Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szilárdkám befejezte a hajnali-délelőtti hosszú alvásokat, sőt, sűrítette a szopikat, úgyhogy 2-3x is kelek éjjel. (Volt egy olyan éjszaka, hogy óránként. Vsz. kevés volt a tej.) Úgyhogy ma kifejezetten örültem, hogy csak egyszer kellett felkelnem.

Lilla!
Szilárd egyébként nem annyira jó alvó, míg Szilvi egyből elaludt a babkocsiban, ő csak hosszas tologatás után, és ha megállok pár percre egyből felébred. Az öltöztetésre tutira felébredne. De most, hogy de. is szopizik, simán el tudunk menni sétálni. Szilvinek iszonyú nagy szüksége van a de.-i sétára. Úgy időzítem, hogy ebédre hazaérünk, megebédel, és utána ő mondja, hogy megy aludni, és pár perc alatt el is alszik. Én is voltam úgy, hogy a mínusz ezerben nem vittem ki, meg is lett a "böjtje", nem aludt egy szemet sem egész nap. Úgyhogy most már nem esem ebbe a hibába. Hál'Istennek Szilárd már el tud aludni egyedül, úgyhogy ebéd után mindketten alszanak, és én is tudok egy picit szunyókálni.

Te hogy csinálod az etetést technikailag? Én anno a lányommal nagyon sokat vacakoltam, 3 hétbe is beletelt, mire elfogadta a kanalat. (Lassan Szilárddal is el kell kezdeni kóstoltatni, most 5 hónapos.)
A tejpépet én Szilvinél kb. 8 hónapos korában vezettem be. Vagyis próbálkoztam, mert nem nagyon ízlett neki. A vaníliásat és a gyümölcsöset kifejezetten utálta, csak a csokis jött be.

S.Orsi!
Igen én írtam a kevés tejről. Valójában nem csökkent, csak féltem, hogyha nem tudok pihenni, kevés lesz a tej. De nem így volt. Eleinte valóban hullámzó volt a tejmenny., egyik nap rengeteg, másik nap jóval kevesebb, de mindig elég volt neki. Aztán beállt. Kb. 2-3 hónapos korára. 3 hónapos kora óta nem is fejek, (nincs energiám), és így sincs gond. Időnként kicsit kevesebb, de akkor többször szoptatom, és visszaáll. És többnyire nem tudok napközben aludni. Ha mégis, annak nagyon örülök, és ennyi. Kezdek hozzászokni. Vagy lassan én is zombivá válok, és fel sem fog tűnni, hogy már 1 hete semmit sem aludtam?!
Egyébként nálunk is volt egy olyan időszak, azt hiszem a 2. hónap, amikor éjszaka többször is fent volt, szopi után nem akart elaludni, csak sírt. Napközben sem aludt vmi sokat. Tudtam, hogy fáradt, álmos, az a baja, hogy nem alszik, de mégsem tud elaludni. Elég nehéz időszak volt, talán az volt a legnehezebb. Cumi persze nem kellett neki. Én meg nem tudtam úgy aludni, hogy éjszaka a mellemen lóg a gyerek. Aztán ahogy kicsit nagyobb lett, rátalált az ujjacskájára, és most már egyedül is el tud aludni. Jelzi egy kis nyöszörgéssel, hogy álmos, leteszem hasra, és elalszik. Ja! Azt is ki kellett tapasztalni, hogy neki a hason alvás a legjobb. (Szilvi pl. csak az oldalán aludt.) Szóval azóta jól alszik napközben is, így legalább Szilvivel is tudok játszani, meg egy kis házimunkára is jut időm.

Rózsa!
Tudsz már aludni? Egyébként mit csinálnak éjjel, hogy nem hagynak aludni?

Mindenkinek egy nagy adag pihenést kívánok! Sziasztok!
Orsi

Orsi
orsi
 
 


sziasztok,

Lilla,
a hozzataplalassal kapcsolatban, én Matéval a 6 honap utan kezdtem, eloszor egy honapig zoldsegpuré (sargarépa krumplival), a kovetkezo honapban tejpép (nem tehéntejbol) és egy honap mulva gyumolcspép. a két szopit (reggel és este) egy éves koraig megtartottuk. soha nem volt igazi gondom az evéssel és mindent megeszik Maté. most csk annyi baj lett, miota a pici megvan, hogy néha viszont nem akar enni, de ezt én a testvér szuletésének tudom be.

Orsi,
beavatkoztal Szilardnal vagy sajat magatol ébred fel reggelente?

Rozsa,
neked van most segitséged vagy egyedul kuzdesz a nemalvassal?

S.Orsi
S.Orsi
 


Hello mindenkinek!

S.Orsi!
Nem avatkoztam be Szilárdnál, egyszerűen csak így alakult. Valószínűleg kevesebb volt a tej, vagy hirtelen megnőtt az igénye, és gyakrabban akart szopizni. Úgyhogy most már nincs az a hosszú alvási időszak. Sajnos éjszaka sem. De azt hiszem, nem is várhatom, amíg nappal rövideket szopik a sok inger miatt. Pár éjszaka kicsit megsokszorozta a szopik számát, azt elég nehezen viseltem, napközben félhullának éreztem magam, de úgy látszik, most visszaállt minden, és ismét csak egyszer kel éjjel. Ez azért még kibírható. Szerencsére csak megtömi a pocakját, és alszik tovább.
Orsi

Orsi
orsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Jó régen jártam erre.
Nálunk nagyjából minden ok. Sétálni nem tudunk járni, mert Zsoma utálja a babakocsit is meg a kendőt is, és üvölt. Nem merem megkockáztatni ebben a hidegben Kép Szerencsére Balu elég jól tűri a bezártságot.

Lilla: én nem adtam Balunak tejpépet, és Zsomának sem szándékozom.

Lassan nálunk is aktuális a kérdés, mert Zsoma is 5 hónapos lesz, és bár ő korababa, nála is 6 hónaposan kell kezdeni.

Mennem kell, Balu üvölt.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


sziasztok,

ugy latszik, van Isten az égben! a hétvégén kialudtam magam. Miota elmentek az anyosomék a gyerekek szuperul alszanak (bar csak igy maradna!!). Igaz Alex most 2szer kel éjjel (2 meg 5-6 körül), de még utana is visszaalszik kb 10-ig. Tegnap reggel a férjem aludhatott 10-ig, ma én, és mindkét nap délutan is aludtunk. Olyan, mintha ujjaszulettem volna.

Holnap nagy nap lesz! Eloszor leszek egyedul a gyerekekkel. Lehet, hogy csak erre valo tekintettel hagytak a csemeték engem aludni a hétvégén...

Cory,
hogyhogy Zsoma utalja a babakocsit meg a kendot? Akkor egyaltalan nem mentek sehova? ez borzaszto lehet. En ma vittem Alexet eloszor babakocsival ki (eddig mindig kendovel volt). Mar a liftben elaludt, viszont mihelyst hazaértunk és kivettem a kocsibol, hogy ne legyen olyan melege, 10 perc mulva felébredt. Igy a délutani alvas érdekében apa hasan aludt, amig Maté meg én aludtunk.

Orsi,
kivanom, hogy Te is aludhass egy kicsit. Ti nem probaltatok még a férjeddel a felvaltva alvast a hétvégén? Komolyan megéri, még akkor is, ha igy szinte semmi mast nem tudunk csinalni.

lassan atnevezhetjuk a topicot: ki alszik kevesebbet? Ha megfigyeltétek, mar hetek ota ez a fo témank. Kivancsi vagyok, eljutunk-e valaha egy normalis allapotra még az életben? Mi egyébként tervezunk harmadik gyereket is (szeretnék egy kislanyt), de csak 4-5 év mulva. Es Ti?

S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok!

S.Orsi: igen, jól látod, itthon ülünk Kép Azaz, ha van HOVA menni, akkor megyünk, de csak céltalanul sétálni nem Kép

Mi is szeretnénk még egy gyereket. Azaz kettőt. Következőt 3 év korkülönbséggel, aztán majd meglátjuk.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


S.Orsi!
Tényleg mindenkinek az alvás a problémája. Én is a hétvégén élvezhetem a kicsivel több alvást. Múlt hétvégén pl. olyan rendes volt a férjem, hogy amikor Szilvi felébredt, kivitte a konyhába játszani, aztán lementek reggeliért, el is készítették itthon, Szilvi segített megteríteni, és megértette azt is, hogy hagyja anyát aludni, úgyhogy 10-ig tudtam aludni. Szuper volt. Szilárd egyébként éjfél körül és hajnali 4 körül szopik, ha megvárom az éjfélit, akkor csak egyszer kell kelnem. Ez még kibírható.
Mi még két gyereket tervezünk, de majd csak ha meglesz a szakvizsgám. Meg ha Isten is úgy akarja. A sok nehézség mellett azért rengeteg örömet is adnak ezek a gyerkőcök, és ez a nehéz időszak is elmúlik egyszer. Remélem!!!

Cory!
Zsoma tényleg utálja a babakocsit? Amikor elindultok, és már tolod egy ideje, akkor is ordít? Szilárdom is ordít, ha berakom a kocsiba, de csak addig, míg el nem indulunk. Utána elcsöndesedik, és elalszik. És addig alszik, amíg megy a babakocsi. Ha kb. 5 percnél tovább megállunk, felébred. Úgyhogy mindig mozgatom a kocsit. Egyébként a hideg levegőn általában szeretnek aludni a babák. Én még Szilvinek vettem egy jó kis irhazsákot, és abba szoktam rakni most Szilárdot, miután az overált ráadtam, és így sosem fázik.

Rózsa!
Mi a helyzet alvás terén?
Te Nikire takarót adsz? Nem szokott kitakarózni? Szilvi néha nem is engedi, hogy betakarjam lefekvéskor. Feltartja a lábát, hogy még véletlenül se bugyoláljam be.

Tegnap anyukám elvitte Sziszót a bábszínházba a Misi Mókus kalandjaira. Nagyon élvezte, itthon egész nap azt mesélte. Olyan édes volt. Teljesen lekötötte a műsor.
Na, megyek, van még egy kis időm Szilárd ébredéséig. Sziasztok!
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi: Zsoma akár 1 órán át is üvölt a kocsiban Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!
Hát ez pech! És semmi más oka nincs, egyszerűen csak utálja a babakocsit?
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi: nagyon úgy tűnik Kép Mikor a sport babakocsiban viszem, akkor nem visít annyira, de ahhoz még picinek tartom, hogy huzamosabb ideig ne legyen vízszintesben Kép
Asszem most chat-elek a férjeddel Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Alvás ügyben a helyzet változatlan.
Jó esetben legalább a Niki alszik, de van, hogy ő is felkel (pisilni, kakilni, inni vagy csak egyszerűen mellémfekszik.)
Norbi felkel, sír - cicire rá - bekapja és alszik tovább. Tegnapelőtt odáig fajult a dolog, hogy apuci bement a Nikivel a gyerekszobába aludni én meg a Norbival aludtam a nagyágyon (így csak 4* kelt fel) Ma veszek füldugót és szadi lesz. Drukkoljatok, hogy ne üvöltse át az egész éjszakát.

Cory

Nem irigyellek. Az első perctől kezdve nem tűri a babakocsit??? Próbáljatok alvásidőben lemenni. Úgy sem jó???
Nálunk ha elkezdem öltöztetni már tudja, hogy csicsi lesz és gyakorlatilag amint kilépünk a kapun alszik is. Pedig olyan is volt már, hogy ébredés után kellett elmennünk, de akkor is elaludt a kocsiban.

Most itthon volt a férjem hétvégén, elmentem tornázni meg vásárolni gyerkőcök nélkül, mert mostanában mi sem voltunk kint az idő miatt és nekem már nagyon hiányzott egy kis nyugi. Addig apa vigyázott rájuk. De elég sokat dolgozik, így gyakorlatilag egyedül vagyok velük.

Mi is szeretnénk még egy harmadikat (jósnő szerint 4 gyerek lesz) de ez napról napra változik (épp milyen lelkiállapotban vagyok), de ha lesz is mindenképp kb. 4-5 év múlva szeretnénk mi is. Egy picit szeretnék visszamenni dolgozni, meg egy picit elmenni ide-oda. Most, hogy ilyen rosszul alszanak még annyi időnk sincs egymásra a férjemmel mint eddig volt. És ez elég szörnyű.

pusz
rózsa
 
 


sziasztok!

kész feludulés titeket olvasni. azt hiszem depresszios lennék, ha nem tudnam, hogy masok is ugy kuzdenek, mint mi.
Es az a legszebb az egészben, hogy mindenki akar még gyereket! Mi is gondolkodunk a negyediken is, mert akkor a harmadik mar olyan kicsi lesz a tobbiekhez képest és nem lesz kivel jatszania. De ez még messze van.
Rozsa,
fel a fejjel! nem Ta vagy az egyeduli, akinek nincs ideje a férjére. nekem emiatt mar akkor is lelkiismeretfurdalasom volt, amikor még csak egy gyerek volt. Most még az is zavar, ha csak meg akar puszilni. Biztos a szulés utani hormonvaltozas...
Nem a foga jon Norbinak?

Cory,
nalunk is volt Maténak egy olyan idoszaka amikor nem szerette a babakocsit, ez ugy 4-6 honapos kora korul, amikor még tul korai volt ultetni, de zavarta, hogy semmit nem lat. En akkoriban ugy sétaltam, hogy alvasidoben és hason fektetve, igy mindig aludt. Persze nem tudom, most télen ennyi ruhaban hasra lehet fektetni a gyereket?

Orsi,
ugye ismered a kozmondast. kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. de én is egyetértek , annyi oromet okoznak, csak egy mosoly is elég néha, ami mindent karpotol.

mennem kell!, S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok!

S.Orsi: de nálunk kezdetektől ez van. Csak eleinte a kendőt még elviselte, aztán egy ideig nem. Most nem próbáltam már egy ideje. Majd próbálkozunk, de lehet, hogy megvárom a jobb időt vele.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Cory: hallottam a chat-akcióról. Zuhanyozni voltam, meg egy kicsit csak magammal foglalkoztam, a gépet meg bekapcsolva hagytam. Hát a Zuram kapva kapott az alkalmon.

És ha vmi játékot raknál Zsoma feje fölé, amit nézegethetne séta közben? Sokat törtem ma a fejem azon, vajon mi lehet az oka, hogy nem szereti a babakocsit, mert szerintem nagyon rossz lehet, hogy nem tudtok kimenni. Legalábbis én 1 napnál tovább nem bírom, utána meghülyülök.

Rózsa!
Kíváncsi vagyok, hogy telik ma az éjszakátok. Nagyon drukkolok! Holnap mesélj majd!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek.

Cory: Nem irigyellek, nem is hallottam még olyan babócáról aki ennyire nem bírta volna elviselni a kocsit. Így elég nehéz elképzelni akármilyen sétát is.

Orsi: Alvás most két napig jobb volt a helyzet, bár nemigen feküdtem le egy- fél kettőnél előbb, de legalább csak 2-3*kelt a Norbi és kipihentebb vagyok még így is. Félek a mai éjszakától, mert 9-kor raktam le és az előbb már be kellett meennem, ez nem jó jel.

Megyek, uram lassan hazaér. Jók legyetek.

pusz
rózsa
 
 


Halihó!

Mi újság? Mindenkinek leszívja az erejét a nemalvás?
Orsi

Orsi
orsi
 
 


sziasztok,

nem tudom mennyi idom lesz irni...

Nem alszunk!!!! De nem a kicsi nem alszik, hanem a nagy. Minden masnap ordit éjjel és persze pont félidoben két szoptatas kozt, igy én oranként kelhetek.
A mai éjszakara kivancsi leszek. Maté mar felébredt egyszer, pedig még csak 9 ora és Alex talan most elaludt. Egész nap nem aludt 10-20-30 perceknél tobbet, mert szurcsog és mihelyst leteszem bedugul az orra. szerencsére eddig szopni azért tudott.

A férjemnek ma van a vizsgaja, igy remélem holnaptol o is beszall az éjszakazasba. olyan ingerult volt itt a légkor emiatt a sz.. vizsga miatt, mar alig vartam, hogy végre eljojjon az ideje.

Egyébként Alex mar mosolyog, de éppen ma mondtam neki, hogy nincs idom még beszélgetni sem vele. Szo szerint csak kiszolgalom a két gyerkocot (etetés, pelenkazas...) és nics idom rendesen foglalkozni veluk.

barcsak nyar lenne mar!
S.Orsi
S.Orsi
 


S.Orsi!
Én is nagyon várom már a nyarat!!! Kép Vagy legalább a tavaszt, hogy ne kelljen őket annyit öltöztetni. 5X leizzadok, mire elindulunk.
Ha jól emlékszem, a 2. hónapban vagytok, ugye. Nálunk is akkor volt, hogy Szilárd egész nap nem aludt semmit, éjszaka 3x kajált, közben időnként Szilvi is felébredt éjjel. Kitartás, hamar túllesztek rajta. Nálunk kb. 1 hónapig tartott. Ebből 2 hétig a szüleimnél voltunk, és hál'Istennek besegítettek ringatás-altatás-nyugtatás procedúrába. (Férjem szakvizsgára készült, egyedül megbolondultam volna. Csodállak, hogy bírod egyedül, míg a férjed tanul! Kép )

Kicsi fiam elég lusta. Már 5 hónapos, és még semmi hasra fordulási mutatvány. Egy árva kísérlet sem volt. Hason persze tökéletesen kinyomja magát a tenyerére támaszkodva.
Nálunk egyéb fejlemény nincs.

Remélem, mindenki jól van. Sziasztok!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi: Zsoma is 5 hónapos, de ő még nem is tenyerel. Jó, ő korababa. De Balu csak 7 hónaposan kezdett forogni. Ráérnek még szerintem.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!
Persze, nem is aggódom, csak látnék már nála vmi igyekezetet. Kép
Egyébként mosolyogni is csak akkor "hajlandó", ha vki fölé hajol, és rámosolyog. Kép Olyankor persze annyira édes.

Nagy Szilárd tegnap letöltött egy kicsinyítő programot. Úgyhogy új kép van a profilomban. KépEgyelőre még a nagylányról.

Orsi
orsi
 
 


Orsi,

Maté is csak késobb kezdett el forogni, viszont volt olyan idoszak is, hogy 2 hét alatt megtanult felulni, maszni és felhuzni magat. akkor mindenki azt mondta, nemsokara elindul és csak 4 honap mulva indult el.

Nehezen birom cernaval, bar viszonylag jol aludtunk. emlékeztek, mikor arrol irtunk, ki hogy "fenyiti" a gyereket. én akkor buszkén irtam, hogy én soha nem utottem még meg. na ennek is vége. Minden nap legalabb egyszer kiborulok vmi miatt. Mostmar megértem, hogy tobbgyerekesen hamarabb fogytan volt a ti turelmetek is. annyira sajnalom Matét, de néha tényleg nagyon felduhit.

Rozsa, éltek még???

udv, S.Orsi
S.Orsi
 


S.Orsi!
Nálunk Szilvivel volt úgy, hogy 7 hónapos korában egyik nap felült, másik nap felállt. Mindezt 1 hetes hasmenéses megbetegedés után. Nekünk is azt mondta mindenki, hamar elindul majd. De olyan jól mászott, hogy 14 hónapos volt, mire elindult. Kép

Én is néha baromi ideges tudok lenni, ha Szilvi hisztizik, és rendetlenséget csinál egész nap. Nagyon utálom, hogy sosincs rend. Épphogy elpakolok, az az első, hogy kiborítja az összes játékot, amivel nem is játszik, csak otthagyja. Persze, amit kérek, azt meg nem csinálja meg. Ha már teljesen felment a pumpa, kimegyek a konyhába, és kitombolom magam. Csapkodok, majd ha lenyugodtam, iszom egy pohár vizet. Kép Ez beválik. Néha én is rápaskolok Szilvi popsijára, de fel sem veszi a pelus miatt. Ilyenkor örülök, hogy nem érezte meg, hogy hamarabb eljárt a kezem. Kép
Máté jár még a "pótmamához"? Én nagyon gondolkodom azon, hogy Szilvit bölcsibe adjam. Olyan sokmindent kéne csinálnom egyszerre, és van úgy, hogy nem tudok vele foglalkozni, játszani. Többnyire elfoglalja magát, ha épp nem érek rá, de néha nagyon látványosan tud unatkozni.

Rózsa, mi újság, merre vagy? Kép Kép

Sziasztok: Orsi
Kép

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!!

Még megvagyunk. Norbi most is itt van és cicizik, így fél kézzel kicsit lassú leszek.

Alvás: helyzet nem javult, ha már unom a banánt Norbit beviszem magam mellé. Persze ilyenkor tutira jön előbb-utóbb a Niki is, Norbi vissza a helyére, meg utána a nagylány is.
Amúgy minden oké, Niki sem hallja meg amit mondok neki csak ha előnyére válik. Szétpakolás nálunk is megy, fiókhuzigálás, szekrényborogatás már a Norbi is csinálja. Két percig nincs semmi a helyén. BRRRRRRRRRRR.
Norbi jól eszik, már kezdi szokni az általam kreált dolgokat is. Próbálja felhúzni magát, kavar a lakásban mindenfelé. Alighogy hazaérünk a sétából Norbit be a szobába, és takarítás mert be van gerjedve a koszra.

Verés nálunk most nincs, inkább szobábazárás vagy beszélekafejével, általában hatásos.

Én a Nikit beirattam bölcsibe, ha megy is (ami még nem biztos) akkor is csak ebédig. Alvásra hazahozom. Így nekem is lenne egy kis időm a Norbira.

Hál isten azért már van egy kis szabadságom, hetente 3-4* járok tornázni, diétázni is elkezdtem, 1 hónap alatt lement 7 kg. (Furcsa a stressztől nem ment le). Így a közérzetem javult egy kicsit.

Orsi nagyon ari a kislányod, szép haja van. Nálunk a Niki nyáron megint le lesz kopasztva. Talán a sulira megnő a haja.

Nem tudom mikor tudok megint jönni, mert időm két alváshiányos gyerek mellett nem sok, de addig is vigyázzatok magatokra és kitartás mindjárt itt a nyár.

puszi
rózsa
 
 


Új kép a gyerkőcökről

Kép

pusz
rózsa
 
 


Hali Csajok!

Mi is élünk...

Danóm egyik lázas kórságból (torokgyula) a másikba (influenza) esik. Remélhetőleg már túl vagyunk rajta... Borzasztó egy erőtlenül tiltakozó lázrózsás manót beletkerni a vizes cuccosba...

Szerencsére Zsófi megelégedett egy kis folyós orralKép, bár a bátyó miatti bezártságot már kezdte rosszúl türni. Nos amit ma ezek ketten rendeztek a játszótérenKép, nem semmi volt!

Kiscsaj végre átszokott a napi egy - de rendes! (3 órás) - alvásra!Kép Úgy vártam márKép... Viszont cserébe, körbejárja a kéglit - már nem kopnak térdnél a gatyóiKép - és mindenhová felmászik ás feláll, bemászik, bebújik, és minden a pofazacskóiban köt ki. Amikor meg nincs tele a szája, dumál ezerrelKép

Rózsa, Kata már járt nálunk kétszer isKép és tudom, hogy készülnek hozzátokKép (mire jó a babanet?Kép)

Na menek mert nagyfiam ébredezik
pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


sziasztok,

orulok, hogy mindenki jol van és tartja a frontot. nagyon szépek a gyerkocok!

nalunk tegnap estétol lehet, hogy osszebeszéltek a gyerekek (vagy megkonyorultek rajtunk néhany napra - ki tudja?). Alex furdés és szopas utan rogton elalszik fél nyolc - nyolc korul és Maté nyolckor minden szo nélkul lefekszik és most mar 3 napja éjjel se sirt, csak vizet kért, ha felkelt. Tegnap volt az elso este, miota szultem, ahol a férjemmel nyugodtan EGYUTT vacsiztunk és nagyon sokat beszélgettunk. sot ma délutan is aludtam!

Orsi,
jot nevettem, elképzeltem ahogy csapkodsz a konyhaban és iszol utana egy pohar hideg vizet! Szilvi mit szol hozza?
igen Maté jar még a potmamahoz, mostanaban csak hébe-hoba, mert annak a nonek a kisfia délelottonként bolcsibe jar, ahol baranyhimlo-jarvany van. Igy most ot sajnos szuneteltetjuk. Viszont jar ide még mindig a magyar egyetemista babysitterunk, akit Maté imad. Minden reggel megkérdezi, jon-e és ha azt mondom nem, akkor sir az ajtoban (csak kétszer jon hetente). szerintem rugalmasabb, ha eloszor babysitter vigyaz a gyerkocre, mert igy nem kell sehova menni, o jon és addig marad, amig akarod. és felvaltva mindkét gyerekkel tud foglalkozni, attol fuggoen mire van szukség. Ma pl eloszor Matét elvitte a jatszotérre, amig én Alex-szel orvosnal voltam, aztan Alex-szel ment sétalni, amig Matéval mi ebédeltunk. Nem féltek, ha bolcsibe adjatok a gyerekeket, hogy mindenféle betegségeket haza fognak vinni. a kicsik, még tul kicsik ahhoz, hogy igazi gyerekbetegségeken essenek tul, mint példaul a himlo;

Alexnek ma voltunk az egy honapos vizsgalatan, 57cm és 5055gr. Oriasi! csak viszonyitasképpen és 164cm vagyok és 50kg alatti. mar Maté is nagy volt, de Alex még nagyobb. Remélem a 3. nem lesz még nagyobb, mert akkor, hogy fogom megszulni? na, de ez még messze van.

mostmar egyre biztosabb, hogy julius végén elkoltozunk. Rossz lesz, mindent elolrol kezdeni. Orsi, Szilvit nagyon megzavarta a koltozés, meg uj lakas?

Zsofi, micsoda luxus! 3 oras alvas! és a nagy fiu is alszik?

Rozsa, gyere, ha tudsz!

S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok! Ma nalam van front. Mult heten energiaszünet miatt volt itthon. Vasarnap megbetegedett, elegem van momentan. Telehold is volt es megjött a mensim is. Olyan jo lenne, egy percre nem azt nezni,hogy ki honnan esik le, 100 kerdesre valaszolni es igy tovabb. Csak lesni ki a fejemböl inni egy jo kavet egy hangulatos helyen. Jaj, de jo volt most kicsit almodozni. Biztos megertetek, föleg olyanok, akiknek nem tud senki besegiteni a gyerekfelügyeletbe. Na jo ennyi, holnapra csak jobb lesz. Sziasztok.
nyuli
 
 


Hello, Mindenkinek! Kép

Rózsa! Olyan édesek a gyerekek!!! Kép

S.Orsi! Szilvi nem lát semmit a dührohamomból!!! Még szerencse! Biztos lököttnek nézné az anyját! Kép
A bölcsit egyelőre csak megnéztük, és most várólistán vagyunk. Egyébként Szilvi járt már bölcsibe, amikor még Pécsett laktunk. Ott nagyon szeretett lenni.
Alex jó nagy baba! Kép 1 hónapos, és már több mint 5 kiló! Ez igen! Kép
Szilvit egy kissé megzavarta a költözés, teljesen új volt neki minden. Új környék, új lakás, új "különszoba", ami nem közvetlen a miénk mellett van, új ágy stb. Pár napig nehéz volt este letenni, és éjszaka többször felsírt. Amikor kezdte megszokni a lakást, amikor felébredt, már nem sírt, viszont elkezdett hozzánk vándorolni. Kitartó visszacipelés után kb. 1 hét alatt leszokott róla. Összesen kb. 1 hónap volt, mire mindent megszokott, kialakult a napi ritmus, főleg az alvások terén. De ez az egy hónap sem volt vészes. Nem volt nyűgösebb a szokottnál, a sétákat élvezte, az evéssel sem volt nagyobb gond, szóval szerintem ügyesen átvészelte. Kép

Sziasztok! Minden jót! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok! Nekem ma sincs jo napom. 8 ora 48-ig mar ketszer bekakizott a Bettina. Akarattal csinalja csak hogy engem kikeszitsen. Lassan fogytan a türelmem es teljesen tanacstalan vagyok. Jo lenne ha valaki tudna valami jot mondani, azonkivül hogy türelem. A mult heten 6 bekakizasert sem szoltam semmit, de az sem volt megoldas. Lenyeg, hogy most lesz 4 eves es mindent megtesz azert,hogy engem idegesitsen. En ugy erzem,hogy megkap mindent, segithet mindenben, jatszunk, csavargunk. Ö meg csak a Marcot akarja idegesiteni es engem. Pl. megfesülöm - direkt összekocolja, ha nem annyi lekvar van a kenyeren mint ö elkepzeli, meg sem eszi mar bosszubol, ha nem annyi cukor van a teaban mint ö akarja, nem is nyul hozza. Legyen minden ugy ahogy ö akarja? Allitolag öregapam nagyon önzö gyerek volt, meg a sajat apja sem szerette. En imadom a gyerekeket, de sokszor mar nekem is vannak különös erzesim. Könyörgök irjon valaki valami jot. Puszi.
nyuli
 
 


Sziasztok!
Elolvasgattam az utolsó leveleiteket, amiből úgy tünt tudtok jó tanácsokkal szolgálni egymásnak. Ezért szeretnék bekapcsolódni én is.
Hasonló cipőben járunk mi is: van egy 27 hónapos Pankánk és egy 10 hónapos Bazsónk. Panka két hónapja kezdett el úgy igazán beszélni, de nagyon jó dumája van. Büszkék vagyunk rá, hogy már csak éjszaka használ pelenkát. Nem szereti a "pejus"-t, ha hosszabb útra megyünk rá szoktam adni egy nadrágpelenkát, mert ebben a hidegben nem akarom levetkőztetni kint. Bazsó egy hónapja kezdett el menni, ami nagy könnyebbség nekem. Bár cipőben még elég sete-suta, mert a lakásban mamuszban járkálnak.

Áfonya
Bár úgy tűnt nekem már döntöttél ágy ügyben, talán megerősítem a döntésedet. Panka 18 hónaposan került új ágyba. Ő is forog a mai napig, de létezik olyan ágy, ami nem rácsos, de van pereme, és arról nem esik le.

Sziasztok!
Melinda
Vendég
 


sziasztok,

nalam még mindig az alvas a fo téma. bar hétfon 5 orat aludtam egyfolytaban, azota ennek mar nyoma sincs.

a férjemnek nem skerult a vizsgaja, igy nagyon le van torve. ez egy nagyon fontos cégen beluli vizsga volt, amitol az egész jovoje fuggott. most nem tudjuk mi lesz, ez megint ranyomja a bélyegét az egész életunkre...

honlap a magyar baratnoimmel egy kozeli étteremben lanypartit tartunk. ugy dontottem akkor is elmegyek, ha szombaton allva elalszom majd, remélem Alex is hozzajarul.

Maté ma elég nagy gézenguz volt. viszont elsétaltunk a kozeli pékségbe (o gyalog, Alex a babakocsiban). Nekem gyerekek nélkul 15 perc oda-vissza, Maté tempojaban egy orankba telt, de végig jott a laban. nagyon orultem neki; ez volt az elso igazi hosszu ut, ahova gyalog mentunk, mert a jatszoterek kozelebb vannak.

Melinda!
udv a korunkben. Nalatok majdnem annyi a korkulonbség, mint nalunk. Jo neked, hogy mar 10 honapos a pici!

Szilvia,
nem tudom hogy fajulnak el ennyire a dolgok, mint nalatok. Lehet, hogy érdemes lenne a lanyodat pl sportolni jaratni, vagy mas képességfejlszto csoportokba, akkor, lehet, hogy atértékelné a veletek valo viszonyat is.

Rozsa! mi ujsag???

pusz, S.Orsi
S.Orsi
 


S. Orsi
Kitartás! A lányomból kiindulva már terhesen tudtam, hogy nem lesz gyalog-galopp az első négyesben töltött évünk, de azzal biztattam magam, hogy gyorsan összenőnek. S ez így is van, már most is együtt játszának - ebben a pillanatban nagy kurjongatások közepette fogócskáznak a lakásban.
Igazad van, menj el a partira. Szerintem minden ilyen alkalmat ki kell használni, hetekre feltölti az embert. Én most jelentkeztem ismét egy fősulira, mert így minden hónapban lesz egy pár nap amikor elutazhatok és kimozdulhatok.
Melinda
Vendég
 


Sziasztok! Ket napja nem volt a naciba semmi. Gyorsan le kell kopognom. Lehet hogy valami front volt, nem tudom egy ovonö ismerösünk azt mondta,hogy az gyerekek az oviban is kiakasztoak voltak. Plusz megtalaltuk a bilit, ami mar el volt teve. Lehet hogy ennek is van valami különös hatasa. Na minden esetre ma nagyon draga kislany volt. Puszi.
nyuli
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, Norbi tegnap meg ma is lázas volt, 38.6 volt a max, de azon kívül se orrfolyás sem köhögés, semmi. Nem vittem le a dokihoz, mert nem akartam, hogy még inkább összeszedjen vmit, legfeljebb ha szükséges kihívom az ügyeletet.

Kint van négy foga és jön a következő kettő, Négykézláb nem mászik, viszont ha odakúszik vmihez és elég alacsonyan van akkor feláll (egyensúly még nincs) és ez hihetetlenül tetszik neki.

Vmelyik nap átaludta 1/2 12-től 3/4 7-ig az éjszakát (azóta persze nem volt ilyen) és hogy annyira jó dolgom se legyen, akkor meg a Niki kavargott közénk és ott is aludt mellettem.

Niki is időnként iszonyú szófogadatlan, de ő még nem is annyira nagy mint a kislányod Szilvi.

Viszont a minap egy ismerősöm mesélt egy hasonló kislányról (3 éves) második gyerek, az első nagyon jól nevelt, tehát feltételezem nem a szülők hibáztak a másodiknál, és állítólag egy nagyon sunyi és rossz gyerek. Ha valaki vendégségbe megy olyan mint a kezesbárány, el sem hiszi senki, hogy mire képes, de a családtagjai frászt kapnak minden megmoccanásától. És ez már nem arról szól, hogy eleven-e vagy sem hanem tényleg borzalmas természete van. Nem tudom mi ilyenkor a megoldás, lehet, hogy tényleg be kéne irtani vmi pluszz foglalkozásra.

S.Orsi

Sajna a férjed vizsgája miatt. Most mi lesz? Mikor tudtok meg vmit a továbbiakról? Lehet, hogy hazajöttök?
Az új életbe most bele kell rázódnotok és ez nem megy egy-két hét alatt. Az elsőnél sem volt könnyű, de két kicsi mellett még nehezebb. Nálunk már egész jól mennek a dolgok, de a Norbi is már 8 hónapos és még mindig nem tökéletes minden.

Én már úgy várom a jó időt, még a kedvem is sokkal jobb ha süt a nap.

Csucsuka

A Kati már hetek óta mondja, hogy készül hozzánk, de mindig közbejön vmi. Talán majd jövő héten. Azt mondta, hogy nagyon aranyosak vagytok.

Boldog Valentin napot

Kép

pusz
rózsa
 
 


Sziasztok!
Elég sok érdekes dolgot olvasok itt, de igazán olyan sok időm nincs, hogy átböngésszem az összes írást, hogy találok e válasz az én kérdésemre. Kérdésem: nyáron születik meg a kislányom (26 hónapos lesz) kistestvére és nem tudjuk, mi lenne a jó. A közös szoba vagy a külön szoba, a külön kiságy, vagy emeletes ágy, stb. A nemét még nem tudjuk az új jövevénynek, de várnék ötleteket, tanácsokat, tapasztalatokat, hogy nektek mi vált be.
Előre is köszi,
Edit
bedit
 
 


Sziasztok!

Edit

Én előszőr nem raktam őket egybe, de utólag bánom, hogy nem tettem. A nagyobb bár nem túl jó alvó nem szokott felkelni a kicsire.

Emeletes ágyat nem ajánlok, Niki nálunk elég sokat kavarog hozzánk éjszaka és amilyen kis szeleburdi, biztos leesne róla.

Niki az átalakított rácsos (most már rács nélküli ágyban alszik) és kaptunk kölcsön a Norbinak egy egyszerűbb rácsos ágyat.

Én a heverő + 1 rácsos ágy verziót támogatom. Most milyneben alszik a lányod? Mert addig is ki kéne próbálni, hogy a sima ágyről nem esik-e le.

Amúgy jól vagyunk, Norbi még tegnap este produkált egy 38,6-os lázat azóta sincs semmi baja. Ma már aludni sem akart napközben sem.
Niki is fél órát aludt du, bár mindketten hamar kidőltek már este. Más újság nincs.

jók legyetek
pusz
rózsa
 
 


Szia Edit!
Ha a lányod jól alszik én nem kockáztatnám meg, hogy a kicsi őt is felébressze minden éjszaka, én külön szobába raktam őket. Akkor költöztek össze, amikor már a kicsi is átaludta az éjszakát-8 hónapos volt. Az ággyal kapcsolatos kérdésed nem értem, hogy gondoltad az emeletes ágyat? Milyen ágyon alszik most a lányod?
Melinda
Vendég
 


Sziasztok lanyok!

Elolvastam a bejegyzeseket es ugy gondolom, hogy megosztom veletek a mi ugyunket is. Ki ki talan talal benne valamit amibol okosodhat vagy valaki talan tud megoldast nekunk is ... Ket gyermekunk van: Dominika 5 es fel eves, tunderi aranyos, okos, jol nevelt, fegyelmezett kislany, Pecsett jar oviba (es bar vele is tobbszor koltoztunk Bp.-Komlo-Pecs-Bp-Komlo-Pecs eddig :-P semmi gondja nem volt soha az oviban, bolcsiben - egy nagy problema, hogy o tobbet jar a nagymamahoz, mint a kisebbik es a mama velemenye, hogy en a fiamat jobban szeretem ergo kenyeztetem mint a kislanyt -ez persze nem igaz- es ennek a velemenynek hangot is ad, nemegyszer a gyerek elott. Es az en aranyos kislanyom mar nemegyszer a fejemhez vagta, hogy en az Alexot jobban szeretem. Mert a mama azt gondolja, hogy egy 5 evessel ugyanugy kell banni, mint egy 3 evessel. De ez legyen a legkisebb bajunk, mert emellett Alexunk - tejfelszin haj, kek szemek = angyali kulso - 3 evesen meg nem szobatiszta, alkalmankent raul ugyan a bilire, de legtobbszor pelusos es meg csak hajlandosagot sem mutat, hogy leszokjon a pelenkarol. A bolcsiben eddig nagyon kedves volt, am miota Pecsre koltoztunk attol tartok, hogy egy szep napon azzal jonnek majd a gondozonok, hogy nem kellene tobbet vinnem, mert hisztizik. 5-10 percig minden elojel nelkul visit, lila a feje, csapkod, agressziv. Kicsi koratol fogva verdesi a fejet, eloszor a kisagyba, aztan rajott, hogy ez faj, igy attert a kis es nagyparnakra. Aludni is elegge rosszul alszik, fejverdeses atlagban 2x/ejszaka, atjon hozzank, visszavisszuk, ujra jon, napkozben es barhol a varosban, ha nem az tortenik amit o eltervezett a kis fejeben, irgalmatlan hiszti. Ugyhogy elkezdtunk vele gyerekpszichiaterhez jarni, mostazt mondjak, talan hiperaktiv. Nem koti le ugyanis semmi hosszu ideig. Raadasul a kislannyal sem tud az ember rendesen foglalkozni, es persze a ferjemet is zavarja munka kozben a hiszti, ami nem nagyon jo, mert o itthon dolgozik.
Most mi is csak delelott vagyunk a bolcsiben, raadasul en meg ott is maradok vele reggel, nehogy szegenynek hisztirohama legyen, de nem nagyon hiszek benne, hogy segit vagy csak minimalisat. Hat ez van. Ti mit tennetek a helyemben?

Sziasztok es elore is koszonom, hogy elolvastatok,
j.
3 jane
 


Sziasztok!

S.Orsi!

Sajnálom, hogy a férjednek nem sikerült a vizsgája. Kép Miből vizsgázott? Nem lehet mégegyszer megpróbálni?
Nálam is folyton az alvás a téma. Múlt hétvégén otthon voltunk a szüleimnél, és Szilárd éjféltől 8-ig aludt. Reggel, amikor felébredtem, az volt az első szavam: Jé, nem kellett éjjel szoptatnom! (Ez volt a 4. éjszaka, amit végig aludt születése óta.) Kezdtem örülni, hogy hátha fordul a helyzet! Kép Hát fordult, csak nem úgy, ahogy én szerettem volna. Nagy Szilárd ügyeletes volt hétfőn, kedden este 10-ig operált, szerdán is jó sokáig bent volt, csütörtökön megint ügyelt, pénteken szintén későn jött haza. Jóformán egész héten egyedül voltam a gyerkőcökkel, teljesen kifáradtam. Tejem is csappant, emiatt 3x szoptattam éjszaka, ettől hulla voltam reggelre, és az ördögi kör beindult. Kép Tegnap lélegezhettem fel egy kicsit. Most éjjel csak 1x szoptattam. Abban bízom, hogy kis Szilárdnál összefügg az éjszakai ébredés az éhséggel, vagyis tényleg azért ébred, mert éhes, (a tapasztalatok ezt mutatják), így remélhetem, hogy ha már "rendeset" kajál este, alszik majd éjszaka.
Egyébként egy barátnőm azt mondta, (neki 3 gyereke van 2, másfél éves korkülönbséggel), hogy amikor a pici 9 hónapos lesz, akkortól lesz könnyebb, onnantól minden simán megy. Majd meglátjuk! Kép

Szilárdnak kinőtt a két alsó foga gyors egymásutánban pár nap különbséggel. Kép Elkezdtünk gyümölcsözni, nagyon ízlik neki. Az első falatra ugyan fintorog, de utána nyitogatja a száját. Kép (Szilvivel kész tortúra volt a kanalazás. 3 hét telt el, mire megtanulta. Állandóan kitolt minden falatot a szájából.) Úgyhogy most nagyon örültem, hogy nem kell mégyegyszer uazt végigcsinálnom.

Melinda!
Bazsó 9 hónaposan elindult? Ugye, nem járatjátok?!

Edit!
Üdv körünkben. Kép Azt nem lehet megmondani előre, hogy mi lenne a jó. Sajnos nektek kell kitapasztalni. Mi csak ötleteket tudunk adni, hogy kinél mi vált be. A helyzet nálunk a következő volt. A nagyobbik (Szilvi) külön szobában aludt, mikor megszületett a pici (Szilárd). Korábban egy szobában aludtunk, de a szülés előtt kb. 3 hónappal átszoktattuk, hogy ne érje meglepetésként a szülés után. Így hát átköltöztünk a nappaliba. Nekem könnyebb volt, hogy az ágyunk mellett volt Szilárd bölcsője, és éjszaka csak kivettem, nem kellett felkelnem. Meg nyugodtabb is voltam, hogy jobban tudtam figyelni rá, és az esetleges neszt meghallottam. Másrészt Szilvit sem ébresztette fel. Most nagyobb lakásban lakunk, de Szilárd még mindig velünk alszik, lassan már 6 hónapos lesz. Még mindig kel éjszaka, néha 3x, és amikor az ember már kivan a féléves nemalvástól, nagyon jó, hogy csak maga mellől kell a gyereket kivenni szoptatni. Nálunk 2m-re van a bölcső az ágytól, de néha ez a 2m is nagyon megterhelő. Ilyenkor a férjemet kérem meg, hogy vegye ki, és hozza oda. Kép Mivel kinőtte a bölcsőt, és a kiságy csak a gyerekszobába fér be, sajnos össze kell raknom őket. Ez csak nekem lesz macera éjjel! Kép Egyébként szerintem azért is jó, ha eleinte nincsenek egy szobában, mert napközben a pici sokat alszik, és akkor a nagyobb nem zavarja, miközben játszik.
Az emeletes ágy nekem nem nagyon tetszik, úgyhogy ahhoz nem tudok hozzászólni. Ott biztos jó hasznát lehet venni, ahol kicsi a gyerekszoba.

Kicsit hosszúra sikerültem. Bocsi Kép

Sziasztok! Mindenkinek jó hetet!
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok lányok, köszi hogy válaszoltatok, nagyon örültem.

Melinda!
Bogi lányom rácsos ágyban alszik, még nem jött rá, hogy tudna kimászni. Az emeletes ágyat úgy értettem, hogy a Bogi aludna alul a kicsi pedig kapná meg az ő ágyát. Később pedig (4-5 évesen - gondolom én) felköltözne a Bogi és lenntre beköltözne a kicsi. Így egy ágyvásárlást megspórolnánk. De mivel még nem tudom, hogy mi lenne nekik a jobb ha külön szobában maradnának később is vagy összeköltözzenek? Mert ha külön lesznek akkor persze nincs szükség emeletes ágyra.
Azt már eldöntöttük, hogy külön szobába tesszük a picit az elején, hogy ne zavarjuk a Bogit. Neked mi a tapasztalatod a gyerekekkel, jobb hogy egy szobában vannak? Ha nem költöztetnénk össze őket később sem az vajon okozna nekik valami problémát? Egyszerűen nem tudom, hogy mi lenne a jó. Sajnos nincs a környezetemben kétgyerekes család, így senkitől nem tudok tanácsot kérni.

Rózsa!
Miért bánod, hogy nem raktad őket össze? Most már együtt vannak vagy külön? Nektek mi vált be?
bedit
 
 


Sziasztok!

Edit: nálunk 23,5 hónap a korkülönbség, és 12 nap távolléttel kezdődött, mert Zsoma korababa. Egy szobában alszunk mind a négyen. Nem kényszerűségből (2,5 szobás a lakás), hanem mert így alakult. De nagyon örülök ennek. Balunak nem változott semmi az életében, az ágya ugyanott áll, mint előtte, és nincs kirekesztve sem. Az első 2 éjszakát leszámítva nem ébredt fel egyáltalán a picire (5,5 hónapos). Úgy tervezzük, hgoy mikor a kicsi 1 éves lesz, akkor már együtt költöznek külön tőlünk.
Balunak sima ágya van. Ikeás vikare, ami "együtt nő" a gyerekkel. Nagyon szereti.
Én nem szeretem az emeletes ágyat. Az öcsém 7 éves koráig gurult le az ágyról. Balut 22 hónaposan vettük ki a rácsoságyból.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Edit
Nálunk Panka másfél évesen került ki a rácsos ágyból, párszor vissza kellett vinni, amikor rájött, hogy milyen szabadsághoz jutott, de úgy gondolom ezt minden gyerek megpróbálja, mindegy mennyi idős. Olyan ágyat vettünk neki, aminek van pereme, így nem esik le róla. Az emeletes ágy szerintem is akkor jó, ha kicsi a sszoba. Az enyémek szeretnek egy szobába lenni. A kicsi felnéz a nővérére, a Pankát pedig mindig az érdekelte, hogy mit csinálunk Bazsóval, leskelődött az ajtóban, ez azóta megszünt. Ha reggel felébrednek néha Panka is bemászik a rácsos ágyba, játszanak, így nyerünk még egy fél órát.

Orsi
Nem járatjuk Bazsót. A fiatalember 3 hetes -nem tévesztettem el- volt, amikor hasról hátra megfordult (az én gyerekeim hason alszanak). Alig múlt fél éves, amikor elkezdett mászni, felült és felállt, felhúzta magát. 9 hónaposan teljesen magától tette meg az első lépéseket, soha nem vezetgettük. Anyósom szerint a férjem is 9 hónaposan indult el.
Bazsó is azóta alussza át az éjszakát, amióta eszik mást is, és vacsorára teletömi a pocakját valami nagyon laktatóval, plusz alvás előtt szopik még. Őt is mindig a hasa ébresztette.
Szerintem akkortól könnyebb, amikor elkezd mászni, majd járni, mert kitágul a világ és jobban elfoglalja magát.

Melinda
Vendég
 


Melinda!
Nem semmi, milyen gyorsan fejlődik Bazsó! Olyan hihetetlen volt nekem, hogy 9 hónaposan magától elindult. Azért ijedtem meg, hogy esetleg kézen fogva járatjátok, bocsi. Kép Az én kicsi drágám tök lusta. Kép 5 és fél hónapos, és 2 fogacskán és nevetésen kívül nem tud felmutatni semmit. Kép Na de ha majd beindul!!! Egyszerre fog ide-oda forogni, mászni, felülni. Kép
Mennem kell fürdetni, sziasztok: Orsi Kép

Orsi
orsi
 
 


sziasztok,

KI VAGYOK TELJESEN BORULVA!!!! Szerintem Maté most johetett ra, hogy Alex most mar mindig itt lesz és olyanna valt, mint egy kis ordog. Sajnos Alex napkozben egyre gyakrabban felébred ra és olyankor a legrosszabb. Nem tudom mitévo legyek. Néha tényleg elvesztem a turelmem, ugy érzem teljesen kiszipolyoznak a gyerkocok. Raadasul a babysitterunknek vizsgaidoszak van és nem fog tudni jonni egy darabig.

A hétvégén itt hagytam a csaladot masfél orara, azota a férjem ujra nagyon megérto. Bar eddig is sokat segitett, de most még jobban atérzi a dolgokat. de akkor is egyedul vagyok egész nap.

Orsi,
remélem, hogy igaz ez a 9 honap! akkor neked mar nem sok van hatra!
a férjemnek csak jovore lenne ujra lehetosége vizsgazni. Egyelore ugy née ki, hogy ugy tesznek a cégénél, mintha mi sem tortént volna és athelyezik egy masik orszagba nyaron. Legalabb ez lezarulna mar.

Edit,
én kulon szobaban altatom oket és csak akkor szandékozom osszetenni, ha mar a kicsi is atalussza az éjszakakat.
Igazi magas emeletesagyra csak 5 éves kortol ajanlott rakni a gyerekeket. Viszont létezeik félemeletes agy (3 éves kortol), de ez ala nem fér be masik agy. Utana a legtobb modellt viszont fel lehet magasitani igazi emeletes agyra.

Rozsa,
szerintem Norbinak 3 napos laza volt. Nem jottek ki a 3. nap utan pici piros kiutések rajta? Maténak is volt ilyen nyaron.

mindenkinek nyugodalams jo éjszakat!!!
S.Orsi
S.Orsi
 


S.Orsi!
Mintha magamat látnám 2-3 hónappal ezelőtt. Kitartás!!!! Kép
A férjem is komoly vizsgára készült, amikor Szilárd 2 hónapos volt. Hiába volt otthon, nem tudott segíteni, mert egész nap tanulnia kellett. Majdnem egy hónapig. Ebből 2 hetet a szüleimnél voltunk, apukám rengeteget segített. De a maradék időt egyedül vészeltem át. Magam is meglepődtem, hogy kibírtam. Talán azért, mert tudtam, hogy nagy Szilárd hamarosan levizsgázik, és vége a "kínszenvedésnek". Kép Már korábban mondtam, hogy a 2. hónap volt a legnehezebb. Utána megtanult a pici egyedül is elaludni, úgyhogy nem volt ordítás, ha letettem a kiságyba. Nagy könnyebbség volt, hogy nem kellett egész nap cipelnem, és tudtam mást is csinálni, mint sétálni vele. Mert ugye magasság-, mozgás- és sebességérzékelő volt beépítve a gyerekbe. Kép (Ha leültünk vele, ordított; ha megálltunk egy pillanatra, ordított; ha az autó nem a megfelelő sebességgel ment, ordított!)
Egyébként Máté nem hiszem, hogy Alex miatt rossz. Most pont abban a korban van, hogy kipróbál mindent, meddig mehet el nálad. Szilvi pont uezt csinálja. Ha megkérdezem, hogy miért csinálta azt, amit épp csinált, a válasz: "Mert azéééért!". Ha rászólok, hogy ne csináljon vmit, a válasz: "De mindig ... (csinálom)!" Ettől falra tudok mászni! Volt már olyan is, hogy kezdte volna a rosszaságot, és rám nézett, és várta, hogy mit mondok, aztán azt mondta: "Anya! Kiabálj!" Szóval tudta, hogy rá fogok szólni, és azt akarta kiprovokálni. Azért szót fogad néha! Kép Igaz többször kell elmondanom, amit kérek.
Én is akkor akartam összerakni a két gyereket, amikor Szilárd már átalussza az éjszakát, de hamarabb kinőtte a bölcsöt, mintsem megvárhatnám ezt. (A hálószobánkban sajnos nem fér el a kiságy.)

Rózsa!
Miért bánod, hogy nem raktad össze egyből a gyerkőcöket?

Képzeljétek, a Zuram meglepett egy alsópáhoki hétvégével. Márciusban megyünk. Már nagyon várom!!! Kép

Sziasztok! Orsi

Orsi
orsi
 
 


S.Orsi!
A férjed mivel foglalkozik, hogy más országba áthelyezik, ha nem indiszkrét a kérdés?
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég írtam, és még nem olvastalak benneteket vissza, de lenne egy sürgős kérdésem, amiben a tanácsotokat várom.
Most egy nagyon rossz hullámban vagyok Zsófival. Ő ugye már 2,5 éves. Mehetne oviba 3 évesen, de érzelmileg nem igazán érett rá, de még nem is szobatiszta. Persze ez nyáron talán bekövetkezik. És most megint úgy visszaesett egy "anyás" korszakba, hogy ha én aktívan nem játszok vele, akkor egyfolytában képes cumizni meg takarózni (ez egy kedvenc vígasz pléd). De sokszor ha elkezdek velük játszani, akkor meg féltékenységi és birtoklási vágyból hiszti rohamokat rendez, mert pl. Péter megnéz, hozzányúl az Ő játékaihoz. Ez persze természetes féltékenység, és a dackorszak is pont most van.
De én most azon agyalok, hogy mikor vagyok rossz anya, ha "magamhoz" láncolom és nem adom közösségbe, akár jövő hónaptól bölcsibe, ahol tudna aktívabban játszani és idehaza ténfereg, vagy akkor ha beadom bölcsibe, és "kizárom" a mi kis életünkből öcsivel, és esetleg tényleg nem is érett még a közösségre, és kellene neki az otthon biztonsága és jobban kellene tűrnöm, hogy cumizgat, vagy hisztizik, ellenkezik stb.

pro, kontra...: ez csak egy átmeneti időszak, és esetleg tavasszal jobb lesz, tehát ne "küldjem el itthonról" bölcsibe? És ne fosszam meg attól, hogy a testvérével lehessen, játszhasson?
Meg ha már Péter is mászni fog javul majd a helyzet? Bár ahogy olvasom a szakirodalmat, és 1-2 tapasztalt anyukától hallottam, ez a játékféltés csak fokozódni fog, és a féltékenység is, ha már a pici jár, és az egész lakást bitokba veszi majd. És mégis jobb lenne a bölcsi?

Mostanában sok agresszív megnyilvánulása van Péter felé, persze szeretgeti is ha úgy van kedve, de véletlenül sem tud normálisan eljátszani vele, ahogy nálatok, Rózsa.

Köszönöm a véleményeket.
Lilla

U.i.: Cory, miért nem adtál a gyerekeknek tejpépet, van valami ellenjavallat?
U.i2.: a narancsot hártyástól le lehet turmixolni a picinek (7 hó)?
mlilla
 
 


Orsi,

remélem, hogy én is tul élem ezt az idoszakot. Alex mar kezd egyedul elaludni, dr csak este és éjjel. Nem tudom miért, Maté is igy volt vele. En is bolcsoben altatom, napkozben tologatom egy kicsit és elalszik, de legjobban a hordozokendoben alszik, de én meg nem birom egész nap hordozgatni, igy napjaban csak egyszer kotom bele.

majd folytatom, Alex felébredt,
S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok!

Lilla: ellenjavallatról nem tudok, de Balu szopott rendesen, és valahogy a tejpépet tápszer kategóriába sorolom, és nem akartam adni. Evett ezen kivül mindenfélét jócskán, nem hiszem, hogy bármiről is lemaradt volna. MEg a tejpépek jó része is tejből készül, azt meg 1,5 éves koráig nem adtam, mert mi allergiások vagyunk a fickómmal. Akkor meg már abszolút feleslegesnek tartottam. Zsoma 5,5 hónapos, még csak szopik.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

S.Orsi, igen ez is egy visszatartó erő, hogy ne adjam bölcsiben, hogy minden betegséget hazahoz majd, és nem csak a nagy, a kicsi is biztos kap majd belőle. Kép A szomszédban is himlős a család... Kép

Rózsa, S.Orsi, jó nektek 3-4 torna, lánybulim, én még Pétertől külön max. 60 percet voltam. De szeptembertől én is egyetemista leszek. Csak az első utazás 2005. júniusban esedékes... Kép

Ildianyu, régebben írtál, bölcsiről, hogy meggondoltad magad... Kép én is hezitálok.

Orsi, S. Orsi, Rózsa, nálam is van, kint a konyhában, nappaliban dühöngés, veszekedek magamba. Zsófi elég jól leveszi, hogy mi is ez. Tudja, hogy Ő az oka, és nagyon felhúzott és mégsem rajta akarom kitölteni, és ilyenkor lapít Kép és utánna meghúzza magát egy kicsit, de kézre-pacsi nálunk is van, meg beszélekafejével, és beigérek neki egy jónagyeltángálást, de ezt komolyan veszi és nem kerül rá sor. Meg szomorúságomba elbujdosok egy párnába, mikor már nem tudok hogy nevelni és belefáradtam már. Kép Ekkor is lapít, és jön vígasztalni. Kép

Orsi, régebben írtad a napirendeteket, meg a sétát, nálunk is hasonló a helyzet. Zsófi de.-i sétája és az alvás nagyon összefügg, tehát -1000 fokban is menni kell, legalább 10-15 percre. Az etetést, már biztos elkezdted, én délelőttre iktattam be az első gyümiket, a közös séta után kb. 10-11 között. 9kor szopizott, és mikor hazaértünk még nem volt annyira éhes, de kipihent volt Péter, mert aludt a b.kocsiba. És elég jól elfogadta a dolgokat. Aztán de.11 és du.5. Most 3szor, 4szer kajál+ szopizások. Technikailag próbáltam hordozóba, kézben etetni, eleinte annyit kapálódzótt, hogy borzasztó.. 2-3. héten kicsit kedvetlen lett a kajához, és most a 4. héten van, hogy jóízűen, nem kapálódzva, szép adagokat eszik.

Orsi, Szilvi, Zsófi DETTÓ. Csak nálunk nem "mert azért" hanem "azért mert" és szintén "mindig .. csinálom"... Kép nagyon nehéz elviselni. Most pl. megint cumizik, takarózik. De most akkor is gépezek 30percet. (Mert estére már hulla vagyok és még vasalhatok 10ig.)

S.Orsi, hozzátáp.-nál Máténál, ezt tanácsolták, hogy havonta váltsad a kajákat? Miért jó 1 hónapot várni?

K.Szilvia, egy itteni anyuka 5 éves jólnevelt lánya is bekakált többször is. Nem teljesen akaratlagosan, kicsit lelki alapon, a kistesó már 5-6 hónapos volt. És ekkor jött rá, hogy ez mostmár így marad. Külöm olyan programokat szerveztek a nagylánynak, amiben a kicsi nem tud, és nem is vesz részt. Hamar elmúlt a gondjuk.

3 jane, fogalmam sincs. A kisfiú indított szülés volt? A férjed munkája miatt ment bölcsibe? Megnyugtatást, vagy receptet nem tudok nagyon adni. De itt a babaneten, több ilyen "fejverdesős" gyerekről is olvastam. Állítólag elmúlik, és normális, de a szülőnek biztos szívszorító.

Nálunk is elég jól mennek a kaják. De éjszaka még mindig 2-4 szopi. Zsófi jan. eleje óta alszik jól, addig nálunk is szirénázott mindekettő éjszaka. Ez a 2-4 szopi már-már felüdülés. Csak néha reggel nem emlékszek mit csináltam Petivel éjszaka, hányszor, hol szoptattam... ennek nem örülök. Pedig a dr.nő azt mondta, hogy ne szoktassam le az éjszakai evésről, mert 7 hónaposan 9350 grammosan kicsit túlsúlyos. De még nem szoktatom le. És akármennyire beetetem este, akkor is este kevesebbet tud szopni, és éjszaka is kér cicit, már 11kor is. Akkor csak éhes, nem.
Idézet S.Orsitól: "kész feludulés titeket olvasni. azt hiszem depresszios lennék, ha nem tudnam, hogy masok is ugy kuzdenek, mint mi." Én is csatlakozom ehhez a "felüdülő" érzéshez... Kép és hát mi is küzdünk.

Addig is várom én is a 9. hónapot... Kép

Sziasztok, Lilla
mlilla
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: