Új privát üzeneted érkezett!

Azt hallottam a rendelőben,hogy több óvodában skarlát van! :shock:

edoci
 
 


Judit
:oops: tényleg írtál-kanyaró-skarlát-most visszaolvastam! :oops: Mentségemre szolgáljon,hogy akkor írtad amikor sokáig nem volt itthon gépem és nem tudtam az eseményeket követni! :lol: :lol: :lol:
(Jó kifogás) :lol:

A 6-os kelés nekem sem szokott jól esni! :wink:
Kép

edoci
 
 


Kép

edoci
 
 

 
 

Kép
Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok

Ildikó
Jók a képek!Nagyon el vagy tűnve! :wink: Remélem minden ok!

Judit
Tegnap Máté büszkén mutatta Gyuszinak a szekrényre mászást,amit Bencitől lesett el. :lol: Persze az apja jól leteremtette! :wink:
Köszi,megvagyunk,ma még nem volt hasmenése Máténak.De belenyomtam már egy csomó széntablettát és Smectát!
Valamelyik nap nekem is feltűnt hogy egyre világosabb van este! :D
Bencinek elmúlt a taknyossága?
Fokhagymás méz... Kép A lényeg hogy hatásos!
Megyek,mert megyünk Ikeázni! :lol:

edoci
 
 


Sziasztok!

ne haragudjatok,itt vagyok,itt agyok....

Képzeljétek elkezdődött nálunk is a "miért" korszak :shock: :shock: :shock: :D hát ez fárasztóbb,mint hittem,de olyan aranyos. :lol: És hogy bírnak ilyeneket tényleg kitalálni...

Tegnap ez tetszett a legjobban:

Ül a konyhapulton,és a gyümölcstálat nézegeti. Anya,ezek miért banánok?,ezek miért almák?
na erre válaszoljatok....(de komolyan,erre mit válaszólnátok?)

Judit!
Ma már ott alszik Benci? :lol: nem lesz gond szerintem,ügyesek ők.
Kis elbűvőlő,már várom,hogy engem is levegyen a lábamról. :lol:

Fokhagymás méz :shock: :shock: :shock: ha jó, akkor mi is ki fogjuk próbálni,szerencsére még nem kell,de már rég nem voltunk betegek,már számítok rá.

Hogy sikerült a Csajkovszkij nap?


Edit!

Itt vagyok,csak hát úgy elmennek a napok,hogy észre se veszem szinte...
szombaton Állatkertben voltunk a hugom kisebbik fiával ,háromgyerekesek voltunk fél napig :roll: hát nem volt nehezebb,mint kettővel.
:lol: tök jól lefoglalták egymást,és olyan szófogadóan viselkedtek,tök jó volt.
Majd a Ligetbe játszóztunk,a hajónál,(ott ahol taliztunk az egyik nyáron Juditékkal)Aztán szülinapi buliba voltunk,a hugom elérte a bűvős 28-at. Jót buliztunk. Hát nagyvonalakban ennyi történt.....

Milyen volt az Ikeába,mit vetettek?

Mászás :lol: látom már nálatok is borzolja a kedélyeket,Dávid főként az apját szokta megmászni,de ez is félelmetes látvány :oops:

Ment a hasa Máténak? :(

Ildikó
ilgya1
 
 


Csajok,merre vagytok?Hogy telt a hétvége?

Én tegnap estére belázasodtam :roll: ,ezek szerint már másodjára kaptam el az influenzát! :shock:
Máté ma természetesen nem akart oviba menni,reggel óta üvöltött.Nagy nehezen odaértünk,erre kiderült hogy ma nincs ovi! :? Csak nem szóltak,én meg magamtól honnan tudjam amikor a múlt héten nem voltunk. :roll: Aztán mondta az óvó néni,hogy csak 4 gyerek van,hagyjam ott Mátét,mert akkor tud csak vele foglalkozni! :wink:
Holnaptól meg nyílt nap lesz az oviban,mehetnek a szülők is megnézni a gyerekeket.Csak nem tudom mi lenne a jó,legszívesebben nem mennék (most a betegségtől eltekintve),mert akkor megint nem haladunk sehova hogy ott vagyok vele. :roll: De az meg szegénykémnek milyen sz..r lehet,hogy látja a többi szülőt hogy ott van a gyerekével! :? Persze a jónépet sem akarom megfertőzni! :oops:
Szerintetek?

edoci
 
 


Ildikó
látom közben jelentkeztél! :lol:
Jó lehetett 3 gyerekkel! :lol: Végül úgy bekejöttök hogy csak kell majd egy harmadik... :lol:
Miért: :lol: :lol: :lol: De jót nevettem rajta......Igen,az ilyen kérdésekre nehéz ésszerű magyarázatot adni! :lol:
Az Ikeában jó volt,dobozokat vettünk és papucsokat,de még kinéztünk egy csomó mindent,úgyhogy lehet megyünk a jövő héten is. :roll: :lol:

Na megyek pihizek egy kicsit,lassan leesek a székről.. :roll:

edoci
 
 


Szia Edit!

Sajnálom,hogy lebetegedtél :cry: :cry: :cry: sok sok gyógypusz...


nyílt nap :D
hát nem könnyű , főleg így,hogy még alig jártatok és igazából még nem szokott be teljesen-ezért vacillálsz gondolom,és még ez a láz is :x

végül is ez csak egy nap,ettől rosszabb nem lesz,csak mindig jobb,ahogy megszokja. Főleg,ha másoknak is ott lesznek a szülei,akkor még jobban egyedül érezheti magát,ilyenkor természetes,hogy inkább veled akar majd lenni,de hidd el,hogy ez így normális.És az óvónőknek kell segíteni oldani a helyzetet,hogy elhívják,bevonják stb...

én elmennék mindenképp,( kár,hogy nálunk nincs ilyen :? )
olyan kiváncsi vagyok,hogy mit csinálnak egész délelőtt a gyerekek.

jó pihikét és gyógyulj meg gyorsan!!!

Ildikó
ilgya1
 
 


Judit!

Az a lényeg,hogy minden rendben van :lol: :wink: ez aranyos volt:)
ilgya1
 
 


Csak gyorsan még egy tanácsot szeretnék kérni tőletek,ha nem baj....SOS
Most amikor Mátéért mentem az oviba,mondta az óvó néni,hogy rossz napja volt ma Máténak,(bőgöt amikor otthagytam) és szerinte csináljuk azt hogy most úgyis nyílt hét van,maradjak mindig ott vele! :shock: Ettől szó szerint sokkot kaptam!Az volt az indoka,hogy Máté mellett van ott még 20 gyerek! :? Ez érthető,de vannak hárman,ők az óvónők,nekik kellene kitalálni hogy melyik gyerelet hogy kössék le!Nem? :roll:
Nem elég hogy baromira fáj a fejem,szarul érzem magam,lázas vagyok és még ez is..... :twisted: Amióta hazajöttünk csak bőgök,tényleg nem tudom mit csináljak! :cry: :oops:
Még annyit,nem látom értelmét hogy ott legyek Mátéval,mert aztán a köv.héten megint otthagyom,ugyanúgy bőgni fog és akkor végképp nem fogja érteni miért! :roll:

Judit
Elég érthetően fogalmaztál! :lol: Csak közben ez a fenti kis gondom akadt! :roll: Igen,elmúlt a hasmenése!Legalább valami jó is történik! :wink: Para :lol: :lol: :lol: Én is ilyen vagyok,pláne most... :roll:

Ildikó
Köszi a gyógypusszt! :lol:

Bocsi csajok ha nem voltam érthető,de zsong a fejem! :twisted:
Ja és ne haragudjatok hogy ezen a témán lovagolok!Lehet nem vagyok normális! :roll:

edoci
 
 


Judit!

Megpróbálok pozítivan állni a dolgokhoz,de ez nem azt jelenti,hogy nem vagyok parás :D :D :D :wink:

Körkérdés
Mindig elhesegetem a negatív gondolatokat :lol: most hiába idegeskedem,hogy vajon mit csinál? :lol: úgyse tudok tenni ellene,fölöslegesen meg minek örlödjek? Na azért ez nem azt jelenti,hogy nem szoktam idegeskedni :lol:
Az első pár hét nekem is nagyon rossz volt,és néztem az órát és csak néztem az órát,de most hogy ennyire szeret ott lenni,és reggel sincs gond a menéssel,így nem gondolok semmi rosszra.
Jó helyen van,gyerekek között,mindig egy csomó klassz dolgot csinálnak,még eddig csak pozítivumot tapasztaltam. Kezd önállósodni,mindenben egyre ügyesebb,vannak hisztik és rosszabb napjaink,de ezt nem az ovinak tudom be,hanem annak,hogy 3 éves.

és nem is vagy öreeeeeeeeeeeeeeeg :evil:

Edit!
Én bemennék :? nem direkt írok Judittal ellentétes dolgot,én tényleg bemennék,és megpróbálnám így is. Hadd szokja a környezetet,és növekedjen az önbizalma,hogy bármikor ott vagy,ha még nem érzi magát eléggé biztonságban. Ha már jobban összebarátkozott a gyerekekkel,akkor lehet,hogy könnyebben ott marad,meg lehet hogy az ad neki biztonságot,hogy ha ismeri a rendszert,attól fél,hogy nem tudja mi fog vele történni,de ha megszokja,hogy bemegyünk játszunk,reggelizünk,játszunk,ebédelünk,alszunk és mindennap ugyanakkor,akkor ismerni fogja.
Aztán lehet,hogy értelmetlen,de legalább megpróbáltad ezt is. Biztos nem hiába mondják,hisz ők a szakemberek,nem?

Mondjuk,hogy beteg vagy azért gondolkozhatnának egy kicsit.
Te amúgy milyennek látod őket,milyen szakemberek?
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Edit!
Hogy döntöttél?
és jobban vagy már :?:

Judit!
Te tényleg jobban ismered őket :lol: :lol: :lol: én csak azt írtam,hogy én hogy csinálnám :wink:

Itt is voltak nehezebben beszokó gyerekek,de nem jellemző szerencsére. Ugyanaz a stratégia,mint nálatok, gyors búcsú aztán tűz. Ha azt igényli a gyerek,akkor integet az ablakból az anyukájának,ha azt igényli,akkor még ülhet egy kicsit kint a padon az öltözőbe,stb....de semmi más....nincs órákig tartó búcsúzkodás,gyors puszi,aztán csókolom.
Viszont azoknak a gyerekeknek,akiknek nehezebben megy az elválás,azoknak azt javasolják,hogy menjenek előbb érte,mármint,ha ott alszik,akkor ebéd után...a másik módszer,hogy ne az anya vigye,mert az a jellemző,hogy ált. anyának szól a műsor.

Van két iker gyerek nálunk a csoportban,(olyan aranyosak)ők viszonylag sokáig sírtak,de csak reggel és délben(alvás miatt-nem akart ott aludni a kislány),ha jött értük a nagymama. Aztán megbeszélték,hogy már nem tud a nagymama jönni értük délben,mert beteg és fáradt,és hogy ott kell aludniuk,főleg a kislány két napig nagyon sírt,mondták az óvónők is,hogy keménynek kell lenniük,mert így sosem fogja megszokni és tényleg mostanában már nem hallom,hogy sírnának.Szóval van benne valami,csak úgye egy anyának sokkal nehezebb :cry: ,így kivülállóként is drasztikusnak tűnt,de más megoldás nem lett volna,mert próbálták őket szoktatni,hogy eljön értük a nagymama délben és nem alszanak ott,de már nem nagyon bírta,főleg két gyerekkel. Így a kislány is tudta,hogy műsor van,akkor jön a nagymama.NAgyon okosak ám ezek a kismanók.

Ja és meg is lehet jutalmazni valami aprósággal,ha jól viselkedett.

Dávidnak az a heppje,hogy addig nem meg be a csoportba,míg oda nem jön az óvónő és ölbe be nem viszi. :lol:

Benci kész akrobata,mit akrobata,pókember vagy szupermen! :lol: Dávid is tud alakítani,de ez már félelmetes :lol:

NA megyek bepakolom a mósó- és mosogatógépet :lol: Rékácskám elaludt,nemsoká ébresztenem kell,megyünk angolra.

Puszi és írjatok!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Csak bekukuccs,mert elég sz..rul vagyok,köhögök,ráadásul-e miatt fulladok is,3.napja hogy lázas vagyok. :roll: Úgyhogy holnap irány a doki.Ráadásul mindig azon aggódok hogy Mátét meg ne fertőzzem.Most szerencsére ma itt van anyukám,vele van a másik szobában,én meg egyfolytában szellőztetek és fertőtlenítővel mosom a kezeim. :roll:

Ovi:Reggel cirkusz hogy ne menjünk,oviban cirkusz hogy maradjak ott.Hát,kb 10 percig bementem,megnéztem a játékokat amit Máté mutatni akart.Aztán eljöttem.Volt üvöltés rendesen.De jobb lett volna ha nem megyek be,mert így amíg ott voltam csak nyüsszögött és pityergett hogy maradjak.Ha meg csak otthagyom akkor szerintem hamnarabb megvígasztalódik.
Úgyhogy mindkettőtökre hallgattam,be is mentem meg nem is! :oops:
Azt mondták hogy ha valamelyik óvó néni ott van vele akkor elvan,még jó hogy mind a hármukat elfogadja.S amikor elmentek mellőle így bömbölt:"nekem szükségem van arra hogy valaki velem legyen" :wink:
Még egy rossz pont az ovinak:Mátétól tudtam meg,hogy nem tudott a gyerekekkel fogat mosni,mert nincs ott fogkeféje! :twisted: Hát nekem erről sem szólt senki,a múltkori szülőin hangzott el! :twisted:

Ráadásul előbb mit csinált a jómadaram:kiment levegőzni anyukámmal.Ő már fel volt öltözve,mondta neki anyukám hogy menjen addig ki a teraszra.Én hü...e kint felejtettem a zárban a kulcsot.Na,így Máté bezárt minket! :twisted: Ő kint volt,mi bent! :oops: Végülis anyukám kimászott az ablakon! :roll:
Hiába próbáltuk magyarázni hogy tekerje el a kulcsot.persze ilyenkor nem tudja! :roll:

Köszönöm mindkettőtöknek a véleményt! :D

Ildikó
Nem fiatalok az óvónők,úgyhogy biztos van tapasztalatuk nehezen beszokó gyerek terén is,de szerintem kényelmesek.Úgyhogy segítek én is amiben tudok hogy beszokjon Máté,de nekik sem ölbetett kézzel kellene várni hogy megoldódjon magától! :roll:
Jutalmazás:most már minden nap kéri Máté az "ajándékot" hogy jól viselkedett az óvodában! :wink: Ezt már bevetettük! :wink:
A pozitivitásért én is irígyellek,kb ugyanolyan görcsölős vagyok mint Judit (vagy még rosszabb) :roll: :oops:

Judit
Pókember Benci! :lol: :lol: :lol: (nem mutattam meg Máténak) :wink: Második alvós nap milyen volt?
Körkérdés:
Én is mindig azon agyalok hogy most éppen mit csinálhat Máté,biztos bömböl szegénykém... :roll: S az órát nézem mikor mehetek már érte! :roll: Idővel biztos megszokjuk és akkor majd mersz hajat is mosni olyankor! :wink:S úgyis újra próbálkoznak egy pár perc múlva ha nem veszed fel! :wink:

Bocsi hogy ilyen hosszú lettem és már megint kipanaszkodtam magam! :roll: Még csodálkozok magamon hogy nem fordúltam le a székről!Lehet ez a gyógymód!De nem tudom van-e értelme annak amit írtam...

edoci
 
 


Csak beugrottam egy puszira ,majd még jövök :lol:
délután szülői :lol: szóval este :lol: :lol: :lol:

Edit hogy vagy?

Judit?
ilgya1
 
 


Sziasztok
Ma még lázas vagyok,voltam dokinál,felírt antibiotikumot.Sajnos most délután Máté is elkezdett köhögni és neki is felment a láza. :(

Judit
Igen,jól emlékszel a nyárikonyhára,vártam hogy hátha hiányzok valakinek! :lol: Sőt,ősszel olyan is volt,hogy reggel elment Gyuszi dolgozni,bezárta az ajtót,csak az én kulcsom kint volt a kocsiban! :shock: Akkor az volt a szerencse hogy anyukám éppen jött hozzánk! :wink: Nincs szerencsém az ajtókkal és a kulcsokkal! :roll:
(Judit bocsi,napok óta csak magamról írok,ígérem befejezem :wink: )
HP utolsó része!De jó!Végre! :lol:
Titanic kiállítás:3000 ft tényleg soknak tűnik,de biztos szép volt! :wink:
Én sem ettem napok óta szinte semmit,teát viszont rengeteget ittam.De egy dekát sem fogytam! :?

Ildikó
Mi volt a szülőin?Várunk! :D

edoci
 
 


roxmort írta:Sziasztok,
most ébredtem, nem sokat aludtam, de Thomasról álmodtam, jobb, ha inkább ébren vagyok :shock: :lol:



Éjszaka a 39,5-ös lázammal azon problémáztam hogy nem tudom a Pom-Pom dal szövegét! :shock:

edoci
 
 


Edit!

Pont egyik nap találkoztam ezzel a dalszöveggel,csak nem tudom hol :oops:
ilgya1
 
 


A Titanicra én is el akartam menni :oops: vagyis hát olyan sok mindent szeretnék....ááááááá

és nem fótózál,vagy nem lehetett? :oops: a hugomék voltak (a 20 éves) és nekik tetszett,a parfüm állítólag tök büdi volt :lol: :lol: :lol:

Én nem vagyok HP-s,de majd tartom a frontot :lol: nekem is küldte a Bookline az ajánlatot,de helyette rendeltem a gyerekeknek egy jó csomó új könyvet,találtam egy jó kis Sam, a Tűzoltós foglalkoztatót,és olyan jó árban vannak.
A múltkor az Auchan-ba is vettem,de feleannyi oldal és dupla pénz volt.
Körkérdés:
Ti szoktatok velük ilyen foglalkoztatókat csinálni?

Szülőin semmi érdekes,legalábbis semmi újat nem mondtak. :cry: de azért kikapcsólodtam egy kicsit :wink: olyan mintha egy órát barátnőztem volna,erre jó volt.

Edit! Akkor még mindig mennek a gyógypuszik Nektek!!!!!
Judit! Te már hova fogyol?? :lol: :lol: :lol:

Ildikó
ilgya1
 
 


Én láttam a tegnapi adásból egy részt,hát ledöbbentem rendesen,hogy létezik ilyen :x csak azt nem értem hova lett a bőrfelesleg? :oops:

A barna csajszi meg nagyon csini lett,tök szép az arca,nem?

Azt nem értem,hogy miért nincs ma Szőkés? :oops: :cry: :cry: :cry:

Nálunk tegnap Réka volt fent sokáig...úgy látszik a 13-ások kukorékoltak,Máté aludt időben?

Sztem Dávid kreatív :D ,aztán én már nem tudom....biztos elfogult vagyok. Vagy mondjam,azt hogy nem? :oops:
Fogalmam sincs. :roll: Ha majd az óvónők mondják,akkor majd én is mondom.

Dávidot lekötik a foglalkoztatók-nemcsak színezni szoktunk.De igenis tudja csak,ha már ennyit foglalkoztam vele,ez a minimum :lol: :lol: :lol: gonosz vagyok mi???

De jó,hogy ilyen erős vagy,én most voltam lent és muszály volt bekapnom egy kis kókuszgolyót,annyira szem előtt volt :lol: pedig énis kb. már csak ennyitől akarok megszabadulni. :lol: 58-60 körül mozgok jelenleg :lol:

Küldhetek még avatar képet? :lol:

Ildikó

ma tök írhatnékom van, a gyerekek is már korán elaludtak.... :lol: :lol: :lol:na megyek elkapok valakit msn-en :lol:
ilgya1
 
 


Sziasztok
Én már egész jól vagyok,már "csak" hőemelkedésem van,Máténak viszont 40 fokos láza van! :shock: :cry: Úgy sajnálom szegényt!Dokinál voltam vele,ugyanazt az antibiotikumot kapta mint én.(természetesen gyerekben)

Judit
Gyönyörűek ezek a képek!Hóvirág! :D :D :D Itt a tavasz? :lol: Kedvenceim az ilyen felhős-égbolt képek! :D
Szökés:ennek az évadnak vége!Egyenlőre nem lesz folytatás! :?
Nagy fogyás:sajna még nem volt időm megnézni a neten a felvételt,(az adást nem láttam)pedig nagyon kíváncsi vagyok rá! :D

Ildikó
A bőrfelesleg-jó kérdés,hát,szerintem azt csak plasztikával lehet eltűntetni,az magától nem húzódik vissza!
Máté egész emberi időben elaludt,úgy 9 óra körül!
Foglalkoztató:nem mindig köti le Mátét,pl sokszor vettem neki Micimackó magazint,van hogy bele sem nézett,így leálltam vele.Szinezni az oviban egyátalán nem szokott,itthon szeret.Most egy Thomasos foglalkoztató könyvvel próbálkoztam,az nagyon tetszett neki.Viszont a labirintu játékokat imádja és nagyon ügyes benne (szerintem) :oops: ,nem győzök nyomtatni neki. :oops:

edoci
 
 


Olyan szépek ezek a hóvirágok :lol: :lol: :lol: ez már a tavasz? :lol:
ilgya1
 
 


Sziasztok
Ma már nekem nem volt lázam,viszont elég szarul voltam,szinte egész nap szédültem. :roll: Ugy látszik ez ragadós! :wink:
Máténak a mai max hője eddig 38 volt.Remélem most már a hétvégén kikupálódunk! :wink:

Judit
Köszi,minden ok! :wink:
Hova fogysz már?Milyen volt a sófürdő?
Nem tudom mit akartok,mind a ketten nagyon csinik vagytok,úgyhogy én el is bújok..... :oops:
Megvetted a HP-t?
Fejed: :cry: Benci:irgum-burgum! :wink:
Szökés:Ildikónak szólt volna :oops: (ha nem éppen neked írom) :oops:
Jó hogy így örülnek a gyerekek Bencinek az oviban!Szerdán amikor hoztam haza Mátét,egy anyuka mondta hogy a kisfia mesélt otthon Mátéról.Szerintem biztos olyanokat hogy nem engedi a többi gyereket az ablakhoz,mert az az ő helye,vagy hogy sokat vinnyog! :wink: -Paranoia.De nem kérdeztem rá hogy mit! :roll:
Ezt kaptam ma Gyuszitól:
Kép
Kép
Kép

a végére egy Máté kacsintás:
Kép

Persze nem olyan profi képek mint Judité... :oops: :oops: :oops:

edoci
 
 


Sziasztok!

Ide értem végre...

jó ez a virág dömping,mostmár kezd kitavaszodni az tutti. :lol:

Judit,Jót nevettem a fejcserén:) minden úgy van jól ahogy van :lol: :wink: :wink: :wink:
én meg ezért irigykedem látod? :lol: ,hogy van kitartásod ezt végigcsinálni,én gyümölcsnapot nem is tudom milyen késztetésre tudnék beiktatni :oops: vagy milyen motiváció kellene,hogy én egésznap csak zöldet egyek :D :shock:
A tornára is olyan nehezen veszem rá magam :oops: ,év elején bicikliz(get)tem,de már kezdtem eltunyulni,most meg kaptam egy Leg Mastert,úgyhogy azzal nyomulok,hát nem tudom meddig leszek ilyen lelkes. (Naponta egy két percet csinálom,szóval nem viszem ezt se túlzásba) Igaz max 5 kg-t kéne még leadnom és azt is jószerivel a hasamból,de ha így haladok,akkor ebből nem lesz semmi nyárra :cry: :cry: :cry:

Ja képzeld megkaptuk dvd-n a Vitéz Lászlót,olyan jóóóóóóóóóóóóóóó!!!!Dávid szájtátva nézte végig,és olyan jókat rötyögött,azt hittem leesik az ágyról.
Mikor megyünk el????NA????? Persze Editékkel együtt? :lol:

Edit!
Na nem már :x ...te nagyon is csini vagy!!!Sőt!!!!!

Kacsintós Máté a kedvencem :lol: hát ez nagyon jó!

A tulipánokról egyébként a Három pillangó mese jut eszembe,na majd holnap megmutizom őket a Dávidnak,ez a kedvenc meséje,ezt minden este elmondom neki. :lol:
Körkérdés:
Ti mit szoktatok egyébként mesélni nekik? Milyen meséket?


Honnan nyomtatsz fogalkoztatót? labirintust Dávid is szereti,igaz azért még van mit tökéletesíteni a járatokon,de alakulunk :wink:
Neki a párósítós a kedvence. :lol:

Ja és újabban rákattant a számítógépre,pedig úgy örültem,hogy eddig még egész jól megúsztuk
:oops: :oops: egyik délután memória helyett megmutattam neki az ovis foglalkoztatótitt a gépen ,és azóta nem hagy békén :lol: minden áron ezt akarja csinálni.
Ti hogy álltok ezzel?

Hogy hogy kaptál tulit Gyuszitól? csak úgy? :oops: mert akkor nagyon sárga leszek tudod-e :lol: :lol: :lol: :lol:
úgy szeretek virágot kapni:)

Jó késő lett :lol:

Ildikó
ilgya1
 
 


Hogy b...-a meg a nyuszi!Most írtam egy csomót,erre eltűnt! :twisted: :twisted: :twisted:
Még egyszer:most rövidebben

Judit
Bent a szobában fényképeztem a virágot,csak külön lámpával megvilágítottam,mert nagyon kevés volt a fény. :oops: (este fényképeztem).Csak a téma autómatikán állítottam be a virág témát.Persze csak véletlenül sikerült ilyen jól! :oops:
Gyümölcs nap-hogy bírod?Én a gyümitől farkas éhes leszek! :oops: Nem próbáltad a citrus diétát?Állítólag az is nagyon jó!
Ha lesz idén is tuilpánom a kertben,ígérem adok egyet! :wink:

Ildikó
Torna:én is nehezen veszem rá magam,pl az idén megfogadtam hogy amíg Máté oviban lesz elmegyek úszni.Eddig ez nem sikerült.Részben mert a két kezemen össze tudom számolni Máté hány napot volt oviban az idén,másrészt mindig közbejön valami.Ha meg egyik sem,éppen kedvem nincs hozzá. :oops:
Vitéz László:nekünk nincs meg,de nem is nagyon láttam még sehol. :oops:
Három pillangó mese:nem ismerem. :oops:
Mesék:Boribon,Bogyó és Babóca a kedvenc.Vagy fejből találok ki,akkor Mátés mesét kell mondanom. :lol:
Foglalkoztató:ingyenkifestokonyv.lap.hu-ról szoktam,a nyomtatható játékok címszó alatt lehet megtalálni.
Számítógép:Most kezdett rákattanni Máté is,a minimax.hu-n és a toggolinon van egy pár játék amit szeret.De kb 10 perc amíg játszik velük!
Az ovis foglalkoztató a neten van?Vagy egyéb valami?Ez legalább értelmes játék!

Judit
Labirintus:
pl
Kép
én nyomtatni szoktam (ingyenkifestokonyv),de Gyuszi megrajzolja Máténak.
Bencinek melyik a két kedvenc játéka a sz.gépen?

edoci
 
 


Sziasztok

Judit
Tegnap aztán jól elkerültük egymást az msn-en! :lol:
Tart még a diéta?
Mi jobban vagyunk,tegnap teljesen láztalan volt Máté (hőemelkedése sem volt),így ma vittem oviba.A szokásos cirkusz volt. :roll: De annyira hogy elkezdett köhögni és öklendezni. :roll:
Reggel láttam az oviban hogy nincs a helyén a fogkeféje :shock: ,remélem nem tűnt el! :shock: Mert akkor hülyét kapok!De akkor hol lehetne máshol? :shock: Holnap rákérdezek,mert délben nem én mentem érte,anyukámnak meg elfelejtettem mondani.Reggel meg a cirkusz miatt nem tudtam megkérdezni. :roll:
Benci hogy van?Taknya múlik?Vitted végül oviban?Mézet adtál neki?
Megyek,mert Máté hisztizik! :roll:

edoci
 
 


Judit!

Kicsit kivagyok és nincs kedvem írni....de azért jó éjt puszikát küldök nektek!!!

olvassatok bele a vecsési topikba. :cry: :cry: :cry: Igaz volt ma farsangi "buli" de ez a szomorúságomon mit sem változtat. Majd azért jövök csak ez úgy megvisel mindig:( ne haragudjatok.
ilgya1
 
 


Sziasztok

Ildikó
Megértelek,beleolvastam a topikba. :( :( :(
Megnéztem Réka képeit is,ha már ott jártam,nagyon jók a képek,Réka nagyon szép mindegyiken! :DNem is lehet közülük választani! :wink: Tetszettek azok is amik párban voltak:4 hó-1 év! :D Még csak most volt 4 hónapos! :wink:

Judit
Bencinek jobbulást!Finom lehellet: :lol: :lol: :lol: Javult már?
Te meg elfogysz már a végén!Így is vékony vagy!Csini és kész! :wink: Meddig csinálod még?Érdekes hogy én azt hittem hogy a citrusféléket nem tudom megenni a gyomrom miatt,de tévedtem!Ha rossz a gyomrom és eszek ré narancsot,jobb lesz! :D Pedig különböznek a vélemények,hol azt olvasom hogy savasítanak,hol azt hogy nem. :roll:
Az ovit nem adom még fel,pont amit írtál,szeptemberben sem lenne jobb! :? Meg tegnap is láttam hogy nem ő az egyetlen aki visít a csoportban hogy nem akar menni,ottmaradni.Csak a többieknél engednek a szülők és ilyenkor hazaviszik! :shock: Ez a tegnapi kislány volt a 3. a csoportban akit láttam a saját szememmel hogy engedtek neki és hazavitték. :shock:
Fogkefe:rákérdeztem reggel hogy hol a fogkeféje,persze nem volt meg,hanem egy kislány poharában találtuk meg,a kislányét pedig az ablakban! :shock: :roll: Azt mondták,kifertőtlenítik!Na persze... :roll:

Tegnap felhívtam egy drnőt (fül-orr gégészt),aki egyben alvás specialista és gyermekkori horkolásokkal is foglalkozik,hogy megnézné-e Mátét.Mondta hogy természetesen,csak már eljött a kórházból,a naptárja meg ott van,de ma hívjam fel időpontért.

edoci
 
 


Sziasztok!

Süt a nap :lol:

Hol is hagytam abba??? :?


Judit!
Nálunk még nem ennyire profi a számítógép kezelésben a Dávid,mint Bencike,de alakulunk. :lol: lekopp,ő se jött napok óta. :lol: én nem szeretem,ha "gépezik" annyira ráér még....

Aranyos a Benci a labirintussal,de éppen ezért mutatom meg én is a dolgokat a Dávidnak,hogy egyáltalán tudja majd,hogy mit kell csinálni,ha ilyet lát,nem muszály neki profin csinálni,de legalább találkozott vele.A többivel is pont így vagyok. Ha viszont látom,hogy érdekli és érdekli többnyire,akkor bele vetem magam a témába. :wink: :lol:

Szegény taknyos Benci! Gyógypuszika és kitartás a fokhagymás mézhez!

Edit!
Én a gigáról szedtem le ezt a foglalkoztatót,de nagyon aranyos,olyan okosítós :lol: :lol: :lol: majd ha végre taliznánk,akkor vinnék nektek is belőle,vagy hogy lehet ezt átküldeni? :oops:

És tegnap vettem magamnak tulipánokat a Tesco-ba,olyan szépek voltak,és megleptem magam vele. Amúgy is szeretem a tavaszt a házban.És ez jól is mutat az üveg vázában. :lol:
Úgyse szoktuk tartani a Valentin napot :lol:

Jó képeket csináltál! :lol: látom tanulsz a művésznőtől. :lol: a fehér a kedvencem.


Kiváncsi leszek mit fog mondani a doktornő Máté horkolásáról. :shock:

Mondtam már,hogy ezentúl Dávidnak délután lesz angol? A többi csoporttársa is ovis lesz szeptembertől így átraktuk délutánra,persze letelt egy év,azért van most váltás. :D el se hiszem,hogy egy éve járunk már. :)
Szóval mindkét gyereknek keddenként lesz angol,egyiknek délelőtt a másiknak délután. Kiváncsi leszek,hogy fogja bírni a Dávid,mert mostanában nem hajlandó aludni délután. De legalább este korán lefekszik.

Ildikó
ilgya1
 
 


Judit!

Megelőztél!! :lol:

Sok sok gyógypuszi nektek!!!És kitartás!!!
Kiváncsi leszek mit ír fel az orvos taknyosságra...megírod majd?
ilgya1
 
 


Sziasztok
Már reggel megint az agyvérzés kerülgetett az oviban, :twisted: .Azon kívül hogy már este kezdődik a cirkusz,hogy nem akar menni Máté oviba,mit látok reggel,hogy Máté fogkeféje megint a kislány poharában van! :shock: A sajátjával együtt! :shock: Pedig tegnap amikor eljöttünk direkt én tettem bele a poharába és a felső sorba tettem a poharat! :roll:
most azt mondta az óvó néni,hogy majd Mátéjét felteszik az ablakba hogy ne érje el a kislány! :roll:
Nektek van valami ötletetek az ilyen dolgok ellen? (persze mindegyik fogkefén rajta van a gyerek jele)

Ildikó
Biztos jó lehet a foglalkoztató.Átküldeni?Hát,nem tudom hogy Msn-en vagy e-mailben át lehet -e küldeni az ilyeneket! :oops:
Mi se nagyon szoktunk tartani Valentin napot (én múltkor azért kaptam a tuilkat,mert mindig morcos és morgós vagyok) :oops: ,de azért most vettem Gyuszinak egy doboz Tobleronet.
Délutáni angol:jobb lesz így,nem?Akkor egy nap jó kiangolozzátok magatokat mind a két gyerkőccel! :lol:

Judit
Hogy áll a taknyotok?Mi volt a dokinál?Kapott valamit Benci?Jobban vagy a Neocitrantól?


Tegnap sikerült felhívnom a drnőt,jövő hét szerdára adott időpontot!Kíváncsi leszek rá mit fog mondani!
Holnap azért visszaviszem ide Dorogra a gégészetre is,már a múlt héten letelt a 3 hét,csak akkor betegek voltunk.Úgyhogy holnap nem megyünk oviba,meg holnap után sem,mert jönnek vendégek Gyuláról.Itt lesz Máté unokatesója,nem akarom azzal sokkolni hogy mindenki itthon lesz,ő meg menjen oviba! :? (4 napig lesznek itt a vendégek)Szerintem már úgysem azon az egy napon múlik! :roll:

edoci
 
 


Sziasztok

Judit
jobban vagy?Túlélted a koncertet?Hogy sikerült?
Kuki:teljesen,ezzel nincs gondunk!A múltkori alkalommal meg is kérdezte Máté:miért nyomom ki a kukija belét? :lol:
(Judit,jó témát találtál megint) :lol: :lol: :lol:

Mi voltunk a F.O.G.-en,azt mondta a drnő hogy adjam még Máténak az antihisztamint 2 hónapig,utána hagyjam abba pár hétre és menjünk vissza és a műtétet jó lenne húzni a nyárig. :? Na ezeket az összefüggéseket nem igazán értem,annyit hogy jön a tavasz,vége a taknyos időszaknak,de miért lesz jobb nyáron műteni? :?

Nagy öröm volt hogy ma nem nem mentünk oviba! :lol:

Valentin napra megkaptam Gyuszitól a HP könyvet! :D :D :D

edoci
 
 


Sziasztok!

Csak egy jó éjt puszi! Holnap jövök!

Ildikó
ilgya1
 
 


SZiasztok!

Elkezdtem írni,de jött közbe a sógórnőm,így délután folyt.köv.

puszika:Ildikó

megyek a Dávidért lassan
ilgya1
 
 


Sziasztok

Judit
Örülök hogy jobban vagy! :D
Én tegnap elkezdtem este olvasni a HP-t,de sajnos 10-kor már olyan álmos voltam hogy bealudtam! :oops: Úgyhogy csak 2 fejezetet olvastam el. :oops:
Milyen rendes anyukád van hogy megvette neked a könyvet! :D
Önsegítő könyv:szerző?Pontos cím?(biztos rám férne) :lol:
Nagy fogyás döntőjét láttam!Tényleg zöldült Norbi feje,de én nagyon utálom Alexandrát,úgyhogy nem nekik drukkoltam! :oops:
Szerintem meg Alexandra sportszerűtlen és emberileg is egy nagy nulla!De ez az én véleményem. :oops: Bocsi! :oops:
Szerintem akkor neked is a módszeredről könyvet kéne kiadni,akkor az anyagi helyzeted is rendeződne! :wink: S nem rosszabb mint a fent említetteké! :lol:
Azért kíváncsi vagyok hogy szerdán a másik drnő a Heim Pálban mit fog mondani! :wink: (Persze én sem rajongok a műtétért ha nem muszáj)Csak azt nem tudom hogy ha tavasszal amikor vége a taknyos időnek jobb lesz,de ha megint jön az ősz és a takony akkor ugyanitt folytatjuk?! :oops:

Ildikó
Várunk! :lol:

edoci
 
 


Sziasztok!

Igazából nem is tudom mit írjak???vagyis magunkról...úgy megvagyunk, zajlanak az események,olyan semmilyen.

Edit!
hát ez tényleg rejtély,hogy miért húzzák a műtétet,ha kell műteni,akkor legyetek minél hamarabb túl rajta,nem?

Ovimentes nap :lol: biztos örült Máté:)

Én sem szeretem Alexandrát :oops: én inkább Norbi párti vagyok. Sose próbáltam a módszerét,de mégis azért becsülöm,hogy milyen kis duci kisfiúból,mire vitte. Az egy másik dolog,hogy most milyen,de van mire,úgyhogy akkor már inkább ő. (Réka más téma :shock: )


Judit!
Én is örülök,hogy jobban vagy! :lol: módszered :lol: :lol: :lol:
Tényleg rendes anyukád,hogy megvette a HP-t neked.

Sajnálom a koncertet.


Tegnap beszéltem az Évivel az iwiw-en,mondtam neki,hogy jöjjön ha akar :D

Megyek is mert mindjárt jön a Balázska,anyjáék már megint buliznak :evil: :lol: :lol: :lol:
3 gyerekesek életét éljük.)
Meg sógórnőmék is jönnek este.
Holnap szülinapi buli,Norbi 7 éves lesz. Délelőtt apáék MiniMorris börzére mennek,én Rékával angolt pótolok.

ildikó
ilgya1
 
 


Kuki :x
Nekünk még nem jön le teljesen,de nem sok kell neki,mindennap húzok rajta egy kicsit,mindig jó alaposan megmosom,aztán kész. Én nem akarom,hogy lerántsák neki :oops: aztán lehet,hogy a végén úgyis az lesz.
ilgya1
 
 


Ildikó
Megint 3 gyerekesek lesztek? :lol: Nagyon bírjátok! :lol: Még a végén tényleg kedvet kaptok hozzá hogy legyen még egy baba! :lol: Annyira hozzászoktok! :lol: Jó szorakozást holnapra!Persze már megint buliztok! :wink: Aztán majd kérjük a beszámolót,hogy legyen miről írnod! :wink:
Angolt pótoltok:ez tényleg aranyos! :lol:

Judit
Igen,ez a legjobb kifejezés,egyik kutya másik eb! :wink:
Ezoterikus bolt sajnos felénk nincs,de reménykedek benne hogy ha valamikor talizunk "elkalauzolsz" egybe! :D
Nagyon szép dolog volt a férjedtől hogy ennyi mindent vett neked! :D
Kád tulipán:nagyon aranyos! :lol: :lol: :lol: Tipikus Benci kifejezés! :lol:
Sehallselátdömötör:ez ismerős! :lol: Napok óta ilyen Máté,ma is egész nap! :roll:
Tényleg nagy eredményeket érsz el a könyv segítségével! :D
Benci új frizura:képet kapunk? :oops:
(amúgyis régen kaptunk képeket a művésznőtől!) :oops: :lol: Lassan egy hete! :wink:

Évi
:?:

Máté mondta hogy van egy aranyos kislány az oviban (valami Regina),de én nem tudok róla hogy járna Regina a csoportba! :oops: Látott egy szőke kislányt egy képen és felkiáltott:ez a kislány olyan szép mint Regina! :shock:

edoci
 
 


Judit
Na erre kíváncsi vagyok hogy fogtok a pénztárgéppel aludni! :lol: Egy olyan képet is kérünk ahogy játszik vele! :D (Ha nem haragszol meg érte,bár tudom nem kívánságműsor) De nem tudok betelni Benciképekkel! :oops:
Van már egy csajozós kép,iker kislányokkal:
Kép

Persze Ildikó is régen örvendeztetett meg minket képekkel! :wink:

edoci
 
 


Judit
Nagyon szépek a tulipánok és nagyon művésziek a képek! :D
Benci-pénztárgép képek is jók,édes Benci az új frizurájával! :D
Nem szólalt meg éjszaka a pénztárgép? :lol:
Még egy üveg pezsgő is várt rád, :D nem semmi! :D Le a kalappal a férjed előtt! :wink: Remélem el is fogyasztottátok! :lol:
Egy jó hír neked:láttam ma a Minimaxon hogy újra fog kezdődni Bibi! :wink:
Mi most a csajok elmegyünk este egy kicsit szórakozni,koktélozni! :lol:

edoci
 
 


Sziasztok!

Judit!
Ezek gyönyörűek!!!vagy ezt még milyen szóval lehet fokozni?(főleg,hogy felraktad azt is amelyiken nincs mélység állítva :lol: ) így még jobban látszik a különbség.
Hívhatjuk felőlem tulipános topiknak is :wink:

Egyik szebb,mint a másik. Képeslap minőség! :lol:

Férjedre nem lehet panasz....és még pezsgő is,ó jajjjjj:)Édes Benci.puszpuszpusz.jaj de imádom!!!!

Jó lehet az a könyv amiről írsz :wink: csak pozítivan!!!! :wink: :lol:


Edit!
Milyen volt a koktélozás? Remélem jót buliztatok!!!!
Ilyenkor apa vigyáz Mátéra?

Holnap mentek oviba?

Majd rakok fel képeket ide is, addig csemegézzetek máshol :wink:


A blogunkba már leírtam,hogy mi volt a hétvégén,lehet,hogy átmásolom egy részét:
" ***

Csütörtökön délelőtt ajtórácsért mászkáltunk Plus-ban volt leárazás /4990.- volt darabja,de olyan gagyi,hogy legszívesebben vissza vittem volna/

töltött paprikát főztem. Este átjöttek az Andiék is.



***

Pénteken itt aludt a Balázs,mert Emőkéék bulizni mentek. Hát jelentem nem akarok még egy gyereket,főleg nem 3 darab 3 éven alulit nem. Ezentúl még jobban felnézek azokra az anyukákra,/tényleg minden elismerésem/,aki 3 vagy több 3 éven aluli gyereket nevel. /Jó kicsit több,mint 3 évesek,de kész voltam estére,sőt éjjel is,sőt reggel még rosszabb volt/

Elfoglalták egymást szó se róla,csak mikor Dávid elfáradt,már semmi sem volt jó neki. Hiába olvastam nekik mesét,már az se volt jó. Szerencsére Réku elaludt időben,de fél 10 fele attól féltem,hogy felébresztik. Úgy be gerjedtek,hogy rájuk kellett szóljak,hogy most már alvás,na akkor eltört a mécses Balázsnál,elkezdett sírni,hogy az apukája kell neki,a Dávid meg persze aludt volna,de nem tudott. Ahogy vígasztaltam a Balut,egyre jobban sírt,de olyan hangon,hogy már attól féltem,hogy felébreszti a kiscsajt. Na akkor levittem a földszintre,erre pár perc múlva megjelenik a Dávid is. Na mondom f...a. Balázs még mindig az ölemben szipog. Dávid végül odabújt a hátamhoz és elaludt. Erre halljuk,hogy felébredt a Réka,na apa fel hozzá,mert nem mertem Balut lerakni,na akkor rimánkodni,hogy apától is elfogadja a cumit,és ne ébredjen fel teljesen. (Szerencsére most is bizonyította,hogy mekkora tündérkénk ő nekünk!)

10 kor mentem el fürdeni,de lehet,hogy már fél 11 is volt.

Éjjel 3 kor megint sírás:apát akarom!! Na kelés, ki a jó meleg ágyból,(brrr,de hideg volt) ölbe vesz, altat. Alvás. Fél 7 kor már Balu ébredt,tök jó kedv semmi nyoma a tegnapi kis műsornak,mintha nem is lett volna. Ki se keltem szinte az ágyból,kel a Réka. Balunak wc-ni kell,közben kell a Dávid,anya gyere ide! Réka éhes,követeli a tápiját. futás egyik gyerektől a másikig. Balu még mindig wc-n,elkezdtem tisztába tenni a Rékát és átöltöztetni,Balu kiabál,kész vagyok,Dávid kiabál,anya pisilnem kell,én pelenkázom a Rékát,nem lehet otthagyni a pelenkázon,várjatok fiúk,rögtön megyek. /Apa már lent csinálta a tápit és a reggelit/ Hát megőszültem rendesen. És van aki ezt naponta végig csinálja,jézusom. a múlt heti állatkerthez képest,már nem érzem úgy hogy képes lennék erre nap mint nap. Hánykor kéne felkelnem,hogy időben beérjünk az oviba,suliba?



***

A szombat délelőtt se volt kellemesebb élmény,csak annyiból volt könnyebb,hogy 1 gyerekes voltam. Fél 10 kor vitték el a Balázst,Dávidot meg apáék vitték el /Dúnaújváros után valahol/ Minimorris börzére.

Háromnegyed 10 kor a Réka kidőlt,elaludt,na mondom hurrá. 11-re megyünk angolt pótolni. (Nem voltunk egy órát betegség miatt,de még decemberben valamikor,és most beszéltük meg a pótló órát a többiekkel)

Réku időben felkelt,/csak egy kicsit zörögtem a cuccait pakolva/

így időben el tudtunk indulni,szerencsére nincs messze,főleg kocsival. Odaértünk már 50 kor,várunk várunk,gyanúsan üres volt a parkoló és a kapu is zárva volt. Várunk várunk,gondoltam Adri busza késik,a többiek is nehezen indulnak el szombat délelőtt,de már 55 kor nagyon nagyon gyanus volt a csend. Telefon Adrinak,hát leültem,mert jövő hétre tettük át,mert az egyik kislány a héten se volt,így gondolta szombaton se tudna eljönni. Na ez nagyon jó,Réka is aludhatott volna,arról nem is beszélve,hogy ilyenkor már nem kezdek bele semmibe,ha van valami program,mert felesleges.

Irány haza,megnéztem a naptárat,tényleg jövő hétre is be van írva az angol,úgyhogy csak magamat hibáztathatom. Cseppet se voltam ideges.



Kora délután még Andival,Adrival és Rékával elmentünk a Praktikerbe és jól megleptem magam egy kis Primulával meg szép színes kaspókkal,kellett a lelkemnek.



Fél 5 fele mentünk át a zsúrra,Norbi (Balázs tesó) 7 éves szülinapját ünnepeltük. Hát a hugomat se irigyeltem,ami maradt a gyerekek után. Igazi gyerekzsúr volt,lufiborotváló versennyel,meg hasonló ínyencségek....

9 fele értünk haza.K.O.

Réka éjjel kelt,be kellett vackolnom magunkat a kis fotelkába és úgy aludtunk egy darabig. Kis fogacskáival szenved a drága.



***

Vasárnap pihi /persze két gyerek mellett ez lehetséges/ takarítás is volt egy kicsit,meg Andiék is jöttek.

***


Ildikó

Remélem nem hagytam ki semmit,azért gyorsan átolvasom,hogy hol maradtam el.
ilgya1
 
 


Nem valószínű,hogy háromgyerekesek leszünk :wink: holnap az lesz az első dolgom,hogy bejelentkezek nődokihoz! :lol:

Még Benci frizkója maradt le :wink: nagyon édi. Kicsit olyan fázós hatás kerített hatalmában mikor visszalapoztam. :lol: de lehet,hogy csak azért mert vizes a hajam,és kicsit fázok. :)

Ja és Máté a két kiscsajjal,hát hallod Edit nem semmi fiad van,két nőcivel nyomul,mi lesz később? :lol: majd mutasd azért meg ezt a képet 20 év múlva. És még oviba is Regina???Ilyen hős szerelmes fiad van? :lol: :lol: :lol:

Ja és nem akartam írni,mert sejtettem,hogy én kerülök felülre :oops: ,mivel 50 hsz vn egy oldalon.
Tessék sokat írni és bombázni képekkel,hogy teljen az oldal! :lol:

Ildikó
ilgya1
 
 


Most megint jól megszívtam hogy elment a hsz-om! :twisted:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,na megyek is inkább! :cry:

edoci
 
 


Judit
Köszi! :lol: Így szoktam,most nem azzal volt baj,hanem az internet szar 2 napja,hol van,hol nincs! :roll: Most is alig tudtam eljutni miatta ide! :roll: :twisted:
Majd még jövök később,megyek a laborba az eredményemért,remélem minden jó lesz! :wink:

edoci
 
 


Ildikó
Jó mozgalmas hétvégétek volt! :lol: Én mindig 3 gyereket akartam,de ahogy most gondolom örülök ha 2-vel elbírok majd! :wink:
Megnéztem én is a blogot,nagyon jók a képek!Dávidnak aranyos volt a jelmeze,tényleg tiszta Scooby-Doo! :lol: A tűzoltójelmezt fel se próbálta?
Az is nagyon édes ahol együtt fürdenek! :wink: Meg az ahol Réka 1 éves-Anya 1 éves-teljesen egyformák vagytok! :lol:
Látom Réka is tud az asztal tetején ügyeskedni! :lol:

Judit
HP-ben még nem tartok egészen a felénél,sajnos hétvégén a vendégek miatt nem nagyon tudtam olvasni,most hétfő-kedden Máté volt olyan nyűgös hogy miatta nem lehetett! :roll: Néha én is úgy érzem bele kellett volna olvasni előtte az előző részbe,igaz én nem olyan régen olvastam mint te! :wink:
Bencinek milyen volt ma az ovi?
Nem volt nálatok még farsang?

A koktélozás jól sikerült,8 körül mentünk el otthonról és fél 1-re értünk haza! :wink: Apa vigyázott Mátéra,előző este ők voltak szórakozni! :wink:
Tegnap megmutatta Máté Reginát! :lol: Aranyos kislány! :wink:
Máté:kezd az agyamra menni,olyan dolgai vannak mostanában! :roll: Szerintem engem bűntet az ovi miatt! :shock: Pl:azt mondja nekem:én már nem szeretlek :shock: ,te már nem vagy a barátom :shock: (hát ezeken teljesen ki vagyok akadva!)
Meg pl nem a szalvétába törli a száját,vagy zsepibe az orrát,hanem a pulcsijába! :shock: (érdekes módon eddig a szalvétába törölte a száját,orrát is rendesen zsepibe,most nem hajlandó) :roll: Vagy az oviban a ruháit ledobálja a fogasról a sarokba a földre és visít hogy ne akasszák vissza a helyére! :roll:
S itthon is hihetetlenül vinnyogós lett! :shock: Próbálok ovin kívül minél többet foglalkozni,játszani vele,(nem is tudok mást csinálni,mert különben vinnyog),éjszaka is hagyom most inkább hogy ott aludjon velünk.
:roll:

edoci
 
 


sziasztok!

Kicsit kivittem őket a játszótérre.....visszafele a kocsiban el is aludtak,így ráérek,apa sincs még itthon....csak 5-re megyek angolra a Dáviddal.

Judit!
A sógórnőd valamit nagyon jól csinál :wink: :lol: nekem sztem egy szál hajam se maradna....(biztos megoldanám valahogy,de most ez nagyon elvette a kedvem :lol: :oops: )

Írtad,hogy voltatok fodrásznál vagyis apátok Bencivel és olyan kis kopasznak tűnt Benci a képen,csak azért lettem fázós :lol: :o nem lett túl rövid? :oops:

Érthető Benci viselkedése :? nehezebb nekik visssza szokni egy kis kihagyás után,de úgy látom,hogy nagyon rendes ovónénitek van,ha így próbálja oldani a feszültséget.
És biztos szeret ott lenni,ha mesél róla,csak hát úgy ahogy mondod,anya csak egy van.

Edit!
Mérgesítő tud lenni,ha írsz egy csomót és elszáll,jaj de utálom én is,de van mikor nem lehet trükközni,én egyik nap írtam valamennyit (szerencsére nem sokat) erre elment az áram :cry: :evil: :evil: :evil:

Mi újság volt a laborba?Mármint az eredményeiddel?

Koktélozás :lol:

Dávid dettó ugyanezeket csinálta,mert majmolják egymást,ez most egy darabig így lesz sajnos :oops: sok jót is fognak tanulni,de ezeket nem lehet kikerülni. Sztem csak az elején lesz,főleg a szájtörlés pulcsiba...idővel mindegyik megtanulja,hogy hova kell és az óvónénik is segítenek ebben.
Mondjuk olyanokat nem mondott nekem csak az apjának,hogy "téged nem szeretlek"-de akkor ilyen,ha nagyon fáradt.(Jaj azt mondta,hogy nem vagy a barátom :? De vinnyogás az van,és hiszti is.
De csak akkor csinálja ha te is ott vagy,nem?Dávid ha nem vagyok ott,akkor egy tűnemény,ha ott vagyok teljesen kikel magából sokszor. (nem mindig,de ha elfáradt nagyon,akkor kész!)
Próbálok vele türelmes lenni,és a fáradtságra fogni,de volt már bünti is (akkoriban nagyon szerette a tv játékot (Micimackós) és egsznap nem játszhatott vele büntiből,azóta nem szeret büntibe lenni,mert tudja,hogy az nem jót jelent.

Jaj Judit erről jut eszembe a Vitéz László a kedvencünk mostanában,de nem valami oktató film :cry: :evil: , a sok trágár szövegtől a falnak megyek. Még nem néztem meg végig vele,csak az apja.
Egyik nap odajön azt mondja,hogy anya,süket vagyok a bal szememre!
jót nevettem,mesélem az apjának,hogy mit mondott a gyerek,erre az apja is elkezdett röhögni,hogy ez a Vitéz L.-ban van. NA mondom fa.a. tegnap meg" köcsög mukizott"
Úgyhogy asszem egy darabig hanyagolni fogjuk. :?
Benci nem tanulta el belőle a hűlyeséget?Vagy élőben nem mondja?

Edit,sztem ettől többet úgysem tudsz csinálni :wink: :lol:

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok

Megnyugtattatok ismét hogy minden gyerek tudja csinálni a fesztivált,utánzást, dilis dolgokat és társaikat! :wink:
Csúnya beszéd:Máté most a hülyét tanulta valahonnan,ma többször is hallottam hogy mondja,először rászóltam,aztán azértis tovább mondta,minden hülye volt (Franklin mesében van egy ilyen rész ahol a kislány mindenre ezt mondja,lehet Máté innen vette az ötletet) :roll: Aztán a végén ráhagytam.Nem figyeltem és abbahagyta! :roll:
Labor:gyomorvérzés gyanúja miatt küldött a doki laborba,hála az égnek jók lettek ezek az eredmények,erre a vércukor szintem lett magasabb! :twisted: Szerencsére nem vészesen,úgyhogy majd valamikor kell csináltatnom egy kontrollt. :roll:
Fogkefeügy:Egyenlőre úgy láttam tényleg az ablakban tartják Máté cuccát,de azért holnap leellenőrzöm! :wink:
Máté:ma voltunk a Heim Pálban,érdekes,rengeteg műtétes kisgyerek volt (fül-orr-gégén) és szinte mindegyik 3-4 éves volt! :shock: Ahogy figyeltem a rendszert az nem tetszett,hogy először nem az ilyen kicsiket vették előre a sorba,hanem a nagyokat 6-7-8 éveseket!Holott nekik jobban meg lehet magyarázni hogy még egy darabig nem ehetnek,ihatnak! :? Erre szerencsétlen kicsik vártak! :?
A lényeg:nagyon aranyos,kedves volt a doktornő(le a kalappal előtte,ritka az ilyen),MEGVIZSGÁLTA Mátét (itt Dorogon nem nézték meg még a torkát sem :shock: ).Az orrán keresztül levezetett egy szondát egészen a gégéjéig! :shock: Máté hősiesen tűrte,pedig biztos nem volt kellemes! :shock: Csodálkoztam is rajta! :shock: Az eredmény:tényleg nagyobb az orrmandulája és a gégéje vérbő! :shock: Most először csinálnak neki egy alvásdiagnosztikai vizsgálatot,hogy nincs-e éjszaka légzéskimaradása,ha ez ki van zárva utána jöhet szóvba a műtét,hogy kivegyék az orrmanduláját.Olyan szerencsénk volt,hogy ilyen vizsgálatra előjegyzés alapján ,már csak áprilisra volt hely,de pont lemondtak egyet és így holnap mehetünk is! :wink: Ez azt jelenti holnap este 6-ra kell bemenni a kórházba és másnap reggel jöhetünk is haza! :D
A másik ami nagyon aggaszt,a vérbő gége,ami GOR-ra utal! :shock: (reflux)Pedig sohasem volt hányós,bukós kicsi korában sem,most sem fájlalja a hasát! :(
Na de majd meglátjuk mi lesz!Ja és kapott orcseppet is! :wink:
Legalább holnap éjszaka kiolvasom a HP-t! :wink:
Na már megint csak magunkról írtam! :roll: :oops: Bocsi!Dugulok is inkább! :oops:

edoci
 
 


Sziasztok!

Judit!
Ez tök jó hír,mármint hogy ma már nem sírt. :lol:

Hát én elékpzeltem amint megy a wc-re és motyog közben,hát eszméletlen egy fiad van hallod :lol:

szerencsére nem jellemző nálunk se a csúnya beszéd,persze ami kicsúszik az rögtön táptalajra talál :x mondjuk olyan volt (alig bírtam visszafogni magam,hogy a gyerek előtt ne kezdjek el röhögni) valamire azt mondta,ez f@sz@!olyan jópofán hangzott a szájából,de inkáb nem figyeltem rá.

ma már nem volt Vitéz László :oops: ,ma Marsupilami volt lent anyóséknál,mert nődokinál voltam apával. Holnap megyek laborba vérvételre és vizeletet is kell vinnem. Rákszűrést is csináltattam.
Mennyi hűlyeség van egy spirál feltevéssel....
ajánlott a doki egy szúrit,amit popóba adnak és 1/4 évente kell ismételni.Erről tudtok valamit?

Máv-os örület :x :x :x

Apa meg mostmár maradjon is ilyen :wink: :lol: :lol: :lol:

emeli pacsás :lol: :lol: :lol: ez jó
Írod különben Benci beszólásait? (És te Edit?)

Edit!
Gondoltam ma rád :o nem szeretlek nap volt és én is megkaptam a magamét :oops: :cry: :cry: :cry: hát tényleg rosszul esik az embernek :shock: én azt mondtam neki,hogy én azért szeretlek.

lappang a Dávidba valami úgyhogy holnap azt hiszem nem viszem ovibakis nyűgős volt ma,pedig délután átment egy kicsit az ovistársához játszani (aki unokatesó is egyben)de most még fáradtabb volt mint szokott,7 kor az ölembe elaludt fürdés előtt :oops: nem volt még hőemelkedése sem,de olyan kis piros az orra körül,picit folyik az orra. (Tudtam,hogy ez lesz,mi akkor kapjuk el,ha mindenki kigyógyult :? egész januárba nem vol semmi,erre most,hog szinte minden gyerek jár,most dől ki :x )

Örülök,hogy jók lettek a leleteid,hát a vércukor.....legközelebb jobb lesz.Gyomorvérzés????Jujj,de rosszul hangzik :oops: :cry: ilyeneket miből feltételez?

Heim Pál :(
ez tényleg logikátlan,hogy miért így csinálják. :x szegéyn kicsik :(

de ügyes volt Máté le a kalappal,ez egy felnőttnek se semmi kibírni,nemhogy egy ekkora gyereknek.
szerencsétek volt a vizsgálat miatt,akkor holnap nem otthon alszotok :shock: kellemest a hasznossal??? :lol: (HP) majd elmeséled részletesen,hogy mit csináltak? Már olyan rég érdekel egy ilyen alvásvizsgálat.
A GOR miatt mit mondott a dokinő? Kell aggódni?

Jaj Judit! Néztem az új oldaladat,nem dícsekedett vele kedves kollegina :lol: :lol: :lol: nagyon hiper szuper,gondolom ez is jórészt apa érdeme,vagy rosszul gondolom? :lol: na persze nem a tartalom,csak a design :lol: vagy már weboldalakat is gyártasz?
és bocs az elűtésekért


Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok

Ildikó
Hogy van Dávid?Remélem nem lett beteg!Mármint az orrfolyáson kívül nem lett nagyobb gond?
Én nem írom Máté beszólásait,így utólag sajnálom hogy nem kezdtem el. :oops:
Gyomorvérzés:múltkor amikor beteg voltam akkor beszéltük a háziorvosommal a gyomromat is és akkor mondtam neki hogy már kb 3 hete fekete a székletem.(bocsi,gusztustalan így leírva) :oops: Ezért küldött el nehogy a fekélyből szivárogjon.Persze mielőtt elmentem volna már 3 napja normális színe lett,úgyhogy nincs kizárva hogy nem volt,de nem vagyok vérszegény.Gondolom a doki is biztosra akart menni.
Igen,ma nem alszunk itthon,már tiszta ideg vagyok miatta! :oops: Nem tudom hogy fogja a szerkentyűket elviselni magán Máté. :oops: Majd beszámolok róla hogyan zajlott! :wink:
Még nem mondta a drnő hogy a GOR miatt kell-e aggódni,ez is okozhat légzéskimaradást,majd kiderül.

Judit
Jobbulást Bencinek! :( Szegényke! :( Sok-sok gyógypuszi neki!Majd írd meg mi volt a dokinál!Remélem már jobban van!
képek: :D Nagyon jók már megint,szépek! :D
Új oldal? :shock: Valamiről lemaradtam? :?:

Aztán este gondoljatok ránk! :?

edoci
 
 


Sziasztok
Most már egy kicsit nyugodtabban jelentkezek! :wink:

Ildikó
Neked milyen lett a vérképed?Eredményeid?A spirál miatt küldött el a doki vérvételre?
A szuriról hallottam,de csak ennyit amennyit írtál. :oops:
(ezeket már tegnap akartam írni,de most jutottam el idáig) :oops:
Dávid nem lett beteg?

Judit
:cry: Még mindig jobbulást Bencinek!Remélem a mai napotok,éjszakátok már jobb lesz! :wink: Kialvatlanság:most teljesen együtt tudok veled érezni! :? Én sem vagyok magamnál :roll: Ugye még nem kaptad el?
Férjed remélem jól kialudta magát! :lol:

Rólunk:Tegnap 6-ra odaértünk a kórházba,felvétel,kaptunk egy szobát (rakok majd fel képeket,érdemes megnézni) :? :lol:
Kiokított az ápoló mint egy hülyegyereket (mármint engem) :shock: Már akkor azt hittem elküldöm a fenébe.Azt mondta 10-kor jön és felrakja Mátéra a szerkentyűket,ha nem akar még aludni akkor is alvás,lámpaoltás és mese meg semmi sem lehet! :shock: (persze Máté fél 4-től fél 5-ig aludt a kocsiba amíg Pestre értünk)
Jött is fél 10-kor,Máté éppen evett,még egy pár falat lett volna hátra neki és NEM ENGEDTE hogy megegye! :shock: Felrakta Mátér a tappancsokat (Máté ebből a szóból hogy tappancsok azt jegyezte meg hogy lábnyomokat tettek rá :lol: ) 3 EKG elvezetsé a mellkasára,egy nagy adapterszerű érzékelő szintén a mellkasára,egy hasonló érzékelő a hasára és kapott egy bajuszt az orra alá,amiből vezetékek lógtak bele az orrába és a szájába.Hát,ember legyen a talpán aki ezt el tudja viselni és aludni tud benne! :shock: Persze kb fél óra üvöltés hogy vegyük le! :cry: Fél 11 körül elaludt,de negyed óránként fent volt egész éjszaka. :( Ilyenkor nyüszítés. :( Én meg 10 percenként ragasztgattam vissza a tappancsokat (lábnyomokat :lol: ) Mert mindig leestek. :roll: Egész éjszaka vergődött Máté,jól belegalyodott a sok zsinórba,végig rátekeredett a testért,lábára.Valamikor hajnalban az egyik adapter is lecsúszott. :twisted: Szóval nem tudom így milyen értékeket fog mutatni! :twisted:
Reggel 6-kor berontott az ápoló a szobába és az alvó gyerekről elkezdte lerángatni a cuccot! :twisted: Majd frász jött Mátéra hogy hírtelen mi történik.Azt se hagyta hogy felkeltsem. :twisted: Közben meghúzta a száját hogy nem feküdt Máté egyhelyben az éjszaka! :shock: Akkor már durrant az agyam! :oops: Kössem le éjszakára a gyereket?Aztán fél 7-kor jött hogy pakoljunk és menjünk! :shock: Átküldtek a gégészetre (mert ezt egy másik épületben csinálták),kérdeztem hogy miért kell átmennünk,na erre már nem tudta a választ,azt mondta mert így szokták! :? Átbattyogtunk,szerencsére pont jött a drnőnk,ő sem értette hogy miért küldtek át és hogy az ügyeletes orvos ott miért nem intézte el a dolgokat.Persze ügyeletes orvost nem is láttunk! :shock:
Na mindegy,azt mondta elintézi és keddig megtudom az eredményt!

Körkérdés:Nálatok hagyják a gyerekek a hűtőfürdőt?Hogy oldjátok meg hogy benne maradjon?Máté üvölt ilyenkor,feláll,nem hajlandó a vízben maradni,hiába játszunk,a múltkor én is kénytelen voltam beleülni vele! :oops:

edoci
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: