Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Renóca!
A levelet megkaptam, ne aggódjatok! Bizzatok benne, hogy lesz olyan baba aki RÁTOK vár majd.
nikinozso
 
 


Sziasztok!!

Kedves Nikinozso!

Igen. Nehéz és szivszoritó Nikike örökbefogadásának története. Én nem mertem ennyire a részletekre kitérni. Bevallom nem tudtam mit és mennyit irhatok le ide.

Ne haragudjatok,hogy nem nagyon jelentkeztem. Csináltam egy weblapot. :-)
Sok kép és a történetünk olvasható ott. Akit érdekel szivesen megadom az elérhetöségét.

Puszi Töltike
niki_anyu
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Kép Párom felemelte a telefont, és megyünk kedden 3 órára az Alföldi utcába a Nagy Botondhoz. Kép Már a telefonban is vagy 20 percet beszélt a pasi, felvázolta az egész procedúrát. Azt mondjuk nem tudtam, hogy az általuk szervezett tanfolyamra csak a pszichológus után lehet menni... attól tartok, kicsit elnyúlik ez, de remélem, nem.
s_norka
 
 

 
 

Sziasztok!

Tölti! Engem érdekel!!

Nálunk a Védőnő nem nezett meg semmit, csak megkérdezte, hogy mit írjon és beszélgettünk egyet. (még soha nem volt ilyen ügye..) Egyébként nagyon kedves nő, azóta is örülök, ha jön! Persze rettentően aggódtam, hogy minden rendben legyen, úgyhogy a kiskádon kívül mindent beszereztünk hétvégén mielőtt jött. Kép

Gabinak igaza van, a papírokat tényleg nem érdemes túl hamar megcsináltatni, de nekem segített, hogy legalább azok után nem kellett rohangálni, időnk sem lett volna... Tehát érdeklődjetek gyakran (bocs Gabi!! Kép )és, ha már közel vagytok, akkor kezdjétek el.

Erről a székletvizsgálat történetről még soha nem hallottam, hihetetlen!! Tőlünk nem kértek semmit, sőt úgy éreztem örültek nekünk! Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt!!

Idusa rettentően sokat gondolok Rátok!!!

Mosolygós! Nézek babalistát és ha találok jelentkezem. Mi 56os rucikat vásároltunk, Marci meg kiesett a nyakán a 49 cmével.. Kép A férjem és anyu voltak megbízva a feladattal, hogy beszerezzenek pár kisebbet. Kép

Orrszívóból az elektromost választottuk, mert azt gondoltam, barátságosabb, de az első "komolyabb" náthánál kiderült, hogy a porszívós sokkal többet ér, tehát már van az is. A gyerek persze szörnyen utálja, de a doktornéni megijesztett, hogy a fülére húzódva sokkal nagyobb galibát és fájdalmat okoz, úgyhogy az utóbbit használjuk.

Napsugaracska! Szerintem gondolj rá Te (biztos ezt is teszed),végtére is Te leszel az anyukája és Õ ezt már biztosan tudja! Azt gondolom, olyan okosak ezek a csöppségek, amíg el nem rontjuk Õket sokkal többet tudnak, mint mi! KépÕ már Rátok vár és nagyon fog örülni Nektek! Tuti!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok

Nikinozso
Köszönjük.

Töltike!
Engem nagyon érdekelne, add meg itt nyugodtan a címet, de ha privát szeretnéd mail címem a profilomban.

Van egy kedves ismerősöm, akit mindig akkor sodor hozzám a jó Isten, amikor kicsit bátorításra, bíztatásra vágyom. Ma ismét találkoztunk és a következő idézetet nyomta a kezembe:
" Ne a régi dolgokat emlegessétek, ne a múltakon tűnődjetek! Mert én újat cselekszem, most kezd kibontakozni..." /Ézsaiás 43, 18-19/

Holnap utazunk hétvégére.
Mindenkinek jó pihenést kívánok!
Renóca
süni_renóca
 
 


Idusamoja!
Gondolom mostanság már túl vagytok az első közös fürdetésen, vacsorán! Kép Írjál majd ha lesz időd, hogy tetszik Lilikének OTTHON!

Úgy látszik ez ma egy vásárlós nap, mert mi is megvettük első igazi bababútorunkat, egy kókuszmatracos babaágyikót! Olyan jó érzés volt úgy vásárolni, hogy már biztos, hogy nem sokára kis lakója is lesz! Ez az első alkalom, mióta gyüjtögetem a babakelengyét, hogy biztosan érzem, hogy már valahol pocakban van a mi kis babánk!

Én úgy tervezem, hogy valamikor decemberben fogom beszerezni a szükséges papírokat, addigra már a lakásunk is tutira készen lesz a szemlézésre!

Mosolygós! Én úgy emlékszem, hogy a Brendon honlapon vagy az újságukban is van kelengyelista, de szerintem hasznosabb ha gyakorló kismamától kérsz infót, mert a boltosok hajlanak arra, hogy egy csomó szép de szinte felesleges holmit vetessenek meg a szülőkkel!

Mindenkinek szép álmokat, puszi!
Di_ti
di_ti
 
 


Mosolygós!
Találtam két babakelengye listát:
http://www.babanet.hu/hol-mi/kelengye.php

http://www.minimano.hu/index.php?main=main&page=rovat&rovatid=553&start=0&limit=10

Lilike!
Szép álmokat OTTHON!
Kép

Renóca
süni_renóca
 
 


Sziasztok!

Idusa! Lilikének és Nektek nagyon sok boldogságot kivánok OTTHON!
Köszönöm szépen az e-mailt!

Diti!

Nem, szerencsére (kopp-kopp-kopp) nálam nincs baj munakügyileg, a páromnak van munkaügyi pere, azért irtam.
Örülök, hogy sikerült megvenni a kiságyát a manónak! Kép

Mosolygós! Gratulálok a férjedtől kapott ajándékhoz! Igazán nagyon szép! Kép

Tölti! Engem nagyon érdekelne, minden ami Veletek kapcsolatos, úgyhogy ha lehet kérném a honap cimét. Az e-mailcimem a profilomban.
Nagyon érdekel minden Nikike cseperedéséről! Kép

Renóca! Milyen volt ma az oviban a gyerekekkel?

Norka! Azt hiszem Te kérdezted, miben vittük haza a kicsit. Hát nálunk ez elég változó volt, mert Máté téli gyerekként született, a kórházban felöltöztették (pelus, body, rugi, sapka) Kapott még kezes lábast rá. Akkor még nem volt hordozónk, és pólyánk se, (nem akartuk előre megvenni) igy a fentieken kivül egy nagyon meleg takaróba burkoltuk, beültünk egy taxiba, tartottam a karomban és szágoldoztunk haza. Na nem a taxi, csak a szivünk száguldott, de az nagyon. Aztán mikor hazaértünk, apa átvette a kicsit, ő vitte be az akkori lakásunkba, de nem fázott meg.

Nikinozso! Emlékszel az előzmények ismeretében, mikor a taxiból felhivtalak, hogy úton vagyunk haza? Még most is a hideg fut végig a hátamon, ha visszagondolok rá, természetesen a boldogságtól! Kép

Unokáid hogy vannak?

Dancsi nyáron született: a kórházban a csecsemősök kérték, ha lehet vigyünk pólyát. Kapott egy bodyt, rugit, sapkát, és a pólyában jött haza.
Még a mai napig emlékszem milyen ruha volt a két gyereken, hazajövetelkor. Kép

Renóca! Milyen napod volt ma az oviban?

Ugye nem baj, ha én leirok valamit az ovival kapcsolatban, olyan nagyon jó érzés keritett ma hatalmába:
Tudjátok, már irtam, hogy én mozgássérült vagyok, meg már a párom is dolgozik. Ma én vittem a fiúkat az oviba, nagyon jó volt látni azt a környezetet, ahol a napjaikat töltik, az óvónők meg egyszerűen tündériek voltak mind velem, mind a fiúkkal.Kép
De amit ez ügyben le szerettem volna irni: korábban mindig a férjem vitte a fiúkat, egyik jobb, másik bal oldalt sétálva ment vele. Ma amikor odaértünk az ovihoz, és kiszálltunk az autóból, olyan, de olyan boldogság volt, hogy én vihettem őket! Kép Ne értsetek félre nem magamra voltam büszke, hanem arra, hogy én vihetem őket, és részese lehettem annak a csodának, hogy egy kicsit belelátok az ottani világukban és örömmel jönnek velem, és engem vártak ebéd után!
Egyszóval olyan büszke és boldog vagyok, hogy van nekem, nekünk a két kis gyönyörűség!Kép
Máté egyébként olyan hirtelen beszaladt játszani, hogy el is felejtett köszönni, úgy kérte őt az óvó néni, hogy jöjjön vissza hozzám. Dancsinak kicsit legörbült a szája, elkezdett pityeregni, és bújt hozzám nagyon, de aztán megnyugodott. Sajnáltam, hogy sirt, de olyan jó volt érezni, hogy bújik és nagyon szeret. Mikor mondtam, hogy megyek értük mindenképp, akkor megnyugodott.

Bocsánat, hogy ilyen sokat irtam, de szerettem volna megosztani veletek ezt az érzést, és kivánom, hogy minden várakozó mihamarabb érezze meg, milyen szuper, hogy ők vannak nekünk!

Nyugodalmas jó éjszakát!
Vendég
 


Sziasztok!!

MIndenkinek küldöm a címet aki kérte emilben:-)

Mosolygós, Nikie nagy baba volt. Már a kórházban tanácsolták első alkalomal,hogy ne vegyünk 56-os body-t és rugikat mert lehet,hogy picik lesznek. Ezért mi már 62-essel vagy van olyan,hogy (56-62-es átmenet) inditottunk.

A beszerzendő papirokhoz még annyit hozzátennék,hogy mi vidéken születtünk. Az anyakönyvi kivonatokért nem kellett le utaznunk hanem az anyakönyvvezető faxon kérte az örökbefogadási határozatot és szinte posta fordultával ingyen kiküldte.

Én szerencsés helyzetben voltam. A védönk a Gólyahir munkatársa. Nagyon sokat segitett nekünk a papirok beszerzésében.

Pusz Tölti
niki_anyu
 
 


Kedves várakozók!
Ma ismét lesz egy babánk, a szülőanya fél hétkor hívott sírva, hogy egy Budapesti pályaudvarról, hogy segítsünk. Most jött fel vidékről, pánikba esett hogy már itt lehet a szülés ideje (titkolt terhes ismét, a múlt évben is örökbe adott egy babát!) A kolléganőm már úton van érte. Félt, hogy otthon megszül,és azt mondta, NEM AKARTAM BÁNTANI. Remélem időben jó helyen lesz a kh.-ban. Majd késöbb irok.
nikinozso
 
 


Marci_anyu!

Nem volt ezzel a vizsgálattal semmi probléma, ez nem ellenünk irányult, hanem az ott lévő újszülöttek érdekében történt, ez nem az öf. procedúra része, még mielőtt valaki félreértené!! Kép Kép Nyilván a helyi ÁNTSZ rendelte el a szalmonellafertőzések elkerülése érdekében.

Mi elég messziről hoztuk haza Csenit (bő 2 órás út volt), babahordozóban nagyon szépen elvolt (szűkítő kellett még bele, de kényelmes volt neki), az út nagy részében aludt. Egyszer megálltunk útközben pelust cserélni, meg etetni (a kórházban adtak neki "útravalót" :-)), egyetlen hangja nem volt. Én meg persze egész úton gyönyörködtem benne. :-)

Body ügyben csatlakoznék Niki_anyuhoz, tényleg érdemesebb a nagyobb méretből betárazni.

Idusa, várjuk a híreket, boldog hazaérkezést! Kép

Szép napot!
Kata
rkata
 
 


A kórház felé tartanak, most már szakember van vele. Kicsit messze van a kh. de ott nagyon rendesek, és Õ rossz lelki állapotban van. Van még idő a szülésig.
nikinozso
 
 


Nikinozso, ez fantasztikus lehet, ez az érzés (és biztosan nagy felelősség is), tudni, hogy az ország bármely részéből valakiknek ti vagytok a mentőangyal!

Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de majd légy szíves, ha több időd lesz, nyomatékosítsd, hogy a Feneketlen-tó melyik részén lesz a sátratok. Köszönöm! Kép
s_norka
 
 


Sziasztok!

Nikinozso!
Ilyenkor ha ilyet hallok egyrészt nagyon elszomorodok... Másrészt meg felcsillan a szemem, hogy na most ő esetleg a miénk lehetKép
Persze , tudom, várakozni kell a miénkre, majd ő kiválaszt minket... És azt mondják, hogy mi majd megérezzük...
De én mindig azt érzem, hogy na akkor most ő a miénkKép))
Sajnálom a hölgyet, ez az a helyzet amibe bele sem tudom képzelni magam... Minden jót neki!!!
Ja, és köszönjük, hogy beszámolsz nekünk, ez annyira jó.

Még egy kérdés:
Szombaton hány órától lesztek kinnt? Mi délelőtt mennénk meglátogatni titeket, eddig úgy néz ki...
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Töltike, természetesen én is szeretném Nikit csodálni!! Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Mióta beszélgettünk, azóta is olvaslak benneteket rendszeresen, és talán a kelengye dologban tudok egy picit segíteni.

Sára tavaszi baba volt,56-os bodykból mi 4-5 darabot vettünk, rugikból szintén ugyanennyit.Volt még 2 pulcsink is.Õ pont 56 centivel született áprilisban, de május végén már bizony kezdtek kicsik lenni.
Vettünk még kettő plédet, (sztem kell a kettő,mert ha az egyikkel történik vmi, akkor van mihez nyúlni,később az egyikből lett benti takaró, a másikból utcai)egy pár textilpelust.(a cseh jött be, a magyar nem túl jó minőség)Nálunk az a megoldás jött be, h hosszú ujjú volt a body, ujjatlan a rugdlózó.Ja, és fontos volt, hogy a rugi a lába között patentos legyen.
Kezdésnek volt még egy pár nyálazónk.
Sztem túl sok ruhát beszerezni előre nem érdemes, 56osból, illetve 62esből egy párat.
Később, mikor jönnek a látogatók, majd jönnek a ruhadömpingek is.
Én a Kenguru Gold boltokat ajánlom,mert ebben a márkában sosem csalódtunk.Nem nyúlott el, nem fakult, és sztem nagyon szépek.
A pólya témával kapcsolatban.Én nem szerettem volna, idejét múltnak tartom/tartottam.Anya erősködött, h jó lesz az, könnyebb lesz megfogni a babát.
Hááááááát, én jobb szerettem mikor pólya nélkül foghattam, de az tény, hogy Sára 3 hónapos koráig(amig ki nem nőtte), csak akkor volt hajlandó aludni, ha a pólyába be volt kötve.

Volt tápis üvege, vizes üvege.játszócumi, digitális lázmérő.
A babakocsi vásárlásánál vegyétek vigyelembe annak szélességét is, mi egyszer a 74-es trolira felszorultunk egy Pierre Cardin kocsival.Nagyon rossz volt.
Volt még mérlegünk, cumisüvegmelegítőnk, járókánk, cumislázmérőnk, de ezek nálunk mind-mind feleslegesnek bizonyultak.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, lehet, h kicsit hosszú lett elnézést.Ha van vmi kérdésetek szívesen segitek.
Pusz,Léna

Jaaaaaaaj, és körbe a fejvédő az ágyra nagyon fontos, sajnos ami az ágyneművel volt nekünk nem vált be, nagyon vékony volt.(semmit nem tompított, ha Sára bevágta a fejét)
A Brendonban találtunk egy sokkal jobbat, ez vastag(nem annyira szépp, mint a másik, de nem is az a lényeg), és levehető frotir huzata van.

NA, most már tényleg eldugulokKépKép

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Megnéztem a babanetes kelengye listát, az tök jó.Benne van egy csomó dolog, ami nekem most eszembe se jutott...

Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Nikinozso!
Akkor most valaki izgulhat a tesóért????Kép)
(most jutott eszembe, hisz akkor van valahol egy tesó már..)

Lányok! Asszonyok! Anyucik;)
Köszönöm a kelengye listát, de természetesen azt már beszereztemKép)
Viszont vannak dolgok amik nincsenek beleírva... Pl. Arra a plédre gondolok amit a babakocsiba tesztek, hogy abból hény db-ot ajánlatos venni?
Az orrszívó ügyében akkor úgy döntöttem, hogy veszek egy hagyományost, ha nem annyira van tele, és egy porszívóst ha nagyon telée van a baby...
És most jön a tél, Megatoysban le van árazva a bundazsák ebben a hónapban... nem tudom érdemes-e megvennem már...
http://www.megatoys.hu/index.php@menu=01.htm
Én nagyon szeretném, ebből érdemes 62-est venni, hogy tutira jó legyen??
(Bár Nikinozso kb. 3 hónapot mondott és azt hogy ha kezünkben van az a biztos...)
Azt hiszem, így meg nem érdemes megvenni, annyira kiszámíthatatlan dolgok ezek...
De azért én reménykedem a telefoncsörgésért!!!Kép

Renóca!!!
Nagyon szép időt nektek, érezzétek jól magatokat!!!!!

Matiba!
De jó volt olvasni az anyuciságodatKép))

Anyucik!
A sok segítséget szinte nincs is időm megköszönni!!!!
Annyira aranyosak, kedvesek vagytok!!
Köszönöm!!! (Most már ilyenkor eszembe jut Renóca verseKép) "Tud egy szép szót Töhötöm, csuda szép szót: KÖSZÖNÖM! ;)


Visszatérve a listára!
Igen a bababoltos listákban nem nagyon hiszek!
Van a Brendonban is, de az sem a gyakorlatias oldalát sorolja fel szerintem.
Ez a Babanetes jó különbenKép)
Még egy kérdés, anyatejhez vagy a tápszerhez hogy készültetek hozzá???
Vagyis, tudom, hogy kb. 6 cumisüveg + pótcumik kellenek, sterilizáló, cumisüvegmosó stb.. és persze a tápszer. Ezen kívül van-e még valami amit be kell szerezni???

Na mennem is kell, pusszancs mindenkinek!
Nagyon szép napotKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Napsugaracska, nekem a 6 üveg nagyon soknak tűnik.
Mi Sárának egy Aventes kezdőcsomagot vettünk, a Megatoysba, ebben volt 2 nagy üveg, 2 kicsi, egy üvegmosó kefe, egy játszócumi.
Még azóta is ezeket használjuk, igaz, a cumikat már lecseréltem.
Mi sterilizálót nem vettünk, simán csak kifőztem őket.

Pusz,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Mosolygós, vhol korábban írtam talán, az AVENT-nek van egy nagyon praktikus tápszer adagolója (3 adagra való tápszert tárolhatsz benne), ez szerintem nélkülözhetetlen, ha néhány órára elugrotok vhová (pl. nagymamához Kép ). Ez persze nem kell a kezdőcsomagba, de érdemes mielőbb beszerezni, nem egy nagy tétel, párszáz Ft.

Nálunk a porszívós verzió vált be, igaz, eddig csak egyszer volt rá szükség. Cseni nem félt tőle, mert korán hozzászoktattuk a porszívó hangjához és látványához (szerintem a lényeg, hogy azt lássa Rajtad, hogy TE nem félsz a hangjától, és mosolyogsz, ha be van kapcsolva), azóta a porszívó örök szerelem Kép, az orrszívás sem volt problémás és a motoros hangokat is nagyon szereti (repülő, fűnyíró stb.). A kézinek nincs ereje, bennmarad a cucc. Amúgy nem fájdalmas a procedúra egyáltalán, nem kell félteni az aprónépet tőle. Kép

Most jut eszembe, nálunk a cumisüveg termosz is jó szolgálatot tett, de körültekintően vedd meg, mert az Avent üvege szélesebb, ahhoz csak a saját termosza jó, a "hagyományos" méretűbe a magas, vékony üvegek passzolnak (pl. Baby Nova).

Kata
rkata
 
 


Köszönöm lányok a jó tanácsokatKép
Tápszer ügyben nem nagyon vagyok eleresztve információkkal.
A Brendonos listán van 6 üvegKép (Nekem is soknak tünt)
Mondjuk már van 3-3 cumisüvegem.
3 döntött szelepes (amiben nem nyel levegőt, és van 3 olyan amit nem nagyon ismerhettek, a lényeg, hoyg lyukas az alja teljesen, és zacskó, vagy műanyag pohár a tejtároló része...
Kicsit furán hangzik, de nekünk ezt úgy hozták Amcsiból a rokonaink, hál Istennek betétet is hoztak több százatKép (mert itt nincs hozzá való)
Akkor ez szinte elég is lesz ha jól értem, mondjuk még teást szeretnék venni, meg pótcumikat!

Köszönöm a takarós segítséget!

Nagyjából akkor már minden tisztaKép))
Csak a baby kell a lista teljessé válásáhozKép))
Köszönöm mégegyszer!

Holnapi nappal kapcsolatban nincs még hír??

KépKép
napsugaracska
 
 


Napsugaracska!
Csak este tudok többet, mert ma 4 órára megyünk felverni a "sátrat". Reggel 10-17 óráig leszünk ott. Most több időm nincs bocsi.
nikinozso
 
 


Sziasztok Anyucik és Nagymamák ;-)!
Először is köszönöm Nektek azt a sok pozitív gondolatot ami tegnap felénk szállt! Nagyon jól esett és most mikor végigolvastam, kicsit eltört a mécses!!!
HÁÁT, Lili hazajött végre!
Tegnap kicsit nehéz napunk volt, bár 8,30-ra a gyerek puccban és jóllakva feküdt az ágyban, nem tudtam elaludni!
A fürdetést kicsit lazán vettem, fürdető hiányában, de nem a térről jött fel a gyerek!
Utána sokat beszéltünk a férjemmel, hogy micsoda fantasztikus érzés és micsoda felelősség ezentúl a kis életét segíteni! Olyan hülye voltam mert a NUK cumit szegénykémnek szeleppel lefelé adtam a szájába és csodálkoztam, hogy csak 20-at eszik, hiszen már 50-60 g az 1x-i adagja. No, nem is hálálta meg az én Kislányom ezt az akciómat mert a 2,15-ös etetésig gyakorlatilag végig sírózott és akkor pedig (elment a józan eszem!) teával itattam meg, abból pedig jó 50-et lehúzott és ki is bukta szinte mindet. A kh-ban mondták, h már csak 7x50 g az adagja és a 2,15-ös etetéskor már csak teáztatják. De ha már úgy is ébren volt, akkor nyugodtan adhattam volna neki tápit is!
A hajnali etetésnél már csak (a bukira való tekintettel)40-et adtunk és az sem vót elég!
Szegény Törpe 6,45-ig nyökögött, akkor már én is szerettem volna aludni kicsit, így kivettem és kisszék-nagyszék formátumban mindketten elájultunk. Akkor persze szava nem volt, de olyan jó érzés volt!!!
Így kihúztuk a köv. etetésig, azóta nincs baja: ami bement az ki is jön a megfelelő helyeken!
Most is durmol a Kicsike!
Hát, remélem nem csinálunk nagyobb bakit a jövőben! Most jelkezett be a védőnő, majd írok, még1x köszönöm:
idusa

KépKép
idusamoja
 
 


A rendezvényről www.tv11.hu
nikinozso
 
 


Sziasztok!

Idusa ez annyira jó!!! A hideg ráz, ahogy olvasom, amit írtál! Felidéztem magamban a mi hazaérkezésünket.. Kép
Nekem azt mondták, hogy NE teáztassam, tehát csak tápszert kapott kb. 3 óránként nappal és kicsit gyakrabban éjszaka. Az első időben ahogy kinyitotta a szemét üvöltött a kajáért, de később kicsit türelmesebb lett. A kezdeti kapkodás után előre felforraltam és lehűtöttem a vizet és frissen forraltam a másik felét ezt kutyultam össze a fent említett AVENT tápszeradagolóba előzőleg kimért hamival. Ez így sokkal hamarabb elkészül, ilyenkor minden másodperc számít.. Kép Persze hónapok és egy utazás kényszere kellett, hogy erre rájöjjek, de ez rólam szól.Kép Baki még lesz bőven, de ne aggódj, együtt szoktok bele a "feladatokba".

A 16 hónapos Marci fiam "aranyköpése" tegnapról:
Nálunk volt vendégségben egy volt kolléganőm, hármasban játszottunk Maci szobájában a földön. Marci mögémlép, megsimogatja a hátam és mondja: cici. Mire én, az nem a cici kisfiam, erre vigyorog és azt mondja: duda..Kép
Tényleg fogyókúráznom kell! Kép Különben nem tudom honnan vette, de jól jött ki.
Egyébként hihetetlen mennyit beszél, napról napra egyre több szót tud és folyamatosan utánoz minket. Nagyon kell vigyázni!! Kép

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Nikinozsó! Ez ismét egy olyan történet, amitől könnybelábadt a szemem, és annyira örülök, hogy vagytok! Innen is üzenem az anyukának, hogy most már nyugodjon meg, a világon a legjobb kezekben van és mi lélekben vele vagyunk! Bár szerintem ezt már ő is érzi!

Matiba! Remélem, elrendeződik a párod melóhelyi problémája! A fiúkra nagyon büszkel lehetsz! Millió puszi Nekik is!

Idusamoja anyuci! Ne idegeskedj, egy hét sem telik el és már kisújadban lesz az összes tudnivaló!

Töltike! Nikit még én is szeretném látni az októberi tali előtt, ha csak képen is!

Marci_anyu! Ezek a szövegek nagyon aranyosak! Remélem lejegyzed őket az "utókornak". Kép

Mosolygós! Én nagyon drukkolok, hogy hát ha ő lesz a ti kis babátok! Kép

Mindenkinek kellemes hétvégét!
Di_ti
di_ti
 
 


Kedves várakozók! Már elaludtak az unokák(Kingus és Zsófi), most a lányoméktól írok. A holnapi rendezvényen, a park elején leszünk, a Bartók Béla út felől, az internetes rádió mellett, az étterem bejárata közelében. Aki akar megtalál, de telefonon is hívhattok. Mi fél 10-re megyünk, és 17-18 óra körül jövük el. Szeretettel várunk mindenkit.
nikinozso
 
 


Szép hétvégét mindenkinek!

Mi holnap utazunk az osztálytalálkozóra és csak vasárnap este jövünk vissza.
Azért remélem, jó kis rendezvény lesz a Feneketlen tó parti megmozdulás! Kép

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


SziasztokKép

Már nagyon fáradt vagyok....

Köszönöm a sok sok hasznos tanácsot!

Idusa!
Ma neked köszönhetően kétszer lábadt könnybe a szememKép
Egyszer mikor a szomszédasszonyom 35 hetes pocaklakóját simogattam(erre ő mocorgott rendesen!), majd amikor téged olvastalak...!
Sokat gondoltunk rátok! Leírhatatlan lehet az érzés, nekünk még felfoghatatlan, hogy egyszer a szobánkban fog szunyokálni egy apróság, aki a miénkKép)
Nagyon nagyon sok Boldogságot hozzá!
És nagyon nagyra tartalak, hogy őszintén írtál nekünk az első "bénázásokról" isKép)) Persze és természetesen mindenki szokott szerintemKép) /Mondjuk az is igaz, hogy mindig van aki mindent jobban tud:PPP/
Már én is nagyon vágyom egy kis "bénázásra"Kép))
Ez legyen a legnagyobb hiba majd!

Nikinozsó!
Holnap megyünk, még nem tudom pontosan hány órakor... De ott leszünkKép
Mosolyogni fogok, arról ismersz megKép))
/persze ez csak vicc voltKép/
Valaki jön még holnap???


Pusszancs mindnekinek!
Mosolygós

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziazstok!

Csak egy gyors kérdésem lenne:
Nem tudjátok, hogy hol lehetne utána olvasni a a munkavállalói/munkáltatói jogoknak és kötelezettségeknek???

Köszönöm előre is!

KépKép
napsugaracska
 
 


Kedves, Nikinozso!

A tegnap reggeli kismamáról jutott eszembe: ha az előző babáját is Rajtatok keresztül adta örökbe, akkor "automatikusan" az őt örökbefogadó szülőket keresitek meg? (Ha így van, akkor ott most nagy felbolydulás és izgalom lehet. Kép ). Én, mondjuk józan paraszti eszemmel Kép azt gondolom, hogy igen - ilyenkor ugye az sem számít, ha esetleg nincs meg a 2 év korkülönbség a babák között?

Kata
rkata
 
 


Rkata!

Én úgy tudom, hogy így van , igenKép
A Tegyeszes tanfolyamon ezt mondták, tehát ott így van...
/Ha nincs határozatuk, szerintem arra meg várnak, vagy felgyorsítják az ügyet/
Úgyhogy még nektek is szólhatnak éppenKép))

Na , lassan indulunk!

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a biztatást, Kisded itt nyökög mögöttem a babakocsiban. Azt hiszem a mi babaágyunk túl nagyméretű Neki, mert ot folyamatosan fészkelődik... Itt meg úgy beájult, hogy mi is meglepődtünk. Kivittük a teraszra és olyan édesen aludt. Hajnalban a férjem rájött, hogy mivel Lili állandóan (reflexesen) mozgatja a kezét, kicsit bebugyoláltuk, így nem ébreszti fel magát minduntalan, ha karatézni támad kedve!
Most már odasüt a nap, így behoztam és szerintem bántják az őszi szelek mert néha felnyög, de aztán visszaalszik. Rendes gyerök, azt mondom, nem egy anyaszomorító típus!

Napsuginak üzenem a munka törvénykönyvében minden le van írva, helyenként érthetetlen a laikusok számára, de esetleg kérjetek szakembert.

Úgy eltolnám a Feneketlen-tóhoz a Csöppet, csak még féltem a nagy tömegtől, pedig olyan csuda idő van! Biztos sokakkal megismerkedhetnénk személyesen is, olyan izgi lenne!
Nikinozsóéknak nagyon hasznos napot kívánok!

Puszi Mindenkinek:
idusa

KépKép
idusamoja
 
 


Idusa!

Olyan csodásak az első napok-hetek, az ember egész álló nap a kis pofijukban gyönyörködne! Na, ez így nem egészen kerek, a többi nappal-héttel ugyanez a helyzet! Kép Ha nem mondjuk el egy nap ötvenszer a párommal Cseninek, hogy "kislányom, de gyönyörű vagy!", akkor egyszer sem. Kép De ki kell használni, mert hidd el, fél év után nem, vagy kevésbé fogsz már ezekre a vonásokra, mozdulatokra emlékezni. Amikor az én barátnőm (fél év van a kicsijeink között) ezt mondta nekem, kizártnak tartottam, hogy én ne emlékeznék rá, pedig tényleg így lesz. Olyan viharos gyorsasággal fejlődnek...!

Teáztatás ügyben: nálunk is volt teáztatás a kórházban, aztán felhívtam a Gólyahíres munkatársat (aki ugye védőnő is egyben), és ő azt javasolta, hogy csak vizet adjunk neki inni, ha szomjas, úgyis elfogadja. Így is van, azóta sincs teázás (max. édeskömény, vagy kamilla, amikor szükséges, de ma már az sem kell).

Mosolygós, aranyos vagy, de ha mi lennénk a szerencsés nyertesek, azt már tudnánk. Kép Én egyébként szívesen kivárom a 2 évet (persze "vészhelyzet" esetén nem mondanék nemet!), úgy érzem, ez Cseninek is jó, mert maximlisan rá tudok figyelni, amíg picit önállóbb nem lesz és nekem is, mert nem két teljesen rámutalt picivel kell szerencsétlenkednem. Ezért mondtam korábban, hogy mi is álmodoztunk ikrekről, de így utólag azt mondjuk, jobb, hogy egyszerre csak egyfelé kell szakadnunk. Kép Kép

Kata
rkata
 
 


Sziasztok,

voltunk a Feneketlen-tónál délután Kép
Nikinozso nem volt ott, viszont majdnem egy órát töltöttünk egy szőke kollégájánál. Beszélgettünk, fotókat néztünk, közben összefutottunk egy Gólyahíres párral, akiknek pár hetes kislányuk volt... Nekem jó érzés volt ez a találka, bár most hallottam, a várakozó sorhossz már 200 fölött van... hát ez van, lélekben jó lesz készülni az esetleges 2 éves várakozásra.
s_norka
 
 


Jobb estét mindenkinek!
Sajnos Nikinozso tényleg nem volt ott, vagyis csak 11-ig, mert utána rosszul lett, és jelenleg is kórházban van. Úgy néz ki veseköve van, ami elindult, és nagyon görcsöl. Sajnálja, hogy nem találkozhat veletek (remélem nem baj a tegezés), ő sem így tervezte ezt és a holnapi napot. Szorítsatok, hogy minél hamarabb haza jöhessen! Ha valamit megtudok, majd informállak titeket.
Kizsó (Nikinozsó lánya)

kizsó
 
 


Kedves Kizsó!

Édesanyádnak mielőbi gyógyulást kívánunk! Légyszíves tudass az állapotáról, ha lehet.

Matiba és családja
Vendég
 


Kizsó

Nikinozsó-nak jobbulást kívánok. És szorítok a mielőbbi hazatérésért .

Naninga
naninga
 
 


Kedves Nikinozso,

mielőbbi gyógyulást kívánunk!!!

Kata és Csenge
rkata
 
 


Jobb reggelt mindenkinek!
Sajnos nincsenek jó híreim! Anya este megint rosszul volt, erős fájdalom csillapítókat kapott. Remélem kijön már az a fránya kő!!!Kép
Köszönjük a jókívánságokat!
Kizsó

kizsó
 
 


Kedves Kizsó!
Anyukádnak mielőbbi jobbulást kívánok én is! UH-val nem lehetne összetörtni azokat a fránya köveket, hogy könnyebben kijöjjenek?

Mindenkit puszilok!
Di_ti
di_ti
 
 


Gólya-mamánknak fájdalommentes napokat és mielőbbi gyógyulást kíván:
Lili, Idusa, Zoli

KépKép
idusamoja
 
 


Kedves Kizsó!

Mielöbbi gyógyulást,jobbulást kivánunk anyukádnak.

Töltike és Nikike
niki_anyu
 
 


Kép Már lassan fél órája csak ülök itt a gép előtt és azon gondolkodom, hogy miért pont anyunak kell ennyit szenvednie? Sajnos nem javul az állapota. Õ nem ezt érdemli! Mikor lesz már ennek vége, ennek a sok fájdalomnak? Ne haragudjatok, de nem tudok többet írni, teljesen kivagyok már! Kép
Ne haragudjatok, hogy mindig elrontom a kedveteket, remélem holnap jobb hírekkel szolgálhatok!

kizsó
 
 


Kedves Kizsó!

Teljesen igazad van, édesanyád nem ezt érdemli! Sajnálom, hogy nem javul az állapota. A családnak sok erőt, neki pedig továbbra is gyógyulást kivánunk tiszta szivünkből!
Vendég
 


Megjöttem vidékről - én is szeretném az éterbe kiáltani: Mielőbbi gyógyulást Nikinozso!!!!!!!
Sokan gondolunk rád!

- Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Hát mi is felmentünk szombaton Budapestre...
Ott tudtuk meg Annától, hogy Gabikát elvitte a mentőKép((
Azért Anna nagyon kedvesen invitált, hogy beszélgessünkKép Megnéztük a babaképeket, teljesen elájultunk... Nagyon nagyon sok boldog család életébe nyertünk ezáltal bepillantást. Mekkora boldogság, és milyen csodálatos pillanatok vannak az életben, sokan nem is tudják...
Majd Annától elváltunk, mert jött 2 hölgy érdeklődni a szervezetről stb, egy terhes hölgy is mintha szóba került volna, így mi jobbnak láttuk, ha átadjuk helyünket nekik.
(Sajnos akkora hangzavar volt, hogy nemnagyon lehetett hallani egymás szavát sem...)
Egyébként sajnos nem találkoztam senkivel sem..

Estére azért sikerült pár szót váltani Gabikával...
Képzeljétek, elnézést kért, hogy nem találkoztunk, de így alakult neki...
Ennyire aranyos és kedves emberrel még nem találkoztunk... Még a nagy fájdalmai közben elnézést is kér. Hihetetlen.
DE nincs miért, hisz bárkivel bármi megtörténhet, és ezekben ill. azokban a percekben nincs fontosabb dolog mint Gabika egészsége!!! Bár csak ne lennének fájdalmai, hisz aki ennyi jót tett életében, és ennyire szívén viseli a mi lelkünket is, és és és.... Tényleg nem ezt érdemli!!!!!!!!!
Reméljük, hogy a mi szeretetünk és gondolataink eljutnak hozzá, enyhítve ezzel is a fájdalmakat!

Mégegyszer: mielőbbi gyógyulást Önnek!!!!
Kép

Nekünk a picink már nagyon hiányzik!
Nagyon várakouznk!!!
Reméljük mielőbb csörög a telefon.
Látva a sok-sok képet, hát mit ne mondjak, türelmetlenek lettünk! Mi is szeretnénk már annyira nagyon boldogok lenni, olyan amit csak egy kisbaba tud okozni!Kép

Mindenkit puszilok!
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!
Végre egy kis reménysugár! Úgy néz ki meg van a kő! Most megy anyu és összetörik a rizs szemnyi követ. Remélem onnantól már simább az út! Köszöni mindenkinek aki gondol rá!
Remélem ennél már csak jobb hírekkel jövök.
Gyönyörű ez a rózsa!

kizsó
 
 


Kizsó, mondd meg anyukádnak, hogy nagyon sok erőt és kitartást küldök neki, innen a távolból, és én is nagyon sajnáltam, hogy szombaton nem találkozhattam vele. De ami késik, nem múlik, hamar vége lesz ennek a szörnyűségnek.
Norka
s_norka
 
 


Kizsó! Ezek szerint akkor még is UH-val törik össze azt a fránya követ! Kitartás, ezútán már szinte pillanatok alatt jobban lesz anyucid! Lélekben vele vagyunk és várjuk a jobb híreket!

Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: