudtam kipihenni. 20 percesekkel mentünk be az Uzsokiba. Valószínűleg az utolsó napok eröltettek meg, kicsit sok minden jött össze (idegeskedni és rohangálni való).
kb.másfél óra múlva a műtő asztalon voltam, spinálisan érzéstelenítettke, majd mikor megmutatták a tündérkénket(még ki se emelték már megeresztett egy kis macskanyávogást,majd kiemelés után helyből lepisilte a dokit)kaptam egy könnyű kis altatót. Inkább időkiesésem van, nem emlékszem , hogy aludtam volna. Az örzőben jobb dolgom volt mint bármikor, kedvesek és gyengédek a szülésznők, de a másnapi felállás az elég kegyetlen.
Minden nap egyre jobb, aki műtéten esett át az tudja milyen ramaty egy érzés. Tejcsi a harmadik napon meg is jött. Természetesen nekünk van a legszebb és legügyesebb kislányunk, Katalin. De nem azért mert most volt a névnapja és spórolni akarunk.52 cm, 3150 g
A pihenés az tudjátok ti is , hogy nem olyan egyszerü.Addig van aránylag jó dolgom amig anyuéknál vagyunk.
Majd késöbb jelentkezem.
krimami
krimami
 
 


Krimami!

AKkor használd ki, hogy a mama tud neked segíteni, próbálj pihenni minél többet! Sok tejcsit a kismanónak! Gyönyörködjetek sokáig benne!

Gi
gi_anya
 
 


Krimami! Gratulálok! Annyira jó egy ilyen kicsit kézben tartani, hogy azért az érzésért örökké nosztalgiám lesz, ha a dolgok a mostani állásban maradnak, és vége a babaprojektünknek. Persze tudom, nem szülhet az ember 20 gyereket, csak azért, mert annyira jó, de ...
Verus! Mi sem visszük őket magaunkkal vásárolni, annál már bőven több eszük van. Én nem így konkrétan gondoltam az eltűnést. Hanem az az érzésem, hogy ahol sok gyerek van, ott hol egyik, hol másik kicsit háttérbe szorul. Jó esetben változik, hogy mikor melyik, hiszen az normális, hogy hol egyik, hol másik vmi nagy váltás vagy krízis helyzetben ven. Csak néha ilyenkor tudatosan gondolnom kell a kevésbé problémás gyerkőcre, nemhogy csak a figyelem kivívásáért gyártson vmi problémát. Nálunk most a kicsik azért még a puszta létükkel "kikövetelik", hogy foglalkozzunk velük, ha ébren vannak. Ha nem akarunk totál katasztrófa övezetet a lakásban. A legnagyobb amúgy is olyan, hogy nem lehet nem észre venni, jövőre iskolát kezd, próbálunk figyelni rá, hogy alkalmas legyen
claire
 
 


Kedves Lányok,

nagyon boldog és nyugodt karácsonyi ünnepeket kívánok Nektek!

Verus

Kép

Kép
verus
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: