Új privát üzeneted érkezett!

Geri baba nagyon ügyes!!!! Gratula neki!!!! Már mondja, hogy APA?!?!?!!? Hihetetlen!

Én szavazok a legújabb blogra!!! Nekem tetszik, és lehet ez tényleg úgy működne, ahogyan szeretnénk :lol:
Szóval szerintem lehet csinosítgatni tovább.

A tábla pedig tökéletes helyen lenne ott is!!!

Képzeljétek!!! Marci már zsinórban 4 éjszakát aludt végig!!!!!!!!!!! Az első kettőnél fél 9-ig aludt, a második kettőnél 7-ig, de ez így nagyon jó!!!!! Bárcsak így maradna most már! Szóval nem okozott neki szörnyű nagy törést a cici hiánya :cry: Tudom, ennek inkább örülni kellene :roll: Mondjuk lehet azért is volt így, mert megtalálja a cumit, és visszateszi a szájába. Legalábbis este mikor elaludt, megtaláltam az ágyában és feltettem a sarokba, hogy megtaláljam éjszaka, ha kellene. Reggel pedig mikor jöttem le, hogy ébren van, a szájában volt, és úgy játszott!!! Hát igen, igazi 8 hóapos nagyfiú!
Aztán lehet jövök holnap és azt mondom, hogy ilyen rossz éjszakánk még sosem volt, de most nagyon örülök! Ja, és most már én sem kelek éjjel, csak max. egyszer és vissza is alszom rögtön :lol: Olyan jó ennyit aludni!

Kép
Kép
nikole
 
 


Köszi Nikole!
Igen,nekünk is borzasztó furcsa,hogy értelmes szavak jönnek ki a száján!Olyan édi hangja van,hogy tényleg nem tuunk vele betelni! :D
Marci is nagyon ügyes,hogy mostmár végig alszik.Valóban nagyon jó ébredés nélkül aludni.
Akkor hétfőn megvárlak a táblával és a blogba fog kerülni,persze ha mindenkinek jó így.
Tényleg lányok,aki még nem küldte az adatokat,légyszi pótoljátok! :D

Ezen a napon születtem
Ekkora vagyok már
Ennyi fogam van már
Kúszok-Mászok
Ülük-Állok
Totyogok-Járok
Az első szavaim
Külöleges képességeim
Eszek még tápit
Szeretem a gyümiket
Eszem már husit
Még szopizom is
Kapok már tejterméket

Ezek kellenének. :D

gerimamy
 
 


Sziasztok

Nekem jó a régi blog, valószínű azért, mert én is mozzillát használok :lol: . megnéztem a másik kettőt is, nekem mind a kettő nagyon tetszik. Viszont van egy dilemmám. Mi van ha még valaki csatlakozni szeretne hozzánk ? Őt kizárjuk a blogból? Mert a b13-as csak 10( Azt hiszem ennyit írtál Gerimamy) kategóriát tud kezelni :cry: . És a másik? Amit most csinált Akíra? Az mennyit tud? Szerintem azt kéne, amelyik még bővíthető. Szerintetek?

Gerimamy
Nekünk is mond ilyen szavakat Zita, ( apa, pá-pá, mama) De nálunk szerintem ez még nem teljesen tudatos. Szóval nem az apjára mondja hogy apa, nem a mamára hogy mama, hanem csak úgy. Talána pá-pá az egyetlen amit akkor mond, amikor integet. Nálatok az apjának mondja? Vagy úgy mint Zita? Mondjuk nem érdekel hogy kinek mondja, de olyan jó hallani az édes kis hangjukat :lol: :lol: És apa nagyon büszke, hogy először azt mondja hogy apa, és nem azt hogy "ana"-ahogy áron mondta.

Rubinita
Mindkét csemetéd nagyon helyes. A lányod már kész nő. Elöször én is azt hittem hogy te vagy, de aztán gondoltam hogy ennyire nem lehetsz fiatal egy tizenéves lánnyal meg egy pár hónapos fiúval :?: :!:


SCH Judit
Nem látom a képet a kocsitokról :roll: :lol:

Én is csináltam ám egy blogot, majd felteszem :lol:

Most mennem kell, mert este malac és csülök sütés lesz nálunk, kemencében, és most elő kell készítenem mindent, meg saláták, meg stb...... . Késöbb jövök!

berzkat
 
 

 
 

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek aki elküldte a jelszot...Akíra nekem bármelyik blog jo, amit eldöntöttök én elfogadom, sok munkatok van vele latom... Igazán ugyis akkor fogom tudni hasznosítani ha meglesz az uj netem mert ez a a mostani net egy nagy selejt...
Gerimamy ügyes Gergő. Gratulalok az első kis szavához,de jo lehet hallani a kis hangjan az elso kis szót...Nikole
tényleg jo ha mar végiglehet aludni az éjszakat. Marcinak is pihentetőbb igy mar na meg nektek az egész nap sem olyan faradékony. Ruben 2 honapos volt amikor legelőször végigaludta,na mondjuk ő nem szopizott sajnos...Berzkat! Csupa finomsagok lesznek estere, de jó,ügyes vagy. Mi is kemencében szoktuk készíteni a malacsültet,sörrel locsolgatni stb. Jaj nem irok ilyet mert mar éhes vagyok :-)...Valószinű nekem is vendégeim érkeznek hétvégére, szeretem a vendégeket...Gerimamy küldom privibe Ruben adatait. Na megyek mert mar sikongat a jatszoszönyegen...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Nansy? Remelem minden rendben veletek és Martika is jol van...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Sziasztok!

Alakul a blog,a fejléc hátterét szeretném csak hngsúlyba hozni a háttérrel.
Mindenki tudja a jelszót,mail címet és egyebeket?
Akartam már én is kérdezni,hogy Nansy merre vagy????????Hogy van a menyasszonykánk?????
Rubinita:Köszi szépen az adatokat! :D Először tökre azt hittem,Te vagy a képen,de mikor elkezdtem olvasni a hozzászólásodat,mondtam is páromnak,hogy nem lehetek ilyen h.lye,hogy ezt hittem.Pillanatra elfelejtettem,hogy van már egy lányod!Bocsi!:oops: De nagyon szép kiscsaj!:D
Berzkat:Igazából mindkettő igaz,mert mondja csak úgy is (nagyrészt),de mondta már Apának is.Tehát nem tudom pontosan,de nem is érdekes szerinem sem,az a lényeg,hogy halljuk az édi-bédi kis hangját és majd csak megtanulja Apához kötni a szót! :D

gerimamy
 
 


Sziasztok!

Blogtéma!
Ha írtok fontos hogy a jobb alsó sarokba van egy olyan hogy téma vagy valami ilyesmi, és oda írjátok be a gyerek nevét! Ugy mint a másikba csak ott felül kellett hogy kategória!
Sajnos itt nem teszi ki igy hogy kategória és úgy keresnél rá, de ha egy bejegyzést találsz attól a babától akkor rámész a bejegyzés alján a gyerek nevére (ezért fontos hogy írd témának a gyerek nevét) és akkor kiadja az összes bejegyzést amit annak a gyereknek a nevével írtál!
Nem tudom mennyire volt érthető! :roll:
De ha most megnézitek a blogot egyenlőre azt hiszem csak Gergőnek van két bejegyzése tehát ott meg tudjátok nézni hogy mit is akartam mondani :lol:
Ha nem volt érthető majd nekifutok mégegyszer! :wink:
De ez arra akart válasz lenni hogy itt 1000 kategória is lehet ilyen szinten :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Na ígérem többet nem variálok, de jelentem megcsináltam a freeblogot! Úgy néz ki nincs szétcsúszva exploreren keresztül se! :lol:

A probléma az volt, hogy a képek túl nagyok voltak! Hiába fért el a keretbe attól még eltólta az írást és a jobb oldali menüsort is!

Szóval ha gondoljátok maradhatunk ennél! Ezt már nagyjából mindenki ismeri! És ezen van a legtöbb lehetőség! Még töltöm fel rá azt amit a másikokra tettünk :)

De ha jó neketek akkor maradunk itt és ezt szépítem tovább :)

Nekem ez a szívem csücske de nem haragszom meg ha nem kell ez mert elegetek van belőle és inkább legyen a másik!

De ha itt maradunk szeretném kérni, hogy a széthullás elkerülése érdekében 400nál ne legyen nagyobb a kép! 400x400-as még mehet de nagyobb ne nagyon! A másikra se fér nagyobb, tehát nem hiszem hogy ez probléma! Csak mert tényleg úgy tűnik hogy jó, és a mozzilla meg is jeleníti de az explorer nem!

Szóval kérlek szavazzatok! Én addig próbálom visszaállítani a dolgokat!
:wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra jó lesz...Majd kérlek szépen linkeljétek már be ide a forumba a blog címét ha megoldhato lenne...Köszönöm...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Sziasztok!

Hú míg nem voltam mennyi minden történt a blog terén :shock: .
Én öszinte leszek nekem legjobban a legelső verzió tetszett a legjobban a freeblogon, amikor azok az egérkék ott voltak oldalt és volt háttér is. A B13 nekem annyira nem jött be. Ez az utolsó se rossz csak az a furcsa, hogy az egerek ilyen fehér keretben vannak. De ez csak az én véleményem. :lol:

Gerimamy, Berzkat: Nagyon ügyesek a babák, hogy már ilyeneket mondanak nálunk még sehol semmi :( , talán most kezdődőtt el a mammmamamma. :lol:

Képzljétek Dávid ma ült fel előszőr magától, eddig is tudott ülni csak felülni nem erre ma mászkált a szobába és utána nézem, hogy ül és játszik. :shock: Persze nem láttam a felülést. :(

Tényleg Nansy, Elizabeth merre vagytok?????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


rubinita a blog címe! melyiké is ? :lol:

www.legszebbbabak.freeblog.hu

www.legszebbbabak.b13.hu

www.legszebbbabak.blogspot.com

ezek közül lehet választani :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Én már nem szavazok,mert nekem mindegy,melyik marad a végén,nekem is az első tetszik a legjobban,csak abban az a bajom,hogy nem tudok kóddal szerkeszteni!De végülis,ha egyszer össze lesz rakva,akkor már nem kell piszkálni.

Csajok,nem akarok már nagyon piszkálódni,csak kellenének az adatok a táblába,mert addig nem szeretném feltenni,amíg mindenkié nincs kitöltve.
De ha már uncsi vagyok ezzel a táblával és nem is szeretnétek,hogy legyen,akkor szóljatok.Én nem akarok ezzel senkit zaklatni. :oops:

Kinek van msn-e?Mert akkor csinálhatnánk közös beszélgetéseket. :?:

gerimamy
 
 


Gerimamy! Nekem most sajnos nincs msn :-( . Pedig én is szerettem ott beszelgetni... Holnap vendégeim érkeznek. De majd megprobalok néha ide benézni.
Tudnatok tanacsot adni? Szerintem Ruben unja a tapszert vagyis az izét,latom rajta,egyre kevesebbet akar enni belőle. Mikor kezdhetném a gyumileveket,gyümipepet adni neki? Most voltunk nehany napja 3 honaposak. Mit tegyek?

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Én ilyenkor azt tettem,hogy irattam a dokival HA tejpépet,elvileg 4 hónapos kortól van,de neki az már pont jó.Gyümiket mi már ilyenkor kóstolgattuk,először csak a levét,aztán pépesítve!
Szerintem próbáld ki!

gerimamy
 
 


Csak azért írok, mert látom, hogy még ma senki sem aktívkodott. Az meg már hogy nézne ki, hogy egy egész napon át senki nem ír a topikba :lol:

Szóval mindenkinek további szép hétvégét!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


Én is itt vagyok, mint ügyeletes éjjelibagoly! :lol:

Nemrég értünk haza. Katalin névnapi vacsin voltunk a főnökasszonyoméknál. Van egy éttermük, ott volt a buli. Annyit ettem, nem csoda ha nem tudok lefogyni... :cry: :twisted:

Gerimamy!
Holnap küldöm a táblázathoz a dolgokat. Csak azt nem tudom, hogy ahol olyan van, hogy ülök, állok- oda igen/nem kell vagy az hogy mióta csinálja? Lehet, hogy ez már le lett írva, de nem emlékszem és most nem keresgetem vissza. :oops:

Autós kép már megvan, ma fényképeztem. Azért nem előbb, mert ma lett szépen lemosatva, koszos kocsiról meg nem akartam képet tenni! :wink: :lol: :lol:

Na, megyek, Ti már biztos alszatok, nekem is azt kellene csinálnom!

sch.judit
 
 


Sziasztok!

Előszőr is Judit, az kéne, hogy mikor kezdte el a baba mert igazából így tudunk összehasonlítani!

Pl.: Ülök/állok - 6hó/8hó

Így nem kell visszaolvasnod :wink:

Várjuk nagyon a képet :)

De Nikole te se jeleskedtél még képpel :twisted:

Minden új autós képet ide :D

És kérem tessék szavazni ki melyik blogot akarja és az exploreresektől hogy ki látja jó és ki rossul a blogot! Na persze ez csak akkor érdekes ha a freeblogot használjuk :D

Na megyek próbálok még pihizni!

Jó hétvégét mindenkinek! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok

MI EZ A NAGY AKTIVITÁS :?: :lol: :lol:

Szerintem maradjon a freeblog-os. Nekem tetszik, és azt már mindenki ismeri.

Én is csak beköszönni jöttem, mert megyünk anyuékhoz névnapi ebédre.
És mire visszajövök tesék jó sokat írni!!!

berzkat
 
 


Aktívkodni akartam, de sajna Marcinak iszonyat napja van. Már komolyan fáj a fejem tőle :cry:
Remélem holnapra elmúlik, és akkor még jövök.
Vagy ha bealudna még egy kicsit akkor is...

Kép
Kép
nikole
 
 


Hát nem alszik, de megszabadítottam a kakis pelustól és így most hátha ellesz egy darabig :roll:

Szóval én mint nagy Explorer-es támogatom a freeblog-ot. Szerintem nagyon szupi lesz!
Ugyan nem tudom miért, de nekem megint lement a legaljára a jobb oszlop, pedig a múltkor már tökéletes volt. Pedig szerintem nem csináltatok semmit vele azóta. Vagy esetleg a tábla és a videó miatt mászott el? Nem tudom!

Na nincs el, inkább ír nektek:

,mn nm,i ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄeeeeeeeeeeeeeeeeenn yíaaaaíy s

Azt hiszem holnap jövök :oops:

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Nikole, hát nem tudom, én most megnéztem exploreren is, és nekem minden jól van még a szélső menüsor is a helyén van :roll:
Explorer és explorer között is van különbség? :shock:
Egyébként a videók is jó méretűek meg a képek is!
Mindegy hogy mi lényeg, hogy maximum 400 széles lehet! Erre figyeljetek oda ha feltöltitek!
Mert mozzillán akkor is jó ha szélesebb, nem csúszik el, csak belelóg a menüsorba, viszont exploreren gáz mert szétzilálja :evil:

Szóval most nem tudom mi van, nekem jó! :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is csak kicsit hosszú volt ez a hétvége. :twisted:

Megnéztem a freeblogot nekem még mindig az tetszik a legjobban. :lol: Én letöltöttem a mozzilát és szerintem a blogozáshoz azt fogom használni azzal teljesen jó. :lol:

Gerimamy: Néztem a táblázatot szerintem nagyon jó csak egy észrevételem lenne, hogy az adatok egy kicsit össze vannak keverve. :shock: Nálam legalábbis Rubenhez vannak Geri adatai, Nansynél meg a születési dátum nem stimmel, mert Mártika Dáviddal született egy napon. :lol:

Várjuk a kocsis képeket. :lol: De jó neked Judit egy kicsit kimozdulhatatok! Balázs veletek volt?

Marci tessék Anyát hagyni pihenni és gépelni :lol: :lol:

Holnap még jövök

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Szisztok!

Én is ugyanúgy látom a táblát mint Krisy, szerintem Ruben adatai megegyeznek Gergő adataival! Mármint a születési idő meg a súly jó csak az hogy mit csinál meg mit eszik meg ilyenek! :lol:
Ami csak azért fura mert Ruben 3 hónapos és Gergő meg 7és fél :wink:

Ma megyek vérvételre aztán nem tudom Kyrának milyen napja lesz, de próbálok jönni még!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok

Az elmúlt héten nem voltam. Nem volt netünk. :cry: :cry: :cry: Borzasztó volt... Azt hiszem, teljesen függő lettem...

Közben annyi a mesélni való, hogy nem is tudom, hol kezdjem. :lol:
A BLOG nagyon szuper ötlet. Nekem mindegyik tetszik, de sajnos nem értek sem a szerkesztéséhez, sem a használatához. Kérhetek segítséget? Ugyan visszaolvastam, de teljesen meg vagyok keveredve, kinek küldjek képet, adatot, privit stb? :?: Teljesen fellelkesültem, talán még sajátot is szívesen csinálnék, de azt sem tudom, hogy álljak neki. :lol:

Mozgás: csütörtökön megyünk először gyógytornára, majd elmesélem mi volt. Mártikát mióta itt volt a dokinéni naponta három négy alkalommal tornáztatom 15-20 percig. Úgy tűnik hatásos, hasról már folyamatosan forog, nem csak alkalmanként. A hátáról a hasára is megfordult már egyszer önállóan, de ez még nem megy teljesen, nem baj, gyakoroljuk. Lányok, mi számít kúszásnak? Mártus jelenleg hátrafelé halad. Így akár az ágy egyik végéből a másikig is képes eljutni pillanatok alatt, de előre már problémásabb a dolog. Úgy még nem halad folyamatosan.

Felmerült egy kis problémánk az evéssel kapcsolatban. Egész egyszerűen nem elég tápláló neki az eddig készített ételek. Mennyiségre nem eszik többet, de éhes marad. Most dúsítani próbálom a kajcsiját, táplálóbbá tenni. Például egyik nap egy kis oliva olajon megpirítottam darált pipihusit, majd tettem hozzá rizst, karfiolt, brokkolit, répát, felöntöttem vízzel, puhára pároltam, mikor elkészült reszeltem hozzá sajtot. A tejpépbe túrót keverek, a vacsiba tojás sárgáját. Van esetleg egyéb ötletetek, hogyan tehetném kiadósabbá a hamiját???? :?: :?: :?:

Szombaton Apukám szülinapját ünnepeltük náluk. Kicsit tartottam a dologtól, de Mártusom meglepően jól viselte. Ösz-visz fél órát :!: tudott aludni délután, de úgy lekötötte a sok ember, hogy még nyűgizni is elfelejtett. :lol: Igaz hatra már teljesen szétcsúszott, de már amúgy is indultunk haza. :P Viszont ma úgy tűnik bepótolja rendesen, egész reggel sirdogált (látom rajta,hogy a fáradtságtól). Habár most sikerült őt elaltatni, valószítűleg fárasztó napunk lesz. :?

Kép

Kép
nansy
 
 


Nansy, de jó hogy itt vagy! Nagyon örülök neki! Már azt hittem meguntál minket! Ami mostanság nem is lenne csoda, hisz alig esik egykét szó a gyerekekről, mindenki csak blogol! :oops: :oops: :oops:
Hát remélem azért nem zilálom szét evvel a társaságot!

Kúszás! Mártus akkor már kúszik! :wink:
Kyra is rákként kezdte :lol: ÉS szinte mindenki! A védőnő mondta amikor anno ott voltunk nála, és mondtam hogy hátrafelé, arra mondta, hogy akkor már csak napok kérdése és megindul előre! és így is lett! Hidd el semmi baja Mártusnak! Kicsit későn érő típus, de kit érdekel!? Nem siet sehova és ezt jól is teszi :) Bika?

Hát nekem elég kiadósnak tűnik ez a hami! De hát ha éhes marad! :roll:
Biztos hogy eleget eszik? Mert Kyra csinált olyat egy időbe, hogy sokáig evett (ő nyammogósan nyomja) és a végén már megunta az evést, és nem kért többet, menni akart! De kiözbe meg nem lakott jól! Na én akkor kitaláltam, hogy egy 10 percig hagyom had menjen, és utána megint tudta folytatni a hamit! És úgy már jól is lakott! Nem lehet hogy valami hasonló probléma van nálatok is? Mennyit eszik mennyiségre?

Privit mindjárt küldök neked :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok

Nansy! Jó hogy jöttél, és az még jobb hogy Mártika már kezdi magát aktiválni!!! Biztosan megijedt hogy gyógytornászhoz viszed :lol: .
És én sem tudtam blogolni, de már egy sajátom is van :lol:
és szerintem is mindenki blogol :cry:

De csajok, azért tessék ide is írni!!!

Szombaton voltunk fényképésznél. Majd ha kész lesznek a képek, teszek fel belőle. Szerintem tök jók lettek. Zitáról csak jó képet lehetett csinálni, annyira édes volt. Végig vigyorgott. Áronról inkább nem nyilatkozom. Csak azután volt hajlandó vigyorogni, miután beigértem neki egy autót, amit ő választhat ki a játékboltban. Hozzáteszem rögtön a fényképész után be is hajtotta rajtam :lol: Ne tudjátok meg milyen ez a dackorszak! Nálunk nagyon idegtépő....

GERIMAMY, RUBINITA, SCH JUDIT HOL VAGYTOK?

berzkat
 
 


Akíra
Mártus kos ikrek aszcendenssel, de sokkal későbbre voltam kiírva. Ha a szerint születik, akkor bika lett volna. :lol:
Ez a hami, amit leírtam, már "felturbózott" változat. Eddig símán pároltam, főztem a dolgokat. Ezzel így már jóllakott, csak egyéb ötletekre is kíváncsi lennék. :oops: Egyébként úgy 150-200 grammot eszik alkalmanként. Ha nem kér többet, egyszerűen kiköpi, vagy ki sem nyitja a száját. Később sem lehet repetáztatni.

Kép

Kép
nansy
 
 


Nansy, már én is azt hittem, hogy elvesztél örökre :cry: De a lényeg, hogy visszatértél :lol:

Úgy tűnik a mai napunk sem lesz sokkal könnyebb mint a tegnapi, de most alszik Marci, hátha kialussza a rosszkedvét :roll:

Nemsokára megyünk méreckedni, már nagyon kíváncsi vagyok. Utána megírom, hogy mekkorák lettünk.

És képzeljétek!!! Ma nekem is megmutatta végre, a felülést! Persze csak félig megy még minidg, de az egyre többször, szóval hátha pár nap és felnyomja magát teljesen. És folyamatosan négykézláb áll, csak mikor valamit el akar érni, akkor húzza a lábait, de ahelyett hogy előretenné a kezeit, vetődik :roll: De majdcsak lesz ebből mászás is...

Nálunk az evés elég változó. Néha csak úgy fal, máskor meg alig tudom belediktálni a kajcsit. És ez persze nem ételfüggő, szóval nem nagyon értem. De szerintem Marci a 200-250 ml-t simán megeszi.

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk elöszöris Zitának

Boldog 9. hónapot!!!!

Nansy: Jó, hogy jöttél, hát ennél tartalmasabb ételekre nekem nincs ötletem. :roll: Egyébként nálunk is elég változó az evés mert van olyan nap pl. hogy megeszék reggel egy tányér tejpépet utána meg egész nap csak egy üveg bébikaját hajlandó enni és aztán este a vacsi. Van amikor meg egész nap enne. :shock:
Milyen érdekes, hogy Mártikának ikrek az accendense, mert ugyanazon a napon születtek, de Dávidnak nyilas. :lol:

Nikole: Marci nagyon ügyi és jól halad. :lol: Nálunk is a felülés van porondon a legújjabb felülési pozició, hogy halad négykézlás, majd megáll feltolja az égnek a popóját és aztán eldobja oldalra és felül. Nagyon cuki, de nálunk most ezt gyakorolja egész nap megy két három "lépést" előre majd leüll, megint megy majd leül. :lol:
Újabban a felállást gyakorolja legalábbis szeretne, már keresi a tárgyakat, hogy miben tudna felkapaszkodni, de szerintem még nem elég erős a karja hozzá. :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Na sziasztok!

Hát akkor nem tudom hogy mit lehetne még kitalálni!
De a blogon van recet kategória is, mindenki szorgosan tegye csak fel a hamikat oda is, hogy a tanácstalan anyukák meg tudják csinálni :D

Kos, hát az se sokkal jobb :P

Kyra is pont hogy még halak lett, ha másnap születik már kos ő is! De hál istennek megúsztuk! És itt bocsi a kosoknak, de én inkább halat akartam :lol:

Berzkat, kérjük a blogcímet! És ha beleegyezel feltennénk a blogra a te címedet is :wink:

Kiváncsi leszek a képekre! Én is gondolkoztam ilyenen! Milyen áron van most egy ilyen sorozat? Tudom jó drága, csak mégis kiváncsi vagyok! Talán szülinapi sorozatot majd csináltatunk tavasszal!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Jajj, hát most látom csak, tényleg Zita 9 hónapos lett!

Boldog hófordulót!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

ZITÁNAK BOLDOG 9. HÓNAPOT KÍVÁNOK!

Lányok mostanában nem tudok olyan sokat gépnél lenni,mert Gergő beteg.Rota vírus fertőzése van.Tegnap ste 38,7 volt a láza és 10 percenként hasmenése volt.Reggel vittük a dokihoz és most kapott egy csomó gyógyszert.Állítólag kéz útján kapható el,tehát ha mondjuk a boltban valaki olyan után fogtam meg a kilincset,akinek ilyen vírusa volt,utána,megfogtam a gyereket,ő meg ugye mindíg a szájában lóg.
:( Nagyon sajnálom szegénykét.Azt mondta a doki,hogy pár nap és elmúlik.Most diétázunk,meg szedjük a gyógyikat.

Más:A táblát feltettem a blogba,remélem mindenkinek jó lesz így! :D
Ja és megcsináltam a blogban,hogy fehér a háttér és kiszedtem a két szélső fekete csíkot!

Délután próbálok jönni,remélem ti is itt lesztek!Akinek pedig van msn-e,úgy is dumcsizhatunk.Jó lenne egy nagy közös traccsparti este! :wink: :D

gerimamy
 
 


Sziasztok! Latom ahogy elkezdödött a hét mar aktivabbak vagyunk. Hétvégén nekem is vendégeim voltak ezert nem tudtam irni... Akíra! Vérvétel? Remélem minden rendben... Nansy! Örülök, hogy jól vagytok... Berzkat! Zitának én is boldog 9. honapfordulot kivánok,majd tegyél fel képeket...Nikole! Ügyes Marci,hogy neked is megmutatta a felülést...Krisy! Csak most tudtam meg ,hogy David es Martika egy napon született. De jo :-)...Judit varjuk a szep autorol a képeket!...
Gerimamy! Gyogyulást kivánok Gergőnek, rotavirus esetén probald apro kortyonkent itatni, nehogy kiszáradjon, szegénykém, oly rossz amikor egy pici beteg :-( ...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Bacsbern??? Merre-merre? Remélem jól vagytok és minden rendben a kis picurral is...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Lányok! Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Mar nagyon régen akartam kérdezni de mindig elfelejtettem és most szegény Gergő esete jutatta eszembe. S kérnék szépen mindenkit, hogy mondja el a véleményét tapasztalatát... A kötelezőn kivüli védőoltásokról mi a véleményetek, tapasztalatotok? Gondolok itt a Pneumococcus, a Rotavirus, a Bárányhimlő elleni védőoltásokra. Ti hogyan döntöttetek ezekről? Nektek megkapták a babák?

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


ZITÁNAK BOLDOG 9. HÓNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gergőnek pedig jobbulást!!! Remélem tényleg csak pár napig tart majd! Gerimamy megy privi az adatokkal, de ide is írom azért:

Marci 7920 g és 71 cm. Majd még lesz mondanivalóm és kérdeznivalóm, de most megyek mert Szenvedke hívat :roll:

Kép
Kép
nikole
 
 


Gerimamy: Gergőnek jobbulást kívánok és tényleg minnél többet itasd szegényt, nehogy kiszáradjon. :? Nekem sajnos nincs msnem :(

Rubinita: Mi a kötelezőkön kívül csak a gennyes agyhártya gyulladás ellenit adattuk be neki. A rotán gondolkodtam de két okból nem adattam be az egyik, mert az gyógyítható betegség és lehet kezelni, a másik meg azt szájon át kell beadatni és a Dávid elég bukos baba volt ha viszont kibukja az oltást akkor lehet venni a következőt aminek 18000,- darabja és kettő kell belőle. A bárányhimlősőn még gondolkodom, de állítólag azt csak akkor adják be amikor már közösségbe megy. Illetve a kullancs ellenin is gondolkodom, mert nekünk a Börzsönyben van egy telkünk és nyáron sokat vagyunk az erdőben, de arra azt mondta a doki, hogy csak másfél éves kor után adja be. De ha esetleg Te a rotán gondolkodol akkor gyorsan el kell döntened, mert azt hiszem 6 hónapos kora előtt meg kell kapnia.

Nikole: Marci jó hosszú baba.!!! :lol: Mekkora ruhákat hord?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Rubinita:
A rotán mi is gondolkodtunk, de lecsúsztunk róla. Pont amiért Krisy is írt, hogy azt csak 6 hónapos korig lehet. Mi a bárányhimlő elennin, és a Meningococcuson gondolkozunk. A Pneumococcus ellen is jó lenne, de az még nem támogatott, és nagyon drága így. Szóval az még talonban van. A doki 1 éves kor után javasolta a másik kettőt is, mert akkor már nem kell utánoltani. Szóval elég 1-szer azt hiszem. És amíg nincs közösségben, addig nem is nagyon van rá szükség.
De ez a rota elég rondán támad... Nem moshatunk kezet percenként :roll:

Krisy: Marci most 74-es rucit hord, de már csak 80-as body-t veszünk neki, mert a 74-es éppen jó. Bár most 86-osat kaptunk olcsón, de az azért még hatalmas :lol:

Kép
Kép
nikole
 
 


Köszönjük minenkinek a köszöntést!
Szégyenlem magam :oops: :oops: Mindenki észrevette hogy Zita ma 9 hónapos, csak én nem :oops: :oops:
Még jó hogyTi itt vagytok és figyelmeztettek rá :lol:

Gerimamy
Remélem hamar meggyógyultok, mert ez a hasmenés , hidd el tudom milyen.... és mellé még láz is, hát nem irígyellek :cry:

Akíra
Ez a fotózás úgy van, hogy 600 Ft egy kép. Ez tartalmazza Cn- a fájlt, meg a 10x15-ös képet. Amik tetszenek, de nem akarjuk előhívatni, az 200 Ft/ fájl, de ez valami butított fájl, nem lehet nagyban előhívatni, csak a fényképésznél vannak a rendes fájlok, ha kell, viszont így számítógépen használhatóak. Hát nem olcsó a kép, de tudod, nekem a gyerekem ennyit megér :wink: . Szóval amit a dédszülőktől kaptunk pénzt karácsonyra, abból finanszírozzuk a képeket. A két gyerekre kb. 20.000 Ft lesz. De legalább lesz egy pár normális képünk, mert én nem tudok olyan jó képeket csinálni róluk.

Védőoltások
Mi az agyhártyagyulladás ellenit adatjuk be, de csak 1 éves kora után, mert akkor csak 1x kell szúrni. Viszont a támogatás rá ha jól tudom csak 1 éves korig jár, ezért 1 éves kora előtt ki lesz váltva a szer. Ti is így tudjátok? Nálunk megkapja Zita amikor elmúlt 1 éves, mert Áron hazahozhat jó kis betegségeket. Áron viszont tényleg csak akkor kapta meg, amikor oviba ment.
Kullancs ellenin mi is gondolkoztunk, de aztán a dokink lebeszélt. Azt mondta hogy évente újra kell oltani, és a lyme-kórral szemben nem véd. AkKor meg minek?????? Nem értem....

Méretek
Én nem tudom Zita hány cm és hány kiló, majd csütörtökön elviszem leméretni. De azt tudom, hogy a 86-os kombidresszek jók rá. Úgyhogy kiváncsi vagyok már nagyon.

Egyik este tényleg jó lenne ha többen össze tudnánk jönni és dumcsizni msn-en. Ki van benne, és kinek mikortól jó?

berzkat
 
 


Sziasztok! Krisy! Ruben nekem bukos baba. Nektek mikor szünt meg a bukás? Már várom :-( ... Nikole! Szep nagy fiu Marci! Tényleg rondán támad a rota és igazad van ,hogy olyan gyakorisággal nem moshatunk kezet,de akkor mi a megoldás... Berzkat! Biztos szuperek lesznek a képek. Én is szeretnék ilyen profi képeket a gyerekekről. Majd tegyél fel képekből, hogy gyönyörködjünk...Lányok köszönöm szépen a védőoltással kapcsolatos tanácsokat... Mi még a kötelezöket sem kaptuk meg, szerdán is lesz esedékes egy védőoltás. Nem tudom miért de Ruben testhömérséglete 36,7 és 37,3 között mozog mindig. Nem nyügös soha, nem folyik az orra, jókedvü,tehat semmi jel ami betegségre utalhat. Lehet,hogy melege van picit a lakasban és emiatt lehet. Vagy lehet túlöltöztetem./ Én a kisnadrág alá harisnyát is adok. Kell vagy nem?/ Tehat ezt azért irtam mert a védöoltást akut laznal tilos adni,de ez nem szamit annak.Igaz? Nyugtassatok meg! S aztán én tiszta béna vagyok lázmérésnél. A fülhőmérővel nem tudok mérni. Ha 3-szor mérem 3 kulonboző adatot kapok. Ráadásul nem egyezik a popóban mért hővel. A popoból leszámitok -0,5-öt. Pld. popóban mérek 37,3-at, a fülhőmérővel pedig 36,5-öt. Én ezt nem értem...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Rubinita
Én úgy tudom,hogy a fülhőmérők nem túl megbízhatóak. Fülbe helyezve inkább a hallójárat hőmérsékletét mérik, mint a dobhártyáét, ami közelebb áll valós értékekhez. A szervezet fokozott hőtermelése esetén (vagyis, ha a szobában melegebb van, vagy kissé túl van öltöztetve a baba), a belső hőmérséklet alacsonyabb értéket mutat, mint a bőr (hallójárat) hőmérséklete. Szerintem a popóban mért adat a mérvadó. Ne aggódj, ez nem láz.

Zitának boldogságos hófordulót (így utólag). :lol:

Az MSN-es dumcsiban én is benne lennék.

Tegnap végül nagyon nyűgis napunk lett. Mártus négyszer aludt (kétszer szokott), amikor fent volt, evett, nyűgizett vagy ölibabáskodott. Remélem a mai napunk jobb lesz.

Kinél mi finom készül ebédre? Kifogytam az ötletekből...

puszi mindenkinek

Kép

Kép
nansy
 
 


Sziasztok!

Hát az msn beszélgetésbe én is benne vagyok, én amúgy is minden nap beszélek Nikole-al és mostanság Gerimamyval is! Ja, és tegnap óta Nansyvel :lol:
De nekem inkább a napközbe jó!Én általában egész nap fenn vagyok és amikor ráérek odaülök, amikor nem akkor meg úgyis megjegyzi amit írnak közbe, amint ráérek visszaolvasok csak ugy mint itt a fórumon és reagállok! Nálunk az van, hogy 4-5 körül hazaér párom és onnantól együtt vagyunk, fürcsi, hami, tévézés, gyerekkel játszás! Max. olyankor jövök gép elé ha kosár meccs megy a tévébe és párom rázombul :D
Szóval nekem inkább valami napközbeni idő lenne jó :oops:
Bár lehet most pénteken lesz egy szabad estém amikor elmegy kosarazni párom és át szokott jönni barátnőm, de most valószínűleg nem jön, ugyhogy lehet jó lenne a péntek! De még nem biztos! :roll:

Főzés, hát én ma semmi extrát nem csinálok neki csak egy kis brokkolit meg krumplit, meg valószínűleg teszek bele neki egy kis sajtot :)

Lányok ha ti sóztok a babának, (tudom nem sokat csak azt a csipetet hogy mégis íze legyen) akkor ti sót vagy vegetát használtok? Csak mert én mindent vegetázok, és azon gondolkoztam melyik jobb a gyereknek! Eddig sót használtam neki, de lehet lehetne vegetát is? Szerintetek? :roll:

Ez szerintem nem számít láznak Rubinita! Én mondjuk homlok hőmérőt használok, de ez akkor se az, nyugi :)
Én is szoktam rá harisnyát adni naci alá, vagy van hogy egy rugit adok rá és arra a nacit, az úgy talán kényelmesebb neki :)
De nálunk ugye már aktívan mászik a kövön, ami nem meleg, ugyhogy én ezért adom rá, de nem tudom nálatok milyen idő van, nem tudom kell-e :roll:

Berzkat, köszi az infót! Nem olcsó, de szerintem megéri, mert tényleg nem tud az ember olyan jó fotókat csinálni mint egy profi! Van hogy elkapunk egy-egy jó pillanatot, de azért jobb a minőségi fotó, és nem baj ha az megmarad neki :)
Ugyhogy szerintem jövőre elmegyünk mi is csináltatni :)

Ja, és elkapott pillanatról jut eszembe, meg kell hogy osszak veletek egy képet, remélem nem bánjátok :oops:
Kép

Hát azt nem tudom nővéremnek ezt hogy sikerült lekapnia, de azt mondja amikor megnyomta a gombot nem volt ott a légy, és mikor vége lett a képnek el is szált :D Pózoló légy :lol:

Lányok, a blogról még pár szó! Akkor ha jól értem mindenki inkább a freeblognál maradna! Nekem jó, csak változtatni akarnék a színeken! A Blogcímnél szürkére csináltam mert a keret is szürke meg a háttér is elég szürkés, ugyhogy szerintem egész jól mutat (szóljatok ha nem) de a többinél viszont nem mutat jól, és kérnék tippet, hogy milyen színt tegyek fel, ami nem is lányos és nem is fiús! :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra

Mártus az elején semmit nem volt hajlandó megenni, csak azt, amiben gyümi volt, tehát édes. Keresztanyuméknál voltunk, ő azt tanácsolta (két gyerek, három unoka után), hogy amit én sósan eszek, azt adjam neki sósan, amit édesen,azt édesen. Így elkezdtem rakni a babahamiba pici sót. Ezután, már volt íze az ételnek, mindent szívesen megevett. Szóval én sózok (persze csak minimálisan). Jódozott sót használok, vegetát egyáltalán nem (nem szeretem).

Kép

Kép
nansy
 
 


A legyecskés kép óóóóóóóóóóóóóóriási!!!! :P

Kép

Kép
nansy
 
 


Én mondjuk tengeri sót használok és magunknak vegetát, de akkor jobb ha marad is így egyenlőre gondolom! :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


SZIASZTOK

Jó régen voltam már.... sajna beteg voltam nah meg Apa is elég rendesen beti volt :( Dorina eddig meguszta nyomta neki ezerrel a c vitamint.

Msn én is benne vagyok de nekem is csak délelött vagy délután lenne jó mert este Apa itthon van és akkor együtt vagyunk.

AKIRA
a legyes kép tényleg nagyon ott van a topppppon :D

NANSY
Örülök hogy jobban megy már a forgás Mártusnak ,én is elgondolkodtam ezen amit írtál mondtam is Anyumnak de ő szt mondja ne vigyem el mert nálunk a családba mindenki ilyen lusti volt. De kébzeld ha felültetem akkor megül egyedül vagy 2 percig .

Zitának boldog 9 hót

GERIMAMY
Remélem Gergő már jobban van.

Védőoltás
én nem adatok be neki semmi ilyent ami nem kötelező az agyhártya úgye nem kell mert nem vagyunk 1 nagy kirándulós család a rotánál van gyógymód és nem is biztos hogy elkapja ,feleslegesen minek adnék neki 1 virust be.Remélem ezzel senkit nem bántottam meg ez tényleg csak az én véleményem. A bárányhimlőn azon én is gondolkodom ........de annyira nem szeretem ezeket a szurikat .

Na mennem kel mert Dorina felébredt, majd még próbálok jönni csak kicsit még olyan nyomi vagyok
Vendég
 


Sziasztok

Akkor úgy látszik taljavascript:emoticon(':lol:')
Laughingálnom kell délutáni időpontot nekem is :lol: .

Rubinita
Nekünk is van fülhőmérőnk, én sem szeretem, pont amiért te. Mindig mást mutat :shock: Legjobb a sima higanyos a popóba. Szerintem.
Hát lehet hogy túlöltözteted szegény Rubent. Hány fok van bennt nálatok? És szőnyeg van vagy kő? Én mindig úgy öltöztetem őket, hogy kb ugyanaz mint rajtam. Aztán ha úgy érzem hogy hidegebb a keze, vagy ilyesmi, akkor adok rájuk még egy vékony réteget. Végülis ha belegondolsz, ők is mozognak, sőt néha többet mint mink. Vagy Ruben mennyi idős is ? Nem tudom pontosan, mert nincsen vonalzód :cry: . Ha még nem mozog sokat, akkor 1 réteggel több. Én harisnyát sosem adok rá a lakásban. Valószínű azért, mert ez az a ruhadarab, amit gyerekként nagyon utáltam :oops:

Bacsbern
Agyhártyagyulladást nem csak a kullancstól lehet összeszedni!!!! Pl pár éve az óvodákban nagy ferttőzés volt, ami gennyes agyhártyagyulladást okozhatott. Én sem vagyok híve a minenféle oltogatásnak, de ez az egy amit igenis fontosnak tartok. Szerintem azért kérdezd meg az orvosotokat.

Ételízesítés
Én is sózok és cukrozok is Zitának. Vegeta? Hát nem tudom. Szerintem ne add még neki. Ha ti úgy esztek, amit a ti kajátokból adsz neki, az úgyis vegetás. Szrintem az az ő gyomrának még tényleg erős egy kicsit.

A képekből majd csak jövőhéten tudok feltenni, akkorra lesznek készen.

Ja, és a legyes kép haláli. Bár itt annyira nem kivehető hogy az egy légy. Nagyobb képen bizti jobban látszódik.

mennem kell.....

berzkat
 
 


Csajok mi ez a pangás????????? Hol vagytok????????

Dobok 1 képet ha nem bánjátok így csücsülünk,nah persze én ültettem fel nem magától csinálta, de azért olyan ügyesen tartja magát :D Kép
Vendég
 


Hát nincs nagy buli itt:lol: :lol:

Előbb elfelejtettem a blogom elérhetőségét
:oops:



http://aronzita.freeblog.hu/

berzkat
 
 


Sziasztok!

Msn-ezni nekem is inkább a napközben jó, mert a párom nincs itthon túl sokat, és ha este mégis, akkor együtt vagyunk inkább.

Rubinita: Szerintem sem láz még ez. A védőnő mekem is azt mondta, hogy itthonra nem kell rá harisnya, de azért én jó vastag gatyeszt adok rá, de legjobban a kord kertészgatyiszt szeretm, mert az meleg is és a pocakját is jobban védi. Mert Ugye Marci imád hasalni.

De képzeljétek!!! Ma végre nekm is FELÜLT TELJESEN, egyedül!!!!!

Szóval köszi Gerimamy a bizalmat a táblával kapcsolatban :lol:
Remélem Gergő már jobban van!

Én nem sózok és nem Vegetázok, de szerintem is akkor már inkább a só.

Mi is gondolkozunk egy fotósorozaton, bizti elmegyünk majd, mert olyat is szeretnénk, ahol mint család, mindhárman rajta vagyunk. És az ugye itthon egy kicsit nehézkes :roll: Pedig még állványunk is van a fényképezőhöz, de még nem is használtuk. Hát nem rajtam múlik...

Berzkat, a védőoltás tényleg 1 éves korig támogatott, mi is ki fogjuk váltani, de csak 1 éves kora után kapja meg!
Aranyos a blogotok!!!
Úgy látszik csak én nem tudok saját fejlécet feltenni a Marciéra. HELP!

Bacsbern nem irigyellek titeket a betegségért, de még szerencse, hogy Dorina nem kapta el. Én is folyton hapcizok, de más bajom nincs, remélem nem adok át semmi Marcinak! Dorci nagyon ügyesen ül! Nálunk is így kezdődött :wink:

Akíra én is brokkolit csináltam krumplival, na meg husival!!! :lol:

És képzeljétek, végre megkapta Marci az uncsitesójától az etetőszéket. Már abban uzsiztunk! Nagyon szupi, hát sokkal jobb nekem is és szerintem neki is így enni, mint a pihenőszékben. Itt valahogy nem kapálózott annyira, és nem is verte ki folyton a kezemből a kanalat. Na persze arra azonnal rájött, hogy tudja csapkodni a tálácát, hogy éhes :lol:

Kép
Kép
nikole
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: