Új privát üzeneted érkezett!

Tölti!
Apukája fényképezte? Valahogy úgy érzem, hogy Õrá néz ilyen kis huncutul. Kép

Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok!

Valamikor régen talán már jártam ezen a fórumon, igyekszem most már kicsit gyakoribb vendég lenni. Próbáltam valamennyire visszaolvasni a hozzászólásokat, de biztos nem sikerült mindent, ezért bocs!

Matiba, Töltike, olyan jó újra hallani rólatok!!! Mind a három gyerek gyönyörű!!!!

Rólunk egy pár szó:

Tavaly április 22én született meg a kisfiunk, Marci! Azóta Õ az igazi boldogság! Sikertelen lombikok, műtétek, gyógyszerek, stb. után fogadtuk örökbe (visszaolvasva is olyan fura így leírni) és egy percre sem bántuk meg! Kép

Marci most volt 16 hónapos, íme a "tudományai": 2 hónapos sem volt, mikor először végigaludta az éjszakát (soha! nem hagytam sírni), 2hónaposan megfordult, 6,5 hónaposan egyedül felállt, 7 hónapos kora óta mondja: Anya (ez egyébként az első szava), 9 hónapos és egy hetes volt,mikor először egyedül! átsétált a szobán, azóta folyamatosan megy.. Kép. 1 évesen kb. 25 szóból álló szókincse volt, most már nem is tudjuk megszámolni, naponta hallunk újakat. Kép Olyan büszke anyukának érzem most magam!! Egyébként gyönyörű, okos, tündér, stb.!!!!

Nálunk is én voltam az,aki előbb érezte, hogy lépni kell az örökbefogadás irányába is. A férjem először nagyon tiltakozott, Õ biztosra vette, hogy sikerülni fog a lombik. Hát nem.. Kép Azzal sikerült rávennem, hogy addig is megy az idő, ha nem érezzük magunkat felkészültnek, mikor jön a telefon, majd kérünk még időt. Mikor Gabi hívott már tűkön ült persze Õ is. Kép

Most úgy tűnik, szerelmes a fiába, néha harcolunk, hogy ki etesse, vigye aludni, játszon vele, stb.Kép

Nem akarom túl bő lére ereszteni, de nagyon várom a kérdéseket és remélem mindenkinek tudok segíteni!!

Jó éjszakát mindenkinek!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok, itt már megint az eltűnt!
Bocánat a késlekedésért, de az elmúlt héten minden nap mentem Lilihez és kicsit kipurcantam. Este férjem behívta a babanet-et és tájékozódtam, hogy ki hogy áll, hogyan viseli a megpróbáltatásokat!
Most én is leülök egy kicsit és pl a régen beígért babaszoba c. képet elküldöm...

A legnagyobb hír azonban mégis az, hogy Lilit csütörtökön hazahozzuk!
Olyan kis édes, folyamatosan susogom a fülébe, hogy gyere haza gyorsan, és az apukája is hasonlóképpen!
Képzeljétek, még nem hallottuk sírni! Olyan jó kislány, csak eszik, alszik,......
Soxor mosolyog (persze nem tudatosan) de az én soká éhező anyai szívem különös jelentőséget tulajdonít ennek:-)!
Ma apukát, aki külön erre a szertartásra érkezett, nem engedték etetni, mert csomó "kolléga" került a szomszédos boxokba és a szoptatós kismamák nem rajongtak az ötletért, hogy apuka a szomszédban etesse a lányát. Nyilvánvaló, hogy mindenkinek igaza volt, de Zoli (legalábbis evvel hízelgek magamnak) nem a szoptatós kismamákra, hanem az ő lányára volt kíváncsi!
Most kicsit szomorú lett, hogy csak csütörtökön etetheti Lilit! Viszont akkor már ITTHON!
Képzeljétek, még egy szomorú (vagy nem is tudom: sorsszerű)"évforduló" 2003. szeptember 1: a családunkban, ezen a napon vesztettem el a babánkat.:-(
Tényleg azt hiszem, hogy vannak nálunknál hatalmasabb erők ezen a világon!
Lehet, hogy nagyon "ezoter-para-pszichonak" tartotok majd a következőkért, de leírom, csak nem nevettek ki!
Július 1-én meghalt a szívemnek nagyon kedves fogadott nagynénim, aki édesanyám barátnője volt.
Azt tudom, hogy -lévén mélyen vallásos és tiszta szívű- biztos a mennyországba jutott! Valahogy úgy érzem, hogy az én nagymamáimmal együtt, akik már régen angyalok, az én Gyöngyi mamám "intézte" nekünk Lilit. Talán Neki kellett elmennie ahhoz, hogy Lili jöhessen!
Szóval Lili angyalkám ücsörgött egy huncut kis felhőn és a három Mamim elengedte hozzánk, mert tudták, hogy jó helyen lesz.
Nem akarok messzemenő következtetést levonni, de érzem, hogy folyamatosan vigyáznak rá és egyengetik az útját!
Most egy vidámabb "történet" dícsérje a (általunk is)sokat emlegetett "gyerekszájat".
A baba érkezése az egész baráti kört felforgatta és amikor a kis Adélnak (3 éves)a mamája megmutatta Lili (valljuk meg őszintén) borzasztó korai képeit az inkubátorból, ő megkérdezte:
"anya, mikor szabadítják ki onnan?"
Most már (néhány apró zavaró momentumtól eltekintve, melynek megfejtését későbbre halogatom) Lili kiszabadul és végre egy igazi család lehetünk!
Jelkezem, ha minden elsimult.....
idusa
<!--attachment: Kicsi_szoba-258478.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*129.7**Kicsi_szoba%2ebmp --><center><pre>
Kép
Kicsi_szoba.bmp (129.7 k)</pre></center><!--/attachment-->

KépKép
idusamoja
 
 

 
 

szerintem ez a kép most jobb lesz......
Kép

KépKép
idusamoja
 
 


Kép

Ilyen szép volt az én nagy fiam az 1. szülinapi buliján!!Kép Az újabb képekből is küldök később, ha van érdeklődő.. Kép

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Idusamoja!

Gyönyörű kis kuckó készült ennek a kislánynak. Sajnos az előzményeiteket még nem találtam meg, de nem adom fel!! Kép
A kistesó nálunk is Lili lesz majd, remélem rövidesen.. Kép

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Milyen jóvágású kisfiad van, Drága Marcianyu! Mutass ám még képeket, ha lehet!! Szuper dolog gyönyörködni ezekben a szépséges apróságokban! Kép

A babaszobához is gratula, Kedves Idusa! Jó lesz, ha már Lilike is ott lehet benne!

No és persze a kicsi Niki!
Olyan tündéri, ahogy hatalmas szemekkel bemosolyog a szobámba!! Igazán rendes tőle! Kép
Elmesélnéd nekünk, Drága Nikianyu, mért is olyan különleges a Ti történetetek?

Ilyen szuper újdonságok mellett talán nincs is jogom hozzá, hogy apróságokon elszontyolodjak, egy kicsit mégis így történt...
Egy lélek se köszönt nekem vissza, pedig messziről jöttem ám haza, és rögtön siettem hozzátok! Kép (Hát hol van ilyenkor az én drága sünibarátnőm? Õ sose feledkezne meg rólam...)

Na nem baj: mosmá' nem is fontos!
Szuper, hogy ilyen klasszul "babásodik" a topic arculata Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Szia Amneris!

Ne butáskodj már, hisz még itt sme vagyunkKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Drága Amneris,
Olyan gyorsan szaporodunk, hogy most nem tudok külön-külön Mindenkinek írni!
Tudd, hogy mindig nagyon megmelengeted a szívemet! Így most küldök Neked a szellők szárnyán egy kis meglepit!
Kép
idusa
PS: (Marcianyunak is küldhetek priviben képet, egyelőre csak úgy lehet)

KépKép
idusamoja
 
 


Sziasztok!

Drága Amnerisem!
Ne haragudj, de a tegnapi hozzászólásom olyan szomorúra sikeredett, hogy inkább el sem küldtem.Kép És dehogy feledkeztem meg az üdvözlésedről, pont az volt az első sor.
Nagyon örültem mikor hiányoltál és sünibarátnőm-nek neveztél. Nagyon hiányoztál nekem. Mindig erőt merítek a hozzászólásaidból.
Elmeséled mit énekeltetek? Válogatás volt, vagy egy egész opera?
Kicsit urrá lett rajtam , ami pár hete Mosolygóson. Azután elmentem dolgozni és mintha madár lettem volna, úgy szárnyaltam hazafelé a bringámon. Újra jó kedvem van, optimista vagyok. Nagyon jó volt a gyerekek között. Sokat játszottunk, nevettünk. Nemsokára indulok is hozzájuk.Kép
Amneris. Ezt csak neked küldöm:
Kép

Nikinozso
A kicsi lánynak és családjának nagyon sok boldogságot kívánunk!
Sajnos nincs meg az újság. A honlapjukon néhány cikket megtaláltam. Nem tudom melyik az amelyiket szeretnél eltenni, mert szívesen kinyomtatnám és elküldeném ha szerepel ott.

Niki-anyu, Marci-anyu!
Isten hozott benneteket! Nagyon örülünk, hogy jöttetek és köszönjük a képeket. Én azt szeretném kérni tőletek, hogyha van olyan dolog amit kicsit vagy egészen másként tennétek a következő örökbefogadáskor osszátok meg velünk.
Szívesen hallanám, olvasnám én is a különleges történeteteketKép

Mosolygós!
Amikor telefonálok, vagy csak kezembe kerül a telefon mindig eszembe jutsz Te és a párod. Vajon csörgött már Mosolygósnak???KépKépKép
Nagyon szép babaholmikat vásároltatok, drukkolunk, hogy mielőbb kicsi gazdája összepiszkolhassaKép.

Idusa!
Úgy örülünk, hogy végre hazamehettek!
Nagyon szép a szobácska. Lilikének is biztosan fog tetszeniKép.

Mindenkinek olyan szép napot kívánok, amilyen énrám vár a gyerekek közöttKépKép
Kép

Renóca
süni_renóca
 
 


Sziasztok!

Jaj, de örülök, hogy így felpörgött a topic! Kép

Amneris!

Isten hozott újra itthon! Kép

Tölti és Marcianyu!

Nagyon örülök Nektek! Kép Tele van a szívem boldogsággal, ha korábbról ismert társakkal találkozom, és itt érezni, hogy ti is nagyon boldogok vagytok!
Marci és Niki gyönyorű!

Tölti, Tölti mesélj már a történetetekről, izgatottan várom, de azt hiszem ezzel nem csak én vagyok egyedül! Kép

Idusa! Nagyon örülök, hogy Lilike hazamehet, sok boldogságot kívánok MINDHÁRMOTOKNAK OTTHON!

Épp azon gondolkozom e hozzászólást írva, hogy Nikinozso milyen boldog lehet, amikor ezeket a sorokat olvassa, a fényképeket látja, biztosan ez ad erőt a nehézségek leküzdéséhez.

Egy kis élménybeszámoló rólunk:
Tegnap elkezdtük a beszoktatást az oviba. Amikor este hazamentem, megkérdeztem a fiúkat, hogy érezték magukat, mit csináltak, mivel játszottak, mi történt.
Elkezdtek mesélni, aztán csak dőlt belőlük a szó: Máté kiválasztott magának egy rollert és egy műanyag kismotort, azzal játszott. Dancsi pedig talált magának egy játék fűnyírót, amivel elmondása szerint: "szépen lenyírtam a füvet."
Aztán pedig nézegette, hogyan is van összrakva. Közölte, hogy "szerelő leszek."
Egyszóval nagyon jól telt az első nap, csütörtök, pénteken én megyek velük, arról, majd jobban be tudok számolni.

Mindenkinek kellemes napot kívánok!
Vendég
 


Jó reggelt kívánok én is Kép

Töltike, én is nagyon fel vagyok csigázva a történetetek miatt, remélem, mielőbb elmeséled nekünk!

Amneris, nagyszerű érzés lehetett ennyi ember előtt énekelni. Hol volt ez? Kép A kőművesek elkezdték már nálatok a munkát?
Köszi a leírásodat a várakozásról, a férjed hozzáállásáról. Amit leírtál, a 20 hónap picikét hosszúnak tűnik nekem... Kép Van ennek valami oka, esetleg, hogy csak egészséges, jól fejlett kislányt szeretnétek, vagy ilyesmi kitétel?

Lányok, már csak 6 nap, és kezdődik a tanfolyam. Kép Én nem tudom, de annyira izgatott vagyok! Olyasmi ez, mint amikor annak idején a Kaáliban nekifutottunk az első lombiknak - elkezdődik valami... csak az annyiban jobb, hogy itt biztos a "végeredmény"! Kép

Még csak egy kérdésem van. Az mit jelent pontosan, hogy a határozat megszerzése előtt már sorba lehet állni? Teszem azt, ha most a tanfolyam után mindent elkezdünk intézni, megvolt a pszichológus, környezettanulmány, beadtuk a papírokat, akkor már jelentkezhetünk is? Jó volna...
s_norka
 
 


Kedves Mindenki!!

Itt vagyok csak Nikikét a védönénihez kell vinnem. Ha visszajöttem irok és visszaolvasok. Mesélek.:-)
Nagyon kivácsi vagyok már mennyit nött Niki és hány kg. :-)

Puszi Tölti
niki_anyu
 
 


SziasztokKép)

Tényleg nagyon pörög a topicKép De most nincs is annyi időm írni, mert melózom..
Majd este otthonKép

Az újakat én is köszöntöm, örülük, hogy velünk vagytokKép
Én nagyon kiváncsi lennék arra a bizonyos kb: 5 napra, ami a telefncsörgéstől, a hazavitelig tart. (Persze tudom pl: Idusáéknál sem 5 nap.. De már nem kell sokáig várniuk, és annyira boldogokKép)
A babaszoba gyönyörűségesKép)

Szóval írjatok anyucikKép))

Tölti?? Van valami különösebb oka, hogy visszavetted a Tölti nevet? Gondolok a Nádszálra..
Gyönyörű NikiKép)) Hatalmasat nőttKép

Most jöttem rá, így olvasva titeket, hoyg milyen szerencsés is vagyok énKép Mármint a férjemmel...
Soha nem volt ez nálunk kérdés, mármint az örökbefogadás....
Már nagyon nagyon várjuk őt!! Hmmmm.. (nagy sóhaj..)

KépKép
napsugaracska
 
 


PSZICHOLÓGIAI vIZSGÁLAT

Sziasztok,
szeretném felhívni a figyelmeteket az alábbi vizsgálatra.

Hogy segíti elő az örökbefogadás a gyermekek érzelmi és társas fejlődését?

Az MTA Pszichológiai Intézetében összehasonlító kutatási program keretében végzett játékos vizsgálathoz keresünk olyan érdeklődő családokat, akik 3,5-5,5 éves örökbefogadott gyermeket nevelnek.
Amennyiben úgy érzik, szívesen részt vennének a vizsgálatban, vagy további információkat szeretnének kapni, kérjük hívják a 06 30 2131592-es telefonszámot.

Köszi,
Anna
b_anna
 
 


Kedves S-norka!
Pontosan úgy van, Ha már minden meg volt, pszichológus, környezettanulmány, tanfolyam (de a papirra még várni kell) lehet jelentkezni, vagyis küldjük a papírokat, és vissza is lehet küldeni. A jogerős engedély másolatát, majd késöbb csatoljuk.
nikinozso
 
 


S_norka!

Ez tényleg olyan, csak nincs annyi sírással, és szomorúsággal teli a várkozás. Viszont kicsit hosszabba célig eltelt időKép) De van cél!!!!!!!
És milyen boldogok leszünkKép)) És mennyire lehet már készülődni közben, hisz semmi sincs potyáraKép
Remélem sok-sok élménnyel gazadagodtok a tanfolyam alatt!

Sünike!
Ne szomorkodj! Ilyenkor gndolj arra, hoyg te legalább gyerekek között vagy... Én meg itt szenvedekKép((
Nekem csak az ad erőt, hoyg már nem kell sokáig szenvedniKép))
Ja, és képzeld, mindig megdobban a szívem, ha valaki csörög, de mindig csalódnom kell... Köszi, hoyg gondols ránk nagyon aranyos tőledKép
Ha én valamit nagyon szeretnék soha nem jön össze... Jó lenne már ha nem gondolnék ennyit a babánkra (mert általában akkor sikerülnek a dolgok ha nem akarom..), de egyszerűen nem tudok másra gondolni, annyira, de annyira jó ezKép)) Boldog várakozás, csak hosszúKép))

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Köszi a kedves sorokat lányok! És a virágot is, Renócám - beteszem a kis talicskámba az előzőek mellé! Kép

Norka!

Ne ijesszen ám meg a ránk vonatkozó 18-20 hónapos várakozás!
Ne ijesszen meg senkit mást se, mert biztos vagyok benne: a mi esetünk a maximum várakozást jelentheti!
A férjem ugyanis a világ összes nyugalmával és kitartásával dédelgeti az ő 25 éve elfelejtett -de most talán mégis elérhető - álmát: egy egészséges, babaillatú, hamvas bőrű kislányt remél...
Türelmes ember Kép- azt mondja, inkább várjunk még egy kicsit, de aztán indulhasson affelé az új életünk, amit Neki az Isten talán sose adhatott volna meg.
(Meggyőződése, hogy Õ csak fiúkat képes nemzeni. Hát: az eddigi gyakorlat tényleg ezt mutatta...Kép )
Szóval vele együtt türelmesnek kell lennem nekem is, de türelemből szerencsére én is egész jól állok!

Azért az idei játszóhelyünktől most szépen elbúcsúztam - jövő ilyenkor már nem tarthatok a társulattal, mert sokkal fontosabb dolgom lesz! Az már csupán egyetlen évad, ami gyorsan elröppen, ezt már gyakorlatból tudom!

A hegyi falucskába - ahol most is játszottunk - egyébként minden évben visszamegyünk énekelni. Nagy szerencse, hogy működik ez a jó kis kapcsolat a németekkel!! Kép
Eredetileg egy rég volt borzasztó pestist túlélők emelték a hatalmas színházat, hogy tízévente egész éves passiójátékokkal dicsőítsék az Istent a falucska megmentéséért.
Évekkel korábban készülnek már az ismétlődő eseményre: maguk közül választanak szereplőket, akik lelkileg és testileg is előkészülnek a nagy feladatra.
Aztán eljön a játékok éve, és az egész környék ebben él: a gyerekeket felváltva engedik játszani - míg próbálnak, nem kell iskolába menniük. A felnőttek gyakran szabdságra mennek és tavasztól télig minden másnap előadják a passiót.
A közönség özönlik a világ minden tájáról, hogy lássa, mert szinte igaziként elevenedik meg a történet.
Még hóban is mezítláb járnak a hatalmas szabadtéri kőszínpadon (a nézőtér fedett), állatok vonulnak fel a nép között, a Jézust alakító férfi tényleg csontsovány és kishíján belepusztul, annyira átéli a szerplő sorsát...
Kissé fanatikusan hangzik, de nekik tényleg nagyon fontos!

A köztes időben azonban szinte kihasználatlan a színházuk - ilyenkor fogadhatnak például minket.
Egy ilyen színpadra persze mi is nagy volumenű produkciókat viszünk: teljes Aida tevékkel, meg minden, a Nabuccoban lovon jön be a címszereplő - csupa olyasmi, amit a kőszínházban nem tehetne meg az ember. Nagyon izgalmas!
No meg néha vicces: a múltkor a nagyképben elkezdett pisilni a teve!
Csuda büdit pisil ám egy teve! És milyen hosszan csinálja! Aztán meg imádkoztunk, hogy ne csurogjon be a tevepisi a zenekari árokba - se a kollégák, se a hangszerek nem szerették volna olyan nagyon...

A városka egyébként is gyönyörű: az a szokás náluk, hogy a kicsike, faszerkezetes házaikra képeket festenek - de művészien ám!
Egyedülálló élmény, látni mindezt! Majd megpróbálok feltenni néhány képet, hogy Ti is gyönyörködhessetek!

Na: eleget fecsegtem mára! Mindenkinek szép napot!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Közérdekű Információ Leendő és Friss Kismamáknak!

Vasárnap 4-én 9-13 között baba- és gyerek ruha börze lesz a XIV. Hermina úti Zeg-Zug Művelődési Házban!
És az expressz.hu apróhírdetés oldalán is sok hordozó, babakocsi és egyéb babaholmi vár új kis gazdájára.
Én ott találtam 2000Ft-ért baba Nike edzőcipőt őszre a keresztlányomnak, meg újszülöttnek való hordozót 5000-ért a január végén érkező kistesójának, szóval érdemes körbenézni, ha ilyesmire volna szükségetek!

Marci_anyu! Ez a pasi nagyon jóképű! ;) (ez egy kacsintós beszúrás akarna lenni)

Idusamoja! Lilikének biztosan nagyon fog tetszeni ez a kis baba-budoár! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok Neki és Nektek is most már együtt otthon! Kép

Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Most pedig képek következnek Oberammergau nevű falucska házairól:

Kép
Kép
Kép

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Off

Valaki írta a topicban korábban, hogy ismer jó munkajogászt. Sajnos már nem emlékszem ki írta, és mivel dolgozom, nem tudok visszakeresni.
Kérem kedves topictársamat, hogy a munkajogász elérhetőségét minél hamarabb küldje el nekem a profilomban lévő e-mail címemre. Sürgős lenne!
Köszönöm szépen!

On
Vendég
 


Hírül adom, hogy szept. 3-4-én (szombaton és vasárnap) (a feneketlen tónál), a Kosztolányi D. térnél 2 napos rendezvény lesz. A Gólyahír Egyesület kint lesz egy sátorral, akit érdekel a munkánk szívesen látjuk egy kis beszélgetésre, többen ott leszünk.
nikinozso
 
 


NikinozsoKép)))

Akor mi is elmehetünk oda?
Én nagyon szeretnék!!!
Estére megbeszélem a párommal, remélem nem fog dolgozni...
Hány órától lesz?

KépKép
napsugaracska
 
 


Oberammergau? Emlékszem egy nyelvtörő kis dalocskára szakközepes németóráról, abban szerepelt ez a név, Unterammergauval egyetemben. Kép
Amneris, nagyon érdekes volt, amit leírtál - köszönjük! Kép -, gyönyörűek a házak is, gondolom, mekkora élmény lehetett!
rkata
 
 


Oberammergau? Emlékszem egy nyelvtörő kis dalocskára szakközepes németóráról, abban szerepelt ez a név, Unterammergauval egyetemben. Kép
Amneris, nagyon érdekes volt, amit leírtál - köszönjük! Kép -, gyönyörűek a házak is, gondolom, mekkora élmény lehetett!
rkata
 
 


Nem a nyomaték kedvéért küldtem el kétszer... Kép
rkata
 
 


Nikinozso, de jó, a Feneketlen tótól kb. 20 percre lakunk, oda is robogunk motorral!! Szép kis ráhangolódás lesz a jövő hét eleji tanfolyamra. Szerintem lassan már a páromban is megfogalmazódnak a kérdések.
Köszi amúgy a kérdésemre a választ, ezt nagyon jó hallani, hogy mennyire rugalmasak vagytok - ez nem is jó szó, inkább: emberiek, emberségesek...

Napsugi! Tudom, milyen az, amit mondasz. Nagyon görcsösen rá vagyunk kattanva valamire, és akkor az nem jön össze. Hát... nekem elég annyit mondani, hogy nekem ciklusom sincs, ha nagyon nézegetem a testműködésemet. Nem találok munkát, ha nagyon keresem. Aztán amikor az ember elernyed, akkor sorban beszivárognak a dolgok... nem tudok jó tippet adni, mik a lehetőségek, mire van energia, de talán jó volna belefogni egy max. 1 éves tanfolyamba, aminek később még hasznát venni - pl. egy másik topikban emlegetik annyit a Burda varrótanfolyamot, és tiszta irigy vagyok, de nincs időm... pedig nagyon klassz dolgokat lehet alkotni! Hát még babaholmikat! Kép

Amneris, akkor jól ráéreztem, mi az oka ennek a 20 hónapnak... Nagyon értékes ez a hozzáállás, hogy a zeneszeretet nevében fogjátok nevelni. Az esküvőnkön most egy nagy gonddal megválogatott, majd' egy évre előre lefoglalt együttes játszott, ahol az énekes lány apukája egyébként tanszékvezető a Műszakin, tehát értelmiségi család. A lány 4 éves kora óta játszik hangszeren és énekel. Tanár úr búcsúzóképpen azt írta nekem az esküvő másnapján: "Nóra, ha csak mód nyílik rá, vigyétek zeneközelbe majd a gyereket, csodálatos jellemformáló és nagy kincs." Kép
s_norka
 
 


Milyen igazat mondott a Tanárúr!
Magam se mondtam még így ki a lényeget: "jellemformáló" - így igaz!

Közben elfelejtettem a "kőműves"-kérdésre válaszoln, de minden rendben!! Szuperül dolgozik az új csapat, és megbízhatóak is - eddig legalábbis úgy tűnik...
Valaki ajánlotta is itt a módszert, ahogyan rájuk találtunk: kérdezni, kutatni a környéken!
Bejött - hozzánk közel lakik a vállalkozó, jól dolgozik és bármikor elérhető!
Nem utolsó szempont. Kép

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Amneris, akkor minden OK. Szerénytelenül mondhatom, én is ezt a módszert ajánlottam Kép

Jaj, lányok... elmarad az Ágacskás tanfolyam, áttolták október közepére, most jött a levél. Én ebbe most kicsit belehalok. Kép Mondtam páromnak, ettől azért még elkezdhetnénk intézni a másik két dolgot... persze jön a szájhúzkodás. Hát nem tudom... mindegy, utánanézek, mi legyen a következő lépés addig, vagy ne? Üljek szépen a fenekemen? Mit javasoltok?
s_norka
 
 


Természetesen MINDENKIT szeretettel várunk 10-17 óráig. Péntek este megírom, hogy pontosan hol lesz a "sátor". Viszek majd fényképeket is!!!
nikinozso
 
 


Sajnos nekem osztálytalálkozóra kell utaznom e hét végén. Eddig egész fel voltam villanyozva tőle, de most lehet, hogy veletek szívesebben találkoznék!
Ráadásul jó messze lesz, így vissza se érek, időben, hogy esetleg csatlakozhatnék a "sátornézőkhöz"... Kép

Azért remélem, sikeres rendezvény lesz! Érezzétek jól magatokat!

Norka!

Szerintem bármit intézhetsz közben, azt tedd meg, csak valahogy egész természetesen - ne forszírozz semmit.
Ezt csak azért gondolom, mert minálunk is okosan kellett intéznem a dolgokat, míg a férjem igazán rá nem hangolódott az örökbefogadásra...
Ha a Te férjecskédnek is több idő kell az elfogadásáshoz, esetleg feszélyezheti, ha belőled közben türelmetlenséget érez.

Puszka! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Bocsánat,hogy csak most jelentkezem. Délelött védönéninél voltunk.
Már 8 kg és 44 dkg-ok vagyunk és 2 cm-t is nöttünk:-))) Kis vasgyúró:-)

Kicsit szenvedünk ugyanis Nikiének kezd elöbujni az elsö fogacskája és
most valahogy olyan érzékeny. Egész délután sirdogált, hozzám bujt
és szeretgettem, simogattam.

Mesélek!!!! Az ugy kezdödött ,hogy egy hétföi nap a györi Kaáli
intézetben voltunk. A drága orvos végképp elküldött,hogy sajnos nem
tud mit kezdeni a hormonrendszeremmel. Felejtsük el a gyereket és a
próbálkozásokat.
Hazafelé megbeszéltük a férjemmel,hogy mi,hogyan lesz, mi legyen
velünk, az életünket,hogy éljük le gyermek nélkül. Bennem felmerült az
is,hogy együtt vagy külön. A férjem válasza egyértelmü volt" jóban
rosszban együtt".
Nagyon magunk alatt voltunk.

Csütörtökön épp a szokásos kávémért vonultam a kv automatához
amikor megcsörrent a mobilom. Huhh egy laza mozdulattal felkaptam.
Gabika volt,hogy van egy anyuka a szülöszobán és nem tudni,hogy
kisfiú vagy kislány a baba mivel titkolt terhes a hölgy.
Azonnal mondtam nekünk mindegy!!
jaj vagyis elöször azt,hogy "Nem kapok levegöt":-)
Késöbb hivott vissza Gabika és elmondta" kislány született". Határtalan
volt a boldogságom. Azonnal huss haza intézni a papirokat. Telcsi ide
oda amoda. Férj , anyuék stbstb.

Másnap már a megbeszélt helyen voltunk. Vidéken.
Izgatottan vártuk a kórház büféjénél a Gólyahir helyi képviselöjét.
Egy nagyon kedves, aranyos fiatal hölgy jelent meg és mondta az anya
látni szeretne bennünket és ha tetszünk neki csak abban az estben
miénk a baba.
Hát mondanom sem kell kezem lábam remegett.

Összeismerkedtünk az anyával. Nagy szimpatikus volt nekünk és azt
hiszem jó volt,hogy találkozhattunk vele.
Tetszettünk neki és a babát is láthattuk.Azonnal beleszerettünk.

Tudni kell azt,hogy az anya titkolt terhes volt és senki sem tudott
arról,hogy ö egy gyermeknek adott életet. Szinte az utolsó
pillanatokben, percekben kereste meg a Gólyahir képviselöjét.

Egy napunk, egyetlen napunk volt összekészülni. Méghozzá egy
szombati nap! Azonnal megvenni mindent hisz pár nap mulva
valószinüleg egy kisbaba érkezik hozzánk. Még egy kis zoknikám sem
volt azt sem tudtam mit hord egy baba. Gyermekes barátnöm irt egy
nagy listát mi meg mentünk és vásároltunk:-) De nem mertem
rózsaszin holmikat venni. Tudjátok nem szabad beleélnünk magunkat a
papir aláirásáig semmibe. Tehát babonából csupa csupa semleges
szinü cuccot vettünk.
Vasárnap már megint a kórházba voltunk és pelusoztam, cumiztattam
Nikikét.
5 napos korában hozhattuk haza. Közben megküzdöttünk a
gyámhivatallal a papir ügyintézés lassuságával stbstbstb.

DE 5 napos korában nálunk volt a kislányunk. :-))

Röviden ennyit tudok leirni.

Azóta nagyon boldogok vagyunk. Nikike csodálatos kislány. Nyugodt és
kis vigyori:-))))

Miröl meséljek még? Kérlek kérdezzetek!!!!

Jaj és képzeljétek!! Pár hete voltunk a pszihológusi vizsgálaton a
második baba örökbefogadásának elinditása miatt. Ott többen azt
hitték, még a pszihológus Hölgy is,hogy egy saját gyermek mellé
szerenénk testvérkét,mert
"A gyermek kiköpött apja, le sem tagadhatná". :-)

Marcianyu de jó,hogy itt vagy:-) Marci csodás kis pasi:-)

Mindenkinek üdv és puszi.
A háttérben Niki hangosan kacag mert apukája a pocakját puszilgatja:-
) megyek én is hozzájuk:-)

Jaja a Tölti névet már megszoktam és már Nádszál sem vagyok mert
felszaladt ismét pár kilócska ide is oda is..
niki_anyu
 
 


Kedves várakozók!
Látjátok erröl az oldalról nézve egy "egyszerű eset". Bezzeg a másik oldalról!
Egy nap 5 óra elött pár percel egy női hang hívott, hogy Õ a "másik oldalon van" tudok-e segíteni? Egyből értettem, éreztem a hangján, hogy nehéz volt a telefonba megszólalnia és mondtam, hogy természetesen, azért vagyunk. Egy pár gyors kérdés és kiderült, hogy a szülés várható ideje már lejárt 2 napja, és nagyon titkolta a terhességét, senki nem tudott róla a környezetében.
Másnap reggel a kolleganőm érte ment, és be a kórházba (természetesen nem oda ahol lakott). Egész éjjel azon izgultam, hogy reggelig meg ne induljon a szülés. A kh.-ban benn tartották, és meg is szült. A család nem tudta meg, nem volt könnyű, de sikerült.
A kolléganőmnek mesélte el, hogy úgy gondolta: majd éjjel, amikor a család alszik a fürdőkádba szül, csak amikor tovább gondolta akkor ijedt meg, mert azt mondta ha felsírt volna a baba..??? De szerencsére ezt végiggondolta, és másnap az intreneten megtalált bennünket a munkaidő lejárta elött pár perccel. Egy nagyon kedves 2 gyermekét szeretettel nevelő inteligens tanult nő is retteghet ennyire, a titok megőrzéséért, ha nem kívánt gyermeket vár.
Persze sok mindent nem írhatunk le!
nikinozso
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek, aki megdícsérte Macikám!!Kép

Arra gondoltam, hogy gyorsan leírom pár mondatban a mi történetünket is. Tudom, hogy sokan a várakozók közül még féltek, hogy milyen is lesz a találkozás, mit éreztek majd, stb. Azt is tudom, hogy rengeteg "rémtörténet" kering szörnyű örökbeadó szülőkről, kukacos ügyintézőkről, hosszú várakozásról,stb. A mi történetünk nagyon nem ilyen és ez talán erőt ad a "rettegőknek". (azért írtam így, mert én tényleg féltem!)

Kicsit kevesebb, mint egy év telt el a Gólyahírnél való jelentkezésünk után, mikor egy beszélgetésünk alkalmával (Rendszeresen "zaklattam" Gabit.. Kép )említette, hogy született egy ikerpár... Sokat nem lehet róluk tudni, az is bizonytalan, hogy mi lesz a sorsuk, stb. Miután mi is jelentkeztünk ikrekre, talán.. Röviddel ez után a hívás után kiderült, hogy kár reménykednünk, aztán pár héttel később, hogy mégis. Nem semmi időszak volt! Egy csütörtöki napon telefonált Gabi, hogy megvannak az ikrek, átkerültek egy Gólyahíres érdekeltségű kórházba, ahol a Védőnő mindent elkövet, hogy megtalálja az anyát, aki időközben eltűnt. Egész hétvégén rohantunk, bevásárlás, papírok, stb. Hétfőn mikor vártam a helyi Védőnőt jött a telefon, az ikreket elvitte egy ügyvéd.. Kicsit simlis ügy lehetett, természetesen megkerülve az Egyesületet, valami magánakcióval. No komment.

Ez volt a lelki terror része a történetnek. Várjunk tovább... Kép
Gabi április 26án reggel 1/2 9kor telefonált újra, hogy 22én született egy kisfiú, mit szólunk. Töltihez hasonlóan ugyanazon cégnél vártam a teámra (kávé helyett) a büfében. Kicsi a világ! KépNekem le kellett tennem a telefont és erőt gyűjtenem, hogy vissza tudjam hívni Gabit, persze ülve. Leírtam az adatokat és hívtam a férjem, hogy dobjon el mindent és jöjjön értem. Az ikrek miatt már minden papírunk rendben volt (ezt egyébként javaslom mindenkinek, ha már tudja, hogy hamarosan sorrakerül,kezdje el megcsináltatni), hozza, hátha kérik a kórházban. Ezt nem tudom miért gondoltam, mert a kórházban természetesen nem kellettek. Elmentünk Gabiért Százhalombattára, ezzel nem kis meglepetést okozva, mert kb. 10re már oda is értünk. Utána át a Pest környéki kórházba Marcihoz. Út közben Gabi felhívta a területi Gyámhivatalt, hogy mikor van ügyfélfogadás. Aznap!

Először Macit láttuk, szerelem volt első látásra!!
Utána találkoztunk a szülőanyával, aki egy végtelenül szimpatikus, kedves, velemkorú nő. Beszélgettünk, elmondta, hogy két kislányát egyedül, a szülei segítségével neveli, mikor teherbe esett Macival az "apa" azonnal otthagyta, azt sem tudja, hogy a kicsikénk nem egy műtőasztalon végezte pár hetesen. Ebbe még belegondolni is szörnyű!!!!
Az abortusz gondolatát Õ elvetette, nem szólt senkinek (a szülei sem vették észre, akikkel egyébként együtt él), tudta, hogy a kh-ban fognak segíteni. Szerencsénkre így is lett!

2re elmentünk a Gyámhivaltalba, aláírtuk a papírokat és másnap! reggel hazahoztuk a kisfiunkat!!

Az érzéseim leírhatatlanok. Azt hiszem nem mertem örülni, annyira féltem, hogy meggondolja magát másnapra. Tudtam, hogy már lemondott a gyerekről, de azt éreztem, hogy ha sírva fogad, hogy meggondolta magát, belehalok, de nem tudom majd elhozni.
Az első időben nem mertem kirakni a babakocsit a kertbe, mert attól féltem, hogy beugrik a kerítésen és elviszi.. Ne nevessetek, tényleg féltem. Viszont azt is tudni kell, hogy ezek az érzések csak rólam és az én félelmeimről szólnak, nem Róla. Ja és arról, hogy úgy éreztem, nekem a sok megpróbáltatás után nem lehet akkora szerencsém, amekkora Marcival ért!

Szóval, így is lehet, hogy egyik nap telefon, másik nap gyerek! Mitszóltok? Kép

Az ikrekre gondolok sokszor, ha ikerpárt látok valahol. Remélem jó helyük van és nagyon szeretik őket! Most már tudom, hogy bármennyire is szerettem volna akkor, Õk nem a mi gyerekeink voltak. Így visszagondolva nem is rázott meg annyira, mint korábban gondoltam volna.
Ja, és persze itt van ez a tünemény, aki most, mint egy Kisangyal alszik a szomszéd szobában.

Szép álmokat mindenkinek!! Elnézést, amiért mégis kicsit hosszúra sikeredett.. Kép

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok !

Látom Mosolygós barátosnémnak nagyon hiányzom Kép
Nem voltam itthon kicsit pihiztünk 5 napot falun kipihenni a műtétem megrázkodtatásait Kép) És nagyon kibabáztam magam a sogornőm 20 hónapos kislányával aki egy tünemény és rengeteg rucit és egyéb kelléket hagyomámnyoz majd az uncsitesóra Kép))
Meg igazából nekem még nagyon sok van hátra (igaz a sorszámomat sem tudom, már készülök Gabikát ez ügyben felkeresni ) így én még nyugodtan várakozom. De olvasni sűrűn olvasom itt a siker történeteket Kép)
Töltiét akivel együtt feküdtünk a műtét után a Kaáliban, kimondottan örömmel olvastam (természetesen csak is a személyes ismeretség okán ) Kép Mert ugye az összes baba és történet gyönyörű Kép

Szóval ne várjatok akkora siker történetet meggyőzés okán ugyanis nálunk az 5. sikertelen lombik után ugye nagy sírás rívás részemről majd egy elejtett mondat az örökbefogadásról. Amire akkor erre még visszatérünk válasz volt (nem lekesedett az ötletért az biztos és inkább Töltiék féle nem beszélünk még róla viselkedés van most is no nem utasítja el de ő amúgysem egy lángoló érzelmű ember csak majd ha ott lesz az a baba akkor lesz nagyon boldog )Én ugyhiszem ezt sem meri elhinni már csak akkor amikor biztos a dolog, annyi mindenen keresztül mentünk már mi is hogy szerintem fél a kudarctól hátha ez is csak légvár Kép
De... azt tudni kell nálunk egy kompromisszum született utána járunk van e értelme még egy lombiknak és ha bár melyik orvos talál valamit ami közelebb visz a sikerhez én még végig csinálok egyet Õ pedig beleegyezik az örökbefogadásba . És majd meg látjuk mi lesz . (Matibáék este 2 baba nagyon jól hangzik KépKép )
Mivel az új doki kicsit nagyon hisz abban hogy megtalálta a bajom (márciusban megműtött ) így még az előttem áll de bár hogy is legyen én hiszem vagy így vagy úgy család leszünk előbb utóbb KépKépKép

Sajnos Di_ti ez a történet egyik lányon sem segít Kép Olvastam, de egyenlőre a járható út szerintem is amit ajánlottak már, nem erőltetni a dolgot............ egyenlőre Kép

Naninga
naninga
 
 


Naninga! De jó hogy már te is itt vagy velünk, mert itt a türelem biztosan babát terem!

Töltike Drága! Gratula a nagylányhoz!

Kedves Nikinozsó! Érdekes volt olvasni, így mindkét oldalról úgyan azt a történetet.

Marci_anyu! Megindító a történetetek!Ikreket mi is beírtuk a kívánságlistánkra, de tudjuk, hogy ez viszonylag ritka, ezért ennyi év várakozás után egyenlőre egy babóval is beérjük! (legalább is egy darabig Kép )

Drága Matiba! Csak nincs valami baj?! Kép

Amneris! Örömmel látom, hogy megoldódott a kőműves kérdés. Ha minden igaz, hétfőtől nálunk is lesz segítsége a páromnak!

S_norka! Én sem vagyok az a láblógatós, várakozós tipus, szóval szerintem addig intézzél minden mást, amit lehet!

Szép álmokat kívánok mindenkinek!
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok!

Amneris
Sajnos mi is pont mos utazunk el hétvégére, Somogygesztire.Kép És csak vasárnap este jövünk haza. Direkt azért most megyünk, hogy az októberi találkozón ott tudjunk lenni. Kép
Gyönyörű házakat láthattál, nagyon szépek a képek. Nagyon tetszik nekem ez a stílus. Csupa élet, vidámság.

Köszönjük a történeteiteket.

Naninga
Drukkolunk nektek, hogy mielőbb boldog család lehessetek!

Marci-anyu!
Milyen papírokra gondoltál, amit érdemes előre megcsináltatni? Székletvizsgálat? Meddig érvényes az eredmény?

Rkata, Marci-anyu, Töltike is pont "büfézett" Kép
Milyen kicsi a világKépKépKépNálunk nincs büfé, de tízórazni szoktunkKép

Matiba
Milyen az óvi?

Idusa
Lilike holnap hazamegyKép Már csak egyet kell aludni, ha bítokKép

Nórika
Most már elárulhatom. Eddig azért nem írtam róla, mert azt hittem titokKép. Bocsánat érte.
KépKépKépAmikor túl voltunk a pszichológiai vizsgálaton és a környezettanulmányon Gabika felhívott minket és felajánlotta, hogy beállhatunk a sorba már akkor. Nagyon boldogok voltunk és vagyunk. Amikor letettem a telefont mindketten sírvafakadtunk. Köszönjük itt is Gabika!
A 182. sorszámot kaptuk július 5-én. A határozatunk aug. 10-től jogerős. Gabika felhívott és elmondta, hogy az egy hónap alatt még kb. 10-en jelentkeztek. Hálásak vagyunk Neki, hogy megelőlegezte nekünk a bizalmat és így talán hónapokkal előbb válhatunk boldog családdá, mint azok, akik aug.10. után jelentkeztek.
Tudom, hogy a Jó Isten okkal fordította sorsunkat ebbe az irányba. Kicsit rögös volt az út idáig, de megérte, megéri. Nagyon sok jó, önzetlen emberrel ismerkedtünk meg az utóbbi fél évben. Idegenek igyekeznek segíteni nekünk.

Az óviban pedagógus napon ezt a verset szokták a gyerkőcök mondani nekünk.

Nikinozso most én neked küldöm:
Osváth Erzsébet: Töhötöm

A legnagyobb örömöm tudjátok ki? Töhötöm

Ugrabugra rongybohóc,
haja sárga kenderkóc,
arca, füle, krumpliorra
vörösre van bemázolva.

Olyan mókás, eleven. Együtt fekszik, kel velem.

Bukfencet vet egy nap százszor,
Csudabohóc, hétig számol!
Tud egy szép szót Töhötöm-
ritka szép szót: KÖSZÖNÖM!

Mindenkinek szép napot kívánok!
Bocsánat, hogy hosszú voltam.
RenócaKép
süni_renóca
 
 


Sziazstok!

Sajnos este rossz hírt hozott a férjem, így nem volt kedvem írni az este...
De annyit tudnék pedigKép

NaningaKép))))))))
Örülük, hogy jobban vagyKép
Már nagyon hiányoztál!
Milyen szép dolgok is ezek, lombikossorstársak ha találkoznakKép (Moosolygós, Naninga, Töltike, Diti, Matiba, Rkata ---> Nemrégiben egy másik fórum lakói voltunk)

Most melózom, bővebb írásra nincs lehetőség, meg innen azért nem is akarok.

Csak annyit fűznék hozzá Renóca verséhez, hogy igazából Gabika nekünk olyan, mint a választott szülésznőnkKép)) Egy szó sem tudja kifejezni azt a hálát, amivel megköszönhetnénk neki/nekik.
Bár Renóca versében azt hiszem, minden benne vanKép) /Igaz is, kis bohócok leszünk/vagyunk mi mind;)/

Pusszancs mindenkinek!!!

KépKép
napsugaracska
 
 


Renóca!

Hát, székletvizsgálat éppen nem kell Kép, viszont szükség lesz:
munkáltatói igazolásra (mindkettőtöknek)
orvosi igazolásra (mindkettőtöknek, hogy egészségesek vagytok)
védőnői véleményezésre (felkészültetek egy baba vállalására)
házassági anyakönyvi kivonatra (új)
születési anyakönyvi kivonatra (új)
Ja, és persze legyen nálatok az érvényes Örökbefogadási határozat is!

Remélem nem hagytam ki semmit, ha igen, Gabi biztosan szól! Kép Fizetni sehol nem kell értük, még ha próbálkoznak sem, örökbefogadásnál ingyenesek.

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


És mit takar ez a védőnői véleményezés???
Lakáskörbenézés?
És minek kell meglennie pontosan ??(nehogy kihagyjunk valamit...)Kép))

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék Mosolygós kérdéséhez.
3 hónapig fogadják el ezeket az iratokat? Vagy csak 30 nap?
A székletvizsgálatot másik topikon olastam, hogy csak így mehettek be a csecsemőosztályra a "friss" szülők.?????

Renóca
süni_renóca
 
 


Renóca, Mosolygós! Kép

Szerintem a székletvizsgálatot én írtam Kép, valóban így volt! Ha belegondolunk, teljesen jogos, főleg július közepén, 35 fok melegben. De nem vették azért olyan komolyan, nem várta meg a főorvos az eredményt, előtte beengedett. Kép

A védőnői igazolás azt tartalmazza, hogy a lakás és gazdái alkalmasak egy újszülött fogadására, gyakorlatilag ez is egy környezettanulmány, csak frissebb mint ami a határozathoz készült.

Puszi,
Kata
rkata
 
 


Kedves Várakozók!
Konferencián voltam (amire nem hívtak meg!).
A konferencia témája a "Krízisterhes anyák- Anya nélkül maradt gyermekek" Az inkubátor magasztolására készültek, de nem ez lett a vége.
Gondoljatok bele szeretnétek "talált gyerek" lenni? Pontos születési ideje? Születési helye? Anyja neve? Családja? Testvérek? Megtudhatja valaha? Ki tette az inkubátorba? stb. Tudnátok majd ezekre a kérdésekre válaszolni?
Én nem szeretnék, és ami a fő, ezt azok az anyák is átgondolják, akik végül mégis örökbeadják a gyereküket, de vállalják a nyílt örökbeadást.
Miért kéne az anyáknak INKUBÁTORBA tenni a nem kívánt gyereküket, ha van sokkal jobb megoldás. Amint látjátok nekik több eszük van, és nem is teszik őket oda.
nikinozso
 
 


Renoca!
Nagyon köszönöm a verset, és a sok sok gyönyörű képecskét, reggel ha felkelek, s mivel egyből a "munkahelyemen" vagyok, a Te képecskéidet keresem, annyira jól illenek ide, és persze az irásaitokat. Nekem csak este 10- reggel 6-ig van (na nem mindíg) nyugalom.
Köszönöm, hogy ilyen sokan írtok! A babáinkat egytől-egyig szeretem, és mindíg az jut eszembe, de kár lenne, ha nem ők lennének a szüleik. Remélem, ez mindíg így is marad.
A papírok csak 3 hónapnál nem régebbiek lehetnek, amikor megyünk a hivatalba. Ezért ne kezdjétek el beszerezni, mindent idejében.
nikinozso
 
 


Sziasztok Kedveseim,
S_Norka:
A fővárosi Tegyesz nagyon gyakran indít tanfolyamot, nekem nagyon jó tapasztalatom volt, 2 hétvégét vett igénybe és nagyon sok hasznos dolgot hallottunk. (mellesleg ikres barátnémat is itt ismertük meg) T: 3232-900
Megint csak olvasok inkább aztán majd 1xrre írok.
Holnap nagy nap, szorítsatok, határozattal megyünk 2-re Lili cicáért.
Ha minden OK, írok! (akkor is ha nem! ;-)
idusa

KépKép
idusamoja
 
 


SziasztokKép))

Nagyon jó kedvem vanKép)))))))))))))
A tegnapi rossz hír után, párom fantasztikus ajándékkal lepett meg minket, a "kicsimmelKép", íme:
http://www.brendon.hu/pdf2005/babaalmok/176.pdf
Az oldal alját nézzétekKép
Nagyon nagyon meghatódtam, mikor elém jött a munkahelyemre, és ott volt a kezébenKép)) (Persze hozzá tartozik, hogy aug. elején megemlítettem, hogy most olcsóbb a Brendonban, mert akció volt)
És az utolsó nap megvette nekünk!!!

Még jövök ma, mert annyi mondanivalóm/szólnivalóm van mindenkihezKép
Puszi

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Mosolygós!
Akár hiszed, akár nem ugyanezt néztük ki mi is. Gyönyörű!!! Remélem mielőbb ez is maszatos leszKép.

Mindenkinek szép napot!
Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Idusamoja

Lilikének nagyon szép utat kívánok hazafelé!
És nagyon sok boldogságot az egész családnak!

Nikinozso

Szerettem volna mail-t küldeni, de mind a kétszer visszadobta axelero-s címről. Harmadszor a freemail-esre küldtem. Bocsánat, ha mindhárom megérkezettKép nem zaklatásnak szántam, csak igazán nem vagyok egy számítógép zseniKép Ha megkaptad légyszíves csak annyit írj itt, hogy igen. Ha nem este megpróbálom megint.

Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Már megint én.
Még egy kérdés és szaladok dolgozni.
Tudom számomra még messze van, de miben vittétek haza a babát a kórházból? Kérik még a pólyát? Mózeskosarat? Vagy babahordozóban? Ha messziről viszik a babát akkor is jó a babahordozó, nem kényelmetlen a kicsiknek?
Hú ez nem is egy kérdésKép
Válaszokat előre is köszönöm.

Sziasztok
Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


SziasztokKép

Renócám, miért ne hinném??
Tényleg nagyon nagyon nagoyn szépKép)) Élőben még jobb;)
Miért ne tetszhetne másnak is?
Különben van egy másik, az is nagyon tetszik, úgyhogy még az is ránk vár az Üzletben, csak nem nagyon merek venni semmit... Mert én már annyira felöltözve várom lelkileg a babyt, hogy nem akarok magamnak fájdalmat, ha nem jön azonnal...
Ezek már 1 nap alatt megvehető dolgok, amik hiányoznak. /De folyamatosan becsúszik 1-1-dbKép/
(Azért én varrni is fogok ilyeneket, mert úgy jóval olcsóbbak ezek a dolgok... Ha már tudok, miért ne hazsnáljam ki...)
2 db ágynemű garnitúra legalább kell szerintem...

Idusa!
Csuriban a kezem, 2 órakor nem gond, ha csuklani fogsz??? ;))) Úristen, hogy bírtatok aludni egyáltalán???? Ha arra gondolok, hogy ha majd mi megyünk, máris összeszorul a gyomrom...Kép
Nagyon drukkolok!!!!!!!!!!

Nikinozso!
Hétvégén meglátogatunk a párommal.
nagyon örülünk, és köszönjük, hogy kiáltál a konferencián mellettünk is! Hát mennyivel jobb lenne, ha az anyukák mernének telefonálni, és nem egy kórházi bejárat zsúfolt előterébe kellene bevinniük a picit. Amit gyakran kamerával is megfigyelnek.
Azért kiváncsi lennék a részletekre is, de majd akkor élőben, ha lesz ránk időd, megbeszéljük.

Visszatérve Tölti történetéhez, hát eléggé szívszorító volt élőben hallani mindezt... Ott sokkal jobban kitértek a részletekre, hogy az anyuka pontosan mit tervezett stb...
Mondjuk jobb erről nem is bezsélni.
Viszont Niki gyönyörű, szép és mindezek mellett NAGYON BOLDOG családban élKép

Anyucik!
Köszönjük szépen a sok sok jó tanácsot, ha valami még eszetekbe jut, nyugodtan írjátok le, mi nagyon kiváncsiak vayunkKép)
Ja, egy kérdés!
Valamelyikőtöknél nincs kelengye lista, olyan amin minden rajta van?
Mondjuk én már összeírtam az összes dolgot, de hátha van valakinek praktikusabb tanácsa...
Pl. nem tudom pontosan, hány pléd kell a babának (2t érdemes venni?), vagy hogy most melyik orrszívó a jobb? (a porszívós? Nem ijed meg tőle??)
Mondjuk azért hál Istennek a gyakorlatiasabb oldalát látom a dolognak, hisz a hugomnál nagyon ott voltam, mikor picike volt, és szinte mindenre emlékszemKép


Na pussz, nekem szaladnom kell!
Mosolygós
Kép

Picikénkre nagyon nagyon sokat gondolunk...
Mi lehet vele? Jól érzi-e magát? És főként azt, hogy nagyon érzi-e, hogy őt nem akarják...
(Ha az az anyuka babája lesz a miénk, aki már jelentkezett, akkor gondolom, hoy ő sokat bezsél vele, és mondja neki, hogy mi nagyon nagyon várjuk őt... De ha más szülei is lezsnek, ők is nagyon ngaoyn biztos vagyok benne!)
jaj de jó lenne már többet tudni... A mi picinkrőlKép

KépKép
napsugaracska
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: