Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Ma teljesen kiköltöztünk a régi lakásunkból, és átadtuk az új tulajdonosnak. Kicsit szomorú voltam, amikor az üres lakást láttam, de nem sok időm volt nosztalgiázni, mert indulni kellett.

S.Orsi, milyen volt Máté éjszakája? Sikerült megszoknia az új ágyát?
Ti gyakran költöztök más országba a férjed munkája miatt?

Többiek merre vagytok?

Mindenkinek szép napot holnapra! Kép
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Ja!
És azt még nem is mondtam, hogy Szilárd végre hasra fordult! Azóta lelkesen gyakorolja.

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Most csak Orsi Szilárdkájának szeretnék Boldog Névnapot kívánni.

Kép

Többre most nem futja, lassan már kezdünk egy bolondokházához hasonlítani. Amint lesz időm jövök. (Valószínű nem mostanában)


Jók legyetek
pusz
rózsa
 
 

 
 

Rózsa!

Köszönöm, nagyon aranyos vagy! Kép Átadom! Kép

Orsi
orsi
 
 


Hali Csajok!

Megszabadultam az epeköveimtől (17-et szedtek ki), holnap már a varatokat is otthagyom nekikKép. Manókáim jól bírták az anyátlanságot, szerintem sokat segített, hogy Danóm megértette a dolgot és nyugodtan viselte, mert így Zsófi se reklamált sokat. Mikor hazajöttem visszafogottan örültek, aztán Daninak megmutattam a bibijeimet és rögtön béke lett az olajfák alattKép
A gáz az, hogy még 5 hétig nem emelgethetem őketKép Bár szerencsére már kifundáltam, hogyha leülök a földre, ráülnek a lábamra... majd lesz valahogy...

Orsi, tavaly miis voltunk AlsópáhokonKép Zsófi 11 hetes volt, Dani meg 2 éves, és kapott ajándékot is a hoteltőlKép. Ne gondoljatok vmi egetverő nagy dologra, de jólesett a figyelmességük. Én még massztattam isKép szal jó volt.

Na menek, mert még punnyadt vagyok, meg viszketek...

Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Csucsuka!
Nem semmi ennyi kő. Nyílt műtéted volt? Gyors felépülést kívánok! Kép

Alsópáhokon a férjem kapott ajándékot. Szülinapja szombatra esett, a bejelentkezésnél be kellett írni a születési dátumot. Reggelinél láttuk a Páhok Postban (ottani rövidke "újság"), hogy születésnapján szeretettel köszöntik. Aztán du., mikor visszamentünk a szobánkba, akkor láttuk, hogy a takarítás alatt egy díszcsomagolású pezsgőt raktat az asztalra egy üdvözlőlap kíséretében. Nagyon kedves gesztus volt, örültünk. Kép Tetszik, hogy mindenre odafigyelnek.

Puszmák Kép
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Ujabb kerdesem vanKép Ti mikor mondtatok meg az elsoszulottnek, hogy tesoja lesz? Es egyaltalan mit mondtatok, mit csinal a hasatokban?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya: én akkor kezdtem mondogatni, mikor már látszott rajtam, hogy jön a kistesó.

Mi is megvagyunk. Kicsit macerás hétvégénk volt, alig voltunk itthon Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Áfonya!

Mi akkor beszéltünk róla, amikor már látszott rendesen a hasam. Azt mondtuk, hogy ott van bent a testvére, aki "nemsokára" kibújik. Együtt simogattuk a hasamat, Szilvi gyakran adott rá puszit. Szerintem érezte magától is, hogy van ott vki. Mikor már közeledett a szülés, a játékbabákat mutattuk neki, hogy így fog kinézni a testvére, és hogy amikor megszületett, ő is ilyen volt. Aztán amikor megszületett Szilárd, először csodálkozott, hogy ki is az az ölemben, de nagyon hamar megszokta. Mindenben részt vett: pelenkázás, fürdetés, öltöztetés, stb. Szopinál is mellettem volt, odabújt hozzánk, könyvet nézegettünk, vagy ő is evett. Teljesen természetes lett neki, hogy Szilárd velünk van. Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Szegény Szilárdom beteg lett. Kép Már éjszaka sem aludt vmi jól, nem tetszett, hogy olyan nyugtalanul alszik, aztán a reggeli szopi után sem lehetett lerakni a kiságyba mert ordított. Szilvi is felébredt, úh. 6-kor fent volt az egész család. Legalább szép kényelmesen megreggeliztünk. Kép Szilárd meg jó nagyot hányt, majdnem az egész kijött, amit szopizott. Aztán jó kis hasmenés kezdődött. De. még aludt vmennyit, du. meg 2-től f9-ig fent volt. Végig nyűglődött, hol jobban, hol kevésbé sírt. Úgy sajnáltam szegényt. Este nagy nehezen elaludt, kíváncsi vagyok, mikor ébred. Csak azt nem tudom, hol szedhette össze ezt a fránya kórt. Idegennel nem találkozott, a családban meg mindenki jól van.
Remélem, éjszaka nem lesz gond vele, mert hulla vagyok. Ráadásul a férjem ma nincs itthon, csak holnap jön haza. Kép

Jó éjszakát mindenkinek! Szép álmokat! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


sziasztok!

szinte ujjaszulettem ezalatt a hét alatt. Itt vannak anyukamék szombat ota és most eloszor igazan szukségem volt rajuk. ANyukam foz, mos, vasal, stb... apukam Matéval meg néha Alex-szel van egész nap, sot o kel fel hozza éjjel is (Matéhoz)! Maté azota visszavedlett eredeti énjébe. Eszik, viszonylag jol alszik (apa nélkul a szobajaban!!!) A probléma tehat egyértelmu, o azt szeretné, ha valaki csak vele foglalkozna. A héten egy éjszakat at is aludt, amire mar hetek ota nem volt példa! Remélem ez a hét segit neki abban, hogy visszanyerje a bizalmat bennunk, felnottekben és nem fog az ordogiu kor elorol kezdodni.
Alex is elkezdett megint jol aludni miota megkapta a Maté kisagyat, kétszer egymas utan este nyolctol reggel 5-ig, de azota sajnos elkapott valamit és nagyon be van az orra dugulva, igy ma éjjel felébredt, mert majd'meg fulladt. Hoemelkedése is volt reggel, remélem nem lesz olyan beteg, mint Maté volt a mult héten. egyébként voltam vele oltason hétfon, 2 és fél honapos, 61cm és 6245 gramm!

Maté az agyat szépen megszokta, tegnap volt eloszor, hogy gond nélkul (egyszer sem jott ki) lefekudt délben is. este mindig lefekudt benne, hozza kell tegyem, hogy visszaadtam ra a éjszakara halozsakot, mert ha felébred és felul példaul, akkor mar nem tudja magat visszatakarni. Es azon a héten, amikor nem volt rajta halozsak, jol meg is fazott, lazas is volt 3 napig, még mindig folyik az orra. egyelore nem probal lemaszni halozsakostol, de a zsakban jarni tud. igy majd megtanul lemaszni is, remélem.

Afolya,
én a terhesség elejétol beszéltem Maténak a kisbabarol, de szerintem csak akkor kezdte felfogni, amikor mar jo nagy hasam volt. onnantol kezdve mindig simogatta, puszilgatta a hasamat, sot a sajat hasat is, mintha abba is lenne baba. szerintem Maté az elso perctol kezdve érezte, hogy terhes vagyok, mert megvaltozott a magatartasa, sokkal ragaszkodobb lett. én a szulés elott beszereztem egy par lapos képeskonyvet, ami arrol szol, hogy anya terhes és megy szulni, valaki mas vigyaz addig a nagyobb gyerekre és utana anya meg apa egy kisbabaval jon haza a korhazbol. nem is volt semmi gond a szulés napjan Matéval és Alexet nagy érdeklodéssel, szeretettel, mosolyogva fogadta.
Maté magatartasbeli problémai és a komolyabb alvaszavar csak egy honappal utana kezdodtek.

Orsi, hogy van Szilard?

Rozsa, mi van veletek? mar olyan régen nem irtal.

S.Orsi
sorsi
 
 


S.Orsi!

Úgy örülök, hogy kezdenek rendeződni a dolgok nálatok. Mondtuk, hogy Máté hamar megszokja az új ágyat, és Alexnek is jobb egy nagyobb ágyban. És éjszaka nem is akar átmenni hozzátok? Ez tök jó. Egyébként a hálózsákban hogy tud menni? Én arra gondoltam, hogy megtanítom Szilvinek, hogy kell levenni. Bár lehet, hogy nem is kell tanítani. Régebben a patentosat ki kellett cserélnem zipzárosra, mert rúgott egyet a lábával, és már le is jött róla a zsák. A takarót rendszeresen ledobja, nem szereti. Van, hogy álmában hadakozik az ellen, hogy betakarjam. Én azt csináltam, hogy jól beöltöztettem. Bodyt adtam a pizsi alá, hogy ne fázzon meg a dereka, meg zoknit húztam rá, és jól befűtöttem a szobában. De utóbbit most nem tehetem, mert Szilárd is vele alszik, ő meg kifejezetten a hűvösebbet szereti.
Szilárd már egész jól van. Este elég nehezen tudtam lerakni, fél óránként fent volt, de 11 körül mélyen elaludt, és 5-ig aludt. Utána még nyűglődött egy kicsit, de egész de. aludt, szopizott, aztán aludt tovább. Épp most ébredt fel. Ma már nem volt hasmenése. Egy icipicit még melegnek érzem, de talán még hőemelkedése sincs. Úh. gyógyultnak nyilvánítom. Kép
Újabban nem olyan könnyű lerakni aludni, mert már nem akar hason lenni, szeret forgolódni. Egyszer pl. az oldalán aludt magától. Lehet, hogy az jön, amiről Rózsa mesélt korábban? Hogy nem fog aludni annyit napközben?

Na megyek, megnézem, mi van a pelusban.
Sziasztok!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

S.Orsi

Gratula Alex súlyához, ez nagyon szép. Azt hiszem be kell táraznod tejcsiből ha bírni akarod. Irigykedem a segítség miatt, nekem is be kéne fogni vkit, ha túl akarok esni a nagytakarításon. Ne izgulj Máté miatt, azt a Nikinél én is észrevettem, hogy sokkal jobban viselkedik ha sokat foglalkozom vele.

Orsi

Nálunk a Niki egyáltalán nem viselte el a hálózsákot kicsinek sem, most meg???? Próbálnám ráadni, már az is siker, ha nem pucéran alszik el. Bár nem izgatom magam, mert ha fázik, betakarózik.

Na ja, most, hogy már forgolódik, vége az aranyéletnek. Mire hozzászokott Norbi ahhoz, hogy ha már átfordult el is aludjon úgy vagy visszaforduljon a hasára!!! Nálunk is most szoktatás van megint az egyedül alvásra, mert ugye amíg nem tudott leülni, csak kézben aludt el, de már egész jól haladunk mert ma is már csak negyed órát visított. Szombat éjjel apáék mennek bulizni, így akkor a Niki velem alszik én meg nem megyek be a Norbucihoz éjszaka. Na most azt gondoljátok, hogy milyen szadista vagyok.

Amúgy megvagyunk, kisebb-nagyobb zűröket leszámítva. Apával volt egy hetes morcos időszakunk amit most sikerült rendezni és hál isten a jó idő miatt, hogy annyit lent vagyunk, a gyerkőcökkel sincs különösebb gond. Sőt a Niki kimondottan jó kislány lett a játszón. Szó nélkül odaadta a motorját meg a homokozóját is másoknak.
A Norbuci meg oltárira élvezi hogy csücsülhet a kocsiban és nincs ráaggatva egy vagon ruha. Amúgy már feláll és le is ül, hihetetlenül gyorsan tud már közlekedni.

Mondjuk ma majdnem kitörte az egyik fogát a Niki (végül csak a száját harapta szét), meg elszenvedtünk egy jó kis harapást az egyik kis játszótársától. Ehhez kezdhetek megint hozzászokni.

Holnap levágom kopira a Niki haját, mert ma is kétszer kellett megmosni, mert egymásra szórták a homokot. Majd lefényképezem. De lehet, hogy a Norbiét is lenyírom.

Ma gondolkoztam azon, hogy meg kéne pucolnom lassan az ablakokat, de mikor fogom kivitelezni?????? Ti már túl vagytok rajta???

Na megyek, lejárt a mosógép, ha nem jelentkezem, akkor az időhiány miatt lesz. Mert mostmár ugye szinte egész nap lent leszünk, ha ilyen jó idő lesz, de azért igyekszem nem eltünni.

Jók legyetek
pusz
rózsa
 
 


Sziasztok!

Kép Ma reggel nagy ijedelem volt! Kép Szilárd szopi közben elkezdett remegni, ellilult a szája, tiszta szürke lett. Hirtelen az összes borzalmas kórkép a fejemben kavargott, olyan ideges lettem. Gyorsan rohantunk a doktornőhöz, szerencse, hogy Szilárd (a nagy) itthon volt, és el tudott vinni minket. Mire odaértünk, 39,8 C-os láza lett. Valószínűleg hidegrázás volt az ok. Gyyorsan kapott egy Algopyrin inj.-ót. A torka is piros, úh. antibiotikum is lesz. Pedig azt hittem, teljesen meggyógyult a hasmenésből. Örültem is, hogy este fél8-tól 5-ig aludt. Aztán szopi után tovább 9-ig. Mikor felébredt, tök nyugodt volt, egyáltalán nem volt meleg, kakija is normális volt. Olyan gyorsan történt minden.
Hál' Istennek most jól van, szopizott, és most alszik, közben izzad. Még most is egy kicsit feszült vagyok! Kép

Remélem, kihasználjátok ezt a gönyörű időt!
Szép napot mindenkinek!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


sziasztok,

Orsi,
hat jol megijesztett titeket Szilard!!! Es azért Te még orvos is vagy, ha jol tudom, tehat konnyebben meg tudod itélni val.szinuleg, milyen komoly a dolog. Remélem most mar jol vagytok!
a halozsakkal kapcsolatban: én is meg voltam lepodve, hogy Maté tud jarni a zsakban, mert eddig sohasem probalta. Olyan aranyos, ugy lépked mint egy geisha egy szuk kimonoban. annyit valtoztattam a zsakon, hogy most mar csak egy nyari zsakban alszik + még be van takarva egy takaroval is. Reggel sajnos sirva ébred még mindig, nem is probal felkelni magatol, kivancsi vagyok mikor jut eszébe. Délutan is sirva ébred, de akkor direkt megvarom még kijon magatol. Olyan jo lenne, ha visszaszokna a nevetve ébredekhez. Olyan aranyos volt mindig, amikor beszélgetett maganak jokedvuen reggel.
Szilard forgolodasahoz: én akkortol altattam Matét zsakban, amikor megtanult felallni, mert onnantol kezdve a leglehetetlenebb poziciokban aludt el. Szilard halozsakban alszik, vagy csak takaroval?

Rozsa,
Ti hogy tudtok naponta tobb orat lent lenni. Mi ha kétszer masfél orat kint vagyunk, az mar csucs!
Nekem is meg kellene nyirnom Matét. Még soha nem vagtuk a hajat, mert alig volt. Most azonban kezd hasonlitani egy kis lelencgyerekhez, kacsafarokkal.
én az ablakpucolas miatt nem izgatom magam. Utoljara azt hiszem szeptemberben vagy oktoberben volt megpucolva és még mindig kilatni rajta!

Alex most mar csakis a hasan alszik, kivéve a babakocsit. Maté megint ataludta az éjszakat, viszont mar fél hétkor kelt. Ujra beteg, most valami gyomor-bél nyavalya. Megy a hasa ezerrel és persze alig eszik. Diétara fogtam, reszelt alma, banan, fott krumpli, rizs, sargarépa, keksz, de eddig nem sokat javult. Alexnek is szurcsog az orra még mindig. Fantasztikus, hogy mindig a jo idoben betegszik le az ember. Nalunk is meleg volt 2-3 napig, de matol ismét esik az eso. Ugyhogy hozzatok is odaér biztos két nap mulva!

Jo éjszakat gyerekek...
S.Orsi
sorsi
 
 


Sziasztok!

Idő hiánya miatt lemondtam a netet bizonytalan időre. Most csak korlátozott időben tudjuk majd használni, néha azért majd idenézek.

Jók legyetek, vigyázzatok magatokra és a picurkákra.

pusz
rózsa
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, a hétvégi jó idő mindenkinek jót tett.Kép Csak ennek az esőnek lenne már vége. Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Már nálunk is egy, nagy kádban fürdenek az apróságok. Kép Pétert azért folyamatosan fogni kell. Teljesen magától Péter hasra szokott forduni, és úszik is a vízben. Támaszkodik és úgy kapálódzik, meg kúszva mászik. Néha kicsit belemegy az arcába a víz, de nem bánja. (ilyenkor is tartom, de nagyon bátran ficánkol Kép )
Zsófinak a jóidővel a kedve is nagyon jó lett. Mentünk játszóterezni, nagy séták, 2 órahossza, amiket télen nem igen bírt, most simán. A rosszidővel viszont nyüszögős lett. És mindenre azt mondja "nem akarom". Már az alávsokkor, fürdetéskor, öltözéskor is, ami eddig nem volt ellenszenves neki. Remélem a jóidővel elmúlik ez, és nem "dackorszakos" nyüszögés. Titkon abban reménykedek, hátha ilyen nyüszögésekkel, bőgésekkel megúsznám a dackorszakot, és csak így havonta jönne elő pár napra a nyüszögős dacos Zsófi.

S.Orsi,
bár régen kérdezted, és azt hiszem már írtam valamikor, hogy alvásproblémák nálunk is voltak, vannak. De nem csak a tesó születése után. Zsófi 27 hónapos koráig nem aludt rendesen. 2-12 ébredés/éjjel. Mostanában már hetente csak kb. 2 éjjel az ébredő (2-4szer)
De Máté nem biztos, hogy a tesó miatt alszik rosszabbul. Ilyenkor már szerintem értelme is van az álmuknak, lehet hogy ezért is ébred.

Jó lehet ez a Prager program. De hát vidéken fogalmuk sincs mi ez. Kép De pl. az alufóliát nem akarja mindig a szájában venni? Te próbáltad már, ezt a fóliásat? És ezek a feladatok hónapról hónapra változnak a baba korától függően?

Áfonya, én akkor mondtam, amikor már biztosnak látszott, hogy megmarad a picuri, meg mozgolódott, 16-20 hét körül.

Orsi, S.Orsi,
ugye meggyógyultak már a gyerkőcök?

Ja, és képzeljétek, mostanában volt 1-2 babatalálkozó, nálunk is pl. tegnap. Petike tiszta "hölgykoszorúban" volt. Nincs most erre korbaeli kisfiú, csak 3 éveses. Az apja beszélgetett este Péterrel, és azt mondta neki: "Na, fiam 1 év múlva micsoda bartánőzés lesz itt... veled fognak babázni, téged fognak majd fésülgetni, meg öltöztetni. (mert Ő a legkisebb.) De nem baj, fiam, majd kiképezlek, aztán jól elvered majd mindet."
Kép Kép Hát biztos érdekes lesz a sok kiscsaj közt neki. Most szurkolok, hogy szülessen erre fele fiú is.

Rózsa, és Niki megengedi, hogy levágd a haját????? Kopaszra, vagy tök rövidre? Zsófinak nehezen nől, de most élvezi, hogy kislányos, szerintem jó sok napig kellene vele beszélgetni, hogy miért is jó a rövid haj, mire megengedné, és nem hisztizne.
Peti nem sokáig bírja a csücsülést a b.kocsiban a játszótéren... max. 15-20 perc alvás után. Uncsi neki. Nem tudom mi lesz így majd a játszóterezésekből, ha már megy Peti. Lehet, hogy kertezésre kell váltani, mert az kevésbé veszélyes Zsófira, míg Petivel játszogatok majd kint.

Dehát addig is várjuk a jóidőt, mert nálunk 5 azaz ÖT fok van. Kicsit mérges is vagyok ezért. Kép

Sziasztok, néha azért írjatok, én is csak néha jövök, mert még mindig vannak bankügyek, meg a házbővítés is nemsokára kezdődik, meg a férjemnek most szezonja van a munkában, meg ilyenek.
Lilla

U.i.: ja, és Petikémet 3 hete megkereszteltük. Kép jó volt a családi "buli" is, befértünk a nem túl nagy házunkba 16-18an, sogorom hidegtálakat csinált, szuper fini és szép volt.
mlilla
 
 


Lilla,

amikor azt olvastam, hogy Zsófi 27 hónapos koráig nem aludt rendesen. 2-12 ébredés/éjjel, arra gondoltam, akkor nalunk nem is olyan rossz a helyzet és még igy is nehezen birom. Sajnos a szuleim latogatasanak jo hatasa mar elmult, Maté ujra felébred éjjel, sot tegnaptol délben is csak ugy fekszik le, ha valaki ott fekszik a szobajaban a kanapén. egyszeruen nem tudom, mi lehet az oka vagyis azt nem tudom, mit valtoztassunk. mar csak azért is nehéz, mert az alatt az egy hét alatt, amikor itt voltak a szuleim, a nyolc éjjelbol otot végigaludt, délutan ismét lefekudt egyedul és aludt 2-3 orakat. valoszinu, hogy az én hangulatom nagyon befolyasolja ot, ami néha elég borongos. de vele ugyanugy banok, mint eddig. szigoruan bar, de szeretettel. mar tobbszor eldontottem, hogy felhagyok az onsajnalattal, de mindig torténik valami, ami miatt aztan belsoleg kiborulok.

a Pragerrel kapcsolatban: igen a jatéok életkoruknak megfeleloen bonyolodnak, valtoznak. az alufoliaval perszer nem lehet egyedul hagyni a gyereket, mert még a kezét is elvaghatja. ugy kell elképzelni, hogy egy - két percig nézegeti, vagy amig kedve van, aztén osszegyurjuk neki lassan, aztan vége az egsznek. most egyelore felhagytunk ezzel a dologgal, mert fél 2-tol voltak a foglalkozasok, amikor Alex altalaban alszik, mert igyekszem ugy igazitani, hogy egyutt aludjanak. majd majustol kezdem ujra egy masik csoportban, ami délelott lesz.

S. Orsi
sorsi
 
 


Sziasztok, Csajok!

Tök jó napunk volt eddig. Itt voltak a nővéremék meg anyukám; jöttek babázni. Már nagyon hiányolták a csemetéket, autóba ültek, és lejöttek. Szilvi nagyon élvezte, szereti a nagy társaságot, mindig produkálja magát. Megszoptatta a babáját, meg meg is fürdette. Kép

S. Orsi!
Szilvinél is volt olyan időszak, hogy csak úgy aludt el, ha ott volt vele vki. Akkor még Szilárd nem is született meg. Minden este megnyugtattam, hogy itt vagyunk, csak a másik szobában, nem megyünk el; akkor kezdtünk égve hagyni egy kis éjjeli lámpát, meg nyitva hagytuk az ajtót, és pár nap után megszokta, és újra aludt egyedül.
Eljön az az időszak, amikor már fél a sötétben, fél egyedül, lehet, hogy Máténál is ez van. Próbáld meg, hogy éjjelre hagysz egy kis fényt neki. És kitartás, sok-sok türelem! Én tudom, milyen nehéz ez, én néha nagyon könnyen elveszítem a türelmem, és utána nagyon megbánom. (Pl. hogy rákiabálok szegény gyerekre. De akkor legalább ért a szóból.)


Sziasztok!Kép
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Ti hogy etetitek a gyerkőcöket?
Nekem nagyon kicsi a konyhám, és eddig volt egy Brevi Dolce Vita, amiben Lili evett, ezzel tele van a konyha (az előző lakásban még elfért). Janka eddig a hordozóban evett, de most már elég körülményes így etetni őket. Még egy etetőszék nem fér el, így gondoltam, lecserélem, és lesz két új, ami kisebb.
Viszont nem tudom, milyen lenne jó. Gondoltam a fára, az elég kis helyet foglal, de Lili azért már elég nagy (2,5 éves), nem tudom, egyáltalán belefér-e, vagy nem túl labilis-e. Rendes széken ülve még nem éri el az asztalt.
Ti hogy csináljátok?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu,

van egy STOKKE markaju etetoszék (az a neve, hogy Tripp Trapp), ami fabol van, a gyerekkel no, nem tud belole kiesni, nem tud felborulni és kevesebb helyet foglal, mint barmelyik mas, viszont elég draga. de nagyon jo!! nézd meg: http://www.stokke.de
szerintem Mo-on is lehet kapni.
én ebben etetem a nagyot és a kicsinek is fogunk egyet venni, ha eljon az ideje.

S.Orsi
sorsi
 
 


Miért nem veszel ülésmagasítót? Éttermekben, mozikban szoktam látni direkt erre a célra, de gondolom, az autóba rakható is megteszi. Ebből a gagyi kb. 1500 ft. Hungarocell mosható huzatban. (sőt, anyósómnál 2 telefonkönyv van egymásra rakva párnahuzatban)
2,5 éves már simán megül a felnőtt-széken.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Balu a felnőtt széken ül már hónapok óta. Zsoma még nem használja az etetőszéket, mert nem tud stabilan ülni

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na, megkérdeztem a Tripp-Trappot, 50ezer Ft, úgyhogy azt tuti nem veszek.
A felnőtt széken nagyon jól ül, csak nem éri el az asztalt, és a alárakok valamit, nem túl stabil. A másik, hogy ha Jankát beültetem az etetőszékbe, Lili meg a nagy széken ül, akkor elkezd ordítani, hogy ő is az etetőszéket akarja. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu, a barátnőmnek olyan etetőszéke van, ami szétszedhető egy pici asztalra és egy pici székre. Egész kis gyereknek is nagyon jó. Ha két gyerek eszik nála, akkor az egyik egy pici zsámolyon ül. Így a két kicsi gyerek két kicsi széken ül, egy közös asztalnál. Nem is foglal el nagy helyet. Eredetileg ő is tripp trappot akart, de az ára visszariasztotta. Ez viszont nagyon bevált nekik.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!

Köszi, csak ezzel meg az a baj, hogy nagyon kicsi a konyhám, és tuti nem férne még be pluszba egy kicsi asztal. Kép Valahogy a nagy asztalhoz kellene ültetni őket, az ülésmagasító nagyon jól hangzik, de az autóba szerelhető tuti nem jó a székre. Azt hiszem, végig telefonálom a bababoltokat, hogy van-e valahol valami ilyesmi.
Tudom, sok bajom van. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu,

én lattam mar olyan ulésmagasitot, muanyag és a hattamlaja és az ulokéje is a székhez erositheto, viszont az is 30 euroba kerul, biztos talalsz ilyet otthon is

S.Orsi
sorsi
 
 


Ildianyu!

Van olyan etetőszék, amit az asztalra lehet rögzíteni. Az elég kis helyet foglal, kb annyit, amekkora a gyerek. Nekünk is ilyen van. Majd ha Szilárd tud már ülni, abba teszem. A sarokba betesszük, és ott lesz a helye. Azt hiszem, 15 kg-ig terhelhető.

A gyerekek hétfő estére tök lebetegedtek, apjuktól elkapták a kórt. Egyfolytában köhögnek, meg öklendeznek. Főleg éjszaka. Úh. már 2 éjszaka nem aludtunk. Épp mikor elaludtak volna, rájuk tört a köhögés. Biztos a torkuk is nagyon fájt, szenvedtek rendesen. Csak Szilvi lázasodott be, 39,4 °C volt tegnap du., de ahogy elkezdtük az antibiotikumot meg a köhögéscsillapítót, egész jól van, teljesen feléledt, már ami a rosszalkodást illeti. Enni persze nem eszik szombat óta, csak a tejeskávét issza meg reggel és este. Csokit enne, de azt nem adok. (Miután lement a láza, megsajnáltam, és adtam neki pudingot. Azóta állandóan azt kéri.) Szilárd viszonylag jól van, ő náthásabb, neki sokszoe kell szívnom az orrát, hogy tudjon szopizni. Mert az étvágya azért nem ment el!!! Kép Egyébként hétvégén mindkét éjszakát végigaludta este f9-től reggel 7-ig. Olyan boldog voltam, erre jött a betegség, és borult minden. Na nem baj, remélem, hamar meggyógyulnak, aztán visszaáll minden.

Most megyek, mert Szilárd felébredt. CSoda, hogy volt ennyi időm gépezni. Kép

Sziasztok! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi!

Jobbulást a gyerkőcöknek! Kép

Ha megtalálom a megfelelő etetőszéket, szólok Nektek! Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés, mert aztán megyek gyógyszerelni, orrot szívni. Gyerekek jobban vannak, láz elmúlt. Azóta aludtunk is vmennyit éjszaka. Napközben még nyűglődnek, de nem vészes.
Még szerencse, hogy nekem nem lett semmi bajom, és tudom ápolni a kis családot. Kép (Ui. Apán tört ki először a kór.)

Mindenkinek jó hétvégét! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi,

nalunk is beteg volt az egész csalad, felvaltva, és abbol én csak 1 napot a tobbiek egy-két hétig, sot Alexnek most 3. hete, hogy még mindig bedugul az orra néha. még szerencse, hogy mi anyukak ilyen strapabroak vagyunk. ha a férjemnek mar van egy kis laza, olyan mintha haldoklana...

egyébként minden ok, attol eltekintva, hogy a babysitterem nem jon tobbet, mert depresszios, gyogyszert szed. borzaszto. ismét egy lecke: "csak magadra szamithatsz!"
Alex néhanapjan atalussza a zéjszakat, de aztan ismét 2x szopik napokig minden éjjel. Maté tovabbra is felébred 1x, 2x, 3x éjjelente, sot tegnap megint kruppos rohama volt, pedig tok jo ido van, tegnap majdnem 4 orat kint voltunk délutan. remélem ma éjjel nem lesz semmi.

egyébként mar most el vagyunk foglalva a koltozkodés szervezésével, pedig csak 4 honap mulva koltozunk, de olyan nehéz igy gyerekestol.

Jo hétvégét!
S.Orsi
sorsi
 
 


Sziasztok!

Lassan kezdünk helyrerázódni. Múlt hét szerdán 1,5 napra bekerültünk Zsomával a László Kórházba agyhártyagyulladás-gyanúval. SZerencsére nem az volt, és elég hamar hazajöhettünk, de Balu így is megsínylette. Úgyhogy ez a hét az állandó ölbenülésről szólt. Ráadásul még holnapig kitörhet a bárányhimlő nálunk, úgyhogy játszóra sem jártunk az elmúlt héten. Rémes volt. Remélem, ezután már semmi rossz nem jöhet, bár 2 hete is ezt mondtam, és utána jött a kórház Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lányok!

Jobbulást mindenkinek! Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

S.Orsi! Meg tudlak érteni költözésügyileg. Mi már másodszor költöztünk, először egy, most két gyerekkel. Rémálom! Szilárd, mielőtt beteg lett, 2 éjszakát is szépen végig aludt, most megint nem, pedig már csak néha köhécsel. Lehet, hogy most meg a foga kínozza! Kép

Cory!
Nagyon tetszik a hozzáállásod, hogy a "lehetséges" lappangási idő alatt nem vitted közösségbe a gyerekeket. Nagyon sokan követhetnék a példádat! Azért nagyon remélem, hogy nem jött ki a bárányhimlő! Nem írtad, hogy lenne most lázuk, felfő lágúti fertőzés jele, úh biztos nem tör ki rajtuk. Legalábbis most nem. Kép
Végülis mi derült ki a kórházban, hogy mi volt Zsomával?

Szép vasárnapot! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi: ma telt le a 21 nap, és semmi bajuk szerencsére Kép Se orrfolyás, se köhögés...
Zsomának meg volt duzzadva a kutacsa (szemből nézve szabályos pukli volt a fején). Az, hogy nem agyhártyagyulladás, pillanatok alatt kiderült. Igazából nem mondtak semmit, hogy mitől volt, és 2 nap alatt visszament. Azóta minden ok vele Kép
Lappangási idő: sokan hülyének néztek emiatt, de a társaságban több kismama is van, meg hát ha tudok róla, hogy lehet, leégett volna az arcomról a bőr, ha valakit megfertőzünk, aki nem akarja még. Persze, bárhol össze lehet szedni, de ezt tudtam előre. Na, mindegy.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Szegény Zsoma Kép, de hál'Istennek minden OK, örülök. Kép

Mostanában elég nehezen viselem, ha arról hallok, hogy egy gyerek kórházba került. Egy ismerősöm unokahúga (2 és fél éves, pont mint Szilvi) 80%-os másodfokú égést szenvedett, és nagy valószínűséggel nem marad életben. KépA szívem szakadt meg, amikor hallottam az esetet. És dühös voltam a szülőkre, mert az ő hibájuk volt. (Az égés leggyakrabban a szülő hülyesége miatt kiövetkezik be!)

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi: ez rémesen hangzik. Mi történt??

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,

forró vizes nagy tálba ült bele. A földön volt, ő meg háttal beesett. Térdtől fölfelé szinte mindenhol megégett. Borzasztó belegondolni, milyen fájdalmat élhetett át, míg a kórházba beértek. Vidéken történt, és a Bethesdába vitték! Kb. 3 hete történt, azóta altatják, de sajnos nem tudnak rajta segíteni, mivel nincs bőre. Nem tudják felmelegíteni a testét, nincs fehérvérsejtje, vérlemezkéje, gombás felülfertőzése is lett. Iszonyatos! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi: ez tényleg iszonyatos Kép Nem is tudok mit mondani Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
hát igen, erre nem is lehet mit mondani.

Azt hittem, a héten tudunk majd mászkálni, mivel a múlt héten betegek voltak a gyerekek, erre jön ez a rossz idő. Egy előnye volt ma, hogy 1 órával tovább aludtak a szokottnál (sőt, Szilárd este 8-tól reggel 8-ig), du. meg 3 órát.


Vigyázzatok magatokra és a gyerekekre!
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Remélem, mindenki lázasan készül a húsvétra, és azért nem vagytok.

Áldott szép húsvétot kívánok nektek! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

S.Orsi,
hogy haladtok a költözés szervezésével? Milyen volt nálatok a húsvét?

Szilárd most már egyre több éjszakát végigalszik, néha ébred fel, de az is éjfél előtt, tehát még fent vagyunk. Remélem, most már így is marad. Kép
Alex hogy alszik? Szoptatással minden OK?

Hú, most mennem kell, mert úgy hallom, Szilárd nem akar elaludni, és nem szeretném, ha Szilvit felébresztené.

Sziasztok
Orsi

Orsi
orsi
 
 


szia Orsi,

a Husvét nalunk nem volt semmi kulonos, nem voltunk sehol és hozzank se jott senki, a férjem elfelejtett meglocsolni, mint minden éven. az elotte levo 4 napon volt itt a batyam a 2 nagyobbik gyerekével, borzaszto rossz ido volt és 4 gyerek egy lakasban az kész buntetés! Szombaton reggel itt hagytuk mind a 4-et a férjemnek, a batyammal elmentunk vasarolni. amikor hazajottunk, a batyam megkérdezte: "Na, Philippe? Lesz 4 gyerek? Valasz: Nem. (szunet) Aranyosak (szunet), de nem lesz!" Jot nevettunk.

Alex tovabbra is ugy alszik, mint eddig: minden éjjel alszik, csak szopni kel fel 1x vagy 2x, valtozo idoben, elvétve végigalussza este 8-tol reggel 6-ig, nappal csak félorakat alszik, bar most egy par napja, amikor lefekszenek aludni ugy du. 1 korul és o percre pontosan felébred egy fél ora mulva, utana szopas kozben visszaalszik és, ha sikerul letennem, akkor még alszik 2 - 2,5 orat. Igy viszont nehéz du. kimennunk.
Maté tovabbra is felébred 1x, 2x minden éjjel. az apja visszakoltozott hozza, mert igy mindenki tobbet alszik.
a szoptatassal minden ok, csak Alex egy-két napja nem akar rendesen szopni. az mostanaban csucs, ha mind a két mellembol szopik és valahogy néha egymas utan csak az egyikbol hajalando (mindig ugyan abbol, ha a masikra teszem ordit) aztan néha meg csak a masikbol. Nem tudom, mi lesz igy a tejtermeléssel/ eddig rengeteg tejem volt, remélem igy is marad.

Maté nagyon nagyon aranyos, hirtelenjében nagyon sokat beszél: nyuszi, badzi (maci), add ide, deje (gyere), stb. stb.. Egyébként Alex mar nagyon ugyesen fekszik a hasan és nézi Maté hogy jatszik.

én nekem sokszor elég depresszios hangulatom van, pedig osszeségében jol mennek a dolgok. Azt hiszem az volt az utolso csepp a poharban, hogy a babysitterunk nem tud jonni tobbet. Nincsidom semmire. Rengeteg gond lesz a koltozéssel. Azt hiszem, ha ujra kezdhetném tobb korkulonbséget hagynék a két gyerek kozott. Barmennyire is imadom Alexet, borzaszto nehéz igy tavol mindenkitol, egyedul. Maté felébredt mennem kell!

S. ORsi
sorsi
 
 


S.Orsi!

Tökéletesen megértelek. Mi akkor költöztünk másik városba, amikor Szilárd 2 hónapos múlt. Nagyon nehéz volt, nem ismertem senkit, semmilyen segítség nem volt, tök egyedül voltam, ráadásul a férjem rengeteget dolgozott, sokszor nem is látta a gyerekeket, olyan későn jött haza. Egy kis mosolyszünet is volt, de hamar megoldódott. Most már kevesebbet dolgozik, úh többet számíthatok rá. Meg sikerült Szilárdot hozzászoktatni a rendszeres alváshoz de. és du. Így azért akad némi szabadidőm, mikor mindketten alszanak. Nekem szerencsém van Szilvivel, mert ő nagyon jó alvó.
Napközben meg rengeteget rosszalkodik. Kép Olyan ügyesen rajzol, köröket, meg "csigabigát". Meg egy csomó mondókát mond. Szilárdtól meg elszedi az összes játékot, mindig azzal akar játszani, ami nála van. Mi lesz később? Amikor már Szilárd nem adja olyan könnyen. Néha már most is visít, ha a kedvenc rágókáját veszi el! Kép

Ha Alex egy picit nagyobb lesz, forgolódik, kúszik-mászik, biztosan könnyebb lesz, meg ha az idő is szebb lesz, a kedved is jobb lesz a sok napsütéstől. KépSok-sok erőt és kitartást kívánok neked! Kép
Szólj, ha jön a jóidő!!!Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


sziasztok,

ugy latom a tavasz megérkeztével kezd kihalni a topik!
mi jol vagyunk, csak nagyon elfoglaltak.
Voltunk Hollandiaban, jo volt, szerintem Maténak ez volt az elso olyan vakacioja, amit igazan élvezett. Alex elso nap nyugos volt, de aztan minden ok volt. Egy szobaban aludtunk mind a négyen. Az én gyerekeim felébrednek egymasra (!), igy vannak rossz tapasztalataim is etéren. Azota teljesen alomkoros lettem megint, mert ahogy hazajottunk, vendégeink jottek egy nyolc honapos kislannyal, igy mi megint egyutt aludtunk mindannyian a Maté szobajaban. Volt olyan éjjel, hogy oranként felkeltem. Alex mar két hete megint 2x szopik éjjel a leglehetetlenebb idopontokban és ujabban elofordul, hogy nem alszik vissza rogton, vagy mondjuk, hogy 5 perc mulva ujra felébred.
Viszont a jo hir az, hogy ez a sok mozgas mégis felderitette a hangulatomat + vettem magamnak par uj ruhat is + holnap megyek egy luxus kozmetikai szalonba ( a férjem ajandékozott meg vele) , stb.

Es Ti hogy vagytok????

S.Orsi
sorsi
 
 


tettem fel Matérol egy uj képet, majd teszek Alexrol is nemsokara, képzeljétek Alex most lesz négy honapos és kedden voltunk oltason: 7 kg és 65 cm. elméletileg ilyen sullyal mar nyugodtan ataludhatna az éjszakakat!

üdv, S.Orsi
sorsi
 
 


Szia S.Orsi!

Mi betegek voltunk az elmúlt 1 hétben, Szilvi átvészelte egy kis náthával, Szilárd és én rendesen megbetegedtünk, ő már egész jól van egy kis köhögést leszámítva, nekem viszont még mindig rettenetesen fáj a torkom.Kép
Az éjszakák nem is voltak annyira zaklatottak, mint ahogy számítottam. 1 éjszaka volt zűrös, a többin szépen aludt Szilárd a szopit leszámítva.
Most, hogy itt a jó idő, rengeteget sétálunk, Szilvinek nagyon jót tesz. Sokat motorozik, a jó levegőn hamar megéhezik, és eszik is!Kép, aztán jó nagyokat alszik. Hál'Istennek már fix, hogy ebéd után mindketten alszanak kb. 2-2,5 órát. Kép

Alexnak szép súlya van!Kép Sajnos a súllyal nem függ össze az éjszaka átalvása, csomó gyerek még egy éves kora után is felkel enni éjjel.

Ma du. Pestre megyünk, holnap meg elmegyünk de. vmelyik csatlakozási ünnepségre. Nagyon kíváncsi vagyok!Kép

Örülök a sok ajándéknak, amit kaptál!Kép Én is nagyon vágyom egy kis kényeztetésre!

Napsütéses hétvégét!Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia S.Orsi!

Mi újság van veletek? Szervezitek a költözést?
Gyerekek, alvás?
Remélem, jól vagytok. Nálunk minden OK. Mióta Szilárd uzsonnázik is, azóta átalussza az éjszakákat egész hosszan (este 8-tól reggel 8-f9-ig).Kép
Asszem, most már túlvannak a gyerekek a betegeskedésen. Csak Szilvi ekcémájával küzdök.Kép

Üdv: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi,

mi is jol vagyunk. Maténak is volt ekcémaja, de aztan egy homeopatikus krémtol elmult, de tobb hétig tartott. Nekem jon elo egyre gyakrabban ekcéma a kezemen, szerintem idegi alapon.

ALvas terén az aprilis eléggé razos volt, mert ALex min 2x felébredt éjjelente, de egy hete ugy latszik ennek vége, mert megint csk egyszer szopik. De atalvasrol még szo sincs! Irigyellek (és orulok), hogy Szilard végre ilyen jol alszik, még emlékszem ra amikor arrol beszéltunk, hogy az éjjeli szopi helyett a reggelit hagyta ki... Maté mostanaban jol alszik éjjel is és délutan is.
Alexet egyre jobban érdekli Maté. Mar most ugy néz ra, mint egy istenre. Maté is nagyon szereti a testvérét, mostanra tényleg teljesen normalissa valt szamara, hogy ketten vannak.

A héten itt voltak az anyosomék, igy sok mindent el tudtam intézni, amire egyébként nincs idom. Megint telefozték a melyhutot,

A koltozés szervezése halad, mar tobb arajanlatunk is van, de még nem valasztottunk koltozteto céget. Mivel nemzetkozi koltozés igy leltart is kell csinalni, ami rengeteg idot vesz igénybe, de a biztositas miatt fontos. Julius elejen megyunk hazat nézni (és remélem talalunk) és valoszinuleg julius végén lesz a koltozés; én arra az idoszakra hazamegyek anyukamékhoz.

S.Orsi
sorsi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: