Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

De rég írtatok! Kép
Mi jól vagyunk, a fiúk egyre többet beszélnek, söt, beszélgetnek egymással is, amit nagyon szeretek meglesni és kihallgatni! Kép Most 28 hónaposak, úgyhogy már nagyon türelmetlenül vártam, hogy eljussunk ide.
A tavasznak nagyon örülök, jó sokat vagyunk kint a kertben, talán ti is és azért nem nagyon írtok...

Gabi,
beszéltél már Tündével?

Claire,
HOgy haladsz a doktoriddal, mi újság a duci gyerekekkel? Kép

Szeretnék bejelenteni egy újdonságot, ami itt is érint egy pár embert: nyitottam egy új topicot "Ikrek 2 éves kor fölött" címmel. Gyertek oda is!

Sziasztok,
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok4
Élünk, túl vagyunk a bárányhimlőn. az ikrek most szombaton lesznek egy évesek, és tervek szerint utána rászánva minden "szabadidőnket" az apjával, megpróbáljuk összelapátolni azt a doktorit. Nem maradhat nyárra, és szeptemberben le kell adnom!
Egyre inkább úgy látom, hogy jó lesz a nagynak, ha marad még az oviban, ráadásul úgy tűnik, maradnak az óvónénik is, és kevesebben lesznek.
Az ikrek tök helyesek, állnak, és magyaráznak egymásnak. A nevüket fölismerhetően mondják, aztán halandzsáznak Kép!
Mimóza, jó, hogy legalább te megvagy. Mi is sokat vagyunk kint, de azért időnként megpróbálok benézni!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Kicsit dühös vagyok, mert újra kellett regisztrálnom, törölték a profilomat is.Kép Pedig már majdnem Haladó felhasználó lettem, erre most kezdhetem előről.Kép Szerencsére a fotoalbumom megvan még, úgyhogy majd kialakítom újra a profilom!

A hosszú hallgatás oka nálam egyrészt a suli volt, aztán próbáltam behozni az elmaradást, a héten pedig csomagoltam Gergőnek, mert ma reggel elutazott anyósommal Hollandiába, ahonnan 16-án átrepünek Londonba, majd onnan haza 20-án. Szerintem én jobban izgultam, mint a fiam, alig vártam, hogy küldjenek egy sms-t, hogy megérkeztek.
A többi srác eltekintve egy kis náthától, jól van. KisRobi tegnap volt fél éves, és egy igazi "sármőr". Mindenkire mosolyog, amikor meg visszamosolyognak rá, akkor jár keze-lába, és szégyenlősen eltakarja az arcát a kezével. Nagyon édes! Elkezdett maggyarázni, és vadul hintázik négykézláb.Kép
Olyan jó, hogy már tavasz van!!!Kép

Gabi
efgabi
 
 

 
 

Szia!
Kiváncsian várom, hogy sikerül Gergőék utazása!
Remélem mi is kilábaltunk minden nyavalyából, most tavasszal kicsit összejött. Nem vagyok én ehhez hozzászokva. Próbálom magam , magunk munkára szorítani (doktori), meg készül a kert, csak már lenne tényleg rendesen tavasz! Azért igyekszem jönni: Claire
claire
 
 


Szaisztok!
Hát a tavasz nem akar nagyon öszejönni, most hallom, hogy pénteken hajnalban fagyni fog ismét...remélem nem hátrálunk vissza a havazásig.
Ma megyünk ovit nézni,ebbe nem járt még gyerekünk,remélem jó választásnak bizonyul majd..
claire...sok energiát a doktorihoz, nem lehet egyszerű dolog a gyerekek elcsendesedése után nekiülni és alkotni szellemileg.
Gabi -lassan Gergő hazajön, írj majd az élményeiről-gondolom már számolod a perceket vissza.
Mikor elmegy egy fiam itthonról, nem találom napokig a helyem és ha megemlítem valakinek, hogy hiányzik, furcsán néznek rám, mert azért 4 marad itthon -és ahelyett hogy örülnék, hogy eggyel kevesebb gond, nyafogok, hogy egész nap azt várom, aki nem jön napokig.
Gondolom ezzel ti is így vagytok-milyen lesz, amikor egyenként szépen kirepülnek majd itthonról??KépKépKépKépKép
Mindig várni fogom vissza?Ilyenkor kéne még vagy 2-3 csecsemő, persze nem egyszerre, lassanként, hogy itthon is maradjon gyerek mindig Kép
Eldugulok,
kinga
pkinga
 
 


Sziasztok!
Hát a tavasz nem akar nagyon öszejönni, most hallom, hogy pénteken hajnalban fagyni fog ismét...remélem nem hátrálunk vissza a havazásig.
Ma megyünk ovit nézni,ebbe nem járt még gyerekünk,remélem jó választásnak bizonyul majd..
Claire...sok energiát a doktorihoz, nem lehet egyszerű dolog a gyerekek elcsendesedése után nekiülni és alkotni szellemileg.
Gabi -lassan Gergő hazajön, írj majd az élményeiről-gondolom már számolod a perceket vissza.
Mikor elmegy egy fiam itthonról, nem találom napokig a helyem és ha megemlítem valakinek, hogy hiányzik, furcsán néznek rám, mert azért 4 marad itthon -és ahelyett hogy örülnék, hogy eggyel kevesebb gond, nyafogok, hogy egész nap azt várom, aki nem jön napokig.
Gondolom ezzel ti is így vagytok-milyen lesz, amikor egyenként szépen kirepülnek majd itthonról??KépKépKépKépKép
Mindig várni fogom vissza?Ilyenkor kéne még vagy 2-3 csecsemő, persze nem egyszerre, lassanként, hogy itthon is maradjon gyerek mindig Kép
Eldugulok,
kinga
pkinga
 
 


Kinga!
Pontosan így érzek én is, és ismerősök arcán én is az értetlenséget látom, amit te. De ezt ők nem érthetik, csak mi "Három vagy több gyermek" anyukái!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Claire!
Nem csodálom, hogy lassan haladsz a doktorival, én is mindig elbizonytalanodom a sulival kapcsolatban, hogy szükségem van-e rá? Tanulni nincs időm, de azért szeretem a társaságot.Kép Kár, hogy olyan messze van, és még több van hátra, mint amennyin túl vagyok.Kép De ha már elkezdtem, jó lenne befejezni!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Az biztos, hogy két babát szeretnénk, ebből egy teljesítve, a másodikon dolgozunk Kép), a harmadik aki még kérdéses.
Én megmagyarázhatatlan módon vonzódom a háromhoz, párom sem idegenkedik tőle teljesen, viszont mivel "kétlábbalföldönállok" típus, kicsit meg kellene győzni.
Már keresgéltem a neten, milyen egyéb támogatások járnak 3 baba után, hiszen akármennyire is önmagáért beszél egy mosolygó csemete léte, azt a mosolyt nekönk kell az arcán tartani. Kicsinek ez még hihetetlenül könnyű, de a naygobbacska korra is gondolni kell.
Tehát kérdéseim számtalanok a dologgal kapcsolatban, és vissza is fogok olvasni a topikban, de azért örülnék, ha egy két gyakorlati dolgot le tudnátok írni nekem!

Előre is köszönöm a segítséget!

Ironram

ui.: van köztetek aki főállású anya? Mert erről eddig nem sok mindent találtam.

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Főállású anyaság: GYET néven keresd. Nem olyan szép ám, mint amilyennek a kivülállóknak látszik! Pénzben annyi, mint a GYES, azaz minimálnyugdíj és abból még levonva a nyugdíjjárulék. Nem számít biztosítási jogviszonynak (tehát pl utána nem tudsz GYEDre menni belőle). Nyugdíjévekbe viszont legalább beszámít. A legkisebb gyerek 3-8 éves koráig vehető igénybe. Szóval én leginkább meghosszabbított GYESnek nevezném. Ja, és mellette max 4 órában vagy otthonról lehet dolgozni és elvileg a gyerek nem lehet ovis (kivéve utolsó évben), vagy csak max 4 órára (elvileg)

3 gyerek számokban: adójóváirás fejenként 10ezer, azaz 30ezer a három után (havonta). Családi pótlék 7900 (?) szorozva a hárommal. Oviban, suliban félárú ebéd jár. "ingyenes" tankönyv is, ami többhelyen azt jelenti, hogy évvégén vissza kell adni a könyveket. MÁVnál, VOlánnál nagycsaládos kedvezmény, a gyerekekkel (min3mal) együtt utazva 90%-os mérséklésű jeggyel lehet utazni. ezenkivül helyi önkorm, iskola-ovi is adhat további támogatásokat.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Köszi a gyors választ.
Mit gondolsz, valóban jobban kijön egymással három gyerek, mint kettő?
Az az igazság, hogy nekem van egy kis két gyerek fóbiám, mert a hugommal elég kemény a viszony. Igaz itt a korkülönbség is nagy, 8 év(de elég sok oka van még), ami nálink nem lesz, mert már most iparkodunk a kicsin Kép!

Mindenesetre tényleg köszi az infokat!

Szia!

Ironram

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Nálam kettő sose volt, nem érzem magam illetékesnekKép.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Megnéztem a profilod, már értem! Kép
És jó?
Gondolom nagyon is! Kép

Ironram

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Bizony, bizony!Kép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
A GYET-tel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Azon kívül, hogy utána nem lehet GYED-re menni, milyen következményekkel jár még az, hogy "nem számít biztosítási jogviszonynak?"

Nagyon köszi előre is!

Anna
tinalila
 
 


Táppénzes dolgokba számíthat bele, de most hirtelen ebben nem vagyok biztos. Majd megpróbálok utána járni.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nagyon köszi előre is. Kép

Anna
tinalila
 
 


Ironram!
Ildihez hasonlóan, nálunk sem volt soha kettő Kép, de a hármas felállásban gyakran előállt a kettő az egy ellen Kép. Többek között emiatt is örültem, hogy megszületett a negyedik, aki még csak 7 hónapos, de remélem, később majd egyensúlyt hoz a csapatba.Kép
Egyébként épp ma volt a Kossuth rádió Napközben című műsorában, hogy: A nagycsaládban felnőtt gyerekek bár lehet, hogy anyagilag kevesebbet kapnak, mégis kreatívabbak, rátermettebbek lesznek (http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=136057&rid=PVV6TQ==)Kép

Gabi
efgabi
 
 


Anna!
A www.csaladinet.hu -n kattints a szakértőkre. Van tb-s is, biztosan válaszolni fog, ezt megígérem! (Nem én vagyok az)

Micsoda forgalom volt itt!

Gabi! Én is ezt hallottam a nagycsalis gyerekekről! És hát ennyi kreatív gyereke senkinek nincs, mint nekünk! Kép

Gi
Anyagi
 


Anyagi!

Köszi az ötletet. Kép

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok, gyorsjelentés.

Élünk. Zsu elmúlt 3 hónapos, és most, hogy már nem fáj a hasa, a legtündéribb kis bogyó a világon. Nyugodt, mosolygós, jó zabás (6330g volt oltáskor), szóval most már jogosan lehet irigykedni!KépKép

Imi persze "elromlott", már amennyire egy alap 2 és fél éves dacgyerek még romlani tud. Mesi hozza az alapformáját. Úgyhogy most olyan, hogy Zsuzsit alig látom egész nap, csak néha szopik, aztán visszavonulKép, ezek ketten meg üvöltenek, tépik egymást, lebontják a lakást stb. Kíváncsi vagyok, javul-e a helyzet, ha Mesi oviba megy ősszel.

Nekem meg hülyéskednek az idegpályáim, úgyhogy voltam ideggyógyásználKép. Állítólag épelméjű vagyok (még). Csak valószínűleg vérszegény. Pénteken kiderül. Addig is csuklósínben alszom, és néha leszédülök a lépcsőn.Kép

Most csak GYeT-ről nem lehet GYED-re menni, vagy GYES-ről se??? Mert én két hétig voltam most gyesen szülés előtt, és eddig úgy tudtam, hogy kapok gyedet!!!
GYORSAN NYUGTASSATOK MEG!

Vica
mvica
 
 


Sziasztok!
Ami a gyerekszámot illeti, én vagy 2 vagy 4-re szavazok. Állítólag ezrét születtek ikreink 3. helyett Kép!
Claire
claire
 
 


Vica!
Nem tudom, mi a helyzet ha GYES-ről mész szülni, de Szakbarbár meg tudja neked mondani, mitévő legyél. Itt az e-mail címe, hivatkozz rám: szak.barbar@freemail.hu. De itt is kérdezhetsz tőle: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766&la=38674861
Egyébként hogy vagy(tok)?

Lányok!
http://sziget.hu/gyereksziget/
Lehet regisztrálni pólóért, de csak három gyerekkel!!!Kép Reklamálni kellene a hátrányos megkülönböztetés miatt.Kép

Claire!
Csatlakozom hozzád, én is a páros számokat szeretem:
2(felnőtt), 4(gyerek), 6(-an vagyunk), 8(nagymamákkal)!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!

Köszi a tippet, már regisztráltam is!
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!

Gabi! A családineten is Szakbarbár a tb-s tanácsadó. Csak most sajna nem ér rá egyik percről a másikra válaszolni, pedig úgy szokott. Most egy-két (3, 4) napot várni kell!

A szigethez egy kis jó tanács: Mi a mamák telszámláját is felhasználjuk (sőt, mi magunk nem is matávos körzetben lakunk), szóval meg lehet oldani a több gyereket is, csak ötlet kell hozzá (na meg egy számla!)

Ti mikor mentek "szigetelni"?
Gi
Anyagi
 


Sziasztok! ez jó tipp, mi még sosem regisztráltunk. Ráadásul apósom ADSL előfizető is. Ha nem akkor mész, amit itt megjelölsz, mert pl zuhog az eső, akkor mi van? Egyébként akkor is disznóság, hogy csak 3 gyerekig van!
Jó lenne találkozni! Mikor mentek? Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Claire!
Mi 18-án vagy 19-én tervezzük, de még semmi nem biztos. Ha rossz idő lesz, akkor következő hétvégén. Egyébként is jobb lenne 25-én, mert 20-21-én 3 vizsgám lesz. De még addig írok.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

Mi most hétvégén tervezzük. Remélem az idő kicsit jobb lesz, mint a múlt szombaton...
Gi
Anyagi
 


Gi!
Biztos, jobb időtök lesz, végre itt a nyár!Kép
Utána számolj be légyszi, hogy hova érdemes menni, mit érdemes megnézni és mit nem...

KösziKép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippet, de én egyszer már kérdeztem Szakbarbártól, és annyit se válaszolt, hogy hagyjam békén. Úgyhogy most már nem zargatom, már úgyis késő.Kép

Amúgy jól vagyunk. Ez a Zsuzsi egy tündér!!! Olyan kis kedves! Nem az a megküzdős fajta, mint a tesói. A nagyok is aranyosak, lecsengett a krízis, sőt Imi napközbenre szobatiszta lett. HURRÁ!!!

Én meg jelentkeztem suliba, heti két délutánra. Gabiból merítem az optimizmusomatKép

Hadd kérdezzek valamit mint friss nagycsaládos! Szerintetek jó valamire a NOE meg a hasonlók? Ti tagok vagytok?

Vica
mvica
 
 


Szia Vica!

Mi NOE tagok vagyunk. Először én is azt néztem, hogy milyen kedvezmények vehetők igénybe, de nem sokszor éltünk velük. Most már azért fizetem a tagdíjat, mert úgy érzem, szükség van egy ilyen szervezetre, amelyik a mi érdekeinket képviseli, pl. most a családtámogatási rendszer változtatásánál.
Egyébként az Állatkertben vehetsz igénybe nagyobb kedvezményt (gyerekek 100 Ft-ért mehetnek be), meg a MÁV-nál, ha együtt utazik a család 90%-os engedményt kaphatsz.
De nagyon kedves írások és sok hasznos információ szokott lenni a havonta érkező NOE-levelekben.Kép

Szakbarbárral kapcsolatban Gi is írta, hogy valami miatt késik a válaszokkal. De azért szokott válaszolni. Igaz, hogy most már késő, de azért kérdezz rá még egyszer, csak hogy tudd a választ.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Vica!

Szakbarbár most épp "szabin" van... Küldd el nekem a kérdésedet, megkérdezem, amint visszajött! Van, amit visszamenőleg is lehet igényelni, nem biztos, hogy késő van (pontos adatok munkaviszonyokról, ellátásokról, születésekről - időpontok kellenek!)

Mi is NOE tagok vagyunk! Hasonlóan látom én is a helyzetet, mint Gabi! Mi még ruhákat kapunk mostanában is. Ez is a NOE-nak köszönhető.
Van honlapjuk is: www.noe.hu

Gi
Anyagi
 


Köszi a válaszokat! Akkor elnézek hozzájuk!

Gi, Szakbarbárral kapcsolatban már nem érdemes fáradni. Majdnem egy évvel ezelőtt kerestem, mikor még csak terveztük Zsuzsit. A bátyja dec.15-én töltötte a két évet, ő ugye febr.2-re lett kiírva, akkor a szül.szabit a legjobb akarattal is csak dec.31-én kezdhettem meg, lett közte két hét gyes. Arra lettem volna kíváncsi, hogy akkor fog-e járni a gyed Zsuzsival, mert ha nem, akkor "megcsináltuk" volna egy hónappal előbb, csak ha nem muszáj, nem akartuk volna, mert pont karácsony és szilveszter közt szültem volna. (Ehhez tudni kell, hogy én eddig mindig elsőre teherbe estem.) Úgyhogy most már késő, voltam két hetet gyesen, most szülési szabin vagyok, ami pár hét múlva lejár, aztán majd kiderül, kapok-e gyedet. A munkahelyem megigényeltette velem, úgyhogy remélem, kapok.

Na ez lett volna az ügy. De köszönöm, hogy ilyen rendes vagy, és ha megint kérdésem lesz, már rád fogok hivatkozni.KépKép

Vica
mvica
 
 


Sziasztok!

Mi ma voltunk a szigeten! Jó időnk, és jó nagy tömeg volt. De ott valahogy elfér.
Gabi! Fogalmam sincs, nektek mi fog bejönni. Én most nagyon meglepődtem a fiaimon. Már évek óta járunk, eddig mindig végigcsináltak valami versenyes, sorsolós játkot, néha többet is. A kreatív sátrakat nagy ívben kerültük, azt itthon is szoktak (bütykölni), az nem volt vonzó. Na, ehhez képest ma a fél napot a T-comos ugráló várban töltötték, aztán beültünk pajzsot és dárdát gyártani, délután megint ugráltak. (Ettől egyébként frászt kaptam, mert két bejárat és két kijárat van rajta, ez két szülő között finoman szólva is nehezen beosztható. Így hát vártunk, és bíztunk a nagyokban. Ilyesmit már kis 3 évesünk sem akar kihagyni, de nem mertem egyedül beengedni. A nagyok meg nem akarnak állandóan rá vigyázni, ami érthető is. Csak nehogy akkor gondolják meg magukat, mikor a kicsi már épp eltűnt a szemünk elől! Na, így külön szorgalmaztam is, hogy rakjuk a kezére a karszalagot, ráírtam a nevét, telefonszámainkat, de nem volt rá szükség. Mindig kézen fogva jöttek ki. Így csak a pozitív érzés van a mai napról, tudom javasolni!

Vica! Ne hivatkozz rám, nálunk írj szakbarbárnak, esetleg üzenetet írj bele a szerkesztőnek, aztán majd külön figyelem, hogy írt-e rá választ! (Nem tudja ő az itteni nevemet...)

Jó hétvégéket nektek is a szigeten, meg mindenhol!
Gi
Anyagi
 


Gi!
Köszi az élménybeszámolót!Kép
Mi valószínűleg csak jövő hét végén megyünk, mert a srácok most nagymamával nyaralnak, hogy tudjak tanulni, mert 21-én vizsgázom két tárgyból.

Gabi
efgabi
 
 


MÁV-os 90%-hoz (és Volánnál is van) nem kell NOE tagnak lenni.
Mi még nem vagyunk azok, bár egyszer már filóztam ratja, most megint, mégpedig pont az elmúlt hetek nagycsalád-ellenes politikai lépései miatt. (Családipótlék változás, "nem emelt" lakossági gázár -ami a valóságban úgy hangzik hogy a támogatott, azaz 3000 köbméterig levő fogyasztás ára nem emelkedik , már maga amikor a sávos rendszert létszámfüggetlenül kitalálták, az felháborított) Ha egyszer belépek, akkor szeretnék aktív is lenni, mert mint xy úgyse áll velem szóba senki hivatalos, meg sajtó, de a NOE-n keresztül jobban lehet ezekre felhívni a figyelmet.
Nővéremék NOE tagok, és gyakorta van olyan hogy kapnak egy nagy halom joghurtot vagy most épp D. duett-et, két napon belül lejárót, de sokat.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Épp a mostani NOE-levelekben van egy táblázat, amely az új családtámogatási rendszert vizsgálta meg, és egy táblázatban foglalta össze amit a bejelentett intézkedések eredményezhetnek:

<pre>
Gyerekszám Segélyezett(rgyvt) Minimálbéres "Magas" jövedemű

1 veszít nyer nyer
2 veszít nyer nyer
3 veszít veszít veszít</pre>
Azt írják, hogy a fő ok a 13. havi családi pótlék és rgytv eltörlése. Mindenképpen figyelembe kellene venni az eltartott gyermekek számát az adókedvezmény jövedelemhatárának megállapításakor, vagyis el kellene törölni a felső határt. Írják még, hogy a gyes és gyet összegét is meg kell emelni, mert most az anya létminimumának felét sem éri el.
Szerintem az is nagyon jó lenne, ha a főállású anyaságot is normál bérrel honorálnák.

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Ildi!

Ha majd belépsz, és aktív leszel... Jaj, de szurkolok Neked!
Egyébként hogy lehet az ilyen termékek forrásait megtalálni? Csak Bp-en osztanak? Én is szívesen adnám a gyerekeimnek a kétnapig jó tejtermékeket is, bármennyit elnyelnek!

Húú, már megint milyen késő van. Na, de ez a gyümölcs szezon. (Legalább lesz mit enni télen!)
Gi
Anyagi
 


Fogalmam sincs, mázlista a nővérem, hogy ahol ő van, ott osztanak ilyeneket, szerintem is! Kép (bár speciel ez a D.duett nekem nem ízlett -merthogy még nekünk is jutott belőle, anyuék pont jártak náluk is, nálunk is)


Igaziból nem látok bele, hallani a NOE-ről, de tulképpen kevés. Itt van ez a sávos gázár dolog, most hogy lapozgattam a honlapot, találtam arhiv írásokat, s azt is, hogy ez ellen is tiltakoztak, anno újkorában (valahol 2003-ban). Erről pl nem is nagyon tudtam, azt meg jelen rendszer mutatja, hogy sajnos nem eléggé.
Főállású anyaságban pont ez a disznóság, hogy ez a hírbeli neve. És akinek köze nincs hozzá, azt hiszi, hogy ez kb legalább valami minimálbér.

De tulképpen ezt nem is így kell számolni. Most olvastam egy ismerőstől (2 gyerek, 85 nm lakás), hogy takarítónőt keres, vasalás és takarításra, heti egyszer 10 ezer ftért. Ha ez egy reális ár, akkor ezt szorozzuk fel a többi gyerekünkkel, meg váltsuk át hétről hónapra, és minjárt kiderül, hogy nem 20ezerért vagyunk gyesen-gyeten, hanem 60-70értKép .Ha ehhez hozzáadjuk a szakács, a bébiszitter, stb díjait is, akkor már elit fizunk van! Párom mesélte épp tegnap, valami cikket olvasott, tán Ámérikából volt az adat, hogy kiszámolták, hogy egy gyerkőcökkel otthon lévő anya mennyit "keres" (spórol) meg, és kiderült, hogy az egy középvezető fizetésével egyezik meg.Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok! Nem arról volt szó, hogy a 3 gyerekes csp jobban emelkedik? Persze a 4-et nem is emkítették. De amúgy ez kamu volt? És ezek már elfogadottak, vagy csak tervezetek?
Szerintem amúgy az az alapvető baj, hogy akiik ott ülnek, és ún döntéshozók, azoknak fogalma sisncs, vagy már elfelejtették, hogy milyen minimális pénzekből élnek emberek, családok. Egyszerűen más nagyságrendekben gondolkodnak. Én itt magam körül is sokat tapasztalom ezt . egyzserűem meg lehet állapítani abból, hogy ki mire panaszkodik, mi az , amin már kkiakad.
Ez a spórolás jó. Nem tudom itthon mennyi jönne ki, de meg fogok kérdezni egy pár állandó bébiszittyót az oviban, mennxiért vannak xy családnál. Van ahol a bébiszitterrel többet találkozom, és csak véletlen tudom, hogy nem ő a mama. Hát én nem ezért szültem gyereket, hogy aztán fizessek vkinek , hogy amíg én egy idióta főnöknek próbálok megfelelni, addig más legyen a gyerekeimmel!
Pont múltkor mondta egy ambíciózus dolgozó barátnőm, (akinek 3 gyereke van, neveli őket pico koruk óta a bölcsi meg az ovi, ), hogy kb a 2 fia nyári táboraira keres, hogy legyenek vhol, amíg ő dolgozik. És tudom, hogy tök fontos munkát végez, mert gyámügyes, de akkor is....
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Elég régen írtam ide, de azért olvasni szoktamKép. Most a téma miatt írok. Mi kb 600ft-tal fogunk többet kapni a beharangozott "családtámogatási reform" miatt. Mert igaz hogy a csp-t emelték, (mondjuk azt sem duplájára),de a gyerekek utáni adókedvezményt ami nálunk 30-e Ft volt lecsökkentették 12-e Ft-ra. És majdnem úgy volt hogy még ezt sem kapjuk meg mert az eredeti javaslat az volt hogyha csak az egyik szülő dolgozik akkor 280-ezer Ft-ig kapod az adókedvezmény. Mi hajszállal de kicsúszunk ebből. Mi az a 280 ezer Ft egy öttagú családnak? És akkor mi számítunk gazdagnak, ezért tőlünk el lehet venni? Mert ha az ember normális bejelentett fizetésen van, nem lop, csal, hazudik akkor már rosszul jár. Az embernek teljesen el veszik a kedvét a gyerekvállalástól...
Bocsi hogy így kikeltem magamból de már hetek óta ez foglakoztat és most kikivánkozott.

Yabu
yabu
 
 


Vica!

Láttam, hogy ti is itt laktok Miklóson. Merre felé? Mi a Buckában lakunk. Jár a nagyobbik oviba? Mert egyidős az én ikreimmelKép

Yabu
yabu
 
 


Nem tudjátok hol lehet pontosan elolvasni, hogy mi nő, mi csökken, stb? Claire
claire
 
 


Claire!
A NOE honlapján van egy kalkulátor, ami alapján ki tudod számolni, hogy jobban jársz-e vagy sem. Családi és pénzbeli juttatásokról itt olvashatsz: http://www.icsszem.hu/main.php?folderID=867&accessible=
A tervezett változásokról pedig itt: http://www.magyarorszag.hu/100lepes/csaladtamogatas

OFF: SMS-t megkaptam, kösz jól vagyunk, még hétfőn van egy vizsgám, az lesz az utolsó, utána péntekig nyaralunk egy kicsitKép, apa nélkülKép.

Gabi
efgabi
 
 


Köszi!
De jó neked, hogy befejezed. Párom szabin van a héten Kép, talán kicsit utolérjük magunkat. Nem a disszertációra szántuk volna, de most az lesz belőle Kép, meg a zért gyerekes programok persze Kép.
Claire
claire
 
 


http://misc.magyarorszag.hu/binary/7044_100lepes_csaladtamogatas1.pdf

Sztem Gabi is ezt írta, csak a vége valahol elveszett:-))

Nekem valaki azt találja meg, ha tudja, miszerint mégis változtatnak a plafonon. Párom állítja, hogy ő olvasott ilyet, nekem még mindig nem jött szembe. Már hogy a 3,5 milliós éves jövedelem helyett valami magasabb összeg szerepel, ő 6 milliót emleget, én nem hiszek neki.

Ezek a dolgok a kormány javaslatai, elfogadva még nincsenek, dehát....
Én igaziból leginkább abban reménykedek, hogy valahogy csak kibírjuk 2006 tavaszáig. Csak közben mászok a falra, mert azoknak, akik nem érintettek, az megy át, hogy: mit pampognak itt ezek már megint, minek szidják a kormányt, hiszen az milyen sokat költ ezekre a fránya gyerekesekre, lám a családi pótlékot is duplájára emelték.

Claire: teljes mértékben egyetértek veled. Miközben amúgy normálisnak nevezhető apámtól is rendre hallgattam a doktorfőállású anyuka jelzőt, röhögések közepette. Ezt nagyon nagy hibának tartom jelen társadalmunkban, hogy aki gyereket szeretne nevelni, az nem normális, hiszen diplomája van, képes lenne "többre" is. Holott...

Ezeknél már csak az jobb, hogy kormányunk igyekszik megteremteni a lehetőséget, hogy a gyesen levő anyák már akár 1 éves gyerek mellől is legálisan mehessenek dolgozni. Hogy hova, meg minek, meg mégis hova teszi addig a gyerkőcöt (ja, erre van válasz, azért kapja utána is a gyest, hogy az kompenzálja a gyerekelhelyezés költségeit -gondolunk itt babyszittert, meg magánbölcsit, hizsen az államiba nem fér be, azt leépítik).

Ennek ellensúlyozásaként saját környezetemben azt látom, hogy egyre több a nagycsalád, aki vállalt már kettőt, azok közül egyre többen lesznek háromgyerekesek, háromgyerekes ismerőseim meg négy és még több gyerekesek. Valahogy olyan érzésem van, hogy két pólus van, az egyik, aki egyáltalán nem vállal gyereket vagy max egyet, azzal a mottóval, hogy ma Mon bolond aki többet vállal. És a másik pólus, aki (talán már minden mindegy alapon?) a klasszikus két gyerek után továbbiakat vállal és örömét leli bennne és szívesen van otthon sokáig a gyerkőceivel. Akár ilyen olyan diplomája és végzettsége ellenére is, hivatásának tekintve a gyereknevelést.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


De szépen írtad Ildi! Körülöttem is van sok sokgyerekes család, és nem is véletlen babák, és igen, akár diplomásan is otthon a gyerkőkkel (Hát van ennél szebb hivatás??)
Én épp tegnap olvastam vhol (nincs a noe-n??), hogy Gyurcsánnyal tárgyaltak a noe vezetők - lehet, hogy a noe levelekben van -, és azt ígérte, hogy a 4. gyerektől 500e-rel emelik a fizetés felső határát, hogy ne járjanak rosszabbul ők sem. Lehet, hogy ilyen 6 milliót hallott a párod is, nem?

Én most ezen nem is rágom magam. Vhogy mintha, erre már nem is maradna idejük, bennem nyugalom van. (Pedig van miért aggódnom, lehet, hogy ezért nem érek rá az állami pénzügyekre, mégha engem érintenek is?)

Sziasztok! Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Utána fogok számolni. Körülöttem is sok a sokgyerekes. Az a fura, hogy itt, ahol lakunk, azt gondolnád, tele van 1-2 gyerekesekkel, akik hajtják a munkát közben, stb. Közben látom az ovis csoportjait a gyerekeknek, hogy 1 gyerekes szinte nincs is, és nem vagyunk egyedül a 4 gyerekünkkel. Ez klassz. A legtöbb helyen az apuka jól keres. De szerintem ez túl nagy teher 1 emberre, mi van, ha történik vele vmi. Különben az a z érzésem, ez nem kormány függő, legalább is én nem érzem igazán, hogy ég és föld lenne, amikor kormányváltás van. Érzésem szerint ez egy sokkal általánosabb szemlélet beli kérdés, és empátia kérdés. Aki nincs benne, annak fogalma sincs a dologról, sé nem is próbál belehelyezkedni. (Erre jó példa a témavezetőm, pedig neki 3 gyereke van, igaz, már felnőttek, szóval azt szokta kérdezni, hogy amikor a gyerekek alszanak, miért nem tudok dolgozni a disszertáción Kép)(Talán mégsem lenne baj, ha több nő volna a parlamentben? De ez sem tuti megoldás). Azért vannak országok, ahonna lehetne meríteni, pl. skandinávok. Szerintem egyébként ha már átfogó adóreformról pampognak, talán a nagycsaládoknak a családi jövedelem adó bevezetése volna jó. Persze abszolút nem értek a pénzügyekhez (Nem, ez nem igaz, de családi kasszánál nagyobb méretekben nem Kép), de vhogy azt tudom elgondolni, hogy abban mutatkozna meg legjobban, az eltartottak száma, meg az egy főre eső. Mert ha pl a papa nem elég nagy jövedelmű, akkor a szem jöv adójából az adó kedvezményt sem tudja érvényesíteni.
Ha végre megírjuk ezt a nyamvadt doktorit, akkor neki fekszem, és kiokumlálom, hogy juthatnánk hozzá a szocpolhoz.
Egyébként szerintem a diplomám nem felhasználatlanul hever, attól, hogy itthon vagyok. Azt hiszem ekkora pedagógiai feladatom még sosem volt, az egyebekről nem is beszélve!

Na, az okoskodásból nem élünk meg, megyek!
Jaj, off: Van a családban 2 kiadó lakásunk Óbudán, olyan 50 nm esek. Ha tudtok vmi megbízható, lehetőleg hosszabb távra gondolkodó bérlőt, légyszi szóljatok! (az egyik a szüleim régi lakása, és az abból befolyó pénz az Apám nyugdíj kiegészítése. Mert ő meg művész ember, abból a nyugdíjból meg művészet megélni Kép. Erről is tudnék mondani egyet s mást)
Köszi, üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Ildi, itt van leírva az új verzió:

http://www.magyarorszag.hu/100lepes/csaladtamogatas
...
4. Korlátozott mértékben megmarad a három és több gyermekes családok adókedvezménye
A megemelt összegű, gyermekenként 14 000 Ft-os családi póték a három gyermekeseknél jelentősen növeli azok támogatását, akik eddig nem vagy csak részben jutottak hozzá a gyermekenkénti 10 ezer forintos adókedvezményhez. Gyermekenként 3800 Ft-tal alacsonyabb azonban annál, mint amit azok kaptak, akik teljes egészében igénybe tudták venni az adókedvezményt. (Õk eddig a gyermekenként 7800 Ft-os családi pótlék mellett még 10 000 Ft adókedvezményt is kaptak). A legmagasabb jövedelműek esetén indokolt, hogy az eddigi kiugróan magas támogatásuk, ha nem is jelentős mértékben, de mérséklődjön. Nem indokolt azonban, hogy ez az átlagos, illetve az átlag keresetet alig meghaladó keresetű több gyermeket nevelő családoknál is jövedelemcsökkenést okozzon. Ezért a jövőben is havi 4000 Ft adókedvezményt érvényesíthetnek azok, akiknek jövedelme nem haladja meg az évi 6 millió, havi 500 ezer forintot, e felett fokozatosan csökkenve havi 550 ezer forintnál szűnik meg. A Nagycsaládosok Országos Egyesületével történt megállapodás alapján a háromnál több gyermeket nevelőknél a jövedelemhatár gyermekenként 500 ezer forinttal emelkedik. .........

Így már barátságosabbnak tűnik, mint az első verzió.

nadin
nadin
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: