Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Régen jártam már erre... Kép

Azt szeretném kérdezni, hogy a tescoban láttunk a múltkor mosható pelenkát. 15x35cm-es lapok.
Használ ilyet valaki? Milyen?
mkatus
 
 


Szia Katus!

Tesco pelenkában abszolút nem vagyok otthon, el sem tudom képzelni, milyen lehet. Kép Egyébként aki textilpelenkát vesz, nem árt, ha ugyanannyixugyanannyi méretűt vesz - legalábbis a "hagyományos" hajtogatáshoz praktikusabb.

Biobaba, régóta akartam már kérdezni, hogy elmúlt a kislányod fenekéről az a makacs seb? Mert az jutott eszembe, hogy a PureLan nevű, 100% lanolin kenőcs nem lehet-e jó rá. Ha jól sejtem, hámosító kenőcs, én a mellbimbómat szoktam helyretenni vele, ha piros, sebes - nagyon hatékony.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Gyezsu!

Meg megvan, de behegedt egy kicsit. Mostanaban itthon nem is adok ra nagzon pelenkat, ha meg elmegyunk itthonrol, akkor gyapjut hasznalunk marKép De koszi, azert lehet, h megnezem. Meg akkor az talan sarokra is jo. Hol adjak azt a kenocsot?

Biobaba
biobaba
 
 

 
 

Szia Biobaba!

A Medela gyártja, nekem megrendelték a csillaghegyi gyógyszertárban, sőt, ha jól emlékszem, a múltkor meg se kellett rendelni, mert volt "raktáron".

Azért ezekről a gyapjúpelusokról írhatnál egyszer, mert angol nyelvű honlapok olvasására nem mindig tudom rávenni magam... Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Gyezsu!

A lanolinrol biztos irnak annak a kremnek a papirjan is. A gyapju emiatt antiszeptikus. Csak arra kell vigyazni, h ne mosd ki belole. Magyaran gyapjumososzerrel kell mosni, ha mosod.A biztonsag kedveert erdemes megnezni azt, amit gyapjumososzerkent adnak el, h tenyleg van-e benne lanolin. En bioboltban veszem, de ott is meg kell nezni, mert van amelyikben olivaolaj van, nem lanolin. A tuzo nap is kiszedi belole a lanolint. Ugyh arnyekba kell tenni.

Egyebkent szep, nagy csomag lesz a gyereken, de legalabb szellozik.Nekunk 2fele van. Az egyik tepozaras, a masik belebujos (mint egy bugyi. Ezt telen hasznaltuk, h ne fazzon fel.Ugyh azt nem hasznaltuk kulsokent. Egyebkent kanadai. Aristocrats a markaja. A masik, amit hasznalunk, magyar, Puhamoha. Ha muszaj, mert pl kakis lett, akkor 40 fokon, gepben is ki lehet mosni (persze gyapjumososzerrel). Az Aristocrats csak kezzel moshato. A Poponellasoknak van tepozaras is, meg belebujos is. Ismerosomnek van, kimostak gepben, es nem lett baja. Ja meg annyi, h amik nekunk vannak, azok kotottek, ami neki van Poponella, az filces.

Leveszem a gyerekrol, pisiszaga van, kiteszem szellozni 1-2 orat, es semmit nem erezni, csak a gyapju szagat.Ez nekem is eleg hihetetlen volt, mig kozelrol nem szagoltam olyan gyereket, akin ilyen volt. Meg aztan, h ki is probaltuk. De draga. Az Aristocrats 4500 korul volt (ezt ajandekba kaptuk), a Puhamoha nagy meret 3500 korul van. Kisebb meg mar nincs is nekik allitolag.

Majd ha lesz meg vmi tapasztalat, akkor irok rola.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Most, hogy ilyen meleg van, Kata pucéran, vagy egy szál pólóban futkos a kertben vagy a lakásban. (Pisi-kaki megy a bilibe is, meg a parkettára is - meg gondolom a fűre is. Párom azon kuncogott, hogy olyan, mint amikor a macskánk még kiscica volt Kép)

A gyapjúból csak az nem világos, hogy nem ázik át? Mert ha jól értem, ez nem egy külső, hanem maga a pelenka. Vagy rosszul értem? Kép

A drágaságról meg annyit, hogy ha úgy számolunk, egy csomag eldobható pelenka árából meg lehet venni egy moshatót...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
ez kulso, szoval alatta ott a hajtogatott, v a nadragpelus. Az pisis, de a kulso nem lesz olyan kivulrol. Persze, ha fel napig a gyereken hagynam a pisis pelust, akkor egy ido utan biztos megtelne a kulso is.

A gyapju a sulya 30%-anak megfelelo nedvessegmennyiseget bir el. Errol is a lanolin tehet. Ha van vmi nyersgyapju cuccod, meg tudod egyebkent nezni, h beteszed hideg folyo viz ala, es h viselkedik, meddig erzed szaraznak stb.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Átolvasgattam az eddigi hozzászólásokat, de még mindig döntésképtelen vagyok. Augusztus végén várható nálunk a csöppség, és SEMMIKÉPPEN nem akarok eldobhatós pelenkát használni. Viszont tetrát se nagyon... Látom a mosható nadrágpelusok külső része meg elenged, bekeményedik, stb. Szóval azt mondjátok, mindenképp külön belső meg külsőt vegyek, és akkor talán elkerülhető ez a probléma? A külsőt is feltétlen mosni kell? (ez lesz az első babánk, tehát totál kezdő vagyok...) Azt hittem, hogy a Kushies, mint külföldi márka, megbízhatóbb, mint a magyarok, de akkor mégsem? Plusz nehezítés, hogy Bp-től 200 km-re lakom, tehát túl gyakran nem jutok el zöld boltba...
Köszi előre is!
Csilla
csillahbabe
 
 


Szia Csilla!

A Kushies-zal nalunk nem volt semmi gond. Csak annyi, h abbol 2 garniturat kell venni. Bar mi meg a kis meretet is raadjuk. Ill Kushiesban is van az a valtozat, ami kulon kulso, belso. Csak a honlapjukon nincs felteve. Eddig a Kushies kulso volt a legjobb, amit kiprobaltam (a gyapjun tul, mert szerintem eddig ez viszi a palmat. Meg sosem azott at - a hatam nem lett pisis, az olem se, es a gyerek ruhaja se. Ez igy eleg hihetetlen talan, de tenyleg. Amikor leveszem rola, pisiszagu, de szelloztetes utan tenyleg olyan szaga van, mint ujonnan. A gond csak az, h akik itthon gyartjak, valamiert mar nem csinalnak, csak nagy meret van nekik. Viszont a Poponellatol lehet rendelni. Kicsit masfajta.)

Mivel elso gyerek lesz, es nem akarsz tetrat, akkor lehet, h megiscsak jobb, ha az elso idoszakra egybeszerkesztettet veszel. Az egesz rajtad mulik. Eleinte a gyerkocnek kaki-pisi szinte egyben van. Nem lesz annyira elkulonitheto, h most ez kakis pelus, az meg pisis. Szerintem nezd meg a popolini.com oldalon a kinalatot. Nekik van a legtobb fele pelusuk. Kulsonel jobb, ha patentosat veszel, mint tepozarast, mert a tepozarak konnyen szetjonnek, meg ha tele mennek szoszokkel, akkor nem zarnak jol. Aztan v vacakolsz azzal, h varrj ra ujat, v veszel masik pelust. Egy baratnomnek volt patentos is, meg tepozaras is, es o mondta, h sokkal jobban szerette a patentost. Vettem en is egyet, es tenyleg jobb volt. Persze patentosnal nem biztos, h be tudod annyira huzni, mint a tepozarasnal, de a body ugyis tartja. Aztan ha jon az az idoszak, mikor allandosul, h kb mikor kakil, szerintem kulon belso, es gyapju kulso.Kép Csak ne mosd ki a lanolint a gyapjubol, mert akkor pisiszagu lesz tenyleg.

Nalunk a muanyag kulsokkel volt a gond orokke. A kulon levo kulsokkel. Mar eleg sok szetment hamar. Ill. par mosas utan atnedvesedik combnal. No meg, amikor a gumirozasa meglazul, es a belsobol kijovo kaki, teljesen napvilagra kerul. Amint irtam, az altalam kiprobaltak kozul, eddig a Kushies volt olyan, h az meg a kov. gyerek szamara is hasznalhato lesz.

Hat kicsit osszekuszalva sikerult, ahogy eszembe jutottak a dolgok, rendezgetes nelkulKép

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok lányok!

Ma végre eljutottam a Csalogány utcába - hát gyerekkel együtt nem tudtam volna hazahozni a kukoricapelust. 110 db van egy hosszú kartonban.

Az Ökoszolgálat viszont zárva volt Kép

Biobaba, biztos írtad már: hol lehet ilyen gyapjúkülsőt venni vagy rendelni?

Ja, ha gyűjtöd még a dezodor-golyókat, fel tudok ajánlani egyet Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Gyezsu!

Gyujtom. De ugye nem postan adnad fel?Kép

Kedvet kaptal a gyapju kulsohoz?Kép Poponellasok honlapja, ahol rendelhetsz: www.lotek.hu/pelenka, ahol megnezheted, h h nez ki: popolini.com.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Csilla!

A Monapel pelenkákat a www.bababolt.com oldalon tudod megnézni. Ezeket mi készítjük. Folyamatosan fejlesztünk és tesztelünk, és törekszünk a jó minőségre. Ha bármi probléma van, akkor cseréljük, javítjuk. Szernitem próbálj meg körbenézni mielőtt választasz. Esetleg próbálj ki több típusból egyet egyet. Ha gondolod, postán tudok küldeni részletes tájékoztatót, ha emailben elküldöd a címed.
Biobaba, a Kushies anyaga PVC-vel kent. Ez szerintem nem túl környezetbarát, és állítólag a babának sem túl jó. Nekem is van ugyanerre az anyagra gyártó, de nem merek belőle rendelni a PVC miatt. Bár gondolkoztam már rajta. Viszont van aki azt mondja, hogy tartósabb mint az az anyag amit használunk, illetve amit a Poponella is használ. De olyat is hallottam többször, hogy a mosástól egyszerűen reped, ami amúgy jellemző a PVC-s anyagokra. Szóval szerinted ez a PVC nem riasztja vissza azt aki pl. a környezet miatt meg a baba bőre miatt választ textil pelust? Emiatt nem mertem eddig rendelni ebből az anyagból.

Liesel
liesel
 
 


Sziasztok!

Dehogynem baj. De nem az van rairva, h PVC, hanem a PVC kacifantosabb neve. Hat akkor ezt emiatt nem ajanlom. MOst neztem meg. Monapelt azert nem ajanlottam, mert azt ugyis ajanlja masKép Mi meg mar a gyapjut hasznaljuk tobbnyire.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok konstruktív javaslatot, igyekszem majd a babának legjobb döntést meghozni Kép
Az a nyüssz, hogy itt is meg más topikokban is hallottam már a Kushiesról, hogy megrepedezik a külső (bár a gyártó szerint ezt kencézéssel meg lehet előzni), a Monapel külső viszont meg kilazult vkinek, ami szintén nem jó. Szóval a negatív tapasztalatok eléggé visszarettentettek.
Liesel, megküldöm a címemet, mert azért kiváncsi vagyok (már azért kutatgattam Monapel téren is, de hátha te ütősebb anyagot küldesz annál, amit találtam).

Csilla
csillahbabe
 
 


Sziasztok!

Ilyen muanyagos syempontbol meg nem teljesen gondoltam at a dolgot. Csak annyira jutottam, amit mar irtam korabban, h egyik muanyag kulso sem tul kornyezetbarat. Most megneztem jobban ebbol a szempontbol is a muanyagfajtak leirasat. Haaat... Azt hiszem, vegleg a gyapjunal fogunk maradni. Igaz, h PP, PS, PE, PET elvileg ujrahasznosithatoak, de a gyartasi folyamatuk nem tul kornyezetbarat. A PVC pedig a legkornyezetkarositobb. Es szinte mindegyik muanyagfelere igaz, h egetesukkor rakkelto anyagokat engednek szabadjara. Szoval ezek sem elhanyagolhatoak valoban. Sajnalom, h ezt korabban kifelejtettem. Dehat holtig tanul az ember. Akkor a legjobb osszeallitas, ha be tudja szerezni az ember: gyapju kulso, belulre pedig festetlen kender, v bio pamut. Szerintem. Mostani fejjel ezeket szereznem be. Hat eddig meg a kulso van meg. Meg is maradKép Ja, es a continuum concept.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

PVC ugyben. Mostmar nagyon izgatott a dolog, es egy vegyesz ismerost is megkerdeztem, mert hihetetlen volt, h a Kushies olyan anyagot hasznalna, ami art a gyereknek. A PVC az poli-vinil-klorid. A vinil-kloridnak a klortartalma a szennyezo. A Kushies ellenben vinil coated polyester, tehat nem PVC. Es ez nem is a PVC kacifantos neve, ahogy majdnem elhittem. A vinil csoport egyebkent CH2=CH-, amiben nincs semmi szennyezo. A honlapjukon is irjak, h polieszter a kulso. A bevonata a vinil, ami nem PVC.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Meg mindig PVC-ugyKép. Baratnom meg mindig azt nezegeti. Talalt olyan helyet is, ahol a vinil kifejezest a PVC-re hasznaljak. Ugyh irt a Kushies itthoni forgalmazojanak, h akkor mi a helyzet. Ha lesz vmi, majd megirom.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Átolvastam a hozzászólásokat, és megnéztem a mosható nadrágpelusokról szóló honlapokat is.
A gyártók mosásra ecetet és szódabikarbónát javasolnak, és max. 60 fokot.

Tudnátok abban segiteni, hogy mi fertötleniti igy a pelust, ill. kell-e egyáltalán?

Bocs' a buta kérdésért, az elsö babánkat várjuk szept. végére, és a környezetünkben mindenki eldobható pelust használ, így nem tudnak tanácsot adni.

Köszi szépen,
Ági
karacsagi
 
 


Szia Agi!

Az ecet. Bakterium es gombaolo hatasu, ezert hasznalhato befottek eltevesehez, tartositashoz is.
A szodabikarbona pedig enyhen lugos. Tehat mosohatasa van.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Én műanyag-külsőkre PVU rövidítéssel találkoztam, ha jól emlékszem. Én igazából nem is gondoltam a környezetre anno, a legfőbb szempont az volt, hogy a babának ne ártson. (Meg persze utálok kidobálni dolgokat, mindenből újrahasználhatót szoktam választani).

Ági,
Nekem azt mondták (még a védőnő is), hogy nem kell a pelenkát fertőtleníteni, leginkább a modern mosógépek hatékonysága miatt. Nem muszáj, de lehet a pelenkásvödörbe tenni egy deci ecetet (ha vízben tárolod a pelusokat), vagy néhány csepp teafa- v lavendulaolajat (vízben vagy szárazontároláshoz is). Ha tudod, szárítsd friss levegőn és napon őket, az is fertőtlenít.

Kati
kat_ica
 
 


Biobaba! Megnéztem a külsőanyag gyári műszaki adatlapját. A következő áll rajta: enviromentally friendly, no heavy metals. Az összetétele 100% hurkolt poliészter és PVC bevonat. Kifejezetten ilyesmire lett kifejlesztve. Egy biztos, hogy nem légáteresztős. De más helyeken azt olvastam, hogy a poliuretán bevonatú külsők modernebbnek számítanak, mint a PVC bevonatúak, pont emiatt nem használnak már csak kevesen PVC-t. Viszont most a Popolini is kihozott PVC-s külsőt. Gondolom mert jóval olcsóbb az anyag. Különben egy ideje tipródok rajta, hogy berendeljek-e az anyagból vagy sem. Gyapjú külsőnk viszont nemsokára lesz. Kép
liesel
 
 


Biobaba, írok a gyárnak és rákérdezek erre a PVC ügyre. Elég gyorsan szoktak válaszolni.
liesel
 
 


Sziasztok!

Csak helyesbíteni jöttem, nem PVU volt, hanem PUL. Polyesther Utherane Laminate. Ez az a külsőnk amit kevésbé szeretek. A másik fajta (motherease) nem tudom miből van.
kat_ica
 
 


(mégis elment az első)
kat_ica
 
 


Kati,

te mit használsz egyébként (márkailag)? Csak hogy tudjam, miről van konkrétan szó...
Csilla
csillahbabe
 
 


Csilla,

Én külföldön vagyok. Growing Green kenderpelust használunk, már csak éjszakára. Ennek olyan szabása van, mint az eldobhatónak (patentos), és születéstől szobatisztaságig használható (be lehet hajtani, hogy kisebb legyen, jó sok patent van rajta).
http://www.freerangekids.co.uk/product_info.php?products_id=129 (A lap alján vannak képek)
Kell hozzá külön külső, nekünk a Motherease vált be a legjobban, valamiféle mű-anyagból van (szövött), de nem olyan mint a pvc vagy gumi. Erre is az van írva hogy PUL, de mégsem olyan mint a másik, amiről tegnap írtam. Van egy gyapjúkülsőnk is.

Kezdetben mi is tetrát használtunk.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok! Mi szeptember közepére várjuk az első babánkat, és jó lenne mosható pelenkát használni.Olvasva titeket, meg szétnézve a honlapokon, én azt hiszem a Popolininél maradok, bár még nincs véglegesen eldöntve. De hol lehet őket személyesen elérni?

Ja, és ha van valakinek még személyes tapasztalata a Popolinivel, kérem ossza meg. Köszi!

Gyezsu, Biobaba! Mennyibe kerül a kukoricapelus a Babyfunban?

Bodza 30+4

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Gyezsu! Mit jelent az, hogy "szárazon tartod a koszos pelusokat levendulaolajjal"? Nem áztatod be őket, csak levendulaolajat raksz a vödörbe?

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Szia Bodza!

Popolinisek elerhetoek
Lotek Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Tel: 06-30-9717-360
e-mail: poponella@lotek.hu
regebben a Krusper utcaban voltak, 11. ker. , de most nem talaltam cimet a honlapon, de nem hiszem, h mashova mentek volna.

A pelus szarazon tartasa levendulaolajjal pedig azt jelenti, amit irsz, h szaraz vodor par csepp levendula-, v teafaolajjal. Mi igy taroljuk a hasznalt pelusokat mosasig.

Popolini belsonk van, nincs vele semmi problemank. A gyapju kulsojuket hasznalja egy baratnom, es ahogy latom pont olyan jo, mint a mienk (Puhamoha). Szoval semmi gond nincs vele. Nehany Popolini cucc mutatoban van az Okoszolgalatnal (okoszolgalat.hu oldalon megtalalod a cimuket).

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Bodza!

A BabyFun honlapja: http://www.babyfun.fw.hu/ A kukoricapelus ára méretfüggő. A mi mostani méretünk a Maxi, ez a honlapon 55,90 Ft-ra van írva/db, nekem úgy rémlik, hogy 59 Ft-nak számoltam. A számlát sajnos már továbbadtam az egészségpénztári elszámolás miatt. De szándékomban áll holnap is menni pelenkabetétért, akkor rákérdezek.

Most egyébként papírvattát használok pelenkabetétnek mint kényszermegoldás, ha egy egész lapot hajtogatok a pelenkába, akkor foszlik ugyan a pisitől, de azért marad annyi vastagsága, hogy a kakit megtartsa.

Ja, és nem tudom, hogy a textilpelenkának köszönhető-e, de Kata (17 hós lesz) most már szól, ha jön a kaka. (Elkezdtük a bilizést miért ne alapon, amikor pelenkázom, akkor ráültetem, amikor meg melegebb napok vannak, akkor csupasz fenékkel rohangál.

Liesel, mikor lesznek tesztkülsők?

Biobaba, azért hallgatok mélyeket, mert szándékszom találkozni veled, csak épp a nyarunk továbbra is tervezhetetlen - egyelőre nem tudok időpontot javasolni. De majd jelentkezem. És OFF ha a barátnőmmel is sikerül összehozni egy találkát, akkor megkapom majd tőle a csípőnhordós rövid kendőjét, és kipróbálhatom a "cekkert".

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Baratnom megkerdezte a Kushies PVC dolgot. A valasz:

Megérkezett a válasz a kérdésével kapcsolatban, a gyártót kérdeztük meg, aki a következőt írta:

A PVC-t (poli-vinil-klorid), vagy vinilt, amelyet a pelenkák külső borítójához használnak, még az alkalmazás előtt független laboratórium bevizsgálta, és a vizsgálat eredménye szerint az nem veszélyes az emberi szervezetre és a környezetre.

A pelenkákhoz használatos vinil mosható és újra hasznosítható, speciális tulajdonságainak köszönhetően a gyógyászatban is széles körben alkalmazzák, ellenáll ugyanis a nagy igénybevételnek, miközben megtartja rugalmasságát és nedvességzáró képességét.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ha tudjatok erdemes beszerezni a nyari kukabuvart. Eldobhato-moshato tema. Egy angliai felmeres, mely szerint egyforman karos a kornyezetre a moshato is, es az eldobhato is. Szoval, ahogy az iras is mondja, akkor vagy a leginkabb kornyezetbarat, ha nem pelenkazod a gyereketKép A kukabuvar.hu oldalra talan fel fog majd kerulni a cikk. Meg nincs.
Pl a pamut termesztese soran hasznalt novenyvedoszerek, mutragyak... Igaz, pamutbol hasznal a gyermek kb 20 darabot, eldobhatosbol pedig akar 100x ennyit. Es van egy tablazat is, de olyan kicsi betukkel van, h nem tudom hasznalhato formaban idetenni, meg nem is biztos, h lehetne jogilagKép Meg a kakikifogobetet, es h lehuyod a wc-t, amikor kidobod a kakit, pisit leoblited stb. Szerintem erdemes elolvasni egy ilyen nezopontot is.

Szerintem meg ezek mellett is kornyezetbaratabb a moshato pelus.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

OFF
Amit a pamutról írtál, hogy sok vegyszert használnak a termesztéséhez, ez igaz minden pamutra, nemcsak a pelenkákra. Ettől nem vagyunk kevésbé környezetbarát, mint azok akiknek nincs pelenkáskorú gyerekük. Nem hinném, hogy a cikk írója kizárólag biopamutból készült ruhákat hordana!
Ez kiköszöbölhető, ha tudsz bio- vagy használt pelenkát/ruhákat venni. Ennek ellenére kitartok amellett a nézet mellett, hogy 20-40 pamutpelenka gyártása és mosása kevesebb alapanyagot használ fel (és kevesebb szennyeződést okoz) mint 3-400 eldobható pelenka (ha csak egy gyerek hordja a textilpelust). Nem is beszélve arról, hogy a pamut a végén le fog bomlani, az eldobhatós meg többszáz évig a földben lesz.

Kati
kat_ica
 
 


Szia Kati!

En egyetertekKép Csak leirtam, h mit gondolnak masok a dologrol, milyen erveik vannak. Es ezt erdemes vegiggondolni, h cafolni lehessenKép

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

Tudom Kép
kat_ica
 
 


Szia Kati!

Hatha jobban utana tudsz nezni. Szoval: Enviroment Agency 2001-2002-es tanulmanya. Ilyeneket vizsgaltak, h nyersanyagigeny, savasodas, eutrofizacio (lovesem sincs, h ez miKép), globalis felmelegedes, ozonreteg karositas, fotokemiai oxidacio, human toxicitas, toxicitas a vizi elovilagra, t. a talaj elovilagara.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

Ezt találtam: http://www.environment-agency.gov.uk/yourenv/857406/1072214/

Nem tudom milyen szempontokból csinálták a felmérést, pl. hogy átlag energiafelhasználás vagy maximális. Tehát van aki kétnaponta mos és szárítógépben szárítja, eldobható törlőkendőket használ stb stb. De nagyon sokan meg nem. Õrájuk nyilván nem lennének érvényesek az adatok.

A következtetés (Environment Agency): mindenki olyan pelenkát használjon, ami neki legjobban megfelel Kép
A felmérés letölthető a honlapról (1793 KB)

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!
lehet nagyon butát fogok kérdezni, nézzétek el nekem, nem igen vagyok jártas a témában, csak megoldást keresek.
A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan mosható pelenka, ami egyáltalán nem ereszti át a nedvességet?
Kisfiam 2,5-3litert iszik naponta(egészséges, kivizsgáltattuk)ami napközben is kellemetlenségeket okoz néha, de éjszaka egyszerűen kezelhetetlen. Folyamatosan átázik, van hogy 3alkalommal is át kell pelenkázzam.
Ezért gondoltam rá, hogy esetleg váltani kéne, ha más nem éjszakára egy olyan pelenkára, ami nem engedi át a nedvességet, mert nagyon nehéz védekezni a folyamatos átázástól.Kép
Eddig a Kushies pelenkáról olvastam, de nekem a leírásból nem derül ki pontosan, hogy mennyire nedvességtartó.
Ahogy elnézem az árakat, csak úgy próba képpen nem mernék bevásárolni...
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, akár ide is jöhetnek: timea.kucsera@gmail.com

pusza,
Timici
timici
 
 


Timici, most mit hasznaltok?

Lehet tobb betetet is tenni ejszakara a pelusba. V tetrabol akar harom darabot is egybehajtogatva. A kulon kulsoknel en meg a gyapjun kivul nem talalkoztam olyannal, amelyik ne vezette volna at a nedvesseget, amikor nagyon sokat pisilt a mano. De masoknal viszont nem volt ilyen atnedvesedes, ugyh nem tudom. Mindenkeppen van vmennyi rizikoja a dolognak. Mi estere Kushiest hasznalunk meg. Nem szokott vele baj lenni, de abban is van + betet. (11-12 orat van benne egyhuzamban felebredesig.)

Biobaba
biobaba
 
 


Timici,

Mi hosszában hajtogatott tetrát, vagy extra betétet tettünk a Kushiesba éjjelre, és reggel azonnal cserélni kellett. Nem tudom mennyi idős a fiad, de megpróbálhatnád biliztetni lefekvés előtt. A lányommal másfél éves kora óta csinálom, így egy egész adag pisi eleve nem a pelusba kerül Kép (Õ is sokat iszik, főleg este, át kéne szoktatnom, hogy inkább napközben, délután tegye) Kisbabát is lehet bili/lavór fölé tartani, hogy belepisiljen.

Kati
kat_ica
 
 


Biobaba!
Még az Env. Agency tanulmánya kapcsán, az eutrofizáció a felszíni vizek túltöltődése tápanyaggal (elsősorban foszfor, mosószerekből) aminek hatására túlburjánzik a víz alatti növényzet (algásodás), és oxigénszegénnyé, biológiailag "értéktelenné" válik a víz.
Gondoltam, hátha érdekel Kép.

Egyébként még mindig nem sikerült konszenzusra jutnom magammal, hogy mit szerezzek be, pedig már csak másfél hónap van hátra. Odáig már eljutottam, hogy nem egybeszerkesztettet veszek, hanem külön belsőt és külsőt, és vsz. külsőnek gyapjút Kép, de márkailag (belső) még kicsit dilemmázom.

Csilla
csillahbabe
 
 


Csilla, koszi.

Hasznalj tetratKép Aztan majd meglatod.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,Kat_ica
köszönöm szépen a válaszokat.Kép
A manóm 2,5éves és nem hajlandó bilire, wc-re ülni, ráadásul még nem is igen beszél, így kommunikálnunk is nehezebb. Eddig még nem is érezte meg, hogy pisilni fog, mostanában vettem észre, hogy pl. a kádban már nem lepődik meg, ha pisil, de előre nem tud/szokott szólni, csak utólag mondja, hogy pisilt.
Mi most eldobható pelenkát használunk(Pampers, ez eddig a legnagyobb nedvességet felvevő a tapasztalatom szerint), de mivel éjjel is megiszik kb. 1liter folyadékot, ezt egy pelenka nem bírja el. Ezért gondolkodom most, hogyha a nyaralás után(ahol szeretném a lehető legtöbbet pelus nélkül hagyni, biliztetni) sem sikerül bilire szoktatni, hogy lépni kellene, mert így senki sem alszik végig egy éjszkát sem.

A tetra pelenka és a Kushies betét között nincs különbség? mert ahogy olvasom mindketten inkább tetrát használtok. vagy csak az árak miatt?
És ha én csak éjszakára szeretnék Kushiest adni rá, akkor hány pelenka+pelenkabetétet érdemes vennem? köszi előre isKép

szép napot!pusza,
Timici
timici
 
 


Timici,

Tetrát újszülöttre használtam, azért van. Azóta jól bevált törlőkendőnek, extra rétegnek pelenkába stb Kép Kétéves korában vettem utoljára pelenkát, akkor az volt a gondom, hogy elég nagy legyen (Lili nagyon magas). Én huszat vettem, akkor még nappal is pelenkáztunk, szóval én másfél hetente szoktam mosni. Csak éjszakára szerintem elég lenne tíz is, ha gyakran van fehérmosás nálatok, akkor kevesebb is.

Miért iszik éjszaka olyan sokat? Nem akarod leszoktatni? (Csak kiváncsiságból kérdezem)

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Októberre várjuk első babánkat és én is mosható pelenkát szeretnék használni.
Végigolvastam a topikot és nagyon tetszett, nagyon sok jó ötletet kaptam.
Lenne egy kérdésem. Találtam egy webáruházat, ahol szerintem gyanúsan olcsók a poponella mosható nadrágpelenkák: http://www.kekpanda.hu/category.php?bid=POP001
10db 13.230Ft, mit gondoltok róla?
Köszi: Petra

Kép
ppetra
 
 


Szerintem nem "tul olcso". Ez a szimpla fajta, amihez kulon kulso kell Par oldallal hatrebb (http://www.kekpanda.hu/category.php?bid=POP001&begin=10) van organikus gazdalkodasbol valo is, 10 db 27 300.
Es meg van sok organikus. Ez aztan a kornyezetbarat pelus valasztekKép De tenyleg. Meg van tobbfele gyapju kulso is.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Én is úgy gondoltam, hogy ez a 13.230Ft/10db nagyon olcsónak tűnik. De akkor szerinted nem azért, mert rossz minőségű, hanem mert még kell hozzá a külső?
Tényleg nagyon nagy választékuk van, és pl. az általatok is említett http://www.lotek.hu/pelenka/ oldalon nem is találtam meg ezt az olcsóbb fajtát.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Irtam a Kek Pandasoknak. Sajna aug. kozepeig nem tudnak Popolinit szallitani.Kép De aztan ezt lattam is a weboldalukon kiirva. Akartam natur mull pelenkat.

A csak belsok ilyen arban szoktak lenni, ami egyszerubb. Meg nem bio pamutbol van, es mert persze tobbet veszel egyszerre. A Popolini azert eleg regota csinalja ezt a dolgot, es nyugaton is elegge elterjedt. Talan nem lehet annyira rosszKép En vennek. Persze organikust, csak az kicsit dragabb valoban.

A lotekes weboldal eleg benga, ezert en inkabb a popolini.com oldalon szoktam nezni a dolgokat. Ami ott van, az mind megrendelheto itt is. De nagyon sokara jon meg. Szerintem multkor 1 honapot vartunk ra. Raadasul egy gyapju bodyt ki is felejtettek a csomagbol.Kép Persze nem is kellett erte fizetni. Kivancsi vagyok, h a Kek Pandabol h tudjak 10 napon belul postazni, ha nincs naluk raktaron. De lehet, h azota a Popolini is valtozott.

Volt szo rola maskor, h kihoztak PVC-s kulsot. En eddig csak poliester kulsoket lattam az oldalaikon. Meg gyapjut, ill van vmi kotos pamutbol.

Biobaba
biobaba
 
 


Hű, megnéztem én is ezt a Kék Pandás honlapot, teljesen lázba jöttem, hogy akkor egyszerűbben lehet rendelni, meg hátha gyorsabban kijön.
Biobaba, 2 féle gyapjúkülső is van nekik, egy felhúzhatós, gumírozott, meg egy patentos. A patentos egy ezresses drágább. Te milyen típusút használsz, ill. melyiket ajánlanád inkább? Lehet, hogy a patentos vastagabb?

Csilla
csillahbabe
 
 


A patentos valtozatot lattam. Egy masik tipusubol van nekem, bebujos. A patentos az kicsit mintha nemezelve lenne a Popolininel. A masikon jobban latszik, h kotott. Nekem van meg tepozaras (Puhamoha). Ennek csak annyi baja van, h a tepozarat jobb atalakitani rajta egy kicsit, de nagyon szeretem egyebkent. Mar 1 honapja nem mostam, es nem budi. Csak kicsit szurke kivulrol, mivel leucsorog benne, de nem veszes. Hetvegi elutazasnal is jol elboldogultunk vele.

Melyiket ajanlanam? Jo kerdes. A szabalyozhato derekbosegut, azt hiszem. Szoval a patentost. Baratnom anyukaja kimosta, es osszement neki mar annyira, h kicsi a gyerekre.

No mennem kell, ehes a gyermek.
Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: