Új privát üzeneted érkezett!

Mimóza, mi a negyedikkel úgy mentünk el a Mátrába nyaralni, hogy kocsink sem volt éppen, a picike meg 2 hónapos volt. Szóval tényleg lazul az emberKép

Dorka, üdv itt! Gyere gyakrabbanKép

Verus

Kép
verus
 
 


Gi,
Milyen okos a kicsi fiad! Tavaly óta emlékszik rá, hogy téged a konyhában kell keresni? Azért remélem hamar hozzászokik, hogy ezentúl csak a vásár napján leszel ott és nem sír majd sokat.

Verus,
Köszi a választ, igazából engem az érdekel, hogy a hétköznapok sokkal nehezebbek-e, több-e a házimunka, ill. a gyerekek körüli feladat, vagy a nagyobbak önállósodásával azért sok minden lekerül a szülökröl?

Mimóza
mimóza
 
 


Gi,
Majdnem elfelejtettem megnézni a képeket, nagyon helyesek a fiúk, olyan klassz sportos alakjuk van! Kép Nekem Marci ilyen alkat, a többiek husisabbak. Horvátországban jártatok?
M.
mimóza
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm a lelkes fogadtatást Kép

Ha szabad "csak" háromgyerekesként hozzászólnom, én már az elsőt is bárhol megszoptattam, úgy gondoltam, ő éhes, hát eszik. A felnőttek sem szeretnek éhezni Kép Viszonylag kevés meglepett arckifejezésre emlékszem, bár lehet, hogy nem mertek az emberek rosszat szólni, mert tigris típusú anya vagyok. Ez talán látszik is Kép

Nálunk az ovi nagy változást hozott a középső viselkedésében már ezalatt a pár nap alatt is. Olyan nagyfiús lett Kép

Küldök képet a tegnapi babás találkozóról. 13 féléves kopinger volt együtt. Nagyon helyesek voltak!

Jó éjt!
Dorka

Mégsem küldök most képet, nem engedi feltölteni Kép Majd holnap Kép
dorka
 
 


Sziasztok!

Dorka! Épp ezen gondolkodtam én is: már az első gyerek is öthetesen átutazta az országot, mert minden mamánk messze lakik, mi meg mentünk (én állandóan be vagyok sózva Kép) és tulképp mindenhol szoptattam én is már őt is - Dorka: én épp ezen a lagzin vigyorogtam egy idősebb fickón. Mindenkit lefényképezett. Az én kicsim a nagy vörös hajával olyan különleges volt, hogy lépten-nyomon megcsodálták. Hát ez a fickó rákészült, aztán gyorsan elfordult. Pár perc múlva odajött, hogy hadd fényképezze le, mert az előbb ... és csak hebegett, habogott, mire én mondtam, hogy igen szopiztunk. Viszont a 4 gyerekből ez az össz ilyen emlékem!

Verus! Én akkor sem tudtam végigaludni az éjszakát, mikor egy gyerek sem volt itthon. Persze akkor már nem miattuk. Az csak úgy jött belőlem. KépKép

Mimóza! Hát engem is meglepett, hogy tavaly óta ilyenekre emlékszik a kis vacak!
Egyébként igen, Horváto-ban voltunk (a nagyfiam nekem is Marci).

Lányok! Biztosan mindenkinek sok képe van a gyerekekről. Küldjetek nekem! Kép Szeretném a fentebb említett galériát feltölteni, jó lenne, ha sok édes gyerkőc vigyorogna rajta. Arra gondoltam, csinálok olyan témát, hogy megszülettünk, van már játszunk, és nyaralunk, lehetne valami hétköznapi csodák, esetleg egy bőgőmasinák... És bármilyen ötletet is szívesen veszek! Küldhetnétek ott is, hogy ajánlott tartalom, vagy a profilomban a mailre. Biztosan Ti is szívesen látjátok viszont a gyerekeiteket a neten is!KépKépKépKépKépKép

És még Mimóza: én azt szoktam mondani, hogy amennyivel nehezebb lenne ellátni a több gyereket, annyival könnyebb is. Igaz, hogy több gyereknek mosok, vasalok, többet etetek, itatok, pisiltetek, stb, de egyre kevesebbszer jön oda, hogy velem játsszon, mert már van társa. Így könnyebben elvégzem a muszáj feladatokat, mert nem zaklatnak öt percenként. Ettől könnyebb, mintha csak egy lenne, vagy kettő. Nekem csak az első néhány hét volt mindig megerőltetőbb,mert akkor kimerítőbbek voltak az éjszakák. Kb. 6 hét után a régi tempóban folyt tovább az élet eggyel többen is mindig!KépKépKép
Gi
Anyagi
 


Mimóza, persze, hogy több a munka a sok ember után. De, mint Gi is írta, szerencsére nálunk sem 5-ös ikrek vannak, akik egyszerre kezdenek el kúszni-mászni.Kép Alapból nem szoktak unatkozni, midig van vki, akivel épp lehet játszani. Aztán a segítség: nekünk a gyerekek sora lánnyal kezdődik, ő már bevállal olyat, hogy elhozza az oviból az öccsét, vagy vacsi után elmosogat. De a 10 éves fiúnk is nagyon segítőkész, a kutya körüli teendőket ő vállalta. Tény, hogy az egyszerre megbetegedés kikészít. Múltkor vmi vírust kaptak el, ami az a torokfájós fajta volt. A lányok egyszerre kaptak kruppos rohamot, a nagyfiam asztmás- neki olyan rohama volt, a kisfúk pedig csak szimplán rekedten sírtak, hogy fáj a torkuk.Kép Napokig alig aludtunk, de ez -szerencsére- max. évente egyszer van. A "normális" az, hogy beosztják: egyik héten ez beteg, másik héten pedig azKép
Ettől függetlenül mi szeretnénk még egy babát, rajta vagyunk erősen, jellemzően úgy próbálom irányítani a dolgokat, hogy nyári baba legyen. (nyári szünet, lazább/kötetlenebb és baci mentes napok)Kép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok! Kép
Verus, most néztem meg a profilodat... kicsit meglepődtem, hogy mennyire fiatal vagy, és már öt aprónép szaladgál nálatok Kép
És még egy hatodikat is szeretnétek. Tudod, igazán jó házasság lehet a Tiétek! Kép Jó ilyenről hallani Kép
Nekem most különösen, mert enyhén szólva is szkeptikus vagyok ezen intézménnyel szemben Kép

Ma megmondtuk a fiúknak, de nem jó pillanatot választottunk. Nem akartak minket meghallgatni, inkább játszottak volna. Azért talán valami elért hozzájuk. Sajnos igen kevés időpont van, amikor beszélni tudunk velük, mivel a volt férjem hetente egy-két alkalommal jön hozzájuk.
Gondolom Kristóf, de lehet, hogy Bálint is még beszélgetni akar majd, ha leesik nekik, hogy mit is próbáltunk elmondani ma. Kép

Nektek sem enged mellékletet feltölteni vagy most csak nekem nem megy? Új gép van nálunk, és nem tudom, mi a baj.

Jó éjt!
Dorka
dorka
 
 


Gi!
Én is valahogy ezt sejtettem, hogy a gyakorlatban ez így megy. Már nálunk is jól eljátszanak a gyerekek, de azért gyakran rájuk kell néznem, mert föleg Csabi rettentö rombolós gyerek, mindennap tönkretesz valamit. Emiatt nem tudok túl gyorsan haladni a házimunkával, de gondolom idövel benö a feje lágya. Nálam nem az elsö hat hét, hanem az elsö félév volt iszonyat, totál hullának éreztem magam és egyévesek voltak a fiúk, mire regenerálódni tudtam. Mondjuk nálunk rögtön megháromszorozódott a gyereklétszám, amihez nehezen szoktam hozzá, illetve az elején 3 hónapot kórházban töltöttünk a fiúkkal, úgyhogy nem volt idális a kezdet... Talán a negyediknél más lenne...

Verus!
Köszi a választ! Pocsék lehetett az a betegség! Klassz, hogy még egy babát szeretnétek! Eleve sok gyereket terveztetek? A terhességeket könnyen bírtad? Nekem az is a problémám, hogy eddig minden terhességem alatt adódott gond (mindig más) és többnyire feküdnöm kellett. Legközelebb nem tudom ezt hogy oldanám meg a három gyerek mellett...
Dorkához hasonlóan én is meglepödtem, mert azt hittem már negyven felé ballagsz...Kép (Persze te 10 évvel hamarabb kezdted, mint én)

Dorka!
Biztos jönnek majd a kérdések és a pszichológusok szerint a gyerekek szavak nélkül is értik-érzik a nekik fontos dolgokat... Nálunk leginkább elalvás elött az ágyban teszi fel Panka az igazán nagy létkérdéseket.

Amúgy most itt ülök és várom, hogy megszáradjon fejemen a Nittyfor...Aki már használta az tudja ez mit jelent... Kép Nálatok volt már szükség ezekre a csodaszerekre? Panka hozta haza a kis háziállatokat az oviból és nekem is jutott belölük...

Jó éjt,
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok,

Dorka, igen, szerintem is szuper a kapcsolatunk. Nagyon sok mindent csináltunk együtt végig, sőt az elmúlt években a férjem itthon dolgozik, tehát szinte 24 órát vagyunk együtt. (Sokszor azon nevetünk, hogy mások a társukkal összesen 10 év alatt nem töltenek el annyi időt, mint mi -mondjuk- 4 év alatt.)

Rád most egy jó nehéz időszak vár: nehéz lesz a fiúknak, míg megértik ezeket a dolgokat.
Talán nem is a különélés lesz a legnehezebb "falat" nekik (gondolom, hogy sokkal többet nem volt velük az apukájuk, míg együttéltetek. Úgy értem, hogy reggel elment dolgozni, mire hazaért már majdnem aludtak a fiúk...stb.), sokkal inkább egy esetleges új társ elfogadása. (bocs, ha nagyon intim: másik nő miatt ment el otthonról a férjed?)
Az én szüleim mikor elváltak az öcsém épp 4 éves volt (én 20Kép), neki sem az tűnt fel, hogy "jééé, apu alig jár haza", hanem az, hogy van egy másik néni, akit puszilgat az apukája, akivel együtt él..stb. És igazán ezután kezdett el kérdezősködni. És lett kissé kezelhetetlen.

Mimóza, ballagok én a 40 felé, csak szépen lassanKép
Sok gyereket szerettünk volna, a terhsségekkel nem volt sosem bajom. (valszeg ha lett volna, akkor másképp gondolkodnék a "még egy gyerek"ről)

Nittyfor:brrr! Mi májusban szenvedtük el az elsőt (és remélem az utolsót is), a nagyfiam hozta haza, vasárnap este láttuk meg - irány az ügyletes patika...Azóta megfogadtam, hogy amint közösségbe nmnnek a gyerekek, hetente nézem és ősszel és tavasszal megelőző kezelést eszközlökKép azaz kenem őket 2 hetente. Alaposan tisztítsd/tisztíttasd ki, ui. ez inkább már a kikelt egyedekre hatásos, a petékre nem igazán.


Verus

Kép
verus
 
 


Mimóza, igen, nálunk is az esti mesélés és összebújás a nagy beszélgetések időszaka. Főleg Kristófnak jut ebből, mert szegény Bálint mikor lefekszik, még ébren van Kristóf és Bernát is még gőgicsél, én meg már farkas éhes vagyok vagy dög fáradt. Azért igyekszem neki is megteremteni ezt a lehetőséget, nagyon igényelné. Csak ugye ilyenkor jönne jól, ha nem egyedül nevelném őket, mert addig a többiekkel lenne valaki.

Verus, igen, egy másik nő miatt. Neki persze megvan az elmélete, hogy a mi házasságunk miért is volt rossz, és nem is ez a nő volt az igazi ok. Felmenti magát ezzel a kis elmélettel. Persze, minden házasságban akadnak nehezebb időszakok, gondok (vagy nálatok ez sincs, akkor titeket valóban egymásnak teremtettek Kép ), de problémák nem azért vannak, hogy elfussunk, hanem hogy megoldjuk őket. A gyerekek pedig minden próbálkozást megérnek,hiszen az ő életükre nagyon nagy hatással van/lehet egy ilyen esemény.

Nem akarom elkiabálni, de a mi ovinkban még nem voltak hasonló háziállatok. Reménykedem, hogy kimaradunk. Bálintnak amúgy is elég hosszú a haja, mert kis elálló fülecskéje van, ezzel meg jól lehet takarni. Igazi kis rosszcsont kinézetű így. Néha nézik is lánynak Kép

Dorka
dorka
 
 


Sziasztok!

Nem jönnek nekem a gyerekfotók, Lányok!!!! Lécci, lécci, lécci!KépKépKépKépKépKépKépKép

Verus! Engem is megdöbbentett az a tinédszer a profilodban! Nekünk is mondták már, hogy fiatalok vagyunk, de hozzá is tették, hoyg ahhoz képest (hogy 4 gyerekünk van, ahhoz képest). Amúgy én is hasonlókat tudok írni, mint Te: minden terhességem, szülésem rendben volt, így bátran vállalnám a következőt. És sosincs komolyabb vitánk a párommal, de ez az egy már nem akar egyezni. Most nagyon szurkolok, hogy lehessen nemet választani, de most mintha elbizonytalanodott volna a kedves férjem. Eddig fixen mondta, hogy ha tuti lány lenne, jöhetne. Biztos arra alapozta, hogy úgysem lehet biztos (tudom, hogy ez a módi sem 100%)... és most megijedt, hogy hoppá!

A kicsi fiam tegnap egész nap sírdogált az oviban, annyira, hogy elaludt az óvó néni ölében délelőtt 11-kor! KépKép Délben azt mondta, hogy ott hadtál, anya! Ezért tegnap egyfolytában azt magyaráztam neki, hogy ott fogom hagyni, én nem vagyok ovis. Ma már csak reggel sírt (maradj itt!), aztán délután már lehetett dicsérni, hogy ő a nad ovodás! Kép
Gi
Anyagi
 


Dorka, persze, hogy voltak veszekedések, sőt most is vannak viták, de alapvetően szeretjük egymást és sosem bántanánk a másikat. (szóban sem) Volt egy kis "szakmai félreértés" Marci szülése után és akkor szavát vettem az uramnakKép, hogy sosem fekszünk le úgy, hogy haragszunk a másikra. Ezt igyekszünk tartani, van, amikor nem sikerül..Kép
Nagyszülők segítenek azért? Már csak, hogy magadat is rendbe tud rakni időnként..
Haj: nálunk Jancsi olyan bájos gyerek. Szép, finom vonásai vannak, hosssszzzzú seprű szempillái és hatalmas szemei: szóval neki is télire megeresztjük a haját, sokszor őt is kislánynak nézik.Kép

Jó éjt:
V.

Kép
verus
 
 


Gi, látom közben írtálKép
Ovis nad fiúKépKép
Nálunk már csak MArci (30 hó) lóg ki a sorból: ő ui. nem jár sehova. Bezzeg Jancsi (4 és fél év) igen, akivel egész nyáron együtt rosszalkodtak, emiatt Marci napok óta meg van sértődve ill. reggelente lelkesen készül, hátha aznap már mehet ovibaKép
Nagyon unatkozik a drága, itthon most minden úszik, ui. egész napos "baba" lett belőle. Totál leköt, csak amikor alszik délben akkor tudok igazán pakolni. (együtt tudunk főzni, mosogatni, tergetni..de nagyon lassanKép)

V.

Kép
verus
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom emlékeztek-e rám? Képzeljétek SIKERÜLT! A harmadik gyermekemmel vagyok pocakosKép
Olyan hihetetlen, hiszen első próbálkozásra sikerült. Még el sem tudom képzelni, milyen lesz, ha öten leszünk....
Pusza: Tümi
tümi
 
 


Szia Tümi!
Jaj, de jó! Gratulálok! Akkor lehet, hogy nem véletlenül röpdöstél a boldogságtól (egy hónapja) és nem is csak a meleg tette??? Kép
Hanyadik hétnél tartasz? Hogy érzed magad?
Nagyon klassz ötösben lenni!
Mimóza
mimóza
 
 


Szia Tümi!

Gratula a kis Pocaklakóhoz! Húúú, de irigyellek, én olyan telhetetlen vagyok, nekem is kell méééééééééééég! KépKépKépKépKépKépKép
Gi
Anyagi
 


Szia Mimóza, és szia Anyagi!

Aranyosak vagytok, köszi a gratulációt!
Még nagyon pici a pöttyöm. Mindössze 6 hetes és picivel több mint 1 cm.
De a gyomrom piszokul fáj, olyan mintha jól beleütöttek volna. A doki szerint a terhességi hormon teszi, és lesz ez még rosszabb is a 12. hétig. ( valamit valamiért!!!)
Ti hogy vagytok?
Pusza: Tümi
tümi
 
 


Tümi, én is gratulálok!Kép Én B6 vitamin szedtem hányinger/gyomorfájásra. Te szedsz vmit?

Verus

Kép
verus
 
 


Szia Verus!

Csak Elevitet szedek, meg néha egy-két homeopátiás golyót.
Tümi
tümi
 
 


Tümi,
az elevitben "csak" 2,6 mg B6 vitamin van, míg a "Vitamin B6" nevű gy.szerben 20 mg. Ha nagyon vacakol a gyomrod, esetleg sokszor van hányingered, ne adj'Isten hánysz, akkor kérdez meg a dokidat, hogy szedhetnéd-e pluszba? Mivel vitamin és kifejezetten ilyen típusú hányingerre/hányásra javasolják, a legtöbb nőgyógyásznak nincs ellenvetése.
Mielőbbi javulást e téren!

Verus

Kép
verus
 
 


Köszi az infót Verus!
Pusza:Tümi
tümi
 
 


Sziasztok!
Nem tudom ki emlékszik még rám, mert ezer éve nem írtam. Ugyanis le kellett adnom a disszertációmat, így egyrészt azt nyomattuk a számítógépen, másrészt eltiltottam magam a levelezéstől, netezéstől, telefonálástól. Végül családi összefogásban készlett, és leadtam!!! Persze még hátra van a védés, meg ilyenek, de az még a jövő zenéje.
A gyerekek is kezdtek a végére megbuggyanni, anyámat totál "kihasználtuk", a férjem is éjjel-nappal ezen dolgozott. Hétvégén volt,hogy ő írta, én meg eltávolítottam a kölyköket, hát ez van, a tudományban a team munkáé a jövő Kép.
Jó Titeket újra olvasni Kép, persze nem minden hírt , lásd DorkaKép. KÜlönben én is azt hiszem, hogy minden kapcsolatban vannak mélypontok, problémák, és erre nem a lelépés a megoldás, főként, amikor az ember már nem csak magáért felel. Claire
claire
 
 


Szia Claire!
Örülök, hogy visszatértél, én nagyon is emlékszem rád, pláne, hogy már élőben is találkoztunk, nemcsak virtuálisan! Kép Ezentúl újra állandó vendég leszel a babaneten?
Gratulálok, hogy sikerült elkészítened a disszertációdat, ezzel telt az egész nyaratok?? Szegény! De most már végre lassan elfejetheted a duci gyerekeket. Kép Klassz, hogy a férjed tudott segíteni! Ö is biológus?
Gyerekek hogy vannak?
Mimóza
mimóza
 
 


Claire, minden elismeresem a tied!! Lehet, hogy a negyedik gyerek utan nekem is elkeszul? Jo lenne!
Petine
petine
 
 


Sziasztok! Köszi a gratulációkat, részben tényleg a páromat illeti. Mindketten bio-föcin végeztünk eredetileg, aztán én csináltam a doktori iskolát, ő viszont jobban ért a számítógéphez, statisztikához, stb. Ráadásul még mindig könnyebb őt fölszabadítani a gyerekek alól", mint engem Kép!
Köszi, a gyerekek is jól vannak, persze a végére már nekik is elegük volt. Az ikrek életveszélyesek, mindenre felmásznak, minden féle hülyeséget kitalálnak, de amúgy szuperek. A legnagyobb kezdi megemészteni, hogy még egy évig ovis, nekem meg már más sem hiányzott volna őszre, mint egy elsős nebuló Kép. Másodszülöttem is megvan, már nagyfiú, jár ő is ovis úszásra, meg tornára is. Egyébként azért nyaraltunk nyáron egy kicsit, de ez a dolgozat teljesen beárnyékolta a nyarat, ami amúgy sem volt túl napos Kép. Remélem mostmár sínen lesz a dolog, és az opponensek sem dobnak ki! És Ti hogy vagytok? A nyarat nem kérdezem, mert már biztos kitárgyaltátok, ha nem , akkor érdekelne. És mit hozott az ősz?? Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Előkerültem én is, túl a többszörös suli és ovikezdésen.Kép

Claire!
Gratula itt is!Kép

Nyár jól telt nálunk, Bence és Marci megtanultak kitámasztó nélkül biciklizni, most így járnak oviba. Gergőnek a sulikezdés nem egészen felhőtlen, még csak egy hónapja jár, de már a legrosszabbak közé küzdötte magát.Kép Az a baj vele, hogy folyton dumál, vicceskedik, a többiek nevetnek rajta, nem lehet tőle tanítani. Sorbanállásnál fegyelmezetlen, ebédlőben nem eszik, ha rászólnak a vállát vonogatja, nem érdekli. Segítsetek, hogyan tudnám jobb belátásra bírni, hogy a tanítók ne panaszkodjanak rá folyton. Nagyon el vagyok keseredve...KépKépKép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

Gabi! EZ nehéz kérdés! Ötlettel nem is tudok szolgálni. Nálunk a 2. gyerkőc ilyen nagyszájú, viccelődős, őt már a héten nekünk is elő kellett venni. Õ nem a legrosszabbak között állt, hanem félt menni a suliba. Õ ugyanis a nagyoknak szólt vissza állandóan, azok meg rászálltak, és már ütötték-verték, ha kellett, ha nem. Persze, hogy félt a harmadikos gyerek a 7., 8-osoktól. Mi hosszan beszélgettünk vele, talán ez hatott. Nem tudom, nálatok hajlandó-e leülni egy beszélgetésre Gergő. És persze, hogy az mennyit segít??? Nem zavarja, ha fekete pontot kap, vagy valami büntetést? Ha ilyesmitől tartana, akkor elég lenne emlegetni neki, hogy majd mennyi feketét kap. (Elsősömnek most gyűlt össze az első nyomdára való, már alig várja, hogy hétfő legyen, mert akkor megkapja a nyomdát. Nem is gondoltam, hogy ennyire érdekli, mert amúgy a vislekedéséből nem látszik, hogy bármi is fontos lenne, ami a suliban történik Kép) Pedagógussal beszéltél már? Õ nem tud tanácsot adni? Oviban is voltak ilyen gondok?

http://www.abbcenter.com/_tempweb/index.php?t=gyermekneveles&m=Iskol%E1sok
Esetleg itt a Motivált gyerekekben találhatsz valami hasznosat...

Most már többet leszünk bent a szobában! Gyertek gyakran dumcsizni!!! KépKépKép
Gi
Anyagi
 


Sziasztok,

Gabi, Tomi fiam első-másodikban magántanuló volt. Bár harmadiktól járt suliba, de csak időnként volt rá ilyes jellegű panasz. Az is azért, mert unatkozott órán és vhogy szórakoztatta magát (és persze a többieket is). Akkor mi azt találtuk ki, hogy megpróbáljuk fizikailag kifárasztani. Sokkal többet mozgattuk, (pedig asztmás), de bicikliztettük, reggelente apjával tornáztak egy fél órát, utána letusolt..stb. és vhogy másként indult a napja. Persze ehhez azért azt is kell tudni, hogy a suliban milyen a tanár. Nekünk harmadikban egy erőtlen tan.nő volt az of. és mellette tényleg nehéz volt a gyerekeknek jól viselkedniük (tudod, egy elkezdi a bohóckodást, a többinek több sem kell..),de negyedikben nagyon jó ofőt sikerült kifognunk, és győzött a szülői közösség: ezt az ofőt kapták felsőben is meg. Õ tényleg jó tanár, de látom, hogy vannak olyanok, akik egyszerűen nem tudnak fegyelmezni, ösztönözni..stb. Nyílt napotok lesz esetleg?
Mindenféleképp beszéljetek Gergővel, próbáljatok rá jönni, hogy mi lehet az oka a "rosszalkodásnak" és a tanár is biztos tud vmit segíteni, hogy merre induljatok el.

Claire, én is gratulálok!Kép
Nyaralásunkról képek:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7116
Az ősz -remélhetőleg- mielőbb egy babát hozKép, addigis próbálunk visszaállni a suli/ovira..hát nem könnyű. Én már nagyon várom az őszi szünetetKép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Van egy kis időm, hogy bekukkancsak hozzátok. Jelenleg két fiam és egy 30 hetes pocaklakóm van.A nagyobbik fiam nagycsoportos a kisebbik kiscsoportos. Vidéken lakunk, de Pestre megyünk szülni. Császár lesz. Kicsit aggódom, hogy apjuk hogy boldogul majd a két makival. Kb. két hétig.
Krimami
krimami
 
 


Verus!
Továbbra is gyönyörűek vagytok, titeket látva én is kedvet kapok az öt (hat?) gyerekhez! Kép Hihetetlen, hogy rajtad semmi nem látszik, tényleg úgy nézel ki, mintha a nővérük lennél! Klassz, hogy szeretnétek még egy (?) kisbabát! Kép
Mi is voltunk Nagyvázsonyban három nappal utánatok! Amúgy milyen autóba fértek be ennyien cuccokkal együtt? Mikrobusszal jártok?
Tomi miért volt magántanuló, az asztmája miatt? Hogy tudtátok ezt megoldani, te tanultál vele otthon és időnként a tanárnéni is kikérdezte?
Drukkolok a legkisebbhez, aki még csak a szívetekben létezik!

Krimami!
Jó, hogy bejelentkeztél! Ne aggódj, a férjed biztos fel fog nőni a feladathoz és legalább megtanulja értékelni a te munkádat! Kép Nem tudnál addig még egyszer-kétszer elmenni otthonról, hogy gyakorolhasson? Kép
A császár miatt nem irigyellek... A nagyok is így születtek?
Tényleg, Verus, neked mindenki simán született? Azt tudom, hogy a terheségeid könnyűek voltak, és a szülések is? Egyre könnyebbek?

Dorka!
Hogy vagy(tok)?

Tümi!
Hol tartasz? Hogy érzed magad?

Gabi!
Sajnos nincs ötletem...Kép Azért írjál majd a fejleményekről!

Írjatok többiek is, minden nagycsaládosra kiváncsi vagyok!

Kicsit magunkról: Mi most már nagyon jól belerázódtunk a háromgyerekes életformába és minden egyre könnyebben megy. A fiúk lassan háromévesek lesznek, egyre önállóbbak, beszélnek, ügyesek stb. Januártól mennének oviba, ha addigra szobatiszták lesznek és akkor fogjuk eldönteni, hogy vállaljuk-e a negyedik gyereket. Nekem eddig mindegyik terhességem problémás volt, így lehet, hogy most is feküdnöm kellene, úgyhogy amíg itthon vannak a fiúk nem merünk belevágni. Azért már most sokat beszélünk a negyedikről... Kép
Ja, és végre eltűntek a kis háziallatok a fejünkről!

Sziasztok!
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!

De klassz, hogy mindenki készül a következőre, pedig már most is nagycsaládosok vagytok!

Verus! Tényleg gyönyörűek vagytok, és szupi tesó vagy Te is közöttük! Persze szép helyeket is láttatok! Jövőre én is akarok egy hazai turnét a gyerkőcökkel. Ami a mamákhoz közel van, azt már végignéztük, most egy kicsit kimozdulnánk ebből a körből (bár a régit is lehet újra kezdeni, mert kicsik voltak, mikor kezdtük, már nem emlékeznek sok mindenre)!

Krimami!
Szerintem sem lesz gond, meglepően ügyesek tudnak lenni ezek a fickók, ha kell!

Mimóza! Szurkolok nektek! Kép

Képzeljétek! Van a családineten egy jósunk! Kérdeztem tőle, lesz-e lányom. Azt írta, hogy lesz. Mivel most másban úgysem tudok bízni, most ebben bízok. Pedig sosem hittem az ilyesmikben (amit a jelenről írt, az tutira beletalált, pedig nem tudta, hogy ki a kérdező!)

Olyan jó, hogy ennyien írtok!

Sziasztok! Gi
Anyagi
 


Sziasztok!

Hát remélem igazatok lesz!
Anyuéknál kell lennünk majd egy hónapig, de lehet hogy több. Az az igazság , kétlalki életet élünk. Sajnos Pesttől nem tudunk elszakadni, bármennyire is szeretnénk. Anyuék elég betegesek, Így rájuk nem számíthatunk. Maxi 2-3 órát tudnak vigyázni rájuk, ha van olyan elintézni való a "nagyvárosban" ahova nem célszerű gyereket vinni.
De akkor már morgás van és telefonálgatás ," hol vagytok már".
Ezt a hónapot ki kell bírni.
Műtét elött jó pár nappal már be kell feküdnöm. Még csinálnak vizsgálatokat, valamint ha a kis manó hamarabb akar világra jönni, akkor hamar össze tudjá ugrasztani a bandát. Álitólag nem várhatják meg, hogy elinduljanak a fájások.
Ha ez az idő hétvégére esik akkor pech.
-Utána 8 nap tuti a kórházban.
- Ezután minimum egy hét pihenő otthon. Legalább a takarítás , főzés , vásárlás nem az én reszortom lesz. Na meg a játszótér.
- és akkor már itt is a karácsony.
- a icurkának pedig biztos lesz egy csomó vizsgálata amit a fenti gyerekorvos kér. Talán kicsit alaposabbak Pesten a vizsgálatok, mint vidéken. Legalább is pár éve még így volt.
- Január már talán otthon lesz.
- Na meg a 6 hetes kontrol
Az a baj , hogy a párom 24/72 ben dolgozik Pesten , és ha nekem van valami elintézni valóm akkor cuccolnunk kell 1-2 napra, mert idelent nincs kire hagyni a gyerekeket. Szerencsére ez ritkán van, de akkor aztán csőstül.
Azt hiszem az elkövetkező 2-3 hónap agy baj lesz a köbön. Átkapcsolok túlélésre.

Mimóza!
A nagyok is császárosok voltak. Így bármennyire is szeretnék még babát, a nőgyógyászom - akinél a másik kettő is született- nem ajánlotta.
Már vagy 25 éve orvos, de 4. császáros anyukával alig akadt össze. Túl sok szerinte a rizikó.
Apájukkal megbeszéltük, így el leszek köttetve.
Írtó nehéz volt feldolgozni, hogy a legnagyobb nem természetesen született. Sürgősségi műtét volt. Nem volt nagy a gáz, csak sok apró kicsi, ami átfordulhatott volna nagyba, így nem mertek kockáztatni. A másodiknál még volt egy kis esély, de most egy csöpp sincs. Hát ez van.
Kép Írtó boldog vagyok, hogy hárman szólongatnak majd kórusban: édesanya úgy szeretlek!
Nekem nincs tesóm, így pótolom be.

Krimami
krimami
 
 


Sziasztok!

Én is a háromgyerekesek táborát erősítem. Néha olvasgatlak is titeket. Igyekszem majd gyakrabban jönni ide.

Krimami!
Miért tartanak Téged majd ennyi ideig a kórházban? Szerintem ez külön kiszúrás veletek. Ahol én szültem ott, ha nincs gond se az anyukával, se a babával a császárosok az ötödik napon hazamehetnek. (Nekem egy sima szülésem volt, és két császár.)

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!
Gi!
Nem tudom, nálatok hajlandó-e leülni egy beszélgetésre Gergő. És persze, hogy az mennyit segít??? Igen, segít, ideig-óráig, aztán két nap múlva újra panasz van rá.Kép
Nem zavarja, ha fekete pontot kap, vagy valami büntetést? Ha ilyesmitől tartana, akkor elég lenne emlegetni neki, hogy majd mennyi feketét kap. A mi sulinkban nincs büntetés, csak jutalmazás. Próbál is összeszedni mindenféle jutalomkártyát, meg pecsétet, de valahogy a magatartása miatt sosem kap annyit, amennyit megérdemelne a teljesítménye alapján.Kép Próbáltuk már itthon is szankcionálni a "rosszaságát", de nem sok haszna volt.Kép

Verus!
Az is azért, mert unatkozott órán és vhogy szórakoztatta magát (és persze a többieket is). Nálunk is ez a helyzet, Gergő meg is mondta, hogy unatkozik, unja, hogy mindent elmondanak 5-ször. Akkor mi azt találtuk ki, hogy megpróbáljuk fizikailag kifárasztani. Sokkal többet mozgattuk, (pedig asztmás), de bicikliztettük, reggelente apjával tornáztak egy fél órát, utána letusolt..stb. és vhogy másként indult a napja. Ez beválik nálunk is, jó időben reggelenként apjával biciklivel mennek a suliba. Pont ilyen megfontolásból kértem testnevelés tagozatba, tehát minden nap van torna órája, de ez is kevés. Hetente kétszer délután labdás edzésre is jár, azt nagyon szereti.
Persze ehhez azért azt is kell tudni, hogy a suliban milyen a tanár. Gergőnek 4 tanítónéje van: magyar (humán), matek (reál), torna és a napközis. A bemutató tanításon nagyon megtetszett, hogy osztályon belül tanulócsoportokat alakítanak ki, így mindenki képességei szerint haladhat, ezért választottam ezt az osztályt. Az lehet a baj, hogy túl okos a fiam?Kép Lehet, hogy egyből másodikba kellett volna íratnom?Kép

Mimóza!
Megpróbálom a kerületi nevelési tanácsadót, hátha a pszichológus több sikerrel jár, mint én.
engem az érdekel, hogy a hétköznapok sokkal nehezebbek-e, több-e a házimunka, ill. a gyerekek körüli feladat, vagy a nagyobbak önállósodásával azért sok minden lekerül a szülökröl? Ehhez csak annyit tudok mondani, hogy egyelőre úgy érzem, hogy alig érem utol magam. Két hónapja lemondtam a takarítónénit anyagi megfontolásból, és most folyamatosan szalad a lakás. Tulajdonképpen szervezési kérdés az egész, de nekem eddig még nem sikerült megtalálni a legjobb módszert.Kép Azt nagyon nehéz összeegyeztetni, hogy kit, mikor, hova kell vinni, és kinek az alvásidejével ütközik. Ha párom nem lenne itthon, akkor KisRobit állandóan fel kéne ébresztenem, hogy el tudjam vinni a többieket oviba, suliba. Szóval nagyon kell a segítség!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Mimóza, Tominak baba korában derült ki, hogy vmi baj van az immunrendszerével. Emiatt szinte a fél életét kh.-ban vagy betegen töltötte (ill. kopp-kopp! az elmúlt években javult), az asztma "csak" egy hozadéka a betegségének.
Én tanítottam itthon, évvégén vizsgázott (mindig dicséretes 5 lettKép), tanító nénit sosem láttuk...
aztán elköltöztünk -főként miatta- Bp.-ről és itt próbálgattuk a sulit. Telente sokat beteg, sajnos, de egyre hamarabb gyógyul.Kép Szóval van remény, hogy egyszer tényleg kinövi.
Én az a "gyorsan szülő" típus vagyok..így -szerencsémre- rossz élményem nincs a szülésről. A legbonyolultabb Karolina (Hármaska) születése volt, ő ui. faros volt. De mintaszerű szülés volt, minden úgy ment, ahogyan az orvosom szerette volna. A legrosszabb szülés UTÁNI élmény a legutolsó volt, ott vhogy elfelejtettek rámnézni és hiába szóltunk, hogy nagyon vérezek, lecs*sztek, hogy tudhatnám (!), hogy ez normális. Én tudtam, hogy NEM ez a normális...

Krimami, tényleg: miért kell ilyen sokat bent lennetek? Sajnos ilynekor tényleg jobb átkapcsolni, mint agyonaggódni magadat előre nem látható (csak sejthető) dolgok miatt.

Gi, és azt nem mondta, hogy MIKOR?:oKép

Gabi, lehetKép Egyébként mekkora az oszt.létszám?

Zita, gyereKép

Jó éjt:
Verus

Kép
verus
 
 


Verus!

Azt mondta, hogy egy váratlan ajándéknak köszönhetően, de hogy mikor, azt nem. Férjem rögtön mondta is, hogy ugye... a lottó ötös! Hááát, remélem nem az lesz. Az a baj, hogy a jelenemet annyira eltalálta, hogy némi reményt adnak a jövőre vonatkozó dolgai is (pedig csak annyit írtam neki, hogy lesz-e nekem lányom valaha. semmit nem mondtam magamról!). Szóval szerinte egyértelműen igen a válasz a kérdésemre, én meg várom a váratlan ajándékot (ja, akkor már nem is váratlan Kép)

Jujjjj, de késő van már! Üdv Mindenkinek!
Gi
Anyagi
 


Verus!

Az osztálylétszám: 26. Biztos, könyebb lenne kevesebb gyerekkel foglalkoznia a pedagógusnak, de ezt a feladatot is meg kell oldani. Tegnap felhívtam a nevelési tanácsaadót, csütörtökön találkozom a pszichológus nénivel, aztán majd meglátjuk mit derít ki a nagyfiúról!Kép

Krimami!
A nagyok is császárosok voltak. Így bármennyire is szeretnék még babát, a nőgyógyászom - akinél a másik kettő is született- nem ajánlotta. Már vagy 25 éve orvos, de 4. császáros anyukával alig akadt össze. Túl sok szerinte a rizikó. Apájukkal megbeszéltük, így el leszek köttetve. Írtó nehéz volt feldolgozni, hogy a legnagyobb nem természetesen született. Sürgősségi műtét volt. Nem volt nagy a gáz, csak sok apró kicsi, ami átfordulhatott volna nagyba, így nem mertek kockáztatni. A másodiknál még volt egy kis esély, de most egy csöpp sincs. Hát ez van. Nekem nincs tesóm, így pótolom be.
Mintha én írtam volna!Kép Azzal a különbséggel, hogy nálam a másodiknál sem volt egy csöpp esély sem a természetes szülésre, mert akkor ikrek jöttek.Kép Nekem is elkötötték a petevezetéket, ugyanazon okokból, mint amire nálad hivatkozott a doki. De van 4 egészséges, gyönyörű fiam, így aztán nem panaszkodhatom.Kép
Nekem is elég hosszú ideig kellett a kórházban feküdnöm, ikrekkel 5 héttel a kiírt időpont előtt befektettek, a negyediknél már csak előző nap. Utána is egy hetet javasolt a doki, amit be is tartottunk. Biztos, hogy neked is így lesz jobb, a dokid a te érdekedet nézi.Kép Apa meg megbírkózik a feladattal, hidd el!Kép

Gi!
Örömteli várakozást a váratlan ajándékhoz!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!
A nev. tan.adót már nem is mertem javasolni, mert mindig ezzel hozakodok elő, de örülök, hogy rászántad magad, csak mondanak valami épkézláb ötletet! Azt mindenképpen meg kell előzni, hogy beskatulyázzák a "vásott kölkök" közé! Ha csoportokban tanulnak, akkor miért nem tudják az értelmeseket gyorsabb tempóban tanítani, nem ez lenne a lényeg?
Háááát, nem túl bíztató, amit a négy gyerek melletti időbeosztásról írtál... Az a baj, hogy nekem már három gyerkőc mellett is nehézségeim vannak! A férjed mit dolgozik, hogy otthon tud lenni?

Verus!
Nincs valami jó tipped, hogy mivel lehet a házimunkát meggyorsítani, a lemaradásokat behozni?
Jaj, de irigyellek a könnyű szülésekért! Csak így tovább! Kép
Tomi annyira jóképű kissrác, abszolút nem tűnik betegesnek! Klassz, hogy kezdi kinőni ezt a ronda kórt!

Gi!
Hajrá! Egyébként komolyan fontolgatjátok a következőt?

Mimóza
mimóza
 
 


Gabi!
A nev. tan.adót már nem is mertem javasolni, mert mindig ezzel hozakodok elő, de örülök, hogy rászántad magad, csak mondanak valami épkézláb ötletet! Azt mindenképpen meg kell előzni, hogy beskatulyázzák a "vásott kölkök" közé! Ha csoportokban tanulnak, akkor miért nem tudják az értelmeseket gyorsabb tempóban tanítani, nem ez lenne a lényeg?
Háááát, nem túl bíztató, amit a négy gyerek melletti időbeosztásról írtál... Az a baj, hogy nekem már három gyerkőc mellett is nehézségeim vannak! A férjed mit dolgozik, hogy otthon tud lenni?

Verus!
Nincs valami jó tipped, hogy mivel lehet a házimunkát meggyorsítani, a lemaradásokat behozni?
Jaj, de irigyellek a könnyű szülésekért! Csak így tovább! Kép
Tomi annyira jóképű kissrác, abszolút nem tűnik betegesnek! Klassz, hogy kezdi kinőni ezt a ronda kórt!

Gi!
Hajrá! Egyébként komolyan fontolgatjátok a következőt?

Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!

Gabi! Biztos lesz valami jó ötletük a tanácsadóknak, én is hétfőn kezdem a pszichológust újra a második fiammal. Olyan stresszes, hogy még mindig vannak éjszakai zűrök, amik nyáron nem is jelentkeztek! Tavasszal, mikor elkezdtük, mindjárt olyan látványos változás volt. Igaz, azt mondta Kati nénink, hogy ez még nem miatta van, de valahogy mégis köze volt hozzá szerintem.

Mimóza! Én nagyon komolyan gondolom a következőt is, apa meg nagyon komolyan gondolja, hogy elég a 4. Kép
Ma itt volt egy osztálytárs, anyukával, kistesóval. A kistesó aug. 20-án született. Látnotok kellett volna a fiaimat! A kicsi még nem nagyon élhetett át ilyen babázást, mert nem volt a közelében baba, a nagyok viszont már mind kipróbálták. Kézről kézre járt, simogatták, magyaráztak neki (főleg a csöppem, haláli volt: mindent megmutatott neki!), mindegyik azt fújta, hogy milyen aranyos. Alig mentek el, az összes gyerek: APA, nekünk is kell ilyen kis aranyos baba! Kép
Még pénteken megyünk babalátogatóba, majd ott is fűtjük, élő példával, aztán reménykedünk!

Szisztok! Gi
Anyagi
 


Gi!
Ez olyan megható lehetett, nagyon aranyosak a fiaid! Kép Remélem sikerül megpuhítaniuk a férjed szívét!
M.
mimóza
 
 


Mimóza!
Házimunkára nincs ötletem. Én mikor megnézem a vasalni valókat, akkor megeresztek egy jajistenemet, vagy elkezdek kínomban nevetni.Ha benézek a gyerekszobába, akkor sírógörcsöt kapok, mert kb 5 perc alatt szétdobálnak mindent, amivel fél délelött görcsölök.
Anyagi!
Az ovi is kiválthat szorongást.
A 6 éves fiam mikor középsőbe ment, egyik napról a másikra elkezdte rágni a körmét.
Pedig szereti az ovonéniket.
A szünetekben elhagyta, amint ismét oviba járt megint elkezdte.
Próbáltunk rájönni. Nagyon nehéz volt, mert nem hozza haza a "munkahelyi" problémáit.
Év végén mindha elvágták volna. Egy csoport társa lehetett a gond, aki macerálhatta.
Nálunk mivel kevés gyerek van a faluban és kevés az ovonéni is, csoportokat vontak össze.Van kis-középső és van nagy-középső. Szerintem egy nagyobb fiú lehetett a gond, aki átment a másik csoportba.
Kis csoportba volt egy érdekes szituáció. Hetekkel az eset után derült ki. A nagycsoportosok azzal szórakoztak az udvaron elbujva, és a vécében mikor ovonéni nem látta hogy a kissebbeknek lesték a popsiját és a fütyijét. Mikor megtudtam azt hittem elájulok.
Ovónénit kérdezem : á ilyent biztosan nem csinálnak.
Erre én: minek találna ki a fiam ekkora marhaságot.
Kikérdezte a főovonéni a cseppemet.Megbeszélték.
Kiderült igaz a dolog.
Na akkor a nagyokkal is leültek beszélgetni.
Utána hasonló nem történt.
Elmagyaráztuk Istvánkámnak ki láthatja és ki nem.
Lehet, hogy valami hasonló történhet nálatok?


Kép
Hétvégére megmondom, fiú vagy lány.
Mindenki azt kérdi, minek örülnék.
Nem mintha bármit tudnék csinálni.
Amit a jóisten ad. Vagy nem?

Krimami
krimami
 
 


Sziasztok!

Anyagi!
Ovi is kiválthat szorongást.
Az akkor még középsős kisfiam, amint elkezdődött az ovi elkezdte rágni
a körmét. A szünetekben abba hagyta. Megint ovi, megintkörömrágás. Ez ment egész évben. Próbáltunk rájönni, vajon miért.Az ovonéniket láthatólag szerette, szereti. Más lehetett a gond.
Nálunk egybevont csoportok vannak.Kis- középső és nagy- középső.
Mikor vége lett az ovinak mintha elvágták volna. Valamelyik csoport társa lehetett a ludas a dologban, mert tavaly és az idén sem kezdte el a körömrágicsálást.
Kiscsoportban, pedig a következő történt.
A nagyobbak azzal szórakoztak, hogy a kisebbeknek lesegették a popsijukat és fütyijüket..Ez csak hetekkel késöbb derült ki, mint ahogy az eset megtörtént. Mikor megtudtam megkérdeztem az ovonénit, mit tud erről. Á ilyet biztos nem csinálnak. Az udvaron van lehetőségük elbújni . Máshol mindenhol szemelött vannak.. Megkérdezték az én csöppemet. Kiderült nem anyuka találta ki. Megkérték mutassa meg kik voltak. Na akkor elbeszélgettek a nagyokkal is . Utána nem volt hasonló eset. Peti most kiscsoportos . még eddig nem jött haza hasonló történettel.

A háztartás egy rémálom. Az ember csak kordában tudja tartaniaz örültek házát. A gyerekszoba olyan néha, mintha atombomba csapódott volna be. De ha úszik is a lakás a rumliban és a fiaim mindeközben éppen mesét akarnak olvasni anyával, vagy kiakarnak menni biciklizni, akkor inkább hagyom a fenébe az egészet. Megyünk biciklizni. Igaz aki belép hozzánk , talán megütközik, de azért nem olyan vészes a dolog. Ha felnőnek , majd még visszasírom majd a rumlikat, csak lennének itthon a csemeték.

Kép
Hétvégén megmondom fiú, vagy lány.
Végül is tök mindegy.

Krimami
krimami
 
 


Sziasztok!

Mimóza! Az nem kifejezés, hogy milyen meghatóak voltak. Még ma is úgy mesélte az óvó néninek a pici, hogy a Kornél nálunk volt, pici baba és aranyos és... Rögtön mondta is Ági néni, hogy nektek tényleg kell még egy kicsi (egy kislány)... Nekem az volt a csúcs, hogy a kicsi, aki körül van ugrálva, és akár félthetné is a pozícióját, abszolút nem irigykedett, sőt! Tündéri volt a rajongása!

Krimami! Az biztos, hogy most éppen a suli hozza ki a gondot. De minden új helyzet kihoz ilyen problémát (konkrétan bepisil éjszaka, pedig már 8 éves). Minden vizsgálaton túlvagyunk, nincs szervi baj. Próbáltuk a hormonpótlást, most tartunk ott, hogy az nem is fog segíteni. Néha hónapokig is "csend" van, máskor meg egy héten kétszer, háromszor is becsurog. Ami nagy döbbenet volt, az a nyaralás. Elmentünk két hétre, sátorral, tengerpart... Mi is ezer éve voltunk utoljára külföldön, gyerekkel még egylátalán nem. Sátorozni nem voltunk még gyerekekkel... És egyéb apróságok miatt én is hülyére aggódtam magam már jó előre. Mire elindultunk teljesen megnyugodtam, és nagyon szuper volt az egész, még a várakozásunkat is felülmúlta. Viszont az első este elkezdte a gyerek, és a 14 éjszakából, kb 8x, 10x volt baj. NA, itt döbbentünk meg, hogy ő valami megfoghatatlantól fél. Az új helytől, szitutól, a víztől, az eltévedéstől... Nem tudunk rájönni, hogy miért szorong ennyire. Azt én érzem, hogy mindig mindenben nekem akar megfelelni, talán itt is én alapoztam meg ezt a szorongását, az előzetes félelmeimmel, de a szorongás nem kellene, hogy így jöjjön ki belőle. (Ez volt a korábbiaktól eltérő helyzet a nyáron. Előtte, utána minden rendben volt!)
Most már nem problémázok, úgysincs újabb ötletem, megyünk a pszichológushoz és kész. Másnak is segített, nálunk is volt pozitív változás, megvárjuk most is az ötleteit, a hatását. Bízom benne!

A háztartás nekem gépesített. Nagyon tudom ajánlani. Igaz, nem kevés a villanyszámlánk (bár, kinek mi a sok!), de azalatt a néhány óra alatt, amíg a gépek mosnak, mosogatnak, szárítanak... én tudok a gyerekekkel leckézni, vagy kreatívkodni, akármicsinálni. Nekem ennyit megér. Még vasalógépünk is van. (Hengeres) Sokkal gyorsabban végzek, mint a kézivel. Csak egy ötlet volt részemről!

Ma feladtam egy újabb adag lottót! Kép
Gi
Anyagi
 


Gi,
Vasalógép??? Ez nekem újdonság! Az milyen? Mennyi helyet foglal? Könnyű kezelni? Mennyibe kerül? Mit lehet vele vasalni, csak terítőt és lepedőt, vagy pl. inget is?
A többi gép nekünk is megvan, nem is tudnék nélkülük meglenni.
Panka is bepisilt éjszakánként kb. 5 éves koráig, de neki nem is volt száraz időszaka és végig pelenkáztuk. Végül a hormonpótlás megoldotta a dolgot és most már orrspray sem kell! Kép Remélem nektek is segít majd a pszichológus!

Krimami!
"A háztartás egy rémálom."-Egyetértek! Kép

Kinga!
Veletek mi van? Már nem (baba)netezel? Hogy vannak a fiúk?

Jó éjt!
M.
mimóza
 
 


SZiasztok!

Mimóza! Ha ipari vasalógépet láttál már, ez olyasmi. Azért nem annyi helyet igényel, mint a vasalódeszka, egy kicsit szélesebb, de rövidebb annál. Ingeket nem tudok vele, de lehet, hogy csak az én hibám. Mi ugyanis használtan vettük (így 20e volt), ezt pedig már nem látták el papírral (úgy tudjuk, hogy ausztriai lomtalanításból származik). Magamtól nem látok esélyt arra, hogy szépen vasaljak inget ezzel. Ha esetleg látom valahol, akkor talán megpróbálom, hátha mégis sikerül! (A páromnak át kellett "madzagoznia", valószínűleg ezért dobták ki, de ennyit megért nekem!)

Most kerestem, így néznek ki: http://www.ofe.hu/teka/t7/mos5.htm

Az elektrowolrdben talán tavaly láttam egyet... Megmondjam mennyiért??? Kép
300-350e körül volt! Elfogadtam volna, az olyan szép új volt, modernebb!

Na, mentem... Holnap megint utazunk mamázni, és már irtó fáradt vagyok ma is. Pedig még semmit nem pakoltam!

Gi
Anyagi
 


Köszi, Gi, akkor azt hiszem maradunk a nászajándékba kapott, lassan 10 éves kis Moulinex vasalónknál! Kép
Mimóza
Szép hétvégét!
mimóza
 
 


Sziasztok!
Jelentem kislány!
Pénteken két ultrahangon is voltunk. Egy hagyományoson és egy 4D sen
Még nem voltunk ilyenen. Hát nem semmi. Természetesen eddig is odáig voltam, de most már teljesen beleszerettem a babánkba. Természetesen gyönyörű.

Ami a gépesített háztartást illeti, sajna nem igen engedhetjük meg magunknak.
A mosógép oké évek óta nem mosok hajdúval, de a többi luxus.
Most is éppen azon törpölök, hogy hogyan lehetne csökkenteni a költségeket. A telefon lenne az első, ami eszembe jut, de a család igen távol van így csak telefonon cseveghetünk. Párom a telefonfelelős. Õ van képben ebben az ügyben.

A lottót is hiába vesszük. A szerencse nem mosolyog ránk.

Na itt az ősz. Kisebbik szépen köhög .
Még jó hogy feltankoltam kamillateával, hurutoldóval, és orrcsöppel.

Kellemes hétvégét!
Krimami
krimami
 
 


Eszembe jutott még valami!
Anyagi!
Ne haragudj, tényleg nem tudtam, hogy ilyen a helyzet. Ehhez képest tényleg bagatel a körömrágcsálás.
Ha esetleg a piszológus nem segít, vagy nem enyhülnének (remélem, hogy igen), akkor még ha elfogadsz egy segítő ötletet. Persze nem tudom, hogy állsz az ilyesmivel: nagyon merem ajánlani a táltosokat Pesten, a Tábornok utcában.
Lehet, hogy tudnak segíteni. Ha nem tudnak, akkor azt megmondják.
Ha érdekelne, telefonszámot is tudok adni.
Természetgyógyászattal, energiakezeléssel, és emléksúly levétellel foglalkoznak.
Lehet, hogy itt is arra lenne szükség. Persze én nem értek, hozzá. Csak a tv-ben láttam őket.
Sziasztok!
krimami
 
 


Krimami, Kép nagy gratula a kislányotokhozKép

Verus

Kép
verus
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: